od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2019
 • Zobrazuji 8 zaznamu.
 • 1.8.2019 15:08Haňa
  ahoj, rady ohledně operace tady: http://www.czkp.cz/ja-potkan/jak-se-pripravit-na-operaci-u-vaseho-potkaniho-mazlicka/
  místo plenkové podložky můžeš dát i bavlněné/flanelové vyvařené látky, jako první jídlo po operaci dávám lipánek nebo pribináček.

  Pokud máš potkany jej dva, holt to i ta druhá musí nějak zvládnout.
  Pokud máš holky hodné a rána se bude pěkně zatahovat, klidně ji můžeš kámošku do boxu dát třeba už druhý/ třetí den. Ony to tak spolu nějak zvládnou - psychika je důležitá a samotnému potkanovi je ouvej...
  Důležitá je hygiena a taky aby nikde moc nelozila, proto je vhodný nízký box. Stěny se vytahují 10. den, ale většinou uź tak žádné nejsou ;-)
  a jej malá rada: určitě je třeba nechat operovat u zkušeného potkaního veta, který má inhalační narkózu a potkanku by Ti měl předat už probuzenou.
  Moc držím palce
  - - - - -
  a ještě: máš víc potkanic a máš je po dvou?
  Ono větší smečka je vźdycky lepší, až se holka uzdraví, určitě by nebylo od věci holky seznámit (dle pravidel!!) a mít jednu smečku. Dvojice je samozřejmě minimum, ale život ve smečce různě starých zvířat je mnohem zábavnější a bohatší, lépe se pak snáší odchody i nemoci..:-)
  3.8.2019 22:31františek
  Já mám po operaci Hrozinky. Hrozinka měla nádor na zádech. Dala jsem jí do marodkové klece,kterou jsem vystlala mojim tričkem. Samozřejmě vyprané a čisté tričko. Jako u nás v naši čtvrti máme 3 veterináře. Odzkoušela jsem všechny,ale nakonec u mě vyhráli Vaculíkovi. Mají lidský přístup a jsou precizní. Prostě jsou super. Inhalační narkóza je samozřejmost a samovstřebávací stehy taky. Hrozince už ta vyholená srst na zádech krásně zarůstá. Pod jizvičkou se jí neudělal žáden výron. Prostě super práce. Mě to za ty prachy prostě stojí,vidět je zdravé a krásné. Ale byla prdel. Koudíček měl bebíčko na bříšku,když jsem ho pusinkovala,tak jsem na to přišla. Ale to bylo takové zatvrdlé kolečko,nic vážného mu nebylo,já dělám paniku při každém sebemenším bebíčku. Tak já honem na veterinu a dali nám na to Lotagen. Měla jsem mu to ošetřit namočenou vatovou tyčinkou. Tak já v levé ruce Koudyho v druhé ruce vatovou tyčinku,ťup,ťup,ťup a jupík Koudy,máchla jsem rukou a celou nádobku jsem vylila. Tak jsem tam na druhý den šla zase s tím,že to chci opět a co se mi stalo. Zase bylo ťup,ťup a jupíííí,Koudy. Zase jsem to rozlila. Hele,ale Koudíček vyhrál krásné třetí místo v kategorii- Standart uši. A už vím,že před výstavou nekoupat.Oranžový maz a splihlá srst je přirozenost.Prostě nekoupat nikdy!!!!
  8.8.2019 16:40Marcie
  U Pekelníků píská vrh L3 :-) 9 slečen a 2 kloučci, hrdými rodiči jsou Cabiri de La Mia a Frrei Od Pekelného Strážce. Prďolky budou k odběru za měsíc, takže kdo by potřeboval dalšího parťáka nebo parťačku, tak jsme tu :-)
  21.8.2019 10:51Vvoj
  Dobrý den, koupil jsem si na jaře potkana a v neděli druhého na výstavě-trzích. Měli velký oddělený box samce a samičky i s nápisy. Ještě jsem říkal, že chci samičku, at nemám malé, protože už jednu doma mám . Oni mi řekli, že tady jsou všechny samičky a že mají 5 týdnů. No a co se nestalo? Ten večer se ho snažím ochočit a zjistím, že je to kluk... Co teď? Dávat hadum ho nechci a pustit taky ne. Jenže mladé opravdu nechci a chci samičku... Co teď? Zvyklýi si po třech dnech na sebe. Vyměnit nebo mám ho zkusit někam nabídnout? Otázka času a mám jich doma mraky.. Díky za rady., ahoj.
  21.8.2019 17:52Haňa
  Ahoj, pokud byli tři dny spolu a pokud je klouček starší jak pět týdnů (prodejcům nevěřit), je obrovská šance, že Tvá samička je již březí....
  Kloučka určitě udáš, pokud máš FB - skupina Potkan v nouzi CZ&SK, dát pěknou fotku, informace k němu a nabízet, hledat, hledat...
  Nedávat do samoty, to je peklo a nedat jen tak někomu (hadaři)
  Fajn je i skupina Potkani a Potkaní svět.

  Co se týká kámoši pro Tvou holku, teď bych nepodnikala nic, počkej 21-24 dní, kdyby porodila, je ideální nechat jí dvě dcery. Pokud by se tak nestalo, pořiďte jí kámošku (líp dvě) z dobré refgistrované chovatelské stanice, dostaneš zdravá vymazlená zvířata.
  - - - - -
  ... kámošky pro...
  25.8.2019 16:12Damian
  Zdravím, mám trošku nejspíše hloupý dotaz, mohou potkani houby? Vařím si totiž zcela bez koření, maximálně bylinky, takže potkani obvykle dostanou ochutnat. Letos však bylo dost hub a mám doma docela velké množství, z kterého budu zase kuchtit, tak se raději ptám.
  30.8.2019 20:16Zumerry
  Ahojte, po pár letech bych se ráda vrátila k potkánkům. Mám velikou klec, podle kalkulačky na 7 a půl potkana :D Bohužel jsem ale zjistila, že polovina chovatelů už dávno nefunguje a zbytek nemá a ani neplánuje vrhy. Poradíte mi prosím? Ráda bych 2 kluky, cena nerozhoduje, líbí se mi dumbo, velveteenci a tak. Nejlépe Jihomoravský ne Zlínský kraj. Děkuju, hezký den :)
  31.8.2019 10:17Marcie
  Zummery: Zdravím. My momentálně máme mimča k odběru po 8. září. Mám volné dva kloučky s velveteen kožichem- Lexe a Leopolda. Jsme sice ze Svitav, ale budu mít cestu do Brna, takže po dohodě můžu přiblížit mimča tam :-) Fotky vrhu zde: https://odpekelnehostrazce.webnode.cz/pekelnicci-k-odberu-rat-babies-to-good-home/vrh-l3-litter-l3/pekelnicci-jednotlive-rat-babies-single-profiles/
  - - - - -
  Damian: Potkani divočáci v přírodě žerou ledasco včetně hub. Sama jsem viděla jak potkan u písníku se zájmem okusoval holubinku. Jedna paní, co má ode mě potkanky, jim pravidelně dává do krmiva prášek ze sušené hlívy ústřičné. Z toho usuzuji, že houby potkani jíst mohou. Ale předem varuji, mohou být projímavé, tak pozor, abys to s nimi nepřehnal. Nedávala bych hub moc, spíš jen tak na chuť pro zpestření a hlavně bych to míchala do dalšího krmiva, nedávala bych houby jen samotné. A hlavně nedávat potkanům nic, co neznáš.