od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2004
 • Zobrazuji 53 zaznamu.
 • 2.8.2004 10:32Tabi
  MMMoni
  ještě jednou foukám Čipánkovi na nožičku ffffffffffffffffffffffffff :o)

  Zprávy z bojiště :o)
  Ve čtvrtek jsem zabarikádovala mezery za kachláky a jala se vypouštět Rozárku, šlo to trochu pomalu, protože jsem se řídila "dobrou radou" - nikdy nevypouštět, ale vyndat z klece :o), konečně jsme se domluvily a Rozárka byla venku! Nejdřív prozkoumala celý pokoj a pak došlo na test materiálů: koberec -mňam, kožešina-mňammňammňam, pániččiné korkáče - fůj to smrdí, a proto MŇAM! Takže to bylo samé NENENE, TYTYTY, ROZÁLIE!! postříkání vodou z rozprašovače (nefunguje) a plesknutí po čumáčku (inspirovala jsem se tatínkem Fredym :o). A protože láska prochází žaludkem, začalo krmení z ruky a následné drbaní :o) Další dny jsme hrátky rozšířili o honěnou - to asi myslel Kožót - rukou ji jako honím a ona nadšeně utíká a hned se vrací a na vetřelce útočí a skáče kolem jak na pružinkách :o)) to by chtělo natočit ! Našla si svoji rozhlednu - prádelní proutěný koš. Spoustu času tráví slíděním u dveří, kde se s pejsky oňuchávají přes škvíru pod dveřmi a já jsme za hnusnou paničku, co je nechce pustit dohromady! To mi je odplaceno zkoumáním zábrany u kachláků (zatím jen zašprajcnutý karton), ví, že nesmí - už několikrát letěla do klece, ale viditelně ji těší, že musím vstát a jít ji vyhánět - odběhne kousek, zapanáčkuje a vrací se s větší vervou zpět - je to rošťanda! Další dobrou zábavou je krádež papuče, chňapne ji do zubů a táhne ji pryč, když ji ji vezmu, zavrtá zase čumák do kožešiny, pořádně zahrabe a vytrhavá z ní chlupy, megerka malá. Jsou to sice psychicky náročné "vycházky po pokoji", ale nakonec vezmu dobrůtky, Rozárka se mi naskládá do klína a drbu a drbu a drbu..... :o) Je to moje sluníčko :o)
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=61 přilípla jsem tam nové fotečky, na poslední jde vidět nový hamáček udělaný z povlečení na polštář :o)
  2.8.2004 13:39Kožót
  Tabi: jojo, to je přesně to co jsem myslel, jsou při té honěné hrozně legrační. Rozálie je super.

  MMMoni: to s Čipánkem mi je líto, držím mu palce ať se dá dohromady. Je fakt, že tohle je také moje noční můra, že přijdu z práce a něco s Kóžou nebude ok. Ale naštěstí se při návratu z práce a odemykání dveří z pokoje ozývá jen radostné yahooooooooooo.
  3.8.2004 08:22Dayenna
  Tabi: páááni, Rozárka má ale klec, teď jsem si všimla její velikosti...pěkné fotečky...jde vidět, že si to seznamování společně užíváte...
  3.8.2004 08:22MMMoni
  Tanisek, Tabi, Kozot:
  hmm :( no stalo se a uz se neodstane ... packu stale jeste nepouziva plne, jen se o ni opira, ma ji primknutou k telicku ... ma podpazi nejakou ranu, na kterou neni dobre videt, ale dle ohmatu je uz dobre zaschla a nekrvaci. Tudiz jsem vyloucila navstevu veterinare, sahnout na sebe by nenechal a zasivat stejne uz neni co ... jen porad nevim, zda neni packa zlomena, nicmene dle ohmatu nic neni citit a on sebou ani neskube ... myslim, ze po zlomenine by ho to slusne bolelo. Otok uz splaskl, je zivejsi a hrozne zravej .. je uz jedna velka koule, nastolila jsem dietu ... tak snad bude lepsi ... ale musim se pochvalit ... maji naaadherne kozisky .. bez lysin a bez niceho ;) skoro to vypada, ze maji uplne idealni stravu a nic jim nechybi :)
  3.8.2004 08:43Tabi
  MMMoni
  neboj, to se určitě spraví, moc na něj myslím a držím palečky :o))

  Dayenna
  až přijdeš, uvidíš roztomilé sluníčko s rychlostí torpéda :o))) dneska už se nechala vzít a muchlánkovat, ale jen chvilku, nemá čas, musí běhat a zkoumat :o)) Už vyskočila na gauč s peřinama - panečku, to by se dělaly nory!! :o) A jak se ta peřina výborně okousává!!! :o)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=62
  3.8.2004 09:42Káčula
  MMMoni, já bych toho veta asi přece jen navštívila, být na tvém místě. Pokud je to u zvířat jako u lidí, tak zlomenina bolí míň než vykloubenina nebo něco podobného. Uvidíš, jestli tu packu začně brzy normálně používat.
  3.8.2004 09:45ČERT
  MMMoni...čtu o Tvém trápení a držím palečky...snad se to pomalu a jiit+ě napraví.

  Jinak tady taky nejde zvětšit písmo v prohlížeči, tak nehleďte na překlepy.

  Stále tapetujeme a tudíž nemají psouňata moc šancí na vypuštění....včera jsem měla pocit, že je jim to v tom vedru zcela fuk. Dávala jsem jim papání a jen si vyžadovali svůj příděl drbounění. Všichni mají teď moc krásné kožíšky, jsou to prostě sameťáci, jen Mattýsek má chlupy dlouhé, takže vypadá mezi děvčaty jako hašišák. Žofinka stále otvírá výhružně hubinku, když vletu do terárka, ale na pokyn...zavři klapačku ji normálně okamžitě zavře a natáhne hlavinku dopředu a směrem nahoru...prostě...a drbej...včera jsem nezačala hned a ona v té pozici prostě zůstala a čekala...když nic nebylo....hodila se do normálu, štěkla na mne a znovu se nastavila do správné pozice....no ...fakt klaun...nejlepší na tom je, že dorazil Mates, co to sledoval od misky...chvíli zíral jak drbu Žofku a pak se postavil vedle ní a natáhl hlavinku úpln+ě stejně....jsem se musela smát...fakt divadlo...ještě že Mášenka se cpala v přízemí...ruce mám fakt jen dvě....

  Jak je takovéhle vedro, tak většinou spí, ale jak se ochladí....je to banda rošťáků....štěkají, když vstáváme, přicházíme nebo zakašleme..... a ještě k tomu se nám staví vedle sebe do řady...fakt na film....
  4.8.2004 12:52Tabi
  ČERT
  pac a pusu celému Tvému cirkusu!! :o)) Hle´dte už konečně dodělat to Vaše hnízdečko, páč je mi tady smutno :o(( a koukej vyfotit hároše Matýska, lumpici Žofinku a mazlinku Mášu !!! :o)))
  - - - - -
  My se zatím doma úspěšně krotíme, jen stále není jasné kdo koho :o)) Pravidelně zoubkama i drápkama pročesáváme kožešinku, proháníme, s úmyslem zakousnout/odstranit, každou nohu v dohledu a stále zkoušíme paniččinu trpělivost a hbitost při okousávání výborné kartónové zábrany kachlových kamen !!! Prostě ráj na zemi! :o)))
  Máte taky takové zkušenosti s nohama nebo jsou to jen ty moje smraďošky? :o)))
  A bobkují Vaši miláčci do jednoho místa v kleci nebo to trousí všude jako naše dáma a já jak magor sbírám bobky do záchůdku :o))) ?
  A ještě :o) máte koupací písek? Rozálie je z něj nadšená, akorát do něj i čůrá a bobkuje :o(( tak jsem ji tam přisypala podestýlku do wc a aspoň to tolik nesmrdí :o))
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=63
  4.8.2004 16:50Kožót
  Tabi: Kóža taky občas utrousí bobek mimo klec, ale není to nějak hrozné, většinu donese na svůj záchod. Rozálka je super, jen se bojím toho, že až Ti povyroste tak se v té prolejzací trubce zasekne. Kóžovi jsme taky koupili klec, která se zdála velká, ale teď je mu tak tak a asi se bude kupovat nová, větší....
  5.8.2004 14:08Tabi
  Kožót
  tak my měli dneska 1. bobek mimo klec :o)), ale to nevadí, co nenajdu, to "vysaje" Sanka! :o)))) horší, kdyby se počůrávala:o)))
  počítám s tím, že se mi tam jednou zašprajcne a půjdeme krást k nějakým výkopovým pracím potrubí :o))))
  8.8.2004 10:19ČERT
  fff
  - - - - -
  Aha, tak už jsem se sem konečně dostala
  jen je mi záhadou, že jsem před tím žádné heslo nikam nedopisovala a teď musím.....

  U nás je domácnost stále stejně v rozkladu, tapetuji, v tom pracuji, v tom vařím, peru a podobně vyšiluju.

  Pokud se mi zrovinka povede vyklidit z obýváku část vystěhované koupelny, kanceláře a WC, mohou psouni ven. Matýsek se mi odměnil kouzelně, vykousal mi v koberci díru jako vrata...brouček. Po zhodnocení vzniklé děravé situace jsem usoudila, že to vlastně nevadí, nechám ho tam ještě do malování obýváku a pak bude Matýskova kousací plocha dobrým důvodem k zakoupení koberce nového.

  Žofinka i nadále pokračuje v okusování kousacího křesla, ale již jsem se pevně rozhodla, zakoupím prkénka, spodek pobiju tímto masteriálem a bude převýchova....doufám, že jí nebudou také tolik chutnat.....a i když asi spíš ano, odehnat jí od likvidace dřeva půjde daleko lépe než od likvidace látkového potahu....a déle jí to vydrží.

  Mášenka je pořád stejný mazlík, ( ne tedy, že by se ostatní psouní potvorstvo mazlilo méně), ale navíc se nechá podrbounit i v terárku bez toho, že by se pokaždé snažila nenápadně vysunout škvírou ven...je to poklad. Problém je trošku v tom, že vzniklou situaci ikamžitě vyhidnotí Matěj a přes Mášenku a mou ruku se okamžitě snaží ven vyhrabat. Při tom, kdykoliv mají terárko otevřené, je to právě Matýsek, co mi leze pernamentně do terárka zpátky a hašteří se tam tu s lopatičkou, tu se smetáčkem a naprosto okázalůe zavazí přesně tam, kde uklízím.

  Naši psouni zřejmě celkem dobře snášejí návštěvy, kamarádku Ivču okusovali všichni tři tak vytrvale, že i přes jejich roztomilost je odháněla ostošest. Žofinka to vzdala první a šla si urvat pár cancourků ze záclony, Matýsek po nějaké chvíli a to jen proto, že ten den neměl splněno podhrabávání se z obýváku do chodby a Mášenku samotnou to přestalo bavit a šla se švihnout na zádíčka k páníčkovi.

  Ten má v poslední době vážný problém, se sádrou na ruce stíhá taktak drbounit Mášu, jenže Žofinka chce zpravidla okamžitě taky a Mates, když vidí ty dvě koule zaměstnané, využije pokaždé situace a za páníčkovými zády se provrtává do úložného prostoru sedačky.

  S povděkem kvituji, že v poslední době ustaly pokusy narvat se do videa nebo do kazeťáku...aspoň nějaká úleva. Za to Matýsek rozkousl kabel k tiskárně, takže jsme netiskli. Po výměně kabelu jsme ovšem stejně zjistili, že káblík asi přežil, ale nepřežily porty u compu. Zavolaný ochránce našeho hardweru zkonstatoval, že vyjímečně psouni nic nezavinili, nýbrž, že mi kleká počítač.

  Vzhledem k tomu, že týden před tím nám odešel monitor...to byl docela šok, takže jsem vymámila na Josífkovi penízky, monitor je na splátky a tak nějak zbylo na počítač. Mám teď krásnou plochou sedumnáctku monitor a comp je jako blesk...příjemná změna.

  Předělávám také chodbu, kde mám kancl a pozvolna utěsňuji díry. Bude to dloughodobý proces, ale doufám, že časem zvětším psounům výběh. Největší problém jsou zde kabely, takže se ještě uvidí....horem zde nic vést prostě nejde.

  Další novinkou je, že psouníci reagují už na všechno od papoucha, když třeba napodobuje zvuky mobilu až po škrtnutí zapalovačem. Komentují absolutn všechno a zvláštní na tom je, že každý má svoje zvuky, na které se ozývá. Jen na zakašlání a na příchody domů štěkounějí všichni tři.

  Dášenka už je neloví a oni jí nechávají v klidu, Barušce jsou šumafuk, takže tu vládne mír a pohoda. Docházím postupně k přesvědčení, že nechat si i Žofinku není zas až taková hrůza...teď už by mi tady zatraceně sházela...a to je to pěkná potvora vyčůraná, blesk-ničitel a pochodující zhouba našeho bytu.

  Nedávno jsem vážně litovala, že fotky přes sklo terárka nejsou nic moc, neboť Matýsek se hodil na záda v prvním patře, roztáhnul všechny čtyři do stran, až z něj byla pěticípá placka a Žofinka, jak to zmerčila, pustila se do jeho očisty. Ona opravdu brala každou packu od špičky až k bříšku, nevynechala ani ocásek a pak mu projížděla zoubky tělíčko až po hlavičku...tam svoje dílo zdárně dokončila, plácla sebou spokojeně vedle Matěje a oba takhle rozvalení chrounili. Matýsek během celé procedury jen občas ze spaní písknul, asi byla Žofinka moc pečlivá, ale jinak to s ním ani nehlo.

  Mášenka toho využila v přízemí a naprosto slastně se ponořila do písku v koupelně o patro níž. Bylo to na album s nápisem...absolutní psouňácká pohoda u Čertů : - ))))

  Tak to by byly prozatím nejnovější zprávy z bojiště a pokud se to teď neodešle, sežeru comp, pak monitor a ve finále admina těhlech stránek : - )))))

  Zatím se mějte krásně a pozdravujte všechna zvířátka, každého jednotlivě.
  Krásný den
  Váš ČERT
  - - - - -
  Překlepů je tam moc, tak dělejte, že je nevidíte...děkujíkuji : - ))))))))))))))

  ČERT
  9.8.2004 10:03Tabi
  Krásné dobré ranko, zatím jen změť foteček https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=65
  9.8.2004 12:49tanisek
  to čert
  Teď jsem dohlídala Žofina a Áju. Jestli bude Vaše Žofka stejný rebel, tak se máte na co těšit.
  9.8.2004 16:52Kožót
  Tabi, moc pěkné fotky,místy to vypadá skoro jako umění. Opravdu pěkné a hlavně díky Rozálce ;-)
  9.8.2004 17:14m.etka
  ahoj vsem,
  nevime jestli je to letem, horkem, nebo pubertou... ale Tylda se ponekud rozdivocila, jak byla hodnoucka (a ze to dalo praci ochocit ji - rocni ustraseny psoun ze zveraku) tak znicehonic zacala byt kousava, jakoze clovek lezi, drbe ji a ona najednou vylitne, zakousne se mi do kolena (tak na 2 stehy rafanec) a zmizi... nebo hrajeme si na kojoty (ten nazev se ujal :)) a ona to vezme nejak smrtelne vazne a zakousne se.. bestie, to by vubec nemela delat, navic bez duvodu.
  Ma svobodu, muze behat vsude, ale porad akorat vymysli bejkarny (o skubani koberce se vubec nezminuju, to si vymluvit nenecha) Dobre tak kdyz zlobi, dostane pres cumu, pokarano a do baraku s ni... pak dela smutnyho psouna, clovek ji vynda, je miloucka, necha se mazlit... a pak zase zacne zlobit. Navic je divny, ze akorat vymejsli bejkarny, ale aby se jako spravny psoun prisla posmajchlovat, to ne... mame nejakyho divnyho psouna.
  Poradne, co se zlobivym psounem, kdyz takhle bude pokracovat, tak nevim...
  - - - - -
  * poradte
  9.8.2004 20:19Psoun
  ty fotky sou nadherny!!
  10.8.2004 00:07ČERT
  m.etka...kolik tomu divochovi je???
  10.8.2004 08:42MMMoni
  metka:
  hele, todle na me Cip zkousel take .. ja na nej sla ale tvrde ... capla jsem ho a mrskla s nim do klece ... a uz jsem ho cely den nevyndala ... a nevsimala si ho ... a tak to slo nekolik mesicu ... byl venku deset minut a uz zlobil ... dneska ho mam klidne cely den u sebe a nic ... a kdyz zacne, tak opet s nim sup do klece a ten den si uz neskrtne ... jinak si zvykne, ze kdyz bude hodna, ze ji pustis, atd ... jsou to vycuranci velici :) pozor na to :)
  10.8.2004 10:09Tabi
  Všem děkujem za pochvalu, ještě že neprší, teklo by Rozárce do nosíka :o)))
  Dnes má Rozálie 3 měsíce, váží 535g a měří 23+7cm :o))) Rýha na čumáčku se už osrstila a tak si vytvořila nové, lepší. Ten červený flíček u nosánku není bebínko, ale zaschlý meloun :o)))
  Jinak jsem vzdala kožešinu a odklidila ji z pokoje, takže se rve už jen koberec, hrabe za kachláky (jestli něco rychle nevymyslíme, prohrabe se o patro níž k ségře:o)) a nejoblíbenější zůstává tunelování peřiny :o)) - dneska jsem ji vytahovala až z předního rohu povlečení, když se marně snažila prohrabat ven, marně proto, že jsem ji nedala příležitost :o)) Pak se ještě občas hecnem na hoňku buď po čtyřech - na to už ale nemám klouby :o)) nebo já běhám po pokoji za Rozárkou, snažím se sice unavit ji, ale vždy odpadnu první :o)))
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=66

  m.etka
  Rozárka taky někdy útočí na nohy, ale dostane vyhubováno - facana - a paku už letí do klece.
  U nás se chytil název hrajem na "kožoty" , to se pořádně rozdivočí a klidně mi visí na ruce jak klíště, ale jakmile ruku otočím dlaní nahoru, zklidní se a jde mrknout, jestli v ní něco není :o)))
  Držím palečky, aby to Tyldu přešlo :o)
  10.8.2004 12:01Dayenna
  Tabi: Rozárka je moc pěkná!!!!
  10.8.2004 13:40m.etka
  Cert: je ji divosce tak rok a pul, vic ne, presne to nevime
  Mmmoni: diky, prave jsme si rikali, ze to asi jinak nepujde a muze delat smutnyho psouna jak chce, ale kdyz je bestie, tak ma smulu.. jo mas pravdu, jsou to pekne vycurany potvory :) ale mame je radi i tak (pokud mi nevisi na zapesti)
  Tabi: diky diky... my taky vsichni doufame, ze ji to prejde

  a propos jak je to s psouni pubertou? v jakem veku ji zhruba prochazeji?
  10.8.2004 16:09Balů
  Tabi:
  Jakym foťákem je to focený? Pěkně se tam cpe :)
  10.8.2004 16:19MMMoni
  metka:
  nekdy mam pocit, ze psouni maji pubertu cely zivot, ale mela by byt tak do dvou let jejich zivota a pak prestat ... ve dvou letech vlastne pohlavne dospivaji ... a jak rikam, kdyz zlobi, zavrit, nevsimat si .. a uvidis, za par tydnu bude jak beranek ...
  11.8.2004 13:25Tabi
  Balů
  Canon A80 - spokojenost :o)
  jojo, kukuřičku, salátek a meloutek ona ráda :o)
  13.8.2004 16:00evulik
  ahojte, chcem pochvalit fotecky :)))))
  13.8.2004 17:05Tabi
  Tak včera jsem poprvé nasadila Rozálii kšírky. Dokud seděla nad žrádýlkem, bylo vše ok, pak nastalo rodeo, panečku, to jste měli vidět tu gymnastickou sestavu – kotrmelce, válení sudů, salta a vruty :o))))) Po chvilce jsem jí je sundala a dneska ráno se mi je už nasadit nepodařilo :o)))
  Pak se zase pokoušela „protéct“ pode dveřmi, proskočit dveřmi příp. je zavřené přeskočit – to vše kvůli psů, tak jsem pustila do pokoje Kryštofa/kokršpaněl a nedýchajíc sledovala, zda to Rozárka bez úrazu přežije. Nakonec jsem musela po pár minutách vyvést ohlodaného Kryštofa, aby rozjivenou Rozárku na oplátku taky nerafl :o)))
  No, nenudíme se ;o)
  Všem pěkný víkend a zdravé a pohodové psouníky! :o)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=68
  15.8.2004 14:06tanisek
  Dneska jsem pásla psouny v předsíni leže na zádech ruce roztaženy. Najednou se jakýsi pavouk dotkl mého podpaží. Já se s obavami otočila a lekla jsem se, když na mě vyskočil široký Boženčin úsměv, který se třikát rozšířil poté co jsem vyjekla. Nato mi vyskočila na břicho, podupala a utekla hlodat tapetu. Já jí miluju.
  16.8.2004 09:17Káčula
  Tabi, fotky jsou jako vždycky překrásné :-)
  16.8.2004 11:45Petra
  Tak vás všechny po delší době zdravím. Byla jsem v nemocnici, čekali jsme miminko a bohužel jsem o něj přišli. Doufám, že tu najdu trochu rozptýlení, stále je mi z toho smutno a nemyslím na nic jiného.

  při mém pobytu v nemocnici se mi o psounky starala mamka. Pěkně je vykrmila, měli se opravdu dobře. To byl samý piškůtek apod. Takže opět musím nasadit dietku.

  Tabi
  Rozárka je krásná a to jméno k ní plně pasuje.
  17.8.2004 09:34Tabi
  Ahoj Peťulko, to je mi moc moc líto :o( nebuď smutná, zase bude líp :o)
  Jinak Ti přeji všechno nejlepší k svátku a co nejdřív nejkrásnější dáreček :o))) !
  Nechceš udělat nějaké albíčko, ať vidíme Tvoje sladké rošťáčky? Oba je zdravím a drbu za oušky :o))) a děkuji za "Rozárku" :o)
  17.8.2004 12:25MMMoni
  Petra:
  to je mi moc lito :( ale mas jine miminka, psounky! ;) Musis zajit casteji, abychom te mohly rozveselit :)

  Tabi:
  fotecky opet krasne :)

  a co Cip?
  No byla jsem s nim vcera vecer na veterine, protoze v nedeli se mu rana opet otevrela a docela dost hnisala. Jeste v tyz den jsem mu to 2x vyplachla hypermanganem a nasadila antibiotika anprocyclina, zluty prasek, ktery se dava do piti ... dostala jsem ho od doktora pro vsechna exoticka zvirata (psouny, morcata, ptaci, atd), ale da se pouzit i pro kraliky, kocky, no proste vsechno mozne, leci virova onemocneni dychacich cest, infekce, atp. Je to i pro domaci zvirata, vyborne sirokospektralni antibiotikum. Slavime s nim jen uspechy. Jiz po trech dnech je videt velike zlepseni, u vsech onemocneni. Lecba se provadi PET dnu ... no a vcera Cip mel ranku uz krasne zaschlou, bez otoku, nic. Dostali jsme jen framykoin na potirani (lepsi je bactroban, pokud je rana vice zanicena nebo Tenazym). No a dneska rano uz vysiloval a hrozne chtel zpet k Bublince do klece :) (byl oddeleny v mensi kleci, aby se moc nehybal a nenamahal). Tak dopadlo Cipovo dobrodruzstvi, ve snaze prorvat se skvirou mezi spruslemi klece ;( nastesti to dopadlo dobre :)
  18.8.2004 08:39Káčula
  Ahoj holky:-)
  Petro, taky je mi tě moc líto :-( Doufám, že ti bude brzy líp a miminko na sebe nenechá dlouho čekat :-)
  MMMoni, za Čipa jsem moc ráda, že se uzdravuje. Akorát pořád nechápu, jak si mohl udělat otevřenou ránu :-(
  18.8.2004 09:17MMMoni
  Kacula:
  no to je jednoduche ... jak cely den visel na tech spruslich .... tak mu packa hrozne moc natekla ... a jak se porad snazil dostat ven .... proste si to odrel do krve ... pak, kdyz jsme ho vystrihli, tak packa najednou povolila a on jak skubl, tak sprusle, kterou jsme odstrihli mu po ty rane prejela a trochu se to roztrhlo, cehoz jsem si ale nevsimla hned .. protoze na sebe nedal sahnout .. a jeste u toho spadl dolu z patra blbounek ... na druhej den to mel zaschle ... no a po tydnu to zacalo hnisat .. ale uz to ma supr ... jeste zitra dostane naposled antibiotika a uz bude fit ;) budem s packou cvicit, at je zas ve forme :)
  18.8.2004 10:27Tabi
  Tak už jsme se dopracovali k totálnímu cirkusu a běháme všichni – Rozárka, Sany, Kryštof a já za nimi. Když jsem viděla, jak je Rozálie protivná na Kryštofa, rozběhne se a zakousne se do něj, řekla jsem si – Sany na Tebe!! :o))) Ale ouha, ta malá potvora se ničeho nezalekne a postaví do latě i naši bulteriérku. Takže smečku vede Rozálie, místopředseda je Sany a Kryštof je sekretářka a já otravný hmyz, co pořád lítá kolem! :o))))
  Ale abych Rozárce nekřivdila, tak má i chvilky, kdy se přijde pomazlit a připomenout, že ona je to naše sluníčko nejmilejší … :o)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=68 doplnila jsem tam fotky celé smečky v akci :o)
  19.8.2004 12:17m.etka
  tabi : ty fotky jsou fantasticky, nejvic me bavi vyraz tech hafaku :)) je zvlastni jak jsou psouni charismaticky, ze ve finale sefujou uplne vsem :))
  19.8.2004 12:21Tabi
  m.etka
  tak to jsi vystihla přesně !!! šéfujou všem :o)))
  24.8.2004 13:53MMMoni
  Vsem:
  tak co psouni? jak se vede? :)
  25.8.2004 11:28Petra
  MMMoni
  Je to super, že se Čipovi daří lépe!!!!!

  Tabi
  Moc díky za přání k svátku.
  Ráda bych poslala nějaké fotky, jenže nemám jak. Snad to časem nějak pújde.


  Jinak psouníci i ostatní zvířecí miláčkové se mají převelice dobře.
  Psouni teď mají doslova nádhernou srst. Moc jim v poslední době zachutnal meloun a větvičky z lípy. / minulý rok se toho ani nedotkli /.
  26.8.2004 10:23MMMoni
  Petra:
  ja jsem take rada .. a co ty? jak se ti vede? uz je lepe?
  26.8.2004 14:36Tabi
  Ahohj lidičky, tento týden vůbec nestihám, doufám že se máte všichni moc fajn a máte zdravé nejen psounky! :o)
  Mám nové zprávy od pana Špaňhela o Ruprtkovi!!! :

  Díky za podrav i fotky, vždycky se zastydím, protože se chystám poslat taky fotky a ne a ne se k tomu dostat. Naše dvojka je k sežrání, fakt jsou to dárečkové. Oba jsou mazlíci v rozumných mezích, takže pochovat, podrbat a dost. Rupík je macek jako hrom a tak jako Rozárka, hobluje si nos o klec, takže má lysinku nad čumákem. Viki se z mrňouska velikosti křečka, kdy jsem ji přivezl a kojil kapátkem, vypracovala do řádné lady a je řádnou družkou Rupimu. Je radost na ně koukat, jak se kočkují, vlastně psounují. Teď přemýšlíme a zdokonalujeme, jak je ubytujeme na zimu. Dělat díru do země, aby se v ní mohli zahrabat a spolehlivě zazimovat se neodvažujeme, takže máme dvě náhradní řešení, uvidíme. Tak končím a fakt pošlu fotky. Zdraví Vítek+Ruprt a Viki.

  Jsem fakt moc ráda, že Ruprtek našel tak hodné lidičky a ještě má kamarádku Viky :o))) !

  My jsme museli Rozárce předělat klec, protože tak úporně hrabala do šprušliček, až si rozedřela pacičky mezi prstíky, ale už je ok. Včera jsem ji vytáhla ještě spící z pelíšku a nechala ji s Kryštůfkem, díky ospalosti nebyla tak agresivní a mazlilii se spolu jako dvě hrdličky. :o))) A dneska ráno oba pejsci a Rozárka byli sluníčka moje nejmilejší, žádné hádky ani žádné okusování! Jen musíme vyřešit díry za linku a kachláky nebo se nám milá Rozálie brzy prohrabe z domu až na ulici!!!!!! :o)
  26.8.2004 15:42MMMoni
  Jack:
  napis nam take neco, mas take psounika? ;)

  Tabi:
  nj, taky toho mam az nad hlavu a zda se, ze certice take, ze se neozyva ;) jinak ti tu tvoji smecku zavidim :) jsou skveliiii :)
  27.8.2004 13:18m etka
  ahoj vsichni,
  nedavno jsem se tu zminovala o nasi tylde, ze neuveritelne zlobi, kouse a jsou s ni problemy, zacali jsme ji teda po kazdem utoku ci vylomenine zavirat zpatky do domecku a stalo se to, ze tam cely den sedi jako kdysi na zacatku, kdyz jsme si ji privezli jako rocni psounku ze zverimexu.. cely den v koute a nenecha na sebe sahnout... je to vlastne jeste horsi, kdyz vyleze, tak je vylozene agresivni, takze kozeny rukavice jsou permanentne v pohotovosti.. co s ni? preci nemuze byt tak zatvrzela ( i kdyz u psounu bych se nedivila uz vubec nicemu), aby nepochopila, ze kdyz zlobi, bude za trest zavrena v baraku.
  fakt zaciname byt zoufali, poradte co s ni
  diky
  27.8.2004 15:00MMMoni
  metka:
  ja bych rozhodne dal pokracovala v zavirani, kdyz zlobi, ale take bych se ji snazila nasilim chovat. U spousty psounku to pomohlo ... pripadne, nemuze byt na Vas nastvana, ze se ji malo venujete? chodite do prace? nepomohla by spolecnost? Nase Bubla s nama take nekamaradi .. uz ji je neco pres rok, je to proste takova povaha .... a my ji zrejme nesedime ... at delam co delam, neochoci se .. ale jeste me nikdy nekousla ...
  27.8.2004 15:34m etka
  Prave ze se ji venujeme hodne, byla pustena prakticky cely den, snad krome nejake hodiny kolem poledne, kdy stejne sla chrnet a pak zacla takhle divocet.
  Spolecnost - taky me to napadlo, ale riskovat, ze budeme mit 2 nevladnutelny potvory, to radeji ne a co jineho, osmaci jsou na ni prilis hloupi, nebo nudni, proste nezajimavi.
  Hold budeme dal chocit, co jineho. Diky
  28.8.2004 08:44tanisek
  M.etka
  U nás se ještě neprojevila podzimní nálada, co jiní? Že by to bylo důvodem.
  Jak dlouho ji necháváš za trest zavřenou? Já když za trest zavřu Boženku, tak je na mě ještě protivnější, pokud jí tam nechám moc dlouho. Tanýsek vlastně taky. Chce to na chvilku, pak zkusit dokud nepřestane zlobit. Četla jsem o "time out" metodě, kdy psounka dají do koše na odpadky- čistého suchého, bez podestýlky, bez krmení, bez hraček, bez víka. Doporučují pořídit si koš jen an potrestání psouna. Když začne zlobit, zavřít ho tam a dát ho do jiné místnosti. Všichni víme, jak to bude působit. Psoun je společenský, bude mu tam smutno a uklidní se. Psali tam čtvrt až půl hodiny. Já bych tam chodila každých pět minut a ptala bych se ho, jestli už je hodnej. Hlavně se na něj nesmí zapomenout! Je pravda, že pookud zavřeš psounka do jeho pelíšku, tak tam má veškerý komfort a proč by se měl přestat chovat, tak jak se chová? Myslím, že je důležité na něj pořád mluvit a být s ním. Třeba ho držet pod dekou a drbat a mluvit a drbat a mluvit a drbat a mluvit. To hodně pomáhalo u nás. On se psounek uklidní a usne.
  - - - - -
  všem
  Začínám uvažovat, jestli mám oba psouny stejného druhu. Každý má jinou postavu (teda Boženka je trošku vypapaná), ale zdá se mi že i jiný tvar hlavy, jinou barvu srsti akonec ocásku. Tanýsek má tmavohnědý střapeček, Boženka dokonale černý. Prosím, jakou barvu ocásku mají Vaši kluci a holky?
  30.8.2004 15:19m etka
  tanisek: no taky jsme si rikali, jestli se uz neblizi podzimni nalada, ale preci jen se mi to zda brzy.. ale musim rict, ze tento vikend byla hodna i pomazlit se prisla, sice jen na chvilku, ale prece. Jen jsme si vsimli, ze jak byla porad zavrena, tak nam krapet ztloustla, jakoze predtim byla hubenoucka, ale ted ma spravnou elegantne hruskovitou postavu, tak jsme byli behat na louce.. to ma tuze rada. Tak kdyz by zase zacala zlobit a kousat a tak... pujde do kose.
  Co se Tyldynky ocasku tyce, taky ho ma takovy atypicky... trochu rozjezeny a kdyz se nastve, vypada jako stetka na cisteni lahvi :)) aspon pozname, ze neni radno si s ni v tu chvili zahravat. Barevne vcelku koresponduje s barvou kozisku, akorat ke konci je trochu tmavsi.
  31.8.2004 08:06Kožót
  Po delší době všechny zdravím. Kóža si zase uhnal zánět močového měchýře, takže má v moči krev. Už to, zdá se, začíná být tradice, že s přelomem srpna a září přichází i tenhle zánět. Dneska jedeme za Dr. Králem na druhé píchání antibiotik. V chování Kožóta se zánět nijak neprojevuje, až na to že všude ukapává červenožluté kapičky. Ale už se to lepší.

  m.etka: Nechce si Tylda jenom hrát? Kóže se na nás někdy taky vyřítí s ocasem jak kartáč, ale nikdy nekousne moc, vždycky to skončí hrou na kojóty. Skáče jak na pérkách, útočí na ruku, lítá jak splašenej, ale je to všechno projev hry, ne nějaké zlosti. Třeba je to takhle a pak si Tylda trest nezaslouží...

  tanisek: Na Kóžu podzimní nálada také ještě nepřišla a špičku ocásku má krásně černou.
  31.8.2004 09:05Katuše
  Mám jednu otázku na kterou nemůžu nikde najít žádnou odpověď. Podařilo se Vám někomu psouny už rozmnožit? Zabývá se tu někdo chovem psounů? Dočetla jsem se totiž, že se sem zatím pouze dovážejí a bývají to většinou psouni odchycení v přírodě. Chtěla bych si psouna pořídit, ale raději bych koupila toto zvířátko už narozené v zajetí. Děkuji za odpovědi všech.
  31.8.2004 09:56MMMoni
  Katuse:
  to je zajimava otazka ... a mozna kdybys cetla lepe, nasla bys odpoved zde v historii :)

  nicmene ti rada odpovim.

  Dost dlouho se vsude psalo, ze psouny odchovat v zajeti neni mozne, ze se to dari pouze ve volne prirode, pripadne na nejakych rozlehlych farmach, kde ziji venku, mohou tam norovat a zit v podstate svuj volny zivot na ohranicenem uzemi.

  Nicmene tento rok se par lidem povedlo odchovat psounky i doma. Na teto diskuzi se to povedlo Pavysovi (viz archiv), bohuzel ale jeho samicka to nevydrzela a brzy umrela. Prcci nastesti byli uz dost silni na to, aby prezili a papali sami.

  Takze odpovedi je, ano, odchov doma je mozny, nicmene pro samici dost nebezpecny a je nutna dusledna pece a chce to jeste vychytat par much, dodavat dostatek vitaminu, atd. Proste docilit takoveho chovu, aby samice pri mladatech neumirala. A kdyz uz se nekomu doma narodi miminka, tak jich vetsinou moc nebyva a byvaji predem uz zamluveni. Navic se psounci rodi jen jednou do roka a to na jare vetsinou. Ostatni me urcite jeste doplni :)
  31.8.2004 11:27m etka
  kožót: ono to jako hra zacina, ale pak to vezme nejak smrtelne vazne a regulerne se do cloveka zahryzne a to vidis, ze uz to nemysli jako hru, ale ze se chce vazne rvat a ze je fakt zla... hravy psounek vypada jinak
  31.8.2004 12:31Katuše
  MMMoni: Děkuji za vysvětlení. Dříve než jsem položila dotaz jsem našla tyto stránky: http://www.webpark.cz/psoun/ . Na rozdíl od ostatních stránek kde jsou majitelé psounů naprosto nadšení a své psounky zbožňují se mi zdají tyto stránky velmi neosobní a zvláštní. - Občas však zdání klame. Nabyla jsem z nich však zřejmě mylný dojem, že se psouni v zajetí množí "jako by nic".
  31.8.2004 12:34MMMoni
  Katuse:
  hmm .. tak zkus mou stranku ... monika.dathen.com ... je tam o psounech vic informaci ... nebo www.psoun.com tam je take dost ...
  31.8.2004 20:52ufolet
  cau mam technickou otazku, muzete mi nekdo z vas dat kontakt na majitele zviratek, která jsou uvedena na techto strankach (nebo jen na majitele tarbika egyptskeho) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=12 dekuju moc, moc mi pomuzete dekuju moc
  ufolet@centrum.cz
  - - - - -
  4 Tabi: aha to jsi asi ty, mam jen tehcnickou, kde jsi sehnala tarbika egyptskeho? urcite mi prosim napis ufolet@centrum.cz