od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2004
 • Zobrazuji 114 zaznamu.
 • 1.7.2004 05:07ČERT
  Balů....u nás zase Malá nebude už dlouho "malá"...začíná se nebezpečně podobat Máše....včera jsem je trochu chtěla omezit a nedat jim tolik papání...dostali jen seno a něco zeleniny...večer už jsem ale psychicky nevydržela.....prozkoumávali tak vehementně terárko čumáčky, že jsem jim nasypala do misek....doslova do nich vlítli .......je to trošku problém odhadnout kolik dát třem psounkům, aby to bylo akorát...u Matýska jsem to tak nějak odhadla....
  - - - - -
  Největší legrace je teď s Matýskem...čím je chlupatější, tím je mazlivější a tím se asi cítí jako král....dokáže stt i hodinu na zadních a prohlížet, kde ještě nemá chloupky......je to typický samolibý chlap.....je u nás měsíc a je hrozný rozdíl mezi tou ustrašenou holou krysou a chlupatým "oanem" psounem...začíná z něj být absolutní pohodář a kliďas.....s Mášou jsou oba jak "Míša kulička"....hlavně klídek, drbounění a pohoda......Malá je mezi nimi jako pochodující uragán a oni se k ní chvají tak jakoby shovívavě....tak si ještě zablbni....my to unesem.......pozorovat ty tři je na sepsání knihy ... : - ))))
  - - - - -
  no...zase překlepy, ale Ťukám po mtě....tady všechno ještě chrní ... : - )))), jen u psounů někdo už ometá terárko....
  - - - - -
  Balů.... mám ráda všechny zvířátka.....u nás ...Baruška kníračka....projevuje se na ní stáří a chce to hodně trpělivosti, ale když je večer s Dášenkou upeleším, jsou to pořád moje slaďounké hafounice...

  Čupík je papouch, skoro pořád v kleci, přes den na balkoně, jinak sídlí v chodbě....pouštíme ho v obýváku, ale díky Dášence, nemá šanci si zaletět ani k nám na stůl, tak okupuje záclony a lustr....ale je také svůj...za oříšek by dal život...doufám, že mu jednou na Hradě pořídíme holčičku...

  No a psounci jsou bez komentáře....myslím, že těch šest zvířátek je u nás teď akorát...stav, na který si vždy uděláme čas a když jsou hektické dny, dáme je všechny do obýváku, oni čučí na telku nebo komunikují mezi sebou. nemyslím si, že by se tu někdo ze zvířátek někdy cítil sám nebo opomíjen.

  Někdy je problém u téhle ZOO neopomíjet robátka a Josífka......ale zatím úspěšně stíhám...: - )))
  1.7.2004 08:34Tabi
  Balů
  Bů už je kus chlapa :o))) a krásného! :o))

  ČERT
  Ten nápad s knihou je móóóc dobrý!!! :o) Zkus změnit činnost podnikání a začít psát, nejen že budeš slavná, ale my se u čtení umlátíme smíchy!!! :o))) Hele, a občas se taky vyspi!!!!!! Ať se nám nekantneš :o)
  Všem chlupáčkům drbáníčko na čumáčku :o)
  2.7.2004 15:29MMMoni
  Vsem:
  pristi tyden se u nas bude dit docela dost veci ... budem spousta veci vyhazovat ... a uklizet prostory u garaze, to znamena, ze budem davat pryc i seno .. ja si par pytlu necham .. jako do zasoby a zbytek chce Kuba darovat do zoo .... jenze .. me jednou v zoo nasrali, tak jsem si rekla, ze na ne pecu .. tak kdo chcete .... prijedte a odvezte si sena kolik chcete :) jen prosim predem zavolejte, jestli jsme doma, at zbytecne nejezdite ... mame cely tyden dovolenou, tak ne vzdy budem doma :) 604 546 183.
  3.7.2004 06:29ČERT
  MMMoni...seno asi ju, kde Tě najdu, doufám, že ne v Čiernej pri Čope... : - )))))
  - - - - -
  Jupí...a tohle je známka, že nám jde opět po dvou dnech net.......mňamiky mňam : - ))))))))))
  3.7.2004 13:02Sambuca
  http://sweb.cz/skorpion-ka/Sambuca/sambuca7.JPG
  http://sweb.cz/skorpion-ka/Sambuca/sambuca6.JPG
  http://sweb.cz/skorpion-ka/Sambuca/sambuca1.JPG
  tady posilam par fotek moji potvurky,dari se mi ji vyfotit vetsinou jen ve spanku :-)
  3.7.2004 17:06ČERT
  Sambuco...je nádherná.....a taky máš štěstí...ti moji snad nikdy nespí a když ano, tak naskládaní ve svém pískosenovém akvárku jeden přes druhého křížem... : - ))))
  4.7.2004 11:49Sambuca
  Cert Dekuji.Vecer kolem osme zaleza ke me na brisko a pak spolu spinkame celou noc,jen rano me budi a chce se mazlit :-))Nekdy kdyz prijdu pozdeji domu,tak spi v kleci,ale ne tvrdym spankem,proste ceka,az ji vezmu k sobe.
  4.7.2004 17:48Balů
  Tabi:
  Bulíky znám celkem dobře. Já teda žádného nemám, ale mám hodně kamarádů, kteří je mají.
  Někdy nás chodí navštěvovat bulteriérka, která moje psouny bere jako zpestření svého jídelníčku :).
  Zase na druhou stranu žije doma s kočkou a je v pohodě. Máš pravdu, že bulteriér je hroznej mazel. Ona miluje všechny lidičky a pejsky. Někdy mi jen trošku mrzí, že se jí lidi bojí (ona by každému nejraději dala pusinku).

  Psouni se nudí a tak rasí klec. Od rána do večera hryžou a hryžou. V pátek jsem odjela pryč a nevěděla jsem jestli přijedu v sobotu (večer) nebo v neděli ráno. Dala jsem tedy psounkům do klece salát, tyčinku na kousání a zrníčka. Říkala jsem si že jim to musí stačit. Bohužel nestačilo :(. Bů všechno sežrala než jsem stihla odjed :)). Vrátila jsme se v sobotu večer a Bů už byla pro žrádlo. Balů ji zase prostrčila mřížemi a Bů šla hledat něco k žrádlu (našla, ale sežrala to sama).
  4.7.2004 21:04Petra
  Sambuca
  ta Tvoje psounice je opravdu překrásna. Vojta s Filipem spí takhle na zádech pouze ve svém pelíšku. Jakmile jsou vypuštěni z terárka, dělají pouze lumpárny, na spánek ani pomyšlení.

  Poradí mi někdo s psouní dietou? Vojťánek už pár dní dostává pouze vodu,seno a hlávkový salát.
  Jenže vůbec nehubne!!! Bojím se, aby mu po takové stravě nechyběli nějaké vitamíny. Ale zhubnout by potřeboval, je vážně dost tlustý.

  Tabi
  Kryštůfek se mi moc líbí. Náš Bad takovou čupřinu na hlavě nemá. A Sanynce dej pusinku na čumáček,je prostě k zulíbání.
  5.7.2004 11:14ČERT
  Naši psounci likvidují v kleci vše....včera jsem je vypustila a zatím, co likvidovali obývák, vymyslela jsem schůdky nahoru tak, aby s nimi ani nehli....jasně, že je aspoň položili na bok a na vrchní poličku prostě vyskakují.

  Byli jsme taky na hradě....takže jsme jim dovezli mlíčí a zkoušeli jsme obaly od lusků....uvidíme...teď zírají s Adámkem na telku a Malá se snaží probourat sklo...psouňátko jedno....aspoň, že někdy někdo spí a někdo rasí terárko....všichni dohromady je dost síla...
  6.7.2004 19:52Balů
  Já tu mám dalšího psounka. Nechápu jak vydržíš delší dobu 3psouny. Největší sranda je když přijdu domů a všichni tři piští.
  7.7.2004 08:26Tabi
  Sambuca
  panečku to je krásný spáč :o)))!! A když spolu spíte v posteli, tak se Ti nepočůrá? Já jednou spala s Tinou a ráno jsem vymetala bobky a prala povlečení :o(
  - - - - -
  Balů, Petra
  hafanci děkují :o))
  - - - - -
  ČERT
  my chceme obsáhlé zpravodajství!!! :o))) tak co, rošťáci, jakpak se máte? co malá, zůstává "Malá"? ta Maggi by na ni šla .o)

  Balů
  co máš za dalšího psounka?
  7.7.2004 09:50ČERT
  Tabi....nejni o čem....pustoší domácnost....tedy obývák a naše nervíky....jedna věc mě ale dostala...minule řádila Máša s Matějem a Malá byla to největší sluníčko...jen ve finále, zřejmě aby nezklamala očekávání jsem jíhonila po čtyřech okolo křesla a ona se při tom stejně ještě dokázala zakousnout do každého rohu, nechat si vynadat, postavit se na zadní a zavrčet....zkus si to kolečko promítnout tak třikrát za sebou...to jest dvanáckrát kous, plesk, zadní nožky, vrrr a šup na další roh....

  Jinak jsou v pohodě...bourají terárko, mlátí schody a domečky o sklo, zdrhají z terárka při krmení a čumáčkují smutně, když chtějí ven....jediný lék...pustit Discovery v telce nebo je vypustit a nechat se ožírat...my to střídáme... : - ))))

  Tabi...Magi dává Josífek do polévky...Ti nevím.. : - )))
  7.7.2004 11:16space
  prosím jak se pozná přerostlé stoličky u psounů????????,, máme 14 dní nového psouna, nejdřv byl u 2 co už máme, ale porvali se a ted je sám, celou dobu nežere ,dali mu na veterině injekci na chuť,ale nic, napadlo mě mě že když nežral tak mu to ted ani nejde. jinak je dost čilý. myslela sem že nežere ze stresu,ale vypadá spokojeně
  7.7.2004 11:33Tabi
  space
  Ahoj Peti, já fakt nevím, snad Ti někdo poradí, jinak zkus zavolat MVDr. Královi, to je specialista na psounky, určitě Ti poradí :o)
  Hodila jsem Ti tu odkaz z archívu na doporučené veterináře, dej vědět, jak jste dopadli, držím palečky :o)))!!!
  Veterináři:
  Zde se snažím zaměřit na vhodné veterináře, kteří psounkům rozumí po
  celé republice, protože z vlastní zkušenosti vím, že ne všichni
  veterináři psouníkům a jejich zdraví rozumí. Jakákoliv jejich
  nevědomost či nedostatečná zkušenost může být pro psounka nebezpečná.
  Proto bych uvítala každý spolehlivý a ověřený kontakt na dobrého
  veterináře v jakémkoliv okresu, městečku či vesničce.

  Praha:
  p. MVDr. Král - pečuje o psouníky v pražské zoo, odborník přes psouny
  Kontakty:
  ordinace v Pražské zoo: 296 112 111 (po-čt od 8:00 - 14:00)
  ordinace v Břežanech: 241 910 622 (čt-ne 16:00 - 19:30)
  ordinace v Praze - Dejvicích: 233 326 022 (po-st od 17:30 - 19:30)
  v naléhavých případech číslo na mobil: 603 266 017

  Brno:
  p. MVDr. Jekl - specialista na drobné savce, zkušenosti i se psouny
  Kontakty:
  ordinace v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně v
  ulici Palackého 1/3: 541 562 382 - pro plazy a drobná zvířata (po-pá
  ambulance od 8:00 - 12:00 a od 13:00 - 15:00)

  Plzeň:
  p. MVDr. Engelthaler - taktéž doporučován jako specialista
  Kontakty:
  ordinace v ulici Dolní Bělá 82: 373 394 361 (út-pá od 17:30 -
  19:30)

  Ústí nad Orlicí:
  p. MVDr. Jaroslav Pirkl - zkušenosti ze psouny
  Kontakty:
  ordinace v ul. Ježková 1073: 465 524 559 (po-pá od 15:00 - 18:00)
  v případech nouze volat na mobil: 602 431 141

  Kladno:
  pí. MVDr. Alena Prokešová - zkušenosti ze psouny
  Kontakty:
  ordinace v ul. Zd. Petříka 2273: 312 247 592 (po-pá od 8:00 - 12:00,
  13:00 - 20:00 ; so od 9:00 - 13:00 ; ne od 14:00 - 19:00)
  7.7.2004 13:31Káčula
  Bedina s Arnoštem mají nové fotky v albu, tak mrkněte a chvalte :-)
  7.7.2004 14:33Kožót
  Káčula: parádní fotečky, zdá se, že si už rozumí a nevadí jim, že jsou obě holky. Nebo se z Arnošta vyklubal přece jen kluk? Držím palce ať se pořád takhle snáší.
  7.7.2004 15:10Káčula
  Kožóte, díky :-) Arnošt je holka jako lusk, kluk se z ní nevyklubal :-) Béďu nechává Arnošt zcela chladnou a ostentativně ji ignoruje, ale Arňa Béďu miluje a neustále se k ní lísá :-)
  7.7.2004 23:03Balů
  Mám tady sestřičku Bů na hlídání. Její panička jela na tábor a tak se tu bude 3týdny hlídat.
  Je slaďoučká a hrozně hodná. Jen mi trochu dostalo, že je jednou tak větší než Bů.
  Panička přišla a tvrdila, že to je chlapeček (podle veterináře), ale já si tak na 90% myslím, že to bude holčička. Zatím spinká ve své vlastní kleci, ale jinak tady po bytě pěkně řádí všichni tři.
  - - - - -
  Chválíme krásné fotečky. Jsou to nádherní broučkové. Hlavně mají pěkně zvětšený vchod :)
  8.7.2004 08:28Tabi
  Balů
  Jéje, dvě miminka, tak to musíš být jako v ráji :o)))) Tak hodně foť, ať je (a samozřejmě i Balů) vidíme!! :o))
  8.7.2004 10:47Sambuca
  Tabi nepocura...nekdy v noci ji slysim,jak jde do klece se "vyvencit" a pak se vrati zpatky ke me :-)
  - - - - -
  Čert mozna je to i tim,ze je sama a bere me jako "smecku" :-))
  8.7.2004 11:40Tabi
  Sambuca
  Tak to Ti závidím, to je můj sen, jen Honzík o tom ještě neví :o))))
  Nechceš sem hodit odkaz na Tvé album, je moc hezké :o)
  8.7.2004 15:07Káčula
  Chtěla bych vás upozornit na nové album :-) Jen pro silné povahy :-)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=47
  8.7.2004 15:12Tabi
  Káčulka
  jsou fakt kouzelné!!!!!!!!!!! :o))
  8.7.2004 21:10Balů
  Tabi:
  To máš pravdu !!! Hlavně jak všichni 3hrabou a koušou mříže :)). Zatím tu nemám foťák, ale zítra něco nafotím.
  9.7.2004 15:55Sambuca
  Tabi https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=46
  9.7.2004 15:58Tabi
  Balů
  Jen foť, budu se kochat :o))) !
  - - - - -
  Sambuca
  :o)))) je slaďoučká :o)))
  11.7.2004 19:08MMMoni
  Petra:
  psouni dietu jsem take pred casem nastolila, kdyz Cip byl tlustounky a zas ji asi obnovim ;) davala jsem predevsim zrni pro krecky (je nizkokaloricke), pak jen zeleninu a seno. Zadne ovoce, zadny tvrdy chleb, zadne pamlsky, nic. A s tim zrnim take opatrne ... tak dve az tri pol. lzice na den pro jednoho psouna. Tak mesic by to mel vydrzet a mel by zhubnout. Seno a zelenina na tloustnuti neni, proto se muze podavat. Nejlepe okurka, strouhana mrkev, cinske zeli, paprika nebo rajce. A seno by meli mit psouni neustale k dispozici.

  Ostatnim odpovim zitra ...
  11.7.2004 20:39Petra
  MMMoni
  Díky moc za radu. Udělám to tak, snad se nám to povede.


  Filípek je již zdravý a v plné síle. Sice ještě nemá úplnou chuť k jídlu, ale mazlení a řádění mimo klec, to už by mu šlo!!!

  Káčula
  Jsou nááádhernééé.
  11.7.2004 23:16Balů
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=49
  12.7.2004 08:29MMMoni
  space:
  prerostle stolicky?? to snad ne .... myslim, ze todle u psounku nehrozi, mrkni spis na predni vrchni a spodni zoubky, tzv. hlodaky, jestli je nema prerostle .... jinak pokud nepapa, uz jsi mel/a davno byt na veterine! Nebo tam aspon zavolej ... dej vedet, jak jste pak dopadly :)

  Vsem:
  mate moooooc krasne fotecky :) takove tututu :)

  Tabi:
  dik za vypomoc po dobu me nepritomnosti :)
  12.7.2004 08:31Tabi
  Balů
  božínku, to je náááádhera :o)))) jak na té první fotce sedí všichni tři jak bobišci a jak se Bů vzteká :o))), všichni jsou kouzelní!!!!! :o)

  Petra
  :o) to je dobře, oběma čumáčkům pac a pusu :o)
  12.7.2004 11:02ČERT
  Tabíku...srovnala jsem fotky a mám je pohromadě vřdy pro jednoho psouního ufona......mám to dát jako tři samostatná alba? Ale fotky nic moc...je to z Nokie....

  A liškoun nemá pořád jméno...kočička jedna...
  - - - - -
  Balů...ty fotky vážně nemají chybu.....ta první je naprosto kouzelná...já je dohromady naženu málokdy...vlastně oni doběhnou, ale drbej tři psouny naráz a ještě je při tom vyfoť...... : - )))
  12.7.2004 13:55MMMoni
  Prosba vsem:
  vim, ze to sem nepatri ... ale vite, ze shanim domov pro krecky a piskomily a nak se mi to nedari. Mohu Vas prosim pozadat, aby jste se vsichni poptali ve zverimexech, do kterych chodite, zda by nemeli zajem o krecky syrske (8 ks), dzungarske (7 ks) a piskomily mongolske (10 ks)? :) Plati to zejmena pro Prahu a stredni cechy :) nikam dal to nema asi cenu :) dik moc vsem :)
  12.7.2004 14:21ČERT
  MMMoni...se zeptám......
  12.7.2004 17:20Balů
  Děkujeme. Stálo mi to 3 mandle :), protože za piškoty nechtěj vůbec pózovat.
  13.7.2004 08:37ČERT
  MMMoni...nemohu dostat do alba některé fotografie a to jsou třeba jen poloviční, než ty, které tam dostanu v pohodě...jsem z toho na mrtvici....
  13.7.2004 08:42Tabi
  Balů
  lumpíci, ale krásní :o)))

  ČERT
  panečku, to jsou fotečky! Malá je pěkně zvědavá a móóć roztomilá :o)))) a Mášenka je vyložený mazel, viď? Mates je samozřejmě borec se vším všudy :o)))))) Jsou NADHERNÍ !!!!! Počkej, při nejbližší příležitosti Ti je přijedu vychvalovat z očka do očka, to musím vidět :o)!
  Na jménu se pracuje :o)

  Pavys
  no vy máte nádherné torpédko :o)))) vidím že vyhlídka na hlavě je všude oblíbena ! :o)))
  13.7.2004 08:51ČERT
  CHYBA: Nepovedlo se uložení do databáze (The field is too small to accept the amount of data you attempted to add. Try inserting or pasting less data.)


  A tohle mi to píše.....nepomůže ani zmenšit, ani třeba zesvětlit a je to docela k vteku....jsem s tám ráno strávila dvě hoďky a nic....
  - - - - -
  Tabííííííííííííí...Matýsek tam má jen stará alba...nové jsem zatím nenarvala neb tam nemohu narvat ani celou Mášu....asi to sežeru....a bude klid....
  13.7.2004 08:56MMMoni
  Cert:
  hmm, to opravdu netusim .... a mas ty obrazky ulozeny jako ".jpg"? s jinou priponou ti to nevezme. To jsou fotky z mobilu? Tak je nijak neupravuj a zkus je nahrat tak jak jsou, pripadne pro upravu zkus softik irfanwiev ... z toho mi to vezme vzdycky kazdou fotku ... uplne nejlepsi je tam nahravat fotku v plnem rozliseni, krasne se to samo zmensi a neni to nijak rozmazany. Mozna to ma Usoun rozhaseny a blbne mu to, copak ja vim? :))) uvidime, treba se to behem dne zlepsi a treba to usoun spravi ... pokud to do ty doby nespapas teda :)
  13.7.2004 09:09ČERT
  MMMoni...v tom je dělám...ju, fotky jsou z mobilu...oni jsou dost rychlíci, ale foťák jim jde na narvy....mobil spíš zkoušejí sežrat...ale jinak jim neva......Díky MMMoni....ale jak to tam jednou nejde, tak to tam zpravidla nedostanu ani jiný den.....
  13.7.2004 09:46MMMoni
  mrk na kotatka ;) https://www.kralici.cz/alba.asp?a=1236
  13.7.2004 11:07ČERT
  Koťátka nemají chybu...Ty se fakt nenudíš..... : - )))))
  Tak a něco ode mne...tedy to, co se tam dát dalo ....
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=51
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=52
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=53
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=50
  13.7.2004 11:31Tabi
  ČERT
  tak mrkej :
  Aška, Bobíšek-Bobiška, Kryšpínka-Kryšotka, Míša, Miška, Myšulka, Myšpulka, Piškvorka, Raraška, Rošťanda, Šmuky, Špunt, Uša, Ušulka, Uršulka, Venuše, Wikýšek ?????
  13.7.2004 13:06ČERT
  Tabííí...jsi poklad...ještě honem pracuju na registraci do klubu psounků...jen musím najít, kdy k nám holky přišli...
  - - - - -
  Asi dnes už moc nebudu...aaaaaale zvládla jsem odeslat registraci do Klubu psounů ... což mne převelice těší...pokud to půjde...juknu ještě odpoledne...
  14.7.2004 10:32pavys
  Koukám, že se tu roztrhl pytel s fotkami - také máme nějaké nové http://psouni.wz.cz/cervenec_2004.htm . PS : Už byl někdo s psounkem venku ?
  14.7.2004 10:51Tabi
  pavys
  tak tohle mi nedělej, tohle nerozdýchám !! :o))))) je nádherná, kouzelná, sladká! tatínek samozřejmě taky , ale miminko je miminko :o) doufám, že Vám dělá jenom radost !
  14.7.2004 10:55pavys
  Jasně - sááámou radost - pacholek malej . . . Máme jí místo budíku - v půl šestý začne lomcovat klecí ( naštěstí v tu dobu vstáváme ), ale nerespektuje víkendy :-))).
  14.7.2004 11:04Tabi
  pavys
  :o)))))) asi chce samostatný pokojíček, třeba už se před taťkou stydí :o)))
  je vážně slaďoučká
  14.7.2004 11:18pavys
  Ona právě s Míšákem není, když je u něj tak prospí celej den :-)))
  14.7.2004 11:33Tabi
  pavys
  pak je ji smutno a Vy, krkavčí rodiče ji nevezmete ani do postýlky:o))))))))
  proč jsou odděleně?
  14.7.2004 11:48pavys
  Aby si na nás zvykla. A v posteli je pořád. Neřád :-)))
  14.7.2004 11:55MMMoni
  https://www.kralici.cz/alba.asp?a=1248
  dalsi fotecky :)
  14.7.2004 12:05Tabi
  pavys
  aha, tak to pardon :o))))

  MMMoni
  už jsem je zkoukla na králíkách ( i koťátka:o)))), máš supr zoo!!! Kuře je frajer! :o)))
  14.7.2004 12:52MMMoni
  Vsem:
  jak jiz mnozi vite, dnes koncim v praci a zitra nastupuji jinde .. tudiz vsichni kdoz mate muj email vezte, ze od zitrka je necinny :) az budu znat svuj novy email, budete prvni, kdo se ho dozvi :) zatim budu tedy jen na mobilu, kdyby neco :)
  14.7.2004 13:46miska
  V sobotu 3.7 sme po dlouhe dobe navstivili brnenskou Zoo a nemohli se vynadivat :) maji tam 3 mesice stare psounky a tak sem si je dovolila vyfotit
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=56
  14.7.2004 14:13Tabi
  miska
  lidičky, Vy mě chcete zničit! :o))) to je kráááááááááááááásy !!!
  to je dobře, že jsi si dovolila, fotečky jsou skvělé :o)
  14.7.2004 15:38tanisek
  Když si to vezmete, tak psoun je celkem nezajímavé zvíře, kdybysme je nechovali a nevěděli o nich to co víme, těžko bysme si jich jen tak na nějakém obyčjném obrázku všimli, co? Jinak nedávno běžel v televizi Lucky Luke, víte že v úvodních titulcích byl přežvikující psoun?
  - - - - -
  přežvy!!!!!!!!!!!!!!kující!!!!!!!!!!!!!
  14.7.2004 15:57miska
  nemohla sem se od nich odtrhnout myslim od psounecku :) pritel uz chvilema ztracel trpelivost, nekolikrat me tahal pryc, ale pokazde sem se vratila :)
  14.7.2004 16:19MMMoni
  miska, tanisek:
  jj, presne tak, driv by me nenapadlo se zajimat o "nejake" psouny :)) a kdyz jdem do zoo, take u nich travim nejmene pul hodiny, ziram na ne s otevrenou pusou a pritel ma ze me legrandu a foti me ksichty :))) misto aby fotil psouny, parchant :)
  - - - - -
  miska:
  jinak mooooooooc krasne fotecky :) no vsechny jsou hezke :) zapominam chvalit, sakra! ;)))
  14.7.2004 16:36ČERT
  Já je obdivovala už v telce....jejich soudržnost a to jak žijí, navíc mi o nich hodně psala kamarádka.....jen jsem tenkrát nevěděla, že by bylo možné chovat je i doma....bych tu měla už dávno smečku v každém pokoji... : - )))

  MMMoni...ten Tvůj zvěřinec...tak to je můj celoživotní sen...aaaaale jsem se zařekla, že až jednou na Hradě....v paneláku mi 6 zvířátek bohatě stačí...když k tomu přičteš ještě dva pány syny....ZOO hadr... : - ))))


  Pavys...jsem se potěšila...fotky jsou přímo super a nádherné a vůbec...koukej fotit a davaj.... : - )))
  - - - - -
  Miško...ty zvíře......já tam snad pro ně do té ZOO skočím...to jsou čumáčci...mlask a cmuk...nádhera.... : - ))))
  15.7.2004 09:08miska
  Čert:
  a tos je nevidela v akci :) hodne sme se nasmali. Jedno z tech psounatek porad napodobovalo co delal jeden z tech vetsich, toho vetsiho uz to rozcilovalo a porad se mu snazil utect, ale nakonec rezignoval lehl si, ten malej vedle nej a cihali kdo z koho, je to na te posledni fotce
  15.7.2004 10:41ČERT
  miska....měla jsem tam být....hernajs...ale na druhou stranu...mně bohatě stačilo včera večer, Josífek vypnul telku a kráčel ven z obýváku...a oni se všichni tři vedle sebe postavili a začali ho hlasitě zdravit.....to by musela vidět...musel se vrátit, pootevřít terárko na škvíru....psounci se tam vrhli a napasovali nad sebe, takže drbal dvěma rukama tři hlavičky....byla to síla...jsou to pusinky...pacholci jedni pažraví...je to jak s kníračkou Baruškou...17 let mi dává tolik radosti, že by na to jedna knížka nestačila....kdybych měla talent...vážně začnu o zvířátkách psát..... : - )))
  - - - - -
  MMMoni...stav výkupu nic moc...tady jsou Zverimexy přeplněné a lidi prý začnou nakupovat zase až po prázdninách...probrala jsem tak deset Zverimexů, které znám a považuji za solidní.....já okolo nich neprojdu, abych se nešla pokochat...jsem tam už známá...v každém případě jsem všude nechala seznam s tím, že se mi ozvou, kdyby o něco měli zájem...nezlob se MMMoni...fakt jsem se snažila, ale prostě jsem se nechytla.....
  - - - - -
  Nevíte někdo ovelkoobchodu v Praze na krmení....pokud to budu kupovat ve Zverimexech...při žravosti mých zvířátek...asi zkolabuju... : - ))))
  15.7.2004 13:25miska
  Cert:
  To je divny a co jim davas na papu?? Ja pro Sama nakupuju v Hornbachu a stoji me tak 150 kc na pul roku a to ma 4 druhy smesi zrni + zeleninu a obcas nejakou mnamku
  - - - - -
  to musi byt pekni zroutici teda :)
  15.7.2004 13:47ČERT
  no...já ji, dávám každému misku, průměr asi 10 cm a jedna je malinko větší...a to zlikvidují během chvilky...k tomu ještě seno, zeleninku a ovoce......ale nesmíš zapomenout taky na papoucha, pavoučici...ale ta baští minimum a dva hafy... : - )))))
  - - - - -
  ježiši...a taky pár koček...divokých, co jezdím krmit na hrad...pravidelně jednou za dva tři dny...tři malé konzervy, mléko a suché....jedno balení 2,5 kila mi vystačí tak na dvakrát.... : - ))))
  15.7.2004 15:16miska
  uz dobry beru zpet :)
  15.7.2004 19:59Petra
  Všem
  ty fotky jsou vážně dokonalé. Také se chystám do ZOO,abych to mohla vidět na vlastní oči. Musí to být krásná podívaná.

  Filípek s Vojtou na mě dnes koukají vyčítavě. Měla jsem dost nabitý den a tudíž nebyl čas se jim věnovat. Zítra si to budu muset pěkně vyžehlit alespoň hodinovým drbáním.
  16.7.2004 08:37ČERT
  misko...pohoda...my tu máme vlastně malou ZOO, ale miluju je všechny.....a tudíž si je taky vykrmuju...aaaaaaaaaale tlustí tady budou možná tak psouni... i když..

  Včera jsme je vypustili. Děvčítka se nejdříve nechala tak půl hoďky drbánkovat a Matýsek spikal v koupelně.....ani ven nechtěl...


  Jenže holčičky se pak rozjely a jelikož si nemíním nechat sedačku rozdrbat úplně...naopak vyspravím .... tak při útocích na tato místa lítali vzduchem směrem k zemi...něžně....tak se na to pak svorný vybodli a pustili se do rvaní tvrdého papíru od vajíček...mají to v jedné štěrbině....jen se u toho notrmálně prali a přeskakovali...to ale ještě pořád šlo...
  Jenže pak se probudil Matýsek zcela a úplně, chvilku se nechal odrbánkovat a pak začal taky zoubkovat, kde mohl....

  No a za další půlhoďku to vypadalo asi tak, že naši tři psounící byli v jednom okamžiku na několika místech najednou. Matýsek se dostal až nahoru na terárko, kde si zalezl do pařezu...jenže jsem ho zmerčila a vyklepala ho na povolené staré křeslo...tedy asi po deseti minutách jeho komentáře a mého snažení.

  Malá taky excelovala....opět trhání rohů křesla, ale zpestřili jsme si to...už nezdrhá hned...postaví se na zadní a chce se prát...a já se nedám...různě jí dávám něžné facany zleva, zprava...to jí ještě baví....ale pak jí podrbu na bříšku a to jí totálně vytáčí. Ona bojovně naladěná...nadácá kmitá zoubky a já si z ní vyloženě dělala legraci....no na konec mi přistála na klíně a nechala se drbánkovat...tedy na konec ne, pak šla ještě trhat s Mášou, honila se s mopsicí Dášenkou, vytahovala se chvíli na Josífka a pak letěla do boudy.

  Vážně jsem měla problém je tam dostat. Ono to má vždy stejný scénář...vylezou hodní, přítulní psouní mazlíkové....po chvíli se v nich začínají probouzet psouni zvídaví, pak psouni trhaví a hrabaví, postupem času psouni vyhledávající místa zakázaná a psouni provokující....no a pokud je pak nenašoupem do "boudy"...poslední fáze by byla...nevysválaní psouní spratci.. : - ))))

  No...tak této fázi se snažíme předejít včasným navrácením naší smečka do ubytovacího zařízení... : - ))))
  16.7.2004 15:23Matu
  Ahoj,

  tak jsem také přidala pár fotek ...
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=55
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=54
  .. ještě bych se chtěla zeptat máte někdo zkušenosti s dvěma psouny na procházce venku? Dá se to zvládnout?
  16.7.2004 15:36MMMoni
  Cert:
  jezis, to jsi zlata, vubec se neomlouvej, ja jsem rada, ze ses vubec zeptala :)) jinak dzungaraky uz nemam, zbyva uz jen pet krecku syrskych nebo sest, ted nevim a jeste asi osm piskomilu :) vcera byl u nas jeden pan s detmi :) tak nas trosku obral :)
  17.7.2004 09:27Petra
  Matu
  Já jsem jednou vzala oba psouny ven. Nám se to ale nepodařilo zvládnout. Nejdříve vše opatrně prozkoumávali a jakmile se přestali bát, tak začli být pěkně divoký. Filip se mi dokonce dostal z kšírků, měla jsem strach, že mi uteče. Naštěstí jsem ho chytla dříve, než se o to mohl pokusit. Od té doby jsme radši jenom doma, pěkně v bezpečí.
  19.7.2004 08:15Tabi
  Matu
  krásné fotečky, nádherná treperenda Matylda !!! :o) hází úžasné čumáčky :o))))
  19.7.2004 09:44Matu
  Petra: dík. Ještě bych se chtěla zeptat to jsi je měla každého zvlášť na vodítku? Chodila jsi s nimi nebo byli k něčemu přivázaný?
  19.7.2004 14:05Káčula
  Matu, my jsme zatím absolvovali pár dvojitých vycházek, ale na dva psouny jsme vždycky dva. Třeba na startu je obě podržím, ale mají tendenci běhat každá na úplně opačnou stranu, takže s jedním venčícím by si moc neužily. Káždá má svoje vodítko, je třeba je mít na očích, jelikož si ho s oblibou přehryzávají. A to podle mě jeden člověk uhlídá hodně těžko. Běháme za nimi, přivázané k ničemu nejsou - do by vodítko bylo za dvě vteřiny překousnuté :-)
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=57
  Nové album :-)
  20.7.2004 11:05ČERT
  Káčulko...ty fotky jsou moc pěkné...no ju, ale jak to mám udělat já, když Marjánku jsem chodila venčit sama...a měla jsem nervíky na pochodu, co kdyby mi, nedej bože, zdrhla.....

  Teď máme psounky tři a mám takové neblahé tušení, že tři lidi na venčení neseženu, ba ani dva neééé....to by musel být Josífek jooo v dobrém rozmaru...je fakt, že dvoumetrový chlap a psoun někde dole na vodítku vypadají trochu podivně ... : - ))))

  Takže, přes to, že tři vodítka mám, budu je asi brát ven postupně ....... a to mi bude pokaždé líto zbylých dvou doma ....

  AAAAAle , co nadělám...
  20.7.2004 11:25Káčula
  Čertíku, na co sis pořizovala syny? Koukej je zapřáhnout do venčení :-)
  20.7.2004 19:41Petra
  Matu
  Každý měl svoje vodítko a vodila jsem je sama. Káčula má pravdu, na dva psouny to chce dva páníčky, jinak se procházka nedá zvládnout.

  Káčula
  To jsou ale miláčkové!
  20.7.2004 21:48Psoun
  cus lidicky chci se vas zeptat jestli nemate nejakej dobrej odkaz na vyrobeni klece pro psounka????
  20.7.2004 22:50Maxa
  Všichni
  Ahojky, se svým přítelem sháníme psouny. Chtěli bychom nejlépe páreček, abychom je mohli rozmnožit:).
  Mám doma pěti letou králičici Maxu. Začátkem prázdnin začala znovu(poprvé to bylo letos na přelomu roku) čůrat krev.Sice ne hodně,ale... . Minulý týden jsme šly na sono. Zjistily jsme,že máme nádor v moč. měchýři. Je už zbytečné podstupovat operaci , při které na 90% nám řeknou , že je to neodoperovatelné (utracení by proběhlo už v narkóze). Maxíkovi tedy už zbývaji asi jen 2 měsíce života. Z toho ten poslední bube nejbolestivější pro Maxinku. Z toho vyplývá že Maxince se pokusim dát ty nejkrásněší poslední týdny jejího života a asi v druhé půli srpna mě čeká ten nejhroznější okamžik mého života na hodně dlouho.
  Už rok kroužíme s přítelem okolo psounů. Ajá teď 100% vím, že psounek je teď to jediné zvířátko, které mi zvedne náladu.
  Chtela sem se zeptat na prodej psounků tady na stránkách, ale nejdříve jsem si zašla na inzerci. chtela jsem se zeptat spíše jestli nezná někdo někoho kdo nabízí mlaďatka levněji něž jsou nabízena v obchodech.
  Jsem Ostravačka a psouni jsou na trhu skoro pořád:Laguna(zoohoby) nebo v porubě na Hl. třídě nad Alšovým náměstím byli tak dlouho, že teď už jsou velcí(přes 14dní jsem tam nebyla).
  - - - - -
  A proto bych chtela se o nich co nejvíce dovědětještě dříve než si je pořídím.
  Děkuji všem
  21.7.2004 07:15ČERT
  Milá Maxi

  Králíčka je mi líto....ale...u naší kníračky Barušky jsem něco podobného slyšela, když jí bylo 15 let a pak znovu v sedumnácti letech. Je tu s námi pořád, neoperovatelné bylo operovatelné a 5 %, co jí dávali na přčžití se změnilo v obou případech na 100. Vždy šlo o zhoubné nádory.

  Takže uvidíš, držím králíčkovi všechny palce.

  No a psounci moc nejsou, respektive , pokud mají někde miminka....dej vědět.

  A úplně nejhlavnější věc.

  Psounek Ti určitě náladu zvedne, ale u nás to spíš funguje tak, že nemáme my psounky...., ale psounci mají nás ...a to doslova. Tak jen doufám, že si na nás jako na svoje ochočená zvížátka domácí mezi sebou nestěžují ... : - )))))
  - - - - -
  a safra...sorry...překlepy, ale to tu byla ještě pěkná tma......jsem tu jak v katakombách...
  21.7.2004 10:55MMMoni
  Maxa:
  nechci si ted hrat na pani dobrotivou a ani ne na soudce, chci se te jen zeptat .. jsou si doktori opravdu jisti, ze je nador natolik zhoubny, ze se neda operovat a ze hrozi, ze pri ni umre?? Jestli je to tak, neni lepsi ji nechat utratit ihned a nenechat ji trapit? Sama vis, jak je rakovina hrozna u lidi, natoz u kralicku, sama pises, ze to bude pro ni dosti bolestive .. vim, ze je to tezke rozhodnuti a dost tezko se o tom mluvi, ale myslim, ze by to bylo vzhledem k Maxince fer. Ale nejdriv bych obesla vice doktoru, jestli je ten pripad opravdu tak beznadejny, abych mela jistotu. Pak je dalsi vec, cekat a treba tu bude jeste moooc dlouho. Ale rozhodne nejsem pro to, nechat kralicka takto trpet. Nemyslim to nijak zle. Jen nechci, abychom my lidi byli takto sobecti, nechat zvire trpet, protoze az umre, bude nam moc chybet ... to samozrejme neplati o tobe ;) preju hodne sil ... budu na Vas moc myslet.

  Jinak o psounich mimincich u nekoho jineho nevim, ale posledni dobou jsem zaznamenala spoustu inzeratu, kde daruji starsi psounky ... obcas si myslim, ze pro zacatecniky je lepsi poridit si starsiho jiz ochoceneho psounka, ktery je jiz na par veci zvykly. S uplnym miminkem je to dost tezke, ale lze to zvladnout. Zkuste to promyslet ...

  Tabi:
  moc dik, ze me tu tak pomahas, ted vubec nestiham :) ale az se vse v praci naucim, bude to lepsi :) jeste jednou moc dik :)
  21.7.2004 11:23ČERT
  MMMoni......

  co jsi psala je pravda, ale krutá...zkoušela bych ty doktory...určitě...

  no a co se týče psounků...naše Marjánka mimnko byla a co jsme o ni přišli, tak Matýsek jako roční psoun byl pěkný šok......ale ten bydlel před tím jen ve Zverimexech...nevím....už jsem si na ty naše pacholky zvykla, jsou to prakticky všichni puberťáci a to chce haldu energie...včera jsem natírala tzv. futra a jedna mi omylem vypustila psounky...měla jsi to vidět...po celém bytě...ještě, že aspoň zavřela balkon...to jsou taky kamarádky...psounky jsem pochytala v pohodě, ale mopsice za nimi lítala a halda chlupů mi od ní zůstala na futrech....večer jsem ji brala ředidlem...

  prostě mimino se lépe vychovává...puberťák je prostě už něco jiného...na druhou stranu..je s nimi daleko větší legrace než s mimčem.....
  - - - - -
  ju a taky....takový už větší psounek ze Zverimexu velice rychle přilne......a jeho láska je k člověku veliká...jako kdyby věděl...tahle mne vysvobodila ze Zverimexu a dala mi domov....je fakt, že Matýsek má pořád raději mne než svoje dvě skorobudoucímanželky... : - )))))
  21.7.2004 12:17Psoun
  nemate nekdo navod nebo odkaz na vyrobu klece pro psounku??a nevadi kdyz si poridim psounka a dam ho do velke klece nevadi kdyz ji bude mit moc velkou???dik za odpovedi chtel bych totiz mit psounka.jo nevite jestli se bude psounek snaset s civavou???
  21.7.2004 13:44Tabi
  Maxa
  to je mi líto s králíčkem, držím palečky, aby to byl jen omyl doktorů a Maxinka Vás ještě dlouho zlobila :o)
  S těmi mláďátky je to letos problém, nevidím to už nadějně, ale budeme doufat - taky čekám na svoji psouní holčičku :o)

  MMMoni
  klídek, nepřeháněj a pracuj :o)))

  psoun
  ta velká klec určitě nevadí !!!! bude tam pobíhat, případně šplahat :o)) někde jsem viděla odkazy na různé klece (potkaní, králičí) tak až to najdu, tak Ti to sem hodím, jen nezapomeň, že pletivo musí být pevné, jemné "králičí" Ti prokousne na to šup :o)
  jinak s čivavou by neměl být problém, musíš je ale seznamovat postupně a pomalu, ať jedna či druhá nemají úraz! .o)
  21.7.2004 14:14Káčula
  Psoune, velká klec je bezva, akorát by neměla být moc vysoká. Psouni po ní šplhají a často padají dolů. Mohou se zranit.
  Další doporučení - my pořídili klece s plastovými západkami, nebo jak to nazvat, vydržely tak tři dny. Psouni do všeho koušou, s tenkým, poddajným plastem si hravě poradí. Pokud tedy klec má plastové doplňky, je třeba připravit zámečky a podobně.
  21.7.2004 15:31Tabi
  Psoun
  mrkni tady dole do archívu a do alb :o)
  jinak slíbené odkazy
  http://potkan.jinak.cz/css/index.php?menu=klece&mode=klece/klece.html
  tady jsou klece pro potkánky hlavně vysoké, ale šikovné ruce to roztáhnou do délky :o)

  https://www.kralici.cz/pages.asp?f=kralikarna
  nevím, jak tady s tou dřevotřískou ???

  http://www.sweb.cz/mysakov/POTK%c3%81NCI/123456.JPG
  to jen k inspiraci, co všechno jde nacpat do klece :o))

  Všem, pokud je tam něco nevhodného pro psounky, dejte vědět, ať nejsem strůjcem psouního neštěstí!!! díky :o)
  21.7.2004 18:17Balů
  http://sweb.cz/Alumat.ub/
  21.7.2004 21:22Psoun
  dekuju moc jen se bojim ze psounci nejsou moc obratni ale kdyby psounci ve velke vysoke kleci mely dostatek vetvi tak by se urcite zkratilo zraneni na minimum.jo mě se líbí klec štěpán a ta¨klec veroniky a antonina ta je hezka tak se ptam znova jestli by ta posledni¨klec na prvnim odkazu co napsala tabi jestli by sla pro psounka??
  - - - - -
  prominte ne klec atti ale klec stepany a antonina....
  21.7.2004 22:08Balů
  Já mám velkou klec u které mám udělané 3 patra a psounům naprosto vyhovuje. Hlavně má na stranách udělané zábrany takže mi tam nepropadává podestýlka. Mám tu na hlídání psouna, který má menší klec s plastovou vanou a je na prd. Psoun se tam nemůže pořádně proběhnout a hlavně mám všude kolem napadanou podestýlku.
  21.7.2004 22:43Maxa
  MMMoni
  Vím jak to myslíš.Když mi to doktorka řekla pomalu mi vyhrkly slzy né z toho, že mi umře, ale z toho že se asi trápí. Doma jsme to všichni probrali. Maxa je strašně čilá, žravá:). Má ji pět let a vím kdy se necítí na 100%. Stále se chová jako by v tom jejím bříšku nic nebylo. Jen proto to natahuji. Furt skáče jak pytlem praštěná, opravdu. Moc mi na ni záleží.

  Čert
  s tím co jsi psal je pravda, já nevím ona je už stará-takové nemoci se objevují až u konce života králíčků, a ještě na tu rakovinu dost trpí. Asi zkusím tu operaci. Jsem dost nervní z toho že nevím na čem jsem-pořád jen hubu jusvému příteli:)
  23.7.2004 09:02Petra
  Maxa
  Je mi moc líto,čím teď procházíš.Také bych ti chtěla napsat, aby jsi to ještě úplně nevzdávala. Je to asi půl roku, co jsme měli těžce nemocnou fenku Daisy. Měla zánět dělohy, kterou ji odebrali opravdu na poslední chvíli. Pak nastali další komplikace. Její tělo prostě nechtělo přijmout stehy a neustále ji praskaly/měla úplně díru do těla/. Byla třikrát přešívaná a nakonec místo klasických 6ti stehů jich měla 100. Bylo to hrozné a to jsme ještě stále netušily, zda tyto stehy konečně srostou.
  No nakonec se zadařilo a Daisinka je vpořádku. Jako by omládla nejméně o 5 let, je čilá a hodně hravá.
  Vím, že je to jiný případ než ten tvůj, ale držím ti moc a moc palečky, aby to dopadlo tak dobře jako u nás.
  Ale pokud by Maxinka měla nějak trpět, je opravdu lepší nechat ji utratit. Nesmíme být vůči našim miláčkům sobci jen proto, že je tu chceme mít co nejdéle na úkor jejich utrpení. To si od nás nezaslouží.
  Ještě jednou hodně štěstí.
  24.7.2004 18:26Kožót
  Ahoj všichni. Přidal jsem album z návštěvy v ZOO v Děčíně.
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=59
  25.7.2004 19:57tanisek
  psoun
  Když budeš mít ve vysoké kleci větve, psounovi to v pádu nezabrání, spíš se ještě více zraní, protože, snad mi všichni vědoucí prominou, psouni jsou hrozná nemehla.
  25.7.2004 22:04MMMoni
  Maxa:
  hmm, skoda, ze jsem to nevedela driv, bych ji Letounku nebyla dala .... :( no uvidime, snad se s ni nejak domluvim, kdyz tak ji zavolam .... dik moc a drzim ti palecky .. papa
  26.7.2004 07:55Sambuca
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=46
  Sambuca ma vysokou klec.po stranach desky,na kterych se promenaduje :-) vsude vetvicky-ty okusuje.Take bylo par padu.ale asi se poucila a ted uz jen splha.Klec je vyfocena-vysla 3500Kc plus sikovne rucicky :-) nebyly moje .-) .Tady jsem si objednala pletivo http://web.quick.cz/konecny-petr/ohradky.htm
  26.7.2004 10:04Tabi
  Kožót
  krásné dětičky :o))), ta Vaše je určitě levý sloupec, třetí zespod :o)))

  Sambuca
  krásná klícka, chválím "šikovné ručičky" :o))

  Všem
  Včera jsem se stala hrdou psouní mámou!!! Jeli jsme si pro ni do Brna k paní Kotasové - lidičky, v té rodině by se mi líbilo, spousta zvířátek (psouní taťka Fredie a jeho dcera a synáček, černý kocourek a fenečka maďarského ohaře - všichni tak kouzelní, že jsem na nich mohla oči nechat a uvažovala o únosu :o)) ) a spousta laskavosti! Pár fotek tatínka, několik zběsilých ( z mé strany) a laskavých (od paní Kotasové) informací a hurá domů. V autě jsme naši holčičku pozvali na koncert Dana Bárty, ale asi jsme se ji netrefili do vkusu, klidně ho prospala! Doma už čekala připravená klec, tak ještě kontrola, zda je to opravdu holčička - JE!!! a šup do klícky. Nejdřív byla hodně vystresovaná, ležela v koutku a ani se nehla, pak zalezla pod kořen, ale byla pořád celá strnulá. Takže jsem dnes 5:21 vytřeštila oči (bylo jasné, že je po spánku) popadla peřinku a tiše se přestěhovala do zvířecího pokoje, lehla na gaučík a pozorovala každé šustnutí. Nakonec jsem ji našla v zatočeném tunelu a v tu chvíli začalo divoké ráno - pozvala jsem hafany, jako přísedící kontrolní komisi, vzala foťák, piškot, nať z mrkvičky a hurá na to. Zvědavost zvítězila a holčička pomalu vystrčila čumáček - to bylo naposledy, kdy jsem mohla použít slovíčko POMALU. Pak už jen lítání tunelem nahoru dolů, nějaký ten volný pád, ale bylo vidět, že prošla parašutistickým výcvikem, všechny doskoky na jedničku :o) a nakonec došlo i na testování použitého materiálu, i mého prstu, nu, teď již vím, že ho tam nemám strkat!! :o))) Pochopila jsem, co Pavysek myslel tím "naše torpédko", jo na tu naši to taky sedí!!! :o)
  Když jsem vyfotila celou kartu, bohužel jen 50 snímků (naštěstí se jich pár dalo použít), bylo načase jít do práce. Zvažuji Kožótovu radu krátké "mateřské dovolené", teď to vidím na pár rozkoukávacích dní v kleci a pak se pozná. Zatím nemá jméno, neboť nepostála malou chviličku, abych se ji mohla zahledět do čumáčku a vyřknout ortel :o)
  a tohle je naše holčička :
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=60
  26.7.2004 11:44Petra
  Tabi
  Je fakt překrásná a moc ti ji přeji. Už jsem zvědavá na její jméno.
  Bude to asi pěkné šídlo, kouká jí to z očí.
  26.7.2004 12:03Tabi
  Petra
  Díky, jo, předpokládám, že už si doma otevřela dvířka a likviduje byt a okusuje psy :o))))
  jméno až se na chvilku zastaví! :o))
  26.7.2004 12:09Dayenna
  Tabi:
  Gratuluji, je nááádhernááá...už se moc těším, až ji uvidím na vlastní oči....přeji ti s zatím bezejmennou slečnou hodně krásných zážitků....:-))
  26.7.2004 13:55MMMoni
  Tabi:
  tak ta mala nema chybu, fakt ;) je suprovaaaaaa :) ja navrhuji jmeno Nancy, to bylo prvni, co me napadlo pri pohledu na ni ;)))
  26.7.2004 18:29ČERT
  Tabí...ježiši...ona je přesně čumáčkem , jak náš drak...Lištička...no...bůh s Tebou .... ale potěším Tě.....i ta se už občas běhen řádění zastaví na drbounění.....tak vydrž... : - ))))
  26.7.2004 19:14Kožót
  Tabi, je moc pěkná. Držím Ti palce.
  26.7.2004 20:31Maxa
  MMMoni
  Jana je už na chalepě,nemám na ni mobil ale zítra ho budu už mít a tak dofejme že to nebude pro ni problém mi dát to číslo- a večer ti ho tu napíšu.
  Doufejme (obě) aby ji neprodala.
  Lety mela dlouho teplotku a obtížně si zvykla- nemyslíš zě by se mohla mít u toho chlápka dobře? Jen mě to tak napadlo. :)papa
  psouniky zatím mít nebudu:(
  27.7.2004 08:35MMMoni
  Maxa:
  ja nevim co je ten chlapik zac .. az s nim budu mluvit a uvidim co mi rekne, pak budu chytrejsi. Vcera me jana slibila, ze me to cislo posle, ale nejak se na me vys ... :((( ja ho fakt potrebuju a byla bys vaaaaaaaazne moc hodna .... dik moc
  27.7.2004 17:20ČERT
  Nestíhám a nestíhám....omluva všem Tabíkovi zejména...doufám, že výchova pokračuje zdárně....děcka...fakt se to nedá..lakuju, maluju, myju a doufám, že budu někdy aj tapetovat...se tady asi zcvoknu....
  27.7.2004 18:55Psoun
  pro sambucu:nebojis se ze ti nekdy spadne???jo a ktem trubkam pro krecky ja myslel ze psounek se jima neprothane??jo uz sem si nasel klec ale je obrich rozmeru asi bude stat 230 nebo 210 uer a bude mozna 2 metry vysoka a metr a pul siroky.tomu bude urcite stacit
  28.7.2004 10:12Sambuca
  psoun
  spadla parkrat a poucila se,ted jen splha po mrizkach...
  28.7.2004 10:19Tabi
  Čertíku
  Tě bacím, jestli se mi odrovnáš a já budu muset adoptovat tu Tvoji zoo! hleď se šetřit! :o))

  Kožót
  myslíš ty moje ohlodané? :o))) díky, budu to potřebovat .o)

  Tak po včerejších úspěšných pokusech zlikvidovat další prsty mých rukou, fakt se ráno snažila :o), se konečně nechala večer pohladit od Honzíka, pak i ode mě :o) nakonec jsem ji drbala i na bříšku (bez újmy na prstech :o)!) Nejvíc se jí to asi líbilo na zadečku u ocásku - jako pejskům, tak jsem to musela vyfotit, jednou rukou jsem drbala a druhou odhadovala, co fotím, tak to podle toho vypadá, ale nezachytila jsem, jak při tom blaženě zapírá nožky do okraje nory -vypadala pak jako veverka z Doby ledové :o))))) tak snad příště .o)
  Včera jsem vyhlásila "jmenovací večer" - na netu jsme najeli na rodina.cz - jméno pro Vaše dítě a četlo se a hlasovalo :o)))) - tak tedy, ROZÁLIE ! Od té chíle to bylo jen Rozárko sem, Rozárko tam, NENENENE, ták je hodná, Rózinko .......:o) a spát jsme šli všichni notně udrbaní, ale spokojení. Ráno už to byla i Rozálie!, když se mi zase zakousla do prstu :o))))) Tak jsem jí to začala vracet, kous=zatahání za fousek, štípnutí do nožičky, či plácnutí prstíkem přes nos (to dělal její taťka). Ale pak jsem ji přesvědčila, že tahle ruka dává ty výborné psí granule a už jsme se zase muchlovali, jemně ohlodávali - zatím jednostranně, mě se hlava do klece těmi dvířky nevejde :o) a nechala se povalit na zádička a lechtat na bříšku. Párkrát jsem ji vzala do ruky a zase postavila, takže bych to viděla na pomalou přípravu na vypuštění, snad víkend :o)
  V každém případě si vybrala nejmilejšího člena naší smečky -SANY! Míní rozhrabat mříže, když odchází a pokud tam není, nevyvádí takové kousky pro naše maličkosti :o) No, není to láska jako s Ruprtem, ale myslím, že jednou ty dvě divošky budou demolovat byt svorně ruku v ruce, tedy packu v pacce :o)))
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=61
  28.7.2004 13:27Dayenna
  Tabi: skvělé fotečky i komentáře....a Rozálie, Rozárka....moc dobře jste vybrali, hezké jméno..
  28.7.2004 14:47Tabi
  Dayenna
  :o)))))) moc děkujem :o) a těšíme se na srazík :o))
  28.7.2004 15:21MMMoni
  Tabi:
  ta klec je supr a vsimla jsem si, ze mas stejnou kameninovou misku na zaveseni jako Cip a Bublinka :) kolik te stala ta klec, fakt nema chybu :) jsem videl apodobnou pro potkany a stala pres tri litry ;)
  28.7.2004 15:26Tabi
  MMMoni
  :o)))) ( - jojo, je pro fretky a v Hornbachu stála 3299,- a s tím krmítkem jsem se nechala inspirovat :o)
  - - - - -
  p.s. z té nory je Rozárka unešena, lítá nahoru a dolů jako zběsilá :o)))
  30.7.2004 09:03MMMoni
  Maxa:
  to nic, ozval se mi sam, po vyzve na kralicich .. ale dik .. kdybych mela vice casu, jela bych ji nafackovat a ne jen vynadat a to jsem na ni byla jeste hoooooodne hodna ...

  Vsem:
  jinak se me vcera stala hrozna vec, kterou bych neprala nikomu ... kdyz jsem prisla domu a jdu zkouknout svoje zviratka, videla jsem neco, z ceho jsem pak nemohla spat. Cip mel zaklinenou pacicku ve spruslich klece a nemohl se odtud vyprostit ... kdyz jsem se te packy dotkla, hrozne kvikal, ihned jsem volala Kubika, at mu nejak pomuze, honem prinesl kleste a odstrihnul tu sprusli ... packu mel nateklou jak backoru ... jedno ocicko mel lehce odrene a od krve ... a celej zadek mel mokry, i pod bradickou, zrejme cural bolesti ... a slintal zurivosti ... byl uplne vydesenej a vyrizenej chudinka moje ... pak semnou ani nemluvil, tak jsem mu honem dala dobrutku, kterou si vzal .. ale nenechal na sebe ani sahnout, hned se zakutal a spinkal. Tu packu nepouziva zatim, ale vypada, ze neni zlomena. To by mu visela od telicka ... ale ma ji jemne zkroucenou pod sebou. Proste ho jeste boli a je dost natekla. Dneska uvidim co s tim, doufam, ze uz bude komunikativnejsi a kdyz tam zajedem pro veterinare, at na nej mrkne. Nevim jak se mu todle povedlo, nikdy se tohle nestalo. Proto prosim pozor na sprusle kleciiii ....

  Jinak aby jste si dokazaly predstavit jak si ji tam zaklinil, tak asi takhlle ... na kleci je jedna sprusle vedle druhe .. a on si packu zaklidnil do dvou hned vedle sebe stojicich sprusli ... coz nechapu, jak se mu povedlo, leda, ze by mel packu jak harmoniku skladaci ... drzte palecky, snad bude ok ... uz jsem se bala, ze neprezije do rana, jak vypadal, ale je v pohode a uz vypada lepe ..
  31.7.2004 09:52tanisek
  MMMoni
  tohohle se taky pořád bojím, že přijdu dom a psoun bude někde chycenej, zraněnej, nebo něco. Vzhledem ke svým pozdním návratům z práce, možná to nejhorší, ale holka, kdyby jsme na to měli myslet po celou dobu, tak bysme se z toho zcvokli. Asi by chtělo vychytat všechna nebezpečná místa, což však k bláznivé psouní povaze nelze, neboť si vždy najdou něco nového.
  lysinky i za sklem
  Přesto, že máme psounky za sklem, tak teď Tanýsek má ohoblované čelo, neboť poklop nad příbytkem je velmi lehký. Psoun vyskočí, chytí se drápky a pod dřevěný rám krytý pletivem strká hlavu a rumpluje tak dlouho, dokud někdo nepřijde, nebo dokud se drží. Máme to zašprckované háčky s gumičkou, ale stejně to zvedne, pokud bych to zatížila zezhora, tak by pletivo, nebo rám nemuseli vydržet. Tak nevím.
  - - - - -
  Mějte se všichni krásně a zdravím Vaše psounky, vyřiďte i od Boženky a Tanýska veselé Jiahůůůůůůů.