od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2006
 • Zobrazuji 296 zaznamu.
 • 1.5.2006 12:55Agentka
  Kožót: jo tak to udělám ale nevadí že nevlastním psounka?
  1.5.2006 18:46Mettler
  Hagrid: Ahojky, koukám, že jsi ve svém živlu. Tak kdy už se dočkáš a budeš mít psounka?

  Agentka: Já mám páreček syslů Richardsonových a jsou to naprostá zlatíčka. Sice je pravda, že se tak moc vysokého věku nedožívají, ale to jim na kráse neubívá. Jsou mnohem menšího vzrůstu než psouníci, ti mí tlouštíci váži 400g a za 14 dní jim bude rok. Jsou velmi čilí, moc hodně zvědavý, ale pozor za to jsem jim fakt moc vděčná, tak už vůbec nic nedemolují. Ze začátku když byli maličcí, tak akorád dělali díry do koberce, ale teď už vůbec nic neničí. Věřejně Vám tady děkuji Čipíku a Dejlinko. Jo a ti mí stály 2100 Kč.
  Nevím dál co by jsi chtěla slyšet, tak se ptej. Musím říct, že třeba já si na své podmínky dovolit psouníka skutečně nemůžu, a proto jsem si pořídila SR.

  Všem: Lidičky už mám konečně řidičák, trvalo to, ale díky bohu je to!!!
  A ještě taková třešnička, rozroste se my moje zvířecí rodinka o párek Nunu myšek. Až je budu mít, to bude tak za 3 týdny, tak sem dám pár foteček, už se hrozně těším.

  Agento: jo nevím jestli máš spřístupněná alba, tak jestli chceš vidět pár foteček těch mých zlatíček, tak mrkni na
  http://www.mettlerveverky.wz.cz
  2.5.2006 07:11Hagrid
  Ahojky Mettler. GRTATULACE k řidičáku jseš šikulka. Psounek bude asi v druhém květnovém týdnu ,doma je smutno.Ty nunumyšky jsem jeden čas taky chovala jsou moc legrační .Mimminka když začnou plešatět tak se nasměješ.Psounkovy nějak nemůžu vybrat jméno stále se mi vkrádá na rty Bibišek, tak moc mi chybí že se zapomenu a volám tak i na potkana i když se jmenuje Bleček.Nejraději bych říkala Psounímu klučíkovi zase Bibišku ale mám strach aby to nepřineslo neštěstí.Bubu měnit zaměstnání a místo dvanáctek budu dělat asi jen šestky raní a odpolední což bude super i kvůli psounkovy.
  2.5.2006 10:01Tedítko
  Gratuluji Káčule! Hodně stěstí do společného života a hlavně pevné nervy:-)
  2.5.2006 10:31Hagrid
  Zelené lisované granule nebo peletky.Od jaké firmy nebo název.Poraďte které jsou nejlepší a které jsou se složkou proti kokcidioze a jestli se s nimi krmí jako hlavním krmivem a jestli ano, tak jestli nevadí ,že je v nich ten preperát na kokcidy. Vím že tu někdo uváděl že to jsou granuke pro činčily,ale firma a název . Často se podivuji kdo schvaluje složení různých směsí právě pro činčily jelikož je v nich spousta kukuřice slunečnice kokosu a ořechů což jim způsobuje ztučnění a zanesení jater.Je to divné.
  2.5.2006 13:09Jolly
  Marta: My pupies are one small leg away. They go to a new people behind 2weeks. Maybe, Albi will be to have babies. But I dont know when...Write me later- my email is here in kontaktlist.
  2.5.2006 14:58Tabi
  Hagrid
  brzké uzdravení :o)
  peletky kupujem Darwin, zkoušeli jsme i nějaké Vital Kraft nebo jak se to jmenuje a to holky ocenily jako železné piliny :-D ale my máme vždycky něco extra .o)

  Agentka
  já myslím, že je jedno, z které CHS, záleží pak hodně na Tobě, jaký psounek bude, i když co psounek, to jiná osobnost – ostatně jako u všech živočichů :o).

  Jolly
  no to jsou sluníčka!!! :o)))
  s dovolením jsem se koukla i na fotečky Samuela, to je taky sluníčko :o), úžasná je fotka, jak tam leží, tuším s Jolly, u Tebe .o)))
  na samičku pro Juliána držím palečky :) a manžel Tě určitě nedá .o)

  Mettler
  gratuluji k řidičáku .o) i přírůstku do rodiny :)

  Tedítko
  moc děkuje :), jsou ještě na svatební cestě .o)
  2.5.2006 20:56m.etka
  ahoj, zajimalo by me, jestli mate nekdo tu zkusenost nebo nazor, jestli by se snesl psounek se syslounem richardsonovym. Mame psounici, cca 3letou, a protoze sehnat dalsiho bezouskovyho kamarada je problem (pokud se je clovek nerozhodne krast v prazske zoo :)) je problem, tak premyslime jestli neporidit sysla. Nevim, povahove si myslim, ze budou podobni (nebo ne?), ale ted je otazka jestli starsi psounice (dost hakliva na svuj luxusni domecek - muj kralicek dostal nafackovano, kdyz se tam sel mrknout :)) jestli by snesla dalsiho "vetrelce". Btw. stekaji syslove richardsonovi? Matyska je totiz desne ustekany stvoreni a nevim jestli by sousedi to duo zvladli :)
  2.5.2006 23:42Neferure
  Hagrid: zelené lisované granule s kokcidiostatiky jsou pro výkrmový králíky, obsahují veškeré živiny, které králíci potřebují a už se k nim nemá nic přidávat pouze voda, takže pokud přemýšlíš, že by si s nima krmila psounka, tak mi to příjde jako nesmysl, podle mě po nich bude hodně rychle růst a přibírat na váze
  3.5.2006 09:42Tabi
  Neferufe
  hm, tak si dovolím nesouhlasit s tím přibíráním. Naše holky to žerou minimálně rok a váhu si pořád hlídají a tlusté rozhodně nejsou :).
  3.5.2006 09:57Hagrid
  Ne ne ,tak to teda králíčí peletky nebudou,musím to promyslet a ještě hledat co bude pro něj nejzdravější ještě se poradím u Zuzky až si budu toho skřítka vytouženýho odvážet.
  3.5.2006 10:00Dana
  Ahoj Tabi, myslíš si, že tyto granule můžu dávat holkám od malička???
  3.5.2006 10:15Tabi
  Ahoj Dani :o)
  já nevím, já v tom nic špatného nevidím, je to snad lisovaná vojtěška nebo nějaké zelené, takže náhražka sena. Uvidíš, co na to ostatní, ale já jsem s tím moc spokojená, to ani neodměřuju, prostě jim dávám kolik chtějí a váha je každý měsíc +/- stejná :o)
  už se Ti to krátí, viď? .o)
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=202
  peletkářky .o)
  3.5.2006 10:19Dana
  Už odškrtávám dny jak metr na vojně.Jak Zuzka poslala fotečky miminek, tak tam máme naše holčičky, že jsou slaďoučký.Já myslela, že to jsou nějaké spešl granule, lisovanou vojtěšku jsme taky měli a Barunka po ní nepřibírala.Krásně si o ni obrušovala zuby.
  Zatím pa
  3.5.2006 10:36Tabi
  Dana
  jsou to sluníčka :o)), ať už je máš doma .o)
  papa :o)
  3.5.2006 11:09Neferure
  Tabi: tak to asi mluvíme o jiných granulích, granule s kokcidiostatiky pro králíky obsahují více věcí než jen vojtěšku a ,,nějaké to zelené". Teď nevím co přesně, musela bych se ms to podívat v práci. Jinak máš pravdu, holky potom tlusté opravdu nejsou. Teovi se moc líbili :-) .
  3.5.2006 11:27Dana
  Tabi: koukám na nové fotky Tvých holčiček, jsou to také sluníčka, posílám jim pusinky.
  3.5.2006 11:31Tabi
  Neferufe
  měla jsem odkaz na spoustu peletek, ale mají tam nějaký problém :(. Naše holky se nachrtily na Darwina a nicjiného nechtějí .o).
  holkám to povím, určitě je to potěší a budou chtít Teovi poslat hubičku :o) nemáš nějaké fotky Tea? vidím jen tu mikrofotečku u jména .o)
  - - - - -
  Dana
  :o)), já jim to budu muset říkat a dávat po částech, jinak jim při dalším deštíku naprší do nosánku .o)
  3.5.2006 12:07Natálie
  Tabi: holkám to na fotkách sluší jako vždycky :) Kvído mi říkal, že jim chtěl dát na prvního máje hubičku, ale protože ho držim zkrátka, tak nemohl, jinak by prej za nima zajel :)

  Co se týče peletek - protože tím krmí Tabi, chtěla jsem to taky zkusit, koupila jsem na její radu ty, který její holky zbožňujou, nasypala je Kvídovi do mističky a čekala radostné kvíkání a skákání do stropu, ale Kvído šel, čuchnul k nim, pak odešel a nakonec se k tý misce vrátil a packama jí převrátil a všechno vysypal, čímž mi chtěl asi říct, ať si to sežeru sama :) Prostě mu nechutnaji, ale jinak bych ho s nima krmila taky.
  3.5.2006 12:31Hagrid
  A to tedy jsou granulky od firmy
  Darwin pro koho? činčilu nabo králíka? A v těch jsou taky ty kokcidiastika?
  3.5.2006 12:58Natálie
  Našla jsem nějaký fotky ze zimy, tak jsem je dala do albíčka. Musim Kvída vyfotit teď na jaře, už mu krásně narostl novej kožíšek, tak abyste si nemysleli, že je takhle oškubanej furt :)

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=203
  3.5.2006 14:28Tabi
  Natálie
  tak to už jim dneska vážně říct nemůžu .o)) jinak s nima nevydržím .o)
  No, holky čekaly a když se začalo smrákat, tak mi přišly poplakat na ramínko, že už asi Kvído nedorazí a ony uschnou :o). Slíbila jsem jim, že ho můžou ohubičkovat na nějakém srazíku .o).

  Tak vidíš, já koupila dvoje jiné granule, drahé od VitaKraftu nežraly vůbec a nějaké na váhu jen s krajním odporem a tyhle Darwiny žerou jak urvané, holt co psounek, to osobnost .o)

  fotky jsou supr :-D teda v té sklenici se Ti to vážně povedlo :-D a tepláčky jsou taky boží :-D
  Rozka měla takhle vypelichané místa taky, ale u Julčy jsem to zatím nezažila.
  Kvíďákovi posíláme hubana všechny 3 - včetně mě .o)

  Hagrid
  já se juknu doma a zkusím Ti ten sáček vyfotit, ale jak vidíš, je třeba to vyzkoušet :) jsou to peletky pro činčily a měly by tam být.
  - - - - -
  Ještě jsme s Honzíkem museli konstatovat, že se s Rozárky stala docela slušná šmajchldáma :o). Není sice jako Vaši mazlíčci, ale pro nás je velká odměna, že si vyžádá drbkání, skoro nekouše, už ani tolik nezlobí, no prostě sluníčko :o). Jednou jsem ji pozorovala, jak přišla k naší Sankce (bulteriérka) a rovnou hodila zádička :-D a čekala, že ji bude olizovat. Sanynka jako jednovaječné dvojče pořád vede, ten slastný výraz, když přijde a Rozárka se k ní začne tulit bych Vám přála vidět :o). To pak máme takový milostný trojúhelník - Rozárka se chce tulit k Sance - Sanka ke mě a já k Rozárce :-D a jsme všechny spokojené .o). Julinka je trochu bojácná, ale taky se už osměluje, zato když jde do tuhého, kouše jak urvaná :-D mrcha malá sluníčková .o)
  Mám zase nějaká videa, ale musím se hecnout a dodělat holkám deníček a přišoupnu k němu i ta videa jak Saninka ožírá Rozárce hlavu .o).
  3.5.2006 14:46Jolly
  m.etka
  3 letého psouníka daruje jeden pán. Jestli ho chceš ke své psounici jako kamaráda, tak mi napiš. Já bych byla ráda, kdyby se dostal do dobrých rukou. Více info Ti odepíšu, když se ozveš...
  3.5.2006 14:56Mettler
  m.etka: No nevím, nevím já mám syslá Richardsonového, ale asi bych ho k domynantnímu psounkovi nepouště. Já osobně si myslím, že by mu ublížil. Sysel Richardsonův neštěká, ale píská a hlavně je to nekonfliktní a jemné zvířátko. Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Jedině je dát každého do své vlastní klece, ale k sobě bych je asi nepouště. Tedy kvůli syslíkovy, protože by se psouníkovi neubránil.
  3.5.2006 17:58Tedítko
  Tabi, holky mi silně připomínají Tedíka, ten ale v posteli většinou spinká:-)
  Promiň, musela jsem si rýpnout:-)

  Natálko, ty tepláčky jsou super:-) Ať si je nechá:-)
  3.5.2006 19:54Natálie
  Tabi: vyřiď holkám, že určitě neuschnou. Kvído jim poslal hubičky přes sklo u akvárka :) To víš, je ještě mladej a nesmí bejt venku do noci, jak zazní klekánice, musí honem domu, haha. Na srazík by šel určitě rád, ale všichni ostatní majitelé psounků by si museli vzít chůdy, aby jim Kvíďoušek neprokousal nožky na kost. Obávám se, že ani tebe - skoro tchýni - by nešetřil :) Ale možná když mu vzkážu že mu posíláš pusu i ty...a že si mu pochválila tepláky...no tak by tě možná vzal na milost :)

  Tak to jsem ráda, že se s tebou Rozka konečně mazlí a nemusíš závidět ostatnim. Mě připadá po roce Kvído daleko klidnější a taky víc mazlivej. Dřív furt jenom skákal, kousal a pískal, teď je to velkej mazlík.
  - - - - -
  Tedítko: viď? Taky se mi na něm ty tepláčky líbily, ale bohužel už mu začal celej zadeček zarůstat, akorát hrozně srandovně. Místo aby mu zarostl celej, zarostl mu tam jen takovej čtvereček. Takže má teď vlastně kostkovaný tepláčky :))
  4.5.2006 00:02Neferure
  Tabi: Na fotkách se úracuje, ale ,,pán" se odmítá fotit, jakmile vidí fotoaparát, je pryč. Ale budu se snažit nějaké fotky co nejdřív dodat ;-) .

  Natálie: Kvído útočí na cizí i mimo své ,,teritorium" ? Zajímalo by mě to, protože Teo si hlídá jen můj (no teda teď už bych měla psát jeho :-) ) pokoj a jakmile ho vezmu kamkoli jinam, tak si s ním může každý dělat co chce.
  4.5.2006 07:56Tedítko
  Nazdárek, Já bych ty tepláčky chtěla taky vidět, tak foť.
  Tedítko ještě vůbec neútočí, je to zlatíčko.
  4.5.2006 11:56Natálie
  Nererure: já jsem Kvída vzala hned když byl malej k našim a on pokousal tátu (kterej kolem něho prošel). Z toho jsem usoudila, že bych ho radši volně neměla pouštět v bytě cizích lidí a tak to radši nedělám, protože se bojim. Je fakt, že u našich má v tom pokoji taky svůj domek, ale je v něm každej měsíc tak dva dny, takže nevím, jestli to vnímá jako svoje teritorium. Teď si vlastně ještě vzpomíním, že minule jsme ho pustili u přítele na zahradě, on si chvíli běhal a pak taky zaútočil na nohu (teď nevim přesně komu, ale někoho chtěl prostě kousnout). Takže si myslim, že kdybych ho pustila v cizim bytě, tak pokouše taky všechny. Docela ti závidim, že ho vzít takhle mezi lidi můžeš. Našeho Kvída se všichni známí bojí :)
  4.5.2006 13:03Gump
  Po odmlce přidávám další album prcků, stáří pět týdnů a jeden den. Den před pěti týdny poprvé prokoukli, všichni na den stejně. Na nějakých 90 procent jsem si jistý, že z pěti prcků jsou tři holky a dva kluci. Jestli to tak skutečně je, tak dvě holky jsou zadané, zbytek bych nabídl vážným zájemcům. Nejvíc by se mi líbilo, kdyby se dostali k někomu z vás, kdo už má s psounky zkušenosti, nejlépe kdyby prckové doplnili již stávající demoliční četu. Pokud by se třeba ozval zájemce bez zkušeností, že by třeba psounka chtěl pro děti nebo tak podobně, dopředu říkám, že raději ne. Zvířátko pro děti to rozhodně není, viz. mé starší příspěvky... Ani nevím, jestli udělat :-) nebo :-(
  Ještě je tady jedna věc, o které raději napíšu dopředu - ta případná třetí holka má nejspíš vrozenou vadu a jednu přední packu má otočenou směrem dolů, jako kdyby člověk nemohl narovnat zápěstí. Skutečně si myslím, že to má od narození, už jsem si toho všiml dřív, takže výhled, že by se to mohlo zlepšit, asi příznivý není. Ale nebojte, je čilá úplně stejně jako všichni ostatní, zdá se, že ji to žádné starosti nedělá. Myslím, že i ona může být příjemným mazlíkem, pokud si ji tedy někdo tak vychová :-) Tu packu si můžete prohlédnout na fotkách.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=204
  - - - - -
  Ještě doplňuju, aktuálně především pro mateea a Natálii - holky budou k mání, jakmile se začnou samostatně stravovat, ale zatím spoléhají výhradně na mámu.
  4.5.2006 14:27Tabi
  Gump
  Právě jsem zjistila, že nutně, ale NUTNĚ potřebuju (Š)Majdu :-DDDDDD /už mám i jméno - tak se měl jmenovat Ruprt :-D / chjo, držím palce, aby se Ti pro ně podařilo vybrat hodné páničky *** o "Majdě" se mi bude zdát ještě dlouho :) a jak jsme se už s Kožótem dohadovali, kdo si ji veme, tak nejen mě :-D, ještě že tu není Káčulka, to už by byla chuděrka na 3 díly :-D, ale myslím, že dvě sluníčkové bestie mi stačí .o)
  tak teď jsi mě dostal, bobíšci jsou úchvatní stejně jako rodiče, všem pohlazení :o)

  Natálie
  Ty jsi teda přísná mamka :), ale dobře vychovaní mladíci, to se v dnešní době už jen tak nevidí .o)) a s těma holkama jsi mě uklidnila, už jsem uvažovala, kam si dám suchou psouní vazbu :-D
  souhlasím s Tedíkem, nutně potřebujeme vidět kostkované tepláky :-D

  Neferufe
  snaž se, jsem strašně zvědavá ženská :o))

  Tedítko
  zítra dostaneš do nosa .o)
  4.5.2006 14:57vegous
  ALL: ahoj.. potřebuji poradit... Bobinka má v tlamičce cosi, co připomíná zbytky jídla přilepeného na chloupkách.. Kukýšek má tlamičku čistou... nemůžou to být nějací roztoči?? Pro sichr. Takže otevřete svým miláčkům tlamičky a nakoukněte...
  4.5.2006 15:12Tabi
  vegous
  https://www.kralici.cz/psouni/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=Ko%9E%F3t&prezdivka_text=&fulltext_text=kuli%E8ky&time=all
  zánět dásní, vypadá to jak kuličky, pomůžou ATB - Kožo, despotický penicilín? .o)
  4.5.2006 15:39Kožót
  Tabi, vegous: Ano, penicilín. Jen mezi veterináři je známější jako depotní penicilín.
  4.5.2006 15:40Tabi
  Kožót
  .o)-
  4.5.2006 17:22Vinny
  Gump - pokud by se ti nikdo neozval na tu volnou psouní slečnu (s tou pacinkou), rádi si ji vezmeme(pokud za ni nebudeš chtít majlant :) ), sice máme Boua chvilku ale už nám předved všechno co umí (ale za ten rok čekání a úsilí stojí), i když je pravda že je to nesmírně hodnej psoun a to hlavně i vůči návštěvám (čim víc drbačů tim líp) - potom všem co jsme o nich přečetli jsme byly připraveni i na krvelačnou bestii,bohužel od tý doby co se pes vrátil s babičkou na vesnici je bez kámoše se kterým by lumpačil, plánovali sme koupit mu kamarádku až se nějaká naskytne...............je mi jasné že jsme v podstatě "začátečníci" (i když s hafem informací), takže pochopím když odmítneš. Akorát netuším zda si dvouletý psoun může zvyknout na mládě (samozřejmě postupné seznamování) a naopak - pokud bude mít k tomuto někdo názor ráda si ho poslechnu.
  - - - - -
  A teď koukám že zájemci už se pode mnou někde dohadovali, nakonec bude na roztrhání
  4.5.2006 20:05Jolly
  Gump- ahoj, tady také psouní rodinka s mláďaty... Máme mladé od dvou psounic- Sárinky a Mii. Už jsou všichni zadaní ale vzhledem k tomu, že byl velký zájem, mám ještě asi 2 lidičky, kteří moc chtějí psouníka, ale já již nemám. Možná je ještě Albi březí, ale zatím se nic neděje. Taky vybírám páníčky zodpovědně a dokonce i rozmlouvám lidem, kde tuším, že by to nebylo ono. Můžeš se mi ozvat, prosím. Kontakt najdeš zde...Díky.
  - - - - -
  Vinny- mládě se starším -v pohodě! Jen je seznamuj mimo teritorium svého psouna- třeba v jiné místnosti, kam nechodí a bude to úplně v klídku. Mám s tím zkušenosti.
  4.5.2006 20:15Vinny
  Jolly: díky za radu :) naštěstí psounek opravdu neni nijak zvlášť teritoriální, ale budu na to pamatovat a zbytečně neriskovat, horší bude najít místnost kam nechodí :), takže teď už jenom někde splašit druhého psounka (ale nespěcháme na to takže až se naskytne příležitost tak se naskytne).
  5.5.2006 09:07vegous
  tak dneska razíme k veterináři... to bude boj... asi ho uvidí ty mršky poprvé v životě... dáme vědět... nevíte, z čeho ten zánět dásní může být??
  5.5.2006 12:03Natálie
  Gump: Jsou to fakt krásný chlupaný mimina! Už se nemůžu dočkat, až si jedno z nich nastěhuju domu :) A Kvído už nedočkavostí taky klepe zubama :) S tím odběrem to je jasný - až začnou žrát samy. Jen ať si daj ještě pořádný mlíčko než začnou žrát každej den zrní :)

  Tabi: když s Tedíkem teda tak moc chcete, zkusim o víkendu ty kostkatý tepláky vyfotit. Ale ono to s ním jde těžko, furt se otáčí zadkem ode mě, asi tuší, že chci ty fotky vystavovat na netu :) Jinak tě úplně chápu s tvojí nutkavou potřebou pořídit si Šmajdu, kdybych měla doma dva psouny, asi bych taky měla nutkavou potřebu pořídit si třetího. Ale protože mám jen jednoho, tak smím nahamounit ještě jedno mimčo. Horší to bude asi příští rok :)
  5.5.2006 13:01Vinny
  Gump: pokud by ses pro nás rozhod určitě nám dej vědět :)
  - - - - -
  bohužel na tebe nemůžu najít žádnej kontakt
  5.5.2006 13:41Gump
  Vinny: myslím, že by se u vás Šmajdě líbilo, jestli chcete, můžete s ní počítat. Je kouzelná, navíc jsem včera večer po osmé přišel domů, otevřu dveře do místnosti, kterou mají psouni pro sebe, a kdo mi přišel naprooti? No jasně, šmajda :-) Jako první z prcků se sama vydala na průzkum z bedny, musel jsem se smát. A ještě víc, když pak vylezla máma Beky a koukala na toho prcka a měla takovej ten výraz jako že by Šmajdu nejraději chytila do zubů a odnesla do pelechu, ale nechtěla to dělat přede mnou, abych o ní pak nevyprávěl, jak je přísná. Ale bylo na beky vidět, že sotva drží oči, zatímco Šmajda korzovala po pokoji a spát šla až po desáté.
  Podruhé jsem se zasmál dnes dopoledne, kdy jsem si vzal jiného prcka do postele, kde už si lebedil taťka Čipery. Protahoval se, drbal, pospával, a když pak k němu dokráčel jeho vlastní potomek, tak se lekl a vystřelil, jako kdyby v něm snad viděl kočku :-) Fakt zodpovědnej otec :-))
  kontakt:
  gauche@seznam.cz
  5.5.2006 14:18Tabi
  Gump
  miminka jsou kouzelná všechna, ale (Š)Majdu dělá její nožička ještě zajímavější .o), všem i rodičům pohlazení a (Š)Majdě prosím jedno navíc .o)

  A s tou postelí už mě neštvěte, dneska přijde Tedítko na mikropsouní srazík k nám, tak asi Tedíka pustím za holkama, ať mu vysvětlí, co se v posteli správně dělá......... samozřejmě, že nory :-D !

  Natálie
  tak já nevím, tož když má tak přísnou výchovu, tak to mu snad poručíš, že má na Tebe vystrčit zadek, ne? :-D
  Ten drobek mě chytil za srdíčko, ale třetího už vážně ne, hlavně je tady spousta těch, kteří by si dalšího drobka moc přáli a bude se u nich mít moc dobře :o)
  Ty si počkej na svoji slečnu, budeš mít zase rok napilno :-D Kvíďákovi posílájí holky a sokorotchýně hubičku .o)

  Vinny
  neboj, to my tak jenom platonicky slintali .o), teda já, Koža určitě neslintá :-D
  Držím Ti s (Š)Majdou palečky, uvidíš, že budete spokojeni všichni, dva jsou vážně lepší než jeden .o)
  5.5.2006 14:50Natálie
  Tabi: no on má spíš přísnou výchovu co se týče výletů do Ostravy, víš? Jinak je dost drzej a přes všechny výchovný metody na mě zadek nevystrkuje ani když ho prosim :) Rok napilno mít asi budu. Když si vzpomenu jak sem byla první dny z Kvída hotová, tak se musim smát. Furt mi pištěl v ruce, kousal mě a já se tady na diskusi furt dokola ptala, kdy už toho nechá :-D (ty si mi chudáku musela společně s Kožótem radit, jak mu zavřít tu syslí tlamičku :) Jenže teď už budu připravená, stačí jen oprášit mé výchovné metody a připravit si ruce na výhružné třepání upištěným miminem :)) Vůbec se nebojim, abys věděla, haha
  5.5.2006 15:30Vinny
  Gump: fakt ani sme nedoufali :), posílám ti e-mail, Bou už se těší
  5.5.2006 15:46Tabi
  Natálie
  aha, tak až dorazí mladá paní Káčulka a chopí se organizace srazíku, tak my přisvištíme do Prahy za Vámi .o), takže ať se ani neopovažuje nějaký ten měsíc kostičkované tepláky vyměnit :-D. Ale jdi, ptáme se všichni, ony ty malé bestijky pořád vymýšlí nové fiškutárny, takže člověk se stále diví a je "furt ve střehu" .o).
  5.5.2006 15:56Gump
  Dnes domů povezu peletky od Darwina, tak doufám, že mě s nima ta smečka nevyhodí. Kdyby snad, hodím to na tebe, Tabi, neva :-)
  Jinak já od Darwina kupuju už tři roky směs pro činčily, kde je sice hodně bílé slunečnice, což by prý psouni neměli, ale když já je mám navolno, tak oni to vyběhají. Naopak se ti dosud ani nedotkli kukuřice z jakékoliv směsi, zato čerstvá kukuřice z pole, to je pak rautík :-)
  5.5.2006 16:23Kožót
  Moji psouni peletky neradi, nikdy je nejedli. Od Tabi jsem si z Ostravy přivezl vzorek těch od Darwina, když je Rozka s Julčou tak baští, že to zkusím. No, a Kačka s Bubem ukázali, že mají charakter - ani k nim nečmuchli.
  5.5.2006 16:40Tabi
  Gump
  nevadí, jen držím palečky, aby ti Tvoji nebyli takové fajnovky, jako Kóžótová smečka .o)
  Směs kupuju taky a holky dostávají jen špetku na okořenění těch peletek .o), nadbytečné gramy vyběhají při divokých honičkách s/před Sanynkou :-D
  sušenou kukuřici taky jen nahlodnou, když z ní nic dobrého nevyleze (jako že ještě nikdy nevylezlo :-D), tak ji zahodí, ale jak pravíš, čerstvá z pole stojí i za rvačku .o)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=65&page=1 to si ještě pochutnávala sama a nemusela se dělit .o)

  utíkám na srazík s Tedítkem a Tedíkem .o), doufám, že se mi podaří uklohnit nějaké fotečky a v úterý se Vám pochlubíme, jak to tady v Ostravě umíme roztočit :-D
  5.5.2006 17:46Vinny
  Tak Šmajda zdá se najde domov u nás :), Bou se dneska choval na zahradě jako profík asi aby ukázal že si kamarádku opravdu zaslouží (během víkendu přidám fotky na jeho stránky), jinak jméno Šmajda se nám docela líbí možná víc než Majda, tim by sme jí nechtěli urážet, docela dobře to zní :) tak jí možná zůstane, jsem ráda hlavně za Boua a doufám že na nás pak nějaká místnost zbyde
  - - - - -
  Gump díky moc a už se nemůžeme dočkat, jen ať si ještě užívaj u maminky :)
  6.5.2006 08:21Hagrid
  Ahojky všichni,pročítám a pročítám,pořád jsem ještě marod, tak jsem si vyseděla u mašinky mozol na zadnici. MMMONI, chci se tě zeptat, vyrozuměla jsem že máš Čipánka o od Veni která má silnou alergii na srst.Je to tak? Tak nějak jsem o tom přemýšlela, dost dobře toto znám,od narození jsem se potýkala s tímto svinstvem u obou mých dětí dobrých 12-13 let ,tak jsme prostě trpěli všichni bylo to dost špatné nejen že se doma nesmělo objevit ani to nejmenší chlupaté stvoření ale ještě jsem musela stůj co stůj uhlídat dcerku která zvířata miluje aby si za mími zády nikde nic ani nepohladili ,většinou to skončilo astmatickým záchvatem a hospitalizací.Ale bez těch zvířátek je člověku smutno, aspoň lidem jako jsme tady mi všichni. Tak jsem se dostala k teraristice a léta chovám gekončíky a jedenáctiletou samičku leguána která je prostě miláček sladkej a vlastně s ní děcka vyrůstaly.Nakonec kolem sebe měli celé dětství zvěřinec, skrátím to jen mě napadlo že takovej gekončík je krásnej dráček a možná by Veni udělal radost.alergie by se nemusela bát je to odzkoušeno ,fungovali jsme bez problémů děcka se s nimi mohli pomazlit,brát je atd.
  7.5.2006 19:10Neferure
  tak jsem o víkendu s Teoušem fotili a máte v albu konečně pár jeho fotek :-)
  8.5.2006 15:22Gump
  Posílám další fotky prcků a rodičů, od narození pět týdnů a čtyři dny. Prckové se zatím jeví spíš jako noční tvorové - když jdou rodiče spát, mladí vylézají na průzkumy. Přes den nkterý z nich vyleze z pelechu jen občas. Občas už očuchávají stravu rodičů, zrní a zeleninu, ale zatím jsou to jen neúspěšné pokusy. Všichni jsou zatím závislí na mámě, ale už to asi dlouho nebude trvat.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=206
  8.5.2006 15:41Hagrid
  Gumpe , jsou k zulíbání prostě miláčci .Nemůžu se už dočkat až si přivezu od Zuzky toho svýho klučíka.Ale všechno má svůj čas jen ať naberou sílu z mlíčka od maminky.
  9.5.2006 07:47Kožót
  Neferure + Gump: moc hezké fotky, jak mokrá, opalující se myš, tak i prckové jsou fajn.
  9.5.2006 07:47Káčula
  Gumpe, myšáci jsou kouzelní :-) Šmajda se taky stala mojí favoritkou :-) Možná bych se měla přestat koukat do tvých albíček, aby doma ještě nebylo dusno :-) Jsem ráda, že velkým chutnala tyčinka .-)
  9.5.2006 11:08Matu
  Ahoj,
  Gumpe, ty psouňátka jsou fakt úžasný. Jen až se ti rozběhnou na průzkum všechny tak to budeš mít asi ještě zajímavý:-)
  Neferure, ty fotky s mokrým Teoušem jsou super. vypadá jak když na tom svém kožíšku má ještě jeden půjčený :-) moc hezký. Matula se letos už stihla vykoupat ve Vltavě. Byl to spíš omyl při průzkumu terénu a byla z toho pěkně překvapená. Hned jak se dostala na souš tak se vyválela v hlíně a jehličí - fakt jí to moc slušelo:-( bohužel jsem to nestihla vyfotit - tak snad příště.

  Do alba jsem přidala také pár fotek. Jsou z prvního psouního výletu.
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=207
  9.5.2006 13:09vegous
  ahoj, jsme zdraví...
  9.5.2006 13:38Blanka
  Ahoj všem,
  jak jsem se před chvilkou dozvěděla, Vikině s Ruprtovi se letos nenarodil ani chlup. Je to pro mě hodně smutná zpráva, protože jsem čekala od září minulého roku, kdy mi umřel Toníček než se ty štěstíčka narodí.
  Nebudu sáhodlouze popisovat pocity smutného chovatele, protože každý z vás si to asi dovedete představit.
  Prosím, chtěla jsem adoptovat dvě štěňátka, resp. dvě holčičky do své rodiny. Máte prosím někdo nápad, možnost či volná štěňátka, kde by se narodily dvě holčičky, které bych mohla vzít za své?! Ať vás napadne cokoliv tak mi prosím dejte vědět

  603 280 827 nebo
  blanka.grygarkova@mather.cz.
  Děkuji všem předem za spolupráci a radu.
  Mějte se krásně,
  Blanka
  9.5.2006 16:25Radka
  Ahoj všem, dlouho jsem nepsala, protože to moc v práci nestíhám a doma mi bohužel internet chybí, ale snažím se být alespoň stálou čtenářkou, abych měla přehled o všem co se kolem psounků děje.
  Musím se taky podělit o radostnou událost, která nás v nejbližších dnech čeká a to, že náš roční
  chlapeček Fído už brzy bude mít doma malou psouní slečnu Máju.Všichni se moc těšíme na náš nový přírusteček.
  Posílám aspoň pár foteček a přeju všem co sehnali psounka jen samé radosti a žádné starosti (taky jsem si užila svoje a pevně doufám, že mě už všechny psouní katastrofy minou) a všem co shánění hodně štěstí a pevné nervy.

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=208
  9.5.2006 16:43Káčula
  Musím říct, že fotka Lili, která zakryje celé prasátko až na kopýtka, je skvostná :-) Takhle sedává Arňa, ale ještě nás nenapadlo dát za ní plyšáka :-)
  9.5.2006 16:47Tedítko
  Matu, to ty psounky pouštíš volně? Já to jednou zkusit, tak už Tedíka neuvidím. A nemáš strach, že se leknou a utečou? Koukala jsem na ty fotky jako na zjevení:-)

  Všechny vaše fotečky jsou nádherné, já pořád čekám, kdy sem Tabi hodí fotečky z ostravského popíjení a seznamování holek s Tedíkem. Mimochodem Tedík šplhal po kleci od holek a málem přišel o svou chloubu:-) Holky tasily zoubky a vypadlo to, že budu mít doma holčičku:-)
  Tabi, sem s tím, čekám celý víkend. Jo a dneska jsem psala praktickou z IS-BSP:-) Snad za 1.

  Kožo, nemáte někde v ostravě pobočku pro budoucího absolventa systematika? Kdyby mě náhodou na vysoké nechtěli:-)
  9.5.2006 17:04Hagrid
  Ahoj všem,tak jsem se dnes vypravila na nákupy a pořídila pastu, ale teď nevím jestli jsem to nepopletla. Cena 85,- Gimpet Multi-Vitamin plus Pro kočky.Je to ono Kožotku? Píšou o 12 důležitých vitamínech taurinu TGOS.tak nevím jestli jsem měla koupit tu pro hlodavce nebo kočky, nějak mě utkvěla v hlavě ta pro kočky.
  9.5.2006 17:05Kožót
  Tedítko: Kdepak, teplé místečko na Tebe čeká v Praze.

  Matu: Fotky jsou super, opět. Jak to děláš? Jsem rád, že se ti Tvoji mají dobře.

  Radka: Totéž, Fído je fešák a Lili také. Ta patří ke komu?

  Hagrid: Asi to nebude úplně ona, ta s tou papájou je určená přímo pro králíky, ale Tabi má dobrou zkušenost i s kočičí pastou.
  9.5.2006 21:19Natálie
  Gump: psouňata jsou krásný! A vypadaji, že už se moc nebojeji a začínají šmejdit :) To musíš mít doma docela syslí hemžení, když ti tam běhaji ty mimina i s rodičema.

  Tedítko: jak jsi psala o tom, že bys nemohla pustit Tedíka bez vodítka - já si to taky myslela a bála se, ale pak jsme jednou Kvída pustili v lese bez kšírů a zjistili jsme, že nemá vůbec tendenci zdrhat, pořád běhá kolem nás, maximálně odběhne pár metrů a vrátí se. Tak ho teď taky pouštíme bez kšírků, ale jen tam, kde není moc lidí, protože těch se leká.

  Do Alba jsem přidala poslední tři fotky - jak byl Kvído na vycházce. Tam zrovna kšírky má, protože tam bylo dost lidí

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=203
  10.5.2006 07:44Tedítko
  Klidně bych do Prahy šla, moc nesranduj, nebo mě budeš mít na krku:-)
  10.5.2006 09:53Matu
  Ahoj,
  Tedítko: psouny pouštím volně akorát na Slapech. Už to tam znají a mají tam svou noru, do které když se něčeho leknou vletí rychlostí blesku. A hlavně nejsou tam lidi. Matulku moc hlídat ani nemusím, je to pracant pořád hloubí a zdokonaluje noru a skoro nikam jinam nechodí, občas sice má tu snahu, ale protože je holka trošku při těle tak není zas tak rychlá, občas ještě vyrazí na lávku - opalovat se. Za to s Méďou je to horší, to je rozený průzkumník a chvilku neposedí. Základem je ho dostatčeně unavit a ta toulavá ho pak opustí:-) Občas zdrhne tak 20m do lesa, sedne na pařez a čeká co se bude dít a když si ho moc nevšímám tak jde zase zpátky, v opačném případě následuje honička po lese a odnesení do nory a nebo ho zaháknu do vodítka a jdem se projít do lesa.
  Kožót: děkuji, řekla bych, že je to jen foťákem, já jen cvakám a cvakám a pak z těch tisíce fotek vyberu 3 který jsou pěkný a zbytek vymažu :-(
  10.5.2006 12:30Tedítko
  Ahojky Andy, nemůžu ti napsat, protože jsem bez kreditu. Ale klidně je tam dej:-) Už se strašně těším.:-) Zatím pa pa:-)
  10.5.2006 13:04Gump
  Beky se dnes předvedla, to můžete jen sprásknout ruce. Ráno jsem psouny pustil a vrátil jsem se do postele, za dvě hodiny přijdu do místnosti, kde čas tráví nejraději (není to ta, kde jsou prckové) a Beky udělala z polštáře s dutými vlákny dutý polštář. Vlákna fuč, na posteli jen splasklý povlak. Jeden čas jsem v baumaxu pravidelně nakupoval hadici do pračky, taky v tom měla prsty Beky, teď mě asi čeká něco podobného, uf :-)
  10.5.2006 14:38Kožót
  Se nediv, Gumpe, psouňata asi tlačil pelíšek :-D
  10.5.2006 14:57Tabi
  tak hezky popořadě:
  Naše sluníčko, Rozálie líbezná - mrcha kousavá :-D má dneska 2. narozeniny
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=202
  Jako vždy musel být dobrý skutek (že jsem ji veřejně pochválila) po zásluze potrestán, takže v neděli zakousla Sanku a v pondělí Kryšota, obojí naštěstí bez následků - tedy u Rozky, i když ji pak velmi naštvaní měli oba v hubě. Takže je pouštím odděleně a nechávám chudáka Julču, aby si Rozka s ocasem jak štětku vybila energii na ni .o)

  Tady konečně fotky s našeho Mikrosrazíku v Ostravě :o)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=209
  - - - - -
  Vinny
  to se máte, pak hodně foťte, ať si Šmajdy užiju aspoň přes fotekčy .o)

  Neferufe
  Teo je moc velký fešák!!!! :o) moc mu to sluší i jako mokré myšce .o)
  chjo, jak to že máte ty veverky tak hodné? .o)))

  Gump
  placatá Beky je boží :-D, tyhle polohy mě u nich vždy dostanou, páč u nás vidět ležet psouna není tak jednoduché :-D a štěňátka se Šmajdou v čele jsou prostě zlatíčka :o)
  teda pokud se pod vedením své mamky nestanou rychlou rotou a netvoří duté polštáře :-D :-D

  Matu
  fotečky jako vždy úžasné :o), koukám, že máte taky slušivé tepláčky .o)))
  já tomu vážně nerozumím, z které pohádky máte ty hodné psouny? .o)))

  vegous
  to je dobře, co jste dostali? despotický penicilín? .o)

  Blanka
  .o) držím palce :o))))!

  Radka
  super! Fíďák i Lili .o) - ta je čí?
  hele, ale už mě přestaňte zlobit fotkama psounu naplacato :-D to je bomba! chjo, fakt sluníčka :o)

  Hagrid
  ta pasta je dobrá, holky se mi po ní sápou, můžeš to pak střídat s tou Kóžovou .o)

  Natálie
  Kvído je atlet v tepláčkách .o))), posíláme mu hubana z Ostravy .o)

  Tedítko
  gratuluji .o) a fotečky pak na domluveném cdčku .o)
  - - - - -
  a sakra jsem se rozepsala :-D
  10.5.2006 17:26Natálie
  Tabi: Kvído i já přejeme Rozárce všechno nej k narozeninkám, hlavně aby byla zdravá a aby rychle dospěla a mohla si Kvída konečně vzít za manžela :) Posíláme jí pusu na čumáček a virtuální piškot :))

  Jinak fotečky jsou moc hezký, holkám to tam sluší a ty popisky u Tedíka mě hrozně rozesmály. Doufám, že si tu budku nakonec odvezl sebou a že pochopil, že domluvit se s Kvídem na rozdělení manželek nebude tak jednoduchý, chtěl by Rozku i Julču, prej monogamie je zastaralá :)

  Tedítko: ty máš na Tedíka fakt obleček, nebo do čeho jste ho tam navlíkly?
  10.5.2006 19:23saninka
  Ahooojik ja jsem sandra a moc me tesi ze vas poznavam a ze se stanu 20.5 clenkou, i s mim novym zacatecnim prirustkem :-)), vaseho psouniho klubu!
  - - - - -
  teeeda jestli mi pani Jolly nejak neodrekne to zlaticko na ktery se tesim straaasne moc:-)))Jinak jsem se koukala na fotecky vasich milacku a musim rict ze jsou faaakt krasny:-)
  10.5.2006 19:53Jolly
  Já dodržuji co slíbím, když něco slíbím...(Pokud mi neodřekne ta paní co slíbila- a vzhledem k tomu, že také ode mě něco chce, tak myslím, že ne). Užij si školní soustředí a pořádně se připrav na psouní komando ;-) A paní Jolly zní hrozně. Připadám si jak stará bába. ;-) Pěkně děkuju. ;-)
  - - - - -
  Gump: Pozor na duté vlákno. Já takhle přišla o miláčka, který se mi na něm uškrtil! Nikomu z vás bych to nepřála zažít! Gumpe, dostal jsi moje emaily?
  10.5.2006 20:21Vinny
  Jolly: ten náš má zase zálibu jak někde vidí kus líkovýho nebo umělýho provazu okamžitě ho cupuje a rve do baráku, a když se do toho zamotá čeká až ho příde někdo osvobodit takže pravidelně kontroluju domek jestli v něm nějaký takovýhle překvápko nemá :)
  10.5.2006 20:56Mettler
  Ahojky lidičky, všechny fotečky jsou super, jak malých tak velkých psounků. Teď bychom Vás všechny chtěli poprosit, já a moje syslí zlatíčky, jestli by jste pro nás hlasovali.
  http://www.baby.cz/index.asp?managepreview=ok&thema=5141&category=&language=1&item=45032&headingtext=45032

  Předem mockrát všem děkujeme!!!
  10.5.2006 21:10saninka
  Jolly: Promin Zuzko:-)))aaale tak mas tu prezdivku tady tak jsem si nebyla jista:-)))Jinak mam 95%v cajku a tech 5% je psounik:-))))to vis ze ti to neodreknu bych byla blazen!!!Faaakt moc dekuji za trpelivost a za to obvolavani:-)!Moooc Jinak mi tatka rikal ze by me tam k vam dovezl tak mi napis adresu budu se to snazit najit na mape:-))a 20.jsem u tebe jak na koni!!jen doufam ze se stihnem vratit do solidnich hodin pac jakmile prijedu tak se nalozim do tatkoviho auta a jeeeedem!!!
  10.5.2006 22:57Tedítko
  Tabi, tak ty fotky se moc povedly:-) Fakt perfektní. A to povídání k nim je naprostá bomba:-) Tedítko se podívá zítra, teď už spinká v postýlce:-) Rozce posíláme spoustu hubiček a příště až příjdeme, tak jí něco dobrého doneseme:-) Samozřejmě, Julči taky:-)
  Tedík si teda vybral Sanku, jo? To si bude muset chlapec trochu povyskočit:-)

  Natálko, ten obleček je svetřík a ukradla jsem ho plyšákovi po kterém se Tedík jmenuje:-) Ale ještě to musím vypilovat, je trochu víc na těsno:-) U Tabi si ho nechtěl necht navlíknout, ale včera v něm lítal a ani si ho nevšímal:-)
  11.5.2006 07:59vegous
  nedostali jsme nic,... psouni jsou prostě zdraví... akorát nám bylo řečeno... že bobinka je starší, než jsme si mysleli.. takže teď už chápu, proč je tak líná a neohrabaná,.. když dřív lítala jako kukýš--
  11.5.2006 08:28Pipinka
  Tabi: prostě síla :)))))), máš úžasný talent a ikdyž psouna doma nemám ... :)))
  11.5.2006 10:12Tabi
  Natálie
  Rozárka s ruměncem ve tváři děkuje .o), piškot prý nebyl špatný, ale příště prý něco víc hmatatelného :-D
  je nám to jasné, ale Tedík si "povyskočí" a Kvído může být klidně bigamista .o)

  Tedítko
  jestli mě s tou postelí budeš ještě chvilku rozčilovat, tak Ti namelu .o)
  jasně, je to šikovný chlapík, tož si povyskočí .o)))

  Pipinka
  talent to jo, ale na blbosti :-D síla je slabé slovo, je to psouní komando (jak psala Jolly .o), včera jsem zhubla tak 2 kila, když jsem za nimi lítala jak hadr na holi a pořvávala Rozálie! Julie! nene :-D skvělá oslava narozenin .o) jsou to vážně sluníčka :)
  11.5.2006 18:39Mettler
  Ahojky všichni,
  Hagrid mám hrozný strach, protože můj syslí chlapeček hrozně chřadne, kůže na něm úplně visí, ale fakt vypadá to hrozně, vůbec neběhá, je smutný, pořád jenom spí a polehává. Skutečně se dost bojím. Syslí slečna právě naopak hrozně řádí. Vůbec se ani nedá pochovat a zdá se mi, že hrozně ztloustla, nebo jestli se mi to zdá jenom o proti vyhublému Čipouškovi, fakt nevím. Jo a taky ji zčernaly cecíky. Prosííím poraď Hagrid i všichni ostatní. U nás žádnýho veterináře přímo zaměřenýho na hlodavce nemáme, spíš na kočky a psy. A taky jsem na tom dost finančně bledě, a taky bych nechtěla, aby do něj píchali nějaký jehli, a tak podobně. Jsem faktr zoufalá. Kord když vím co se stalo tvému syslíkovi.
  11.5.2006 20:57Hagrid
  Mettler s mím sýslíkem to bylo něco jiného, neboj se, tam šlo opravdu asi o mrtvici spojitost s krevním tlakem a taky není vyloučen nádor.U tvého čipouška bych zkusila obmněnit stravu a dala bych mu co mu jede bez nějaké dieti apod.Co jsem zjistila taj syslíci o proti psounkům právě mají mít ve stravě dost slunečnice ,kukuřice ,obilovin a klikdně dej jablíčko piškot a podobně zkus ho rozkrmit .Nemá červíky?Někdy takto zužují naše miláčky paraziti. Zkus mu dát ždíbíček kvasnic,a nebo pangamin -pivovarské kvasnice v tabletách tím nic nepokazíš, béčkem se snad nedá předávkovat. Doporučuje se v rekonvalescenci atd.Samička může být klidně těhulka tam se uvidí jak na tom je časem.Ještě mě napadá jestli ho třeba v tvé nepřítomnosti v tomto období nemydlí,to je také možné sysel po zpáření se samicí bývá většinou vyhnán a kluci se prý poflakují sami,ženské je doma už nechcou.Nevím ,je tak málo informací o těchto trpaslíčcích třeba někdo ještě přispěje.
  11.5.2006 21:42Vinny
  Dneska v jednu ráno jsem přišla o Sodíka(morčák) po 14denním boji :(. Na začátku všeho byly přerostlý zadní zuby! (i přesto že má k dispozici všechno čím si je mohl brousit a přední byly v pořádku).Netuším jestli je mají syslové taky.
  - - - - -
  bohužel změnu v jeho chování i vzhledu sem zaznamenala až když si nevzal oblíbenou dobrůtku (byl to pěknej chlupáč a línej byl odmalička), začala jsem zkoumat a s hrůzou jsem zjistila úbytek na váze, nevím jak je to u syslíků ale u morčat je kritické hladovění (přestanou jim fungovat střeva a to je většinou konec) - my jsme krmili kaší
  - - - - -
  přes veškerou snahu nás i veterinářů to bohužel vytrpěl zbytečně
  11.5.2006 21:55Jolly
  Vinny- morčátka jsou případ sám pro sebe. Měla jsem je leta a prohrála jsem také pár bojů o život morčete. Oni jsou velmi náchylní na nemoci a chytí vše co se kolem nich šustne. Nebuď smutná, určitě se měl u Tebe dobře.
  11.5.2006 22:01Vinny
  díky už sem ho ořvala a jsem rozhodnutá přinést nového, jenom mám strach aby ho ten druhej nezmasakroval je to raubíř a naštěstí tamto byl ťuňťa kterej ho občas proplesk když už to hodně přehnal,já to psala jako reakci na to že syslík hubne, jak říkám netuším jestli má syslík taky zadní zuby ale asi jo čím by rozmělňovali potravu tak zvážit ještě tuhle alternativu
  11.5.2006 22:12Jolly
  Mettler-syslíky mám také, ale páskovaný. Já u psounů- i u ostatních zvířátek léčím nemoci živým bio olejem z Ravensary(ke koupi ve zdravé výživě). Je netoxický pro zvířátka a perfektně funguje jako desinfekce trávicí soustavy jak u člověka, tak u zvířátka. Jednu kapičku dáš do 2dcl vody, protřepeš, natáhneš do stříkačky a stříkneš zvířátku trošku do pusinky. Je to hnusný, ale funguje to. Pak je dobré černé rostlinné uhlí od Čárkla(ke koupi v lékárně). Špičku lžičky zamícháš do pšeničných sušených klíčků a podáš zvířátku, ono to zdlábne. Perfektně to detoxikuje střívka. Je to super, když vám zvířátko sežere něco jedovatého a musíte ihned jednat. To uhlí ten jed natáhne do sebe a neškodně to pak střeva vyloučí.... No a pak ještě mořská řasa Spirulina(lékárna)- taky umí detixikovat, ale je to dlouhodobější... Jinak k veterináři určitě jeď- napiš mi kde bydlíš a já se pokusím Ti někoho nejbližšího sehnat. Abys pak nebyla smutná...
  - - - - -
  Kdybys chtěla, tak Ti věnuji toho našeho. Já už ho nestihla zadat- kvůli lítáním s miminkem a teď už není úplně malej a tak mi ho do zverimexu už nechtěli vzít. Je mi líto, že pro to naše psouní komando + moje mimino se nestíhám věnovat ještě jemu...
  - - - - -
  To bylo pro Vinny.
  11.5.2006 22:21Tedítko
  Vinny, to je nejhorší, co můžeš udělat, já jsem měla morčátko 6 roků a pak jsem koupila další bráchovi, ale bylo nemocné a nakazilo i to moje, oba umřeli. Před tím 6-ti letým jsem měla 2 morčata a oba po 2 měsících umřeli, zřejmě na kokcidiozu nebo jak se to jmenuje. Pokud si ho pořídíš, dej ho na 2 měsíce(inkubační doba) někam mimo tvůj byt. Je mi to moc líto, taky mám morčátko a činčily, psa a psounka. Všichni jsou mazlíci, ale to morče je prostě takové rozumné stvoření, řekne si, kdy má hlad a když je najednou doma ticho, tak je to hrozné utrpení. Úplně tě chápu. Pobreč si, zavzpomínej a bude to dobré, teď se má určitě líp, už ho nic nebolí.
  11.5.2006 22:24Vinny
  Jolly díky za nabídku ale chtěla bych sehnat druhýho Sodíka, naštěstí se sem tam tydlety morčátka objevujou dřív sem neměla kombinaci bílá s červenejma očima ráda, ale potom co sme měli tohodle hodnýho kluka kterej si vůbec takovej konec nezasloužil...........ale samozřejmě na prvním místě je povaha a to zda si spolu padnou do oka což mám největší strach že ho bude tenhle zbývající terorizovat, ale zvážím i tvojí nabídku děkuji
  11.5.2006 22:28Mettler
  Hagrid, Vinny: Nejhorší na tom všem je, že on jí hodně. Bere si i dobrůtky co mu dávám : kukuřici, vitamínový bobky pro hlodavce, různý piškoty pro hlodavce, atd... taky pampelišku, jetel, jitrocel On jí, ale prostě chřadne.

  Vinny: Bydlím v Havlíčkově Brodě a k veterinářovi chodím k manželům Vlčkovým, jsou dobrý, ale jak jsem říkala pro psy a kočky. Syslíka bych brala, ale jsem úplně švorc, platila jsem tu autoškolu, takže na to padly totálně všechny moje úspory, bylo to hrozně drahý, stálo to 10 000 Kč, jsou to hrozný vydřiduši.
  Fakt lidi, jsem asi hrozná citlivka, ale strašně se bojím. Nevím jestli jste to zažili, ale nepřála bych vám to!

  Jo Hagrid, nemyslím si, že by byla Dejlinka těhotná, to asi ne? Moji syslíci nespali zimním spánkem, a nejsem si jistá jestli mají zrovna vhodné prostředí pro odchov. To by byl asi průšvih, kdyby se něco narodilo, já bych vůbec nevěděla co s tím dělat.
  - - - - -
  Pardon, překlep to město mělo být pro Jolly a ten syslík zase pro Vinny, aby si ho pořídila, omlouvám se.
  11.5.2006 22:34Tedítko
  No vidíš, nebo si vem to od Jolly:-)
  - - - - -
  Ale na barvě nezáleží, Jolly na něj nemá čas a u tebe by se měl skvěle. Asi jsem citlivka, jsem na ty chudáčky, vždycky si pořídím nějaké nechtěné zvířátko:-)

  (Jolly, tím jsem samozřejmě nemyslela to, že se u tebe má špatně, to určitě ne:-)
  11.5.2006 22:46Vinny
  Tedítko: znám rizika spojená s přinesením nového zvířete, ale bojím se že to budu muset prostě risknout, nevíte jak je to s přenosem nemocí morče versus psoun? nerada bych ohrozila i psounka
  - - - - -
  Tedítko: já si taky vždycky přitáhnu to nejhorší co vidim, Whiskoušek byl jako malej podvyživenej s křivejma nožičkama a dělalo mu obtíže vůbec chodit, a jakej je teď z něho lump ale docela ho smrt Sodíka vzala,naštěstí alespoň žere (Sodík se k němu vybral jenom proto že sem chtěla dvě morčata stejnýho pohlaví a podle toho co bude Whiskouš sem chtěla druhýho, nakonec se ukázalo že to bylo to nejhodnější morče co sem kdy měla čest poznat)
  - - - - -
  jinak koukám že vitamínový bobky pro hlodavce jsou oblíbený, proto sem poznala že se něco děje :(, když nechtěl tuhle dobrůtku nad kterou slintal jenom jí viděl
  12.5.2006 07:18Hagrid
  Mettler pokud neztratil chuť k jídlu a stále hubne tak by to mohli být asi ti paraziti ve střevech .U potkanů jsem dávala do vody Entizol ale to by asi bylo lepší zajed na tu veterinu do Brna Z Havlbrodu to není zase až tak daleko.Dopředu jim zavolat, asi by byl nejlepší ten DR. Jekl a nebo Knotek, Jo a vem sebou čerstvé bobky ve skleničce z kapkou vovy aby nevyschly.Z těma penězma tě chápu asi jsme na tom všichni obdobně někdy mám z toho taky pořádný depky a štve mě to !nechápu kde berou pořád ty keci o průměrných platech, tu jejich výši jsem viděla tak leda z rychlíku.Zkus si pujčit od rodičů.snad se vlezeš do pětistovky.Držím palce.
  12.5.2006 10:18Jolly
  Tedítko: Já to chápu. Však já mám doma 8 nechtěných psouníků a jak se tu mají skvěle. Oni jsou však hodně samostatní a já za nimi docházím několikrát denně, když mám chvilku... S morčátkem je to tak, že jeho rodiče, které jsem měla jako mazlíky mi umřeli a mě zbylo jen to jejich dítě- které díky narození svého dítěte a lítání kolem něho jsem na něho němela pořádně čas. A taky jsem si ho nechtěla nechat. Pořád musím myslet na Montika a Bonie, kteří mi umřeli po dlouhých nemocí, kdy jsem je krmila po dvou hodinách dětskou výživou a stejně to nepomohlo. Kdyby se našel někdo, kdo by ho měl rád... Byla bych šťastná...
  Vinny- Je to na Tobě. Uvaž. já myslím, že by se terorizovat nenechal...
  - - - - -
  Mettler- kouknu se po veterináři. Hele ta Ravensára mu ty střeva vydesinfikuje! Já ti odleju a pošlu Ti trošičku- to by mohlo zabrat. Pošli mi na email adresu.(v kontaktech). Já Ti pošlu i kontakt na toho veterináře, pokud se mi ho podaří najít...
  - - - - -
  Mettler: Mluvila jsem s veterinářem, který je dělá: Je z Havl.Brodu: Žižkova 1431; Te.602746545 nebo 606656956 nebo 569424500 (15-18hod.denně; v So 10-12hod.). Dále soukromé vet. středisko sokr.vet. Ledečská 2917 tel.569428857(tam si zavolej a zeptej se) Dále Klinika Štursa tel.569428868 nebo 604569831 (Toho se také můžeš zeptat). Výběr máš celkem slušný. Na peníze se vykašli. Přece ho kvůli penězům nenecháš umřít?? To bys mě naštvala. To ti radši půjčím.
  12.5.2006 13:24Mettler
  Jolly: co si to o mě myslíš :) Už jsem si byla ochotná jít půjčit od mýho nevlastního táty, s kterým jsem dost krutě na nože, ale ...

  Lidičky, vyřešilo se to, teda doufám. Víte co mu bylo?!
  Měl uvolněnej zub, a asi ho to bolelo, ale dneska mě kousnul do prstu a zub mi zůstal v ruce. Tak doufám, že teď už mu bude dobře, nanadala jsem mu snad kilo žrádla a dobrůtek. Tak snad už to bude lepší, akorád, že je teď pizizubej, snad to brzy doroste?

  Ani nevíte jak se mi ukrutně ulevilo, ale hrozně děkuju za ty kontakty, všechny si je schovám, ale doufám, že je nebudu nikdy potřebovat.
  Lidičky jste fakt moc hodný, vůbec jsem netušila, že byste mi byli tak moc ochotný pomoct.
  Teď už mě jenom malinko trápí ta Dejla, jak jsem psala, že má úplně černý ty cecky, když jsem si toho všimla poprvé tak jsem si myslela, že má klíště, ale zjistila jsem že má takový všechny, a jsem si jistá, že to ještě nedávno neměla. Doufám, že to bude tak neškodné jako s Čipouškem.
  Lidičky, já se úplně vznáším, ale včera jsem měla fakt dost nahnáno. Kdyby do mě někdo říz, taky by se asi krve nedočkal.
  - - - - -
  Jolly: pardon, ta první věta vypadá uraženě ahrubě, ale doufám, že jsi si všimla smajlíka
  nemyslela jsem to tak hrubě jak to vyznělo, omlouvám se
  12.5.2006 14:04Káčula
  Mettler, a nejsou jí teď akorát víc vidět, když přesrsťuje na letní tenčí kožíšek? Karlos měl břicho měsíc úplně holé, ale teď už mu zase zarostlo.
  12.5.2006 18:38Mettler
  No jo, jenomže já bych řekla, že nepřesrsťuje. Fakt nevím, nepoznám to, ale žádná holá místan nemá.
  12.5.2006 19:53Jolly
  Já si myslím, že buď má falešnou březost(moje jedna psounice jí pravděpodobně měla taky a vypadalo to stejně) a nebo je v tom. Byla by to v domácích podmínkách sice rarita a zas tak nereálný to není... A uražená nejsem, neboj. Hlavně, aby to fakt byl jen ten zub. Pozoruj ho a uvidíš. To přír.černé uhlí od Čárkla bych mu fakt raděj dala. Tím mu rozhodně neublížíš...
  12.5.2006 21:43Mettler
  Jolly: neboj už jsem byla v lékárně a mám ho. Nejdřív mu ho dám aby se pročistil, a pak ho pořádně vykrmím. Doufám, že to byl fakt jen ten zoubek, ale zase si říkám, že by to byla velká náhoda, že je mu špatně a zároveň mu vypadnul zoubek. U Dejlinky to bude asi spíš falešné, protože se mi nechce moc věřit, že by byla v tom.
  13.5.2006 07:54Hagrid
  Ahojky, holky mám čtyřměsíčního potkaního kluka od miminka, jen co začal baštit sám tak jsem si ho vzala.je to takové čertovo kvítko ,milý ochočeny ale temperamentní ,chci se zeptat může příjít se psounkem do kontaktu?Nebo snad může potkan na ostatní hlodavce něco přenést? i když je zdravý ale je to všežravec a cosi jsem někde četla že např.morčata by neměla s nimi přijít do styku.
  13.5.2006 09:40Vinny
  Tak nakonec se mi povedlo zase spáchat květnový album fotek Boua na http://bou.abctech.info, který už sem slíbila minulý týden ale bohužel pro patálie se Sodíkem nebyla chuť ani čas
  13.5.2006 10:08saninka
  Vinny: jsou moooc hezky:-))))
  13.5.2006 10:50Hagrid
  Opravdu nádhera je tak roztomilej.Mám doma úplně stejnou klec tak doufám že tomu mému mimču bude vyhovovat.Ale ze začátku půjde do terka protože by se protáhl šprušlema.
  13.5.2006 11:02Vinny
  Hagrid: no protože se taky chystáme na nově příchozí budu už muset vyrobit nějakou tu klec :) na kterou už tu máme čtvrt roku materiál, ale jelikož Bouiho pustíme v podstatě hned jak přídem domu a je venku až do noci tak nebyl zatim důvod, ale teď když budou dva (alespoň v to pevně doufáme), se pokusim vyrobit něco prostornějšího, možná i vícepatrového, jak se tvářej psounci na vícepatrovej bejvák? Navíc se určitě budou chvíli seznamovat takže i z tohoto důvodu, Bouiho jsme koupili i s jeho původní klecí (majitelka se docela divila ale lepší vzít aspoň kus něčeho co zná než ho prsknout do úplně novýho prostředí)
  - - - - -
  akorát že má úplně odřenej čumec, kouše šprucle, někdy je s gustem natahuje a pouští, ale je to spíš zlozvyk protože to dělá i když je klec otevřená, a jakmile někde vidí kus plotu de na to
  - - - - -
  jinak kdyby ste měl někdo dobrej nápad na stavbu klece hoďte mi to na maila :), zatím jako hlavní materiál mám svařovanou síť ta by nápor psouna měla vydržet
  - - - - -
  jinak i přes jeho pokusy klec statečně drží a prej jí má odmalička :), morčata jí taky měla odmalička (podobnou) a taky drží bez problémů, navíc neni vůbec drahá, u morčat nebyl důvod jim dávat ten hořejšek nejsou to takový šplhavci, což se o Bouim říct nedá, začíná čim dál tim víc lízt po vejškách a štěkat :)
  13.5.2006 19:42Saninka
  ahojik vsichni kamoska bude mit syslika:-)a chtela by se zeptat jaka klecicka je pro nej dobra za ne tak moc penizku premyslela ze by si ji udelala ale nema vubec tuseni jak ji stvorit a hlavne z ceho!jinak mooc dekuju
  13.5.2006 22:09Vinny
  děkuji všem za snahu mi pomoci ohledně morčáka, už máme zamluveného morčecího kluka z Prahy sice s docela vysokou cenou ale já se do něj zamilovala na první pohled, takže Jolly díky moc i všem ostatním, je od chovatele takže pravděpodobnost že bude nemocný je o dost nižší než z toho zveráku
  14.5.2006 20:12Jolly
  Tak jsem předala dnes první psouňátko a řeknu vám, že trpím jako zvíře! Je mi z toho smutno. Vím, že by mělo být v dobrých rukou, ale uzmula jsem ho od mámy psounice, která ho určitě hledá. Tak tohle je na mou psouní náturu trochu moc. ;-(
  Saninko-pojedu protoho tvého asi až v neděli. Takže budeš muset vydržet až do neděle. Mám tady v sobotu nějaké povinosti...
  15.5.2006 17:33Tedítko
  Nazdárek, právě jsem poprvé koupala Tedíka, je neskutečně nasr.... Kvičí, zlobí se, je to sranda:-) Ve vaně pořád cestoval, vypadal jako zmoklá slepice:-) Ale ani jednou se neohnal, jen chtěl ven. Když jsem napustila trochu vody, tak v ní brouzdal, fakt super. Asi to budu praktikovat častěji. Snažila jsem se ho pořádně vysušit, ale fakt se to nedalo. Teď sedí v přenosce a dobývá se ven:-) Po tomhle už nevěřím, že by mě kousl. Možná až na podzim:-) Zatím pa pa
  16.5.2006 10:54Anonym
  dobry den, zkousim poslat vzkaz pro Jolly. dival jsem se na psouni strance, ze mate prirustky a ja mel puvodne jedno miminko mit od jineho chovatele, ale nakonec se ukazalo, ze letos psounata nebududou, i kdyz to tak vypadalo a je te svoji psounince slibil kamarada a ted nic:(. tak zkousim rychle jinde...nemate, prosim, jednoho samecka, ktery jeste nema kam jit? diky Aleš Holman a.holman@quick.cz, 732406251
  16.5.2006 14:06Tedítko
  Anonym-a hledáte mladého? Nebo může mít tak max. 2 roky? Jak je stará ta vaše psounka? V Ostravě-Porubě mají ve zverimexu už asi 1,5 jednouho psouního samečka. Je sice ochočený, ale sem tam kousne. Nikdo ho nechce. Ale pořád stojí 5000, možná by ale dali slevu. Je mi ho líto. Pokud budete mít zájem, můžete mi tady napsat nebo na dinkovova@seznam.cz, tel:774 64 17 42.

  S pozdravem
  Irena Dinkovová
  - - - - -
  omlouvám se, 1,5 znamená roků:-)
  16.5.2006 15:18Vinny
  jak tak koukám možná by bylo dobrý udělat nějakej seznam dostupnejch psounků ve zverimexech (co kdo ví), určitě je plno lidí co by si je rádo vzalo ale nevědí kde mají hledat, my sami jsme čekali přes rok, oběhali a obvolali desítky zverimexů (v žádnym psoun nebyl a ve většině na nás čuměli jak telata).......
  - - - - -
  jinak sem včera konečně dotáhla koupací písek pro činčili a prej si ho můžu.....,omítka a zbytky cihel sou lepší
  - - - - -
  pokud by jste někdo věděl o nějakém psounkovi ve zverimexu, pošlete mi to nejlépe i s adresou zverimexu, popřípadě pohlavím psounka na
  bou@abctech.info, pokusím se udělat nějaký přehled psounků ve zverimexech (popřípadě ho průběžně aktualizovat), určitě je plno lidí, kteří by psounkovi dopřáli domov třeba i ty co již psounky mají jenom o těch ve zverimexech nevědí, odkaz až bude hotov se objeví v Odkazech :) díky Kožotovi
  16.5.2006 16:01Anonym
  -> Tedítko...Dobry den, hledal jsme jestli by bylo miminko. Adelce jsou tri roky a mam ji od pul roku a je strasne hodne a uz ani nekousne, jen kdyz se rozcili, tak naznaci stiskem. tak jsem si chtel pdobne vychovat samecka, pokud by to slo. jeste mame rocni stene fenku a tak nevim, jak by se na sebe tvarili skoro dospely pes a dospely psoun. Ty nase dve spolu spi, tam problem neni...mate zkusenost, kdyz by prisel dospely psoun k nim? diky AH
  16.5.2006 18:27Tedítko
  Anonym: přestože jsme spolu mluvili, tak Vám zkusím odpovědět. Já mám samečka a nekouše, když se náhodou rozzlobí, tak upozorní taky stiskem nebo kvíká. Tedíka jsem si koupila ve zverimexu a zřejmě už staršího-asi 1 rok. Psa si skoro nevšímá, činčil taky ne a z morčete má srandu, naposledy, co se setkali, tak mu chtěl prokousnout ucho:-)Jinak psouna mám jen jednoho od podzimu, takže ty zkušenosti nejsou velké. Hodně lidiček tady má více psounků pohromadě, ale určitě bych je nedala hned k sobě:-) Tak doufám, že si pro toho ostravského psouníka přijedete a budete spokojení:-) PS: Momentálně je trochu vypelichaný, ale jinak je hezký:-)
  17.5.2006 15:44Helena
  Ahojky, chtěla jsem se zeptat, co je pravdy na tom, že psounci se k nám už nedováží a dovážet ani nebudou?
  mám tříletýho psouního kluka no a při té představě, že když se u nás dost "neurodí", nebudu třeba mít psounka..někdy v budoucnu..neumím si to představit:-(
  17.5.2006 15:51Kožót
  Helena: Vítám Tě mezi námi. Povolil jsem Ti tvorbu alb a přístup do chatu. Doufám, že nám v albech Jindřicha ukážeš.

  Dovážet se prý nesmí i ve zverimexech už tolik vidět nejsou. Ale mám pocit, že tento rok se docela urodilo mezi chovateli v ČR. I když to zdaleka nepokryje poptávku.
  17.5.2006 16:38Vinny
  Helena: nesmí se dovážet kvůli nějaké opičí nemoci za kterou psouni vlastně ani pořádně nemůžou aspoň to co sem se dočetla na internetu
  17.5.2006 21:55Jolly
  Vinny-dobrej nápad! Mám jednoho zájemce o staršího psounka a to by bodlo. Dal by se udělat i odkaz na prodejce mimo psouní web...
  - - - - -
  Halo Heleno, tady Jolly. Dovážet se nesmějí a nebudou smět.(zatím to tak je). Někdo je pašuje i načerno, ale takového člověka bych pověsila za uši do průvanu! Děsný. Ani se nebudu rozepisovat, jak se odchytávaj ve volný přírodě... Příšerný. Většinou si to ten psounik nese jako psychický problém celý život.... Já mám úrodu, už je zadaná. Ale určitě psouňata, dá-li Bůh -budou...
  17.5.2006 22:52Tedítko
  Jo, jo, taky jsem se ze zverimexu dozvěděla, že se nesmějí dovážet už delší dobu. Kvůli nějakému moru, že prý umírají ve velkém množství. Místo nich se teď prodávají syslíci.
  18.5.2006 07:40Hagrid
  Jolly ahojky. tak už se mi to krátí,příští neděli 28. se uvidíme.Ale ještě se neozvali Ti od Jihlavy .No možná v příštím týdnu.
  18.5.2006 08:54Tabi
  Helena
  ahoooooooooooj! teda Tebe jsem už "neviděla" dlouho .o), co Jindřišek, ještě kulhá, když na něj koukáš? .o) a co to máte za krásný přírustek ? :o)) asi nutně potřebuju BX dogu :-DDD
  všem broučkům hubičku na čumáček a tlamajzny .o)

  k té nemoci, tady je článek z roku 2003
  http://www.osel.cz/index.php?clanek=337 , dovážet se nesmí, ale časem tu určitě bude chovatelský základ :o). Jolly, Gump, pan Špaňhel, pan Kaprál, paní Keltnerová... a kdo ví, kdo ještě .o)
  18.5.2006 15:38Vinny
  Jolly - jenom jestli budu mít ten seznam z čeho dělat ještě nikdo nenapsal :), jinak už máme od úterý u morčáka kámoše, nakonec už k němu šel po dvou hodinách co jsme ho přivezli protože starej morčák dělal tak neuvěřitelnej bengál že byl schopnej si o klec vylámat všechny zuby, prcek je skvělej a prohání ho o stošest takže mu narážky Whiskouše vůbec nevaděj :) sice sem první noc neprospala jak sem je furt hlídala aby si nic neudělali ale prcek to zvládá úplně bez problémů, brzo dodám fotky :), se psounem se bude seznamovat až bude větší teď max. přes klec
  18.5.2006 16:31Helena
  Ahoj Tabíkojc:-))
  Jindřichojd už to zvládá v pohodě, vůbec mu ta jeho artrozní noha nevadí, darebačí pořád stejně!
  my si k borďákovi pořídili eště holčičku, ta Jindříška fakt miluje ryzí čistou láskou a spinkají spolu jak milenci - a máme nový psí kamarády -dvě bulíčí holky - neznám lepší plemeno;)), akorát si na Jindříše zvykají hůř, zatím jenom přes přepravku.
  Achjo, doufám, že psounky ta nemoc nijak nevyplení!!!
  Kožót díky za povolení, letím si vyplnit album:-))
  jo a ostatní taky ahojky!

  a minidotaz:co si myslíte o celoživotním krmení psouna psíma granulema(opravdu kvalitníma, žádný Pedigreečka, myslím tím FirstMate, NutroChoice atd) - Jindřich nic jinýho žrát ani nechce, odmalička se živí tak, že vleze psům do misky, nadlábne se a hotovo, zeleninu, ovoce - nic až na meloun ho nezajímá, dostává vitamínový bombonky, rozhodně není tlustej, myslím, že pohybu má dost, teď se konečně naučil i na postrojek, tak ho proháníme po zahradě, ale zajímalo by mě, jestli někdo máte taky takovýho blázna, kterej odmítá žrát co má a výborně prospívá na dobrých granulích...??
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=211

  tak jsem něco málo vytvořila pro seznámení:-)))
  18.5.2006 18:29Jolly
  Hagrid- to teda, mě asi z těch dávání psouníků klepne Pepka. ;-) Já jsem vždycky tak hotová a nepoužitelná, že se sice těšim na Tebe, ale netěším se, že mi zas odjede kus mého srdce...
  Doufám, že se ozvou, jinak mají smůlu. O burundučí samičky je takový zájem, že mi lidi utrhnou ruce. A ona chce hned 2...
  - - - - -
  Vinny. No to je dobře, že se tak mají rádi. Přece jen morče je společenský, užvaněný tvor... ;-)
  18.5.2006 20:50Petka
  Prosim vas,neviete nahodou ci niekto nema malu psouniu slecinku na predaj???Lebo som uz skusala vela kontaktov no ani jeden nevisiel.Mala so psounku len mi zomrela pred 3 mesiacmi a bola som z toho hrozne smutna a teraz by som ten smutok chcela nahradit opet radostou.Prosim ak viete o niekom takom kto ma male psounatka tak mi prosim dajte vedet.Velmi pekne dakujem
  19.5.2006 07:29Hagrid
  Jolly ,to ti věřím že je to nervák ty miláčky svěřit do jiných rukou.Já jsem na tom trochu podobně když prodávám mláďata gekončíků,vybavým dotyčné všemi radami co mě napadnou a jen doufám že to bude ok.
  19.5.2006 07:34Kožót
  Helena: Jindřich je fešák. Ostatní taky.
  19.5.2006 07:43Hagrid
  Děvčata, tak mě napadlo, zkusme sepsat nejčastější příčiny úmrtí psounků v zajetí. Bylo by asi přínosné pro všechny majitele vědet, jaká onemocnění se nejčastěji vyskytla a na co psounek zemřel. Pomůže to ostatním a je to varování, na co si dát pozor a čemu možná věnovat víc pozornosti. Všimla jsem si, že se tu objevuje častěji zánět ledvin, kvasinky v tlamičce, průjem, rýma, možná pasterela.
  - - - - -
  Ještě se přídávám ke Kožótovi, Jindřich je super a pejsci taky. Parádní fotečky Heli.
  20.5.2006 10:04Petka
  Prosim vas,neviete nahodou ci niekto nema malu psouniu slecinku na predaj???Lebo som uz skusala vela kontaktov no ani jeden nevisiel.Mala so psounku len mi zomrela pred 3 mesiacmi a bola som z toho hrozne smutna a teraz by som ten smutok chcela nahradit opet radostou.Prosim ak viete o niekom takom kto ma male psounatka tak mi prosim dajte vedet.Velmi pekne dakujem
  20.5.2006 19:40Mettler
  Ahojky lidičky, Čipoušek je už snad v pořádku, a zdá se mi, že trošku přibral, ale pořádně jsem se zapotila.
  Hagrid: tak příští neděli si jedu pro ty nunu myšky. Říkala jsi, že si je měla, byl s nimi nějaký problém. Nepo trpěli na něco hodně. Já jen jestli je to dobrý nápad si je pořídit.
  Všichni: Myslíte, že by mi ty nunu myšky mohli na syslíky něco přenést? V příměm styku spolu nebudou a klec budou mít také každý na druhé straně pokoje, ale stejně.
  20.5.2006 22:14Jolly
  Hagrid- na průjem Čárkl aktivní rostliné uhlí Carbofit(lékárna) a občas kapička Ravensáry (přír.olej)do 2dclvody, natáhnout do stříkačky a šup do tlamičky(jen trošku). To desinfikuje celý trávicí trakt vč.ledvin. Je to netoxické a spolehlivé... Asi by to stálo za to sepsat, já už něco takového plánuju. Kamarád mi vyrábí moje psouní stránky a tam to chci dát...
  21.5.2006 08:45Hagrid
  Mettler ahoj, tak co si pamatuji nebyli žádné potíže jen když měla samička více mladých tak 5-7 tak jsem jí nechávala jen 3 protože jsem vypozorovala že je jinak skupina sežrela.Když zůstaly tři tak je vpohodě odkojila ,nevím proč se to dělo,říká se že to samice dělají někdy ze stresu a nebo když cítí že je neukojí všechny.Neměla jsem je moc dlouho ale nekolikrát mi obě samičky porodily a mláďata jsem měla.Dávej pozor ,když jim budeš dávat podestýlku ať v ní nejsou žádné špičaté kousky i u sena jen to jemné travnaté.Mají jemnou kůži a stává se že se popíchají nebo se můžou jinak zranit.Na dno vrstvu kočkolitu a na to hobliny.Protože jsou celkem cítit.strava zrní pro hlodavce a kočičí nebo psí granula jen trošku jako přídavek.Všelijaké pochoutky a pamslky ,zelenina suchary,atd.Nejsou náročné.
  - - - - -
  Jolly, to by bylo super něco o těch nejčastějších zdr.probl. zhromáždit,a taky co se dá s tím udělat.Přece jen se všichni učíme za pochodu,psounaři jsou tak trošku průkopníci, jelikož je to zvířátko v našich chovech poměrně krátce.Problematika psů,koček ,morčat,papoušků, atd .ta je už dobře zvládnutá díky letitým chovům.
  21.5.2006 13:25Gump
  Ahoj všem, přidávám fotky prcků, stáří 7 týdnů a 3 dny. Čeká nás smutné loučení, v týdnu by se měli stěhovat čtyři prckové, v dalším ten poslední. Já to nějak obrečím, ale bude mi moc líto mámy, jestli to ponese těžce. Někdy si říkám, že si konečně vydechne, protože před tím komandem utíká do soukromí, ale za pět minut, když ji najdou, to vidím úplně jinak, protože se od nich nechá drbat a vrtat v kožíšku a vyloženě si lebedí a je na ně pyšná. Jedno ráno se všech sedm ráno vydrápalo ke mně do postele a dospávalo se mnou, tak tímto apeluju na budoucí majitele, že by jim to také občas mohli dovolit. Život v kleci je nuda.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=212
  21.5.2006 13:44Natálie
  Gump: to jsou nádherný fotky! Je to krásný, jak ty malý prckové drbaji mamku. Jsou moc pěkný. O dospávání se bát nemusíš, Kvído se mnou spí v posteli skoro každej den a když usne ve svym pelíšku, tak ráno přijde. Prcek tam má místa ještě dost, takže se tam můžou povalovat určitě oba :) Jen je to pěkně nauč :)
  21.5.2006 15:09Vinny
  Gump: jsou opravdu nádherní už se nemůžeme Šmajdy dočkat :), Bouiček dneska celym nadšením odpreparoval monitor od kabelu (náhradního monitoru, kterej byl schovanej pod patrovou postelí), prej aby to páníčkovi uteklo než si pro ni pojedem :), co kdyby sme se náhodou nudili. To má panička za to že pořádně neuklízí a jemu to tam překáželo. Jinak nějak podobně jako ta vaše postel u nás vypadá křeslo takže si myslim že se bude cejtit jako doma. No jo někdy je na zabití ale nevyměnili by sme ho :), je to prostě náš psounek.
  - - - - -
  On to vždycky nějak vynahradí :).
  21.5.2006 16:10Petinka
  Prosim vas,naozaj nikto nemate male psounatka???Na Slovensku nie su a potom co moja Cikinka zomrela je mi naozaj smutno,nebojte sa bolo by o ne dobre postarane.Ked bola Cikinka chora isli sme koli nej do Brna len aby to prezila.Nakoniec nam povedali ze ma nieco s oblickami a ze my za to nemozeme.Bolo mi naozaj smutno a este aj je.Tak prosim ozvite sa
  21.5.2006 18:26Hagrid
  Petko je mi líto, ale jestli se Ti nikdo odsud neozývá tak je to asi tím, že jsou všechna mláďata už zamluvena.Nevím ,ale zkus ještě inzerci na fauně,jinak jsi asi obvolala všechny známé chovatele o kterých je tady na diskusi zmíňka?.další možnost je zoo.
  21.5.2006 18:35Vinny
  Petinka: to není že by se ti nechtěl nikdo ozvat ale pokud vím je tu většina psouňátek už zadaná. Psouni už se nesmějí dovážet tudíž je jich dost málo.
  - - - - -
  jinak pokud vím na www.psoun.com byl už ale pětiletý psoun na prodej. A nějaký dvouletý myslím v Ostravě co řikala Tabi.
  - - - - -
  asi je bohužel jen otázkou času až budou psounci u nás zatíženi příbuzenskou plemenitbou :(
  21.5.2006 20:40Pašák
  Ahoj.Kolik asi stoji dospely psoun?
  22.5.2006 08:37Káčula
  Gumpe! To jsou krásné fotky! Vůbec se ti nedivím, že se ti nechce dát myšáčky pryč! Ještě že se ty naše potvory nenamnožily, já bych je hrozně obrečela :-( Ale jsou to kulíšci :-)
  22.5.2006 18:55Petinka
  Dakujem ze ste mi odpisali.Pozrela som sa aj na ifauna.cz ale bohuzial po psounikoch tam je len poptavka.Tak prosim vas neviete,ci pani Blanka Keltnerova ktora ponuka psounikov na www.webpark.cz/psoun/ nie je nahodou odcestovana????Pretoze mam u nej objednane psounatko a povedala mi ze sa mi ozve na zaciatku maja,lenze sa neozvala.A teraz sa jej snazime dovolat no nezviha to.Ak by ste niekto vedeli prosim napiste Dakujem
  22.5.2006 20:00Saninka
  achooojik tak jen rikam ze sem se dockala na toho Pupicka a jsem strasne rada a mooc dekuju Zuzce!Faaakt super zenska!
  - - - - -
  Jolly:fakt moc dekuju ty jo to je takovej trouba vcera mi nepapal vubec a ani se mu z toho stresu nedivim!Dneska byl poprve venku na voditku aby neutekl to byla sranda pak se strasne zklidnil a vzdicky si na me vylezl a koukal mi z ramen:-))Jo a jen nevis proc i kdyz ma otevrenou klec tak je strasne klidnej a chce se nechat drbat a kdyz ho vyndam na drbani tak ted uz prijde ale nevidrzi:-( No uvidime casem ale ted byl drbanej asi 2 hodky v kuse a vypadal spokojene tak doufam ze vydrzi :-)))Jinak uhli papa jak pampelisky:-)))))
  22.5.2006 20:05Kallous
  Ahoj vsichni dozvedel jsem se ze nekdo tady v Chomutove chova psouny...ma nekdo nejaky blizsi info?
  22.5.2006 20:19Hagrid
  Jupí, Saninko už sis dovezla od Zuzky mrňouska?Klučíka?
  já si jedu v neděli pro brášku už se nemůžu dočkat.Piš ,jakej je pupíček,jak se tvářil na kšandičky,už se rozkoukal?
  22.5.2006 20:34Petinka
  Saninka:nema ta pani este nejakich psounikov?????Moooc by som nejakeho chcela.Nema???
  23.5.2006 07:15Hagrid
  Petinko myslím že mláďata má pan Špaňhel,zkus mu zavolat.Pokusím se najít v star.dis. jeho telefon.
  - - - - -
  tak že je to 736 611 700 zkus to ,myslím že paní Keltnerová letos nemá ještě mladé.
  23.5.2006 07:26Dana
  Petinka, Hagrid: je mi moc líto, ale pan Špaňhel nemá letos prý žádný přírůstek-viz http://www.psoun.com/vzkazy.htm, ani pan Kaprál z Prahy.
  23.5.2006 09:47vegous
  kalous.... obrať se třeba na mě....
  - - - - -
  Kallous: dej sem adresu...mail... kontaktuju tě...
  23.5.2006 11:06Petinka
  Taaakze Hagrid diky,skusim to,za pokus to stoji.Zhanam ju vsade a skusam vsetky moznosti takze sa mi to zide.Este raz diky.A ta pani Keltnerova hovorila,ze uz ma mlade len este ich mamicka neviviedla a ze ich vivede zaciatkom maja,tak neviem.Ale najviac ma stve,ze nezdviha telefon....
  23.5.2006 11:38Radka
  Tabi,Kožot - byla jsem nemocná, proto píšu až teď, Lili patří švagrové, ale ve skutečnosti je to hubená holka :-)))

  Gump - krásný prťata :-))

  Už přes týden máme doma nový přírustek - Fído se dočkal kamarádky Máji.Byla to láska na první pohled:-))) Někdy mi je Fída až líto, protože hyperaktivní Mája mu nedá ani na vteřinku vydechmnout, najde ho upně všude a většinou se ho snaží použít, jako dopravní prostředek.Když se jí nepodáří vylézt mu na záda, tak se mu aspoň zakousne do ocásku:-)) Je z něj takovej taťka a chudák ani neví, jak k tomu přišel :-))

  Jolly - Májince se daří dobře, můžeš se na toho sného odchovanečka podívat do albíčka :-)))

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=213
  23.5.2006 14:20miska
  Ahoj Radko, muzes mi rict jak je Fido starej?? Mam asi 4,5 letyho psounka a uz na nej nemam kvuli praci tolik casu tak sem premyslela, ze bych mu poridila kamaradku, ale nevim jestli na to uz neni moc starej....
  23.5.2006 15:20Radka
  miska - Fídovi je rok, ale myslím, že psoun není nikdy starej na kamaráda :-))) Taky jsem Fídovi pořídila kamarádku, kvůli práci a je to skvělé, jak si spolu hrají :-))
  Zeptej se Jolly, ta s tím má větší zkušenosti.
  23.5.2006 15:54Tabi
  Jolly
  i Tobě pevné nervičky na předávání broučků ****

  Petinka
  Peti, ten sameček v Bratislavě nevyšel? Někdo mi snad říkal, že paní Keltnerová letos taky nemá ani chlup, ale zkus ji třeba napsat sms a uvidíš. Moc Ti držím palečky, aby Ti nějaký psounek brzy zahnal smutek po Čikince ***

  Vinny
  to bylo Tedítko, ale T jako T a Ostrava jako Ostrava :-D .o)))

  Gump
  to jsou sladcí rošťáci a jak lumpačí na mamince, věřím, že to nebude jednoduché, ale určitě jsi jim pánečky dobře vybral, tak zatlač slzu a drž se :o)! Mamce i taťkovi pohlazení, ať se rychle adaptují na manželský život bez dítek :o)

  Mettler
  to je dobře, že je Čipánkovi líp :o)

  Helena
  viděla jsem fotečky, jsou všichni kouzelní .o)))
  nojo, tapírky .o) jsou divoké, ale kdyby ho měly doma, tak si zvyknou, jako naše Sanka :o)

  já bych řekla, že granule nejsou to pravé oříškové, ale pokud si je Jindříšek vybral a vyloženě mu to nevadí, tak ho nechej .o), malej Ruprt (taťka naší Julinky) byl taky živený na granulích a koukni, v prvním roce 7 nebo 8 dětí :-D
  - - - - -
  Radka
  Mája je kouzelná, posílám hubičku na čumáček :o) A fotečky jsou boží :o)))) !!
  s tou nití a s Fíďátkem, tomu taky hubičku!!! .o) fakt krásné fotečky a krásní a spokojení psounci :o)
  - - - - -
  miska
  já taky nevěřila, že dva jsou lepší, než jeden a říkala, že Rozárka je členem naší (rozuměj člověčopsí ) smečky, a tudíž ji není smutno, ale co máme Julinku, tak si to nemůžu vynachválit, holčičky se samy zabaví, takže jsem moc ráda, že máme dvě :o).
  23.5.2006 16:22miska
  Dobre diky, ale jak tak koukam asi nebude snadny nejaky ulovit :)
  23.5.2006 16:55Natálie
  Radka: krásný fotky! To snad ani neni možný, že jsou spolu týden a už se tak krásně muchlaji. Nemohla jsem se na to vynadívat. Sluší jim to :) Já si jedu pro psouní holčičku dneska, taky mám doma ročního psouního kluka. Tak kéž by to seznamování proběhlo stejně hladce jako u vás. Trochu se toho bojim. Kvído je takovej ostřejší na cizí návštěvy, ale věřim, že se spolu brzo seznámí.

  Tabi: představ si, že přítel trvá na tom, aby se naše nový mládě jmenovalo Rozálie. Snažim se mu všemožně vysvětlit, že to nejde, protože Rozku máš ty a je to budoucí nevěsta našeho Kvída. Ale on to nechce pochopit, prý když vás nezná, tak je to jedno :) Tak snad ho přesvědčim, aby se nám tady ty jména nedublovaly. Navíc přece nemůže mít Kvído jednu Rozku doma a jednu u tebe - to by bylo Rozálií moc :))
  23.5.2006 17:06Saninka
  Petinka:bohuzel jsou zadana ja sama mam 1.5 rocniho
  - - - - -
  Hagrid:no nekdy az moooc:-)))ale je tak sladkej ze to nejde:-)))vcera vypadal ze z neho bude novej prebornik ve skoku:-))vypadal jak malej klokan a asi po hodce se rozkoukal:-)dneska byl ale pokrok:-)mel ksandy i doma a taky mu to trvalo nez se rozkoukal a pak mi dal pusinku!ja myslela ze umru:-)))No a ted samou vycerpanosti zalezl za skrin do kouta a usnul a za boha ho nikdo nemuze vyndat:-)))) Jen mi bylo divny proc nepapal druhej den a prisli jsme na to ze treba vubec neznal mrkev?Nevim jak to mela ta pani ale mrkev a brambory nepapal ale ted alespon tu mrkvicku:-)Doufam ze je to srozumitelne napsany pac to ze sebe chrlim jak papinak:-)
  A co vubec ten tvuj?Urcite se tesi co:-)))
  - - - - -
  Radka:krasny prdisci:-)
  23.5.2006 17:26Vinny
  Tabi: promiň :)
  Radka: doufám že seznamování Boua (dvouletý psounek) se Šmajdou proběhne tak hladce jako u Vás. Za jak dlouho jste je dali k sobě? Už se nemůžu dočkat až přivezeme Šmajdu :).
  23.5.2006 18:14Petinka
  A predsalen este jedna otazka,vo zverimexoch ich v Cechach nepredavaju???
  23.5.2006 18:22Kallous
  vegous:kallous@seznam.cz
  díky za odpověď-ja jenom ze jsem tady par lidi videl...
  23.5.2006 20:17Aleš
  Dobrý den,
  dostal jsem pred tydnem informaci od slecny z Ostravy, ze v jednom zverimexu na Hlavni tride v Porube maji ve zverimexu psouna. Jeste jsem se tam nedostal a chci tam jet tento tyden v patek a nerad bych zbytecne. nevite nekdo nahodou o tom samem zverimexu a nemeli byst epripaden moznost mi tam sehnat telefonni cislo. Muj kontakt se uci na maturitu a nestiha:))) a na internetu sem nic nenasel...diky A. Holman
  a.holman@quick.cz 732406251
  23.5.2006 20:26Petinka
  Nemate nejaku informaciu o nejakom zverimixe,kde by mali psounatko???Alebo aspon cislo na nejaky zverimix kde mavaju psounatka???Dakujem
  24.5.2006 07:58Hagrid
  Ahoj Petinko a ostatní co shánějí psouny,zkuste se zeptat ve farmě Python, kontak je --ing.Bednář tel: +420 602 743 899.
  24.5.2006 08:05Radka
  Vinny - taky jsem se bála, ale Fído je hodně zvyklý na zvířátka. Vlastně hned první den jsem je vzala k našim ( Jolly mi poradila, abych je seznámila mimo Fída teritorium), tam jsem je vypustila a hned nastali pusinky a Mája se od Fída už nehla.Asi po půl hodině jsem je vzala domu a tam už spolu lítali, jako kdyby se znali od malička :-))))
  Natálie - máš se na co těšit, je to vážně uplně něco jiného, mít dva psounky.Budeš mít prtě taky od Jolly?
  Přeju hodně štěstíčka při seznamování :-)))
  24.5.2006 08:23Tabi
  Aleš
  máš kontakt v mailu .o)

  Vinny
  já jen žertovala .o)
  24.5.2006 09:11Kožót
  Radka: Moc jom to spolu sluší. Já si to nemyslel, ale na vlastní kůži jsem poznal, že dva jsou lepší, než jen jeden (dík Káčulo).

  Petinka: Musí to být nutně a bezpodmínečně psouňátko? Dospělého nechceš?
  24.5.2006 11:12Hagrid
  Saninko no těším se jak blázen,nová přepravka už je nachystaná,ubytování taky prostě už aby byla neděle.
  - - - - -
  Radko ,Fído a Mája jsou úžasní až mi zjihlo oko.Miloučký moc moc.
  24.5.2006 13:22Káčula
  Pro příští rok malé upozornění - DVA jsou i lepší než tři :-)
  24.5.2006 13:30Hagrid
  Dano a co Ty? kdy jedeš pro holčičky?
  24.5.2006 14:54Tabi
  Káčula
  tak pak příští rok čtvrtého a rozdělit na dva a dva .o)-
  24.5.2006 15:30Petinka
  Diky Hagrid,volala som tam,no ten pan ani nevedel ze co je to psoun...Tak to vyzera ze tento rok som bez psounatka ;(
  24.5.2006 15:55Saninka
  Taaak nas pupicek ma sise maly ale album:-)))) zatim je tak rychlej ze sou vsechny fotky rozmazany ale tyhle snad jsou dobry:-)) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=214
  - - - - -
  zatim jsou jen telefonem foceny aaale jsou:-)))
  24.5.2006 16:10Tabi
  Natálie
  hele, pro klid domácnosti, mu tu Rozálii povol :-D aspoň se to pak Kvídovi nebude plést, až se vrátí domů od milenky a bude přikyvovat: ano Rozálie, jako vždy máš pravdu :-D .o)))
  Rozálie je krásné jméno a dává ho ještě někdo - Dana? teď vážně nevím, ale nám to určo nevadí .o))), Kvíďákovi pusu na čumáček od tchýně :o)
  24.5.2006 17:04Jolly
  Saninka- Teda Sandro, ty jsi číslo! Chudáček a už na vodítku ;-)))) Jak se sžíváte?
  - - - - -
  Radka- Fotky jsou super! Fakt jim to sluší! Jsem moc ráda!!!!!
  - - - - -
  Petinka- pí Keltnerová byla v nemocnici proto nezvedala telefon.. A psouňata letos nemá. Pan Španěl také nemá. Psounice měla falešnou březost. Já to letos také u jedné měla. Letos už mláďata nebudou. Co se narodilo je už zadané. Myslím, že příští rok určitě nám Pán Bůh zase požehná. Ajak to vypadá budu muset založit pořadník. ;-)) Tak jestli vydržíš,tak se ozvi. Kontakt najdeš zde. Ve zverimexu mláďata nehledej- nesmí se dovážet a kdo měl mladé, tak je zadal okamžitě i bez inzerátu.Do zveráku bych je nedala ani omylem...
  24.5.2006 20:30Petinka
  Pozerala som si vasich psounikov,su naozaj zlatucky.Skoda ze ja sa z takeho nemozem tesit.Nepredavaju sa niekde aspon pol rocny???Neviem ci by si namna zvykol starsi psoun...Ale no co uz ,ja to nejako prezijem,snad...
  24.5.2006 21:19Jolly
  Petinka- starší psouník se dá také velmi dobře ochočit. Ale chce to více trpělivosti. Většinou psouníci, které někdo opouští z jakýkoliv důvodů- jsou ochočení. Někdy však ne. Pak je na to dobrý určitý postup. Který zde nebudu popisovat, jen když to někdo bude potřebovat vědět. Ozvi se a pak s tím třeba něco uděláme. ;-)
  24.5.2006 21:38Vinny
  Petinka: neboj se toho Bou je dvouletý a docela sme se s nim srovnali pani ho prodávala jako extra hodného psounka, ale i hodný psoun má své dny :), ale nevyměnila bych ho ani za nic, zvyknul si na nás během prvního tejdne..........ale jak řiká Jolly záleží na tom z jakého důvodu se někdo psounka zbavuje, pani k tomu dohnali okolnosti - potřebovala peníze na operaci pro psa, ale oběhali sme nesčetně inzerátů (plno lidí nám již slíbeného psounka odřekli např. hodinu před schůzkou - když už sme byly skoro na místě) a zverimexů, pani sem slíbila že bude mít Bou snad výhledově kamarádku a díky Gumpovi i tohle dokážeme splnit :), za tu snahu stojí opravdu i starší psounek a navíc ty máš "výhodu" že si již psounka vlastnila plno lidí nám to odřeklo právě proto že sme psouna nikdy neměli a to i přesto že sem víc než rok pročítala materiály a "otravovala" lidi kteří psounka mají nebo měli, takže to nebyl nějaký chvilkový úlet a bereme psouna včetně jeho nectností i předností
  - - - - -
  Gump: už se na Šmajdu těšíme, zavolám asi o víkendu a domluvíme se na bližším termínu předpokládám že nejlepší by to bylo o příštím víkendu pokud někde nebudete :)
  24.5.2006 22:08Natálie
  Tabi: no tak nakonec jsem to příteli vymluvila, dvě Rozárky jsou prostě nepřípustný, Kvídovi by se to pletlo. Ale je to krásný jméno, tak jsme o tom uvažovali dlouho. Nakonec je to ale Agáta :) Nemohla jsem si pomoc, musela jsem jí to jméno dát, když jsem jí pozorovala jak si "hraje" s Kvídem. Mysleli jsme si totiž od začátku jak se chudák holčička bude Kvída bát a jak jí musíme chránit, aby jí nehryznul, ale ono je to opačně :)) Nás se ještě bojí a nechce se nechat hladit, i když za ten jeden den udělala pokroky a už se třeba nebojí vylízt z domečku a nechat na sebe sáhnout. Ale ke Kvídovi se hrnula od prvního rána co se probudila. Měli domky vedle sebe a ona na nej furt koukala a hrabala packama. No tak jsem je pustila k sobě a byla to fakt sranda. Holčička začala na Kvída štěkat a pronásledovat ho kde se dalo a chudák Kvído zdrhal :) V tu chvíli mi syslice připomněla jednu postavu z večerníčku - zlomyslnou myš Agátu :) A tak jsme jí začali říkat Agátka. To ale vůbec neznamená, že je zlá, spíš je to takovej malej ďáblík, je daleko větší drzoun a průzkumník než Kvído, ale je nádherná a nemůžeme se na ní s přítelem vynadívat. Snažim se být co nejvíc s ní, tak snad se nás brzo přestane bát, nechá se hladit a nebude se schovávat. Zatim je taková plachá, tak uvidíme. Kvído líbá svou milovanou Rozárku a Agáta prej posílá pusu Julče, aby jí to nebylo líto :)))
  - - - - -
  Radka: psounka nemám od Jolly ale od Gumpa, kterému tímto ještě jednou moc děkuju :) Seznamování zatím probíhá docela v pohodě, sice spolu ještě nespí v jednom domku, na to si netroufám, ale Agátka je z Kvída jednoznačně nadšená a nejradši by za ním pořád běhala. Zato Kvído z ní má trochu strach a snaží se vylízt co nejvýš to jde, aby na něj nemohla :) Tak snad to zítra bude lepší. Vypadá to nadějně :)
  24.5.2006 22:23Saninka
  Jolly::-))))on neprotestoval!!:-))ne vazne chtela sem ho vzit ven a myslim ze mu to prospelo pac uz se necha drbat i mimo klec a hlavne celej den ji ma otevrenou,,teda kdyz tam sem,,a zaleze si tam vzdycky kdyz chce a jo a ted mi furt lezl za kamaradama byli u me a ten se k nam furt lisal takze nad miru spokojenost uz se i necha prenest bez utikani:-)) jo jen si mi chtela poslat seznam kyticek:-) moooc dik a papa
  25.5.2006 05:51Dana
  Hagrid, ahojky, včera jsem mluvila se Zuzkou, tak den D je od zítřka za týden.Vše mám už přichystané a nemůžeme se dočkat.Tobě se to blíží, viď?
  25.5.2006 07:36Hagrid
  Tak,tak, já už počítám hodiny, v neděli jedem a celý týden budu mít volno takovou minimateřskou.Jen pořád nemůžu vybrat jméno ale to asi příjde samo jen co ho budu držet v náručí.
  25.5.2006 07:37Dana
  Petinka: je mi moc líto, že nemůžeš sehnat nikde mimino.Když nám umřela v březnu Barunka a nikde jsme neměli na 100% záruku, že budou (než se ozvala Zuzka), tak jsme se ptali MVDr. Krále, zda-li nelze sehnat psouňata prostřednictvím pražské ZOO.Odpověď byla: to není problém, ale musíte si je odchytit.Tak si myslím, že by to za zkoušku stálo! Držím palečky.

  Tabi: ahojky, od zítřka za týden si jedeme pro holčičky k Zuzce.Pro jednu máme jméno Barunka a druhá se měla jmenovat Jůlinka(to jsem chtěla já), ale kluci chtějí Viki.Tak nevím, máme na to ještě týden.

  Saninka: gratuluju k miminku, je kouzelný.Ať Ti dělá jenom radost. Chci se zeptat, jakou máš velikost vodítka???My sice vodítko máme, ale to by zatím ztratily.
  25.5.2006 07:40Hagrid
  Petinko je mi to moc líto že se ti zatím nezadařilo,opravdu ale zkus ještě nějakou zoo,třeba Plzeň,Brno.Je mi divné že na farmě Phyton nevěděli co psoun je, protože odchovávají a obchodují s exotickými zvířaty i s opičkami,zkusím ještě jeden kontakt ale musím na něj najít telefon.
  25.5.2006 07:53Dana
  Hagrid: já bych dala chlapečkovi jméno Kubíček, to je přece roztomilý.Taky jsem přemýšlela, že bych s nima zůstala týden doma,ale tím, že jsou dvě, tak jim nebude tolik smutno a hlavně u syna ve škole jsou maturity, takže jim neustále odpadají hodiny a je víc doma než ve škole a my jsme doma kolem půl třetí.Takže budou rádi, že si od nás na chvíli odpočinou, protože se na ně straaaaašně těšíme.
  25.5.2006 08:14Hagrid
  To máme děti zhruba ve stejném věku,dcerka v pondělí odjíždí na týden a vůbec se jí nechce protože už bude doma prcek.S těmi jmény to je vlastně tak ,že každé když se hezky vysloví je milé,ale znáš to, musí to chytnou u srdíčka ,zajiskří to a najednou je to to pravé.
  25.5.2006 08:37Dana
  Hagrid: tak nám pak napiš jak se jmenuje a hlavně pošli fotečky.Zapomněla jsem se včera Zuzky zeptat jakou směs jim dává, jestli pro činčily nebo jinou, co Ti poradila?
  K věku dětí, synovi bylo v březnu osmnáct.
  25.5.2006 08:51Radka
  Natálie - Mája taky hned přilnula k Fídovi a nás se bála...po týdnu ke mě přiběhne, skočí mi na nohu a po kalhotech mi šplhá až na hlavu a dělá to znova a znova - je to takový třeštiprdlo.Fído byl proti ní andílek a taková trošku srababa.Taky je strašně užvaněná, stačí na ní promluvit a už na mě dělá ,,ňufů".Jsem jimi uplně nadšená.
  25.5.2006 09:13Hagrid
  Ahojky všichni co by ještě chtěli psounka,tak se mi podařilo zjistit že tři psounci zhruba dvouletí by byli k mání třeba okamžitě od pana Václavíka co má zverimex ve Zlíně,odkoupil je od člověka co chová více zvířat a časově to už nezvládal. Tady je telefon. 604 244 976,cenu neznám ani pohlaví ale třeba psounci najdou milující domov a vám potěší srdíčko.
  25.5.2006 11:14Tabi
  Radka
  teda to je agentík, malá Mája :o)) posílám oběma hubánka :o)

  Hagrid
  je to jak říkáš, musíš kouknout a v tu chvíli víš, které jméno je nejlepší :o), taky přeji, ať čas utíká rychle a máš doma svoje zlatíčko, neděle je za pár .o)

  Dana
  :o))) už vím, byla to Blanička, ale nakonec bude mít BERTÍKA .o))
  pomůžu Ti přetáčet hodinky, aby už bylo o týden víc .o))
  Já chtěla na naši Julču zase Viky :)! Říkala jsem, že sice vypadá sladce, ale čouhá ji z každého očka 10 čertíku a ta Viktorie mi přišla tak akorát :-D, ale Honzík nechtěl .o)

  Natálie
  teda: Kvída jsem měla v seznamu jmen pro pejska (i když vyhrál Kryštof .o), Rozálie – máme jasno .o) a Agátu jsem měla chameleónku, mám želvu :o).
  Tak Vám z celého srdíčka gratuluji k dalšímu rodičovství .o))) Děkujeme za hubičky a taky posíláme fešákovi Kvídovi a rošťandě Agátce pusinky a spoustu pohlazení :o))))
  hodně piš a hodně foť!!!!!! .o))) mám tady velkou misku a jak čtu od Vás všech příspěvky s letošními miminky, tak si do ní pořádně slintám :-DD

  Petinka
  já už bych dneska šla možná raději do staršího psouna, chtěla jsem miminko a 2x je z něj malý ďáblík, 2x psouní puberta a až teď ve dvou letech je z Rozárky skoro!mazlík .o).
  Koukej do inzerce tady, na psoun.com i na:
  http://www.ifauna.cz/inzerce/?rubrika=11 a uvidíš, že se zase nějaký nešťastník objeví a bude moc rád, když mu nabídneš svou péči a lásku :o).
  Zkus ten kontakt od Hagrid ve Zlíně a dej vědět .o)
  25.5.2006 11:24Natálie
  Radka: taky mám pocit, že malej Kvído byl proti Agátě takovej vystrašenej drobeček. Dlouho se nás bál a než slezl z postele, trvalo mu to 3 dny. Agátka vylezla na postel dneska ráno a skáče z ní jak blázen po hlavě. Všude běhá a pronásleduje Kvída. Už se nechá hladit a když jí vezmu do ruky tak se ani nevzteká. Akorát je blbý, že se jí Kvído hrozně bojí. Je mi ho líto. Ona za ním furt běhá, ale když on udělá prudký pohyb, tak na něj začne štěkat. On se lekne a uteče. A teď už se jí bojí furt a kdykoliv jí vidí tak zdrhá tam, kam ona nemůže. Zavřeli jsme je na chvíli do domečku společně. Ona si vlezla ke Kvídovi do domku a odtud na něj poštěkávala a pak se chtěla udobřit a vystrkovala a něj zadek a chtěla ho packama trochu načechrat, ale on se nechce nechat a furt zdrhá. Tak snad to bude brzo lepší.

  Tabi: děkujeme za gratulace :) Fotky nějaký mám, dneska je sem snad stihnu dát. Kvído zatim ze společnice moc nadšenej neni (viz.výše), tak doufám, že ho to přejde. Vůbec neni na Agátku zlej, nechce jí kousnout, spíš z ní má strach. Ona se s nim chce kamarádit a i když někdy štěká, většinu času za nim dolejzá a chce se mazlit. Když jsem jim dala misku se žrádlem tak Kvído stál kousek od ní a vždycky když se nekoukala, tak jí ukradl jedno zrníčko pro sebe. Je mi ho líto, ale tak je to chlap a neměl by se nechat :))
  25.5.2006 13:04Kožót
  Natálka: Neboj, to se srovná. Kačka chtěla Buba, když ho poprvé uviděla v teritoriu, bez milosti roztrhat na cucky a teď bez sebe nedají ani ránu. Hlavně, že jí Kvído nechce ublížit. Držím palce.
  25.5.2006 15:07Tabi
  Natálie
  souhlasím s Kóžou, oni se za chvilku srovnají :o) Julča taky pořád obtěžovala Rozku, pak dostala párkrát na budku a je klid :-D Teď dostává spolu se psy deku preventivně - nevím, co to Rozku popadlo, ale když je pustím běhá jak splašená, ocas jak štětku a skáče záludně na Julču, Sanku i Kryšota, na mě si naštěstí zatím nedovolila, ale co není může být :-D - a myslím, že jí to jen prospěje .o)
  25.5.2006 15:53Petinka
  Dakujem za vase rady,este si to vsetko musim dobre premyslet...Ale zatial neviete niekdo jak by som sa mohla kontaktovat so zoo v Brne???Email,telefon...
  25.5.2006 16:17Tabi
  http://www.zoobrno.cz/
  25.5.2006 16:26Kožót
  Petinko, rádi Ti tu poradíme, ale musíš do toho shánění psounka vložit také své sádlo. Když jsi byla schopná na internetu najít tuto stránku, jistě Ti nebude dělat problém najít stránky všech zoo v ČR. Snaž se.
  25.5.2006 16:27Petinka
  Diky Tabi.Rozhodla som sa zavolat na ten kotakt od Hagrid.Naozaj si myslite,ze by bolo dobre zobrat si 2 rocneho psouna???Co ked bude mat nejake zle navyky???A potom ale za rok by som mu mohla napriklad kupit kamarata???
  25.5.2006 16:33Tabi
  Petinka
  určitě, koukni Kožót si vzal roční holčičku - zlatíčko, viď, Kožo .o), Vinny - 2letého Boua - tak zlatíčko, viď, Vinny :o), nedávno jsme Kožovi přivezli 4letého Buba - andílek, Jolly - plno adoptovaných psounků - sluníčka, musíš mít jen odhodlání a uvidíš, že to půjde. Příští rok můžeš určitě koupit dalšího, pomalu se tady všichni shodujem, že DVA jsou lepší, než JEDEN a než TŘI - viď, Káčulko .o)
  25.5.2006 16:35Kožót
  Petinka: Neměj strach, i staršího psounka budeš schopná ochočit. Možná to bude chtít víc času, možná ne a přineseš si domů mazlíka rovnou. Já teď na jaře dostal psounka čtyřletého, že svoji paničku pokousal a ta se ho bála, tak ho, rozumně, nabídla. Můžu Ti říct, že hodnějšího a mazlivějšího psounka jsem neviděl. Až na Kožótka, to byl můj vůbec první psounek.
  25.5.2006 16:38Tabi
  ještě jsem si vzpomněla na Tedítko - psounek 1-2 roky, zlatíčko, když je Tedítko ve škole, spí Tedík v posteli (však já Tedítka za to jednou zmelu .o), viď? ) vážně, neboj se toho :)
  25.5.2006 17:10Petinka
  Mam pre Vas spravy.taaakze,volala som tomu panovi.Psouni su divoky a neskrotny,ze nie su vhodny ako domaci maznacikovia... : < Pytala som sa aj ze ci nebude mat mlade,ze nie a ze asi na 23 roky bude so psounmi"fiasko",lebo v Amerike pokusal najkeho doktora a ten zomrel na Cierne nestovice.Ze je to teraz proste nebezpecne.Ale ponukol mi ine zvieratko BURUNDUKA.Ze je to mile a pritulne,takze asi budem mat Burunduka.
  - - - - -
  Hop to malo byt 2 az 3 roky...
  25.5.2006 19:25Hagrid
  Jseš si jistá že řekl ,,divoky a neskrotny" nebo že nejsou ochočení?
  25.5.2006 19:31Jolly
  Petinka- ozvi se Gumpovi- možná se nějaké řešení s psounkem najde. Ještě to není jistý, ale kdo ví- šance na malého tu je. Jo a Burunduky chovám- to není totéž. Dají se také výborně ochočit, ale je to zcela něco jiného. Je to asi jako kdyby si chovatel psů rozhodl vzít místo psa kočku... A nebuď líná a sháněj! Psouni na podnose ještě nelítaj! ;-))
  - - - - -
  Jo s Gumpem jsem mluvila...
  - - - - -
  Saninka- to jsem mooc ráda, že už si zvyká. Psounice u mě taky. Až udělám ve škole zkoušky, tak Ti začnu shánět k Pupíkovi tu psounici!
  25.5.2006 19:57Hagrid
  Ahoooj Jolly, ty už jsi sehnala tu psouní slečnu? Jestli jo, tak to je superrr,bude více miminek.Jseš fakt psouní máma.
  25.5.2006 20:05Petinka
  Ano som si ista.Vobec zevraj nie su vhodne za domacich milacikov.A preco Gump???On ma nejake kontakty alebo ma mlade???
  25.5.2006 20:57Natálie
  Kožót: no snad máš pravdu. Kvído jí na cucky sice roztrhat nechce, ale taky s ní nechce mít nic společnýho :) A jak dlouho to trvalo, než se spolu skamarádila Katka s Bubem?

  Tabi: no tak to by si Kvído s Rozkou asi měli o tom šikanování společně co říct - chudáci oba obtěžovaný malíma syslama :) Jsem z Agátky úplně překvapená, protože se za jeden den otrkala tak, že po nás s přítelem leze, lísá se a chce se mazlit. Furt si natahuje packy a různě se rozvaluje, cpe mi hlavičku do ruky a chce hladit. To Kvídovi trvalo tak půl roku než tohle začal dělat :) Taky se naučila lízt na ty nejvyšší místa a odtud skáče. Furt se cpe vším co najde, sežere toho víc než Kvíďák a ještě mu bere z misky :) Je to fakt sranda. Ale Kvído před ní celej den zdrhal jak mohl, dvakrát jí seknul drápkem když už toho měl dost a pak vylezl na takovou poličku a odtud na ní koukal dokud neodešla :) Je z ní chudák na větvi.
  25.5.2006 21:18Saninka
  Jolly:Jooooo!!!To by bylo superrrrrrrrrrrrrrr! Ty jo pupicek se rozhodl ze si udela za skrini hnizdo a vzdycky kdyz tam utece tak zastekne:-)))))))to je tak srandovni!!A nikdo mu to nevymluvi fuuurt tam lita a uz nam tam nastehoval i trasne z koberce!:-)mama sili ja taky ale ooon je spokojen:-)) jen je zajimavy ze u me v pokoji je strasne v klidu ale v obyvaku to je peeeero z gauce ze to ani nejde
  - - - - -
  Tabi:ja jen k tem zoo ani jedna ze 3 mi neodpovedela a i kdyz sem volala tak se na me vy...:-(ale mam zlaticko pres Jolly
  26.5.2006 07:10Káčula
  Už se těším, jak dneska večer řeknu Bedině, že je divoká a nezkrotná :-))) Spí nám na klíně, nechá si od nás všechno líbit, hraje se mnou na babu, přijde se pomazlit, když je na ní někdo ošklivej, ... :-) Petinko, to skoro vypadá, že jsi ani nečetla naší diskusi a nekoukla na fotky :-)
  26.5.2006 07:30Dana
  Petinka
  mně to připadá, jako když nejsi rozhodnutá, kterého mazlíka si chceš pořídit. Buď jsi rozhodnutá, že chceš psouníka a musíš proto udělat maximum a nenechat se se zvyklat prodavačem ze zveráku, že jsou divocí a nezkrotní, bodeď by nebyli, chudinky, nikdo je nezahrnoval láskou.Bude to s ním představovat spoustu práce a věnování se mu, nebo taky ne, třeba bude úplně jiný, když změní prostředí a pozná, že ho má někdo rád.Neboj se toho, určitě ti to psouník vrátí a budete oba šťastní.Držím palce
  26.5.2006 07:52Kožót
  Natálka: Týden byl Bubouš v extra kleci, ale ta byla hned vedle klece Kačky. První dny jsem měl pocit, že Kačka k Bubovi klidně proteče skrz mříže, jen aby se na něj dostala. Pak se to uklidnilo a očichávali se přes mříže se zájmem. Po týdnu, u rodičů, v cizím prostředí, jsem je sestěhoval a klaplo to.
  26.5.2006 12:11Natálie
  Kožót: týden neni moc, tak uvidim jak to bude u nás. Já jsem měla včera i dneska přes den oba syslíky v jednom domku u Kvída. Jenže vždycky to vypadá stejně. Agátka vleze Kvídovi do dřevěnýho domku a odtud pořád vylejzá a čichá k němu. On se snaží zdrhnout a furt skáče aby se dostal ven. Takže se spolu sice neperou, Agáta se seznamovat snaží, ale Kvído jí na to kašle :) Snad se to brzo srovná.
  26.5.2006 13:06Jolly
  Petinka- Jo má malé- ale zadané. U jednoho to však není na 100%. Je to jen šance. Jinak i úplně divokej psounik jde ochočit a kdo říká, že ne, je slušně řečeno trubka. A psouní povahu vůbec nezná! Ale věř komu chceš...
  - - - - -
  Hagrid- to víš, že sehnala. Už jí Julda šmajchluje ;-))
  26.5.2006 13:09Kallous
  Ahoj,nema nekdo nejaky info kde by se dal sehnat psoun v okoli Chomutova?diky
  26.5.2006 14:29Natálie
  Kallous - tady se na celý stránce řeší, že někdo nemůže sehnat psouna v celé ČR a ty bys chtěl nějakého nejlépe v Chomutově? :)) Zkus si přečít starší příspěvky, tam je dost kontaktů na chovatele, které můžeš zkusit kontaktovat (ačkoliv to vypadá, že všichni už mají psounky zamluvené) a nebo zkus inzeráty, třeba tam nějaký psounek z Chomutova bude :)
  26.5.2006 16:23Tabi
  Tedítko
  volal mi Aleš Holman, už veze psouníka z Poruby do Prahy .o)))))) ! Prý je strašně vypelichaný a ještě tam měl napsáno psoun mexický ( ten ovšem podléha CITES tak nevím .o)
  Máš velkou pochvalu, že jsi to sem dala a že ten brouček bude mít domov a manželku Adélku .o).
  Hlídání-zkusím to dneska .o)

  Natálie
  u nás to bylo taky od neděle do pátku .o), pak už holčičky spaly spolu :)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=129 , uvidíš, že srovná, myslím na Vás a od holek hubánky oběma .o)

  Saninka
  to byl jen kontakt na zoo .o) to je dobře :o))
  26.5.2006 19:04Tedítko
  Ahojky TAbi, já vím, volal mi taky:-) Taky mi říkal o mexičanovi:-) já jsem si myslela, že si to vymysleli:-) Že jsem šikulka:-) Taky jsem moc ráda. Jinak včera mi přiřkli ten byt, takže od 1. června ho můžu začít spravovat, super, že? Ach jo, pro samou radost se musím jít učit:-(

  DRŽTE MI VŠICHNI 31.5. PĚSTI-MATURUJU!!! Děkuji, děkuji děkuji
  26.5.2006 21:05Petinka
  Viete co???Dnes som to vsetko zvazila a ziadne zvieratko nieje take dokonale a proste takmer bezchybne jak psoun.Je to tak.Ziadny potkan,zajacik,burunduk,morca.Proste nic len psoun.Mate pravdu.Rozhodla som sa a povedala som si,ze musim mat psouna a trvat na tom.Je mi jedno odkial by bol,(no z Ameriky zase nie...)ja by som si prenho dosla.Takze zajtra pred obedom volam Gumpovi a spytam sa,ako to je.A ked sa to nepodari.budem kazdy den sedet za pocitacom a hladat nieco.Tak mi prosim drzte palce.Dik
  26.5.2006 21:53Tedítko
  Petinka: To je slovo do pranice:-) Držím pěsti, určitě to výjde. Zkus třeba obvolat nějaké větší zverimexy. Může se stát, že tam nějakého psouníka budou mít. Zrovna dneska si pro jednoho psouníka přijel jeden pán z Prahy k nám do Ostravy pro psounka, který byl ve zverimexu víc než rok, nikdo ho nechtěl, tak jsem mu ho dohodila. Třeba se najde i jinde. Lidi si většinou zvířátko za 5 tisíc nekoupí, protože ani neví, co to vlastně je. Já jsem na něj narazila taky náhodou. Pak jsem si asi půl roku sháněla informace. Jenže, když jsem byla rozhodnutá si ho koupit, tak byli jen 2 kluci a já chtěla mermomocí holčičku. Nakonec jsem si toho jednoho klučíka koupila a je to zlatíčko, no, uvidíme na podzim, jestli se změní v bestii nebo ne:-) Když jsem byla u Tabi, tak si ani nevšímal holek, spíš zařízení jejich bejváku: https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=209

  Tímto zdravíme holky a potenciální tchýni Tabi:-) A Honzíka, samozřejmě, už jen proto, aby adoptoval Tedíka na 14 dní:-) Tak co, berete?
  - - - - -
  Tabi, já se ty fotky nemůžu vynadívat:-) No, až odmaturuju se samýma jedničkama, tak musím udělat nějaké další album:-)
  - - - - -
  Si věřím, co?
  26.5.2006 22:28Natálie
  Petinka: promiň, ale ty jeden den tvrdíš, že psouni jsou divocí a nezkrotní a druhej den, že psoun je dokonalé a bezchybné zvířátko? Myslim, že pravda je někde uprostřed, ale musim se tomu smát. Takový rychlý změny názorů :)
  26.5.2006 22:58iveta
  U nás v Holešovicích mají ve zverimexu, odkud máme psounka 2 veverky Richardson. Jsou psounkům podobné, jen se mi zdá, že drobnější. Jedna stojí 2500,-, ale asi by mi bylo líto, kdyby si někdo vzal jen jednu, a ta druhá zůstala sama. Ani nevím jaký je rozdíl mezi těma veverkama a psounkama. Tak zkušený chovatel nejsem.
  - - - - -
  Adresa: Praha 7, Ovenecká ulice.
  Sem to ale hlava??
  27.5.2006 09:58Vinny
  iveta: nevím jestli se nepletu ale měl by to být sysel richardsonův (kdyžtak mě tu někdo ukamenujte), ale podle toho co jsem pochytila se snad dožívají ohodně méně a jsou menší, o povaze těžko říct, ale je tu pár lidí co je má :), dřív se je snažili zverimexy prodávat pod názvem minipsoun nebo tak něco
  - - - - -
  viz. odkaz Zajímavosti na této stránce
  - - - - -
  :) úplně jsem zapomněla že jsou tu popsány
  27.5.2006 10:40Petinka
  Natalie:Ale to som netvrdila ja,to mi povedal ten pan v zverimexe.To by som ja niiikdy nepovedala,len som povedala jeho slova. : >
  27.5.2006 12:06Saninka
  Jolly: to je sila ten prdoch je u me v pokoji uplne skvelej a kdyz jde k nam nahoru do obyvaku tam si nasel za komodou roh a tam se rozhodl bydlet a kdyz si ho braska zavre do pokoje a drbem ho tak je jak silenej a chce do obyvaku nejprve zacal hryzat dvere tak sem rekla ne!a dala ho od tech dveri znova tam do nich zajel tak sem se mu snazila dat neco na kousani,marne a kdyz sem sem ho dala po 3 od dveri tak po me vyjel normalne bez oztychu!nastesti sem mela dlouhej rukav ale modrinku tam asi mit budu to nevadi ale fakt ja nevedela co s nim.V pokoji na nej jen zvysim hlas s ne nesmis kousat a podrbu ho on da pokoj ale nahore?Jaaak v deliriu:-)Jinak mi nikdy nekouse a je to zlatoch!!.Prosim te jak si to s nima resila ty?
  27.5.2006 13:28Petinka
  Prosim Vas,neviete niekto cislo alebo mail na nejaky najvychytanejsi zverimix v Cechach???Ja som sice na internete nejake nasla ale neviem,ktore su take najlepsie.Dakujem
  27.5.2006 14:10Natálie
  Petinka: nevím jak jinde, ale v Praze je největší zverimex myslím na stanici Luka (metro B). Tady maji stránku http://www.mazlici.com/index.htm . Jednou tam měli psounky, když jsem ještě já neměla ni jednoho, ale to jsou tak 3 roky. Když jsem psouna sháněla, tak jsem se jich ptala a oni říkali, že občas psouny mají a že jim tam můžu nechat kontakt, že by se ozvali kdyby nějakého měli. Ale neozvali se, tak nevím jestli na mě zapomněli, nebo jestli fakt žádný nebyl.
  27.5.2006 14:27Petinka
  Diky Natalie.skusam vsetky moznosti...A dufam,ze sa mi to nejak podari : )
  - - - - -
  Aha este nieco,ta vevericka,no teda vevericiak je tvoj???
  27.5.2006 15:40Natálie
  Petinka: no byl můj, teď už u nás nebydlí, nastěhoval se do parku před barákem, kam skočil z balkónu :)
  27.5.2006 20:41Petinka
  Natalie:No pekne,hihi.A nei ti za nim smutno???
  28.5.2006 12:29Jolly
  Petinka- mam tajna místa, kam chodim, když jsem sháněla partnery pro ty své kousky. A dřív nebo později jsem je vždycky našla. Já už poslední psounici pro Juldu sehnala a teď budu shánět pro dvě známé starší psounice. Ovšem když narazim na psouna, může být Tvůj. Myslím na samečka. Ovšem nemám na Tebe kontakt... Jinak ten Gump už je vyřešený- klaplo to, takže už nemá...
  - - - - -
  Sandro buď hodně trpělivá. Hodně si asi zažil... Ono to půjde.
  28.5.2006 12:33Petinka
  Jolly:Jeeee,to by bolo faaakt super!!!!!!!!!E-mail je:tomecekp@post.sk a telefon:+421905444900 Naozaj ti velmi pekne dakujem.Aaaa,ako by asi tak bol teoreticky stary???Mne je to sice jedno,ale len tak pre orientaciu...
  28.5.2006 15:15Anonym
  Potřebovala bych poradit co psoun vyjadřuje jakoby ijáním a stavěním se na záda?Myslím že to není varovné štěkání!Také se u mého psouna objevila lysinka,čím se to léčí a kde je možné lék sehnat?
  28.5.2006 15:32Jolly
  Petinka- to nevím. Vetšinou jsou kolem 2let. To se teprve uvidí... Musíš mi dát čas. ;-)
  - - - - -
  Anonym- iání znamená "nebezpečí zažehnáno". Když něco neznají a pak zjistí, že je to O.K., tak íají. Někdy i z radosti, když zjistí, že jste se vratili domů a není to nikdo cizí...
  Psouni mění srst 2xza rok. To je normální. Je dobré dát mu pangamin v tabletách. Tam má veškeré B vitamíny, které potřebuje na výrobu nové srsti. Jedí ho jen podáním tabletky do ruky. Je to zcela přírodní. A pak je dobrá mořská řasa- bez chemie v tabletě. Třeba spirulina. Mam to vyzkoušené a osvěčené..
  28.5.2006 16:09Anonym
  Jolly
  A kde je možné pangamin nebo spirulinu sehnat?Co např. dropsy s mořskou řasou jsou k něčemu?
  28.5.2006 17:51Petinka
  Jolly:Nedas mi prosim na teba mail???(keby som sa ta chcela nieco spytat ohladom toho psounika)Diky
  28.5.2006 19:50Jolly
  Najeď si zde na přezdívky a najdeš tam na mě email i telefon ;-).
  28.5.2006 20:50Petinka
  Jolly:O.k.Moment,ja tam vidim len ze ake zvieratka mas.Som tam spravne???Tuto hore ze obsazene prezdivky???Alebo som trosicku oslepla : )
  29.5.2006 07:45Hagrid
  Ahojky všichni,tak psouňátko už je doma,včera jsem si ho dovezla od Zuzky .Je to slaďoučký malý nebojsa a tento mail Vám píšeme spolu.Sedím mi na klíně zachumlaný v županu.Včera večer řádil a běhal v mé posteli a po hodině vedle mě usnul stočen do klubíčka.Při tom běhání se stále vracel ke mě jakoby do bezpečí .Přítele si prohlédl jak leží vedle nás ,očuchal ho a šup k mamce za krk. Stačila mu chvilka aby se rozkoukal v terárku pochutnal si na seně a po jednom otevření dvířek si okamžitě zapamatoval kudy se chodí ven a tam se postavil a čekal až mu otevřu a šup už byl u mě v náručí.Nakonec dostal jméno DANEČEK. vymýšleli jsme stovky jmen ale Daneček to vyhrál.Dandík je roztomilý rošťáček a jsem moc šťastná že ho mám.
  - - - - -
  Jolly,děkuji ti za DANEČKA je to nepopsatelný pocit jak mi dadá v županu,děkuji ti za rady co jsi mi poslala,a děkuji Ti za tvé velké srdíčko.Budu podávat zprávy jak Daník prospívá a pokusím se udělaz fotky ,nemám foťák tak mi ho musí nafotit kamarád Martin.
  29.5.2006 08:31Tabi
  Tedítko
  tak koukej to zmáknout na samé jedničky, jinak si prý Tedíka na tábor nevemem .o))))
  už mu tam zahřívám místečko vedle holčiček, tak po maturitě se domluvíme a povíš mi co a jak, ať si tu Vaši dovolenou užije i on .o)))

  Anonym
  jasně, můžeš i dropsy nebo pastu pro kočky či hlodavce :o)

  Hagrid
  to je krásné :o)))), určitě Danečka vyfoť a ukaž nám ho .o))) ať se máte spolu moc krásně :)
  29.5.2006 09:31Hagrid
  Jéé,holky teď jsem si všimla co jsem nadělala v předešlém příspěvku chyb!Ale to je z toho rozrušení,chápete že jo.
  29.5.2006 10:27Kožót
  Petinka: Aby se Ti zobrazily u přezdívek kontakty, musiš být zaregistrovaná. Neregistrovaní vidí jen základní informace.
  29.5.2006 10:33Mettler
  Ahojky lidičky,

  Iveta, Vinny: Je to skutečně sysel Richardsonův. Je pravda, že se nedožívá, tak vysokého věku jako psoun, ale to mu na kráse vůbec neubývá. Je to úžasné, čilé a zvídavé zvířátko. Já je doma mám a jsou úplně super. Vůbec nejsou náladoví ať je jakékoliv roční období, nestrácejí srst a vůbec nic nedemolují (no krom té malé dirky v koberci). A pokud v tom zverimexu je to pár (do zverimexů se rozváželi v nepříbuzných párech), tak by to byla hrozná škoda je rozdělit. Myslím si, že by jim bylo hodně smutno.

  Jo lidičky, včera jsem si domů přivezla párek Nunu myšek. Jsou skvělý, akorád hodně plachý, budu na nich muset hodně zapracovat. Jo jméno jsem jim dala Jája a Pája.
  - - - - -
  Hagrid: Málem bych zapoměla pogratulovat. Moc ti to přeju, jen mě mrzí, že jsem tady na ty syslíky tak nějak sama. Už jsem moc nechodím, protože se sem asi nehodím. Měj se krásně.
  29.5.2006 10:46Hagrid
  Mettler, božínku co tě to chytlo? Jen jsem pěkně choď a neopouštěj nás! Vždyť Nejpodobnější zvířátko psouna prériového je právě sysel richardsonův,jsou si tak moc podobní jak vzhledem tak chováním, vždyť jsem je měla.Bibišek byl právě takový.TY TY TY holka nezbedná piš častěji,ať víme co ty tvoje kuličky dělají.
  29.5.2006 11:08Tabi
  Mettler
  neblázni, jsi taky psounařka, jako my .o)
  už jsem byla ve zveráku kolikrát, jen jednou se mi stalo, že byl SR venku (to jsem ale neměla foťák :(, jinak není vůbec vidět
  k myškám gratuluji :o)
  29.5.2006 11:11Dana
  Hagrid:

  gratulujuuuu, ať ti dělá jenom radost.
  29.5.2006 13:06Hagrid
  Děkuji Dani tobě se to už taky blíží,viď? Maličkej se opravdu když ho vytáhnu urputně mazlí jsou to mazlínci.
  - - - - -
  www.magazinzdravi.cz -aktivní uhlí carbofit. Toto jsem našla jde o to uhlí čárkl co doporučuje Jolly.Zajímavé ,doporučuji přečíst.
  29.5.2006 13:48Petinka
  Ahojky Prosim Vas,nahodou nepoznate niekoho,kto by mohol poznat niekoho kto by este mohol mat psountka alebo ze by bola jeho psounka tehotna???Alebo niekoho,kto by mohol mozno mat este psounatka???Diky diky
  - - - - -
  Hagrid:To je supeeer,gratulujem uzi si to : >
  29.5.2006 14:01Hagrid
  Děkujeme všem za gratulace dnes se od sebe nehneme už zase dadinká v náručí v županu,Peti zkoušela jsi volat do těch ZOO?
  - - - - -
  Tabísku fotky budou snad příští týden.
  29.5.2006 14:09Tedítko
  Petinko, dneska jsem se ti ptala u nás v Ostravě, kde koupil Aleš toho psounka, jestli nemají kontakty na nějakého chovatele nebo jestli nebudou mít nějakého dalšího, říkal, že už taky sháněli, ale marně. A když budou mít, tak asi za 8 000, protože ceny chovatelů jsou dost vysoké a bude hůř. Musíme si udělat základnu:-)
  Tabi, jak stará je Rozka? už bude mít kolem dvou let, ne? Myslíš, že by se jí na podzim Tedík nelíbil?:-)
  Uvažuju, že bychom příští rok koupili nějakou starší psounku pro Tedíka, abychom podpořili domácí chov a dodali novou krev:-) Ale uvidíme, musím to ještě navrhout Zdendovi:-)

  Petinko, hlavně neztrácej naději, určitě se najde někdo, kdo si koupil malého psounka a nevěděl, co je zač:-) Určitě ho někdo strčí do zverimexu nebo napíše inzerát. Tedíka jsem koupila taky na podzim, kdy už vlastně nejsou k mání a dokonce byla sleva z 5000 na 3000kč:-)
  Ale když nad tím tak uvažuju, ono to je hodně drahé zvířátko. Ze začátku jsem ho pořád hlídala, jestli žije a jestli mu je dobře, když si představím, že mi v posteli právě leží 3000kč:-)
  Můj pes je Německý ovčák a stál 1 000kč:-)
  Ale to je jedno, ani můj pes se se mnou tak nemazlí:-)
  29.5.2006 14:29Jolly
  Petinka-prý se musíš zaregistrovat, abys ten kontakt viděla... Ale zuzana.bacina@centrum.cz...
  - - - - -
  Hagrid-Jsem ráda, že jsi šťastná! Jen si ho užij.. A hezky ho opečovávej.. ;-)
  - - - - -
  Tedítko- Gump sice odchoval doma, ale to je rarita. Psouni potřebují k odchovu zimní odpočinek(prostě podle biorytmů). Proto jsem odchovala od dvou psounic... Nechci Ti teda do toho kecat ;-)
  - - - - -
  Cena malých byla u mě 5tis. Já mám je mám všechny pro radost! I při dvou vrzích se mi investice do obrovského psouního království zdaleka nevrátila!!! Ale co, mě je to fuk. (Jen to nesmí číst můj manžel-on mi ty prdíky zafinancoval... ;-))
  29.5.2006 17:02Vinny
  Jolly - pokud vím Gump není jediný kdo odchoval doma :), ale máš pravdu že to je rarita. Jen tak dál. Můžu se zeptat jak to ve tvém psouním království vypadá? jen tak pro zajímavost :), pokud budeš mít chuť a čas napsat můžeš i na e-mail, docela by mě to zajímalo
  29.5.2006 17:26Petinka
  Teditko:Je,to si moooc zlata.Diky.A nevies prosim ta ze ci tam este budu mat alebo ze vobec nie???
  - - - - -
  Jolly:Diky za ten mail,som uz aj zaregistrovana : >
  - - - - -
  Hagrid:Ano uz som skusala pisat im aj mail,ale nejako sa im furt nechce odpisat mi : ( A tym,ktory na internete nemali mail som nenapisala.Nepoznas nejake tel.cislo napr.na Prazsku Zoo???Diky
  - - - - -
  Inak,ja sa citim trosku blbo,ze sem furt lozim...Vy sa tu rozpravate o svojich milacikoch psounikoch a ja tu furt len otravujem.... ; (
  29.5.2006 17:53Hagrid
  Zoo Brno je 420 546432361, Zoo Praha 420 296112111. Na google najdeš i ostatní zoo.
  29.5.2006 18:42Natálie
  Petinka: na mail ti skoro žádná zoo neodpoví, nemá cenu na to čekat. Já když jsem scháněla psouna, tak jsem psala do každé zoo v ČR a napsali mi jen z jedné - že psouny nemají. Musíš tam zavolat, oni asi nemají čas odepisovat na každý mail. A bohužel si myslím, že přes zoo asi psouna neseženeš. V Praze mi řekli, že bych si ho musela jedině sama odchytnout - to je tak trochu nemožný. V Brně je snad ani nemaji a nebo mi řekli že neprodávají, jedno z toho. Ostatní menší zoo psouny neměly a nebo se jim nemnožili. Zkusit to ale můžeš, když je neměli loni, letos je mít můžou.
  29.5.2006 18:44Saninka
  Hagrid:taaaaak to ti moooooc drzim palecky at se mate s dandou mooooc dobre:-)))
  29.5.2006 19:12Hagrid
  Díky Saninko,Dandík dneska ztrávil všehovšudy v terku jen pár chvilek jen proto, že jsem musela na záchod, totálně spokojeně na mě přilepený jak plastelíňáček a dělá to svoje vítězné a radostné ňuf ňuf ňuf,pozdravil tak i do mobilu moji dceru .Prostě se tetelím štěstím z toho jaký je.Teď mi sedí opět v županu a zkoumá tu velkou mámu.
  29.5.2006 20:30Jolly
  Petinka- ty zoo jsou zbytečný. Já už to absolvovala před rokem když jsem sháněla pro své prdítka protějšky. Dokonce znám osobně zaměstnance z pražské zoo. Ty kdyby mohli, tak je odchytávají a prodávají. A mají to povolené! Odchytávat je však nemožné....
  - - - - -
  Hagrid- tedy ty se máš ;-)
  - - - - -
  Vinny- se můžeš přijet podívat ;-) Jestli chceš. Nevim tedy odkud jsi?
  29.5.2006 22:31Natálie
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=215 tak jsem konečně měla čas vložit nějaký fotky naší nové psounky Agátky. S Kvídem už spí od druhého dne v domku a má ho moc ráda, pořád by ho jen pusinkovala a pročesávala mu kožíšek. Kvído ale moc nadšenej neni a utíká před ní, i když se to začíná lepšit :) Občas jí na sebe nechá vyskočit a v noci k ní spí přitulenej do klubíčka, takže jí určitě rád má, jen to nechce přiznat :))
  29.5.2006 22:39Tedítko
  Já vím, že se strašně těžko rozmnožují, ale bylo by to hezké a měl by kamarádku, aspoň by nebyl tak sám. Je to mazel umazlený a je mi líto, když odcházím do školy nebo někam ven a on na mě kouká přes ty mříže. Kdyby měl kámošku, tak je to něco jiného, ale zase by mi bylo líto, kdyby jeden z nich nedejbože umřel, tak se ten druhý utrápí. Nevím, no. Já má Tedíka tak trochu místo miminka, všude o něm mluvím, už to asi každému leze krkem:-)
  Jo a Zdenda mi musel koupit novou nabíječku, protože můj mazlíček už mi zlikvidoval v pořadí již čtvrtou:-) Nechápu to, jiné kabely nekouše.

  Moje budoucí tchýně mi v sobotu po otázce, jestli si do nového bytu stěhuju i zvířata(odpověď-samozřejmě) řekla, že to ani k nám nebude chodit, že se myší bojí. A že je prý Zdenda alergický-není. Jo a že budeme mít alergické děti. Ona si snad myslela, že je dám pryč nebo co. Řekla jsem jí, že když teda přijede, tak je strčím do kuchyně a ona mi odpověděla, že doufá, že nebude mít v jídle chlupy!!! Musela jsem se držet, abych jí neřekla od plic, co si o tom myslím. No, jsem znechucená, nevím, co si o tom mám myslet.
  Ať si kecá do svatby, do nábytku a vybavení v bytě, mě už to je jedno, ale jestli bude mít ještě nějaké připomínky k mojí soukromé mini zoo, tak bude zle. Sice to sem nepatří, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Ale mám takový pocit, že zrovna vy mě pochopíte.
  - - - - -
  Natálko, není náhodou Kvído chlap?:-)
  - - - - -
  Jejda, ta Agátka je úžasná, takové škvrně:-) Samožřejmě je Kvído taky fešák, ale chlapům se to neříká, moc by si o sobě mysleli:-)
  30.5.2006 07:31Hagrid
  AhojkyTedítko,jen ve zkratce ,,nedej se" bude to tvoje domácnost. Ona má svoji.
  - - - - -
  Ach jo, ach jo, Holky já jsem strašnej smolař, nikdy se nemůžu radovat moc, protože většinou pak dostanu nějak po hubě. Dnes jsem se ráno zbudila nějaká nascípaná, nosohltan ,zaražená rýma ,průdušky .No, o mě nejde,já mám na krku horší věci, ale teď se strašně třepu strachem jestli to nemůže dostat to moje maličké,, ježiši to už bych neunesla." Včera jsme se celý den mazlili tak mám strach že už včera ve mě něco dřímalo.
  - - - - -
  Včera jsem si objednala u nás v lékárně to uhlí od čárkla,hned jak ho donesu tak ho preventivně malému dám ,že prý to stahuje i bacterie.Co ty na to Jolly?
  30.5.2006 07:52Káčula
  Hagrid, preventivně bych osobně dávala maximálně vitamíny, nacpat ho uhlím, když mu nic není, se mi nezdá, aby mu pak nebylo blbě :-(

  Tedíku, vůbec se s tchyní nebav :-) Možná by bylo lepší, kdyby k vám nechodila, ne? :-)
  30.5.2006 07:54Hagrid
  Kačko myslíš nějaký vitamínový sirup jako třeba pro miminka Pikovit?
  30.5.2006 08:15Káčula
  Hagrid, mám na mysli spíš nějaké ty vitamínové pasty a bonbonky vyloženě pro zvířátka.
  30.5.2006 08:20Hagrid
  Tak pastu mám multivitamínovou pro kočky ale nějak si nechtěl ani líznout ještě to dnes zkusím ,jinak zajdu do zverimexu pro nějaké vitamínové dropsy.A taky mu koupím nějakou hračku.
  30.5.2006 08:42Kožót
  Hagrid: Kup mu tu "pravou" pastu, neviděl jsem psouna, který by se po ní neutloukl.

  Petinka: Když jsem byl navštívit v ZOO Děčín svého adoptovaného psouna, tak jsem si všiml, že se po výběhu motá pět, šest "štěňat". Pár z nich můžeš vidět
  zde, fotky nic moc. A kontakt na ZOO Děčín najdeš zde. Když to nezkusíš, psounek nebude.
  30.5.2006 08:48Hagrid
  Každá Zoo potřebuje peníze zkus na to jít obchodně nabídni jim 5000,- To samé bys dala za mládě od chovatele.Zkus to ,ale né mailem musíš se tam dovolat a nechat se přepojit na to správné oddělení to ti poradí spojovatel kam přepojit co se týká odkupu zvířat.
  30.5.2006 10:06Dana
  Hagrid
  Ahojky, koukám, že miminka od Zuzky jsou snad úplně ochočená.To je dobře, že se takhle mazlí.Já si jedu pro holčičky v pátek.Prosím Tě jakou směs zrní mu dáváš?Vše mám už připravené, akorát musím koupit zrní a nevím na které jsou zvyklá.
  30.5.2006 10:24Hagrid
  Já jsem koupila granulky pro činčili a ještě obyčejnou směs pro hlodavce,to jsem smíchala.Baští i mrkvičku, jablíčko a hlavně mu jede seno. teď běhal po kuchyni byl moc roztomilej sám si vlezl i do terka, jako by zkoušel jestli se bude mít kam vrátit a stále se motal kolem mě,vracel se po každé když se na metr ode mě vzdálil a vyšplhal do klína pro pohlazení udělal ňuf a pak se pustil zase na průzkum.
  30.5.2006 10:49Dana
  Hagrid
  no to je sluníčko, už se nemůžu dočkat.Díky a ať je ti dobře
  30.5.2006 11:36Natálie
  Tedítko: Díky :) Kvído určitě je chlap ;) Dneska v noci jsem ho vysvobodila, protože Agátka nechtěla spát a rozhodla se po něm lízt, on nemohl chudák spát, tak jsem ho vzala k sobě do postele, on se tam rozvalil a až do rána se ke mě tulil. Doufám, že se to brzo srovná a Agáta ho přestane furt pronásledovat, protože Kvído vypadá, že už je z toho docela unavenej :)

  Jinak tu skoro tchýni ti nazávidim, moje skoro tchýně má naopak zvířátka hrozně ráda a jako jediná se Kvída vůbec nebojí, i když jsem jí varovala, že to může odnýst kousancem. Ona ho klidně hladí a on se nechá, to je asi jedinej cizí člověk od kterýho se nechá hladit. Tak si z tý svojí nic nedělej, stejně jí asi nevymluvíš, že vaše ještě nenarozené děti jsou dopředu alergici a v každym jídle je 100 chlupů :)
  30.5.2006 11:53Petinka
  Takze volala som do zoo v Decine,lenze povedali nam,ze je to nemozne odkupit si psounka,lebo to riaditel zakazal... : ( Tak ja uz neviem...
  30.5.2006 12:01vegous
  petinka: musíš se víc snažit... mládě asi neseženeš... ale když budeš hledat v inzerátech, určitě na něco narazíš...
  30.5.2006 12:42Petinka
  Vegous:Ja sa snazim.Obvolala som vyse 15 cisel(chovatelia,zoo,zverimix..)a stale nic...Nechcem to len tak lahko vzdat,ale bojim sa,ze si budem muset rok pockat...: (
  30.5.2006 13:41Tabi
  Natálie
  teda Agátka je sluníčko!!!!!!!!!! :o))), ale z každého očka ji kouká 10 čertíků, je jako Julča, ale doufám, že bude hodnější a mazlivější .o)))
  fotečky jsou kouzelné, je to krása, když jsou dva, viď? .o) Neboj, oni si to utřepou, Julča taky Rozku zlobila a za to teď dostává při každém rozběhu do budky :-D, ale viditelně u toho pořvává: stejně mě to nebolelo .o)))!
  tak ať dělají drobečci jen radost, oběma hubánka a pohlazení :)

  Tedítko
  Rozárce by se Tedík určitě líbil, ale má to zakázané .o), já se do toho pouštět nechci, proto máme dvě holčičky .o), ale neboj, nějakou fešandu mu na podzim seženem .o)
  Tobě držím na zítra palečky *** a na tchýni hoď bobek, já vím, že je to těžké, ale zase když nebude chodit, bude Tě míň prudit .o) - žertuju, uděláš si to pak po svém, u Tebe se nebojím, že by sis neprosadila svou .o)))
  30.5.2006 16:17Tedítko
  děkuju všem:-)
  Tabi-prosadím si svou:-) Teda, už je prosazeno:-) Dneska jsem dělala přijímačky na management ve veřejném sektoru a dostala jsem se:-) Takže vysoká je vyřešena, teď ještě ta matura:-) Dneska už se neučím, kašlu na to, čím víc se učím, tím míň vím:-) Ale pořád jsem nějak v klidu, nechápu to, myslela jsem, že budu stresovat:-)
  30.5.2006 17:05Petinka
  Teditko:Drzim palce.Neboj sa,to urcite spravis.
  - - - - -
  A neviete o niekom,kto by sa chcel zbavit z nejakych dovodov psouna???
  - - - - -
  Jolly:Zatial nic na obzore???
  30.5.2006 17:54Hagrid
  Ptáš se jestli se někdo nechce zbavit psouna a přitom jsem ti psala že ve Zlíně jsou tři dvouletí psouni,s každým dospělým psounem to bude chtít čas,a pokud to čas nespraví a bude agresivní tak se kluk může vykastrovat,Ale jak psala Jolly, prostě každý psoun se dá ochočit láskyplným a trpělivým přístupem.Ta kastrace se bere jako poslední řešení.
  - - - - -
  Jolly jen ti chci napsat že jsem dnes měla tu endikrinologii a zaplať bánbůh to rak nebude ty uzly a změny jsou následek dlouholeté snížené funkce štítné žlázy budu brát doživotně léky a pravidelné kontroly.UFFFFFFFFFF.Jinak Daneček je prostě osobnost nedá se to ani posat,když má radost že ho vytáhnu a může si po mě špacírovat pořád dělá to svoje ňuf ňuf je to rozkošné.
  - - - - -
  Kožotku tak tu správnou pastu pro hlodavce jsem dnes nesehnala byla jsem ve čtyřech zverimexech a nic,zítra to zkusím ještě ve zvěrokruhu ve Vaňkovce v Brně.
  30.5.2006 18:22Petinka
  Hagrid:Ja viem,lenze ten pan ich chova vo velkych volierach,takze neni vhodny do klietky.Chod na http://www.zverokruh-shop.cz/?class=0&idpet_cat=18 a tam to je aj napisane(pri psounovi).
  30.5.2006 18:49Hagrid
  Opravdu už nechápu,,,,odkazuješ mě na zcela komerční článeček kde se zhruba popisuje chov Psouna,a kde píší že není vhodný do domu ale do venkovních voliér. A ty ho tedy budeš mít asi v té venkovní voliéře,že? Tak pak nevidím problém. A mimochodem drtivá většina psounařů co má psouny v bytě,tak je nemá zavřené v klietke ale dopřejí mu co nejvíc volného pohybu po bytě a do klietky chodí psouni jíst ,na toaletu a spát ale často spí i v posteli se svými páníčky .Asi to je o výchově a čase věnovaném psounovi.
  30.5.2006 19:09Petinka
  Sak ani ja som ich nikdy nemala cely den v klietke.Kazdy den behali po dome pod dozorom a ked bolo vonku teplo,tak aj na dvore.Ja nie som jedna z tych,co su cele dni neni doma a psounovi daju len papat.Venovala som jej strasne vela casu,ovela viac nez ktoremukolvek mojmu zvieratku.Chodila som s nou na chatu,naucila som ju lahke triky a polovicu dna behala po mojej izbe. A ten pan nam povedal,ze vobec nie su vhodny za domacich milacikov(teda ti,co ich prave teraz ma).Tebe povedal snad nieco ine???
  30.5.2006 20:19Jolly
  Tak se holky nehádejte ;-). Petinko- zkušenosti teda už máš, tak se nemáš čeho bát. Já jsem Ti hledání slíbila, ale prosím až udělám zkoušky ve škole. Tak se do toho opřu. Studuji ještě s miminkem + mých 13 psounů, 2 burunduci, 4 Osmáci, 2 sysli, jedno morče a manžel- no pochop, že mě musí něco odpadnout. ;-) Vydrž. ;-)
  - - - - -
  Káčula- zřejmě nevíš o jaké uhlí jde! Já ho používám na sebe i na zvířata k detoxikaci tělíček už leta je to výborné! Je to aktivní rostlinné uhlí. Ne to, které znáte v tabletách. To ať vás nikoho ani nenapadne!
  - - - - -
  Hagrid- jasně čárklem nic nezkazíš. Já myslím, že by neměl od tebe nic chytit. Ode mě psouníci taky ještě nic nechytli a to jsem s nimi pořád. Toho bych se nebála. K desinfekci vzduchu se používá olej do aroma lampy Ravensára. Ta dokáže i zastavit rýmu a tobě tu virozu. Jesli jsi chceš být jistá. Koupíš to ve zdravé výživě.
  - - - - -
  Tedítko- hele tchýni si srovnej ještě před svatbou. Ty se musí trénovat! Mám s tím své zkušenosti. Taky mám jeden exemlář a nikomu bych ho nepřála. Kdybych se dala, tak jsem už v blázinci! ;-) Pár chlupů ji do jídla přidej- ať vidí, že se na to neumírá ;-))).
  30.5.2006 20:58Kallous
  Ahooj,lidi nevite prosim Vas kde sehnat sysla ?
  30.5.2006 21:42Petinka
  Jolly:No jasne,ja ta do nicoho nezeniem,ja som rada,ze si vobec robis taketo starosti : )Najprv si sprav skusky(moc ti drzim palceky),potom sa venuj svojim najblizsim a az potom si zmysli ze :Aha,volaco som tam chcela...Neboj,ja mam casu dost.A diky : )
  31.5.2006 00:39Mettler
  Ahojky lidičky,
  omlouvám se za ten včerejšek, ale mám nějaké starosti, tak toho na mě bylo moc, i když teď koukám na hodiny, že to už byl předvčerejšek.

  Hagrid: Tak na sebe dávej pozor a snaž se šetřit, hlavně vše pro zdraví a zvířátka.

  Tabi: Dík, moji syslíci jsou taky dost zalezlí, ale umí i pořádně řádit.

  Petinka: V Jihlavské Zoo mají také psouny, nedávno jsem slyšela, že to jejich oddělení budou rušit, takže třeba by tam nějaký psouní byl, když jsem tam byla, to bylo asi tak před rokem, tak měli malé a mladé, ale teď fakt nevím.

  Jolly: Jak se pozná ta falešná březost a odpadne to nějak? Protože kdybych nevěděla, že je to v mých podmínkách nemožné, tak bych na 99% řekla, že je Dejla vtom. Jenomže už to trvá dlouho, a tady je psáno, že by se mladé měli narodit kolem 23 dne březosti, což je už mnohem, mnohem, mnohem déle, a z toho jsem usoudila, že je to falešné.
  31.5.2006 06:52Hagrid
  Ahojky Mettler,to jsem ráda že tě to přešlo,každej máme občas depku,to so popisuješ u Dejlinky jsem měla u Sašky taky vypadala že je v tom,když to trvalo skoro dva měsíce tak jsem usoudila že je to planý poplach ale není to nemožné stát se to může.Bylo by to krásné.Jinak vidím že jsi noční ptače,já zase to ranní,,cha cha.
  - - - - -
  JOLLY,děkuji za uklidnění,fakt jsem se bála aby to prcek nedostal,to uhlí od Čárkla už mám jen ještě, prosím tě kolik a jak často mu mám dávat do krmení,já si ho dám taky protože v tom článku co jsem tady na něho poslala ostaním odkaz popisují fakt úžasné účinky.Holky mrkněte na to. Včera večer jsem Danečkovi dodělala terárium ,je to pro něho skoro dálnice hloubka a výška je 60cm ale zato délka 150cm,právě se vzbudil už ho slýším, on si umí na mě pěkně zavolat .ještě se chci zeptat na nějaké vitamíny kromě té pasty tu skoro nikde nemají,co jim dáváš? já tu pastu asi budu muset objednat ale do té doby preventivně jako právě v případě že je doma někdo nemocný .
  31.5.2006 11:57Petinka
  Mettler:Prosim ta,keby bola tehotna,nedas ma na poradovnik??????????????Prosssiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmm,prossssssssiiiiiiimmmm a inac diky za tu zoo,skusim to.
  31.5.2006 12:16Anonym
  Rád bych se zeptal na radu.Máme dvouletou psounici a nyní jsme jí pořídily kamaráda-psouńátko.maji se rádi,jsou na sebe strašně hodní,ale problem je ten že mládě si více všímá jí než nás.Nebylo by lepší je dočasně oddělit,aby se mládě na nás více fixovalo a k sobě je dávat prozatím jen na návštěvy?později by samozřejmně bydleli společně.Ještě by mě zajímalo,zda je bežné aby mládě používalo pachové žlázy.Užije je vždy když se snaží vyprostit z ruky a nedeří se mu to,ale všiml jsem si že se to děje jen v blízkosti našeho psa.Používá je ze strachu nebo proč?
  31.5.2006 13:08Hagrid
  Mohu se zeptat jak je stará a kde jste ji koupil,tady shání spousta lidi psounky.Další kontakt by byl přínosem.
  31.5.2006 13:39Anonym
  Máme ho z českého těšína,ale ne od chovatele.Od nějaké rodiny která si pořídila mládě a pak si to rozmysleli mělo by mu být mezi dvěma a třema měsíci.Bylo to velké štěstí,také jsme nemohli mládě sehnat.toto nás sice stálo majlant,ale jsme rádi že ho máme.Myslím že lidé od kterých jsme ho koupili ho chtěli hlavně zpeněžit a snad ani zprva neměli v plánu si ho nechat.
  31.5.2006 13:55Hagrid
  děkuji za odpověď,ještě vydržte ohledně těch žlázek se vám určitě během dneška ozvou někteří chovatelé,já sama mám také maličkého psounka .
  31.5.2006 14:09Anonym
  A on je nepoužívá?Máte jen jednoho?
  31.5.2006 14:16vegous
  ahoj, hele nevím jak je to u psouňátek, ale u nás je psounice používá poměrně pravidelně až bezohledně a to i když je jí dobře a sameček vůbec...
  31.5.2006 14:19Hagrid
  No ,já mám právě klučíka 7 týdnů a zatím nic je to mazlíček.Ale myslím že i Čert psala ve starším příspěvku na toto téma.
  31.5.2006 14:54Tabi
  Anonym
  gratuluji k mláďátku :o)
  s tím rozdělením nevím, myslím, že by mu bylo smutno, ale je to jen můj názor, je tady hodně těch, kteří umazlili druhého psounka, i když byl s tím prvním .o)
  co se žlázek týče, tak myslím, že to dělají když se bojí nebo je jim něco nepříjemné, naše Julča to po roce dělá pořád (právě když ji vemu do ruky), dvouletá Rozárka už ani neví, že je má .o)
  31.5.2006 15:53Jolly
  Anonym- přesně jak psala Tabi. Však až si více zvykne, tak je tak často používat nebude. Jinak bych je neodělovala- psouni jsou teritoriální a mohly by z toho být problémy. Psouňátko si co nejčastěji berte do rukou, krmte je z ruky a třeba se s nim vždy zavřete třebas na hoďku samotný do koupelny a nechte ho získávat k vám důvěru. Mazlete ho, nechte ho po sobě běhat. Však se to podá. Chce to trpělivost. Ale rozhodně se mu teď intenzivně věnujte. Když to necháte, později to půjde hůř. Dobré je nechat ho třeba prolézat rukávami- ale ať to nekouše!(Když to máte na sobě). Zvykne si pak na váš pach a bude to v pohodě. Vezme vás za velkého psouna a máte vyhráno.;-)
  - - - - -
  Hagrid- jsem moc ráda, že jsi v pohodě- že to nebylo vážné.... ;-)
  31.5.2006 16:08Hagrid
  Ahojky Jolly,přesně to co popisuješ zažívám s Dandou,dnes jsme se opět od sebe nehli i když píši tak mi lozí v rukávu,naštěstí jdu do práce až příští úterý jen na šest hodin,tak že máme na sebe čas.prcek se ode mě nehne ani když ho postavím na zem ,chce se pořád chovat.Je kouzelnej ,hora lásky. DANI, připrav se ty budeš mít dvě hory lásky už se jen dvakrát vyspíš a holčičky jsou doma.
  31.5.2006 17:10Tedítko
  Nazdárek! Maturita zvládnuta-2 z praktické, 3 z čejáku, 3 z angliny a 3 z odborných:-) Sice nic moc, ale nechtěla jsem čtyřku a tu nemám, tak jsem docela spokojená:-) Hned jak jsem přišla domů, kvikal na mě Tedík a mazlil se, asi poznal, že mám radost:-)
  31.5.2006 18:35Hagrid
  Tedítko blahopřeji jsi šikulka hlavně že to máš už za sebou.
  31.5.2006 19:17hallo
  kann mich hier jemand vestehen?
  31.5.2006 22:56Jolly
  Ja, Ich verstehe. Was wunchen Sie bitte?
  - - - - -
  Tedítko- gratuluju!! Teda ty jsi mládě! ;-) Ale co, jsi naše ;-).
  - - - - -
  Saninka- kde jsi? Co je nového?