od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2009
 • Zobrazuji 61 zaznamu.
 • 4.3.2009 01:28Ales
  Pro Jindru...Mel bych na vas prosbu, jestli byste nam nemohli posledni tyden v kvetnu pohlidat mysaky, prosim. Chtel bych jet zase po dvou letech aspon na tyden na dovolenou:)...dik A
  4.3.2009 08:38Jindra
  Ales: jasna vec...
  7.3.2009 15:30Kristyna
  Koupim mlade psouna, Lilinka mi umrela minulou nedeli a stresne nam cbyby!!!!! Tak jestli nikdo vi o prodeji psounu. Prosim ozve se na TEL 604942631
  7.3.2009 19:49Dáda
  Jindra : děkuju a kde se dá pořídit by jsi nevěděl.....?díky
  7.3.2009 20:18Jindra
  Dáda: No asi tak za měsíc ze budou rodit, takže se začínají hledat chovatelé, co mají párek a mají je venku a očekávají mladé.

  Jinak tady je hezkej obrázek:
  http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?file=grupac.jpg
  8.3.2009 14:59Patrick
  na ty strance je vir!!!!
  8.3.2009 16:04Anonym
  kolik stojí psoun
  8.3.2009 19:15Dáda
  Jindra : no to je mi ale povedený obrázek :-) .. tak snad najdu...není to tedy vůbec snadné :-(
  9.3.2009 07:22MarLen
  ahoj chcela by som sa opýtať že či psoun patrí tiež medzi hlodavce a tiež by aj mňa zaujímalo kolko stojí ?
  9.3.2009 07:41Vinny
  MarLen: ano patří mezi hlodavce a s cenou počítej od 5tis. výš pokud se ti ho vůbec zdaří sehnat
  9.3.2009 23:20Natálie
  Prosím vás řekněte mi někdo kdo máte doma chřestýše, kdy je to asi přestane bavit? Konec března, nebo dýl? Kvído nebyl nikdy v zimě zlej, občas měl nálady že po nás trochu startoval, spíš teda po příteli, ale letos si to vybral za všechny roky zpětně. Nejdřív začal chřestit na přítele a na mě nic, ale kolem Vánoc, když jsem ho drbala, si to rozmyslel a prokousl mi prst skrz na skrz. Od té doby jsme spolu ve válce, ale vážně se to s nim nedá :)) Chřestí, štěká na nás, je jak vyšinutej. Jediný, kdy neútočí jsou asi tak dvě minuty které mi dává každé ráno na to, abych v běhu položila do jeho domku misku s pitím a jídlem. Jinak po mě jde a je to fakt krvelačná bestie. Skáče do výšky, útočí a do jejich pokoje (mají s Agátou teď celý pokoj což mu jen přidalo na kuráži) chodíme jedině s velkým polštářem v ruce, kterým ho pinkáme zpátky. No hrůza. Tak jen sonduju, kdy už ho to přejde. Mám těch válek s ním pro letošek dost :))
  10.3.2009 07:55Kožót
  Natálie: Ahoj Natálko :-) Myslím, že už to nebude dlouho trvat a bude zase ok. Držím palce.
  10.3.2009 10:39Natálie
  Ahoj Kožóte :) Děkuju, snad máš pravdu. Neumim si představit, že bude zase někdy hodnej :)) Nevim ani jak to poznám. Jestli ho to přejde najednou, nebo postupně bude zlej pořád míň a míň. Ale rozhodně vim jistě, že kolem něj budu chodit obloukem ještě dlouho :) Až ho to přejde, podám ti vítězný report.
  10.3.2009 11:56Jindra
  Natálie: U nás dost pomáhá zavřít Ňufka na celej den do malé klece a nechat ho koukat na Žofku. Asitak za šest hodin ho to přejde a je zase hodnej. (teda abych byl přesnej, letos byl na samotce dvarát a pokaždé po třech-pěti dnech chřestění)
  10.3.2009 12:13Natálie
  Jindra: taky mě napadlo ho zavřít do klece pryč od Agáty a nechat ho vycukat. Když jsem ho ale pozorovala tak mi připadalo, že ty jeho hormony nezkrotím ani kdybych ho zavřela na týden do pytle a zavěsila ke stropu :)) Protože ať se snažím jakkoliv, on je jak smyslů zbavený a připadá mi, že má prostě před očima rudo. Nicméně když říkáš že u vás to pomohlo, tak to zkusim. Nic za to nedám. Akorát nevim, jak ho do té klece dostanu.

  On hlavně dělá to, že když vejdem do "jejich" pokoje, zalehne do toho svého bojového lehu a začne cvakat. Dá nám pár sekund a když se neklidíme, tak po nás vystartuje. Rozběhne se proti nám a skočí. To se mi nelíbilo tak jsme si řekli, že mu musíme ukázat, že tohle nesmí. Ať si na nás chřestí a je zlej, sahat na něj nemusím když nechce, ale nesmí proti mě snad vybíhat a rovnou mě jít zardousit :) Tak jsme tam párkrát za den přišli obrnění polštářema a když zaútočil, tak jsme ho trochu zpacifikovali a zahnali. Jenže to nemá vůbec smysl. On sice zaběhne, chvilku se vzteká a ječí u toho a za chvíli jde po nás zase. Nemá to prostě žádnej efekt. Takže jsme to pak vzdali a říkali jsme si, že žádný výchovný metody tady asi nepomůžou, jen počkat až ho to přejde. Já bych to vydržela, ale vadí mi že to odnáší Agáta (celou zimu jsme jí nemohli pořádně podrbat a věnovat se jí, protože on si jí hlídá, přitom na ní je vidět, že by za námi chtěla) a taky mi vadí, že musim ráno nosit žrádlo do jejich domku v poklusu a ideálně v kozačkách a zimních rukavicích :) No ale co se dá dělat. Že to jsou krvelačné bestie vím dávno, tak vlastně co se divim :)
  11.3.2009 08:55Jindra
  Natálie: no jo, pořádné boty a rukavice na sváření v zimě.
  11.3.2009 10:11arturek2
  Natálie, jak já tohle znám.. je to vážně na palici když jim ani nemůžeš dát jídlo! My jsme to řešili tím způsobem, že buď jsme stihli vyměnit misku a nebo se sypalo přez klec a pokoušeli jsme se trefit do misky:-D Měnění klece taky horor, to se Timon musel navábit do přepravky a tam přečkal než měl nový pelíšek. Ale ve chvíli kdy už to bylo opravdu neúnosny a byl i na Dorinu neřád, tak jsem se na*rala a dala ho do malý přepravky a světe div se, za 24hodin na samotce se z něj stal zase ten mazel, jak ho znám :-) Jindra to prý taky zkusil a funguje to.

  Jinak teda minulý zimy, kdy nechodil na samotky, nám říje trvala 3-4měsíce, v březnu už jsem k němu začínala chodit a snažila jsem se o nějaký kontakt, bylo vidět sice, že je protivnej ale pohladit se nechal a tak jsme postupně zase dospěli k tomu mazlícímu stádiu :-)
  Hodně štěstí ať to brzo přejde!
  11.3.2009 10:46Natálie
  arturek2: já tu přepravku zkusím. Asi by to mohlo pomoct. Já myslim, že je letos tak agresivní taky díky tomu, že mají pro sebe celou místnost a on je tam jakoby pán. Jsou puštění celý den, pořád tam pochodujou a on tam má takovou rozhlednu u okna a teď má prostě pocit, když tam přijdem, že mu lezem do jeho bytu a chce nás zahnat. Což je logický. Včera se mi ho podařilo dostat do boudy a zavřela jsem je tam (do jejich velké klece), takže teď budou mít na nějakej čas s obřim bejvákem utrum, dokud se neuklidní. Pak jsem jim čistila domek a tak jsem je zavřela do dřevěného domečku který mají na spaní. Všechno jsem jim vyházela a dala nové a když vylezli, Kvído byl asi tak překvapenej, že na mě ani necvakal a byl hodnej. Takže ono někam je zavřít asi fakt pomáhá. Díky za rady a doufám, že už to do jara přežiju bez dalších proukouslých částí těla :)
  11.3.2009 20:06Hanka
  Ahoj
  Píši seminárku na psouny a chtěla bych tam napsat část o chovu psouna. Za tímto účelem jsem připravila dotazník pro chovatele. A tak hledám všude možně dobré duše, které by mi jeho vyplněním pomohli. Pokokud jste ochotni a nebo o někom takovém víte, napište mi na mail
  agy.khana@centrum.cz a nebo sem do diskuze napište svůj mail. Psouna sama chovám, ovšem zkušenosti s jedním zvířetem mi nepřipadají dostatešně směrodatné.


  Pokud by byl zájem, tak vám smaozřejmě na oplátku hotovou seminárku pošlu - tedy pokud dostanu dostatečný počet dotazníku.
  Děkuji moc za případnou pomoc!
  Hanka
  13.3.2009 09:05Káčula
  Hanko, klidně mi dotazník pošli, mail mám u přezdívky. K.
  13.3.2009 22:29Ales
  Hanka...klido mi ho taky muzes poslat na hedgren1@seznam.cz...A:)
  15.3.2009 12:14Vinny
  Hanka........taky se klidně přidám lenp@seznam.cz :)
  16.3.2009 10:35Tabi
  Natálie
  nazdááár :), ráda Tě vidím ;), koukám, že máte doma veselo, tak držím palce, ať se Kvíďák umoudří a je z něj zase mazlící myška, oběma posíláme hubičky, Kvídovi zatím letecké :D

  Hani, do kdy chceš ten dotazník zpět? :)
  - - - - -
  Bertíček
  všechno nej! :o)))) a oběma myškám pohlazení ;)
  16.3.2009 19:23Hanka
  Tabi: No, čím dřív tím líp:-)
  Ale seminárku mám odevzdatdo Velikonoc, takže bych je potřebovala mít sesbíraný do cca dvou týdnů.
  Dík.
  17.3.2009 14:46MarLen
  ahoj sú psouni samotári alebo spoločenské zvieratá ?
  - - - - -
  a gravidita kolko trvá ? a kolko mláďat sa rodí ? sú holé a slepé ako škrečok alebo samostatné ako morča ?
  17.3.2009 14:59Monika
  MarLen
  Všechno máš na tomto webu, stačí se proklikat jednotlivými odkazy
  20.3.2009 12:53Hanka
  Ahoj
  Prosba o pomoc se seminárkou (viz zpráva z 11.3.) stále platí. Jenom ted odjíždím na 4 dny pryč, tak se omloouvám, pokud nebudu okamžitě odpovídat:-)
  Díky Hanka
  22.3.2009 17:23Sára
  Ahoj (nebo dobrý den??:))
  Chtěla bych si pořídit s přítelem psounka...jsme seznámeni s tím, že bude potřebovat dost místa a pozornosti, koukali jsme se do Úrazového alba a Demoličního alba a tušíme, do čeho jdeme.
  Jenom nevím, jak je to s ochočením. Jak postupovat, jestli se může psoun změnit v agresivní demoliční četu apod.
  23.3.2009 07:09monika
  Ahoj Sáro, moc nerozumím tvému dotazu. Psoun se v demoliční četu nemění, psoun se jako demoliční četa už narodí a od toho se odvádí asi všechno:). Je to hlodavec, takže hlodá všechno, na co přijde: dveře, skříně, kabely, gauč, záclony, ubrusy, kartony, igelitové tašky, kromě kousání taky do všeho škrábe drápkama, sem tam si něco i označkuje....
  Agresivní - to je psoun od psouna, záleží na jakého narazíš. K návštěvám jsou agresivní myslím snad uplně všichni psouni, v době říje je většina psounů agresivní i k páníčkům. Projdi celou diskuzi a snad se něco dozvíš.
  Ochočení - taky záleží, na co narazíš - jsou tu lidi, kteří mají psounky i pár let a jsou to zběsilá torpéda, náš psounek je třeba mazlík už asi od druhého týdne...je to asi o štěstí.
  23.3.2009 09:29Jindra
  monika: to se musím ohradit - naši dravci jsou k návštěvám celkem vstřícní, akorát Žofinda má panickou hrůzu z posílání autíček a tak. Ochočit se dají snad všichni - ale záleží na tom, čemu říkáš ochočit. Například na zavolání slovem "jídlo" nebo "oříšek" reagujou okamžitě. Na zavolání "nekousej to" nereagujou skoro nikdy. Kdy se začnou mazlit trochu záleží na věku. Čím starší, tím déle jim to trvá (ale skoro nikdy ne déle než 3~4měsíce). Zimní chování záleží taky na spoustě věcí. Vlastně nejagresivnější je psounek, pokud má podobně starou samičku.
  23.3.2009 21:54Marťas
  Ahojky, dlouho jsem nepsala, protože je málo času. Dneska jsme byli na veterině, protože Peťule chřadne, i když docela slušně dlabe. Visí na ní kůže a váží 1116g z původních 1200. Má nějakého prvoka ve střevě, takže jsme dostali nějaké léky a když se to přeléči, tak by to mělo být v pohodě. Je hodně spavá a nejvíc akční je mezi 6.30 a 9.00 hodinou, to je jak motorová myš, jenom hrabe, hrabe a hrabe /asi mne z nich taky za chvilku hrábne/.
  Samík ten má zase v tlamičce kvasinku Candidu, takže také budeme léčit. Sama jsme dost vykrmili,má krásných 1470g. Je dost velkej a taky dost neohrabanej..teď s námi momentálně už od 18.00 hod co jsme přijeli z veteriny nemluví. Zalezl do hlíny a ani na pastu nevyleze a to už je co říct.Tak nám držte palce, budeme to potřebovat. Vymýšlím, jak ty léky do nich dostanu, už jenom vytřít jim tlamičky je docela nadlidskej výkon.....Tak zase někdy ahojky
  24.3.2009 16:00Jindra
  Marťas: tak to přeji brzké uzdravení.
  24.3.2009 17:18Marťas
  Jindra: díky
  24.3.2009 22:35Marie Kavanová
  Dobrý den, sháním kontakt na chovatele. Ráda bych poskytla domov nejlépe dvoum psouním mláďátkům. S psouny mám zkušenosti, měla jsem moc krásnou psouní slečnu, ale bohužel jsem ji musela tehdy kvůli alergii v rodině přenechat jinému chovateli. Bohužel už nefungují stránky psoun.com, přes které jsem tehdy Kačenku získala, a proto vás moc prosím - nevíte o někom kdo čeká mláďátka a byl by rád, kdyby zůstali sourozenci společně? Ráda bych jim poskytla veškerou péči a lásku. Bohužel psouníci nejsou "k sehnání". Díky moc za reakce a pomoc! (odpověď si ráda přečtu zde nebo na e-mailu: LeAnnora@gmail.com)
  25.3.2009 22:50Anežka
  Sára - No, náš Kryšpín se třeba během cca prvního měsíce naučil slyšet na "Ne!" takže nábytek nám opravdu nekouše :-) Ochočený byl taky hrozně brzo, už po týdnu jsem ho mohla na chatě pustit volně na zahradu a nehnul se ode mě na krok :-) Je to asi opravdu o štěstí :-)
  26.3.2009 14:52Sára
  No myslela jsem spíš JAK ho ochočit, jestli na něj prvně klidně mluvit, potom dávat pamlsky z ruky, nechat ho po sobě běhat nebo zkoumat...je mi jasné že psoun prostě hryže a hryzat bude (nábytek a občas i majitele:-)) ale jestli se může změnit nějak radikálně a být agresivní z nedostatku času. Že bude vyjíždět po majiteli. Něco jako nesprávně socializovaný pes...jinak jak chráníte nábytek před psounky, když nepomůže okřiknutí?
  26.3.2009 20:41miska
  Ahoj, chci se zeptat, zerou vasi psounici taky bobky?? Sam to nikdy nedelal a Mates se v tom zacal nejak vyzivat, vylozene je zmoula v puse, je to teda dost nechutny, protoze pak prijde za mnou a zacne mi okusovat a ocumlavat prsty... :) Co to muze znamenat, chybi mu snad neco?
  27.3.2009 08:23Ales
  No naši to tedy nedělají:)...u nás žere jejich bobky s velkou chutí Sára (pes) a to tedy taky s velkou chutí...vrhne se na to rychleji než na piškoty:)
  27.3.2009 10:50miska
  Jee takovej vysavac bych doma taky uvitala :) No on to nikdy nedelal, az poslednich asi 6 tydnu tak si rikam jestli mu treba neco nechybi... Vcera jsem prisla z prace, zacnu ho drbat a u tlamky zaschlej nejakej bordel, tak sem to zacala studovat no a co to asi bylo, zaschly bobky :)
  27.3.2009 12:24monika
  Ferda bobky nezere, ale kralici to treba prej delaj normalne jako soucats traviciho procesu.
  Sára: on si sám zvykne, my ho proste poustěli z klece, už za 2 dny byl zvědavý a bral si jídlo z ruky a dokonce po nás i poskakoval. Vyloženě přítulný byl až po čase, ale manipulovat sebou nechal brzy. Nutno ale poděkavat vedoucímu zverimexu, který ho tam systematicky ochočoval a zpřítulňoval měsíc. když jsme si ho koupovali, měli tam 2 splašené co se nedali chytit (přd 2 dny dovezené) a zvědavého Ferdu, který po otevření klece okamžitě přišel na průzkum a sama jsem si ho chytla, aby nevyzkočil z klece a jak jsem ho měla, už jsem ho chtěla, okamžitě to zajiskřilo. První den byl doma hodně bázlivý, druhý den lepší a pak už byl suverén. vyloženě pro pomazlení začal běhat tak za 2 týdny
  - - - - -
  Jo a ještě něco Sáro: co se týká toho nedodstatku času - jestli dostatek času nemáš, tak si psouna radši nepořizuj. My to máme tak, že se u Ferdy více méně střídáme a je s lidmi prakticky 24 hodin denně. Když ho necháme samotnýho když spí, je to Ok. Ale když je to v době, kdy je aktviní a necháme ho zavřeného dýl, je zle. Z tý klece se snaží za každou cenu dostat ven, má odřené prsty, tlapičky, nos, pusu atd...Zkoušeli jsme výchovné metody jako např. nepouštět ho ven, když zlobí, ale jen když je hodný, plesktnout přes klec ručníkem když rumpluje, ale nemělo to cenu.
  Nejlepsší je prostě mít ho navolno a věnovat se mu. Sám psoun je nešťastný.
  27.3.2009 13:21Marie Kavanová
  Ahoj Mončo, bohužel mi nikdo neodpověděl, asi opravdu psouny teď neni možné sehnat - chci se Tě zeptat, nevíš jestli ještě v tom zverimexu psouny mají a co to bylo za zverimex? Díky moc... Moc bych o psouna stála, psala jsem už, že jsem dříve psouna měla, vím co to obnáší. Bohužel jediné co mě od nich dělí je to, že se nikdo na inzeráty neozývá a nikdo neví kde je sehnat.. Budu moc vděčná za pomoc! Ať se vámi Ferovi daří! Ahoj:)
  - - - - -
  Omlouvám se - Ferdovi O:)
  27.3.2009 13:50vinny
  Marie: bohužel asi jedna z málo cest je opravdu snažit se hlídat každej inzerát :(, myslím že tu někdo psal o Slovensku že tam se sehnat dají, psouni už se několik let nesmějí dovážet proto jsou skoro nesehnatelní
  Monika: my máme taky vyjímku co se týče návštěv :), u Bou se může každý přesvědčit na vlastní kůži, je jí jedno kdo to je hlavně když to drbe, teda když nepočítám ty její zátěžový testy co si občas na návštěvu zkusí
  27.3.2009 14:09Marie Kavanová
  Děkuju za odpověď vinny, aspoň už nejsem "neviditelná":)Bohužel jsem už ztratila kontakt na chovatele od kterých jsem měla Kačenku a nyní mi sehnání psounka připadá zhola nemožné, přitom je mnohem více lidí, kteří je mají než před těmi pěti lety. Tak je to trochu paradox.. Ale budu shánět a čekat dál. Za typ o slovensku děkuju, zkusím to:) Jinak dál prosím kohokoli kdo by o něčem věděl - prosííím ozvěte se mi:)
  27.3.2009 19:42Jindra
  Marie: Před pěti lety se ještě směli dovážet. Co se týká hledání, tak trochu trpělivosti, asitak tento měsíc se mají rodit, takže se dá očekávat, že inzeráty přijdou. Konec konců už jsem to psal před dvouma tejdnama.
  Sára: Ono je vychovávání celkem jednoduché - hlavní je bejt se zvířátkama v kontaktu. Pokud chodíš do práce, je dobré je naučit pravidelný režim. Trochu pozor, aby klec považovali za domov a ne za vězení.
  miska: na jezení bobků pozor. Zvětšuje to množství kokcidií v jejich střevech a vede to k chorobám. Ale jestli jim něco chybí, to opravdu nevím.
  27.3.2009 22:30Marťas
  Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli vaše psounky odčervujete.Peťule má nějakýho parazita ve střevech, tak jsme dostali PANACUR a mají se přeléčit oba. A Samík má zase v tlamičce kvasinky Candida a na to jsme dostali SPORANOX a taky se mají přeléčit oba.
  Léky jsem rozmělnila na prášek a zamíchala jim to do vody a dostávali to první den stříkačkou. Bylo to vyčerpávající pro obě strany. Dnes jsem jim to zamíchala do mléčné krupice a oba to krásně ze lžičky zdlábli.zítra bych jim to chtěla zamíchat do jogurtu bifidus aktiv....tak uvidíme

  Miska: naši bobky určitě nežerou a ani bejvalí tomu neměli sklony, přeptala bych se na veterině, jenom tam zkus zavolat a zeptat se, asi mu spíš bude něco chybět
  Náš Samík neustále líže omítku a olizuje " žbrdlinky u klece".....Peťule žádný zlozvyk nemá jeńom když spinká, tak chrápe... jsou to bobánci....
  28.3.2009 09:21Marie Kavanová
  Jindra: Díky,vím o tom, ale poptávka mi připadá obrovská.. uvidíme:) Jinak zdravím z Dubče!:)
  28.3.2009 10:29Jindra
  Marťas: Odčervování provádíme, to je jasné. Dávat jim něco přez vodu je dost nešťastné řešení. U nás se používá pasta nebo broskvovej jogurt.
  28.3.2009 17:44vinny
  Miska: mí psouni taky snad bobky nikdy nežrali, nebo jen vyjimečně nikdy sem je přitom nepřistihla, jestli jim nechybí nějaké vitamíny nebo něco, čas od času mi to dělali morčata ale to v době kdy jim většinou něco bylo nebo když byla mladá (do cca půl roku života)
  - - - - -
  Marťas: já nikdy psounice neodčervovala, ale dostávat do nich něco přes vodu je asi předem prohraný boj, pijí vodu jen vyjimečně a z donucení si to snad nedokážu ani představit, co takhle zkusim meloun nebo okurku?
  - - - - -
  Sára: mě se osvědčilo psouny naučit na "dovolené" hryzací místo s tím že za něj dostávaj čas od času vynadáno aby je to nepřestalo bavit, u mě se dost uklidnili poté co dostali dvoumetrovou klec v malé když byli tak také odřené pacičky, čumáčky atd., ale klidně to může být také tím že Bou už je přeci jen postarší dáma, jinak co se týče nábytku vyzkoušeno vše včetně čpavku, pepře atd., nic nezabíralo jediné co jakž takž trochu naprosto šílená voňavka, je pravda že už teď stačí menší houknutí i přes dvě místnosti a je klid, jako trest slouží zavření do klece to funguje, věřím že správnou výchovou se dá chování umírnit, ale psoun je prostě hlodavec a záleží na daném jedinci, prostě je brát takové jací jsou a připravit se na nejhorší, ať můžete být přinejhoršim mile překvapeni
  29.3.2009 16:40Jindra
  Aby jste věděli, u nás v sobotu bylo jaro :o)
  Teda bylo takové teplo, že draci vylazli před barák. Teda zatim nic závratného, jen procházka po schodech, ale i tak. Psouníci v zoo ještě spí. Na konec tohohle alba jsem přidal obrázky:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=372
  29.3.2009 23:18Ales
  To je toho:) my uz od minuleho tydne chodime vencit tady k nam do parku. Adelka na volnoba Jim jeste porad na ksirky:)
  30.3.2009 11:16monika
  Marie - co se týká zverimexu, my jsme si tam v srpnu 2003 koupili jednoho z posledních psounů vubec. Krátce na to zmizeli ze všech zverimexů. Jednou jsem narazila na mládě psouna ve zverimexu v Trutnově, když si ho tam jel za pár dní koupit na mé doporučení (zkrz Jolly) tenkrát koupit nějaký člověk, o týden později mu personál tvrdil, že tam nikdy žádného psouna neměli!!!!
  Přitom já jsem ho tam chovala a dokonce mě kousnul a vím jistě, že to psoun byl...
  Ale to byla vyjímka (2 roky zpátky). Do zverimexů chodim průběžně pořád ve všech městech, kde se vyskytnu. Psouni nejsou.
  30.3.2009 16:22Kožót
  Ahoj, mám zlou zprávu, Kačka o víkendu umřela. Ona už víc jak půl roku trpěla dilatační kardiomyopatií, nevyléčitelnou asi vrozenou chorobou srdce. Když se někdy v září nemoc projevila, tak to vypadalo už tehdy zle, ale díky Dr. Šikulové se jí podařilo prodloužit život o půl roku. Déle už srdíčko nevydrželo. Je mi smutno, byla to místy potvora paličatá, ale jinak zlatá.
  30.3.2009 21:41Marťas
  Kožót: je mi to moc líto, vím jak ti je....prosím tě, jak se tato nemoc projevuje? díky
  30.3.2009 22:09Ales
  kožót...tak to mě upřímně mrzí:(
  31.3.2009 07:56Káčula
  Kožo, to je mi hrozně moc líto :-( Byla zlatě paličatá :-)
  31.3.2009 09:34arturek2
  Kožót : To mě moc mrzí :-(
  31.3.2009 10:12Jindra
  Kožót: To je mi líto
  31.3.2009 14:05Kožót
  Děkuju všem.
  31.3.2009 15:19Saninka
  kozot: :-( achjio se sem nebudu ani koukat:-( furt neco\:-/ je mi to lito
  31.3.2009 21:07Tabi
  Kožíšku, je mi to moc líto ...
  31.3.2009 22:59Marie Kavanová
  Nu co na to říci, tak jsme to s maminkou oplakaly, bylo to naše mláďátko mazlivý, i když už u nás dlouho nebyla..