Lemonka, uživatelka má dalších 60 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (1)


Poraněné očko Kirke - samoléčba

Hodnocení 5 / 5 (2 hlasy)
Kirke byla nakrytá 12.11.2007 a 4.12.2007 porodila 12 miminek, všechna přežila. Všímejte si proto dat, kdy se to stalo, jak to postupovalo a kdy to více méně skončilo. Jeden velice podobný případ jsem kdysi měla u Pookyho (viz http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=6042), tomu paní Mikulcová očko chtěla odoperovat. Dupla jsem si, že chci zkusit léčbu a vyplatilo se. Tenkrát jsem dostala Gentamicin, což jsou kapky s atb. Jelikož samice čekala bejbátka, bránila jsem se jí je dát a naštěstí to dopadlo docela dost dobře.
Většinou zranění vypadají mnohem hůř na první pohled a přesto je silný potkan zvládne. Léčbu to ale chce, samozřejmě. Nebuďte proto zoufalý a hysterický. Kirke i když brzy umřela, byla v té době fakt silný potkan. Díky péči, lásce a vitamínům zvládla těhotenství a porod spolu s poraněným okem bezvadně i bez atb (která opravdu nemáme rádi, potkana oslabují, i když je fakt, že někdy jsou nezbytná).
Nyní po roce a půl můžu říct, že jsem ráda jak to sama skvěle zvládla, její mimča jsou krásná a zdravá. Doma mám Xima a momentálně i sestřičku Xanu.21.11.

22.11.

25.11.

27.11.

3.12.

15.12.

23.12.
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty