od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2006
 • Zobrazuji 140 zaznamu.
 • 2.2.2006 08:34Tabi
  Mettler
  nemáš zač :o), hlavně ať tam najdeš co potřebuješ, vsadila bych spíš na tu diskuzi :o)
  zlatíčka jsou supr, udělej víc fotek, jsem zvědavá :o))
  3.2.2006 14:24Tabi
  Tedítko
  krásné narozeniny .o) !
  4.2.2006 16:05Liza
  Mettler:ahojky,určotě mi napiš,budu moc ráda,jaké to je tedy žít s nimi?
  Jsou rozkošné,moc moc.Můj e.mail je
  liza.diff@seznam.cz
  4.2.2006 19:52Mettler
  Ahojky, tak jsem zpět!
  Přišel mi mejlík s dotazem cože se mi to stalo při nákupu těch mých zlatíček, a tak jsem se rozhodla, že to tady rovnou zveřejním.
  Je to docela dlouhý příběh, a tak přehlédněte prosíím pravopisné hrubky (čeština nebyla nikdy mojí silnou stránkou).
  Začalo to v srpnu 2005, kdy jsem si ve zdejším zverimexu vyhlídla dvě úplně úžasná zvířátka. Na štítku bylo napsáno veverka Richardson, a jelikož jsem měla v půlce září narozeniny, tak jsem rodiče přemluvila aby mi je koupily. Nakonec po přemlouvání svolili, a tak jsem si je hrdě šla hned další den zamluvit. Prodavač byl k mému údivu velmi ochotný, a dokonce byl ochotný mi je zamluvit do toho září. Ale já človíček od přírody zvídaví jsem to pochopitelně jen tak vydžet nemohla, a tak jsem tam byla pečená vařená. Neustále jsem se chodila ptát v jakém prostředí jim bude nejlépe, jakou ubykaci jim mám pořídit, co budou jíst, co budou potřebovat, ...... Také jsem se samozřejmě ptala po nějaké literatuře, a to mi řekla o nějaké knize kde o tomto druhu údajně mělo být pár řádků. Já jsem pocpitelně chtěla okamžitě znát název, a byla jsem dokonce svolná i jen pro těch pár řádků si jít tu knížku koupit. Ale v knihkupectví mi řekli, že už je to strašně staré vydání, a že už jí neseženu. A tak jsem se osmělila a šla toho chlapa do zverimexu poprosit, jestli by mi půjčil tu jeho a že bych si to z toho okopírovala. Chlap řekl, že jo, ale že ta knížka neni jeho že ji měl půjčenou, a že si pro dojede a pak mi ji půjčí. Teď něco málo info co mi o těch zvířátkách řekl: že se to jmenuje veverka Richardson, že se to dožívá 15-20 let (což se mi hodně líbylo), že to spí jenom částečným zimním spánkem (je to trochu ospalé, ale neusíná to úplnou hybernací), je to pouze bíložravé, pohlavně to dožívá kolem 2 let, mláďata se rodí osrstěná, vidí, a jsou hned dost pohyblivá. Byla jsem hloupá a stím jsem se smířila, pak nastalo září a já si je za 5000 kč koupila. Celá natěšená jsem je donesla domů, a začala se z nich radovat. (už jsem je naučila přít na zavolání) Ale do zverimexu jsem chodila pořád pro tu knižku, za začátku měl chlap pořád výmluvy, a když už to trvalo 3 měsíce, tak mě docela slušně poslal do pr.... , taky mi řekl, že jestli chci informace, tak ať se obrátím na nějakou zoologickou zahradu. A tak jsem se naštvala a jela do nejbližší zoo, a tam mi řekli, že žádná veverka Richardson neexistuje ( to už jsem měla potvrezené z jedné stránky na www.okoun.cz od Nazgula), a že mám na 100% sysla Richardsonového, který se dožívá pouze 3 let, musí spát zimním spánkem (což jsem se dozvěděla před velmi krátkou dobou, takže jsem ten zimní spánek promeškali, což znamená že se může stát, že můžou mít i zdravotní potíže, a hlavně se mi je nepodaři rozmnožit), atak dále. Takže jsem docela dost nalítla, a toho hrozného shánění co mě to všechno stálo, a hlavně nemůžu sehnat žádného chovatele tohoto druhu, aby mi co nejvíce poradil. Takhle to třeba nevypadá tak zle, ale pro mě to byl naprostý šok. Také jsem se dozvěděla, že bych ve zverimexu s tímto zvířetem měla obdržet nějaké papíry a stvrzenku. Vůbec nic z toho nemám. Takže se ani nemůžu nijak bránit.
  Je to dlouhé za to se omlouvám, budu vás pravidelně informovat o novinkách v našem syslím životě (tak jak mi poradila Luciperka).
  Děkuji za prostor
  5.2.2006 21:44Tedítko
  Mettler: Ahojky, tak to je teda drsné. Já jsem sháněla psouna a myslela jsem si, že sysel je to samé, jen v měnším a paní, která mi chtěla ten páreček prodat tady v Ostravě říkala, že je to vlastně totéž. Pak mi přítel sehnal nějakou literaturu na netu a docela jsem se podivila. Slyšela jsem, že se sysel nedá pořádně vychovat, ale to se mi nepodařilo ani s tou mojí potvůrkou:-)

  Tabi: Děkuju, za dáreček a za to, že jsi se mnou oslavila mých 20:-) A omlouvám se, že jsem tak řádila, nevěřila bys mi, jak mi bylo ráno špatně:-) Jo a zkoušela jsem, na co reaguje Tedítko. Ozývá se na smrkání, což si můžu zkoušet furt, protože mám rýmu:-) Pozdrav Honzíka

  Všem: Od Tabi jsem zjistila, že mám strašně hodného psouna, protože mě ještě nekousl a to s ním dělám různé kousky:-) Zlaté Tedítko:-)
  6.2.2006 12:30Mettler
  Tedítko: no jako pes se vychovat nedají, to je fakt, ale myslím si, že jsou dosti učenliví, a hlavně jsou ukrutně zvědavý. Jednou když jsem je pouštěla, tak jsem Čipa(to je sameček) nějak neuhlídala, koukám a koukám, nikde ho nevidím, tak jsem dosti znejistěla, jelikož máme psa, ale najednou se objevil, a byl celý mastný a voněl, jako právě usmaženej řízek. Tak jdu do kuchyně, a normálně tam vysmějčil pánvičky o oběda. :) Sranda s nima je pořád, ale taky docela dost zloběj. Pokud jde o kousání, tak když prostrčim do klece prst, tak mi ho okusují, ale že by stiskly, to se říct nedá.
  6.2.2006 12:53Tabi
  Mettler
  chápu Tvé zklamání, ale jsou tak sladcí, že Ti to určitě vynahradí .o). Asi se Ti zatím nepodařilo přihodit na Tvé stránky nové fotky, viď? A nechceš se zaregistrovat a budeš mít alba i tady, abychom se taky mohli kochat .o)?
  S tím řízkem jsi mě dostala :)), jde vidět, že to jsou všechno malí ďáblíci .o)

  Tedítko
  Ty asi nevíš, jak vypadá pořádně řádit .o))), nic si z toho nedělej, mi taky nebylo nejlíp :-DD, ale legrace byla a aspoň jsi poznala, jak úžasného a hodného Tedíka máš doma .o) Pozdravy vyřídím, těšíme se doma na Vaši další návštěvu .o)
  6.2.2006 19:52Mettler
  Tak jsem se zaregistorvala, snad jsem to udělala dobře. Ale tak nějak nechápu, kam Vám sem mám dát ty nějaké fotky. Na takovéhle věci jsem totiž úplně levá, takže mi to bude muset někdo vysvětlit polopatě. Na fotkách na mých stránkách se pracuje. Myslím, že zítra by tam snad mohlo být o pár snímečků víc.
  6.2.2006 20:21Kožót
  Mettler: Dal jsem Ti práva k albům a na chat. Budeš teď vidět tlačítka na chat a na vytváření alb. Vytvoření alba je docela snadné, uvidíš.
  6.2.2006 22:02Tedítko
  Tabi:
  Já se taky těším a zkusíme na jaře seznámit ty naše třeštidla? Tedík právě spinká v posteli:-) Nejdřív nechtěl vylézt z přenosky, ale jakmile uslyšel zašustění peřin, neodolal:-) Dostala jsem pusinku a zalezl pod peřinku:-) Ty jo, ze mě bude básník:-)
  - - - - -
  Mettler:
  Tak to s tím olejovým syslem je super:-) Ten můj trdlík je docela lenoch, sem tam jezdí po linoleu-přišel na to, že to klouže, tak se rozběhne a jezdí po bříšku. Teď se z něj stal netopýr, vylézá v noci a ve dne se nedá probudit, naštěstí mě nekouše, takže ho stejně vytáhnu, to pak čumí a kouká co se to stalo:-) Jo a miluje svou přenosku, to jsem to tu už psala, jak je venku, tak má stejně přehled kde je. A jakmile zjistí, že je pryč, jde ji hledat a nedá pokoj, dokud ji nenajde:-) Schovám ji vždycky, když chci, aby se aspoň trochu proběhl:-)

  Byla jsem u Tabi a naháněly jsme některou z jejich třeštidel, jenže jsem oslavovala, takže mám jen takové matné záblesky vzpomínek, ale vím, že z ní šel docela strach:-)
  Tak pa pa, zase jsem proseděla u netu hodinu, ach jo, je to žrout času. Mějte se hezky, pa pa
  6.2.2006 22:08Mettler
  Tak už se zase galerie rozrostla o pár příspěvků. Mrkněte na http://www.mettlerveverky.wz.cz , je tam pár snímečků těch mých zlatíček, no nejsou úžasní, hlavně si všimněte snímku v druhé řadě zleva, jak krásně pózují, asi z nich budou modelové. :)
  7.2.2006 10:44Tabi
  Mettler
  jsou to vážně koblížci :o))
  uvidíš, jak se Ti tady alba zalíbí - je to jednoduché :o), tak šup šup, těším se na spoustu foteček :o))

  Tedítko
  Ty si koleduješ .o)) jasně, trocha adrenalinu ještě nikomu neuškodila :-DD, v nejhorším budeme mít těch psounů víc, teda na víc kusů :o)))
  jaký strach! chceš říct, že moje sladké, hodné, poslušné, nekousavé holčičky jsou nějaké tyranky??? ................. no, jsou :-DDD, ale nikomu to neříkej .o))))
  p.s. nakonec jsme zjístily, že to byla Roza .o)
  7.2.2006 18:39tedítko
  Jo? Roza? To ani nevim:-) Kdy dáme další rande? Líbilo se mi u tebe:-) Zvlášť ta obrovská koupelna, škoda, že si ji už moc nepamatuju:-)
  - - - - -
  A abyste věděli, Tabi má i krasné rybičky a pejsky a taky želvičky, ale tam jsem radši prsty nestrkala:-)
  - - - - -
  Tabi, jen abys místo těch psounů neměla víc kousků z prstů:-)
  9.2.2006 07:36Liza
  Mettler:to je pravda,že se o ich moc literatury sehnat nedá.Až dopíšu bakalářskou práci,tak se vrhnu na hledání info o syslících:).Jiank se moc těším na fotky.Já mám teď doma na hlídání druhého psouníka,tak je Kukinka nadšená,že má někoho v kleci.
  :))
  9.2.2006 08:57Tabi
  Tedítko
  ok, tak si uděláme piknik v koupelně .o), holky budou nadšené, protože tam nesmí :-D
  písnu Ti a domluvíme se :o)
  9.2.2006 09:37Tedítko
  Ok:-) Už se moc a moc těším, donesu nějaké dobré vínko:-) Včera mi Tedík usnul v náručí, jak miminko, pěkně na zádíčkách a chrápal jak starý chlap:-) Je prostě miláček:-) Jinak se naučil otevírat přenosku, vždycky si veme hadru, kterou má v pelíšku a skáče mi do postele:-) Všichni mají zákaz sedat mi na postel, aby mi z Tedíčka neudělali placku:-) Takže když není v přenosce, tak vím, že leží na zádech někde pod peřinou. Nachytala jsem ho včera, jak skáče na postel:-) Měla jsem podezření už před tím, ale teď se to potvrdilo:-) No, prostě mé dítě je génius, to přece říká každý rodič:-)
  10.2.2006 13:31Mettler
  Ahojky, jak se tu máte. Jsem trošku natvrdlá, a tak nevím, kde se dá koukat i na ta Vaše alba. Na svém albu už pracuju, schraňuju fotečky, a taky je přidávám na tu mou stránku (http:/www.mettlerveverky.wz.cz). Zrovna předevčírem se ta moje zlatíčka rozhodla, že mají asi v kleci nepořádek, a tak vyházeli všechny hobliny ven, ale skutečně téměř všechny. Zdokumentovala jsem to na foto, které také přiložím na stránky. Zatim se všichni mějte a pozdravujte miláčky! :)
  - - - - -
  Tak už to album je. Je tám jenom pár foteček, ale pravidelně budu přidávát. Napište mi prosím někdo jak se můžu kouknout na ta vaše alba, jsem moc zvědavá.
  10.2.2006 14:30Vinny
  Mettler: úplně dole na stránce Diskuze máš odkaz Alba uživatelů
  11.2.2006 12:01Mettler
  Ježiš dík, já jsem, ale úplně pitomá. No jo počítače nejsou zrovna moje silná stránka. Tak jsem si prohlídla ta vaše zlatíčka a jsou úplně super.
  12.2.2006 10:35Mettler
  Dobrý den, hlásí se zpravodaj ze světa syslíků. Tak jsem dneska ráno vstala a jako každou neděli jsem začala syslíkům čistit klec. Jednou za týden jim čistím jenom toaletu a jednou za měsíc všechno. A dneska nastalo to jednou za měsíc. A tak jsem vyházela hobliny z toalety, a teď jdu i na jejich pelíšek, a najednou koukám, co to tam maj, něco červeného, a hle byla to moje peněženka, která se už týden pohřešuje. Nevím jak se jim to povedlo, ale koukám, že mi z nich rostou kleptomani. Ještě štěstí, že se ta peněženka našla zrovna dneska, protože zítra jsem chtěla jít dělat všechny dokumenty co jsem v ní měla znova (tj., např: občanka, studenský průkaz, kartička pojištěnci, karta do automatu,.....) No aspoň, že to takhle dopadlo. :) Těším se zase příště u pravidelného zpravodaje ze světa syslíků.
  12.2.2006 12:35Myšák
  Mettler: od teď, když budu o někom zase říkat, že si něco syslí, vždycky si vzpomenu na Tvoje syslíky a červenou peněženku. Zajímalo by mě, jestli tam ten poklad nesli společnými silami. Jsou to šikovní syslíci, dělají čest svému jménu :-))
  12.2.2006 18:50D.K.
  Vážení a milí chovatelé psounů,s radostí Vám oznamuji,že se do budoucna chystá vydání publikace o psounech.Tímto Vás žádáme o zasílní zkušeností,rad,zážitků,fotografií,...a vůbec všeho,o co se chcete podělit se čtenáři na: psounici@quick.cz .Předem děkujeme za spolupráci a Vaši účast.Budeme se těšit!
  12.2.2006 20:23Mettler
  Myšák: to máš pravdu, že dělají svému druhu čest. :) Nevím jestli ji tam nesly společně, je docela malá, a klec má postraní dvířka, která jsou vždy otevřená, když je pouštím. Spíš mě zaráží, že jsem si toho vůbec nevšimla. No oni pracují docela jako tým Mishion Imposible , vždycky jeden uteče, můj pes se za ním zuřivě pustí, protože je má nakázáno hlídat, a tak já musím taky bežet, aby nikdo nepřišel k úrazu, a tím má ten druhý relativní šanci dělat si co chce.
  13.2.2006 09:58Kožót
  Zdravím všechny, hlásím přírůstek do "rodiny". Ke Kačce přibyl čtyřletý psounek Bubo a proti Kačce je úplné tintítko. Zde jsou nějaké jejich fotky, snadno je od sebe rozeznáte. Vzhledem k povaze Katky je seznamování trochu problematické a Bubo tomu v sobotu moc nepomohl, když kousl Kačku do zad. Naštěstí se mi podařilo Buba zachránit, aby z něj Kačka neudělala dva ještě menší. Ale Kačka mu teď nevěří a jak ji znám, nebude mu věřit dlouho. Takže sestěhování do jedné klece bude trvat déle.
  13.2.2006 11:04Káčula
  Kóžo, Káča je teda kus ženské :-) Neboj, u nás se myši taky nejdřív zhryzaly jako koně a pak to nějak samo přišlo, byly si úplně lhostejné. Ale pamatuju se, že je to docela adrenalinová záležitost je zkoušet dát k sobě - nikdy nevíš, co se jim prožene hlavou. Napadlo mě, jestli není zrovna ta nejnešťastnější doba, když mají zrovna agresivní zimu a ne pohodové léto.
  - - - - -
  A přisuň jim ty klece úplně k sobě, aby se mohli očuchávat zblízka a ošahávat :-) Arňa takhle pofackovala párkrát přes klec kajču a byli kamarádi :-) Jen bacha na tu plastovou modrou mrchu, co drží klec pohromadě, aby ti neprchl :-)
  13.2.2006 11:50Kožót
  Káčula: neprchne, trochu jsem to vylepšil.
  13.2.2006 14:03Tabi
  Kožót
  možná to chuďera Katka schytala za naše bestijky, které ho tam očumovaly jako nějaké zvířátko :-D, přejem ji rychlou fyzickou i psychickou rekonvalescenci .o) a brzké sestěhování do společné klece :o))
  13.2.2006 14:03Káčula
  A moc ji kousl, Kóžo?
  13.2.2006 14:53Kožót
  Ani ne, krev netekla. Kačka z toho byla vyplesklá, zatím kousala jen ona a teď byla poprvé v životě kousnutá. Možná je to dobře, když teď ví, jaké to je.
  13.2.2006 20:54D.K.
  Chystá se vydání příručky o chovu psounů.Tímto Vás chceme požádat o zasílání fotografií,zkušeností,vynálezů a všeho o co by jste se se čtenáři chtěli podělit na adresu psounici@quick.cz Předem velice děkujeme a těšíme se na vaše příspěvky!
  14.2.2006 08:08Kožót
  D.K.: V albech uživatelů jsou fotek mraky, stačí je projít a u vhodných požádat autora o svolení je použít, případně požádat o fotku v lepší kvalitě. Pochybuji, že by někdo z registrovaných byl proti. A na informace, tipy a zkušenosti jsou nejlepší stránky Totuškových. Hodně štěstí, příručka bude prima.
  14.2.2006 10:27Tedítko
  Nazdárek:-) Taky se těším na tu příručku! Konečně:-) Kóžote, blahopřeji k dalšímu otcovství:-) jak jsem si tak prohlížela Kačku, tak je to asi obr, čím ji krmíš?:-) Tedík je asi o necelou polovinu menší:-). Ale strach jde z něho stejně:-) Včera poprvé naježil ocásek, podobala se štětce:-) Tak jsem to udělala jak Tabi, brácha nahodil přenosku a já jsem ho ze zadu šoupla a byl tam, pak jsem řekla:"no vidíš, že to jde":-)

  Jinak všechno nejlepší k svátku zamilovaných:-) A když máme ten svátek, musím oznámit radostnou novinu-moje činčilka Viky bude maminka a tatínek není nikdo jiný, než můj mazlíček Míša:-) Po roce čekání se nám to konečně povedlo:-)Pa pa:-)
  14.2.2006 10:30Tabi
  Tedítko
  jůůůůůůůůůů, zrovinka jsem naTebe myslela .o)))) gratuluji k babičkovství :o)))) ! /*/*/*

  :-D viď a hned jsi měla dobrý pocit, že jsi ho přeprala :-D
  viděla jsi
  Bubo u Tabi ?
  14.2.2006 14:16Mettler
  Ahojky, přeji Vám a vašim miláčkům krásného Valentýna a doufám, že ho všichni oslavíte štastněji a veseleji než já. Zrovna včera nám umřela zebrovaná myška Jůlinka ve věku necelých 4 let, což je na myš si myslím uctihodný věk. Mějte se, smějte se! :)
  14.2.2006 15:31Tabi
  Mettler
  to je mi líto :(, ale věk to byl opravdu krásný ***
  14.2.2006 17:17Ali
  Tedítko
  A jak jsi poznala, že je ta činčilka "v tom"? My na to vždycky koukáme, až už je to na světě :o)))
  14.2.2006 18:04Tedítko
  Mettler: Taky mě to mrzí, teď je v myším nebíčku, je jí dobře a dává na tebe pozor:-)

  Ali: No, párkrát jsem asi před několika měsíci našla vyškubané chomáče chlupů, což je známka, že si užívali. Teď Vikynka leží na boku a odpočívá, to dělají, když jsou těhotné. Všimla jsem si, že má o dost větší bříško, ona je totiž dost štíhlá a drobná. no a posledních pár dnů jdou nahmatat struky, ty jindy většinou nenahmatáš. Takže očekávám každou chvíli miminka, jen se bojím, aby je nezahryzla, to dělají, pokud je jich víc a nechají si jen jedno mimčo:-( Tak jí musím hlídat. U kluka se nebojím, že by jim něco udělal, neublíží ani mouše:-) Moc moc se těším, až budou na světě, viděla jsem fotky, jsou úžasní:-) Malinkaté kopie rodičů:-)

  Tabi: Děkuju, doufám, že to je v pohodě. Zkoušela jsem koupit ostraváček, lae nechtěly ho ani činčily, ani psoun a morče je už dost tlusté, tak dostal jen na chuť a bytek jsem spapala sama:-)
  Super fotky:-) No, pocit to byl smíšený, protože mě zamrzelo, že byl na mě zlý:-(
  Zatí pa pa
  14.2.2006 21:54Ali
  Tedítko
  Tak ti držím palce, aby jsi se nepletla :o)....ty naše "opice" se vyvalují na boku pořád :o))) Nikdy nám žádné mladé nezahryzly -jednou odchovaly i tři :o) Akorát jednou nám jedno uhynulo, ale ono se asi "nepovedlo" - vypadalo nějak divně :o( Tak množení zdar ! Ti drobečci jsou fakt kouzelní :o)
  14.2.2006 21:57Mettler
  Tedítko: Já vím, že je jí líp, o prázdinách ji umřel sameček, tak byla nešťastná a bála jsem se jí pořídit jiného, a tak tam jsou teď spolu.
  S činčilkama si dávej velký pozor! Nemluvím z vlastní zkušenosti, ale naši sousedi mají dvě, a taky jim zbylo jenom jedno a to nakonec zabili taky. Protože je maj venku ve výběhu pod stromem, foukal silný vítr a větve toho stromu se zapletly do ok výběhu, a tak to tak mlátilo, že se vyděsily a zbili ho.
  - - - - -
  pardon tam má být zabili
  15.2.2006 11:21Lemonka
  UPOZORNĚNÍ:
  POZOR NA HANU HUMLOVOU!
  Paní Hana Humlová ze Staré Boleslavi si ode mě minulou středu odebrala dvě samičky osmáka degu - mláďata, které byly zdravé, jedly bez problémů (osmáky chovám cca 7 let tak samozřejme již o chovu něco vím, a jsem schopná posoudit, v jakém stavu zvířata jsou). Včera večer mi napsala, tj. po nějakých pěti dnech, že její dcera má na ně alergii, že je strčili kamsi na chodbu (což může mít pro ně fatální následky-nachlazení), a zda si je vezmu zpátky. Dnes 14.2. jsem si přebrala dvě apatické, vyhublé chudinky, které se krčily v koutě krabice od bot, do níž jim paní Humlová nebyla schopná dát ani na tu poměrně dlouhou cestu do Prahy seno! Po ohledání doma jsem zjistila, že jedna samička má průjem (nejeví zájem ani o jídlo, evidentně jí není dobře) a dle stavu kožíšku již několik dní (u osmáků je to vždy důsledek nedobré stravy). Jelikož se obávám, že paní Humlová bude shánět zvířátka dál, prosím pokud Vám na osudech Vámi odchovaných mláďat záleží, rozhodně je této dámě nedávejte! A informujte o tom i své známé chovatele.Děkuji.
  martina.bittnerova
  15.2.2006 13:03atenaz
  Ahoj všem,co říkáte na to,že se konečně chystá příručka o psounech?Myslím,že už bylo na čase.Doufám,že se Dag nebo Kikinka taky uplatní :-) .Přemýšlíme dokonce o dalším přírůstku,tak doufám,,že se někde objeví nějaká mimča,protože u nás to nevvpadá,Dag je ještě mlaďoch,takže máme smolíka :-( a můsím shánět u někoho jiného :-) Když někdo budete o někom vědět,dejte vědět :-O))))
  15.2.2006 13:29Káčula
  S tou příručkou jsem trošku skeptická, čekala bych, že ji napíše nějaký veterinář nebo zkušený chovatel, a ne někdo, kdo to celé založí na fotkách a povídání nás, amatérských chovatelů :-)
  15.2.2006 13:39Tedítko
  Nazdárek:-)
  Káčula: Asi máš pravdu, ale třeba to pojmou z obou stran. A když ne, tak aspoň něco, myslím, že někteří z vás mají větší zkušenosti než některý veterinář. Chodím s pejskem a ostatníma zvířátkama k nám do Výškovic-Ostrava a ta veterinářka psounka ještě nikdy neviděla:-)
  15.2.2006 14:30Káčula
  Připadá mi to, že se někdo chce akorát napakovat a ani mu moc nejde o obsah. Jenže kolik je v ČR psouňařů, kteří by si knížku koupili? Respektive věřím, že skoro všichni, protože jsme doposud nic takového neviděli, ale kolik nás je? Nechápu, proč se někdo vůbec snaží o psouní knížku, to už mi přijde lepší udělat nějaký pořádný web.
  - - - - -
  Prostě záhada :-) Celkem by mě zajímalo, kdo je D.K. - asi to nebude nic kalého, když se nám to ani nepředstavilo.
  15.2.2006 15:06atenaz
  Myslím,že zbytečně přeháníte,kolik by taková příručka mohla asi stát?nanejvíš stovku,,koupí si jí pár nadšenců,jako jsme my a tak na ní nejspíš nikdo moc nezbohatne.Naopak,ať to napíše kdokoli jsem pro,,pokud bude knížka obsahovat vše co by novým chovatelům mohlo pomoci proč ne.I v dnešní době je mnoho lidí,co nemají internet a je pro ně dosti těžké zrovna o psounech potřebné informace nalézt.Podle mě chce knihu napsat nějaký chovatel,jako ostatně skoro všechny takovéto příručky.Jsem každopádně pro.Možná to psounům pomůže,lidi budou mít představu co jejich chov obnáší.spousta našich známích ani nevědělo co psoun vlastně ja a jak vypadá.Tak teď se to dozví!!!No uvidíme co se z toho vyklube,ale já klidně pár foteček poskytnu,proč by taky ne?Abych řekla pravdu je mi jedno kdo to napíše a kolik vydělá,dle mého názoru tomu dotyčnému jde spíše o psouny než o prachy,protože to by myslím napsal něco jiného!No,hlavně když tam nebudou nějaký nesmysliy a bláboly!!!Třeba budeme mít slavné psouny!:-))))))))
  15.2.2006 15:23Káčula
  Já se právě bojím těch nesmyslů a blábolů, kterými by se mohli méně zkušení chovatelé začít řídit :-(
  15.2.2006 15:40atenaz
  To by bylo špatné,je prabda,že už jsem pár takových příruček taky zažila.No snad se to psounům vyhne.Zrovna o psounech by měli být uvedeny přesně a podrobně všechny jejich klady,ale hlavně i určité zápory,aby každý nepořídil sobě nebo svým dětem hračku a pak nebyl překvapen pořádným kousancem.Možná ale právě proto se už konečně nekdo rozhodl něco napsat,aby právě na toto upozornil,SNAD!!!!No musíme jen doufat,že to bude pro psouny hlavně přínosné a né naopak!
  15.2.2006 16:02Tedítko
  No, moje známá jak viděla Tedíka, tak chtela svým dětem koupit psouna:-( Tak jsem jí to hned rozmluvila, že to rozhodně není zvířátko pro děti, lae že je to zvířátko pro dospělé, tak si koupili morče:-) To dá aspoň vědět, že má hlad:-) K té příručce: Každopádně je to fajn, že se o to někdo zajímá a když se ptá na stránkách, kde jsou psouní fanatici, tak nemůže být zlý. Mnohem horší by bylo, kdyby si to vymyslel sám a pak to vydal, no, uvidíme, ale určitě si ji koupím:-)
  15.2.2006 16:33Kožót
  Mně se nelíbí ten jejich přístup. Ani se nepředstavili (zajímalo by mne, co třeba vydali o jiných zvířatech), tu činnost chtějí hodit na nás (zašlete nám tipy a fotky, cha, nemám nic jiného na práci) a vadí mi, že na nás to zasílání těch fotek a tipů druhý den opět urgovali. Nemám problém jim povolit použít fotky mých psounů (to bych si tu příručku i koupil, abych se mohl prsit před příbuzenstvem), ale jejich práci dělat nebudu. A navíc, pochybuji, že se z té příručky dozvíme něco nového, pokud to nebudou psát ve spolupráci s nějakým odborníkem. Ale "nováčkům" by to užitečné být mohlo.
  15.2.2006 16:49atenaz
  V těchto pčíručkách se většinou nikdy zkušenější chovatel nedozví žádné zázraky,protože je většinou píše zas "jen chovatel",ale práve to si myslím,že je dobře,dělá to z lásky,kdežto pro veterináře je to "jen" práce.Mě naopak potěšilo,že je zajímají i naše zkušenosti,každý psoun je jiný a tak třeba někdo zažil něco,co se už u jiného nevyskytlo.Je hezké,že chtějí zapojit i nás obyčejné milovníky psounů.
  - - - - -
  Jesi to bude příručka typu jak na psouna nebo podobná,budou tam jen základní informace,pro nezkušené a začínající chovatele.Věci,který asi už každý z nás ví,ale proč ne.Alespoň to budoucí chovatelé budou mít trošinku jednoduší něž my.Také jsem se při hledání info o psounech docela zapotila,bývala bych takovouto příručku uvítala už trochu dřív!právě kvůli nedostatku info jsem s pořízením psouna dosti váhala a dlouho se rozhodovala.Pak přišli krátce po sobě hned dva a nelituji.Dokonce bych chtěla třetího!
  15.2.2006 17:19D.K.
  Přeji dobrý den,koukám,že jsem zde způsobila menší rozruch.Pokusím se vše napravit.Jmenuji se Daniela Kodetová a již pár let,se psouny zabývám.Bohužel jsem se již mnohokrát setkala s "odhozením" psouna jen proto,že jeho majitel neměl o chování psounů dostatek informací.Ještě jsem žádnou příručku nenapsala,takže pokud se podaří tato bude první a asi i poslední.Rozhodně nechci zbohatnout,dělám to spíše pro radost a pro psouny.Jsem toho názoru,že psouny nemůže chovat každý,a protože se poslední dobou psouni stávají novým hitem chtěla bych upozornit i na problematiku jejich chovu a předejít tak mnohým problémům.Pokud se někoho dotklo,že žádám o rady a fotky právě Vás velice se omlouvám.Nechtěla jsem na Vás hodit svou práci!Domívala jsem se,že rádi pomůžete a své psouníky ukážete světu!Taká jsem čekala,že někdo máte nějaké své zlepšováky a vychytávky,o keré by jste se rádi podělily.Protože i když vím o psounech mnoho,nemohu vědět vše,a tak i já se ráda poučím a přivítám vše nové.Prohlížela jsem Vaše alba a mnoho fotek mě zaujalo.Později vše sepíši a uvedu zde o jaké fotografie bych měla zájem a zda nebudete nic namítat,když je použiji.Pokud by kdokoli měl další dotazy,námitky a připomínky napište mi prosím na psounici@quick.cz ráda s Vámi vše proberu a veškeré dotazy zodpovím,budu se těšit.Zatím nashle Kodetová
  16.2.2006 08:16Káčula
  Souhlasím s Kóžou a nový příspěvek mě zrovna nepřesvědčil :-) Co takhle to skutečně psát s nějakým veterinářem, D.K., aby to přineslo nějaký užitek? Zaměřit se i na nemoci a podobné věci, kterým ani zkušenější chovalel nerozumí? Nebo skutečně nejdřív začít s nějakou pořádnou webovou stránkou? Pokud jde o mě, takovou knížku asi prolistuji v knihkupectví, ale nekoupím si ji, protože nevím, co by mi mohla přinést nového.
  - - - - -
  A s těmi nováčky - určitě jste si všimli, že ve většině případů je to tady co psouňař, to názor, nebo minimálně dva tábory. I různí veterináři poskytnou většinou na stejný problém různou radu. Mně to přijde dobré, tonoucí se stébla chytá, raději vyzkouším všechno. Bála bych se, že nováček by napsané na papíře bral jako dogma.
  - - - - -
  A další věc - věřím tomu, že knížka s úžasným panáčkujícím syslíkem na obalu spíš docílí toho, že si psouna budou kupovat zrovna ty případy, co si s ním po týdnu nebudou vědět rady, jen proto, že se jim bude líbit.
  - - - - -
  A jedna veselá historka z jiného soudku :-) Můj přítel je náš domácí myší krmič, každé ráno jim dá do paciček sušený banán a naplní jim mističky směsí pro hlodavce, aby se najedli. Včera odjel na služební cestu, takže to bylo ráno na mně. Měli byste je vidět - když jsem přišla ke kleci, tak pořád koukali na dveře od ložnice, kdy už vyleze on, a pak nevěřícně kroutili hlavičkami, proč jim plním misky, když ještě nedostali banán :-)
  16.2.2006 09:39Tedítko
  Hele, Káčulo, proč jsi takový pesimista? Já jsem sháněla o psounech informace půl roku, hledala jsem různou literaturu a co bych tehdy dala za to, abych si mohla přečíst takovou knihu. Asi jsi nejchytřejší a nic tě nepřekvapí, ale mě a ostatní třeba jo. Připadá mi to, jako bys D.K. záviděla nebo co, nechápu to.

  D.K. Fandím ti:-) Určitě ti něco pošlu, teda hlavně fotky, o psounech radši nic, psounka mam teprve půl roku.

  Pa pa
  16.2.2006 10:51Natálie
  Já musím částečně souhlasit s Káčulou. Myslím, že knížka o psounech by byla super, ale jedině, pokud by byla psána ve spolupráci s odborníky (třeba je, ale D.K. se o tom nezmiňovala). Že je někdo chovatel je hezký a spolupracovat s ostatními chovateli je taky fajn. Ale my všichni jsme tady chovatelé, ať už nováčci nebo starší a stejně nemáme v mnoha věcech vůbec jasno. Můžeme se tady do nekonečna dohadovat o tom, jestli psouny očkovat, nebo ne..kastrovat, nebo ne...a dalších milion věcí, který se tady několikrát probíraly. I každý zvěrolékař na tohle odpoví něco jiného. Takže v té knížce pak bude co? Obě varianty, žádná?
  16.2.2006 11:13Mettler
  Ahojky, koukám, že D.K. způsobyla zkutečně velký rozruch. Rozšířila jsem zase galerii o pár foteček, tak mrkněte na http://www.mettlerveverky.wz.cz Nové fotečky jsou především zaměřené na šmejdění Čipa v kuchyni. Tady do alba je přidám o něco později, až budu mít trošku víc času, tak to doplním. Zatim se mějte
  16.2.2006 11:37Tedítko
  No, myslím, že nevíme nic o tom, jak to chce D. K. udělat. A nezdá se mi, že by byla pologramot. Třeba chce nějaké informace, které jí neřekne veterinář, pokud není zrovna chovatel. No, na odborníka ses chovala:Pokud jde o mě, takovou knížku asi prolistuji v knihkupectví, ale nekoupím si ji, protože nevím, co by mi mohla přinést nového.
  S pozdravem Polo chovatel:-)
  16.2.2006 13:04D.K.
  Dobrý den všem
  musím souhlasit s Vámi všemi,psoun je krásné zvíře a je pravda,že až tohoto tvora uvidí děti na obalu knížky budou po něm toužit.Proto uřčitě psouny nehodlám jen vychvalovat,ba naopak chci hlavně upozornit na jejich agresivní chování v době pření.,,protože lidé jsou většinou velmi překvapeni když se jim jejich miláček,který se tak rd mazlil a vyžadoval pozornost zahryzne do ruky,a tak se ho koukají co nejdříve zbavit.Tomu bych právě chtěla alespoň trochu zabránit.Chci jen poskytnout lidem kteří o pořízení psouna uvažují potřebné informace.Ještě bych chtěla upozornit že nepíši encyklopedii,ale příručku!měla by to ýt brožůrka se základními informacemi jako jsou např.příručky o fretkách atd.Samozřejmně ji konzultuji s odborníky,což je ale opravdu velice složité,protože jak už jste zde zmínili co veterinář,chovatel ... A je dosti těžké odhadnout,který je opravdu ten pravý a psounům prospěšný!!!Takže ať napíši jakoukoli variantu vždy se najde někdo,kdo bude tvrdit,že to má být jinak,tak je to ale vždy a se vším!!!Každopádně je jen na Vás zda si příručku zakoupíte či jen prolistujete.Protože kdo o tom alespoň něco ví,je mu jasné,že to píši poze pro radost a né pro zisk,který bude pravděpodobně menší nebo stejný jako náklady.Jak už jsem jednou zmínila,i vtéto době né každý má přístup k internetu a jsou lidé kteří dají raději přednost klasice!Je ale možné,že se vznikem knížky bude i nový web.Všem předem děkuji za spolupráci.
  16.2.2006 13:24Káčula
  Tedítko, uklidni se :-) Taky nesouhlasím s tvými názory, ale nenavážím se do tebe. D.K. kritizuju, ale třeba to povede k něčemu dobrému, alespoň občas se snažím o kritiku konstruktivní.
  Nemyslím si prostě, že brožurka od chovatele bude extra něco nového, co jsme o psounech nezjistili sami. Mně osobně je mnohem milejší napsat dotaz na diskuzi a dostat zpět dvě tři různé odpovědi, než marně listovat brožurkou.
  16.2.2006 13:42D.K.
  Omlouvmse,ješte k předešlému příspěvku ..... co veterinř,chovatel...,to názor....

  Měla bych zájem o tyto fotografie,pokud by někdo s jejich použitím nesouhlasil prosím co nejdříve mě kontaktujte na
  psounici@centrum.cz
  ALI-procházka 5.10.05 (poslední foto),procházka 15.10.05 (první foto)
  Natalie-Kvido (3 a 4 foto),Kvido stavitel (poslední foto)
  Anajka-Psouni v Zoo (4,5 a 6 foto)
  Pavys-psouni ze 7.3.04 (4foto),týden staří psouni (2 a 6foto),2týdny (6foto),3týdny (5foto),4týdny
  (poslední foto),5týdnů (2foto)
  Atenaz-Dagísek (3foto),D+K (poslední foto)
  Balů-Balů (4foto)
  Petra-Vojta a Filip (3foto)
  Radka-Fido a jeho kam. (3foto)
  Tabi-psounek Ruprt (2foto),3měsícce (5foto)
  Kčula-B+A obrázky (2 a +12 foto),psouní výlet (6foto)
  Tanísek-schůzka 9.11. (2strana 6foto)
  Matu-Matylda léto 03 (2 foto)
  Monika-duben 05 (6foto)

  Uvedené fotky nás zaujali natolik,že bychom je rádi použili,nemohu ovšem zaručit,že budou využity opravdu všechny.Pokud by měl někdo ještě nějaké zajímavé fotky doma a bude toho názoru,že jsou také vhodné do příručky a rád by se svými psouníky pochlubil,pošlete nám je na psounici@centrum.cz
  S pozdravem Kodetová D.
  16.2.2006 13:45Kožót
  Souhlasím s Káčulou. Myslím také, Irčo, že i z Tvé strany je to zbytečné. Z toho, co D.K. píše, vyplývá, že zrovna extra znalec není, něco jako my. Třeba, zdaleka ne všichni psouni jsou v době říje agresivní - můj nebyl a není, ani jeden. A že na ně zrovna to "jejich" období přišlo ;-)
  16.2.2006 14:02atenaz
  D.K.také ti velice fandím,nevadí,že tam pro nás už nic moc nového nebude,bohužel jsme měli tu smůlu,že jsme museli hledat a shánět informace po všech čertech,ještě že je ten net.
  Příručku si koupím,i kdyby měla obsahovat třeba jen krsné fotografie,proč nepodpořit něco nového a nepředstavit neznalcům co je vlastně PSOUN!Jsem toho názoru,že je lepší málo než nic,tak ať lidé alespoň ví s kým budou mít tu čest,až si přinesou domu psouna.Já osobně jsem po psounovi toužila už strašně dlouhou dobu.Jednou,kdysi dváno jsem tohoto senzačního tvora uviděla ve zverimexu,prodavač mi řekl,že to vůbec není náročné zvíře,prý jako morče.Žadonila jsem u rodičů,aby mi ho pořídili,odradila je cena.Pořídila si ho ale má kamarádka,která o peníze od rodičů neměla nouzi a nemusela vysvětlovat na co je chce.Vše bylo fajn,psounek byl neodolatelný,hráli jsme si s ním,prostě senzace.Jednoho dne ale kamarádka s mámou odjela na týden,na hory.O psouna se staral její otec.Když se vrátily psuou byl k nepoznání,byl agresivní,pokousal celou rodinu,nikdo to nechápal a tak se ho zbavilï a za 500kč ho prodali dalšímu nadšenci,který o psounech taky věděl houby.Po týdnu jin ho chtěl vrátit,odmítli.Mě to ale nedalo,říkala jsem si,že to byla jen nějaká vyjímka a psouna jsem si dál moc přála a tak jsem začala hledat a zjišťovat,no příliš toho nebylo!!!Jen drobnosti a základy,ale pstačilo my to,abych zhodnotila své síly a rozhodla se,zda na to mám nebo ne!Trvalo to sice pár let,ale teď toho nelituji.Ještě naopak bych chtěla svou dvoučlenou rodinku psounů rozšířit o miminko,takže pokud někdo víte o někom,kde bych mohla psoňátko sehnat,dejte prosím vědět!!!
  16.2.2006 14:14Matu
  Ahoj všem,
  dlouho jsem tu nebyla a teď se mi konečně podařilo dodat pár nových fotek do alba.
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=179
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=180
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=55
  Mé dvouleté psounici Matyldě jsem v létě pořídila kamaráda. Jmenuje se Medard a brzo oslaví své roční narozeniny.
  16.2.2006 14:19D.K.
  Koukám,že mě hned někdo chytá za slovíčko,samozřejmě né každý psoun je agresivní,to jsem ani neuvedla,je to individulní,ale ta možnost tu je a mnoho lidí o ní nemá ani tušení.Já jsem měla tu "smůlu" na velmi agresivního psouna jen jedinkrát za celý svůj život,těch pár měsíců bylo utrpení,ale pak to zbytek roku to vynahradil.Pokud se tu někdo cítí natolik znalý a myslí si,že by odvedl lepší práci,tak prosím do toho!!!!!!Ono totiž,kritizovat umí každý,ale něco udělat do tohu už se hned tak všichni nehrnou.Pokud se někomu moje snaha nelíbí je to jeho problém,nestojím o ocenění,dělám to pro svů dobrý pocit,že jsem se alespoň nějakou cestou pokusila pomoci psounům i lidem!!!!Jesi Vám je jednno,kdo si psouna koupí,jak s ním bude nakládat,zda bude jeho přirozené chování respektovat a chápat,tak mě ne!!!Psouni mě už provzejí životem pěknou řdku let,naučili mě toho spostu a o to se chci podělit.Dnes může napsat knihu každý,jsou potřeba peníze nebo známá tvář.Já?Já nemám ani jedno,ale mám srdce,které patří těm,kteří si to zaslouží!!!
  16.2.2006 14:21Káčula
  Matu, to jsou tak nádherné fotky! Neživíš se náhodou fotografováním? :-) Vážně krása :-)
  Jak to, že běhají venku bez vodítka? Úplně zírám :-)
  Náš malej starší psouní holky pořád zlobí a okusuje - dělá to i Méďa, nebo jen my máme divokého myšáka? :-)
  16.2.2006 14:24D.K.
  Matu,koukám na tvé fotografie a jsem nadšená,opravdu perfektní,ráda bych tvé nové fotografie také zařadila mezi ty,které jsme se spolupracovníky vybrali a rádi bychom je použily do příručky o psounech,pokud by ti to nevadilo,nech mi vzkaz tady nebo na psounici@centrum.cz
  16.2.2006 14:28atenaz
  Matu,musím také přidat kompliment,fotky jsou senzační,buď jsi profík a nebo by jsi jím určitě měla být!!!!
  16.2.2006 14:50Kožót
  Matu: Nazdar, rád Tě zase slyším. Fotky máš moc hezké. Jen by mě zajímalo, jestli Tylda poští Medarda do té její pěkné žluté roury, kam nechtěla pustit Kožótka?
  16.2.2006 14:55Kožót
  D.K.: Zaregistruj se a něco nám o těch Tvých psounech napiš. Budeš smět i vytvářet alba, rád se fotkou Tvých psounů potěším.
  16.2.2006 15:08Matu
  děkuji, jsem ráda ,že se vám ty moje dvě potvůrky líbí.
  Matulda je v celku lenoch tak ji běžně nechávám volně běhat na Slapech. Vypozorovala jsem, že se zdržuje tak v okruhu 15 m a nebo hrabe noru a když slyší nějaký podezřelý zvuk tak peláší co to jde se schovat. Méďa je pro změnu průzkumník, takže je na volno pouze chvilku a když ho chytne toulavá tak ho zapřáhnu na vodítko a jdem do lesa. Má docela výdž, poslení procházka trvala 2 hod a fakt jsem z ní byla docela unavá - ovšem pouze já :-)
  Mezi sebou se snáší celkem dobře, teď bych dokonce řekla, že pracují na mláďátkách - tak jsem zvědavá jestli z toho něco bude. Z Médi je teď malý agresor, vůbec ho nemůžu pouštět ven. Myslela jsem si, že se ho to zimní období ještě netýká když je tak mladý, ale dva kousance na rukou (vypadám teď jak sebevrah amatér) mě docela přesvědčili. Tak je teď pořád v kleci a já čekám až ho to přejde.
  - - - - -
  Ahojky Kožóte, v podstatě ji nic moc jiného nezbývá. Postavili jsme novou klec a tak ta roura skončila jako průchod z přízemí do 1.p. Občas je tam docela hodně křiku. Matula ucpe rouru a chudák Méďa si holt musí proštěkat trochu prostoru:-) Jo když byl Méďa ještě malý junior tak se tam vešli oba, ale to teď opravdu nehrozí
  16.2.2006 15:08Natálie
  Kožót: já jsem si až teď všimla, že máš nového psounka ;) Nějak jsem ten tvůj příspěvek přehlédla. Moc jim to oboum sluší, napiš, až se začnou kamarádit. My s přítelem taky hodně uvažujeme, že bysme ke Kvídovi koupili kamarádku. Jenže se trochu bojíme, jak by se snášeli. Kvído je trochu ostřejší. Na nás si nic nedovolí, ale někdy se vzteká a nikoho jinýho rád nemá. Ani psy a jiný zvířata. Tak nevím, abysme neudělali chybu.

  Matu: nádherný fotky! Moc se mi líbí ta, jak se tam psounek prochází po tom okně. Ale i ostatní jsou krásný.
  16.2.2006 16:29D.K.
  Nemohu bohužel poslat každému zvlášť meil,ale tímto bych všem kteřý mi poslali fotky,připomínky,nápady ... chtěla PODĚKOVAT!!!Všechen zaslaný materiál si projdu a budu Vás kontaktovat.Ještě jednou děkuji!!!
  16.2.2006 16:50Ali
  MATU:
  Opravdu úžasné fotky !!!!!! :o)
  16.2.2006 18:55atenaz
  tak jsem zas po dlouhé dobe projížděla net,našla jsem zde skoro všechno,jen né žádné psouní nemoci,copak oni žádnými,copak oni žádnými netrpí?Tak proč o nich nikde neni ani zmíňka?
  16.2.2006 22:41Tedítko
  Já jsem naprosto klidná:-)Jen tak logicky přemýšlím o tvých odpovědích:"Nemyslím si prostě, že brožurka od chovatele bude extra něco nového, co jsme o psounech nezjistili sami." -nemyslíš, že je lepší, když se to člověk dozví dřív než si toho psouna pořídí? A když se stalo, že si Tedík vylomil přední zoubky a nevěděla jsem, co mám dělat, tak mi ani na netu nikdo neodpověděl!!! (až po 3 dnech!)
  Ale už na to kašlu, myslím, že si to D.K. obhájila sama i když se vůbec nemusela zpovídat.
  - - - - -
  Matu: Ty jo, nechceš ty fotky poslat někam na výstavu? Máš opravdu talent! A taky krásné psouníky:-)
  17.2.2006 09:33Tabi
  Matu
  fotky jsou úchvatné !!! Medard je fešák a Matylda pravá dáma :o), fakt nááádherné fotečky, hlavně to první album, ale vůbec, krása :o)
  Medard vypadal jako Julča .o) nejsou to sourozenci od Ruprta ? .o)

  Mettler
  jsou to krásní
  koblížci :o))) když vidím u nás v obchodě SR, tak mi přijde, že má daleko menší hlavičku, ti Tvoji dva bobečci jsou jako malí psouníci a jen ten ocásek :o)), musím si toho ve zveráku pořádně obhlídnout .o))
  17.2.2006 09:47Tabi
  holky a dost, tohle vážně není nutné


  Tedítko
  vážně? já tam byla ve středu a ještě si tam chrupkal v kokosových vlasech :o)) teda myslíš SR nebo toho psouníka v Porubě?
  17.2.2006 09:50Tedítko
  No a je to všechno vyřešené:-) Tak, D.K. pusť se do toho:-)
  - - - - -
  Myslím toho v centru:-) Byl tam sice ten kokos, alecedulka s názvem byla pryč, nic se nehýbalo, tak jsem usoudila, že už tam není,ale možná se pletu.
  Promiň, Andy, ale ta holka mě rozčilovala:-)
  17.2.2006 09:50Káčula
  Diskutujeme, Tabi :-)
  17.2.2006 09:52Kožót
  Já si to dovolím ještě shrnout. D.K. nás rozdělila na nesmiřitelné tábory. První hmatatelný výsledek její záslužné práce na psouní brožurce. Dále je nepochybné, že ze stejného počítače, jako se hlásí D.K., se hlásí i anetaz. Copak to tu s námi, Žaneto, hraješ za hry?

  Veškeré osobní útoky nemilosrdně smažu. Byl bych rád, kdyby byla diskuse stran psouní brožurky tímto ukončena.
  17.2.2006 11:00Tedítko
  OK
  17.2.2006 11:03atenaz
  lidi,chtěla jsem vás jen rozhoupat,když se dáme dohromady,můžem pro psouny udělat něco užitečného.Nebojme se toho,zkusit se má přee všechno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  17.2.2006 11:08Natálie
  Jé, po ránu a hned takových zajímavostí, ačkoliv ne zrovna z psouního života :) Jestli je to pravda a atenaz píše sama sobě jako D.K., pak je skutečně zbytečné o čemkoliv dál diskutovat, protože ony dvě si to mezi sebou snad nějak vyřeší :)

  A co se týče psounů: náš Kvído dneska ráno definitivně urval pítko ze svého domku. Už delší dobu na tom pracoval a já jsem si skoro jistá, že z něj vůbec nepil! Ne, že by to neuměl, ale prostě z něj zásadně nepije, protože voda neubývá. Myslíte, že bude vadit, když mu ho dám pryč? Dostává každý večer hodně zeleniny a ovoce, takže tekutiny asi má, mističku má i v kuchyni kam může jít, když je puštěný, ale nikdy z ní nepije. Vaši psouni pijou? :) Mohl byste mi někdo napsat kolik asi tak za den vypijou? Nevim, jestli je to normální...
  - - - - -
  atenaz: a proč si to nenapsala pod svým jménem? Myslíš, že když chceš někoho k něčemu rozhoupat, tak se musíš vydávat za D.K.? Kromě toho proč jsi teda na D.K. (tudíž na sebe) reagovala a ještě si sama sobě odpovídala? Nechápu...
  17.2.2006 11:23atenaz
  Chtěla jsem mít názor i jako atenaz.Třeba to k něčemu povede....na chatu se to rozjelo,tak uvidíme.
  17.2.2006 11:27Káčula
  Naty, naše myši chlastají jako duhy, čtvrtlitrové pítko vymlasknou za dva dny.
  17.2.2006 11:36atenaz
  Našla jsem inzerát na vytvoření webových strnek pro chovatele - levně,je to na www.jfweb.cz asi to ale nubude žádná sláva,ale jukněte a uvidíme.
  17.2.2006 11:51Tabi
  Natálie
  jaké máš pítko, teda jaké jste měli pítko? :-D naše holky taky pořád oddělávají trubičku a nechají všechnu vodu vytéct do klece (lepší varianta) nebo ještě shodí celé pítko a to vyteče na parkety .o)).
  Naše holky vypijí asi jako krakeni od Káčulky, teda Julča asi víc, než Roza, snad by mu ta mistička měla stačit, ale já bych byla nervózní, že bude mít žížu třeba v noci a chudáček se nebude moci napít :-D jsem divná .o))
  17.2.2006 11:57Natálie
  Káčula: Fakt?? Ty jo, tak to já mu tam to pítko asi přidělám zpátky a budu čekat, jestli si někdy taky pár kapek nedá :) To si mě překvapila. Nechápu teda, jak je možný, že Kvído pít nechce.

  atenaz: já jsem ten chat bohužel nečetla, přihlásila jsem se a hned jsem musela odejít. Nedá mi to ovšem, abych nenapsala, že mi to skutečně normální nepřipadá! Snad bych i pochopila, že ses vydávala za někoho jiného, protože sis myslela, že tebe bysme nebrali vážně. Ale ty sis tam vymýšlela úplný blbosti - např. že s tvými "spolupracovníky" vyberete fotky, bla, bla... dál bych i pochopila, že si chtěla napsat svůj názor jako atenaz, ale to se dalo napsat tak, že si o příručce myslíš něco a ne sama sebe chválit a psát, že si držíš pěsti. Promiň, ale tohle mi připadá vážně na palici. Kromě toho by mě zajímalo, kdy bys nám řekla pravdu, pokud by na to Kožót nepřišel. No teď už je to zbytečné jakkoliv řešit, toť jen můj názor.
  - - - - -
  Tabi: mám asi stejné pítko jako vy. Dávala si ho sem nedávno ty, nebo možná Kožót, teď nevim. Takový to plastový, jak jsou dvě podobný varianty, jedna dražší a líp se z něj pije. Tak to mám. Je třeba možný, že z něj pít neumí? Já ho nikdy pít neviděla. Teda viděla, ale ne z toho pítka. Jenže zase je mi divný, že by to neuměl. To by byl uplně blbej :))
  17.2.2006 12:08Tabi
  Natálie
  blbej určitě není :-D a jde to jednoduše? tak zkus jiné,to co máme my :o), tam je ta kulička volnější :o), já vždycky po rozběhu slyším, jak to pítko drncá a Julča pije jak urvaná :-D
  17.2.2006 12:13Natálie
  Tabi: no právě že to jde jednoduše. Připadá mi, že žádný už tu kuličku nemá volnější. Jednu dobu jsem mu tam dávala i misku, jenže on si do ní hned nahází písek. Ale to zase tak nevadilo, písek byl na dně a ta voda nad tím čistá, stejně mu jí měnim minimálně jednou denně. Tak já snad zkusim znovu tu misku, když pítko nemá rád :) Ach jo, on mě má tak ochočenou, to je hrozný. Nechce pítko, tak má misku. Včera nechtěl květák a furt skákal kolem stolu, tak dostal avokádo, protože to jediný v poslední době náš pan sysel žere. V zimě by si dal raději exotické ovoce, zatímco v létě by bylo lepší, kdybych mu snášela čerstvě natrhané lesní jahůdky. Nejlíp denně a rovnou do tlamičky...:))))
  17.2.2006 12:21Tabi
  Natálie
  :-D :-D :-D vidím, že je to všude stejné .o))
  17.2.2006 12:38Kožót
  Natálko, pítko mu určitě nechej, jak Kajda, tak i Bubouš pijí docela dost.
  17.2.2006 12:48Káčula
  Naty, měla by sis domů pozvat nějakého žíznivého psouna, aby Kvído okoukal, jak se pije z pítka :-) Bedina na to sice přišla sama, ale Arňu a Kajču to naučila :-)
  - - - - -
  Hele, zkus mu do toho uvařit slabý heřn¨mánkový čaj - je to zdravé a na rozdíl od vody to voní, mohlo by ho to nalákat :-)
  17.2.2006 13:47Natálie
  Kožót+Káčula: asi máte pravdu, nechám mu ho tam a zkusím mu tam nalít teda ten čaj, třeba ho to naláká. Je mi jasný, že bez vody ho tam nemůžu nechat, spíš jsem myslela, že zkusím tu misku. Ale to pítko je víc praktický, tak ho tam ještě jednou naistaluju, snad ho zase neodstraní dřív, než ten čaj ucítí :)
  17.2.2006 14:14Káčula
  Naty, ale jestli má dost ovoce a zeleniny, tak třeba žízeň nemá. Krakeni mají O+Z spíš jen za odměnu, tak jsou vyprahlí :-)
  17.2.2006 14:30Natálie
  Káčula: no tím jediným si to vysvětluju. On dostává zeleninu každej večer, ovoce jen někdy. Ale sežere toho docela dost. Já mu té zeleniny dávám poslední dobou hodně jen proto, že se bojím, aby nebyl dehydrovanej a považuju to za jedinej způsob, jak do něj tu vodu vpravit. Ale zase si říkám, že kdyby měl žízeň, tak se napije třeba z misky v kuchyni. A on si jí nevšímá, tak asi žízeň nemá.

  Jen tak mimochodem, co dáváš psounům teda k žrádlu? Já dávala Kvídovi dřív ráno zrní (směs pro hlodavce) a večer zeleninu. Ale připadalo mi, že po tom zrní rychle přibírá a tloustne, tak jsem mu ho dávat přestala, dávám jen obden tak lžičku + má celej den sena kolik chce. Tak mě zajímá, jak to děláš ty (i vy ostatní :))
  17.2.2006 14:35Kožót
  Kačka s Bubem mají zeleninu spíš za trest.
  17.2.2006 14:39Natálie
  Kožót: Fakt? Oni jí nechtěji žrát? To Kvído jí miluje, žral by furt, dokud by neprasknul, kdybych mu jí dávala. Sice si poslední dobou vybírá co bude žrát a co ne, protože za svůj krátkej život ochutnal skoro všechny dostupný druhy zeleniny, takže je mlsnej :)) Ale nevadí to, že mu jí dávám, nebo ne?
  17.2.2006 14:41Kožót
  Natálka: To určitě nevadí, spíš naopak. Já bych byl moc rád, kdyby zeleninu chtěli.
  17.2.2006 14:42Tabi
  Natálie
  hrst zelených peletek a špetku zrní a sušeného ovoce denně, pokud nezapomenu :-D a sem tam kus ovoce nebo zeleniny .o) seno nevedeme, u nás je to sprostá nadávka :-D
  17.2.2006 14:56Natálie
  Kožót: tak to ty dva vybíravce vezmi někdy ke mě. Až uvidí, jak do sebe Kvído cpe mísu zeleniny tak, že mu praskaji tváře, třeba pochopí, že na tom květáku něco je :))

  Tabi: co to jsou zelené peletky? :)) Seno je u vás sprostá nadávka, jo? :)) Tak to se Kvído v těch nadávkách denně válí jako prase v žitě a ještě si to cpe do tlamy :)
  17.2.2006 15:10Káčula
  Krakeni dostávají každé ráno semínka, dvě polévkové lžíce každý. Sena mají pořád, co hrdlo ráčí, a žerou ho jako sarančata :-) Jednou za čas dostanou tvrdé pečivo na hrzání. Ovoce a zeleninu mají vždycky, když ji jíme my, což je tak zhruba 3x do týdne - okurka, mrkev, rajče, kedlubna, jablko, banán, brambora, brokolice, květák. Sem tam je i nějaká specialitka - meloun, jahoda, meruňka :-) Ale jen v sezóně :-)
  - - - - -
  A výjimečně za odměnu hlodavčí bonbónek nebo piškot :-)
  - - - - -
  Slyšela jsem i názor, že zelenina a ovoce by se neměla, protože v prérii v Americe ji taky nemají. Ale připadá mi to přitažené za vlasy :-)
  17.2.2006 15:58Tabi
  Natálie
  granule pro činčily - lisované seno, ale pst, holky to neví :-D (no, skoro seno :-D)
  holky používají seno jen na ucpání děr .o), Roza ho nežere určitě a Julča těžko říct .o)
  17.2.2006 19:37Natálie
  Káčula: Já jsem nedávno viděla na satelitu (nevím jaký kanál) pořad o psounech a tam říkali, že oni právě často najdou kousek něčeho šťavnatého. Tak si říkám, že by to snad vadit nemělo, Kvído to má asi tak, jako by každej večer našel v prérii šťavnatý výhonky :)) Ty dvě polévkové lžíce jsem dávala Kvídovi ráno taky, jako ty. Ale právě mi připadalo, že začal z ničeho nic rychle přibírat. Možná to bylo ale jen tím, že začala zima. Oni si dělají nějaké tukové zásoby, ne? Ne teda, že by byl tlustej, to nebyl, ale bála jsem se, kdybych mu to dávala dál, aby z něj nebyla koule. Tak mu dávám míň.

  Tabi: ty granule pro činčily jsem zrovna minule zkoumala ve zverimexu. Ale vůbec mi nepřipadaly lákavý, sama bych na ně chuť neměla, jsou takový stejnobarevný, tak jsem si říkala, že Kvídovi by se taky nelíbily. Ale asi to příště zkusim :)

  Rozhodně díky vám oboum, krmim Kvída asi podobně jako vy. Jen jsem nevěděla, jestli mu toho dávám stejně. Tak asi jo.
  17.2.2006 22:51Mettler
  Tabi: ahojky, jé vy je máte (SR) někde u Vás ve zeverimexu? Mohla bych tě prosíím požádat kdyby to šlo, jestli by jsi mi je vyfotila? A koukla se mi na cenu? A kdybych mohla ještě víc otravovat (nevím jestli jsi četla mojí příhodu co se mi stalo při jejich koupi), tak jestli by jsi se mohla zeptat, kdyby jsi je chtěla koupit, jaké papíry by ti knim daly, a odkud je mají (myslím dodavatele, nebo chovatele). Vím, že je to dost drzé a otravné, ale moc pěkně prosíííím.
  Přemýšlela jsem jestli si mám rozšířit rodinku SR, ale od té doby co je mám jsem je ještě nikde nepotkala, a nevím jestli bych jich více zvládla, i když nechci se vychloubat, ale myslím si, že ta svoje zlatíčka zatím zvládám docela dobře.
  http://www.mettlerveverky.wz.cz
  D.K.- atenaz - to je velká škoda, že příručka nebude, kdyby byla jistě bych si jí koupila, ale nápad to byl velmi dobrý, já se snažím o svých syslech Richardsonových tvořit webové stránky, zatím jsou tam jen fotky, to jste si jistě všimly, ale na textech a všem kolem se pracuje, tak já chci skutečně poprosit, jestli máte někdo nějaké informace nebo nějaké dobré stránky, tak sem snima Mettler@seznam.cz :) Jazyky sice ovládám dva NJ a AJ, ale jen tak polovičatě.
  18.2.2006 15:03Tedítko
  Ahojky, oznamuji Vám novinu, jsem babička asi před 2 hodinami se nám narodilo činčilí miminko a má se k světu:-)
  18.2.2006 16:34Ali
  Tedítko:
  Tak gratuluji !!!!! A prckovi přeji zdravíčko a do budoucna hodného páníčka :o)
  19.2.2006 00:18Tedítko
  Děkuju za gratulaci:-) Jinak Tedík mi zeleninu ani ovoce nepapá, jen mrkev, takže část ledničky bývá Tedítkova:-) Mrkvička, mrkvička, mrkvička:-)
  - - - - -
  Jinak pracovní název nového přírůstku vymyslel můj přítel-Euro:-) Ale jinak jsme fakt normální:-)
  19.2.2006 12:38musulinek
  ahoj lidičky chtěla bych vás poprosit o pomoc nebo radu kde bych sehnala klec nebo voliéru vhodnou pro psounka.předem vám moc děkuju
  19.2.2006 15:21tedítko
  Natalko, nic si z toho nedělej, Tedík taky vypije půl misky za týden:-) Prý mívají sušáka po senu, ale to se mi nepotvrdilo.
  20.2.2006 12:43Tabi
  musulinek
  naše klec

  Tedítko
  gratuluji k eurobabičkovství .o))) !

  Mettler
  Cena je tuším 3700,-, ale taky měli původně tuším 4500,-, juknu a povím :o). Vyfotit Ti ho můžu, jen neslibuji, kdy to bude. Zeptám se i na všechno info kolem .o).
  20.2.2006 13:32Káčula
  Tedítko, žádné fotky vnoučátka nebudou? :-)
  20.2.2006 18:22Mettler
  Tabi: strašně moc dík za ochotu, vím, že jsem otravná, ale vzhledem k mé situace by se pár foteček a informací šiklo. Fotky budou, až budou, to vůbec nevadí, kdy to bude.

  Tedítko:gratuluji k přírustku, a taky se hlásím o nějaké ty fotečky
  20.2.2006 18:48Tedítko
  Nazdárek, no, fotky sice jsou, ale musím si ještě udělat album:-) Teď nějak nemám čas, dělám kamarádovi účetnictví, tak až po posledním březnu:-) Ale určitě to nějak vymyslím:-)
  Jinak jsem už to naše miminko hledala, rodí se totiž už se srstí a vidí a dokonce už poskakují. Prolezl mřížema a šel na procházku. Ale zapomněl se pod skříňkou, ráno jsem ho hodinu s přítelem hledala. Samožřejmě byl až pod tou poslední skříňkou, kterou jsem prohledala, takže shrnuto, sečteno-všude bordel jak v tanku, mimino se našlo, jak spinkalo celé zmrzlé a hladové v asi 2 cm vysoké dírce:-) jinak vypadalo spokojeně. Tákže dostalo osobní klec s malými šprušlemi, kde sedí s maminou:-) mamina přišla na to, jak ji otevřít, ovšem to není nic proti tomu, co se naučil tatík, tak klec je v té velké, aby byli všichni u sebe. Vikina si otevřela a abychom na to nepřišli, tak Míša ji zase zavírá:-) Je s nima sranda:-)

  Tedík na otvírání přenosky přišel dávno, ale vždycky vím, kde je...v mojí postelí, pod peřinou, nejlépe se svým hadříkem plným pilin na spaní, co má v přenosce a s piškotkama, aby toho bordelu v posteli nebylo málo:-) Ách jo, mám já to s nimi kříž..., příště si pořizuju psa, ten aspoň poslechne a neuráží se:-)
  20.2.2006 20:11musulinek
  Tabi:klec je to suprová a na kolik vás u toho pána vyšla?
  21.2.2006 09:52Tabi
  musulinek
  tuším 4600,- před rokem a půl, ale pan Roder byl velmi milý a hlavně trpělivý, co jsme mu tam všechno vymýšleli .o). Možná bych ještě o pár cenťáků zvedla šuplík a pokud bys chtěla patro, tak i výšku, ta naše má myslím 100dx50šx70v.

  Tedítko
  :o))) fakt se nenudíš .o)) jsem se smála, když jsem si to přestavila .o)

  Mettler
  neotravuješ, vydrž .o)
  22.2.2006 10:42Tabi
  Tedítko
  mě z Tebe picne, všichni čekáme na
  EURO a Ty si to necháváš pro sebe .o))
  22.2.2006 11:00Káčula
  Ještě že máme Colomba Tabi :-)
  22.2.2006 17:00Tedítko
  Cauky, jo, sorry, chtěla jsem vám to oznámit až dneska, dělala jsem to včera večer:-) Hezký, že? A navíc, tobě to tak hezky jde:-)
  23.2.2006 12:45Hagrid
  Dobrý den ,tak jsem náhodou zabrousila na vaše stránky a diskusi. A jsem strašně ráda že jsem narazila na někoho kdo má v péči Sysli Richardsonovi.Opravdu je to tak jak popisuje Mettler,já jsem na tom byla podobně s tím dohledáváním co že je to vlastně za tvorečka jelikož se objevili ve zverimexech a nikdo vlastně nevěděl co to pořádně je.Já jsem dostala info že se jedná o sviště r.Když jsem začla sbírat co a jak ,tak taky Svišť R neexistoval, ale že je to Sysel R,jsem našla poměrně brzo podle fotek atd,ale kámen úrazu bylo následně sehnat něco o chovu.A taky jsem byla nešťastná z informace že se dožívá kolem 3-5let. Od září mám v péči báječného kluka jménem Bibišek a včera jsem se dostala úplnou náhodou k stejně staré holčičce,už ji prostě nechtěli že je kousavá a kdesi cosi. Celá šťastná jsem si ji donesla domů a zatím ubytovala v kleci zvlášť.Je celkem slabší a menší než tem můj rošťák ,tak ji musím dát čas aby si zvykla a taky se trošku zpravila.Uvítám každé poznatky o těchto nádherných miláčcích. Uvažuji o tom že by byli jednou rodiče ,bylo by to krásné.Ví někdo o chování v době páření? Mám obavy aby si nějak neublížili když je dám k sobě.Zatím proběhlo první očuchávání a pak se to zvrtlo v jedno klubko a musela jsem je dát zase každého pekně do své klícky.
  23.2.2006 14:42Tabi
  Hagrid
  vítej mezi "veverkomyšosyslími nadšenci" .o) to bude mít Mettler radost, že tu má spřízněnou dušičku :))) Máš povolená alba a chat, tak doufám, že Bibiška i holčičku brzy uvidíme .o)
  Mají klícky vedle sebe, aby se mohli očuchávat přes mříže? Já jsem ještě holky přehazovala v klecích, aby tam každá měla pach té druhé .o)
  23.2.2006 15:42Hagrid
  Ahojky Tabi, přesně tak nějak jsem to udělala prohodila jsem jim hadříky co mají v pelíšcích.Bibišek totiž zbožňuje nějakou tu starší utěrku apd.Tu si cupuje do hnízdečka ale Sašenka si zatim to pravé hnizdečko nějak pořádně neucupovala.Ale jeví zájem o všechno a nechá se pohladit a vezme si z ruky jablíčko.To klučina je už jiná káva,rozpustilý rošťák pohodář ,na zádech si podřimuje kdyby kolem lítaly rakety a taky si pravidelně skoro každé dopoledne zaběhá po pokoji.Jen jsem utěsnila škvírý kolem skříní.Přeci jen je doma už půl roku.Jsou skvělí .Jsem moc ráda že si budu moci s někým sdělovat poznatky, syslíci r. jsou tak trochu nepopsaná kniha.Bibiška jsem získala taky proto , že prostě každého svého potencionálního majitele řádně pokousal.Je to zvláštní ,ale on si mě vybral sám . Je to mazel upusinkovanej a myslím že Sašenka bude taky jen musejí poznat že je ten kdo je chce miluje.První kontakt bývá provázen nějakými kousanci, to si syslík vyzkouší jestli si ho zasloužíte. Kdo se bojí nesmí do lesa.PA.
  23.2.2006 19:14Mettler
  Hagrid: Ahojky, já mám také páreček syslíků Richardsonových, a jsem úplně nadšená, že jsem konečně po půl roce našla spřízněnou dušičku. Své syslíky mám také od září, pří jejich koupi se vyskytl problém, jak jsi se určitě dočetla, ale jsou úplně super. S tím příkrmováním Sašenky to moc nepřéháněj, moje syslí slečna se jmenuje Dejlinka a také je oproti samečkovi, který se jmenuje Čipoušek, o dost drobnějšího vzrůstu. Poradím Ti dobrý fígl, jak to udělat, aby jsi je mohla bez strarosti pouštět do volného prostoru, a nemusela ucpávat díry. Stačí když si je vycvičíš, tak aby příšli na povel. Je to naprosto jednoduché, jsou to velmi přítulní, chytří a bystří tvorečkové. Stačí jen když budeš trpělivá. Pokaždě když přídeš ke kleci, a příde čas krmení a nebo čas dávání pamlská, ale pozor nikdy né čas venčení (myslím tim voného běhání po pokoji), tak vydej zvuk který se ti podaří pokaždé vydat stejně (určitý jednoduchý druh mlasknutí). Syslíci se ho naučí přijímat, jako ohlášení krmení a nebo dostání dobrůtky, a tak příjdou když ho uslyší. Tím až je budeš mít venku, tak zavoláš, a pokud budou třeba za skříní, tak prostě jednoduše příjdou. :) mrkni na http://mettlerveverky.wz.cz
  - - - - -
  Ahojky, lidičky, tak dneska jsem měla den úplněj blbec a zítra mě čeká dost podobný. Ale tahle zpráva od Hagrid mě totálně rozveselila na nejmín týden! :)
  Jsem tak nadšená jsem se s Váma o to chtěla podělit, a proto hnedka běžím udělat nějaké fotečky, a pokusím se je ještě dnes přidat. Mějte se, smějte se! :)
  - - - - -
  Ahojky, tak jem přidala pár foteček. Je jich skutečně jenom pár, ale ty jsou trochu straší, co už jsem slybovala, jenom jsem to nějak pořád odkládala, alu určitě přidám další.
  Tak nějak koukám, že pokaždé začínám stejnou frází (ahojky), asi na tom budu muset zapracovat, a být trošku orginální. Zatím se mějte krásně a Hagrid určitě se ozvy.
  23.2.2006 20:26Hagrid
  Ahoj Mettler a všichni, jsem tady dnes asi moc často ale nedá mě to. Mettler ty fotečky a Syslíky máš nádherný, já bohužel nemám foťák tak musím někoho se známých požádat aby mi je blejsknul a pak Vám je taky ukážu.Trošku jsem pátrala jak to s těmi syslíky loni bylo.Dovezlo se jich k nám jen pár kousků a byli nabízeny do zverexů pod různými názvy, ale po pravdě nikdo pořádně nevěděl co to je.Proto ty zavádějící názvy.Vím také už o několika lidech co jsi je koupili a následovně je prodávali protože si nějak nevěděli rady co s nimi. Mysleli že budou hned poslušní a mazlivý a budou je vodit na vodítku jako pejsky.Nějak jim to hlavy nebraly že ty jejich zvířátka koušou.Ale jak píšeš ,chce to jen trpělivost a lásku. Já jsem teď hlavně napjatá jak to přivykání mezi Bibiškem a Sašenkou bude pokračovat. Je fakt že klučina je dobrosrdečný a dost vymazlený a doposud byl středem vesmíru doma jen on a najednou se objevuje na scéně syslí slečna a ještě k tomu ho klidně při projevech radosti a pusinkování kerými ji obdařil klidně položí na lopatky, tak si to nějak neuměl přebrat.Sašenka má tvrdou školu,jelikož člověk co jsi ji koupil taky loni v září, ji zazimoval v bedně tuším na balkoně a byla tam celou zimu v těch mrazech a mrazy letos byly místy i -25st. tak že s ní vlastně ani nenavázal pořádně kontakt,jen dostávala zrní a seno . Ale je v pořádku jen trochu menší.Bibišek to běhání po pokoji miluje a vychutnává si to.Ale doslova si liboval když se mu podařilo dostat za strašně těžkou almaru a tam se usadil a pískal jak o život a ne a ne vylezt. Rošťák, když se mi podařilo tu těžkou skříň přestěhovat tak se mi doslova smál a bral to jako hru.Prostě laškoval a já při tom šílela strachy co se tomu mému chudáčkovi za tou almarou strašného stalo a málem si udělala kýlu.Od té doby mám škvíry u těžkých almar vycpané knihami. On si tam totiž taky nosil ty dobrůtky na horší časy.No není geniální? Tak se nezlobte jestli jsem se dnes moc rozpovídala ale nebylo taky o syslících dlouho s kým. PS: Jak to máš Mettler prosím tě s pitím?Mě vždycky cokoli jako napáječku či misku okamžitě zlikviduje a téměř nepije.Dávám mu jablíčko a má rád čínské zelí.Myslím že mu to nahrazuje pití.
  23.2.2006 21:29Mettler
  S pitím, to bylo taky moc těžké, ale udělala jsem to docela dost drasticky, když mě už nebavilo nejméně desetkrát děnně měnit v misce vodu, tak jsem pořídila napáječku. Tu mi nejdříve stále shazovali, a nakonec začali sundavat to kovové pítko. Ale, teď to zničeho nic ustalo, a už se na ni nedobývají. Vůbec nevím čím to může být, ale pokusím se to pro Tebe vypozorovat. Já dávám, také jablíčko, ale spíš mrkev, zeli, taky můžeš dávat kedlubnu v té je hodně vody (ale po kedlubně jsou dosti cítit). Jen piš o sto šest, já jsem strašně ráda, že se s někým můžu poradit, už jsem byla docela zoufalá, ale lidičky z tohohle super webu mi pomohli :) Nevím, jestli se to smí, ale já dávám tak jednou za týden úplně maličkou kostičku z psí konzervy. Strašně jim to chutná, a nevypadá, že by jim to ubližovalo. Úplně zírám, jaké máš skvělé informace o tom kolik se dovezlo SR, atd.. takovéhle informace mě také moc zajímaly, ale nikde jsem je nesehnala. Klidně můžeš psát na mejl jestli chceš Mettler@seznam.cz A Tví syslíci teď spí zimním spánkem? Já jsem se dozvěděla už moc pozdě, že musí spát zimním spánkem, takže moje zlatíčka nespí. Také mi jeden pán dalo by se říct odborník řekl, že se SR bez zimního spánku nemůže rozmnožovat (něco podobného jako suchozemské želvy).
  24.2.2006 09:23Tabi
  Mettler
  albíčka jsou supr :o)), když tak sem hoď vždycky odkaz, ať to ostaní nemusí hledat a rovnou se kochají .o)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=183
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=184

  Hagrid
  koukám, že už Tě má Bibíšek taky dobře vycvičenou .o), někdy mám pocit, že ty malé veverky chovají nás a ne my je :o))
  25.2.2006 11:13Mettler
  Ahojky, všichni! :)
  To jsem ráda, že se vám fotečky líbí.
  Tak pro příště se pokusím ty odkazy sem nějak dostat.
  Tak na mě všichni myslete, teď se budu muset týden perně učit, protože dělám 10. března řidičák. Až ho budu mít, tak se třeba se zlatíčkama pojedem za Váma podívat.
  - - - - -
  Kuk, kuk je tu ňáko mrtvo?! :)
  Přidala jsem další album, tak mrkněte
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=185
  26.2.2006 16:12Kožót
  Mettler: Moc hezké fotky. Syslíci vypadají skoro jako psouni. Taky je fajn, že jsi nám něco o sobě napsala.

  Bubouš už bydlí s Kačkou v jedné kleci. O víkendu jsem byl s nimi u rodičů a tam jsem je poprvé sestěhoval do jedné klece. Šlo to hladce, protože tuhle klec Kačka nepovažuje za svůj majetek, tak v ní Buba ze začátku tolerovala. No, a skončilo to tak, že na neděli spolu spali v jedné kupce a Kačka si nechávala od Bubouše vykusovat kožíšek. Teď jsou spolu už asi hoďku v Katčině pravé, domácí kleci. Tu Kajda za svůj majetek rozhodně považuje. Oba jsem do ní šoupnul rozespalé rovnou z přenosek. Kačka tam Bubouše - vetřelce sice hrozně oštěkala, ale obešlo se to bez pranice a teď to vypadá, že to půjde. Kačka se zavrtala a snaží se spát - bohužel pro ni se z toho snu, kde má v kleci vetřelce, neprobudí, je to skutečnost :-) a Bubo se seznamuje s novým příbytkem. Věřím, že se to teď už obejde bez krveprolití.
  27.2.2006 08:22Káčula
  Kóžo, tak jak to doma dopadlo? Jsou spolu i teď ráno?
  27.2.2006 08:46Kožót
  Káčula: Dopadlo to dobře, celou noc spolu spali, tak jsem je nachal spolu i přes den. Snad je odpoledne najdu oba a celé.
  27.2.2006 09:26Mettler
  Kóžot: Vidíš, to mě ani nenapadlo, že byste taky chtěli slyšet něco o mě. Tak já to napravím.

  Bydlím v Havlíčkově Brodě, to je na Vysočině, je mi 18 let (co jsem koukala na vizitky, tak jsem asi nejmladší) a studuji střední školu (tedy tento název platil dříve, teď nám ho změnili, tak se podržte, ještě teď si ho moc nepamatuju Obchodní akademie a intergrovaná střední škola obchodu a služeb, to je kulišárna co?). Stále bydlím u rodičů, a proto nemůžu, tak moc rozrůstat zvířecí rodinu jak bych chtěla. A nakonec 10.3. dělám řidičák a doufám, že ho udělám, a pak se za Váma určitě pojedu podívat. Kdyby chtěl někdo cokoliv vědět, tak ať se ozve, odpovím na téměř vše.
  Jo, a protože teď mám jarní prázdniny (to se vyplatí chodit do školy co ?, z práce Vám dá málo kdo jarndí prázdniny), tak se jedu sklidnit za dědečkem na chatu do Klášterce nad Ohří, a ten bohužel nemá internet, takže se ozvu až o víkendu.

  Hagrid: Nějak se neozýváš, jestli mám psát mejlem, tak dej vědět. Ale tady je to taky super, ráda čtu příběhy co se staly i u jiných.

  Mějte se, smějte se! :)
  27.2.2006 09:44Kožót
  Mettler: Né, to jsem myslel, že jsi do svých registračních údajů - vizitky doplnila pár informací o sobě - jaké jsi měla/máš zvířata, atd. atp. Dříve jsi tam měla jen ikonku se syslíky a včera jsem jsi všiml, že jsi doplnila i pár údajů. Životopis jsi teď už vystavovat nemusela :-D
  27.2.2006 09:45Tabi
  Monika
  Takové krásné fotečky a taky se nepochlubí .o) !!!!
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=186
  27.2.2006 12:40Natálie
  Mettler: ty fotky jsou opravdu moc hezký...nevěděla jsem, že ti syslíci se tak moc podobají psounům. Jinak já pocházím taky z Vysočiny, rodiče bydlí v Pelhřimově, tak to jsme skoro sousedky :)

  Kožót: tak to je fajn, že už máš obě myši u sebe, to šlo docela rychle :) Chudák Kačka se musela divit, takový rychlý stěhování. Tak ti přeju, ať je po návratu domů najdeš celé. Jestli bude mít Kačka hodně plné bříško a Bobouš nikde nebude, tak to asi znamená, že se neskamarádili :)))
  28.2.2006 12:21Káčula
  Kóžo, od rána tu vyhlížím novinky z vašeho bojiště a nic! Koukej to napravit :-)
  28.2.2006 13:46Kožót
  Káčula: Novinky jsou ty, že jsem večer po návratu z práce našel oba psouny v celku, ve formě přitulených chlupatých koulí, takže v pořádku. I mám pocit, že se k sobě chovají čím dál lépe, teda Bubouš je vůči Katce v pohodě od začátku, ale i Katka začíná roztávat. Včera si vzájemně vykusovali kožíšky a tak. Pak byl trochu problém, že si Bubo chtěl kožíšky vykusovat i v době Katčiné večeře, tak mu to, naštěstí pouze slovně, vysvětlila. Ráno jsem je našel zase přitulené, takže to vypadá velice dobře.
  28.2.2006 15:09Luciper.ka
  Kóžo "naštěstí pouze slovně, vysvětlila" :o))))
  28.2.2006 16:09Káčula
  Tak sláva! Sestěhoval jsi je celkem v rekordním čase :-)
  28.2.2006 16:17Tabi
  Káčula
  tak moment, rekordní jsme byli MY! :-D
  28.2.2006 16:32Káčula
  Kolik dní? :-)
  28.2.2006 17:03Kožót
  Káčula: Já si v Děčíně všiml, že je Kačka v dobrém rozmaru, tak šup a měla ho tam nastěhovaného :-D