PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Myšmyš - 20.6.2022 18:13
Dobrý den, chci se zeptat. Dnes byla moje potkaní slečna na operaci. Veterinářka mi doporučila dát kámošku až po kontrole což je za 10 dní. Není to moc dlouhá doba aby byly potkaní holky samy?

Athe - 1.4.2022 09:16
Haňa: Jó, je to rodentia, děkuju! Mně se právě nedaří najít štěpky nějakých větších rozměrů a vzpomínám si, že odtud jsem je měla. Všechno, co nacházím, jsou celkem jemné. Chtěla bych to do kryté části venkovního výběhu u morčat mezi drny trávy, aby tam mezi tím nebyla jen hlína, ale ty hodně jemné by se mi pak špatně čistily. Vidím tam jako ideál právě ty větší. Děkuju i za další tipy, mrknu na to.

Haňa - 31.3.2022 17:21
Athe: obchod byl ASI rodentia.cz ;-)
štěpky jsem ale brala z řenických potřeb HEROLD (bukové), mají různé hrubosti.
No a úplně super štěpky (olšové) jsou MillaMore, tam je ta kvalita už hodně jinde.
Pak je ještě ratura.cz, tam jsou parádní voňavé směsky (beru od nich už roky), ale štěpky nevím, jestli mají.

Athe - 29.3.2022 09:27
Hezký den, chtěla bych zkusit štěstí, i když tomu moc naděje nedávám... Před lety existoval e-shop, kde se daly namíchat vlastní směsi a mimo to tam prodávali i celkem výhodné pytle podestýlek. Kupovala jsem tam tenkrát štěpky. Potřebovala bych teď sehnat právě nějaké větší štěpky (už ne pro potkany, ale vzpomněla jsem si na to právě v souvislosti s tím). Nevzpomíná si tu náhodou někdo, co ten obchod byl zač?

Cloe the potkan - 19.1.2022 20:39
Dobrý den, přišel jsem se sem obrátit na Vás, kteří trochu lépe rozumí potkanům a dokáží tak pomoci. Máme doma tři potkany (samice) s tím, že jedna začala poslední dobou více spát a je taková neustále unavená a pohybuje se velmi pomalu
- - - - -
Druhá samice docela často pšiká, ale přijde mi spíše, že jí úplně nesedí podestýlka z pilu, třetí je nejmladší, ale také nejvíce divoká dost často si chce hrát a provokuje, zároveň si říkám jestli pro ní nebude nejlepší pořídit nějakou menší klec zvlášt.

Delfes - 16.1.2022 09:31
Sparky- funkční odkazy chovatelských stanic jsou k nalezení na stránkách SOCHP a ČKP, diskuze jsou místo zde aktivní v různých skupinách na fb, např. Potkani, Potkani a vše o nich
https://clenove.sochp.cz/
http://www.czkp.cz/informace-o-klubu/seznam-clenu-ckp/
Stránky ČKP jsou asi aktualizovány méně často, protože jsou tam i už nechovající chs. Na stránkách SOCHP jsou pouze chs a členové, kteří mají zaplacené členské příspěvky pro příslušný rok, takže od 1.2. Příslušného roku jsou tam jem jen ti, co plánuji se dále potkanům věnovat.

Sparky - 6.11.2021 10:45
Nějak uvadl chov potkanů s PP jak sleduji. Bylo by fajn vymazat nefungující odkazy na již neexistující chs.

Jantar - 21.10.2021 19:39
Tak doktor říkla, že pokud jí a hýbe se a není na něm vidět že to už nedává tak že prý je to OK....

Jantar - 10.10.2021 20:32
Dožívá mi poslední potkan 3 1/4 roku starý, nohy už dávno tahá za sebou ale celý život byl sportovní typ tak to bere statečně. Je vyhublej ale ne tak strašně jako jeho brácha co mu umřel před půl rokem. V těle už asi bude mít pár nádorů, před několika týdny mu začal růst na krku tam co máme ohryzek a velkej už je asi jako pingongáč.
Nevím, jak poznat kdy už je lepší mu pomoct se netrápit. Říkal jsem si že to poznám, ale kro toho že hodně spí a po bráchově smrti se mi zdálo že je smutný tak dovede projevit radost, od té doby co je sám tak mě taky furt olizuje. Ale že bych na něm viděl že by chtěl ke mě to zas ne, vše se točí jen kolem žrádla. Jak mám poznat že má velký bolesti?

Katinec - 6.10.2021 12:30
Mony - Ono hlavně ideální minimální počet jsou potkani 3. U dvou je šance, že šarvátky o dominanci budou tak nějak neustále, u 3 už se dá hierarchie relativně rozložit.

Luca - 23.9.2021 12:57
V tomto článku se nachází strašně moc chyb.
1. Potkan NESMÍ bydlet v terárium, jeho moč vylučuje čpavek, který pokud reaguje se sklem je pro potkana toxický
2. Dřevo se do klecí vůbec nedoporučuje. Pro potkana škodlivé není, ale po čase začne nesnesitelně páchnout.
3. Hlavní stravou potkanů je zrní. Nechutná jim z toho důvodu, že na něj nejsou zvyklí, nebo jsou přežraní z jiných věcí. Zeleninu můžeme podávat téměř neomezeně, ovoce v malých dávkách obsahuje cukry. Stravu můžete doplňovat cca 1x týdně kapsičkou pro kočky/vajíčkem/tvarohem/těstovinami...
4. Tvrdý chleba se pro potkany nedoporučuje. Na broušení zubů je pro zvíře co rozhryže beton měkké.
5. Seznamování je špatně celé. Doporučuji stránky SOCHP
- - - - -
A samozřejmě potkany MUSÍME pořídit alespoň 2, jinak budou hrozně trpět. Na první pohled se může zdát potkan samotář šťastný, ale opravdové štěstí u něj uvidíte až bude mít kamaráda, kterého mu člověk, ani jiné domácí zvíře nahradit nemůže.
Archív diskuze | Alba uživatelů