od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2005
 • Zobrazuji 86 zaznamu.
 • 1.2.2005 11:54efinka
  Chtěla bych si pořídit psouníčka. Nevím kde bych ho sehnala. Pokud někde bude prodávat mládě nebo velmi hodného odrostlejšího drobečka tak ať se ozve. Ostrava. 736280312
  2.2.2005 07:05monika
  Máte někdo s psounama zkušenosti s plexisklem? Jak dlouho je odolné vůči drápkům a zubům?
  2.2.2005 08:38Tabi
  monika
  nevím za jak dlouho, ale určitě ho porazí, ve zveráku si s ním taky poradili, v archivu jsem Ti našla jedno info...
  Tanisek 21.2.04 :
  Mohu-li doporučit výplň klecí - raději sklo, než plexisklo nebo dráty. Plexisklo psouni bez problémů za pár měsíců prostě prohlodají - vlastní zkušenost. My máme sklem a kovovými dvířky ohražený kus kuchyně (zbytek vydlaždičkován). Nemůžu si stěžovat.
  2.2.2005 11:48monika
  Tabi Díky, dobře, že to vim
  2.2.2005 19:44Tanisek
  něco málo pomalu se mi to stahuje :-(
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=97
  - - - - -
  Plexisklo je fakt na houby, mohla jsem Vám ukázat, co s tím dokáží udělat. A i když bude silné a bude dlouho trvat než ho prokouše, brzy se poškrábe a psoun nebude vidět :-(
  3.2.2005 07:35monika
  Tanisek: díky za ty fotky na netu! Už mám foťák, takže příští sraz bude zdokumentovanej uplně hustě!
  4.2.2005 09:37Natálie
  Tak vám všem děkuju za rady. Sice vidím, že to asi moc lehký nebude, ale jestli myslíte že to jeden až dva týdny v roce vydrží sám u rodičů, tak je to ok. A ještě by mě zajímala jedna věc. Jsem z Prahy, ale rodiče mám na Vysočině a tak jednou za měsíc nebo za dva tam jezdím na víkend. Takže kdybych brala psounka sebou, myslíte, že by to snášel dobře? Myslím tím, jak reagují na změnu prostředí. Byl by tam samozřejmě pořád se mnou, ale nevím, jak by se mu líbilo to cestování autem a následný pobyt :) A v neposlední řadě, jak to řešíte mimo domov, když tady někdo z vás píše, že jeho psounek kouše všechny cizí lidi. Třeba u rodičů, nebo na návštěvě, nebo i na procházce. To musí být pořád v kleci nebo na vodítku? Nebo se to dá uhlídat, aby nekousnul :) Neumim si to moc představit. Mám doma od mala odchovanou veverku obecnou, která vypadla z hnízda a tak vím, že např. ona se uhlídat nedá. Ale zase myslím, že je rychlejší, než psoun, protože ona dokáže přeskočit místnost dřív, než já otočím hlavu. Na druhou stranu zase nekouše. Nikoho. Takže jsem tohle nikdy neřešila.... no je to dost zmatený, tak snad to někdo pochopil a proadí mi :) Mějte se hezky...pozdravujte myši.
  4.2.2005 11:44Tabi
  Natálie
  obecně prý psouni snášejí změnu špatně, ale zase záleží na jedinci, Káčula bere holky s sebou, když jedou někam na víkend nebo na týden na dovolenou a holky to zvládají v pohodě, určitě záleží na tom, jak je budeš od začátku zvykat :o)

  Stejné to bude i s kousáním, ale myslím, že vše se dá zvládnout a vždy se najde někdo, s kým si myš porozumí a bude ji u něj na hlídání fajn nebo si Vaši nacpou kapsy dobrotama a myš uplatí (moje oblíbená rada .o)))

  Je super, že se tak zajímáš předem, oni jsou psounci fakt docela nároční - někdy si říkám, že s naši 2 psi jsou proti jedné Rozárce procházka růžovým sadem :)))), ale když člověk i zvířátko chce - všechno jde .o), držíme s Rozárkou palečky a určitě se nezapomeň pochlubit, až vás bude víc!!!

  Ještě mě napadlo, bude se veverka snášet s psounem? Nebo máš možnost je oddělit, aby ani jeden z nich nestrádal?
  4.2.2005 14:01monika
  Natálie: držíme palce. K tvým otázkám:
  My cestujeme s Ferdou docela dost, myslím, že to snáší výborně, dokonce si myslím, že ho to baví. Venku bývá někdy vyplašený, ale když je v bytě (např u táty, babi, nebo někde jinde na návštěvě, pěkně vyvádí. Ne, že by mu nesvědčilo cestování, spíš naopak, všechno ho strašně zajímá. V tom je těžké ho uhlídat! Kousnutí, nevím, jak to rozebírat. první rok života nikoho náš myš nekousal. Vloni na jaře se to zlomilo a návštěv nám pokousal dost. Zato na návštěvě nepokousal nikdy nikoho (ale je fakt, že od tý doby, co kousal doma, jsme byli opatrnější a jakmile se k někomu blížil, hlídali jsme ho a v případě zdání nebezpečí kousnutím ho radši chytnem.
  Ale když si vzpomenu na psouní sraz (viď tanýsku), tak tam bylo poznat, že co psoun, to nátura.
  Bylo tam 6 psounků. Jedno kousnutí, jeden ospalej psoun (ferda), jedna trochu bojácnější Bublinka, živí Méďa a Linkáč, Tanýska a Boženku hlídali, vypadali o něco silněji a útočněji a nervově labilnější, než zbytek (možná to bylo jen zdání na této akci).
  Hlavně je dobře, že víš, co ty potvůrky dokážou, to je základní předpoklad k tomu, aby si je zvládla. Počítej s tím, že to je pro silné nervy a počítej s tím, že i silnému člověku vlivem psouního zlobení ty nervy jistě čas od času rupnou. (nebo mi zde bude někdo oponovat?)
  Jsou to záludné, útočné, často nepředvídatelné myši, které všichni nesmírně milujeme a vpřípadě některých z nás je to to nejlepší a nejoblíbenější zvířátko na světě. Když se k tobě přitulí a zozlácne na boku, téměř dokonale ti vynahradí nemalé škody na majetku! Zvaž to, pokud si trochu blázen a ujetá, jako my, nebudeš litovat. nebo možná litovat budeš v návalu zlosti, ale až na tebe udělá kukuč, vše mu odpustíš a ještě mu poděkuješ za to, že ti dělá život šťastnější a milejší.
  Tak je to teda aspoň u nás
  - - - - -
  Ježiš, ne výbornou, ale víbornou! a v případě, ne vpřípadě...atd...
  4.2.2005 16:24Bobas
  Zdravím všechny chovatele i jejich psounky. Dlouho jsem nic nenapsala, tak to hned napravuji. Mám stejnou zkušenost jako monika, i náš psounek byl první půl rok miláček na všechny, až pak při jedné návštěvě prvně kousnul a pak to šlo dál. Teď už to ani nezkoušíme. Vždycky, když někdo přijde, tak začne skřípat zubama a zmateně chodí do boudy a hned ven. A pak když návštěva odejde, tak je potom šíleně roztomilej a poříd by nás jen pusinkoval. Občas ho necháváme hlídat u rodičů, tam je lepší, ale už se také stalo, že je pokousal. Jednalo se o ženskou část, je to zajímavé, přitom je to mužskej??? Tak nevím.

  Mám jeden dotázek. To, že více spí, je asi normální. Přece jenom je zima. Ale je podle mě i o hodně hubenější. Přitom hlad nemá, je spíš vybíravej. Dokonce ňamky, po kterých se mohl dříve utlouct, tak jen očichá a jde. Také jsem mu našla takovou malou bulku pod ouškem, ohnátavala jsem, tak vím, že ho to nebolí, ale mám strach. Nemáte s tím někdo zkušenost. Zatím to neroste, tak jsem ho zatím k doktorovi nebrala. Mám s nima velice špatně zkušenosti. Moc je neznají a ani se jich nechtějí dotknout. Rozkřiklo se, že to jsou útočná zvířata, tak se asi bojí. Myslíte, že tam mím přece jenom zajít?????? Děkuji za Vaše rady
  4.2.2005 18:57tanisek
  Co se týče srazu - myslím, že ne naši psouni, ale já jsem nervově labilnější. Mám o ně velký strach, proto jim všechno, kde vidím nebezpečí jak pro ně, tak byť malinkaté možné od nich, zakazuju. Takže zatímco oni jsou v klidu - pobíhají, očuchávají, tak já šílím a stává se ze mně hysterka. Přece jenom nechci způsobit žádnou nehodu nikomu, tak je úzkostlivě omezuju a často to vypadá děsivě. Ale je to skutečně nepřekonatelnou obavou o ně. Stalo se nám několik nehod, které si vyžádali ošetření lékařem.
  - - - - -
  Mám zkušenost, že Tanýsek útočí v případě, že 1. se buď lekne nebo bojí 2. Je ve svém území jistý a já jako šéf smečky nejsem poblíž - tudíž chrání své teritorium
  Tyhle situace mohou nastat kdykoliv, takže je třeba být opatrný stále, ale jak řekla Monika co psoun to osobnost. Já mám doma umíněného flegmatika, který se sebou nechá dělat cokoliv, ale občas se usilovně snaží zajistit si svou touhu a hysterku, která jakmile nemůže dělat co chce začne křičet, fackovat, štípat a hlodat si packu.
  - - - - -
  A možná budu moci mezi prvními informovat, co dělají (moji) psouni když je v rodině miminko.
  V září máme termín :-)
  Zatím jsou v klidu a s miminkem si přez bříško povídají :-), občas ho podrbou a ze sna si hrají.
  4.2.2005 21:02Bohuš
  tanisek:
  Moooc gratulujeme :)
  Bublinka snáší malé děti velmi dobře, až se divím.
  Myslím si, že budou psounci an miminko žárlit :)
  - - - - -
  an = na
  - - - - -
  monika:
  Strach o Bublinku mám, taky podle toho vypadaly záchranné akce. Všemožně jsem se ji snažila sundat, ale ona slezla tou cestou, co tam vylezla. Už přesně vím, odkud skočí, tak se podle toho přizpůsobuju :) Navíc má zaterasenou cestu, kudy by se nahoru dostala :)
  5.2.2005 10:57Natálie
  Tak tedy zase díky všem za rady :)

  Pro Tabi : veverku oddělit můžu, kdyby to nedělalo dobrotu. Ale já myslim, že to problém nebude. Má svojí velkou klec, ve který žije ve vzduchu (tzn.mimo dosaz psounka) a navíc má v obýváku nainstalovaný větve kolem dokola stropu a kmeny vždycky v rozích (mimochodem, je to docela dobrá dekorace :) takže ona prakticky vůbec nechodí na zem a skáče si ve vzduchu. Z jiných zvířat zatím neměla strach, protože ví, že na ní nahoru nemůžou. Spíš aby z toho nebyl špatnej psoun. Uvidím. Zkusíme a kdyžtak dáme na samotku :)) Veverka se stejně mazlí tak 15 minut denně a pak už jde zase skákat.

  Dám určitě vědět, až bude myšo-psoun nastěhovanej. Akorát bude ještě problém, kde ho sehnat. Mám kontakt na paní, která psouny chová a pak ještě na jednoho chovatele. Oba mi řekli, ať se ozvu na jaře...tak jsem zvědavá, jestli na mě nějakej zbyde :)) Když ne miminko, porozhlídnu se po starším.
  7.2.2005 07:59monika
  Tanisek: Congratulation
  7.2.2005 08:14Tabi
  Tanisek
  jůůůůůů, srdečně gratuluji :o)
  7.2.2005 08:15Kožót
  Bobas: Kožót se teď chová úplně stejně. Taky skoro nejí (ani nejoblíbenější mandličky) a hrozně zhubl. To mu prospělo, protože asi tušil, že v zimě mít chutě nebude, tak se z podzimu se nacpal a nadělal si řádné tukové zásoby. Teď je sice ve formě a pěkně štíhlý, ale už by skoro zase mohl začít jíst trochu víc. Spí víc než přes léto, ale pokud je vzhůru, tak zlobí stejně jako v létě (co by taky jiného dělal) a stejně se domáhá drbání bříška. Bulku nikde nemá, s tou bych asi k veterináři vyrazil.
  7.2.2005 08:40Bohuš
  Kožót, Bobas:
  Bublinka má úplně opačné období: sní všechno na co přijde a pořád někde lítá. Dokonalý příklad toho, jak je každý psounek jiný :)
  7.2.2005 14:10monika
  Ferďoch má maličkatou ale opravdu maličkatou (1-2mm) bulke jakoby u krku nad tlapdkou (člověk má v tom místě přibližně klíční kost), není to okem vidět, jen cítit, když ho hladim, nebolí ho to, myslim, že to je něco jako znamínko, nedělá mi to žádné obavy, nemyslíme na to, je zdravý. Záleží asi na velikosti bulky
  U veterináře jsme s ním nikdy nebyli (a doufám, že nebudeme muset), nějak jim nevěřím, přeci jen, chovají se v zajetí krátce). Co veterinář, to názor a proto do zvířátka necpu zbytečná (nebo možná nezbytečná) očkování, ale v přírodě taky žijí bez toho, vzhledem k tomu, že jsou hlodavci nejpřizpůsobivější zvířata ze všech savců, věřím, že veterinář nebude preventivně třeba.
  Kdyby se ale cokoliv bobánkovi stalo nebo vypadal nemocně, jedem hned!
  Jinak k tomu jídlu:
  Nedávno myš taky moc nejed, trvalo to tak od prosince do konce ledna, byl trochu ospalej, ale teď se to nějak otočilo, sežere, na co přijde, devastuje klec a zlobí a pomalu nabírá ztracená kila (teda spíš gramy). Nejvíc vlezlej je, když vidí, že jíme mussli tyčinku - po těch jde uplně šíleně! To je asi jeho největší pochoutka na světě.
  9.2.2005 11:07MMMoni
  Bohus:
  no nezapomen, ze Bublinka je take miminko a ve vyvinu :) ted teprve dospiva :) jinak je fajn, ze se ji vede dobre ... pristi rok by uz mela mit srst normalni, nemely by se ji delat lysinky ... Cip ma srst krasnou, dokonce bych rekla, ze zacina byt dlouhosrstej ... ma srst dlouhou uz pres centrimetr ... :) jde skoro ke dvoum :) ale jen na urcitych mistech ...

  monika:
  asi vim co mas na mysli, Cip to ma taky .... myslim, ze je to normalni ...

  jinak Cip ma ta obdobi stridave, nekdy chrni dva dny v kuse a skoro neji, nekdy je vzhuru porad, zlobi a zere vsecko na co prijde :) ale jinak je to muj milacek mazlinkovatej :)
  10.2.2005 10:16Willinka
  Ahojky jsem tu nově..Mám psouní holčičku Willinku 2 roky starou...
  10.2.2005 10:21Anonym
  Mám prosbičku-nabízejí mi psounka z loňského jara/léta. Je ještě šance takového psounka si vychovat a ochočit? Zvykne si na mne? Nebo už je pozdě? Díky moc za radu. Lucka
  10.2.2005 10:37Willinka
  Myslim,že je pozdě. Psoun by se měl ochočit co nejdřív a může mít "kousací vady" :D
  10.2.2005 10:52Tabi
  Anonym
  z obchodu nebo od někoho ochočenou?
  Já čekala rok na mláďátko a teď si užívám pořádnou divočinku s naším torpédkém :o)), když to porovnám s první samičkou starší z obchodu - byla daleko větší mazel, ale zase čůrala a bobkovala po bytě, takže si asi nevybereš .o) Ale jestli se na ni máš možnost kouknout, tak uvidíš, jak bude reagovat.
  10.2.2005 11:00Anonym
  Tak nevím, co dělat. Hrozně moc ho chci, ale už nevydržím čekat. Koukám po něm už delší dobu, ale nedaří se mi mládě sehnat. V obchodech je mají tak dvouletý a starší. To nechci. Tenhle loňský je od někoho přes inzerát. Ale jestli je už pozdě na ochočení, tak to asi vzdám. Moc vám díky za radu.
  10.2.2005 11:22Tabi
  Willinka
  doufám, že nám Willinku brzy ukážeš v nějakém albíčku .o)
  10.2.2005 15:25Luciperka
  Anonym - co psoun to originál. Myslím, že většina ho nemá od malinka a jsou v poho.
  10.2.2005 15:58Bobas
  Anonym
  souhlasím s Luciperkou. Já jsem Bobáše dostala pod stromečkem, tudíž už víc jak půlročního, bál se asi tak ten jeden večer a teď je to šmudlík. Ale dovede se taky pěkně naštvat a rozlobit. Jestli po něm fakt toužíš, tak ho ber. Hodně štěstíčka a trpělivosti při ochočování.
  - - - - -
  Tak se mi konečně také podařilo vytvořit album, ale jsou tam zatím pouze dva obrázky. Vystihují jeho neojbolíbenější činnost.
  Mám jeden dotaz, jak dostanu sem do diskuze odkaz na obrázky, moc mi to nejde sem vložit???
  10.2.2005 16:15Tabi
  Bobas
  zkopíruješ nahoře adresu a vložíš .o)
  hezké fotečky :)
  11.2.2005 07:51monika
  Anonym: Co psoun, to člověk :-), takže ti těžko poradíme.
  Jedna paní ale před časem psala, že měli Marjánku (mláďátko), ta jim zemřela (úraz) a pořídili si nového psouna (už asi 2 letého, uplně vypelíchaného), bál se, nekomunikoval...během krátké doby si zvyknul, stouplo mu sebevědomí a narostly chlupy (z radosti, že i on má konečně svoji smečku)
  Myslím, že máš sama určitě pocit, že právě tenhle psounek na tebe čeká, jinak by si o něm nepřemýšlela. Uvidíš, něco ti samo napoví. My třeba šli do zverimexu pro samičku, ale Ferda k nám chtěl, byl nejstarší z těch, které měli, byl suveréní a když mi vlezl do náručí (ostzatní psouni z nás byli vystrašní, on byl vlezlej), tak jsem věděla, že právě on je ten, kterého si odnesem. když jsme si ho přivezli, byl vystrašený a jeho suverenita jako by neexistovala. Za pár dní bylo vše OK a je to náš nejlepší kamarád a nejlepší součást života! Milujeme ho.
  Hodně štěstí a šťastnou volbu. Poslechni podvědomí.
  - - - - -
  Nikdy nezapomenu na ten pocit, jak mi bylo, když mi v tom zvrimexu došlo, že je to právě on. Blesklo mi to hlavou během vteřiny, co jsem ho měla. Rozbušilo se mi srdce. Byl to skvělej pocit.
  11.2.2005 09:45Tabi
  monika
  to byla Čert s Matýskem .o)

  Já se takhle zamilovala do naši Tiny, šla jsem koupit žrádlo pro psy a odcházela s psounkem :))))
  Přilepila se na dvířka klece a nechala se drbat, pak ji paní vytáhla ven a já věděla, že musí jít se mnou domu, i kdybychom měly bydlet pod mostem (H. hlodavce /teď už kromě psounů/nemusí). Byla úžasný mazlíček, sice bobčila a čurala všude, ale mazlánkovala se se mnou, kokřík ji zbožňoval a bulteriérka ji taky ráda proháněla. Pak jsem bohužel zapomněla na zdravý rozum a nechala se zblbnout dobrými radami o kastrování a přišla o milované zvířátko a zůstaly jen výčitky.

  Včera měla Rozárka 9 měsíců, přibrala 50g, tlusťouška :o))))
  Udělala jsem nějaké fotečky, tak bude čtvrtletní album .o)
  Jinak teď měla nějaké zlobící období, dokonce se před námi schovávala i v kleci, ale to bych nebyla já, takže jsem ji dneska ráno asi půlhodiny drbala, vždycky když jsem přestala, tak si poposedla zpátky pod ruku, že chce ještě přídavek – Kožót to správně vystihl – „lásku psounka si musí každý zasloužit“ – tak se činím :o))
  Byla sladká do chvíle, než se zakousla do nových dřevěných oken a udělala tam další díru!
  Prostě SLUNÍČKO .o)))))) NAŠE SLUNÍČKO!
  - - - - -
  domů .o)
  11.2.2005 14:55monika
  Tabi, kdybych kastrací přišla o mazlínka...to bych si asi neodpustila...ona umřela? jak byla stará?
  11.2.2005 15:07Tabi
  monika
  ze zveráku, takže možná toho jara, možná starší, už bych to neudělala, snad mi tam někde odpustila
  - - - - -
  hm, pořádně se neprobrala dva dny z narkózy a pak mi v náručí umřela
  11.2.2005 19:11monika
  Tabi: to je šílený, musí to bejt těžký. Asi na to nikdy nepřestaneš myslet, viď?
  12.2.2005 17:51Bohuš
  Tabi:
  To je smutný
  Já se s Bublinkou nemůžu rozloučit a to jedu pryč jen na týden..
  12.2.2005 19:13Nikca a Naty
  Nevíte jak a kde se dá zjistit něco o psounu??????????
  - - - - -
  A kolik asi stojí??? Prosím ODEPIŠTE!!!!!!!!!!!!
  15.2.2005 09:43Anonym
  Nikco a Naty - Trocha samostatnosti neuškodí. Na internetu moc stránek o psounech není, takže si to zkuste najít a přečíst. Prosím PŘEMÝŠLEJTE!!!!!!!!!
  15.2.2005 10:36Willinka
  Tabi
  Časem se pokusim nějaký fotky Willinky zobrazit :-D
  - - - - -
  Jo a ještě sorry ,když nebudu tak často odpovídat :-D Doma internet nemám, ale pracuje se na tom :-D
  15.2.2005 14:30Tabi
  Naše devítiměsíční sluníčko .o) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=99
  15.2.2005 17:55miska
  Anonym:
  ke me se dostal psounek, kdyz mu byli 2 roky, hodne dlouho sem s nim musela mit trpelivost, ale stalo to za to. Muzes mrknout na fotky jakej je to mazel :)
  16.2.2005 08:15Luciperka
  Tabi: Úžasný!
  16.2.2005 08:30Tabi
  Luciperka
  Díky, ale to jsou jen zastavené momenty, ta akce je daleko lepší :))))))) Ráno jsme měly zase "psychologické testy" ))))) - vysvětlovala jsem ji, že to nové dřevěné okno za spoustu peněz, které tam není ani rok, se FAKT NEKOUŠE!!!!! je to miláček .o)
  16.2.2005 09:18monika
  Tabi, fotky skvělé! Naprosto skvělé! A ty komnetáře jsou stejně báječné jako fotky!
  16.2.2005 09:28Tabi
  monika
  díky :))) musím poslat odkaz chovatelce, od které tryskomyšku máme, aby viděla, jak si nás Rozárka hezky ochočila ! :)))
  16.2.2005 11:06monika
  Všem, kdo občas chtějí vzít někam myš a bojí se, že bude zlobit:
  V sobotu jsme se šli koukat na házenkářský zápas. Šli jsme pěšky parkem (to byl první blbej nápad v tý sračce). Druhej blbej nápad byl, že jsem si v baťohu nesla myš.

  První poločas byl hodnej a spinuškal, o pauze se probral a chtěl všechno vidět, lezl tam po mě, lidi na něj čuměli (já čekala tak 20 diváků (rodiče a tak) a ono tam bylo asi 120 diváíků. F. jsem držela na sobě, aby někoho nekousnul. nějaký lidi se dohadovali, jestli je to veverka nebo morče nebo fretka. Ti odvážnější se zeptali. Pak přišel jeden kluk (tak se mnou starej) po cestě, když ke mě šel si sám pro sebe říka: Je tou psoun? Pak byl blíž, pohladil ho na hlavičce a sám si odpověděl: je to psoun. A odešel. Já jen čuměla a nechápala. Ferda vůbec neprotestoval a ani ho nezkoušel kousnout. Nevim, co to je za kluka, možná má doma taky psouna, když byl tak suveréní. Myslim, že to byl jednoznačnej důkaz toho, že Ferda kouše jen doma a že kouše jen lidi, který se ho bojí. Ta celá akce s nim na házený trvala asi 2 hodiny, ani se nepočůral ani nepokadil v baťohu, to jsem ráda, protože jinej baťoh nemam. Je to hodný a přívětivý zvířátko.
  16.2.2005 13:24Tabi
  monika
  máš doma zlatíčko :o)))))
  16.2.2005 20:38tanisek
  Zvláštní věc - Boženka měla včera něco jako druhou říji. Slyšeli jste o tom někdy? Zkoušeli se zase pářit, zase děsný křik, takže spali každý jinde.
  17.2.2005 09:11monika
  Tanisek: jak to myslíš, že byl křik a každý spal jinde? Oni se pohádali? Zkus to trošku upřesnit, díky
  Píšeš, že to zkoušeli ,,zase" Asi jsem prošvihla nějakou diskuzi, že to zkoušeli prvně...
  17.2.2005 12:35Anajka
  Moni: pro potěchu oka ;)

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=100

  (jo, vím, trvalo mi to 100 let ;)) )
  17.2.2005 14:28monika
  Anajka: nevím, jestli si chtěla potěšit oko mé nebo MMMoni, ale mé to potěšilo
  17.2.2005 20:29tanisek
  monika
  Jo zkoušeli to. Jak loni tak letos. Psala jsem o tom,ale v archivu tu jsem nenašla, takže možná někomu soukromě. Tanýsci se pářili loni asi 15.3.- letos před pár týdny a před pár dny. Božence otečou a otevřou se vnější pohlavní orgány a jsou vlhké. Nastavuje Tandovi, vrní, a neví kam by sebou sekla. Hrozně nadává pořád. Když jí chci pohladit, když tam jsem, když tam není nikdo, když je u ní Tanda, ale i když je pryč, když jí chci dát krmení, dobrůtku. Je to opravdu o nervy ! ! V noci se nedá s nima spát, protože Božena křičí na Tanýho, takže je odděluji, protože hysterický jekot Boženy se rozléhá po celém domě a to myslím vážně až ke vchodu do bytovky ! Tak si přez noc odpočineme my i oni. Přez noc je to většinou přejde - každý je v jiné místnosti. V téhle době - pár hodin - musím být na Tandu opatrná, protože jeho pářící pud je silnější než naše komunikace. Jakmile je od Boženy hodinu, zase je z něj beránek mazlicí. Jsem zvědavá jak to bude probíhat příští rok až tu bude miminko :-(
  18.2.2005 16:07Natálie
  Ahoj. Už jsem sem párkrát psala o radu ohledně psounků, protože pořád scháním informace, jak s tou myškou zacházet, aby jí bylo dobře. Ale letos po roce ptaní se si chci nějakou pořídit a tak trochu nevím, jestli se mi to povede. Zkusila jsem dva chovatele (už před několika měsíci), ale oba mi řekli, že už maji plno zájemců a že neví, jestli na mě nějaký psounek zbyde. Zkusila jsem i zverimexy, ale tam prý nikdy neví, kdy nějaký psounek bude a spíš mi všude řekli, že je mít nebudou. Takže kdybyste někdo věděl o někom, kdo bude psounky prodávat...nebo kdybyste je viděli někde v obchodě, dejte mi prosím vědět. Byla bych moc ráda. Už se na tu myš těším, ale neni to asi legrace, ji sehnat. Můžete psát kdyžtak na mail vesela.natalie@seznam.cz.
  Díky moc a zdar těm vašim veverkám :)
  21.2.2005 10:12MMMoni
  Dobrý den,
  máme páreček psounů prériových, kteří budou mít v březnu tři roky.Minulé
  pondělí samička vrhla tři mláďata. Ihned jsme samečka izolavali, ale do rána
  jedno mládě zakousla. Odalší dvě se starala ale v neděli ráno jsme našli
  zakouslé i druhé a třetí mládě jsme nenašli vůbec.
  Chtěl bych se zeptat , z jakého důvodu to udělala a zda se to nemůže
  opakovat i u dalšího vrhu.
  Děkuji za odpověď , Navrátil
  tel.:602746442

  Tohle psal nejaky clovicek na email ... muzete mu prosim nekdo odpovedet? ja fakt nestiham, dik ... email je
  Traunreot@seznam.cz
  21.2.2005 15:49selisek
  Ahojky, moc se mi psounci líbí a chtěla bych si ho koupit, ale nevim kde. Neznáte někdo nějakého chovatele nebo kamaráda kolem Českých Budějovic?? Prosím a předem děkuji za jakékoliv informace.
  22.2.2005 09:45Willlinka
  Ahojky :-D Chci se zeptat jakou podestýlku psouníkům ? My jsme kupovali ASAN,ale už se dnes nevyrábí... Předem díky.
  22.2.2005 10:16Tabi
  Willinka
  my používáme tuhle
  Ještě si dovolím přidat dobrou zkušenost s podestýlkou nepráší a nesmrdí, cena u nás 82,- Kč za 10 l = jako pytel kukuřičné podestýlky
  http://www.zverinec.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE00628579&nDepartmentID=4014 a je to velikost XL nebo XXL :o) Vydržela nám 3 týdny a klícka vůbec nesmrděla, teď ji má Róza 4. týden (v obchodě nebyla) a akorát, když se nacpu do klece cítím, že tam bydlí žvížátko :o)))
  22.2.2005 14:23selisek
  Ahojky, moc se mi psounci líbí a chtěla bych si ho koupit, ale nevim kde. Neznáte někdo nějakého chovatele nebo kamaráda kolem Českých Budějovic?? Prosím a předem děkuji za jakékoliv informace.
  22.2.2005 14:38Petra
  Bohužel velice smutná zpráva
  Dnes ráno nám umřela Daisynka (fenka jezevčíka).
  Nevydrželo jí nemocné srdíčko:((((((((
  22.2.2005 14:53Tabi
  Peťulko
  to je mi moc líto, přeji, ať se bolavé srdíčko brzy přebolí, teď už je Daisynka s ostatními miláčky v nebíčku a mají se moc dobře a nic je netrápí, v srdíčku Ti zůstane pořád
  23.2.2005 08:25monika
  Jo, ať to přebolí, víc popřát nemůžu. Snad jen ostatní miláčky (ať už lidské nebo zvířecí) jen samé zdravé
  23.2.2005 13:40Luciperka
  Petruško, náš jezevčík Žerda to měl taky. Teď máme novýho Žeryka (pořízen za měsíc)je sice pravý opak, ale tu bolístku zmírnil.
  24.2.2005 08:01monika
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=91
  24.2.2005 08:52Tabi
  monika
  božínku, jak tam leží na boku, pro mě nepochopitelné!!!
  zdravíme Ferdu krasavce .o)
  24.2.2005 10:12Willinka
  Tabi
  Díky moc za radu pokusim se sehnat :D Díky
  24.2.2005 11:59Tabi
  Willinka
  nemáš zač, my jsme s Rozárkou obě spokojené .o)

  ale můžeš se ještě nechat inspirovat zkušenostma z králičí diskuze :o))
  https://www.kralici.cz/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=&fulltext_text=podest%FDlka&time=pulrok
  24.2.2005 12:30monika
  Tabi: to je Ferdovo oblíbená poloha! Když ho začneme hladit, tak to nevydrží a lehne si z toho na záda. S náma takhle spí (takhle nebo na těch zádech). V kleci by si takhle ale asi nikdy nelehnul. My to taky žerem! Když leží na boku
  24.2.2005 13:13Tabi
  monika
  mi se Roza už taky začíná lámat v ruce, drbu drbu, ona se kroutí a pak je zalomená hlavou dozadu :o)))), ale jde vidět, že se ještě bojí a kontroluje, ale i tak mě to těší .o)
  25.2.2005 09:43MMMoni
  ahoj holky ;) jak se vede? Cip nejak spatne snasi tu zmenu ... je nejaky divny, navic si musi zvykat na novou podestylku kockolit ... jen doufam, ze ho nezere bubak malej ... koupila jsem kockolit MICI .. nevite ktery kockolit je nejlepsi pro psouny?? jinak je to mazel jako jindy ;)
  25.2.2005 11:10Luciperka
  Zverlit dělá hrutky.
  25.2.2005 11:21Kožót
  MMMoni: Čip je přímo na kočkolitu? To by se mi také nelíbilo. Kóža má v kleci vrstvu kočkolitu, přes to je z pletiva takovej rošt (aby ten kočkolit nemohl rozhrabat až na plast) a celé tohle je zasypáno kukuřicí. Úplně poprvé měl kočkolit s kukuřicí bez roštu, ale to nefungovalo. Odhrnul kukuřici i s kočkolitem a čůral na plast. A to čistotě jeho kožíšku rozhodně nepřispělo. Rošt to vyřešil.
  25.2.2005 11:56Káčula
  Kožót: Rošt? Jak má velká oka? Já bych se bála, že si tam holky zlomí nožičku :-( Ale musím říct, že kožichu jen kukuřice skutečně neprospívá :-)
  25.2.2005 13:01Liza
  Zdravím všechny milovníky psouníků!!!:-))
  25.2.2005 13:42Tabi
  Vítej do klubu, Lízo :o)
  doufám, že nám brzy ukážeš fotky své princezny :o)

  Káčula
  dneska jsem zrovinka říkala MMMoni, ať zkusí ty dřevěné odštěpky, Roza je má měsíc a krásně voní senem .o) Koupila jsem ji ještě jeden balík, ať se v tom pořádně může přehrabovat :)

  Lidičky, jak vypadají Vaše rána s psounky, než jdete do práce?
  Já kvůli Rozce vstávám dřív a ještě si u ní někdy lehnu, ale když pak musím odejít, přichází na řadu "psychologické testy" na téma v kolik a jakým způsobem se bude chodit do klece :o) !
  Většinou se proběhnem po bytě a nakonec honičku ukončíme v nějakém zrádném rohu mým nádherným skokem alá šipka, případně ji jako dneska pomalu za nohy vytahuju zpod skříně a jsem za to odměněna dávkou smradu - to abych na ni celý den nezapomněla, NELZE :o)))))))
  25.2.2005 14:04Kožót
  Káčula: ten rošt (králičí pletivo s oky 1x1cm) leží přímo na tom kočkolitu. Žádná zlomenina nehrozí. Až budu Kóžu příště "kydat", tak to nafotím.
  25.2.2005 16:45Liza
  Děkuji za uvítání:-))!!!nafotím Cucinku co nejdříve.
  25.2.2005 17:57Petra
  Posílám fotky naší Daisy
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=102
  25.2.2005 19:07tanisek
  Tabi
  Taky jsem vstávala dřív, brala jsem si je do obýváku na gauč a pak šupinky do pelíšku, vzbudit mazlíka, nakrmit psounky a šupky do práce. Protože jsem se vracela pozdě z práce, viděla mne vlastně jen ráno (spící) a večer (zase spící). Můžu Vám říct, že z psouního pohledu je "rizikovka" to nejlepší co může být :-) a z mého také :-)
  26.2.2005 12:43VerčaM
  Můžu poprosit o chat? Díky
  26.2.2005 14:23Liza
  Mohu se přida k VerčeM a také poprosit o chat? Děkuji moc!!!
  27.2.2005 15:53MMMoni
  Liza:
  mas nastavena prava k chatu i k vytvareni alb, tak az nafotis svyho psounka, muzes nam sem hodit fotky a ukazat :))

  Kozot:
  nj, ja mu tam uz dala senoa to se mu mnohem vice libi :) a dokonce ho zacal zrat, pritom ho nikdy nejedl. Natrefila jsem tady v Praze na jedno hoooooodne luxusni seno... balik za 25 Kc :) a jak voniii!! jako caj! ;) proste parada .... a uz spolu spinkame v postylce! ;)

  Tabi:
  Cip rano chrni a nic ho neprobudi ... spi tak do desiti (vypozorovano z vikendu) ... takze rano nic, jen odpolko nebo vecer se tuliskujem :)
  27.2.2005 19:00Liza
  MMMoni:děkuji moc!!!!to jsem ráda,už se t ěším na chat a album vytvořím:-))
  28.2.2005 08:11Bohuš
  MMMoni:
  Já jsem Bublince zkusila koupit taky nějaké dražší seno, ale ona k němu ani nečuchla a šla papinkat své oblíbené domácí...
  28.2.2005 12:36Tabi
  Petra
  Daisy byla sluníčko :o))), nádherná statečná hafice, nebuď smutná, kouká na Tebe z nebíčka a posílá hubičky za šťastný život, který u Vás prožila

  pozdravuj ostatní smečku psounů, osmáčků a pejsků .o)
  28.2.2005 15:33Bobas
  Tak jsem dala pár foteček do alba :
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=103
  28.2.2005 15:55Tabi
  Bobas
  šmankote, další placka :o)))) jak jsou takhle rozpláclí jsou k sežrání .o)
  28.2.2005 16:35YouKnOW
  Mám na vás lidi dotaz... Kolik takový psoun stojí. Je to velice zajímavé zvíře a měl bych o něj zájem, myslim že bychom si rozuměli. předem díky.
  28.2.2005 21:50Petra
  Bobas
  No to je ale nádhera.Když takhle spinkají,tak se člověk nemůže vynadívat,co?