od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2008
 • Zobrazuji 84 zaznamu.
 • 1.3.2008 09:56Jindra
  Ahoj vespolek, řešíme tu takovej problém - Žofce se kejve levej horní zub. Asi jí to někdy i bolí, protože neohlodává nábytek. Někdy ve čtvrtek spadla na tlamičku a pak chvíli seděla a pořád jí otevírala. No a asi za deset minut už v pohodě okusovala. Tak nevím, jestli si ho nějak nenarazila a nebo něco takového. Asi pojedu v pondělí do Kralup.
  1.3.2008 22:36Ales
  Jindra....tak to my jsme meli uz nekolikrat, kdyz bobiskove upadli na cumak. vetsinou jsme pak zub po par dnech nasli nekde v posteli nebo na sedacce. Nikdy to nebylo nic vazneho a po par dnech zacal rust zub novy.
  2.3.2008 09:24Dadli11
  Vím že to sem nepatří ale prosím o radu . Nevíte o nákých takto dobrých stránkách o psech ? Budu moc ráda když mi poradíte :( Jeste jednou se omlouvám ! :) Dekuju mocinky moc! Kdyžtak písejte na e-mail -- d.snekova@seznam.cz
  2.3.2008 14:14Réza.Terishek
  Já mám Beníčka Havanskýho psíka!
  2.3.2008 21:17Jindra
  Aleš: no jo, tak už máme doma invalidu. Tady jsou nějaké obrázky - slečinka k zulíbání: https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=330
  3.3.2008 08:51Kožót
  Jindra: Krasavice :-) Bobík chce na Žofku číslo...
  3.3.2008 09:08Jindra
  Kožót: to by mohl říct každej :o) A navíc, žofku telefonní flirtování neba. Jedině snad kdyby chtěl přijet, tak tady má souřadnice: 50°1'41.078"N, 14°36'57.137"E
  3.3.2008 11:05Kožót
  Jindra: Kdepak, Bobík s nikým randit na hřbitově nebude :-D
  3.3.2008 12:22Jindra
  Kožót: >:o) Bobík není žádnej romantik.
  4.3.2008 09:28Čikýska
  Ahojky všichni chovatelé nádherných psouníků, chtěla jsem se zeptat jestli se vašim psouníkům také v noci něco zdá? Ten náš skoro každou noc kvičí ze spaní a ne jednou a nepřestane dokuď ho neprobudíme. Nevím jestli to je u psounů normální a nebo jestli to něco znamená...Díky za odpověď. Pa
  4.3.2008 09:59Jindra
  Čikýska: Žofince se někdy asi zdá. Občas ze spaní zakejhá, někdy kvíkne. Ale spíš nahodile. Zato se jí celkem pravidelně kolem jedné hodiny ráno zdá, že dostala hlad. Tak vstane a sní všechno co je v misce a zase jde spát.
  4.3.2008 11:20arturek2
  Čikýska
  mýmu Timčovi se zdá neustále něco, ze začátku mi to přišlo divný,když v noci začal kvičet,vždycky sem musela vstát a jít ho zkontrolovat ale ted už mě ani nehne :o)
  Jindra
  někdy o víkendu je k nám Žofinka pozvaná na návštěvu,řikal Timon, tak snad ho nezklamete :o)
  4.3.2008 12:25Jindra
  arturek: Tak jo, tenhle víkend to nějak nestíháme, vlastně ani příští a ani velikonoce. Takže můžeš Timonovi napsat do kalendáře 29. nebo 30.3. To víš, když teď máme ty unavené zoubky.
  4.3.2008 15:45Kulina
  Ahoj Lidi.Prosím pomozte,našemu Kulinovi se vytrhl drápek,to zřejmě přežije :-) ale má je dost dlouhé a já nevím zda je zapotřebí s ním jít k veterinářovi.Nebo mu to nevadí???Díky
  4.3.2008 17:08Jindra
  Kulina: to je jednoduché, podívej se zespoda a zjistíš, že drápek tvoří obrácené U. Z prstíku do něj zasahuje ještě kousek tkáně (u nás až 5mm), tak to se nestříhá, všechno ostatní ano. My stříháme drápky sami doma - Mirka Žofku uspí v náručí a já jí pak potichu ostříhám. Někdy si s ní Mirka hraje na módní salón a drápky jí brousí pilníkem na nechty.

  Jinak poprvně jsme se stříhali na veterině (za 50,-) ale tam Žofka odmítá usnout, tak jí to asi víc trápí.
  5.3.2008 09:30Bertíček
  ahoj,
  stříhání drápků je u nás poměrně neatraktivní, jelikož jsem Bertíka jednou krapet stříhla. Na druhou stranu, kdyz je neostříhám, hrozí právě ono bolestné vylomení...takže se trošku popereme, ošálíme pastou a pak mooooc pomazlíme...tedy jen v případě Bertíka, pro Rozárku je největší odměnou, když je z mého dosahu:-)
  5.3.2008 11:36Káčula
  Kulino, my myším drápky stříháme tak jednou za měsíc. Jednou jsme to nechali udělat na veterině, sestra Bedině ustřihla kus prstu, řekla jen "Ups, vono se to hrozně mele!" a chtěla za to ještě zaplatit, tak od té doby stříháme sami doma. Nadšené z toho nejsou, ale už si pomalu zvykli, že se to dá vydržet a je za to úplatek, tak to jde :-)
  5.3.2008 15:58Kulina
  Jé,tak vám moc děkuji,pokusim se o domácí sestřih.Vidim to na uspání při drbání a jde se na to!Uff
  9.3.2008 10:30Jolly
  Gump- Vítku, jestli budou mít mladé, což se zjistí tak během 2-3 týdnů, tak je budeš muset nechat u mě až do vyvedení mláďat, protože minulý rok jsem se snažila přemístit psounici s mladými jinam a málem je to stálo život! Ona byla tak mimo, že jim málem ublížila.
  10.3.2008 14:57Kožót
  Ahoj. Na popud Jindry (děkuji) jsem ve Veterinární péči doplnil kontakty na MVDr. Maceru a MVDr. Šikulovou. Oba mají několikerá pozitivní doporučení, tak se na ně v případě problému bez obav obraťte.
  11.3.2008 13:22Jindra
  Kožót: Ještě jsem ti slíbil, že napíšu o čem jsme se s panem doktorem Mecerou bavili. (pro ostatní - strávili jsme u něj asi hodinu docela zajímavím povídáním o životě domácích psounů)

  Zajímavé bylo téma o kožních chorobách a plísních. Například že většina psounů, kteří k nám jsou importováni (ať už legálně a nebo ilegálně) trpí kožníma chorobama. (vzhledem k tomu, jak jsou transportováni, tak většinou v jedné "dodávce" je choroba stejná) Kožní choroby jsou přenosné na člověka. Pan doktor nám ukázal několik obrázků jejich projevu na lidech.
  V podstatě se rozvíjejí nejlépe když mají hlodavci nedostatečnou hygienu (staré seno, plnej záchod).
  Pokud se choroba rozšíří, je potřeba jí léčit (nejčastěji šamponem, což chovatelé doceňují)
  Normální koupání pro hlodavce není úplně dobré, nemají se koupat častěji než několikrát do roka. A když už, tak určitě nepoužívat "lidskej" šampon - má jiné PH a není vhodný na "olizování".

  Další dlouhé téma byly zoubky.
  Hlodavci si předních řezáků vůbec neváží. Někdy si je v rámci broušení sami urazí třeba o kámen, takže nemá cenu se stresovat když přiběhnou bez zubu.
  Pokud mají opravdové problémy, tak se to pozná zejména podle toho, že přiběhnou k jídlu, vezmou z mysky prví sousto, dají ho do pusy a po prvním skousnutí se na chvíli zarazí.
  Může se stávat, že s rostoucím věkem se psounům mírně mění stavba sanic a tím pádem se spodní zuby rozevírají do V a horní zuby je nedostatečně obrušují "po stranách". Pokud k tomu dojde, dají se zoubky brousit na vetrině, což je trochu stresující, nebo se chovatel naučí je svojim hlodavcům stříhat. Prý je to podobné, jako stříhání drápků.

  Stříhání drápků se tu probíralo mnohokrát. Prostě stříhat, jinak se budou lámat a tvořit se dlouhé.

  Co se týká odčervení (kokcidióza). K propuknutí chorob dochází zejména pokud se opakovaně dostávají do trávicího traktu. Tedy pokud hlodavci jedí svúj trus. K tomu dochází pokud se jim nedostatečně čistí záchod, nebo pokud žijí ve větších skupinách. Kdo má doma jednoho/dva, tak je pro něj odčervení prakticky k ničemu (hlavně proto, že kokcidie si na léky zvykají a jsou rezistentní). Takže pokud chcete pro svého psouníka v tomto směru něco dělat, tak dvakrát do týdne čistit klec a pokud trváte na tom, že ho budete léčit, tak se dají koupit granule, ale né častěji než dvakrát ročně.

  Zábavné téma bylo přežívání venku. V našich podmínkách jsou schopni přežívat venku celoročně - pokud mají dost prostoru pro stavbu měst. Je potřeba se připravit na to, že psounům nedělá problém se podhrabat pod metrové základy. Pokud přežívají venku, je dobré umožnit jim páření, protože v zimě dochází k úhynu. Takže několik psounů, kteří nemají příbuzenské vztahy. Psouni jsou na příbuzenské vztahy hodně citliví.

  Mimo jiné pan doktor prohlásil, že všechna doma chovaná zvířata jsou kardiaci a mají civilizační choroby - slabé srdce, nemocná játra, obezita...

  uff... a možná ještě něco. Na stránkách pana doktora
  http://www.veterinainfo.cz/ jsou i popisy některejch případů. Pokud máte pevnej žaludek, tak si je prohlédněte. Jak se říká - pokud doktor řekne o vašem případu, že je zajímavý, tak je to špatné.
  11.3.2008 15:26arturek2
  Jojo, když přijdete k panu Mecerovi, tak tam vždy strávíte minimálně hodinu, protože vás vždy zahrne různými poznatky. Já už k němu chodím několik let a myslím, že mu vděčím za dlouhý život mého psa, který u něj byl několikrát na operaci. A když jsem zjistila, že sám choval psouny, tak nebylo proč pochybovat a chodím k němu i s myškama. Navíc ordinuje v protějším baráku, co víc si přát :o)
  11.3.2008 22:26Jolly
  Poslušně hlásím, že se stal zázrak. Dnes se Jollince narodila doma psouňata!!!!! To je úžasné!!! To jsem zvědavá, kolik jich bude venku u ostatních samiček. A já si myslela, že má říji...a ona už má po ní ;-).
  12.3.2008 01:24Gump
  blahopreju, je videt, ze se tam u tebe maji mooooc dobre :)
  12.3.2008 08:06Káčula
  To je úžasné, gratuluju!
  12.3.2008 11:20Jindra
  Jolly - blahopřeju
  - - - - -
  Mám tu jednu otázku pro zvídavé - Co asi může bejt tohle:
  http://www.hobbyprofi.cz/psoun-stepni-prairie-dog-/
  - - - - -
  Mirka nasla na netu pár hezkých obrázků.
  U tohoto se zarazila, že psouník nemá drápky: (on je má, ale hrabáním dost kratší než doma)
  http://www.treklens.com/gallery/North_America/United_States/photo382131.htm

  Psouní kamarádi:
  http://www.northrup.org/photos/prairie-dogs/prairie-dogs%20(6).htm

  A psouní povaleči:
  http://www.northrup.org/photos/prairie-dogs/prairie-dogs%20(16).htm
  12.3.2008 12:14Monika
  Čikýska: náš Ferda často ze spani píská nebo hejbe nožičkama, jako by běžel. Takže si myslim, že sny psouni mají. Dost by mě zajímalo o čem :)
  12.3.2008 12:24Radka
  Jolly - to je skvele !!! moc gratuluju, jsem prekvapena, ze se ti narodila doma. Ja jsem ted uplne napnuta jak to dopadne u me.Betka je mnohem tlustsi nez Fido a to mnohem min zere ... no uvidim.Tak at se prtatum dobre dari.. hodne stesticka !!
  12.3.2008 12:40arturek2
  Zuzko, gratuluju!! Ne nadarmo řikáš, že žiješ v psouním království. jinak by se přece doma tohle nepovedlo :o) Chyběj mi ty malý myšky, ty moji 2 tlustochové k nim maj opravdu daleko. Timon už je zase mazlik a neustále se řeže s Dorinou, zrovna minulý týden ho ta megera kousla do zad,že mu tekla krev. Ale jinak malá zažívá pěknou pubertu, takže co dělal Timon minulej rok, tak dělá Dori ted, nejhorší je to zlobení v noci, to se snaží dělat ten největší rámus jakej jde.Se divim Timčovi, že občas nevyleze z pelechu a pořádně ji za to nesjede ale on nic, chrápe a já se můžu uvztekat! A mazlení taky nepřipadá v úvahu, maximálně si ke mě přijde, když vidí, že mám něco dobrýho ale pak hned zdrhá.
  12.3.2008 12:50vegous
  jolly: s apesem se připojujeme k gratulaci :)))) je to paráda... ....
  my dříve taky doufali... ale teď už je bobinka moooooooooooc stará pani
  12.3.2008 19:50Anonym
  Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo webovky o psounech?
  12.3.2008 21:19Jolly
  Všem děkuji za gratulace! Taky máme radost. Jsem zvědavá, co ostatní psounice. Sárinka by podle sonografie měla čekat také a u ostatních ukáže nadcházejících 14dní...
  - - - - -
  Anonym- webovky jsem rozdělala, ale nedodělala... Mám kromě psounů dvě děti a dodělat ty stránky nějak nezvládám... ;-(
  13.3.2008 00:29Aleš
  jolly...tak to mam taky velikou radost:))). tak a ted sis to zpecetila, ze se ti tam urcite na chvili nakvartyruju se na drobecky podivat:)
  13.3.2008 07:43Jolly
  Aleš- však mě to nevadí. Až bude na co kouknout, tak se domluvíme. Nyní jsou asi ošklivý, růžový, slepý a miniaturní jako článek palce člověka. Jollinka má jedno, ale velký- to je taky rarita. Březí je však ještě Sárinka a u ostatních nevím... Tak uvidíme. Alespoň pokecáme...
  13.3.2008 09:48sutte
  Ahoj Jolly. Malým přeju hodně zdraví a tobě hodně úspěchů. Zároveň moc prosím, jestli by na mě nezbyla jedna holčička. Budu moc rád. Díky Martin.
  13.3.2008 16:41Jindra
  Jolly: Jestli ti nevadí návštěvy jako takové, tak to tě rozhodně přijedeme navštívit - já jsem na malé totiž zvědavej.
  - - - - -
  Aleš: jak jsi dopadl u doktora?
  13.3.2008 19:39Jolly
  Tak dneska jsem zažila obrovský šok. Šla jsem zkontrolovat Gumpovu samičku. Musela jsem odchytit psouna zabijáka, abych se k ní dostala. Našla jsem jí mrtvou ;-(. Boudička, nosánek, tlamička byly od krve. Já jsem málem sebou sekla. Po proštrachání jsem našla v seně 2 mláďata! Byla studená a nehybná! Když jsem je promnula, trošičku se obě pohla. Já se začala úpěnlivě modlit a volak k Bohu, co máme dělat. Manžel si je dal pod tričko a ohřál je na tělesnou teplotu. Psouňata se začala hýbat čím dál tím více. Dokonce začala vydávat i zvuky. Stále jsem se modlila. Zkoušela jsem jim podat vodu a výživu, nešlo to.... Pak jsem zavolala Jollinku a dala jsem jí ty 2 psouňata do terárka, děj se vůle boží... Jollinka vylezla, očichala je, popadla za čumáček a odnosila si je k tomu svému jedináčkovi! Není obvyklé, že by psoun měl jen jedno mládě! Připadá mi to jak předpřipravené předem ;-). Nyní se Jollinka stará o své a o dvě adoptované. Je jen na Bohu, zda přežijí, jestli začnou sát, tak je vyhráno! Držte všichni palečky prosím, ať Vítkovi po Bekynce zůstanou alespoň děti. Psounici jsem nechala ohledat, dostala během porodu plicní embolii. Jedno mládě v ní zůstalo. I kdybych jí objevila včas, pravděpodobně by nepřežila stejně.
  - - - - -
  Další psounice mám březí také, doufám, že bude vše v pořádku. Jsou však věci, které člověk ovlivnit nemůže...
  - - - - -
  Jindra- já se návštěvám nebráním... Vydržte až bude psouňatům alespoň pět týdnů, to bude teprve na co koukat.
  - - - - -
  Sutte- napiš mi prosím o sobě něco s kontaktem na email, prosím...
  13.3.2008 19:44vegous
  jolly - ahoj, tak to mě moc mrzí, a držíme palce aby to adoptovaná psouňátka zvládla.
  13.3.2008 20:31žanda
  Jolly, to mi je líto, ale alespoň, že miminka přežila a držíme jim moooc pěstičky.
  13.3.2008 21:49Jindra
  Jolly - držíme palce, určitě to zvládnou.
  - - - - -
  Aleš: tady máš bezva fotky
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=312

  Jo a Mirka přišla na novou metodu stříhání drápků - Žofinka usínající v kapse s čouhajícíma nohama. http://img.kralici.cz/psouni/alba/08ca536a2e6c10ad41d0.jpg
  13.3.2008 23:08Aleš
  Jolly...ja takovy veci ani nemuzu cist. je mi z toho hned do breku:(. budu myslet na to, aby to dobre dopadlo s miminkama...
  - - - - -
  jindra...tu indianskou babicku si vypijes...ted to tu mam doma na taliri:)
  14.3.2008 00:28Gump
  Ahoj vsichni, Beky uz se na nas bohuzel diva z psouniho nebe, je mi to moc lito :(
  Jen me utesuje a melo by i Zuzku, ze se u ni a predtim u mne mela krasne, vlastne ctyri roky nepoznala klec a byla to spravna pani domu, spravna zenska.
  Pred dvema lety privedla na svet pet prcku, ted se ji stejna udalost stala osudnou, tri psounky uz nezvladla, ale dva snad maji dobrou sanci, ze se z toho dostanou a nejakej rok tady na svete budou iiat a rozhlizet se.
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=197
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=195
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=196
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=199
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=212
  14.3.2008 07:36Káčula
  Gumpe, Jolly, Beky je mi moc líto, držím pěsti prckům a náhradní mamce!
  14.3.2008 09:37arturek2
  Je to strašně smutný :-( Ale skoro to vypadá, že to s Jollynkou bylo připravený, fandím jí a doufám,že budou všichni v pořádku!
  14.3.2008 11:17Jolly
  Děkuji vám všem za podporu! Ani nevíte, jak jsem si vyčítala, že ji nezkontrolovala již převčírem. Měla jsem totiž silné nutkání a neposlechla jsem ho. Včera večer na modlitbě jsem se dozvěděla, že Bekynka začala rodit stejně teprve včera k ránu a než jsem jí našla, uplynulo kolem 6-9hod.od jejího odchodu. Tak proto ti malí byli sice studení a nehybní, ale mohli po ohřátí opět ožít....
  14.3.2008 15:37Kulina
  Držim palce,ať to zvládnou!!!
  14.3.2008 20:42Hagrid
  Joly,jsem s Vámi,poslední týden na tebe myslím ,ale přišla jsem o mobil a taky o telef.čísla.Měla jsem nutkání Ti zavolat.Držte se všichni.
  15.3.2008 23:18Janulinka
  Ahojte, vypadá to, že naše samička-Bublina čeká mladé, tak bych potřebovala vědět jesli může zůstat se samečkem dohromady a nebo je nutné ho načas oddělit, aby když se mláďátka budou rodit nebo když se narodí aby jim neublížil. Pokud je to nutné tak na jakou dobu? Ještě bych chtěla vědět jestli je v době jejího těhotenství dobré zpestřit stravu a o co? Předem děkuji za radu
  16.3.2008 06:45Jolly
  Janulinka- samečka se samičkou rozhodně nech! Otec má v rodině funkci hlídače, když se maminka stará o mladé. Je to důležité pro její psychickou pohodu. V přírodě jsou spolu a nikdo je nerozděluje. Minulý rok jsem oddělila psounici od samce, protože jsem měla 2 samičky s jedním samcem a ta jedna zabřezla. Okamžitě se začaly rvát a tekla krev. Ta březí se snažila tu druhou vypudit pryč z boudy. Po několikátém krvavém ošetření jsem je oddělila. Samce jsem jim 3 měsíce půjčovala. 2 dny s jednou, 2 dny s druhou. Když Ivísek(samička;-) ) porodil a samce tam něměla, hlídala koji a neměla čas se starat tolik o mladé. Když tam samec byl, tak byla s mláďaty. A tak jsem nakonec samce do odstavení mladých nechala u té s mláďaty a bylo to to nejlepší...
  - - - - -
  Hagrid- tel.číslo na mě je zde pod přezdívkami, děkuji, že na nás myslíš.;-)
  - - - - -
  Janulinka- když budeš potřebovat něco rychle vědět, tak mi klidně zavolej. Držím palce.
  17.3.2008 11:17Káčula
  Jolly, nějaké zprávy o mrňousech? Daří se jim?
  - - - - -
  Držím jim moc pěsti!
  18.3.2008 13:22Jolly
  Děkuji za držení palečků, ale již nemusíte. Mláďata včetně Jollinčiného jedináčka uhynula. Důvod zatím neznám, čekám, co se dozvím na modlitbě(stejně jako s tím Bekynčiným porodem). Ovšem ve stavu v jakém se nacházím nyní, boží hlas nejsem schopna vnímat. Docela to bolí a je to pro nás šok. Vypadalo to tak nadějně, když je přijali a najednou se to někde zvrtlo. Až budu znát odpověď napíšu vám...Jollinka je smutná a pořád se chodí mazlit. Čekám až porodí Ivísek, Albi a Sárinka... Možná jsou březí i Pa a Nia, ale ty se nenechají tak snadno ode mne vyšetřit. Chodím je pořád kontrolovat, jak se jim daří.
  - - - - -
  Až budu vědět něco nového, určitě napíšu!
  18.3.2008 13:23Káčula
  Jolly, Gumpe, je mi to moc líto :-(
  18.3.2008 14:35arturek2
  Je mi to moc líto a moc na Tebe myslím....
  18.3.2008 17:53Kulina
  To mě moc mrzí...
  18.3.2008 19:03Tabi
  Gump, Jolly
  to jsou moc smutné zprávy :(

  Gump
  koukala jsem na nějaké inzeráty, bohužel vše staré (prosinec, leden, únor), ale věřím, že Čiperymu nějakou hodnou fešandu najdeme, ať není smutný
  poslala jsem Ti tady zprávu
  19.3.2008 16:06Saninka
  Jolly: jeziiis to je hrozny:-( tak snad se nekde zadari jolly drzim palcky:-( je to skoda

  jinak nechapu proc se ti mi blbisci odstehovali z boudy udelali hnizdo z niceho nic jinde:-/ jinak dobra zprava Chicky pribira a je mrska pekne vybirava:) uz vyli i poprve nevku Pupik sice s voditkem pac se bal a s nim byl klidnejsi ale Chicky byla bez:)

  tak jolly drz se a posilam stesticko
  21.3.2008 15:33Jolly
  Děkuji všem za spoluúčast.
  Jinak Ivísek už má bříško, že se skoro ani nehne. Čekám to každým dnem. Albi je již prázdná, ale kolik a zda jsou v pořádku nevím. Nechci jí rozhrabat to pečlivě udělané hnízdo, které si chrání. Bříško je však již volné a splasklé. Tak buď měla zácpu ;-) a nebo tam fakt jsou. Odvahu dostanu až později ;-). U Sárinky také myslím, že to má již za sebou. Tam však nehodlám lézt vůbec. Má noru v boudě zakopané v zemi. Tak se necháme překvapit. Ostatní 2 psounice jsou také v pořádku. Ale ztratila jsem odvahu jim tam hrabat, jen je kontroluji, zda jsou v pořádku.
  21.3.2008 21:56Aleš
  jolly...myslim, ze po poslednich udalostech uz musi byt vsem jen pozitivni. stejne by me zajimalo, jestli je ta nase jen vyzrana nebi nahodou tehotna...nemas nejakou fotku, kde by bylo hezky videt, jak a kde ma ten micek v brise, abych to porovnal s tou nasi:)
  23.3.2008 06:48Jolly
  Albi už má po porodu! Už to tam píská! To jsem zvědavá, kolik jich tam má. Až budu mít odvahu, podívám se ;-).

  Aleši, mám v plánu Ti zavolat. Nebo zavolej Ty, až budeš u ní a já Ti popíši, jak to zjistíš. Připrav si rozinku nebo něco jiného sladkého, co má ráda. Před tím, než Tě povedu v prohmatání bříška, tak jí to podáš. Mláďata se začnou hýbat jak o život, jestli tam jsou ;-).
  23.3.2008 20:34Bheriya
  Zdravím a pozdravuji .... mám takový malilinkatý problémek ... lépe řečeno dilema ... jelikož mám doma vcelku slušnou ZOO a času ubývá, přemýšlel jsem o tom, že by se jistě někdo našel, kdo má opuštěného truchlícího samečka, který by bral parťačku ... nevíte o někom?? ;)
  23.3.2008 21:30Jolly
  Bheriya- tak teď už konečně vím, s kým jsem se nebyla schopna domluvit přes email ;-). Tys mi dal, já myslela, že komunikuji s nějakým cizincem ;-). A ty bys ji Gumpovi nesvěřil? Myslím, že by se u něj měla královsky a Čiperymu je smutno.
  23.3.2008 22:17Bheriya
  Jolly .... no právě že jsem nad tím hoooodně moc uvažoval a spekuloval :)
  A se nediv, že jsem byl tak opatrný. Víš kolik vykutálenců se mi ozvalo?
  24.3.2008 08:16Jolly
  Bheriya- já to s tou opatrností zcela chápu! Také mám potíže s umísťováním psouních miminek do nových rodin. Vybrat ty správné páníčky není snadné. Naštěstí zájemců je vždy víc než psounů ;-).
  24.3.2008 09:22sutte
  Ahoj Jolly
  Držím malejm palečky. Jestli pořídíš nějaké foto prosím pošli ať se mám na co těšit.
  Díky Martin.
  24.3.2008 12:35Tabi
  všem pěkné Velikonoce :o)))
  Holkám Velikonoční zajíček donesl kolečko okurky, cherry rajčátko, květák a jablíčko - asi byly hodné :D

  Jolly
  gratuluji k mimískům :)) hlavně ať jsou všichni zdraví :)

  Bheriya
  bylo by to super, kdybys měl samičku pro Čiperyho, hledala jsem nějakou na netu, ale všechno byly staré inzeráty :(. Taky myslím, že by se u Gumpa a Čiperyho měla báječně, tak zvaž ;).
  24.3.2008 19:24Káčula
  Bheriya - Taky se přimlouvám za svěření samičky Gumpovi a Čiperymu - uděláš tím něco dobrého pro Gumpa, Čiperyho, psounici a hlavně i svůj klid :-)
  25.3.2008 21:01Marťas
  Ahoj všem, dlouho jsem se neozval, naposled někdy začátkem února. Nestíhám.S Čipánkem bojujem o přežití. Absolvovali jsme odběr krve a tak jak jsem si myslela, že bude mít cukrovku/měl dost příznaků/, tak Čipánek má těžký chronický zánět ledvin.Vůbec netuším kde k tomu přišel, a doktor Kňákal nám moc šancí nedal. Čipánek má hodnotu odběru přes 860 a měl by mít tak okolo 133.Hranice života u psů a koček je prý kolem 4OO až 500. To mluví za všechno.Váhově jsme na 918. Z 1,5 kg je to velký váhový úbytek, ale jsme velcí bojovníci a budeme bojovat.Dostali jsme nějaké léky, tak uvidíme.Držte nám palce.
  26.3.2008 09:09Tabi
  Marťas
  držíme palce a posíláme Čipánkovi spoustu sil, aby tu bitvu vyhrál /*/*/*/*/*/*/*/*
  26.3.2008 09:43Kožót
  Marťas: Ahoj. Také držím palce. Vyzkoušej, jestli to je jen trochu ve Tvých možnostech, tu veterinářku z Kralup, MVDr. Šikulovou, kontakt je ve "Veterinární péči". Může to vidět z jiného úhlu a poradit něco jiného. Můj první psounek umřel také na zánět ledvin, ke konci měl asi jen 600gramů.
  26.3.2008 13:47Čikýska
  Ahojky Kožot a Marťas, chtěla jsem se zeptat jaké jste měli příznaky u psouníků když měli zánět ledvin. Náš Čikýsek už třetí den nechce jíst, pořád jen spí, má vylísané fleky na kožíšku. Udělali rozbor bobků a taky rektální výtěr ale nic nenasvědčuje tomu, že by to byli střevní paraziti. Dnes budu volat MVDr. Šikulové a uvidíme. Chtěla bych porovnat příznaky s naším mazlíkem jestli to není také něco s ledvinama. Od včera ho krmíme injekční stříkačkou, je to stašné. Mějte se zatím hezky. Pa
  26.3.2008 21:29Jolly
  Ahoj všichni. Tak mám pár novinek. Rozbory bobků potvrdily opravdu zajímavá zvířátka. Např.Jardie a další. Rozbor srsti zase krásné plísně. Jmenují si nějak Tricho....něco. Ještě se zeptám přesně. Naštěstí na ty "Tricho..." existuje vakcína, která se používá na králíky a je pro psouna bezpečná. Vakcína se jmenuje Trichopelen a očkuje se jednou ročně. Moji psouni venku, to mají téměř všichni. Nafotím vám, jak to vypadá, abyste to viděli a mohli se podle toho zařídit. Kupodivu domácí to nemají. Všichni budou muset projít léčbou antibiotiky proti těm ostatním zvířátkům. Nic z toho by jim nemělo ohrozit život, teda pokud se k těmto věcem něco nepřidá. Nejbezpečnější antibiotika pro psouny se jmenují "Baytril", koho to zajímá...
  - - - - -
  Marťas- To je Čipánek, kterého jsem jednou hlídala, když jste byli na dovolené?
  - - - - -
  Ten Baytril ve 2,5% roztoku dle váhy psouna.
  27.3.2008 08:01Kožót
  Čikýska: Kožótek přestal žrát, respektive žral minimálně. Ale choval se normálně, běhal, šmejdil, zlobil. Ze začátku. Ale postupně chřadl a ztrácel síly. Žádná léčba nezabrala, byl jako kostřička, začal zvracet a vzalo to rychlý konec. Bylo to smutné. Naštěstí mi teď ten můj páreček, Bobík s Kačkou, dělá radost.
  27.3.2008 10:52Jolly
  Čikýska- milá Petro, pro klid duše můžete nechat odebrat Čikýskovi trošičku krve a z toho se pozná, jak na tom ledviny jsou.
  27.3.2008 20:19Marťas
  Čikýska: u nás byl problém s tím ,že mu umřela samička, tak jsme si nejdřív mysleli, že chřadne díky tomu. Přestal žrát a pořád by jenom spal. Na žádné mlsky nereagoval a byl dost apatický.Hlavně šel strašně rychle váhově dolů. Hodně pil, což dříve nedělal, u doktora přes lakmusový papírek byla zjištěna krev v moči, což prý značilo zánět močáku. Dostal antibiotika a po využívání začal alespoň trošku žrát, ale žádná sláva to nebyla. Problém byl, že šel váhově stále dolů.K tomu se přidalo, to, že nás začal počůrávat a to dost ve velkým,nikdy to neudělal, vždy se snažil dostat do klícky. Váha stále nic moc, co se týče srsti, tak je v poho, teď mu leze dolů srst, ale tak jako každý rok. A než jsme dorazili k doktorovi, tak to počůrávání p řestalo.Koupila jsem lakmusové papírky a zjistila, že asi bude mít cukrovku/příznaky na to měl/.Jo taky se mu změnily bobky. Dříve měl malé, a teď jsou to "uzké pendreky. Tak nás doktor poslal na odběry /to byl porod, bylo mi Čipánka moc líto/ no a výsledky nás dost šokovaly.Ani ve snu by mne nenapadlo, že to budou ledviny a že na tom bude tak špatně. Jsme bojovníci a jen tak to nevzdáme.

  Jolly: našeho Čipánka jsi nehlídala, bereme je s sebou.
  Díky za infa a názory.
  28.3.2008 09:23Jolly
  Marťas- děkuji, já jen podle jména psouna ;-). Tak bojujte. Můžeš dokrmovat a váhu trošku vylepšit "Nutridrinkem" malina, multifibre- v lékárně. Mám s tím úžasné zkušenosti. Psounům chutná a v nemoci po tom přibírají. Odkrmila jsem na tom i mládě. Je to pro lidi, kteří nemohou pevnou stravu. Další výbornou kalorickou bombou "Calo-pet" pasta. Je pro kočky a psy, když nemohou jíst. Obsahuje omega mastné kyseliny a další důležité látky. Stačí malounko, aby se držela váha a docela jim chutná. Mě jí doporučila veterinářka.
  28.3.2008 11:32Kožót
  Marťas: Ty příznaky, jak popisuješ, mi moc připomínají to, jak to bylo s Kožótkem, včetně toho čůrání. Musíte mu udržet váhu, jinak to asi nedopadne dobře. Zkuste tu pastu, jak píše Jolly, snad mu zachutná. Škoda, že jsem o ní nevěděl před třemi roky. Držím palce.
  28.3.2008 16:50Jindra
  Mimochodem - co si myslíte o plastikovejch zvířátkách co se prodávají ve zverimexu jako že pro čištění psích zubů? Naše Žofka tento týden začala strašně dbát o svůj chrup a krokodýla to stálo nos. Zvláštní je, že ho necupuje, ale jí. No stejně je to určené ke žvejkání, tak to asi nebude vadit. Tady je fotka, pokud nevíte jaké zvířátko myslím: http://img.kralici.cz/psouni/alba/08ca5f032b29105a81e0.jpg
  - - - - -
  A včera si zase hrála na zmoklé kuřátko, takže jsem přidal několik videí do http://www.fucik.name/Zofka/ povšimněte si propracované technologie utíráníse o koberec.
  31.3.2008 10:27Kožót
  Jindra: Žofka má skvělou techniku :-)
  31.3.2008 13:06Jindra
  Kožót: to jo, to zase má. A taky má vychytanou taktiku sprchování v postřikovači na kytky, to se taky někdy pokusím zachytit.

  Včera jsme došli zjistit, že v zoo se psouni už probouzejí. Napočítali jsme alespoň tři, ale se to těžko počítá. Tady jsou nějaké fotky:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=331
  - - - - -
  Mimochodem - taky se vám někdy stane, že se psouník rozhodne, že něco je jeho největší nepřítel a začne se ho bát?
  Žofince se občas stane, že se začne bát třeba ovladače od televize, nebo časopisu na podlaze. Ale v sobotu se rozhodla, že největší nepřítel je hromádka sena v kleci. Pořád obcházela kolem, občas strčila do klece nos, ale pak zase utekla, pak si opatrně vlezla na poličku kde je jídlo a koukala dolů. Když jí Mirka ukazovala, že seno je hodné, tak jí poškrábala.
  Nejdřív začala hrát oblíbenou hru s novinama. To doběhne ke krbu, vezme staré noviny co jsou na zatopení a odnese je do klece - tam z nich dělá hnízdo. Pak se ale najednou lekla, další "tlamičku" novin už nedala do klece, ale běhala s ní po baráku a pak už začala zmateně chodit kolem klece. V podstatě jí to drželo až do doby než jsme seno vyměnili.
  Mám z toho i nějaká zábavná videa.
  31.3.2008 13:40Káčula
  Jindro, nechci dělat bubáky, ale noviny nejsou úplně nejlepší hračka - jak je psoun tahá v hubě, tak z toho ožírá to tiskařské barvivo - schválně někdy koukni, jak z toho má černou tlamu. Já je po pár týdnech úplně zrušila, nepřijde mi, že by to bylo zdravé :-) Nahradili jsme je výjimečně papírovými kapesníky nebo toaleťákem :-)
  31.3.2008 14:35Jindra
  Káčula: to si v podstatě nevybereš. Ta černá už se dávno nedělá "olovnatá" jako tomu bylo v šedesátých letech. Dneska se dělá ze sazí, no tak to máš jedno, jestli tahá noviny a nebo baští čárkla.
  31.3.2008 14:42Kožót
  Jindra: Ano, strach z důvěrně známých věci je oblíbená hra i mých psounů. Je zábavné, jak opatrně našlapují, couvají a přešlapují. Také se stalo, že se Kajda bála v kleci hromádky, kterou tam chvíli před tím vytvořila a nemohla se díky strachu dostat do klece. Vyřešila to houkající sanitka, co jela po ulici, té se lekla a zaběhla do klece hromádka nehromádka. I psouni ví, že život je otázka priorit a větší strach leckdy řeší menší strach :-)
  31.3.2008 15:53Jindra
  kožót: u nás to vyřešil hlad. Ale jinak byla dost legrační. Jdu uploadnout videa jak obchází klec.
  - - - - -
  na stránku:
  http://www.fucik.name/Zofka/ jsem dal i strašidlo v kleci i psouníka ze ZOO.
  31.3.2008 18:28Žanda
  Jindra: A co když ten strach neni až taková hra? Zvířata vidí energie a třeba se jí zrovna nemusela líbit energie toho sena. Kdo ví. Je to jen takové moje zamyšlení. :-)