od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2008
 • Zobrazuji 63 zaznamu.
 • 1.4.2008 11:04Jindra
  Žanda: Asi se v některejch předmětech změní z minuty na minutu energie z pozitivní na negativní. Například ovladač od televize - normálně je to dobrej důvod k vykousnutí knoflíku, ale jindy je z něj největší nepřítel.
  A venku začalo jaro, Žofinka si našla teplé místečko u zdi a tam se převalovala:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=328&page=2
  1.4.2008 20:52Jolly
  Jindra- fotky nádherný!
  Jen bych Ti doporučila nechat odebrat vzorek srsti na rozbor. Na těch bocích takhle začínala u mě ta Trichofytoza, kterou může chytit jakýkoliv psounek. Možná je to jen obyčejná výměna srsti. Jen pro jistotu. Jo a pozor na tu Lučinu. Je dělaná myslím z tvarohu a kravská bílkovina je problém způsobující obrovské zdravotní potížeu lidí, natož u zvířat. (Neumí ji totiž odbourat a dobře strávit).
  2.4.2008 11:49Jindra
  Jolly: o rozboru srsti jsme uvažovali když se jí na pár týdnů zastavilo přesrsťování, ale pak zase pokračovalo, tak jsme toho nechali. Teď už má na nose, možná spíš na hlavě zase letní srst, tak uvidíme, jak se jí bude dařit vyměňovat na zadečku.
  Lučinu ukradla asi jednou v životě, takže se s tím netrápím. I u lidí je to celkem rozporovaná záležitost. Podobně jako jestli je zdravé máslo, nebo margarýn. Někdo tvrdí, že je kravské mléko nepřirozené, někdo poukazuje na to, že k největšímu rozvoji lidstva došlo po té, co člověk zvládl v zemědělství chov dobytka a získávání mléka. Ale to je na jinou diskuzi.

  Jo a plastovej krokodýl už má jen ocásek, myslím, že dnes je jeho poslední den.
  4.4.2008 19:53Marťas
  ahoj, tak jsem Čipánkovi koupila pastu Calo-pet a to by jste nevěřili, nechce ji vůbec ochutnat.Náš stav je prakticky pořád stejný,během týdne Čipánek trochu přibral, ale vzápětí během dnů jde zase dolů. Teď jsme na 929, takže nic moc.Nutridrink mu také nic neříká.Miluje melouna, který mu můžu dávat ve velkém. Jsme bojovníci....
  6.4.2008 07:20Jolly
  Marťas- to je mi líto. U mě ten Nudridrink zafungoval až po prvním násilném nakrmení. Jinak ho také Mia odmítala. A tu pastu jsem u ní míchala do toho Nutridrinku. Hele a koupili jste příchuť "malina" multifibre? To je totiž jediná příchuť, která jim chutná. A dělá se ve dvou provedení- bez vlákniny a s vlákninou. Tak tu bez vlákniny taky nechtějí.
  6.4.2008 11:56arturek2
  Ahoj všem,
  tak jsme byli u doktora aby nám zkrátil drápky a taky proto, že se mi nějak nezdálo jak Dori kejchá.Vlezli jsme do ordinace a pan doktor nás uvítal slovy: "celou noc sem nespal, když sem věděl, že má přijít nějaký psoun" Toho sem se celkem zalekla, sice jsme byli objednaní k panu doktorovi Mecerovi ale ten musel naléhavě k případu, takže na nás zbyl tenhle vystrašenej doktor. Tak jsme nechali zastřihnout drápky a řekli jsme , že raději přijdeme až tam Mecera bude...
  Na druhý pokus už to vyšlo a pan doktor se na Dori podíval , neviděl nic, takže je prý v pořádku a máme dát pryč seno, což si zas až tak dobře nedokážu představit... Maj ho mít jen v krmítku a na spaní jim mám dát třeba nějaký karton a ten si rozcupujou.Ale oni přece celej svůj život spějí v senu, jak je mám najednou naučit spát v papíru? Nemáte někdo nějaký jiný nápad, čím bych to mohla nahradit?? Zkusit to musím protože Dori se mi vážně nezdá vydavá takový sýpavý zvuky ale přitom nos i plíce má čisté. Děkuji moc za rady :o)
  6.4.2008 14:16Jolly
  Arturek2- Tedy alergický psoun na seno, to je na mě trochu moc! Papír je lepší? Vždyť ten obsahuje přece různá lepidla a chemii vůbec. Nezlob se na mě Verčo, ale já tomu nevěřím.... Jako podestýlku můžeš sehnat kokosové vlákno pro hlodavce. Dá se objednat ve zverimexu. To je přírodní materiál. Jestli jí necháš cupovat nějaké hadry, tak to klidně může mít z toho. Oni neumí vylučovat chloupky z textilu a hromadí se jim to v plicích. Ale alergie na seno mně přijde jako .... Zeptám se té své vet.
  6.4.2008 14:31Bheriya
  arturek2 - také doporučuji kokosové vlákno. Nebo existuje taková speciální vata, kterou si nacupují a postaví z ní hnízdo ...
  6.4.2008 14:37arturek2
  Zuzko,
  já je nenechávám cupovat žádný textilie, vim co to pro ně může znamenat.Myslim,že nemluvil přímo o alergii ale jen o tom, že by to seno mohlo být víc prašné. Mě to přišlo taky divný, proto jsem psala sem. Když se zeptáš budu Ti moc vděčná...
  6.4.2008 16:28Jindra
  arturek: Celkem určitě to bude o kvalitě sena. Můžeš zkusit změnit dodavatele a nebo koupit místo "sena z Vysočiny" třeba "alpské seno". Moje zkušenost s koupeným senem je, že poslední dávku ze dna nepoužíváme, bo je to vlastně jen prach a lámanka. Jinak kokosové vlákno má Žofka moc ráda. Kupuju ho celkem běžně v OBI. V balení jsou takové tři "válečky" - tak z jednoho je plná klec. Celkem normálně při čištění klece všechno vybereme a váleček jí dáme do tlapek tam kde zrovna je ona ho ochotně vezme, donese do klece a hodinu ho cupuje než je klec plná, pak si z něj udělá hnízdo. Cena je celkem příznivá od třiceti korun dál: http://www.alfazviratka.cz/coco-fiber-kokosove-vlakno-p-221.html a dlouho vydrží.
  6.4.2008 16:47arturek2
  Jindra,
  první co sem udělala, bylo to, že sem jim koupila jiné seno ale děkuju za radu a to kokosové vlákno koupim.
  6.4.2008 21:38Kulina
  Zdravím vespolek.Zrovna je tu zmínka o seně,tak náš Kulina zvracel zelinkavou pěnu potom,co jsem mu jako každou neděli vyčistila klec a dala nové seno.Po kleci vydrží 10minut,pak mizí v domečku.Asi se brutálně přežral,protože měl potom 2 dny průjem.Už je vše v pořádku,uvidíme zítra,po nové podestýlce.Chudák,připravila jsem ho i o mrkev,ze strachu.Jinak drápky už máme zmáknuté,jde nám to přo krmení.
  - - - - -
  a ještě pár foteček www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=332
  - - - - -
  tak znova
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=332
  7.4.2008 17:15Saninka
  ahojik :-) muzu se zeptat jak u psouniku vypada ta plisen??? pac se mi ted pupik nejak striha na kratko sam ma oholenej zadek jak strojkem a tak se chci ujistit jestli ji ma nebo ne
  - - - - -
  jinak my uspesne pribirame na vaze jde to pomalu ale uz nevypadame jak z koncentraku :-))) akorat se perem:-))nechapu jak toje hubena ale takovej raubir
  7.4.2008 20:06Jolly
  Saninko, nafoť ho a pošli mi to na mail, já se mrknu...
  - - - - -
  Arturek2- tak to jo. Když však si vezmeš, že vrtaj v hlíně, písku a prachu v přírodě nory, tak to rozhodně není bezprašné prostředí. Je to pro ně přirozené. No, zeptám se, uvidíme.
  8.4.2008 13:47Jindra
  Ha, Mirka mi poslala odkaz o tom, jak psouníci prostupujou i do současného umění: http://www.prairiedogpals.org/shop/index.html#sale
  Taky je dobré, že se server nechá sponzorovat prodejem triček a hrnečků. (viz nahoře).
  9.4.2008 10:05Kožót
  Jindra: To jsou ale pěkné psouní sošky :-)
  9.4.2008 10:49Aleš
  vypadají jako nejaká cena...že by třeby Zlatý psoun (ted jeste za co?:)
  10.4.2008 09:02Jindra
  Aleš: no za nejlépe prokousanej nábytek, za co jiného taky žejo.
  10.4.2008 10:47Aleš
  to chce neco zavaznejsiho, treba za nejlepe roztrzeny prst nebo jinou cast tela s nejvetsim mnozstvim stehu v nejnevhodnejsi pozdni hodinu a zvlastni oceneni je nutna navsteva chirurgie:)
  10.4.2008 14:07Jindra
  tak to nehraju, naše Žofka je totiž zlatíčko ;o) a tohle by v životě neudělala
  10.4.2008 14:29vegous
  hoj, jen info o Míšovi a jeho prvním venčení v přírodě na kšírkách - míša teď dělá v kleci hroznej ale hroznej brajgl :), takže jsme ho prostě vzali trochu utahat.... minulý veekend.... vše proběhlo báječně... míša šmejdil v trávě... nachodil 1000jarních kilometrů za 10 min a účel to splnilo... míša spal jak miminko.... bobinku jsme ještě nebrali.. páč jako stará pani potřebuje nejspíš trochu tepleji.... foukal severák :)
  10.4.2008 15:52Aleš
  jindra...každý otec si myslí, že jeho husy jsou labutě:)
  10.4.2008 18:45Bheriya
  V tom případku vyhrávám Zlatého psouna v kategorii zranění :)))
  Všem krásný den ;)
  11.4.2008 11:07Jindra
  Aleš: tak nějak jsem to myslel. A co tvoje labutě? už se těšej na vejlet? Žofinda jim včera začala stavět novej bejvák. Zjistila, že když se vyhážou všechny staré papíry které jsou v bedničce u krbu, tak vznikne prázdná bednička na kterej stojí v uklizeném stavu druhá bednička se dřívím - a to je docela hezkej bejvák.
  No takže včera běhala do bedničky a vytahovala papíry, které uklízela v různých koutech obejváku. Docela legrační bylo, když narazila na hromádku starejch vizitek. Žofinka s vizitkou v tlamičce je vážně kouzelná.
  15.4.2008 11:59Komi
  Pošlete také fotku do soutěže na stránkách www.psouni.estranky.cz,já už jsem Sáru poslala,tak se taky svými psounky pochlubte :-)
  17.4.2008 08:40Aleš
  jindra...labutě jsem v posledních týdench pěkně rozmazlil. pracuji některé dny v týdnu doma a malinký si na to zvykly, že můžou hodně šmějdit a ničit. takže to so to užijete, až vám tam vtrhnou tři. to aby měl člověk několik párů očí jako pavouk a ruce jako chobotnice, abys to všechno ohlídal. no užijete si to:)...je jsme přemýšlel, jak se bude Jim chovat k vám, když vás až zas tak nezná. no snad to nebude na chirirgii a bude stačit, když ti to Mirka jen zaváže:))))
  17.4.2008 09:24Jindra
  Aleš: Neboj, máme pevné pracovní rukavice.
  A od včerejška máme spodní rohy u křesel vyztužené kovovou síťkou.
  Jak jsou na tom tvoje labutě s chozením ven? Mirka slibuje Žofce, že budou celej víkend na zahradě.
  17.4.2008 17:15Aleš
  No my ven chodime, ale zatim ponekud slozite. Adelku nechavam jen tak bez ksirek, protoze z tech se vzdycky asi tak za 5 vterin vyvlekne jak Houdini a Jim zacal pred 14 dny chodit ven s ksirkama na voditku, ktere mu vubec nevadi, ale venku se zatim boji, takze se neustale plazi jak partyzan a jen co muze, tak mi zaleze pod bundu. Adelka se po nejake chvili, co se mne drzi a leze po mne, rozhodne, ze bude delat dlouhe vylety do vsech stran v celem parku, takze pak za ni zenu jako blazen a lovim ji. Vzhledem k tomu, ze vencime ve verejnem parku bez ohraniceni, tak je to celkem slozity proces a pro dva lidi akorat :))
  18.4.2008 09:36Jindra
  Aleš: a-ha, tomu rozumím. Takže venčit tří znamená zábavu pro osm lidí. Náš park není zase tak veřejnej, dokonce je i obehnanej zdí, ale zase zahrnuje spoustu skovávaček a prolejzaček. Tak nevím, jestli do toho půjdeme.
  18.4.2008 14:22arturek2
  Tak sem se knečně dostala k tomu, abych sem dala pár fotek.
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=333

  Po tom, co jsem jim dala pryč seno a spějí v kokosovým vlákně, tak se to Dorinčino sýpání úplně ztratilo.Jsem za to moc ráda i když sem si ze začátku klepala na čelo stejně tak jako ty Zuzko, přece jen jak si psala v přírodě jsou taky pořád v prašným prostředí.
  Máme prý zase tu dermatomykosu (nebo tak nějak) a zase nám dal ten Imaverol, takže potíráme a doufáme, že se to zlepší...
  18.4.2008 14:48Kožót
  arturek2: Hezké fotky, moc jim to spolu sluší. Jen s tou pubertou nevím, asi záleží "kus od kusu", ale Kačka se zklidnila až čtvrtým rokem :-)
  18.4.2008 15:36arturek2
  Kožot
  děkuji, právě si mě totálně zdrtil.. vždyt já na ten konec puberty čekám od tý doby, co se poprvé zakousli do koberce...
  18.4.2008 18:17Petulka
  Zdravím všechny milovníky psounků, minulý týden nám po pěti letech umřel náš šmudlík a je nám bez něj moc smutno..nemáte prosím někdo kontakt na chovatele, který nabízí mláďátka ? nemůžeme nikde sehnat. Děkuji

  kontakt:
  petulka.pohodarka@centrum.cz
  20.4.2008 18:00Kožót
  Petulka: To mě mrzí :-( Držím palce, ať co nejdřív nějakého psounka seženeš.
  21.4.2008 09:14Jindra
  Ahoj vespolek, Tak jsme v sobotu měli adrenalínovej sport. Žofinka našla v chodbě stát opustěněj kýbl, tak se chtěla podívat co je uvnitř. Ale tentokrát v něm byla jenom voda a to nečekala. Takže pak celé odpoledne seděla mokrá ve svém novém domečku z bedničky na noviny a zlobila se na celej svět. Odmítala se s každým bavit - dokonce i se svatojánským chlebem.
  21.4.2008 09:23Aleš
  jindra...no to tam ty nase mysky cekaji pekne soky:)

  petulka...to me moc mrzi. urcite se casem najde nejaky dalsi milacek
  21.4.2008 12:47Petulka
  Jindra: jo to se šmudlákovi stávalo taky...a vodu on nerad :) hlavně se mu to stávalo na vánoce.dávali jsme mu do vázi větve s jehličím..ty on měl moc rád, jehličí žvejkal v jednom kuse...ale občas tak vehementně že to na sebe převrhnul a byl celej mokrej...a to pak šel trucovat
  22.4.2008 22:37Saninka
  Jolly: tak jen menil srst ale az ho stihnu poslu fotku:)

  jinak nemate nekdo dobrou zkusenost s nejakou agenturou co zajistuje praci v zahranici?? lepe v Anglii (Leeds:-D ) to by bylo nejlepsi:))
  23.4.2008 09:28vegous
  ahoj,... tak u nás se v Míšovi jaro projevilo až teď... myslím takové to pudové jaro... v noci se pokouší o Bobinku, ale ta fakt nemá zájem ... takže pěkně vříská
  23.4.2008 16:26lenny
  Dobrý den, mohl by mi někdo poradit jak bych mohla získat psouna. Před 3 týdny mi můj šestiletý psounek zemřel a moc bych si přála si pořídit dalšího!! Je mi ted doma smutno
  Děkuji za každou informaci ...dyžtak napište na
  lenny.angel@seznam.cz budu se moc těšit
  23.4.2008 21:37Petulka
  Lenny: soucítím s tebou, jsem na tom úplně stejně jako ty... :((
  24.4.2008 11:46Jindra
  Ahoj vespolek, přemejšlím nad tím, jestli by Žofka byla ochotná běhat v kolečku jako to dělají křečci. Někde jsem viděl fotku psouna v kolečku, ale jestli to nebyla jen fotomontáž, nebo vyjímka? Asi bych jí nějaké kolečko udělal, protože chodit po drátech se bojí, takže bych udělal buď dřevěné, nebo z průhledného plastu.
  Má někdo doma kolečko ve kterém by běhal psouník?
  24.4.2008 12:51Káčula
  Jindro, já v kolečku viděla psouna běhat jen ve zverimexu. Každopádně mě to tenkrát zaujalo a kolečko jsem myším koupila taky. Brzy letělo - Bedina si v něm akorát skřípla pracku, ale rozhodně v něm neběhala, spíš jí v kleci překáželo. Je to ale čistě osobní zkušenost, třeba má někdo chytřejší a sportovněji založené psouny :-)))
  24.4.2008 14:42vegous
  ahoj, já si moc nemyslím, že běhání v kolečku je o chytrosti :))) a myslím, že ty naše myši... by se nám na to z vysoka vybodli :)
  24.4.2008 16:35Jindra
  no však právě - nevím, jestli mají psouni takového sportovního ducha, já si myslím, že pokud v kolečku nebude oříšek, tak do něj nevlezou.
  24.4.2008 16:50Petulka
  Zrovna sme to včera s maminou řešili...byla tu fotka psouníka v kole..ale psouník by potřeboval mega kolo a to by mu zabralo moc místa v kleci...při mámině argumentu že ho může mít mimo klec sem si ťukala na čelo.... :)) Podle mě psoun má jiný starosti než se točit v kolečku...
  24.4.2008 20:19Žanda
  Koukněte co jsem dneska našla na aukru: http://aukro.cz/item351895237_parecek_syslu.html
  25.4.2008 06:17Dana
  Jindra - z vlastní zkušenosti kolečko nedoporučuji.Naše první Bára ho měla.Měla poměrně velké, aby se do něho vešla - zabíralo místo v kleci a dělalo pěkný kravál.V kolečku běhala téměř pořád, nechtěla ani ven z klece a hlavně začala mít strašně tvrdá bříška na ťapičkách.Kolečko jsme dali pryč, připadala nám, že je jak blbej psouník, nic ji nezajímalo, jen rumplování s kolečkem a tupé běhání v něm.
  25.4.2008 11:12Káčula
  Dana - ten psouník v tom kolečku ve zverimexu na mě působil taky dost nablble :-)
  28.4.2008 08:42Monika
  Ahoj, k běhání v kolečku - náš Ferda pravidelně chodí běhat do pracky :-) proste běhá v tom bubnu a buben se otáčí. A když je v bubnu nějaké oblečení, ani ho to neobtěžuje a běhá tam i s tim oblečením, které se tam převaluje. Ze začátku jsem měla strach o drápy, tak jsme mu to zakazovali, ale máme ho už skoro 5 let, v pračce běhá prakticky od začátku, naučil se to sám, chodí si tam sám kdy chce, tak ho to asi baví :-).Ale není jak křečci, když jsem měla křečky, běhali v kolečku klidně celou noc. Ferdu to baví vždy jen pár minut. Ale asi ho to baví. Jen nevím, jestli jsou tato kolečka a pračky dobré na záda. Myslím, že moc ne... Někdy do pračky chodí i spát. Vlastně spí všude radši než v kleci. V koupelně máme takové plastové košíčky na ručníky. Večer, místo aby spal v kleci v kleci vždycky zklobí a hrozně rumpluje a hned jak jí otevřem, hrozně se rozběhne a běží si lehnout do toho košíčku k ručníkům. Ve spodním fochu - kam chodí spát - má svoje vlastní ručníky. Vždycky se tam zavrtá a má hroznou radost.

  Včera jsme jeli na dlouhatánské venčení na obrovskou louku daleko od lidí a civilizace :-). Ferda byl hrozně šťastnej, vyhřejval se na sluníčku, dokonce se tam i rozplác na zádech, byl tam hrozně roztomilej. Bohužel jsme jeli tak trochu nečekaně a spontálně a neměli jsme nabité baterky do foťáku :-(
  28.4.2008 11:37Jindra
  Ahoj vespolek. Tak jsme strávili víkend u rodičů v Krumlově. Žofka to pojala jako pracovní vejlet a rozhodla se místním zajícům ukázat, jak se kopou nory. Hrabala na poli a na kraji lesa. Nakonec se rozhodla, že ta v lese bude asi nejlepší, takže na ní pracovala asi půl dne. Docela legrace jí pozorovat, jak jí to jde systematicky. Postupně přidávala postranní vchody, upravovala okolí, budovala kanálky na dešťovou vodu a tak.
  No a celé neděkní odpoledne prospala, až večer zjistila, že má hlad, tak snědla všechno co bylo v misce a spala dál.
  Tady jsou nějaké fotky:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=334
  - - - - -
  Monika: nemáš alespoň nějaké fotky Ferdy v pračce? Žofinda taky chvíli zkoumala šuplík s ručníkama, ale pak zjistila, že peřina je peřina.
  28.4.2008 11:41Petulka
  Monika: si vždycky říkám, že u psounů mě nic nepřekvapí, ale psoun běhající v pračce je fakt mazec..co oni všechno nevymyslí :)

  Jinak si myslím že odmítání spaní v kleci je tak nějak psouní povaha..šmudlák tam taky nespal...měl svojí noru pod postelí.

  PS: hlavně ho nevyperte :)
  28.4.2008 14:29Tabi
  Jindra
  boží fotky i komentář ;). představila jsem si psouna uvázaného před sámoškou :D :D :D
  29.4.2008 10:44Jindra
  Tabi: což o to, ale dva psouníci před sámoškou, to by teprve bylo.

  Dneska jsme doma prováděli operaci. Žofinka měla klíště, tak jsme jí ho tahali.
  29.4.2008 11:30Tabi
  Jindra: :D až budou holky zase zlobit, tak jim řeknu, co je čeká :D
  my dávali holkám Front-line, koupili jsme pipetu pro kočky a rozdělili, ale měli to jen jako prevenci, aby cnehytly něco od psů, ven bohužel nechodí
  29.4.2008 11:43Jindra
  Tabi: No já si myslel, že je na klíšťata ještě brzo. Říkáš, že Front=line jim nevadí? Co si tak pamatuju, tak jsou na tyhle prostředky dost citliví.
  29.4.2008 13:27Tabi
  Jindra: kdepak, klíšťata jsme tahali ze psů už před měsícem, byla slabá zima, bude jich jak much :/, no, jak se to vezme, správně by to neměli olizovat, ale tomu nezabráníš, určitě nepoužívat STRONGHOLD, na naše klíšťata nepůsobí a hlavně není vhodný pro hlodavce. Jestli můžou myšky chytit lymskou nebo klíšťovu jsem nezjišťovala, pokud ne, tak je to jen o vyndání. Nelekni se hrčky, která tam po klíštěti většinou nějakou dobu je :).
  29.4.2008 15:45Marťas
  Ahoj , tak jsme s Čipánkem boj o přežití prohráli....
  29.4.2008 16:14Kožót
  Marťas: ach jo, to mě moc mrzí..., vím jaké to je.
  29.4.2008 16:16Tabi
  Marťas: to je mi moc líto ...
  30.4.2008 06:30Dana
  Marťas-je mi to moc líto, vím jak to bolí...
  30.4.2008 09:35Jindra
  Marťas: je mi líto
  30.4.2008 21:41Aleš
  martas...to me moc mrzi...

  posledni dobou je tu nejak moc smutnych zprav....