Kawalski, uživatelka má dalších 17 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (2)


asi plíseň u potkanů

Hodnocení 5 / 5 (2 hlasy)
nejdříve se objevil strup, a to dostlova "přez noc". vypadal jako jeden velký tenký na povrchu hladký lehce mokvající strup na kůži, bez chlupů, později strupy odpadaly/byly strženy a pod tím je holá kůže bez srsti. kůže je lehce šupinatá a jakoby zvrásněná, oproti normální zdravé kůži ( podovnávám se sphynx a fuzz ). potkan místa nedrbe, možná i proto, že se objevují na zádech, nejčastěji v oblasti nad stehnem zadních nohou. u jednoho potkana se ložisko zvětšovalo, u dalších dvou prakticky skoro ne. každý potkan má jen jedno ložisko na těle. toto se objevilo během 4 dnů u 4 potkanů, přičemž první byla aguti samice, den poté RED samice z jiné klece, den nato skořicový kluk z jiné klece a po pár hodinách spolubydlící RED samice. od té doby nikdo další neonemocněl.
v pondělí dodám výsledky kultivace stěrů, paraziti potvrzeni nebyli, takže usuzujeme na plísně.RED, přesně 2 týdny od prvních příznaků

RED, srovnání velikosti napadené plochy s zadní nohou potkana. původně malé ložisko se takto rozrostlo

RED

skořice, 10 dní staré ložisko, nerozšiřuje se

skořice

aguti, 16 dní staré ložisko, od odpadnutí strupů se nerozšiřuje

aguti
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty