od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2010
 • Zobrazuji 157 zaznamu.
 • 1.9.2010 11:44Tabi
  V neděli večer holky běhaly a najednou mi něco nesedí, nikdo nic nehrabe, nekouše, Sanka se s Rozou nehoní, znáte to, podezřelé ticho, tak jdu do koupelny a koukám, že holčičky našly psí kožešinu, která se tam sušila a už si ji cpou i s medvědem pod skříňku :D, http://www.youtube.com/watch?v=owZxaLDXAPk chvilku jsem teda točila, ale dlouho mi nedalo koukat, jak to škubou, tak jim byla zabavena. Julča prokázala, že není žádné béčko a po náročném draní ovečky se vrhla na krabici se žrádlem, vypadá, jako by lovila v popelnici, ale viditelně si tam i vybírá :D http://www.youtube.com/watch?v=k479SrpdrIc

  Marky
  už jsme vám dali hlas, ať to vyhrajete ;)
  my máme jen pítko, nějak jsem to neřešila, já myslím, že by vodu zvíře mělo najít, ale když tak zkus tu misku :)

  riko
  monika to napsala opravdu moc krásně, asi dostane řád zlatého psouna ;)
  za nás můžu říct, že slintám a nechápu pokaždé, když koukám na fotky, jak „veverky“ spí klidně se svými pánečky, Julča se nechá hladit tak 30sec maximálně a Roza jakkoliv dlouho, ale nesmím přestat, pak vezme roha :o), obě jsou úžasná demoliční četa, zde zřejmě náš vychovatelský um selhal, Roza přesně ví, co nesmí, někdy ji odvolám, jindy jen vystrčí prdel a naježí ocas a čeká, až ji plácnu :), Julča si to nedovolí, ale je rychlejší hraboš, takže než to zjistím, tak má kus“ práce“ hotovo :). Agresivní nejsou ani jedna, pokud neberu jedno nebo dvě krátká období, kdy se rvaly mezi sebou (zkus žít s někým 5 let v jedné kleci ;), ale k návštěvám jsou v poho, minule za mnou přišla pětiletá holčička, že jim tam strkala prstíček a že ji ho holky tak trochu okusovaly, málem mě omylo, ale fakt jí nic neudělaly, dokonce si vydupala Rozu do rukou, přežily obě bez nehody . Souhlasím, že psoun je velmi velmi společenský tvor a že je to s ním náročnější, než se psy, máme dva, takže srovnání je . Co se týče kastrace, já byla ten hlupák, který to udělal, protože se to psalo na netu a já opomněla použít zdravý rozum. Věř, že toho dodnes lituji, neboť to psounku stálo život … určitě to nedělej.
  Psounek je úžasné zvíře, zvaž, jestli máš byt či prostor, který bude zřejmě pomalu ale jistě likvidovat, jestli budeš mít dost času se mu věnovat, zvaž jestli zvládneš jeho případné nálady. Pokud ano, určitě Ti to všechno tisíckrát vrátí :o).
  1.9.2010 13:15Marky
  Tabi pekné videá :) Aj ovčia koža ešte v celkom zachovalom stave :)
  Keď si písala o tých deťoch a klietke, u nás je zaujímavé to, že Georgo sa cudzím ľuďom dajak nechce dať hladkať, tomu sa nedivím, ale keď je v klietke, nechá sa hladkať hocikomu. Nalepí sa na kraj klietky, natrčí čumák a bruško, zavrie oči a nechá sa hladiť aj hodiny a je mu jedno či to je jeho pán, alebo dakto cudzí. V klietke sa hrá na anjelika, ale ako náhle vybehne von, už je to úplne iný tvor :)
  Ani Georgo nechcel pri mne vegetiť, vždy len lietal po izbe, ale od istého času zistil, že aj taký spánok pri páničkovi nie je zlý, hlavne keď ho škrabkám. Raz zaspal pri mne v lete cez deň, bolo strašné teplo a ja som prišiel unavený z práce. Keď som sa zobudil, bol som celý spotený a Georgo komplet mokrý, ale dajak mu to asi nevadilo, lebo spal veselo ďalej :)
  1.9.2010 14:12Jindra
  Tabi: to mají normálně krmení takhle ve škatuli?
  Bezva videa.

  Naši draci děti celkem dost vyhledávají. Taky když se zaběhl Ňufík, tak ho našli na dětském hřišti. Ale je pravda, že jsou trochu opatrnější jak se od koho nechají hladit. Od cizích většinou jen tak na dálku.
  Zimní harašení je podle mojich pozorování horší u kluků než u holek. A pokud je kluk sám, tak je menší, než když má samičku. U nás trvá tak tejden, první dva nebo tři dni je necháváme a pak na dva dni dáme Ňufíka do "cestovní" klece a on se za chvíli uklidní. Celé se to opakuje tak dvakrat za zimu.
  Taky mám pocit, že psouni, kteří jsou několik generací v zajetí mají harašení menší a lépe snášejí návštěvy.
  1.9.2010 14:30Marky
  Georgo uhryzol len raz cudzieho a bolo to na druhý deň ako k nám dorazil. Objednali sme si picu, Georgo bol pustený a chlapík sa ani nestihll opýtať, či hryzie a už mu visel na prste :) Prekúsol mu prst, ale chlapík sa viac bál, či neublížil Georgovi, lebo ako sa zľakol, tak ho odhodil. Od návštev sa dá hladkať mimo klietky, ale len po chrbte. Ako náhle ho dakto cudzí chce chytiť za brucho, začne výstražne štekať :) Niekedy neviem kto sa viac bojí, či Georgo alebo návšteva :)
  1.9.2010 14:39monika
  Marky,
  Máš psouna mladého. My přežili první zimu a návštěvy taky směly hladit a Ferda se nechal. Druhou zimu už dospěl a návštěvy začal občas kousat. Na konci druhé zimy už se to stalo pravidlem a platí po celý rok. Akorát poslední dobou, jak už je starý, tak je apatičtější a v kleci návštěvám tolik nevyhrožuje, možná by tolik nekousal.

  Minulý týden jsme venčili u babi na chatě. Běhal kolem ní a nekousnul. Ale to nebylo doma, tak možná proto. Doma myslím cizí lidi koušou všichni alespoň 1,5 roční psouni. Uvidíte po letošní zimě.
  1.9.2010 17:21Tabi
  monika
  já myslím, že se to s tím kousáním nebude tak žhavé, já teda návštěvy varuju, že hlazení na vlastní nebezpečí, ale je to jen prevence, ta holčička mě vyloženě odzbrojila, škoda, že jsem nestihla Rozu na ni vyfotit, měla bych jim víc věřit :), Roza rafla jednou synovce, ten se spíš lekl, neměl ani ranku a samo průběžně okusují kokra, protože pak nadává, a to je pro ně děsná bžunda, ale když porovnám dva sourozence naši Julču a bráchu Kajču od Káčulky, tak jeden vrh a vlk a beránek, když jsem u Káčulky, Karlos chřestí a lomcuje klecí, Julča na návštěvy čumí, jestli nemají něco k žrádlu :D co psoun, to osobnost :)

  Jindra
  jj, díky, vždycky ji položím na klec a nabírám do misky, je to chytrá myška :), jednou jsem škatuli nechala chvilku na kleci a za chvilku rána, ty bestie do ní tak dlouho dlubaly, až ji posunuly na kraj a shodily na zem, málem jsme měli doma veverek víc :D

  Marky
  díky, je čerstvě vyčištěná po letech od psů a veverky k ní normálně nemají přístup, trvalo by jim tak hoďku, než by si ji po částech nanosily do klece :D jako snažíme se pro ně ledacos, ale myslím, že tak daleko nepůjdem :D krkavčí pánečci, já vím ;)
  já právě koukala, jak Ti tam spí obě myšky a vůbec tomu nerozumím, je to krása :)
  1.9.2010 19:20Marťas
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=443
  ahoj, tak mi to nedá a musím se také pochlubit staršíma fotkama našich bobánků, jeden větší mazel než druhý, Čipánek ten vesměs vždycky vytuhnul a nevěděl o sobě, Sára byla o něco menší mazel než Čipánek a spali třeba i půl noci ve spacáku/já jsem se nevyspala, protože jsem se bála, že je zalehnu../, pak se hezky mazlil i Samča, proběhla i hodina, no a s Peťulkou to už bylo horší, to byla velká neposeda, ale taky se párkrát, ale opravdu párkrát zadařilo půl až hoďku ji pochovat....
  ....kdybych tak mohla vrátit čas......
  2.9.2010 09:25Mia
  Martas: su kuzelny, kto by ich nemal rad.
  2.9.2010 10:12Tabi
  Marťas
  to jsou krásné tulivé fotky a samo myšky :o)))
  2.9.2010 11:19Ales
  Tak Adelka nas pred chvilkou opustila...
  - - - - -
  A zrovna dnes ma svatek...
  2.9.2010 11:19monika
  Tohle léto je hodně smutné :((( Držte se všichni!
  2.9.2010 11:25arturek2
  Aleši, to snad ne :( Je mi to moc líto, drž se!!
  2.9.2010 11:37Tabi
  Aleši,
  je mi to moc líto, zrovna jsem na ni při pohledu na kalendář myslela ... ať srdíčko brzy přebolí a zůstanou jen krásné vzpomínky ...
  2.9.2010 12:32Jindra
  Aleši - to je mi líto
  2.9.2010 13:32miska
  Alesi strasne moc me to mrzi. Snad ukecas polovicku a pojedes si pro nejakou malou naplast....
  2.9.2010 13:42Matylda
  Aleši, neznám slova která by dokázala zmírnit tu bolest kterou prožíváš. Tak jen - je mi to moc líto...
  2.9.2010 15:13lucies
  Aleš... to je mi moc líto :((((
  2.9.2010 16:23OL
  my dva jsme k nim měli nejblíže.----to nikdo nezažil,co jsme se najezdili po doktorech-----jednou když sem krmila a danda spokojeně chlopkal,mi dcera závistivě říkᨨchtěla by jsem takové zvíře co by mně mělo tak rádo¨¨----ty jsi tohle měl s adélkou o to je to horší.---to jsme se namíchali kaší,že jo.no míša to moc hezky napsala.........a nějaké místo se u tebe určitě najde.já teda taky nemám chut,ale když si toho chudáka představím že je od prosince v malém kotci .....a vubec....kdo by ti prováděl lotrovinky......
  2.9.2010 16:25Marťas
  Aleši, je mi to moc líto...nemám slov, je to jedna rána za ranou....
  2.9.2010 18:05Ales
  Dekuju vsem...je to divny prijit domu a nikdo tu nehyka, nelomcuje kleci a nedela bordel...
  2.9.2010 18:10Marky
  Ales dufam ze coskoro tvoja polovicka zisti, ze jej daco doma strasne chyba a kupite malych mrnusov
  - - - - -
  Prosím Vás, neviete mi poradiť?
  Dnes som si všimol že ma Kiwi na predných labkách zrejme krvavé chrasty. Je to dáka pleseň, alebo čo? A ako to liečiť?
  2.9.2010 19:19Marťas
  Aleš: a to je zatím jen jeden den..
  Marky: máš ji přes noc v kleci, nehrabe , aby se dostala ven, zkus to nafotit ...
  2.9.2010 19:37Marky
  Marťas áno snaží sa hrabať, zavŕta sa do sena a chce ísť ešte nižšie ako končí klietka :) Ok odfotím
  - - - - -
  Georgo má také suché labky, raz za čas mu z nich trošku ovísa suchá koža, ktorú si potom odhrýza. Ale nemá žiadne chrasty ani nič.
  - - - - -
  tu je fotka:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=444

  Na druhej labke to má len na prste
  2.9.2010 20:17Marťas
  Marky: řekla bych, že to má odřené od toho hrabání, naši to taky měli, když byli jenom v cestovní klícce, tak každou chvíli hrabali,a měli z toho krvavé packy, myslím si, že žádná plíseň není...
  uvidíme, jestli ostatní budou mít stejný názor,
  2.9.2010 20:20Marky
  díky Marťas :)))
  2.9.2010 20:23Marťas
  Marky: není zač, ale můžeš nás zásobovat videjkama tvých bobánků....krásný večer
  2.9.2010 20:26Marky
  Marťas keď bude čas čosi natočím. Momentálne nestíham nič, žena musí do pôrodu už len ležať, takže skoro celá domácnosť funguje na mne. To asi nie je moc výhra :)))
  Prajem pekný večer, ja si idem akurát užiť noc do práce :)
  2.9.2010 20:28Marťas
  Marky: v pohodě, nechci tě honit, jenom, že to je balzám na duši...tak to se máš co ohánět...
  držím palce...ahojky
  3.9.2010 09:13OL
  já si myslím že ta packa ho musí hodně bolet a já to rozhodně vidím na doktora.milá marti,pokud si vzpomínám jsme spolu tehdá telefonovali té holčičce něco bylo říkala jsem ti at jdeš s ní k doktorovi,ty jsi řekla¨¨možná pujdu¨ a pak ti umřela.bezduvodně nee.asi jsi teda nešla.každého normálního člověka zajímá na co chcípl a kdyby to byli 2 za rok což je podezřelé,tak by mně to zajímalo o to víc.já jsem lauřinu lysinu viděla jako maličkost a d. to viděla jinak.potkala jsem tam potkánka s hnisajícími tlapkama,potkánka vet.z prahy4 rovnou poslal za d.chylikovou na bílou horu,prý si stím nevěděl rady.
  3.9.2010 09:41Tabi
  Marky
  já to teda u holek nikdy neviděla, Julča hrabe hodně, mi se to moc nelíbí, já bych asi zkusila mazat ( pokud by to byla plíseň, můžeš zkusit grepové semínko olej, neva, že to olíže), pak dáváme Tenazym (ATB a enzymy-bacha, barví do žluta), ale pokud bys rychle neviděl zlepšení, tak bych skočila na vetku, i když jsi momentálně doma velice vytížen :)
  - - - - -
  furt na to koukám, grep je fajn, ale na dýl, zkusila bych něco silnějšího, buď Tenazym nebo tu někdo psal taky nějakou mastičku, co používá, nemůžu si vzpomenout, bactroban?
  koukla jsem na oba na netu, u Tenazymu máš ještě ty enzymy, je to veterinární přípravek, hlasovala bych pro něj, ale vzhledem k tomu, že ho dostaneš asi jen na vetce, tak už to můžeš vzít s myškou při jednom
  3.9.2010 12:45Kulina
  Ahoj vespolek.Chodím si tu číst a tiše závidět chlupáče.Doma mi už po Kulíškovi žádného syslika či psouna nedovolí.
  Proto Aleši,chápu co prožíváš.Je mi moc líto,drž se.Je to hrozné...
  Jinak nechápu jak někdo může napsat,,chcípl,,to je taky hrozný!
  3.9.2010 13:17Marťas
  OL: hele neser mě se svýma unáhlenýma názorama, neměla jsem čas tě o všech mých návštěvách se psounkama na veterině informovat, byla jsem tam víc jak doma, nic jsem nezanedbala, mě zvířátko nechcíplo, mě umřel člen rodiny ty krávo
  3.9.2010 14:29Matylda
  OL: Ač se tu nevyjedřuji zrovna často, v tomto případě se musím přidat k Masťasovi. Tvé poměrně časté výpady a osočování mnohých chovatelů psounků jsou hloupé a zbytečné. Sem nechodí nikdo, kdo by byl nezodpovědný a své mazlíky by zanedbával. Myslím, že každý tady se o psounky stará nebo staral tak jak nejlépe umí. A to, že tu každý svůj krok dopodrobna nepopisuje,je snad pochopitelné. Je to přece diskuze, kam se člověk obrací aby se poradil, popřípadě konzultoval svůj problém s jinými chovateli a získané informace pak zužitkoval ku prospěchu svého mazlíka.
  Ať už tě k přesvědčení, že zrovna ty jsi mistr světa a nepřekonatelný odborník v chovu psounů vede cokoliv,nedává ti to žádné právo obviňovat tu ostatní chovatele, že se o své psounky špatně starají.
  3.9.2010 16:21Káčula
  OL, tahle diskuze je o radách, popovídání si a sdílení zkušeností, ne o neustálém kritizování a obviňování ostatních - pokud to nechápeš, tak tu nemáš co dělat. Dál raději nekomentuju, protože by mě to asi svádělo k Marťasově vyjadřování :D
  - - - - -
  To teda taky nebylo úplně korektní ;)
  3.9.2010 16:59Marky
  No Kiwi dostala iód na vytieranie labiek a po troch dňoch jej mám natierať labky framikoínovou masťou. Lekár nevedel presne či je to pleseň, alebo dačo iné, že sa uvidí, či to bude zaberať
  3.9.2010 17:04Tabi
  Marky
  nějaké stěry jí nedělal? framykoin je taky super, držíme palce, aby to bylo co nejdřív lepší :)
  3.9.2010 17:28Marky
  Tabi zatiaľ nerobil nič, povedal že najprv skúsime toto a potom sa uvidí. Tu sa v svišťoch nevyznajú, už som bol u dvoch zverolekárov a všade to videli prvý raz :(
  3.9.2010 18:04OL
  milá matyldo.zažila jsem hodně lidí co si myslí že se starají dobře,viděla jsem chudáka bez podestýlky venku na udusané smradlavé podlaze v malé klícce -ale už jen ta rada na tu packu že to nic není a od někoho co mu během roku umřeli 2psouni a neví na co-prý ¨¨na skrytou nemoc¨¨mně vytočila.aleš tu napsal a má pravdu nevypadá to vážně a pak je rychle zle.---------na tom slovensku je to podivné když sem koupila v bratislavě chupa a šla jsem mu k vet. vyřídit převozní prukaz,--on prý¨¨čo to je¨¨ normálně psouna nikdy neviděl a to bylo v centru B.
  3.9.2010 18:42Matylda
  OL: Diskuze je o tom, že tam každý může vyjádřit svůj názor ovšem bez toho, aby napadal někoho, kdo má na daný problém názorjiný. V tomto případě napsala Martina, že v loupající se tlapce nevidí problém, ty jsi napsala, že bys vyhledala veta. Tím to mohlo skončit. Bylo zbytečné vytahovat nějaké staré věci které s problémem vůbec nesouvisí a rozjitřovat emoce.
  3.9.2010 18:48Marťas
  OL:ty jsi taky podivná, kde bereš tu drzost, ani číst neumíš, já jsem napsala, že si myslím, že to plíseň není,NE ŽE TI NIC NENI a to je rozdíl, ale ty se svým IQ to asi nerozlišuješ, a že si myslím že to má odřené ze žbrdlinek, což si opravdu myslím
  a přestaň se do mne navážet ohledně mých zemřelých psounků, naši měli tu největší péči jak po zdravotní stránce a byli opečováváni s láskou, Pěťulka byla nemocná, ale Samčovi nic nebylo a zemřel náhle
  a co se týče "skryté nemoci" - máš užasnou vlastnost všechno obrátit, psala jsem, že každý psoun je individuální,že jeden se může zdát zdravý a druhý může jenom zdravě vypadat a uvnitř nějaká nemoc může propukat, že je to jak u lidí, člověk do toho nevidí a takhle bohužel zemřel Samča, dle veterináře ho postihla mrtvice/ znáš ten pojem/, nečekané nenadálé úmrtí
  - - - - -
  "NE, ŽE TO NIC NENÍ"
  3.9.2010 19:13OL
  teda sem si to dukladně nepřečetla.teda už jsi mi to vysvětlila.že jsi teda s ní u d. byla já že ne a proto jsem to vyčítala
  3.9.2010 21:30Tabi
  Marky
  hm, to je pech s těmi vety, leda sjet do Brna, je to pravda z ruky, ale na něco vážnějšího by se to asi vyplatilo, ty tlapičky určitě zvládnete i s framykoinem, dej pak vědět, jak se to lepší ;)
  4.9.2010 02:50Bombera
  Zdravím všechny rad bych se poradil.Chtěl bych Kiki jelikož mám místo a prostor udělat přírodní domek v hline.Ma velkou klec a k tomu bych chtěl připojit takový koutek pravé s hlínou kde by si mohla udělat svoji noru.Rad bych věděl co použit za hlinu zda muže byt normální nebo radši nějakou koupit a také jak moc velkou hloubku by měla pro svoji noru mít?Díky za všechny nazory a připadne tipy :-)
  4.9.2010 13:12Marky
  Kiwi je čuník, čúra si tam kde spí :))
  - - - - -
  Takže musela pod vodu a potom nám zatancovala :)
  http://www.youtube.com/watch?v=9IRlnjfv_nA
  4.9.2010 21:26Káčula
  No, Marky, doufám, že ji teď kvůli baletu nebudete ráchat každý den :D
  - - - - -
  Ale tančí překrásně, je to procítěné :D
  5.9.2010 14:01Tabi
  podle hesla "každý dobrý skutek, bude po zásluze potrestán, a já pěla chválu na naše myšky a pořídila jim nový nerez šuplík :))), jsem byla včera "označkována Rozárkou, když se nostalgicky prohrabovala ve starém :D, vzhledem k tomu, že mě rafla naposledy snad před 4 lety, mě víc bolelo to pomyšlení, než ta ruka ;) http://img.kralici.cz/psouni/alba/08cd1b185b0210708258.jpg

  Marky
  boží :)), náš kokr takhle divočí po koupeli taky :)

  Bombera
  bohužel neporadím, ale Kiki se bude mít báječně, někdo to tu tak doma měl, tak snad napíše :)
  5.9.2010 17:34Marky
  Tabi to Ťa Rozárka dobre rafla. Mňa tak Georgo cvakal prvé týždne, keď sa so mnou zoznamoval :)
  5.9.2010 20:08Ales
  Tabi...moc pekny:))). Taky jsem to parkrat mel...

  Nevydrzel jsem to a byl se ted podivat na mysaky na Flore. Strasne vyrostli a kluk uz je poradnej macek...potreboval by trochu pohybu...holka meni srst, tak vypada legracne. Strasne se k sobe tulili, tak se bojim, aby je nekdo nerozdelil. To by ted uz asi nebylo dobre, jak jsou na sebe zvykli...
  5.9.2010 20:15miska
  Alesi a urite neni nic cim bys polovicku uplatil, aby ti schvalila psounky? :) Treba dovolena na Kanarech? :)
  5.9.2010 22:32Tabi
  Aleš
  docela mě to po těch letech překvapilo :)))
  přála bych Ti, aby se něco změnilo a mohl sis je pořídit ... třeba jak říká miska :))
  6.9.2010 17:37OL
  v edenu ten chudák zustal taky sám.----já sem pořád tak brečela za D. že mi sjeli do plzně pro toho macíka co o něm psala monika.říkali mu matýsek,tak jméno mu zustane.je překrásný,jen strašně bojácný.něco tak vyplašeného jsem neměla.pochybuju že někdy bude v posteli.a doma padla výčitka že sme si měli vzít toho z edenu,ten tam pořád hýkal a vypadal že s něho vyroste pořádný raubíř.
  6.9.2010 20:14Mia
  OL: to je super, gratulujem k prirastku. On sa urcite otrka. Bol tam uz dlho, ale na lepsie si urcite zvykne. Drzim vam palcek
  6.9.2010 20:31miska
  OL. Ja ti myslim pujcim naseho Matyska :) Ten je uz nejakej ten tyden tak agresivni, ze asi zacnu po doma chodit ve snowboardovych botach.... Co ja bych ted dala za bojacnyho mazlika :)
  - - - - -
  (jde mi po nohach, jednu uz mam prokouslou tak to asi potrebuje vynahradit te druhe... :) )
  6.9.2010 23:40Ales
  OL...to jsme rád, že ten mrňous z Plzně má už domov:)
  - - - - -
  OL...celkem ti zavidim, ze to mas doma tak, ze ti pro nej dojeli. Ja bych si tu mohl oci vybrecet a stejne by to asi nicemu nepomohlo:(((
  7.9.2010 01:58Bombera
  Tak se taky pochlubim, jakou mame doma promovanou inzenyrku:-)

  http://www.youtube.com/watch?v=m-8mPQ_AUVA
  7.9.2010 06:03monika
  Aleši, je mi tě líto, zrovna když jsou i psouni po těch letech k sehnání hned v několika zverimexetch...
  7.9.2010 09:32lucies
  OL... Gratuluju k Matýskovi a ať ti dělá jen radost :)

  Bombera ...Super :)

  Aleš...Pořád ti držím palce, ať se to u vás doma zlomí a budeš moct mít další myšáky ;)
  7.9.2010 10:36Marky
  Bombera čo to máš za parádnu klietku? Tie boky to je klasická stena?
  7.9.2010 12:01Tabi
  Bombera
  tyjo, Kiki se má! :) super, pochlub se stavbou "hlínárny " ;)

  OL
  gratulace k přírustku
  7.9.2010 12:33OL
  a není to tak jak psala monika.oni byli 3bráchové.a postupně se prodali.asi si byli podobní tak to tak vypadalo.byl tam 3měsíce--minulý se jmenoval otásek.---milá miško mně by to nevadilo,mně několik let mlátili.počítám s tím že i tenhle časem obsadí byt.je dobré před sebou na obranu nosit plastový koš na prádlo.-----a je doma od soboty a ještě nehýknul--dnes teprve vylezl z podpostele takový měl strach strávil tam3dny dnes prve spal s nima v kleci moc to na¨¨ postelového¨¨nevidím
  7.9.2010 14:06Bombera
  To Marky a Tabi:Klec jsem si delal sam je velka 160x80 a vyska 100cm je rozdelena na pul takze Kiki ma dve patra.Puvodne bylo jen jedno patro ale to nedelalo dobrotu.Cele je to obehnano jemnym pletivem a ted jsem k tomu pripojil jak tady psala Tabi "hlinárnu".Moc jsem si nebyl jistej jestli to bude mit u Kiki nejaky efekt takze jsem to s rozmery moc neprehanel.Nasel jsem starou skrinku ktera se zdala byt idealni.S hlinou to bylo trosku horsi, shanel jsem po ruznych obchodech, jenze vsude maji jen substrat, v kterym by si tezko noru udelala, protoze hlina je takova "lehka" no proste by to neslo.Rozhodl jsem se tedy pro klasickou hlinu, ktere zde mame vsude dost.Mistnost kterou ma Kiki celou pro sebe"byvala veranda" vypadala po navazeni hliny jako po vybuchu jeste ze to nikdo nevidel.Nainstaloval jsem tedy hlinarku k stavajici kleci a propojil je.Pak zacal vrstvit hlinu.Vzdy cca 5cm a poradne udusat takhle jsem dal zhruba v nejvyssim bode asi 50cm hliny.Hlina kterou jsem daval byla trosku vlhka coz myslim je lepsi protoze pak hlina opravdu drzi pri sobe nez tedy poradne vyschne kiki ma noru postavenou a pak by to melo vse drzet pri sobe. Nahore je take z pletiva udelana striska kterou je mozne pozdeji treba jeste o 50 cm zvednout kdyby jsem se rozhodl jeste hlinu pridat.No timto bylo hotovo ted jsem jen po vpusteni Kiki cekal co se bude dit, hlavne jsem doufal ze moje prace nebude zybtecna a nebyla.Kiki okamzite vedela co ma delat, zhlidla teren a zacala hrabat noru.Makala na tom cely den a vecer uz spala ve sve nove nore:-))

  Zde jeste fotky klece a hlinarny, jen se omlouvam hlinarna jeste neni dodelana co se tyce vzhledu,spodni cast prijde jeste otapetovat:-)Cely komplet je jeste ve fazi uprav, postupne se snazim vse doladit.Jak vidite obcas i sklinka s cervenym zelym je neocenitelna:-)))

  http://a.imageshack.us/img28/66/img0003ufa.jpg

  http://a.imageshack.us/img641/7746/img0004zf.jpg

  http://a.imageshack.us/img842/218/img0005lbs.jpg

  http://a.imageshack.us/img529/6690/img0006gg.jpg
  - - - - -
  Zalozil jsem skupinu na facebooku, kdyz je to tak popularni takze kdo chcete pridejte se:-)

  http://www.facebook.com/group.php?gid=148541215176846&ref=mf
  7.9.2010 16:20Ales
  Bombera...to je bomba:)
  7.9.2010 17:29Tabi
  Bombera
  Aleš to vystihl přesně, to je fakt bomba :D Kiki musí být v sedmém nebi ;)), já to snad holkám doma ani nebudu ukazovat, aby mě nenahlásily na sociálku :D:D
  7.9.2010 21:00Bombera
  To Ales:Diky:-)

  To Tabi:Myslim ze je spokojena, a kdyz je ona tak ja taky:-)Je to take dano tim ze mam prostor, myslim ze spousta z vas pokud by mela moznost tak by udelal to same.Jinak na facebooku uz je nas 5 takze nevahejte pridat svoje fotecky a videa ja uz tam neco dal:-)
  8.9.2010 10:59Tabi
  Bombera
  prostor máme taky, holky měly pro sebe až do teď celý pokoj (20m2), teda pokud nebyly v kleci, trochu se jim tolerovala i nějaká ta díra, je fakt, že tam měly pařez :D , ale takovou hezkou hlinárnu neměly :)
  8.9.2010 12:17Marky
  No vyzerá to tak, že labky sa pomaly hoja. Ale naozaj len pomaly...
  8.9.2010 13:13Tabi
  Marky
  zkus možná sehnat ten Tenazym, nebo chceš ho poslat? mám zbytek v tubě, tak můžeš jen zkusit, ale aspoň že tam je pokrok k lepšímu :)
  8.9.2010 13:21Marky
  Tabi zatiaľ z toho nerobím tragédiu. 3 dni som mu dával ten iód, ten mal len zabiť parazitov, resp. pleseň. Druhý deň mu dávam framikoín, ale pokrok je vidieť. Mastička sa Ti doma zíde a ak by sa to Kiwi nezlepšovalo navštívim zas zverolekára. Aspoň sa viac pozoznamuje so psounkami :)
  - - - - -
  Podstatné je aj to, že malú to asi ani vôbec nebolí, lebo lieta hore dole aj sa vešia po všetkom :).
  Včera som zistil, že sa strašne bojí vysávača, keď som dovysával, Kiwi som nikde v klietke nemohol nájsť, prehrabal som celé seno a jej nikde. Nakoniec som ju našiel v takej papierovej rúre. Nechcela ísť ešte dlho potom von a keď sa konečne osmelila asi 10 minút len nakúkala z tej rúrky a vždy sa splašene stiahla späť :) Dnes som im vysával zas a keď len uvidela vysávač (nemusel som ho ani len púšťať) už bola v rúre :)))
  8.9.2010 15:17Tabi
  Marky
  nerob :), v poho, máme celé balení vždycky v ledničce, teď tím mažu pesanům tlapky :)

  u nás nemusí vysavač Julča, ale v normě, Roza se na něj jen drze kouká, je oprsklá jak lázeńská veverka :))
  - - - - -
  Bombera
  koukla jsem na video a Kiki s toaleťákem mě dostala :D:D, doufám, že to měla jen do rezervy a neměla "rychlou akci" ;)))
  9.9.2010 08:57Marky
  Tabiiiiiiii jedna veľká chrasta už úplne zmizla, ostali len dve malé. Je to na dobrej ceste, do pondelka si Kiwi ani nebude pamätať, že jej dačo bolo :)
  9.9.2010 09:15Tabi
  Marky
  tak to je super, posílám podrbání oběma myškám :))
  9.9.2010 10:05OL
  ta plísen se laure na těle vyhojila ale zase se přestěhovala na hlavu mezi oči.d.mi dala mast mám natřít oči aby ten šampon tam nevlezl a normálně koupat hlavu.a jakto že místo toho medisanu není nějaká jiná vodička.jak to opláchnu to nevím.
  9.9.2010 10:16Marky
  No akurát som bol v TESCU a je tam chovateľský obchod. Znovu ako vždy som sa išiel pozrieť na syslíka, čo tam predávajú. Nazývajú ho svišť americký a tak som sa dnes po mesiacoch tolerovania naštval a dal som odkázať majiteľovi obchodu, že buď to prepíše, alebo mu pošlem obchodnú inšpekciu nech ho za poriadny poplatok naučí názvy zvierat :)
  9.9.2010 10:32Tabi
  teď nevím, s kým jsme řešili lysinky a drbání, ale koupila jsem od Gimbornu ty zelené bonbónky a Julča se přestala drbat a obě mají hebký kožíšek http://www.chovatelsky-raj.cz/tablety-algobiotin-710-tablet-p-1597.html tady je vypsáno složení, ale já koupila jen malý sáček asi 20 tbl

  Marky
  dobře děláš ;)

  OL
  nejde to jen setřít mokrou hadrou?
  9.9.2010 11:12Marky
  Tie tablety mám aj ja a veľmi im chutia
  9.9.2010 14:46Tabi
  Marky
  já musím oběma dát najednou, jinak je bitka :), včera dostaly nažrat, odejdu a slyším křik, tak přiběhnu a rvačka o misku, zajdu pro druhou, nasypu, zavěsím, odcházím... a zase křik :D obě kozy se drží jednoho konce druhé misky a snaží se přetlačit, která tam tu hlavu narve první :D :D :D
  10.9.2010 00:40Marky
  Neviete ako vycvičím Georga na to, aby prijal Kiwi do búdky? Po klietke ju nechá behať, dovolí jej jesť jeho jedlo,ale ako náhle vojde do jeho búdky ozýva sa len jej piskotanie a po chvíli vybehne von. Je to vlastenec :)
  10.9.2010 11:08Tabi
  Marky
  obávám se, že nevycvičíš :), musíš vydržet, až si to spolu vyjasní :)
  10.9.2010 12:56Jindra
  Marky: trochu se obávám, že to ma Georgo trauma z dětství. Takhle ho Žofi vyhnala z domečku hned první den.
  - - - - -
  ale ono se to podá, stačí si je nechat usnout v náruči a pak je spolu šoupnout do domečku a je to.
  10.9.2010 13:00Marky
  Jindra Kiwi je Duracellko, tá ak v rukách usne, pri každom pohybe sa zobudí. Je ako strážny pes, či cez deň, či v noci sa na každý zvuk zobudí :)
  Dnes som ich sledoval, keď boli spolu v búdke. Georgo ju zrejme ani nevyhadzuje, ale skôr ju vždy pripučí, lebo sa po nej sápe :) Dajak je nadržaný :)
  11.9.2010 00:56Adam
  Ahojte, rád bych se zeptal jak je psoun velký když by měl mít zhruba 2,5-3 měsíce. Uvažuji o koupi mladého psounka a nechci koupit nějakého starého PSOUNA. Díky za odpovědi
  11.9.2010 01:38Marky
  Adam pri najhoršom kúpiš sysla :)
  - - - - -
  Takže dnes som prvý nocľah vyriešil inak. Georgovy som drevenú búdku dal preč a dal som mu bedničku plnú sena. Chudák Georgo, dlho tomu nechápal, kde má spať, nervózne chodil po klietke a všetko vyhadzoval a ničil čo sa dalo. Potom pochopil, až vtedy keď Kiwi ležala v bedničke, že to má miesto na spanie. Kiwi s ním prespala skoro pol dňa, čo ma veľmi na jej energické dni udivovalo :) Takže problém so spoločným bývaním je poriešený, Georgovi som zrušil jeho teritórium a po čase im búdku navrátim :)
  - - - - -
  Adam ja som kupoval Kiwi, mala tri mesiace a je trošku väčšia ako dlaň. Je to taká malá guľka
  11.9.2010 07:49OL
  já mám větší problém.ten nový se nastěhoval pod postel,asi 2 noci spal v kleci a natrvalo se usadil pod postelí aby se nenachladil jsem mu tam dala přikrývku,a dnes tam s ním spal i chup.ani se odtamtud nehne.teprve včera zkoumal psouní pokoj dál se neodvážil.sem musela kožky vyházet d.to nařídila kvuli plísni.tak se jim špatně spí.si tu vlnu natrhali a měli luxusní spaní.
  13.9.2010 20:49OL
  tak O-L zjistily že pod postelí bydlí matýsek a přestěhovali se za ním.je moc rád že není sám.
  14.9.2010 12:43Tabi
  OL
  ve třech se to lépe táhne :),jen aby časem neměli problém s milostným trojúhelníkem ;)

  Marky
  tak co, už mají společnou domácnost i v budce? :)

  Adam
  tady máš srovnání ročního a 2-3m psounka :)
  http://img.kralici.cz/psouni/alba/08c73bd5e67f10a001e0.jpg http://img.kralici.cz/psouni/alba/08c73bd6087810a001e0.jpg
  14.9.2010 14:35Marky
  Tabi už sú spolu, ale Georgo jej raz za čas robí zle. Kiwi si už ale na to zvyká a keď Georgo neprestáva, dostane od nej bitku :)
  - - - - -
  http://www.facebook.com/album.php?aid=2063645&id=1064550882&l=469ec208fe
  14.9.2010 14:53Tabi
  Marky
  to je dobře, že se nenechá :)
  fotky jsou boží!!! :))

  Adam
  Marky má taky hezké srovnání prcka a puboše :)
  15.9.2010 16:42OL
  už se odvážil do poloviny chodby.jsem po ní šla a příšerně jsem ho vyděsila,vletěl pod jeho oblíbenou postel.když se s ním chci vidět lehnu na podlahu on vystrkuje nos a tak si povídáme.i když zkoumá pokoj a uvidí mne vletí pod postel.šíleně ho děsím.snad někdy bude běhat bez hruzy po bytě.ještě sem ho neviděla baštit,ani nevím co má rád.
  15.9.2010 19:30Ales
  OL... Tak to bude chtit hodne trpelivosti:). Ale tu ty myslim mas, takze se to povede. A uz jsi ho nekdy capla a s trochou laskyplneho nasili ho drbala a chovala?:)
  15.9.2010 20:05Marťas
  Marky: moc krásné fotky.....
  16.9.2010 16:36OL
  2krát spal v kleci tak sem ho popadla a odnesla v noci do postele,škrabkala pacičky pak chtěl odejít tak sem ho odnesla do psouního pokoje.ted když spává pod postelí se k němu nedostanu.pod postelí se nechá škrabkat,ale když je venku a zjistí že ho ode dveří pozoruji spustí strašný křik-teda štěkání a maže pod postel.nebudu ho lovit,až někdy časem.myslím že rád vločky mizí jich víc než když tu nebyl.-ale jinak je tady rád,je dobře že má psouní společnost.-je to nezvyklé--vždycky tady bydlelo něco ofrklého.mně to chybí že mně nikdo nevyhání z bytu.aleši a to nikdy nebudeš mít psouny,nebo alespon 1-a co kdybys si je naložil předčasně pod stromeček.....a mně to přijde jako nenáročné zvířátko
  16.9.2010 18:16Ales
  :)..no předčasné Vánoce by se mi líbily...mám takový dojem, že psouníci budou, jen nedoážu přesně říci kdy..možná už brzy, ale nechci to zakřiknout:)
  16.9.2010 18:24OL
  napiš....jak se ti to povedlo.....
  16.9.2010 20:56Marťas
  Dnes jsem byla v Hostivaři a jukla jsem na psounky, stále tam jsou a rostou jako z vody, tak tady jsou:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=445
  16.9.2010 22:28Adam
  Tak už máme doma psounku. Zatím je docela plachá. Dneska jsme byli v PetCentru a ptali jsme se na psouni a paní nám řekla, že je lepší když se nechá vykastrovat. tak se vás chci zeptat jestli máte doma psouny kastrované nebo nějaké zkušenosti s tím. Díky za každou radu
  17.9.2010 02:52Marky
  Adam v žiadnom prípade !!!
  17.9.2010 07:53miska
  Adame at te to ani nenapadne, pani je pekne blba. Navic jsem se nesetkala s tim, ze by byly na podzim agresivni samicky takze to vubec neni treba
  - - - - -
  V jakem petcentru jste byli? Ja jim tam myslim napisu mail
  17.9.2010 08:44Tabi
  Adam
  určitě to nedělej! není to vůbec nutné, ani dobré a ještě je velké riziko, že by to nepřežila, já tu chybu kdysi udělala, chjo, ty prodavačky tam by měly být informované a ne říkat takové bludy, opravdu, nedělej to
  jinak vítej a máš zprovozněná alba, tak se těšíme na fotečky :)
  17.9.2010 09:05Ales
  Adam...pridavam se k ostatnim...V ZADNEM PRIPADE!!!....kde ti to rekli??? To si s nimi pujdu vyrikat!!!
  17.9.2010 10:47Tabi
  Aleš
  držím palce na Vánoce :)
  17.9.2010 18:01OL
  já myslím že to byla ta kráva v letnanech.tam to mají u nich napsáno.raději tam nechodím aby jsem neviděla ty prázdné misky
  17.9.2010 19:48Ales
  OL...a to ja tam klidne zajdu a neco jim k tomu reknu. A klidne se s nimi pohadam. Zacinaji mi ti "chytraci" provadaci a obchodnici pekne lezt na nervy a to je velmi slabe slovo...
  17.9.2010 21:38Adam
  Díky za info. Bylo to v Petcentru ve Futuru v Ostravě. Ale zas jim nemusíte nadávat. Zatím žadné fotky nemáme. Jak bude něco nového tak určitě dám vědět.
  17.9.2010 23:36Ales
  Adam...tak do Ostravy fakt nejedu:)). Ono nas to tu rozciluje, protoze vime, jak jim to, co uvadi na tech cedulkach v PetCentrech za bludy, skodi. A to se netyka jen kastrace, ale i stravy apod. A kdyz s nimi pak leta zijes a zjistis, jaky jsou to skvely tvorove, tak te nastve, kdyz jim nekdo nevedomosti muze ublizit. Ale jinak jsme tu vsichni normalni a mirumilovni:))
  18.9.2010 08:48Marky
  Ales u vás aspoň dačo vedia o nich, ale na slovensku vedia o nich veľké guľové :))
  18.9.2010 11:59Tabi
  Aleš
  já tam v pondělí hópnu ;)), safra, jak mi mohli psouni uniknout? :)))

  Adam
  vítej sousede :)
  18.9.2010 12:28Marky
  Aká je cena psouníkov v Ostrave?
  18.9.2010 20:00OL
  pán živil O-L jen těmi zelenými vojtěškovými granulemi.že mu to taky¨¨někdo¨¨poradil.taky to tak vypadalo.jsem si obě přivezla zaplísněné.se neustále drbaly,ale já hledala blechy,když sem žádné nenašla sem byla spokojená.s tím neustále bojujeme.sem krmila ¨¨sluis¨¨-ten přestali dovážet tak je nejlepší¨¨versele-laga¨¨jsou tak vděční bobci za dobré granulky.--krmí s těmi vojtěškovými i v edenu --prý proto že jsou levné oni to odepisují a přece prodavačka něco nekoupí ze svého.chudák psoun co tam uvízne delší dobu.přece roste potřebuje semínka,mlsnoty.....---
  19.9.2010 23:10Tabi
  Maraky
  já neviděla psouny v Ově pár let, netuším :)

  OL
  asi by to chtělo dodat do těch zveráků nějaké "rozumné info"
  20.9.2010 06:23Monika
  Tak jsme se vrátili z dovči. Ferda bydlel u moc hodné paní, která měla dřív psounici 10 let. Paní nám z Ferdy udělala masožravce :)))
  Naučila ho na moučné červy. Ferda už své zrní několik měsíců více méně ignoruje, na seno nějak zvědavý taky není. Ale po červech se může utlouct. Tak kromě ovoce, zeleniny a čerstvé trávy krmíme denně živými červy, to je bomba, jak se cpe....ne, že by teda přibíral :(, ale aspoň mu chutná a když mu dáme, vypadá, že má děsnou radost a vůbec nás k těm červům nechce ani pustit :) Kdo jste ještě nezkoušeli, zkuste. Prý jsou červi výživní.

  Jinak jsme koupili pastu Calopet, kterou tu na podvýživu několik lidí doporučovalo. První den si dal, ale pak už nikdy nechtěl.
  20.9.2010 09:35Tabi
  Monika
  tak hlavně že mu aspoň ti červi chutnají :)
  naše holky ožužlávají mouchy, jestli je i sní, to netuším :)
  20.9.2010 15:49Marky
  Kiwine labky sa polepšili, ale stále má jedno miesto, ktoré sa dajak nedarí vyliečiť. Asi budem musieť zas na pár dní použiť jód a až potom masť
  20.9.2010 22:51Nazgul
  Já mám oba psouny kastrované.
  21.9.2010 07:41OL
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?mode=editimage&id=419&uid=389&iid=5681
  - - - - -
  u nás byl masakr.M.nastavoval kytečku na poškrabkání,začal cvakat a chřestit,a už byl v ruce.to je teda dva dny,chřestí stále.o nějakém bližším kontaktu popřemýšlím v březnu.jo a monika mi psala,on tam byl opravdu od prosince.ale mužu si za to sama.on mi chřestěním říkal že na něj nemám sahat.vypadá to přesto že bydlí pod postelí že je u mně spokojený.mám ráda psouny jací jsou od přírody,a kdo ho chce by se s tím měl smířit
  21.9.2010 07:50Marky
  OL to len raz cvakol, či išiel ako šijacia mašina ? Pri toľkej krvi nevidno ranu.
  21.9.2010 07:56OL
  jen se držel.sem ho zvedla na postel a přemýšlela co dělat aby mně pustil---to tě čeká až ti ta holka dospěje.
  21.9.2010 08:00Tabi
  OL
  tak to máš pěknou díru do ruky!

  Nazgul
  nekecej a probíhalo všechno v pohodě? ke komu chodíš na vetku?
  je to těžké, já za sebe bych do kastrace psounka už nešla

  Marky
  to je paráda s labkami :)))
  21.9.2010 11:56monika
  OL pěkný :) Nenech se odradit. On bude zase zlatíčko.
  22.9.2010 07:18Marky
  Viem že väčšina psounkou nemá srsť nad nosom, len preto, že stále niekde strkajú ňufák, ale nie je toto už moc veľa?

  http://www.facebook.com/photo.php?pid=31364112&l=f0b389d1fb&id=1064550882
  22.9.2010 09:39Tabi
  Marky
  :)je, ale s tím asi nic moc neuděláš, leda ho zabavit jinak, ty zelené tabletky na srst používáte?
  22.9.2010 11:32arturek2
  Marky moc to neni, holt ty čumáky strkaj neustále tam, kam nemaj :)
  22.9.2010 14:38Marky
  Tabletky im dávam, respektíve ich žerie asi len Kiwi. Georgo nestíha, lebo Kiwi sa vždy prvá vrhá po jedle. Je to kyselina :)
  23.9.2010 13:06Tabi
  Marky
  kdepak dobroty do misky, to musíš přímo do určených tlapek a ještě důrazně pokřikovat, když se začnou dohadovat, kdo to má lepší :D:D
  23.9.2010 13:09Tabi
  Lucies, Bombera, Kajman
  vzpomněla jsem si na to drbání - řešili jsme nechemické odstraněné vnějších parazitů u naší bulinky a paní veterinářka nám doporučila pelyněk - čaj a postříkat, prý můžeme i veverky, ještě jsem nezkoušela, ale nakoupeno mám, snad večer, tak pak dám vědět :)
  24.9.2010 08:35svist
  stym slovenskom je to pravda , naozaj tu tu figu vedia hlavne aby predajcovia zarobili , Kupili sme toto mile zvieratko pred tyzdnom , aj ked predavacka ma upozornovala ze hryzie ale nejak som jej nedoveroval a nakoniec po dvoch dnoch bol v skutku milucky a hravy , potrebuje naozaj vela casu ale vie sa odvdacit za to . hlavne sa chcem informovat o prijmani potravy , mne sa zda ze velmi malicko konzumuje max tak 2-3 pupavove listky a este obcas jablcko , ale napr. vodu ho nevidim prijmat vobec , bud som si to nevsimol alebo mu staci tekutina z ovocia . podla mna je to tym ze v zime neprijma moc potravy . ale necham si poradit rad od niekoho kto ma lepsie skusenosti . dakujem
  24.9.2010 11:44Tabi
  svist
  vítej :), máš povolená alba, tak doufám, že se pochlubíš přírustkem :)

  teď to tu někdo řešil, asi pokud má ovoce a zelené, tak bude mít menší žízeň, zkus pítko i misku, čím krmíš kromě zeleného? dáváš i nějaké peletky nebo zrní?

  24.9.2010 21:31Bombera
  To Tabi:Resil jsem to pomoci spreje od veterináře a taky na jeho radu přestal používat piliny jelikož jsou dost " prašný" což muže k drbani dost napomáhat.Koupil jsem místo toho takové bílé malé lisované peletky z papíru který se používají třeba pro kočky.Jsou opravdu super ahlavne se tak často nemusí měnit
  24.9.2010 22:25Marky
  Svist: kde si ho kupoval? Dúfam nie niekde v Tescu, lebo tam predávajú sysle a tvrdia, že to je svišť
  - - - - -
  Cena cca 100 euro
  25.9.2010 08:13svist
  tabi, marky- teraz ste ma domotali ako chlapca ale po studii cez net nakoniec fakt zistujem ze som som si zakupil sysla a nie svista , ako vidim blbec som riadny , popravde to bolo take urychlene a nenapadlo ma to porovnat , marky ano kupoval som ho tu v martinnskom tescu za 100eur , takze netusim co snim teraz aj ked je celkom pritulny a v noci chrape ako baran , takze aspon vas tu trosku pobavim mojou blbostou , a vidno aku ma pan boh velku zlogicku zahradu kdr si ja teraz pripadam ako poddruh ludstva .xixix no ale aspo par fotiek pridam pre zabavku
  25.9.2010 11:05Marky
  Svist ja som tiež z Martina. Ako vidím, tak dotyčný podnikateľ stále nezmenil názov svišť americký aj po mojej výzve. Ako chce - v pondelok volám na Slovenskú obchodnú inšpekciu, nech mu dajú pokutu za zavádzania :)
  25.9.2010 12:43svist
  marky - netreba ja to vyriesim este dnes a rychlo . nemyslim ze za 100eur si necham brnkat takze si ho zoberu a aj premenuju stym si poradim raz dva
  25.9.2010 18:20Marky
  O to nejde, ale ja som už dva krát toho majiteľa upozornil, že ak to neprepíše pošlem na neho obchodnú inšpekciu. Keď to má na háku, tak má smolu, mne to jedno nie je :)
  - - - - -
  v celku zaujímavý článok :)
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zajimavosti/134791/svist-ktery-zije-na-asfaltove-silnici.html
  25.9.2010 21:18Nazgul
  Tabi: Kastroval je doktor Motl z Průhonic, všechno bylo úplně v pohodě, dobře odvedená práce.

  Na veterinu nyní chodím na Hůrku k MVDr. Lietavcové.
  25.9.2010 22:41Ales
  Svist...a ty bys malinkyho fajt vratil, kdyz je pritulnej a hodnej? Kdyz uz si na vas zvykl a vypada to, ze je spokojeny...
  25.9.2010 23:20marky
  Aleš tiež by si asi nebol spokojný keby Ťa niekto podviedol. Ten podnikateľ už má od dneska na krku obchodnú inšpekciu vďaka mne, koledoval si o to už dlho
  26.9.2010 09:09Ales
  Marky....to ja ho vubec neobhajuji. Jen jsem si predstavil, ze bych si prinesl domu mrnouse a po nekolika dnech ho musel vracet. Strasne rychle mi vzdycky prirostou k srdci...:)
  26.9.2010 20:42OL
  mně by to ale napadlo že to není psoun už kvuli ceně.já už teda by jsem syslíka nedala.
  27.9.2010 06:14monika
  S příletelem už jsme delší dobu řešili dilema, jestli našeho 7,5 roku starého psouna tahat po veterinách nebo ne. Hubne před očima, ztrácí sílu, nejí už zrní ani seno. Líná na packách i na hlavě kolem očí. Packy už má uplně vypelíchané, celkově vypadá totálně zuboženě. Zelené jí, na naše jídlo chuť má taky, ale to mu dávat nechceme.
  Nicméně jsme se hecli, že mu necháme vyšetřit přinejmenším střeva, jestli tam něco nemá, ačkoliv přítel vzpomínal, že když chovala jeho máma kočky, že to vždycky tak bylo, když byly staré. Napřed zhubly, léčili je, ale stejně umřely.
  Zkusila jsem v pátek zavolat do plzešké zoo a požádala o kontakt na veterináře, který se stará o psouny. Dali mi číslo na pana Rampicha. Spojila jsem se s ním. Do telefonu byl moc příjemný a osobně taky. Ordinuje v Třemošné u Plzně. Byli jsme tam v sobotu.
  Hned nám říkal, že náš psoun je už starý a že to tak se psouny v tomto věku bývá. Já jsem mu říkala, že jsem četla i o desetiletých psounech a že bychom mu rádi pomohli, kdyby to byla banalita, ale on argumentoval tím, že lidem je taky někdy i 100, ale že jsou to výjímky. Udělal rozbor z bobků. Ten byl čistý., že tam problém neni.
  Řikal, že v tomto stavu by pro více informací a více rozborů musel Ferdu uspat, vzít mu krev ze žíly na krku v narkóze, vyšetřit jestli něco není v pořádku s ledvinami, či játry a kouknout se mu při té narkóze na stoličky, že psouni na to trpí. Řikal ale, že vzhledem k té strašné podvýživě a vzhledem k tomu, jak Ferda přijímá zelené čersvté zavodněné potraviny, oproti tomu, co jedl celý život, že si zkrátka myslí, že to bude cukrovka. Prý se u psounů občas vyskytuje a že vzhledem k tomu, jak Ferda vypadá, že by to na tu cukrovku viděl, ale že bez uspání a rozboru krve to nepotvrdí.
  Když jsem se ho ptala na možnosti léčby, řikal, že by to znamenalo pro nás denně mu píchat injekce a čas od času ho nechat uspat pro nové testy, jestli je výše dávek nastavena správně. Když si pomyslím, že bych asi nebyla schopná injekci do toho zvířátka píchnout, řikal taky, že kromě toho, si Ferda rychle spojí naše ruce s nepříjemností - injekcí - by se nás za pár dnů začal stranit. To jsme nechtěli
  Rozhodnutí bylo na nás. Rozhodli jsme se ho netrápit a dopřát mu co nejlepší zbytek života.
  Nevím, jestli to tak je dobře. Snad by si to Ferda taky vybral taky tak, kdyby mohl mluvit.
  Taky jsme řešili, že nevíme, do jaké míry hubne proto, že nejí to, co by jíst měl a jí to, co třeba neumí tak dobře vstřebat. Zeptala jsem se, jak dlouho ho můžu v takovém stavu nechat hladovět. Doktor řekl, že ne dýl, než jeden den a že za pokus, jestli nepřijme zrní, by ten jeden den stál.

  Nicméně, jako kdyby to slyšel, jsme přijeli z veteriny a dal si zrní, tak jsme měli radost. Jestli to něco bude platné, to nevíme. Po zbytek víkendu, jsme mu nic jiného, než zrní nedali a on tak nějak jedl. Ferda je kostřička a zázraky nějak nečekám. Ale myslím, že je mu s námi prostě dobře, tak mu ten pobyt u nás nechcem znepříjemňovat bolestivým umělým prodlužováním života.

  Nicméně píšu sem hlavně proto, že si myslím, že tento veterinář má se psouny bohaté zkušenosti. Všechno, co řikal, mělo smysl, věděl, na co často trpěj (mluvil hlavně o těch zubech, nadváze, ledvinách, dýchacích potížích, cukrovce). Dokonce mi i řikal, že změna jídelníčku Ferdy nemůsí být důsledkem zubů ani cukrovky, ale že občas psouni i v přírodě jídelníček samovolně tak trochu změní (to jsem asi do teď nevěděla).
  Ale vzhledem k tomu, že se stará o všechna zvířata v zoo a vzhledem k tomu, jak moc toho o psounech věděl (věděl i počet zubů :), myslím, že to je opravdu dobrý lékař a že odkaz na něj by stál za zveřejnění tady na webu v odkazu veterinární péče.

  Pan Rampich, Třemošná u Plzně, adresu nám neřekl, ale mobil na něj je 724 135 930. Když se předem objednáte, řekne vám přesně cestu. Ferdovi asi nepomůže, ale myslím, že cokoliv je řešitelné, že by vyřešil pro psouny rád. Za rozbor trusu a asi 20 minutovou konzultaci jsme zaplatili 60 Kč, což mi přišlo dost málo. A ostatní lidi, co byli v ordinaci před námi (se psy a králíčky), vypadali po návštěvě u něj taky spokojeně.
  Co se týká toho uspání Ferdy, rozborů krve a případné léčby. Řikal, že jsou dvě skupiny chovatelů zvířat. Jedni se snaží prodloužit život za všechny peníze a všechnu snahu, a že ti druzí, tomu zvířeti poskytnou to nejlepší, co můžou, aby v klidu dožili příjemný zbytek života. Řikal, že těžko říci, co chtějí zvířata. Ale myslím, že když jsme řekli, že ho trápit narkózama a injekcema nechceme, že mu to přišlo rozumnější. I když ochotný byl udělat cokoliv. Každopádně není to ten typ doktora, co vám bude doporučovat léčbu (mnohdy drahou), aby se napakoval, i když ví, že to třeba ani nemá smysl a že to pro to zvíře dobré neni.
  Kdyby Ferdovi byly třeba 3 roky, tak bychom neváhali. Ale takhle ho prostě asi necháme být. Cokoliv do něj píchat je rizikové a možná by to ani nebylo užitečné.
  - - - - -
  ježiš, to je dlouhý, promiňte!!!
  27.9.2010 07:45lucies
  Tabi...Jak dopadla pelyňková koupel? Malá už se drbe míň, vykoupala jsem ji jen ve vodě. Ten Arpalit jsem sice koupila, kale ještě jsem ho nepoužila. Nechci to na takový mimino šplíchat. Mám to doma spíš jako pohotovostní.

  Svist...Fakt ho chceš vrátit? Chápu, že se ti nelíbí, že jsi byl podvedený, ale ten syslík za to nemůže. A co se týče ceny, tak 100 eur je za syslíka běžná cena. Za psouna dáš 2-3x tolik

  Monika...Já být na tvém místě, tak se rozhodnu stejně. Je to hrozně těžký, člověk neví, co je pro něho lepší,ale psounek už je dost starý a pokud je navíc zesláblý, tak by ty narkózy fakt nemusel přežít. Myslím si, že je lepší mu ten zbytek života co nejvíc zpříjemnit. Problém je, že oni dají něco najevo, až je hodně zle :(
  27.9.2010 14:33svist
  lucies , ano je mi ho luto ale vratim ho urcite , nakolko som zaujimal a svista a jeho chov , bohuzial syslik je v nasej domacnossti nerealny , pretoze vecne uteka a mnoho ineho nieje mozne ho zvladnut ako svista , boli sme na navsteve u markyho a az tam som zbadal aky je v tom velky rozdiel , kiwinka ta je uzasna a hlavne su tu to pritulne a hrave zvieratka co sa u sysla moc tvrdit neda. za ochotu dakujeme aj markymu a poucenie . Ze je svist draksi to mi je jasne a nerobi mi to problem ale zase nemozem si nechat aj aj takze radsej sysla necham pre niekoho koho viac potesi .
  27.9.2010 14:46Kulina
  svist Já teda nevím...náš syslík byl ochočený,přítulný.Trvalo to půl roku,vychovat,ale k dobrému.A nedala bych ho za nic na světě.Že utíká?Copak psoun ne?Každé zvířátko se dá zvládnou,když je čas a hlavně trpělivost.
  Ať se rozhodneš kakkoliv,hodně štěstí!
  27.9.2010 15:42OL
  nerozumím ¨¨jako jak že se nedá zvládnout¨¨trochu to rozeber.já sem ještě psouna co se dᨨzvládnout¨¨neměla a určitě mít nebudu a to to s nima docela umím.----ty dvě se přestěhovaly za tím krasavcem.obsadil pokoj,když tam člověk jde dát jídlo strašně štěká a chřestí.říkají mu¨¨vrátný¨¨nebo¨¨lišák¨¨¨---dříve chodily pospat,ted vyjímečně.evidentně se jim mates líbí.----a napíše někdo jaký je rozdíl v povaze syslí a psouní----jak sem chodila majitelka kulíška tak sem myslela že je sysel rozkošný.---ale myslím že časem.já sem na lauru byla naštvaná ze začátku měla blbý zvyk.kousala.prostě kamkoliv.přišla,kousla do špeku-to bolelo nejvíc-si zvykla přestala ted jen lehce nufá.mně to přijde že radostí.--a pro mně je nepředstavitelné si něco přinest a vrátit,máš ho krátce já sem kromně oliny ze začátku nic přítulného neměla
  27.9.2010 15:44Cidik
  Včera sem si přivezl malou Pestrušku písečnou - když odmyslím velikost tak vypadá úplně jako sysel :)
  - Kdo chcete jukněte -
  https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=19959
  A tady video když včera přijela - http://www.youtube.com/watch?v=RO0xzjee-pU
  27.9.2010 17:52Jindra
  monika: možná stojí za úvahu se zastavit u mvdr Mecery, on má taky docela dobrej přístup. Každopádně krev odebere bez uspání. Naší Žofindě dost pomohlo, když jí diagnostikoval nemocné ledviny a pak už jen stačilo že jí Mirka měsíc krmila ze stříkačky.
  27.9.2010 20:43svist
  OL. ale ja pisem o syslovi v podstate si nemozem dovolit ho ani pustit , ako nahle ho pustim utecie tak ze mam strasne problemi ho chytit , a raz som uz rozoberal aj kuch. linku , proste zalezie a neobjavy ani pocas celeho dna , takze niesom clovek co zrovna mieni zviera mat zavrete ip v klietke , JA NEVIEM AK TU NIEKTO MATE SKUSENOST S CHOVOM TOHO SYSLA NECHAM SI PORADIT ale zatial co som cital tak to vyzera ze sa sprava ako skrecok , co musi byt stale v klietke , aj ked je to velmi krasne zvieratko
  27.9.2010 21:40OL
  milý jindro.mecera nic moc.léčba drahá a hlavně neefektivní.nemužu se zbavit pocitu že kdyby jsem jsem tam nelezla a počkala až se moje d. vrátí ze zahraničí dopadlo by to jinak.dával mu pak sirup pro kočky na plísen v nose a on to dejchání měl špatné od srdíčka.d. pak řekla-vylijte to.na tyhle zvířatka to nezabírá-
  - - - - -
  vydrž to se syslíkem.časem ho vymazlíš.čapni a odnes do postele.já mám starého a 3dny sem ho neviděla.vem si to jak sem dopadla já.koupím si psouna,3týdny si bydlí pod postelí,se mně šíleně bál mi ho bylo líto jak se mazal sprintem schovat ted se role vyměnili-až ted začal vylézat aby mně zmlátil.už vyběhne i na chodbu ale jen proto aby mně vyhnal.ale nějak mám z něj radost už proto že se tak těší ze života a je u mně rád.ještě mi sebral ty 2,a přestože mám 4,na mazlení nemám žádného.
  27.9.2010 21:51Iveta
  monika: asi jsme na tom stejně. Syslánkovi bude 8,sice moc nehubne, ale má zánět sanice a už je to na kosti. Teď proběhla léčba antibiotikama (ob den z Prahy do Kralup), a je to lepší. Operace vzhledem k věku nepřichází v úvahu a tak zpříjemňujeme podzim života jak to jde. Poznává co je to termix a pribinák, denně klidně i 3buráky-dostane co mu chutná. Jen si nejsem jistá jak to bude pokračovat a s antibiotikama to také nechci přehánět. Uvidíme.Je to moc smutné, ale máme čas se rozloučit.
  28.9.2010 13:47Jindra
  svist: rozebírání kuchyně je takovej oblíbenej sport . pokud se jim podaří se tam dostat, tak tam prostě budou chtít hnízdit. To je stejnej sport jako uklízení kapelů a tak. Většinou jim trvá nějakou dobu, než se doma naučí - u malého měsíc u velkého i déle.
  Pokud se podíváš do historie, tak je tady několik lidí chová.
  28.9.2010 16:09svist
  jindra . ja viem studoval som to ale ja mam sysla bohuzial
  30.9.2010 11:19Tabi
  Monika, Iveta
  chjo, holky, vůbec vám to nezávidím, ale rozhodla bych se stejně, držím palce, ať jsou myšky co nejdéle spokojené *** Moni, ten kontakt hodím do odkazu, díky

  svist
  však Kulina má taky sysla, tak se jí zeptej
  ono co platí na psouny platí většinou i na sysly :), oba budou tak trochu demoliční četa :) a oba můžou být mazlíci :), dej vědět, jak to dopadlo :)

  Cidik
  Pestruška je super, běhá tam jak tryskomyška ;)))
  30.9.2010 12:27Marky
  Takže prvý boj som vyhral, majiteľ obchodu už zmenil názov na syseľ, zrejme dostal mastnú pokutu. Obchodná inšpekcia by mi mala poslať aj vyjadrenie tak som zvedavý :) Boj ale ešte nekončí, viem že má ešte obchod v Žiline a v Liptovskom Mikuláši. Pôjdem si preveriť aj tam, či zmenil názvy. Ak nie, pošlem mu návštevu aj tam. Špekulantov neznášam ...
  - - - - -
  Ozaj Tabi, labky má už Kiwi v poriadku, tá masť pekne zabrala
  30.9.2010 12:43OL
  marky--viděl jsi to ve zprávách,včera na joj i na markýze to bylo,chytají sviště tatranské do želez a ok a dělají z nich mast na revma
  30.9.2010 13:03Marky
  To som teda nevidel. Ale u nás je svišť zákonom chránený, jedine že by to pytliaci
  - - - - -
  OL akurát som si to pozrel. Svine sú to
  30.9.2010 15:38Kulina
  Tabi Kulíšek už navěky spinká v lesíku pod kapradím :-(
  svist-jak jsem psala,chce to trpělivost,,vycvičit,,na dobrůtky.Řekla bych že je sysel jako psoun.Nemohu porovnávat,psouna jsme nikdy neměli.Ale co zde čtu,a jaký byl Kulda,je to velmi podobné.Buď jsme měli velké štěstí na jedince,nebo to bylo,,výchovou,,:-))
  30.9.2010 17:51OL
  teda marky,už sem na něj myslela dávno,to by byl teda mega mazel---a viděl jsi ho živého ?
  30.9.2010 18:28Marky
  OL nevidel, v Tatrách som už nebol pekne dlho :) My sme taký národ, viac tam chodia Vaši turisti ako domáci :)
  30.9.2010 21:54severka86
  Svist - ja chovám syslíky, máme tri (1 samičku a 2 samčekov). Každý je iný, a to nielen postavou, ale hlavne správaním. A to rozoberanie poznáme - rozoberali sme novo prerobenú recepciu, lebo syslíkovi sa páčilo v strope v sadrokartone.. ale všetko dobre dopadlo..