od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červen v roce 2019
 • Zobrazuji 3 zaznamu.
 • 10.6.2019 10:51Marcie
  Máme volné holčičky na super mazlíčky- dvě černušky Jůlii a Juditu a dvě američanky Jitřenku a Kirké :-) Komu chybí velveteen chundelka ve smečce? K odběru jsou právě teď :-) Navíc v tomto období i trošku cestuji, takže po domluvě je i možnost přiblížení do míst, kam zrovna budu mít cestu. Více na dotaz. Pekelnice
  19.6.2019 08:13hnjkdksl
  Zdravím, prosím Vás o radu v potkaní psychologii :)
  Pořídili jsme si s přítelem potkanici malinkou ze zverimexu, svrab nemá, rýmečku jsme vylečili. Hned druhý den už byla velmi krotká a přítulná, během týdne slyšela na jméno, byla hravá..., po té cca druhý týden, jsme ji přestěhovali z akvaria do velké klece, kde se jí líbilo, ale hned co se otrkala a zjistila, že se protáhne ven, tak utekla. Stejně jsme měli v plánu, aby chodila po bytě na volno, takže nám to nijak nevadilo. Vracela se do klece jíst, pít, chodila i k nám skoro na zavolání - přes den zalezlá, k večeru chodila aj k nám na postel - vše probíhalo v pořádku, byla klidná, s námi v kontaktu několikrat denně. Třetí den se ale zašila a nevylezla skoro pul dne, když jsme ji odchytili, ne na sílu, ale vzali ji do ruky po té, co jsme ji našli mezi nádobím pod dřezem, nechtěla ani u jednoho vydržet, stále se snažila utéct a začala pěkně divočit - při pohlazení výskok do vývrtky, na nataženou ruku reagovala mírným až silnějším kousáním (přitom pár dní před tím nás olizovala) a začala být pěkně zbrklá a divoká, až jsme sami znejistili a trochu z ní měli strach. Dali jsme ji tedy znovu do akvaria a casto si ji chováme, ale pořád se jakoby snaží utéct a často i dost na sílu skáče nebo odstrkuje čumákem ruce a někdy i kousne(mírně až silněji, ne do krve). Oproti tomu, jak se vztah hezky vyvíjel mi to přijde jako dost krok zpátky - nevíte, kde jsme udělali chybu nebo jak ji napravit? Prosím o jakékoliv rady. I když vím, že to byl ze zverimexu risk, byla dost malinká a do té doby vše probíhalo v pořádku. V minulosti jsem už několik potkanku měla a tomuhle chování opravdu nerozumím.
  19.6.2019 10:08Katinec
  hnjkdksl - Je to normální chování, potkan zkrátka lehce zdivočí, pokud má takhle volný přístup ven už od mimina a nemá takový kontakt s člověkem.
  A k těm dalším věcem:
  1. Klec opletivujte aby se neprotáhla a nechte jí bydlet tam, akvárium není pro potkana absolutně vhodné, špatně větrá a potkan nemá možnost šplhat.
  2. Pořiďte jí alespoň jednu kamarádku, pokud žádnou nemá, ideálně klidnou myšuli od ověřeného chovatele. Potkan je sociální tvor a samota mu nesvědčí. Mohou se u něj časem kvůli tomu projevit poruchy chování.
  3. Pouštět po bytě jí samozřejmě můžete, pokud je vše zabezpečeno tak, aby nikde nemohla přijít k úrazu, ale nechala bych to až bude myš větší a plně ochočená. Začněte jí pouštět třeba po posteli, gauči když tam budete a postupně prostor rozšiřujte. Zatím se jí maximálně věnujte a znovu si získejte její důvěru.