od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2008
 • Zobrazuji 153 zaznamu.
 • 3.8.2008 13:25Anežka
  Není tady nějaká pěkná psouní slečna z Prahy nebo Kolína, která by byla ochotná se občas potkat a pohrát si s naším Kryšpínem? :-)
  4.8.2008 00:21Mrazík
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=346 svišta na procházce nová fota tak se jukněte
  4.8.2008 08:13Kožót
  Mrazík: Svišťa je frajer, ve svém věku...
  4.8.2008 12:33Marťas
  Mrazík: moc, moc pěkný fotečky.."staroch vypadá na svůj věk moc dobře..."
  4.8.2008 17:23Jolly
  Sanninka- ahoj, byla jsem na dovolené. Pošli s ní rodiče té MVDr.Šikulové, ona jí odebere krev a celkově ji prohlédne a hned víš na čem jste. Badik už se sebral a vypadalo to, že dlouho nebude. Teď mě čeká kontrolní odběr. To co píšeš se mi nelíbí, je třeba jednat rychle, takhle přes net těžko zjistíme co to je. Ona udělá rozbor bobečků, krve a mrkne do tlamky a je doma. A musím říci, že vůbec není drahá! Kdyžtak mně zavolej.
  5.8.2008 08:37Vinny
  Saninka: ahoj poslechni jolly a jednej raději rychle než vyčkávání, může pak už být pozdě na nějakou léčbu
  5.8.2008 10:54Jindra
  Ahoj vespolek, zdravím z chirurgicke ambulance....
  Máme doma na hlídaní Timona a Dorinku, to by celkem šlo, ale Timon se rozhodl, že jsem největší nepřítel státu a tak na mne dělá chřestýše. Zatím to odnesly dvoje rukavice a levá noha. Jolly - ty je budeš znát, myslíš si, že existuje metoda, jak si Timona udobřím?
  Když jsme je včera přivezli, tak se choval celkem spořádaně, nechal se vzít z klece, prohlédl si obejvák a pak se šel nechat pohladit. Když začal u hlazení ježit ocas, tak jsem si došel pro rukavice a on za mnou a motal se kolem nohou. No a pak rukavice přišla k díře na levém malíčku. Tak jsem se na něj rozzlobil a zavřel ho do klece. Dneska ráno ho Mirka pustila a já s bosejma nohama nestihnul projít dost rychle. U snídaně jsem seděl s nohama na židli a on mne hlídal a chřestil na mne zubama. Cestou do klece to odnesla druhá rukavice.
  Zvláštní je, že Timon úplně ignoruje Žofindu a ještě zvláštnější je, že i naopak Žofinka ignoruje Timona. Občas se poštěkají jen Žofi s Dorinkou, ale nic zvláštního, jen na sebe zapískají a utečou každá jinam.
  5.8.2008 12:29Kožót
  Jindra: Máte, koukám, veselo :-) Timon mi připomíná mojí Kačku, ta také nenávidí kohokoli, kdekoli a kdykoli s výjimkou mojí a Bobíka.
  5.8.2008 22:04Petulka
  Jindra: koukám že můžu bejt ráda že nakonec skončili u tebe :))
  6.8.2008 09:08Jindra
  Petulka: no jestli chceš, můžeme si to v půlce vyměnit ;o) Dělám si legraci.
  Dneska ráno byla dost dobrá scéna - Mirka se rozhodla že necha Timona trochu proběhnout. Když jsem vylez, tak stála v kuchyni na židli a smetákem řídila dopravu pod sebou ;o)
  Timon je divoch, občas se zdá, že už s ním bude řeč, ale pak se zase naježí a začne chřestit a je po srandě. No snad ho to přejde a nějak se domluvíme, ještě na to máme tejden.
  6.8.2008 12:35Petulka
  se aspoň doma nenudíte :)))
  6.8.2008 13:39Jindra
  Petulka: to teda ne. Přijdeš si pohrát s roztomilejma veverkama? ;o)
  6.8.2008 16:47Marťas
  Jindra,Petulka: ...musím se přiznat, že Jindru obdivuji. Náš Čipánek se taky s nikým jiným nesnesl a je fakt, že v tom afektu pak nepoznával ani nás...a lidi se nenechali říct, takže proběhlo spousta šití....držím palce, aby se vztahy zlepšily
  7.8.2008 08:35Luciperka
  Dlooouho jsem tu nebyla! Jen chci dát info, že v Pražským útulku Měcholupy mají psounka .... jestli to tu už nebylo. http://www.datak.cz/utulek/ostatni.jsp
  Papapa všem psounkům pusinku a hezký zbytek léta
  7.8.2008 08:50Jindra
  Luciperka: myslíš že je to ta popuálrní celebrita z blesku???
  http://www.blesk.cz/clanek/96345/psoun-se-zabehl-je-to-mazlicek.html
  7.8.2008 09:27Luciperka
  Bych řekla, že ano. Bych si ho vzala, ale mám už 2 potkany v garsonce a téměř žádné zkušenosti. Zatím nenápadně přemlouvám přítele(po mejlu) - je taky zvířátkomil. Kolik místa by potřeboval na bydlení?
  - - - - -
  Jsme u Grébovky tak ven by chodil běhat tam a na balkon.
  - - - - -
  A na chatě ... bych ho vzala na Kokořín :o)
  7.8.2008 09:29Kožót
  Naštěstí ho nenašli v zimě, to by byl titulek: Psoun se zaběhl, je to krvalačná bestie
  7.8.2008 09:41Vinny
  no já tam hned píšu :), k holkám psounka sháním
  7.8.2008 09:44Luciperka
  Vinny: dej vědět :o)
  - - - - -
  Kožót: :o))))
  7.8.2008 09:52Vinny
  Luciperka: to je různý, u mě psounice maj dvoumetrovou klec a stejně je to málo, takže většinou sou puštěný po pokoji, už si zvykli na nový bydlení takže je začnu pouštět po celym baráku a předpokládám že to bude taky málo :), záleží na tom jak se psounkovi věnuješ a jak často ho pouštít ven, a myslim že všichni ti tu potvrděj že skoro žádná klec na psouna neni dostatečně útěku a rozebrání vzdorná :), o tom že sem tam zahoří křeslo, gauč popřípadě zeď ani nemluvim
  7.8.2008 09:56Luciperka
  Vinny: jj právě když jsem dřív ještě bydlela u rodičů, bylo tam místa dost, ale naši psouna ne e! A teď zase, když jsem sama tak je málo místa. V domě se mají bájo a hlavně máš zkušenosti. Tak třeba se majitel nepřihlásí a bude tvůj! Kája (přítel) právě teď dělá mrtvýho brouka a to je když nechce říct ne, aby nebyl ten zlej :o)
  7.8.2008 10:07Tabi
  Luciperka: ahoj, Tebe jsem už dlouho neviděla :))).

  já myslím, že je úžasné, že se vůbec našel a chytil :)

  s tou klecí si dovolím částečně odporovat, naše klícka zatím vzdoruje útěkům, ale je fakt, že do ní holky už vyhlodaly slušné zářezy :)
  7.8.2008 10:13Luciperka
  tabi: průběžně to tu sleduji ;o) furt mě to nepustilo.
  7.8.2008 10:19Jindra
  Co se klece týče, tak Žofi s ní nemá skoro žádnej problém, má takovou menší klec a řekl bych, že jí má ráda. Prakticky jí neničí, někdy si doní i sama zaleze (když je unavená a chce se jí spát a nepodaří se jí propašovat do ložnice). Jediné co je, tak když něco provede a musí do klece "na hambu" tak potom jde ubližovat záchodu - rozhazuje kočkolit, nebo okusuje hrany záchodové bedničky nebo vchodu do záchodu. (záchod je pro Žofinku ta spodní zelená komůrka kdo se dívá na fotky)
  Ale je pravda, že v kleci moc nebydlí, ona si žije v celém obejváku s občasnými útěky do koupelny, prádelny a ložnice a hlavně bydlí na zahradě. Skoro bych řekl, že 600m zahrada je pro psouníka tak akorát, k plotu dojde jenom když ná moc krátkou trávu.

  Jo a kupodivu Žofinda se z klece moc nedobejvá - občas se stane, že zapomeneme zacvaknout takové ty uši kterejma drží dráty na vaničce a všimneme si toho třeba až druhej den.
  7.8.2008 10:58Tabi
  Luciperka: koukám ;))

  Jindra: chjo, taková sci-fička tady nepiš, náhodou si holky pustí pc, kouknou, jak se žije v ráji a já s nima nevydržím :D:D pro nás je teda nepředstavitelné volné puštění, každý výběh znamená zničení své paničky neustálým dozorem a pobíháním za divou zvěří :)
  7.8.2008 11:07Vinny
  no já musim zaťukat zatim mi v novym nic neudělali sama každou chvíli kontroluju zeď, nábytek atd. a je mi to až podezřelý, akorát Bou nesnáší vysávání takže vim že když vysaju vesele mi vyhází půlku klece na koberec (a že tam nějaký pytle sena už sou), je pravda že maj dost práce s tim natahat si do klece veškeré oblečení, hadry atd. co najdou tak jim na demolici zatim nezbejvá čas (a já zmetek jim to každej den z klece částečně vyndám a rozmístim), psouni mě naučili skvěle uklízet, puštění na zahradě neriskuju na volno, bou by neutekla ale pokud se lekne nevidí neslyší, a u luny nepochybuju, že by se leknout ani nemusela, takže jen tiše závidim volné puštění na zahrádce :), bohužel moje zahrada nemá zatim ani ten plot navíc mám problém tam najít želvu natož psouna
  7.8.2008 11:11Káčula
  Zajímalo by mě, jestli se najde majitel toho psounka. Doufám, že ho někdo nevyhodil schválně na ulici :-(
  7.8.2008 11:38Saninka
  ahojik vsichni no zda se ze to bylo z nejaky kytky vsimli sme si ze se ji todeje kdyz sezere bourku nebo ak se ty kytce nadava...jina uz je chickce dobre mamina ji vzala na chatu a tam je jina trava...nehnojena... jinak s tou agresi... si rikam ze mame poezrele hodny psouniky jak to tak ctu:-) pupi mel jeden zachvat takovej cim hodnejsi sem nanej byla tim byl horsi ... to sem ho zavrela do klece a nebavili jsme se kdyz se neuklidnil a zacal bejt agresivni i na Chicky tak sem ho dala do vany ... tak to zabobkoval tak ze sem ho musela umejt a od ty doby byl pokoj:-)))
  7.8.2008 11:38Jindra
  Jo a nenapsal jsem aktuální stav s Timonem a Dorkou: Takže Timon na sebe už dneska nechá Mirku šáhnout a pohladit - na mne teda pořád chřestí.

  Co se týká chození na zahrádku, tak to taky nebylo tak jednoduché. Žofinka se nejdřív nedokázala orientovat a bála se otevřeného prostoru, takže jsme jí vodili na provázku a učili jí, jak se z kterého rohu dostane domů. Ze začátku to byla legrace - trefila domů od kotelny a od pergoly ke kotelně, takže běhala v takovejch troj a čtyřúhelníkách. No a když zvládla chození do baráku odkudkoli, tak jsme jí začali nechávat vycházet ven a postupně se rozhlížet. Ze začátku po špičkách, protože když se lekla tak se rozběhla kam zrovna koukala, no a teď už je to jednoduchá, chodí si sama. Jenom si občas vezme do hlavy nějakou hloupost - jako že bude bydlet v jahodách a že se tam zahrabe tři metry daleko. Poslední dobou zase chce bydlet ve stínu pod autem.
  7.8.2008 12:02Vinny
  Jindra: můžu se zeptat jen tak pro zajímavost jakej máte plot? tim klasickej i bou alá kulička bezproblémů proběhne
  7.8.2008 13:29Jindra
  Vinny: máme klasickej - tedy betonová podezdívka ccz 10cm, pak 2cm mezera a pak pletivo. Nedělám si iluze, že by Žofinku ten plot zastavil, navíc třeba brána je na 10cm kolečkách, malá branka má takovej rámeček, kterým se protáhne když odněkud přicházíme. Je to o tom, že je celkem dost teritoriální a zahradu považuje za dostatečně velkou a dostatečně prozkoumanou.
  - - - - -
  koukni, tady
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=328&page=2 dole jsou nějaké fotky u plotu, ale jsou dost staré, to ještě nosila kšandičky
  7.8.2008 15:18Vinny
  Jindra: tak to ti jen tiše závidim :), doufám že se aspoň příští rok propracuju k venkovnímu výběhu, bou lidi miluje takže tu bych přinejhoršim u nejbližšího souseda asi našla, ale luna by se určitě zpřáhla s krtkama a podkopala by mi nejmíň barák
  7.8.2008 17:01Petulka
  já sem na toho psounka v útulku volala hned včera...bylo mi řečeno že je v karanténě, a že se čeká jestli se přihlásí majitel takže k mání zatím není a na můj dotaz jestli by bylo možné mi dát třeba vědět, či ho zamluvit mi bylo řečeno že si mam hlídat internet a počkat až bude k vyzvednutí...já bych si ho vzala, místo šmudláska...vypadá fakt hezky
  7.8.2008 17:08densy
  Kdo odchovává psouny?at se mi ozve měla bych zájem
  8.8.2008 08:28Vinny
  Petulka: tak tobě aspoň odpověděli na můj e-mail nikdo nereagoval :(
  8.8.2008 10:03Luciperka
  Nepíšou tam, kdy končí karanténa, ale u psů ano a tam je 1týden.
  8.8.2008 10:09Petulka
  Vinny: tak já tam rovnou volala...ale teda moc ochotný nebyli
  8.8.2008 10:09Luciperka
  Jak tak na to koukám tak u ostatních zvířat asi trvá karanténa déle.
  8.8.2008 10:11Petulka
  no to sem se z nich snažila dostat jakdlouho se čeká na majitele a jak dlouho je karanténa a prej mam sledovat internet :(
  8.8.2008 10:11Luciperka
  Petulka: to nejsou ani ve psím v Troji a kočičím na Palmovce - paní by mě nejlépe nechala zavřít jen podle mojich dotazů.
  8.8.2008 10:18Petulka
  jakto ?
  8.8.2008 10:31Luciperka
  Babí měla mrtvici a zlou kočku (babí nebyla hodná) a my v rodině máme pejsky, potkany a dítě s alergií. Takže jsme jí obden jezdili krmit cca 3měsíce. Už je z ní hodná kočka a bydlí u tchýně, ale dalo to zabrat. Nikdo jsme neměl s kočkou zkušenosti a vlastně jsme neviděli jiné východisko než jí dát do útulku odkud si jí babí vzala asi před 10ti lety. A tam byla "milá" paní, která říkala, že je to opuštění zvířete a že je trestný a žádnou radu mi nedala zapsala si mé jméno a myslím, že tam dotěď visím na nástěnce, kdybych tam náhodou přišla. V Měcholupech to zvedla hodná paní a poradila mi, že mám obvolávat malý spolky a útulky. Vlastně se nedivím po takovém přístupu, že se tolik toulá pejsků a koček. Nechtěli jí i když jsem řekla, že jí budeme sponzorovat - NE PROSTĚ NE!
  8.8.2008 10:46Petulka
  Luciperka: trestný jo ? já vždycky myslela že právě proto útulky jsou..kdybys jí vyhodila na ulici to by teprve bylo trestný .... tohle fakt nechápu
  8.8.2008 11:42Vinny
  no já sem se nedávno snažila udat malý holčině několik koťat, který hodlal její dědeček tak jako vždy po měsíci žití zabít, jelikož sem zrovna vyčíhávala psa a nakonec sem se rozhodla že si asi pořídim z útulku a udělám dobrej skutek tak sem si řekla že se jí poptám (sama sem si vzala letos ze stáje dva kocourky takže další kočky nehrozej), v útulku sem div nedostala vynadáno že je jim vůbec nabízim, že jich maj plno, kvůli psovi taky byly nejdřív docela hnusný až po chvíli když zjistili že už sme tam kdysi psa pro někoho brali tak začli bejt přátelštější, no výsledek připadala sem si že vlastně za ty koťata můžu já a že si vůbec dovoluju do útulku je nabízet, psa jsem si nakonec nevybrala, radši jsem si přijela pro štěně na inzerát
  - - - - -
  to jak byly "přátelský" v uvítání i když sem tam přišla v předem stanovené návštěvnické hodiny radši pomlčim, člověk si připadal že je de vlastně otravovat
  8.8.2008 11:50Petulka
  a pak se divěj že tam těch zvířat maj tolik..když se takhle k lidem chovaj...to si taky radši vezmu štěně od chovatele, kterej bude rád že je o psa dobře postaráno , a třeba mi i poradí co s ním dál, čim krmit a nebude ke mě mít přístup "neotravuj"
  8.8.2008 11:57Luciperka
  Přístu neotravuj mají v Troji u opsů. Kamarádka si tam brala psa a vůbec se neptali jestli je to její první pes, jestli má zkušenosti, jestli chce poradit a o povaze psa se také nic nedozvěděla. Nečekala fanfáry, ale tohle jí hodně zarmoutilo. Taky když se kouknete na web tak se jim dost psů vrací. Podle mě je to právě tím přístupem personálu. Kdyby tam přijali i dobrovolníky tak ty vám ještě budou líbat ruce a brečet štěstím, že si toho pejska nekdo odvádí.
  8.8.2008 12:05Vinny
  tak alespoň v tomhle ohledu byly přístupnější dopředu jsem si podle internetu vybrala starší štěně, bohužel povahově dle výkladu by nebylo pro mě, nepřesvědčovali mě ale řekli mi fakta a čekali jak se rozhodnu, snažili se mi pak nabídnout jiné ale bohužel to mi nepadlo do oka, nakonec sem ráda za fenku co jsem si vybrala na inzerát, ale to jejich "uvítání" podle mě musí odradit spoustu zájemců, ono spíš záleží na tom jak se jim člověk asi trefí do nálady
  9.8.2008 19:13Luciperka
  Ten psounek už na webu není!!!
  9.8.2008 21:29Marťas
  taky jsem to zjistila, napsala jsem jim, ale neodepsali mi, počítám, že se přihlásil majitel....
  10.8.2008 11:54Luciperka
  Jak poznají majitele, když není čipovaný? Kdyby se ozval někdo z vás, že je majitel tak by mu to taky asi věřili. Určo to bylo šťastné shledání!
  10.8.2008 13:21Marťas
  Myslím, že by se to dalo dokázat fotkama, každý psounek je jiný.....
  10.8.2008 21:41Petulka
  Luciperka..taky mě to napadlo...přišlo by se na to asi až ve chvíli kdy by se přihlásil pravý majitel...každopádně je to dobře že se našel
  11.8.2008 09:33Luciperka
  Že by sem ten psounař nechodil? KDO JE MAJITELEM, PŘIZNEJTE SE ! ;o)
  11.8.2008 16:14Tabi
  NAZGUL
  Martine, našla jsem doma vytištěných pár stran Tvého povídání o Sáře a Josém, předpokládám, že to je z psoun.com, vím, že jsi se sháněl po svých zápiscích, písni mi, kam Ti to mám poslat.


  Jolly, všechno nej k svátku :))
  11.8.2008 21:48Petulka
  Tabi: Hej pošli mi prosím taky ty zápisky - Nazgulovy povídky mě vždycky strašně bavily, a přesvědčili mě že muj psouník je vlastně přítulný a poslušný zlatíčko :)), Ale José a Sára byli u nás oblíbená dvojka
  14.8.2008 10:51arturek2
  Téda Jindro, co tady čtu?? Takový milý a přítulný zvířátko a Ty z něj uděláš takovou krvežíznivou potvoru :-D Samozřejmě si dělám legraci, zasloužil by jsi metál, že jsi to tak pěkně zvládnul, měli seu Tebe královsky!! Moc děkuju.
  A pro ostatní Žofinka se má opravdu bájově, má celou zahradu a ty nory! skoro jako by měli na zahradě tlupu krtků :-D
  - - - - -
  Jo a jinak hned jak jsme přijeli domů, hned oba zaujali svou pozici, Dorinka šla hrabat pod gauč a Timík se šel se mnou koukat na telku :o)
  14.8.2008 12:56Kožót
  Ahoj. Tady Tabi s NAZGULem objevili jakýsi archiv se stránkami psoun.com. Bude asi potřeba upravit kódování v prohlížeči, ale zdá se to celé kompletní.
  14.8.2008 16:07Tabi
  Já jsem objevila jen Nazgula s pokladem :D
  14.8.2008 21:08Ucho 007
  Ahojda, rozsiril jsem alba o par funkci navic ;-) Tak pisu kratke seznameni, pozdeji doplnime informace do napovedy...

  Nova hlavni funkce jsou komentare ke kazdemu albu - takova minidiskuze. Pokud Vam do alb bude nekdo psat blbosti, jako autor muzete takove prispevky schovavat a ostatni je tam neuvidi. V prehledu (editaci) svych alb vidite, kolik je u alba komentaru.

  Pribylo take celkove hodnoceni alba - hodnotit muzete ovsem pouze alba ostatnich ;-) Pozdeji na diskuzi dame nejakou tabulku nejlepe hodnocenych alb za posledni dobu atp.

  Jsou to funkce pouze pro prihlasene uzivatele, ackoliv neprihlaseni je vidi. Pribyla proto take moznost se z alba rovnou prihlasit (k psani komentare, hlasovani).

  Take v hornim radku je navic posuvnik na "dalsi" a "predchozi", cimz se da pohybovat mezi alby, pokud jich ma uzivatel vic. U prezdivky autora je stejna bublina jako na diskuzi, takze mu jednoduse muzete poslat soukromou zpravu nebo skocit na prehled vsech jeho alb.

  Zatim je to testovaci provoz, tak samozrejme pokud narazite na nejakou chybu, tak mi dejte vedet soukromou zpravou. Stejne tak pripominky a dalsi napady ;-) ... A aby se to dobre pouzivalo, tak zdvojnasobime povolenou kapacitu na alba ;)
  14.8.2008 22:01Petulka
  kožot: zítra to jde do tisku :))
  15.8.2008 08:14Káčula
  Ucho, jsi borec :-) A Taví a Koža taky, že našli a plácli nám sem psoun.com :-)
  15.8.2008 16:17Jindra
  Tohle je asi do zajimavosti:
  http://www.technovelgy.com/ct/Science-Fiction-News.asp?NewsNum=365

  Tady se pise, ze psounici pouzivaji pro vlastni komunikaci vyrazy podobne reci. Jejich jazyk je sofistikovanejsi nez jazyk ostatnich savcu, ktere "jsme" studovali.
  mnoho lidi kdyz poslouchaji psouny, popisujou jejich zvuky jako serie "yips", vysoke stekani, nebo "eeks". Ale Dr. Slobodchikoff rika, ze psouni jsou schopni:
  - ruznymi varovanimi upozornit na ruzne druhy predatoru
  - ruznymi druhy uniku reagovat na ruzne predatory
  - prenaset vyznamove informace, takze pri prehravani poplasnych signalu se chovaji vzdy stejne - i bez pritomnosti predatora
  - varovne signaly obsahuji popisne informace, jako je velikost, barva, rychlost chuze a podobne.

  Psounici dokazi pojmenovavat ruzne skutecnosti k ruznym objektum - jako treba pritomnosti cloveka. napriklad dokazi popsat barvu obleceni u cloveka, nebo jestli je malej nebo velkej. Dokazou popsat, jak rychle se clovek pohybuje, nebo jeslti nese zbran. Pamatuji si konkretni osoby zhruba po dobu dvou mesicu....

  ... a tak
  v praxi to znamena, ze na dvoumesicni dovolenou si musite brat svoje zlaticka s sebou, nebo na vas zapomenou :o)
  15.8.2008 20:56Marťas
  hm....to by mě zajímalo, kdo z nás má dvouměsíční dovču....
  15.8.2008 22:27Petulka
  Jinda: tak že jsou psouni extrémně chytrá (vychcaná) zvířata tu víme všichni moc dobře...co se barev oblečení týče....tak jsme vypozorovali, že některé barvy ho rozzuří víc než jiné...například šedé ponožky fungovaly asi stejně jako červený hadr na býka :)
  15.8.2008 23:14Marťas
  Petulka: je to zvláštní, kdysi dávno jsem na psouních stránkách četla, že by snad psouni měli vidět šedivě, u našich psounů jsem nijak nepozorovala více či méně oblíbenou barvu, zato strašně rádi spali v peřinách nebo často cestujem tak ve spacáku, byli to "slaďoušci" a moc se nám po nich stýská.....
  16.8.2008 11:16LR
  prosím nějokou dobrou duši o pomoc , dnes jsem se vracela z práce a po cestě jsem vyhazovala odpad do kontejneru , tam jsem slyšela kotě , byla tam tři koťátka , zabalena v igelitovém pytli , pouze jedno bylo živé , je to černo bílý kluk , bydlíme v jedna + jedna a chováme morčouny , takže u nás nejde aby zůstal , je hrozně milý , já bych si ho i nechala , kdyby chom bydleli ve větším bytě . Kdyb někdo mohl vzít toho chudáčka k sobě byla bych moc ráda, v pondělí hoodčervíme , arpalitem už jsme ho postříkali. samoyřejmě yadarmo a koupíme mu i nějaké papání. Jsme z Ostravy
  - - - - -
  Mail je
  LenkaRak@seznam.cz
  18.8.2008 20:41Vinny
  tak hlásím že z útulku byly tak hodní a alespoň napsali nakonec odpověď "Dobrý den,
  již je u původní a šťastné majitelky........", takže štastný konec :) pro psounka i majitelku
  18.8.2008 21:18Petulka
  Vinny: tak mě stále nic :)
  19.8.2008 13:27Vinny
  jinak na ifauně někdo prodává samičku psouna kdyby měl někdo zájem
  19.8.2008 14:02Tabi
  inzerát ifauna:)
  Prodám samičku psouna prériového kvůli nedostatku času prodám tříletou samičku psouna, je chovaná doma. Cena dohodou, tel. 724 221 990
  > Odpovědět< E-mail: sulf@seznam.cz
  Inzerát vložen: 19.08.2008 07:32:21 Kategorie: prodám Kraj: Vysočina
  19.8.2008 15:25vegous
  ahoj... koukejte si jí někdo fofrem koupit.... nebo se neudržim... :)
  (ba ne... počítám tak příští rok :) další myšku)
  19.8.2008 21:01Vinny
  vegous: a já myslela že sem jedinej magor :), ale já bych teda ráda tentokrát opravdu toho samečka, tak uvidíme, jinak myši se mi zbláznili otravujou zásadně ve dvě v noci a jinak nechtěj vylízt z kutlochu pomalu, akorát luna mi čas od času sfackuje psa její oblíbená hra, přijít k někomu sfackovat ho a rychle vzít roha, pes byl tak překvapenej že se nezmoh ani na odpor
  19.8.2008 21:22Marťas
  ahoj, paní chce za samičku Kč 3500,- a jmenuje se Medi, zítra mi pošle fotky...ale Jolly má eventuálně kupce...protože já zvažuji a mám dilema..stále chci mládě samečka...ale po našich se nám moc stýská a čas běží...
  19.8.2008 22:14Petulka
  to je teda docela dost za tříletou myšku...ale my se rozhodli že počkáme na jaro na mláďátka...chceme si mimíska vypiplat a naučit
  20.8.2008 08:19Vinny
  Petulka: nepříde mi to hodně, za Bou jako dvouletou sme dávali 4000,-
  - - - - -
  oproti inzerátům kde chtěli za 5letýho psouna 5000,-.............., záleží i na povaze, Bou je tedy milionová, v podstatě uvítá s nadšením jakoukoliv lidskou návštěvu
  20.8.2008 08:44Marťas
  ahoj, taky mi to nepřijde moc, měli jsme doma velkou poradu a dilema,brala bych ji hned, protože se nám moc stýská, ale strašně moc bych chtěla mláďátko...takže počkáme..Jinak opravuji jméno, je to Megi...
  - - - - -
  fotky Megi:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=354
  Je moc krásná...
  20.8.2008 08:48vegous
  jasně,... mě to taky nepřijde hodně :) .....
  jinak zpráva pro Aleše a všechny, kteří nám pomohli s koupí míši... míša je milionovej...i když nás poslední dobou budí tak v 01:30 ... ale to spíš, když se mu ten den méně věnujeme... a taky je to pěknej poseroutka...bojí se psů :) naposledy visel v rohu klece asi hodinu.... ve strachu, že ho něco sežere... pak pejsek odešel... a byl zase redy.. .. je vtipný, jak ke každému páníčkovi má jiný vztah.... jeden na lumpárny... druhej na mazlení....
  20.8.2008 10:21Tabi
  Marťas
  mi to taky nepřijde moc, já na Tebe včera myslela, ale říkala jsi miminko ... :), my se s Kožótem shodli, že bychom vzali i starší než mrně a přeskočili tu hroznou pubertu :), Julča ve třech letech začíná být teprve mazlík :) je to čumáček, hlavně ať si ji vezme někdo, kdo se o ni bude dobře starat :)
  20.8.2008 12:03Kožót
  Megi je hezoučká :-) a také mi to nepřijde přehnané, ta cena.
  Jak píše Tabi, asi bych teď šel do nového psouna tak dvouletého nebo o něco staršího.
  20.8.2008 12:29Marťas
  Tabi: já taky mám strašný dilema, ale Sára nám ve 3,5 letech vlastně onemocněla a skoro rok jsme s tím bojovali....nevím mám z toho depku...v noci se mi zdá jak naháním v zoo psouna ...no mám dost...
  20.8.2008 12:34Petulka
  tak já to beru t pohledu že za tu cenu sem měla šmudlíka malýho..ale je fakt že teď sou ceny jinde
  20.8.2008 13:45Monika
  ahoj, muzete mi napsat, kolik z vas spí přes noc s psouny v posteli? My to nedávno řešili s přítelem. On si myslí, že jsme takoví blázni jen my, ale já si myslím, že je to naprosto běžná samozřejmost v hodně psouních rodinách
  20.8.2008 14:06Tabi
  Marťas
  řiď se srdíčkem, pokud to není láska na první pohled a pořádá váháš, tak snad vydrž. Je to těžké, může si člověk koupit "štěně" a může se mu něco stát kdykoliv, zdraví je vždycky sázka do loterie. Já fakt musím říct, že obě holky jsou po druhém roce života úplně jiné, Roza víc než Julča, ale to je tím, že s námi byla sama, ale když teď ráno drbu Rozu v kleci, přisviští Julča pro svou dávku, začne se u toho protahovat a slastně hýkat :D. Ještě před rokem bylo vidět, že ji kontakt s námi není příjemný a vždycky jsem dostala dávku smradu a případně se počůrala nebo pobobčila. Ale jak říkám, dej na pocit :).
  - - - - -
  Monika
  tak nás si klidně škrtni :D, Julča možná viděla postel při rychlém průletu kolem ložnice a kdybych ji tam vzala, tak se stopro počůrá a pokadí strachy, Roza je tam jak doma, ale v žádném případě tam nespí :D. Nedovedu si představit, že by volně vydržela na jednom místě a už vůbec si nechci představit ten ementál, na kterém bychom se ráno probudili :D:D. Kdepak, u nás je "rozběh" silný emotivněenergický zážitek :D, když už se hecnu a nechám je chvilku samotné, že se osprším nebo usuším vlasy, tak kolikrát lezu i s pěnou na očích ze sprchováku, protože slyším, jak se chvějí trubky a Roza si dělá tunel směrem na ulici :D a pokládám fén co 2 minuty, abych zkontrolovala, že bestie jsou opravdu u svých oblíbených míst a snaží se je zdemolovat :). Přesto si myslím, že jsme člověčopsounopsí rodina ;)
  20.8.2008 14:23Vinny
  Marťas: taky se přiklánim k tomu pokud to tak cejtíš radši vydrž než aby jste byly pak neštastný všichni, já sama bych se staršího psouna vůbec nebála po zkušenostech s Bou, Luna je pořád prdlá a ještě chvíli bude, prostě Bou mě ráda vidí z principu, Luna hlavně jako zásobárnu žrádla (na kterou je teď naprdlá protože kromě ovoce a zeleniny většinou nic jinýho nevypadne.....)
  - - - - -
  Monika: postel nehrozí z více důvodů :), ať už demoličních tak prostorových, panička by zůstala celá ale přes noc by mohlo pár věcí zahořet, popřípadě bych se bála strhnutí bitky se zbytkem zvířecího osazenstva
  - - - - -
  jinak sem koukala že inzerát na psounici už zmizel tak se přiznejte kdo za to může :), akorát tam zůstali ty inzeráty co mě docela vytáčej "drobnější psouni"
  20.8.2008 15:00vegous
  dovolená 2008 https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=355
  20.8.2008 15:05monika
  Jo demoliční důvody - ty chápu...Ferda se čas od času probudí a něco začne okusovat...nejradši pod postelí, kam na něj vůbec nemůžeme a my se jen vztekáme. Já mam trochu klasustrofobii, tak pod ní nemůžu zalézt a to je něco pro něj.
  Jinak u nás je to na období, několik týdnů či měsíců je Ferda v noci zlatíčko a sám se do postele a válé se tam klidně třeba až do 10-11 rána, někdy ho tam večer chceme vzít a utíká hajat sám do pelíšku, kterej má v koupelně. Je prostě náladovej. Tam ho vzdycky zavřem, protože nemá co demolovat...ale spaní v kleci - to není nic moc. Nikdy se tam nerozvalí. Vlastně ferda v kleci v noci nespí. Vždycky čeká až ho pustíme pryč.
  Na zádech chrápe pouze s páníčkama v posteli, nebo v košíčku. Ale nikdy v kleci.
  20.8.2008 15:08vegous
  postel : co se postele týká.... když ještě žil Kukýšek... tak to miloval.... zalezl pod peřinu... a připlácnul se úplně těsně vedle mě případně na mě...., do toho bobinka, ta zase spala jako kulička vždy v nějakém mém stísněném prostoru - v podpaždí, nebo v pokrčený noze... i jinde :)... ta se vzdycky zapasovala do nějaké "díry" ... .. ale teď na stáří dlouho v posteli nevydrží... ale s kukýškem jsem spala třeba celou noc... byl kouzelnej.... a když jsem pak ráno poprvé odkryla peřinu a on byl nataženej na zádech a vůbec se nehejbal... myslela jsem, že se udusil... ale ouha... byl prostě "tuhoš ospalej" a nechtěl se hejbat..... no a našeho Míšu to pomalu učím.. ... zatím to nemá tak rád jako kukýšek... ale asi se mu to taky líbí,... protože když nás vzbudí v půl druhý ráno... hodím si ho do postele... rychle ho přikreju a on si tam půl hodiny lebedí...pak ho vrátím do klece... a jde zalehnout... pak se vyspím i já :)
  20.8.2008 15:10Tabi
  vegous
  krásné fotky, už jsem koukala :), to je vaše chaloupka? :)

  veg, monika
  chjo, taková sci-fi by se měla zakázat ;))))) to je pro mě nepochopitelné :)
  20.8.2008 15:13vegous
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=265 jen pro zajímavost.... fotky ještě s kukýškem.. :)
  - - - - -
  ne ne.... my jsme chomutovský... chaloupku jsme si na týden pronajali.... do jeseníků pro nás daleko
  20.8.2008 15:25Tabi
  vegous
  úúchvatné!!! :))))
  20.8.2008 15:29monika
  Vegous, to je mi tak divný vidět myši a kočku pohromadě :))))

  Tabi - to spani s myší je super :))) my se třeba v noci vzbudíme a začnem ho drbat a strašně si to všichni užíváme :))) Ráno mi rve srdce nosit ho do tý klece :((( takovou placku rozpláclou na zádech :)) Prostě uplně jako s pejskem, akorát zabere míň místa :) Jednou se mi zdálo, že mě neustále obtěžujou nějaký chlapi a lochtají mě na zadku. V tom snu jsem byla uplně vytočená a pořád jsem na ty chlapy řvala:,,Proč mě furt lochtáte na pr...?! Oni se jen chichotali. Když jsem se probudila, dost dlouho jsem se chichotala já...Ferda měl asi sen, prostě hejbal všema pacičkama a lochtal mě přitom v místě, kde mi končí zadek a začíná stehno :))) Někdy jsou ty noci fakt veselý :-)
  20.8.2008 15:32vegous
  monika: to víš.... když se chtěli mazlit všichni... holt to museli vydržet :) ... ale je to už dávno
  20.8.2008 15:36Vinny
  vegous: to já se bojim naše kocoury se psounicema seznamovat, aby se mi pak kocouři nebáli chytat myši, psovi už vysvětlili kdo velí, kocouři se na ně chodí dívat když sou zrovna v kleci jako na televizi
  20.8.2008 15:54Tabi
  Monika
  tak to by nešlo, kdybych vzala do postele jen myši, psi by nás asi udali na sociálku a představa, že spím s 2 veverkama a 2 psy a manža se vedle směje sám v posteli, tak do toho asi nejdu :D, al věřím, že to je bájo ;)
  20.8.2008 15:54Jindra
  Jéje, u nás je taky postel oblíbená záležitost. Žofčina hodina na spaní je osm večer. To si takhle hraje a lítá a kolem osmé si jde sednout k tomu, kdo se kouká na televizi a postupně zapadá mezi polštářky na gauči a když jí někdo nechá odevříno do ložnice, tak se sebere a běží do postele. Mirka říká, že je slušně vychovaná a spí v pyžamu - prostě se pokaždé namotá do přeložené peřiny tam, kde je pyžamo, udělá si z něj kroužek a uprostřed spí. Legrační je, že někdy si brblá ze spaní. Jenže kolem desáté večer je období nočního hladu, takže potom nocuje v kleci.

  Tabi: co to slyším, ty se s dravcema takhle pereš? To u nás tak není, u nás každej kdo drbe, tak je kamarád a je dobré ho zalehnout aby nepřestal drbat.
  20.8.2008 15:58Tabi
  Jindra
  další do sci-fička :D, já tomu prostě nerozumím ;))
  jj, tohle už mi radila Káčula :D, zkoušela jsem zalehnout a drbat, ale vydrží pár minut a pak potřebuje běhat, zkoumat, ničit a honit psy :D zlatíčka ;))))
  20.8.2008 21:53Petulka
  Monika: my to měli tak napůl...usínali jsme spolu, a pak se šmudlásek přesunul do svého pelíšku pod postel..celou noc u mě nevydržel...ale do klece sme ho na noc nedávali....
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=343

  taky máme nějaký spací :)
  22.8.2008 11:46Jindra
  Mimochodem, taky v těchto letních měsících rádi jíte nanuk? Žofinka jí nanuk moc ráda. Teda ona vlastně jí ráda všechno. Nanuk je hezkej v tom, že si ho způsobně drží za klacík. http://img.kralici.cz/psouni/alba/08cad26361d81074c1e0.jpg
  22.8.2008 12:00monika
  Ty myši jsou v tom žraní sladkostí asi všechny stejný :) Jakmile je to sladky, Ferda by sežral nejradši všechno. Takhle zeleninu nebo něco zdravýho, to ta naše bestie ne...
  22.8.2008 14:43Anežka
  No Kryšpín má naštěstí zeleninu rád, nicméně když vidí sladké, je to občas boj o vteřiny, abych se k té sladkosti dostala dřív než on a stačila mu ji vyrvat z pracek:-)

  A jinak co se pití týče, může se utlouct po naředěném Aquilla čaji, toho by snad byl schopný vypít celou petku:-)) Neředěný by asi dostával radši, ale neodvažuju se to s tím sladkým moc přehánět.
  22.8.2008 15:56monika
  Anežka - Ferda je na to sladký tak hrr, že když jsem asi před 14 dněma jedla nejaký sušenky, on byl uplně jako u vytržení, skákal po mě, natahoval se, bral mi jídlo z rukou, pytlíku i ze zavřený pusy (to je jeho specialita...). Dala sem mu takovej trošku větší drobek a sušenky rychle dojedla. Zmetek chtěl ještě, sápal se na mě dál, až se z toho tak naštval, že mu nedam, že mě kousnul do ruky! Nic hroznýho, žádná krev, ale pěkně mě naštval. Což pochopil velice rychle, asi mu to bylo i blbý, protože hned jak to udělal, tak začal zdrhat. Pak byl hned pokornej. Možná mu to i bylo líto. Myslim, že pokud jde o jídlo, rád by jedl naší stravu...těstoviny, zeleninové polívky, rizoto, pizza, pečivo, cokoliv je sladký - na všechna tato jídla se strašně sápe, když mu dáme jen ochutnat drobeček, je uplně hotovej! No má smůlu, je to myš a nemůže žrát jako mlsnej člověk :)
  22.8.2008 16:57petulka
  Jindra: to je dobrá fotka s tím nanukem :)
  Anežka: tak se sušenkama to u nás bylo to samý...taky mi je bral doslova od pusy...a taky pak naštvaně kousal že mu už nechci dát :) ty myši sou všude stejný
  22.8.2008 18:17Marťas
  Jindra: Žofka je boží....krásná fotka..
  23.8.2008 21:20Jindra
  Ahoj vespolek. Dneska nás Žofka zase překvapila novinkou. Obešla barák a já jsem si sednul ke zdi, že s ní jako budu pozorovat její pole. (oblíbené pole je ze zadní strany baráku, je tam je úzkej proužek zahrady) To tak někdy děláme, že jí jako pomáháme s hlídáním, Žofinka to má celkem ráda a přiběhne a sedne si hned vedle. No a dneska kupodivu přiběhla a skočila mi do klína. (venku se většinou nemazlí a ani na sebe nenechá šahat) Tak jsem koukal, co se jako stalo a ona hnedle začala lézt na ramena. Pak na hlavu a pak velikej skok nahoru po zdi. Když zbuchla, tak jsem se teprve podíval, kde sedím a zjistil jsem, že pod jejím "polním" oknem. Takže ona vlastně pozná, které okno je to správné i když to znamená obejít celej barák. No asi je to chytrá holka.
  24.8.2008 10:01Marťas
  no něco na to bude...my jsme hodně cestovali s přívěsem a když jsme Čipánkovi dali kšíry, že půjdem na procházku, tak jsme ho třeba odnesli přes celej kemp a on si to hned nasměroval do našeho karavanu , Čipánka jsme museli právě od karavanu odnášet protože on se vždycky hned vracel zpět, ale Sárince té to bylo úplně jedno, ta si to užívala/té byl náš karavan ukradený/ a myslím, že by se ani sama nevrátila...myslím si,že nějaký ten orientační smysl tam bude....
  24.8.2008 11:08Anežka
  Jindra: No Kryšpín mi venku leze na ramena a na hlavu poměrně běžně, nicméně to dělá proto, aby měl lepší výhled:-)) Úplně nejradši je, když s ním pomalu pochoduju po zahradě a on může jenom sedět a rozhlížet se:-)
  25.8.2008 09:45Jindra
  Anežka: to jo, rozhlíženíse je důležité, proto jsem byl překvapenej, že se Žofinda nerozhlížela, ale rovnou skákala na okno.
  27.8.2008 07:16vegous
  ahoj... tak co, nevíte jestli psounice z vysočiny je již udaná?
  27.8.2008 22:52Marťas
  vegous: Megi je již zadaná, ale zatím si ji nevyzvedli, zato mi jsme si vyzvedli dvouletou Peťulku a tříletého Sama.Jsou moc krásní ...pošlu fotky
  - - - - -
  tak tady jsou:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=357
  ještě nevím jestli jim necháme jejich jména, nevím jestli by dělalo dobrotu je přejmenovávat, ráda bych znala vaše názory...díky
  28.8.2008 07:36Kožót
  Marťas: Gratuluji, jsou skutečně moc hezcí :-)
  28.8.2008 07:59Káčula
  Marťas, taky moc gratuluju, jsou to kouzelné myšky :-)
  28.8.2008 08:55vegous
  marťas: no gratuluji také :) kde jste je vyšťourali?
  28.8.2008 09:07Marťas
  díky, díky a díky...vlastně díky Megi....její věk jsem konzultovala s Jolly a chtěla jsem vědět kolikátá jsem v pořadníku na mimčo...ale to je všechno ve hvězdách a Jolly tu paní od Megi zná a ptala se mě, zda nechceme páreček .....tak jsme zvažovali no a je to.....prosím o vaše názory na změnu jména, sice to není až tak důležitý,ale....
  28.8.2008 09:22Jindra
  Marťas: moc hezci psounci.
  Co se týká změny jména, tak můj názor je, že Žofinda slyší ve větě "Žofinko, pojď si dát něco dobrého" na slovo "dobrého" a ne na jméno. Jako druhé jméno, na které slyší, ale méně často je "ven" (z věty "pojď se mnou ven", nebo "pojď si hrát ven").
  Na druhou stranu, si říkám, že mám své jméno rád a že bych nechtěl, aby mne někdo přejmenoval.
  28.8.2008 09:30arturek2
  Marti, moc gratuluju k psounkům!!! Hned je veseleji doma, vid?
  Co se týče změny jména, já když si přivezla Timona domů, tak jsem mu taky hned změnila jméno, holt jsem doma prostě Rudínka nechtěla :o)) Ale tenkrát byl dost malej, jen pár měsíců a moc si s ním lidi nehráli, takže na jméno neslyšel. A ted po 2 letech slyší na Timona ( taky slyší na "ty bestie" ale pssttt :-)) Takže já bych v tomhle věku asi jméno neměnila, přece jen už jsou dost starý a mohly by mít v tom guláš.... Ale záleží jen a jen na vás jak se k tomu postavíte...
  28.8.2008 09:31vegous
  jj, také bych nepřejmenovávala.... nakonec jim budeš stejně říkat svejma úpravenejma samama a peťulkama..... a oni uslyší jen ........... bla bla bla BAŠTA bla bla bla BANÁN bla bla bla DRBÁNÍ :)
  28.8.2008 09:32arturek2
  Jo a Jindro, přibalil si mejm zvířátkům do batůžku pastičku navíc :o) Máš jí u nás schovanou...
  28.8.2008 09:39vegous
  ... u nás je třeba BOBINKA: bobča, bobu bobule, bobina, bobulka.. pipinka :) a MÍŠA: míša, mišan, miška,.. a nežer to ty lumpe......
  - - - - -
  ha tak teď nevím, jestli je to paštička nebo pastička
  28.8.2008 11:01Tabi
  Marťas to jsou sluníčka! :))) tak gratuluji, zase bude doma divočinka ;)))
  vegous mě dostala s .... bla bla bla BAŠTA bla bla bla BANÁN bla bla bla DRBÁNÍ :D:D to je přesné
  já bych řekla, že by jim změna nevadila, ale přijdou mi ta jména hezká, tak bych jim to nechala :) u nás se jména používají jen na seřvání, a to už je pak fuk, jestli řvu ROZÁLIE, JULIE nebo Rozino, Julino :D, jinak je většinou oslovuji obě jako holčičky moje, případně hůř, když něco provedou :D
  28.8.2008 11:24Jindra
  arturek: díky, asi jí nemusíš skladovat moc dlouho. Žofinka dokončuje letní dietu, takže jí ani nehledá a dokonce se jí delší dobu nepovedlo se zahrabat na zahradě tak hluboko, že by jsme jí potřebovali na "vytahování".
  vagous: pastička je zdrobnělina od slova pasta. Teda předpokládám, protože pastičky na myši od psouníků držím dál.

  BTW: taky máte základní cestovní balíček, kterej obsahuje: pastu, pinzetu na klíšťata, čárkla...
  28.8.2008 11:33vegous
  ne ne.. u nás je cestovní balíček na 2 psouny: velkej kyblík žrádla.. malej pytlík dobrůtek, 1x kšíry, kleštičky na drápky, pinzeta na klíšťata a dobrá nálada :) čárkla nemám, zatím jsme ho ještě nepotřebovali... :)
  28.8.2008 12:09monika
  Jindra: Když si berou lidi psy z útulku, taky nikdo neví, jak se ti psi kdysi jmenovali.
  Půjdu tady asi proti všem, ale já bych se přejmenování nebála, stejně si myslím, že psoun spíš zareaguje když si na páníčky zvykne a páníček třeba hezky zavolá, zamlaská, zašustí papírem atd...než na to, že o sobě ví, že je Ferda nebo Peťulka nebo Sam. Mě osobně by se ani jedno z těch jmen nelíbilo, jestli ti přijde, že se to k nim nehodí a nejde ti to na jazyk, myslím, že ti hlavu neutrhnou :) Já myslím, že si zvyknou.
  Ale jak chceš ty :)
  Četla jsem v jedný knížce (myslim v inteligenci psů), že jeden pes se asi v roce přestěhoval z čech do anglie. Nová rodina na něj mluvila anglicky a přeučila si ho.
  Když byl pes už starej, mysleli si, že ohluchnul, protože přestal reagovat na povely, které dřív bezproblémově plnil. Uplnou náhodou se zjistilo, že rozumí pouze česky a perfektně plní povely v čestině. Byl prostě senilní a pamatoval si jen to, co bylo z jeho mládí :) Přestože většinu života byl ,,angličan :) Když přijel na návštěvu nějakej čech (myslím jeho původní páník) a spustil na něj česky, okamžitě reagoval.
  Proč to tady ale píšu? Tohle bych viděla jako jediné potenciální úskalí tvé situace :)
  28.8.2008 13:42Marťas
  díky za názory...
  28.8.2008 13:56maunye
  dal by ste mi nekdoprosim was e-mail chtel bych si z nekym popovidat o psounech predem dekuji
  - - - - -
  prosim date mi nekdo ten e-meil??
  - - - - -
  tak si zase nemam s kym povidat tak ahon no nic pa :-(
  - - - - -
  ahoj
  28.8.2008 13:58Jindra
  maunye: na co email? máš něco tajného co se nedá napsat sem?
  28.8.2008 13:59Káčula
  Marťas, jsem taky pro přejmenování. Psounům to bude jedno, když u toho uslyší milé slovo a uvidí dobrůtku nebo drbání, a tobě to udělá radost a půjde ti to líp z pusy.
  28.8.2008 20:31vinny
  u Bou sem se tenkrát rozhodla jí nepřejmenovávat na svoje jméno slyší hodně dobře rozezná ho ve větách bezproblémů (hodněkrát ověřeno), ale je fakt že "Bou" používám spíš na hudrování, jinak volám "bouičku", stejně jako všechny zvířata reagujou hlavně na tón hlasu, ale svoje jméno dokážou rozeznat bezproblémů, nevím já osobně bych nepřejmenovávala pokud už sou takhle staří, ale samozřejmě přeučit se dá všechno a je to jen na majiteli :)
  28.8.2008 21:25Marťas
  Ahoj chtěla jsem se zeptat, naše Peťa si strčila celé dýňové semínko do pusy a poměrně dlouho si ho tam nechala, než ho začala dlabat....v tu chvíli mě proběhlo myslí, že máme syslíka richardsona, i když tak vůbec nevypadá, naši psouni to vůbec nedělali, tak nevím...posílám foto, že je to určitě psoun...https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=358
  díky
  28.8.2008 22:23Anežka
  Marťas: Škoda, že jim nejsou vidět ocasy, podle těch se to většinou pozná bezpečně (syslíci ho mají tak o polovinu delší než psouni). Ale podle fotek to vypadá na psounečku:-) Jaké zvuky ti vydávají?
  28.8.2008 22:26Petulka
  Marťas: no já nevim..já syslíka poznam podle čumáčku a podle ocásku a ani jedno tady neni vidět..ale u šmudláka jsme pozorovali, že když dostal nějaký jídlo, tak ho nacpal do pusy a chroupal klidně ještě za hodinu..a to byl psouník zaručeně :) takže ono asi těžko soudit

  Co se jmen týče..já si myslím že reagujou spíš na tón hlasu, šmudlák byl původně Mishu, když sme si ho přinesli domů..ale říkalo se mu všelijak - nejčastěji ty zmetku jeden :))
  Ale moc dobře věděl kdy se má jít nažrat, kdy přitulit a kdy má vzít roha :)
  Takže jestli ti ty jména neseděj, stejně si je časem přejmenuješ spontálně.
  28.8.2008 22:35Marťas
  Petulka, Anežka:zítra budou lepší fotky, bobánci krásně spinkaj, myslím, že ocas má krátký a co se týče zvuků tak je to takový ten štěk, ale i třeba jenom když projdeš kolem klece....asi plaším, stejně bych si ji tak jako tak nechala, už je to naše myška...je fakt ,že asi dělám chybu, že je pořád srovnávám s Čipánkem a Sárinkou,Čipánek byl velký krasavec a Sam mě přijde jak "Žofré" z Angeliky - má ten čumáček takovej křivej, ale je to slaďourek, včera nechtěl ani vylézt z klece a dneska se sice bázlivě , ale krásně procházel po chodbě a nic neokusuje jako Peťulka...
  28.8.2008 22:45Petulka
  však on se otrká...šmudlák taky zezačátku neokusoval nic...
  28.8.2008 22:52Marťas
  Čipánek prakticky okusoval jenom naši sedačku, jinak ho po bytě nic nezajímalo, kabely atd. zato Sárinka byla k neuhlídání....a Peťulka je jak Sára, je to diblík plnej blech, chovat se zatím nechtějí, ale doufám, že to přijde..Sam se strašně rád mazlí v kleci, to se okamžitě natáhne do dýlky a nechá se mazlinkovat....
  28.8.2008 23:05Anežka
  Marťas: Tak pokud štěkají, tak to jsou psouni, sysel ti tenhle zvuk prostě neudělá:-)
  28.8.2008 23:10Marťas
  to je uklidňující ..díky a jak se projevují syslíci?
  28.8.2008 23:18Mrazík
  svišta ně opustil.............................
  nechodil papat tak sem šel za nim do podzemí,hajal .................ale........
  28.8.2008 23:45Marťas
  Mrazík: to je mi moc líto...vím jaké to je...měl uctyhodný věk...
  28.8.2008 23:51Petulka
  Mrazík: tak to mě opravdu mrzí, tyhle zprávy tu čtu fakt nerada, a navíc ještě takovej rekordman a krasavec :((((
  29.8.2008 06:47monika
  :-( už mám zase slzy v očích :(
  29.8.2008 07:23vegous
  Mrazík: . ... je mi to moc líto... také to známe... ale měl u tebe určitě báječnej život .... a dlouhej.... a to je obdivuhodné.
  29.8.2008 07:45Kožót
  Mrazík: tak to mě mrzí, ale je zázrak, že se dožil takového věku.
  - - - - -
  Marťas: Je to psoun.
  29.8.2008 07:57Káčula
  Tak je mi to moc líto :-(
  29.8.2008 08:49Tabi
  Mrazík
  to jsou smutné zprávy :(
  29.8.2008 10:32Marťas
  Kožót: jsem plašan
  jsou bombastický, další fotky:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=358
  29.8.2008 10:35Tabi
  Marťas, klídek, jsou to psouni jak vyšití a jsou super :o)))))
  29.8.2008 10:50Anežka
  Marťas: jsou parádní:-)

  A jinak pokud chceš, aby se jim rychle zlepšila srst, tak já jsem Kryšpínovi koupila tohle
  http://www.promazliky.cz/obchod/detail/1764/felvit_h_tbl. a do tří týdnů měl úplně nádherný hustý kožíšek a i lysinka mu zarostla:-))
  29.8.2008 13:30Radka
  cistila jsem psouniky, tak pridavam par fotecek ... https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=359
  29.8.2008 14:19Tabi
  Radka
  to jsou čumáčci :), to modré je z Ikea, že? :)
  29.8.2008 18:25Jindra
  Ahoj vespolek, tak máme dneska doma upracovaného psouníka. Celé se to má asi tak. Kdysi dávno byla doba, kdy jsme měli v koupelně proutěnej koš na prádlo. Pak se ukázalo, že to není ten správnej materiál a koš jsme nahradili plastovým, s tím, že proutěnej odpočíval v prádelně. Celkem nedávno ho tam "někdo" našel a začal ho upravovat. V poslrdní době mu přibyly vchodové dveře z rohu a velké francouzské okno zezadu. No a dneska asi už nastal čas stěhování, takže Žofinka chodí po baráku a "krade" všechno papírové a hadrové a souká to do koše na prádlo. Bezadnej pohled, jak si po obejváku běží zmačkané noviny, jak se snaží mi nenápadně ukrást tričko co mám na sobě oblečené a tak. Udělal jsem nějaká videa, tak až je vyvolám, tak je pošlu. Je dost dobré, že když ukradne něco většího jako jsou třeba noviny, tak za běhu nevidí a šlape so na ně, takže buď neráží do zdí, nebo dělá kotrmelce.
  29.8.2008 20:41arturek2
  Jindro, moc díky za ty fotky!!! Celkem mě pobavila ta fotka s Mirkou jak je nahoře na tý židli :o)) Předpokládám, že se tam tak trochu schovávala, vid? Za chvilku se hodim ty fotky...
  - - - - -
  Tak tady:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=360
  29.8.2008 23:23Petulka
  Jindra: no to já musím říct že šmudla byl dobrej zloděj...některé kusy oblečení kradl nepozorován, našli jsme je až při čištění hnízda pod postelí, v již nepoužitelném stavu....co se stěhování "nadměrných" hadrů týče, největší zábava byla když tahal celé prostěradlo z klece nebo do klece.... ono mu totiž občas "hráblo" a pelech co měl v kleci stěhoval pod postel a pelech z podpostele do klece...a přesně jak říkáš, šlapal si na to a válel kotrmelce :))
  30.8.2008 21:11Marťas
  Radka: ahojky, fotky jsou moc krásný, zaujali mne schůdky, můžu se zeptat, kde se dají koupit.díky
  31.8.2008 11:09Anežka
  Tak máme doma koridu:-) Ke kočce nám domů přibylo ještě hyperaktivní kotě, což přijal Kryšpín s neskrývaným nadšením. Ještě že máme průchozí byt. To co tady ti tři předvádějí je naprosto neuvěřitelné:-)