od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2005
 • Zobrazuji 68 zaznamu.
 • 2.9.2005 10:03Tabi
  Natálie
  Tak co Kvíďáčkova manikúra (nebo pedikúra? :)), vše ok? A pískové nory už máte? .o))
  2.9.2005 12:02Natálie
  Tabi: je to manikúra :) a zatím to vypadá dobře..prostě si ho urazil, nemá ho, ale nic mu nehnisá, má tam trošku stroupek. Ale ani mu nic nedorůstá, tak jsem zvědavá, jestli ten drápek ještě někdy bude mít... vypadá, že mu to je jedno, ale já bych stejně radši sysla se všema drápama ;-)

  Pískové nory ještě nemáme, teď jsme teprve koupili skleněný desky a přehradili mu noru od bytu :) Takže stačí nasypat písek, ale ten ještě nemáme...
  2.9.2005 12:14Tabi
  Natálie
  určitě doroste, neboj .o)))... ono zase, mít jen 9 škrábanců na těle, narozdíl od všech ostatních psounařů, to by byla frajeřinka :)))) na nory jsem fakt zvědavá! :o)

  já se chystám s holkama na očkování, nejdřív se pokusím vybrat vzorek bobků od každé na kokcidiózu a pak je píchanci naštvu .o). Ještě koupím kšíry Julči a vyrazíme do přírody, ať se mršky pomějí :))
  2.9.2005 12:19Natálie
  Tabi: no vidíš, to mě nenapadlo, s těmi škrábanci :)) ... tak snad mu nedoroste..:)

  Jinak s tím očkováním..taky uvažuju že tam Kvída dovleču, jenže si zase říkám, že když už teď nebude moc hezky a nebude moc chodit ven, jestli to neni zbytečný. A proti čemu všemu očkujete? Julča už u doktora byla? A ty bobky jsou důležitý tam přinýst? :)
  2.9.2005 13:02Honza
  Sháním psouní samičku, prosím nabídněte. pocitacovyhonza@seznam.cz
  2.9.2005 13:06Tabi
  Natálie
  no, já mám dneska jeden exemplář na krku, tak mi to hned blesklo hlavou :-DDD

  proti vzteklině, někdo říká, že se to nesmí, nemá, má nebo musí :o), vzhledem k tomu, že máme pejsky, přiřadila jsem se do kategorie "má-mělo by". Holky ještě u veta nebyly (ťukťukťuk :), Roza měla nějaké protilátky po mamince, ale ty už budou pryč, takže na píchanec půjdou obě.
  Bobky kontrolovat na kokcidie doporučil tuším Kožótovi dr. Král, vím, že u králíčků to může být smrtelné (
  https://www.kralici.cz/pages.asp?f=nemoce).
  - - - - -
  Honza
  párek nechceš? .o) Z Mostu je nabízeli i jednotlivě, jen nevím, jak to psounci snesou, jestli jsou zvyklí spolu :(
  http://linux.ifauna.cz/inzerce/search.php?q=psoun&page=1&rubrika=11
  2.9.2005 14:04Káčula
  Natálie: My jsme myši nechali očkovat proti vzteklině bezprostředně po tom, co mě jedna z nich při krizovce kousla tak, že to bylo na ošetření na chirurgii. Tam mě ovšem chtěli hned zavírat do nemocnice na infekční, jestli nemám vzteklinu. Stálo nás to nervy a zbytečné platby u veterináře - jsou nutné tři kontroly všech zvířat pro potvrzení pro nemoicnici. Teď mají holky očkovací průkaz a můžou si kousat, jak chtějí :-) Naštěstí nekoušou :-) Na podzim je necháme přeočkovat a nového malého naočkovat.
  2.9.2005 14:18Tabi
  hm, tak to možná nebyl Kožót, ale Káčula, no oba jsou od "K" :-DDD
  3.9.2005 00:05Kožót
  Byl to Kožót
  4.9.2005 12:16Natálie
  Káčula: to je asi pravda. Kvído nás sice zatím nepokousal, ale když občas vidím, jak se vzteky třese když vidí někoho cizího, tak si myslím, že k pokousání daleko nemá. A je fakt, že s tím by pak v nemocnici problémy mohly být. Tak asi půjde na injekci taky...

  A ještě se chci zeptat těch, co chodí k dr.Královi...musím se tam dobpředu objednat?
  5.9.2005 07:50Káčula
  Natálie: Objednávat se nemusíš, ale je lepší si předem zavolat, abys měla jistotu, že tam Král bude. Jinak jsem se Krále ptala (kvůli Tabi :-), jestli je nutné, aby všichni psouňaři jezdili na očkování k němu, tak říkal, že určitě ne, jen by místním veterinářům doporučoval očkovat prostředkem, který se jmenuje RABISIN, že se mu u psounů osvědčil.
  - - - - -
  Tabi: Kožót tě blbne - byla jsem to já :-) Nám taky doporučoval poslat bobky do laboratoře.
  5.9.2005 08:17Kožót
  Natálie: Nám to nejen doporučoval, ale my jsme ty bobky i poslali. Ke Královi se objednat nemusíš, jen je lepší k němu dorazit v první hodině ordinace. Pak je v čekárně už dost pacientů.
  6.9.2005 11:50Tabi
  Kryštůfkovi se zapalují lýtka .o) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=143
  6.9.2005 17:44Kožót
  Tabi: To je hotovej fotoromán, jak z Bravíčka... :-) Moc hezké fotky.
  7.9.2005 08:36Tabi
  Kožót
  děkujem :))) no jo, jde vidět, na čem jsme odchovaní :-D
  7.9.2005 10:46Natálie
  Káčula, Kožót: Díky, taky si tedy ke Královi uděláme výlet :)

  Pro všechny (a hlavně pro Tabi :) - tak jsme včera Kvídovi nasypali do domku písek. Má to oddělený, takže v půlce má byteček s podestýlkou, senem a domkem a v druhý půlce má jen ten písek. Od tý doby, co jsme mu to tam nasypali, se odtud Kvído nehnul a pořád se prohrabává dolů a nahoru. Akorát se bojím, aby nehrabal tak dlouho, až ho to přestane bavit úplně :) Je docela srandoní ho pozorovat, protože chvíli hrabe packama a chvíli do toho buší čumákem, stojí jakoby na hlavě a vypadá u toho jako datel. Nory mu drží, ale to ho očividně nezajímá, protože když se jednou prokope dolů, tak toho nechá a jde hrabat vedle. Když jsou díry všude, tak je zase zahrabává. Takže pozitivní určitě je, že se psounek zabaví a konečně může dělat trochu to, co by dělal volně v přírodě, kdyby nemusel žít u nás v obýváku ;). Zatim jediný negativum vidím v tom, že je celej od písku, ale dá se to oklepat a po bytě už mi písek nenosí. Další negativa popíšu až se objeví, hlavně jsem zvědavá jak často se to bude muset vyměňovat. Zatím tam ale Kvído na záchod nechodí-má k tomu vyhrazený jiný místo-tak doufám, že ani nezačně. Uvidíme. Až bude čas, vyfotím to a hodím sem fotky.
  7.9.2005 11:47Tabi
  Natálie
  já včera dolovala z klece bobky různých tvarů, velikostí i barev a doufala, že to nebude nadílka jen jedné holčičky .o))) výsledky by měly být v pátek, pak přistoupíme k té drsnější části - očkování :))

  hmmmmm, píseček zní dobře :o)))), když jsem prohlížela fotky a našla tuhle :
  https://www.kralici.cz/psouni/img/alba/121/542508-1_rok_011_b.jpg , tak jsem si říkala, že by se ta trocha písku u nás taky ztratila :-DDDDD
  určitě pak prosím udělej fotečky a nadále podávej zprávy z bojiště .o))))) Kvíďáčkovi podrbání ***
  8.9.2005 08:53Tanisek
  Písek psouny nikdy nepřestane bavit :-) :-)
  8.9.2005 10:14Toníček
  Ahoj všem!
  ...před 3,5 rokem jsem zachránila ze zverimexu nemocného tulustého psouna....tlustý a nemocný psoun, co žil v malém akvárku bez hoblin, baráčku....byl tam sám a vypadal strááášně naštvaně na celý svět... "odnelsi mi sourozence, všechno sem sněd a teď sem tu sám"
  .... Nenechal se pohladit a bezmála půl roku jsem se strachem k němu natahovala ruku, abych mu řekla, že ho faaakt někdo chce mít rád.... podařilo se a Toníček se stal miláčkem a hbytým dítkem.
  Jeho věčné snahy o ulovení nějaké bašty, hlídání na okně, prohánění psa, pokousání kohouta, zavrtávání se do peřin, pískání, volání a hlavně věčné mazlení....to si prostě získá každého.
  Bojoval dva měsíce s matkou přírodou...bacil jež mu vzal chuť do všeho co miloval...baštění, mazlení i běhání....chřadnul před očima a veškeré snahy o záchranu a obalamucení všemocné čarodějky bylo marné....před dvěmi dny nám Toníček zemřel a máme teď obrovskou díru v srdíčku...

  Hledáme někoho kdo by nám poradil chovatele či chovatelku, která by nám mohla pomoci. Prosím, kdyby někdo z vás věděl kontakt, nejlépe Praha a okolí....Kolín, Mělník, Kladno....tak nějak....byli bychom moc rádi...
  blanka.grygarkova@volny.cz
  Přeju vám všem mnoho krásný zážitků s těmi nezbedami, krásný den a budu se těšit někdy příště na napsanou;-)
  8.9.2005 11:17Tabi
  Toníček
  chjo, to jsou nejsmutnější chvilky, kdy člověka může zahřát jedině vědomí, že jako u Vás se měl Toníček úžasně, báječeně a skvěle. Přeji, ať srdíčko brzy přebolí a potěší ho jiný psounek.

  Zkuste chovnou stanici paní Keltnerové :
  http://www.webpark.cz/psoun/ nebo pana Špaňhela: 736 611 700 , případně jsou ještě inzeráty na :http://www.psoun.com/inzerce.htm nebo http://linux.ifauna.cz/inzerce/?rubrika=11 , co vím já. Držím palce ***!
  8.9.2005 14:06Willinka
  Ahojky!!!Omlouvám se,že jsem se táááák dlouho neozývala,ale neměla jsem přístup na net...:(((( Jak se všichni máte??? A ještě jsem se chtěla zeptat,jaká je podle vás ta nej klec pro psouníka ? Díííky předem
  9.9.2005 14:29Tabi
  Willinka
  není nej, ale jsme spokojeni
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=74 :))
  12.9.2005 14:04monika
  Ve ctvrtek se stala moc oskliva vec. Přítel nesl Ferdíka, náhle někdo zazvonil, Ferdík se lekl a upadl z velké výšky na dlaždičky. Naštěstí jsem u toho nebyla. Prý se několik vteřin jen svíjel, přítel už myslel, že je po něm, byla to ošklivá rána.
  Já jsem přišla domů asi 10 minut potom, to už Ferdíl ležel v pračce. Měli jsme strach, protože byl nezvykle klidný. Ale když jsem přišla, vítal mě otevíráním tlamičky. Jindy by z pračky vylezl se pomazlit, tentokrát ne.
  Asi za dvě hodiny (průbežně jsme ho kontrolovali v pračce) ucítil jídlo a vstal a šel si dát s námi zeleninovou polívku.
  Druhý den měl křivý jeden horní hlodák. Moc nejedl ani nezlobil, bylo vidět, že ho to bolí.
  V noci z pátku na sobotu spal u mě v posteli. V sobotu ráno ten zub neměl. Nikde jsme ho nenašli.
  Tak mu zbyl jen jeden horní hlodák.
  V noci ze soboty na neděli někde nechal i ten zbylý kývající se hlodák.
  Od neděle vypadá bez zubů spokojeně a včera vesele běhal a krmil se na louce.
  Zuby doroustou do týdne, to už je jasné.
  Jen doufám, že už se mu nic ošklivého nestane. Měli jsme fakt strach, že si ublížil. Naštěstí to snad odnesly jen ty zuby.
  Nejhorší je, že už jsme chtěli nechat zvonek odpojit dávno (neustále na nás zvoní ,,omylem" cizí lide. Vždy nám správce slíbil, že nám zvonek odpojí, ale nic se neděje.
  Ani po tom, co jsem dost rozčilená vlítla na správcovskou firmu, co je s tim odpojením, se nic neděje.
  Příští leknutí by ho mohlo stát klidně život!
  Nikomu bych ten šok nepřála. Buďte prosím opatrní na svoje zlatíčka! Jsou zranitelnější než vypadají. A když je jim nejlíp, ve vteřině sebou tak mrsknou, že kromě zubů přijdou skoro i o život.
  13.9.2005 09:55Tanisek
  monika
  jojo to znám. Mě taky psouni párkrát upadli. Nejhoší bylo, když mi Boženka vyskočila z náruče a Tanýsek na ní v tu chvíli shodil žehlicí prkno. To jsem myslela, že mi umře. Bylo to děsivý! Taky to dopadlo klidem a vypadanými zoubky. Dokonce když jí zoubky pak dorostly, vyrostly křivě a pár neděl tak zůstávaly. Teď se jí srovnaly a je úplně v pohodě. Od té doby psouny držím jako klíště i když mě hlodají.
  14.9.2005 11:28Natálie
  Ahoj všem,

  tak jsem konečně vyfotila Kvída, jak se trochu vrtá v písku. Moc to ale nešlo, protože je buď zalezlej úplně na dně a nejde vyfotit, nebo je nahoře a jakmile zjistí, že ho chci vyfotit, vyleze a odmítá norovat...tak jen abyste viděli, jak to vypadá. Přihodila jsem i pár jinejch fotek...

  Tady to je:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=144
  14.9.2005 12:34Petra
  Natálie
  Můžeš mi,prosím tě,napsat,jak se jmenuje ta pasta,co mu tak hrozně chutná...
  Moc mu to v tom písku sluší:o))))
  14.9.2005 13:07Natálie
  Petra: je to pasta Nager-Malt a vyrábí to Gimborn. Je to pasta s papájou, je určená hlodavcům a měla by pomáhat odstraňovat spolykaný chlupy a být dobrá na trávení. Jestli plní svůj účel nevím, ale myš se po ní může utlouct.
  14.9.2005 13:54monika
  Natálie: Kvido je roztomilej a krásně štíhlej!
  14.9.2005 13:57Natálie
  Monika: díky...roztomilej je, ale taky dost zlobivej...tím bude taky to, že je tak štíhlej, protože furt běhá a skáče jak blázen ;)
  15.9.2005 08:55Kožót
  Natálie: Kvído je fešák, i když na vkus Katky je to tak trochu chcípáček :-) Mrkni na https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=145, z Katky by se nechali udělat Kvíďáci dva. Kačenka tuhle pastu také miluje, řekl bych, že víc než mě ;-)
  15.9.2005 15:54Natálie
  Kožót: no jo, no...je to trochu chcípáček, ale co nadělám :) On docela dost sežere, ale furt je nějak hubenej a navíc je docela malinkej, pořád čekám kdy z něj bude pořádnej sysel a ono nic :) Prostě nějakej zakrslej psounek...ale mě to neva. Aspoň je skladnej a vejde se mi do kapsy, když jdeme na procházku.. To Katka je pořádnej kus ženský. Ta by si Kvída mohla vzít do tlapky a spolknout ho jak malinu :))
  16.9.2005 08:22Tanisek
  Ahojka.
  Tak Tanýsek má zase krvavý průjem. Jenže vzhledem k mému vysokému stavu těhu se k doktoru ostaneme až kolem čtvrté. Nejhorší je, že porod mám "za pár" a netuším, kdyby to na mě přišlo, kdo bude Tanýmu dávat léky. Holt tam miminko musí ještě chvilku počkat. Prosím držte nám palečky.
  16.9.2005 14:07Káčula
  Tanisku, palce držíme!!!
  16.9.2005 18:17Natálie
  Tanisek: taky držím palečky...snad se miminko umoudří a počká, až se syslík uzdraví..držte se.
  17.9.2005 18:08tanisek
  Ahojka tak tanýsek dostal injekci a na doma antibiotika do tlamičky. Při první aplikaci mi prokousl stříkačku a všechno mu vyteklo na kožich. Tak zítra jedeme na pohotovost pro nové léky. Je to prevítek. Jinak už je mu lépe. Jedl, zlobil. Jen Boženka začíná vypadat nějak nemocně. Mě z toho klepne, ale tu už by Martin k doktoru dostal sám a i sám by jí dla léky do tlamičky. Děkuju za podporu, holky :-)
  19.9.2005 09:40Líza
  Ahojky,Tak jsem se vrátiua s Kukinkou z chalupy z Jizerských hor.Kuki sei to užívala,chodily jsme spolu na kšírkách ven,jedou utekla a hrabala díru v kůlně a pak si dělala velké pelechy z hromady novin.Všemi byla obdivována:-),tak si to myslím pěkně užila.
  19.9.2005 10:11Tabi
  Natálie
  krásné fotečky, Kvíďák tam vypadá moc spokojeně a koukám, že většina psounků je ráda opravářem :), jen jsou spíš jak brouk Pytlík než Ferda mravenec :-DDD
  ten písek se mi líbí, jak moc ho máte všude jinde? .o)

  pastu mají holky taky, od hodného strejdy .o) a umlácení hrozí taktéž .o)
  - - - - -
  Kožót
  Katka - pravá dáma :))), na tom okýnku sedí jak modelka a na umývadle mě teda dostala :))))
  ok, přidávám k opravářům i schopné stavbaře :-D - tuším, že z Tebe mají v obchodě s oblečením radost :-D
  - - - - -
  Tanisek
  držíme palečky!!! ***
  - - - - -
  Monika
  tak co Pizizubka .o), už mu dorostly zoubky? :))))
  19.9.2005 10:35Natálie
  Tabi: sama se divím, ale písek nikde jinde než v terárku nemáme. Kvído je od něj vždycky špinavej, ale po hrabání se sám pečlivě očistí a ven už leze "odpísčenej" :)
  19.9.2005 12:25Tabi
  Natálie
  tak to je šikulka :), já stejně myslím, že ty naše dvě potvory, by chodily po zadních a v předních by nosily hromádky písku, který by mi pro radost rozsévaly po bytě :-D
  - - - - -
  Líza
  zdravíme Vás obě! :)
  neměl Ti náhodou přibýt nějaký syslík? .o)
  19.9.2005 16:54Kožót
  Tabi: Kačka by to s pískem dělala zrovna tak :-D
  19.9.2005 17:54Káčula
  A já se obávám, že naši krakeni by to vymysleli následovně - Bedina s Arňou by povalily Kajču na záda, na břicho by mu navrstvily hromadu písku, každá by ho čapla za dvě packy a používaly by ho takto jako vozík, dokud by neroznosily celé pískoviště po bytě :-)

  Asi bych měla míň fantazírovat :-)
  19.9.2005 22:28Natálie
  Ježiši, nechte toho! Já teď furt pozoruju Kvída, jestli ten písek opravdu nepronáší někam do skrýše pod kobercem ;)
  20.9.2005 08:39Tabi
  Kožót, Káčula, Natálie
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  až jsem se po ránu probudila .o)
  20.9.2005 09:46Liza
  Ahoj Tabi!ano syslík bude,jen jsem to nechala až po prázdninách,ale bude:-)))
  jak jste se měli s psouníky v létě?
  23.9.2005 08:21Tabi
  Honzo, sháníš ještě psounka .o)?
  http://linux.ifauna.cz/inzerce/?rubrika=11
  Psoun prerijní Prodám levně psouna.Tel:732666610 Moravskoslezský kraj


  Liza
  to se někdo má, takové dlouhé prázdniny .o)))
  23.9.2005 08:42monika
  Ahoj vsichni.
  Tanda: drzime palecky.
  Tabi: Pizizubce narostly zuby za tyden. Diky tomu, ze ted nejaky cas nezlobil v kleci mu dorostly i chlupy na věčné pleši na hlavě! (to je asi po roce, co zase Ferdín vypadá jako normální psoun).
  Kromě hlavy mu zarostl i zbytek těla - už zase nemá na bříšku letní ,,prasečí štětinky,,, ale huňatý medvědí kožíšek.
  Teď je moc dobré období. Ferdík je mazlivý, hravý a romantický. Dělá nám neustálou společnoost.
  Bohužel už doničil přenosku (klec je v dezolátním stavu už dávno), takže ho už nebereme na procházky. Nevypadá ale, že by mu to nějak moc vadilo.
  Tak ahojte všichni.

  PS: víte o někom, kdo by měl v kombinaci s psounem i papuška ŽAKA???
  23.9.2005 10:21Liza
  Tabi:ano dlouhé prázdniny,ještě týden a končí.
  Kukinka se také užívala,poprvé jsme vyzkoušely kšírky.Nejdříve jí to bylo jedno,pak vypadala nadšeně nmo a pak začala zuřit:-).Vydrží se procházet tak 10 minut a paj už je chce ze sebe servat nebo se ukrýt do nejbližšího křoví.
  Také nám nahlodala chalupu,už byla skoro venku,kdyby jsem jí nechytla za koukající zadeček z dírky,na to jako je to cvalík,je vážně čiperka:-)
  - - - - -
  monika:zrovna papouška žaka nevím,já jsem měla korely a psouna a nikdo si sebe nevšímal:-)
  23.9.2005 15:25Tabi
  monika
  to je dobře :o) a tu pohádku o HODNÉM a MAZLIVÉM psounovi Ti stejně nevěřím - tomu u nás doma říkáme sci-fi :-DDD, posíláme podrbání od dvou puberťaček, no jedné a půl .o)

  Liza
  já Tě uklidním, až Ti popíšu, jak vypadalo naše první setkání Julčy a kšírků, teda pokud mi zůstanou nějaké prsty, tuším, že boj s Rozou jsem tu již popisovala .o)

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=146 všední zábava našich nevšedních holčiček .o))
  23.9.2005 23:14Liza
  Tabi:určitě,popiš,těším se:-)))
  24.9.2005 09:57Tanisek
  Tabi
  jakto, že Váš Sanka bulteriér je hodnej na psouny. Tchánojc bulteriér by mi Tanýsky sežra a ještě by se mi vysmíval (mimochodem myslím, že sežere i moje dítě :-( )
  24.9.2005 16:11Kožót
  Pejskové, jedno jestli bulínek nebo pudl, ukazují povahu svého páníčka.
  24.9.2005 19:09Tanisek
  Kožót
  tak to teda nevím co si myslet. Oni povídají, že je hodnej a má mě rád, ale já si myslím, že mě terorizuje tím jak přede mnou stojí a řve a řve a řve, skáče na mě (na nikoho jiného ne) přestože na něj všichni kříčí aby to nedělal..... Nikoho neposlouchá hmmmmmmmmmmmmm
  25.9.2005 08:52Liza
  Tak moje smeška psounici milují,nejvíce tedy dvě fenky australského honáckého psa,pořád jí oblizují a mazlí se s jí,Když měla starší loni v létě štěnátka,tak měla tendence Kukinku k nim přidávat...pomalu jí i kojila:-)))
  25.9.2005 12:39Anonym
  Ahojte psouňáci ! Potřebuji radu: Mám doma odmalička čtyřletou samičku a teď jsem k ní výhodně přikoupila asi dvouletého samečka. Máte někdo zkušenost jak je na sebe zvyknout ? Sameček je v novém prostředí a samička je mu celkem šuma fuk, ale ta naše holka na něho štěká, cvaká zubama a vyjíždí packama. Zatím jsem je nedala do přímého kontaktu, jenom mají klece vedle sebe. Přes mříže na sebe dosáhnout, ale sameček stíhá ubýbat útokům. Přijme ho nebo je to marný boj ? díky moc za odpovědi :o)
  25.9.2005 21:13Petra
  Ahojky,
  žádám vás o pomoc.
  Před 2 měsíci nám umřela samička osmáka degu a jelikož jsme měli dvě,tak jsem hned běželi do zvěráče koupit další osmačku,aby ta druhá měla kamarádku a nebyla smutná.
  Právě jsem zjistila,že holka,kterou jsme teď kupovali,má miminka(zřejmě již byla nakrytá,když jsme si ji přivezli).
  A nyní moje žádost: nemáte,prosím,někdo detailní fotky,jak přesně vypadá sameček a jak samička? Nerada bych je špatně za 6 týdnů rozdělila od sebe.
  Jinak jsou překrásní,zatím víme o pěti drobečkách.Pošlu fotky!!!
  - - - - -
  Posílám slíbené fotky osmáků.Jsou k zulíbání:o)))))

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=147
  - - - - -
  Tabi
  Sanka a psouní holčičky jsou super,opět jsem se u fotek pobavila.
  26.9.2005 08:18Káčula
  Osmáčí miminka jsou nádherná! :-)
  26.9.2005 09:21Tanisek
  já chci osmáčí miminka ! :-)

  Anonym.
  TO se špatně radí na dálku. Je možný, že samička si hlídá teritorium a rodinu a bere samečka jako ohrožení. Tanýsek (měli jsme ho dřív) Božku přijal, ale věkový rozdíl je jen rok. A nějaký velký oddělování jsme nedělala. Jen na pár dní. Ještě když jsme pro Boženku jela, tak jsme Tandu brala s sebou, protože kdyby se mu nelíbila, tak psounici nemáme. V knížce jsem četla, že je dobrý nechávat nového psouna proběhnout a když ten starý na něj bude útočit, tak starého za trest zavřít, že se pak naučí, co je pro něj výhodné.
  26.9.2005 09:30Liza
  Ta miminka osmáčků jsou nádherná:)
  26.9.2005 10:52Březinka
  ahoj Petro.
  Jsem tu s radou jak rozpoznat osmáčky-kluky a cholky.
  Na tomto odkazu najdeš hodně rad, i tuto.Je to v levé záložce ROZMNOŽOVÁNÍ.
  http://www.degus.org/pred_.htm
  Ještě z mé zkušenosti.
  Moje Osmačky měly mláďata jednou.byla jsem vyřízená,jak poznám kluky a holky až je budu udávat.
  Ale opravdu je to jednoduché.Když Osmíka otočíš, tak kluk má mezeru mezi zadečkem a „čůracím otvorem“ daleko větší,než samička.Zkus si prohlédnout pár Osmáků a uvidíš, že to sama poznáš. Prověřila jsem malé Osmáky párkrát a vždy mi to vyšlo stejně,takže tím se ujistíš, že to děláš dobře.
  Držím pěsti.Březinka. Lenkabrezinova@seznam.cz
  26.9.2005 10:54Tabi
  Liza
  .o) uvidíme .o)

  Tanisek
  Sanynka je zlatíčko a plastelína, Honzík ji tak vychoval a je fakt k sežrání, jen je malinko tank, takže hrozí spíš úraz zalehnutím a převálcováním .o)))
  te´d vydrž a nestresuj se, až zase budeš "samostatná jednotka" .o), tak se na něj tvrdě oboř, aby si uvědomil, že se ho nebojíš a vedeš to tam Ty ne on .o)

  Anonym
  asi je to vždycky sázka do loterie, naše holčičky se seznamovaly pár dní přes klec, pak to byl společný výlet po pokoji, několik nakládaček a od té doby jsou naštěstí jak dvě sluníčka (teda na sebe :-D). Ještě se někde řešilo, jestli oba psounky neokoupat, případně malinko neomazat bobky toho původního, ale to byla jen teorie, asi to ještě nikdo nedělal.

  Petra
  napíše Ti hodná Březinka z králičí diskuze .o))))
  osmáčci jsou kouzelní!!!! ***** a děkujem .o)
  26.9.2005 11:01Březinka
  Petra:jo a jestě, máš úúúžasný osmáčky se tu rozplývám :-D. a taky vydařený fotky.papa
  26.9.2005 11:40Ali (včerejší anonym)
  Tabi: Tak já je nechám ještě pár dní komunikovat přes mříže.....a hlavně mě zajímá, až je zkusím dát naostro, pokud se do něj samička pustí, jestli mu nemůže vážně ublížit :o(
  ....a jinak se nám dneska narodily 2 činčilky :o)
  26.9.2005 12:39Tabi
  Ali
  no, to uvidíš, jak se k sobě chovají přes ty mříže, já vždycky vypustila jednu holčičku a druhá byla zavřená, když jsem viděla, že se oňuchávají přes mříže, tak jsem to pak zkusila a bylo to ok, ale Káčulka by Ti řekla, jak to vypadalo u nich, takže bu´d připravená rychle zasáhnout, myslím, že by se mohli pokousat i ošklivě. Ještě když jsem vypustila původní psounku Rozu, tak jsem tu novou šoupla do její klece a Roze zase nechala prošmejdit její malou.
  Držím palce a dej vědět, jak se Vám daří .o)) ***
  a k činčilkám gratulujem .o) předpokládám, že jsou stejně kouzelné jako Peti osmáčci :)))
  26.9.2005 15:18Ali
  Tabi
  zatím chodí jenom ta naše k jeho kleci a je zlá.....Počkám aspoň do pátku (samečka máme od této soboty) a pak ho zkusím taky pustit (samička bude zavřená). Zatím nemám odvahu, vyrůstal přece jenom jinde a nevím, co od něj můžu čekat i když se tváří, že to bude mazel......ale chci ho nechat aspoň trochu zvyknout na to, že v kleci je doma, aby se v případě třeba leknutí na procházce sám vrátil jako to dělá ta naše "stará" psounice.....Určitě dám vědět jak pokračují v seznamování, zatím dík :o)
  26.9.2005 15:24Tabi
  Ali
  to máš psounka od paní Jany z inzerce na psoun.com?
  to víš že jo, nespěchej, raději ať si to všechno z klícky pořádně občíhne .o)
  držíme palce a těšíme se na dobré zprávy .o))) ***
  26.9.2005 16:35Ali
  TABI
  neé....četla jsem tady pár příspěvků pozpátku a náhodou je to ten z inzerátu z iFAUNY, který se tady taky objevil: Psoun prériový, prodám levně psouna...moravskoslezský kraj....
  26.9.2005 16:42Tabi
  Ali
  jojo :o), tak to jsme zřejmě sousedky .o)))
  zatím hodně štěstíčka ***
  26.9.2005 18:01Petra
  Březinka
  Moc děkuji za radu.Určitě je prohlédnu a snad to poznám :o)))

  Osmáčkům jsem vyřídila,jak se vám všem líbí.Moc děkují za pochvalu ( jsou teď trochu pyšnější,nesmím to s těma pochvalama moc přehánět ).