od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2012
 • Zobrazuji 106 zaznamu.
 • 1.12.2012 18:02ajaksiczek
  Dobrý den, mám poměrně krátce psouní slečnu Boženku, chtěla bych se zkušenějších zeptat, jestli je normální, že je hodně lekavá, moc nechce k člověku chodit, na ruce jí neudržím vůbec a občas mě naprosto bez příčiny hryzne (třeba během mazlení - venku i v kleci)... Mám trošku obavy, jestli se to spraví, protože jsme si ji pořídili už jako půlroční - byla ve zverimexu, kde ji měli v hodně mizerných podmínkách (maličkaté "křeččí" terárko, žádná boudička atp.). Nemáte s tím někdo zkušenost? Je naděje, že se z ní stane mazel, ke kterému budu moct pustit i synovce? Mohu jí adaptaci nějak zpříjemnit, urychlit? Jinak je zlatá - nic moc neohlodává, na našeho psíka je taky hodná... Děkuju, A.
  1.12.2012 18:20monika
  Tomu neuvěříte!!!! Dnes odpoledne jsem chtěla vyvenčit Krakena, tak jsem ho pustila a zavřela do jeho milované koupelny, ať se zabaví, měl tam spoustu materiálu na brloh. Měla jsem dlouhou noc, tak jsem šla po obědě spát a Krakena jsem tam nechala. Když jsem vstala a otevřela dveře do předsíně, na předsíni byla Boženka a 4 růžový právě narození psouni!!!! Taky spousta krve a zdálo se, že rodí další. Byla jsem uplně hotová, nemohla jsem tomu uvěřit!!!! Bohužel jsem nezavřela dveře a bála se, že je Kraken sežere, nebo jim ublíží. Rychle jsem opatrně šlapala mezi těmi psouny, co vypadali jak červíčci a šla pro rukavice, abych ho mohla uklidit a pak se postarat o mimina. Zavolala jsem přítele, který byl vedle. Taky jsem chtěla zavolat Alešovi, abych mu to rychle řekla a šla pro telefon, jenže jak jsem na tu situaci nedohlížela a hledala telefon, přítel omylem jednoho červíčka zašlápl. Nepoznal, že to je malinké psouňátko, ono bylo hned u dveří.
  A pak jsem se probudila z odpolední siesty podruhé a šla zavřít Krakena doopravdy. Vše, co se dělo od prvního probuzení byl ten nejživější sen na světě :-)
  - - - - -
  ajaksiczk - Aleš radí - láska prochází žaludkem, dávej jí mňamky, ona si zvykne, věřím, že ano ;-) Ale asi to chvíli potrvá, psouni si na nové prostředí zvykají prý přibližně 100 dní
  2.12.2012 16:55Markéta
  Moni, vy máte psouňátka???
  2.12.2012 18:45Tarsier
  Moni, teda po prvních větách jsem jen lapala po dechu, než mi všechno došlo :DD
  2.12.2012 19:46Bubo
  TEda Moni, tvůj sen se splnil,prďulky, ani bych nevěděla, jak se o ně starat, gratuluji a hlavně ať z nich vyrostou ty úžasný, milující psouníci
  2.12.2012 21:33Ales
  Moni...koukam, ze ti tu nekdo skocil na spek...:))))
  3.12.2012 05:57monika
  To je proto, že lidi při tý zprávě nemohli ani dejchat a dočíst až do konce :-)

  Lidi, čtěte:
  A pak jsem se probudila z odpolední siesty podruhé a šla zavřít Krakena doopravdy. Vše, co se dělo od prvního probuzení byl ten nejživější sen na světě :-)

  Samozřejmě, že žádná psouňata (a navíc v listopadu) mít nemůžeme :-)

  Ale za to máme zase o něco zlejšího Krakena, ke kterýmu už se moc nedá ani přiblížit. Už nepochybuji, že nás s ním čeká stejná zima, jako vloni....
  3.12.2012 09:10Jitka
  tak u mě to vypadá v současné chvíli tak,že frenky už má vylezlé i kulky.stále je to mazlík co nechce z klece jen sem tam na krokan.stal se z něj mini macek :o) no a od pátku slýchám večerní ranní či noční hádky v seně kdy jí frenky obtěžuje.včera se snažil při venčení po bytě několikrát emilku i ojet.né že bych opět byla úchyl :oDD ale asi u toho potřebuje mít publikum protože vždycky sem u toho byla :oDD
  - - - - -
  a to už to na ní zkoušel i vloni ale to byl ještě na to moc mladej prcek,ale je vidět,že je to chlap.neště neměl ani rok a už věděl co a jak a na co myslí :oDD
  3.12.2012 14:51monika
  Náš Kraken na nikoho vloni nic intimního nezkoušel. Je akorát agresivní a frigidní.
  Takže Jitko, pravděpodobnost psouňátek je u vás větší, než u nás, třeba to vyjde Tobě :)
  3.12.2012 16:33Lucies
  Já bych vám to tak přála :) Třeba se stane zázrak a někomu se poštěstí. Jinak s vendy nic moc pozitivního, takže ani nic nepíšu. Pořád je u MVDr. Kusákové, otvor už se jí nezalepuje, ale pořád se zahleňuje a to v místech, kam mně samotné paní doktorka nedoporučuje zasahovat a navíc se drží na 860 g :( Aspoň, že už přestala hubnout. Každopádně kost kolem otvoru má odhalenou víc než by měla a možná bude potřeba chirurgicky přes na tu kost chytit kůži. Takže nic moc :(
  3.12.2012 21:39OL
  matýsek se definitivně nastěhoval do deky na chodbu.nožku má ještě nemocnou,ale vypadá to že se uzdraví.pořád hýká,u něj to znamená že má radost.ty dvě v noci spaly s ním.když byl v dece sám tak ho to tam nebavilo a šel spát do postele.proto si myslím že když je psoun sám není štastný.i samotářská olina spává v posteli.ale jak ji v noci různě posunuju tak se nasere a de spát někam do klidu.v pátek to dopadlo tak že když ten můj zjistil jak tři psouni obsadili postel a chrápou rozvalení uprostřed,pouze vyměnil přikrývky,je přikryl jejich,a šel spát na sedačku.se to časem vyřešilo,jak zjistili že sou tam sami,olina a mates odešli do deky a laura v noci chodila spat z jedné postele do druhé.ta dává přednost posteli protože jen člověk umí škrabkat kožíšek.
  4.12.2012 11:44monika
  Luci, čím je to, že se pořád zahleňuje? Je to tím, jak to není zahojené nebo tou změnou způsobu dýchání? Myslí si tvá vetka, že se to zahleňovat přestane, nebo ne?
  Ještě další operaci do toho všeho :( Chudák malinká :(((
  4.12.2012 13:24Lucies
  Moni, asi je to obojím. Asi se to snad časem srovná. Není to už tak hrozný jako dřív, už měla i období, kdy stačilo jednou denně čistit ty hleny vepředu a jinak během dne jen prokapávat, ale když se zahleňuje vzadu, tak není dobrý, abych jí to tam čistila já, protože tam je to hodně citlivý. Je to prostě šílený :( Taky si nejsem jistá, jestli je vhodná v tomto stavu další operace. Ona totiž jinak hrozí nekrotizace té kosti - takže by se pak začala drolit a ten otvor se hodně zvětšil. Snad to ta malá velká bojovnice zvládne.
  4.12.2012 18:38dada
  lidičky taky vám psouni malo jedí a hodně spí,ten muj jo a nějak divně dejchá, vždycky když lítá tak se zadejchá trochu funí a když ho pozoruju tak to s ním chvilinku hází při výdechu ale jinak spinká rozvalenej na zádech.
  4.12.2012 19:48Ales
  Dada...nechci strasit.....ale díval jsem se jen tak do alb, co máš a tam jsem koukal, že si vyrazil jeden zub...a to se pak může stát, že mu zub roste špatně na druhou stranu a způsobuje dýchací potíže...teď to tu řeší Lucies s Vendy...vůbec nic k přehlédnutí a podceňování...takže bych pro klid neváhal ani vteřinu a nechal udělat rentgen, jak zub roste.
  - - - - -
  čím dřív to uděláš, tím lépe.
  4.12.2012 20:10dada
  a to se pozná jen rengénem já byla u veterináře na zaříznutí spodního zubu a koukal mu na ně a má je rovné jen má trohu ten spodní pohyblivej skoušel mu to pinzetou ale ty spodní přeci jsou ne,a vypadli mu vrchní ty má v pohodě.nemuže mít zánět dýchacích cest taky hodně o tom píšou jako o nemoci ale to pak nevím kde by k tomu přišel,čumáček má normální.a jak stím spaním a jídlem je to tím jejich obdobím které ted maj.
  4.12.2012 20:21Lucies
  dado, to nevadí, že mu vypadly ty zuby. Vendy taky vypadly a dorostly. A po dvou letech má odontomu :( Kde jsi byla u veta? Rentgen je jistota. Ale hlavně zkušenej vet je jistota. Hlavně dýchací problémy jsou často příčinou průblémů se zubama.
  4.12.2012 20:26Ales
  To se pozná jen na rentgenu...Lucie potvrdí, že...ono to právě vypadá jakože všechno hezky dorostlo a nic se neděje a pak je zle...přesně píše Lucie...a koukal jsem znovu do alba a vypadl mu horní...a od toho to právě může být...a taky souhlasím, že dobrej Vet je základ....a takových po republice přes psouny moc není....v tom bych se vůbec na nic neohlížel, že jiní mají s někým výborné zkušenosti a on přitom vidí psouny poprvé v životě a na psy a kočky je skvělej...když ti na malinkým zaleží, tak ho pro jistotu vezmi na rentgen...prosím.
  4.12.2012 23:41monika
  Dada, souhlasím s Alešem. Dýchací problémy jsou často způsobeny zuby, které po úrazu rostou dovnitř. Lucka bojuje o život Vendulky už dva měsíce a taky se zdálo, že zuby pěkně dorostly. Odkud jsi?
  5.12.2012 09:01Lucies
  Jj, potvrzuju Alešova slova. To se pozná jen na rentgenu. Ale nemusí to být jen ta hnusná odontoma, ale třeba zánět od zkaženého zubu, díky kterému vznikne otok, který brání dýchání. Zadýchávání rozhodně není u psounů normální a to, že málo žere, taky může poukazovat právě na zuby. S těma zubama ti to může potvrdit i Mia. A nezkušený vet třeba udělá rentgen, ale nedokáže to dostatečně odborně posoudit, jestli je to v pořádku. Neváhej a jeď k někomu z odborníků, kteří jsou doporučovaní tady na stránkách.
  - - - - -
  Jo a ještě bych ti doporučila hlídat psouníkovi váhu, jestli nehubne.
  5.12.2012 16:18dada
  tak jsme doma od veterináře zuby ok ale dostal injekci antibiotik a každý den mu musím dávat antaky v kapkách vypadá to že nastidl z okna tak držte palce at je Matýskovi líp
  5.12.2012 18:14Lucies
  dado, má ten doktor fakt zkušenosti se psounama? S antibiotikama se na psouny musí opatrně. A dělal rentgen? Určitě držím Matýskovi palce :)
  5.12.2012 19:30dada
  skušenosti snad má když je to veterinální klinika a všechno jsme s doktorem nejdřív probrali je to jedna s nejlepších klinik v chomutově ale budu Matýska hlídat a probírat to s ním jak mu je,zatím spí jídlo mu dávám z ruky okurku,seminka,sušené klásky sní za celej den tak necelou lžicku ale když příjdu domu tak ječí v kleci a to je snad dobré znamení.
  5.12.2012 20:08Lucies
  A jak mu zkontroloval ty zuby? Udělal rentgen? nedávno jedna nejmenovaná holka řešila, že jí psoun skoro nežere a psoun už bohužel nežije. Doktor (bohužel neodborník) mu napíchal nějaké injekce, sváděl to na zimní spánek a kdovíco ještě. A dopadlo to špatně. To, že psoun málo žere, není vůbec dobré. A ty jsi ho měla nějak v průvanu, že se nachladil?
  - - - - -
  Jinak pořád je to veterinární klinika v malém městě. Kolik tomu vetovi prošlo rukama psounů? Jak píše Aleš, v republice je opravdu jen pár odborníků a pokud jde o něco vážnějšího, tak je fakt dobrý jet kodborníkovi.
  5.12.2012 20:54Ales
  Dado...tohle fakt neni sranda. Ze ho krmis jen z ruky neni u psouna normalni. Psoun pres zimu i doma trochu vic spi, ale najist se chodi normalne sam...presne jak pise Lucie. Spousta vetu leco vsechno stejne a to u psounu nejde. Jinak mu jen skodi a trapi ho.
  5.12.2012 21:19vegous
  to dada: Hele jsem z chomutova a osobně si myslím, že tu dobří veterináři jsou akorát tak pro psy a kočky (psi a kočky mám ráda, ne že ne)... osobně doporučuji veterináře v Postoloprtech... sice je to tam vždy na dlouho, ale mám dojem, že si i tentkrát kvůli našim psounům i něco nastudovali.... ale jinak v případě průseru doporučuji se sebrat a jet do brna... nebo jinam, psounaři tady určitě dobré vet znají
  - - - - -
  sry za gramatické chyby.. jsem na mateřské a mozek neslouží :D
  6.12.2012 21:28Markéta
  Ballísek u telky :-) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=656
  8.12.2012 10:36john
  markét teď jsem si všiml on má i světlé drápky :D
  8.12.2012 19:28dada
  jo koukal z okna a přes to sklo nachlad a jak mněl na tom skle čumáček tak se mu to orosovalo a on to natahoval nosem jí mín ale váží 1.400kg a chování má normální skáče na postel mazlí se a dneska jsem mu dala meloun ten má rád tak si trochu vzal a šel chrnět.
  8.12.2012 21:51Markéta
  john: No jo, on je celej světloučkej :-)
  9.12.2012 15:28monika
  Přde malou chviličkou jsem chtěla zavřít Boženku. Využila jsem příležitosti, kdy byl Kraken v domečku. Rychle otevřela klec a...Kraken toho samozřejmě hned využil a okamžitě vylezl z klece, než jsem stihla zaklapnout dvířka. Holýma rukama jsem ho odchytla :-) Než mu došlo, že mě chce kousnout, tak jsem ho ještě chvilku pochovala a podrbala. To je macek!!!! :-) No, ale tvářil se všelijak, tak mašíroval do klece :-) Ale jsem ráda, že jsem si ho takhle neplánovaně pochovala a že mám všechny prsty. Prostě vycházíme spolu báječně :-)
  9.12.2012 21:46Markéta
  moni, gratuluji k bezúrazovému překonání situace :-)
  10.12.2012 09:43Lucies
  dado, já teda nevím, mně taky psounka koukala v zimě přes okno, ale nikdy se z toho nenachladila. Myslím, že jsme ti tady všichni k tomu napsali už dost. Pokud chceš mít fakt jistotu, tak zajeď k odborníkovi. Nebo mu aspoň zkus zavolat a popsat ten problém, to tě nic nestojí. Tu váhu si hlídej dlouhodobě, jestli neklesá. Předpokládám, že ten rentgen vet nedělal, že? Když znova shrnu to, že Matýsek měl nedávno vyražený zub a teď špatně dýchá a skoro nežere a že dýchací problémy bývají často způsobené problémy se zuby, tak moc teorii o nachlazení nevěřím.

  johne, nejen, že je Balísek světloučkej, on je taky plyšovej, že Markét :D

  moni, no super :)
  10.12.2012 12:59OL
  už sem myslela že nás to chřestění letos nepotká.začalo to jednoduše,minulý týden myslím že v pondělí jak sme přijeli od chylíkové.sem ho dala do postele,odstěhoval se na chodbu do deky a když mu syn cosi dával tak mu popackoval ruku.obsadil strategické místo kde se chodí,a zlobil se na všechny kdo prošli kolem.tak sem ho odstěhovala do jejich pokoje,nechtěl tam být,sem ho tam zavřela.asi za den si tam zvykl.zas mi sebral olinu,včera přišla jen na půl hodky se poškrabkat a pospat ale jinak je s ním.laura samozřejmě se z pelechu,jak je jejím zvykem,nehne.jde se za nimi podívat ale to je vše.dává přednost člověčímu pelechu.vydává takový nufací zvuk,se jim dvoří.dnes sem je šla poklidit a šel mne vyhnat a navíc cvakal.to neva,on zas přijde.----sme tam minulý týden byli naposled a drápky sme neostříhali.ale ch. ty jeho pařáty viděla a neříkala nic,zas se na to zapomnělo
  - - - - -
  já mám taky plyšového matýska.laura a olina mají chupiska jak kartáč.
  10.12.2012 13:02dejmal
  Zdravím..má tu někdo zkušenosti s chovem psounu venku...Dostal jsem dva na jaře..Ale dával jsem jim moc volnosti a demolovali mě dum..Proto jsem jim udělal venkovní bydlení ..Maj tam dřevěnou boudu a ta je hooodně obložená senem s hoblinama..Ve vnitř maj také seno a natahané hadry,,,Ale stejně pořád nevím..Není jim zima??Samička je aktivnější..on jen chrápe...Krmení mizí... Poradte....
  10.12.2012 15:57Jitka
  dejmal dám ti tip na jednoho klučinu fb.zrovna tam dal fotky svojí psounice na sněhu,venku jí má teď už celoročně.mrkni tam na psouní stránky
  - - - - -
  jinak DADO přikláním se k tomu co napsala lucies.za prvé mluví z bohužel vlastní zkušenosti a taky máme společný příběh o jednom člověku, kde to dopadlo špatně a není to tak dávno,měsíc a půl.psoun měl dva roky....to nechci nijak strašit a zastrašovat.veterinárních klinik v čr je spousta,ale ,,odborníků na psouny,, spočítáš na prstech jedné ruky.zavolat jeklovi či chylíkové,popř.tam zajet nebo to nejmenší co jde udělat je, aby to tvůj vet zkonzultoval s jedním výše jmenovaným či udělal rentgen.Já se do takové situace zatím nedostala.Za to se modlím,ale v případě,že by něco nastalo dám na rady tady zkušených.To je můj osobní názor...
  - - - - -
  jinak hledám domov pro ročního psounka mumínka....prostě mi to nedá....a nemám sílu to tu rozepisovat...cena 4tis.
  prosím pomozte.kdybych už samečka neměla,neváhala bych ani vteřinu.znám jej od malička ze zveráku
  - - - - -
  jinak situace u mě doma.emi začla hýkat radostí když se dostane z klece ven :oDD důvod každonoční přepadovky od frenkyho.evidentně jí nedá pokoj.s přestávkama se v noci v seně melou a emi na něj hudruje.
  jinak už je to skoro měsíc a frenky z klece nechce ven,naštěstí se nechá stále hladit,ale i tak sem přeci jen ve střehu.u psouna v říji člověk nikdy neví
  - - - - -
  má někdo kdo má pár zkušenosti s tím,že je psoun vůči samičce tak sexuálně akční??nejsem si totiž vědoma toho,že by to tu někdo psal krom teda agresivity v jejich chování,tak mě to docela zajímá
  10.12.2012 19:50Markéta
  Lucies: Jj, úplně plyšovoučkej! :-D
  - - - - -
  Jituš, myslíš, že by mohli být mimísci?? :-)
  10.12.2012 23:13Jitka
  marketa,noooo to by byla paráda,ale stojím nohama na zemi.dneska sem si všimla,že i emi už jí má větší,ale u psounic nevím jak to vypadá :oD a furt si ji čistí
  11.12.2012 00:39Nazgul
  *PLESK*

  za slovo "mimísci"
  11.12.2012 09:54john
  Nevím proč, asi jak je to tady často teď zmiňováno, tak Godric přišel o zub. Rumploval s dřevem až tak, že zapískal zub se mu začal kynklat až mu včera vypadl (asi ho vytlačil zub co mu začal znova růst). Takže dotaz, kdy mam jí na ten rentgan, hned jak to doroste, chvilku potom kdy to doroste??
  11.12.2012 10:45monika
  Asi bych tipla jít tak po měsíci, co ostatní?
  11.12.2012 11:35john
  počítam s tím, že budou muset to nebožátko uspat co?
  - - - - -
  *teď vidim překlepy ve starším příspěvku, tak zavřete jedno oko .:)
  11.12.2012 12:36Ales
  John...predpokladam, ze myslis prispat kvuli rentgenu:)...ja nevim jaky maji ostatni zkusenosti, ale ja dostal na sebe vzdycky olovenou zasteru, mysaka do ruky a sli jsme se rentgenovat spolu, takze to bylo ba mne, ze jsem musel prcka nastelovat, aby se udelaly snimky...to bylo tedy dilo:))
  11.12.2012 12:40Lucies
  john, já to vůbec nedokážu tipnout. Zkus se zeptat veta. Ale viděla bych to 1-6 měsíců od úrazu. Jinak mně na VFU holky na RTG přispali inhalační narkozou.
  11.12.2012 14:31OL
  jitko,mne by beztak zajímalo proč někdo nechce tak rozkošné zvířátko.to tady není někdo,kdo by si ho vzal???aleši, po hryzounovi beztak toužíš,furt sem chodíš je načase aby jsi něco dotáhl domů!nalož si ho pod stromeček.ted máš nejlepší příležitost aby ti to prošlo.
  11.12.2012 19:15Markéta
  Nazgule, co máš proti mimískům?? :-)
  11.12.2012 22:19Nazgul
  Mám odpor vůči slovům jako "mimísek" nebo "manža".
  11.12.2012 22:53Markéta
  Nazgul: Tak "manža" jsem do teď neznala, ale je fakt, že to je hrozný :-D Nicméně "mimísci" mi tak děsní nepřijdou.
  13.12.2012 10:50OL
  matýsek se velice zlobí.obsadil chodbu,nemůžu na záchod, do koupelny.syn je zas překrmil navalil jim vrchovatou misku jídla,pak to vyhazují sem tam s tím šla udělat pořádek,ten mne hnal!brání olinu,tu sem včera vůbec neviděla je tam jen s ním
  13.12.2012 21:32monika
  OL, je mi tě líto...nicméně si důkazem, že mě s Oskarem nic dobrého nečeká...Říká se druhá zima je u psounů nejhorší, třetí už je lepší a pak už je to pořád lepší. My máme teď třetí, vy už čtvrtou a nezdá se, že by to v případě těch našich Krakenů hrálo nějakou roli, viď?
  I když u nás na příchod největšího teroru fakt zatím čekáme. Ale už si nedělám iluze, že to nepřijde, nebo že to bude za rok lepší...co jsme si to pořídily...
  13.12.2012 22:50Markéta
  OL: A jak to děláš, chodíš na nočník?
  15.12.2012 11:05OL
  normálně ho ošulím.jdu do jeho pokoje,on se za mnou žene a zavřu ho tam.nebo jsem na záchodě z nějakou obranou,košem na prádlo,krabicí.zavřít se nemůžu jsou tam ty shrnovací dveře i v koupelně a dávno si do dveří vyhlodali vchody.vždy číhá až vylezu z vany,zas ho kbelíkem odstrkám a uteču.mně to nějak nepřijde,beru to jeho řádění jako nutné zlo.ale není to fakt tak hrozné jak ty první dvě zimy,my jsme se za těch9let co nás neustále nějaký vzteklý psoun prohání po bytě naučili s nima žít.matýsek ted vyloženě jen vyhrožuje.ale dáváme bacha aby se mu noha nepřipletla do cesty.mně se po něm stýská.jak se naparuje,já by sem ho tak popusinkovala,pomazlila ten jeho hebký kožich,ted mívám v posteli jen lauru.té je s lidma líp.olinu vůbec nevidím,jensem ji v noci potkala jak jde na záchod,a ráno si tam trůnili 2bobky.svůj záchůdek má metr od hnízda a ona se namáhá aby šla přes chodbu vyrobit 2bobky.
  15.12.2012 14:05Mia
  john: tiez by som odhadla na mesiac, kedy ist s chybajucim zubkom k vetovi. Chylikova robi RTG (aj skracovanie zubkov) tak, ze si ich trochu uspi. Ale asi nie velmi, lebo Lunu nam vratila po 10minutach a bola čulá ako rybka.

  Nazgul: tiez mi pridu mimisek aj manza uplne normalne slova. Aj ked je pravda, ze mam k vasmu jazyku iny vztah.
  19.12.2012 06:34monika
  Mio a jak se má Luna? Už je zdravá, nebo pořád marodí? A co ty její přerostlé drápky?
  19.12.2012 20:58Mia
  Moniko, Luna vyzera lepsie, uz ani tak nepcika, stale sa mi ale nepaci. Tie horne zubky jej uz asi nedorastu, ma tam len take pahylky. (bola aj na RTG, spatne zda sa nerastu) Naviac sa jej asi spatne kouse tak zrni ani nechce a ma len 800g (Nufko 1500). Davame jej piskoty, jablko, jogurt, nic viac ani nechce, alebo skor nemoze zjest.
  Prerostle drapky sme trochu strihali doma, dali sme na to ten hypermangan, ale velmi to nekrvacalo. Naviac aj Chylikova jej ich skracovala, ked uz ju mala uspanu.
  19.12.2012 23:09flutist
  Ahoj lidi, tak si tak pročítám tohle forum a říkám si, jak je to strašně fajn, že tyhle stránky někdo založil a že vy vsšichni to tady udržujete v chodu, chtěl bych za to poděkovat, protoýe mi to dost pomáhá.
  Jak tu píšete o psouňatech v zimě.... Já Madlici nechal vykastrovat a myslím, že to bylo i dobrý rozhodnutí, vlastně od ní čekám jen to že ten můj byt bude jen zdobit, ale co já můžu vědět, jak se žije bez vaječníků =)... Ale je to opravdu princezna je strašně fajn a celý den se v práci těším, jak ji večer pustím, schoulí se mi na předloktí, pacičkou si chytně psrst a slastně a labužnicky si oddychne a pak se necha dlouhé minuty, které přerostou s přestávkama, na hodiny škrábat a drbat a jen se natáčí podle míst, kde to zrovna svrbí. Zimu, si myslím, že díky ty kastraci snášíme oba dobře, ale kámenem úrazu se zdají být navštěvy, to je z bí rázem nevychovaná, nevymazlená mrchá, která číhá, s oáskem do vějířku, na tu pravou chvíli. Je to mor, ale dá se to vydržet a běda tomu, kdo by se na ni škaredě podíval... Tak ať psouni jdou.....
  20.12.2012 06:44Glam
  ahoj všem, mám dotaz....
  už je to
  - - - - -
  už je to nějakej čas, co jsem si všimla, že náš škubánek má buď kratší zoubky, nebo mu nejsou vidět skoro vůbec...asi jak kouše "šprusle" od klece, tak si je odlomí, nebo minule skácal ze sedačky dolů-než jsem k němu doběhla, abych ho chytla, už byl dole a myslím, že tím si ty zoubky vylamuje... :-( teď mu roste jen jeden...nemohou z toho být nějaké problémy? Mám opravdu strach, protože se mu na krku udělala před pár dny nějaká boule :-(
  20.12.2012 08:42monika
  Glam, to, že psoun nemá zuby, rozhodně normální není. Rozhodně bych okamžitě šla k nějakému z doporučovaných veterinářů. Např. Praha - Chylíková, Brno - Jekl, Kusáková, Plzeň Pokorný.
  Kam to máš nejblíž?
  Psouni si zuby čas od času vyrazí. Ale pokud je tvůl psounek nemá permanentně, patrně bude někde nějaký problém. Na nic bych nečekala, mezi svátky toho moc nezařídíš, takže bych zkusila k vetovi ještě dnes nebo zítra...ALE K NĚKOMU Z DOPORUČOVANÝCH VETů....

  Flutist, je fajn, že ti stránky pomáhají, ale dost dobře nechápu, proč si kastroval samičku. To uplně postrádá smysl. Samičky v říji agresivní nejsou. Jen jsou tak týden až měsíc protivné a rozhodně to podle mého názoru není důvodem ke kastraci :(
  A to, že si psoun hlídá teriotorium před návštěvami je uplně normální, takže s tím nic stejně neuděláš. Je třeba si na to zvyknout. Ale je fajn, že vaše soužití vede ke spokojenosti.
  Bude fajn, když nám tu čas od času taky něco napíšeš ;-)
  20.12.2012 10:13Glam
  ne, že by je neměl permanentně...ale jeden má momentálně tak krátký, že není skoro vidět-a to už asi týden, ten druhý mu roste normálně..já jsem z jablonce, a tady ať jsem se pídila, jak jsem se pídila, nemůžu najít žádného veta se zkušenostmi se psounama....
  20.12.2012 18:54flutist
  Hoj Monik, já jsemto poměrně dlouhou dobu řešil, pak jsem se sbalil a jel naveterinu. Mám výbornouveterinářku, ke kteréjsem začal choditse svou arou a sama říkala, že pokud nic jinýho nechci, tak je tonic proti ničemu, taková kastrace. Myslím si, že jak má každé zvíře svoji povahu, tak Madkla je asi přirozenej štucel a požitkář, prostě je to v ní. Ale asi jsem se chtěl tak nějak vyhnout případným komplikavcím s nekastrovaným psounem. Jinak rád napíšu, ale nechci tady z toho udělat Madlin deník, užíváme si každý den, teď v pátek mi začíná dovolená, takže chci víkend věnovat zvěři. Chci úplně překopat klece, jak psounici¨, tak i papouškům. Snášel jsem několik měsíců různý větve, kmeny a pařezy, včera přišly hračky a další pitomosti - příůadné komponenty a už se na to fakt těším-. Douafám, že se povede a já je zase na čas vytrhnu z toho jejich stereotypu. Madlice obdrží nový odpočívadlo pro kočky, docela si na tom starým vyhrála, tak a't má zas novou zábavu, tak uvidíme..... Ještě malý dotaz, jak se sem dávají fotky, ať neřadím jen písmenka ;-) r
  - - - - -
  tak pokus o vytvoření alba.... snad se povedlo...
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=657
  21.12.2012 08:56Lucies
  Glam, to vypadá, že si ten zub vyrazil. Nedávno se tady rozebíralo, jak po vyražení zubů dopadla Vendy :( Víc najdeš v sekci nemoci. Hlavně pozor na opakované pády na čumák!

  flutist, co se týče kastrace, tak souhlasím s Monikou. U samičky to nemá smysl. A neřekla bych, že je to nic proti ničemu, protože je to operace. A u každé operace jsou rizika. Ale tak hlavně, že u malé žádné nebyly :) Jediné, kdy má podle mě smysl kastrovat, je, když je samec se samičkou (to se pak totiž ta říje u samců často projeví) a je natolik agresivní, že ubližuje jí i sobě. A hlídání svého teritoria je pro psouny přirizené. Samozřejmě jsou i výjimky, které návštěvy snesou. Jinak je fajn, jak to Madle doma zútulňuješ :) I přes to všechno budeš její nejoblíbenější hračka ty :) A samozřejmě věci, které nesmí ničit.
  - - - - -
  A jinak bych vám všem chtěla popřát krásné a hlavně klidné svátky. Odpoledne si beru domů Vendy, tak držte palce, ať to všechno zvládneme. Podrbání všem myšákům :)
  22.12.2012 11:55monika
  Krásné Vánoce všem!
  U nás Kraken začal včera Krakenovatět na maximální výkon, takže nás krásné Vánoce skutečně čekají :-)
  Naštěstí Boženka žehlí za všechny Krakeny světa. Přeji hlavně zdravíčko všem dobrým lidem, myším i ostatním zvířatům...
  22.12.2012 16:07RadkaS
  Take preji krasne Vanoce :-)
  Vcera Cikous spadnul z klece a urazil se mu kousicek zubu a jeden se mu kyve.....ach jooo nevite nekdo jestli ten zub vypadne?
  22.12.2012 16:31Nazgul
  RadkaS: Spodní zuby se psounům kývou, to je normální. A ten horní doroste, žádný strach.
  22.12.2012 16:40RadkaS
  Je to horni...snad jo..jen mam strach,kdyz tady ctu ty problemy se ztratou zubu .
  22.12.2012 20:48Markéta
  My teď máme z Ballíska taky vánoční jednozubku :-) Tolik teď spí, že ho kolikrát za celý den skoro nevidíme. Ale když vyleze, tak to by se pak pořád mazlil :-) Jo, a zamiloval si sušené jablečné křížaly :-)
  23.12.2012 10:53Marie Kavanová
  Ahoj, tak se nám děje podivná věc - Žanda začla chránit klec, dokonce mě dvakrát štípla zubama, mrcha :) Nikdy to nedělala ani cizím lidem, na agresivní performance jsme měli vždycky Bubáka. Neni to ani změna s příchodem zimy, ale prakticky "ze dne na den". Naposledy tu byla návštěva před 14ti dny a chovala se přátelsky. Předevčírem jsme měli rodinný setkání a začala útočit, včera tu byli jiný lidi a zas byla jak z divokejch vajec - ocas jak vějíř, cvaká zubama a vřeští. Nenapadá vás, co může způsobit tak výraznou a náhlou změnu chování? Už jim budou čtyři roky, takže dospívání už by fakt měla mít za sebou. Napadají mě dvě věci - Vánoce už působí i na ní a přenášíme tu na ní stres :))) anebo čeká malý psounidla. S Bubákem totiž nevypadá, že by se nepohodli a výměna stráží to taky neni, protože on chrání pořád. Jinak si to nedokážu vysvětlit! Co myslíte? P.S. Krásný Vánoce!
  23.12.2012 16:21OL
  přibyl k nám nový obyvatel,mám nové album,a myslím že se povedlo.--------jinak všem hezké vánoce
  23.12.2012 21:06monika
  Majko, to by bylo neuvěřitelný!!!!! :-))))) Ale myslím, že na psouňata je brzo, spíš bych tipovala říji, Božence naběhly cecíky a na facebooku taky lidi řeší, že mají agresivní a protivné psounice....
  Ale musíš nás informovat. Ať už je to ,,jen říje", nebo jestli čekáte prcky...ježiši, já bych tak záviděla :-))) Ale tak jako hezky :-))) Držím palečky...tak jako tak její chování bude jistě hormonální a jistě přejde...psouňátka bych vám ale přála... :-)
  - - - - -
  OL, snad to všichni členové přežijí ve zdraví, obávám se, že až se do Indiga pustí Mates, to bude asi veselo...
  23.12.2012 21:26Markéta
  Ballísek se zamiloval do slaměných ozdob na našem stromečku, jednu se velmi sveřepě snažil sundat dolů! :-)
  23.12.2012 21:59Jindra
  http://www.fucik.name/PF2013.jpg
  23.12.2012 22:23Markéta
  Jinda: To je krásný! :-)
  24.12.2012 09:14dada
  Veselé vánoce spostu mrkviček teda dárečkuuuu a štastný nový rok 2013 přeje všem psounatum Matýsek. https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=659
  24.12.2012 09:21Marky
  Pekné sviatky, plné pokoja prajeme Všetkým :-)
  24.12.2012 10:47john
  taky přeji krásní svátky a bohatého Ježíška.
  PS: copak asi dostanou psouňata od toho pána s těma vousama:D
  25.12.2012 00:19Ales
  Přeji všem, lidem i mysakum a dalším zvirectvu krasne Vánoce a Šťastný Novy Rok z druhé strany zeměkoule od klokanu, koal a papoušků:)...
  az se vrátím, tak sem hodím par fotek mazliku, co jsem si tu pochoval a podrbal...to se zbláznite, az uvidíte malou Wombatu Lolu, jak se nechá chovat a drbat na bříšku...
  .zdraví všechny Ales:)
  25.12.2012 17:39RadkaS
  Tak jsme prisli o jeden horni zoubek :/
  25.12.2012 18:57Tarsier
  RadkaS - my dnes taky. Kus mu tam zůstal, vypadá jak ubroušený.
  25.12.2012 19:16RadkaS
  Cikous v tydnu spadnul a jeden si trosku ulomil a ten druhy se mu kyval a dneska jsem koukala,ze uz ho nema
  25.12.2012 20:52Markéta
  Teda Aleši, to se někdo má na ty Vánoce!! :-) - - - - -
  Aleši, toto je ono? :-) http://www.google.cz/imgres?
  25.12.2012 22:47Jindra
  Nebo tuhle? http://www.youtube.com/watch?v=bb_JG1TsEU8
  26.12.2012 10:10lenka
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat zkušených chvatelů....ježíšek nám přinesl párek psouníků, ale zatím jsou velice bázlivý, stále v baráčku na pí. Jídla se ani nedotknou. Poradíte jak na ně?
  26.12.2012 14:36Jindra
  lenka: teď je zima, spí asitak 20 hodin za den. Jídlo je začne zajémat až tak druhej den, pití ještě později. Dej jim dost sena a dost klidu, oni za chvíli začnou zvědavě vykukovat.

  Kolik jim je? jsou sourozenci?
  26.12.2012 17:41monika
  Leni, vítej u nás, dopřej jim čas, oni jsou moc zvědaví a brzy budete nejlepší kámoši :-) Napiš nám o nich něco víc :-)
  26.12.2012 21:11Nazgul
  Kajča se dnes průběžně pokoušel obšťastnit Beátu, avšak netrefil se do správného orgánu.

  Ale alespoň už se trefil do správného pohlaví.
  26.12.2012 22:08Ales
  Jindro, tak to je presne ona:)...takze ted je ji 5 měsíců....malinka:)
  26.12.2012 23:39Markéta
  Nazgul: Prosím tě, a do kterého orgánu se strefil?? :-DD
  27.12.2012 23:44Nazgul
  cca mezi lopatky...
  28.12.2012 01:18Miri
  ahoj, rada bych se kontaktovala s uživatelkou Lucies. Máte někdo prosím na ní kontakt a nebo je možnost zde odeslat SZ ???? Děkuji
  28.12.2012 14:33Lucies
  Ahoj Miri, můžeš se zaregistrovat a poslat mi vzkaz vnitřní poštou nebo mi pošli mail na luciesima@gmail.com:) Dnes jsem na chvíli na netu a pak asi až po víkendu.
  28.12.2012 19:54lenka
  ahoj všem psouním přátelům....po dvou dnech je to o trochu lepší, ale kamarádi stále nejsme. Holčička je malá 3 měsíce, je krásná světlounká, dali jsme jí jméno Mary, takže Maruška :-)....je určitě zvědavější a otrkanější, už občas vykoukne a vezme si z ruky kousek piškotku. S klukem je to horší...je také krásný, je o trochu starší cca 6 měsíců, krásně osrstěný, ale ten se stále schovává, jakmile zajdu, tak vykukuje, ale když se přiblíží někdo ke kleci, tak zaleze do sena nebo do baráčku.
  Nechám je tedy v klidu a uvidíme :-). Hezký večer všem ;-)
  28.12.2012 21:02SonulaTum
  Dobrý večer!! ZÁCHRANA- dnes jsem už po několikáté viděla ve Znojmě v Intersparu v prodejně zvěrokruhu psouna. Chudák je tam už delší dobu a je už úplně opelichaný a hrozně nerovzní.. pořád tam pobíhá a vypadá hrozně nešťastně...
  - - - - -
  Kdo by se ho ujal tak by ho zachránil:( Kdybych měla možnost hned si ho koupím... je mi ho líto
  28.12.2012 22:14Nazgul
  To je nějaký marketingový trik, ne?

  Zvíře v obchodě nechce nikdo koupit =. zhoršíme mu podmínky => někdo se slituje a "zachrání" ho => PROFIT!

  Já osobně vždy kupoval psouny ze zdrojů, kde se k nim chovají dobře.
  29.12.2012 17:52monika
  Lenko, dávej jim mňamky a oni se otrkajíl, láska prochází žaludkem :-)...Je pravda, že přinést dva nováčky najednou je asi jiné, než přinést jednoho, ochočit a pak druhého ochočovat k prvnímu. Chce to trpělivost. Snad si brzy zvyknou. U nás si myšáci zvykli vždy do týdne, že se s nimi dalo dobře manipulovat a do měsíce mají člověka vyloženě rádi. Ale my ochočovali po jednom, ve dvou to vážně asi potrvá trošku déle, ale určitě budete kámoši ;-)
  29.12.2012 18:25SonulaTum
  Nazgul- ne chodím tam často a podmínky má stejný pořád. Jenže den ode dne vypadá hůř vypelychaná kůže a ten výraz... trpí prostě... Nojo já mám sice králíčka ale taky ze zverimexu pač raději zachráním chudáčka a udělám mu šťastný život než nejlepší ,,kvalitu" co má šanci na krásný život dost velkou i beze mě...
  29.12.2012 22:58Nazgul
  A to já raději nechám vydělat prodejce, který se ke zvířatům dobře chová, než abych dal peníze mizerovi, který se chová špatně, a slušný ostrouhal.

  Příští rok si interspar pořídí dalšího psouna a bude se k němu chovat zase špatně - no co, prodal se loni, prodá se i letos. Je potřeba vyslat jim signál, že takhle ne. A ne je v tom podporovat.
  30.12.2012 21:02RadkaS
  Chtela jsem se zeptat....za jak dlouho vyroste predni horni zub?Kdyz si ho Cikous vyrazil
  30.12.2012 21:30Markéta
  RadkaS: Za pár dní už půjde vidět, jak roste nový.
  31.12.2012 07:58OL
  já si zas myslím,že je nemocný,že má plísen v kožichu.matýsek byl ve zveráku rok,v malinkém terárku a byl ve výborném stavu.neběhal dokola protože to terárko bylo tak malé že mu dovolilo jen civět do blba.--------v počernicích jak je billa byl nedávno psoun,říkal mi to známý.tak sem si myslela,že v takové pajzy pěkně dlouho skysne,ale někdo mi říkal-nemysli si,tam mají lidi vilky,jsou za vodou,psouna si někdo koupí.ani ve snu mne nenapadlo jak byl blízko pravdě.psounek tam byl měsíc.já se taky s nazgulem neshodnu.kupujte zverákové psouny,potřebují zachránit rozhodně víc než od chovatele.a jsou vděční.já kdyby sem je neviděla ve zveráku tak je dneska nemám,a takovýhle chovatelů je hodně.já to na matýskovi vidím,jak si toho váží a jak je za to že tam nečumí do blba rád.ted přijde ke stromečku,pocvaká,pochřestí,trochu nás prožene,at,máme rozkošného psounka.on zas přijde do postele.----------S.T-mně je to tak líto,seš hodná že máš o něj starost.---asi to bude kluk,že jo?
  31.12.2012 13:45SonulaTum
  OL- přesně takhle si to myslím... je mi hrozně líto on měl takovej smutnej výraz v očích.. ani tam nechci chodit protože je to k pláči... netuším zda je to kluk ...
  31.12.2012 14:31OL
  S.T a když máš krále,proč si ho nemůžeš vzít?bylo by skvělé kdyby sem takový člověk chodil.......běž to zjistit.....asi je to kluk.říkala sem to mému.trápí nás to.cítíme s ním.jak se tam už dlouho trápí?
  31.12.2012 18:09SonulaTum
  OL- protože se s králíkem nesnesou četla jsem to :( a navíc bydlím ještě stále s rodiči a ti by se zbláznili:) Je tam tak dva měsíce myslím:(
  31.12.2012 18:22OL
  aha.
  31.12.2012 19:07Mia
  Priatelia, šťastný nový psouní rok! Nech sa našim miláčikom dobre darí.
  31.12.2012 21:04john
  Až Tě pot studený po těle zamrazí a nasranej Kraken prdel Ti rozrazí, až všechny svatý uslyšís hrát, tak bude pozde štěsti Ti přát. Proto předem všem chovatelům a psouňatům P.F.2013
  31.12.2012 21:51Markéta
  john, to je zabiják! :-)