od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2020
 • Zobrazuji 26 zaznamu.
 • 1.5.2020 14:12Damian
  Marcie: Já zatím letité zkušenosti nemám. Strach z něj nemám, on se rád mazlí, vždy si nechává drbat hlavu, jenže potom začne hrbit záda a snaží se mne kousnout. Holky mi tohle nikdy nedělaly, takže jsem v tomto ztracený.
  Pokud byste mi mohla poradit, prosím, budu rád, opravdu pro něj chci to nejlepší
  2.5.2020 21:56Marcie
  Damian: Na toto mám takovýhle fígl: jestliže se potkan na klíně z ničeho nic začne ježit a nafukovat, tak ho vezmu a šoupnu na samotku. Buď do přepravky nebo malé nevybavené klece (dá se pro tento účel použít malá klícka na křečka, výstavní klec nebo box apod). Klícka musí být zcela bez vybavení, jen holobyt, čistá a nepočuraná podestýlka od jiných potkanů. Prostě ho tam tak na půl hodiny šoupnu, aby se uklidnil a po tu dobu si ho vůbec nevšímám. A ideálně úplně odejdu z místnosti, kde tu klícku nechám. Nechodím na něj koukat, nic. Ať se vytrucuje. Dám mu tak najevo, že pokud bude protivný, nikdo si s ním nebude hrát, nebude mít s kým komunikovat. Po té trucovací půlhodince si ho zas vezmu k sobě buď na klín a nebo prostě do náruče. Jen už nehladím. Pouze na zvíře sem tam promluvím, nebo s ním chodím z místnosti do místnosti a potkan čučí kolem. Když je v klidu a neježí se, nemrská ocasem, není nervózní, tak si s ním zas sednu a nabízím mu mlsky. Když je ok, vracím ho do jeho skupiny, když svou skupinu nemá, tak do jeho normálně vybavé klece. Po několik následujících dní vůbec nehladím a jen praktikuju to nošení po bytě a sezení na klíně a mlsky. Když to zvládá, za pár dní přidávám u toho krmení na klíně i sem tam letmé pohlazení. Chci, aby si hlazení spojil s příjemným- tedy s tím mlsáním, které mu chutná. Jdu na to hlazení prostě zas úplně od píky, pomalinku a opatrně. Nepřehánět to s tím a postupně s potkanem pracuji jako s úplně "syrovým"- zvířetem. Představ si, že vůbec není na lidi zvyklý a vše se teprve učí. Takhle k němu přistupuj a bude to ok :-) Věřím, že se to dá ještě napravit.
  - - - - -
  Nely... Pokud jsi ještě někde tady na diskuzi, tak avizuju, že u nás máme čerstvý vrh černookých mláďat a možnost dovozu prcků do Svitav stále platí:-)
  3.5.2020 09:10Damian
  Marcie: Moc děkuji, rozhodně vyzkouším. Snad to pomůže
  3.5.2020 13:01Nely... 478283
  Marcie:dobrý den.. To je super! Můžu si tedy 2 holčičky zamluvit? 🙂
  3.5.2020 15:28Tex
  Marcie: kde prosím sídlíte?
  3.5.2020 16:21Damian
  A ještě... Myslíte, že takový postup by mohl fungovat i při mladých?
  5.5.2020 00:14Marcie
  Nely: prosím, pokid můžeš, hoď mi na mail rezervačku: odpekelnehostrazce@atlas.cz, mrkni u nás na webu jak zamluvit mimino a písni mi vše potřebné. Díky.
  - - - - -
  Tex: Bydlíme ve Strnadicích (je to malá dědina, část městyse Maršovice). Je to kousek za Neveklovem, ve směru na Votice nebo Sedlčany. Okres Benešov.
  - - - - -
  Damian: Teď nevím přesně jak to myslíš. Jako jestli lze dát ty mladší potkyše zase zpátky k němu?
  5.5.2020 11:07Damian
  Marcie: Spíše bych první, aby nebyl agresivní vůči mně. Avšak zda tento způsob, by mohl fungovat i při seznámení s malými potkyši. Je vidět, že by byl šťastnější zachumlaný s někým, než sám.
  6.5.2020 10:56Nely... 478283
  A kde to mám najít na webu? Nemůžu to najít.
  6.5.2020 11:00Haňa
  Nely: http://m.odpekelnehostrazce.webnode.cz/
  6.5.2020 11:17Nely... 478283
  Já vím jak je ten web ale nevím kde to v nem mam najít.. Když si v pravém rohu rozkliku ty 3 čárky pod sebou tak tam není jak zamluvit potkanka.
  6.5.2020 11:33Haňa
  Nely, napiš Marcii přímo na mail, co uvedla tady v diskusi, přîmo na stránkách žàdný “objednacî formulàř” není. Marcie je velmi spolehlivá a pečlivá, určitě zvládnete domluvit se mailem či pak sms či telefonicky ;-)Jen se trošku obrň trpělivostí, ne kaźdý jsme co chvíli na netu ;-)
  - - - - -
  na stránkách jsou uvedeny možnosti jak zamluvit mimino, ne přímo formulář ;-)
  6.5.2020 15:47Marcie
  Damian: chceš-li je znovu seznamovat, tak bych začala zase od píky. Takže první dny jen pouštět společně na neutrálním místě a samozřejmě pod dohledem. Uvidíš jak na sebe budou reagovat. Zatím ať si bydlí každý ve svém. Ale nedávej klece vedle sebe. V jedné místnosti být mohou, ale ať na sebe zatím moc nevidí, aby se starý nečertil, že mladým nemůže zpucovat kožichy. Jen doporučuji ještě jednu fintu. Každý den vyměňit hamaky z klece starého do klece mladých a naopak. Rovněž můžeš podhodit trošek počurané podestýlky od mladých ke starému a naopak. Chceme, aby se neustále cítili, ale zatím neviděli. A zvykali si zatím na své pachy a jejich neustálou přítomnost. Zkusíš tím vlastně i reakci potkanů, zda se nebudou ježit a blbnout jen proto, že se cítí. To pro začátek postačí.
  - - - - -
  Nely: v menu sekce O nás a podsekce Jak si zamluvit miminko. Odkaz tu:
  http://m.odpekelnehostrazce.webnode.cz/jak-si-zamluvit-miminko/
  Věnuj pozornost odkazu v bodě 8. Pod odkazem jsou kompletní podmínky koupě potkánků od nás, tak si je prosím pročti zda ti to bude vyhovovat :-) No a jestli vyhovuje, tak mi písni do mailu odpovědi na devatero rezervačních otázek. Díky.
  6.5.2020 21:58Nely... 478283
  Dobře.. A nevadí že napíšu a v pátek? Nejsem teď doma..
  8.5.2020 07:48Marcie
  Nely: napiš kdy se ti to hodí.
  10.5.2020 14:33Damian
  Marcie: Moc děkuji, vyzkouším to. Už když je s nimi venku tak vypadá více v pohodě. To s hamaky už mne napadlo, aneb když jsem začínal bylo mi doporučeno abych jim dal staré tričko, aby si na mě potkánci zvykli.
  Předtím klukům holky nevadily, nejevili urputný zájem se k nim dostat, když mám mladé, myslíte, že by to mohl být problém? Holky jsou klidné, ještě jsem u nich nezachytil nijak zvlášť výraznou říji (pokud se tomu tak u potkanů říká). Nerad bych, aby malí později ubližovali staroušovi
  10.5.2020 15:52Nely... 478283
  Marcie..
  Už vám mamka poslala mail..
  11.5.2020 20:59Marcie
  Nely: děkuji. Odepsáno.
  - - - - -
  Damian: potkanice často ani výrazně říjit nemusí. Případně říjí přes noc a jen na pár hodin, tak to člověk ani nezpozoruje. Jinak já nemám problém s tím, když jsou samci a samice v jedné místnosti (samozřejmě v jiné kleci ano) Samci se mi kvůli tomu neperou, jen proto, že cítí samičky. Ale je pravda, vže každý mlaďoch, kterého dávám do smečky, tak si prostě hnedka zvykne na běh skupiny a nijak se nepozastavuje nad tím, že o patro výš bydlí samičky. Myslím si, že s tím problém asi nebude. Jde jen obto uhlídat ty skupiny, aby se k sobě neprokousali skrz dno klece a nebo aby je někdo nedopatřením nepustil společně na procházku.
  14.5.2020 10:51Nely... 478283
  Marcie:K jakemu veterináři jsi chodila s potkanky když jsi bydlela ve Svitavách? Kdyby nastali nějaké problémy abych věděla,ale doufám že nenastanou.
  14.5.2020 18:40Marcie
  Nely: když bylo něco závažnějšího, jako operace, tak jsme jezdili do Lanškrouna na kliniku Akita k MVDr. Šilarovi. To je výborný operatér a za ta léta mi pár zvířat dal dohromady. Jinak se dá přímo ve Svitavách klinika Vet Vill, kde jsou MVDr. Rambousek a MVDr Halamková. Oba jsou fajn a mám s nimi dobré zkušenosti. Hodně jsem s nimi řešila kastrace bezprizorních koček, kde teda operovali výborně. I Mirek Smolej (bývalá ChS Bruno) říkal, že potkany zvládají a dokonce jednomu jeho potkanovi prý Rambousek vracel střeva do břicha a povedlo se :-) Takže další dobrá recenze na Vet Vill.
  14.5.2020 19:32Nely... 478283
  Děkuji za rychlou odpověď a doufám že se nic nestane a nebudeme muset k vetovi.. Já sama s Vet Vill moc dobrých zkušeností nemám. Jedno moje morče bylo u nich na poperaci a přežilo, to je musím pochválit, ale to 2.strasne rychle hublo a on nám na to jen dal nějakou kaši a jinak nic nedělal(ani se na něj nekoukl) . Morčatko to bohužel nepřežilo. Myslím si že kdyby je to zajímalo tak by ho dokázali vyléčit. Asi podle něj morče není tak důležité jako pes a a kočka.
  14.5.2020 20:00Marcie
  Nely: No nevím. Brunovi operoval potkana v noci jako akutní případ a neměl s tím problém. Tak nevím. U morčat je nechutenství a hubnutí často způsobeno nesprávným krmením nebo požitím plesnivého krmiva nebo čerstvého (neusušeného) pečiva, které v morčeti pak kvasí a způsobují vážné zažívací obtíže, které morče ohrožují i na životě. Bohužel je to taky asi nejčastější příčinou úmrtí. Pravděpodobně jste dostali speciální dietu Rodicare instant, což se opravdu dává na tyto případy. Morčeti nepropláchneš střeva. Musí to z něj vyjít samo. A tato kaše se dává aby se co nejrychleji nastartovala správná mikroflóra v zažívacím traktu a střevní peristaltika. Dost záleží na včasném nasazení diety a i přes to jsou případy, kdy to morčátko nedá. Chovala jsem morčata nějakých 10 let. Aby se stalo podobná věc, stačí aby se morče přežralo obilné směsky a je problém na světě. Postupně jsem upustila od krmení obilím, morčata nejlépe prospívají na seně, zelenině, ohryzu větví a v sezóně čerstvá tráva a nejlépe pastva v ohrádce. Obilí jsem dávala jen malinko vysokobřezím samicím a pak kojící mámě s mladými, jinak vůbec. Upozornil mě na to tenkrát pan Schwarz, byl to chovatel morčat, který se přiženil z Německa a bydlel kousek od nás. V Německu tehdy byli s chovem morčat mnohem dál. Ale to mi bylo nějakých 11 nebo 12 let tenkrát :-)
  15.5.2020 09:18Nely... 478283
  Aha
  17.5.2020 21:32Damian
  Dobrý večer všem, Marcie mohl bych vám napsat na email? Myslím, že budu potřebovat poradit více, než ks si myslel..
  19.5.2020 20:04Marcie
  Damian: mail na mě: odpekelnehostrazce@atlas.cz
  22.5.2020 20:59Marcie
  Damian: zbláznil se mi mail a nemůžu z něj odesílat. Nevím zda je problém jen v mobilní verzi. Vyzkouším zítra ještě PC zda to půjde z něj. Každopádně zde vzkazy fungují. Jestliže si založíte účet tady na králíkách, tak písnu hnedka.
  - - - - -
  Damian: už je to opravené, maily zase posílám :-) odepsáno.