od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červen v roce 2005
 • Zobrazuji 82 zaznamu.
 • 1.6.2005 07:51Káčula
  Tak zprávy z druhého a třetího dne na bojišti :-) Malej Kája už poměrně dobře vychází s Bedinou (Bedina se po něm ožene pouze v případě, když se jí malej vší silou zahryzne do prsa :-), jinak jí je úplně volnej), ale Arňa pořád hlídá a hájí vlastní teritorium. Posledně po něm tak skočila přes klec, až jsem se lekla, že si něco udělala. Ale v pohodě :-)
  Myslím, že malý taky váží maximálně 10-15 deka, což proti těm určitě přes kilovým ohromným holkám rozdíl :-) Jak jsme viděli malého, tak jsme holkám nasadili sennou dietu. Už třetí den žerou jen seno, v pondělí k němu dostali čichnout k ředkvičce, dneska dostala každá kousek rajčete. Jakmile ale slyší, že malému sypeme zrní nebo ho on chroustá, tak jsou nepříčetné, nalepené na kleci a hypnotizují ho :-) Doufám, že kvůli tomu na něj nezanevřou :-)
  Malej je sladkej :-) Malinkatej, strašnej závislák na lidech - když přijdeme domů z práce, tak visí na kleci a žalostně kvíká :-) A pak je úplně blaženej, že nám může hopkat po klíně :-) Zatí je tak drobnej, až mám skoro strach ho hladit :-) Ale hladím - opatrně prstíčkem :-) Už aby trochu povyrostl!
  1.6.2005 10:36Tabi
  Tak u nás to není bojiště, u nás je to ležiště :o))) Malá si na mě lehne, zakutá se do županu a spí :o)), teda včera v noci už dokonce vystrčila čumák a koukala kolem .o)).
  S Rozou stále to samé - seznamování ala boxing, takže zatím jen přes prsty (moje :o), s Kryštofem pohoda, to se ani nebála a Sanka je drak, ta má na delší dobu útrum, protože kdyby s ní dělala co je zvyklá z Rozou, tak je malá vejpůl :o(. Ale i tam se časem dopracujem .o)
  Ale pozor, přibrala 7 GRAMŮ !!!!! :o)))) ale kdo ví, jestli nám na váhu nesedla moucha .o)
  S drbáním jsem na tom jako Káčula, zvažuju jak drbat a přitom nepřelomit .o))) je to tygžík vyžlík :o)) připomíná mi tu veverku z Doby ledové, páč si vždycky lehne hlavou dolu a vyšpulí zadek jako ta veverka, když se snažila ten svůj poklad zahrabat nebo od někud vykutat :o))
  Asi si vezmu zítra a pozítří psouní mateřskou dovolenou a budem se chočit, teda uvidíme, kdo koho .o))
  - - - - -
  a vůbec : Všem naši psouním dětičkám všechno nejlepší k MDD .o) !!
  2.6.2005 14:08Tanisek
  Ahojka.
  Všechny po dlouhé době zdravím.
  Přišla jsem mezi Vás s takovou nemilou věcí.
  Tanýsek měl minulý týden ve středu děsný krvavý průjem. Veterinářka mu to zaléčila antibiotiky. Nejdřív dostal injecki, pak jsem mu dávala antibiotika do tlamičky. MOC MU TO CHUTNALO :-) Včera v noci začala průjmíkovat Boženka. V půl dvanácté průjmík, tlačila, že jí lezly očička z důlků. Ráno bylo psounárium samá krev. Jela jsem tedy s manželem do práce a pak hned na veterinu. Než jsme tam dojeli přepravka byla celá zakrvácená a BOženka taky. No jako kdybych se tam podřezala, všude samá jasně rudá a páchlo to hovínky na sto honů. Dostala tedy injekci a zítra zase na kontolu a antibíska. Až budete holky těhulky, nikomu z Vás to nepřeju. Teda, i když nejste, ale teď je to o to větší záhul :-( Vydezinfikovat celý brloh, vyvařit hadry, vynést pytle se starým senem ještě když se Vám chce zvracet je síla. A ještě držet druhého psouna ZDRAVÉHO ne uzdě, aby Vám neprokousal dveře, koberec a vodiče :-) Teď už je to dobrý. Boženka už nekrvácí, v klídku spinká, Tanýsek jí neruší, je vyčištěno a lidské mimi se drží :-) takže teď s úsměvem, ať Vaše psounky nepotká taková nemilá příhoda. Hodně štestí
  2.6.2005 16:01Bohuš
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=123 první album
  2.6.2005 16:09Káčula
  No Tanísku, to je síla :-(
  Víte, proč se jim to přihodilo?
  Doufám, že to je na dlouhou dobu poslední špatná věc, která se vám přihodila, aby mělo miminko klid!
  - - - - -
  Bohuš - Bubla je taky krásně huňatá :-) Mám takový pocit, že momentálně vítězí v kategorii "nejošoupanější čumák" :-)
  2.6.2005 16:17Psina
  Klobou dolů Tanisku, ze to zvládáš, je mi moc líto tvých psounků, snad se rychle uzdraví a nebude se to opakovat. Jaké ATB na to zabralo? Určitě zas napiš jak se vede..
  2.6.2005 21:26Bohuš
  Tanisek
  Chudáčcí...držíme b Bublí tlapičky, aby se vám (a nikomu) nic podobného už nestalo
  - - - - -
  ...zase přklep...mělo to být s Bublí...
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=128
  3.6.2005 08:01Káčula
  Bohuš - Jak má Bubla ty kšírky? :-) Obě části přes bříško? Nějaká osvědčená metoda?
  3.6.2005 09:16Kožót
  No jo, Káčulo, jseš dobrá pozorovatelka. Bohuš - mají kšírky, které jsou zaplé takto, nějakou výhodu?
  3.6.2005 09:41Bobas
  Kožót: Káčula: Bohuš: teď na to taky koukám..... A já proč se to mému Bobášovi nelíbí, když má jeden popruh za hlavičkou, tak zkusím o víkendu tuto metodu. Jinak fotečky jsou všechny krásné:-)
  Tanisek: taková smutná zprávička :-( Hlavně že už je lépe a do budoucna, at se nic takového nestane a hlavně zdravíčko přeji zároveň i ostatním. Jsou to naše štěstíčka a bez nich by bylo moooc smutno.
  Tabi: Káčulka: musí být krása, je takhle pozorovat při sbližování:-)))))
  3.6.2005 11:44Tabi
  Tanisek
  :o(((( šmárja, držíme moc palečky, aby to bylo ok a miminku klid a pohodu :))))) !!!!
  napiš, jak je :)

  Bohuš
  krásné fotečky!!! to je dobře, že se má tak dobře :o)))) moc ji to sluší a ty kšírky mě taky zajímají, třeba pak nebudem potřebovat souborďácké rukavice :-D

  Zprávy z BOJIŠTĚ
  Naše JULIE !!:)) už jen neleží, včera holky spolu pobíhaly, tedaspíš se boxovalo a zastrašovalo a hodně křičelo, ale žádný úraz .o).
  Dneska už to nadrzlé mimino okusovalo koberec, tak dostalo sprda a když na mě cvakala zubama i minifacku :o), jsem holt tvrďák .o).
  Teď už jsou holky půl hodiny spolu v kleci u Rozy a až na občasné hádky a bitky to jde, hlavně, když tam Julča dostala svoji budku, ale samotné je zatím spolu nenechám. ZAtím se mi dobíjí baterky, pak zusím něco vyfotit a dodat :o)
  Pan Špaňhel odhadl narození na půlku dubna, tak my si to malinko upravíme a Julča bude mít narozeniny 10.4. - měsíc před Rozárkou :o))) čili 11 měsíců po Rozárce :-DD
  - - - - -
  Tak malá oprava:o), narozeniny naší Julčy a Káčulčiného Karolíńy budou 11.4. - zároveň s Káčulčinými .o) :-D
  3.6.2005 11:55Luciperka
  Tabi - titulek "Zprávy z BOJIŠTĚ" mě fakt dostal :-))))
  3.6.2005 12:53Tabi
  Luciperka
  tak teď mrkej na fotky!!!!!!! musela jsem zatlačit slzu :o)))
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=129
  3.6.2005 15:04Luciperka
  :oDDDDD jsem se málem počůrala! Fotky jsou výborný a ty popisky jsou naprosto výstižné.
  3.6.2005 20:23Tanisek
  Děkuji všem za účast. večer už jsem to brala jenom s humorem, protože Božka se umyla až na nějaké malé nedostatky. Takže klídek. Taky lomcovala s klecí. Dnešní injekce byla i s divadlem, všechno paní doktorce ukázala, všechno jí pověděla, a počůrala jí stůl :-) Mimochodem zhubla :-) Má už jen 1,35 Kg Tanbýsek má 1 Kg. Jo k něčemu je ten průjmík dobrý :-) (včera bych to neřekla a i teď je to bráno s humorem... černým)
  Antibiotika Vám nepovím. Ale dostala ještě vitamín "K" který je proti krvácení. Od zítra bude dostávat antibíska do tlamičky. Zkusím to natočit, protože u Tanýska to byla fakt bžunda :-) .

  Z čeho to asi tak mají. To mi doktoři nepověděli. Jeden říká, z sena, druhý že ze sena určitě ne. Seno je čerstvé a je to jediná změna, kterou oba podstoupili v posledním měsíci. Zeleninu, ovoce jim nedávám, čerstvou trávu taky ne, protože jim nechutná. Jinak kokcidie se vyskytují všude kolem nás a tvoří část střevní ?fauny? u mnoha zvířat. Člověka prý moc nenapadají, protože jsou hodně specializované a ani na jiná zvířátka nelezou.
  - - - - -
  Fotečky jsou BÁJEČNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

  A kšírky fakt zajímavé řešení. Bohužel tam Božence nezapnu ani tu větší, natož menší.... leda že bych jí dala obě za krk, ale z toho se vyvleče, takže zase nic :-
  5.6.2005 21:46Bohuš
  Tabi - nááádherný... ta je tak hááádherná... a rozomilounká...
  Hm, nevěděla jsem, že jsem tak velký průkopník. Vždycky jsem Buble dávala kšíry takhle. Monika mi jednou řekla, že jí je mám dát okolo hlavičky, ale nedopadlo to dobře, teď se kšír vyloženě bojí, a tak stajně běhá bez nich. I když jí je dám, ona se začne někde hrabat a sundá si je, takže to není rozhodně pevněj způsob. Ona si z nich vlastně umí dostat ať je má kdekoliv :)
  5.6.2005 22:14Liza
  Tabi:krása:-)!!!
  Chci se zeptat,s jakýma kšírkama máte nejlepší zkušenost,moje Kukinka je pořád sundavá..děkuji
  6.6.2005 08:22Luciperka
  Co zkusit tyhle kšíry - http://happy-animals.eobchod.com/category.php?CA=127&UID=20050606082144212.27.223.143
  6.6.2005 09:24Natálie
  Já jsem koupila Kvídovi ty úplně spodní (odkaz co vložila Luciperka) na fretku a jsou mu dobře, ani se z nich nevyvlíkne, akorát to nandavání bylo strašný! Musela jsem mu kroužkem u hlavy provlíknout pastu pro hlodavce, on si jí chtěl dát, tak tím prostrčil hlavu a já mu to zapnula :) S tělíčkem už to ale bylo horší, na pastu mi už neskočil, takže sebou cukal, ale zapli jsme to nakonec. Nandala jsem mu to jen doma, aby si zvykal a pak mu to zas sundala. Celou dobu, co je měl nandaný se z nich snažil dostat, ale nedostal, tak doufám, že mu to nepude ani venku :)
  6.6.2005 09:46Luciperka
  Natálie - šikovná :o)
  6.6.2005 09:52Káčula
  Já už jsem historkou s nandaváním kšandiček deptala Tabi, tak se podělím i s vámi :-)
  Napoprvé nic moc, holky se kroutily, ale bez většího boje jsme jim to nandali. Od té doby, co byly prvně venku, se při spatření kšandiček v naší ruce staví do pozoru a nastavují hlavičky a bříška k zapnutí :-) Trošku to přeháním, ale žádné větší problémy s nandaváním nemáme :-)
  Jinak zprávy ze seznamování naší zvěře :-) Malý Kájík už byl celou sobotu s holkama v jedné kleci. Holky si od něj nechají všechno líbit, malej je kouše, přelejzá, bere jim jídlo a ony nic :-) Jen tu a tam kvíknou, když jim ten parchant rve chlupy :-) Ale když nejsme doma, tak jsou ještě oddělení.
  6.6.2005 14:52Tabi
  Luciperka
  ty vypadají dobře :o) možná Julča bude mít jiný model než Rozárka .o)

  Natálie
  to jsi dobrá, já bych tam Rozu nenastrčila ani na pastu :o))))

  U nás už holky spolu lebedí od pátku, co jsme psala, tak snad už k žádnému incidentu nedojde. V kleci je Roza jak zlatíčko, ale venku dává Julči pořádně na frak. Ale zdá se, že si z toho ta malá mrška nic nedělá, hystericky zakřičí, otřepe se a běží pro další nakládačku :-DD
  Udělala jsem nějaké fotky i videa, tak až dodělám Rozce deníček (chybí mi asi jen půl roku :-DD), tak to pošlu a hodím odkaz .o)
  Jo, v sobotu vážila 170g!!!! to se snažíme, co? .o)
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=130
  tak tady jsou ty naše wopice :o)
  6.6.2005 17:09Natálie
  Tabi: já jsem ho tam na pastu nalákala, ale on si to určitě zapamatuje a příště už ho tam nedostanu vůbec, jak ho znám. Jinak Julča je teda krásná. Je veliká asi jako náš Kvído, ale když vidím fotky vedle Rózy, musim se smát. Róza je vedle ní jak nějakej přerostlej králík :) V dobrym, samozřejmě. Ale když to srovnám s tim miminkem, je docela veliká. Já znám doopravdy na živo jen dva dospělý psouny a ty jsou myslím menší, tak mě to docela zarazilo. A nebo jen nemám odhad. Jinak jsem ti psala maila, ale nějak jsem v půlce skončila a teď se učím na zkoušku, kterou mám dneska večer (no vlastně se asi moc neučím, když jsem tady :)...tak to pak dopíšu a pošlu.
  7.6.2005 07:58Káčula
  Tabí, wopice jsou nádherný :-)
  Náš mladej měl dnes od rána záchvat - hopkal, ječel a kousal. Doufám, že mu nic není a že se do večera uklidní :-(
  7.6.2005 08:34Tabi
  Natálie
  buď v klidu, to já si o ni myslela taky, než mě z omylu vyvedl Koža, že prý je Katka ještě větší .o)
  Ani nevím, jak velké jsou holky od Káčulky, to byla ještě Roza dorostenka, tak to nešlo srovnat .o)
  Doufám, že zkouška dopadla dobře ! :)

  Káčula
  :o)
  neboj, Kája bude ok, třeba se jen špatně vychrupkal ****

  Přiznám se, že když se tak na ty naše malé poklady koukám a vidím, jak Julča deptá Rozu věčným skákáním, kousáním, štěkáním a vůbec, tak se škodolibě usměju a povídám: to máš za celý ten rok, co jsi nás trápila, teď si to užij Ty :-DDDDD, žertuju, ale někdy mě to fakt napadne, ale Rozka se naštěstí nenechá, když už je toho příliš a nepomůže ani důkladnější zvalchování, uteče na okna (ještě stará .o) a tam se zatím Julča nedostane.
  Jinak Julča dneska objevila skrytou krásu prožraného Rozárčina polštáře, takže jsem si vyslechla nehezké nadávky,když jsem ji z něj lovila a dávala do klícky .o) Jsou to zlatíčka :))))
  7.6.2005 09:33Kožót
  Kačka má pěkné kilko a dvěstě gramů k tomu. O víkendu o rodičů se mi ji podařilo letmo zvážit. Ale opravdu jen letmo, takže je třeba tam brát +/- nějakej gram rezervy. Ale proti Rozce je při stejném věku znatelně větší a mohutnější.
  7.6.2005 10:23Tanisek
  Achojka
  Róza a Julča jsou fakt Boží :-) Já bych chtěla taky psouní miminka. Třeba si ale Tanýscí vezmou příklad z paničky a příští rok tu budou lidské i psouní děti. To by se mi líbilo :-) A psouní miminka si taky necháme a Martinovi půjde hlava kolem :-)

  Káčula
  my takové stavy máme taky. Ale to je normální (teda u nás) uklidní se během chvilky(maximálně 0,5 hodiny). Jo je pravda, že nekoušou, ale jen naznačují, nebo chytají.
  7.6.2005 19:58Bohuš
  Tabi
  Ta je tak nááádherná, tu chci takííí. Bublí se ale k otatním psounům chová ošklivě :-(
  8.6.2005 12:01Radka
  Ahoj všem, chci poprosit o radu.Mám malého psouního kluka Rudlu a je to pěkný vztekloun.Když ho vezmu do ruky,tak se nechá chvilinku podrbat, ale pak začne vřískat a kousat jak šílenec.Vzít ho za krkem za kůži a zatřepat je zhola NEMOŽNÉ!!!Když mě kousne dostane přes nos, ale to taky nemá žádný učinek.Včera jsem ho držele 3 minuty a celou dobu řval jak řehtačka až se mi nakonec vykroutil, za 5 minut stál zase u vrátek a když jsem ho vzala,tak se vše opakovalo.Pochovat se nechá akorát ráno.Taky se chci zeptat - když si s ním hraju, tak mi útočí na ruku a kouše mi do ní, ještě neprokousne, ale trochu to bolí, říkám že až bude větší ......je to normální?Taky je upně bez sebe vzteky když mu dávám jídlo, vřeští a hrabe nožičkama až si z misky vyhází skoro všechno co dostal.
  Jinak je to zlatíčko, teď dostal tenisák a hrozmě ho baví když mu ho poštím krz rouru,kterou má kolmo v kleci - to se pak na něj vrhá a jako jedno velké klubko se sním válí v pilinách.Prostě brouček až na to kousání - vzít ho ze země do ruky znamená velkou scénu a nepouštět ho z klece nevydržím, když na mě tak kouká.
  Díky předem za rady
  Ahoj Radka
  8.6.2005 12:12Tabi
  Radka
  Právě jsem chtěla psát maila, jak to u Vás vypadá, no, vidím, že to je pořád stejné :(
  Proč není možné ho vykrákat za kůži? NEní za co nebo nejde chytit?
  Mě napadá jen vydržet a nechat ho v kleci a vzít jen do rukou, nasypat mu tam dobrůtky a když začne zlobit, tak ho tam znovu šoupnout, ale snad ostatní poradí něco lepšího :(
  - - - - -
  Bohuš
  děkujem :o)
  8.6.2005 12:56Káčula
  Radko,
  u nás je to s psouním miminem to samé. Matně si pamatuju, že malá Bedina to dělala taky. Malé děti taky mají dvě období vzdoru, ne? :-) Takhle ho vždycky chvilku mazlíme a pak rychle vrátíme do klece. Je to jeho smůla :-) Když ho dáme ke starším psounkám, tak jim dělá to samé, ale po chvíli se uklidní.
  - - - - -
  Budeme muset s Tabi probrat, co ona dělá jinak, je jí ta její maličká psounka tolik nekouše a nevzteká se.
  - - - - -
  Ale třeba je možný, že i psounů jsou holky ve vývinu rychlejší než kluci, takže Tabiin prcek už to má za sebou :-)
  8.6.2005 14:29Radka
  Tabi - není ho skoro za co chytit a hlavně se mrská jak úhoř, ale dneska ráno když jsem vstala,tak na mě volal z klece a pak se nechal vzít, pomazlit a než jsem se umyla, tak mi spal v županu který jsem měla na sobě.No uvidím odpoledne.
  Ještě jsem se chtěla zeptat jestli máte někdo zkušenost psoun - kočka.Nechci aby byl úplně sám, tak jsem přemýšlela o koťátku.
  8.6.2005 16:26Natálie
  Radko, já mám ten samý problém, ale řekla bych, že se mi to docela daří omezovat. Náš Kvído je to samý jako tvůj psoun. Taky je to ještě mimino a často se vzteká. Když ho vezmu do rukou, někdy mu to nevadí a někdy začne taky pištět a kousat a škrabat. S jídlem je to to samý. Jeho spíš vždycky naštve, že mu něco dám a pak už nemám nic v ruce, tak vzteky piští :)

  Taky ho nemůžu vytahat za kůži za krkem, protože je to hubeňour a nedá se to. Takže já jsem od začátku když začal pískat vzala rukavice, chytla ho a držela. On kvičel, vztekal se a já s ním trochu třásla a furt říkala, že nesmí. Pištět nepřestal, tak jsem ho hodila do klece. A nechala ho tak hodinu. Pak znovu. Furt dokola. A opravdu je to účinný. Kvído poslouchá čím dál tím víc. Kvičí už jen někdy. Pochovat se na začátku nenechal ani minutu, ale teď se mazlí čím dál tím víc, třeba si lehne na záda a nechá se čtvrt hodinky hladit a drbat. Takže to chce asi trpělivost. Ale i tak na mě ještě občas vyjede a kousne a já si taky říkám, že kdyby byl větší, asi bych před ním utekla :) Ale nesmíš to na sobě nechat znát, jsou to chytrý mršky :) Mě už pak to jeho vřeštění vysloveně sralo, že to tak řeknu, takže jsem mu to dávala dost najevo a on to asi pochopil. Zkus to taky a uvidíš. Víc ti poradit nemůžu, jsem taky začátečník a stejně jako ty jsem se zoufalá byla zeptat tady. Tak tohle jsou jen moje čerstvé zkušenosti. Takže: Odychtit-zacloumat-vynadat-vhodit do klece minimálně na hodinu a mezitím sbírat poslední síly na nové vypuštění :)
  8.6.2005 19:12Bohuš
  Radka
  Bublí má ráda všechna zvířátka kromě psounů. O jarňákách ji měla kamarádka, která má čičinku a vyloženě spolu blbli jako dvě nejkamarádky :)
  8.6.2005 20:37Psina
  Cetla jsem si jak se chovaji miminka psounu a jsem rada, ze ten muj ma uz pubertu za sebou. I kdyz bych chtela mit druheho psounka-miminko, asi bych na to podruhe nemela nervy? ;) No porad se mame co ucit. Zatim byl venku jenom 5x, protoze predtim mu byli kšíry pro kralika malé, a ï ted to ma na nejmensich prumerech, no sednou mu presne. Ze vseho nejvic ma beh po schodech nahoru a dolu, a zas nahoru.. mam co delat abych za nim stacila, no hlavne ze HO to bavi :) Uz se tesim na dalsi fotky vasich mini-psounků.. Jo, a nikdy jsem psounovi nezkracovala pazoury.. pokud mi ale napisete, ze se to musi delat, hned zitra mu je v noci zkratim.. mikrometer po mikrometru
  9.6.2005 08:41Tanisek
  Radko, možná ječí (při braní za kůži) protože ho to bolí. Jinak ataky na ruku i kousací. Tanýska to děsně bavilo, když byl malý... to je hra. Teď to dělá jen když má fakt velikou radost. S Boženkou se takhle baví normálně.

  Tak a Boženka je už zcela zdravá, papá, zlobíkuje. Je to fajn mít zdravé psounky
  9.6.2005 11:48Radka
  Natálie - Rudkik je nejhodnější ráno, dnes ráno na mě poprvé volal z klece, pak se nechal pomazlit.Večer je to s ním horší, ale mám pocit, že se to pomaloučku zlepšuje.Já už jsem psounka měla a ten nikdy nekousal a nevřískal, tak proto jsem z toho byla zezačátku tak vyplesklá.
  Tanisek - za kůži ho vůbec nejde vzít, on se prostě nechá vzít do ruky, mazlí se /zavřený očička,ručičky v pěstičky /a za půl minuty jakoby se probral z tranzu a začne vřeštět, jak šílenej a chce pryč.Dám ho do klece a on se vztekle vrhne na jídlo a už na sebe nenechá sahnout.
  Jinak tady teď mám malého nalezenečka, kočičku Jenny, tak jsem zvědavá co na ní Rudlik.
  9.6.2005 14:28Tabi
  Káčulka, Radka
  no, já nevím, jestli už má naše ani ne dvouměsíční Juča pubertu za sebou, ale mooooooooc by se mi to líbilo :))))))). Spíš bych to viděla na posledního z vrhu, který se teprv rozkoukává a pak se do toho pořádně opře :-DD. Vzhledem k tomu, že jsme Julču koupili pro Rozárku, tak si tyhle "radosti" s ní užívá ona :o). Já si Juču chovám jen když ji vytahuju a dávám do klece nebo když jsou obě holky u mě, tak je pomuchlám najednou, te´d nějak není čas, tak možná až budu chtít víc, tak tu budu nadávat s Vámi .o)
  ZAtím jsou to zlaté berušky!!!! Jestli jim to vydrží, dostane Káčulka metál, že do mě hučela jak ventilátor, že dvě jsou lepší než jedna :o)))) a jestli ne, tak se může těšit na 4. psounka :-DDD
  Ne, fak jsou úúúžasné, nejlepší je, že malá ještě nezná všechny schovky, takže ji Roza někam uteče a Julča chodí pod oknem a hledá, protože to už zná a zatím Roza likviduje psí bobek na chodbě :o), ale na zavolání tam došla a s radostí hupla za Rozou a demolovaly společně, no zlatíčka :)))))
  - - - - -
  Tanisek
  to je mooooc dobře přejeme zdravíčko Vám všem .o)

  Psina
  myslím, že nemusíš, já Rozce taky nestříhám, protože si je obrousí při divokém běhu před nebo za Sankou po bytě .o)
  9.6.2005 19:20Tanisek
  nějaké Tanýskovo fotky... http://rodina.cz/kockojc
  10.6.2005 07:43Luciperka
  Tanisek - to miminko mě dostalo :o)
  10.6.2005 13:19Tabi
  Tanisek
  krásné fotečky Tanýsků, ze svatby (gratuluji a přeji jen to nejlepší! /*) i kouzelného miminečka (hlavně zdravíčko :)! /*/*/*
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=130
  dodala jsem tam pár "muchlovacích foteček :o)
  11.6.2005 09:43Tanisek
  Děkuji. Je to Vojtíškovo nejlepší fotka... na ostatních je to fakt mimozemšťánek :-) a děkuji i za štěstí :-)
  Teď ke psounkům Boženka se začala chovat zcela jinak, co byla nemocná. Je ještě mazlivější než Tanýsek, moc nejí, zhubla. No prostě jako by si to vyměnili. :-)
  13.6.2005 07:53Káčula
  Dobré ráno!
  Jen se s vámi v rychlosti podělím o náš dramatický víkend. Malý Kájík je ještě pořád ve zvláštní kleci, ale k holkám ho každý den na čas šoupneme, aby si trochu užily :-) Malej je přeskakuje, pokousává, dělá blbosti, ale starším dámám to moc nevadí, jen ho sem tam okřiknou. V pátek jsem ho teda jako obvykle večer hodila k holkám do klece, Bedina se rovnou sápala otevřeným poklopem ven, tak jsem jí chytala do náruče. Ale ještě než doskočila, tak se v kleci naježila Arňa, vylítla jako čert a zakousla se vší silou malému do zadku. Oba ječeli - on hrůzou a bolestí, ona bojovností. V tu chvíli jsem musela mrsknout Bedinu do Kájovy klece a roztrhnout ty dva od sebe. Arňa se naštěstí nechala chytit, dostala výchovnou facku a letěla za Bedinou, ale malej se ve velké kleci svíjel bolestí, strachem a šokem, příšerný pohled. Točil se pomocí předních pacek na zádech, nožičky skoro ochrnuté hrůzou a bolestí. Naštěstí u nás byla na návštěvě Tabi, která mi ho pomohla ulovit, ošetřit a mě uklidnit :-) Kájík chodil ještě celou sobotu jen po třech, na zadečku má tři festovní otisky Arniných zubů. Ale včera už byl úplně OK. Druhý den po útoku už zase na sebe s Arňou nadšeně pohýkávali, ale spolu je dohromady hned tak nedám.
  - - - - -
  A ještě jedna roztomilá zpráva :-) V sobotu jsme si s Tabi a Kožótem udělali výlet do pražské Zoo. Ostatním zvířatům jsme sice taky věnovali pozornost, ale určitě si nás dovedete představit před psouními výběhy :-) Hemžila se tam totiž spousta letošních psouních mláďátek - celý Kája a Julča :-)
  13.6.2005 09:17Tabi
  Káčulka už to všechno krásně popsala, tak já přidávám fotky .o)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=131
  13.6.2005 09:29Tanisek
  Achoj, jé výlet do ZOO... taky plánujeme, ale netuším zda to zvládneme ještě před porodem. Ten psouní plakát je nádherný, taky jsem si ho vyfotila :-) Ale asi jsem měla větší štěstí a psoun se vynořil přímo před námi. Bohužel nevím na jaký foťák ho mám zachycený. Zkusím najít, popřípadě naskenovat a vyvěsit.

  Káčula - zážitek hrozný. Ale rvačky jsou mezi psouny normální, taky jsem někde četla, že si matky navzájem zabíjejí mláďata. Tak Ať Vám to dobře dopadne.

  Mimochodem, Vy co máte víc jak 2 psouny, jak je zvládáte mazlit? U nás si každý vybere jednu ruku a ještě se občas přetahujou a odstrkávají. Mít jich víc, tak nevím nevím :-)
  13.6.2005 10:36Káčula
  Tanisku, mazlení a drbání je síla :-) Největší žárlivka je Bedina - pokud drbu Arňu, tak mě něžně kouše do ruky, abych si uvědomila, jak ji zanedbávám :-) Malej je zatím pošuk, ten se nechá jen chviličku :-) Naštěstí jsme na drbání doma dva :-)
  - - - - -
  Jojo, rvačky jsou oermální, holky se navzájem taky občas kousnou, ale něžně! Spíš se mlátěj packama. Nechápu, jak ta krysa mohla toho malého tak brutálně rafnout :-(
  13.6.2005 14:23Natálie
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=132

  Tak konečně fotky našeho Kvída. Fotila jsem ho dneska ráno, ale on se nenechá vyfotit jinak, než se žrádlem v tlapce, je to hroznej neposeda. Tak zatím jen pár fotek. Dneska budu usilovně pracovat na dalších a pak je sem dám, jestli se mi ho povede přesvědčit, aby se na chvíli zastavil :)
  Jinak jsme měli první nehodu, Kvído vylezl na židli na operadlo a skočil dolů, bylo to tak rychlý, že jsem nemohla nic udělat. Ono to není moc velká výška, ale Kvído je malej trpaslík, tak ho to asi bolelo. Dole začal kvičet a tahal za sebou obě nožky. Zalezl si do jedný svý skrýše a nechtěl vylízt. Nakonec jsem ho vylákala na pastu pro hlodavce. Byl chudák celej smutnej, ležel na mě (to normálně nedělá), ale za chvíli už běhal. Zlomený nic nemá, ale asi naražený, protože ještě trochu kulhá. Tak snad to bude dobrý,ale vyděsil mě. Je strašně rychlej a i když za ním pořád běhám, někdy je prostě rychlejší.
  13.6.2005 14:52Káčula
  Naty, Kvído je báječnej :-) U nás doma zatím všichni psouni jako mladí kulhali :-) Bedina taky spadla odněkud z výšky, Arňa si skřípla nožičku do klece a malej byl kousnutej :-) Asi je to takový psouní osud :-) Musím říct, že malý a Arňa jsou snad bez následků, bedina má trošičku omezenou hybnost v kotníku (?).
  13.6.2005 15:12Natálie
  Káčula: no u vás to koukám bylo taky veselý. Ale jestli je kulhání u mladých psounů nezbytnost, pak si to Kvído právě vybral :) Přítel si myslí, že to Kvído jen dělá, protože když se na něj nekoukáme, běží a vůbec nekulhá. Zato když chodí před námi, tak tu nohu za sebou skoro táhne. Takže přítel je přesvědčenej, že chce, abysme ho litovali :))
  13.6.2005 15:27Luciperka
  Natálie - :))) to dělá snad každý zvířátko, ale je to sranda jak to s námi koulej!
  13.6.2005 16:01Káčula
  Naty, Kvído je holt jako každej psoun strašně vykutálenej :-)
  13.6.2005 16:02Tabi
  Natálie
  náááááádehrný Kvído !!!! ***** Foukáme na simulantskou nožičku .o) a je fakt mooooc krásný :o)
  nestihám :( ale písnu .o)
  13.6.2005 16:11Natálie
  Tabi: díky moc. Jemu je samozřejmě jedno, jestli se někomu líbí, ale já jsem hrdá za něj :)) Sice dneska při focení nebyl zrovna v nejlepší formě (odřel si o víkendu celej čumák o klec a navíc ta jeho nožička rozlámaná na kousky :)), ale aspoň že jsem ho vyfotila takhle.
  13.6.2005 22:06Tanisek
  Natálie krásný prcek :-)

  Káčula já jsem na drbání sama. Oni naši psouni od nikoho jiného drbat nechtějí. Až bude Vojtíno venku a jestli bude stejnej jako ty dvě veverky, tak se z toho zblázním. Ale snad bude syn i k tatínkovi :-)
  14.6.2005 08:23Káčula
  Tani, tak to těm našem bestiím je to skoro jedno, hlavně že drbeme :-) Mimo naší smečku si ještě oblíbili mou sestru, která je hlídá, když jsme na dovolené, ta taky smí drbat :-)
  14.6.2005 19:42Natálie
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=133

  Včera byly Kvídovi 3 měsíce (alespoň podle datumu, kdy jsem si to určila pracným výpočtem :)
  A tak jsem si řekla, že zkusím udělat ještě pár fotek, i když je to prakticky dost nemožný. Podařilo se jich pár, tak je sem dávám. Teď zase foťák na chvíli uklidím, protože mým cílem bylo za jeden den vyfotit kvída jednou jak stojí na čtyřech a jednou na dvou tlapkách bez toho, aby žral :) To se mi z vypětím sil podařilo, ačkoliv u něj je to nadlidský výkon a focení mám na dlouho dost.
  15.6.2005 09:00Tabi
  Natálie
  Všechno nejlepší malému Kvíďáčkovi k čtvrtletninám :o))))) /*/*/*/*/*/*/* !!!!
  Božínku, ten je kouzelný!!!!!!!! S tou rukavicí je naprosto neodolatelný!!!!! Posíláme s holkama pusu na čumáček :o)*
  - - - - -
  Tanisek
  u nás to je zatím těžko říct, když drbu Rozu přižene se uragán Julie a Rozka vyskočí jak čertík z krabičky a už se melou :o), řeknu Ti časem .o)
  - - - - -
  Jůůůůůůůůůůůůůůůů, koukněte :o))))! Pana Kaprála jsem před rokem málem zničila telefonáty po miminkách a jsou tady až letos .o)
  http://linux.ifauna.cz/inzerce/?rubrika=11
  Mláďata psounů prodám. K odběru ihned. Volejte 606 147 242 nebo pište na e-mail.
  15.6.2005 09:17Káčula
  Naty, fotka Kvíďáka s rukavicí je opravdu kouzelná :-)
  15.6.2005 10:48Tanisek
  Kvídulík je fešák :-)

  Na té ífauně prodávají i syslíky páskované. Já si tak moc přeju bydlet v domečku :-( a mít hodně zvízátek ..... se z toho picnu :-(
  16.6.2005 09:43Natálie
  Dík všem za pochvaly. S tou rukavicí je to docela vtipný, protože to je rukavice, kterou Kvída beru do klece, když se vzteká a kouše a kterou mu dám občas jednu přes zadek. Takže bych čekala, že z ní bude mít hrůzu, ale on jí má naopak moc rád a když jí nemám zrovna na ruce, tak si s ní hraje :)

  Jinak poslední dobou je Kvído jak vyměněnej, často si mi přes den lehá na klín a mazlí se nebo usne. To docela koukám, protože dřív se nezastavil ani na dvě sekundy na drbání a teď se válí jak největší mazlel. Pravda, mezi tím 12 hodin skáče a zlobí, ale jsem ráda i za ty chvilky, kdy mu dojdou baterky :)
  16.6.2005 21:23Bohuš
  Natálie - kouzelný :) Má nádherný očička
  nějak nestíhám a fotečky prolítávám jenom zběžně, ale všechny jsou úžasný :)
  23.6.2005 09:00Tanisek
  Ahojka, už jste letos dopřáli psounkům kousíček melounka? :-)
  23.6.2005 09:16Tabi
  Tanisek
  kdyby kousíček!:)))) já myslím, že naše holky u ž snědly jeden malý meloun, a to musím Honzíka kontrolovat, aby holkám nechal jejich příděl :o))

  Jinak u nás už se běhá ve čtyřech i po čtyřech :o) Julča se před pejsky sice ještě trochu schovává, ale stačí lžička Pribiňáčka a už měla Sanka připláclou Julču na rypáčku :o))), kdepak, o dobroty je u nás bitka :o)
  23.6.2005 09:52Káčula
  U nás byl meloun poprvé včera :-) Velké holky se servaly, protože Bedina dojedla rychleji než Arňa a rozhodně Arně její kousek nepřála, malej je naštěstí sám v kleci, tak si v klidu pochutnával sám :-) Všichni tři pak viseli jako netopýři na kleci a loudili ještě - nicméně i my jsme svůj kus snědli dost rychle :-) Budeme muset o víkendu pro dalšího melouna do obchodu :-)
  23.6.2005 13:35Tanisek
  to je ale boží poslech mlaskáníčka, co?
  23.6.2005 14:57Káčula
  To teda mlaskají :-) Ale mnohem víc se jim daří mlaskat, když mají mandarinku nebo pomeranč - to má teprve grády :-)
  23.6.2005 20:38Bohuš
  Bublí papá jen když má náladu, kromě bombonů, ty futruje pořát. Jinak hamá pouze zelenou okurku a salát. Občas si dá kousíček jahůdky nebo něco z kompotu, ale to spiš líže šťávu - je mlsná jako já :)
  Taky jsem si všimla, že má bílé bříško a na něm světle hnědý kosočtverec... co ostatní myšky...?
  24.6.2005 10:58Natálie
  Tak to Kvído z melouna zdaleka tak nadšenej neni..dala jsem mu ho jednou a myslela si, jakou mu dávám dobrotu a on to sežral a běžel pryč. Druhej den jsem mu ho dala kousek zas a on ho ani nechtěl. To mu víc chutná zelená okurka nebo rajče. Uplně nejvíc chce ale ředkvičky, když je vidí, skáče strašně vysoko a píská a když kousek dostane, tak úplně vykulí oči.

  A čím krmíte psouny kromě zeleniny a sena? Dáváte jim ještě nějaký zrní nebo granule nebo jiný směsi pro hlodavce? Tabi mi poradila granule pro činčily, ale ty Kvído nechce jíst, je nějakej vybíravej. Chutná mu zrní pro křečky a slunečnicový semínka, jenže ty jsou myslim hodně kalorický, tak mu jich nechci dávat hodně. Proto mě zajímá, čím (a taky jaký množství) krmíte vy, protože s tím nemám zkušenosti. Díky.
  27.6.2005 08:59Tanisek
  Bohuš
  kosočtverec na bříšku nemáme... musí to být rozkošné :)

  Natálie
  Já na krmení rezignovala. Dávám ji směs pro hlodavce kde je všechno. Nic ideálního pro psounky u nás nenajdeš, tak musíš vážit a tak udržovat nějakou slušnou hmotnost. Jinask Ti neumím poradit.

  Jestli jsem to tu nepsala, tak psouni jsou vyvinuti tak že mají období hladovění, takže pokud na to máte nervy a máte příliš tlusté psounky... klidně je nechte pár dní, týdnů hladovět a být jen o senu, nic špatného se jim v tělíčku nemůže stát... PRÝ :)
  29.6.2005 11:36Natálie
  Tanisek: díky.Směs pro hlodavce dávám taky, akorát ještě testuju, kolik mu toho mám denně dát.

  Ještě bych se chtěla zeptat...Kvídovi se udělaly na obou tvářích takový lysinky. Pamatuju si, že jsem o tom v týhle diskusi už něco četla, ale nemůžu nějak najít, co jste s tím dělali a čím to je způsobený. Mám mu dávat třeba nějaký speciální vitamíny? MMMoni tady psala myslím o nějaký pastě pro kočky? Jinak má kožíšek hezkej, hustej a lesklej, ty lysinky má jen na tvářičkách. Tak kdybyste někdo věděl co s tím, napište. Díky.
  29.6.2005 12:01Tabi
  Natále
  já nevím, lžíci až dvě denně? co Vy na to? Holky baští granule pro činčily a dávám jim celou hrst denně.

  Lysinky má buď vydřené od klece nebo se mu mění srst :o), pasta je fajn, mají po tom krásný kožich :o)), je jich spousta, ale když řekneš, že to má být na kožíšek, tak Ti poradí :o)

  Jinak váhový stav : Julie 430g a Rozálie 990g .o) mám fotky a videa, ale nestihám :(
  29.6.2005 13:08Natálie
  Tabi: no mě spíš připadá, že ve většině zverimexů nevědí nic. Naposledy jsem byla v Pet Centru na Smícháči a tam mi dokonce jedna paní z obsluhy řekla, že o psounech nikdy neslyšela. Tak to sem myslela, že jsem snad u švadleny místo zverimexu. Prodala mi pastu od Gimbornu (Nager-Malt). Je to pro hlodavce, ale spíš aby se zbavili chlupů, který spolykaji nebo vdechnou a je v tom myslim papája a nějaký jiný vitaminy, ale na kožíšek to neni. Tak nevim. Zkusim ještě jinej zverimex.
  Odřený od klece to nemá, ty chlupy mu tam vypadaly. A to může měnit srst kdykoliv? Neměl by jí měnit spíš až na podzim?

  Jinak včera jsme Kvídovi nastěhovali do bytu novej domek...to spíš takovou vilku :) Má obrovský akvárko, přes metr dlouhý i široký a hlavně 80cm vysoký, takže tam bude mít nějaký prolízačky. Dali jsme mu tam velikej dřevěnej kmen a další "potřebný věci" na kutání pelechů, tak myslim, že se mu tam líbí. Nám samozřejmě vůbec nevadí, že kvůli němu nemáme doma už ani metr volný plochy....my rádi sedíme celej den na gauči-jedinym místě, který nám zbylo :))
  - - - - -
  Jinak gratuluju k vykrmení Julčy :) Kvído je o trošku těžší, má 515g, ale vypadá jak párátko.
  29.6.2005 13:49Kožót
  Natálie: Katka se může po téhle pastě utlouct, taky ji používáme. Na srst Katka baští toto http://happy-animals.eobchod.com/product.php?II=712&UID=2005062913511282.142.65.217
  po tom se může utlouct také.....
  29.6.2005 13:52Káčula
  Naty, odřeným myslíme skutečně jen bez chlupů, ne do krve rozdrásané. Naše psounky malí olysalé nosy a malej lokty, jak po sobě pořád čmuchají skrz klec. Pokud má jinde kožich v pořádku, nemoc to asi není. My jsme tenkrát kupovali od Gimpetu tabletky s mořskou řasou. nesjem si jistá, jestli náhodou nebyly pro kočky, ale myším chutnaly :-)
  Jinak k žrádlu dáváme ráno lžíci a půl směsi pro hlodavce a večer kousek zeleniny nebo ovoce - co dům dá. Jednou za půl roku koupíme nějaké hlodavčí pamlsky - k Vánocům a k narozeninám .-)
  - - - - -
  Jojo, Kóžo, přesně tyhle tablety jsem měla na mysli :-) Díky :-)
  29.6.2005 14:50Natálie
  Kožót: díky, zkusim ty vitamíny pro kočky. Třeba to pomůže.

  Káčula: já vím, že nemyslíte do krve rozdrásané, to já taky ne :) Kvído má taky olezlej nos, jak ho někam strká. Ale tohle jsou chlupy na tvářích a tváře nikam nestrká, navíc mu to vypadává nějak průběžně, takže tam má lysinky, ale z odření to není. No uvidím. Třeba mu chybí nějaký vitamíny. Tak dík za rady. I s tím krmením. Já dávám jídla tak podobně, ale chtěla jsem vědět, kolik toho dostávaji jiní psouni, aby ten můj neměl málo nebo moc :)
  29.6.2005 18:39Tanisek
  Natálie lysinky
  je možné, že hlodá něco co si strčí daleko do tlamičky?, oslintává a odírá si to? Měnění srsti to asi nebude, to by se mu stěhovalo po tělíčku.
  Myslím, že něco podobného by mohl mít Moniččin Ferda, vypadá to jako když se stále směje. Koukni na fotky...
  30.6.2005 12:18Natálie
  Tanisek: tak jsem na ty fotky koukla, ale není to to samý. Kvído má ty lysinky někde mezi uchem a okem, ale níž než v úrovni oka, spíš až úplně dole na hlavě. Nehlodá nic, co by si strkal daleko do talmičky. Ono tohle určitě není odřený, to jde vidět. Navíc se mu to nejdřív udělalo jen na jedný straně, pak se mu to začalo dělat na druhý a postupně zvětšovat, teď má ty lysiny obě stejný. Odřený vypadá jinak, to má trochu na čumáku, jak ho někam strká. Tak nevím, co to je.
  30.6.2005 12:32Tabi
  Natálie
  buď v klidu, já myslím, že jen líná, oni jsou hádci nad nějaká pravidla přírody povznesení a línají, kdy se jim zachce :o) kup mu tu pastu nebo bonbonky, dobře by mu udělalo i sluníčko a uvidíš, že za chvilku bude zase fešák :o)) Já Ti myslím tu naši pastu posílala, od té doby má Roza krásný kožich bez lysinek, který samozřejmě taky obměňuje (ženská - parádnice :) a v poslední době dostává ještě 100% lososový olej, co jsme koupili pejskům, a to máš vidět hebký kožíšek!! všichni tři :) už jsme se s paní ze zveráku smály, že to budem jíst taky :o))
  30.6.2005 17:07Radka
  Ahoj,jak už jsem informovala Tabi,tak mi pan Spanhel vyměnil Rudlíka za jiného psounka,protže Rudlík prostě nešel zkrotit.Mám teď Fidouška a ten teda vůbec nekouše.Zatím je to celkem srabík,když jsem v klidu,tak přijde lehne si mi na ruku a nechá se mazlinkovat,ale když se hnu,tak vystřelí jak šíp a honem se někam schová /pod stůl,nebo za klec/.Snad ho to brzy přejde.O víkendu u nás byla na návštěvě jeho sestřička /tu má švagrová/,byla to legrace,jak si spolu hráli.Mám pár fotek,tak až bude chvilka, tak je pošlu.
  - - - - -
  Na to nejduležitější jsem se nezeptala - když je Fidouš, takový lekavý plašan, tak nevím jestli je lepší nebrat ho do ruky a nechat ho až přijde sám, nebo naopak ho držet co nejvíc aby si zvykl.Nechci udělat prostě nic z čeho by ta prdelinka moje měla nějaké trauma.Díky.
  30.6.2005 18:34Zuzuška
  Ahoj, moc ráda bych si pořídila psouna, ale mám doma psa (bígla) a bojím se aby se snesli.Jestli máte někdo zkušenosti a nebo dobrou radu, tak prosím poraďte. Předem děkuji.
  30.6.2005 18:41Natálie
  Tabi: no snad máš pravdu a on opravdu nějak líná, nevim. Zkusim ty vitamínky a uvidíme. Já s ním chci stejně někdy za 14 dní zajít ke Královi, abych se zeptala na očkování a tak, tak kdyby to nezmizelo, ukážu to i jemu. A ten lososový olej si vzala kde? :)

  Radka: Jak to myslíš, že Rudlík nešel zkrotit? Byl ještě malinkej, myslíš, že by toho nenechal? Jinak s tím braním do ruky..moje zkušenost je radši ho nechat, ať přijde sám. Já když jsem zkoušela Kvída držet násilim a mazlit se s nim, tak to bylo ještě horší. Někdo tu psal, že to tak dělal, ale mě se to moc neosvědčilo :)
  30.6.2005 21:06Zuzulinka
  Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli se dá psoun někde koupit za 1000Kč?