od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2005
 • Zobrazuji 93 zaznamu.
 • 1.4.2005 12:47monika
  Liza:
  Ty fotky mazliků jsouvážně úžasný. Já chci taky ještě psounici!!!!!!
  1.4.2005 20:26Luciperka
  Nalezeno na ifauně:

  Psoun prérijní ochočený ,cena 1000 Kč tel 731 477150

  Odpovědět: odpovědět E-mail:
  zooob@quick.cz
  Inzerát vložen: 01.04.2005 18:52:33 Kategorie: Prodám Kraj: Liberecký
  1.4.2005 21:13Bohuš
  Plzeň - Písty 140km
  2.4.2005 10:52Tanisek
  monika
  Užívejte si že máte jen jednoho psouna. Se dvěma je mnohem víc starostí a myslím, že nikdy nebude tak skvělý jako ten první :-) i když asi je to kus od kusu povaha od povahy...
  3.4.2005 08:43Pesík
  Upozornění pro ty co neví
  Nelekejte se psouní agresivity! Mýlka že je psoun agresivní v dospělosti je způsobená nejspíš tím, že někteří jedinci jsou skutečně agresivní, ale pouze! přes zimu. Období začíná někdy koncem listopadu a odeznívá začátkem února. V tomto období někteří psouni jsou velice agresivní i na svého páníčka prskají a snaží se co nejvíc Vás pokousat. Je to způsobeno tím že je v říji. Kouličky ma asi desetkrát větší a to je hormonků. Jako mávnutím kouzelného proutku se po skončení tohoto období psounek promění na největšího mazlíka na světě. Takže v žádném případě psouna nevyhazovat, neprodávat, nekastrovat. Pouze zavřít do klícky a když budete mít náladu na adrenalinový sport psouna pustíme z klícky vylezeme např. na postel vezmem do ruky koště a necháme pesíka útočit - dost ho to baví. Po skončení bojů naženeme psounka do klícky a kocháme se pohledem na vyblbnutýho spokojenýho unavenýho mazlíka.
  4.4.2005 19:04Tanisek
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?dodatecne


  Hele holky a kluci chci poplácat po rameni :-)
  - - - - -
  jsou tu opravdu všechny
  4.4.2005 19:40Petra
  Tanisek
  No to je teda něco.Prostě náááááááááádhera....
  5.4.2005 07:21monika
  Tanisek - bezvadný! Myši jsou supr. Dost mě to navnadilo na další sraz. Už by to chtělo. V pátek jsme byli venku s Bublinkou a Bouš, bylo to celkem fajn, ale myslím, že čím víc myší, tím větší psounina! Ty fotky jsou fakt bezva. Uplně jsem si při nich vzpomněla, jak to bylo bezva!
  5.4.2005 09:26Tanisek
  Děkuji za pochvalu.... ono to chtělo totiž fotky jenom zmenšit. 5 mega bylo nějak mnoho. 500kilo akorát :-)

  monika
  Souhlasím. Vtýdnu se půjdu podívat na ty kšíry a ozvu se :-)
  5.4.2005 10:43MMMoni
  monika:
  sraz se muze udelat v podstate kdykoliv, zas nas tu tolik neni, abychom se mezi sebou nemohli domluvit kdy se to komu hodi :) a taky se muzem domluvit na miste. Vsichni si musi rict, co by pro ne bylo schudne. Zda Praha (nejaka cajovna ci hospudka se zahradkou), Pisty (velika zahrada k dispozici, ohniste i grill, vcetne hospudky za plotem) ci u Vas v Plzni (tam co pred tim) :) co se tyce terminu ... videla bych to na nekterou z nasledujicich sobot ci nedel. Nejlepe v polovine ci konci dubna, aby bylo uz teploucko :) muzem klido i na carodejnice! ;)
  5.4.2005 13:51Liza
  Tanisek:moc hezké album,také chválím:)!!!
  5.4.2005 13:58Tanisek
  Čarodějnice jsou stejnou noc jako Májka? Pokud ano, bohužel nemůžu :-(
  5.4.2005 14:38Luciperka
  Tani: 30.4.
  5.4.2005 15:47monika
  Písty se zahrádkou a grilem zní skvěle, Plzeň - blízký dojezd zní pro nás taky skvěle. Volila bych nejraději z těchto dvou možností.
  Vyloženě do Prahy se mi moc nechce, ale je to možné. Pokud by se s námi někdo ještě složil na benzín, bylo by to jistě efektivní.
  Termín 30.4. mi zatím vyhovuje, možná ale zjistím, že mám nějaký zápas a nebudu moci(to zjistím dnes).
  Máme kombíka - takže celkem dost místa pro 4-5 lidí a nějaký ty myši. Ještě to doma proberem
  5.4.2005 20:36Bohuš
  TaniseK:
  nádhera...

  monika:
  pošleš mi, prosím, až budeš mít čas, nějaké fotečky z pátku. Máte čas ve čtvrtek nebo v pátek?
  6.4.2005 07:05monika
  Bohuš, ve čtvrtek čas určitě nemáme, v pátek možná. Pokud ano, ozvu se
  8.4.2005 08:02Tanisek
  Toho 30.4. fakt nemůžu budu mít práci už od rána... budeme s rodinou grilovat a připravovat ňamniky muhehe :-)
  13.4.2005 11:03Tanisek
  Všimli jste si, jak psounek vyhřátej ze sluníčka nádherně voní? Když svítí, tak je pořád oňuchávám a nemůžu se nabažit :-)
  13.4.2005 11:18Luciperka
  Ukousne ti nos! :-))))
  14.4.2005 12:06monika
  Nejlepší vůně je snad když sní psoun tic tac!
  Jestli voní nahřátej - to nevim. Dnes to zjistim

  Mimochodem včera jsme přišli v ncoi ve 23:40 domů a Ferda nikde. Klec zdevastovaná. ZASE!!! Už jsme měli strach, jestli není někde mrtvej. V tu chvíli štěknul a mašíroval si to z pračky, kde spal, k nám. Kromě klece nic nezničil. Díky Ferdo!
  14.4.2005 12:53Natálie
  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má psounka ze ZOO. Já jsem teď dostala nabídku, že bych si jedno mládě ze zoologické zahrady mohla vzít, jenže si říkám, jestli pak nebude velký problém ho ochočit a částečně "vychovat", když bude pocházet z volného chovu, kde ty zvířátka ochočená nejsou.
  Na druhou stranu zase psounci, kteří se tu prodávali dříve byli také odchyceni někde ve volné přírodě, nebo ne? Můžete mi někdo napsat, co si o tom myslíte? Díky moc. N.
  14.4.2005 12:54Bobas
  monika:
  tak to nám se zase v úterý stalo, že kolem poledne volali chlapi, co dodělávaj u nás fasádu, že Bobáš utekl a běhá venku. Pochopitelně se ho báli, tak jsem musela vyrazit na barák, naštěstí se nikam dál neodvážil, protože nemáme plot. Od minulého pátku máme nově udělané schody na půdu, a protože ještě neni podbitá, tak se musel dostat odtamtud. Ještě bylo štěstí, že se při tom seskoku mu nic nestalo. Když jsem ho vzala dovnitř, tak se mohl zbláznit a klec vítal půl hodiny. Hlupáček jeden. No a včera večer jsme přijeli domů a zjistili, že jednu šprajcl vyrval, takže řešíme, že si necháme udělat novou a dáme ho ven. Někdo tady dával kontakt na výrobu a byl s tím spokojenej. Tak se chci zeptat, zda pořád klec drží?
  14.4.2005 13:26Tabi
  Bobas
  to jsem byla já :o) a spokojenost trvá .o)
  kontakt je
  http://www.uh.brod.cz/voliery/ pan Roder a tady je ta klícka https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=74

  Natálie
  já Ti asi moc nepomůžu, Rozárka je narozená "doma", ale zase můžu spolehlivě říct, že temperament má jako by byla z odchytu !:o))) Takže si asi nevybereš .o)
  Pokud máš možnost, šla bych do toho :o)) .....nepsal tady už někdo, že má psounka ze zoo? Nebo zkus jestli to nebylo na www.psoun.com, te´d nevím, držím palce :)
  - - - - -
  Natálie
  teď koukám do přezdívek a Liza má Kukí ze zoo, tak ji zkus kontaktovat .o)
  14.4.2005 13:32Bobas
  Tabi
  to je ta klec na zebřičky bez těch dvířek? A že jsem tak smělá, kolik stála, jak dlouho se dělala, máte ji venku, nemůže se tam dostat kočka a jiné zvířatá? Vysilující, že?
  14.4.2005 13:42Tabi
  Bobas
  no, jak se to vezme - seděli jsme a koumali, až jsme tuhle vykoumali jako kombinaci těch na fotkách .o), koukám, že to z fotek není patrné, takže horní část (2/3) jsou dvířka, abych se tam dobře dostala, boční dveře vidět jdou :) a dole je šuplík (úžasná záležitost .o)
  Musela bych se doma podívat, ale stála snad 4600,- ? šmárja, já te´d fakt nevím :o(, ale pan Roder Ti určitě poví, vyšel nám vstříct a klec byla snad do 10-14 dní, ale záleží kolik má zakázek. Venku není, ale myslím, že to je pletivo i na zahradní voliéry, takže by to mělo být ok.
  Jediné žvíže, které se tam může dostat je člověk .o), má to takové ty zástrčky (pojistila jsem naši vynalézavou Rozku na všech stranách !!! .o), takže bych se nebála, že by to nějaké zvíře otevřelo. :o) klidně se ptej, ať se má dobře a Ty budeš klidnější, uvidíš .o)
  14.4.2005 19:58Liza
  Natálie:ahojky!!!Já mám svou Kukinku se Zoo z Hradce Králové a byla mi přivezena jako miminko-4 měsíční do Zoo Praha.Byla vystrašená,ale jen první den.Je úplně skvělá a nikdy v životě mne nekousla.Miluje drbání na břiše a pořád spí na zádech.Teď je měsíc s psouním klukem a jsou ze sebe vzájemně tak nadšeni,je radost se na ně dívat.Stavějí si hnízdo a pak si tam na zádech spolu spinkají.Já bych se toho nebála,takže pokud máš nabídku mláděte,ber jí!Myslím,že se ochočí stejně jako má Kukí.Kdyby jsi se chtěla na něco zeptat,napiš mi,ráda Ti odpovím.Liza
  15.4.2005 13:35Natálie
  Liza, Tabi : Díky moc. Tak to jsem ráda, že to s psouňaty ze zoo jde. A mohla sis vybrat, jestli chceš psouní holčičku nebo kluka? Já bych radši holku, ale zase nevím, jestli to vůbec můžu ovlivnit. Když si představím, jak v zoo tahaji složitě ty mláďata z nor (aspoň tak mi to říkal ten zaměstnanec), tak si říkám, že asi těžko budou ještě koukat, jestli je to kluk a popřípadě ho házet zpátky :))

  Ještě Lizo, jestli se můžu zeptat... v info máš napsáno, že bydlíš ve Školské ul. v Praze. Z toho jsem tak trochu usoudila, že to je asi byt (třeba ne)...takže by mě zajímalo, jestli máš pro psounka speciální místnost a jestli ne, jak vypadá byt, ve kterém jí pouštíš. Já z toho mám trochu strach. Bydlím s přítelem taky v Praze, v bytě a ačkoliv jsem smířená s tím, že zvířata prostě občas něco zdemolují, mám trochu strach z některých příspěvků tady i na okounovi, kde někdo líčí jak má svůj byt od psounů napadrť...rozkousané záclony, kabely, peřiny... přičemž naprostou hrůzu mám občas z líčení Nazgula na okounovi, jehož psounci jsou alespoň podle vyprávění demoliční četa a Nazgul asi tak trochu blázen, když jim to dovolí :) Tak mě zajímá, jesti se to dá pohlídat.. Díky moc. Natálka
  15.4.2005 14:40Tabi
  Natálie
  mrkni tady
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=75 , je sice fakt, že většina je v Rozárčině pokoji, kde si může hryzat co chce (kromě zdí a nových oken), ale když má svůj den, tak pustit ji = nepřetržité pobíhání s plácačkou po bytě, protože mám pořád ještě ten naivní dojem, že ji to snad jednou odnaučím .o)
  15.4.2005 15:18monika
  Natálie: My jsme se nastěhovali do nově zrekonstruovaného bytu 1+1 v bytovce před dvouma rokama. Máme nový nábytek. Pak jsme si koupili novou myš, která výčitky svědomí z toho, když nám něco zničí nemá.
  Jen pro ukázku:
  Sobota odpol - F. byl sám doma 3 hodiny. Při návtratu domů: zničené záclony v kuchyni, zničený uplně nový ubrus, otisk zubů v kuch. lavici, kterou máme týden...
  Rok stará linka je trošku poškrábaná, otisk zubů téměř na všem, vyloženě zničené uplně zatím nic, ale na každém kusu všeho, co doma je (nejen nábytek, ale i koberec, oblečení, boty, pantofle, těsnění plaveckých brýlí, lopatka, igelitové tašky...kam se podíváš, všude tu myš najdeš.
  Když pominu, že každou chvíli zničí klec a rozbije něco, když nejsme doma.
  Jasně, máme vztek, když přijdem a něco je zničený, daleko větší než vztek máme ale strach, jestli je naživu, jestli odněkud nespadl...když ho najdeme někde chrápat nebo nás radostně vítá kníkotem, sice hubujeme, ale radost, že je v pořádku je trvalejší a dlouhodobější, než chvilkový vztek a pocit, že by bylo lepší si tu zlobící věc nikdy nepořídit.
  Když je přijatelné počasí, chodíme deně ven, aby měl ten život alespoň trochu příjemný...
  Řídíme si život podle něj, on nám za to ničí byt...ale vybrali by jsme si to znova takhle. Snad ti to při rozhodování pomůže.
  S tim ochočením...my neměli problém, je ze zveráku, ale původ nevíme. Ale jsou společenští a zvídaví, takže si zvyknou
  15.4.2005 15:42Tabi
  monika
  dííííky :o)
  já myslela, že jen my máme extra demoliční myš .o)))

  Natálie
  nevím, jestli máš psa, ale ještě malý poznatek psoun-pes: asi záleží zase na každém jedinci, ale myslím, že naše Roza si vybrala za svou semčku psy a nás bere jako obtížný hmyz :) Je vidět, že se přizpůsobila neustálému chlupatému nebezpečí, je stále ve střehu a VELMI akční :o) Prostě domácí žebříček vypadá takto : Roza - generální ředitelka, Sanka - tajemnice pro každou špatnost, Kryštof - neodbytný pojišťovák, já - uklízečka a Honzík - pošťák, kterého je třeba kousnout :o)
  Jsme taková normální rodinka :o)))
  15.4.2005 20:02Natálie
  Monika : díky. Tak já si aspoň naposled pohladím svoje záclony, kouknu na telku než budu mít přehryzaný kabely a pozvu známý na návštěvu, než budu mít z nábytku třísky :) Je dobrý vědět všechno předem. Já to trávím docela dobře, ale přítel trochu hůř. Když mu náš veveřák ukousal všechny čudlíky u ovladače na televizi, tak málem omdlel. Nešla totiž zapnout, ty čudlíky úplně vykousal. A ještě víc na omdlení byl jeden náš kamarád, který je vášnivý pěstitel konopí a když k nám jednou přišel, přinesl si v pytlíčku semínka nějaké vzácné odrůdy... veverka to našla, rozkousala a a semínka snědla..:) Takže je mi jasný, že zvířátka úplně pohlídat nelze. Nicméně veverka až tak likvidační sklony nemá, tudíž budu asi muset mít pevné nervy.

  Tabi : psa nemám, ale měla jsem. Já jen doufám, že na žebříčku, o kterém píšeš, nebude na poslední místě můj přítel. Ten totiž trpí, protože náš veveřák ho úplně ignoruje. Proto taky chceme radši psounici. Přítel si myslí, že na něj bude hodnější, když je ženského pohlaví. Dalšího kluka-ignoranta už nechce :)
  15.4.2005 20:56Tanisek
  Natálie
  Samička je u nás pro manžela jedinou psouní nadějí. Je mazlík, i přesto jak často hysterčí, nadává, kouše a škrábe.
  16.4.2005 09:02Liza
  Natálie:ahojky:)!tak tedy,já jsem si přála psouní holčiku,takže jí mám.Nevím za jaké Zoo bude Tvůj psouník,ale má je z Hradce a vybrat jsem si mohla.Moje Kukí je zlatá.Ano bydlím v bytě a Kukinka má svou klec a pouštím jí po pokoji.Asi jsem měla štěstí,ale ona nic nehlodá a většinu času na volno je u morčátek v bedničce.Je tam s nima schovaná v domečku a užívá si společnosti.Ale stejně jí nenechávám bez dozoru.Tak myslím,že prostě budeš muset dávat v bytě větší pozor,když by Tvůj psounek něco chtěl kousat.Já osobně mám strach z kabelů.Takže prostě Kukinka neběhá pokud já nejsem doma a nemám nad ní kontrolu.Tak hodně štěstí s psouníkem:)!!!
  16.4.2005 14:34Bohuš
  Natálie:
  Já bydlím taky v bytě, ale žádné větší problémy nemáme. Bublinka překousala jednou kabel pod napětím a od té doby je nekouše. Linka je v pohodě, ale zalíbila se jí ledničky. Pouštím jí taky, jako Liza, jenom když jsem doma a úplně v poho...
  18.4.2005 13:49Bobas
  Tabi:
  díky za Tvé rady a jak ji máte velkou? Uvažujeme o koupi druhého, protože chceme Bobáše dát ven, a proto také musí být hodně pevná, aby se po čase nezačala hrotit, jak ta původní. Bobo dokáže už vylomit jednotlivé špricle. A ještě, jak je to s dopravou, ta firma je z Brodu a do Prahy je to kus cesty. Museli jste si pro ní jet, nebo cena byla i s dovovzem?
  18.4.2005 14:31Tabi
  Bobas
  :o) je dlouhá 100, vysoká 70 a široká 50 cm, ale pro dva bych to asi malinko zvětšila.
  Přišla poštou, cena poštovného byla snad 100,- Kč a celkem to dělalo těch 4600,-, ale zkusím se doma mrknout po těch účtech .o)
  V sobotu jsem Rozu čistila, chtěla jsem Ti to vyfotit, ale neměla jsem foťák, snad nezapomenu večer-obložila jsem ji zadní a boční stěnu 20cm vysokou laťkou (zatím prozatimně, páč jsem to blbě spočetla a H. to musí upravit :o))), která má sloužit jako "tepelná izolace", hradba proti vyhazování podestýlky ven při urputném norování a obrušovadlo zubů a nehtíků .o)
  18.4.2005 20:49Natálie
  Tanisek : já taky doufám, že u nás vztah přítel-psoun bude probíhat poklidně :) Zatím mu líčím jak je psoun mazlivé zvířátko a psychicky ho připravuju...

  Liza, Bobas : Tak to jsem vážně ráda, že tady má někdo i pozitivní zkušenosti s psouním devastováním bytů :) Z toho jsem měla asi největší strach, protože si nemůžu dovolit zvířátko, ktetré mi byt rozhryže napadrť. Je mi jasný, že se to musí pohlídat, spíš jsem nevěděla, jestli to vůbec uhlídat jde. Zvlášť u těch kabelů, o kterých píšete, bych se docela bála, protože těch máme plný byt a myslím, že všechny schovat asi ani nelze.

  A ještě by mě zajímala jedna věc. Už s přítelem psounkovi vymýšlíme bydlení, domeček už máme, ale nevím jak s podestýlkou a tak. Každý tady píše něco jiného. Někdo kukuřičnou drť a kdoví co ještě. Tak mohli byste mi někdo napsat, co si myslíte, že je nejlepší a osvědčilo se vám to? A co jiného ještě psouně potřebuje do domku kromě pítka, mističky na jídlo, klacíků na hlodání a květináče - záchodu (na který jak jsem pochopila asi stejně moc nechodí?). V čem třeba vaši psouni spí? Někde jsem četla, že by se jim neměly dávat látky, ale nevím proč. Dáváte jim je na spaní? Díky.
  19.4.2005 07:31monika
  Natálie:
  Ferdovi dáváme na spaní stará trička, mikiny...rád tam spí. Rád spí i v pračce, kde občas nějaké oblečení najde, rád spí v posteli, rád spí i ve skříni s oblečením. Prostě mají asi látky rádi.
  - - - - -
  Vím, že by se jim dávat neměly, protože látky pouští vlákna, ale jemu to tak prostě vyhovuje, když někde nějaký kus oblečení (třeba moje tričko nebo ponožka leží a Ferdovi se líbí, snaží se ho nacpat celý do pusy a nosí si ho do pračky, aby měl pelíšek...je to dost srandovní. V tý pračce spí uplně nejraději. Kolikrát vylomí mříž jen proto, aby mohl do pračky, když nejsme doma.
  19.4.2005 08:45Liza
  Natálie:tak Kukí má ve scvé kleci poličky a dřevěnáý domeček a staršně velkou hromadu sena.Z té hromady si dělá krásný pelíšek, z kterého vesele vykukuje.Já dávám do klece jako podestýlku hobliny a jsem spokojená.Je pravda,že někdy příjdu do pokoje a hobliny jsou všude,ale to jen,když má Kukí zrovna hrabací dny:-)dříve jsem používala drcenou lysovanou slámu.Ta byla skvělá,jen jí už teď nemohu sehnat.Byla hrozně jemná a dobře pohlcovala pachy.Jiné materiály do klece Kukince nedávám.A hrozně ráda šplhá,takže ty poličky a větve jsou vhodné-sice je to pozemní veverka,ale proč si nezašplhat:).
  19.4.2005 08:56Tabi
  Bobas
  účet jsem nehledala, nějak jsem to nezvládla, ale určitě to bylo těch 4600,- možná nějaké drobné k tomu. Vyfotila jsem Ti klícku ještě otevřenou, ať vidíš, jak dobře se dá dostat do všech koutů :o))
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=74

  Natálie
  s těmi kábly - nevím nevím, pokud je to 220 tak bych to nepokoušela a pokud jsou to třeba datové kabely, tak vím, jak zuří švagr, když pracně natáhl kábl komínem a Roza ho v prvních 5 minutách prokousla na jediných přístupných 3 centimetrech :o)))
  Liza má sice Kuki taky od miminka, ale já myslím, že každé dítě je zvědavé a bude malinko akčnější než starší psounci. Ono hlídat hlídám, ale Roza se mi klidně pustí do ušáku, ve kterém sedím!!!! A než ji praštím, tak už je tam kus díry - je extrémně šikovná ! .o)) A jednou jsem ji sundávala z káblu 220, do kterého se zakousla a nechtěla pustit - Honzík čekal, kdy nás to praští obě :o))
  Ale nenechej se ode mě zdeptat .o), já jen taky byla připravená na sladké malé miminko, které se bude chtít stále nechat mazlit a mám doma malé torpédko :o))))

  Co se podestýlky týče, budeš muset asi vyzkoušet s čím budeš nejvíc spokojená Ty. Já měla kukuřičnou drť, ale naše agentka ji vystřelovala po celém pokoji, pak jsem našla tyhle dřevěné čtverečky pro hady a jsem maximálně spokojená, vydrží měsíc a Roza pořád voní po seníčku :o) http://www.zverinec.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE00628579&nDepartmentID=4014 já ji kupuju za 80,- Kč .o) jde vidět snad i na těch fotkách
  A budku má takovou https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=74, jen musím dávat bacha, aby tam měla pořád dost sena, jinak se ložnice mění na WC :))))
  Vybavení vidíš na fotkách - miska na žrádlo a pítko, pokud to jde přísun větví, má tam sepiovou kost a botičky nebo kostičky z buvolí kůže, v budce samozřejmě seno. Jednu dobu tam měla i hamak, než ho rozežrala .o), pak tam má ještě to zavěšené kolo z provázků, které ráda vytahuje .) Jinak mě asi nic nenapadá.
  19.4.2005 09:45Kožót
  Natálie: Máš výhodu, že budeš mít mládě, které není dotčené nějakými zlozvyky (nebo chybami ve výchově) a důslednou výchovou v prvních čtrnácti dnech ji můžeš naučit co smí a co ne. Vyžaduje to ale dvoutýdenní dovolenou a být furt s novým psounkem. Když jsme si pořídili Kožótka, Karolína s ním byla taky 14 dní doma, dohlížela na něj a dávala mu najevo co nesmí. Nikdy jsme neměli problém s kabely (jakoby pro Kóžu neexistovaly) a jeho likvidační snahy byly, oproti ostatním psounkům s diskuze, výrazně utlumeny. Ten začátek je nejdůležitější.

  Domeček do klece určitě doporučuju, Kóža ho miloval a nedal si na něj sáhnout. Byl prostě jeho a on to věděl. Jen vyber takový, který nemá vlastní podlážku. Čistě z praktických důvodů. Tabi Ti jistě potvrdí, že mám pravdu.

  Nejradši měl Kóža domeček vystlán vatelínem, rozkošnicky se do něj zavrtával. Také rád lezl do pračky, kde byly věci, z kterých nás cítil. také tam kolikrát usnul.

  Jako podestýlku jsme používali vrstvu kočkolitu, na něj přišel rošt, aby to Kožótek nevyhrabal až na plast a celé to bylo zasypáno kukuřičnou drtí, hoblinami nebo tou podestýlkou co doporučuje Tabi. Výsledek byl dlouhodobě voňavý psounek ;-)
  19.4.2005 10:34Natálie
  Díky moc všem. Myslím, že teď už se nemám ani na co zeptat, protože jste mi toho pověděli spoustu navíc. Zkusím něco z toho co tu píšete sehnat. Jinak domeček v pračce, jak tu většinou píšete, si můj psoun asi dělat nebude, protože mám pračku plněnou shora a ještě dost vysokou a kolem nic po čem by mohl vyšplhat, takže to by to musel být leda klokan :)
  Krásnej domeček už mám vyhlídlej ve zverimexu ...je dřevěnej a beze dna, tak snad se mu/jí bude líbit.
  Jestli s psounkem budu moct být 14 dní doma to nevím, ale mám dost volné zaměstnání, takže by to možná šlo. A jestli myslíš, Kožóte, že za tu dobu opravdu lze psounka některé věci (od)naučit, tak to zkusím. Určitě by mi to za to stálo.

  Akorát mě ještě napadá Tabi, to modrý v kleci je co?? Miska na žrádlo? Vypadá to jako z plastu,ale to by asi rozkousal, ne?

  Takže ještě jednou vám moc děkuju za rychlé a rozsáhlé odpovědi :) Mějte se ...
  19.4.2005 10:39Tabi
  Natálie
  to bylo wc - vzdala jsem to :o))))

  nechceš na chvilku na chat? .o)
  - - - - -
  hmm, koukám, že asi nemáš přístupové právo :o(

  tak hodně štěstí při výběru chlupaté potvůrky .o))
  19.4.2005 12:29Natálie
  Aha, tak to byl ale krásný záchůdek :)
  Přístupové právo asi nemám, když to říkáš...to se musím zaregistrovat?
  19.4.2005 18:11Tabi
  Natálie
  neboj, vzala jsem ho dřív, než ho stačila zlikvidovat .o))

  Jojo, musíš se zaregistrovat .o), pak můžem plkat a budeš mít povolená alba :))
  19.4.2005 19:48Tanisek
  Natálie
  to buď ráda, že Ti nevleze do pračky. Já Boženu málem vyprala :-(
  19.4.2005 20:12Natálie
  Tanisek : Jsem ráda. Za každé místo, kam se zvěř nedostane jsem ráda :))
  - - - - -
  Ovšem v mojí domácnosti takové místo do teď neexistuje, protože veveřák se dostane všude a to skutečně všude, kde to není pod třemi zámky. Navíc je tak malej, že se nacpe všude a já ho pak hodiny hledám. Jednou se chtěl napít kakaa a jak se nakláněl do hrnečku tak tam spadnul. Bylo toho tam málo, takže to vylízal a usnul celej od mlíka v tom hrnku (ne, že by neuměl vylízt). Spal tam několik hodin, zatímco já se mínila zbláznit a představovala si, jak chudáček leží někde mrtvej. Takže jsem ráda, že psoun je větší.
  - - - - -
  Tabi : tak jsem se zaregistrovala, ale to s tím chatem nějak nechápu... kde se to dá najít?
  20.4.2005 07:29monika
  Natálie, vpravo od tadytoho rámečku, kde máš napsané jméno - tam jsou 4 banery: alba, chat, odhlásit se, obsazené přzdívky. Pokud to tam ještě nemáš, tak ti možná musí správce těchto stránek povolit přístup...neboj, já čekala asi jen den
  20.4.2005 09:33Tanisek
  Natálie jakého máš veveřáka? Možná jsi to psala, ale jsem lenoch :-)
  20.4.2005 15:32Pepek
  Ahoj . Sice chovám potkany, ale přesto vás chci poprosit o pomoc... nevíte kde by se (čajovna kavárna) mohlo sejít asi 10 lidí s potkany apopovídat si tam o potkaních tématech aniž by někomu vadily? Děkuji za pomoc Pepek.
  20.4.2005 16:02Tabi
  Pepek
  zapomněl jsi udat město :o)
  20.4.2005 16:36Natálie
  Mmonika : Aha, tak já to tam ještě nemám. Dík
  Tanisek : mám lesní veverku. Jako mládě vypadla i s ostatníma veverkama z hnízda a našel je jeden pán. Pak nám jednu dal, protože ony se už nemůžou vrátit do lesa, když je od malinka krmíš a máš doma. Je to veveřák a tak jsme si ho nechali. Jmenuje se Šupík. Ale teď už s námi tak docela nebydlí. Před nedávnem nám totiž utekl z balkónu na procházku ven do parku, kterej máme před vchodem a tam se zabydlel na stromě. Kupodivu se tam sám uživí, ačkoliv pravidlem prý bývá, že ochočené veverky pak nejsou schopné živit se samy. Naše je. Takže jsme ho tam nechali a on si skáče po stromech (občas ho vídáme, máme okna na tu stranu). Nevím, jestli se ještě někdy vrátí, asi ne, ale to je jedno. Sice je mi po něm smutno, ale jemu je tam asi líp. Až budu mít povolený alba, dám vám sem nějaký jeho fotky.
  20.4.2005 17:36Pepek
  pardon-Praha a blízké okolí
  21.4.2005 07:03Tanisek
  Natálie to je pěkné - jsi záchranářka! A je černý nebo zrzavý? Veverku obecnou jsem taky chtěla, ale asi by nám zničila byt víc než Tanýscí :-( A taky teď asi počkám až bude mimi odrostlejší, starat se o čtyři mimi najednou 8-)
  21.4.2005 10:49monika
  Natálie: zrovna včera jsme byli v parku - za účelem pozorování veverek obecných. Našli jsme jen jednu. Představa., že mi toto zvíře létá a skáče po bytě...to musí být snad ještě šílenější než psoun! Jsou ale nádherné. Mají drsnou srst, nebo spíš jako psouni jemnou?
  21.4.2005 11:03Natálie
  Tanisek : no já bych si veverku obecnou domů nebrala, pokud to pro ní není nutné, protože to opravdu nejsou zvířátka do bytu. Potřebujou hrozně moc prostoru na skákání a běhání. Takže leda je mít v nějaké opravdu veliké voliéře, jinak by se trápila.

  Ale jestli by zničil byt víc než psoun to nevím. Nám veverka nic moc neničila a to byla puštěná pořád. Občas něco někde ukousla, ale nic hroznýho. Spíš pořád někde skákala a ráda si lezla na ty nejvyšší místa v bytě odkud měla rozhled jako ze stromu :) A tam třeba hodiny seděla a pozorovala. No a nebo si s náma hrála.. skákala po nás a různě se nechala drbat. Je to strašně hezký a chytrý zvířátko, dá se i dobře ochočit, ale nejlíp je mu asi někde v lese.
  21.4.2005 15:46monika
  Natálie: A jak to bylo s veverčiným WC? měla nějaké místečko, kam chodila sama? Nebo chodila jen když byla zavřená?
  21.4.2005 18:36Bohuš
  monika:
  máš zítra nebo o víkendu čas?
  21.4.2005 20:08Natálie
  monika : Chodila do svý klícky, záchod si udělala na jedný poličce. V bytě nešla nikdy, jen když byla opravdu hodně malinká. Pak už se to naučila.
  21.4.2005 20:46MMMoni
  Vsem:
  zdravim Vas vsechny :) opet jsem bez prace, takze zase Vas kapanek zanedbavam, ale brzy se to spravi :) ja jsem totiz desne sikovna holcicka ;))

  Natalie:
  prava mas nastavene, muzes vytvaret alba i chodit na chat, jen se prosim odhlas a znovu prihlas :) pak se ti to tam vsecko zobrazi :))

  Tak jak to vypada s tim srazikem? nechtelo by se Vam k nam na zahradku? :) mame to tu ted hrozne pekny, at se mam taky komu pochlubit ;))
  - - - - -
  A uz mam i k dispozici odkazy nahore, ktere se budu snazit co nejdrive doplnit, zatim je hotovy akorat odkaz ==> veterinarni pece, kde jsem uvedla kontakty na osvedcene veterinare. Kdyby jste meli neco na doplneni, tak napiste.

  Moc dekuji :)
  - - - - -
  Také máte-li zavedené deníčky Vašich miláčků a rádi by jste je zde uveřejnili, tak napište, ráda je zařadím do sekce "Deníčky" :)
  21.4.2005 22:41Liza
  MMMoni:skvělé!!!Ti veterináři se moc hodí,jsem ráda,že vím,koho zvolit.Tak já Kukince také sepíši deníček a pošlu:)
  22.4.2005 10:35Natálie
  MMMoni : díky, mám to tady
  - - - - -
  Tak se mi podařilo dát sem nějaký fotky našeho veveřáka. Neni to sice psoun, ale jsou to vlastně příbuzný....:)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=115
  22.4.2005 12:02Luciperka
  Natálko ten je naprosto úúúžasnej! ťuťu :o)))
  22.4.2005 13:16monika
  Natálie: Šupík - FAKT SUPER TVOR. Psouna budeš ale taky milovat!
  22.4.2005 13:37Natálie
  monika, Luciperka : Díky... to by byl veveřák nadšenej, kdyby jste ho takhle obdivovali před ním. On se vždycky hrozně předváděl, když se na něj někdo koukal a chválil ho :)) Dokonce dělal i přemety, když měl náladu.
  22.4.2005 13:40Liza
  Natálie:ten je úžasnej...moc krásný veveřák:)!!!
  22.4.2005 14:24Tabi
  Naty
  je fakt úžasný!!!! krásné fotky krásného fešáka .o)
  22.4.2005 14:48Káčula
  Z veverčáka jsem taky na větvi :-) Jak dlouho jste ho měli, než odešel do lesa?
  22.4.2005 15:15Natálie
  Káčula : měli jsme ho necelý 2 roky. On ale neodešel do lesa, odešel do parku před panelákem :) To je trochu ošizenej les, ale zase mám pocit, že možná bezpečnější než skutečnej les. Vedle má odpadkový kontejnery plný žrádla (nechtěla jsem připustit, že by z nich náš fešák žral, ale přítel mi furt říká, že určitě jo :) a hlavně tam nejsou jiní predátoři, než psi na vodítkách, takže se asi neni čeho bát. Zatim žije, nezmrz, hlady neumřel, tak snad se o sebe postará.
  25.4.2005 07:09monika
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=116 - rande Ferdy s Bublinou
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=117 - jarní vycházka na zelené louce
  25.4.2005 07:42Káčula
  monika: Bublana je překrásná! :-)
  - - - - -
  monika: Bublina je překrásná! :-)
  25.4.2005 09:27Liza
  monika:to je tak rozkošné,psoun venku na kšírkách:).Moc hezké fotky!
  25.4.2005 10:50Tabi
  monika
  Ferďásek bez kšírů je nepochopitelný a úúúžasnýýý!
  Bublinka je taky kočka, jste holky šikulky, že jste se domluvily .o)
  Asi tady v Ově budu muset taky někoho odchytit :)))
  25.4.2005 12:57monika
  Díky všem.
  Občas bez těch kšírů taky zlobí...je to podle nálady. Někdy je dostane, někdy prostě ne, záleží, jak zlobí. S nima je to jistota, ale bez nich je to takový přírodní...máme aspoň pocit, že je fakt navolno
  Káčula: Bublinka není naše, ta patří Bohuš. Oni měli jen s Bublinkou rande.
  Určitě to zopáknem. Až nebude pršet...viď Bohuš? Tento víkend jsme byli pryč, tak jsem neodepsala...
  26.4.2005 07:52Káčula
  Tak je BOhuš překrásný :-) Jsou oba úplně neskutečně kulatí a chlupatí :-)
  26.4.2005 13:45MMMoni
  monika:
  juuu, Bublinka je uz krasna slecna :) jsou bozi :)

  Tak Cipanek je uz asi dva tydny u noveho panicka a ma se tam skvele, doufam, ze sem David brzy zavita a doda nake fotecky :) a predstatvte si, ze se nechal hladit, pusinkovat a chovat hned druhej den ... trosku jsem zklamana, zradce jeden :) ale hrozne stastna, bala jsem se, ze bude smutnit nebo neco. JSem rada, ze to tak dopadlo a ze je Cipanek u hodnych lidisek v praze! :)

  Tak jdu chvili pracovat na dalsich sekcich, snad neco uklohnim :)
  26.4.2005 15:29monika
  MMMoni, tys ho dala pryč kvůli problémům, že neměl rád tvého přítele a jiného chlapa má rád?
  - - - - -
  Je fajn, jestli mu bude dobře...muselo to bejt těžký
  26.4.2005 15:30MMMoni
  monika:
  no ono to bylo spis obracene..
  27.4.2005 09:28monika
  MMMoni, promiň, ale uplně to nechápu. Psounek ho měl rád ale on jeho ne? Jiný zvířátka mu nevadí? Nechápu, jak někdo může nemít rád psounka!
  - - - - -
  Včera Ferda bezdůvodně pískal a čepýřil ocas. Doufám, že ho něco nebolelo. V noci také pískal ze spaní - to byly ale možná jen sny. Ale proč pískal odpoledne...to je mi záhadou.
  27.4.2005 10:23Bobas
  monika:
  fotky jsou úžasné, miláčci. A nebojí se? Náš Bobáš je venku strašně vystrašenej. Pustíme ho na zahradu a převážně je přede dveřmi a pořád chodí kontrolovat dovnitř. Když ho vezmu dál, tak za chvilku zase sprintuje ke dveřím.
  A dneska, myšulka jeden, nám spadnul ze dveřích na dlažbu a mám hrozný strach, protože měl trochu krev na čumáčku, ale manžel, když jsem pak volala řikal, že žere a je v pohodě. Tak snad bude dobře a hned dnesku mu objednáváme velkou klec a dáme ho na zahradu, protože doma pořád z něčeho padá....
  - - - - -
  oprava - ze schodů spadnul.
  27.4.2005 11:26monika
  Bobas: někde se bojí a někde ne. TO je fakt různý. Záleží, jak je členitej terén, jestli jsou v okolí slyšet auta, lidi, letadla, ptáci...Někdy je zlatíčko a jen se pase kolem deky, sem tam se jde projít do blízkého okolí(20 metrů). Někdy se chce procházet tak s ním jdeme, má rád různé úzké pěšinky a chodníčky, to jde jako pejsek.
  Někdy je to s nim děsný a zdrhá do všech směrů. To fakt záleží na náladě. Ale kde to nezná, má vodítko. /pokud ho nezapomeneme doma/.

  K tomu pádu - nám Ferda taky jednou spadnul z náruče, měl krev na zubech. Další den se mu zuby hrozně kývaly(v pondělí). Měla jsem strach, protože ho to asi bolelo, nelomcoval ani s klecí ani nekousal do nábytku. Další den mu horní hlodáky vypadly. Normálně jedl a smál se i bez nich, protože věděl, že do týdne mu narostou nové. Za dva dni už tam měl malinké zoubečky, za dalších pět dní už byly hlodáky velké a normální. Ty vypadlé zuby jsme nenašli.
  28.4.2005 11:20Bobas
  monika:
  tak Bobík je v pořádku, žádnej zub mu zatím nevypadl. A ten rošťák hned zase včera zdrhl na půdu, kterou manžel pracně o víkendu zabezpečoval, cestou našel koláčky a pěkně si s nima poradil. A to ani nepřemýšlím, kolikrát zase z těch schodů spadnul.
  28.4.2005 13:29monika
  Musela bejt sranda, jak se vesele těmi koláčky cpal. Já si vždy představuju tu psouní radost, když se cpou a páníčkové je nehlídají! Nebo když něco škodolibě ničí
  28.4.2005 19:17MMMoni
  monika:
  no vec se mela tak, ze Kuba nechce mit zadne zvirata v baraku a bohuzel ani psouna ne ... proste pro to nema pochopeni, jemu to proste smrdi a pak hrozne kycha. Se zviraty souhlasil pouze pod podminkou, ze budou bydlet v chlivku mimo barak. Coz pro psounka by znamenalo samotu a smutek. Taky se Kubovi nelibilo to, ze Cip na neho utocil a ze ho nema rad (sere ho, ze by ho nemoh trapit, treba jako kocku - ale v dobrem, spis si se zviratky hraje, tak nejak po svem). Nemohla jsem Cipa ani poustet, kdyz Kuba byl ve stejne mistnosti, hned po nem sel. Nemeli se radi vzajemne tak nejak. Je mi to lito, bylo hodne tezke se ho vzdat, ale je to pro jeho dobro a jemu je ted mooooc dobre, za co jsem opravdu vdecna ... s chlapama je to hold nekdy tezky ... zit s nima nejde, ale bez nich uz vubec ne :(
  29.4.2005 08:24monika
  Ještě, že u nás tento problém nemáme. Přítel Ferdu zbožňuje!
  Zrovna včera jsme měli s Ferdíčkem krásný výlet!
  Jeli jsme z Plzně do Manětína na zámek, pak do Žlutic do kempu - před dvouma rokama jsme tam byli s Ferdou ubytovaný. Ferda tam hrozně vesele pobíhal v trávě a byl hrozně šťastný, nic ho nerušilo. Pak jsme jeli k přehradě, odkud nás vyhnala vodohospodářská správa, protože je to zdroj pitné vody. Pak jsme našli úžasnou opuštěnou louku v kopcích uprostřed lesa. Nádherný místečko, jak někde v horách. Potkali jsme i zajíce a srnku. Ferdík chodil většinou na vodítku, ale byl hodný. Jako pejsek. Dodám snad časem fotky. Ušel pěkný kus cesty. Byli jsme děsně rádi, že měl tak hezké odpoledne.
  29.4.2005 09:09Tanisek
  Ahojka po dlouhé době. Teď chodím častěji na miminkovské stránky získávat informace a zkušenosti mamek ve stejném týdnu těhulkovství... jo je to fajn :-) .Tak trošku zanedbávám psouní stránky :-(

  MMMoni
  s Tandou máme podobné problémy, až na bydlení v bytu, zápach, samovolné napadání a asi alergii. Manžel si to vynahrazuje Boženou. Když cítí potřebu "potrápení" psouna (u něj je to spíš pomazlení a ňuchání) prostě čapne psouní holku, která je mu naprosto oddaná a slepě ho miluje. A protože Martin miluje i mne, jednoduše mi zvízáky toleruje a občas se i stará (teď všechno zvládám zcela sama, ale až budu v nemocnici, nemám obavy, že se jim něco stane).

  Psouni si teď užívají mého rizikového (nevím snad jsem to už nepsala) a mají pevný denní řád. Tanýsek vstává s páníčkem, čeká až odejde, to ho čapnu, podachmám, dám ho spinkat, a když si připravuju jídlo, vstane a jde taky papat, brouček sladkej. Boženě před 2 dny ruplo v bedně, kousla mne a (asi za trest) jí vypadl horní zub. Teď je to baba pizizubka a jenom žužlá, asi jí to není příjemné.

  monika
  pořád
  jsme Boženě nesehnali kšírky. Dostat ji do Plzně si netroufám (je těžká jako cihla), a změřit nejde, protože se nafukuje :-) ten výlet musel ale být krásný, to jezdíte někam pravidelně?
  29.4.2005 09:30monika
  Tanisek: Ahoj, nemůžu říct, že pravidelně, ale když je počasí, čas a nějaké peníze na benzín, tak jedem. Myš bereme vždy. Naposledy jsme byli v sobotu - na procházce u boleváku, pak na procházce u zoo, pak na Hracholuskách. To jsme se zase v lese střetli se zajícem a s veverkou. Veverka a F. byli od sebe tak 5 metrů. Koukali na sebe několik vteřin. Pak se veverka sebrala a vylezla po stromě nahoru a u toho vydávala takové prapodivné veverčí zvuky. Vzdáleně mi ty zvuky připomínaly F. kňučení, když mu bereme jídlo.
  Když je hezké počasí a nejedeme na výlet, venčíme alespoň u nás.
  29.4.2005 11:26Bobas
  Tanisek:
  je, tak to jsme na tom stejně, já chodím na ženu-in. A v jakým tt jseš?
  Jaké kšíry na své miláčky používáte, chci je tento víkend koupit, protože Bobáš se venku dost bojí a když ho vezmu v náruči trochu dál, tak se stejně hned vráti k baráčku. Chci s ním chodit na procházky, někdo psal stejné jako na kočky?
  29.4.2005 14:16monika
  My máme postrojek na fretku. Nejepší jsou takové ty zacvakávací řemínky. Měli jsme i vodítko na kočku, velikost vyhovovala, ale bylo zapínací jako pásek na díry a občas bylo složitější to zapnout a rozepnout. Na řemínky je to jednodušší.
  Základ úspěchu je ale stejně při zapínání psouna krmit, to sebou nešije a zapnout se dají snadno.
  29.4.2005 14:26Bobas
  monika:
  Díkes. A myslíš, že to seženu i ve velkých obchodech jako Tesco? Nějaký obojky jsem tam viděla, ale moc jsem neprohlížela, zdálo se mi to moc velké. Tak já se poohlídnu na ten postrojek pro fretky.
  29.4.2005 15:24Luciperka
  Bobas koukni na e-shopy např. allpet.cz nebo happy-animals.cz
  29.4.2005 15:41monika
  Bobas: Uvidíš. Občas je vídám v hypermarketech. Stojí 180 - 220 Kč. Hlavní je aby měl 2 řemínky (jeden kolem krku, druhý přes bříško. To je asi to nejdůležitější
  29.4.2005 20:18Tanisek
  Bobáš
  no to je radost, já jsem 18+1 TP 29.9. a Ty? (chodím na emimino.cz jsem tam takyTanisek) To bude u psounků přemiminkováno, viď? :-) Zatím u nás vedou na počet psouni :-)

  Kšírky
  Máme na Tanýho fretkové ze zverimexu. Božce už jsou ty stejné malé, tak budeme kupovat na čivavu, ale zaklapávací (jako baťoh). Jo a v některých obchodech si je můžeš vyzkoušet přímo na veverku :-) My je vždycky zkoušeli.