od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červen v roce 2018
 • Zobrazuji 48 zaznamu.
 • 1.6.2018 22:14Zuzu87
  Ahojky, omlouvám se, nějak nebyl čas na internet. Malá má nakonec nador na mléčné žláze, jeste v neděli jsme byli na veterine v Otrokovicích, a ted v úterý pujde malá pod nůž. Doufám že všechno dobře dopadne, držte nám palce
  2.6.2018 07:31Marcie
  Ahojda, tak zas jednou sháníme nějakou dobrou dušičku, která by jela trasu Svitavy-Praha. Potřebujeme převézt jednu potkaní puberťačku nové majitelce. Moc děkuji za sdílení. Pekelnice
  - - - - -
  Zuzu87: Tak ať vám to dobře dopadne :-)
  2.6.2018 19:23Efča
  Zuzu87 - tak to je v těch nejlepších rukou,držím pěstičky.Jen počítej s tím,že budeš muset ještě asi 2x jet na ATB na injekci a potom na tahání stehů - ale ty už si můžeš vytahat doma sama,to není nic těžkého.
  4.6.2018 16:52Marcie
  Přátelé, tak u nás zprávy šťastné i smutné...
  Včera ve večerních hodinách porodila zkušená máma Divoženka 11 miminek. Všechna jsou pěkně napapaná a máme 7 děvčat a 4 chlapce :-)
  A dnes ráno bohužel zaspinkala navždy naše milovaná "paní Kostějová" Ilesha. Už rok hubená, po mrtvičce nakloněná, po léčení respiraček v chovu jí zůstaly poškozené plíce a tak prakticky půl života provrkala. Ale ten životní elán, no to jste ještě neviděli! Taková byla naše nesmrtelná paní Kostějová. Jakoby čekala, až se zase rozpíská v hnízdě nová generace. A tak odešla... Narozena 26. dubna 2015 :-* Moc nám bude chybět tahle úžasná babča...
  4.6.2018 17:05Petr
  Marcie :-) a :-(
  5.6.2018 19:02Efča
  Marcie - přesně jak to píšeš- i když je to smutné,ale udělala místečko pro nová prťátka a možná to byl úmysl od ní aby se mohla do některého z nich převtělit.Do kterého časem jistě poznáš až se budou projevovat povahy. :-)
  6.6.2018 13:13Lucius
  Marcie - Tak jak se to říká u lidí.
  Pro děti; Bůh jim žehnej.
  Pro babču; Odpočívej v pokoji.
  I ona se dočkala další generace a prcci někoho tak váženého.
  7.6.2018 17:18Petr
  Pípí se udělaly otlaky na zadních,včera jí jeden krvácel,ale jen chvíli.Co s tím?Jak léčit a proč se to stalo?Všechna patra jsou plastová a domeček taky,takže nevím,jak se jí to mohlo stát.Zbylé dvě holky nemají ani náznak po otlacích.Dík za radu/y.
  8.6.2018 05:45Haňa
  Petr: Petře, tohle jsi četl? http://www.czkp.cz/ja-potkan/kdyz-onemocnim/nemoci-a-zdravotni-problemy/kozni-problemy/otlaky-na-tlapkach/
  já mêla u jedné oplácané holky jen úplně počáteční stádium, mazala jsem Dermazulenem. Držím moc palce
  8.6.2018 18:46Petr
  Haňa - nečetl,dík,podívám se na to.
  Kdo koukal na Polopatě?
  8.6.2018 19:07Efča
  Petr - já viděla kousek - běžně se na to nedívám,ale upozornila mě kamarádka.Musím si zjistit kdy to opakují.
  9.6.2018 13:46Marcie
  Ahojda. Sháníme převoz potkaního prcka Brno-Svitavy od ChS Sin Cera k nám a to nejdříve od 18.6. kdybyste někdo o něčem věděl, dejte prosím echo. Děkuji moc :-)
  - - - - -
  Efča, Lucius: Díky
  10.6.2018 15:45všenky?
  Dobrý den všem! Chtěla bych se zeptat chovatelů na takovou věc. Může mít potkan parazity, tedy všenky? Viděla jsem jeden inzerát, kde nabízí mláďata po rodičích s PP a na poslední fotce mi příjde, že má prcek po tváři hodně teček, připomínajících právě všenky. Inzerující má i hady, takže předpokládám, že co neprodá, tak použije jako krmivo pro ně. I box je pro potkany nevyhovující a dle fotky už má jejich matky opět nakryté... Děkuji za případnou odpověď. Hezký den
  10.6.2018 16:07Marcie
  Všenky: ano, všenky jsou poměrně běžný parazit na potkanech. Léčí se zakapáním Strongholdem nebo Advocate, podobně jako u koček a psů. Jak je možné, že dotyčný inzerent inzeruje mláďata po PP rodičích, když sám není chovatelskou stanicí? Která ChS mu dala zvířata na chov? A dala mu je vůbec na chov? Pokud vím tak ChS v ČR dávají zvířata na chov jen jiným stanicím. To mě na tom znepokojuje víc, než když někdo chová potkany i hady současně. Třeba Sankari má taky doma i hady, ale svoje potkaní miminka by nikdy hadovi nedala.
  - - - - -
  Chtělo by to se dovědět, jak se jmenují rodiče těch mláďat a dát vědět jejich chovatelům.
  10.6.2018 16:12všenky?
  Toto je ten inzerát... Nevím od koho má ty dospělé potkany. Kdyžtak mu zkuste napsat.
  https://zvirata.bazos.cz/inzerat/90451246/Dumbo-potkanci.php
  Já třeba nechápu, jak někdo může chovat hady a k tomu i potkany, křečky,... Jak je vůbec schopný ty hady nakrmit, tomu nerozumím. Pokud je tedy odvšivení tak "snadné", tak snad to pak noví majitelé zvládnou a nebudou moc zklamaní, v inzerátu totiž slibuje 100% zdraví.
  - - - - -
  Asi mají ty samičky taky dost často vrhy hned po sobě. Myslím si, že to není v pořádku jim nedat žádnou přestávku. Chudinky :(
  11.6.2018 19:44Efča
  všenky? - to bude klasická množka .Tím,že rodiče jsou údajně s PP ještě neznamená, že jsou drženi ve správných podmínkách a že to nejsou např. sourozenci. V takových chovech jsou všenky vcelku běžné takže bych nevylučovala, že je mít mohou.Tam se neřeší zdraví a původy zvířat - tam se množí pouze na zkrm a kšeft.
  14.6.2018 02:56františek
  Mám jednu moc dobrou radu pro začátečníky anebo pro ty,co neví. Vše přemražujte!!!! Veškerou podestýlku. Piliny,hobliny,peletky,štěpky,prostě co jim dáváte do klece,prostě přemražujte všechno. Já už jsem tak postižená,že přemražuji dokonce i zrníčka :-D Jediné,co se nepřemražuje,jsou potkani samotní :-D (vtip)
  - - - - -
  Marcie- Budeš 1.7. na Ostravském šťůrování??? Já letos pojedu poprvé soutěžně. Přihlášku vyplněnou mám. Zítra budu posílat poplatek. Teda vlastně už dneska. Potom jenom vygenerovat veterinární zprávu,zajít na veterinu,orazítkovat a podepsat. Pojedu s Koudym a s Elizabeth. Dneska jsem byla s Dášenkou na veterině,protože jí přerůstal spodní hlodáček,měla ho sluníčko moje malé snad až v krku :-( Já už jsem tak postižená,že jim preventivně kontroluju i zoubky. A to jí zuby dělali minulý měsíc,když jí operovali nádor na mléčné žláze. No,moc se mi to nepozdává,že by jí to tak rychle dorostlo. Vrchní zuby jí při operaci udělali,ale ty spodní asi né. Všechno vidím. Při 11 potkanech mám oči i vzadu. Dneska mi dorazí zrníčka a tunýlky. Na tunýlky se moc těším. Jeden bude roztahovací plastový,ten půjde ke klukům a druhý trávový,ten půjde k holkám.
  - - - - -
  Mám dva postřehy. Oficiální ChS v Karviné není a PSČ 736 01 není pro Karvinou,ale pro Havířov!!!! Vím né??? V Havířově bydlím už skoro 40 let. Mi někdo vymluvte ,že PSČ pro Havířov a pro Karvinou jsou totožné,asi těžko.
  - - - - -
  Navíc by mě zajímal rodokmen toho potkyška. Teda asi nás všechny,že jo holky!!!???!!! Navíc potkan s PP podle mě nestojí 250,- ale od 350,- a více. Prostě je to i podle mě množka. Máte holky pravdu.
  - - - - -
  Bacha,jdu na to. Zase jsem akční. Jdu napsat,že mám zájem o malé a zeptám se,po kom má předky.
  - - - - -
  Odesláno. Snad mě neprokoukne a odepíše.
  - - - - -
  Napsala jsem,že mám zájem o tři kluky a že chci vědět aspoň tři jejich předky z rodokmenu. To je lepší,než kriminálka.
  14.6.2018 08:56Sankari
  františek: Množka to je určitě, na to nepotřebuješ detektivní pátrání. Předky ti asi napíše, když mají rodiče PP. Na co ti ta informace bude?
  Ale z ceny to nepoznáš, taky některé potkánky dávám za 250,- Kč, i levněji, když si ode mne berou lidi zvíře opakovaně, vím, že se dobře starají, vkládají finance do veterinární péče apod.
  14.6.2018 21:15Efča
  františek - no přemražuju krmení to ano,ale ještě jsme nepřišla na způsob jak do mrazáku narvat 20kg pytel hoblin :-) :-) :-).
  16.6.2018 08:13Marcie
  František: Letos na Šťurování nepojedu. Mám doma štěňátka a nemůžu je nechat samotné celý den.
  16.6.2018 10:43františek
  Efča-No normálně,tak jak já. Odsypeš si to do čisté igelitky a prdneš to do mrazáku. Nemusíš to tam rvát celé. Potom vyměníš podestýlku a jdeš přemražovat znova.
  - - - - -
  Marcie-to je škoda,těšila jsem se na tebe,že pokecáme.
  - - - - -
  Sankari-ani nechtěj vědět moje položky za potkany :-D Jenom doufám,že nebudu muset příští měsíc objednávat zrní,ale to nehrozí,zase jsem to asi přepískla se zrním :-D 2 kilča Letní osvěžení a 2 kilča Potkaní polibek. Dvakrát sušený kokos a jednou lískové oříšky (ty ještě musím proprat) Třešinky co včera koupil můj Zdenda,jim kupodivu chutnaly.
  - - - - -
  A z tunýlku,co jsem objednala mám asi největší radost já :-D
  Dneska byla sranda. Přišla jsem ze sprchy do obýváku a něco mi proletělo kolem nohou.Koudy!!! On normálně přišel na to,že tam jsou ještě jedny boční dvířka. Je to moje chyba,protože já jsem si vytahovala Aríska z toho druhého patýrka na pomazlení těma druhýma bočníma dvířkama a on to viděl. Ze třetího patýrka si je na pomazlení beru vrchním plněním. Ale to je pro něho moc těžké. Hlavně,že když je venčím,tak mu to vydrží asi tak půl hodinky být z klece venku. Ale u mě na sedačce,to musí být furt anebo u mě ve výstřihu :-D Prostě je to miláček. Sluníčko moje.
  16.6.2018 18:56Sankari
  františek: My, co objednáváme zrní po 20 kg pytlích si dokážeme náklady docela dobře představit :-)
  17.6.2018 02:30františek
  Sankari- No,potěš koště,nechci ani vědět tu položku. A kde máš ovoce,zeleninku,podestýlku atd. Miminka nechci vidět ani dalekohledem. Jo,jsou sice roztomilý,ale představa mít na sobě přilípnutého 10 krát Koudyho v podobě mimina,mě docela děsí :-D Mě stačí jeden Koudy. No,Arísek mi zoubkama teďkom podrbal dlaň,je to miláček. Málem mě to uspalo.
  18.6.2018 22:43Sankari
  františek: No jo, je to nákladný koníček, ale zas ta radost z nich to vyváží. Nejdražší je vždy veterinář, takže kvalitně krmit a udržovat hygienický chov se vyplatí.
  19.6.2018 05:03františek
  Sankari- Já jsem se nenápadně ptala Mousevillky,podle čeho se pozná příliš křehká srst. Protože já jsem byla minulý rok na výstavě,na kukandu a byla jsem ze všeho totálně vybředěná :-D Prý je taková papírová a lámavá a je to ovlivněné papáním. Tak já hnedka ošmatlala všechny potkyše a potom svoje vlasy. Mám pocit,že buď blbě jím anebo mám blbý kondicionér :-D (zase ten můj humor :-D ) Miláčkům už jsem přestala dávat melouník,protože mě nebaví ho kupovat,krájet a potom zase vyhazovat. Třešně taky včera nedostali. Hlad na ně!!! No jo,jak jsem si je rozežrala,tak je mám,moje chyba,dobře mi tak. A s tou veterinou mi ani nemluv,já jsem tam snad už pečená a vařená. Nejdražší byla asi operace Dášenky inhalační narkózou. Měla nádor na mléčné žláze. Je to zhruba asi měsíc. Už jí krásně dorůstá srst. Je to šikulka. Na to,kolik jí je. Ona se dožije vysokého věku. Potom asi 3 dny po operaci,jsem jí pod tou pooperační jizvou našla bouličku,tak zase na veterinu. No,jasně,že to byl výron. Tak ji to injekčně napíchli,vytáhli a už to má krásné. Šikovná holčička moje. Jo a mezitím zase na veterinu se zoubkama,přerůstaly jí,hlavně,že když byla na té operaci,tak tam ještě volám,aby se jí mrkli na zoubky. No,zoubečky už má taky krásné. Chudák moje malá,ty spodní měla snad až v krku,jenže já jsem se jí po té operaci bála vzít do ruky,aby se jí nic nestalo. Jenže ve finále tam měla stejně ten výron pod tou jizvou. No co už,budu jim kontrolovat zuby jednou měsíčně a bude. Zatím je mají všichni O.K. Ale máš pravdu,tu jejich radost v jejich očích nic nevynahradí.
  19.6.2018 19:27Marcie
  Tak jsme zas jednou vyrazili tak trochu neplánovaně na otočku do Brna. A vezeme si malou modrou posilu do chovu. Krásného američánka Gregoryho od ChS Sin Cera. Je to miláček, který okamžitě okouzlil i obsluhu brněnské Chajovny. Je to milý, sladký kluk :-* Děkuji za něj Vendulce.
  20.6.2018 14:51Markéta z Camaieu
  Dobrý den, chtěla bych si pořídít dvě vymazlené potkaní samičky. Mohly byste mi doporučit osvědčené chovatelské stanice, kde se potkáňatům oravdu věnují ? Děkuji moc. :)
  20.6.2018 23:06Čip
  Ahoj, pořídila jsem si potkaniho kluka, mám ho tři dny a stále kouše nebo spíš ohlodava a sem tam víc první dva dny jsem ho nechtěla stresovat aby se zabydlel a dneska jsem několikrát zkoušela dát řuku do klícky (nenahanela jsem ho) dala kousek piškotu, to mě ocichal a vzal si ho z ruky ale před tím než jsem to zkusila takto tak kousal a i po piškotu děkuji za radu. :)
  21.6.2018 08:51Sankari
  Čip: Mládata to dělají normálně. Ale neměl by zkousnout do krve. Je to jako u štěňátek, zkoušejí, jakou mohou použít sílu. Není to nic zvláštního a nebezpečného, jen necukni, aby sis neroztrhla ruku o jeho zoubek , on pustí sám. Pokud přitlačí moc, naznač mu, že je to už přes čáru (ne násilím). A nedávej k němu ruce, pokud je budeš mít voňavé od nějakého jídla. Předpokládám, že máš mládě z ověřené chovky, takže se můžeš na potkana poptat u nich, rádi ti vše vysvětlí.
  - - - - -
  A až si doneseš k němu druhého (předpokládám že to bude brzy), budou si už hrát a okusovat hodně spolu a tebe začne brát trošku jinak, jiný zdroj zábavy.
  - - - - -
  Markéta z Camaieu: Všechny oficiální chovatelské stanice, registrované pod kterýmkoli z obou klubů, jsou dobré. Není nás zas tak moc, takže pokud by někdo chovatl špatně, hned to kluby řeší.
  21.6.2018 22:44Čip
  Díky za info mám ještě jednoho ale staršího chci chvilku počkat aby mu maiky neublížil, porizovala jsem malého protože jeden už byl starý a umřel takže jsem pořídila tohoto nového. Děkuji
  - - - - -
  Jo a ještě jak nejlépe mu ukázat že je to moc u předchozích kluků se mi to nestalo :)
  22.6.2018 19:16Efča
  Čip - v případě, že jeden sameček je už starý tak by bylo vhodnější pořídit ta mimča rovnou dvě poněvadž až odejde starší potkánek budeš opět řešit situaci s jedním zvířátkem co zbylo.
  22.6.2018 23:28Čip
  To vím, ale dalšího mít nemůžu a Maikyho nechci dávat pryč budou mu dva roky. A jak Čipovi ukázat že kouše už moc?
  23.6.2018 08:32Efča
  Čip - měl by na to přijít sám .Případně na něho foukni.
  Z jakého důvodi nelze mít dalšího potkánka? Péče o dva nebo tři se nijak neliší a co se velikosti klece týká tak když by byla malá na tři bude malá i na dva.
  Pořídit dvě mimča je vhodné i z praktických důvodů - první jsem již psala níže a druhý je ten, že starší potkánek už chce mít trošku klid apokud bude malý jen jeden může ho otravovat poněvadž si bude chtít hrát - když malí budou dva přeci jen si vyhrají spolu a stařík bude více v klidu.
  24.6.2018 13:11Čip
  Dobře, klece mám dvě 80x65x50,, druhá 85x50x40 a jsou průchozí k sobě, tak ještě jednoho kluka co nejdřív pořídím :)
  24.6.2018 17:03Petr
  https://www.novinky.cz/koktejl/475962-krysy-v-bankomatu-sezraly-penize-v-hodnote-390-000-korun.html?sznhp=recommend
  24.6.2018 19:21Lucius
  Lidičky já se musím pochlubit :D
  Dnes za celou dobu co žiju s potkany si u mě ustlaly, krom Rizu, samozřejmě, ona je prostě babi samotářka "zkus na mě sáhnout a ukoušu ti ruce". Takže teď mi jedna spí pod tričkem, druhá před nohama a třetí pod koleny.
  Takovou radost mi neudělaly ani Vánoční dárky :D
  25.6.2018 20:16Efča
  Lucius - no super...Já měla něco podobného s Černouškem -nyní až po roce a čtvrt mi dovolil abych ho vzala do ruky a dokonce se nechal i poškrábat...
  25.6.2018 21:31Lucius
  Jinak... Chtěl bych se poptat. Jaké to je mít místo holek kluky? Přemýšlím dopředu, protože bych chtěl mladé po téhle generaci. Jak se liší jejich chov?
  26.6.2018 15:17Sankari
  Lucius: Jediný rozdíl je, že jsou cca 2x větší a v dospělosti línější.
  26.6.2018 19:02Lucius
  Sankari: Díky za odpověď (: Jsem raději, když jsou 'klidnější'.
  28.6.2018 23:04Saachy
  Zdravím vás tu, chtěl bych se zeptat na těhotenství potkánka, máme tu těhulku co je ze zverimexu (nevim jestli to souvisí) samozřejmě začala stavět hnízdečko atd, ale problém je že to staví vyloženě jak retard :D, má domeče a klec pro sebe, všechny kapesníčky nahází dovnitř takže se dovnitř už nedostane a nakonec ještě vchod zahází hoblinama, máme jí domeček sebrat? nebo ho vystlat dekou a sebrat kapesníčky? za rady budu rád
  29.6.2018 10:08Sankari
  Saachy: Samice sama nejlépe ví, co je pro ni nejlepší. Klec by měla být nízká, domeček prostorný, aby se do něj pohodlně vlezla i s mláďaty. Vzít jí ho můžete, když bude mít dostatečné množství materiálu na hnízdo, ale je to zbytečné. Nejdůležitější je pro ni klid. Nerušit ji, nezasahovat do její "práce" s chystáním porodu.

  Samozřejmě že její březost se zverimexem souvisí. Pravděpodobně je velmi mladá na porod, navíc zřejmě zabřezla s příbuzným samcem, takže mláďata mohou nést všelijaké nemoci. Na to budoucí majitele upozorněte, aby už na nich nemnožili dál.
  29.6.2018 12:14Saachy
  Zdravim podruhe, nakonec sme ji to nechali at si dela co chce, porodila nam prec noc a vypada spokojene, nejak ji nenarusujeme, jen ji tam davame jidlo a basty
  Sankari - je ji ted 6 mesicu, a samec je od chovatele, takze pribuzni nejsou, ale dekuji za odpoved :)
  Kazdopadne mam opet nejake dotazy, jak je to s uklidem? Docetl sem se ze by sme je par dni mely nechat a na ruku by si mely zvykat az od 15nacteho dne, jenomze ted tam lezi na kapesnickach od krve, mame to nechat byt? Taky nemame jak kontrolovat jestli nejaka neuhynula, je tam pomerne spatne videt.

  Uz se nemuzem dockat co to tam vlastne nyni mame, mamca je skiny dumbo a tatinek je normalni potkanek :3
  29.6.2018 13:29Sankari
  Saachy: Takže jste nakryli schválně? Samici o které nic nevíte? A sháníš informace až teď?? Skiny určitě nemáte, to u potkanů neexistuje :-(
  29.6.2018 17:26františek
  Výstava se blíží,veterinou jsme prošli v pohodě. Ještě pan doktor Koudymu poslechl srdíčko. Koudy se samozřejmě vzpouzel,tak jsem mu vysvětlila slovně,že před porotou tohle dělat prostě nesmí. Hysterka (hysterák) jeden. On nekousne,ale hysterčí. To zase bude na výstavě boj,se mi schová pod tričko a nevyleze. Za to Elizabeth,je úplný kliďas. Budu muset Kouďáka uklidňovat. Chudák nosič,mít v rukou Koudyho,co se snaží prchnout. Ale třeba ho to přejde. Třeba to byl jen stres z veterinárního prostředí. Ale fakt nekousne. On není takový. On je jinak fakt zlatíčko.
  29.6.2018 19:43Efča
  František - to ovšem bude porota také posuzovat jak se chová a pokud se bude vzpouzet jistě mu strhnou body..
  - - - - -
  Saachy - souhlasím se Sankari - samička která pochází z množírny nebo zverimexu může být z příbuzenské plemenitby takže by neměla být použita dál do chovu .
  Když už se tedy stalo tak ji nech v klidu a dělej pouze co ti dovolí.Poporodní krvavé kapesníčky je vhodné odstranit. Když samička dovolí tak to udělej a pokud ne bude třeba ji vylákat na nějakou dobrůtku z klece ven, sebrat špinavou podestýlku a nahlédnout zda jsou malí v najezení (mají bílá bříška) a případně odstranit mrtvá mláďata pokud to neudělala matka.Zbytečně na ně zatím nesahat.
  Jestli ji máš samotnou nech ji po odstavu dvě dcery aby měla společnost.V 6 týdnech odděl samečky od mámy a sester, samičky můžes nechat s mámou než si je někdo vezme. Jen bych ráda upozornila na to ,že pokud je dáš do zverimexu s největší pravděpodobností skončí jako krmení.
  29.6.2018 22:33Moose
  Zdravím,
  chtěla bych se skrz tuto diskuzi zeptat, zda někdo neočekává mláďátka fuzz potkánků (ideálně tmavě zbarvených a dumbo, ale není podmínkou; zájem mám o samečka) v Pardubickém kraji či Hradci Králové. Nejlépe s odběrem během července, ale klidně už teď. O mláďátko by bylo skvěle postaráno, byl by ve společnosti dvou dalších miminek a ve velké prostorné kleci. Případně jestli někdo nevíte, kde fuzz potkáně sehnat? Ze zverimexu rozhodně nechci a burzy mně přijdou téměř to stejné (přeci jen, jaký milující chovatel by rozdával rozmazlená mláďata někde, kde si nemůže pořádně proklepnout zájemce). Bohužel se mi v okolí sotva zdařilo sehnat ty mé dva obyčejné, natož fuzz. Děkuji
  30.6.2018 12:48františek
  Efča-já ti fakt nevím,příjde,mi že je náladový. Někdy beze mě neudělá ani krok a jindy aji u mě panikaří. Přišel soused,já měla Koudyho pod tričkem a už začal robit paniku. Mě asi drbne. Ale už se pomalu balím na zítřek. Napáječky a k nim drátky na připevnění ke kleci,mističky,pakl krabičky papírových kapesníčků (místo toaleťáku) ,foťák a jedny náhradní baterky k tomu. Zrní a ráno musím nakrájet ovoce a zeleninku. Snad mám všechno. Papíry mám taky připravené.