od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2008
 • Zobrazuji 84 zaznamu.
 • 1.5.2008 19:08Marťas
  moc Vám všem děkuju....
  1.5.2008 22:43Petulka
  Marťas: taky upřímnou soustrast...vím jaké to je bojovat a prohrát :((
  5.5.2008 13:32Jindra
  Ahoj vespolek, tak jsem o víkendu učinil pozorování: Žofku to nejvíc baví na zahradě ráno. Do takovejch jedenácti hodin si chodí po zahradě, okusuje trávu, zkoumá kde co leží. Po jedenácté zaleze do domečku a sedí uvnitř a nic nedělá. Po obědě ani nemá cenu jí brát ven. Vykoukne z domečku a rovnou letí domů do obýváku. Trochu se jí venku zalíbí až zase odpoledne, tak po třetí hodině, to párkrát prošmejdí kolem domečku, ale pak zase letí domů.
  Taky je zvláštní, že domů neumí chodit pomalu. Když se rozhodne, tak vylítne strašnou rychlostí a nezastaví se až v obejváku pod topením a tam začne zuřivě kejhat.
  Tady dole jsou nějaké zahradní fotky:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=328&page=2
  5.5.2008 15:22Bertíček
  Martas - moc me to mrzi!!! drz se!! kdyby bylo ouvej tak zavolej nebo napis!!

  Ahoj vsem,
  o vikendu jsem absolvovala venceni dive zvere. Z dalky jsem vypadala jak magor vencisi zbesilou tkanicku, ale zblizka uz bylo vse jasne:-) Netroufala jsem si na oba plasany najednou, tak jsem vzala nejprve Rozinku.
  Psoun umi plavat, dokonce bych rekla, ze je psoun zdatny plavec:-) Pokud ne vsichni, nase Rozinka rozhodne je:-) Preplavala celou louzi...pak se sla orazit na me:-)
  Berticek se valel a mel vse na haku...ma nove ksirky, takze si po pul hodine venceni lehnul do prepravky na slunicko a nevylezl...pry v takovem modelu na prochazku nejde:-)))
  Preju hodne radosti s mazlikama!
  my tri B+B+R
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=335
  a par fotek z venceni
  5.5.2008 15:23vegous
  ahoj všichni
  my taky o veekendu venčili.. míšovi se v lese moc nelíbilo...nakonec se nechal nosit na ramenou.... pěkně mě poškrábal, a taky málem uškrtil (mě) vodítkem... prostě pohoda.. spadané loňské listí se mu napichávalo na drápky a vypadal jak čaroděj, taky po něm běžel jeden klešťák, ale stihla jsem ho včas sundat :)

  Mám na vás prosbu.... sháním pro naši vodní želvu kamaráda, aby přes léto nebyla v jezírku sama.....kdybyste o někom věděli kdo daruje samce želvy nádherné vel. krunýře tak 15 cm, ozvěte se.... ... díky
  5.5.2008 16:26Tabi
  veg, máš SZ :)

  Jindra: super fotky! je úžasné, že je hodná i k dítěti :), naše Roza si jednou synovce označkovala, nijak drsně, ale přeci, bylo křiku a už raději nezkoušíme :)))

  Bertíček: určitě růžové, co? tak se nediv :))) parádní fotky, to ani holkám nebudu ukazovat, by se k vam chtěly adoptovat :D
  5.5.2008 17:30Bertíček
  Tabi: kdepak ruzove....cervene:-) jenomze pan je estet, tak jsem klecela u prepravky jak pitomec, mezitim co bertik z celeho trucovani uvnitr ... usnul:-)))

  prochazka je uz v pohode, nejvetsi bojovka je jim ksirky nandat:-)ale uz to pochopili...tedy snad. Rozina jen co slysi rolnicku tak hejka a hlasi se:-))
  ohudlej za me ty tvoje dracice, papa:-)
  6.5.2008 09:03Jindra
  Ahoj všem, tak jsme dneska objevili hromadu písku u zdi. No to je věc, asi za deset minut vevnitř mizel aspoň metr provázku. A pak ten odchod - napřed několikrát na protest zalítla do nory a koukala ne mne. Když jsem jí pak odehnal, tak dělala kroužky kolem a zkoušela jestli dávám pozor. No nakonec jsme šťastně došli domů.
  A kupodivu se Žofinda ani nebránila, když jsem jí hřebenem blešákem vyčesával písek ze srsti.
  - - - - -
  Tabi: Žofinda je na děti spíš zvědavá. Je hodně důležité, aby jí netahali za ocásek, to se pak zlobí. Kuba byl dobrej v tom, že si vedle ní lehnul a prstíkem zkoušel, jestli když do ní šťouchne, jestli spadne. A pak spolu hráli na honěnou a Žofce bylo divné, že za ní podlejzá pod konferenčním stolkem, protože dospělí to normálně nedělají.
  6.5.2008 11:12Tabi
  Jindra: tak náš Kuba, Rozárku krmil zrníčky a ta malá mrcha ho rafla do druhé ruky, kterou měl volně na zemi :D, pak už jsme nezkoušeli ;) Žofík je poklad :)

  Bertíček: prej chtějí přídavek a taky posílají ;))
  7.5.2008 12:15Jindra
  Ahoj vespolek, tak máme od včera novinku. Žofinda zjistila, že když jí někam nechceme pustit, tak se tam může podhrabat. Včera si hrála v hromadě písku a když dlouho nelezla ven a začali jsme jí hledat, tak jsme zjistili, že sedí pod paletou co na ní jsou zbytky zámkové dlažby a vesele si tam drandí.
  7.5.2008 12:38vegous
  koukám že ,máme všichni veselé zážitky .... no náš míša stále obtěžuje bobču.... chudák stará moc se jí to nelíbí.... míša se vždycky nahrbí a hupsne na ní.... bobča štěká jak o život a prchá s elegancí psuní báby :) dokonce teď míša občas když je puštěnej přijde pro podrbání,,,což je fakt úspěch.... bobča si zase najde místo, kam dopadá v obýváku sluníčko a vyhřívá se,,,,...
  prostě psouní život :)
  8.5.2008 18:06Ljuba
  http://www.Fifinka10.blog.cz
  9.5.2008 10:50Jindra
  Ahoj vespolek, máme novej poznatek. Žofinda se rozhodla, že bude jako kočka - když se jí chce, tak půjde ven a když ne, tak zas domů. Včera měla otevřené dveře až na zahradu a tak si chodila na procházky sama. Bohužel to odneslo těsnění na venkovních dveřích a kytky na schodech, ale jinak docela pohoda.
  9.5.2008 12:20Aleš
  jindra...myšky mají trochu povahu jako kočky, to jsme taky zjistili a těsnění moc chutná. trochu nám doma netěsní dveře na balkón a dveře do koupelny zas tak těsnit nemusí:)
  9.5.2008 12:57Ljuba
  http://www.souteze-zviratka.snadno.eu
  9.5.2008 13:41Jindra
  Aleš: na balkon bych teda Žofku nepouštěl, ona nekouká, jak je vysoko a když chce dolů, tak prostě skočí.
  9.5.2008 20:22Aleš
  JINDRA...my máme balkón obezděný s výškou zdi asi metr a jednou odtokovou dirkou cca 20 mm a odtud se opravdu neda skocit:)
  10.5.2008 22:12Jindra
  Aleš: jo, to zní bezpečně i pro psouníka.

  Dneska Žofka vymyslela zajímavou disciplínu - skok do kytek. Ráno mě to překvapilo, seděla mi na rameni a když jsem šel kolem okna, tak skočila doprostřed květníku s orchideou. Odpoledne pro změnu s rozběhem skočila do ozdobného květníku, kterej lemuje schody na zahradu. Byla dost ftipná, protože tam ani nespadla náhodou, ona se prostě rozběhla a skočila tam jak rocková hvězda do publika.
  Dneska venku vůbec dováděla. Asi se někde dočetla, že trávník se na jaře provzdušňuje verticutací a tak chodila a každejch dvacet cenťáků zahrabala a nebo vytrhla kus trávy tlamičkou. Dost dobrej pohled na ní byl. Odpoledne z toho byla tak unavená, že rovnou zalezla do klece a usnula. Přidám nějaké fotky do alba.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=336 tady je odkaz
  11.5.2008 12:53Žanda
  Jindra: Vždycky když čtu tvoje příběhy s Žofkou, tak se strašně směju. To je tak úžasně temperamentní myška plná nápadů a lumpáren. :-D
  12.5.2008 12:20Jindra
  Žanda: jo - lumpáren ovládá opravdu hodně, to se musí nechat.
  Včera večer jsem poničil její celovíkendovou práci - zasypal jsem díry na zahradě.
  - - - - -
  mimochodem - docela hezkej sport - skok do kytek:
  http://www.fucik.name/Zofka/P1010786.avi
  - - - - -
  http://www.fucik.name/Zofka/
  12.5.2008 13:46Aleš
  jindra...tam se ty naše myšky budou ale mít:)
  12.5.2008 17:02arturek2
  Ahojky, tak jsme o víkendu byly poprvé venku. A žádná sláva, Dori byla absolutně histerická,takže sem jí nejdřív přes půl hodiny nandávala kšírky a pak venku vždy jen odběhla někam do větší trávy aby na ní nebylo vidět a absolutně se nehnula,takže jsem to po 3Ominutách vzdala a vzala jí domů, to bylo íání když jsem jí vrátila zpět do klece, můra jedna a já myslela,že jí tím udělám radost a že se jí to bude líbit jako Žofce.To Timon byl frajer,nechal si nandat kšírky naprosto v pohodě a venku si to užíval..no koukněte sami :o)

  Jo a ještě jsem je konečně zvážila,oba mají shodně 1200g.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=337
  12.5.2008 17:38Jindra
  arturek: z toho si nic nedělej, Žofindě to taky dost trvalo, než pochopila o co venku jde. Nejdřív jí děsně vadilo, že pořád něklo chodí za ní, pak se rozhodla, že nás přece zná a může se tvářit že tam nejsme. No a pak si našla zábavu v zahrabávání se. Vlastně nejlepší na cestování byl les, tam si stoupla za strom a bylo. A taky se tam dobře dělají nory. A doma na zahradě taky kontroluje vzdálenost ode dveří a když se něco nečekaného šustne, tak utíká a zastavuje se nejdřív na schodech.
  12.5.2008 20:30Marťas
  Ahojky, moc se nepřipojuji, protože vždycky, když čtu o těch našich "bobáncích", tak u toho brečím. Nějak to nezvládám.
  Chtěla jsem se zeptat, poradíte mi někdo jak sem protlačit nějaké fotky, ráda bych vám ukázala ty mé mazlíky.Díky
  12.5.2008 21:39Petulka
  Marťas: a jak si na tom co se schánění mláďat týče ? já teda nic moc :(( sem už ze zoufalství řikala že si půjdu nějaký odchytit do zoo :)
  13.5.2008 09:45Tabi
  Marťas: po novém přihlášení bys už měla mít hned vedle přezdívky "Alba", těším se na fotečky :)
  13.5.2008 13:20Káčula
  Milí psouňaři, byla jsem o víkendu ve vídeňské zoo, ve výběhu pro psouny byli vidět tři psouni, tak nevím, jestli ostatní hlídali v podzemí děti, každopádně si všichni tři přišli ke kraji výběhu pro podrbání :-) Byla jsem z toho v naprostém šoku - v pražské zoo absolutně nemyslitelné (nebo jsem psouny nikdy netrefila ve správném rozpoložení), přemýšlím, jestli v té Vídni neukazují nějaké zdomácnělé kusy :-) Pokusím se dát sem nějaké fotky.
  13.5.2008 18:09Petulka
  Káčula: v pražské zoo sem jednou psouníka potkala přímo na cestičce...ale moc přátelsky se teda netvářil a o mazlení evidentně nestál...super psouní kolonii maj v Jihlavě....
  13.5.2008 20:36Marťas
  Tabi: moc děkuji, snad to půjde
  Petulka: musím se přiznat,že zatím jsem nového člena rodiny nesháněla, dělá mi problémy se s tím vypořádat,ale co jsem tak jukala bude to asi problém
  13.5.2008 22:09Tabi
  Marťas: máš email a Zprávu :) a hoď odkaz do diskuze na album :), já už koukala, byli to čumáčci, hlavně ty spící fotky jsou kouzelné :)))
  13.5.2008 22:17Petulka
  Marťas - my právě chceme novýho rošťáka páč nám tu prostě chybí..je tu bez něj smutno..prázdná klec :((
  13.5.2008 22:50Marťas
  Tabi:moc díky, s tím odkazem to bude trochu slabší, nejsem s počítačem moc sehraná
  Petulka: já by také moc chtěla malýho psounka, ale už teď vidím, jak je těžko k sehnání
  13.5.2008 22:52Tabi
  Marťas : https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=338
  13.5.2008 22:54Marťas
  Tabi: moc díky, je mi divné, že jsem fotky popsala, ale popsaný nejsou, musím nechat myš na fotce a pak je to teprve popsaný, možná to časem vypiluji, ještě jednou díky
  13.5.2008 22:57Tabi
  jsme na chatu, Marťo, pojď :)
  - - - - -
  hm, to nevím, co Ti to dělá
  13.5.2008 23:12Marťas
  Tabi:omlouvám se, ale jdu do spát, ráno v 5 vstávám, mějte se krásně ahojky
  13.5.2008 23:16Káčula
  Tady jsou https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=339.
  14.5.2008 10:16Jindra
  Ahoj vespolek, tak jsem včera provedl měření - víte jaká je rychlost psouna na volné zahrádce? Šedesátšest centimetrů za hodinu. Ale pak už se to nedalo posuzovat, protože jsme namísto tunelu začali budovat místnost.
  Jinak zejtra máme jmeniny, tak nasaďte dravcům papírové kloboučky a přijďte na oslavu - sena bude dostatek ;o)
  14.5.2008 10:29Tabi
  Jindra: tak u nás se taky včera měřilo, teda spíš vážilo, zdálo se mi, že Rozárka zhubla, tak jsem přitáhla váhu a nechtěla jsem věřit svým očím :D 1440g, Julča má taky víc 1250g :) tak já nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu!!! :)
  Tak doufám, že nám zítra moc Žofinka nezaprší :))), jo pro nás prosím dietní seno :D

  Káčula: úžasné fotečky, asi musím nutně do Vídně ;)))
  14.5.2008 13:39vegous
  čaues tak se pokusím dneska něco nafotit.. je hezky asi ty naše myši vytáhnem ven... mmj má přítel taky pěkně zvláštní zážitek: předevčírem jsem byla na pivečku v nedaleké zahradní restauraci, když tu mi přítel volá, že dorazil domů a že míša je nějakej divnej..., že jen leží, zavřený očička, a když se ho dotkne, jen malá reakce..... tak jsem už startovala, že pofrčím domů, protože jsme z toho byli oba vyděšení, protože to není tak dlouho, co jsme přišli o Kukýška ...... za 5 minut mi volá zpět, že míša je naprosto OK, a dělá brajgl, že asi jen spal jako když ho do vody hodí... prostě byl tuhej jak dudek.... no ten nám dal :)

  Taky jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo doma puberťáka psouního kluka, ..... Míša teď furt naskakuje na Bobču, někdy to vypadá jako výzva ke hře... ale bobu to už prostě "netankje"... jenže míša se prostě nějak hodně "přehřívá"... takže se každou chvíli chladí na dně klece... tak nevim... jestli je to hormóónama.... protože jinak vypadá fakt zdravě :) tak písněte, kdybyste měli podobné zkušenosti.....
  14.5.2008 13:40Jindra
  Tabi: neboj, u nás se nepodává dietní seno, ale hubne se sportem. To si vykopeš půl metru tunelu a můžeš do plavek.
  Káčula: Vídeňská zoo je dobrá.
  14.5.2008 13:42vegous
  PS: my snad ani raději nevážíme :)
  14.5.2008 15:06Káčula
  Vegouši, jak starého puberťáka máte? Kajča tohle dělal holkám celé své první dva roky, možná dva a půl, teď ho to nějak záhadně přešlo - nebo to dělá, když nejsme doma :-)
  15.5.2008 07:21vegous
  Káčula: myslím, že by Míšovi mohli být tak max 2 roky....
  15.5.2008 10:21Bertíček
  vagous: rekla bych ze je to normalni. Bertik otravuje malou porad a byt v prime souvislosti s timto divocenim nebo jen tak se proste chodi chladit na dlazbu do predsine nebo koupelny. v lete jim davam mokrou uterku do prepravky, kterou maji pobliz a obcas, byt s odporem, lehnou a chladi se. Nicmene uterka vetsinou vezme za sve:-)
  Takze se neboj, jsou to posuci. Parkrat jsem uz taky s tim nebozatkem cloumala, protoze byl jak hracka. Samozrejme ze se leknul, stipnu, steknula a utekl:-)
  15.5.2008 11:51vegous
  ok,... takže to asi nebudem řešit.... jen na to nejsme zviklí... Kukýšek zvládal vedro úplně vpohodě, tak jsem se raděj optala... to teda nevim, jak Míša přežije cestu na dovolenou.. cca 400 km, ale snad to zvládne.... bobču máme vyzkoušenou... ta zalehne a vzbudí se... až se klec přestane klepat :)
  - - - - -
  pardon zvyklí ;)
  15.5.2008 13:22Tabi
  Jindra: tak Žofce přejeme všechno nej ;o)) a my se teda omlouváme, že nepřijedem, ale nejdřív musíme vykopat ten tunel, abychom mohly do plavek :D, teda samo myšky, já možu :D
  15.5.2008 14:36Aleš
  jindra...jak to zvládáte se zvětšenou smečkou? jo a Adélka má dneska narozeniny:)...5....a Jim taky, protože nikdo nevěděl, kdy se narodil, když jsem kupoval, tak jsme mu to rozhodli na stejný den jako Adélce...a pro úplnost jsou mu 3:)
  15.5.2008 16:08Jindra
  Aleš: tak to hnedle běžím nafouknout další balónky. Jinak to zvládáme přiměřeně - Žofka si brání obejvák, Jim se nedá, takže jsem je už několikrát trhal od sebe, Adélce je to jedno a ubytovala se v ložnici. Když pustím jenom jednoho, tak stojí u klece kde je ten druhej zavřenej a dělají si schválnosti. Když je venku Jim, tak pro jistotu doráží i na Adélku.
  Dám ti fotky do
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=312
  - - - - -
  Aleš: Jinak včera byla Žofka ftipná - vychovávala Adélku - zakazovala jí co sama nesmí. Třeba okusovat rákosovej květník. (Jako by to sama nikdy nedělala)
  16.5.2008 16:02Terysek
  Ahojik muzu se zeptat kde se daj sehnat ty psouni a jak velkou klec by meli mit?
  - - - - -
  Ahojik muzu se zeptat kde se daj sehnat ty psouni a jak velkou klec by meli mit?a kolik muze stat??poradimi nekdo??
  16.5.2008 16:53Petulka
  Ahoj..tak sem dostala info že by bylo k mání psouně..ale mám problém s hlídáním...pohlídal by mi ho někdo cca v termínu 10.-26.7. ?
  16.5.2008 17:24Terysek
  Ahojik muzu se zeptat kde se daj sehnat ty psouni a jak velkou klec by meli mit?a kolik muze stat??poradimi nekdo??
  16.5.2008 19:00Marťas
  Ahoj Petulko, odkud máš info? Nemají volných více...
  Tady jsem poslala ještě pár fotek, jde to pomalu, odkaz je na:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=340
  - - - - -
  Petulko: Jo, ještě k tomu hlídání, nemohu jsem na dovče v zahraničí...
  16.5.2008 19:51Petulka
  Marťas: nevím podrobnosti - dnes mi psala Jolly sms že našla někoho s psouňaty...jenže já pořád nevím co se mnou bude..jedu právě v tom termínu taky na dovču a nechci mimi nechat na tak dlouhou dobu samotný...tak to asi nechám na příští rok. Zkus kontaktovat přímo Jolly, řekne ti víc.
  16.5.2008 20:06Terysek
  Ahojik muzu se zeptat kde se daj sehnat ty psouni a jak velkou klec by meli mit?a kolik muze stat??poradimi nekdo??
  17.5.2008 15:00stana
  Petulko : ty přece hlídaní máš....
  17.5.2008 17:11Žanda
  Terysek: Nevim přesně kde můžeš sehant psouna, je to obtížné. Dej si inzeráty a také v inzerátech hledej. Psounů je málo a zájemců je hodně.
  Cena se pohybuje cca kolek 4 000 - 6 000Kč
  Klec je potřeba docela velká. Podívej se po internetu, třeba tady:
  http://www.psouni.estranky.cz/stranka/o-psounech A taky se podívej tady do fotoalb, uvidíš tam různé klece a vychytávky. ;-)
  Přeju hodně štěstí při hledání.
  18.5.2008 11:54arturek2
  Petulko, koukám,že seš z Prahy, tak pokud by jsi nenašla hlídání, tak klidně napiš...ráda si k sobě na chvíli vezmu další bestii :o)
  19.5.2008 09:01Jindra
  doplnil jsem nějaké obrázky do alba: https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=312
  19.5.2008 11:47Bertíček
  Ahoj, zdravim vsechny psounare:-) Mam par fotek, ktere se budu snazit sem umistit, jen co jednoho dne nezapomenu prinest do prace fotak nebo kabel :-)

  Jindra: krasny fotky:-))

  Terysku koukni se na celkem napadny odkaz "chcete psouna?" v prave horni casti stranky nad diskusi, kde najdes odpovedi na sve otazky.
  b.
  19.5.2008 14:04Jindra
  Bertíček: na fotky se všichni těšíme :o)

  ... jo a vlastně jsem chtěl napsat, jak u nás pokračovalo zbližování. Takže první den se nejdřív všichni prali, pak už "jen" dobejvali jednotlivé kóty - například Žofinda pod komodou, Jim pod televizí. No a od pátku se začali kamarádit a hrát si spolu. Začali bydlet v jedné kleci a tak. A dneska společnejma silama začali ničit obejvák. Jde jim to opravdu moc dobře, nejsou k udržení.
  - - - - -
  ... takže poučení - brát si psouníky na návštěvu na tři dni je málo.
  19.5.2008 20:18Petulka
  psouni v naší zoo žijí naprosto svobodně, nijak neomezováni, nechytáni a tudíž ani neprodáváni.
  Přesun jinam než do jiné zoo nepřichází v úvahu, neboť jde o zvířata zvyklá žít na rozsáhlém území ve velkých skupinách, která jinak strádají.
  Doporučujeme Vám zaměřit se na jiné zajímavé hlodavce nebo králíky, současná nabídka je velmi pestrá.


  tak tuto odpoved sem dostala z pražské zoo na dotaz o mládě :) přála bych mu vidět jak naši psouni strádají
  19.5.2008 23:42Aleš
  Petulka...taky se nabizim ke hlidani. Jindra s Mirkou a Zofkou pojedou nejspis na dovolenou spolecne, takze nebudeme mit koho od sebe odtrhavat. Ale i kdyby Zofka na navstevu prijela, tak tri nebo ctyri psouni, to u je jedno:)
  20.5.2008 07:38Marťas
  Petulka : tak to očekávám stejnou odpověď....taky jsem jim napsala a ještě jsem jim posílala pár fotek našich "bobánků" a taky to, že manžel by chtěl být u nás doma psounem.....co k tomu dodat...
  20.5.2008 12:02Petulka
  Marťas: já sem to taky řikala že bych si to se šmudlákem klidně vyměnila :) takovej pohodovej život..největší jeho starostí bylo kde co sežrat...
  20.5.2008 15:01Marťas
  Petulka: tak mi ze ZOO odepsali ve stejným duchu...
  26.5.2008 11:02Jindra
  Tak si o víkendu Žofinda hrála na zoologickou zahradu. Nevím, jestli si ona myslela, že je zvířátko v zoo, nebo jestli si myslela, že jsou v zoo ti za plotem. Běhala po zahradě a když někdo šel kolem plotu a koukal na ní, tak si sedla, utrhla si kousek trávy a koukala na něj. Asi tak jako když si v kině sedne s popcornem.
  26.5.2008 11:35Kožót
  K té zoologické. Také mám teď jednu na starost. Jolly odjela na dovolenou, tak mám na starost ten její zvěřinec :-). Zajímavé je, že část jejích psounů je ke mně, vetřelci, vyloženě přátelská a druhá by vraždila. A to dobře vědí, že jsem jim přinesl žrádlo. Ale s pomocí rukavic to zvládnout lze.
  26.5.2008 14:14Jindra
  Kožót: To je ještě v pohodě, Alešův Jim je na nás jako zlatíčko, nechá se drbat, hladit, ale když mu něco přeletí přes nos, tak kousne. A protože neumíme poznat to přeletění, tak mám oba palce docela schopně pokousané.
  26.5.2008 14:23Kožót
  Jindra: Je fakt, že na těch psounech u Jolly je jasně vidět jejich naladění, takže vím, u koho při krmení nasadit rukavice...
  26.5.2008 21:07Aleš
  Jindra...jo tak ty budes Jima pomlouvat:). No ja mu to reknu a pockej priste:). Doma se uz zase uklidnili, a jsou mazlici, ale potreboval bych malou papirnu na vyrobu kartonu, aby mely mysky co kousat. Kdo ma porad nekde shanet krabice. Nejak se tam u vas rozjely a ted jedou jak bobri:)
  27.5.2008 09:20Jindra
  Aleš: já myslím, že Adélce chybí různé nástražné akce - jako třeba falešnej práh ze smrkového dřeva - u nás jeden překousala za den a dost jí to bavilo. Jo a taky zahradní domek z lipové překližky, ten se jim taky moc pozdával, Žofinka už prochází francouzským oknem. (mimochodem - materiál na zahradní domek dodala firma oukej elektro - když neautorizovaně upevnila reklamní plakát na náš sloup elektrického vedení)
  27.5.2008 17:45Petulka
  Jindra: to sme měli se šmudlákem pořád a to byl náš :) to se to tulilo, mazlilo a nejdnou mu něco někde bliklo a chramst :)
  28.5.2008 18:28Makeeka
  Ahojky, nemá tady náhodou někdo na prodej maličkého psounka ? Všude hledám, ale nemůžu nikde sehnat :o(
  Kdyby náhodou někdo měl, nebo alespoň věděl, kde bych ho mohla sehnat, prosím písněte mi na mail
  makeeka@seznam.cz
  Moooooooc děkuju :o) Markéta
  28.5.2008 22:39Verulka
  ahojky mam dotaz kolik psoun stojí???
  29.5.2008 19:50Marťas
  Verulka: našeho Čipánka jsme před 8lety ve Zverimexu koupili za Kč 4.700,- a Sárinku v chovné stanici za Kč 2.000,- a to bylo před 4 lety....Dnes to bude o něco více...
  30.5.2008 11:53Verča
  Ahoj,mohl by mi prosím někdo poradit?našemu syslíkovi se udělala lysina na boku,v určitém místě úplně ztratila srst,až na kůži.Co je to a jak se to dá léčit?děkuju
  30.5.2008 14:19Jindra
  Verča: obecně se hodí čistit klec a zastavit se u veterináře, kožních chorob je mnoho a léčí se různě.
  30.5.2008 17:21silversea
  verulka: dnes se ceny vyšplhaly přes 7000Kč - psouni se nesmějí dovážet, tak chovatelé přizpůsobily ceny:-((
  31.5.2008 08:40Jindra
  Ahoj vespolek, tak se musím podělit o poslední zážitek se Žofinkou. Včera si běhala po zahradě a když jsme jí večer chtěli vzít domů, tak nebyla k nalezení. Tak jsme jí hledali celej večer až do noci a ráno znovu. A Žofinka nebyla k nalezení. Nicméně padla sedmá hodina, to je čas vstávání a snídaně a Žofinka se vyhrabala z jedné ze svojich děr, rozhlédla se po světě a začala hledat, kdo jí pohladí. Pak se nechala nosit a hladit. Protože se nám zdála prochladlá, tak jsme jí dali do klece polštářek chemického topení (nevím jak se to jmenuje, takovej červenej polštářek co v něm je kousek plechu a ten když se zlomí, tak to hodinu hřeje na 60stupňů). A Žofinka si teď leží v kleci v hnízdě a posouvá se po polštářku z jedné strany na druhou.

  No a když jsem zkoumal její díru, tak jsem zjistil, že je půl metru rovně a pak odbočka a zase metrová díra. Zvláštní je, že se nám včera vůbec nepovedlo tu odbočku najít, trochu jí podezíráme, že si jí za sebou schválně zabetonovala.

  A poučení - nenechat psouníka moc dlouho norovat na jednom místě, jinak nevíte kam se prohrabe.
  31.5.2008 10:46arturek2
  Jindro,tak to bych měla infarkt,fakt..bych asi umřela strachy. Ale zase na druhou stranu se u vás Žofinka má jak v ráji jak v přírodě.
  31.5.2008 14:03Jindra
  Arturek: se neboj, u nás to k infarktu nemělo daleko. Já se ráno vzbudil asi ve 4 a šel jsem na zahradu jí hledat.
  31.5.2008 16:32Marťas
  Ahoj,když čtu o norování Žofinky, tak se musím smát. Vzpomněla jsem si , že to samé nám kdysi dávno udělal Čipánek taky, ale na rozdíl od Žofky byl s manželem v Českým ráji u skal ve volné přírodě. Spali o víkendu někde pod převisem a nechali Čipánka norovat a Čipánek opravdu velmi, velmi dlouhou hrabal. Zmizel v sobotu během dopoledne a ještě v neděli večer ho neměli. Manžel to tam s klukama prošmejdil všude okolo, protože Čipánek se mohl "vynořit " kdekoli. Ani na čokoládu ho neutáhli, mlsotu jednoho.......A pak z ničeho nic vylezl a hnal se k misce s jídlem......Teď se tomu smějeme, ale tenkrát nikomu do smíchu opravdu nebylo.....
  31.5.2008 17:02Petulka
  teda já koukám jak blázen....jak je máte všichni ochočený..já si to neumim představit že by sme šmudloně něchali někde takhle pobíhat....jednou se nám osvobodil na ulici z přepravky a to byla honička....a vaši psouníci si vklidu norujou ve volné přírodě :)))