od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2011
 • Zobrazuji 150 zaznamu.
 • 1.7.2011 08:59monika
  Ahoj lidi,
  Včera jsem měla krásný večer 5 minut pěšky z domova :)) Připadala jsem si uplně jak David Attenborogh. Akorát on se může jen kochat a smát na zvířata, já musela i fotit, což mi moc nejde, ale zážitek skvělej. Dnes půjdu na lov znova :)

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?Nutrie
  1.7.2011 09:08Lucies
  arturek2...myšákům bude dobře :)

  Lucka a Jakub...gratulace k maxismečce, už se taky těším na fotky

  Monika...To je super :) Jen jsem zvědavá, co potkáš příště :D Ježek, nutrie... Že by kapybary? :D
  1.7.2011 09:59monika
  Lucies, bydlíme na kraji města, bydlíme tam 8 let a tohle je holt takovej speciální rok...Nutrie jsem tam v životě neviděla...teď jsme je tam viděli pondělí - jednu, úterý - dvě, ve středu žádnou, ve čtvrtek 4. Doufám, že dnes tam oběvíme pátou :))) A zítra snad i toho pravého bobra nebo nějakou tu kapybaru :))) Ale ta nutrie do ní nemá daleko :)
  1.7.2011 10:28Romeo
  monika...no to snad není možné no to je super to je skvělý no paráda a od to je ?
  1.7.2011 10:43monika
  moniko...oběvit....že se nestydíš :(

  Romane, koukám, že tě to rozhodilo...,,od to je?" Přesně nevím, jak si otázku vyložit :)
  1.7.2011 11:43Ales
  Monika...no fuj:))))
  - - - - -
  to za tu gramatiku, ne za ty myšáky u vody:)
  1.7.2011 12:10Romeo
  Mon ika......mělo to být odkud to je kde jsi je potkala....no byl jsem z toho úplně paff :-))
  1.7.2011 12:31monika
  Přehrada na kraji Plzně 5 minut pěšky z domova. V těchhle místech venčíme psouna. Akorát myslim, že tam dlouho nevydrží. Ta přehlada je špinavá z nějakejch chemií do polí, koupání není doporučeno, myslím, že nutrie přišly omylem a zase odejdou. Taky mě napadlo, jestli někomu neutekly...moc bojácný nejsou. Dá se k nim přiblížit i na metr.
  1.7.2011 13:59Simča
  Monika
  Krásné fotky. Rodinka nutrií se zabydlela i v Davli na řece. Chodíme je od jara pozorovat :c) Lidé je přikrmují. Je to atrakce. Dceři se opřel samec i o sádru na noze,aby dosáhl na nabízenou mrkev...:c)
  1.7.2011 19:43Saninka
  Kuba a Lůca: NO GRATULACÉÉ:D tak to bude smečka :D chci vidět všechny 4 na vodítkách:))) jsou bombový:)))

  Moni: hah nutrie??tak to je vtipný mě se líbily vždykcy:D ale jsou už moc velký:)) hele prej dyž se někde zabydlej:D tak jsou jak potkani... těch se jen tak nezbavíte:)) ale jako za mě to jsou krásný krysinky:))
  - - - - -
  arturek2: bude dobře jsem ráda, že to tak dopadlo.. psala jsem ti o tý smlouvě:d ale asi pozdě:)))
  2.7.2011 19:05Nazgul
  Ty nutrie jsou super :)

  A mohou být dobří domácí mazlíčci.
  3.7.2011 13:53Saninka
  Nazgul: mohou:) jen si nejsem jista jak to maj se zachodem...
  - - - - -
  Teda to počasí mě zabije... je u vás taky tak hnusně? když je hezky tak křečky vystrčim ven a je pokoj:D ale takhle jsou přes den ospalý jak bláze:D a ve 4 hodiny ráno blbnou:))) Sysinka se naučila vstávat pozdějc okolo 9:) ale pro Pinďu 4 ráno je préé:)))
  3.7.2011 14:50Lucies
  Saninka...U nás je taky hnusně, holky většinu dnetaky prospí.
  3.7.2011 15:02Larka
  nutrie chováme - na maso, popravdě si nedovedu představit nutrii doma v bytě, musí se chytat za ocas, jinak by vám urafli pěknej kus ruky a bobky nemají suchý jak psoun , spíš jak fretka, i když žerou jen rostl. stravu
  určitě to není mazlíček, to tak max. mladý do 1 měsícem než narostou pořádný tesáky :-)

  ale jak říkám,máme je na dvoře, možná kdyby byla od mala doma... ale nezkoušela bych to
  3.7.2011 15:59monika
  Larka, něco tak pěknýho bych sníst nemohla :(
  3.7.2011 16:00Saninka
  Larka: kolik vás stály? Jak vůbec chutnají? Někdo mi říkal, že jako králici... né že bych je chtěa hned kupovat:D mě to jen zajímá...asi bych to vygooglovala ale když je chováte:)
  3.7.2011 18:59larka
  monika - všechny mláďátka jsou pěkné, akorát když kupuješ maso v tescu, tak ti to nepřijde...

  saninka-
  my už je máme aspoň 8 let, už netuším kolik stál první pár, chuťově výborné, lepší než králík , super na řízky, vepřové se může zahrabat,červenější maso a víc prorostlé, jen dlouho trvá než doroste, králíka máš za 3 měsíce, toto tak min. 7
  - - - - -
  přidala sem nové album zvěřinec- některé fotky jsou starší, ale máme stále králíky , kačeny, nutrie, v létě morky popř, brojlery
  je tam fotka Chipa - umřel v únoru, po něm přišla Pišta a Beník - staford, ten umřel po 11 letech na podzim :-(
  3.7.2011 20:00Saninka
  Larka::( to me mrzi:( kouknu
  - - - - -
  Tak musim říct:D že to jsou takový hezký větší morčata:D jen bych asi neměla na to to zabít a kuchat... kapra udělám v pohodě....ale othle je moc teplokrevný na mě...a hlavně to má kukuč
  3.7.2011 20:26Larka
  tak to teda hodně přerostlý morče :-))))
  ono to není moc vidět, ale mají tesáky i 5cm, to kousnutí od psouna je proti tomu štípnutí
  - - - - -
  našla jsem fotku se zubisky :-))
  3.7.2011 23:36Anonym
  a napiš jak vypadá bydlet s burundukem,jestli neshodí všechno ze skříně a jestli je mazlivý
  4.7.2011 00:39Ales
  Tak jsem byl dnes nakupovat v Tesco Letnany nasi Tapine jidlo a uz tam zase maji dva nadherny mysaky:). Nejak se personal tvaril divne, tak jsem se neodvazil si rict o pochovani. Aspon jsem i nechal trosku ozuzlat konec prstu pres mriz:)
  4.7.2011 06:17monika
  To na mě se v sobotu ve zverimexu divně netvářili, když jsem byla v jednom zverimexu, paní hned rozzářila, když viděla, že koukáme na psouny. Přišla a začla se nám věnovat. Když jsme jí řekli, že máme psouna, tak se hrozně o všechno zajímala a dovolila nám prcky z klece vyndat :)
  Vyprávěla nám, že když je přivezli, dali je do nějaký nevyhovující klece. Když přišly prodavačky ráno do práce, psouni nikde. Tak hledali a našli. Stěhovali kvůli nim obrovskej regál :) Naštěstí se jim prý nic nestalo. Ta klec měla prý ty šprycle moc široký. Teď je tam mají v jiný. Ta je zadrátovaná a dvířka klece na visací zámeček :))) Je to v nákupním centru, kde jsou dva zverimexy. V obou mají dva psouní chlapečky. Teda aspoň myslim, že jsou to chlapečci.
  Nemáte někdo fotky pohlaví malejch psouňat? Já si nebyla jistá...
  - - - - -
  PS:
  https://www.kralici.cz/psouni/pages.asp?f=anatomie - tenhle odkaz znám, jenže ono je to na minipsonovi všechno nějak menší :)
  Ta prodavačka totiž tvrdila, že jí řekli, že je to párek. Ale já bych řekla, že tam mají dva kluky...
  4.7.2011 13:49Saninka
  Moni ale když si je dáš vedle sebe tak to je vidět dobře:D i když je to majijinkatý:) vidím to na syslech teďka jak mám dva... když jsme měla jednu taky to bylo takový nečitelný...ale když jsme si je dala vedle sebe... tak to vidět fakt je:)

  Larka:D to věřim já koukala na googlu a teda:D ty zuby jsou velký jak moji syslové:D:D:D:D
  - - - - -
  Jinak jsme přišla na to... že máme asi převlečený psy:D

  našinci milujou psí granule... konzultovala jsme to a není to ptoblém:D hlídala jsem psisko:D Syska se pustila ..tak jsem jí hledala hledala až slyšim šustění:D kouknu a ona byla zalezlá v tom velkém pytli:D s plnou hubou:D div jí ztoho nevypadly oči:D... tak jsem kus odsypala... mají to na chuť občas:) a všimla jsme si, že po nich mají výbornou kůži a srst..... ale máme nějaký hodně drahý z německa... žádný šunty na zacpání žaludku
  4.7.2011 14:04Larka
  granule pro psy nám doporučoval i tan chovatel z Chotěboře, kvůli vitamínům,
  dáváme Piště tak cca 3 týdně

  jinak burunduk byl proti psounovi procházka růžovým sadem, to co Chip kousal v kleci (dvířka ze dřeva) půl roku , zvládla Pišta za půl dne, musíš se mu věnovat hlavně ze začátku, aby zkrotl a navykl na chování pak to bylo OK, ale mazlivý jak psoun není, to spíš tak pohladit a utíká pryč
  ale i tady záleží na kusu, kolegyně si dovezla divocha a ten se teda ani po půl roce chytit nedá, lákají ho do klece na jídlo - ono hodně věcí jde u veverek právě přes jídlo :-))
  - - - - -
  ale proti piště byl Chip teda čistota sama, chodil do jednoho růžku, to Pišta má pobobkovanou celou klec...
  4.7.2011 15:22monika
  Larka - a co ten pán z Chotěboře? Když k němu přijedeš, dá ti psouna vybrat? Nebo prostě přijedeš a má pro tebe jednoho chycenýho? Já jen, kdybychom se tam náhodou někdy vypravili...což zatím nevypadá
  4.7.2011 19:24Saninka
  Larka: přesně tak:) kvůli vitamínum:) ale když maj vedle sebe jogurt , trávu a granulky:D jedou po nich jak:D blázen.:D
  4.7.2011 19:39larka
  zavedl nás do místnosti se psounama (jinak tam má šílené množství papoušků) , po celé místnosti má akvárka, tak šel k jednomu s mladejma a my chtěli samičku, tak lovil :-) první byla dost opelichaná, zrovna přestrsťovala, no když sem ji viděla, tak sem si říkala no potěš, asi viděl , že z ní nejsme na větvi, tak lovil dál, až našel pěknou :-)
  jak někdo psal , po telefonu komunikace taková podivná, ale naživo bez problémů, všude nás pak provedl a i nabídl, když pojedeme okolo, že se můžeme stavit podívat

  akorát jsme neviděli ty chovné páry, což mne pak mrzelo, že jsme mu mohli říct, v jednom akvárku měl fakt velkýho psouna, spustil rambajz , když jsme vešli, asi hlídač :-)
  - - - - -
  ještě dotaz , kupujete pastu přímo pro psuny? tady není k dostání,místo ní mám pastu pro kočky, Piště chutná, tak jestli je nutná ta orig.,nebo stačí i tato
  4.7.2011 21:56No name
  Ahoj všichni,asi je to blby psát to sem a předem se omlouvám,protože tenhle blog je super,ale musím vám to říct.Před pár týdny byl založen novy blog o psounech a jeho průměrná návštěvnost je 20 lidi denne,což je celkem dobry.Zejména proto,že když si zadáte do Googlu ,,psoun preriovy,tak vám to tenhle blog nenajde.Nema zrovna úžasné záhlaví,protože přesně nevim jak na to,ale například v sekci NEJČASTĚJŠÍ OTAZKY najdete věci,které tady nejsou.No k věci-Na blogu práve probíhá soutěž o nejhezčí fotku psounka a zatím se moc lidi nehlásí,tak pomozte rozvinout novy blog a pošlete fotky zvířátek,které všichni tak milujeme na email psouniblog@seznam.cz. Více info na blogu psounpreriovy.blog.cz v sekci soutěže.Předem díky
  Odpovědět
  4.7.2011 22:22Marie Kavanová
  Larka: já mám od něj taky psouni a o kouknutí na rodičovstvo jsme si řekli a povidal, že maj teď mladý a jiný kvandy kolem a neukázal, tak bůh ví:) Je fakt že na místě to s ním není problém a když tak vidím psouny ve zverimexech, pomalu si říkám, že se u něj maj docela fajn...
  4.7.2011 22:32Nazgul
  No name: místo spamování bys raději měla upravit ty stránky do nějakého použitelného stavu. Začít můžeš třeba u velkého množství gramatických chyb.
  7.7.2011 07:35monika
  Ahoj všichni,
  Včera jsme měli návštěvu, Oskar byl navolno (zatím není agresivní k cizím). Pořád se o návštěvu zajímal a chodil nás všechny kontrolovat. Když se k němu návštěva nakláněla a klekala podrbat, napřed byl opatrnej a po chvíli si lehal na záda a chtěl drbat a zavíral očíčka :) Za chvíli jsme šli do vedlejšího pokoje a tam si ho bez varování ten náš kámoš zvednul ze země a pochoval....to je zvláštní když ,,cizí" lidi chovají našeho psouna :)))
  Říkám si, jak by bylo úžasný, kdyby takhle zůstali pořád...je hrozná škoda, že se z nich stávají ty bestie...za rok tomu asi neuvěříme, že nám ho návštěvy chovaly a lehal si na záda :(
  7.7.2011 08:22Marie Kavanová
  Moniko, já si to pamatuju jak u Kačenky, tak u Bubáka - bylo to úžasný! :) Bohužel 12 stehů a jen se štěstím neponičená šlacha a tepna - to jest výsledek na ruce našeho kamaráda. Aneb jak se to už Bubák "naučil". Loni uměl "jen" kousnutí jak od sešívačky... Nojo aspoň, že Žanda to nechává na něm a ta se s cizincema mazlí:) Má to mrcha vypočítaný - hnízdo brání Bubák a ona si může hrát na matku Terezu a nechat se od všech drbat:P
  7.7.2011 12:59monika
  12 stehů asi bylo hodně zlý :((( jak to kamarád bral? Je i po útoku stále kamarád? Kdy k tomu útoku došlo? Nemá žádné následky? Neměli jste nějaké potíže s veterinou, nebo hygienou? Ono se to docela řeší, když někoho pokouše zvíře, ne? Jak se to vlastně stalo?
  To musel bejt teda krvavej masakr...já ty psouny nechápu, stačí jedna rána, nebo šlápnutí a je po nich. Říká se, že jsou inteligentní. Ale inteligentní zvíře by podle mě nenapadlo mnohem silnějšího protivníka.
  7.7.2011 19:39Saninka
  Moni: já ti nevím...ono to o inteligenci není nejspíš... u nás na návštěvy byli zvyklí... já věděla, když se jim něco nelíbilo... tak jsem jim dala pokoj a za 5 min byl pokoj... ale kamarádka si nedala říct furt ho brala...tak ji ťafnul...ale taky nikdy nikomu nic neudělali .. byli zlatíča...

  Syska a Pinďa to samý:) klepu:)
  7.7.2011 19:53monika
  Ferda přiběhnul přes celý byt jen aby mohl vyskočit na gauč a nic netušící návštěvě se zahryznout do ruky...a držel a držel...a návštěva (drsnej rocker :)) ač krvácející, taky držel, aby psounovi neublížil, psoun visel na ruce a furt kousal a kousal...ale naštěstí se to obešlo bez šití...jizva tam je ale pořád...Ferda přiběhnul, jen aby mohl kousat...on si tenkrát otevřel klec...jinak jsme ho zavírali, ale pár takových nehod bylo. A nikdy to nebylo tím, že by ho někdo otravoval...prostě chtěl bránit, i když se mu nic nedělalo...vždycky, když návštěva odešla a Ferdu jsme pustili z klece, lítal po bytě uplně vzteklej a naježenej a všude smrděl ty svý pachy :) Doma prostě hrozně útočil...mimo domov tolik ne. To se i nechal pomaz
  - - - - -
  pomazlit, když byl někde pár dní
  7.7.2011 21:23Saninka
  Moni: jestli on si nemyslel...že když je tam někdo cizí... tak je jako zatrest zavřenej... a tak se jich takhle zbavoval... aby byl zas puštěnej puštěnej...:)

  kámošce takhle žárlil pes:)
  7.7.2011 21:34Tarsier
  Monika: u nás to bylo s Prďákem úplně stejný, zavřenej, nezavřenej, z návštěv šílel a chtěl je snad zabít. Nejdřív jsme mysleli, že jde jen po chlapech, ale pak jsme zjistili, že je mu to asi jedno. Jsem zvědavá, jak to bude s Ruprtem, v srpnu mu bude rok, tak na podzim se ukáže. Kéž by zůstal mazlík, návštěvy mu zatím nevadí, ale po zkušenostech s Prďákem je stejně nejdřív varuju, takže na něj nikdo radši nesahá. Akorát mamka si troufne, ale tu vidí docela často, tak drbání od ní vyžaduje :)
  7.7.2011 23:45Nazgul
  Já psouny vždycky zavíral, když přišla návštěva, a je po problému. V kleci ať se rozčilují, jak chtějí. Za chvíli se unaví.
  8.7.2011 06:35monika
  Nazgule, ,,za chvíli se unaví" - nevim, co psounům dáváš, ale Ferda v kleci rumploval vždycky klidně i několik hodin v kuse...to mi moc jako chvíle nepřijde :))
  8.7.2011 09:31Jindra
  a-ha, tak když to tady tak čtu, tak asi máme docela jiné psouny. U nás se Ňufko občas na někoho rozčiluje na zahradě, jednou zahnal Aleše od "jeho" díry v zemi a když je na zahradě moc dětí, tak se koukám, jestli se neježí, ale jinak v baráku je děti tahají až myši zalejzají do klece a schovávají se pod postel.
  Pravda je, že na vánoce to nejde, to jsou hezky v kleci a rumplujou a vztekají se.
  8.7.2011 10:41monika
  Jindro, to máte teda pohodičku...Ferda byl na cizí rapl a Oskar, vzhledem k tomu, že si otevírá zuby i na mě, bude v dospělosti nejspíš rapl na cizí taky...
  8.7.2011 16:56Ales
  Marie Kavanová...tak tedy koukám, že se mám na co těšit:)))...no nějak se s Bubákem porovnáme...snad nám nesežere psa...i když ten byl na to zvyklý. Asi už zapomněl, co je to prchat před psounem, tak si to trochu oživíme:)))
  8.7.2011 20:08Simča
  posíláme všem letní pozdrav a pár foteček. Simča a Piškotka https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?P8
  8.7.2011 22:37arturek2
  Lucko a Kubo tak jááák, máte všechny prsty?
  10.7.2011 18:49monika
  Všechny ručníky doma zničený, protože si myš (mimo jiné) chodí dělat pelech i do poličky na ručníky. Ale může se na něj někdo zlobit?
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=517
  10.7.2011 20:14Janka
  Ahojte:o)
  Tento týden jsme si s přítelem po dlouhém zvažování pořídili čtyřměsíční samičku psouna, kterou jsme pojmenovali Remy. Chtěla bych se zeptat, zda je obvyklé, že je přítulnější k mojí mamce, než ke mně a příteli, ikdyž s námi dvěma tráví většinu času.
  10.7.2011 20:31monika
  Janka, myslím, že se to srovná, myslím, že psouni mají obvykle stejně rádi všechny důležité blízké členy smečky
  Přidáš nám sem fotky, ať se na tu fešandu podíváme? :)
  10.7.2011 20:41Ales
  Monika...ručníky jsou vděčná věc:)...když jsme přinesl Adélku domu, tak velmi rychle našla polici s ručníky dole ve skříni a já si říkal, jak je šikovná a hezky tam v klidu v noci spinká...než jsem potřeboval čistý ručník a froté mělo poněkud větší očka:)))...ale zlobit se na ně fakt nedá:)
  11.7.2011 13:28Lucies
  monika...krásný fotky - očividně se mu tam líbí :) A zlobit se na ně fakt nedá :) Ručnáky, koberce, sedačky a podobný věci se dají nahradit, naši miláčci ne :)

  Simča...taky povedený fotečky :)
  11.7.2011 15:09Lucka a Jakub :)
  arturek2 : Děkujeme za optání:-) máme zatím všechny:-)))akorát jsme teď nebyly na netu:((( dneska jdeme s nimi opět na procházku tak večer přidáme fotky:-)))
  11.7.2011 15:39Moncza
  Ahoj holky a kluci :-)

  Chtěla bych se Vás zeptat, jak je to doopravdy s chovem psounků. Jestli jsou to opravdu takový raubíři, nebo je to uplná klasika, která se dá ohlídat. Bydlíme v poměrně velkém pokoji, jsme tu skoro 24h denně - ale máme tady šíleně moc věcí. Je schopnej něco vyloženě zdevastovat?
  A jak je to s jeho povahou? Dá se z něj vychovat vyloženě mazel?

  Děkuju vám
  11.7.2011 18:18Tereza
  TO MONCZA:
  my máme doma psouna asi půl roku a když to porovnám třeba s králíkem, kterej nám kousal do každé šňůry, psoun je zlatý. Sice máme ohryzaný rohy u křesla, nebo potahy na sedačce, ale záleží na tom, kolik psounovi dáte volnosti a jak ho budete hlídat.
  Psounek je poslední dobou dost náladový, kdy nemá náladu, raději si ho nevšímám, v opačném případě je ale miláček. Nechá se drbat na bříšku, dáváme si pusinky...
  Rozhodně nebudete livovat ! :)
  11.7.2011 18:30Larka
  Moncza - nemyslím, že by byl králík nějak extra společenské zvíře - psounovi se musíš věnovat mnohonásobně víc a řelka bych , že jsou schopni zdevastovat naprosto vše :-)) ale nejsem žádný psouní super chovatel, Pištu máme od února
  11.7.2011 19:14OL
  já s larkou naprosto souhlasím,a rozhodně králík nehlodá tak jako psoun.sem tam překousl sluchátka ožral nějaký roh ALE neničil.doporučuji mrknout co se sedačkou za 15měsícu udělali O-L.já ke králíkum rozhodně nemám nějaký vřelý vztah.a v pokoji s mnoha věcmi si psounek báječně zařádí,a chce to někoho s názorem co si myslí že rozhlodaný bejvák je pouze estetická vada.
  11.7.2011 19:36Moncza
  OL - ta sedačka to je mazec! Jak se jim tohle povedlo??
  Larka - zdevastovat vše - to myslíš za tvý nepřítomnosti, nebo i když u toho jsi? Jsou nekontrolovatelní?
  Tereza - jak dlouho může být v kleci? Nebo ho necháváš stále puštěného?
  11.7.2011 20:28Larka
  Moncza - nejlepší je pro Pištu , když jsme u toho, to vyloženě provokuje, jde ke dveřím, koukne na mě, co já na to a když nic, tak hryzne, vyženu ji a za chvíli opět, čeká u dveří, až tuší, že ji vidím hryzne...
  asi taky založím demoliční album fotek, už se nám to začíná hromadit, i když o víkendu manžel překvapivě prohlásil, že zatím nezničila nic tak hroznýho, sem teda čučela,na to jak vyšiloval z rozkousané deky na sedačce :-))
  a nedávno si vykousala díru ve dveřích - výplň taková rákosová rohož, tak má vlastní vchod :-)))
  - - - - -
  a co mne hodně zarazilo, je že "smrdí" , ne pořád, ale z toho to stojí za to
  než jsme ji pořídili četla jsem že jsou spíš náročnější na hluk, ale Pišta je teda docela tichá, ale to značkování...

  když jedeme v autě , je v přepravce v kufru a to je dílo, myslím, že "puchá" (dcery výraz) schválně, že je v kufru sama
  11.7.2011 20:36Lucka a Jakub
  Tady máme pár fotek našich mazlíků :-)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=519
  11.7.2011 21:34OL
  no--nikdo jim to ničení nezakazoval tak povedlo.....my sme takoví..no máme je moc rádi.----a larko,proč ji vozíte v kufru,,?ty naši milují se dívat z náruče oknem.až začnou šmejdit a běhat se zavřou do přenosky aby nevlezly pod brzdu a řidič je nezašlápl.---že se zlobí na nějakou deku...ten muj zuřil jen když mu laura vyloupla písmenko z notbuku,jinak je mu to jedno,-jednou se olinka prohlodala do skříně kde mněl polštář do kamionu a rozbila ho,já sem mu to telefonovala a on prý¨¨at si ho nechᨨ----a když se v listopadu kupovala sedačka bylo mu jedno která prý¨¨at se zeptám psounu která se jim líbí¨¨---jak mi miška napsala otom vykastrování nedobrého matesa tak mi nadal že co by to byl za samec kdyby nehlídal.--ještě ho ta nedobrota nepřešla...sme rezignovali a já doufám že ho někdy pomazlím....--kdysi se mu mates zahryzl do nohy a on si to ošetřoval a zpíval..¨¨matýsek má žlutý zub,mám ho v noze co by dup....¨¨----
  12.7.2011 08:57monika
  Monzca,
  Zničej toho dost, protože jsou to hlodavci. Asi se nedá moc říct, jak moc.
  Jak je níže psáno, záleží, kolik jim dáte volnosti a záleží na daném psounovi.

  My máme teď druhého. Jenen ničil víc, tenhle ničí mnohem míň. Ale taky, jak píše Larka, dělá naschvály. Ničí asi víc, když vidí, že ho vidíme a i když ničí míň, zničil by toho dost, kdybychom mu dali uplnou volnost, ať si dělá, co chce. To neexistuje. Takže uhlídat se teoreticky dá. Ale stojí to úsilí a myslím, že odnaučit se to spíš nedá, než dá.
  Taky mifurt okusuje nohy. Furt chce nějaký kontakt. Když si ho chviličku nevšímám, chodí za mnou kouše mě tak dlouho, dokud ho nezačnu hladit. Jen něžně a jemně, ale když to začne dělat, nic doma neudělam, protože to hrozně lochtá. Tak buď se mu můžu věnovat, nebo ho musím zavřít. Minulý psoun mi tohle tolik nedělal. Ten si vystačil s ničením věcí :) Pomazlit se chodí oba a mají to moc rádi.
  Jsou úžasní mazlíčci.
  Psala si o velkém pokoji - uvažujete o psounovi do garzonky? Nebo jeho by byl jeden pokoj?
  Do garzonky bych si psouna asi nepořídila, jsou dost hluční, když rumplují v kleci, když ho do ní zavřeš...poličky a všechno v bytě, je pro něj nebezpečný a může se zranit. Když ho nehlídáš (tedy třeba když spíš), je bezpečnější ho zavřít. Jednak kvůli úrazům, jednak i kvůli devastaci bytu, která je s každým hlodavcem myslím nevyhnutelná.
  Podle mě psouni ničí víc, než morčata (s králíkem osobní zkušenost nemám).
  Psouni jsou hodně akční a chtějí se furt dobře bavit. Jsou to velicí mazlíčci, ale taky pořádný čísla.

  A předpokládám, že o tom, jak jsou teritoriální a útočí na návštěvy do krve, už víš taky...
  A o tom, že dost psounů během říje (ca listopad-březen) agresivně útočí i na páníčky a jsou náladoví, víš asi taky?

  Ale ano - mazlíčci jsou to. Podle mě víc, než kdejaký pes, nebo kočka. Ale tak, jako i u psů a koček jsou rozdíly, i mezi psouny jsou rozdíly.
  A s tim smradem - jak píše Larka, smrdí, protože mají pachové žlázy (právě souvisí s tím, že jsou teritoriální). Ten náš současný nám čůrá v koupelně i v obýváku a ne a ne ho to odnaučit...minulý to nedělal. Dělá to záměrně, přiběhne a hned se chce vyčůrat.
  Každý psoun je originální, mají svá pro i proti. My jsme tu většinou raplové, takže loužičky uklidíme a jakmile sebou psoun plácne na záda a nastaví břicho k drbání, vše odpuštěno. Pak se zase vyčůrá, nebo něco zničí a nadáváme si do blbců, co jsme si to pořídili za zlobivý nečistý zvíře.
  Projdi diskuzi a udělej si názor, jestli vám všem bude spolu dobře. :)
  12.7.2011 09:15Danny
  Ahoj,chci se jen zeptat,zda někdo nemá stejnou zkušenost.......Náš psoun Dibly.Začal si v naší nepřítomnosti kousat drápky,včera jsme přišli domů a měl zcela zkrvavenou nohu,nikdy to nedělal,klec je hygienicky v pořádku,jídlo a vitamíny dostává stejné jako každý jiný.jeho to ani nebolí,nijak nepíská,že by ho to bolelo,dnes tedy jedu k veterináři,co se zabývá psounama,ale dalo mi práci ho najít.....
  12.7.2011 09:41monika
  Danny, věnujete se mu hodně, nebo je celý den sám doma v kleci? Nemá deprese ze samoty?
  12.7.2011 09:55Tarsier
  Monika: když čtu příspěvky od tebe, mám pocit, že jsem u nás doma. Ti naši psouni snad museli být dvojčata, přesně co dělal Ferda, dělal náš Prďák a to, jak se teď liší Oskar, je přesné jako s Ruprtem. Dokonce mám pocit, že jsme si je i pořizovali ve stejnou dobu a ti první se i stejně dožili. Pokaždé nad tím přemýšlím, když od tebe něco čtu, tak už jsem to musela napsat :)
  12.7.2011 10:56monika
  :)) To je fakt zajímavý :))Třeba máme fakt ze stejných rodin prvního, i druhého :)))těch chovatelů tolik není... Nebo jsou třeba dva typy psounů. Zlobivý čistotný kousači a přítulný extramazlíci - čůrači :)

  U prvního i u druhého jsem se ve zverákách zajímala, odkud pochází...bohužel odpověď vždy jen byla: z centrálního skladu, my nevíme, odkud jsou tam...kdyby to chtěl člověk na chov, nevím, jak by takto zabránil tomu, že má ve výběhu, místo mámy a táty, sourozence, nebo bratrance...
  12.7.2011 14:27OL
  vždy o nich něco vědí--třeba že mates a ti 2byli bráchové.a ten mazel z butovic ze je z belgie.já na něj pořád myslím jak se má
  12.7.2011 15:59dada
  ahoj poradí te mi někdo muj psounek včera spadnul na tlamičku a asi si něco udělal se zoubkama nechce jíst a když už neco veme tak dost opatrně a vždycky jakoby ho to zabolelo a cukne sebou u nás veterináři o psounech moc nevědí.Dočetla jsem se že pokavad se toto přihodí tak jim ty zoubky bud vypadnou nebo se spevní nojo ale za jak dlouho aby mi neumřel hlady snažím mu jídlo drtit ale i tak moc nebaští
  12.7.2011 16:00Tarsier
  Monika: no vidíš, tak jsem našla dva rozdíly - Ruprt není ze zverimexu a naštěstí není čůrací :))), ale ještě nedávno jsem ho chválila, jak nikdy nikde nic neutrousí a v poslední době se začaly po bytě sem tam objevovat bobky, tak třeba to ještě přijde :)

  V pátek jsem byla na Chodově a poté, co tam Lucka a Jakub koupili oba psouny, tak už tam mají nové dva. Ale zase žádná mláďata, pěkní mackové, takže asi z loňska.
  12.7.2011 19:34Jindra
  dada: to jsi četla dobře. Dneska udělej na večeři strouhanou mrkev nebo strouhané něco jiného. Zejtra najdeš zoubky někde v pelechu a za tři dni bude zoubek jako novej
  12.7.2011 19:42dada
  Jindro dík skusíme to zatím mu dávam namočené piškoty,meloun krmím ho jak mimčo tak drž palce
  12.7.2011 19:57Jindra
  dada: nepřeháněj to, vyražené zoubky nejsou nic vážného. Až mu vypadne, tak začne běhat a samou radostí do všeho kousat. Mirka potom říká, že jsou jako šicí stroj.
  Od vypadnutí zoubku bude cca 3dni trvat, než se vyklube novej zoubek. Pokud ani za 4~5 dní nebude v tlamičce ani náznak zoubku, tak je to teprve na veterinu.
  Jo a občas koukni, v jakém stavu má momentálně spodní zoubky. Oni se jim potom špatně obrušujou a někdy přerostou a poškozujou horní dásně. V takovém případě se ty spodní musí ustřihnout - otázka dvaceti sekund.
  - - - - -
  pro pobavení:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=330
  12.7.2011 20:10dada
  jindro a vám taky málo jedli já mám sice už druhého psounka ten mi zemřel po 8letech no spíš ho oddělala veterinářka,a ten třeba zuby nemněl jed jen mixovaná jídla,takže s tímto urazem nemám skušenosti a at už ty zoubky má klidně muže kousat pak co chce.
  12.7.2011 20:20OL
  a co mu vet. provedla?já mám svoji,a když tu náhodou nebyla tak mně i ti tady doporučovaní vždy provedli lumpárnu
  12.7.2011 20:39dada
  sípal a ona mu začala píchat penák ale v dávkách na pět dní v jednom a on přestal jíst ležel a pak se mu spustila krev s tlamičky a tak ho uspala po pěti dnech na vždy, a pak mi řekla že skušenosti o psounech nemá proto nerada veterinu u nás v chomutově se toho veterináři bojej
  13.7.2011 09:03OL
  až pudu se zeptám d. jestli tam o někom dobrém neví.vlastně nepudu jsou zdraví ale zeptám se meilem.mně laura taky sípala a snědla ponožku ale jen díky dobře zvoleným lékum je tady
  - - - - -
  a dívám se ten tvuj se taky jmenuje matýsek---ale já sem si ho s tím jménem přivezla
  13.7.2011 10:22Jindra
  dada: ona jim většinou jednodenní dieta nikterak neuškodí.
  Já to říkám pořád, že psouni nemohou antibiotika.

  Už jste bez zoubku? nebo až večer?
  13.7.2011 11:20OL
  já si zase myslím že jim správně zvolené neublíží.kulička kdisi brala přes měsís injekčně enroxil,a nezabral to bylo u krále pak sem se seznámila s d. chylikovou,nazvala to vytahováním peněz,v enroxilu pokračovala ve větších dávkách a psounek se uzdravil.řekla že to je málo -jako ty dávky co mu napsal král.-
  13.7.2011 19:17dada
  tak ještě ty zoubky máme nenechá si tam moc kouknout ale při jídle které mu mixuju a podávám s prstu je vydět že má hlad ale asi ho to bolí vždy když chce jakoby přežvejknout tak nadskočí hlavou jako by mu tam ty zoubky přeskakovali tak nevím
  13.7.2011 19:52TOLL
  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli psoun může být v jedné kleci společně s jiným tvorem např. morčetem....
  13.7.2011 20:20Jindra
  TOLL: S morčetem dost těžko, má naprosto jiné zvyklosti a jinej denní režim.
  - - - - -
  dada: povede se ti se mu podívat jestli si nepožkozuje horní patro? Pokud ti nedovolí mu kouknout do tlamičky, tak ho nech kousnout do kousku bílého hadru, aby jsi poznala případnou krev na dásních. Jinak dneska je to teprve 24 hodin žejo? to je ještě dost času.
  14.7.2011 07:47monika
  Toll - s jiným zvířetem určitě nedoporučuju
  14.7.2011 10:26Lucies
  Toll...Taky nedoporučuju

  Přidala jsem pár fotek :)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=483
  14.7.2011 11:02dada
  tak jeden zub už nemáme, rano mu koukal s tlamičky jen jeden upírovskej zub, tak ještě ten at vypadne a at koukaj narust rychle nový at se nabaští to namixovaný mu moc nejede.ZA JAK DLOUHO NAROSTOU NOVY PO VYPADNUTI
  14.7.2011 11:06monika
  dada, nejdýl v neděli už tam bude malej zoubek, spíš dřív, do týdne má pak původní délku
  14.7.2011 13:13Jindra
  dada: jestli má ten druhej v pořádku, tak už začne normálně baštit. Ba co víc, bude do všeho kousat mnohem intenzivněji. Novej zoubek bude na neděli, jak píše monika.
  14.7.2011 13:32dada
  Jindro vypadá to že mu vypadne i ten druhej má ho taky kejvavej a už mu vykukuje nakřivo ven s tlamičky počítám že zetra mu taky vypadne.Teda takovej uraz si udělal a to skočil jenom ze sedačky
  14.7.2011 13:36monika
  já mám ze včera moc krásnou fotečku do alba demoliční četa, už se nemůžu dostat, až si někde vypůjčím kabel a dostanu jí z mobilu do počítače :) Škoda nebyla vysoká a dost mě pobavila. Teď jsem si na to vzpomněla a musela jsem se zasmát :)
  14.7.2011 13:58Ales
  Monika...no tak to jsem dost zvedavej:))
  14.7.2011 15:33OL
  jsem strašně pokousaná včera večer sem myslela že matýsek v kleci spinká sem šla do pokoje on se na mně vyřítil a ulovil mne.je to nejhorší ze všech kousancu co sme kdy měli.tak se mnou včera lomcoval vztek.ale jak se dnes na něj dívám a jak tam stěma 2 spokojeně hospodaří mně to přešlo.nemám mu tam lozit.teda fakt má štěstí že je u nás.normální člověk by s ním nebydlel
  15.7.2011 05:42monika
  OL - život s takovým zvířetem si fakt neumim představit.

  Opět jeden psouní sen: byla jsem na koncertě ve sportovní hale, byla jsem v první řadě a v rámci show tam nějakej uvaděč přinesl psouna. Ukazoval ho tam lidem, nechal ho tam běhat po podiu, totálně vyděšenej psoun tam pomateně pobíhal a šplhal na nějaký vysoký věci, všude plno kabelů, pak z těch vysokejch věcí skákal dolů....no můžu vám říct, že muj vztek a lítost nad tim zvířetem v tom snu nebral konců....byla jsem strašně vzteklá a snažila jsem se něco z té mé první řady na toho chlapa křičet, ať toho psounka odnesou někam do klidu a nestresujou ho a ať si neublíží...ale lidem se líbil, smáli se a moje obavy a kázání nebyly vyslyšeny...byla jsem hrozně naštvaná, jaká to je snobárna, když pro pobavení lidí takhle nechají zvíře, aby se ničilo
  A jaké máte psouní sny vy?
  15.7.2011 11:01OL
  no vidíš a tos spískala ty jaks o něm psala a nám ho bylo líto sme proto nekoupili psouna v praze.on to hlídání vzal nějak zhurta.kdyby neměl svuj pokoj by se s ním těžko žilo.---teda mně napadla strašná svinárna ---za nějaký uplatek prodavačce ho vyměnit s tím v butovicích.nebo ho prodat.a koupit toho mazla--ale když vidím jak je u nás rád......sem se nasebe zlobila jak mně to napadlo...-a ten muj řekl že by ve zveráku steskem umřel...no co ty lidi co o nich mluvila sestřička měli taky 11měsícu nedobrého psouna----měsíc byl mazel a pak zase začal řádit---a d.si myslí že je to tím že byl tak dlouho ve zveráku
  15.7.2011 19:31larka
  OL - to má Mates pro sebe svůj pokoj? i s ostatníma ? běhá jen tam nebo ho pouštíte všude?
  a mají takové harašící období - v takovém rozsahu i samičky?
  16.7.2011 08:15OL
  muže chodit všude,bývá otevřeno kvuli o l aby mohly za mnou,ještě nedávno mně chodil pobit všude teda nejraději chřestil u postele a vyhnat nás z chodby ale ted si hlídá svuj pokoj a tam nikdo nesmí.mívají tu nedobrotu 6měsícu ale matesovi přeskočilo a už je nedobrý 10měsícu.samičky tohle nemají ani samci pokud jsou sami ale když jsou spolu pravděpodobně tě to postihne.jsou výjimky jako jindrovi psouni ale miška to zná.je to fakt hrozné a když tě rafne zuřivý psoun strašně to bolí.teda nevím když d.píchala nemocnou lauru tak mi prokousla prst ale nebylo to nic hrozného.
  16.7.2011 15:58Tarsier
  Dnešní venčení :) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=520
  18.7.2011 09:20monika
  Tarsier, jak vám to venku jde? Je divokej? Oskara moc ven nebereme, je fakt jako z divokejch vajec, Ferda měl v tomto ohledu s námi život lepší. Navíc na Oskara leze jedno klíště za druhym, letos jsem mu vyndala klíšťata uplně po každé procházce venku, já ty hnědý parazity tak nenávidim...
  Jinak včera jsem mazlila psounečky ve zverimexu, pěkně vyrostli od poslední mojí návštěvy a taky jsou už nádherně vymazlený, odskrovali od klece jeden druhýho, protože oba chtěli mazlit, tak jsem prostrčila obě ruce, každou jednomu :))
  Prodavačky jsou zde naštěstí v pohodě...akorát tam neměli psouníci co hlodat (kromě nějakejch překližek), tak jsem prodavačky ,,poučila :)" o ovocných stromech a tvrdém pečivu, velmi se zajímaly a byly rády a řekly, že to dají ihned do pořádku :)
  18.7.2011 14:22Tarsier
  Monika: venku to moc nejde, Ruprt namíří do nejbližšího křoví, aby se schoval a jinak zaleze do přepravky a stávkuje. Asi to vzdáme a bude to psoun čistě domácí :)
  20.7.2011 09:49prostě já
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat jestli by se dal psou chovat i venku :) děkuji
  20.7.2011 11:04Jindra
  "prostě já": dal. Jsou dva způsoby jak toho docílit.
  1) voliéra s pevným dnem. Tady musíš zajistit aby měli na zimu dost materiálu aby si udělali hnízdo které jim nezamrzne
  2) dvorek kterej má asi 1,5m pod zemí nějaké dno - něco jako bazén, ale zavezenej hlínou. Psouni potřebují dělat nory do hloubky větší než metr aby v nich nezamrzli.

  V obou případech se nedá mluvit o jednom ale o několika psounech a i tak jim musíš věnovat každodenní pozornost.
  20.7.2011 15:26Tabi
  Jindra
  mělo by tam být pevné dno? není lepší "pevné pletivo", aby mohla odtékat voda?
  20.7.2011 19:09Jindra
  Tabi: v podstatě je obojí správně. Pevné ve smyslu odolné proti prohrabání, prokousání nebo tak a pochopitelně takové, aby drenážovalo.
  21.7.2011 10:05Tabi
  Jindra
  my nad tím taky chvilku uvažovali na chalupě, ale nakonec jsme se rozhodli jen pro klec, čekáme ji každým dnem, pak budou holčičky jezdit s námi ;)
  21.7.2011 14:57Janka
  Ahojte. Náš psounek se tento týden chová celkem nestandartně oproti obvyklému chování. Když jej pustíme z klece, vůbec nic ho nezajímá, jen ohryzává klec, nebo když už si nás všimne, začne na nás útočit a ohryzávat nás nebo oblečení. Když se ho snažíme uklidnit, začne se vztekat a kousat ještě víc. Netušíte, co by s ním mohlo být? Děkuji.
  21.7.2011 16:41Lucies
  Janka...Kolik mu je? Podle fotek je to ještě prcek. Takže podle věku bych řekla, že začíná zkoušet, co si může dovolit. Pokud j estarší, tak na něj jde to "jejich" období.
  21.7.2011 18:18Janka
  Lucies: Má pět měsíců. Taky jsem si říkala, že jen zkouší nebo že tak na něj působí počasí. Dnes zase řádil, ale pak se ke mně přitulil a nějakou chvilku byl u mně.
  21.7.2011 18:19monika
  Sice to sem uplně nepatří, ale surfuju po inzerátech zvířat a na co narazim, docela mě vyvedlo z rutiny: http://zvirata.hyperinzerce.cz/zvirata/inzerat/4561468-daruji-kocaba-nabidka-praha/
  21.7.2011 21:41Larka
  monika- tak toho bych teda doma nechtěla :-)))
  22.7.2011 06:03monika
  mě to dost pobavilo :)))
  - - - - -
  Janka, hlavně si nic od něj nenechte líbit, třeba má nějakou pubertičku. Někdy to není lehké.
  22.7.2011 09:31Tabi
  koukala jsem, že v inzerci máme mláďátka (už dýl) a teď je v nabídce roční slečna :)

  Janka
  i psouni mají své dny ...;), snad ho to přejde, třeba fakt to počasí :)
  22.7.2011 09:52Lucies
  monika...Taky mě to pobavilo :D Ale doma bych ho určitě nechtěla. I když klec mám velkou :D

  Larka..Tak mu hlavně musíš ukázat, kdo je doma pánem. Když bude zlobit, tak ho zavři do klece a nepouštěj ho, dokud se neuklidní.
  - - - - -
  Překlep - to nebylo pro Larku, ale pro Janku :)
  22.7.2011 10:14monika
  Tabi, roční slečna je už u novýho páníka, včera jsem na ní volala...
  22.7.2011 10:31Tabi
  monika
  díky, smažu to
  22.7.2011 21:25Mia
  Tak uz tiez mame skusenosti so skakanim do zachodu.
  Neviem, co to Zofinu napadlo, mame ju uz 4 roky. Vcera som zacula nejaky zvuk nasledovany klapnutim zachodovej dosky a veselym iii-aaa. Radsej som teda zamierila za zvukom a nasla som ju tam smejdit od brucha dole mokru. Zvlastne je, ze hlavu ani mokru nemala, mozno sa snazila po tej zachodovej doske prejst a smyklo sa jej.
  Nemyslela by som , ze po takej dobe ju napadne takato hlupost, nastastie je v poriadku.
  23.7.2011 13:33monika
  :)) sem ráda, že jenom my nemáme takovýho blbouna :)
  - - - - -
  oprava: jsem ráda, že nejsme sami, kdo má takovýho blbouna..
  24.7.2011 13:40Káčula
  Tak nevím, jestli jsem nezaspala, co všichni víte, ale před chvilkou byli v Receptáři Prima nápadů psouni - přiznejte se, kdo z vás v tom má prsty? :)
  24.7.2011 15:30Jindra
  Káčula: To bylo opakování z loňska.
  24.7.2011 15:57Janka
  Lucies, monika: Remyho už to celkem přešlo, už hryzká jen blahem :oD
  Jinak dnešní příhoda z rána: Přítel mi Remyho dal do postele s tím, že mě má zbudit. Jenže milého Remyho nenapadlo nic lepšího, než se přitulit a spát se mnou, což se opakovalo i teď odpoledne :oD
  25.7.2011 11:02Lucies
  Janka... :)
  25.7.2011 17:55dada
  tak mi už máme zoubky venku a i vyrostlé a už zase všechno okousáváme
  25.7.2011 19:58Jindra
  dada: tak to je dobře. Viď že po tom co mu oba vypadly, tak se mu dost zlepšila nálada.
  26.7.2011 06:45monika
  Tak máme za sebou první pohodové venčení, zatímco u předchozích venčení byl Oskar celej divokej, ani se nepásl, včera jsme ho odvezli venčit autem na obrovskou louku. Sice z toho byl takovej trochu divokej taky, ale už mnohem víc panáčkoval, sem tam zbaštil trochu trávy...bylo to první venčení s Oskarem, který bylo fajn a kdy myš vypadal, že by se mu to snad mohlo začít i jednou líbit...A hlavně - žádný klíšťata! Tam u nás je jich teď strašně, tohle bylo jinde a žádný sem na něm nenašla. Ačkoliv nějaký ĺehání na záda moc nehrozilo. Ale nikam nezdrhal, držel se u nás, chodil se mazlit a bylo to prostě celkem fajn...bohužel momentálně reklamuju foťák, takže z pěknýho venčení žádnej záznam nemám
  26.7.2011 08:20Ales
  Monika...tak to je skoda, ze nebudou fotky:(...ale ono jich jeste bude:)...my zase za sebou mame prvni vecer s Zandou a Bubakem od Majky co maj u nas hotel:). Bubak je pry kousaci, ale zatim jen v kleci nastavoval cumak a krk a chtel drbat, tak jsme ku tam neohrozene strcil ruku a drbal:). Zanda je zase desna tryskomys, litala po byte sem tam a vsechno strasne zkoumala a ocuchavala. Ted jsem je nechal doma se Sarou samotne, tak byli z bezpecnostnich duvodu "zadratovani" v domecku. Pevne doufam, ze bude vsechno ok, az po obede prijedu dom:)
  26.7.2011 08:30monika
  :))) Tak sed konečně dočkal aspoň takhle :))) Do kdy je budeš mít? :)
  Doufám, že taky pořídíš nějaké fotky :))) Tak večer zase napiš, jak válčíte :) Když bude počasí, zase pojedeme dnes možná venčit :)
  26.7.2011 10:19Ales
  Monika...no to dockal:)...a hned mam pocit, ze jsme doma kompletni:). Budou u nas 14 dni, az se Majka s Oskarem vrati z vyletu:). Uz jsem vcera neco malo fotil, kdyz jsem dal do misky neco k snidani, aby rano meli. Bubak to uslysel a v polospanku se zacal cpat, tak jsme ho polospiciho a cpouciho se vyfotil. Pak se nechal podrbat a sel zase chrnet:)
  26.7.2011 10:28monika
  :)))
  26.7.2011 21:38Jindra
  Aleš: už ti Žanda předvedla jakej je skokan?
  To že jako všichni u nás skočila na gauč nejprve na sedák, potom na opěradlo a pak na druhé straně dolů, to jsem ještě čekal, ale že to jednou vzala i obráceně - zezadu na opěradlo a po sedáku dolů, to jsem nečekal.
  - - - - -
  Tohle mi trochu připomíná našeho Ňufíka, když se přehřeje v létě na slunci:
  http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?file=maxi_chladenie.jpg
  26.7.2011 21:55monika
  jo, podobný chlazení taky známe :))
  čekala jsem nějaký fotky od Aleše a kde nic tu nic...asi se nemůže nabažit :)
  26.7.2011 23:39Ales
  Monika...ono to neni zas tak jednoduche je vyfotit:)))...dnes tu vecer oba litali jak dve tryskomysi a nez jsem zmacnul spoust, tak byli zase na druhe strane bytu:))
  - - - - -
  Bubak se zatim projevuje jako velkej mazel:)...snad jsem to ted nezakriknul...ted jsem ho drbal v kleci, rozvalil se na zada a strkal mi cumak mezi prsty, tak jsme drbali ve fousech a u toho hubu dokoran a pak mi jemne ozdiboval celou ruku:))
  27.7.2011 11:24Saninka
  Ahoj všem:)
  Tak my máme spáče:D jako v zimě Sysce je zima tak udělala obří pelecha a ni jeden se z něho nehne:D snad je to přejde:) ani ven nechtějí...jen mazlit v posteli
  27.7.2011 12:15Lucies
  Saninka... :) I u nás s holkama mává to počasí a jsou ospalejší.
  27.7.2011 14:42Saninka
  Luci: tak to jsme na tom stejně:) ani ven nevylezou:)) to je hruuuza ale dnes mam stejnou zalejzavou jak oni
  27.7.2011 20:28Ales
  Tak dnes se občas myši i zastavily, tak jsem střelil pár fotek:)

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=524
  27.7.2011 22:00miska
  Alesi uzasny :) moc bych ti prala, at uz konecne nadejde cas, kdy si budete taky par chlupacu moct poridit :)
  27.7.2011 22:46monika
  :)))))) :D :) Aleši, vidim ti jen ruce, ale myš ti sluší :))
  Já jsem si dnes sama sobě opět potvrdila, že jsem dementní...jelikož jsem odcházela z domova v 18:40, vrátila jsem se teď, samozřejmě myš navolno v celým nebezpečným bytě, všude otevřeno (včetně záchoda)...škody jsem naštěstí nenašla a myš chrápal ve svých oblíbených košíčkách, resp. v poličce, kam v koupelně dáváme ručníky. Pod ručníkem čuměly jen zadní nožičky. Zuby má asi celé a všechny...ale dnešní večer mohl být moc smutný...to už je podruhé během pár měsíců, co jsem špatně zavřela klec :((((
  28.7.2011 09:05Lucies
  Aleš... :)

  monika...Tak hlavně, že se nic nestalo. Fakt jsi ji špatně zavřela nebo našel myšák nějakou vychytávku, jak ji otevřít?
  28.7.2011 12:04monika
  Lucies, petlička byla jakoby zavřená, ale dvířka otevřená, takže nejspíš jsem petličku zapetličkovala naprázdno, místo do otvoru na petličku. Či jak to slovy popsat :)
  28.7.2011 14:54Lucies
  monika...Tak aspoň, že tak:)
  29.7.2011 09:00lalelu
  Ahoj všem, včera jsme si domů přinesli zřejmě samečka psouna. Pročetla jsem informace nahoře na liště (oproti infu na morčatech je tady toho fakt malo), našla si rady na internetu... Poradte mi, čím nejlépe krmit. Rano jsem mu zkoušela dát trochu zeleninky a to mu nejelo. Včera dostal trochu granulek a lupeny pampelišek. Co je pro ně nejvhodnější?
  Dík. :)
  29.7.2011 09:25monika
  Lalelu, vítáme tě mezi námi, neomezené množství sena a zrní. Oproti morčatům si myslím, že mnohem větší poměr suché potravy. Zrní kupujeme různé směsky pro větší hlodavce. Opatrně na slunečnici, šmakuje jim, ale je kalorická. A takové ty tlusté zelené válečky, které ve většině směsí jsou, ty zase psounům obvykle nešmakují. Se senem my máme občas problém. Pokud není čerstvé od nějakého známého, tak seno ze zverimexu nám šmakuje jen někdy některé, často bývají zatuchlá, plesnivá, prostě nic moc. Mě se většinou osvědší nějaké to dražší, např. Alpské. Ale hlavně hodně sena, tvrdé pečivo (myslím, že chleba je na hlodání lepší než rohlíky, protože je tvrdší), můžou ovesné vločky, my dáváme občas syrové kroupy, syrovou rýži, mrkev, čínské zelí, okurku, různé zelené saláty. Hrachové lusky, kukuřici, rajčata.
  Ale nejdůležitější je podle mě denně seno, zrní + hlodání. A hlavně voda samozřejmě. Ty vodnaté zeleniny a ovoce spíš tak pro zpestření, nepodáváme jako hlavní složku potravy. Taky kupuji vitamínové kameny pro hlodavce (vápníky, minerály). Stojí kolem 50 kč, obvykle zdevastuje kámen za pár dní, ale snad mu to nějaké živiny dá. Doufám, že nám sem na web vložíš nějaké fotky. Jak se vlastně myšák jmenuje?
  29.7.2011 11:00lalelu
  Díky moc. Se senem problém snad nebude, máme krásně zelené, domácí. Morčákům šmakuje... Chlap zatím jméno nemá, je to překvapení pro přítele, tak jsem chtěla, aby ho pojmenoval on. :) Moc mě překvapilo, jak je mazlivý a že nekouše. Fotky snad brzy přidám.
  29.7.2011 11:28Lucies
  lalelu...Taky tě vítám :) U nás o zeleninu ani o ovoce holky nestojí. Dokonce ani ten meloun už nechcou. Monika ti podala úžasnou vyčerpávající odpověď :) K tomu není co dodat. Každému psounkovi chutná něco jiného, takže postupně zjistíš, co mu bude chutnat. Ale to seno je nejdůležitější. Já místo pečiva dávám na hlodání bylinkový zvoneček od Gimbornu. Stojí kolem stovky. Jediný problém je, že jakmile ho urvou ze "špejle", na které visí, tak už je nezajímá :( Jo a taky dávám pastu pro hlodavce, která by měla čistit pajšl od spolykaných chlupů.
  29.7.2011 14:21Jindra
  lelelu: pokud máš trávu, tak ta je jejich nejpřirozenější potrava. Pokud se ti povede chlapíka naučit chodit po zahradě jako to dělají naši, tak je s potravou v podstatě vyřešeno.
  Jo v jejich stravování je celkem důležité, aby se moc nepřecpávali. Obezita je pro ně smrtelná.
  29.7.2011 18:39Janka
  Dnes jsme byli poprvé na zahradě :o) Chození na kšírách nám ještě moc nejde a ani se nám to příliš nelíbí, ale co se dá dělat...
  Koupili jsme Remymu směs pro činčily, ale z ní vybírá jen zrní a pár kousků sušeného banánu, jinak mu z ní nic nechutná. Zato různé druhy zeleniny to je jeho.
  Jinak v albu jsou nějaké nové fotečky ;o)
  29.7.2011 18:42lalelu
  Díky. Včera byl jak miminko a dnes naopak pěkně lumpačí. Venku lítá, občas trochu kousne... Z klece by se nejradši prokousal. Když ho hladím, drží, má otevřenou tlamču a vyplazený jazyk... Co to znamená?
  29.7.2011 19:34Saninka
  lalelu: ahojy:) hele zkouki videa na youtubu:) je jich tam hodně:) otevřená tlama je většinou seznamovača... někdy jí hrozí všechno je to spolu se zvuky co vydávají:)

  jinak u nás jede všechno bobíci mají/měli na chroupání tvrdej chleba, tím, že jim denně nedávám jden typ zeleniny sežerou prakticky všechno- melou, ananas, banán, teď milujou meruňky, maso, zeleninu, brambory vajíčko.... jednou za čas psí kvalitní granule - maj to jako chuťovku jo ze začátku určitě dobrý jsou zbytky jogurtů - našinci je milujou a je to dobrý né jen pro jejich střevní flóru -- každopádně i voda by měla k tomu být...když neni šťavnatá strava

  jinak si nemyslím, že je dobrý jim dávat pouze jeden typ stravy jako morčatům... - známá je chová a dává jim jen seno, seno a seno v zimě seno moc nekupuje a dává ty mixy...takže ji do toho nekecam ale stěžuje si, že to morče ejí skoro nic jen seno a ani ty vitamínový pasty nechce...má z toho blbou srst... strašně mu padá
  - - - - -
  :D sem to zase vypsala jak tatar:D ach jo mam bordel v klávesnici a vynechávají mi písmenka
  * ahojky *zkoukni *seznamovačka *jeden *meloun
  - - - - -
  Jinak jasně, že toho je tady míň:) jak na morčatech/králicích/potkanech.... psouni nejsou tak rozšíření a hlavně se tolik nešlechtí... jsou to ochočená zvířata:) né domestikovaná:))
  29.7.2011 19:52lalelu
  Tako to známá morčáky pěkně zanedbává... Moji mají denně min. 3 druhy zeleniny, občas ovoce, trávu, seno, neco na okus, kvalitni granule. Mám jich 22 a mají první poslední.
  Budu muset zkouknout nějaká psouní videa, at doma víme, co má chlap na srdci. Textu jsem rozumněla i s vynechanými s písmenky... ;) díky.
  29.7.2011 21:27Saninka
  lalelu: 22granulí:D nebo morčat:D jde o to, že když to jedí furt tak se toho přejí a jako člověk to pak taky nejí... no maj morče jako já ani nevím... mazlíček se tomu říct nedá ale podle toho, jak jsem se s morčaty setkala:)) bych je nechtěla už kvůli tomu, jaké vidím rozdíly mezi nima a psounama/syslama ale hezký jsou kór zrzci:)
  - - - - -
  jediný čeho se snad nikdy nepřežerou je snad maso:D nechápu proč...ae kdybych je nezastavila tak by ho žrali furt piraňi moje
  29.7.2011 21:58lalelu
  Morcat. ;) I morčáci se umějí mazlit... Já mám skinníky, už je chovám nějakou dobu. Psoun je pro mě naprostá novinka. Dáváte tedy občas i trošku kvalitních psích granulí?
  29.7.2011 22:25Larka
  ahojky vespolek, naše Pišta taky miluje maso- ale jen domácí, jsem měla koupené kuře, tak jsem ji dobínek hodila a jen čuchla a nic, zato jak porcuju králíka, tak ji mám furt na nohavici - a co teprve játra... akorát nevím kolik toho tak může sníst, vždycky jí dám trošku ,ale evidentně by toho zblajzla víc
  a dodám fotky Pišty na dvoře, obydlela si trubku , co byla původně nachystaná na udírnu- má z toho noru :-))
  30.7.2011 17:42monika
  zabydleli jsme se za křeslem a koušeme paničku, když nás chce vyndat :( Krev tekla jen trošku, za fotku to nestojí, ale panička je pěkně namíchnutá...
  30.7.2011 19:23Larka
  vložila jsem nová alba
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=525
  30.7.2011 23:50Ales
  Monika...tak to bude chtit asi trosku vychovu:)))....ono ho to zase prejde, uvidis:)

  Larka...tak ten venkovni vybeh je super:). A to je fakt pro mysaka specialne udelany?:)
  31.7.2011 10:41Larka
  Aleš - nee, to je nachystaná roura na udírnu, ale jak to vypadá má jiný využití :-) než jsme stihli dodělat udírnu, Piště se v ní evidentně zalíbilo