od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2012
 • Zobrazuji 90 zaznamu.
 • 1.11.2012 08:47Lucies
  lenko, kdysi tady někdo doporučoval "chytrou houbu" Ecosin. Jinak možná by bylo lepší zajít k vetovi, aby se podíval, jestli opravdu nějakou plíseň nebo parazity má. Pokud je psoun sám a věnuje se mu málo pozornosti, tak to může dělat třeba jen ze stresu. jakou máš podestýlku? Někdy stačí jen změnit podestýlku.
  6.11.2012 14:20Ales
  Tady se už 5 dní nic neděje!!!!!...:)
  6.11.2012 16:31Tarsier
  Neděje, neděje, tak já hodím dotaz :). Když mají vaši psouni říji, mají po celou dobu říje vylezlé kulky? Já vím, divný dotaz :)), ale vkládám ho na přání přítele, prý to chce vědět.
  6.11.2012 20:53Markéta
  Tarsier: Bally teda nikdy říji neměl (ťuk ťuk ťuk na dřevo!), ale minulou zimu mu kulky úplně zčernaly a na jaře mu zase zrůžověly :-) Teda kulky myšleno pytlík :-)
  6.11.2012 21:29Tarsier
  Markét - tak to je úplně stejný jako u nás. Loni černo a říje žádná a letos zatím ani jedno :). A doufám, že to tak vydrží i dál.
  6.11.2012 21:49Markéta
  Tarsier: Bally je zatím letos taky "na růžovo" :-DD
  7.11.2012 08:18john
  A jestli mohu teď mám dotaz já, když jsem si pořídil godrica, tak měl nějakej bordel ve střevech tak dostal tři injekce, potom se mu tam udělal strup, pak se udělalo kolečko o průměru jednoho cm, no a to mu malinko zarostlo, jenomže teď se celej přesrstil, tedy na pár místech ještě ne a zase to má stále holé..myslíte, že by mu pomohli ty tablety s tou řesou, případně, sežral by je sám??
  7.11.2012 11:46monika
  Tarsier:
  Ferda měl celou říji kulky venku, černou si nevybavuji.
  Oskar je má celou říji uvnitř, měl tam bouli jako blázen. Probírala jsem to s vetem, ale řikal, že to není problém, že některým psounům prostě během říje nesestoupnou a neznamená to nic divnýho. Nakonec je Oskar sesunul jen na pár dní ven. Ale celou tu kulkovou oblast měl uplně černou od konce listopadu asi tak do půlky února.
  Letos má říjové chování už od srpna, ale náznak kulek nějak nevidím. Ale nemůžu se moc dobře podívat.

  Johne, já bych tu řasu zkusila. Navíc psouni mají mnohdy takovou vlastnost, že když je jim mizerně, že si někdy zobnou to, co jim pomůže. Například naši psouni vždycky ochotně pili vodu s čárklem, když měli průjem. Ferda zase začal baštit Aloe, když několik dní nic jiného nesnědl.

  Jinak dnes mi přišla knížka z Amazonu :) Pustim se do ní 24.12., protože to si jí nadělím :)
  7.11.2012 12:24Jitka
  moni a jaká knížka a jak si to koupila a je to normální nebo elektronická??
  mimochodem krom té řasy jde ještě koupit roboran H (
  http://vitaminy-pro-psy.heureka.cz/roboran-h-kvalita-srsti-250g/).teď o tom psali na fb a protože má emi z rumplování už půl roku lysiny tak sem to zkusila koupit.zatím sem jim to dala jen jednou tak,že sem vzala zrní a pomýchala to s tím.ono se to částěčně na to zrní nalepilo.tak uvidím co je to za zázrak.dá se to koupit normálně ve zveráku.já to mám ze zvěrokruhu.stálo to 46kč a je to velký sáček 250g.nazgul tam psal,že to kdysi taky dával sáře
  7.11.2012 22:06monika
  elektronická by přeci nebyla dárek :) mám opravdové ráda :))) Takže normální tvrdá :) A koupila jsem tu z r. 2009 o té komunikaci...http://www.amazon.com/Prairie-Dogs-Communication-Community-Society/dp/0674031814/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1352322363&sr=8-2&keywords=prairie+dog+book
  8.11.2012 13:07Mia
  Moniko: tak to budes Oskarovi, hned lepsie rozumiet :-D
  8.11.2012 13:21monika
  Všechno mu pak vysvětlím i vytmavím :)
  8.11.2012 16:15RadkaS
  Pořídila jsem Čikymu kámošku a přijde mi,že úplně otočil..čůrá všude,kde se mu umane(před tím to nikdy nedělal)a bobkách ani nemluvím ...nevím jak ho to mám odnaučit
  9.11.2012 06:03monika
  Radko,
  Můj Oskar je totéž :( Navíc už před pořízením Boženky. Někteří samci jsou prostě více teritoriální, než jiní. Neodnaučila jsem ho to nijak. Nepomohly fyzické tresty, ani domlouvání, ani zvýšení hlasu, ukázání co udělal špatně následované zavřením do klece.
  9.11.2012 09:47RadkaS
  Moniko, tak to jsi mè potěšila :)
  9.11.2012 19:00Markéta
  Tak nevím, jestli nám Ballísek stárne nebo na něj přece jen zimní období nějak působí, ale všimli jsme si, že už k cizím návštěvám zdaleka není tak kamarádský, jak to bylo dříve.
  10.11.2012 15:11Ales
  Marketa...ja bych to hadal na tu zimni spatnou naladicku;)...jak ted hlidam Bubajdu, tak na me vcera taky 2x zjezil svihouna a udelal vejirek:)...ale dneska je uz zase jako milius a chrnel se mnou do pul jedenacte v posteli i s Žandou:)
  13.11.2012 20:02Markéta
  Dnes mi zase přišel balíček z JR Farmu, opět jsem lehčí o tisícovku.. :-) Zato čumáčci budou mít spoustu dobré bašty, mimo jiné jsem morčíkům a Ballískovi koupila zvonečky ze sena a květů, ty mají opravdu úspěch! :-)
  14.11.2012 09:08Jitka
  market myslíš tyhle: https://obchod.kralici.cz/p874-jr-farm-jr-zvonek-ze-sena.aspx
  ty zvonky jsou super.taky je kupuju :o) a jedou jim rychleji než od gimbornu :o) doporučila mi je lucies nedávno :o)
  tohle taky vypadá luxusně,ale ta cena je šílená!!!bez cukru barviv konzervantů 70g za 173,- :o/
  jinak co balísek?ještě má náladičky??
  mi frenky nechce vylízat z klece.už jsou to skoro 3 týdny.příjde mi teď,že je i takový plachý.Hladit ho můžu jen v kleci.Naštěstí nerafe jako na jaře kdy to bylo úplně stejný,že nevylezl a měl asi pubertu.letos je to druhá zima a zatím klepu,žádný příznak vyloženě agrese.Akorát jednou mě pohryzal když sem si dovolila mu stříhat drápky a teď nečekaně mě hryzl při hlazení.Nic krvavýho.jen otisky zubů :o) jen si teď víc hrabe v kleci víc spinká a když už teda má rozmar,a to bylo teď teda asi jen 4x a ven z klece ho nalákám na krokan tak se snaží si namotat skoro celý toaleťák do tlamky což je u něj srandovní,protože ten námotek je větší než on pomalu :oDD venku ale vydržel pokaždé tak 10-30min.emi je teda živější,ale taky je na ní vidět ten útlum.Víc spí než obvykle.Je ale pořád mazel a baví ji ničit,popřípadě mi dělat naschvály jako teď v sobotu, kdy se jí podařilo v nestřeženém okamžiku vlézt za kuchyňskou linku,která je v bytě odprvopočátku,tedy asi 20let (je ale pěkná) a je na pevno ukotvená ke zdi ani nevím jak a kde.no a ona se nasoukala do škvíry za ní asi velikosti zhruba 3 cm a nechtěla ven.Tak sem tam nejdřív seděla asi 5 min v nervu jestli vylézt nechce nebo třeba nemůže.Pak sem tam vykukla hlava a slyšela sem pohyb.Pak už sem z nervu brečela a představovala si co budu dělat když jí ven nedostanu.asi po 15 minutách teda vylezla úplně normálně a ještě vysmátá.dostala na zadek a šla do klece.No a od té doby když jí pustím si to šmaruje vždy směr kuchyň.takže sem včera napsala stolařovi,že potřebuju udělat do kuchyně proti psouní zábranu,aby tam nemohla.Nějaký inteligent totiž vymyslel přede mnou v tom bytě,že tam nebudou dveře ale oblouk.Doteď sem tam měla inprovizovanou odjímatelnou zábranu, kterou očividně po roce překonala a je tutíž již nevyhovující.
  14.11.2012 11:40monika
  Jitko,
  Nevětší a nejčastější opakovaná chyba: pleskonout zvíře když přijde, nebo vyleze. A zvlášť, když je vysmáté, že vás vidí. Naopak - měla si jí moc hezky pohladit a pochválit, že trefila zpátky, aby se jí tam příště už nechtělo. Totéž platí i pro psy - když utečou a chytíte je - nemlátit, ale naopak vychválit :D Ale většina lidí má jen jedny nervy a na nějaký chválení pak nemá náladu...
  On/ona má pak z vás taky radost, když vyleze a je pomazlen/a. Příště se mu/jí z toho úkrytu ale chtít nebude :D Lepší je prevence, než trestat.
  14.11.2012 12:33Jitka
  moni a co když by to pohlazení mělo stejný efekt jako to plácnutí?že by tam stejně příště vlezla??protože by si myslela,že to neva a že to smí?i když snad žádný příště nebude
  14.11.2012 20:59Markéta
  Jituš, jj, to je přsně on, já teda objednávám přímo na anbio.cz a beru tam Ballískovi i krmení pro osmáky degu a to mu taky moc chutná. Já tam teda nakupuju pro všechny zvířátka :-) No on Bally nemá ani žádné náladičky, je to pořád zlatíčko, jen trošku ospalejší :-) Ale teď jsme tady měli jedny zájemce o ježečka /mimochodem já jich měla plné zuby taky../ a na ty Bally pištěl, což nikdy na žádnou návštěvu nedělal, vždycky návštěvy miloval.
  17.11.2012 14:30RadkaS
  Šunka začala vrkat jak hlub mám strach,jestli nemáme sysla ...prijde mi,že mà trochu jemnější srst než Čikouš....Četla jsem nějakè informace o rozdílech tak nevim...
  18.11.2012 16:21Jitka
  ach joooo.mám menší problém.dneska byla emi vydivočená jak kdyby s ní čerti šili a jak sem se jí snažila chytit,aby mi neutekla v kuchyni za linku tak se mi zašila za kolo a jak na potvoru si umazala vrch čenichu od řetězu kola.snažila sem se jí to nějak šetrně vyčistit tak,že sem namočila ubrousek a dala na to jako desinfekci trochu betadinky.flek tam ale zůstal.poradí mi někdo jak jí to šetrně očistit a jestli jí to neublíží??prosím o radu
  18.11.2012 17:21Nazgul
  RadkaS: Má žlázy na zadku?
  18.11.2012 17:48OL
  ten můj v pátek zmrzačil matýska.u pračky sem měla hromádky na praní a matýsek v ní zahrabaný spinkal.a on na něj šlápl.vůbec nechodil,ležel na sedačce,naříkal,ted slezl a má bezvládnou nožičku.zítra chylíková ordinuje až ve 3,jako naschvál tam včera nebyla.sme nasebe ječeli kdo za to může.já a syn by jsme na něj rozhodně nešlápli
  18.11.2012 18:17monika
  Tak pak napiš, jak jste s Matýskem dopadli. Chudáček. Nezbývá, než se poučt. Tohle se může stát každému. Ale pravděpodobnost u psounů, kteří nebydlí v kleci, ale jsou jen navolno, je holt daleko větší. Snad to bude ,,jen" zlomená nožička a nic horšího.
  - - - - -
  Radko, vlož do alba fotky, my to omrkneme ;-)
  - - - - -
  Jitko, jestli má jen špinavý nos, zkusila bych namočit toaleťák nebo něco, co hodně saje a odsát to. Ale zase bych jí vyloženě kvůli tomu asi nějak moc nepronásledovala, pokud by třeba nedržela. Ona si to časem orochní v podestýlce a seně
  18.11.2012 19:14RadkaS
  Tak jsem vložila nějaké fotky :)
  19.11.2012 05:52monika
  Radko, žádné sysly nevidím ;-), co ostatní? :D
  19.11.2012 08:13Jitka
  moni tak samozřelmě,že si šulat nos nechtěla :o) byla zlá a naštvaná :o)
  já vidím dva psouníky :o) a šunka :oDD to je teda jmeno :o) jak si na něj radko přišla :oDD
  ol s matýskem je mi to líto,písni pak jak si u chylíkové dopadla
  19.11.2012 08:15john
  tak se musím pochlubit, že lysinka je zarostlá, akorát ten prášek nějak nechtěl jíst, jenom na okurce a ani to mu moc nejelo, tak jsem mu dával tu vitamínovou pastu a po té to zarostlo, akorát ta mu zase chutná až moc, takže jsem mu dával trošku a když mu jí beru, tak začne bejt děsně naštvanej, kouše a štěká a přesně si pamatuje kde ta pasta je, takže přijdu domů, pustim ho, on jde pod polici a panáčkuje tam tak dlouho než jí dostane.
  19.11.2012 08:53monika
  Johne, to je dobře, že je to zase chlupatý Godric. Ale není moc vhodný odměňovat zvíře za nežádoucí chování (dát mu pastu, když se plazí, kam nemá).
  Lepší je ho neodměňovat a on časem pochopí, že tím si to nevynutí.
  Ale rozumím ti. Oni by pro to žrádlo i zemřeli :(
  19.11.2012 10:32john
  myslím si, že jsou zvířecí miláčkové částečným obrazem jejich pánů. A já když přijdu domů a mam na něco chuť a nedostanu to, tak jsem taky nevrlej :D
  19.11.2012 16:00RadkaS
  Jitka: Když jsme si s přítelem pořídili prvního psouníka tak jsme se hádali jaký bude mít jméno ,já jsem chtěla Čika a přitel chtěl ,aby se jmenoval Šakal ,naštěstí jsem ho přemluvila.Pak jsme pořídili další ...a jméno jsem nechala na přítelovi ...a tak Šunka ...nevím co je lepší ,jestli Šunka nebo Šakal :)
  19.11.2012 16:31OL
  ch. se zas předvedla.pohmatala,zjistila otoky,měla strach jestli nemá vnitřní zranění ale myslí¨¨že to zvládneme´´.má lekvar na zítra,ve středu se uvidíme.dostal moc pichanců,tři.------------mně se nelíbí ani šunka ani šakal.jsou to nejnemožnější jména co kdo tady vymyslel.volat na psouna´´šakale´´to je teda věc......a proč ne šunkoflek?
  - - - - -
  šunka a čiky se k sobě nehodí
  19.11.2012 17:03dada
  ahojte potřebuji radu muj psounek má jeden zoubek dole větší nechtěl kousat tvré věci asi mu to vadilo tak jsem šla na veterinu doktorka mu ho trošku odštípla ale třeba slunečnici kterou má tak rad furt nechce louskat ze šlupky.je možné že mu to vadí, v tí papulce má ten zub furt větší
  19.11.2012 17:59RadkaS
  OL : tak kazdy to vidi jinak ...
  19.11.2012 18:31Tarsier
  Náhodou Šunka je dobrý jméno :). Já mám ráda vtipná a originální jména, nevadil by mi ani ten Šakal. A podle fotek není sysel ani jeden.
  19.11.2012 19:13RadkaS
  Řekla bych ,že se to k ní i hodí.Nejlepší je ráno ,když vylézají z akvárka.Čiko hned vyskočí a běhá po pokoji,ale Šunka sedí jak pecka :) než vyleze tak jí to taky chvíli trvá.Poznám ,kdo vylézá , ani je nemusím vidět ,stačí slyšet :D
  19.11.2012 23:57anhelli
  dada:
  Pokud mu to zastipla, mohlo to psounovi cely problem zhorsit. Asi bys mela najit jinou doktorku, ktera umi zuby brousit. Zuby se hlodavcum stipat nesmi - je to zastaraly a naprosto nevhodny zpusob, u ktereho hrozi vazne zdravotni obtize. Pokud mel jeden zub delsi, neni mozne, ze si ten kousek druheho o neco ulomil?
  20.11.2012 12:42Lucies
  OL, tak snad to Matýsek zvládne, držím mu palce.

  RadkaS, Šunka se mi líbí, je to originální :D
  20.11.2012 12:59OL
  a dádo,odkud seš,?a jakto že chodíš k takovému doktorovi,když to o zubech neví?-------matýsek je pořád v posteli,střídáme se u něj aby neseskočil.nesmí se hýbat.granule jí,ale nic jiného,ani nepije.
  20.11.2012 14:22Ales
  OL...drzim pesti, aby byl Matysek v poradku. Jsou to kazdopadne bojovnici a jen tak se nedaji:)
  20.11.2012 14:56Lucies
  OL, tak mu zkus dát vodu aspoň ze stříkačky. Nebo třeba nějakou zeleninu, kde je voda, ať není dehydratovaný.
  20.11.2012 16:45dada
  Matýsek pije a jí normálně jen nechce nic tvrdého,jinak je stejný lítá,mazlí se a ty slunečnice mu musím vylupovat a my jsme s Chomutova u nás je to s vyšetřením psounu na prd.Zejtra jdu na veterinální kliniku se domluvit s doktorem co a jek mám jen strach jak zvládaj to uspání bojím se aby mu to neublížilo
  20.11.2012 17:01anhelli
  dada:
  V Chomutove je to ohledne odborniku pres hlodavce dost mizerne. Lidi odtamtud jezdi s vaznejsima vecma do Prahy.
  20.11.2012 17:59Marcie
  SOS!!! Trošku mimo mísu, ale zkouším, co se dá. ChS potkanů Rattenburg akutně shání kojnou potkanici! Mají samičku na císaři! Prcků zatím žije 7. Prosím, nejlépe v okolí Brna, kdo máte doma kojící potkaní samičku s malými prcky (tak do cca 5ti dní stáří) nebo o někom kdo má víte, ozvěte se Helince na 777 811 594. Prosím pomozte. Díky moc!
  20.11.2012 18:34OL
  sem mu nalíčila salát,brokolici tu miluje i rajče sem mu oloupala,má i paprikové semínka ty mají všichni moc rádi ale baští jen suché.ze stříkačky to nejde,musela by sem ho nasilím zabalit do přikrývky a to nejde když je tak porouchaný.lekvar sem mu stříkla do pusy když se zlobil a pouštěl hrůzu.musím se d. zeptat jak na něj.-----------přece spravit zuby zvládne kde kdo.ale dádo,až ti vážně onemocní,vůbec nezkoušej nikam chodit.musíš rovnou k mé d. věř mi.jiní d. by mu jedině ublížili
  20.11.2012 19:02Lucies
  dado, kam jedeš na kliniku? Třeba v Brně na VFU používají inhalační anestezii, ta je mnohem šetrnější, než injekční a nikdy jsem tam s uspáváním neměla problém. Hlavně jdi prosím k odborníkovi, který rozumí psounům. Nejeden psoun umřel díky nezkušeným veterenářům. Nemohl si Matýsek někde narazit zuby?

  OL, pokud do něho nedostaneš ani zítra žádnou tekutinu, tak radši volej doktorce. V Brně dávají oslabeným zvířatům injekci s výživným roztokem, tak Chylíková určitě bude vědět, co to je. Kdy jsi naposledy viděla Matýska pít?

  Oběma Matýskům posílám podrbání, broučkům.
  - - - - -
  OL, a co třeba namáčet prst ve vodě a nechat mu to olíznout? Jinak já jsem přišla na jednu fintu, když jsem nemohla dostat do Vendy kapky. Normálně jsem jí to nakapala na packu a jí to tam vadilo, tak si tu packu olízala.
  20.11.2012 19:29dada
  Jdu k nám na kliniku zejtra tam bude doktor který ošetřuje psouny ale nejdřív to s ním proberu co na ty zoubky ,jestli si ten jeden ulomil to fakt nevím ale jinak jí vyloupanou slunečnici,dínové semínka,piškot,občas trávovou granulku,hroznové víno nebo salátovku a v tom je taky voda né.
  21.11.2012 08:23Lucies
  dado, tu vodu řešíme u Matýska od OL. Jinak ty piškoty mu nedávej, není to pro psouny dobré. Ono to vypadá, že ho ty horní zuby asi bolí, pokud nebaští nic tvrdýho. Kdyby ho to nebolelo, tak by si ten zub o něco tvrdého obrousil sám. Dej vědět, jak jste dopadli, držím palce.

  OL, co Matýsek? Jak mu je?
  21.11.2012 11:24OL
  prý je mu líp.a pít nemusí.včera si zobl paprikových semínek,ted sem mu koupila kousek chlazeného krůtího,nasekám mu drobek.není to normální,ale přesto že sem skoro pořád doma sem nikdy,ani syn neviděli matýska pít.ale normálně jí furt kdeco.okurek,salát,hrozny,rajčata,sem nedávala ale sem koupila dádherné jabko a baštili ho.v létě mají pořád meloun.olinu ilauru sem za celé 4roky viděla pít snad5x.včera si z jídla,dáváme mu ho do postele na vršku povybíral goči.všem psounům doporučuju,moc jim chutná.a jindra má zas nemocnou lunu,byla u d.,a prý tam dneska´´těch psounů bylo víc´´je dobře se byli tam.už dostal jen2pichance.a když psoun jednou za uherský rok sní piškot,se mu nic nestane.ale ch.kdysi říkala ´´nedávejte jim to´´.a vůbec si nedovedu představit,že to vůbec jde vylupovat semínka rukama.moji to umí velice rychle,šup semínko do pusy,slupka odpadne a bleskem je v hubě další.fakt na tu rychlost zírám
  22.11.2012 07:22john
  OL, přeji ať se z toho dostane. Určitě to zvládne, budu držet palce.
  Lucies: to je přesně tak injekce, kterou dostal Godric, když jsem viděl, jak je velká, tak jsem se úplně zhrozil. A je to ta injekce, po které se mu udělal ten dvou centimetrovej kroužek bez srsti.
  22.11.2012 11:16RadkaS
  Pristi tyden konecne prijde klec .... Poradte mi nejaky hracky do ni ,aby se pres den trochu zabavili :)
  22.11.2012 17:35dada
  Tak jsem to probrala s doktorem a povídal že se mu na ty spodní zoubky podívá a pak mu ten delší zabrousí aby je mněl stejný ale že to musí vydět,muže mít třeba i zánět a to by mu ho musel vytrhnout ale to se mi nezdá když jí ty granule.Není možné že je třeba tý slunečnice přejedenej ani jsou docela vybíraví v jídle né a s tím pití udělala jsem si na pítku rysku tak to sleduji a nic moc vodu má spíš na hlavě jak rumpluje v kleci když jedoma sám ale salátovku a hrozny jí tak aspon stoho má vodu.Starej psoun mi třeba nepil vubec.A ktomu jejich období docela hodně mi spí pozdějc vstává a chrnět chodí kolem 17hod je to tím obdobím jsou mu dva roky takže asi dospívá,ale jinak je mazel žádnej zloun jak píšou že utočej.
  22.11.2012 18:54monika
  Dada, psounům slunečnice obvykle chutná, ale většina doktorů i lidí ti poradí, ať jí psounům vůbec nedáváš. Není to pro ně zdravé. Nejdoporučovanější krmení pro psouny je směska pro činčily od Versele Laga. Navíc psouni někdy přestanou jíst to, co jim normálně chutná a chtějí jíst něco uplně jiného. Mají prý rádi změny v jídelníčku. Ale pozor - píšeš o hrozn. vínu - s ovocem to nepřeháněj, kazí se po něm zuby. Ale jestli má dost zeleniny, tak nemusí mít chuť pít. Setkala jsem se na netu s paní, která měla psouna 10 let...za deset let mu nedala nikdy vodu, bral si tekutiny jen ze zeleniny a dožil se krásného věku. Když psoun nepije, nemusí to nic znamenat, hlavně, aby měl tekutiny aspoň z jídla. A tu vodu by měl mít k dispozici, kdyby žízeň dostal. Ale když nepije, nepřijde mi to moc divný, už jsem to slyšela o spoustě psounech ;-)
  22.11.2012 23:00OL
  to je nesmysl.ch. ví že krmím a protože psouny tlusté nemám tak můžu teda jako krmit slunečnicí-ted sem jim z lysé,z exotiky přivezla kilo dýnových.--laura odsunula barikádu z bedny a roztrhala hromadu povlečení.
  23.11.2012 12:43Ales
  Já vám nevím...ale jak jsme tak sledoval, čí psounci se dožili požehnaného věku a když se tu pak psalo, co jedli, tak to vždycky byla velmi jednoduchá prostá strava bohatá na vlákniny bez velkých výkyvů...občas nějaký pamlsek. Nic sladkého bych už teď taky kvůli zubům nedával. S Adélkou jsme si kvůli zubu hodně užili :(...a taky jsem jí dával sladké ovoce, což teď, když hlídám, nedávám. Neříkám, že občas kousek ne, ale myslím, že by to nemělo být pravidlo..to raději už zeleninu...já vím, že mají totálně jiný trávicí systém než lidi, ale když člověk splácá páté přes deváté a jí "divný" věci, tak mu z toho taky není nijak dobře, když se snaží jíst oragnismus nezatěžující potraviny, pravidelně a menším množství, tak se to i projeví i na tom, že má energii, není unavený atd...to jen tak k zamyšlení ohledně stravy...:)
  23.11.2012 17:06monika
  Naprostý souhlas s Alešem
  23.11.2012 19:02dada
  Tak mu doktor zoubek upravil dle toho menšího sice to dalo zabrat poslechl si ho, trochu víc díchá jinak ok, už si sem tam veme i mandličku párkrát kousne, a i klásek sice jsem mu ho nalámala na menší kousky ale i tak mám radost.Zoubek je jestě citlivej ale to snad bude už dobrý.
  23.11.2012 20:16OL
  chup jedl kde co a byl zdravý.a ty dvě mají6a jsou zdravé.a nějaké potíže rozhodně nebudou ze stravy
  24.11.2012 18:21pejsík
  ahoj :) dá se psounek vychovat? aby nekousal? ta naše mrcha furt kouše :/ nevim co s ní
  24.11.2012 21:29Misa Tachov
  Dobry den, je normalni u psouna ze v obdobi podzimu hodne spi pokud ji budime je vztekla a nekdy kousne! Nejradeji lezi semnou podperinou a je schopna spat cely den pokud jsem s ni. Vzdy kdyz chce na zachod me vzbudi, vycura se, naji se a ceka az si ji vemu zpatky do postele :D Muzu rict ze prospi skoro cely den!
  25.11.2012 21:41Markéta
  Misa Tachov: Je to úplně normální, v přírodě by celé zimní období strávila zalezlá v noře.
  - - - - -
  pejsík: Částečně se vychovat dá - je potřeba mu dát jasně najevo, co může a co ne. Nahoře je článek Výchova a ochočení.
  26.11.2012 07:46john
  Ten můj taky spí, akorát teď se mi stalo 3x za sebou, že se probudil v deset hodin večer a chtěl si hrát, takže spim a on mi pobízivě kousal do ruky :DD
  A protože už je zase chlupatej, tak jsme ho s přítelkyní vyfotili
  26.11.2012 11:42monika
  Ahoj Johne,
  To je tedy krásnej hubenej myšák :) A jak je zachycený jak baští :)
  26.11.2012 16:56OL
  matýsek zas dostal pichance,ještě ho držíme na posteli včera utekl a našel si místo na spaní v dece.ráno,když se nemohl dočkat snídaně si šel do kuchyně opatřit jýdlo sám.nožičku má pořád nemocnou,ch. říkala že si ji šetří.a nic mu nedala.žádný lekvar od bolesti,zhola nic.že mám v pátek zavolat.já tam rovnou zajedu.a ted,dva dny po sobě hodně pil.asi proto že nemá chut na žádnou zeleninu.jsem ráda že nemá polámanou páteř,strašně sme si to vyčítali.
  26.11.2012 20:15john
  OL: obdivuji tě, že se vám ho daří držet v klidu
  monika: to myslíš, vážně, že je hubenej, mně přijde, že má bachor. I když na těch fotkach tolik ne, protože je to focený ráno a to on má vytráveno a potom do večera jen žere a žere :D
  26.11.2012 20:38OL
  on nechce chodit,ale z postele zdrhl zas do deky a ty dvě potvory spí v posteli.sem mu tam nasadila lauru,ale nechtěla tam byt tak ted mu tam syn nasadil olinu.ta tam snad vydrží.ještě ho ted dám na postel aby povečeřel.vždy kolem něj naservíruju dobrůtky.mám ted v posteli vyložený brloh jak tam mám jídelnu.tak ted sem viděla pelášit z deky olinu.nikdo s ním v dece nechce být
  27.11.2012 09:23Ales
  OL...to zni jako dobre zpravy...tak to jsem rad:)...nozicka se uzdravi a bude zase dobre:)
  27.11.2012 11:27monika
  Johne, je to krásný atletický fešák :) Měl bys vidět moje současné psouny, to jsou macíčci :) I když papají zdravě...příští rok už bude Godric taky macík, oni docela obvykle přibírají v druhém roce :)
  27.11.2012 15:49Markéta
  Johne, já si ani nedokážu představit, že byl Ballísek někdy taky takový mimísek štíhloučký! My jsme si ho brali, když mu bylo 11 měsíců, to už byl veliký. No, a teď před zimou je to úplný macek! :-)
  27.11.2012 16:00Jitka
  jaká je podle vás ideální váha psouníka??
  27.11.2012 18:02OL
  1600g. pro psouního krasavce.ale romeo říkal že ten z chotěboře má drobné psouníky.dnes mám v posteli všechny tři,válíme se od rána jak4 prasátka.matýska sem ráno polapila jak se hrabal z deky,vydatně posnídal,a spí to jak polena
  27.11.2012 18:23kristyns
  Zdravím :))
  Jsem z Moravskoslezského kraje a ráda bych si psouníka pořídila. Ve zverimexech u nás stojí zhruba 7000. Chtěla jsem se zeptat, zda nevíte o nějakých farmách nebo soukromých chovatelích, kde nezaplatím tolik tisíc.
  Předem děkuji za odpověď.
  27.11.2012 22:28Jindra
  Kdyby se někdo ptal, tak psoun není zvířátko vhodné pro děti. Tady jsou fotky:
  http://www.fucik.name/Karolinka/22.mesiac/target3.html
  http://www.fucik.name/Karolinka/22.mesiac/target30.html
  28.11.2012 08:47monika
  Jitko, 900-1300 gramů, macci na podzim i 1800.
  Ale průměr bych viděla kolem 1200-1400 g.
  Boženka od pana Šimona nemá ani kilo.
  Krakenovi tipuju kolem 1500.

  Jindro - krásný :) Ale mistifikující :-D
  Jak se daří Luně?
  - - - - -
  Kristyns, mrkni na ifaunu a taky v chov a rozmnožování, je tam kontakt na pana Šimona, je z Vysočiny a psouny prodává kolem 4500 kč ;-)
  28.11.2012 12:53Jitka
  moni díky :o) jedna kočka mi řekla,že mám tlustý psouny :o) tak sem jí řekla,že písnu tu a na fb a optám se na optimální váhu.já si myslím,že tlustí vůbec teda nejsou :o) žádné obžerství se u mě nekoná.emi má 1040g a frenky 1020g :o) teď trochu s přicházející zimou přibrali,ale ne nijak extra emi měla doteď kilo a frenky 980g
  jinak jestli sem se koukala dobře a nejsem uchyl tak frenkymu ztmavnul pinďour.je mu rok a půl a mám jej letos druhou zimu.zatím se to u mě vyvíjí tak,že už měsíc nechce z klece ven.teda někdy jej teda občůrám a vylákám ven na krokan,ale to vydrží venku tak 10-30min a pak hurááá klec.většinou si vylepšuje hnízdo baští hrabe podestýlku a nebo spinká.jinak v chování zatím díky bohu žádná agrese,ale sem ve střehu protože už se 2x nečekaně ohnal a vždy to skončilo zakousnutím do prstu,ale bez krve.jinak se dá teda hladit,ale jen v kleci a emi taky nic nedělá.ale co není může být že... :o)
  kristyns a jak starý by měl být a odkud přesně jsi?
  ptám se proto,že bych věděla o jednom psounkovi ale je mu lehce přes rok,je to sameček.pořídila si jej jedna holčina tady u nás ze zveráku v ostravě kde byl rok a tak sem byla ráda,že našel domov.skoro denně sem za ním chodila.asi po měsíci co jej měla napsala na fb,že ho prodává za 5tis.prý kvůli leguána
  28.11.2012 13:06OL
  jak jako kvůli leguánu???mně je těch psouníků tak líto....co si přece dotáhnu domů tak to mám rád....---------------sem si vyklepala brloh a matesa odstěhovala do deky.
  28.11.2012 21:12RadkaS
  Dneska mi přišla klec od pana Rodera ...vypadá dobře..tak jí začnu zítra zařizovat ,aby se Šunka s Čikoušem mohli nastěhovat :) Až to bude hotové tak vyfotím :D
  28.11.2012 21:42Markéta
  Jindro - krásný, přesně jako u nás :-)
  - - - - -
  Jituš, nejsi úchyl, já zase pozoruju (i loni to tak bylo), že Ballískovi s přicházející zimou tmavnou kuliska.. :-D
  29.11.2012 08:38monika
  Markét, to, že Ty pozoruješ Ballískovi kulky neznamená, že Jitka není úchyl :)))
  Obě jste úchylové :) Ale nestyďte se za to :)
  Já jsem třeba taky úchyl. V televizi byla nějaká paní se skiníkama a mě se hrozně líbili :) A vážně myslím, že každej, komu se líbí, musí být trochu úchyl :)
  Takže Markét, Jitka a já jsme úchylové, protože koukáme na intimní proměny našich samců.
  A ještě jsme s Markét úchylové, že se nám líbí skiníci.

  Jinak naše Boženka byla včera na zabití :)
  Vždycky se dívala, jestli se dívám, a když zjistila, že jo, tak okamžitě vehementně cupovala náš krásný koberec a vyrvávala z něj vlákna. Křičení ani hrození výpraskem nepomáhalo, tak na výprask došlo :) Když jsem ji lehce třepla přes prdel, tak se vztekala a byla akresivní, dokonce se na mě i ježila :) Tak jsem ji zavřela do klece. Za pár minut pustila a celá scéna se asi 10 x opakovala. Myslíím, že trucovala, protože dva dny po sobě jsem přišla domů až kolem půl 6 a a přítel nebyl odpoledne doma. Odpoledne je zvyklá nejvíc běhat, myslím, že dělala naschvály za to, že byla zavřená :) A smála se mi do ksichtu :) Ona to neví, já předstírala zuřivce, ale smála jsem se v duchu taky, jak je vtipná a baví se tim :) Měly jsme hezké odpoledne :)

  Krakenovi jsem vyměnila klec. Běžel zase rovnou do koupelny do brlohu, když jsem ho vypustila. v koupelně se jen zavrtá a spí. Akorát když vejdu, tak prudí.
  Ale myslím, že psouna asi netrápím tím, že je v říji zavřenej. On o žádný pohyb už několik týdnů vůbec nestojí. Než jsem šla spát, zavřela jsem ho jako vždycky. Cvakal pak na celý byt, protože chtěl být v koupelně. Ale jsme kámoši. Teda já jeho ne, ale on můj jo :) Těším se, až na jaře toho macka pochovám, to bude zážitek :)
  29.11.2012 11:48Jitka
  u mě už zašla ta zvědavost tak daleko,že včera sem mu (frenkymu) prohlížela i kulky :oDD
  29.11.2012 14:51RadkaS
  Taky se dneska na ne podivam,kdyz to tady ctu ;)
  29.11.2012 15:25Tarsier
  Moni, přesně takhle se chová Ruprt. Ničí zásadně jen ve chvíli, kdy má publikum. Když je v místnosti sám, tak nic nelikviduje. Před dvěma lety jsme koupili novou sedačku s tím, že Prďák už na ní nevyskočí a nechá jí být a teď už na ní kupuju třetí potah :)). Nenapadlo nás, že měsíc po sedačce bude i nový psoun.

  Jo a diagnózu úchyl mám asi taky :). Líbí se mi skiníci a Ruprtovi zkoumám kulky :))
  29.11.2012 19:01RadkaS
  Dala jsem do alba fotky nové klece ;)
  29.11.2012 21:44Markéta
  Moni, mockrát ti děkuju, žes mě pasovala na dvojnásobného úchyla! :-D Jinak pokud jsi v telce koukala na Krause a jeho hosta paní Kroftovou, tak ta neměla s sebou skinníky, ale baldwiny (skinník se nahatej rodí, baldwin se rodí chlupatej a pak úplně vypelichá) :-)
  30.11.2012 06:09monika
  Markét, tak to jsem trojnásobnej úchyl, když se mi líbí ještě baldwini :-) Krause jsem chytla náhodou - jen konec, tak jsem nezaregistrovala, že to je jinej hrošík, než skinník :)
  Jinak včera jsem pročítala archiv z loňska a zjistila, že pravý teror s Krakenem nám začal až kolem 10.12, vrcholil v lednu a v únoru. Takže to, že je Kraken už od začátku srpna na nás protivnej, ale zvladatelnej, neznamená, že zvladatelnej bude. Myslela jsem, že už na konci listopadu to bylo hustý a v duchu jsem si řikala, jak nám to letos zatím dobře probíhá. Ale ono to vloni vážně začlo až déle. Takže vyhráno nemáme. Achjo :)))
  30.11.2012 21:29OL
  matýsek dostal dnes poslední pichanec.vzala sem sebou i bobky.ten můj chudák je rád že má po týdnu normální postel,a zjistil že tam má 3psouny.a ptal se kde má spát on.asi mu nezbyde než se tam s nimi tlačit.tot jich měl syn plné zuby,sbalil se a šel spát na sedačku.většinou spí přitulení k sobě.půl postele člověčí,půl psouní.u d. nebyla ani noha,sestřička říkala že jak je ošklivo lidi sedí doma
  30.11.2012 21:56Markéta
  Moni, drž se!! Ty úchylačko :-D