od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2006
 • Zobrazuji 88 zaznamu.
 • 1.10.2006 10:35Saninka
  Natálie:ja se ctela zeptat k tomu vencemi:-))) mam ten samy problem:-))))ale straaasne se bojim je pustit samotny myslim bez ksiru ze se rozutecou a nevratej se:-( mela sem totiz predtim krecky ja vim jina mentalita sice se mi jedna krecice vracela a nezabehavala ale jsou to telatka vsichni:-))) nemam ty svy zlaticka od mailinka tak proto se bojim jeste vic:-/ jak ste to udelali ze neutikaj ?:-))
  1.10.2006 18:39Kožót
  Ahoj, tak mám myšky od Jolly ze školky doma. Hned je to veselejší. Ve školce obě myši zlobily, téměř na sebe nenechaly sáhnout, dokonce si přivlastnily i cizí klec, do které je Jolly dala, aby nebyly takoví trhači. Po návratu do "svého" bytu Kačka s Bubem spustili íjací koncert, málem se radostí pominuli a já nevěděl koho dřív drbat. Jsem rád, že mne vzali na milost, když jsem takhle zákeřně opustil.
  4.10.2006 13:52Natálie
  Saninka: my jsme je to právě nijak neučili. Kvída jsme se snažili brát ven od mala a pak ho jako hodně malýho pustit bez kšírků někde, kde nám nemohl daleko utéct - třeba na přehledné louce, nebo i v lese na nějakym vhodnym místě. Ale měli jsme oba v ruce bundu, abysme ho kdyžtak mohli lapnout a běhali za nim metr, aby neutekl. Časem se naučil, že může chodit na volno, ale nesmí chodit daleko, protože jinak se za nim rozběhneme a budeme na něj ječet :) A teď už ho pouštíme volně normálně, ale jen tam, kde mu nehrozí nebezpečí (nejsou tam kočky, auta a tak). Agáta u té to rozhodně není výchovou, tu jsme neučili nic, ale víme, že je to Kvídův ocásek, nehne se od něj na krok i doma ho furt pronásleduje a když ho nevidí, tak začne volat a pískat a on přiběhne. Takže jsme jí nejdřív pustili na kšírkách a když jsme viděli že Kvída pronásleduje, tak jsme jí pustili a oni chodili za sebou. Ale samotnou bych jí bez kšírů nepustila, to jsem si jistá, že by někam začala zdrhat a neposlouchala by.

  Kožót: tak ony myši ve školce zlobily? Příště s nima do polepšovny (rozumněj ke mě :)) Já je postavím všechny do řady a dám jim drezůru :) Za příplatek je naučim mýt nádobí a provádět další drobné práce, abys to nemusel dělat až přijedeš z dovčy. Kvído tady zrovna teď myje hrce a Agátka je utírá a uklízí :D
  4.10.2006 17:21Twin
  Ahojky. Chtěla bych se prosím zeptat. Za kolik se dá koupit psoun. Děkuji moc
  4.10.2006 19:48Vinny
  Twin: když budeš mít štěstí a seženeš ho tak asi nyní kolem 5000tisíc
  - - - - -
  Natálie: ani nevíš jak ti závidim :) už sem měla tendenci Bou pustit ale pořád se bojim a prostě dokud nebudem nejmíň tři s bundama a plnym belíkem zrní :) tak radši ne, ale Lunu ani omylem, proč nemůže za Bou taky tak chodit :)
  5.10.2006 08:01Káčula
  Tak my už máme doma podzim :-) Anďa na všechny ježí ocas a mně to zlatíčko včera při drbání prokouslo bezdůvodně ruku. Gumpe, těším se na tvoje letošní historky :-)))
  5.10.2006 11:22Kožót
  Natálie: Jestli chceš být cizinka ve svém vlastním bytě, rád Ti je do polepšovny příště šoupnu. A za ty domácí práce si rád připlatím :-)
  5.10.2006 16:48Natálie
  Vinny: no nejspíš je Agáta větší domácí puťka než Luna. Luna je prostě průzkumnice, zatímco Agátka je Kvídova věrná společnice, musí za nim furt cupitat kdyby snad něco potřeboval vyčistit z kožíšku nebo kdyby chtěl dát někomu packou ránu :) Nevim co bych ti poradila s Bou, možná bys ale mohla zkusit prodloužit jí nějakym provázkem vodítko,aby bylo fakt dlouhý a ona mohla na velkou vzdálenost a tak bys viděla, jeslti má tendence utíkat nebo jestli se vrací. My jsme měli vodítko na začátku prodloužený asi o 8 metrů :)

  Káčula: to mi ani neříkej, já pořád nevěřim že by Kvído snad byl něčeho takovýho schopnej, je to takovej roztomilej kočičák, furt po mě hopsá a tulí se, jestli mi prokousne prst, tak mu seženu na zimu takovou skleněnou kouli do který ho zavřu a on se v ní bude koulet, aby na mě nemohl :) Ale jsem smířená s tim, že to může nastat, zvlášť když má u sebe holku, tak doufám, že zimu přežiju bez trvalých náseledků. U vás jsou agesivní i holky? Kája je hodnej?

  Kožót: haha, jaká cizinka? Já bych byla jejich přísná babička ve svym vlastnim bytě, Bubo s Katkou by byli štěstim bez sebe kdyby uviděli Agátku s Kvídem. A copak teprve Kvído! Ten miluje všechno cizí co přijde do bytu a vsadim se, že by Katce skočil kolem krku a pak by spolu týden jen tancovali a hráli si a nechtěli k tobě domu :)
  5.10.2006 18:27Vinny
  Natálie: ona nezdrhá ani na tom krátkym :) už když ucejtí tlak zase se vrátí, delší už dát nemůžu zachytili by se v roští, už takhle je sranda je rozmotat popřípadě se bavit tim jak občas jedna druhou sejme :), někdy Bou normálně využívá tlak vodítka posadí se a visí na tom vodítku který drží rovnováhu za ní
  5.10.2006 18:55Gump
  Bože, tak ono už se to blíží!!!! Já s tou dobou temna počítám až od konce prosince, bylo tomu tak předloni i loni. Před rokem to bylo přesně 30. prosince, na to se nedá zapomenout. Den předtím jim málem přečteš pohádku na dobrou noc a ráno se protahuju v posteli a že já se probouzím až do odpoledne, tak když slyšíš chřestýše-psouna, máš asi vteřinu na to dostat se do obranné pozice. Někoho v noci děsí sen, že někam padá nebo že ho někdo pronásleduje, můj nejhrůznější sen je že jsem usnul, psouni jsou na volno pod vanou, což jsou, a já nezavřel dveře k sobě do místnosti, kde spím. Roztrhán a sežrán zaživa, je něco horšího? Není.
  V každém případě díky za varování, tímto vyhlašuju stav maximálního ohrožení. Svět se změnil.
  Přátelé, kdo je tady nový - tohle není :-), ale :-(((
  5.10.2006 22:57Myšák
  Gump: tak jsem si přečetla, jak to bylo předloni a loni - zlatej můj králík! :-)
  6.10.2006 07:48Káčula
  Naty: Jojo, holky jsou agresivní - Arňa ježí ocas a kouše, Bedina zatím jen při každém kontaktu smrdí jako skunk a je taková opatrná - já taky :-))) Karlos zatím OK, ale chlapi mají obecně delší vedení :-)))
  6.10.2006 13:08Natálie
  Gump: nestraš nás, v noci se mi bude zdát o kalužích krve :) Já furt doufám, že jak Agátka Kvída furt češe, drbe a pusinkuje, tak Kvído ani neví, že je už zima :))

  Káčula: no vidíš, to sem si myslela že ty holky nedělaji. A neni to tak že Bedina a Arňa jsou kluci a Karlička holka? :) No rozhodně budu ostražitá bez ohledu na pohlaví, ale zatim žádný změny nepozoruju.
  6.10.2006 13:37Káčula
  Naty: Nene, holky jsou skutečně holky a kulk je kluk, od loňska to víme na tuty :-) Karlos je ještě asi malej :-)
  6.10.2006 16:36Saninka
  Twin: a kdyz budes mit hooooodne velkou kliku jak ja:-)) zak i za 1000
  - - - - -
  jio lidicky tak jaaa klepu:-)))vsde kde je mozno ale u nas podzim zatim neni in:-DDDDD pupicek je mazlivej:-)) a chicky taky ale asi to bude drsny az na ne prijde:-DD
  - - - - -
  Natálie:JA KDYBYCH JE MELA OD MALA TAK SE ASI TAK NEBOJIM:-/ ALE PUPÍ BY ASI PROBLEM NEBYL NO TEDA MOZNA CHVILI:-)) ALE CHICKY:-ddd NO TO BY SLYSELA CELA PRAHA KDYBYCH NA NI JECELA STUUUUJ:-)))))))))jinak no moc ruzove to s poustenim navolno nevidim:-) č.je jak strela:-))) a p. je motak:-)))
  - - - - -
  jinak preju vseeeeeeem at vam ty zlatiiii nezlobiii:-))
  6.10.2006 21:42Adam
  Mám zájem o mládě psouna!! za rozumnou cenu! děkuji Adam kontakt: tazman.tazman@seznam.cz
  7.10.2006 09:27Vinny
  Twin: je fakt že my sme měli Lunu taky za ohodně míň, tím děkujeme Gumpovi :),jinak holky si pomalu zvykají na novou klec, ještě se bude doupravovat ale základ už snad je :),ale Bou nechce o novém bydlení ani slyšet až doděláme horní zavírání bude mít smůlu, stará klec se spálí, jinak nová klec má 2m š x 70cm h x 1 m v, takže snad si zvyknou :), zatim to nehrotim a nechávám je šmajdat sem a tam, aby z toho neměla Bou psychickou újmu, už takhle byly nešťastný z přesunů v pokoji
  7.10.2006 09:27Midži
  Gump-v týdnu jsem od našeho milého chřestýše zachranovala syna a manžela,takže vzal na milost jen mě a při dnešní obvyklé ranní mazlící návštěvě v posteli mám z ničeho nic pearsing na prsu.Ted si spokojeně jako nic přestýlá postel a chodí se mazlit a pro dobrůtky.Myslím,že když se domluvíme ,můžeme přez zimu natočit společně další díl Crriters!!!
  7.10.2006 19:02Jolly
  Ahoj všichni. Měla jsem poslední dobou samé hlídačky psouníků, takže jsem vás trochu zanedbávala. Všichni páníčci si své miláčky (Koža bestie ;-))) už odvezli domu, takže se budu snažit polepšit ;-).
  - - - - -
  Hagrid, Dano, Arturek 1+2, Saninka- jak se daří vašim miláčkům?
  8.10.2006 20:12arturek2
  Jolly: Ahoj, tak už konečně máme po tý nechutný říji, Timon byl fakt agresivní, ale z ničeho nic to přestalo,najednou se přišel pomazlit za přítelem,což bylo dost komický vzhledem k tomu,že den předtím kolem něho nemoh projít.Akorát mi příjde,že ¨trošku tý agresivity ještě má,rychle ho všechno vytočí ale pracujeme na tom :-) Pak mám problém s jídlem, jen tak mi Timon něco nesní,utrácim nehorázný peníze za všechny možný jídla pro zvířata ale on se jen ofrní,jí jen slunečnicový semínka a kukuřici,všechno ostatní mi nechá a i kdyby měl snad umřít hlady,tak to stejnak nesní,doháním to ovocem(nemuusíš mít strach,vše samozřejmě v rozumný míře) ale to si pám taky dost vybírá.Ale je to moje zlato teda naše.-) Ted zrovna jsou mí kluci na chatě protože já sem celý víkend v práci :-( a užívaj si samoty...
  8.10.2006 20:55Saninka
  já nevím jak vy ale mí zlatiiiiika jsou uuuzasny teda zatim:-))
  9.10.2006 10:37Hagrid
  Ahojky Všem, Jolly Daneček je zlatej,nejumazlenější tvoreček jakého jsem kdy poznala,o víkendech když nejsem v práci je se mnou doma na volno a po obídku si spolu i zdřímneme.srst se krásně spravila a dorostla do jiného odstínu ,tak trochu do stříbrna.Když jsem v práci tak se klec jenom třepe je rozmazlený tak, že prostě v ní nechce být. Odpoledne když příjdu a vytáhnu ho tak umí mluvit! opravdu si mi do ucha při mazlení stěžuje na tu potvoru klec že ho opět nepustila, je to takové tiché bručení prolínané vítězným uííííí.a pusinkami. Chová se skoro jako štěně,poslechne a příjde na zavolání a spoustu dalšího.Jen se mu nějak nechce bobkovat v kleci ,jakoby si to šetřil až ho pustím a pěkně to vyklopí do postele.Musím častěji povlíkat Toť vše.Mějte se všichni moc fajn.
  9.10.2006 11:26Radka
  Ahoj všem :-) Jsem po dovolené a ještě jsem nestačila přečíst příspěvky za posledních 14 dní, ale musím vám napsat :-)
  Fíďáka s Betynkou hlídali naši.Brácha má prokouslej loket a trenky.Táta byl první týden taky pryč a když přijel hned se běžel na psounky podívat - odešel s prokousnutou rukou skrz na skrz.
  Byla jsem šťastná, že jsem doma.Psounci se mazlili jak blázni, pořád mě pusinkovali a bylo vidět, že se jim taky stýskalo (jak se stýskalo mě nemá ani cenu psát ).V pátek přišel brácha na návštěvu a Fído dostal uplný záchvat. Skočil po něm, jak nějaká kobra - já tomu chtěla zabránit, tak jsem ho chytla a on mi v tom amoku uplně rozpáral dlaň.Maso mi leze ven a nechce se to zatáhnout, tak asi budu muset navštívit doktora - to je pro mě nejhorší, na doktory mám fobii :-)
  Už nikdy nebudu chytat rozuženého psouna v letu :-)) !!!
  9.10.2006 13:25Dana
  Ahoj všichni,
  Jolly - holčičky jsou zlatíčka.Betynka je s mazlením opatrnější, nejraději se mazlí se synem, ale Bára, to je mazel.Nejradši má, když se rozvalí na zádíčka a nechá si hladit "břicho" a tlamičku.Musím jim na noc sebrat misku se zrním, protože se v noci budí a cpou se.Betynka mi připadá akorát, ale Bára je velikánská a pěkně se začíná kulatit.Vůbec mi nechtějí žádnou zeleninu a ovoce, potvory.Jinak běhají na chatě na vodítkách, mají je prodloužená prádelní šňůrou asi tak na 6m a vracejí se na zavolání, ale bez vodítek si je pustit netroufnu.Pořád se opusinkovávají a oňufávají se jako kdyby si vybíraly blešky a umějí si i pěkně vletět do kožíšků a to je pak jekot a hlavně smrádek.Tak zatím papa
  9.10.2006 13:39Kožót
  Radka: To znám, Kačka to při vyhánění vetřelců také bere padni, komu padni. Mám pár jizev, když jsem před ní bránil návštěvu.
  10.10.2006 18:52Mettler
  Ahojky všichni :)
  Pozdravujte všechny zlatíčka a dejte jim za mě pusinku a něco dobrého na zub.
  Také se chci zeptat jak se pozdná, že má syslík přerostlé zuby?
  Děkuji za odpvědi a mějte se krásně :)
  11.10.2006 11:13Tabi
  Ahojki psouňáci :o)
  trochu vás zanedbávám, ale konečně jsem dohodila pár foteček do Demoličního alba, jak jsem holkám slíbila
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=225 a udělala svým holčičkám podzimní album https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=263
  musím je pochválit, páč pořád spí a tutíž moc nezlobí :-D ne, vážně, Rozárka je spící mazlík, Julča ještě trochu divočí, ale je to lepší a lepší :) hlavně už je nepoznám, když nejsou vedle sebe k porovnání, takhle ráno zdravím Rozárku přilepenou na kleci a ona se mi ozývá zachumlaná z pelíšku .o), asi jim dám mašle na krk, abych věděla, koho mám občas hubovat :)

  přeji všem klidné zimní období a pohodové psounky :)
  11.10.2006 14:43Natálie
  Tabi: fotky jsou nádherný, hlavně ty jak tam spolu holky spí, vypadaji tak neškodně a miloučce, že by skoro člověk zapomněl, jak jsou nebezpečný :) A pak je super jak si tahaji ty kusy toho bílýho vatelínu nebo co to je do domku, jsou srandovní. Demoliční četa mě taky pobavila, kdyby se všechny ty kusy nábytku daly dohromady, tak by to vypadalo jako u nás doma :))

  Jinak Kvído teď poslední dobou taky furt spí, občas vystrčí hlavu a chce drbat a chovat a naprosto radikální změnu pozoruju u Agátky, která byla plašan a nechtěla se nechat drbat a hladit, ale já jsem jí nenechala na pokoji a furt jí vytahovala a snažila se jí vysvětlit, že mazlení je fajn a asi se to konečně vyplatilo, protože Agátka obrátila o 100%, leze za mnou do postele každý ráno na mazlení, furt se kolem mě motá, chce chovat a otevírá na mě tlamičku. Tak jsem ráda, už to s ní vypadalo beznadějně, ale je to taky mazel, jen to chtěla zatajit :)
  11.10.2006 16:14Tabi
  Natálie
  díky Naty .o)
  viď, člověk by si řekl sladké veverky .o) a pak šup - Demoliční album :-D
  nevěřila bys, kolik si je toho schopna nacpat do pusy a jak se to pak ještě snaží vynést do koše :-D - mám nějaká videa, tak pokud se hecnu a dodělám deníček z ledna, tak bude i pár nekvalitních videí .o)
  u Vás nebo u nás :)))

  gratuluji k mazlíkům, to zahřeje na srdíčku :o), Julča za mnou přijde jen když doufá, že bych mohla být pochodující spižírna .) Kvídovi a Agátce posílám pohlazení a hubana na čumáček :o)*
  11.10.2006 18:02Midži
  Tabi-ty dva hajáskové fakt dvě zlatíčka!!! Ty okna jsou jak naše také tak upravené,ale ještě navíc máme zatmění,překousal silony od žaluzií tak jsem je musela nenapádně svázat provázkem a tudíž jsou nepoužitelné,okousané okno zamalovávám fixou! Ale tvé demoliční album nemá chybu,jak u ......stačí na Vás zavolat sociálku!!! Co by jsme pro ty naše milášky neobětovali !!!
  11.10.2006 20:21Vinny
  Tabi: :) koukám že jsme si vysloužili čestné místo v demoličním albu, no taky doufám že doházim další fotky, ale poslední dobou nějak nestíhám a psounice zlobí víc než kdy jindy, Bou mi ještě nepřekousla to že sem jí vzala sekyrou starou klec, za to luna mi překousává kabely ostošest
  Natálie: a pozor :) minule přišla luna dobrovolně na drbačku jako bou a nechala se skoro pět minut drbat, tak snad i u nás se to obrací v lepší, akorát já mám opačnou strategii :), nechceš tak nechceš
  12.10.2006 19:34Gumidci
  Ahoj všem,
  bohužel Vám musíme oznámit, že v noci z pondělka na úterý umřel náš milovaný Čipánek..
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=224
  Byl úžasný a nenahraditelný, je nám bez něj moc smutno..Doufáme, že se na nás dívá z psouního nebíčka a že je mu tam dobře.
  Čipánku, máme tě moc rádi, v našich srdíčkách budeš žít napořád!
  12.10.2006 21:32Gump
  ach jo, tohle je vždycky smutná zpráva, pro vás i pro všechny tady...
  je mi to líto :-(
  13.10.2006 07:31Kožót
  Gumídci: Ach jo, to mě moc mrzí.
  13.10.2006 09:24Hagrid
  Soucítím s Vámi,je mi to moc líto.DRŽTE SE.
  13.10.2006 13:47Dana
  Gumídci:
  Je mi to moc líto
  13.10.2006 14:57Radka
  Gumidci - je mi to moc líto.Sama jsem to zažila a vím, že to vyléčí až čas i když vzpomínky zůstanou.
  13.10.2006 15:22Káčula
  Gumídci, taky je mi to moc líto :-( Co se stalo - stáří, nebo nějaká nemoc, úraz?
  13.10.2006 16:32Vinny
  Gumídci: taky se přidávám :( s lítostí
  13.10.2006 20:04Midži
  Gumídci- je mi to moc líto,soucítím s Vámi.
  13.10.2006 23:39Saninka
  Gumidci :jeziiis to me moc mrzi ale to vas asi neutesi vim jaky je ztratit nekoho:-(( asi nema cenu psat ty reci ale jestli by se mi zadarili mladi:-) urco bych vam jedno raaaaada klidne nabidla:-) tak alespon takhle doufam ze sem vam to trapeni ulehcila chce to cas jinak jestli byste chteli vedet odkud by vznikli vasi ťutínci tak mam little alba
  - - - - -
  Jolly: ty jio nevim co je prastilo do ty jejich zazracny kebulky:-)) ale jsou jak vymeneny pupí se chce furt mazlit,nadava mi kdyz nemuzu:-)))))) ale slusne:-)) a ch.je to sami:-)))) ale mam problem ze ona demoluje byt a on se rychle uciii:-))) jak ji to mam vysvetlit!!!
  14.10.2006 13:25Gump
  Natálie
  Vše nejlepší Agátě k svátku posílají rodiče :-)
  14.10.2006 17:51Natálie
  Gump: Agátka děkuje a kdy prej přineseš dort (nejlépe ze slunečnicových semínek a místo svíček klasy kukuřice) :)
  14.10.2006 19:08Gump
  Kukuřice, stejně jako mattoni, už není. U nás nic nezbyde, především zásluhou Beky, její nejoblíbenější zvuk je pšouknutí těsnění ve dveřích ledničky, to jí dokáže i vzbudit :-) Včera mi psal brácha, že přišel domů (chodí sem tak jednou za měsíc) a že prý už na Čiperyho přišla podzimní depka, byl pořádně nabroušenej. Bylo mi to divný, to by bylo o dva měsíce dřív než minulé dva roky, a taky že jo. Přišel jsem domů a Čipery iááá, iááá, iááá, a hned se mi vyšplhal na rameno. Za chvíli dorazil brácha a rrrr, rrrrr, rrrrr, pohoda rázem pryč, cholerické chrčení a cvakání zubama, říkám tomu chřestýš. Žádná depka, prostě kvůli minimálním návštěvám se z bráchy stal vetřelec, nemůže tady být :-))
  15.10.2006 14:42Natálie
  Gump: tak na to nemusí mít náš Kvído ani depku, ten dělá chřestýše na všechny lidi kromě mě a přítele a mojeho bráchy, protože mýho bráchu vídá o víkendech a několikrát za rok je nucenej s nim pár dní bydlet :) Jinak cvaká na všechny, ale kromě toho cvakání jim vždycky běží zoubkama procvaknout i kus nohy, takže k nám vlastně už nikdo nechodí a když jo, tak je Kvído zavřenej a prožívá několikahodinovej hysterickej cvakací záchvat :) Když jsme u vás byli tak byl Čipery hodnej a nechal se i hladit, to by se u Kvída nestalo ani ve snu. Tak Čiperyho i Bekynu pozdravuj a vyřiď jim, že Agátka dneska celej den spí protože včera slavila ten svátek :))
  15.10.2006 18:42Saninka
  ježis lidicky ja teda nevim ale asi nemam psouny:-)))) ani chrestyse ani cvakajici bestijky kousaci nemam dneska jsme se mazlili v pelechu:-))) kde to berete?
  15.10.2006 18:57Midži
  Saninka-neboj ,dočkáš se,taky jsem si bláhově myslela,že to naše zlatíčko je jiné! A ejhle je to psoun-chřestýš!!!
  16.10.2006 11:34Tabi
  Gump
  koukám, že Čipery je lepší jak dobrman .o)

  u nás v poslední době občas cvaká Julča (když chodí po bytě), ale nechřestí, tak nevím, jestli se jen nerozcvičuje .o)

  Natálie
  holčičky přejí své sokyni taky všechno nejlepší k svátku .o), ale musela jsem jim nejdřív nabančit :-D to víš, žárlivé ženské .o) a Kvíďákovi posílají hubana .o)

  Gumidci
  je mi to líto :( určitě kouká a ukazuje Tině, Kožótkovi, Barunce, Toníčkovi, Arturkovi, Májince, Filípkovi a všem našim ostatním miláčkům, co tam v nebíčku pobíhají od kukuřice ke slunečnici, svoje hodné pánečky, kteří ho měli moc rádi ***

  Vinny
  omlouvám se, že to tak trvalo .o), až budou další fotky, zase je přišoupnu .o))
  sekyrou klec! tož to se nediv .o)

  Midži
  naštěstí nejsou fotky jen z naší jedové chýše, ale sociálku zavolej, třeba je hrozba psouního domova odnaučí byt předělávat k obrazu svému :-D
  16.10.2006 16:18Vinny
  Tabi: bou si občas taky zacvaká zubama, ale prostě jen tak jak když si je čistí, morčáci to dělaj hodně často a ty si to vysloveně užívaj, sice když si ukazujou kdo je silnější taky cvakaj zubama ale to je takovej jinej zvuk, stejně jako u Bou jde rozeznat mírumiluvné cvakání zubama a hrozivé cvakání zubama, je tam jiná intonace :)
  16.10.2006 16:31Tabi
  Vinny
  no, mi tohle cvakání připomíná vrtění ocáskem, je to něco jako : jsem zapnutá, zkoumám :-D nebo já fakt nevím, ale chřestýše jsem slyšela, když jsem hlídala Tedíka, to ho tuším Julča chtěla zakousnout .o)
  16.10.2006 18:52Jolly
  Děkuji za všechny zprávy, moc mě potěšily. ;-)
  - - - - -
  Gumídci- upřímnou soustrast....
  19.10.2006 19:11Midži
  Tak nevím jak Vaše myši,ale Midži dělá samičku,celé dny mi odnáší ze šuplat oblečení,vykrádá odpadkový koš,rozcupkovává časopisy,svůj dřevěný domeček otočil vzhůru nohama a za ním staví kokon z odpadků a prádélka,ale to mu nestačí a staví odpadkovou chýši ještě v kuchynské lince u utěrek,tam pro změnu nosí seno a slámu z klece,celý den jen běhá a staví a já běhám a zavírám šuplata,linku,koš a uklízím a uklízím !
  20.10.2006 08:11Hagrid
  U nás se zatím nic podezřelého neděje ,Daneček kouká z okna,sem tam si někde obrousí drábky a zoubky a hlavní co ho zajímá je se mazlit s paničkou.Nejšťastnější je po ránu když ho beru z klece,to je neuvěřitelnej jásot ,hýká až z toho skoro chraptí.
  20.10.2006 09:44Tabi
  Midži
  vítej do klubu :-D u nás teda holky moc neběhají, protože ráno vstanu a nikde ani chlup, večer přijdu, opět všechno v pelechu pod obrovským nánosem hader, když už jsem tak hnusná, že je vzbudím a násilím vytáhnu, tak Roza chvilku sedí uprostřed koberce na Budhu, pak se vydá ke gauči s vatelínem, nanosí si tam tak 3m, načechrá, ustele (já ji to zase vytáhnu :-D) a chrní, Julča ještě něco oběhne, zkontroluje díry, pokud nejsou ok, tak je zvětší a pár minut po Roze šupajdí taky do pelechu, no nekupte to - sluníčka :-D !
  20.10.2006 10:43vegous
  tak to my jsem dostavěli... bobulka je ještě trochu čilá... ale kukýšek je ledovej jak rampouch.... zase to zabalil... a bobča s ním asi nechce spát... protožejí studí.
  20.10.2006 14:19Saninka
  Midži::-)))))))))) no to ti dekuju:-)) ale zatim teda:-) klepu o 106:-))))))))
  20.10.2006 21:36Midži
  Dnešní den zas pacoval a pacoval jen ta velká deka z postele nešla celá utáhnout pacoval na tom tak 2 hodky,pak to vzdal a celé dece provedl důkladnou depilaci ,nezůstal skoro chlup ! Když on to má chudák těžké musí jako kluk stavět kokony a ještě jako naježená chřestící koule to tu ubránit.
  23.10.2006 18:47arturek2
  Zdravim klub psounku (toho času klub chřestýšu:) Mám dotaz kolik by měl přibližně vážit pulroční psoun?? Timonek má 750gramu,já si myslím,že to je akorát ale všichni ostatní mi tvrdí,že je tlustej,tak nevím jestli nasadit dietku:-)
  - - - - -
  Jolly: ahoj, tak máme za sebou první dovolenou,byla sice menší ale Timon jí zvládnul uplně na jedničku,byl strašně hodnej,ani sem ho skoro nepoznávala,to asi to jiný prostředí.Jinak na jaře by jsme chtěli pořídit Timotymu kamaráda nebo kamarádku:-)) , Vidim na Timonovi,jak mu strašně vadí,že je sám,je vždycky tak štastnej když dorazím z práce,že je to k neuvěření,vždycky mi příjde,že se zalkne jak piští a dělá slepičku, takže doufám,že to ten kamarád spraví..
  24.10.2006 19:03Mettler
  prodám psounku,pouze někomu zkusenemu u koho by se měla dobre.nebudu mít dostatek času na to abych se o ní starala jako doposud.jsem z Českých Budějovic. tel. 776002572 a nebo mail musulinek@post.cz » Detail inzerátuCelá ČRm776 002 572
  - - - - -
  To je včera uvěřejněný inzerát
  26.10.2006 12:30Monika
  Muzete prosim kvuli me zvazit sve psouny?
  Ja jsem s hruzou zjistila, ze nas Ferda vazi 1400 g! Ma teda trochu kulate brisko, ale nepripada mi zas tak nechutne tlustej.
  Snazim se byt drsna a nekrmit ho, ale jidlo je asi jediny, co ho zajima, kdy ho pustim z klece. A kdyz v kuchyni neco delam, je uplne neodbytnej a jen zoufale loudi a loudi, az si spetku zrni vyloudi...
  26.10.2006 13:31arturek2
  Monika: Ahoj,tak to vypadá,že máme stejný problém, Timona taky skoro nezajímá nic jinýho než jídlo... Ale když oni tak loudí,vid?
  26.10.2006 13:49Tabi
  Monika
  ahojki :o) Roza má +/- 1220g a Julča 1075g, ale Ferda může být větší, je to přeci chlap .o) tak buď v klídku :)
  26.10.2006 18:16arturek2
  Jolly: ahoj, prosím tě pošleš mi e-mail na pana Kozlíčka,ztratila jsem tu adresu, a musim mu poslat naše pokroky, díka moc.
  27.10.2006 07:23monika
  arturek2:no prave, oni sou neuveritelny loudilove...vzdycky mi furt splha po nohach abych mu neco dala, skace na kuchynskou lavici, z ty pak na stul, aby mohl hledat, jak je tezkej, tak se nevydrape tam, co normalne, kdyz neni tak tlustej a pak mi pri tech svych akrobacich pada z nabytku na dlazky! A kdyz zlobi extremne a ma pocit, ze ho chci ho zavrit do klece, tak me kouse! Potom ho samozrejme za trest do ty klece zavru opravdu.
  A nejvetsi sranda je, kdyz zlobi, pak zjisti, ze ja to vim a on pak zacne delat, ze nezlobi :)
  27.10.2006 15:29arturek2
  Monika: Loudilové,to je slabý slovo, Timon jak slyší nějaý šustění,tak mu vypíná mozek, stává se z něj šelma,co nevidí a neslyší.Ale taky jsem už párkrát nemohla timona najít,furt sem ho volala a on se neozýval a pak sem ho našla v koši, a on se neuměl vyšplhat nazpátek(nechápu jak se tam dostal) a tak tam pokorně čekal na svou paničku,to jsem mu najednou byla dobrá a choval se jak milius, tak za trest dostal denní pust s čárklem aby se mu nic nestalo,přece jen s tím mám blbý zkušenosti :-( Jsou to skvělý zvířata.
  27.10.2006 18:48Vinny
  Tak jsem se konečně polepšila a přidala fotky na http://bou.abctech.info z října, a dvě kraťoučký videa. No u nás maj zase psounice tak trochu dietku už se zase moc zakulatily, ještě že je nemám v čem zvážit. Jinak loudit uměj taky nádherně, obě o žrádlo a Bou o drbání. Luna si zase strhla jeden drápek (vypadala jak když jí někdo vraždil,naštěstí si ho nestrhla úplně takže dorůstá), ale relativně se nechal o mejt, sice byla vzteklá ale nekousla. Velká klec se jí líbí až moc a leze po ní jako opičák občas i hlavou dolu, druhý patro jsme nakonec vzdali má tam jenom část protože ho používá tak akorát na čumendu. Zdá se že holkám klec vyhovuje :), Bou ani nevyžaduje tolik běhat venku, chvíli si poběhá a zase mastí do své klece, navíc se naučili během dvou dnů bezproblémů chodit na kočičí záchod takže i čištění je jednodušší.
  28.10.2006 11:26Midži
  Vinny-krásný video-kde je psoun a ta klec,to se holky maj! Ale jsou opravdu kuličky !
  arturek2-u nás jsme v odpadkovém koši taky nejraději,víš co se tam najde skvělých věcí ?!
  28.10.2006 11:37Vinny
  Midži: já vim proto maj zase dietku, přitom skoro nic nedostávaj jsou o senu a mrkvi,tvrdej chleba sem tam a večer dostanou malinkatej zbyteček po morčácích (ten už teď maj zkrouhlej na dvě semínka dýně či dvě psí granule aby neřekli že nedostanou vůbec nic), nechápu kde to nabíraj, zvlášť luna, bou je stará peciválka, ale luna furt lítá, jak venku tak v kleci, no snad to zase nějak vyběhaj, přitom bou je teď o dost mrštnější než před měsícem vyleze i tam kam dřív nevylezla
  28.10.2006 11:44monika
  vinny, pekny stranky
  29.10.2006 09:10Hagrid
  Asi je to přirozený proces že na zimu něco více naberou až na ty psí granule se mi zdá že toho nedostávají nějak moc.Seno ,zrní zeleninu to je všechno podle mě ok.
  29.10.2006 10:33Midži
  u nás je to tedˇ jak v blázinci,každé kýchnutí je odíííááno do toho zaííáá ještě papoušek-šikula se ještě naučil chřestit ,pak křičí fuj Midži,mlaská na něj a pokřikuje chceš papání a do toho ještě hodí zvuk telefonu nebo sms.Midži šmejdí pod klecí papouška a čeká co vypadne a pak si na sebe vesele zachřestí.
  29.10.2006 14:59Vinny
  Hagrid: ty psí granule taky nedostávaj každej den a opravdu max. jednu granulku každá (velikosti burského oříšku),nemyslím si že by to pro ně bylo víc nezdravý než např. piškot, nevim zda tady nebo jinde jedna paní psala že její psoun nic jiného než psí granule žrát nechce :) a je na nich odmala,a pokud jde o to že psouni nežerou přece maso - měla bys vidět lunu jakej je zdatnej chytač much a když jí nestihnu tu mouchu čmajznout tak si na ní slastně pochutná, jaký názor maj ostatní? :), jinak opravdu ujišťuji že dostávají jednu psí malou granulku (ještě s přízviskem light) max. denně a spíš to dopadne tak že 1-2 do tejdne
  - - - - -
  Midži: tak my to máme podobné :) naštěstí nemáme papouška, i Bou už zdatně iááá, jenom když to chci zachytit na kameru jsou obě dvě jak myšky
  29.10.2006 18:39Hagrid
  Jasně ,to co popisuješ je v pořádku , i ve volné přírodě si zobne občas nějakého červíka.ale horší je to teda s tím psounem co dostává jen ty psí granule.My jsme měli dnes stěhovací den ,Dandovi se podařilo zalézt nějakým záhadným způsobem za velkou těžkou almaru a tam hýkal jak o život ,nějak mu to asi nešlo zpátky.Ale už je v pelíšku spokojenej že nás trošku prohnal a sladce spinká.
  29.10.2006 19:17Midži
  Hagrid-Midži se psí granule ani nedotkne,zkoušela jsem více druhů, ale mouchou nepohrdne,zfackuje jí pacičkama a slupne,lepší než chameleon.
  Vinny-zkus zakašlat,funguje to !
  29.10.2006 20:04Vinny
  Midži: to funguje, ale jen v případě že neni zaplá kamera, teď iaj skoro na všechno
  - - - - -
  Hagrid: no já nevim když si přečteš co psí granule obsahujou, myslím že by sme se na nich uživili i my, i když já bych to teda nechroupala :),snažila jsem se sehnat krmení určené pro psouny,ale max. kdybych si to nechala poslat z ciziny, jinak teď se v obchodech objevila zlehčená směs pro pískomily a činčily,ale když sem to koupila a rozbalila je tam v podstatě to co nechávaj morčáci napospas psounicím
  30.10.2006 15:13monika
  Midži - u nás kašel nefunguje, na nás Íá jen při návratu domů. Občaas zaíá když s náma spí a má nějaký sny.

  Nový album:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=268
  30.10.2006 17:01Midži
  monika-on mi íá pořád,kdykoliv jen otevřu dveře a slyší mě,když ho vyndám z klece,nejvíce se může uíat když příjdem z procházky to se uíá u klece,před baráčkem a ještě vlítne do baráčku a doíává se tam. Tedˇ jsem nastydlá a je to až protivné na každé zakašlání.
  Supr fotky,ty máš,ale zlatíčko,pouštíš ho venku bez vodítka? To já raději ne,kdyby se náhodou něčeho lekl,tak mi veme čáru,stačí na vodítku,to vystřelí až na konci hodí salto a pak se jde v klidu schovat do košíčku.

  ´
  30.10.2006 19:56Kožót
  Ti moji íjají taky skoro na každý podnět a pořád. Zaručeně mi odpoví, když cinknu lžičkou o hrnek, pustím vodu, spláchnu, zakašlu, v televizi pustí nějakou znělku,... Nejlepší je, když íjají viditelně od radosti - když je pustím ven z klece probíhat, když přijdu domů a nejvíc, když se vrátíme z víkendu z cizího prostředí do toho svého, to mám strach, že si při té kontrole svého rajónu zobák roztrhnou.
  30.10.2006 20:56arturek2
  Timon se taky muže zbláznit když příjdu domu,to je samí íáíá, někdy to vypadá,že se štěstím zalkne.Akorát jsem ted byla nemocná a Timon se ozval na každý zakašlání až s tím skoro otravoval :-)
  31.10.2006 08:09monika
  Tak to je supr jak vam ty mysi iaji. Ferda fakt jen když se za nim vrátíme domů, občas ještě venku, když běhá, pak se k nám vrátí na deku, tak ma někdy takovou radost, že zaíá.
  Ale fakt to neni moc caste. Ale je nekdy docela síla, když spíme, Ferda spí s náma na polštáři nebo poblíž hlavy a z ničho nic uprostřed noci zaíá, to je pořádnej šok na srdce:)
  Midži: Už je tak nějak naučenej bez vodítka, je to podle nálady, ale většinou vodítko není třeba, přtel si vodítko ani skoro nikdy nebere.
  Venčíme ho na louce 5 minut pěšky z domova. Venčíme už 3 roky, takže to tam zná a je zvyklý. Někdy má fakt stavy, že jde prostě bez nás na tak dlouhou procházku, že pro něj radši jdeme a přinesem si ho, když má takhle zvědavou náladu, tak ho prostě necháme jít a pak ho zase přineseme, když už jde pro něj člověk po pátý, tak je to takový trochu otravný.
  Ale dost často máme takovou idilku, že sedíme na dece a myš se pořád drží poblíž. je to fajn.
  31.10.2006 09:13arturek2
  Monika: ty jo,ty to popisuješ jako uplnou idilku, snad se k něčeme takovýhlemu taky dopracujeme..
  31.10.2006 15:33Vinny
  arturek2,Monika: to by se mi taky líbilo bohužel uprostřed města to asi moc reálný neni,kdybych měla aspoň jistotu že když pustím lunu, bude se držet bou ale to ani omylem, každá musí jít prostě úplně někam jinam,lunu sem zkusila bez vodítka jednou a naposled,i když u Bou se zdá že už má vodítko jen tak aby se neřeklo, popřípadě ho používá k udržení rovnováhy
  31.10.2006 16:54arturek2
  Vinny:Přesně tak, mezi panelákama to jde dost těžko. Kdybych pustila Timona na trávu,tak jediný co by dělal,tak by papal trávu do nezřízení, to já mu samozřejmě nedovolim a tím muj milovaný chytne rapla co si to vlastně dovoluju mu něco zakazovat a s veselym venčením je konec,protože pak už chce Timča jen kousat.
  31.10.2006 17:09Midži
  to mi se mezi panelákama nevenčíme,ale stejně si běží kam chce,když se něčeho lekne tak se splaší a asi by dost rychle zdrhnul. Máme výhodu,že jde až domů po svejch a odevšaď trefí,je supr jak je naučený zastavit před vraty ,2 dveřmi a jen čeká jak otvírám a vklouzne dovnitř až ke své kleci a pak se uíá,sundám postrojek,rozvalí se na zem a musím ho celého podrbat od toho ošklivého postrojku a on do toho íá a vbíhá do klece ,do baráčku íát a zase podrbat a když to už asi stačí tak tam zůstane.
  31.10.2006 18:28Hagrid
  arturek 2 jak to tady tak čtu ,myslím to Timonkovo chování,tak tě chci jen uklidnit,Timonek je Danečkův menší bráška,a jejich mentalita je velmi podobná.Danda byl to samé pokud byl menší prostě jsem utržila moc a moc kousanců jen proto že měl tendenci se chovat jako malé rozmazlené děcko a zkoušel kdo z koho a uměl se pořádně vztekat. toto všechno se z nenadání prostě vypařilo a nemluvě o jeho obrovské srdečnosti a umazlenosti se takový ten rapl kdy si postaví hlavu objeví strašně málo a nikdy ne už na tvrdo jen takové mírnější raf raf ale krev neteče.jako by se cíleně ovládal. Měla jsem možnost Timonka sledovat a opravdu se nezapře že jsou bráškové. Stejně umazlená miminka ,dávají do toho všechno,taková láska po italsku.
  31.10.2006 20:54arturek2
  Hagrid: dává do toho všechno,to je ta správná věta:-) Sice se vzteká hodně,ale týden od týdne je to opravdu lepší, čím dál tím víckrát se příjde pomazlit, jenže pak najednou zatmění a začne kousat do všeho co jde a nejde ho ukorigovat, ale je to ještě puberták, tak to do jisté míry chápu.
  31.10.2006 22:36Vinny
  arturek2: tak to Luna je venku pořád taková odtažitá, i když občas vysloveně provokuje, za to v kleci se může už s Bou přetrhnout kterou z nich budem drbat, většinou jedna druhou zalehává abych tu první nedrbala moc, jinak oceňuju to to že Luna i když je hodně vytočená nekouše do krve, občas má záchvat zuřivostí a bez příčiny vystartuje ale většinou je to spíš poškádlení a sice to bolí ale dává si majzla aby neprokousla do krve, ale když se do něčeho pustí stojí to za to a mám co dělat abych jí odehnala prostě zavře oči vystrčí na mě zadek :) a drží si svou pozici za každou cenu, prostě to budu drásat a hotovo zkus mě zastavit :) (pokud možno si vybere ten nejužší roh kam se na ní špatně dostanu), na Bou už naštěstí většinou stačí mírně zvednutý hlas a je to ten nejhodnější psoun :), ale v íání zaručeně vede Luna, a co se týče naježení ocásku těžko říct :) která je z nich lepší, u Bou ho vidim málokdy a to na ní houknu ať se zklidní (kupodivu to pomůže, popřípadě v danou chvíli pošlu Bou někam.... a ona za chvíli přicupitá v dobrém rozmaru), u Luny dost často zvlášť když si vybere svůj roh a vzteká se že to nejde a já se jí u toho ještě dovoluju obtěžovat, to je pak takový to ublížený poštěkávání
  - - - - -
  kolik vlastně u vašich psouníků rozpoznáváte zvuků? já jsem jich zatím slyšela několik - oblíbené iání, chřestýše, pak takový to blmb (to jsem slyšela jen u Bou, vydává to většinou když se jí zdá že jí už dlouho nikdo nedrbal),ustrašené poštěkávání,vyčítací poštěkávání a již zmínění ublížené poštěkávání........na víc si v tuto chvíli nevzpomínám ale pár jich tam ještě bylo
  31.10.2006 22:58Midži
  Vinny- u nás ještě hysterické štěkání, když se něčeho lekne za oknem hodí šipku za sedačku a štěká a štěká,nejde to vypnout asi tak 10 min.,někdy se nadechne a pokračuje.