od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2005
 • Zobrazuji 59 zaznamu.
 • 12.12.2005 08:15Káčula
  Tady je nějak mrtvo - Tabi už se přitom dávno vrátila z dovolené :-)

  U našich psounů už nastalo období "hárání". Teda konkrétně u Arni. Kajča by asi něco chtěl, ale je na to ještě moc malej, tak jí zatím jen okusuje. Takže si dovedete představit, jaký je to řev :-)
  12.12.2005 08:50Kožót
  Na Kačku to zatím přišlo jenom formou budování hnízda z čehokoli na co po bytě narazí. Různě po bytě jí poházím pásy toaletního papíru a má o zábavu postaráno. V kleci už má skoro dvě role, ale zjevně je z toho šťastná.
  12.12.2005 08:56Tabi
  Káčula
  hade :o))))))) Zrovna jsem se chystala napsat .o). Zdravím všechny po měsíci **** :o)!
  Když jsem přijela domů, holky se mě bály a vůbec nekomunikovaly :(. Dorazil mě Honzík, který holky zavíral jednoduchým zaplácáním rukama, zatímco já s nimi ráno běhám opičí dráhu po celém bytě, abych je do té jejich vilky natlačila .o). Ale dala jsem si záležet a celý týden jsem byla pochodující spižírna, čímž jsem opět „srdce“ holčiček získala a dneska ráno už přiběhla i Julča omrknout na mě tulící se Rozárku a na chvilku se nechala taky podrbat :o)))). Ještě jsem je nevážila, páč vždycky zapomenu vzít váhu a ta domácí umí vážit jen nehybnou mouku a cukr :o), ale napravím a povím Vám, kolik holky přibraly – Honzík jim namíchal extra dietní směs z semínek, sušeného ovoce a zeleniny a zelených peletek :-D
  12.12.2005 14:12Káčula
  Kožóte, u nás taky frčí toaletní papír, ale oblíbenější jsou papírové kapesníky a ponožky :-) Teď jsme holkám nedávno udělali radost, protože jsme (před Vánocemi :-) vyřazovali staré páry ponožek a navázali jsme je myším na strop klece :-) Trvalo jim přes týden, něž je zvládli po uzel odkousat a nasyslit do pelíšku, ale bylo to kouzelné, jak s ponožkami tančí den co den valčík :-)
  - - - - -
  Asi obětuju ještě jedny ponožky a ten bojový tanec s ponožkou vám natočím :-)
  13.12.2005 11:04Tabi
  http://www.psoun.com/inzerce.htm
  Prodám samičku psouna stáří 2 roky, milá, zvyká na děti.Cena 2500,-Kč
  - - - - -
  Káčula
  Tož kde je ten bojový tanec? .o))))-
  13.12.2005 11:15Káčula
  Zatím jsem se nerozloučila s dotyčným párem ponožek :-)
  13.12.2005 15:08Robert
  Ahoj,

  sem doma sam tak bych mel zajem o porizeni psouna, slysel jsem ze to je mile spolecenske zviratko. Chtel jsem se optat na nejakeho solidniho chovatele v Praze a okoli od ktereho by se dalo poridit + zeptat se jak je to narocne, jestli se hodi do bytu, jestli holku nebo kluka apod. :))

  diky
  - - - - -
  jo jeste kontakt

  dfy@centrum.cz
  13.12.2005 16:00Tabi
  Ahoj Roberte,

  psounek je určitě velmi milé a společenské zvířátko :o) a jako každý tvor má i své „neduhy“. Vzhledem k tomu, že psoun je hlodavec, dá se očekávat, že část Tvého bytu pozná psouní zuby
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=75 (malý vzorek) . Já bych psounka přirovnala ke kočce, ochočíš ho, ale nevycvičíš. I když jsou psouni extra hodní, kteří doma nic nekoušou a mazlí se – tuším, že jsem někde tu pohádku četla .o) a pak jsou jako naše dvě semetričky, tedy nechají se pohladit, občas se přijdou pomazlit a většinou likvidují byt :o))). Nic z toho jim neubírá na kráse a úžasnosti :)! Vzhledem k tomu, že jsou opravdu společenští, vyžadují velkou dávku pozornosti, proto je důležité si předem uvědomit, jestli bude na psounka dost času. Je nutné, nechávat ho proběhnout mimo klec – čím víc, tím líp :o). Zapomněla jsem upozornit, že je taky velmi chytré (a „vyčůrané“) zvířátko, takže na nudu si s nim určitě stěžovat nebudeš :). Co se pohlaví týče, těžko říct, píše se, že kluci mohou být agresivní, ale nejeden chovatel by Ti potvrdil, že kluk je větší mazel než holka, takže asi je to vždy sázka do loterie, jako u každého jiného zvířete a určitě hodně záleží na majiteli, jak se svému mazlíčkovi věnuje a jakého si ho vychová. Pokud budeš mít zájem, jukni na deníček našich holčiček http://www.psoun.com/rozarka/rozarka.htm a pokud ani poté neztratíš o tato roztomilá zvířátka zájem, zkus na jaře štěstí třeba u pana Špaňhela (736611700 – snad mě za zveřejňování nezakousne:).
  Psounům zdar .o)
  14.12.2005 12:32Natálie
  Zdravím po dlouhé době Tabi :) ... i ostatní samozřejmě.

  U nás je s přibližující se zimou čím dál větší klid, Kvídouš furt spí, mazlí se a nebo staví domky. Skoro nic neokusuje, ani omítku a to už je co říct :) V písku co má v domku si postavil úplnej labyrint a furt si to opečovává a vylepšuje, baví mě ho při tom pozorovat, je to opravdu zdatnej stavitel. Vypadaly mu taky chlupy na zadku a zatím je tam nemá, takže vypadá srandovně. Hodně se mazlí a hlavně se mi podařilo docílit toho, že už na mě vůbec nepiští. Dřív pískal a vztekal se když viděl jídlo nebo když sem ho chtěla dát do domku a teď je jak beránek. Dokonce do domku sám utíká, když řeknu "zalez" :) No, někdy to musim říct třeba desetkrát, ale zaleze si vždycky sám. Jediný, co přetrvává, je jeho nenávist k cizím lidem, to se asi nezmění. Dokonce nedávno se mu podařilo vylézt z domku když u mě byla kamarádka, vrhnul se na ní, chtěl jí kousnout do nohy, já se vrhla na něj a on jak byl v zápasu boje, tak mě pěkně hryznul do ruky. Mám tam dodnes dvě obrovský díry od jeho hlodáků. Ale srandovní bylo, jak se choval, když zjistil, že to je moje ruka. Začal klepat ocáskem a olizoval mi ruku jak pejsek. Tak jsem se na něj nemohla ani zlobit... no jo, má mě ochočenou ;)
  14.12.2005 16:59Tabi
  Natálie
  Ahojki Tobě i Kvíďákovi .o))
  Jde vidět, že Kvído a Julča nejsou sourozenci :). Zatímco Roza se většinou po krátké rozcvičce mimo klec začne zase štráchat do pelíšku a nevytáhne ji ani dobrota, Julču slyším lumpačit v kleci i v noci a po vypuštění řádí jak černá ruka-ještěže na svém (teda o té omítce nemluvím) :o). Naši si koupili nový koberec a udělali tak holkám nesmírnou radost – můžou likvidovat zbylou kartónovou rouru :-DD a Julča je děvče pilné, takže se nezastaví ani v noci .o). Jo, ještě dostaly polštářek od mamky :o), toho si můžete všimnout za kořenem :o))), nejdřív ho celý natahaly do budky a samozřejmě se tam už nevešly, tak spaly venku :-D, pak jim ho H. vytahal ven a ony si udělaly ložnici za kořenem a v budce wc –praktické, ne? .o)
  Přihodila jsem pár foteček a zítra zkusím dodat ještě pohled na rozšrotované roury v pelechu :o).
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=164
  14.12.2005 18:41atenaz
  Ahoj,tak od soboty patřím mezi vás-majitele psounů.Koupila jsem si samečka Daga 1,5roku.Je strašně bojácný a nechce se nechat chitit do ruky,takže nějaké mazlení není možné.No alespoň že nekouše,zato pěkně škrábe.Snad ho přesvědším,že se bát nemusí.Pokud někdo máte nějaké zkušenosti s takovým strašpytlem dejte vědět.Díky
  14.12.2005 22:07Natálie
  Tabi: sourozenci to asi nejsou, ačkoliv mají některý společný zájmy, třeba žraní omítky :) Kvído ale taky v noci hraboší, jako Julča. Staví si tam domky a furt čumákem klofe do země. Ale nestěhuje se jako tvoje myši, musela jsem se smát, že si zacpaly budku polštářkem a radši spaly venku. To Kvído staví jinde a bydlí taky jinde, aby se mu to náhodou nepomíchalo ;) V tom nově postavenym obydlí se válí přes den a má to jako takovej denní pelech a večer jde do toho starýho, osvědčenýho. Tak hlavně že si na tebe myšky zase zvykly a jsou to stejní mazlové. Na těch fotkách jim to moc sluší ;)
  - - - - -
  atenaz: bojí se asi každej novej psounek, zvlášť, když je starší. Já měla psounka od mala a dělal mi to samý. Chce to hodně času a trpělivosti. Z mojí zkušenosti nemá smysl chytat ho do ruky násilim a držet. Spíš ho zkus často vyndavat, mluvit na něj a občas ho zkus hladit, drbat nebo mu dát nějakou dobrotu. Jediný, co jsem si tak trochu vynucovala násilim, bylo to, aby mě Kvído nekousal a nepištěl na mě, když jsem ho chytala do ruky a chtěla dát do domku. To jsem ho vždycky držela pevně v ruce nebo v rukavicích, když kousal a čekala, až přesetane. Furt jsem mu říkala, ať toho nechá a postupem času se to odnaučil a nechal se chytat normálně. Tak hodně štěstí a trpělivosti. Psounek si tě určitě postupem času oblíbí a zjistí, že neni nic lepšího než drbání na hlavě :)
  15.12.2005 12:41atenaz
  Chtěla bych si ke svému bojcnému psouníkovi Dagovi pořídit psouní slečnu,ale bojím se,aby pak nezdivočeli nebo nebyli agresivní.Má někdo psouna+psounku?Poradíte mi?Je to lepší mít dva nebo je tu nějaké riziko?
  15.12.2005 12:49Káčula
  Atenaz: My máme tři psouny - chtěli jsme kluka, ale nosili si domů jen samé holky, až napotřetí vyšel kluk :-) První psouní holka je náš největší mazel, rok byla samotná, měli jsme ji od miminka. Po roce jsme k ní přikoupili stejně starou psouní slečnu. 14 dní se očuchávaly přes klec, spolu dohromady se rvaly, ale pak se to uklidnilo. První psounka zůstala pořád náš mazel, druhá není takový mazel, ale je zlatá oproti tomu, jaký to byl plašánek, když jsme si ji přinesli domů. Rok na to jsme sehnali miminko psouního kluka. Ten musel být zvlášť snad čtvrt roku, protože druhá psounka ho chtěla sežrat. Teď už jsou spolu všichni tři - první psounka neskutečný maszlík, druhá plaché zlatíčko a malej kousavej puberťák :-) Myslím, že zůstali stejní, jako byli, když jsme si je přinesli. Stejně ale máme doma jednu záložní klec, kdyby na ně přišla nějaká jarní nevraživost :-) Mladej holky zatím jen okusuje a skáče jim na záda, ale možná bude na jaře hůř :-) Sama si myslím, že je lepší mít dva, alespoň se můžou zahřívat a mají s kým přes den "pokecat" :-)
  15.12.2005 12:57Ali
  ATENAZ
  Já jsem si ke své čtyřleté psouní slečně letos v září pořídila dvouletého kluka. Moc se s ním nechtěla kamáradit, ale po necelém měsíci bydlení v sousedství (klece vedle sebe) se dali dohromady. Slečna je pořád stejný mazel jako byla a kluk je takový bojácný jako ten tvůj. Ale na procházky se nebojí a to je potom dvojitá sranda, když se venku "kočkují". A hlavně je fajn, že když zrovna nemám tolik času na psouny kolik bych chtěla, tak mají jeden druhého. Pořád si přestýlají pelíšek, vzájemně se pomazlí, ale nejhezčí je, když spolu spinkají :o) V tvém případě bych se ale nejdřívě pokusila udělat mazla z toho jednoho psouna a až bude v pohodě, pak teprv uvažovat o dalším. Dva bojácní psouni, to by asi nebylo to pravé :o(
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=167
  15.12.2005 13:15Tabi
  Káčula
  tak Ti furt čekám na ten valčík krakenů ..... .o)-

  Ali
  božínku, jsou kouzelní :o)))

  Natálie
  znovu jsem koukala na Kvída - Ferdu Mravence :))), vidím, že všichni psouni mají velkou snahu OPRAVIT špatně udělanou práci :-DDD. A Kvído je navíc fajnšmekr, denní a noční pelech, to se jen tak nevidí :)). Nemáš fotečky písečného města? .o)
  - - - - -
  P.S. nechcete mi poslat nějaké ty demoliční fotky ? :o) já už mám zase pár nových úlovků :-D
  Ú.P.S. a taky výrobků, se kterými máte dobré zkušenosti ... Vánoce se blíží .... :)
  15.12.2005 13:22atenaz
  Kde si tady mohu prohlídnout vaše alba?Rději počkám,abych se mohla více věnovat Dagovi,nerada bych něco zkazila.Až se pořdně rozkouká pořídíme kamaráda,ale ze psem a králíkem si skvěle rozumí a vnucuje se jim.tak to ještě promyslím.jde spíš o to,aby na něho nebyla zlá ta samička.Mislím že Dag je s každým zvířátkem kamarád.
  15.12.2005 13:30Tabi
  atenaz
  úplně dole jsou odkazy: Archív diskuze Alba uživatelů
  doufám, že tam taky něco přidáš .o)
  15.12.2005 13:33atenaz
  Už jsem pár foteček přidala,jen doufám,že se mi to povedlo :-)
  15.12.2005 13:36Tabi
  atenaz
  je to fešák a tady mě dostal
  https://www.kralici.cz/psouni/img/alba/166/511613-dagisek_010_b.jpg :o)))
  15.12.2005 13:36atenaz
  ještě by mě zajímalo,jak sem umístit deníček,ráda bych Dagískovi nějaký psala.
  15.12.2005 13:37Tabi
  atenaz
  já ho mám na psoun.com a tady je jen odkaz, možná Ti poradí Kožót, až se připne nebo zkus napsat MMMoni, ona si ten deníček dělala sama (snad je ten e-mail vlevo dole platný).
  15.12.2005 13:40atenaz
  Tabi tvý psouni jsou opravdu překrásní,jsou to zlatíčka co?
  - - - - -
  Tabi,jo to mě taky,byl to první úspěch,vylezl z klece ale nenaplácl se na první roh místnosti.Bylo fajn vidět,že se klidně natáhne,aniž by byl vyplašený k smrti.Děláme pokroky,sice pomalu,ale přece.
  15.12.2005 13:45Tabi
  atenaz
  platinky :-DDDD, někdy bych je pověsila za jejich miniuši do průvanu .o)), ale jsou to naše sluníčka :)))
  tak vidíš, zvykne si, jen potřebuje čas .o)
  15.12.2005 17:38atenaz
  Tak furt váhám,jesi mam Dagovi koupit kamarádku nebo ne,nemůžu se rozhodnout.
  15.12.2005 18:07Natálie
  Tabi: fotky písečného města se nedaji moc udělat, už jsem to zkoušela. Má to v rohu, je tam tma a prostě na žádný z těch fotek to neni moc vidět. Vyfotim ho někdy až bude pózovat venku. Mohla bych mu dát do pacek lopatičku a postavit ho před noru, to by byla krásná fotka :) Jinak snahu opravovat má, stejně jako tvoje holčičky. Vlastně už nám opravil celej byt a tím se dostávám k tvé prosbě o fotky "práce likvidátora" - vyfotím, pošlu. Zítra až bude světlo se na to vrhnu. Bude toho dost. Nově mi rozkousal i záclonu, závěs, překousal nabíječku, okousal koberec na novejch místech, prokousal povlečení a dokonce se mu podařilo ukousnout i kus boty. To všechno v pár dnech, kdy měl prostě opravářskou náladu. Nejnovější zábava je ale lezení do skříně, kde si na svoje hlodáky napíchne obrovskou bramboru, kterou ani nemůže utáhnout a na těch zubech jí nese do skrýše, kde jí ožírá. Je to prostě bramborožrout.
  - - - - -
  atenaz: a nebylo by lepší nejdřív se věnovat jen tomu jednomu, aby se přestal bát a trochu ho ochočit, než si pořizovat rovnou dva? Psala jsi, že máš psounka teprve od soboty, to je hodně málo. Mě trvalo docela dlouho, než jsme se s Kvídem úplně "skamarádili" a neumím si představit, že bych najednou měla v tomhle období psouny dva. To bych se asi zbláznila.. Tak zkus třeba počkat. Já myslim, že mít dva psounky je moc hezký a určitě je to lepší, než aby byl sám, ale nejdřív otestuj, jak se ti bude žít s jednim :)
  15.12.2005 20:35Tabi
  Natálie
  chci fotku s lopatičkou ! :o))))))))))))))))))))))))))))))))))
  supr .o) jestli tady budu ještě chvilku čučet do pc, tak budu mít zítra taky plno nových fotek :-DDD.
  Roza teď byla ve skříni, jen místo brambory si málem odnesla kus Honzíkových goretexových kalhot :).
  pozdravuj Kvída opraváře, holky mu posílají pusu .o)

  atenaz
  vydrž, Žanet, fakt by se Ti mohlo stát, že Daga pak neochočíš a bude Ti to líto
  16.12.2005 13:17atenaz
  Musím se vám všem pochlubit... Dag je senza,už se nechá pohladit,pobíhá spokojeně po celém bytě,nikde nic neničí.Když má chuť přiběhne se nechat pohladit,není to žádné "muchlování",ale jde to nějak rychle,asi jen opravdu nebyl zvyklí,že se mu někdo věnuje,a teď se mu to líbí!!!Nejraději má ale našeho psa :-(,dobře,že jsou kamarádi.je sranda je pozorovat.Psouni jsou opravdu jedineční.
  16.12.2005 13:25Kožót
  atenaz: tak to Ti gratuluji a mám radost. Psouni jsou opravdu báječní.
  16.12.2005 14:35Tabi
  atenaz
  supr :o))))!
  nic si z toho nedělej, naše Roza si taky za své jednovaječné dvojče .o) vybrala naši bulteriérku - na nás házela bobky, ale se psem už se muchlovala! asi jim jsou nějak blíž .o)
  16.12.2005 18:18atenaz
  Je to čím dál lepší,už za mnou běhá sám pro pohlazení čím dál tím častěji.Chtěla bych se zeptat,co znamená,když otevře tlamičku úplně dokořán a jakoby vycení zuby-ale neútočí!!!Nevím co mi tím chce říci.
  17.12.2005 10:32Natálie
  atenaz: na mě takhle Kvído otevírá tlamičku, když je spokojenej, hladim ho a líbí se mu to a nebo jí na mě taky takhle otevírá když něco udělá a ví, že neměl :) To jí má vždycky takle otevřenou dokořán, trochu u toho skřípe a myslim, že je to spíš takový přátelský gesto, ačkoliv přesně si to vysvětlit neumim.
  18.12.2005 17:59atenaz
  Tyto stránky nejsou kompletní nebo to nejde jen mě.Například ve výchově a ochočení se mi nic neukáže,ani v chovu a rozmnožování ...
  18.12.2005 18:27Natálie
  Nejsou kompletní...co vím já, postupně se něco doplňuje.
  19.12.2005 09:00Tabi
  atenaz
  Žanet, Ty divochu!!! a ani se nepochlubíš .o))))! Tak povídej, jak se má Kikinka .o))) a Dagíček :o))) To je supr, že to klaplo, moc ti to přeju ***

  Jednotlivé sekce se postupně doplňují, není moc času :(.

  Naše holky si taky otvírají tlamičky na psy, ale nikdy je pak nekousnou, je to spíš jako nějaké špičkování .o)))
  19.12.2005 09:51Kožót
  Moje Kačka to s tou tlamičkou také dělá, používá to ve dvou situacích - 1) jako pozdrav a 2) jako výhrůžku, když něco provede a já jí hubuju. Řekl bych, že výraz obličeje je v obou situacích trochu jiný, jen ta tlama je otevřená stejně.
  19.12.2005 12:08Tabi
  Šla jsem do sebe a předělala psouní jedovou chýši na relativně sympatickou psouní špeluňku :o) a užívám si (zatím .o), že po každém „rozběhu“ holčiček nemusím vynášet tašku omítky a skartovaných krabic zpoza kachlových kamen .o) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=75 začíná to druhým řádkem zespod
  19.12.2005 15:44Ali
  TABI
  Super fotky :o)))....a když už mají tak krásně vánočně uklizeno, dostanou taky vánoční stromeček ? :o)
  19.12.2005 16:27Tabi
  Ali
  nejsem si jistá, jestli byly až tak hodné :o)))))
  20.12.2005 19:34Andy93
  Ahojky seš tu
  20.12.2005 20:56atenaz
  Je to super,Dag už se tak nebojí,sám od sebe mi přisočil na klín ke Kikince,která nechce nic jiného než drbat a asi to od ní okoukal,protože se mu to začíná líbit.Jsou senzační,jak se pusinkují a mazlí.Myslím,že jsou oba nadšeni,že mají kamaráda svého druhu,ale nejvíc se to líbí Dagovi.Už také přiběhne,když se sehnu ke kleci a chci je podrbat.Jsou fakt miláčci.Psoun je neuvěřitelně úžasné zvíře.Kdo ho nemá o moc přichází.Původní majitelka Kikinky říkala,že kouše nábytek.U nás nic takového nedělá asi má dost jiné zábavy s Dagem,Woodym a se mnou! jsem moc šťastná,že je mám.Byla jsem domluvená,že kdyby to neklapalo mohu Kikinku vrátit,ale naštěstí si hned padli kolem krku a to doslova!!!
  20.12.2005 21:25Petra
  Tabi
  Opět super fotky :o)))
  21.12.2005 14:50Tabi
  Natálie
  Všechno nejlepší k svátku /*/*/* :o) !

  atenaz
  supr, supr, supr! :o))))
  Já takhle koukala na holky, když se 5 minut hubičkovaly, ale neměla jsem foťák, tak jsem jen úžasle hleděla :o))). Doufám, že nám Kikinku brzy ukážeš .o)
  21.12.2005 19:39atenaz
  Tabi:určitě nějaké fotečky budou,doufám,že to ztihnu už zítra.Je to ale poměrně težké,chvilku nepostojí a do toho všeho se tam motá ještě pes.Nějak to ale zvládnu!!!
  - - - - -
  Tak už jsem přidala fotky Kikinky,jsou tam společně s Dagísken,na jedné se oběvil i pes-Woody.Kikinka má lysinku na hlavičce,tak doufm,že jí zaroste.Ještě je musím vyfotit jak se pusinkují obímají a nebo hladí.To je pak super....
  - - - - -
  ráda bych psala deníček,ale nevím jak ho dostat sem na stránky!!!:-(
  22.12.2005 07:50Káčula
  Nádhera, Zaneto :-)
  Jsou to sluníčka :-)
  22.12.2005 08:24Tabi
  atenaz
  to jsou myšičky! :o)))))) Na Kikinčinu lysinku zkus nějaké ty pasty nebo tablety s mořskou řasou, já zrovna ráno zvažovala, kdy měly holky naposled lysinku a ani už nevzpomínám :)
  můžeš sem vždycky hodit odkaz na albíčko .o)
  zkus se na deníček zeptat Ucha 007 na " poncik@kralici.cz " :)
  22.12.2005 17:13Natálie
  atenaz: Jsou to moc hezký myšky, sluší jim to :) A tu Kikinku jsi měla už než sis koupila Daga, nebo sis jí sehnala až potom? A kolik jim oboum je?
  22.12.2005 20:11Betty
  teda.. koukám na fotečky a psounci jsou mi čím dál milejší...ale vědomosti mi chybí..:)
  23.12.2005 12:41Tabi
  Všem srdečné pozdravy a přání krásných Vánoc a všeho nej do roku 2006 od ČERTA :o))) !!
  - - - - -
  Je to zatím ve stádiu zrodu, ale aspoň takto:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=169
  23.12.2005 12:44Tabi
  Všem krásné Vánoce! https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=170 :o)))
  23.12.2005 14:39Natálie
  Tabi: všimla jsem si toho tvého přání k svátku až dneska, tak děkuju :)

  Jinak přeju všem krásný Vánoce a ať se máte v novém roce co nejlépe.. vy i vaše myšky :) Natálka a Kvídouš.
  26.12.2005 14:16Tanisek
  Všem ahojka a tady malý vzkaz
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=171
  Tanískojc
  27.12.2005 08:40Tabi
  atenaz
  všechno nejlepší k svátku! .o)))

  Tanisek
  krásné Pfko :o)))

  Natálie
  .o)
  28.12.2005 21:32atenaz
  Tabi
  Velice ti děkuji!!!:-)
  - - - - -
  Natálie
  Nejprve jsem měla Daga,ale jen velmi krátce,něco mi říkalo,že dělám dobře,když pořizuji kamarádku.A taky,že jo.Z ustrašeného psouna Daga se stal miláček a už se tak nebokí.A kikuška to je mazlivka.Jsou senzační!!!
  - - - - -
  Tak jsem zas udělala nějaké fotečky Dagíska a Kikuška:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=172
  29.12.2005 20:37Tabi
  atenaz
  jsou rozkošní!!!!!! všichni 3 :o))))
  31.12.2005 11:33Tedítko
  Ahojky, jsem zde nová a chtěla jsem se zeptat, jestli necháváte psounky běhat po kuchyni. Budu se stehovat a kupuji take nový nábytek, takže bych toho mého rošťáka nechtela nechávat samotného v obýváku. Problém je, že je to jednopokoják, takže v tom případě by moc místa neměl. Teď bydlím s rodiči, takže ho pouštím jen na chodbě, která je velká a nic tam nekouše, ale nevím, ja dlouho mu to vydrží. V kuchyni se bojím, že něco překousne nebo zaleze za lednicku a popálí se. Nemůžu ho naučit na zavolání, protože nemá rád žádné pamlsky ani piškoty atd., takže prostě na mě kašle. Příjde až chce sám. Co s tím? Děkuju za odpověď, Irča
  31.12.2005 12:08Natálie
  Tedítko: Já nechávám svého psouna běhat prakticky všude, ale hlídám ho přitom. Takže pokud na něj dávám pozor, nic mi nekousá. Několikrát jsem ho nechala běhat a něco jsem při tom dělala a vždycky něco zdemoloval :) A ty když ho pouštíš na té chodbě, tak ho tam necháš samotného, nebo jsi tam s ním a hlídáš ho? Jestli je tam samotný, tak to samé u kuchyně asi praktikovat nepůjde. Jestli ho tam hlídáš, tak to s ním zkus v kuchyni. Když ho budeš opravdu sledovat a zvýšíš hlas, když bude dělat něco špatnýho, tak ten nábytek snad uhlídáš....říkám snad, protože jistý to neni nikdy. Jsou to rychlý mršky ;)
  - - - - -
  Ještě jsem zapomněla dodat, že v obýváku už jsem Kvída naučila chovat se celkem neškodně. Už ví, ke kterým místům se nemá ani přibližovat, protože na něj vždycky zařvu, takže to je jediná místnost, ve které ho můžu pouštět, aniž bych ho musela mít neustále na očích. On si často hraje, leze mezi dekama nebo kouše do takovýho provázku, co tu má zavěšenej, ale moc neničí. Stálo to hodně úsilí, musela jsem zařvat asi milionkrát, tisíckrát ho dát zpátky do domku za trest a dvakrát vymalovat a zasádrovat okousanou zeď, ale teť už to s ním opravdu jde. Ale to je u tebe zase těžký, pokud k tobě nepřijde sám na zavolání. To Kvído umí a o to je to lehčí. Tak ho to zkus nějak naučit. Ne na pamlsky, ale třeba na hlazení, nebo na něco jinýho, co má rád.
  31.12.2005 14:14Tedítko
  Natálie: On příjde, pokud chce podrbat, ale na to, když se chci mazlit já nereaguje:-) Je to mrška:-) Sice jsem ta tvrdohlavější já, ale nějak je mu to jedno. Přítel to už vzdal, takže pokud se psounech chce proběhnout, tak stačí jen trochu škrábnout a je volný:-) u mě tohle nefunguje, moc dobře ví, že pokud chce volnost, musí sedět a čekat až ho dodrbu. Je fakt, že někdy utržím pár krvavých šrámů, ale nikdy mě nekousl, jen to párkrát zkoušel. Co je zajímavé-vůbec neštěká. Když jsem se na něho chodila dívat do zverimexu, tak se bál a štěkal, ale teď je pořád zticha. Sem tam, když se rozčiluje, tak trochu pískne, ale to je všechno. Mám takový pocit, že se k němu chovali škaredě. Ale je to náš miláček. jinak moje další zvířátka ho mají rády a on je, až na morče, po tom, co mu Tedík chtěl prokousnout ouško(asi si říkal, že by mu sekla náušnice:-)) jakmile morče vidí psouna, zdrhá a kviká:-) Jujda, to jsem se nějak rozepsala. Děkuju za radu a určitě bych si tu s vámi chtěla psát. Mějte se hezky a psounkům zdar:-)
  - - - - -
  Jinak, pokud se chcete podívat na našeho rošťáka, tady je adresa o něm a fotky.
  - - - - -
  http://www.psoun.com/teddy/teddy.htm
  31.12.2005 15:50Natálie
  Tedítko: je moc hezkej, kolik mu je? Jinak s tím mazlením...Kvído se taky mazlí kdy chce on, ale na zavolání přijde. Třeba se nechce ani drbat, ale když zavolám, tak prostě přiběhne, stoupne si na zadní a kouká, proč ho volám. Ani jsem ho to nijak neučila, spíš jsem ho často volala a když přišel, tak jsem mu buď dala kousek mrkve nebo něčeho k jídlu a nebo jsem ho vzala a hladila nebo nosila. Zvyknul si, že ho prostě volám jen z "vážných" důvodů :) Tak to zkus třeba takhle. Aby se prostě naučil, že když přiběhne, k něčemu mu to bude.

  Jinak Kvído taky neštěká, jen když je naštvanej, tak si zaleze pod skříň a štěká na nás dokud ho to baví. Jinak ne. Dřív nás ani nevítal zvedáním tlapek a takovým tím "íá", ale začal to dělat od doby, kdy byl týden u mojeho bráchy a my byli na dovolený. Když jsme se vrátili tak začal takhle zdravit a dělá to doteď. Ale závidím ti to s těma zvířátkama, že se mají s psounem rádi. Já doma žádný další zvířata nemám, ale rodiče jo a my tam často jezdíme. Pes se Kvída bojí. Ale úplně neskutečně. Jednou se mu Kvído pověsil na nohu, kousal ho a pes jen stál, měl nohu ve vzduchu a čekal, kdy to jako skončí. Od tý doby před ním zdrhá a Kvído už to vycítil, tak mu dává zabrat. Křeček i morče ani nevylejzaji, když tam Kvído je a to ani nemluvím o celý rodině, protože ti mají z Kvída taky strach. Kromě mojí mamky a bráchy, ty se s ním docela kamarádí :)