od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2018
 • Zobrazuji 51 zaznamu.
 • 1.1.2018 10:57Kačka 😜
  Ja mam potkanky dvě a jsou ze zverimexu.
  Už jsou u mě týden. Pár dní jsem je nechala rozkoukat v novém prostředí a dávala jen jídlo a pití. Užse nechaji pohladit, ale ta větší mi občas chňapne po ruce.
  - - - - -
  Nevím, jak je ochočit
  2.1.2018 11:19Damian
  Prostě jim nosit něci dobrého na zub, jak se říká. Mám ty moje potvory druhým týdnem a po týdnu jsem si je bral na postel, sice do teď lezou všude tam kde je tma, ale to je spíše povahové.
  Pokud po tobě chňape, vidí v tobě hrozbu, protože si nemyslím, že by tě chtěla zrovna sežrat, hlavně jí netrestej, jen potřebuje vědět kdo má navrch, což bys měla mít ty, takže do ní jemně strč, ne tak aby přelétla celou klec, nebo jí jemně štípni do zadku a dál si jí nevšímej.
  Pokud to nepomůže, tak je prostě vystresovaná a bylo by dobré jí dát nějaký hodně tmavý domeček, aby se měla kam schovat, až bude chtít, tak vyleze, jen ji z domečku nevyndavej, mohla by to brát jako útok.
  2.1.2018 14:21Kačka 😜
  Moc děkuji. Je to o moc lepší. Jeste porad občas kousne, ale spíš je to přatelske přivítání.
  3.1.2018 19:19Efča
  Kačka - ty zverimexandy nebývají ochočené tak to chce víe času než si zvyknou-trpělivost, trpělivost, trpělivost.Také je něco dáno povahou,já mám dva kteří na sebe nedají sáhnout,jinak dojdou , zruky si vezmou i po mě lezou,ale do ruky - nee. Jeden je zverimexáček po zranění (kdo ví co zažil) a druhý z CHS.Určitě je k ničemu ,ani v budoucnu, nenuť. Nech to na nich zda budou "muchlací " nebo je "ochočení" :-)
  3.1.2018 20:42Kačka 😜
  Už si zvykly, ze kazdý den za nimi přídu a oni mi lezou pod mikynou, aby si navykly na moji vůni😄.
  Uz se i nechaji hladit. Jsem ráda, že jsem našla někoho, kdo má rád potkany. Všichni kamarádi se jich štítí.
  - - - - -
  Mě přídou roztomilí. Ty jejich čumáčky a ocásky!!
  4.1.2018 19:40Efča
  Kačka - tak tom si piš, že jsou úžasní.A pokud uděláš do budoucna větší skupinku,poněvadž dva jsou jen nutné minimum, bude to lepší jak sledování televize :-).
  To je fajn, že dělají pokroky.
  5.1.2018 08:41Damian
  Jsem rád, že je to lepší. Já mám jednu samotařku, která se děsí snad úplně všeho a druhou horolezkyni, jenž by klidně lezla po stropě.
  Mumije, samotářka, například miluje, když mi může zalést PID tričko a spát, to Rizu mi skáče po nohou a sem tam se zakousne do ponožky.
  Ale jsou to zverimexandy, takže žel nejspíš tady budou tak dva tři roky, ale lepší než kdyby je sežral had.
  7.1.2018 15:24Kačka 😜
  To je roztomliii😄. Tyhle dvě sou hrozně živé v noci a ve dne skoro pořád spí. Budu je to muset přeučit, protože pak nemůžu spát
  8.1.2018 10:29Damian
  To tak bývá, ještě že mám tvrdý spánek. Nevim jestli je to Přeučíš, protože ony budou spát jen co se od nich na chvíli odtrhneš a pokud ne, tak se stejně budou bavit v noci (:
  8.1.2018 12:47Kačka 😜
  To je problém. Zítra jedu na lyžák
  8.1.2018 19:08Efča
  No oni hlavně NEBUDOU SPÁT :-) brzy ráno a večer :-).Ale pravidelným režimem jde dost ovlivnit.
  9.1.2018 01:07VeVy
  Ahoj, mohla bych se k vám taky přidat?
  - - - - -
  Mám v plánu si pořídit potkana, ale nikde v okolí jsem nenašla chovatele. Jaký máte názor na potkany ze zverimexu?
  9.1.2018 07:58Kačka 😜
  Podle mě jsou společenští. Ale samozdřejmě záleží na jeho povaze. Potkánci ze zverimexu se ochočují déle, než třeba z chovatelské stanice. Já sama mám potkanky ze zverimexu a po týdnu se z nich staly muchlací miláčci...
  9.1.2018 15:20Zolie
  VeVy: Ahoj, odkud jsi? Třeba v okolí nějakou chovatelskou stanici máš, případně dobře fungují převozníci. Já mám potkany i ze zverimexu, ale rozhodně si nemyslím, že by bylo dobré zverimexy podporovat, ono to vypadá, že potkana zachráníš před sežráním hadem, ale je třeba si uvědomit, že tím na druhou stranu podporuješ to, aby samice rodily jeden vrh za druhým v příšerných podmínkách. Takže zverimexy spíš ne. Zvlášť pokud jsi v chovu začátečník, jsou lepší vymazlená mimča z chs. Jinak potkani se chovají vždy minimálně po dvou stejného pohlaví, sám by trpěl a navíc by se to mohlo promítnout i v jeho chování
  9.1.2018 17:18Damian
  Někdy žel nesouhlasím, moje zverimexandy jsou k poňuchnání a ještě jsem tam nikdy neviděl, že by měli samce a samičky u sebe. Hlavně žádné strašné podmínky.
  Ale to záleží kde a kdy jste... Měl jsem potkana z ChS a do zverimexu je (alespoň do toho kde nakupuji) dovážejí také od nich.
  VeVy : Rozhodně si potkana prohlédni a nenech si žádného vnutit. Musí být zdravý a zvědavý nebo vyděšený. Je to moje rada.
  9.1.2018 18:28Smutnejmysak
  Ahoj, včera nám odešla potkanice do piškotového nebe a zůstala po ní osamocená ségra.Vite prosim o Chs,která má mimina a nebo komunikuje? byl by zde někdo ochotný pomoct ? Pište prosím na 775504551
  9.1.2018 19:28Efča
  Tak ono ani tak nejde o povahu zverimexových zvířátek,i ti mohou být přítulní,ale samozřejmě to může chvíli trvat než si zvyknou na lidi a manipulaci. Záleží na tom jak jsou při odběru staří a co zažili nebo nezažili.
  Jde spíše o to, že se tím podporují množírny kde chovná zvířátka nemají úplně luxusní život a navíc se nedbá ani o jejich zdraví poněvadž hadům je to jedno.. Takže v tom lepším případě si mohou sebou donést všenky nebo svrab, v tom horším vrozenou nemoc nebo vadu. Při koupi samičky není vyloučené a stává se to často, že jsou již nakryté a navíc ne v každém zveromexu poznají správně pohlaví zvířátka.
  9.1.2018 20:45Marcie
  Damiane plácáš nesmysly. ChS tedy chovatelské stanice rozhodně nezásobují zverimexy zvířaty! Zaprvé by se jim to nevyplatilo. Za druhé chovatel vždy chce znát ke komu jednotlivá zvířata jdou a v jakých podmínkách tam budou žít. Za třetí ChS neprodukují krmivo pro hady ale zvířata s rodokmenem. A za čtvrté by si ani ta nejpitomnější ChS nelajzla dát své odchovy do zverimexu, protože by chs okamžitě čelila kárnému řízení od klubu který ji zaštiťuje. Ty si snad myslíš, že např. ChS psů zásobují štěňaty asijský trh se psím masem? Šmankote mysli trochu.
  - - - - -
  Smutnejmysak: Napiš odkud jsi případně kam jsi ochotný si pro prcka dojet. Omrknu ti, kde mají chovatelé mimča k odběru.
  - - - - -
  Kdo ještě chce zverimexáčka, kdo chce podporovat tohleto:
  http://mimazlicci.blog.cz/1602/ne-zverimexum
  - - - - -
  Momentálně mají volná mimča: ChS Od Krisicy (Ostrava), ChS Percy (Ostrava), ChS Ze Svahu (Karlovy Vary), ChS LMG Rattery (Praha), ChS PotkanViv (Praha), ChS Mouseville (Tábor), ChS Sankari (Brno). Pokud by chtěl někdo udělat dobrý skutek a adoptovat bezprizorní zvíře, zkuste na FB skupinu Potkani v nouzi CZ & SK. Dále u mě bude volných asi ještě pár holčiček s odběrem cca za měsíc (ChS Od Pekelného Strážce - Svitavy).
  9.1.2018 22:28VeVy
  Jsem z Olomouckého kraje. Nakonec se mi podařilo přes hodně super známé sehnat kontakt na takovou hrozně milou rodinku(její kamarádi), která nemá oficiální chovatelskou stanici, ale mají doma potkánky, které vždy dávají jen do dobrých rukou a s novým majitelem si udržují kontakt, aby viděli, že jsou opravdu v pořádku a hlavně pokud je to začínající chovatel, tak se s nim často kontaktují, radí a pomáhají. Chtějí prostě zajistit tu nejlepší péči. Zítra si jdu pro Flina, děkuji moc za odpovědi. Nečekala bych, že budete na mě až tolik hodné. Moc si toho vážím.
  10.1.2018 10:24TerezaS.
  Zdravím, měla jsem dvě cca rok a půl staré holky, jedna nám teď o víkendu náhle zemřela a nemůžu druhou nechat samotnou. Zároveň si ale nechci pořizovat druhé miminko (nemohu se kvůli vysoké škole starat o nové mimčo celé tři roky). Sháním proto druhou samičku k mojí, přibližně stejného věku, ideálně spíše submisivní, aby se s ní moje zvládla ve svém prostředí vypořádat a nebrala ji jako narušení.

  Jsem z Plzně, ale jsem schopná dojet i někam dál, určitě do Prahy a jinam po domluvě. Nevíte prosím někdo o nějaké chovce, která nabízí i starší zvířata? Potřebovala bych opravdu bezproblémovou myšku, zvyklou na další potkany i na lidi.

  Napíšu i sem na inzerci, případně můj email:
  terezasloupova@email.cz
  10.1.2018 15:30Marcie
  TerezaS: Chovky obvykle nedávají pryč svoje zvířata. To jedině když se jim vrátí jejich odchovanec od majitele, tak třeba shání nového pána pro dané zvíře. Ale to moc často nebývá. Já bych ti doporučila poohlédnout se po adopci dospělé samičky buď na FB skupinu Potkani v nouzi CZ&SK. Dále můžeš kontaktovat Kitty Kvíkalovou- ChS Pochmurný kvíkal- jsou z Plzně a provozují domácí depozitum bezprozorním zvířatům. Často shání nový domov i potkanům, tak zkus štěstí, třeba tam zrovna nějaká čeká na tebe. Dále depozitum Potkaní klokánek (Praha) možná mají něco k adopci, Maruška by ti řekla, písni jim na FB nebo mailem. Případně zkouknout v inzerci no, zda někdo třeba daruje...
  12.1.2018 00:44Lenkaplenka
  Ahojky,mám malý problém....máme dvě potkanice, ségry je jim 5 mesicu.Doted všechno super,ale poslední dva dny je ta jedna jak vyměněná.Myslim si že má falešnou březost,staví si hnízdo,trhá koberec,krade kapesníčky...to by nevadilo,ale začala být zla na ségru.Taha ji strašně za kožich.Chvilku jsem si myslela,že si z ní udělala mládě a že ji tahá jen tak...ale Floki(ta týraná) u toho začala hrozně vřískat. Nevím co s tím... rozdělit, počkat....bojím se aby ji Rozárka neumordovala :( díky za všechny rady
  12.1.2018 10:54Kačka 😜
  Skusila bych ji na chvili oddelit od Floki. Jen docasne, aby ji neublizovala a trochu se uklidnila...
  12.1.2018 11:43Haňa
  Lenko, určitě neoddělovat!! napíšu víc, teď nemůžu
  12.1.2018 14:27Lenkaplenka
  Děkuji, počkám :)
  12.1.2018 15:22Haňa
  Ahoj Lenko, potkanky neodděluj, to ničemu nepomůže. Holky jsou teď v pubertě a i u potkanů je puberta někdy bouřlivá. Mé první sestřičky se v této době začaly taky mydlit a já nevěděla
  proč. Přejde to. Může pomoci udělat dočasně z klece "holobyt", nemají se
  pak o co prát. Dát jeden hamak, víc misek s jídlem. Úplně nejvíc
  by pomohlo přidat do party ještě mimčo, on počet dva není úplně nejlepší počet a ne vždycky si ti dva konkrétní jedinci sednou. Pokud ale nemůžeš, porovnají se i tak. Potkani
  se oddělují jen když dojde na kousance do krve a opravdu šikanu, kdy ten slabší se. emůže v
  klidu a ani najíst. toto se ale stává velmi zřídka a spíš u kluků. Mně
  tenkrát hodně pomohl ten "holobyt" a čas - vyrostly z toho.
  ale i teď ve velké smečce mám holku, co v říji ostatní i mě napadá a
  hájí si "svůj" kus klece. Holky to časem pochopily a i já si dám v ten čas pozor :-).
  Takže udělat holobyt, obrnit se trpělivostí, případně rozšířit smečku ;-)
  Bude to dobré, uvidíš ;-)
  12.1.2018 16:14Lenkaplenka
  Děkuji moc za rady :)
  12.1.2018 16:58Haňa
  Lenka: není za co ;-) a omlouvám se za ten sloh a grafickou "úpravu" , datlila jsem to na mobilu v autobuse :-)
  12.1.2018 19:34Efča
  Lenkaplenka - tak Haňa už to vše napsala i za mě , neřekla bych to lépe.A pokud to jde klidně tu smečku rozšiř. V přírodě žijí v několikaset velkých skupinách takže ty dva jsou pouze nutné minimum,ale vhodnější je mít tak 4 více, stejného pohlaví samozřejmě a mám za to, že je i lepší mít více věkových kategorií.
  12.1.2018 20:01Haňa
  Efča: Evi, no jasně :-) nejlepší je mít věkově rozvrstvenou skupinku a když je pak rozhodná/ý a spravedlivá/ý alfa, všichni jsou spokojení ;)
  12.1.2018 21:04TerezaS.
  Marcie: Děkuji. Zkusila jsem všechny kontakty a zatím nic,ale snad
  - - - - -
  *snad se ještě nějaká příležitost objeví, je to pro mě poměrně akutní, ať se mi myšák trápí co nejméně.
  13.1.2018 19:36Efča
  Haňa - no mě nyní zlobí zřejmě Černoušek - on je dost náladový na kluky tak to bude zřejmě on - Hnědáček měl ranku u zadní nožky a nyní koukám i Haníček má štípanec na bříšku...a dnes se pěkně supil zase na Hnědáčka.
  14.1.2018 09:35Haňa
  Efča: Černoušek si očividně neváží dobrého bidla.... tak moc přeju, ať se brzy zas uklidní. Tak snad to nebude nějaký skrytý zdravotní problém a bude to jen dočasné :-)
  U nás klid, holky teď spolu vychází dobře. Poměrnê dlouhou dobu zlobily novê jednu z nově příchozích - Wildu, ale ona je takový truhlíček a i já vidím, jak je taková "nepružná" 😀😀.
  Ale jak začala chápat pravidla smečky a uhne silnějšim ( dříve tvrdošijně věčnê někde sedêla či ležela a překážela), tak se všechno uklidnilo. Je to taková pusenka, strašnê moc se zlepšila v komunikaci i důvěře. Je vidět, že dobrá smečka prospěje každnému. :-) :)
  tak moc jsem váhala, jestli si mám ty poslední dvě holky vzít, ale jsem moc ráda, že jsou nakonec u mě. Jsou úpnê jiné, než kdyz přišly. :-). Teď už jen zdraví... to bychom potřebovaly, jinak všechno klape. ;-)
  14.1.2018 13:35Efča
  Hani - tak on ten černý rošťák dělává na kluky ramínka, musí jíst první a když se mu tam připletou dostanou na kožíšek. Jenže oni trubci mu tam ty čumáčky musí strkat že jo... tak už dávám misky s dobrotama na víc míst.
  15.1.2018 12:47Pavla
  Ahoj holky,dlouho jsem nepsala nestíhám.Mámu mám od 18.prosince v nemocnici-krček.Já sama začínám chodit na to ozařování ramene a loktu.Jsem vyčerpaná.Pořídila jsem si myšku PEW? fuzz,myšák,ze kterého se vyklubala myšová.Bohužel má myco a když jsem jí chtěla dát atb do pusinky měla epi záchvat.Takže se fakt nenudím.S Ivánkem jsme po karanténě zase začali chodit na králičí hop.A to mám být v klidu
  16.1.2018 20:10Efča
  Pavli u Tebe nehrozí, že by ses ukousala nudou že ne ? :-)
  Přejeme úspěšné léčení.
  16.1.2018 22:49TerezaS.
  Zdravím, vše by mohlo mít dobrý konec, až přeléčime antibiotiky nachlazení, co mohlo být po druhé myšce, máme zamluvené dvě krásné potkaní dospělé dámy k adopci, aby naše Boženka nebyla sama. Našli jsme jí bohužel k tomu všemu o víkendu bulku na břiše, ale vše zdá se půjde vyléčit :)

  Proto se ptám, až budeme pak přidávat dvě holky, jak mám postupovat? Zatím jsme měli zvířata vždy spolu od začátku. Chápu, že seznámit někde na neutrální půdě, nechat je očuchat se... Ale mám je pak nechat první den / dva v jiné kleci, nebo je mám rovnou dát na první noc do společné klece? Pochopitelně všechno umyju, vyměním, ať to nemá ta moje myš tak moc za své. Je jí rok à půl, holkám oběma kolem roku.
  17.1.2018 08:03Haňa
  Ahoj Terezo, je fajn, že se ptáš. :-) Seznámení dospêlých potkanů nemusí ( ale může) proběhnout úplnê hladce a proto je třeba dodržet pár pravidel.
  Jak píšeš, neprve seznámit na neutralním místě a když je vše v pohodě, dát pak společně do pečlivě vydrhnuté klece. hamaky dávám úplně nové, případné použité dŕevěné věci nedávám pro začátek vůbec. Doporučuji klec i úplně jinak zařídit a může pomoci dát ji aspoň pár dnů na úplně jiné místo.
  Uplně ideální je, pokud máš možnost dát svoji holku na pár dnů před tím do jiné klícky, aby pak všechny šly jako do "nové"
  Pokud budou nově příchozí ochočené a zvyklé na manipulaci a taky zdravé (?!), seznamovala bych hned, budou uondané z cesty a ono je to kolikrát lepší :-)
  Dobré je ale vyčlenit si na to treba víkend, aby jsi mohla dohlížet, rozhodnê bych nedala spolu cizí potkany do klece a šla spát či do práce.
  Připrav se na to, že může být hodnê živo, kdo to nezná, je překvapen a vylekán, potkani se různě otáčí na záda, dupou, funí, piští, nehánêjí se.... vypadá to kolikrát drsně...
  Pokud ale neteče krev ( škrábance se nepočitají), je třeba je nechat, ať si to vyřeší.
  Určitě ale nepodceň to nachlazení, ať pak nemáš tři marody a nwm, jak budeš řešit tu bulku, ale samozřejmê po případné operaci, když bude potkanka indisponována, není dobré seznamovat....
  držm moc palce, ať není Boženka dlouho sama a ať se s holkama bzry porovnají
  17.1.2018 12:59TerezaS.
  Díky moc :) Boule může být zánět, pak nám pomůžou atb, jinak půjdeme příští týden na operaci. Pak bych ráda příští víkend přidala holky. Jsou prý zvyklé na další potkany i na lidi a měly by to být kliďasky :)

  Takže bych dala Boženku třeba dva dny předem do jiné klece, pak je seznámím někde na posteli, nechám je spolu dlouho venku a až třeba za hodinku a půl bych je dala do klec? (společné)
  Hamaky dám nové úplně, nejspíš se mi podaří sehnat nová patra, všechno vydrhnu a přecházím. Asi budu mít i novou napáječku a misku, jedna paní mi to chce dát. Zní to zvládnutelně?
  17.1.2018 13:06Haňa
  jj, zní... Boženka ale bude mít po operaci stehy a taky to není žádná "brnkačka", takže určitê až tak po 10 dnech po operaci. Po operaci stejnê má být sama, a y jí ostatní stehy nevykousaly, já dala pak po pár dnech jednu hodnou mírnou holku jako kámošku. Za ostatními se dává až podle situace a hojení ( 8,9 den??)
  U holek , které nezná, není radno ale riskovat. Až bude zhojená, bez stehů a v pohodê, tak pak ;-)
  25.1.2018 09:14stuart
  Dobrý den,mam dumbo potkanka,ma 2,5roku a ted se mu na zadech objevil bolak,muzete mi poradi co to je prosim do alba dam fotku
  25.1.2018 13:04Sankari
  stuart: To zhodnotí jen veterinář. Může to být nádor, mohl být původ parazit (a rozškrábání až do zánětu), nekróza, kožní nemoc...
  25.1.2018 14:46stuart
  Vet nam dal masticku a melo by to byt v pořádku,jsem moc rada je to milacek
  25.1.2018 18:18Sankari
  stuart: A co to tedy nakonec je?
  26.1.2018 10:42stuart
  Nejspíš se poranil o neco ostřejší asi o dratek na kleci-pridelane pitko
  - - - - -
  Holky a jak dlouho zije dumbo potkanek,mela jsem dva a Viki umrel ve dvou letech,ale byl mo mrtvicce...
  26.1.2018 14:13Marcie
  stuart: Dumbo potkan je potkan jako každý jiný- tedy dožívá se věku 2-3 let, vyjímečně i o něco více. Varieta uší v tomhle nehraje roli. Dožitý věk se dá částečně ovlivnit správnou péčí o zvíře- tedy správné krmení, čistota ubikace, péče o psychickou pohodu, včasná veterinární péče, pokud zvíře onemocní nebo se zraní apod. Ovšem velkou roli hrají i vrozené predispozice daného jedince, nebo i kontakt s různými patogeny a původci infekcí apod. Něco můžeš ovlivnit, ale rozhodně ne všechno. Každé zvíře je prostě jiné, každé má jinou genetickou výbavu, jinou imunitu... Zvířata v jedné domácnosti se setkávají s jinými bakteriemi a viry, než je tomu u jiných zvířat v jiných domácnostech. Je to podobné jako u lidí. Jeden zemře v šedesáti, zatímco jeho devadesátiletý soused je ještě čipera...
  30.1.2018 08:31stuart
  Holky prosim nekdo z okoli noveho jicina az po Ostravu,nema na prodej dumbo potkanka -kluka? STUARTOVI je smutno,kdyz mu odesel bracha...
  30.1.2018 11:46VeWerča
  Hezký den všem... Nemáte někdo malá potkaňata na mazlíky? Dneska odešel za druhový most můj Severus a nechci, aby byl mladý Remy sám, bylo by mu smutno. Sháníme kamaráda. Nejlépe Pardubický kraj (Česká Třebová a okolí)
  - - - - -
  * duhový most... :-D
  30.1.2018 18:10Petr
  https://video.novinky.cz/video/koktejl/?videoId=61653&page=1
  31.1.2018 19:33Efča
  Já bych si trošičku dovolila námitku jako reakci na shánění parťáků pro osiřelé potkánky.V těchto případech se ukazuje mít větší skupinu jako veliká výhoda a proto doporučuji mít víc potkánků než dva,což je pouze nejnutnější minimum.Vhodné je také mít 2-3 věkové generace. Pak odpadá rychloshánění kamarádů v případě, že jeden myšounek odejde.
  - - - - -
  Petr - no to je děs,putovalo to i po FB a někdo by zasloužil na prdel.
  31.1.2018 20:09Petr
  No,je nějaký divný.