od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2006
 • Zobrazuji 96 zaznamu.
 • 1.12.2006 10:05Natálie
  Vinny: jakej míček? To neznám. Dá se to koupit normálně ve zverimexu? A to si jim do toho míčku něco nasypala? Já to chci pro ně taky, kéž by si moje myši nerušeně dvě hodiny hrály s míčkem :))
  1.12.2006 13:00želva
  Natálie - to seženeš normálně ve zverimexů
  1.12.2006 14:08Gump
  Natálie: i já bych si přál, aby si moje myši dvě hodiny hrály s míčkem :)) Beky by ho sice rychle rozebrala na prvočinitele, ale snad by aspoň Čipery dal pokoj. Marodím, jsem doma, ale připadám si jak oběť na zvýšeném pohřebním loži - ležím v posteli a ten blázen už pod ní týden chřestí a zuří, že se sem nemůže dostat. Samozřejmě mu tentokrát vůbec nejde o tu postel... Po bytě se pohybuju se smetákem, přemýšlím o hrablu na sníh, je to bitva o každý metr!
  1.12.2006 15:10Vinny
  Gump: Luna neměla ani tendenci to rozebírat :), navíc je to takovej tvrdej gumoplast, takže ono jim to tak dva měsíce dá :), a ono se to blbě hryže když to utíká :), už taky čumí z klece kdy jí pustim a vzápětí čumí kde má míček :), jinak sem přišla od zubaře ne v moc dobrý náladě (pár návštěv mě ještě čeká), ale ty tvoje historky mě vždycky dostanou :)
  1.12.2006 15:22Myšák
  Gump: to ho ještě nenapadlo podhryzat u postele nohy? :-)
  1.12.2006 16:47Tedítko
  Ahooojky všichni:-) Moc se omlouvám, že jsem dlouho nepsala, neměli jsme v novém bytečku internet, ale od teďka bude všechno při starém:-)

  Tedík zrovna začal mít to svoje období, takže už od neděle nevylezl z budky od Taby:-) Jindy spinká mimo budku pod utěrkou, ale teď se přestěhoval i s tou utěrkou. Nejdřív jsem si myslela, že je uražený, protože jsem ho okoupala, teď zjišťuju, že nechce ani žrát a milované jablíčko vyhodil nekompromisně z domečku:-(
  Tabi-kdy budeš mít na mě časík?
  - - - - -
  Gumpe, tak už ti to zase začalo? Tak hodně štěstí:-)
  1.12.2006 20:35Lenuli a Sparky
  Ahoj all: děláme pokroky, dnes mi přisla SPARKY sama na dlaň a položila si hlavičku a nechala se drbaaat:-)....
  2.12.2006 18:22Žabka
  Prosím, nevíte někdo o někom, kdo chová sysly? Myslím ty naše, evropské. Vím, že je to chráněný druh, zajímá mě možnost jejich vracení do přírody. Dneska jsem se náhodou vedle na potkanech dozvěděla o syslu richadsonovu (a pak jsem zjistila, že tady je toho o něm víc:-) ), ten by se mi moc líbil na mazlíčka, ale u toho "normálního" sysla mi jde o možnost jeho navracení do přírody z domácích odchovů. Prcuji v jedné ekologické organizaci, a na území, o které se snažíme pečovat, dřív sysli žili. Prosím, kdybyste někdo o něčem věděli, písněte mi na mail. Dík. (zabkacarevna@seznam.cz)
  4.12.2006 10:57Tabi
  Bertíček
  všechno nejlepší k svátku .o)

  Tedítko
  no sláva :), tak podrbání Tedíkovi od tetičky a písnu Ti sms a domluvíme se .o)

  Gump
  je to jasné, vyloženě mu tam překážíš, máš si sbalit kufry a mazat do Norska .o

  Midži
  to jsou sluníci :))))

  Natálie
  tak jsem mluvila s holkama o té kapele a prý by do toho šly, jen neví, jestli by potřebovaly housle, prý by jim bubeník stačil .o)))
  5.12.2006 12:51Tedítko
  Ahojky Tabi, tak písni a sejdeme se, ju? Na vínko:-)

  Tedík je nějaký divný. Už od minulé neděle pořádně nevylezl z budky a nežere. Dělají to i vaši psouníci?
  5.12.2006 14:31vegous
  S kukýšem teď taky neni žádá sranda.... přijdu domu, bobča v pelíšku... skoro prázdném... v kleci bordel jak v tanku a kukýš uprostřed na podlážce ledovej jak mražený file a když se snažíí seč mu síly stačí dovléci se do pelechu... trvá mu to asi jako lenochodovi a pohybuje se jak chameleon (rozvážně a kývavě)...
  5.12.2006 17:42Vinny
  tak to my máme asi nějaký divný psouny, Bou je spíš jak na drátkách, nikdy neměla tolik energie, a Luna pořád stejně divoká
  - - - - -
  Dokonce si spolu hrajou na medvědi a to už dobrý dva měsíce nedělali
  5.12.2006 18:21Midži
  U nás se taky tak 3 dny hajá a pak zas 3 dny šílí .
  6.12.2006 11:22tedítko
  No jo, ale u nás se hajá už skoro 14 dní, jsem z toho celá divoká. Včera chtěl Tedíka vidět pán, co vyměňuje ty tyčinky na radiátorech a Tedík mi ležel v ruce a koukal jak vyoraná myš.
  6.12.2006 14:46Radka
  U nás se nehajá, u nás se pěkně zlobí.Fído se snaží nakrejvat Betynku, ta řve jak protržená a snaží se před ním schovat za sedačku.To se jí už dvakrát podařilo a rozkousala jí zevnitř, takže jí můžu vyhodit-uvnitř je obrovská díra:-).Jak k nám někdo přijde, tak ho Fído hned napadá a když se mu to nedaří, tak aspoň počůrá celou chodbu.Jsou teď fakt šílený, dřív udeřila pátá a oba hajali, teď lítaj ještě v jednu ráno a já nemůžu spát......už aby bylo jaro, šoupnu je k našim na zadradu a budu gruntovat a gruntovat.....
  6.12.2006 16:16Gabrielle
  Uvažuju o koupi nějakého zvířátka. Můžete mi prosím poradit, zda je psoun tou správnou volbou? dá se ochočit? naučí se něco? je náročný na péči? kolik asi stojí? děkuji za odpověď. prosím odepište co nejdříve.
  6.12.2006 17:24arturek2
  U nás se nehajá jen v noci, to Timon jančí jak blázen a hraje na pletivo od bedny a to jsou šílený zvuky.Dost nás tím vytáčí. Ale přijde mi,že to dělá naschvál,pokud ho okřiknu, tak to dělá ještě víc.A přes den spí a to já neovlivnim protože jsem v práci ale když mám volno, tak mu nedovolim spát přes den a to je pak Timon parádně protivnej.Máme zrovna období kdy ničí cokoliv co je z látky,hodně ho hlídám protože vím,že bavlna je nebezpečná pro něj ale už i tak mám zničenýho povlečení a prostěradel strašně moc.Dělá si ze mě prdelky, příjde mi,že mě vubec nebere vážně.
  6.12.2006 17:40Lenuli a Sparky
  to u nás jsme hodní....:-)) akorát se pořád bojíme....Myslíte, že když ji chci zvyknout na chování v ruce mám ji držet prostě tak dlouho a několikrát třeba za den, až pochopí že to nemá cenu, že prostě musí?? Zkoušela jsem to a musím říct, že po 3x už je to lepší...ale trhá mi to srdce...když píská o pomoc:-), ale pak zklidní a nepíští a je to fakt lepší....nedělám to třeba špatně?
  6.12.2006 19:04Vinny
  Gabrielle: zkus si pročíst archiv diskuze a určitě najdeš odpověď na všechny tvoje otázky, cena psouna je cca 5000,- když se ti ho povede vůbec sehnat, povahově je to něco mezi kočkou a psem, částečně se vychovat dá ale když si řekne že se na tebe může tak mu v tom nic nezabrání, co se týče jídla náročný není hlavně seno, většina psounů se naučí dělat potřebu do jednoho rohu, ochočit a vychovat se relativně dá ale záleží jak na danym psounovi tak na tom kdo ho vychovává, určitě to není zvíře pro "děti" ,psoun dokáže být i sakra nebezpečný a dost inteligentní
  6.12.2006 21:26Bertíček
  ahoj lidicky, jen co po vanocich koupim baterky do fotaku, tak vam poslu zase nejake aktualni bertika. tlapku uz mame zcela zdravou...tedy bertik, ja na ni mam paradni podrinu a ranu jak od srapnelu, protoze bertik mi prednimi rezaky razne ukazal, ze se do klece nepuuujdeeee;-))) hajzlik malej. ale jinak ho miluju;-))
  mejte se krasne, podrbejte mazliky a brzy nafotkovanou;-))
  - - - - -
  jeste dekuju Tabi za pranicko;-)) zlata, diky moc!
  7.12.2006 12:18arturek2
  Tak si tak prohlížim vaše alba a napadá mě čím vším vlastně svým miláčkum vystýláte bedýnky?Timon má jen seno ale chtěla bych mu to trochu vylepšit ale bojím se abych mu tam nedala něco čím bych mu mohla ublížit.Viděla jsem dobře,že tam má někdo i vatu??
  7.12.2006 14:45Gump
  Dnes jsem jako podestýlku sehnal to, co jsem nesehnal tři roky, jmenuje se to přesně Dřevitá vlna, jsou to takové třásně, tuším, že se někdy dávají do balíků nebo to používají v porcelánkách, když balí to kulatý, bílý, no honem, jak se tomu říká, jo - porcelán! Dnes jsem to pořídil za 25 korun, je tam napsáno bezprašné stelivo a to je 100% pravda, právě v tom je největší rozdíl proti pilinám nebo hoblinám, jsem zvědavej, jakej to bude mít ohlas, ti lotři si to možná ani nezaslouží :) Jestli u nich neuspěje, tak si v tom klidně ustele páníček, bezva to voní a fakt vůbec nepráší. Psouni si tady dosud lebedí v molitanu, ze kterýho kdysi dávno byla naše sedačka, občas jim někam položím paírové kapesníky, ty jdou okamžitě na stavbu, hadry mají taky, dokonce jednu kravatu. Bráchovu, on o tom dodnes neví, ale neměl si jí na to křeslo pokládat, aby se na ní dalo dosáhnout, to dá rozum :)
  7.12.2006 15:23arturek2
  Gump: a kde se taková dřevitá vlna sežene?Copak hadry psouni mužou?Já myslela,že neumějí nějak strávit to co je v těch látkách...
  7.12.2006 16:25Gump
  Dnes jsem jí prvně viděl ve Sparu, jenže ve zwerimexu, kterej tomu Sparu nepatří. Snad bych ti jí mohl poslat, to by nebyl problém, kdybych toho neposílal tunu :)
  7.12.2006 16:25Kožót
  arturek2: pozor, není to vata, je to vatelín do polštářů. Kačka i Bubo v tom jsou moc spokojeni. Zeptej se Jolly, ta s tím vatelínem ale nemá dobré zkušenosti. Mě se osvědčil.

  Gumpe, koukám, že jsi nebyl dlouho kousnutej, máš docela dost humoru :-D
  7.12.2006 16:57arturek2
  Gump: tak já se podívám u sebe po zverimexech a dyžtak bych Tě poprosila ale neboj byla by to jen pul tuna :-)
  - - - - -
  Kožot: aha tak proto mi Timon krade polštáře a snaží se je odtáhnout do boudy- on chce ten vatelín :-)
  7.12.2006 17:21Gump
  Vatelín mám taky, ale z něj mám zase já trochu strach, jsou to jemná a hlavně nekonečná vlákna, připomíná mi to cukrovou vatu, a mít je napůl v sobě a napůl venku, to by asi psounům neudělalo dobře. A nedá se toho z tlamičky dobře zbavit, aspoň mi to tak připadá. Nejlepší je ten molitan na kousky, mám tady hromadu, jak shrabané listí pod opadaným stromem, to tady pořád stěhujou a já denně asi sedmkrát zametám. Zítra k nám jde dát firma plastový okno, tak trochu uklízím, aby na mě neposlali Zubatou ze sociálky :)
  Kožót: kousnutej jsem byl naposledy dneska, ale naštěstí to odnesla jen bota, taková pevná kůže, člověk by řekl neprokousnutelná, ale kdepak, Čipery se zahryzl a visel na ní deset vteřin, prostě nepříčetnej blázen!
  arturek2: když toho vezmeš víc, určitě to vyjde levněji, půl tuny máš sotva na deset let, zvaž to dobře!
  7.12.2006 19:31arturek2
  Gump: právě jsem to dobře zvážila a máš pravdu pul je málo,to Tě na tý poště pochválí a udělají Tě zákazníkem měsíce:-)
  8.12.2006 08:04Kožót
  S těmi vlákny máš pravdu, jsou docela dlouhá. Já jim to cupuji na menší chomáčky, ale to hlavně z důvodu, aby se na těch dlouhých vláknech neuškrtili.
  8.12.2006 08:47Káčula
  Pak je taky paráda, když vytlačí bobky jako korálky, všechny spojené vláknem, které sežrali. Bedina jednou sežrala takovou tu tenkou prádelní gumičku, pak z ní vylezl korálkový náramek :-)
  8.12.2006 17:42Lenuli a Sparky
  A nemáte strach, že se jim poničí trávící trakt? Tím, že jim prolízá zažíváním umělé vlákno a vlastně cizí předmět? Podle mě se jim tím poškozují střeva...můj názor...a určitě to enormě zatěžuje zažívání.....já bych to mojí syslí slečně ani jinému psounkovi teda nedala....
  9.12.2006 15:47Mettler
  Ahojky lidičky,
  doufám, že se máte dobře.

  Chtěla jsem se zeptat jestli bych odsud z rubriky Zajímavosti mohla okopčit informace o syslu Richardsonovém? Budu vytvářet webové sránky o tomto krásném zvířátku.
  Předem dík za odpověď.

  Posílám pohlazení všem syslíkům a psounkům
  10.12.2006 13:24Gump
  Přátelé, jestli jsem se do dneška cítil v posteli bezpečně, od dnešního poledne to neplatí. To si takhle ležím a najednou mám v levé ruce zakousnutého Čiperyho, okamžitě mi došlo, že se mi to nezdá. Zahryzl se pěkně hluboko a nechtěl se pustit, visel mi tam dobrejch deset vteřin, a to jsem s ním mával sem a tam.
  Voda, led, septonex a jedu na chirurgii :(
  Mohl jsem mít hodné psouny, ale Čipery řekl NE!
  A nechechtejte se, jinak si na vás nevzpomenu ve své závěti :)
  10.12.2006 17:21arturek2
  Gump - Bohužel to nejde se nechechtat, když to napíšeš takhle. Byly nějaký stehy? To se Čipery chová takhle celou zimu? Scháněla jsem tu dřevitou vlnu, byla jsem celkem už v 5 zverimexech a NIC. Ale Praha je veliká, to by byl v tom čert abych to nesehnala.
  10.12.2006 19:14Myšák
  Gump: není Čipery někde lechtivej? Že bys ho při takovém zakousnutí pošimral na správném místě, aby se začal chechtat a odpadl? Jak se Ti vůbec dostal na postel - nezkrátil nenápadně ty nohy?
  10.12.2006 19:23Gump
  Zmetek normálně vyskočil a hrál to na jednu kartu - buď se zakousne, nebo to zkusí podruhé :) Mám tři stehy, řekl jsem z bezpečnostních důvodů, že jsem si to udělal o hřebík :) Fuj, lhát se nemá, ale jděte případně s Čiperym k veterinářovi, to prostě nejde!
  10.12.2006 19:48Myšák
  Gump: Čipery to nejspíš vidí tak, že je v bytě málo samiček a dřevité vlny. A vana je taky jen jedna... Držím Ti palce, abys tuhle zimu přežil relativně celý!
  11.12.2006 08:02Káčula
  Gumpe, doufám, že máš fotku zranění :-)))
  11.12.2006 10:55Tabi
  Dana
  všechno nejlepší k svátku .o)

  Gump
  myslím, že bys měl začít uvažovat o patrové posteli a chůdách .o)
  11.12.2006 20:07Gump
  No jo, srandičky, to se dalo čekat, máte štěstí, že už mě to nebolí :) Patrová postel by byla fajn, jenže někdy prosté slézt musíš, a já přesně vidím Čiperyho, jak dole čeká a cvaká zubama. Mimochodem vypadá jako rozesmátej Krakonoš, protože když je nepříčetnej, tak slintá a dělá mu to proužky od koutků dál, fakt to vypadá jako fousy. Jako by měl tři centimetry na každou stranu namočený, vlastně on je namočený má, uslintaný, ale jako legrace to jen vypadá. Tohle by se vyfotit dalo, jenže já už několikátej týden marodím a foťák mám v práci, kde se mi nechce moc objevovat, teď to není vhodný.
  Jinak při pomyšlení na Čiperyho čekajícího pod palandou se mi vybavila jedna historka, jednou se bavil s atletem tuším že z Tanzánie, on tady žije už déle a mluví solidně česky, tak vyprávěl, jak k nim cizinci s prachama jezdí lovit jaguáry, což je teda :(. Prý každý cizinec se chová jako machr, ale každému se od těch domorodců, které si najímají jako průvodce, dostane zásadního poučení: Pane, vy pořád musíte vědět, že vy nelovit jaguár, ale jaguár lovit vás :)))))
  No, snad jsem vás moc nerozesmál, to by mě mrzelo...
  - - - - -
  Samozřejmě, že s tím atletem jsem se bavil já, ne Čipery :))
  11.12.2006 21:06Mettler
  Tabi: Nevím tedy jak u Gumpa, ale já patrovou postel mám a syslům vůbec nedělá problém se na ní dostat. Takže nevím, zda by to bylo řešení :)
  11.12.2006 21:45Vinny
  Mettler: no my máme taky patrovou postel :) (dva metry vysoko), Bou už umí na druhej schod, a Luna to bere jednoduššim způsobem, nakousává jeden z hlavních nosných trámů :) (že by byla po tatínkovi....)
  11.12.2006 23:01Gump
  Jestli je Luna po někom, tak po mamince, to Bekyna je likvidátorka všeho. Zase už nekouše mě, to Čipery je přesný opak. Beky je bezva, zachrastím pytlíkem s piškotama a přijde a má výraz šťastnýho psouna, hladit se nechá a nekouše bez varování, prostě už se chová jako dáma, to dřív nebývalo :)
  12.12.2006 11:33Tedítko
  Gumpe, tak to je gól:-) Ať se sebevíc snažím, nedokážu si to představit:-) Nevím, co bych dělala. Fakt se nedá dělat nic jiného, než se tomu chechtat:-) Ale je mi tě fakt líto. Pořídit si zvířátko a pak být jeho terčem, to bych asi nezvládla. Asi bych ho zavřela a čekala, až to přejde.

  Ták lidičky, dneska je to přesně 17 dnů, co Tedík nevylezl z klece, a když ho vyndám, jde zase zpátky. je mi z toho sice nanic, ale co by za to dal takvý Gump, že?
  - - - - -
  Jo, Andy, bohužel mi začíná zápočtový týden a pk m aíná zkušvé. 16.1. mám poslední zkoušku, tak si dáme sraz pak, ju?Svatba se odkládá na rok 2008. Pak ti to vysvětlím. Pa
  13.12.2006 10:42arturek2
  Tak já asi fakt nemám psouna, nejen,že nás v noci nenechá absolutně vyspat ale ted jsem mu chtěla udělat radost a tak jsem mu pořídila molitan do bedýnky a NIC, já to nechápu, jen to odsunul aby mu to v tom pelechu nepřekáželo.Člověk se mu chce zavděčita místo toho pak chodím jak tělo bez duše v práci a do očí bych pomalu potřebovala párátka na podepření,jak jsem nevyspalá...
  13.12.2006 12:40Natálie
  Arturek: Kvído taky v noci nespí. Agáta jo, to je ospalec, celej večer zívá a pak zaleze a do rána jí nevidim. Ale Kvído je šílenec. Zjistila sem, že jediný co ho zastaví, je vzít si ho do postele. Když ho k sobě vezmu, tak si vleze pod deku, natáhne se ke mě jako had a opře si o mě packy a spí do rána, ani se nehne :) Když ho nechám v hnízdě tak škrábe, staví si domky, píská a dělá co největší rámus. Ale zjistila sem, že když jsme u našich, tak to nedělá. Taky si myslim, že to může být trochu tim, že je v Praze. Všimla jsem si, že ty seš taky z Prahy. Nevím kde bydlíš, ale jí mám před barákem osvětlení takže je tady i v noci dost vidět, pokud nezatáhnu všechny žaluzie a taky je tady trochu rámus, jak tady jezdí auta. Tak možná ho otravuje i to, protože naši bydlí v baráku kde je naprostý ticho a tam on vždycky usne hned. Ale možná to tim neni, nevim.
  13.12.2006 18:31Mettler
  Tak to já mám syslíky hodné, spát chodí před osmou, občas kolem desáté vylezou, ale hned jdou zase spát. A vstávají tak kolem deváté až desáté.
  14.12.2006 10:51arturek2
  Natálie - bohužel jsme ještě nedošli k tomu abych si ho vzala na celou noc k sobě do postele, on je sice hodnej ale jen když chce,takže nemužu riskovat,že se mu v noci něco stane když budu spát, na to je ještě moc velký střeštiprdlo.Artur s námi spal už týden potom co jsme si ho dovezli domu,to bylo trošku jiný kafe,on byl celkově víc mazlivější.Ale chápu,že mám ted doma pubertáka :-) V Praze bydlím ale až na okraji takže na jedný straně baráku mám pole a rybníky a na druhý straně další barák,takže se mi do okna nedostane prakticky žádný světlo.Asi to má pomíchaný jak se strašně brzo stmívá.Jinak od jara až po podzim jezdíme na chatu a Timík má na zahradě tu samou bednu co má doma,takže se tam má jak v ráji,když muže sledovat všechno co se děje a to pak v noci spí jak nemluvně,jenže ted je zima a tak jsme v Praze,tak máš asi pravdu a je to tím.Ale už by jsi moh navyknout,přece jenom jsme byly naposled na chatě v říjnu.Dnes jsme usnuli zase až po 1:00 , ještě,že mám volno a mužu to dospat.Holt mi brnká na nervy :-)
  - - - - -
  Mettler- upřímně Ti závidím!!!
  14.12.2006 15:41Natálie
  Arturek: s tou postelí to chápu, když vylejzá tak bych ho taky u sebe v noci nenechala, aby si v jednu v noci nešel trošku hryznout do kabelů :) Kvído ten si lehne a spí u mě celou noc, asi je línej aby vstával a když je ráno, tak nechce ven, to je vždycky sranda - pustím mu pod deku světlo a on si schovává hlavu, pak ho tahám za packy ven, ale on nechce, furt se chce zachumlat a spát dál. A pak když vstane tak stojí na kraji postele a zívá a začne pískat a zdravit a tim probudí Agátku, která spí v boudičce a jdou se objímat :))

  No musíme to jejich ponocování prostě vydržet, občas je to na zbláznení i u nás, protože oni spí, ale třeba v jednu se proberou a začnou dělat kravál. Arturek se prostě asi hrozně těší na léto na chatu, tak ti to chce v noci říct :)
  14.12.2006 15:54Kožót
  Jak to tak čtu, tak zlatí moji psounci. I když jsou teď z důvodu Bobešova stále nevhodného chování vůči Kačce rozděleni do extra klecí, tak o nich po desáté večer nevím. Zavírám je do klece okolo osmé, to si dají věčeři, zahrají mi na mříže, pohýkají si na mě, přestaví si ležení, pak si chvíli hoví "na budhu" a tak nějak plynule přejdou spánku. Navíc bydlí v obýváku a do ložnice to je přes dvoje dveře, tak i kdyby dělali bugr v noci, tak mě rušit nebudou. Ale ještě nikdy jsem nemusel ty dveře kvůli jejich bordelení v noci zavírat. Nevím, co Ti poradit. Když jsem bydlel v jednopokojovém bytě a můj první psounek Kožótek dělal v noci bordel, tak jsem ho aspoň přestěhoval s klecí do koupelny, přes dveře ten bordel nebyl tak hrozný a dalo se i spát.
  14.12.2006 18:10arturek2
  Natálie- jen malinká oprava - Artur byl psounek který už bohužel zemřel, ten nynější se jmenuje Timon:-) Ale chápu,že plete ta přezdívka.Nic jinýho než vydržet ani nejde a budu se těšit na jaro,to bude ten pravej relax na chatě a spánek.
  - - - - -
  Kožot - i Tobě závidím,že spinkají, holt s tím jednopokojovým bytem se v současné době neudělá nic:-( , takže to musim vydržet a s tou koupelnou,no to se mi moc nechce dávat ho do takový malý přepravky aby tam byl celou noc zavřenej-chudinka, ale možná už se k tomu dostaneme,ten spánkovej deficit už je sakra znát.Holt mi parádně brnká na nervy a zkouší co vydržim.
  14.12.2006 19:15Gump
  Tak jsem dnes po čase běžel koupit napouštěcí hadici do pračky, za dva roky tak desátou, Beky si nedá říct :)) Teď ta poslední byla vlastně hadice v hadici, protože jsem novou dal do staré, kterou jsem po délce rozřízl a celé to ukrutně pevně zabalil izolační páskou. Nepomohlo, tak ode dneška mám hadici v hadici v hadici, tu novou jsem dal do těch předchozích dvou, původně centimetr a půl silná hadice je teď silná jak dospělá krajta. Počítám, že tak dva týdny by to vydržet mohlo, než o to Beky zakopne a naštve se :)
  14.12.2006 19:36arturek2
  Já zase neustále převlíkám peřiny a to povlečení z toho je totálně na vyhazov.Všude jen díry.A samozřejmě si to nenechá vysvětlit ale to jsou prostě psouni.
  15.12.2006 21:41Natálie
  Gump: já se ti musim vždycky hrozně smát - hadice v hadici a za chvíli budeš mít svůj malej ocelovej byt ve starym bytě, kam na tebe nebudou moct :) Agáta toho naštěstí od rodičů moc nepochytala a zatim je hodná, že nestačim zírat - skoro nekouše, má takový zajímavý neškodný hry a furt kouká z okna. Opak Kvída.

  Arturek - promiň, já vim že máš Timonka, ale jak jsem psala rychle tak mi to hned nedošlo.
  16.12.2006 18:42rozí/rozka
  psouna jsem poprvé uviděla v zoo
  je fakt super zvíře
  16.12.2006 18:51Saninka
  ahoojik jakpak se mate??U nas je veselo Pupí fňuká aChicky mu nadává:-))))
  18.12.2006 12:32Radka
  Ahoj, tak u nás je taky veselo, Fído má uplně nateklé kouličky a pořád honí Betku, olizuje jí pipku a snaží se být taťka :-). Betyna pořád nadává a je pěkně nervozní.Fído se teď taky mnohem víc mazlí, pořád se po mě povaluje-jediné čím mě štve, že všude značkuje, takže mám očůranej celej byt a nestačím vytírat :-(
  Chci se vás zeptat na radu, Betyna když otevře tlamičku, tak má ty spodní zoubky dost dlouhé, skoro jí zasahují až do nosu...ale když jí zavře, tak nějdy jí trčej a někdy jí zalezou a vůbec jí nepřekáží.Tak nevím jestli s ní mám jít na veterinu a nechat jí je uštípnout, nebo čekat jestli si sama zlomí......díky za radu...
  18.12.2006 15:32Blanka a Bertíček
  tedy nevim po kom je Bertik, ale je ted uplne zlatej. Nemam strach, ze by ho to drzelo dlouho, protoze s nim certi normalene pekne sijou, ale vychutnavam si toto obdobi muckani a mazleni. Obcas ho chytne "blba" a pereme se jak kotata. Stipe me do rukou a utoci na ni, je hrozne komickej, protoze na ruku vrci, skrabe vsechno kolem a ukazuje se jakej je to kabrnak;-) asi ambice po rodicich, kdyz ctu co zase ty krvelecne veverky provadeji Gumpovi;-)
  Konecne jsem koupila nabijecku a baterky, takze fotim a fotim, jenomze ted zase nemuzu najit kabel k fotaku, nekde porad zabaleny v krabici, ale snad uz to brzy skonci a uvidite moji chlupatou radost v plne krase;-)
  Ukradnul mi ponozky, k memu nestesti primo z nohy. Misto ponozek pro pet prstu je to ponozka jen na prsty 4, jeden ukousnul, hajzlik jeden. Takze jsme mu je vycpala bunickinou, kterou ma v pelisku naducanou na spani a on z toho ma ohromnou radost. Nekolik hodin jsem o nem nevedela. Jen lezel na posteli a tahal po mikrokousickach papir z ponozky ven;-)) doporucuji;-)))
  mejte se zatim krasne, b.
  (zase jsem zapomnela to heslo;-)))))))))))))))))))))))))))))
  18.12.2006 16:49Bertíček
  tak nas zlaty Kozot mi heslo jiz prozradil....ja hlava derava si ho radeji napsala;-)))
  - - - - -
  Radu, pokud se ti zda, ze Betka ma spodni rezaky dlouhe, nech ji je radeji zastipnout, aby ji neprorostli do nosni dutiny. Davej jim vic veci na hlodani (myslim tech povolenych, ty zakazane si najdou i bez nas krotitelu;-)). Me se osvedcila cihla, buvoli kost nebo neco takoveho pro pejsky, bert to ukradl psovi od nasich, ale chleba treba nehloda, zmetourek;-)
  18.12.2006 20:14já a můj psoun
  ahoj všichni
  19.12.2006 07:50Kožót
  Radka: Také jsem pro zaštípnutí.
  19.12.2006 19:23Bertíček
  já jsem včera čerstvě po štípnutí;-))) ale stejně ho zbožňuju;-)))
  19.12.2006 19:54Radka
  Ahoj, tak už máme zoubky uštípnutý - Betynka mě za to pak celou počurala, kathoty, bundu ...:-)

  Bertíček,Kožot ...děkuju...
  20.12.2006 07:10Kožót
  Radka: Vidíš, jak Tě má ráda :-)

  Bertíček: Gratuluji :-)
  20.12.2006 15:51Monika
  Když chodíte na zaštípnutí zoubků nebo s čímkoliv jiným - nepokoušou vaši psouni veterináře? Pokud by Ferdu vet. neuspal, nevím, jak by teda naše myš reagovala
  My nikdy nastedsti zatim k vet. nemuseli a doufam, ze nebude potreba...ještě k tomu radši zaklepu na zuby...
  20.12.2006 16:36Bertíček
  Monika: uspavat psounka neeee, to je zbytecne a pro takove male stvoreni opravdu nevhodne!!
  veterinar si s psounem poradi, tedy pokud se s nimi uz setkal. pripadne bude na tobe, abys ho podrzela. chytit ho za krkem a znehybnit ho, aby ho nestrihnul.
  je to banalni zakrok, takze zadny strach;-)
  20.12.2006 16:57Vinny
  Monika: u morčáků mi veterinář zkracoval i zadní zuby bez uspání,ty přední zuby se dělaj úplně normálně bez uspání aspoň u morčat (moji to narozdíl od zadních nikdy nepotřebovali), jinak veterinář byl schopnej mi u obou psounic vyšetřit tlamičku(oblíbené kuličky), ale je pravda že na obou dvouch sem měla z bezpečnostních důvodů kšíry, svářečský rukavice sem nakonec ani nepotřebovala, díky kšírám neměl veterinář vůbec problém psounice "znehybnit", ale je pravda že říkal že kdyby problém byl prostě by jim dal trošku dejchnout ale jen na oblbnutí ne na uspání, taky sem měla strach že mi Bou udělá z veterináře sekanou ale v pohodě
  20.12.2006 19:57Tedítko
  Ahojky:-)
  Monika-jooo, u veterináře byla sranda, Tedík měl kšíry a drželi jsme ho 4.-) Nakonec nekousl, neměl šanci, ale nebavil se se mnou týden. veterinář prý takovou potvoru ještě neviděl:-)

  Natálie. Vždycky se musím smát, když někdo píše-je hodnej, skoro nekouše:-) Nemyslím to samožřejmě zle:-)Já to neznám vůbec, Tedík mě ještě nikdy nekousl a ani se k tomu nikdy neschylovalo. Když jsem si ho pořizovala, počítala jsem s tím, že prostě kousat bude a nic, nechtěla bych být Gumpem a bát se, že ze mě bude cedník:-)
  21.12.2006 08:49nicol
  Je psoun vhodný pro pětileté dítě?
  21.12.2006 09:53Kožót
  nicol: pro pětileté dítě psounek vhodný není.
  21.12.2006 15:54Natálie
  Tedítko: já myslela co se týče Agáty - skoro nekouše - jako že nekouše nábytek a další kusy bytu. Ne že nekouše mě :) Mě nekousla Agáta nikdy a Kvído asi dvakrát a vždycky v sebeobraně - jednou když jsem ho koupala a jednou když jsem se s nim prala o tabulku čokolády kterou ukradl. A ani jednou mě nekousnul vážně, že by mi ruku nějak prokousl, to ne. Teda zatim.
  21.12.2006 16:24Bertíček
  Nicol - psounek, jak vidno z bohaté nabídky informací zde v diskusi, je velice temperamentní zvířátko a i dospěláci mají mnohdy problém s jeho krocením, zejména v námi oblíbeném období říje. Pokud zvířátko pro mimčo, tak určitě raději morčátko, není tak křekhé, celkem odoné a zvladatelné;-)
  To vám budu jednou vyprávět jak pan veterinář div nevrátil lékařský diplom, když ošetřoval bertíka;-))))
  21.12.2006 17:32Midži
  Ach jo,já mám doma pořád hajáska!Jen se vyleze vykakat něco slupne a šup do kokonu.Jednou tak za 3 dny se jde proběhnout něco si tam natahá a zas hajá a hajá.
  21.12.2006 19:45arturek2
  Midži- ti psouni jsou fakt každý jiní. Dnes v noci se Timon vzbudil o pulnoci a šel spát až po 4hodině ranní. A tak to je každou noc už skoro 2 měsíce.On skoro nespí, bylo by zajímavý mít doma Midžiho, to bych se možná i vyspala...
  22.12.2006 07:38monika
  Dekuji vsem za odpovedi. Ja se neptala, z toho duvodu, ze by Ferda potreboval, ale s spis proto, ze si proste navstevu veterinare neumim predstavit ani v nejbujnejsim snu :) Je jasny, ze jsou chvile, kdy je to nutne. Ale vubec si nechci predstavit ten stres, jaky psounek musi prozit, kdyz ho nekdo znehybni a jeste mu veterinar neco provadi :)

  Jinak co se tyka zubu, musim s litosti oznamit, ze Ferda asi pred 2 mesici spadnul na dlazky, nastesti to odnesly jen zuby. Napred se mu zacly hybat. Nebylo to poprve a tak jsme vedeli, ze mu kazdym dnem vypadnou. Ale nikdy jsme ty jehou zoubky nenasli.
  Tentokrat, kdyz uz je mel Ferda tak strasne vykyvane, ze uz ani nemel chut jist, mu je pritel vytrh, kdyz Ferda odpocival na zadech. A mame je! Me to prislo hrozne drsny a bylo by mi lito a byt tak brutalni :) ale udelal to jemne, Ferdovi to zcela evidentne vubec nevadilo a napul u toho spal.
  Tak je mame v krabicce:)
  Jsou kratsi, nez sem si myslela.
  23.12.2006 18:43Hagrid
  Přeji všem krásné svátky ,mnoho štěstí v Novém roce a zdravé psounky.
  24.12.2006 11:06Midži
  Veselé vánoce Všem myšičkám a jejich páníčkům !
  24.12.2006 15:25Tedítko
  Veselé Vánoce a šťastný nový rok, plnou spíž chlebíčku a vychlazený mok. Veselé Vánoce a šťastný Nový rok, ať se sejdem zas vsichni na presrok!! Přejí Irča a Zdenda Tedíkovi:-)
  24.12.2006 16:00Tabi
  Dvounohým i čtyřnohým přejeme krásné Vánoce a pohodový nový rok .o))

  Natálie
  ještě všechno nej k svátku .o))))
  26.12.2006 13:27Natálie
  Ahoj..Kvído je dneska od rána divnej, tak by mě zajímalo jestli se vám to někdy někomu stalo taky. Od rána nežere, nechce jíst vůbec nic. Pořád jen leží a zavrtává si hlavu do hadrů a když ho chci pohladit tak na mě píská a chce mě kousnout. Průjem nemá, ani na něm nevidím že by byl jinak nemocný, ale tohle nikdy nedělal. Myslíte že to může být jen tím zimním obdobím? Říkám si že protivnej by mohl bejt, ale snad by normálně žral. Včera byl ještě normální, tak nevím jestli ho brát hned k doktorovi, abych ho tam netahala zbytečně, ale zase abych něco nezameškala...:(
  26.12.2006 16:00Midži
  Natálie-Midži tohle dělá už druhou zimu děsí mě takhle,zezačátku sem ho i rozehřívala a byla ztoho div živa,asi jako ty,někdy vypadal jak otrávený a polochcíplí,taky nežral a sotva zalezl do hnízdečka a třeba za tři dny vylezl jakoby nic.Mám z toho nervy i teď když sem si už zvykla,dám mu mrkev nebo něco a jen čekám kdy jí sežere třeba i ty 3 dny a pořád číhám jestli to v kleci už šustí.
  26.12.2006 16:14Natálie
  Midži: tak to si mě trochu uklidnila. On totiž fakt nevypadá, že je nemocnej, pořád ho zkoumám, nerada bych něco zanedbala a nejela k doktorovi, ale nechápu to. Agáta na něj třeba skočí jako že si chce hrát, povalí ho na záda a on zůstane ležet jak spadnul a zavírá oči - vypadá jak mrtvej, fakt, ale přitom normálně dýchá a pak se třeba zas převalí. Ale to co popisuješ ty tomu přesně odpovídá. Tak nevim - snad je to tou zimou. Ale on je na mě i dost zlej, na tebe taky piští a chce tě kousnout? Myslela sem že to dělá protože ho něco bolí, ale on na mě píská i když na něj nesahám, tak nevim.
  26.12.2006 17:35Kožót
  Natálie: Hele, to bude asi zimou, se mnou Bobeš nemluví už čtrnáct dnů, i když se zima u něj projevuje trochu jinak. Je stále aktivní, ale štětí na mě ocas a cvaká zuby. Naštěstí ho můžu pouštět proběhnout, protože po mně hned nejde, jako třeba jistý Čipery, ale za chvíli, když si proběhne svůj rajón, tak se ke mně přiblíží tak na dva metry, otočí se ke mně zadkem, ocas do vějíře a cvakaje zuby ke mně pomaloučku couvá. Nechám ho docouvat na dosah, chytnu ho za ocas u kořene a odnesu do klece uklidnit. Zjevně mu tenhle chyt nevadí, když jsem ho takhle chytl poprvé, tak cestou ke kleci hlavou dolu dvakrát radostně zaíjal. Když u kořene ocasu chytnu Kačku, tak se může zbláznit, jí to docela vadí. A taky je Bobeš od Kačky kouslej do čumáku, už asi nemohla snést ty jeho snahy o dělání mladejch a vysvětlila mu svou nechuť "ručně". Tak má strup na tváři. Kromě toho, že teď bydlí odděleně, tak je i odděleně pouštím probíhat. Kačenka je zlatá, ta by se teď stále mazlila a stavěla hnízdo z čehokoli.
  26.12.2006 19:10Midži
  Natálie-taky je protivnej,jednou sem ho chtěla vzít a pořádně ho prohlídnout,asi jako ty, a on pískal a chtěl kousat byl jak přiotrávenej,zpomalenej,tuhej,chladnej,myslela jsem že ho bolí bříško,strašně vyváděl kousal tak jsem ho v rukavicích zkoumala, rozehřála a on pak jakoby nic šel loudit k lince kde má kyblík se žrádlem,letos mě už nenačapá ! Tenkrát sem taky šílela a hned sem volala chovateli co ho od něj mám a řekl mi, že upadají do jako spánku.Ale stejně je to brr,když 3-4 dny je mimo,letos to dělá ještě víc,když si pročteš moje příspěvky,tak uvidíš
  26.12.2006 19:25Natálie
  Kožót: no snad máš pravdu a je to fakt zimou, ale docela mě vyděsil. Je jak zpomalenej, celej tuhej jak píše Midži, cvaká na mě zubama a jak spadne, tak zůstane ležet (i v dost divnejch polohách) a začne zavírat oči jak když umírá. Když jsem mu tam strčila ruku tak mi prokousnul prst (škoda že tady nemám foťák, byla by to nádherná fotka do naší společné sbírky :). Takže už na něj radši nemluvim a nechávám ho mrtvolně ležet, zatimco Agáta mu skáče po hlavě. Čekám kdy rozkouše jí. Ale tvoje nošení za ocas se mi zdá jako fajn nápad a asi to budu muset otestovat na Agátě, ta je teď poslední týden jak z ptačích vajec. Snad se jí to taky bude líbit a bude hezky íjat :)
  - - - - -
  Midži: díky moc za odpověď, vypadá to že se chovaji stejně, takže už se o něj tak nebojím. Jen doufám že takhle ztuhlej nebude dlouho. Kdyby spal, tak by mi to ani tak divný nepřišlo, ale mě právě zarazilo jak je tuhej, protivnej a že nežere.
  26.12.2006 19:44Kožót
  Těm mejm Ježíšek nadělil velký domek pro králíky. Bohužel ho zatím vzhledem k odděleným domácnostem používá od dnešního odpoledne pouze Bobeš. Nevím, jestli se Kajda domku dočká, protože od Boba z klece moc dobře slyším, že z domku odletují třísky.
  27.12.2006 12:46Vinny
  tak to ty dvě u nás se nezdaj že by měli jít do nějakýho zimního spánku, jinak to držení za ocas.....takhle já vytahuju Lunu když rube něco co nemá vůbec jí to nevadí ale teda ne až do vzduchu, Luna to bere spíš jako hru než hubování, připadá mi že na to i čeká až jí začnu otravovat a nezdrhá a o to víc rube to co nemá, ale ví kdy už toho má nechat a opravdu jít od toho, u Bou sem to nezkoušela, ale zvlášť u Luny si myslím že kdyby chtěla nemá problém se obrátit ani kdybych jí držela ve vzduchu a ukázat mi co proto
  28.12.2006 11:38Natálie
  Tak Kvído byl celej včerejšek mimo - pořád jen ležel v dost divnejch polohách a spal, když se k němu přiblížila Agátka nebo já tak nás chtěl kousnout, nežral a nepil. Byl celej ztuhlej, když jsem ho postavila tak spadnul a v tý poloze zase ležel. Tak už mi to bylo odpoledne divný a chtěla jsem zavolat Královi, ale nebyl k zastižení, takže jsem zavolala Jeklovi, abych se poradila. Ten mi řekl že to vypadá na zimní spánek, ale že je to prý pro psouny docela nebezpečné, protože v našich domácích podmínkách nejsou schopni se připravit na zimu tak, aby vydrželi dlouhou dobu v zimním spánku bez potravy a vody. Prý mu mám teplotu v domku zvýšit na 24-25 stupnů a počkat do druhého dne. Pokud se neprobere, tak mám jít k veterináři. Večer jsem se ještě dovolala Královi a ten mi řekl v podstatě to samé - zvýšit okamžitě teplotu, brát ho často ven a zahřívat a hlídat, aby se nažral a napil. Takže jsme dali k jejich domku topení, dovnitř teploměr a udělali jsme jim tam docela saunu a pak jsem měla Kvída celej večer v dece. Byl fakt celej ztvrdlej, padal, no hrůza. Ale dneska ráno poprvé vylezl sám z domku a nažral se, pak chtěl vyskočit ven, ale jak je ztuhlej tak spadnul na záda a zůstal ležet, takže jsem ho dala zase dovnitř. Ale připadal mi o hodně lepší, takže to snad pomohlo. Teď spí tak uvidim až vyleze.
  28.12.2006 13:27Midži
  Natálie-tak to je zajimavé,tak teď teda nevím? Mě takhle je třeba ty 3 dny a pak sám vyleze a nažere se,pak běhá a zas spí ,když ho násilím vyndám,tak je přesně jak tvůj Kvído. No asi mají páni doktoři pravdu,tak začnu asi taky rozmrazovat a křísit.
  28.12.2006 14:37Natálie
  Midži: já taky nevim. Myslim si, že když se tvůj psounek po pár dnech nažere a vypadá normálně, tak to snad potřeba neni. Mě ten Jekl řekl, že prý ho nemám nechávat spát víc jak den - hlavně když nepije. On se nažral a zase tak trochu pospává, ale už neni tuhej a neleží nohama vzhůru. Protivnej je furt, tak ho nechávám být. Možná ho nemusíš násilím vyndavat a ohřívat ho jestli sám občas žere, ale zkus mu zvýšit tu teplotu třeba na 23 stupňů (pokud jí tam nemá). Oba doktoři mi řekli že pokud je v jejich hnízdě méně než 22, tak mohou mít sklony do toho zimního spánku upadat, protože na to nejsou zvyklí.
  28.12.2006 20:33Midži
  Natálie-já teda nevím,ale snad od přírody vědí co dělají a asi jak jsou v tom spánku tuhý tak se přepnou a nepotřebují pít,žrát ani se vyprázdnit,jen se v podvědomí brání když je taháme.Loni sem Midžiho pořád tahala a nenechala ho vytuhnout a letos si teda spí je tuhej a teď poslední dny vylézá tak kolem 8 večer a hodinu tu lítá pracuje,žere,pije.Takže to mám vyzkoušené loni sem z toho šílela a nenechala ho spát a letos spal dost. Tak nevím kdo nám řekne co je pro ně lepší.
  29.12.2006 18:09Natálie
  Midži: pokud se tvůj psounek večer vzbudí a nažere se, napije a ještě stihne pracovat, tak ten spánek na škodu určitě neni. Mě ten doktor říkal, že psoun, který je chován v domácím prostředí si nedělá takovou zásobu na zimu a jeho tělo neni připravené spát tak dlouho, takže proto mi radili, abych ho ohřála a nechala probudit, protože spát nepotřebuje. Něco jinýho asi je, kdyby celý den pospával, to moji psouni v zimě dělají a to mi připadá normální. Já jsem prostě Kvída jen ohřála, nijak násilně jsem ho nebudila a teď funguje normálně, běhá a zlobí jako vždycky. Jsem ráda i kvůli Agátce, protože ta z toho byla špatná, když ležel nohama vzhůru a štěkal na ní - taky kvůli němu nechtěla žrát a pořád jen seděla, vůbec nechtěla běhat, takže si myslim že je to tak lepší i pro ní.
  30.12.2006 10:24arturek2
  Tak já mám něco podobnýho doma taky, celý týden jsme na chatě a Timon jen spí a je dost protivnej a skoro nejí,myslím,že to s tou teplotou skusím a snad se zlepší.Protože je zavřenej v pokoji kde je okolo 18C (a to jsem si myslela,že je teplota akorát), snad se probere.A nebo možná dospává ty týdny kdy skoro nespal, nevim já se v těch psounech fakt nevyznám...
  30.12.2006 13:25Bertik a Blaňík;-)
  kez by berticek alespon chvilicku spal;-))) ted rumpluje dvermi od pokoje a snazi se dostat ke me;-)))
  prejeme vam s berikem dabelsky dobry novy rok, vsem paradniho novorocniho hudlana posilame z prahy;-)))
  30.12.2006 14:09Kožót
  A jé, Bertíček zase neví heslo.... :-D

  U nás je klid, Kačka prakticky celou noc i den spí, je aktivní tak hoďku, dvě. Přitom se nají a napije, tak o ní strach nemám. Bobík je aktivní jako vždycky, takže je. Plusem pro něj je, že už zakopal válečnou sekeru, tak ho hodně pouštím a může tu energii ze sebe dostat.
  31.12.2006 15:52arturek2
  Já i Timoty Vám všem přejeme štastný nový rok a at je lepší než ten starý rok!!!