od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2012
 • Zobrazuji 243 zaznamu.
 • 1.2.2012 06:12Monika
  Marťas, má kolem 17-18 stupňů, asi 10 cm hoblin a hafo sena. Babi jsem zakázala mu tam topit. Myslím, že na zvíře se zimním kožichem to je OK. Doma máme většinou 21-22, to není takový rozdíl.
  Senem nešetřím, aby si mohl udělat pořádný pelech :) Každopádně děkuji za tvé doporučení...
  Ta kastrace, to je téma. Vet mě viloženě ujišťoval, že psoun v zajetí má díky ní pohodovější a spokojenější život. Já jsem taky byla vždycky hrozně proti kastraci.
  Přítel už nad Oskarem zlomil hůl. Nechce ho, ani se o něj nechce starat. (přesto, že byli bezva dvojka). Nejradši by ho prodal, s Boženkou je mu dobře.
  Ale když jsem se zmínila o kastraci, tak řekl ,,nikdy". Jsem ráda, že to tak vidí. Snad tu myšlenku zapudím jednou provždy, i když je Oskar kvůli říji chudák takto vyhoštěn.
  1.2.2012 08:05Bubo
  Markéta..... můžu se ještě blíž zeptat, když používáš plastové boxy, dáváš nahoru víko, pokud ano, jak děláš dýchací otvory,aby víko neprasklo,/některé boxy už mají otvory vzduchové, ale mně se zdá, že by to bylo málo/, nepokoušeli se zvířátka prokousat nebo vyskočit z boxů. To je dotazů...

  Moni.... je mi tě líto... taková beznaděj.... otázkou je, co je v dané situaci a v zajetí pro Oskara dobré ...odloučení, kastrace ano či ne..., docela by mě zajímalo, jak se ke kastracím psounů staví vet, kteří mají s nima zkušennosti, jaký převládá názor. TAk nemyslím si, že by vet. Pokorný nevěděl, o čem mluví asi by mě taky nalomil jako tebe, že by mi to v hlavě šrotovalo, ale faktem je, že zatím to asi byl jediněj vet., který otevřeně ti to doporučoval, ptala jsi se i jiných vet., který mají s psounama zkušennost
  Po pravdě řečeno nejsem pro ani proti kastracím asi bych danou situaci řešila podle toho, o jaké zvíře by se jednalo, rizika, jak je soužití neúnosné s říjí....
  No, já vím, paní chytrá, spíš si představuju sebe v dané situaci a nějak bych ti ráda pomohla, ale nevím jak...
  - - - - -
  Jsem zapomněla napsat, to podstatné, jak se staví vet. ,ke kastracím psounů, když jsou chovaný v bytech a není možnost ,je chovat ve voliéře nebo v nějaké místnosti, která by byla jen pro ně...
  /... názor některých lidí už jsem slyšela... že nechápou lidi, kteří si psouna pořídí, když to nepatří do bytů... tak tyhle názory jsem na mysli neměla...
  1.2.2012 09:43Jitka
  ahojki a dobrí ráno všem.tak jsem uvažovala,že udělám myškám radost a koupím jim dárek.co vy na to??? http://aukro.cz/oblibeny-pelisek-kukan-i2087588104.html
  - - - - -
  mělo tam být dobrý ráno :oD
  1.2.2012 10:16Tarsier
  Moni, nevím, jak je to s kastrací teď, ale před devíti lety, když jsme se pídili po informacích, tak nám bylo řečeno, že se má provést v prvním roce, než nastane říje. Pak že už to může být nebezpečné. Nevím, třeba i veterinární věda pokročila a je to teď zas jinak, ale tenkrát nás dr.Král takhle informoval. No už aby bylo jaro a Oskar se vzpamatoval. Uvidíš, že zas bude miláček drbací :)

  Jitko - pěknej pelíšek :), ale náš Ruprt by z něj udělal centimetrový kousky během dvou dnů :)
  1.2.2012 12:25Monča
  Ahoj,
  chtěla bych se zeptat, kdo má zkušenosti s chovem Burunduk a Sysla nebo Psouna? Snesou se? Díky za info. Monča
  1.2.2012 18:03Markéta
  Bubo: na boxy víka dávám, jinak by mi z nich ježouři emigrovali :-) Díry děláme normálně vrtačkou, je teda potřeba jich udělat opravdu hodně, aby se to uvnitř nepařilo. Jinak při vrtání nám to nepraská, ten plast je celkem měkký, tak to nedělá.
  1.2.2012 18:56Marťas
  Jitka:promiň, ale nemyslím si, že by to měl být vhodný pelíšek pro psouny kvůli materiálu...vypadá to, že ten potah je chlupatý "leskymo" a vzhledem k tomu, že psouni jsou malí trhači, tak nevím, nevím...uvidíš, jaký názor mají ostatní...
  2.2.2012 07:48monika
  Zdravím všechny.
  Včera to bylo 14 dní, co jsme Oskara odvezli k babi.
  Přišla jsem za ním v 8 večer. Než se probral a vylezl z domečku, rychle jsem vyšistila krmítko, dala čerstvé zrní, zeleninu a seno. Nejsem si jistá, jestli od úterý celý den spal, ale vůbec nesnědl mrkev, ani zrní, co jsem mu tam dala v úterý.
  Když vylezl, byl ještě ospinkanej. Točil se ke mě jen malinko naježeným zadkem. Tak jsem využila příležitosti a po skoro 3 měsících jsem otevřela horní víko klece a podrbala jsem ho holou rukou na tom zadku. Blíž k zubům jsem si netroufla. Bylo to zvláštní a užívala jsem si každou vteřinu. Oskar moc ne, ten po chvíli radši zalezl do domečku. Vylezl když jsem vyndala ruku z klece a zavřela klec :) takhle jsme to opakovali asi 3 krát. Pak už se začal nějak moc probouzet a prudit, pak už tam byly i nějaké náznaky pištění. Ale nemůžu se dočkat, až ho normálně pomazlim a budeme zase kámoši. Taky jsem mu dávala zrní z ruky. Sice přes klec, ale dávala jsem mu i malinká zrníčka pšenice a tak podobně. Bral si to zoubkama přímo z mojí ruky a v tu chvíli nejevil známky agrese. Ale hned jak jsem přestala, tak se ježil.
  Celkově byl takovej náladovej a protivnej. Ale včera byl takový trochu lepší den.
  Už jsme jeden lepší den měli minulý týden a pak bylo zase zle. Takže si nic od včerejšího zlepšení neslibuji. Ale třeba mile myšák překvapí.

  Chvíli jsme se pak s babi bavily tím, že jsme koukaly, jak přenáší tlamičce seno a staví brloh. Ukázala jsem babi jak mu může trošku dávat líznout pasty, kdyby mu chtěla udělat někdy radost, když tam zrovna nejsem. Tak uvidíme, jestli mu sama dnes dá :)
  Já tam půjdu asi zase až večer, když nám to včera s myšákem tak vyhovovalo.
  2.2.2012 09:02Bubo
  Moni.... to se mi ani nezdá, že už je 14 dnů Oskar v azylu.
  Tak si určitě měla včera trochu radost.
  To je hezký, jak se tvoje babi ti snaží pomoct, to já se musím smát,protože mám 92letou babi a ta se bojí malé, né že by jí kousla, ale spíš, že se o ní přerazí.
  Zato pánská část, co k nám přijdou jsou občas zbabělci, jeden se bojí natolik, že malou musím vždycky zavřít do klece... Přitom malá, když přijde víc lidí, tak neví koho dřív očuchat, občas má naježenej ocásek, ale nikdy nekousla, když už si zvykne, tak je v pohodě, že pak chce každému žužlat kalhoty....
  I když teď jak má říji, tak je trochu poděs...., že musím dávat pozor i já....mě překvapilo, jak ze dne na den její struky čím dál víc zvětšujou... smrdíká tak střídavě....
  2.2.2012 11:18Dagmar
  Jitko...mám podobný...nedoporučuji...Keisi ho škube...ale líbí se jí to...tak jako škubací hračka...:-D
  3.2.2012 06:43monika
  Dobré páteční ráno.
  Včerejší návštěva Oskara probíhala dost podobně, jako ta středeční. Byl míň agresivní, než poslední 2,5 měsíce. Krmila jsem ho zrním přes klec, dávala jsem mu zrníčka v prstech. Dokud jsem mu dávala, ani se skoro neježil, hořejškem klece jsem ho druhou rukou drbala na zadku (chvílemi i za uchem ;-) Dávala jsem mu z ruky asi půl hodiny v kuse, pořád si bral a do ruky nechtěl kousnout, i když v pohodě mohl.
  Když j sem krmit přestala(asi po půl hodině), tak byl zase protivnej. Začal pak i pištět a jančit, tak jsem zase šla.
  Ale je to pokrok. Dávat mu zrní v prstech by několik týdnů zpětně naprosto nešlo, to ho nic nezajímalo, jen mě sežrat. Ve čtvrtek jsem si myslela, že byl mírný, protože měl hlad (od středy nejspíš jen spal, protože neubylo krmení a já ho asi vzbudila). Včera měl krmení sežraný a stejně zobal z ruky. Ne teda, že by byl miloučkej, to asi ještě pár týdnů nehrozí.Určitě by mě kousnul, kybych tam dala ruku na dýl, nebo s ním nedej bože chtěla manipulovat. Ale krvelačným zabijákem už bych ho nenazývala. :)
  3.2.2012 08:59Jitka
  moni gratuluju, tak alespoň tenhle stav vydrží :o)
  3.2.2012 10:05Lucies
  Moni, tak aspoň nějaký pokroj, to je fajn :)
  - - - - -
  oprava - pokrok :)
  3.2.2012 10:19Romeo336
  ahoj
  3.2.2012 13:06Ales
  Romeo336...ahoj
  3.2.2012 14:28monika
  Alesi, už si nám tu dlouho nenapsal, tak aspoň něco :)
  3.2.2012 14:40Ales
  :)))...no když u mně se teď nějak nic neděje...nikoho nehlídám, novinka žádná...ale čtu tu všechno s železnou pravidelností:)
  5.2.2012 17:23monika
  Ahoj lidi, dnes mám radost :)
  5.2. - den 3 hodinového mazlení s Oskarem! :)
  Zatím ještě bude bydlet u babi. Ale vypadá to dobře. Kdyby mu to nějak vydrželo příštích pár dní, co myslíte? Co se stane, až přijde domů? Začne říje a agrese znova? Nebo to prostě přešlo, protože už to trvalo 3 měsíce a bude mazel až do příští říje? V tomhle počasí ho převážet nebudeme, ale kdyby bylo pořád už takhle, kdy bude vhodný vzít ho domů bez rizika návratu agrese? Ještě ho tam pár dní chceme nechat. Uvidíme, jestli mu jen nepřeskočilo dnes a nebude zase pokračovat v Krakenovství.
  Ale už je docela v pohodě od středy a dnes už bylo první opravdové mazlení, o které stál
  Ještě včera přede mnou zalézal, ale dnes už si vyloženě o mazlení řikal! :)) Je tak velký a krásný! Žádné pištění, žádný naježený ocas, žádný kousanec, ani pokus, v klídku vyměněná klec a chování na klíně a drbání s holýma rukama!!!! :)) Zase otevíral tlamičku a smál se v mém klíně a náručí na zádech :))
  5.2.2012 17:28Tarsier
  Moni, já myslím, že už to přechází a říje končí. Pozoruju asi týden změnu chování u Rupiho, i když žádnou říji neměl, ale teď se chová vyloženě jako Prďák na jaře - hraje si, doráží, je strašně rozdováděnej, což v zimě vůbec nebyl. Takže bych řekla, že podle psounů je jaro tady, i když to tak venku nevypadá :). Oskar už bude určitě jen lepší a za pár dní ani nebudeš vědět, že nějaká říje byla. Jsem zvědavá, jak to u vás bude pokračovat a co bude na návrat potom říkat Boženka.
  5.2.2012 21:38Larka
  Moni: moc držím pěsti, ať už Oskarovi nastane lepší období a doufám, že i Boženka bude pořád tulimyš - příští sobotu má svátek :-D
  Piština se pořád nahřívá u topení, manžel ji tam udělal i pelech z ručníků aby se nespálila..
  6.2.2012 08:39Bubo
  Moni.... gratuluji, u nás naopak říje nabírá na obrátkách, má jí jak z praku,ničení všeho zvýšila na 200%, mlsků už si skoro nevšimne, když se jí snažím dotknout, tak mě chytne až na kost /nebo mě chce pokousat/ a vypustí na mě pěknej smrad, a přitom výsttražně z podocásku mi ukazuje svoje tři chobotnice, hlavně pořád běhá s naježeným ocasem a když někdo projde tak prská a vydává výstražné zvuky a všechny, jak ty říkáš by sežrala a pokousala.
  No, je to těžký, nato, jaká to byla mazlinda, která nikdy nezaútočila. Tak doufám, že to nebude trvat dlouho.Říkám si, když jsi to zvládla ty, musím taky.

  Nevíte, jakou správnou barvu zoubků by měl psoun mít, dole má světlé, ale ty nahoře má dost žluté, tyčinky na zuby už žužlat nechce.
  6.2.2012 10:58monika
  Larka - svátku Boženky jsem si taky všimla :)
  A na tulimyšství Boženky po přinesení Oskara jsem zvědavá... při své smůle se vsadím, že nám Boženky říje začne, až si přineseme domů svého uklidněného pohodového Oskara :( Uklidňuji se tím, že ta samiččí u psounky, co nemá ani kilo, nemůže být tak ostrá, jako u 2 kg Oskara.
  Jsem taky zvědavá, co budou ty dva dělat pohromadě. mě přijde, že si vůbec nechybí a že jim to vyhovuje. Kéž by se už neprali.
  Jinak Oskar docela zhubnul. Už to není děsný tlusťoch, ale moc krásný výstavní macek! :)
  Akorát dnes jsem koukala na předpověď počasí a vypadá to blbě, tak Oskar asi stále zůstane na samotce, ať mi při přenosu nenastydne :(
  Ale budu tam u něj trávit víc času, když už má zájem :) Teda pokud mu to vydrží.

  Bubo, u Vás už je to taky skoro 2 týdny, ne? Myslím, že samičky by měly mít říji jen kolem 1-2 týdnů...tak to brzy přejde.
  A k těm zoubkům - nevím, co je správná barva ani nevím, jak se dají vyčistit do běla. Možná to souvisí i s nějakými vnitřními orgány, jako u lidí, protože mladší psouni mají světlejší (bělejší)
  Ale je celkem běžné, že mají psouni zuby žluté i trochu až do oranžova
  6.2.2012 12:08Bubo
  Moni.... to jsem taky zvědavá, jak dopadne návrat Oskara a setkání s Boženkou, posílám Božence pusinku k svátku a zvýšené virtuální drbání....
  Myslím, že asi projevy říje začaly před necelými dva týdny, ale nejhorší byl minulý týden a teď uvidíme, taky mám strach, aby nenastydla, tak jsem přidala malé teplé vyřazené tepláky, takže teď je, jak v noře, má hromadu sena,tři trika a tepláky, říkala jsem si, že bych jí měla otužovat, ale když měla ty problémy s močovým měchýřem od mala, tak to otužování si říkám, že musím postupně, ale mně přijde, že malá vždycky bude na chlad vždycky takový cimprlich.
  A faktem je, že zrovna klec má v chladnější místnosti, kde mi přijde, že je průvan.


  Máš teď nějakou fotku poslední Oskara, abych viděla, jakej je výstavní macek....

  Hm, tak to jsem ráda, že ty zoubky mají mít takovou barvu, jsem si říkala, jestli jí špatně nekrmím,občas jí z pusinky trošku smrdí... , ale to jsem vysledovala, že to má, když dostane větší limit pamlsků....asi jí moc sleduju... jak už jednou bylo zvíře nemocné, tak už se člověk nezbaví přehnané péče
  - - - - -
  Dagmar....jak se má keisy a činčilka, dostala se z prochladnutí... je pravdou, že se činčila chytá za kořen ocasu... a jak se snáší s tvojí psouničkou...
  6.2.2012 12:28monika
  Fotku nemám, Dnes foťák nemám a jdu rovnou z práce :) Tak pořídím snad zítra, poprosím babi, ať ho vyfotí se mnou :) Ať máme nějakou památku na nejčerstvější shledání :)

  Co vy ostatní chovatelé, co jste měli párek psounů a museli je oddělit během říje?
  Kdy je vhodný návrat psounů k sobě? Co nejdřív nebo čekat, jestli se to nevrátí?
  Jsem dnes tak napjatá, co bude...jestli od včerejška nezapomněl, že se máme už zase rádi :)
  6.2.2012 13:03Jitka
  jak je to vlastně s tou říjí u samic a samců??od kdy - jakého věku to kterému začíná??
  6.2.2012 14:34Lucies
  Jitka...No já fyzické příznaky pozoruju u Mimi už od první zimy, ale na chování se jí to neprojevuje celou zimu, spíš jen sem tam. U Vendy jsem fyzické příznaky skoro nezpozorovala a v chování taky jen sem tam.

  Monika...Tak to je super, že se Kraken zklidnil :) Třeba ho přítel vezme na milost :)

  Bubo...Normálně bych se nižších teplot nebála, ale u Tebe a u malé je to výjimka, tam bych taky byla kvůli tomu močáku opatrná.
  6.2.2012 15:46Bubo
  a jaká je tedy ideální teplota, v které by měl psoun pobývat. V ZOO jsou zvyklí na zimu, ale co domácí prďulkové.....
  - - - - -
  Jitka.... tak mě taky překvapilo, že malou jsem pořídila v srpnu a říje už začla koncem ledna, takže cca v 7-8měsících
  - - - - -
  opravuji, v srpnu 10. 8. jí byly dva měsíce, takže teď v pátek má pro mě 8 měsíců
  6.2.2012 23:14Nazgul
  Já myslím, že psoun může klidně pobývat při normální pokojové teplotě.
  7.2.2012 07:26Bubo
  Ahoj lidičky,
  mám opětovně jeden ustrašený dotaz, můj Bubáček má dva druhy záchvatů, nebo jak to nazvat, jeden když spí nebo jí drbu, tak škube celým tělíčkem, někdy i pět minut , tak to si říkám, že se jí něco ošklivého zdá, tak se jí snažím víc hladit a přitisknout, aby tak dlouho s sebou neškubala a uklidňuju se tím, že u psů jsem zažila něco podobného.
  Ten druhý mě znepokojuje, ten mívá kdykoliv nepravidelně, že ani nevím, jak ho popsat, přijde mi to, jako kdyby jí v těle něco vadilo a snažila se to vykašlat, jako kočka chlupy, takže vidím, jak úplně na bocích jí to škube.
  Nemáte zkušenost, nedělám zbytečně paniku....je to normální...
  7.2.2012 07:35monika
  Bubo, když mi psouni spí, často se škubou, někdy i piští ze spaní a běhají ve vzduchu nožičkami. Myslím, že mají sny.

  Ten druhý, to mi přijde divné. Kašlání jsem u psouna asi nikdy nezažila. Jen kýchání. Ale to, co popisuješ se mi teda nelíbí. Jakou máš podestýlku? Má v pelíšku nějakou bavlnu? třeba trička nebo tak něco? Hodně webů uvádí, že se jim to nemá dávat, že nemůžou psouni bavlněná vlákna vyloučit. Ale hodně psouňařů to dává a moc to neřeší, protože psoun v bytě stejně okousává oblečení člověka, peřiny, koberce atd...Začla bych u bodestýlky, nějakou bezprašnou (např kukuřiici nebo asan) a bez vláken (tzn do pelíšku seno, ale ne staré hadry). A pokud to ihned nepřestane, asi bych jela. Tohle je mi fakt divný.

  Co ostatní?
  7.2.2012 09:23Bubo
  Moni...Podestýlku má dobrou, míchám jí Asan, spolu s takovými dřevěnými placatými kostičkama .

  To budou ty hadry, protože ty pořád žužlá, a tahá vše po koberce, stahuje ručníky, prostě co jí přijde přes cestu a pravdou je, že je má i v kleci, ale mě přijde, že malá se v senu nezahřeje, co jí teda mám dát kromě sena, aby jí nebylo zima.
  Bobečky mi přijde, že má pořád stejný, někdy menší někdy větší, jak bych v bobkách poznala, že má v sobě něco z těch hadrů...?
  Ostatní zatím nic nepsali
  7.2.2012 10:07Ales
  Bubo...a to druhe je jakoby kaslani nebo spis to vypada, ze se snazi neco vydavit? Jak pise Monika, tak to bavlnenych latkach se tu v tomto smyslu psalo...taky jsem to resil a snazil se je nedavat, nicmene se to uhlidat nedalo, vzdycky nekde neco nasli a odtahli do pelechu nebo se zavrtavali do perin v posteli a i ostatni to tak maji. Nezdalo se mi, ze by to s nimi delalo neco spatne, vyloucit to neumim. Jestli je podestylka v poradku, asi bych taky vznesl dotaz na veta...
  7.2.2012 10:30monika
  Bubo,
  My dáváme kromě sena tohle:

  http://www.krmivolevne.cz/dogshop/eshop/18-1-HLODAVCI/206-2-PODESTYLKY-STELIVA/5/3386-Stelivo-hlodavec-Limara-drevena-vlna-15-l

  Stojí to kolem 20-30 Kč a mají to v každém druhém zverimexu (uplně všude ne, ale dá se to sehnat celkem v pohodě)
  Ale divila bych se, kdyby byla psouničce zima v haldě sena při pokojové teplotě...
  7.2.2012 11:35Bubo
  Aleš.... spíš mi přijde, že se snaží něco vydávit... a pravdou je, že se uhlídat nedá, aby nepřišla do styku s žádným hadrem, možná omezit a hlavně ona ráda spí v posteli, kde mám většinou bavlněné potahy

  Moni... já mám malou v ložnici,která je umístěna ve střešním štitu a střecha není zateplená, takže i když tam mám topení, tak teplotu bych odhadla mezi 15-18stupni /nikdy jsem to neměřila/ a myslím, že i když zavřu dveře tak i v létě slyším, jak se tam točí průvan, zato kuchyň je dobrá sauna, tam už jí dát nemůžu, protože tam mám dvě klece s ptáky
  Hned se podívám na ten tvůj odkaz... diky
  - - - - -
  Moni....mám ještě jeden dotaz, co dáváš psounům do klece, aby se nenudili, než přijdeš z práce, resp. aby jim ten den utíkal
  7.2.2012 14:20OL
  jestli chcete udělat psounum radost,kupte jim ovčí kožich.moji se do něj nastěhovali.zrušila sem klece,budku,beztak tam nikdo nespal.je z velmi chlupaté ovce.v pokoji se netopí,lauře je tam zima,ta se nabaští a maže do postele.kdysi ji tam kdosi zavřel,a kýchala,ale rozchodila to.čouhají jim jen záda.ještě si to natrhali,no bezva spaní.
  7.2.2012 14:46Bubo
  OL ... to si děláš legraci... nebo se fakt dá koupit někde ovčí kožich
  7.2.2012 18:00Larka
  Bubo - naše Pišta mívá poslední dobou škytavku - teda si aspoň myslím,že je to škytavka :-) taky jí škube bok, ale není to až dávení a za chvíli ji to přejde ...
  7.2.2012 18:01OL
  v U.H. originál od slováku.fakt,ta minulá páchla ovcema,a když v ní spali smrděli jak ovce.ale byla nízká,ted mi známí přivezli levné a strašně chlupaté z polska.2,1 do zásoby.---a před tím,mám skoro2m.vysokou klec,na ni sme dali kožku aby jsme ji zachránili před těmi ničiteli,a on se tam zabydlel danda.on se z tama nehnul.a když měl zrovna to období,a já sem vytírala jejich pokoj,cvakal na mně zvrchu.a já sem měla šílený strach že na mně skočí tak sem vzala do zaječích a umyla sem tam až slezl a zavřela sem ho.až onemocněl už tam nechodil.----
  8.2.2012 07:14Bubo
  Larka..... tak škytavku jsem ještě nezaznamenala, moje se spíš dáví... když jí to škube na bocích

  Ještě do toho teď řeším, za jak dlouho, by měl psoun přesrstit, protože se jí zvětšily plešky po těle a zdá se mi, že nějak se nepřesrsťuje, spíš jí chlupy ubývají a trvá to u ní už snad tři měsíce

  OL...no nevím ,jesti bych šla do ovčího kožichu. S tím smradem bych tomu věřila, náš soused má ovce, kost a kůže, ale jak je nestříhá, tak mají na sobě kolik kil vlny, jak je někdy krmím přes plot, tak jsem zkoušela kolik cm můžou mít, než se dostanu na kůži, měly, to jak zacuckovaný chemlon, že jsem se stěží dostala cm a dál už to nešlo a jak se jim ta vlna nestříhá a neudržuje, tak jsou festovně hodně cítit.
  8.2.2012 13:49Jitka
  tak už i přes net se dá psounek koukám pořídit
  http://spechato.cz/inzeraty/rezervace-mladat-psouna-prerioveho-ID6qfj.html
  - - - - -
  a to to:
  http://spechato.cz/inzeraty/kvalitni-klec-ID6IA5.html
  8.2.2012 15:27Hanys
  Dobrý den, potřeboval bych poradit.
  Nevím, jestli se to u vašeho mazlíčka projevilo také, ale naše Beruška se dnes chová nějak divně. Když za ní jdeme, schová se do klece a přebíhá z pelechu do písku kde chodí čůrat. Neustále sem a tam... Napřed jsme si mysleli, že ho chce vyměnit, proto jsem ji nasypali nový písek. Ten ale začala vyhazovat a škrábat, jakoby se chtěla někam podhrabat. Pak ale místo vyhazovaní do něj začala nepochopitelně lehat....
  Jindy v tuto dobu spí a v noci řádí, ale dnes je vzhůru už od rána.
  Když dám ruku do klece a chci ji pohladit, tak mně začne jemně okusovat, lehá si pod ruku na záda a začne pískat. Říkám si, jestli ji něco nesvědí když se převaluje vtom písku a pod rukou....
  Nevíte co to může být ? Mám ji teprve půl roku a toto se mi ještě nestalo...
  8.2.2012 20:45monika
  Hanys, teď se to tu řeší skoro každý den, nemá tvoje psounička už taky řiji? Projevuje se to změnami chování, náladovostí, nevypočitatelností...viz diskuze níže, řešila to tu Bubo a ještě někdo

  Pořídila jsem pár fotek při venčení Krakena.
  Už 4 dny jsme kámoši, vůbec se neježí ani nepouští hrůzu. Kdybych se nebála, že to začne znovu, nejradši bych si ho hned přivezla domů...snad až přejdou ty hrozné mrazy.
  Dnes jsem ho nechala u babi proběhnout, měl mimořádně zlobící náladu, všude šmějdil a já měla co dělat, abych ho chytala a uhlídala, to focení do toho...no zrovna dvakrát mi to nešlo, ale nějaký záznam máme :)

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=589
  - - - - -
  Ještě jsem zapomněla napsat, že se mi přítel pochlubil, že Boženka dnes skočila do záchodu, když jsem byla v práci.
  Nemám slov. Do záchodu nám skočil před lety Ferda, vloni Oskar a letos už i Boženka...
  8.2.2012 20:51Tarsier
  Moniko, tak to mám radost - podle fotek je to zase mazlík. Držím palce, ať už mu to vydrží :)
  - - - - -
  Jo a lovení psouna ze záchoda jsem taky jednou zažila, ještě s Prďákem.
  9.2.2012 06:11monika
  Jitko, nedávno sem sledovala dražbu psouna na aukru (nevhodný dárek), ta stránka, co si vložila ty, je odkaz vložený chovateli, ale viděla jsem i on line zvířecí shop, kde byli psouni ,,vložit do košíku"

  http://www.gigaexotic.eu/product/cynomys-ludovicianus-psoun-preriovy-3562/

  Je tu někdo, kdo ví, na co je tahleta vodička?

  http://internetovy-obchod.msbox.cz/psoun-stepni-prairie-dog-/f-3-s-41-dp-38010/
  9.2.2012 07:36Bubo
  Moni.... mám za tebe a Oskara radost, fešák ,a ty fotky na zádíčkách jsou bóóóóžžžžííííí......

  TAkže dávat pozor na záchod..., moje tam sice nechodí... ale člověk nikdy neví, zatím ze zvědavosti spadla do kýble a vany plné vody...
  9.2.2012 08:08Lucies
  Moni, to je super, že se takhle zklidnil :) A někdo má záchodový pavouky a ty máš záchodový psouny :D Tu vodičku bych tipla na nějaký psouní pach (pižmo), ale každý psoun má stejně jiný pach, takže by mě zajímalo, jestli to k něčemu je.
  - - - - -
  Jinak krásný fotky, Oskar je fakt macek :)
  9.2.2012 15:49MisHka
  jaké zvířátko by jste doporučili k psouničce ? aby se dobře snášeli - naše Sissina slyší z tv kočku a může se zbláznit strachy :)
  9.2.2012 16:04S4TW
  MisHka: Jiného psouna :-)... to jestli se bude snášet dobře s jiným druhem je otázka náhody...
  10.2.2012 05:52monika
  Dobré ráno.
  Tak se hlásíme do seznamů psounic v říji. Včera Boženka byla protivná, přišla se mazlit a když sem na ní šáhla, pištěla a chtěla mě kousnout.
  Za 10 minut znovu, to se přeci jen pomazlila a lehla na záda (na vteřinu) a nahmatala jsem struk.
  Tak co se nám Oskar trochu uklidnil, užijem si zase s Boženkou.
  10.2.2012 07:22Bubo
  Moni... tak vítám do řady mezi námi...říji zdar nebo no nazdar
  10.2.2012 08:20Lucies
  Moni..to aby ti nebylo líto, že Oskar se uklidňuje :) Neboj, u holek to není tak hrozný, ty nálady ji chytnou jen sem tam. A hlavně nebude tak agresivní jako oskar. Spíš jenom protiva protivná :)
  10.2.2012 20:38Markéta
  Ahojte. Chtěla jsem se zeptat, jestli je běžné, že Ballískovi černá kůže na šourku? (ježiš to je slovo!! :-DDD )
  10.2.2012 22:09Romeo
  Ahoj lidi
  10.2.2012 22:33OL
  romeo,kdes byl,???--------MONIKO,TY SE MÁŠ,že máš hodného oskara.
  10.2.2012 22:57Tarsier
  Markéta - taky jsem se na to ptala, když mě to u Rupiho překvapilo, asi to běžný bude. Má černý kulky i pindíka (to jsou taky pěkný slova :DD)

  Romeo - ahoj, kde lítáš? Dlouho jsme tě tu neviděli :)
  11.2.2012 00:15Romeo
  byl jsem mimo v Afrika
  11.2.2012 08:52Larka
  Romeo - a už mluvit jak křovak :-) - promiň, nedalo mi to :-DDD
  Tiše závidím, kde jsi byl? Pracovně? A co Piškot, ten byl taky ??
  11.2.2012 11:04Romeo
  Ne Piškot tam nebyl....byl doma s rodimou mojí,ale byl jsem tam u armády spás
  - - - - -
  no a co tady nového...co zvířátka jsou zdravé , hodné , mazlivé , :-))..u nás to mazlivé moc není..otevírá to na mě hubu jak vzteklí a jako kdyby se bál nebo jestli je to tou zimou !
  11.2.2012 18:57Larka
  Romeo - nebo má říji a svoje chvilky jako skoro všechny naše myši...
  I pišta měla své dny, naštěstí jen 3 horší a sem tam má ještě ježící a nasírací chvilky,
  ženská no :-)
  a ti naši jsou možná příbuzní, ty sis jel pro Piškota pár dnů před náma
  - - - - -
  jéé,až teď mi došlo , že je u nás Pišta přesně rok
  dnes jsem jí objednala novou klec - kovovou, tak to bude mít jako k výročí.
  MONI- že pozdravujeme oslavenkyni a přejeme vše nej :-)
  12.2.2012 10:41Romeo
  Lidi tak co je sváma? nějaké ticho tady....dáme nějaké fotky ne ...já jdu fotit a dám sem něco zatím
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=590
  12.2.2012 12:59Nazgul
  Nechal jsem na kšírky našít zespodu ještě jeden řemínek, aby nešly přetáhnout přes hlavu.

  Tak jsem zvědavej, jak dlouho bude Kajčovi trvat, než se to naučí sundat. Zatím to drží.
  12.2.2012 13:33monika
  Romeo, ten krtek byl živý? :)) A Co ta operovaná nožička? Napiš víc! Jak se to stalo? Kolik stojí operace zlomeniny? Kde to operovali? A je psounička v pořádku?

  Larka, Děkujeme, Boženka se na svátek pěkně mazlila :) Dnes v tom pokračuje :)

  Něco pro pobavení: včera jsem u babi venčila Oskara a měnila klec. Jenže asi 10 minut po mém odchodu volala babi...Oskar běhal po bytě! Tak jsem jí řekla, ať ho zkusí nalákat na zrní, že za zrním on půjde a pak ať ho zavře do klece. Jenže on prý nechtěl. Radši vesele cupoval potah na křesle a dobře se bavil. Tak babi vzala rukavice, čapla ho a zavřela do klece :)) Tak má svou první zkušenost :) Naštěstí Oskar už neprudí, tak se prý ani nevztekal a babi má alespoň zážitek :)
  Představte si své babičky, jak jim psoun cupuje byt a jak berou rukavice a přenášejí ho přes celý byt do klece (kterou jste svojí blbostí blbě zavřeli). Ještě že se nic nestalo. Díky tomu se můžu tomu smát :)
  12.2.2012 14:02Romeo
  operovala top.dr.Chylíková..super doktor...stálo to 6000,- zadní noha...Bylo jí asi 4 měsíce.Dal jsem je k sobě týden 14 dní v poho a najednou jsme slyšely pískot no vždyt víte asi jaký znátte to....tak jsem přiběhnul a oni se rvali..strčil jsem tam ruku a odtrhnul jsem je od sebe pak jsem si vším , že Makovička kulhá..jel jsem dr a tam mi řekla, že má zlomenou nohu, a že by bylo lepší ji utratit , ale bylo mi jí líto, že má ještě život před sebou tak jsem do ní znova investoval 6000,-..takže mě vyšla holka jedna na 15000,-i s prohlídkama,ale to nevadí...takže tak..jo má tam voperovanej implntát , který už jí tam zůstane
  - - - - -
  jo a ten krtek toho jsem na chatě zastihl,když jsem kopal bazén ,ale zas jsem ho pustil..
  12.2.2012 18:38OL
  a to se praly ty psounky?já sem měla zato že máš barču,od někoho,a jak to bylo s makovičkou?je dobře,že tvoji psouni chodí k chylíkové,jen je mi divné že ho chtěla uspat,dandu zachranovala za každou cenu,když umřel a já sem tam vyváděla,ona věděla že tu byl strašně rád,prý to mám brát tak že sme mu to tady o nějaký měsíc prodloužily.já sem za chylíkovou strašně vděčná,nevím co by bez ní moji psouni dělali,kdo by je léčil.já sem jak jsi tu nebyl měla patálie.ted zas olina má něco z bobkama,má je bílé a strašně vysušené,jen je prozkoumala,že by mohla mít něco se střevama,stravou,neví.olina je zdravá tak to neřešíme
  12.2.2012 19:21Ales
  já se taky divím, že by chtěla malinkou uspat...Adélka měla taky zlomenou zadní nožičku a u Mecery byla nejrřív snaha jí dát dlahu...no vypadala jak Hašek v jednom betonu a vydrželo to asi 30 minut a už to bylo dole. Tak jsem se ptal Šikulové v Kralupecha a ta s tím měla tu zkušenost, že se jim zlomeniny hojí celkem dobře a že se to obvykle nechává a ono se to zhojí samo, pokud to není zlomemé nějak špatně...a taky to tak bylo. 14 dní šmajdala po třech a potom se najednou postavila na všechny čtyři a na rentgenu bylo krásně vidět, jak to srostlo. a to jí bylo už 6 let, takže u malinkýho psounka bude regenerace ještě snažší...tím nechci nějak zpochybňovat, že dr. Chylíková postupovala, jak píšeš. Ví, proč to dělá. Mohlo to mít nějakou jinou komplikaci.
  12.2.2012 19:24Romeo
  Mám Barču...Jak mi darovala Myslím , že Petra...Chylíková je TOP
  12.2.2012 19:36OL
  a makovička je odkud
  12.2.2012 20:22Romeo
  Makovička je od Moniky
  13.2.2012 06:06monika
  PO včerejší čtení diskuze se mi dnes zdálo, že mi upadl na zem psoun a zlomil si nohu...tak jsem opět křičela ze spaní a byla ráda, když jsem se probudila.
  S názory, že je někdo doporučuje psouna utratit, když má zlomenou nohu, už jsem se setkala na netu víckrát

  Romeo, od které Moniky? Ze Slaného?
  13.2.2012 10:40Romeo
  Ano ty jí znáš ?
  13.2.2012 11:45monika
  Ne, jen vím, že je nějaká Monika, co mívá občas pár mláďat :)
  Myslim, že si mi na ní jednou i posílal kontakt :)
  Já bych taky chtěla mít mladé psouny :) To musí být super. No, ale je mi jasný, že nakonec budeme rádi, když přežijeme všichni zdraví a celí i příští zimu....nějaká psouňata v naší malé kleci bez nor...to je jen hezký sen :)
  13.2.2012 17:06OL
  já by jsem chtěla jedno psouně pro radost.a matýsek taky.a jak se jim hezky dvoří,ale jak se přiblíží obě spustí příšerný skřek a je po dvoření.a on je za to zbije.nory nepotřebují.mně se kdysi rozmnožili,Chupík s Kuličkou,měli3 mladé ale chup je zlikvidoval.jak sem kdysi telefonovala s pánem,jak chtěl z hodonína jet pro toho frajera v butovicích,se stalo totéž.pak prý měli ještě jednou,jednoho,a to odchovali.pak máma umřela,táta bydlel s dcerou,a pak umřel táta,tak mi volal jestli nevím o samcovi.nedobře je psounkovi samotnému.sem měla radost že ten krasavec z butovic bude mít hezký domov,a den předtím ho někdo koupil.sem mu pak našla číslo z exoty do chotěboře
  13.2.2012 17:38Romeo
  OL-ale ty jich máš více psounků vid
  13.2.2012 18:08OL
  3jako ty.kdysi sem ti říkala že se mužeš mrknout,ale už si nereagoval
  13.2.2012 18:41Romeo
  jo tak já se stavím ve čtvrtek třeba...já mám sice 3 ake každej někde jinde
  13.2.2012 19:54Markéta
  Dnes bylo u nás focení, aktualizovala jsem fotogalerii, mrkněte: http://dubovafarma.websnadno.cz/Fotogalerie.html
  13.2.2012 21:08S4TW
  Markéta: Moc pěkná zoo :D ... plánujete ještě nějaké živočišné druhy?
  13.2.2012 21:39Markéta
  S4TW: Plány by byly, ale prostory nejsou - náš 3 plus 1 není nafukovací :-))
  13.2.2012 21:45S4TW
  Markéta: to je problém no... Jinak, já bych si taky rád vytvořil takovou domácí zoo, ale největší strach bych měl z toho, že bych se jim nemohl věnovat na 100%, například si jenom vyjet na dovolenou by byl velký problém, ale třeba jednou... kdo ví :-)
  13.2.2012 22:14Markéta
  S4TW: No, my nepatříme k těm lidem, co jezdí pravidelně pryč, takže to pro nás takový problém není. A když potřebujeme, tak máme zajištěné krmení :-)
  Samozřejmě je otázka, co to znamená věnovat se zvířátkům na 100%, to má asi každý nastavené jinak.
  Ježci jsou v tomhle nejméně nároční, celý den spí a vylézají až navečer, když chtějí baštu. Morčátka se dožadují pozornosti dost často, tím, že jsme v bytě, ji i často dostávají - pořád okolo nich někdo chodí, pohladí je, podrbe, dostanou baštu..
  Ballísek je samozřejmě puštěný, jakmile je kdokoliv doma.
  Pískomilci bydlí spolu dva a nevyžadují zvlášť mnoho pozornosti, mazlím je hlavně při krmení.
  A co se týká akvárek - kolem těch přítel pořád něco dělá :-)
  14.2.2012 10:50monika
  Dobré ráno všem.

  Romeo - co se vrátíš, už to tu hned víc žije :))!

  Markét - zoo máte pěknou a z fotek se zdá, že se o všechny miláčky staráte moc hezky :)
  3+1? Podle fotek a vašeho webu jsem to tipovala nejméně na deseti pokojový byt :)))) Tolik zvířátek :)

  A ještě k těm ježkům - když večer vstávají, je to tak, že začnou být aktivní a jsou v přepravkách aktivní až do rána? Nebo jen vylezou, pustíte je proběhnout a jdou zase spát až do dalšího večera? Přítel je spíš noční tvor, večer chodí do práce a kolem 2-3 z práce, tak by mohl ježka ještě nechat trochu proběhnout a příl si ježky dávno před psounem. Akorát jsme dřív nevěděli, že se také dají chovat v bytě. Na jaře jsme dokonce měli 14 dní doma normálního ježka (zachraňovali jsme nemocného). Já si ale nejsem jistá, jestli se ježek může mít doma v nějaké přepravce dobře. Možná nám zbyde jedna klec (ta, co je v ní Boženka). Ale myslím, že si klec nedoporučovala? A ještě mě zajímá, jestli ježci smrdí víc, než psouni. Výkaly našeho ježka skutečně smrděly, jako tchoř. Je mi jasný, že je to otázka údržby a častého měnění. Ale přeci jen bobky psounů člověk necítí. Ale ten náš ježek měl strašně mazlavé a opravdu byly cítit hodně. Ale je to o tom čase. Teoreticky by mi doma ježek nevadil. Ale ti psouni jsou na čas dost náročný a já už si ze svého mála časa pro ježka asi moc ukrajovat nechci a hlavně chodím brzo spát a nevím, jestli chci doma venčit ježka. A taky mě zajímá, jestli ježci čúrají a kadí po bytě, když je člověk nechá proběhnout, nebo jen ve své přepravce. Ten náš ježek nám totiž zadělal všechno. Zatím nákup neplánujeme, spíš jen tak sonduju. Myslím, že dva psouni na 1+1 je až až.

  Dobrá zpráva je, že od včerejšího večera jsme po 25 dnech doma zase kompletní. Psouni jsou pro jistotu zatím každý ve své kleci, klece mají vedle sebe. Večer jsem je zkoušela proběhnout. Nijak zvlášť velkou radost jsem nezaznamenala. Boženku zajímalo jen žrádlo. No a Oskar mi zalezl do mikiny a dožadoval se drbání. Pak jsem ho tak trochu odložila vedle Boženky. Dali si asi minutového francouzáka, pak spolu běželi do koupelny,minutu nebo dvě se polaskali v brlohu a pak běžel zase každý jinam. Na noc jsem je nechala oddělené, fakt jsem neměla zájem řešit bitky hned po příjezdu.
  Oskar mě za odměnu v půl páté ráno vzbudil, jak bušil na klec. No co, tak jsem vstala o půl hodiny dřív a ještě jsem ho podrbala.
  - - - - -
  Tak mám zprávy z bojiště.
  Přítel pustil oba psouny. A zase se prý servali :(
  14.2.2012 11:36Romeo
  Monika! Hm ta moje Barča je sama ted jsem jí vykoupal a chudinka je toho nějaká divná jsem celej poškrábanej bojovala semnou jako kdyby jí chtěl něco udělat..v zimním období teda nedoporučuji koupat..Barča je tak nervozní nenechá na sebe sáhnout...asi je jí smutno...Moniko asi si půjčím toho tvého bojovníka nachvilku...třeba si chce jen to no vítw co :-)), že je tak nervozní...
  14.2.2012 13:01Markéta
  monika: Co se týká ježků, tak jsem s nimi ještě celou noc vzhůru nebyla, abych mohla odhadnout, jestli jsou čilí úplně až do rána, ale řekla bych, že spíš ne. :-) Kvečeru vylezou mezi pátou a šestou, to vědí, že bude bašta, no a do doby, než jdeme spát (cca 23:00) je jde chvilkama vidět a pak zas ne. Takže během noci to bude asi taky tak :-) Jinak čistotné jsou nejvíc samičky s miminkama, ty chodí v ubikaci jen na jedno místo co nejdál od hnízda. Ale např. náš sameček, to je čuník, tomu je jedno, kam to hovínko umístí :-) Že by se z procházky vraceli vyprázdit k sobě, to není možné ani teoreticky, protože bydlí v boxech a v akvárku a jedna v terárku, ale to je zas nahoře na regále. Čili by se tam ani sami nedostali. Ale zas nemůžu říct, že by mi pokadili půl bytu, když jsou venku. To je spíš potřeba dávat pozor, aby se někam nezašili - jsou to mistři v ukrývání :-)
  PS. Doufám, že tady čistě psouní přívržence svými ježčími vložkami moc neprudím! :-)
  14.2.2012 13:07Lucies
  Markéta...Nevím, jak ostatní, ale já se ráda dozvím něco novýho, takže mě tvoje příspěvky rozhodně nevadí. Navíc jsou ježouři roztomilí :)
  - - - - -
  Jo a Romeo, konečně jsi zase zpátky :)
  14.2.2012 17:56Romeo
  Lucies ahoj a moc děkuju za hezké přivítání
  - - - - -
  Tak halo halo co se děje...copak se nám dnes přihodilo....dnes jsem udělal Barče prolejzačku od role na koberec a už není rozcupovala jí na kousky hihi
  - - - - -
  Kdyby někdo potřeboval pohlídat miláčka svého tak není problém...Jsem z Prahy
  14.2.2012 18:59Larka
  Romeo - PIšta taky rve rouru od koberce :-)) ale ještě námkousek zbývá, ona si ji šetří :-D

  včera jsem jí umývala zadek a byla z toho na mrtvicu, ona nemá ráda koupání teda nikdy.. vždycky je nervní a začne ve velkým produkovat bobky... taky vaši kakají , když jsou nervní?
  - - - - -
  Markéta - super fotky, máte všechno takový krásně čistý a upravený, to je jak z katalogu :-))
  a ty dvě kuličky nemají chybu :-)
  14.2.2012 19:11Romeo
  Larka...no to jo to je jak tavárna.......jsem celej poškrábanej ,, to je boj pokaždý
  14.2.2012 19:37monika
  Dnes jsme měli konečně krásné odpoledne

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=591
  14.2.2012 19:52Romeo
  Moc hezký prdelkiiiii...to spí pořád v koupelne?
  14.2.2012 20:03monika
  Když jsme doma, tak jim to dovolujeme. Když doma nejsme, jsou v kleci.
  Všichni naši psouni (první a teď i tito dva) se do koupelny zamilovali. A taky do pračky, ve které v té koupelně běhají :)
  14.2.2012 20:06Dagmar
  tak máme doma samičku...ted řeším,jestli si pořídit samečka,nebo samičku...chtěla bych páreček,ale bojím se klučičí říje.....a jak je to kdybych měla páreček?nebudou se pářit?
  14.2.2012 20:25Markéta
  Lucies: Děkujiii :-)
  Larka: Taky děkujiii :-)
  14.2.2012 20:33Larka
  Monka - to jsem ráda, že to Oskara přešlo, už bude snad jen radost :-)

  no vidíš jak se mají rádi, Valentýn jak vyšitej :-D
  - - - - -
  včera Piština předvedla hysterickej záchvat, když jí mladej dával pastu a pak jí tím blbec dráždil, mával nad hlavou, že už jí nedá..
  vřeštěla tak, že jsem dolítla až z koupelny, co že se jí stalo

  pak se (asi za trest ) pustila do matrace a dnes jsem našla dírky v pyžamu - v posledním použitelným
  15.2.2012 08:05Bubo
  Moni.... to je dobře, že už skončila Oskarovi říje a začíná období pohodičky a mazlení, fotečky pěkný

  U nás zatím říje trvá a Bubáček přesně dodržuje, jeden den hodná, druhej den zlá.. včera mi kousla tak blbě přes šlachy a kloub a smrdíka teda každej den a hlavně, když se vzteká...

  Jsi psala, že tvoji mají rádi pračku a neprokousali ti u ní těsnící gumu, mě to udělala malá den štědrým večerem, zrovna jsem prala, že byla potopa v koupelně... tak jsem jí ze šroťáku sehnala pračku jen pro ní a potvora jí nechce a lezla by pořád do té, co v ní peru a koupelna je taky její nejoblíbenější místnost, takže kdykoliv se otevřou dveře z jakékoliv místnost, tak maže do koupelny
  Akorát jí teď nekoupu, i když by to možná potřebovala,se pořád bojím, aby se jí nevrátil ten výrustek, možná v létě../ ... pořád jí sleduju oholené břiško a mnně přijde, že to má takové zarudlé a trochu nateklé, ale v moči krev nemá, občas jí dám ještě lék na ten močák a čaj urologický jí taky občas dávám/.

  Jinak přítel mi včera koupil k Valentýnovi morčátko, myslela jsem, že to je druhý psounek... škoda... ale tak u nás je každé zvířátko vítáno, tak jsem zase studovala netové stránky morčátek.. je to takový 4týdenní prďulka, říkám jí Valy - Valentýnka...
  Spíš mě děsí, jak jí přijme Bubáček, zatím jí nepouštím, protože je malá, ale mám obavu, aby psounička nežárlila, myslím, že asi společné venčení až povyroste nebude možné...
  Tak nevím jestli to byl zrovna ze strany přítele dobrý nápad...
  15.2.2012 08:34monika
  Těsnění nám samozřejmě teče...už to neřešim...když pereme, průběžně odsáváme. Pračka už je starší a nejsem si jistá, jestli má cenu ji opravovat.
  Těsnění prokousal Ferda. Oskar ani Boženka do něj kupodivu nějak moc nekoušou
  15.2.2012 09:49Romeo
  Dobré ráno , dobrý den , at je vzhůru celá zem ....?-)) jak je všem...Moje barča už spí od 15:00 a pořád chrápe
  15.2.2012 11:02Bubo
  posílám pár foteček na pobavení

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=583
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=584
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=585
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=586
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=587
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=588
  15.2.2012 12:38Romeo
  hezký fotečky Bubáku
  15.2.2012 20:53monika
  Dnešní den byl zase dnem psouno-lidských něžností, Boženka je stále mazlivka i po návratu Oskara.
  Oskar je ta stejná tulimyš, co býval (opět největší na světě).
  Jsou oba úžasní. Každý takový den je něco krásného.
  Jsou na sebe celkem hodní, sice několikrát denně to u nás kvičí, ale vzhledem k tomu, že provokace jsou tak nějak na střídačku (i když většinu zahájí Boženka), asi se jim to líbí.
  Mě teda ty jejich drsný hry na dlaždičkách přijdou trochu moc, takže zvažuji pořízení nějakýho koberce, ať si tak nenamlátí, při těch jejich divočárnách.
  Ale vše, co jsem pozorovala včera a dnes odpoledne byly jen jejich hry, asi se jim spolu už zalíbilo.
  16.2.2012 07:11Bubo
  Moni..... to je úžasný, skoro jak to člověk čte by snad šel i dvou psounků, i přes obtížemi s říjí...

  Doufám, že mojí malé bude brzo říje končit, né že by se nemazlila, ale není to ono, spíš převládá,že má ty svoje protivné a kousací nálady...nejmilejší je, když spí se mnou v posteli, to se stěhuje k nohou, k hlavě...., pak si lehne na zádíčka a když jí drbu na bříšku,tak roztomile chruchńopovídá a ráno,jak nechce, abych odešla, tak pořád rve hlavu do dlaní a oždibáčkovává dlaně...
  16.2.2012 08:39monika
  Bubo, ty ženský jsou asi všechny stejný. Ta naše čůza vždycky vřeští a kouše, když ji chceme zavřít do klece, nebo když ji něco zakazujeme. Ale ta její říje je celkem v pohodě. Ona taková byla i před tím. Naštěstí to její kousání není tak strašný. Spíš tak hrozí a otiskne zuby, ale že by vyloženě hryzla, to ne. (to teda hryzala akorát tenkrát na veterině, když jsme ji drželi při ošetřování pacičky)
  A to ,,chruchňopovádání" - já tomu říkám, že psouni předou :)
  Bohužel Boženka být v posteli nechce. A Oskara tam nebereme, protože je čuně a nevěřím mu,že se nám tam nepočůrá. Takže máme mazlící idilky jen v kuchyni a koupelně. Ale to nevadí, i tak je to fajn :) Ježiš, už se zase tolik těším domů :)))
  16.2.2012 10:06Bubo
  Moni, naštěstí, abych to nezakřikla, tak malá se v posteli nepočůrá ani nepokadí , a když mám zpoždění, tak už sama hupsne do postele a zaleze pod peřinu, počůrala se jen jednou, a to v době, kdy byla na tom zle s močákem. Jinak, když jí ráno vyndám z postele do klece, tak jde rovnou do svého čůracího rohu v kleci, tam se vyčůrá a pak zaleze do svého spacího koutku, čeká až jí přikryju a pohladím a pak zase spí...
  S tím kaděním už se zhoršila, když byla na volno, tak nekadila až v kleci nebo jen do jednoho rohu, ale poslední dobou a co má říji, tak jak tady někdo psal, jak má nerva, tak kadí, jak amina, kde jí to napadne, ale nikdy né na koberec, jenom na lino nebo dlažbu
  Taky se bojím, aby jsme jí někdy nezalehli, protože se kolikrát zamotá do nohou, pod tělo, ale asi ty zvířata ví, kam si lehnout a které místo na těle a v posteli mají k ležení nejraději a pak dřív se nedotkla žádného povlečení, bylo pro ni svatý, taky už jsme musela začít hlídat, nebo by z povlečení udělala cucky hadry, zrovna jsem teď zašívala tři polštáře a dvoje prostěradla
  No, to já už přemýšlím, kam dám morče při celkovém úklidu klece, aby na něj nešla psounička, zatím to nevypadá na kamarádství, morčeti hupsne na klec a snaží se násilím jí otevřít a když v dlani se snažím dát psouničce přičichnout k morčeti, aby si zvykla na pach a na ní, tak zrozivě otvírá psounička tlamičku...
  Včera jsem morčátko fotila mobilem, tak snad se mi podaří dát fotky, o víkendu do alba,sice je to psouní net, ale asi by mi nedalo nějakou fotku přihodit...
  16.2.2012 23:09Romeo
  Tak jsem byl včera na návštěvě u OL tak nějaké fotečky superrr
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=592
  - - - - -
  Haloo je tam někdo ?,,
  17.2.2012 07:16monika
  Romeo, ty si odvážnej:) Já bych teda po letošní zimě do bytu s psounem navolno asi nevlezla :)))

  Jinak ty naše myši jsou úžasné. Co je Oskar doma, dělají mi neskutečnou radost. Včera jsem teda večer v posteli zaslechla z klece nějaký kvikot, ale brzo ustal.
  Kdžy jsme Boženku přivezli, byly furt nějaké bitky. Tak jsem myslela, že se ti naši psouni nesnesou a nepadli si prostě do oka. Ale asi už měla vliv na Oskara říje, o který jsme ještě nevěděli, takže se nám psouni vlastně nezkamarádili. Ale teď - oba psouni se mazlí k sobě i k lidem. Dělají nám velkou radost :) Taky furt poskakujou, perou se jako štěňata a blbnou (když teda Oskar zrovna nechrápe).
  17.2.2012 08:10Romeo
  monika......Tak to je dobře...U OL to bylo fakt drsný...hlavně Mates..nikdy jsem neviděl psouna slintat...to jako kdyby si říkal, ,,Pojd potřebuju si kousnout pojd ještě blíž,, no zážitek
  17.2.2012 08:15monika
  Oskar slintal taky celou tu dobu...Měl uplně poslintanou bradu a koutky.
  Kryž jsem mu vždycky měnila klec v rukavicích, tak nebyla jen poslintaná, prokousaná,, ale dokonce i od jeho krve...byl tak houževnatej, že při tomkousání do mě kousnul i sám sebe

  Jak si se bránil aby tě nekousnul? Asi není tak ostrej, jako byl Oskar, protože to bys asi neměl šanci do tý místnosti vlézt...natož ještě fotit...
  17.2.2012 08:23Nazgul
  Já Josého už do postele nevezmu, leda na poobědových "dvacet". Bobky a moč udrží i ve svém věku (dřív když nutně potřeboval, tak mě vzbudil, abych do dal do klece), ale už neuvidí okraj postele (mám spací patro), a kdyby se zřítil dolů, byla by to v jeho věku konečná.
  17.2.2012 08:34monika
  Nazgule, ty si ho dřív měl přes noc i na patře? Naši psouni jsou tak debilní, že by skočili klidně i z patra...
  Kdybych měla patrovou postel, rozhodně bych je do postele nemohla vzít nikdy. Což vlastně nemůžu ani tak. Ale chybí mi to. Ferda tam s náma spal celý život :(
  17.2.2012 09:02Romeo
  Psouni nerozeznají jak jsou vysoko takže skáčou i z 10 metrů klidně
  17.2.2012 10:25Bubo
  Tak,abych zvýšila ostrahu, Bubák často zdrhne po schodech do I. patra, aby mohla ožrat nějakou kytku a často strká hlavu do zábradlí a čučí dolů,asi zkouší moji kondičku, nejdřív je v koupelně pak se otočím zavolám na ní a slyším, jak heleká v patře a než doběhnu po schodech nahoru, tak už má hlavu v zábradlí....
  Včera měla svoji říji tak intenzivní, že mi kousla vždycky do nohy a nechtěla se pustit, dávala jsem jí šanci,ale když to nepolevilo, šla do klece, tam dostane pak ještě většího nerva, že pak pokadí, počůrá... mám pocit, že tu řiji prožívá, snad jak samec... skidní se až večer...když jde spát...

  Jak dlouho trvá vůbec říje u samic, stejně jako u samců...několik měsíců....?
  - - - - -
  oprava zklidní
  17.2.2012 10:28monika
  Ahoj Bubo, tak to buď ráda, že ti neskočila dolů, jestli ji necháš takhle bez dozoru, ...nesmíš ji bez dozoru vůbec nechat šplhat po výškách! Oni fakt skočí klidně z balkonu dolů! To platí vážně pro všechny psouny. Lidi buďte opatrný!!!
  Říje u samiček prý jen pár týdnů (1-3)
  Jinak kdyby tě chtěla opravdu kousnout, tak jdeš na chirurgii, takže to asi tak zlé, jako se samci s tou tvou nebude
  17.2.2012 10:43Tarsier
  Nazgul - fakt spal José na patře? Má to nějaký zábradlí? My jsme měli dřív patro na spaní a Prďáka jsme tam nebrali, ale dělal všechno pro to, aby se dostal nahoru. Po schodech mu to nešlo, tak pak vymyslel metodu - opřít zády o schody a tlapkama o zeď a šplhal. Nakonec se mu to povedlo, museli jsme pak šoupnout schody dál od zdi. Jednou ho přítel neuhlídal a Prďák skočil, jsou to asi 2m. Měl při té své blbosti (teď myslím přítelovu i Prďákovu) neuvěřitelný štěstí, protože se mu nic nestalo :)
  17.2.2012 11:01Romeo
  Fakt dávejte bacha..je jim jedno jak jsou vysoko...mě se zabil takhle první Piškot vlez na skřín a skočil na židli a zlomil si vaz
  17.2.2012 11:10Bubo
  Moni....ono to vypadá, že na ní prdím, pokud je bez dozoru, tak jenom na 2 minuty, a to většinou, že se pro něco otočím, i když mě to neomlouvá, že můžou být 2 minuty osudové, vezmu si to k srdci a budu víc hlídat,Prostě budu zavírat dveře na pevno, malá pokud nejsou pevně zavřený, tak si je umí otvírat

  Hm, mě přijde, že je v říji už měsíc, kousance na šití nejsou, je to zatím, jako kdybych se řízla hluboko nožem, takže ruce už mám jak depejrak,ostatní části tělo jsou v pohodě, protože jsou chráněný oblečením...., tak určitě nemá takovou říji, jako Oskar...
  17.2.2012 12:30Markéta
  Ahojte.
  Tak dneska poprvé za dobu, co ho máme, nebyl Ballísek v noci zavřený v kleci.
  Večer jsem ho šla shánět a našla jsem ho u synka v posteli. Byl na ně tak rozkošný pohled, že jsem prostě neměla to srdce Balču vzít a strčit ho do klece :-)
  Nevím teda, jak dlouho takhle spali, ráno už byl psouník u sebe. Ale jak zjistil, že jsem doma, tak se pro změnu přesunul do mojí postele a spali jsme ještě spolu :-)
  - - - - -
  A nedávno se nám zase poprvé stalo, že jsme odjeli na nákup (asi tak na hoďku a půl) a zapomněli jsme myšáka zavřít. Zůstal v kuchyni ve svém pelíšku. Tak jsem měla hrůzu, v jakém stavu najdeme byt, až se vrátíme, ale úplně v pohodě. Balča akorát změnil pelech, z kuchyně odešel do klece a spal tam, když jsme dojeli. No, je to kluk šikovnej :-))
  17.2.2012 12:53Bubo
  Markét, ty máš šikovného a milého psouníka a klobouk dolů, že bez dozoru, nic nezničil, koukám, že povětšinou všichni píšou dojemné zážitky... to je dobře
  17.2.2012 13:40monika
  Markét, příště musíš ta vaše spící zlatíčka vyfotit :)))
  17.2.2012 20:37Markéta
  monika: fotka spících zlatíček zde (dole): http://dubovafarma.websnadno.cz/Psoun-preriovy.html
  :-)
  - - - - -
  Bubo: jj, měli jsme štěští na hodného myšáka :-) navíc s pánečkovým výcvikem si žádné opravdu zásadní vylomeniny nedovolí :-)
  17.2.2012 22:05lejdynnka
  Ahojky vsichni ctu tady ze vasi milacci svami spi v posteli, nebali ste se ze vam v noci utece ta nase pres den taky spi v posteli, ale jen chvili pak se probere a lita jak splasena...
  17.2.2012 23:14Hanys
  lejdynnka: nebali ste se ze vam v noci utece ?
  Ja jsem si Berusku bral k sobe do postele jenom pokud jsem vedel, ze cely den byla vzhuru a v noci zalezala do domecku... tak sem si ji zebral do postele a rano jsem se probouzel driv jak ona...
  Jednou jsem ji vzal, ikdyz uz spinkala v prosteradle a rano jsem se probudil a sedela mi u hlavy.. jako kdyby hlidala.. bylo to srandovni :)
  18.2.2012 00:13lejdynnka
  Hanys : nase jenny prave dopoledne vyvadi pak si zdrimne a vecer se probere a zase radi :-)
  18.2.2012 08:45Romeo
  lejdynnka....a kolik jí je ?
  18.2.2012 10:47Geluzee
  Romeo - ne
  18.2.2012 11:02lejdynnka
  6 mesicu
  18.2.2012 15:46monika
  Dneska jsme trochu fotili ranní idilku :)

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=593
  18.2.2012 15:47Nazgul
  Není to úplně spací patro, je to polovysoká postel, výška asi 120 cm. Dřív jsem tam výjimečně nechal Josého spát se mnou. Sáru ne, ta tam udělala bobky. Ale José byl čistotný a rozumný, když v noci zjistil, že se mu chce, tak mě vzbudil, abych ho odnesl do klece.

  Ad pády z výšky - Sára mi jednou spadla ze dvou metrů (vyšplhala na dveře), a nic se jí nestalo.
  18.2.2012 15:58monika
  Nazgule, Sára se ale nepočítá, vzhledem k tomu, co jsem si četla na tvém webu, tvoji psouni patří do jiné živočišné kategorie :)
  Boženka je dnes uplně na zabití. V kleci rumplue, mimo klec kouše všechno, co nesmí a když na ní někdo šáhne, vřeští jak pominutá... Co se probrala z ranní idilky mám chuť jí praštit!
  18.2.2012 20:41Nazgul
  A to jsem ještě nezmínil, že jednou na tom spacím patře hladil Sáru kamarád, asi se jí to přestalo líbit a hryzla ho do prstu. On se hrozně lekl a tou rukou ucukl. Bohužel do té ruky byla zakousnutá Sára, která tak byla vymrštěná mocnou silou napříč pokojem, a po dvou metrech se její let zastavil nárazem do zdi. Následoval pád z metru a půl na zem.

  Myslel jsem, že bude po ní, ale ona se sebrala a odešla, jako by se nic nestalo. Ona byla úplně gumová a přežila všechno. Což bylo dobře, protože Sára byla trochu hloupoučká, pořád by někam šplhala a pravidelně odtamtud padala na čumák.

  Jen jednou si naštípla kost v noze, ale to se zahojilo.
  18.2.2012 21:06mirka
  dobrý večer, mám 10 letou psouní babičku artu,vytvořila se jí bulka (pravděpodobně nádor vzhledem k věku) na tváři, nemáte s tím někdo zkušenosti případně tip na zkušeného veta, který neuvidí psounečka poprvé? celý život byla zdravá až na jednu příhodu s překousnutým kabelem, tak nemám zkušenosti s veterináři, děkuju 8::(
  18.2.2012 21:41Hanys
  Na zasmání, jak Beruška olizuje mříže od klece :D http://www.youtube.com/watch?v=dM3Mh1ga8Zs
  18.2.2012 22:15lejdynnka
  Hanys tak ta je vyborna :-)
  18.2.2012 22:17Nazgul
  mirka: MVDr. Lietavcová, Veterinární klinika Na Hůrce. Josému už vyřízla bulek nepočítaně.
  18.2.2012 22:31Markéta
  Hanys: tak to je luxusní! :-D
  19.2.2012 09:42Romeo
  OL..tak kde se flákáš???????? :-))
  19.2.2012 10:24Bubo
  Hanys...Beruška je roztomilá

  Markéta....nechceš přidat pár výchovných rad, které na výchovu psounů fakt zabírají, abych se poučila... moje je teď demolišnwomen i dost si dovoluje, nechci jí trestat fyzicky, ale klec moc taky nezabírá...

  Moni....tak čtu, že u Vás stejný....malá taky posledních 14 dní na zabití,říkám si, že je to říjí, ale mám obavu, že až jí skončí říje, že ty svoje nešvary bude zkoušet a hlavně se naučila, že když není po jejím kousat...mám strach, aby se z ní nestal, jak tu někdo psal při špatné výchově spratek...

  Posílám pár fotek nového zvířecího přírustku...
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=594
  19.2.2012 11:15S4TW
  Tak tady čtu, že vám holky pěkně zlobí... to ta naše je úplný andílek (no to docela dost přeháním :D)... je hodná, nechá se pořád mazlit, vůbec nekouše... jediné co dělá je, že se pořád snaží dostat do skříňky se žrádlem a s tím je někdy už vážně otravná a jak jí to pořád nejde, tak se vzteká a piští a ohání se po náš, když jí v tom zabraňujeme, tudíž po chvilce vztekání jde do klece :-)... jinak už jsme pořídili kšírky a učíme se je nosit, akorát jsou o malinko větší, ale snad ještě doroste... kšíry si nechá nasadit, jen v době zobání :-), ale když je má, tak jí je tolik nevadí... dále jsme pořídili kapok na dělání pelíšku, myslíte, že je to OK?
  To Markéta: koukám, že ten váš psouník má barvu jak syslík, nádherná stříbrná :-)...
  19.2.2012 12:54Markéta
  S4TW: Jj, je to fešáček :-)
  Bubo: Někteří to tady asi neuslyší rádi, ale když to nejde jinak, Bally občas nějakou tu výchovnou chytne. Ne tedy rukou, aby se pak ruky nebál, ale takový pleskánek papučí někdy udělá víc, než opakované zavírání do klece.
  Přítel má taky metodu "kulička" - jak myšák hodně zlobí, chytí ho z jedné strany u hlavičky, z druhé u zadečku, udělá z něj kuličku a chvíli ho tak drží. Přitom mu výchovně promlouvá do duše
  :-D
  A když je Baloun vzteklý a potřebuju ho někam přemístit, chytím ho u kořene ocasu, zvednu hlavou dolů a odnesu, kam potřebuju. V poloze "netopýr" se zklidní raz dva :-D
  No, takže tak.. :-)
  - - - - -
  Bubo: PS. Krásné morčidýlko :-) My čekáme už brzy malé skinníčky, moc se na ně těším! :-)
  19.2.2012 21:41Simča
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?P20
  Pro pobavení vkládám pár obrázků večerní pohodičky.
  Jinak u nás klid a pohoda. Piškotka je mazlíček a nejraději je nyní rozpláclá pod radiátorem,nebo pěkně pod dekou :c)
  19.2.2012 23:07Hanys
  Vychováváte ji i teď když je v říji ?? Co tady čtu, tak to je normální a za chvíli ji ten rapl přejde... Na nás v tomto období vyjíždí z ničeho nic. Hladíme ji na klíně, najednou ji doslova prdne v hlavě a začne pískat a útočit... takže i přesto ji dát najevo že nesmí ? Máme ji teprve půl roku a pořád si říkám, že přes léto bude zlatíčko..
  20.2.2012 08:14Bubo
  Markéta.... asi opravdu, to někdy nejde, než psouníkovi lupnout malinko, já jsem jí asi dvakrát lupla srolovaným časopisem přes zadek, z toho si nic nedělala ještě si myslela,že si s ní hraju.

  To chytání za kořen ocasu bych se bála, že by sebou tak švihala, až by se jí třeba utrhl, prej se tak bere i činčila a někteří hlodavci, ale do toho si netroufnu, jediné, co dělám, když se mi to podaří chytnu malou za kůži za krkem,chvíli jí držím,to se trochu zklidní a pak jde do klece.. ale většinou ví, že půjde za zlobení do klece, tak se pak honíme, kdo z koho....
  Malá je jinak mazlivá, ale mám dojem, že se snaží chovat, jak rozmazlené dítě, zkouší, co páníček dovolí, takže ničí na, co přijde nebo z ničeho nic začne kousat a napadat je jedno jestli zrovna se jí člověk pokusí hladit nebo se jí nevšimá, u toho kousání jsem si všimla, že se úplně vyžívá, když může hodně kousnout a rvát kůži na těle, teď jí popisuju, jak monstrum, taková není, ale podle mě něco dělám špatně, jestli jsem jí zezačátku přespříliš nerozmazlila a ona teď ukazuje, že je pánem ona...
  Markét.... na tvoje stránky koukám ze zvědavosti dost často a koukám, jaké mazlíky máš, nebo se ti narodí a jaké dáváš k prodeji... obdivuju tě, jak to stíháš..., aby jim nic nechybělo,já čitstím jenom čtyři klece a mám, co dělat... snažim se čistit každý den, aby bylo čisto a nebyl po místnosti smrádek...
  Markét, vím, že to je psouní net, ale mám prosbu, když máš ty morčíky, myslím, že morčátko má asi něco s kůží, zkoušela jsem studovat na netu, co můžou mít za nemoci kožní, má šupinky a stroupky a když jsem jí prohlížela jestli uvidím nějakou potvůrku, tak nic nevidím, z netu jsem četla, že se prodávají nějaké antiparazitní spreje,mohla by si poradit, co dělat... mám obavu,aby psouník nechytl něco od morčátka, zatím je sice v karanténě, ale mají klece u sebe...a asi to morčátku vadí něco, protože mi přijde, že se dost drbe a prohlídka ho asi taky bolela, i když jsem ho šetrně prohlížela

  Prosím, poraďte ostatní..., co děláte, když Vám Vaši psouníci zlobí, opravdu nikdy Vaši psouníci nepoznali výchovnou....
  20.2.2012 08:47Jitka
  ahojky všem.tak u mě zatím žádná říje-chvála bohu.jen jsou oba jak z divokých vajec a sjuper hyper aktivní.frenky se nechá chvilku mazlit a pak raději lítá než se mazlí a pak je naštvaný,že jde do klece a vyjíždí.jak píše bubo.jak malé rozmazlené dítě-mám teda to samé.emilka moc mazlit jak je puštěná nechce.spíš lítá a snaží se stihnout zoubkama vše zkusit.jak se nemůže někam dostat-nějakého pokoje tak jí to zpřístupním co to jde, jenže v tu chvilku jí to přestane zajímat.před dvěmi měsíci strašně chtěla do koupelny a teď jak tam může chodit tak nic.jinak voda ani pračka jí teda vůbec nelákají.jakmile vodu jen uslyší tak zdrhá a to jsem jí ještě pod ní ani neměla.jinak u mě to teď vypadá tak,že většinu dne prospí, a tak si venek moc neužijou.přes týden chodím večer domů a to je ticho a přes week teda vylezou,ale jen párkrát na půl hodiny a pak zas hurá do kupy sena.jenže pak začnou třeba rumplovat v osm večer když mi začně něco v tv-snad jejich šestý smysl :oD a nebo si to nechají na desátou a výše
  - - - - -
  jinak jsou ale mazliví a alespoň je beru k sobě do postele nebo jen tak na ruky když už jsem teda vzhůru
  20.2.2012 10:00Jindra
  Markéta: podobné je to u nás, dcera (1 rok) si vezme kukuřičnou křupku, sedne na zem a jednou si kousne a pak dá jednou kousnout Ňufkovi, pak si zase kousne a zase Ňufkovi. A tak si tam sedí a jedí křupky.
  20.2.2012 10:07Bubo
  Jindra...to obdivuju, že psoun malé neublíží ani kdyby měl svoje nálady, bych se bála, že třeba by ho nějak špatně chytla nebo zmáčkla a psoun by po ní vyjel a kousnul, to se u Vás nikdy nestalo...
  20.2.2012 10:57Markéta
  Bubo: náš malej si může u psouna dovolit mnohem víc než my - jako by ten myšák věděl, že je to dítě a nemá ještě takový cit.
  I když tu byla kamarádka s 3/4 ročním prckem, tak to bylo to stejné.
  Jinak u morčíka to může být nějaký parazit, např. svrab, dává se Stronghold, nebo také plíseň. To pozná vet při prohlídce.
  20.2.2012 11:19monika
  Bubo,
  Morče je roztomiloučké.
  Jestli si ho chceš nechat (vím, že si psala, že se ti uplně nehodí, že ti ho přítel dal), řeš to u veta.

  Ale vzhledem k tomu, že na zvíře je ze zákona 6 týdnů záruka, zverimex by měl za morčátko vrátit peníze (nevím, jestli by radši nevrátili peníze a zvíře neutratili), nebo (pokud vím) uhradit léčbu u tvého veta....
  Viděla jsem o tom kdysi reportáž. Podrobnosti už nevím, ale tak nějak to bylo.
  Vždyť ho ještě nemáš ani týden.
  Myslím, že když si chceš zvíře nechat, opravdu by ti měl zverimex léčbu proplatit....
  20.2.2012 12:34Bubo
  Moni,Markéta... ještě popřemýšlím, co s morčátkem, nějak se mi nechce do tahanice se zverákem, asi kdybych měla papoucha za 50 tisíc nebo morčátko za stovku /teda nevím, kolik stojí, typuju/,tak asi bych do tahanice šla v případě dražšího zvířátka...Takže jestli to chápu, samoléčba antiparazitním sprejem, by neměla smysl a je lepší jí k vet. Utracení by byla poslední varianta a hlavně už mám doma kompletní vybavení s klecí.
  20.2.2012 13:10Jitka
  bubo já si tak jednou přinesla potkánka malilinkatýho ze zveráku a za týden koukám - olezlé ouška a furt se drbal, tak jsem s ním šla na vet a dostal injekcí antibiotika.dostal se z toho.taky mi říkal,že mám právo ho vrátit,ale já byla do něj zamilovaná a vzhledem k tomu,že to papírák nebyl a stál 35 kč tak jsem se na to chtít něco po zveráku vykašlala.jasně mi vet řekl,že to je dané špatnou hygienou a pilinama ve kterých bylo víc zvířátek-potkánků v tom zveráku
  - - - - -
  ps:potkánek se z toho dostal, žil přes dva roky.hned ho nechat utratit :o/ ?
  20.2.2012 13:42monika
  Jitko, já bych samozřejmě to zvíře nechtěla nechat utratit :) Psala jsem to spíš proto, že bych se bála, že když ho vrátím, že ho radši utratí, než aby ho léčili na víc, než na kolik morčátko stojí.
  Ono to tak možná vyznělo...ale jistě bych cokoliv radši léčila, než utratila...i potkánka za 35, jako si to udělala Ty :)
  20.2.2012 14:17Bubo
  Jejky, to jsem nechtěla rozhohnit diskuzi.
  Pak jsem se přítele ptala, kde ho koupil, tak řekl, tam kam chodím nejčastěji a zrovna náhodou předtím, než přítel koupil morče, mě zajímalo, odkud vozí jednotlivá zvířátka a kdo jejich dodavatel.¨
  A jestli nejsem skleroza, tak jsem pochopila, že zrovna morčata tam dává jedna z prodavaček, protože chová pohromadě v nějaké venkovní budce několik hlodavců pohromadě, a to by odpovídalo,jak se morče chová a co žere, je vidět, že bylo zvyklé hodně na seno, suchý chleba a zelenina na směsi moc zvyklé nebylo, tak stejně jsem někde četla, že různé druhy směsí pro zvířat jsou nevhodná, že by měli pro hlodavce obsahovat hodně vlákniny, teď nevím ty procenta a co by neměli obsahovat, tak jsem si u nás ve městě obešla všechny zveráky a četla návody, co a kolik procent obsahuje, že na mě prodavačky zíraly divně a v podstatě podle chovatelů by u nás ve městě byly všechny směsi zabijáci dlouhověkosti zvířat..
  20.2.2012 14:41Jitka
  :o) nikdo nic nerozhodil, jsme se špatně pochopili :oDD nebo spíš já blbě četla a moni tebe zrovna bych za vraha nepovažovala :o) vím,že jsi milovnice zvířátek.tos dokázala u oskárka a jeho říje :o)
  20.2.2012 14:59Bubo
  Teda nevím, jak vy, ale já mám dnes blbec a už mi to vůbec nepálí, ještě dvě hoďky vydržet v práci....
  jo mám dotaz,může se svrab nebo, co morčátko má přenést na psouna, teda když je mazlím, tak si meju ruce mezi mazleníma, abych rukama nepřenesla na psouna nějakou kožní nemoc někde jsem četla, že se prej některé kožní nemoci přenáší i vzduchem, je to možné... asi už toho nebudu tolik číst, stejně pak nic nevím a pořád se ptám, akorát pak mám v hlavě....
  Mám prosbu tím, že jsem dneska obzvláště těžkotonážně chápající, antiparazitní sprej na srst hlodavců je zbytečné používat a mám rovnou běžet za vet.
  20.2.2012 15:10Jitka
  svrab je parazit asi tak jako u člověka veš.já bych s ním šla.když ten můj potkánek jak jsem psala to měl tak sice dalším dvěma se to neprojevilo,ale byli od toho nemocného dáni do karantény,protože je to přenosné.
  - - - - -
  zkus si počíst:
  https://www.kralici.cz/morcata/pages.asp?f=nemoci
  a nebo se poraď na jejich foru.já bych na vet šla
  20.2.2012 15:45Bubo
  Jitko... díky... tak to bude asi ta cavie... protože na kožíšku se mi zdá,jak to píší, jako posypané moukou a na krčku a zádíčkách stroupky, ale že bych viděla něco lézt, to bych si musela jít přes zvětšovací lupu.
  Tak hlavně jsem se ptala na ten parazitní sprej i kvůli psouníkovi, nevím jestli je dobré ho často koupat, ale v létě, když člověk s ním chodí ven, tak aspoň malá vleze všude, tak nevím jestli po takové procházce jí vždy koupat nebo preventivně postříkat právě nějakým takovým sprejem. Vloni v létě, když jsem Bubáčka venčila na zahradě venku, jak umanutá se vždy vytrhla a běžela i s kšírama rovnou do slámy k slepicím a rochnila se ve slámě, kde podle mě je nejvíc breber...pak se pořád drbala, že vykoupat jsem jí musela
  Teda dnes zahlcuju diskuzi....
  20.2.2012 16:22Jitka
  to koupání s tím desinfekčním šamponem tu už taky někdo myslím někdy řešill.já zkušenost teda nemám... :o/
  20.2.2012 16:35Bubo
  tak jsem šla do historie diskuzí morčat a opravdu bez vet. to nepůjde a jak jsem četla příznaky všech kožních nemocí, tak bez vet. se to zjistit taky nedá
  Pro dnešek končím....ráda čtu příspěvky ostatních... tak zítra si doufám počtu zážitky ostatních, popř. pokochám nějakými fotky ...
  20.2.2012 16:54Lucies
  Bubo, kdysi tady někdo doporučoval tu chytrou houbu, zkus zapátrat v archivu.
  20.2.2012 20:40Romeo
  nejlepší na to je jí vykoupat v chytrý houbě
  - - - - -
  mám jí..i zkušenost výborná......
  http://ptak-loskutak.cz/chytra-houba-proti-plisni/
  - - - - -
  http://www.pejsekakocicka.cz/pejsek/lekarna/antiparazitika/ecosin-chytra-houba-pro-zvirata-1x20g.htm
  21.2.2012 00:58Nazgul
  Máte někdo tip na kočičí záchod, který by byl v psouní velikosti?

  Kajča dřív ignoroval Josého záchod a trousil bobky kudy chodil, ale zjistil jsem, že když se dá na určité místo klece domeček, tak najednou chodí jen tam. Ale ta boudička je takové provizorium, moc to nedrží, a hlavně to nebrání Kajčovi rozhazovat podestýlku po celém pokoji. Ideální by byl kočičí záchod (nejlépe s dvířky, ale tak v měřítku 1:2 :)
  21.2.2012 07:27Bubo
  Lucies, Romeno - díky za dobrý typ, asi to hned objednám přes net, nevěřím tomu, že by v našich končinách byla k sehnání v obchodech.
  Jsem věděla, že se ráno dočtu něco zajímavého.
  - - - - -
  Promiň Romeo, jsem tě trošku přejmenovala, nerada bych narušila image
  21.2.2012 09:20monika
  Tak Oskar už je zase agresivní, vřeští a piští na celej byt, cvaká, ježí se a útočí na lidi.
  Mě už fakt hrábne. Asi prostě mi není souzeno mít dva psouny
  - - - - -
  Fakt už mě to štve.
  Máme doma 10 měsíců samce. Je úžasnej mazlínek.
  Přinesem samičku. Samec začne být protivnej. Samička se nikdy nemazlí a nezvykne na lidi.
  Odneseme samce. Samička hned první den jak vyměněná, mazlí se, je miloučká, přítulná, spokojená.
  Samec se za 3 týdny na samotce uklidní.
  Za 4 týdny se vrátí domů. Samička se do čtyř dnů zblázní. Je protivná, piští, kouše, ničí věci.
  Samec sekal dobrotu týden a už je zase agresivní a protivný.
  Takže máme dva protivné psouny. To je fakt peklo. Minulý týden uplně úžasný.
  Já to snad fakt prodám obojí a koupim si morče. Ne, nekoupim si nic a bude klid :(
  21.2.2012 09:29Bubo
  Je to je mi líto Moni. O dvou psounkách jsem jednu dobu hodně uvažovala, ale když čtu, jaké máš s nima zážitky, tak mě to prozatím přešlo.
  No, já jsem taky zvědavá až vyléčím morče, jak ho přijme psounička, možná začne žárlit a budu mít doma taky veselo.
  Ale zatím asi proti tobě mám doma pohodičku.
  21.2.2012 10:45Jitka
  moni tak to mě mrzí :o/
  21.2.2012 19:06Tarsier
  Moni, už zase? :( Snad jsou to už jen nějaké záchvěvy a brzy ho to přejde. Jak to vypadá dneska?
  22.2.2012 06:00monika
  Včera večer byl Oskar celkem mazlivej. Zato noc stála za to...Nevím kdo, ale nějaký psoun v kleci vřeštěl celou noc i ráno na celý byt. Jak jsem se přiblížila strčila ruku do domečku, nějaký pařáty po mě sekaly doprovázené ještě větším křikem. Přes den vřeštěl Oskar, ale za tu noc podezřívam Boženku. Domeček furt nadskakoval, jak tam měli nějaké nesrovnalosti, ale že by třeba jeden vylezl a šel spát jinam (třeba ven z domečku), to je ani nenapadlo. Dnes večer je rozdělim, protože další takovou noc opakovat nechci. Na své pracovní výkony jsem velmi zvědavá...Taky doufam, že psouni ještě mají všechny oči, ocásky, končetiny a co nejmíň strupů. Nějak mi nedali šanci to zkontrolovat
  22.2.2012 07:19Bubo
  Moni... asi už bych byla z toho na švestku a měla bych určitě myšlenky nahoru dolů, obdivuju tě.
  Ještě, že mám zatím jednoho psouna, malá vydá za pět a říje jí taky zatím nekončí, takže demolice a útoky taky nějak neustupujou.
  Zato z morčete se stal noční tvor, že žere a chodí ven zásadně v noci, takže přemýšlím, že ho asi odstěhuju z ložnice.

  Mám dotaz, žerou Vám dobře psouni seno? Bubáček dostává málo směsi, aby byl nucený jíst seno, nerada bych se dočkala toho, že pojedem brzo na vet. kvůli neobroušeným a přerostlým zubům, ale mě přijde, že ho nežere vůbec, tak nevím, když prý seno má být hlavní strava na trávení a dobrý růst zubů...a větvičky taky nechce, radši kouše nábytek...
  22.2.2012 08:19Jitka
  ahojki všem, tak já nevím co dělám blbě :o/ frenky, který byl zprvopočátku velký divoch a zkoušel při každé příležitosti,prostě nemazlák se za těch 5 měsíců vypracoval k tomu, že v rukách se už mazlí,jen se sem tam ještě ožene a když je puštěný tak to samé.emi byla v poho od prvopočátku,vymazlená,ukázková,dokázala i spinkat v rukách.teď likvidátor, na rukách neposedí,když se o to pokusím,tak kousne,ale jinak žádná agrese.přes den oba když jsem samozřejmě do večera v práci spí a večer to začne.frenky v poho,ale emi rumpluje jak o život.není agresivní,ale chce ven.někdy jak není moc pozdě,tak je ještě pustím,ale třeba v deset či jedenáct??to už nemám sílu :o(. Víc volnosti zažívají o weeku. To jsem doma. Obviňuju se,že je špatně třeba vychovávám nebo málo pouštím ven :o/ venku puštění o mě nemají zájem jen když pochtívají nějakou tu dobrůtku.ps:a ani jeden si nelehá na záda jen v kleci :o/ tak bych si přála mít mazlíky oba jak to tu a na fb někteří mají.....
  - - - - -
  moni tak to je síla,tak jsem ti už přála klid a lásku obou psounů :o)
  22.2.2012 09:26Simča
  Bubo - naše Piškotka nejprve seno milovala a mizelo velice rychle...a od léta si sice večer trochu zobne,ale nezdá se mi,že by nějak ubývalo. Vyzkoušela jsem více druhů a má i "domácí" od mého taťky:c)
  Zoubky jí nepřerůstají, hlodá papírové krabice..klec..svůj domeček..byt :c) a manžel jí donesl dutý kmen a občas na něm řádí.
  22.2.2012 09:50monika
  Mám zprávy z domova.
  Vřeští obě krysy na celý byt, ani jsem v telefonu nic jiného neslyšela. To je fakt psycho
  22.2.2012 10:25Jitka
  moni to musí mít krom tebe i přítel z nich radost jak je celý den doma.obdivuju vás oba
  - - - - -
  a modlím se,abych neměla doma to samé :o/
  22.2.2012 10:48Bubo
  Moni, třeba kromě toho, že jsou na sebe zlý, někdy nastal okamžik, že třeba stihly zadělat na mladé a pak se ti všechno zlé obrátí v dobré, že budeš mít malé psouníky, sice naivní a malá pravděpodobnost, ale člověk nikdy neví.

  Simča.... moje má kus kmene,větvičky různých velikostí, dřívka ze zveráku... jedině trhá, na co přijde a okusuje nábytek nebo zápasí s kovovýma nohama u stolu, z toho moc asi nemůže mít obroušené zuby a ze směsek na jídlo, že by se jí správě obrousily zuby nejsem přesvědčená...
  22.2.2012 11:16monika
  Bubo,
  Ti naši blbouni by je určitě zakousli, myslim, že tolik štěstí by nám asi nehrozilo, i kdyby se bože stalo to, v co tajně doufají snad všichni naivní chovatelé párečků psounů.
  Oni sice vřeštěj, Boženka ho asi svádí a všelijak pokouší, ale Oskar o nějaké množení zájem asi nemá.
  Navíc ani nevím, jestli může mít už roční samička mladé... Ví to někdo?
  Mláďata psouníků - to si ani neumím představit.
  Budeme rádi, když tohle všechno ustojíme jako čtyřčlenná rodina a nebudem muset dát nějakého psouna přeci jen nakonec pryč...
  22.2.2012 11:27S4TW
  Nám si psounice také vůbec nelehá na záda... ale mazel je to obrovský, ale na zádech se cítí nepřirozeně, ani když je v posteli, tak si tak nelehne... jedině leží v bobku... takže bych se nebál toho, že když psoun neleží na zádech, tak nebude mazel ;-)
  22.2.2012 12:08Bubo
  Asi s tím leháním na záda je to individuální, že by hned dala nálepku neleží na zádech nebude mazel, to si myslím taky , že nelze takhle odvodit
  Moje si na záda lehá často, ale teď když má říji, tak si lehne na záda jenom v noci,když spí v posteli, dneska zrovna ráno ležela vedle mě na zádech s rozcapenýma packama, něco si tam brumlala, že si ani neuvědomila, že už není v posteli, že jí držím v rukou, tak jsem si říkala, že až jí budu pokládat do klece, že se probudí a otočí a ona pořád i v té kleci ležela na zádech s těma rozcapenýma packama, tak mi to břicho nedalo podrbat a ona si spokojeně pořád něco říkala pod vousy, tak jsem jí v tu ráno odpustila hned všechny vylomeniny, co v ten den dělala, včera byla na zabití udělala díry do polštárů na sedačce, orvala koberec ve dvou rozích a nejvíc na zabití byla, když tahala husí krky, v kterých byla anténa na TV.

  Moni... to by mě taky zajímalo, kdy můžou mít mladé...třeba se ti možná zdá, že nemá zájem, vždyť to znáš u nás lidí, chlap nebo ženská dělá, že jsou si naprosto ukradený a ono, je to přitom naopak jinak, třeba je do ní blázen, jen naoko blafuje okolí....
  Už, aby ty říje skončily...
  22.2.2012 12:38Jitka
  to s těma zádama jsem nemyslela tak,že je to příznak mazlící nemazlící,ale že mě nějak do party neberou jak jsou venku,spíš si užívají svobody a emi demolování.nějaké drbání to neee.
  22.2.2012 13:12Bubo
  Jitko..myslím, že kdybych měla dva,tak by se asi tak nemazlili jako jeden, třeba teď už si myslím, že je malá tak rozmazlená, /musím si to přiznat, a kdopak jí rozmazlil, že já páníček/, tak by asi těžko už přijala druhého psouna, aspoň, jak jí pozoruju.Nad druhým psounem jsem přemýšlela i kvůli tomu, že člověk do budoucna neodhadne kolik bude mít času na psouníka, ale už ve mě hlodá, kdybych jí třeba ve dvou letech pořídila druhého nepřivodila šok, když je zvyklá být rozmazleně sama, kdy péče by se už věnovala oběma, ale né tolik, asi jako volba kolik dětí mít...Myslím, že malá po pořízení druhého psouna by z utrpeného šoku a vzteku, by se na truc už se mnou nemazlila a možná ještě víc demolovala
  22.2.2012 13:40Jitka
  bubo já když sem si je přinesla domů ze dvou různých zveráků tak si na sebe zvykli hned,alespoň v mém případě.frenky měl 4měsíce a emi asi rok,takže pěkný věkový rozdíl.emi byla prý skoro přes 7 a půl měsíců sama a frenky taky ty dva měsíce a najednou byli dva.hned jsem je dala k sobě očuchali se a hned přijali.navíc si myslím,že to bylo i tím,že oba šli do nového a klec nebyla ničím teritoriem.Náhradní klec kdyby něco byla hned vedle.jinak to asi bude když už malá v kleci je a najednou někdo do ní přibyde.to asi bych seznamovala každého ve vlastní kleci a pak bych je prohodila a pak pomalu dohromady.já šla v kopií s potkánky.u těch to tak je.jinak dva jsem hned pořídila kvůli těm jejich soc vazbám a taky s vědomím,ať jeden doma sám nestrádá.Ten samý model právě je i těch mojich potkánků.Když je potkan sám postrádá kamaráda stejné rasy.není tak živý a víc spí a dokonce jej prý ani člověk nenahradí.
  - - - - -
  asi to,že si mě moc nevšímají venku může být jak ty říkáš, že jsou dva a není chyba ve mě.asi si vystačí sami.
  22.2.2012 14:44Bubo
  Jitko ... možná se to časem podá, třeba až budou starší,tak budou chtí se víc mazlit, teď jsou to taková pubertální jelítka, která si užívají svoje léta, pak zmoudří a jak bude páníček na drbání dobrý.
  To určitě není tvoje chyba, to je ta jejich svéhlavá povaha.
  Tak uvidím časem, jak se bude situace vyvíjet jestli malé pořídím psouna nebo ne, pořád jí říkám malá, protože má 8 měsíců. Máme takový pidipokojík /2,5m x 2m/,zatím není využívaný, tak kdyby se nám časem podařilo udělat takový menší domácí výběh, že pak bych možná jí pořídila ještě jednoho, do těch klecí by už by se mi nechtělo, čtyři klece a ještě pátá to už by bylo moc.
  22.2.2012 15:40Jitka
  ty aby to nebylo tak, že když jsou teď takoví divoši,aby jim to nezůstalo :o/
  22.2.2012 17:22psounn
  stačí jim klec velká 58x60x50?
  - - - - -
  a koušou psouni?
  - - - - -
  jak jsou asi velcí?
  - - - - -
  kolik stoji? promiňte že mám tolik otázek
  22.2.2012 19:28Romeo
  Psounn..to je malý.....aspon 100x60x40....koušou to taky se podívej na albumy....vyrustaji tak 30cm - 40cm váha 1,5 kg stojí 5000,-
  - - - - -
  JItko ...kolik jim je
  22.2.2012 20:25psounn
  díky
  22.2.2012 21:00Jitka
  romeo osm měsíců sameček a rok a čtyři měsíce samička,mám je pět měsíců
  23.2.2012 07:42monika
  Včera jsme zase myši rozdělili.
  Už mají zase každý svou klec, dali jsme i každého do jiné místnosti.
  Když je pouštíme každého zvlášť, tak Oskar se lísá, Boženka je hyperaktivka, ačkoliv včera večer se ke mě i ta Boženka asi na hodinu přitulila.

  Ale venčit je oba zároveň nelze. Strašně pořád na sebe vřískají. Doufám, že to je jen tou říjí, co má teď Boženka a ještě asi trochu i Oskar a že to snad přejde a není trvalý stav. Ale v tom bytě se nedá vydržet, jak strašně křičí jeden na druhýho. Minulý týden byla sranda, jak spolu blbli, ale teď je to fakt nepříjemný.
  Každopádně každý zvlášť venčit jdou.
  Taky je zvláštní, že Oskar je agresivní na přítele každé dopoledne. Přitom odpoledne a večer už se normálně lísá.
  Oskar - Nevím, jak se to stalo, ale včera měl krev u nozder a kolem tlamičky. Taky se mu kývá horní zub. Doufám, že ta krev byla jen od dásně, jak se mu kejvá zub a že si neublížil ještě nějak víc. Nevím, jak a co se mu stalo, možná jak dopoledne bušil na klec, nebo možná při nějaký bitce s Boženkou, protože nevíme o tom, že by na tu tlamičku spadl. Prostě měl krev a asi mu brzo zub vypadne. Samozřejmě ho to bolí, tak se ani nemohl najíst. Snad do týdne vykoukne už nový zoubek a nebude to nic vážnějšího.
  23.2.2012 09:21Tanisek
  Po dlouhé době několika let zdravím do diskuze :-)
  Během té doby se změnilo u nás dost.
  Já mám tři děti a Boženka s Tanýskem neměli nikdy (asi si to mámvybrat já)
  Boženka nám 8.3. 2010 umřela. Nezjišťovala jsem proč, jen jsme ji pochovali v lese.
  Tanýsek je stále s námi, i když je už velmi starý, nemůže moc dobře na zadní nožičky. Přece jen má svůj věk narodil se 2001. Je to však stále čiperka, dojde si na záchod, najíst, napít, proleze rouru a zahrabe si. I když ne tolik jako dřív. Necháme ho v klidu dožít. Je to přece jen moje láska chlupatá největší :-)
  Kvůli dětem, jsme teď přešli na králíky, nic moc jim z ušaté strany nehrozí, když si vezmu, že Božka kousla mého tenkrát 10 měsíčního Vojtíška do očního víčka (když na ní upadl) a museli jsme na šití. Tak psouni jsou příliš velké riziko a abych je měla celé dny zavřené, to taky nejde.

  Všem chovatelům současným i budoucím přeju spoustu lásky. Psouni jsou ti nejlepší miláčci, kteří mohou být!
  23.2.2012 09:33monika
  Teda Verčo, to je let, často si říkám, jak válčíte!!! Ještě bydlíte v Touškově?
  Tanda má krásný věk!!!! My podle vaší Boženky pojmenovali naší Boženku :)
  Snad si ještě pamatujete našeho Ferdíka, opustil nás před rokem a čtvrt...
  Vrátíte se k psounům, až budou děti větší?
  Jak to s očíčkem dopadlo? Snad nemá malej následky...
  23.2.2012 09:39Tabi
  Bertíček
  napsala jsi jen do inzerce, Bertíčka je mi moc líto, posíláme s holkama aspoň virtuální pusu a pohlazení a držíme palce, ať má Rozárka brzy kamaráda
  23.2.2012 09:55Bubo
  Tanisek... gratuluju k úctyhodnému věku psouníka a ať mu stále slouží zdravíčko. Není nic nejhoršího, když někdo odchází ze světa v bolestech, že už není zdravý.

  Moni... to je snad úděl, někdo má psouníky,že nezná s nimi skoro žádné problémy a někdo u nich pořád něco musí řešit, tak ti přeju, aby ty ostatní roky byly s psouníky v pohodě ,se skoro žádnými nervy.

  Mi teď zase řešíme více ty nemoci, malá měla ten močák,sice se vyhla operaci, ale přijde mi, že má dole bříško, jak jí po oholení ještě nezarostlo, že to má pořád takové zarudlé a i to čůrání u ní žádná sláva, jak kdyby si to čůrání nechávala na lepší časy, protože vidím, že to má dole nafouklé, plné tekutiny, si myslím, že pořádně nečůrá, asi to má i psychicky, protože když jí dám občas ještě ten lék na uvolnění svěrače, tak pak lépe čůrá.
  Pořád je naježená, stačí malej vánek a jí je pořád zima.
  To břísko je často nafouklé a přijde mi, nechci malé křivdit, že je líná čůrat, protože jsem se jí snažila učit, aby to v sobě nenechávala, měly jsem naučený takový fígl, když jsem jednu dobu s tím čůrání zapásily, vždycky jsem jí dala do rohu, kde jsem věděla, že chodila čůrat, vzala jsem obě ruce za krkem jsem jí dala jako masáž a říkala musíme dělat čííí a pak za odměnu mohla do pračky. No, já vím vypadá to, že nejsem normální, ale ona prostě to v sobě nechávala, že pak už když jí to bolelo se ani nesnažila čůrat, tak jsem zkoušeli všechno možný.
  Tak pravdou je, že zato čůrání nemohla, protože jí to blokoval ten výrůstek, ale mi jsme potřebovali, aby než ustoupil nenechávala všechhno v sobě a nepraskla. A pravdou je, že to ještě malá praktikuje, že jde do rohu a pak se postaví před pračku, že jako, že byla hodná, tak chce zato odměnu.Tak možná si zvykla, že když jsme přes měsíc museli povinně dávat pití v určitém množství stříkačkou, aby ten močák nezlenivěl a i ty léky, si možná zvykla, že se nebude muset snažit sama.
  Andulák už stárne, nevidí na jedno oko, morče zase tu kůži, korelák relativně v pohodě jedině, když ho to rapne, tak si občas škube brka a moje drůbežina už dožívá svůj věk, špatně už chodí a nabírají na tloušku.
  24.2.2012 06:47monika
  Ahoj lidi,
  Včera jsem s myšma strávila 3 hodiny, byli navolno, sem tam se štěkli, ale vesměs celej čas proleželi na mě pod peřinou v sedacím pytli,vždycky, když jsem je přestala drbat, protože jsem potřebovala otočit v knížce stránku, tak hned zneklidněli a začli to hrozně řešit (a do knížky se chtěli pomstít, tak ji zkoušeli okusovat). Nicméně Boženka už začíná být klidnější, tím pádem Oskar taky není tak protivnej. Včera jsme měli zase moc hezké odpoledne.

  Dnes mi přišla mailem od kámošky úžasná powerpointová prezentace - krmení svišťů.
  Kdyby to chtěl někdo z vás poslat mailem, napište mi do zprávy na vás e-mailovou adresu a pošlu vám to
  24.2.2012 10:56Jitka
  to u mě to vypadá tak,že emi je živel,divoká jako bych si ji včera přinesla z venku.sice nekouše,ale je šíleně hyperaktivní.když je náhodou zavřená,tak rumpluje jak o život.vždy spí tak 10min a zbytek je buď puštěná a nebo se snaží dostat z klece ven.nic jiného ji nezajímá.agresivní ale není.tak nevím co se děje.mazlit taky se nechce.líca už má úplně bez chlupů,tak mám strach,aby si je nevydřela do krve.venku je teď skoro pořád,aby se vylítala i chodím dřív domů,ale na konci dne je ona v kondici a já ko.podotýkám,že v noci dělá brajgl taky :o) to frenky je v poho.spinká mazlí se a když je zrovna venku tak se i nechá podrbat.
  - - - - -
  tak jsem se teď pobavila na serveru blesk.cz kde byl v roce 2010 vydán článek,překvapte své blízké netradičním dárkem a jako hit tam byl ovedený psoun.viz odkaz níže:
  http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vanocni-priloha/145947/tipy-na-vanocni-darky-20-netradicnich-1-fakt-nutny.html
  - - - - -
  taky dobrý ale starý odkaz:
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-zajimavosti/19337/nezbedni-psouni-skadlili-velblouda.html
  24.2.2012 14:55OL
  moniko ty se máš,já mám na mazlení jen lauru,matýsek pořád zuří,hlídá olinu,ta bud spí v kožce nebo se živí,z pokoje vubec nevychází.ale tak to bylo i minulou zimu.ale já se taky dočkám hodného matýska.sice to bude nevím kdy,ale dočkám. pak se mnou budou spávat3 psouni
  24.2.2012 17:04Markéta
  Tak dneska náš myšák přišel o dráp na přední pacce. Už nějakou dobu měl ten prstík nateklý, byl tam i strup, který ale potom zmizel, tak jsem myslela, že už to bude dobré - a dnes koukám - a dráp pryč.. Komplet celý, lůžko čerstvé, ale nekrvácí. To už mu asi nový nenaroste, že?
  25.2.2012 09:53Adéla
  Dobrý den, mám již 7 letou psounku a týraného psounka, který ani nevim jak je starý, koupila jsem ho skoro mrtvého a vzhledem k jeho bývalému stavu asi není schopný reprodukce, proto jsem se chtěla zeptat, zda-li někdo nemá samečka ke spáření, chtěla bych rozšířit chov a každý nový psoun by asi toho mrzáčka zabil, tak bych se chtěla pokusit o mláďátka naší Ačinky, která má právě říji, i když vím, že se v zajetí moc nemnoží. Děkuji za odpovědi.
  25.2.2012 11:15monika
  Markét,
  Boženka přišla o 2. Mysleli jsme, že nedorostou. Ale asi po 2 měsících zase začly dorůstat
  25.2.2012 13:19Ales
  Adela...no nechci byt zly prorokem, ale ze se v byte sparili spounci se tu nekomu stalo jen vzacne. Nebo je mas venku ve voliere?
  Od koho jsi kupovala toho malyho, ze ho tyral:(((...to mi hlava nikdy nepobere, jak muze tak uzasny stvoreni nekdo tyrat:(((...tedy vlastne tyrani jako takove kohokoliv...kdyz to nekde v telce slysim, tak bych opravdu tryznitele postavil do stejne pozice jako jejich obeti. V tomto jsem pro "oko za oko, zub za zub" a vubec mi to neprijde jako prezite...
  25.2.2012 13:50S4TW
  Tak ta naše psounice hodně pije... a hodně čurá, myslíte si, že to není problém, když psoun dost pije?
  25.2.2012 14:07Veru
  Dobrý den, vím že se to píše do inzerce, ale nevěděl by jste někdo o nějakém psounkovi. Sháním ho už dlouho děkuji.
  25.2.2012 14:16S4TW
  jo a ještě mívá počůraný zadeček...
  25.2.2012 14:55Marie Kavanová
  Markéta: To jde o to jestli je lůžko poškozený nebo ne - bubák si urval dva a oba dorostly, třetí mu ukousla jiná psounice a už nedorostl. Ale nijak zvlášť mu to nevadí;) Tak uvidíš časem, jestli se drápek objeví..
  25.2.2012 15:47Jitka
  dotaz.mám samečka, až doteď byl hodně hyper aktivní a hned jak se otevřela klec tak vystřelil jak střela a teď je takový,že pořád spinká nechá se víc než předtím hladit,ale papá a pije normálně.možná,že je to normální,ale celou dobu byl takový jak popisuju a teď je z něj poslední dva dny kliďas, tak raději zkouším přijít na to co se děje
  26.2.2012 11:42Vinny
  Vzhledem k tomu, že zde jsou lidé, kteří se o psouny zajímají popřípadě je mají i doma chci toto zkusit nejdříve tady. Daruji psouní slečnu, stáří 6let, částečně ochočená (kdysi sem s ní chodila i na procházky atd., ale není to vysloveně mazlivka). Důvod - umřela jí psouní kamarádka. Nemám čas se jí denně věnovat, proto bych jí ráda darovala někomu kdo by jí mohl věnovat více pozornosti, popřípadě do společnosti dalšího psouna. vinnylp@seznam.cz
  26.2.2012 14:21Zanet
  Ahoj všichni.
  Vidím že ti vesele debatujete den co den o psounech. Mám pár dotazů :)
  Chtěla bych si pořídit psounka, bydlím s přítelem v bytě 1+1 v Brně. Hodně sme přemýšleli co si pořídíme za zvířátko do bytu je to tam takové prázdné a já vždy měla hodně zvířátek. Teď nemám nic a je mi smutno....Taky by bylo příjemné pomazlit se s někým jiným než jen s přítelem :D
  Jelikož jsem uplný lajk v chování psounů byla bych moc ráda kdyby jste mi dali nějaké užitečné rady do začátku. Klec mám po fretce a myslím že je pro něj perfektní, mohu tam udělat klidně i 3.patra :). Ještě nejsme rozhodnutí pro samičku nebo samečka. Co si myslíte? Na začátek chci koupit jen jednoho a učitě od chovatele a né ze zwerimexu. A jaká byla vaše první noc spolu a seznamování? první pouštění po bytě?

  Děkuji moc za info.
  26.2.2012 17:18Nazgul
  Zanet: Jeden psoun je málo.
  - - - - -
  Jinak u nás nastalo hádejte co? Říje.

  Nejenom, že Kajča měl říji od července do cca listopadu, ono ho to po třech měsících chytlo znovu. Takže se mu zase zvětšily kulky (to by ještě nevadilo), cca každou minutu se snaží obšťastnit Josého (což se mu moc nelíbí), ale hlavně začal zase intenzivně smrdět. Ach jo.
  26.2.2012 22:43Setice
  Zdravím všechny. Ten čas nějak letí. Ramblu mám už měsíc a 14 dní a hezky jsme si na sebe zvykly. Ráda se pomazlí, ale jen asi na 5 minut, když ji pouštím z klece, jinak pořád někde leze a zkoumá. Že by si ke mně lehla nebo spala pod dekou, tak to nehrozí. Jen mě děsí, jak nemá vůbec žádný rozum a je schopná skočit z jakékoliv výšky. Musím ji pořád hlídat. To se jí samozřejmě nelíbí a snaží se mě pak kousnout kam může. Ale krev zatím netekla. Jsem zvědavá, jak to půjde dál.
  27.2.2012 07:45Bubo
  Ahoj, všichni

  máte zkušennost, jak nejdéle může u psouních samic trvat říje. Nejsem si jistá, jestli moje psounička je jenom protivná nebo má pořád říji, ale vzhledem k tomu, že při vztekání vypustí ten svůj smrádek, tak si myslím, že pořád jsme v období říje.
  Pak bych potřebovala radu, za jak dlouho přesrstí psoun, jestli je to otázka několika měsíců, malé se pořád zvětšují oblasti, kdy má už skoro celé tělo pokryté jen šedým kožíškem a u zadečku bych řekla, že to je nejhorší. Možná jí špatně krmím dostává zeleninu, gimpetku, vitamín C a snažím se jí dávat ligh směsy + kuličky s větším obsahem vlákniny.
  27.2.2012 10:19Markéta
  Ahojte. Tak včera večer se u nás rodilo - máme skinny miminka. Byly to nervy, byly komplikace..
  Nakonec máme tři prťousky:
  http://www.dubovafarma.websnadno.cz/Vrh-A22.html
  27.2.2012 10:19S4TW
  Bubo - no vidíš to, my naší holce nedáváme nějaké extra krmení, dostává směs pro činčily smíchané se slunečnícovými semínky a přesrstěla úplně krásně během asi 14dní :-)
  27.2.2012 16:38Bubo
  S4TW.... tak možná to dělají ty slunečnicová semínka, protože já dávám taky směs pro činčily a já si říkala, když často krade ptákům zrní, že to není dobré, aby pak nebyla jak koule, ty semínka jí dáváš vyloupané.
  - - - - -
  nebo třeba to dělá nějaký mlsek, co dostane, asi jí přestanu dávat piškot, ten dostane 1 denně asi fakt špatně krmím, kdybych přišla na to, co jí vadí, že tak špatně přesrsťuje, začala pelíchat koncem listopadu a teď je únor a je to čím dál horší, místo aby už jí rostla nová srst, tak víc plešatí
  - - - - -
  Tak jsem volala mému vet. Pokornému, ohledně toho jejího močáku a srsti, tak prej se nemám znepokojovat, ohledně srsti, pokud nemá boláky a nedrbe se, že prej u některých psounů se objeví, že se přesrsťujou déle, než ostatní, že to zkoumali delší dobu čím to je, a taky nepřišli na to, jedinou vyjímkou by bylo, kdyby měla, no teď jsem to zapomněla..., ale k tomu se přidružují další příznaky. No, prostě, že pak najednou psoun prej zaroste, už aby to bylo, když je takovej zmrzlík.
  Ještě musíme vyléčit kůži u morčátka, tak nějakou meducínu jsme dostali u vet. a včera jsem jí udělala bylinkovou koupel s heřmánku, lopuchu,řepíku...tak přišlo mi, že ty boláčky byly lepší a srst měla, jak manekýna, no ještě je to trať na delší dobu, tak snad to vyléčíme...
  - - - - -
  Jo, něco říkal, že aby se lépe přesrsťovala nůžu dát vitamín H
  27.2.2012 18:39Romeo
  Markéta...Tak to gratulace
  27.2.2012 19:30S4TW
  Bubo: ta naše také občas dostane piškot, ale pamlsky tak nějak točíme... od všeho kousek... jinak semínka neloupeme, to zvládá sama... možná zkus ten sprej na srst, to prý pomáhá nebo počkej ještě do jara, třeba jí to jen déle trvá :D
  27.2.2012 19:35Romeo
  to mi taky neloupem to zvládne sama kupuju slunečnice a dýnové semínka
  27.2.2012 23:30Nazgul
  Co používáte za stelivo?

  Zjistil jsem, že Kajčův ohavný smrad v bytě jde ze záchoda. Stačí, aby se jednou vyčůral a za pár minut je to v pokoji horší než v podchodu u Hostivařského nádraží. Kdo tam byl, ví o čem mluvím.

  Koupil jsem nějaké stelivo, prý pohlcuje pachy, ale kulový, nepohlcuje vůbec nic. Ještěže se Kajča na stará kolena naučil chodit na svůj záchod, předtím čůral kudy chodil.
  - - - - -
  Jo, a ještě jsem chtěl říct, že jsem nechal vyspravit kšírky, aby nešly sundat, a byli jsme s Kajčou venku. Vůbec nechtěl jít a celou cestu se vztekal,ale snad si zvykne. Kajča má stejně dobrý orientační smysl jako José, obešli jsme blok a on přesně věděl, kudy domů.

  Proradný Úřad městské části změnil ceduli u dětského hřiště před barákem z "Zákaz vstupu se psy" na "Zákaz vstupu se zvířaty" (asi se mi mstí za to, že jsem se tam nedávno bezelstně zeptal nějakého ouřady, jestli umí násobit), ale přesto jsme spáchali přestupek a šli na pískoviště. José tam onehdy za půl hodiny vyrazil tři nové stanice metra, ale Kajču hrabání moc nezajímá. Zajímala ho akorát nějaká kolemjdoucí, ale moc jsem ho k ní nepouštěl, páč jsem vypadalo, že s ní Kajča má dalekosáhlé plány - konečně samička!

  Pak jsme šli domů, Kajča udělal dva protestní bobky ve výtahu, naposled před spaním ojel Josého a usnul jak špalek.
  28.2.2012 07:16monika
  Nazgule :DDDD

  Podestýlku - hobliny. Krásně voní, ale jsou po celém bytě. Luxujeme každý den.

  Tobě psouni normálně na vodítku chodí?
  Naši jsou v tomto hrozní strašpytlové. Psouny vždycky musíme odnést někam na louku a tam se pasou. Ale jít s nimi na vodítku na procházku kolem bloku si dost dobře neumím představit, to by prostě nešlo, to bych je musela pořád na tom vodítku táhnout, až by se mi vysmekli. Oskarovi vodítka ani nedrží, má moc širokej krk a všechno přetáhne přes hlavu. Taky by se lekal všech zvuků a tak...prostě procházka neexistuje.
  Maximálne v lese, nebo na louce, daleko od lidí.

  Ale vodit psouny ve městě kolem bloku? Hustý!
  Já bych to teda nechtěla absolvovat ani kvůli psím výkalům a tak podobně. Ale vidět psouna ve městě na vodítku, jak poslušně cupitá na procházku kolem bloku, asi bych měla dobrej zážitek :)

  Naše myši už jsou zase normální. Včera jsem s nimi strávila krásné odpoledne. Oskar se ode mě nehnul. Boženka se občas stavila na pár minut pomazlit a dělala si své. Je to fakt taková tvrdohlavá protivka, když se jí něco nelíbí, tak piští a prosazuje si svou. Asi jiná nebude, výchova nějak nepomáhá. Vechno musí být po jejich. Ještě, že jsme to vydrželi s Oskarem, protože když zrovna nemá říji, je to velký miláček.
  Jinak jsou hrozně histerický, pokud jde o jídlo. Když pustím kteréhokoliv psouna z klece a jednoho z nich krmíme z ruky, jde to. Jakmile jsou ale puštěný oba, krmit z ruky nemůžeme, jsou tak nenažraný a lakomý, že začnou pištět a hašteřit se o to jídlo, že radši vysypu zrní a vyklidim prostor, jinak by mě kousli. Hrozná havěť :)
  28.2.2012 07:45Bubo
  Díky,tak já jí teda dám ty semínka slunečnicový a dýňový, kolik by toho měla tak týdně dostávat..., aby zase nebyla, jak koule, malá totiž nato, že je jí 8 měsíců, tak je docela těžká, asi bych jí měla zvážit...

  S4TW.... a jaké pamlsky točíte

  Tak moje prďolka Bubáček -Bertička umí dělat maskování a pojistku, vždycky spala v posteli, kam si umanula, ale nedávno spadla z postele v noci /máme jí nízkou/, chudák běhala po pokoji a chtěla zpátky do postele, ale jak byla tma, tak mě pak probudilo její ťapkání, že úplně byla blažená, že jsem jí našla a dala zpátky. Od spadnutí z postele, se zřejmě tak vyděsila, že mi spí na nohou a drží se, co kdyby náhodou a když sebou melu, tak si dělá pojistku, že proleze knoflíky u potahu na peřiny a je pojištěná, takže než jsem na to přišla, tak jsem se lekla, že zase spadla z postele a ona si spokojeně chrupká v peřince jištěná povlečením a knoflíkama, tak jistota je jistota.
  - - - - -
  Nazgul... to si taky nedokážu představit, že bych u nás vyšla se psounem po městě, když jsem vozila malou k vet. a musela jít mít v práci, tak tady nikdo ani nevěděl, co je malá za zvíře, že to viděli poprvé v životě i u vet. se mě lidi pořád ptali, co to mám

  Moni... tak čtu, že Boženka to stejný, co moje malá a u kšírů jsem nějak zanedbala výchovu, ze zveráku byla na ně zvyklá, ale když jsem to s ní zkoušela doma na zahradě hrůza ani přes rukavice si je nenechala nandat a když jsem jí je nandala, tak si je hned strhla a když je nestrhla, tak z nich byla tak hotová, že běhala, jak pominutá, že jsem nestíhala s ní běhat, pomalu by se radši na nich uškrtila, tak jsem to nějak zatím vzdala,abych jí nezpůsobila něco
  28.2.2012 10:29S4TW
  Tak naše Maggie si kšíry nechá nandat, ale moc se jí na nich nechce chodit, respektive s vodítkem...

  Nazgul: my máme podestýlku... takové dřevěné hoblinky je to i pro kočky, na to trochu pilin (snad jsou i s nějak ovoněné) a seno... a vůbec to není cítit...

  Bubo: pamlsky dáváme piškoty, darwins vital snack (takové bobky zelené), mlsoun drops s vitaminem C, vitakraft happy teddy (jsou to medvídci :D), no a občas koupím takovou tu mrkvičku...
  28.2.2012 10:36Jindra
  Na konec alba https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=528 jsem přidal tři fotky jak se u nás baští kukuřičné křupky
  28.2.2012 10:46Bubo
  S4TW...to je docela dost mlsíků, ani mi některý nic neříkají...poohlídnu se po nějakých

  Jsou ty hoblinkky takové tvrdé čtverečky dřevěné...? já je míchám s Asanem, ale zrovna jsem si říkala jestli nevyměním podestýlku, protože je obojí dost drahé a mě z bídou jedno balení vydrží natřikrát. Už jsem vyzkoušela všechno, klasické hobliny mi přišlo, že dělají dost bordel a takové ty tvrdé válečky malá nechtěla, vždycky je vybagrovala všechny z klece.
  28.2.2012 13:15Jitka
  já dávám do klece kukuřičnou podestýlku asi 3/4 pytle 20litrového a pak dost prosévaného sena a ubrousky.si to pak upravují do jednoho rohu na spaní,kde se vždycky zahrabou jak do nory.domek nemám,ten nechtěli a záchod taky,vždycky ho jeden z nich vzal do zubů a lítal s ním po kleci.chodí většinou do rohu čůrat a bobky taky tak, jen když lítají po kleci tak jsou všude po poličkách.jinak jako pamlsek jim když jsou venčení po bytě dávám kokos odlupky z tyčinky pro hlodavce tak jednou za měsíc v malém množství, takové kytičky http://krmivo-hlodavci.heureka.cz/vitakraft-darwins-vital-snack-worms-100-g/galerie/?obrazek=a2676032e054053c164a7447bbc6dd22 a nebo dostávají bylinkový zvonek
  - - - - -
  jindro:to je klec od pana rodera co máš na fotkách?
  28.2.2012 14:10Markéta
  Ballísek za největší mňamku na světě považuje kočičí granule, po těch by se mohl umlátit! :-) Jak jdu krmit ježky, tak už ví, že budu brát krabici s kočičími granulemi, a když mu nedám, podniká na krabici útoky, dokud nějakou tu granulku nedostane ven :-) Minule už ta krabice byla skoro prázdná, tak jsem mu ji nechala, abych viděla, co s ní provede - no rozcupoval ji úplně na kousíčky! A jak si pak vybral těch pár granulek na dně - takový měl labužnický výraz :-)

  A s tím chozením na kšírkách - my jsme v létě a na podzim taky chodili kolem baráku a bagrovali na pískovišti :-) A úplně přesně jak píše Nazgul - myšák moc dobře ví, který je náš vchod, kudy se jde do výtahu a kudy od výtahu k našim dveřím. Šikulák :-)
  28.2.2012 14:43monika
  kočičí granule mi připomněly asi 9 let starou příhodu. Přítelova máma jednou měla doma na hlídání Ferdu. Měli jsme koncert s kapelou.
  10 minut před vstupem na podium volala, že Ferda se ztratil. V kleci nebyl. (ještě jsme neměli Rodenovskou) Prý tam nikde nebyl. Bylo otevřené okno. Hledala ho mezi paneláky, jestli nevyskočil (ze 4. patra). Koncertní výkony už si naštěstí moc nevzpomínam, když jsme měli s přítelem nervy v kýblu.
  Ale když jsme se vrátili v noci z Aše, Ferda chrápal velmi spokojeně a velmi nažraně v pytli s granulemi, co tam měla tchýně pro perské kočky. Pupek tak plnej, že se sotva valil :))
  28.2.2012 15:01Bubo
  Moni... škoda, že jste ho takhle přežraného na pytli nevyfotily.

  Tak, když čtu, jak máte chytré psouníky při procházkách, možná to s ní v létě zkusím, ale nevím, jak dostanu na ní ty kšíry, zkoušela jsem to na ní hrozinkou,tak na tu mi z vysoka prděla, mlátila sebou, hryzala a ukazovala mi takovou sílu nato, že jí byly 3 měsíce a prodavačka říkala, jak jí jako miláčka před Tescem venčily,že u druhé, co tam měly, to nešlo, tak to teda fakt nevím....jestli mluvila o mé prďulce
  28.2.2012 19:15lejdynnka
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=597 takhle vypadá ta naše jenynka :)
  Bubo: s tím si nic nedělej u nás to je podobně ,musím jí je dát když se de pomazlit :)
  28.2.2012 20:36Ales
  lejdynnka...ta je krásnáááá:)
  28.2.2012 20:53lejdynnka
  Ales : dekuji :-)
  28.2.2012 21:19Markéta
  Naše nové albíčko :-) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=598
  28.2.2012 21:22lejdynnka
  Marketa: ten je krasneej :-)
  28.2.2012 22:11Markéta
  lejdynnka: Děkujii :-)
  28.2.2012 23:48Nazgul
  Ad podestýlka... díky, ale já se ptal na stelivo do záchoda :)

  Monika: Kajča rozhodně neťapá poslušně, pere se se mnou a musím ho táhnout. Naštěstí se ale časem unaví, a pak už jen rezignovaně ťape. Ožil teprve v naší ulici, to se hnal domů. Kšírky mu samy o sobě nevadí, ale jakmile ho začnu táhnou na vodítku, ihned si je chce sundat. Tak jsem nechal v brašnářství přišít další zacvakávací popruh, a už si to nesundá.

  José, když mu byly tak dva roky, býval větší chodec. Chodívali jsme takhle hrát basket. Prvních dvě stě metrů se pral, pak to vzdal a šel na vodítku vedle mě, celkem asi dva kilometry, jen přes rušnou ulici jsem ho přenesl. U hřiště jsem ho uvázal u stromu jako psa a šel hrát, on mezitím okousal kůru ze všech stromů v dosahu a zryl půl parku, a pak jsme zase šli dva kilometry domů. Poslední půlkilák už měl teda dost a pletl nohama, ale zvládal to. Jo, kde jsou ty časy, dneska už dojde tak maximálně na kraj místnosti.
  - - - - -
  Jinak jsem teda nasbíral od kolemjdoucích spoustu tipů, o jaké zvíře jde. Od běžných tipů jako sysel, svišť, morče, fretka a "bezušný králík", přes pejska a lišku až po ježka, jezevce, pásovce a jelena (fakt!)
  29.2.2012 07:01Slávka
  NAzgul – do záchodku vyskúšaj podstielku Cat´s Best öko plus.. je drevitá, keď sa tam zvieratko vyčúra, urobí sa hrudka, neviem teda aké bobky majú psouníci, ale králičie sa dajú preosiať lopatkou..:)výborne pohlcuje pachy..
  neľakaj sa vysokej sumy, je úsporná, dlho vydrží, pokiaľ ju teda správne používaš, a pravidelne čistíš – u králikov 2 x denne.

  jeleň??? to snáď nie.... pochopím toho svišťa, lebo to svišť tuším aj je? ale jeleň??? to bolo nejaké dieťa?
  29.2.2012 07:49Bubo
  Markéta....se nemůžu vynadívat na tvého psouníka, ta kombinace světlého kožíšku a tmavých očí a jak tasí zoubky, roztomiloučkej.
  TAk už zkouším nějaké tvé výchovné metody... o rozmlouvání do duše evidentně nemá malá zájem,zřejmě jsem od mala jí nevštípila respekt k páníčkovi....

  No, když koukám na alba psouníků všech ,láskou bych je snědla hned..../obrazně řečeno../

  jelen.... tak nikdo není dokonalý... ale to už je trošku mimo mísu... naštěstí malou lidi typovali většinou na veverku..

  Tak zajímalo by mě jestli, tak extrémní označení psouna /na jelena/ se setkal jen Nazgul nebo i někdo jiný....


  Lejdynnka.... jak máš starou psouničku.....
  29.2.2012 09:12lejdynnka
  Bubo: je ji 6 mesicu...
  29.2.2012 11:03OL
  v lese je dřevěný bufet,k tomu patří místnost na nářadí,olina puštěná navolno tam vlezla,paní asi za hodinu naštěstí přišla a divila se co lidi chovají za zvířata,před olinou tam bylo prase na kšírách.matysek chodí na kšírech uplně bezva i když je měl prve.moc jsme si to neužili,loni začal byt hodný teprve v srpnu.lidi byli nadšení,ale když jsme se pochlubili naším zdevastovaným bytem už je nikdo nechtěl.už mám připravený bolfo pudr,až bude teplo budem chodit ven a nedobrý mates at sedí doma.jen musím zavolat d.,jestli je jako budu patlat celé léto.jen sestřička říkala že je to docela nebezpečné,mužou chytit laptospirozu.a při mém štěstí.....jenže oni jsou venku tak rádi.....akorát je blbé že muže jít 1člověk=1psoun------a co se týká dobrutek,moji mají nejraděj od darvina vital snack--jsou to 3barevné kytičky,na obalu je králík v zeleném tričku a se lžící.
  - - - - -
  kdyby byla soutěž o největšího krasavce,i když ostatní jsou hezcí,vyhrál by to psoun markéty,rozhodně by to nebyla moje laura.kolik B. váží???
  29.2.2012 11:10Nazgul
  Slávka: jj, tipoval to cca pětiletý chlapeček :)
  29.2.2012 12:29Markéta
  Bubo: Děkujeme za kompliment :-) Teď právě zase likviduje tu svoji tašku, potvorák :-) Za chvilku ji celou rozcupuje a bude po pelíšku :-D
  - - - - -
  OL: Jejda, děkuji. Škoda, že není nějaká psouní soutěž krásy! :-D
  29.2.2012 12:58Bubo
  OL...., jak píšeš a patlání celého těla u procházek psouna, on je nějaký nemocný, nebo psouni, než jdou ven, se mají něčím preventivně postříkat, aby něco nechytli...

  Tak, jak čtu , tak z mlsíků je hodně vychvalované od darvina....bych potřebovala radu od chovatelů, co psouníky chovají delší dobu,pozorovali jste, že by se psounovi začli rychleji ke stáří kazit zuby, kdyby třeba dostával ty zmiňované mlsíky 2krát týdně...já totiž stále zápasím s tím, kdy je hranice překrmování a dávání hodně mlsků, když všude pořád vidím větu chcete,aby Vám psoun dlouho žil, nepřekrmujte ho...

  Tak psouní soutěž krásy by šlo vyhlásit, když jsou soutěže všeho možného anebo zajímavá by byla soutěž, o nejšikovnějšího psouníka aneb nejlepší domácí psouní video, ale tam už by to byl nerovný boj, pro ty, co nemají po ruce techniku nebo s ní zápasí...

  Lejdynnka... to je malej piškot

  Jak mluvíte, o té váze, asi jí taky zvážím až se k tomu dostanu,doufám, že mi v té přepravce při vážení nebude sebou házet
  29.2.2012 13:11Markéta
  Bubo: Já veškeré zvířectvo vážím normálně v misce na kuchyňské váze :-) A i myšák to zvládá. Celou dobu, co ho máme si drží 1,2 kg.
  29.2.2012 13:16monika
  Podle mě by stejně nejlepší soutěž nebyla soutěž krásy, ale soutěž o nejmilovanějšího psounky :) My se párkrát s přítelem dohadovali, za kolik peněz bychom teoreticky třeba prodali Ferdu na maso. Neděste se. Byl to jen hypotetický nesmysl. Shodli jsme se na tom, že žádnou částku jsme nevymysleli a to se naše diskuze pohybovala i v milionech. Je zvláštní, jakou cenu může mít pro člověka taková hnědá potvůrka a kolik citů se do nich vejde:)
  29.2.2012 13:16Romeo
  Bubo..jak píšeš OL...tak není nemocný...ta věc jak píše OL se používá , když jdeš třeba ven s psouníkem , tak aby nechytl nějaké klíště nebo nemoc , když není očkován
  29.2.2012 13:20Markéta
  monika: Myslíš, že by se to dalo poměřit, který psounek je nejmilovanější? Jaká by byla kritéria? Jakože kdo by ho za kolik prodal na maso??! :-D
  29.2.2012 13:41monika
  Markét, ber to s rezervou :) ale je zvláštní uvědomit si, kolik to zvíře stojí (a přijde nám drahý, na to, že je to škůdce:) a za kolik by ho člověk byl (teda spíš nebyl) ochoten prodat na maso :))))
  Je pravda, že vyčístlit to částkou by bylo takové poměrné by mohlo být relativně objektivní :)
  Samozřejmě, že kdyby někdo přišel v reálu a nabídl třeba několik mega, s člověkem by asi taková nabídka zamávala :) Nicméně člověk si stejně řiká, že by to neudělal ani za hodně mega a bez nutnosti do konce života chodit do práce :) Jasně, že jinak to člověk vidí teď a jinak by to viděl možná v reálu a třeba by i člověk pár mega slevil :)) Ale jen tak k zamyšlení mi to nepřijde špatný :)))
  29.2.2012 15:47Ales
  Monika...já jsem v tomhle asi nekonečně naivní a romantický, ale když bych miloval kohokovil a to i psounka, tak bych ho neprodal za nic na světě...asi i kdyby mi někdo nabízel 100 mega a nemusel bych už nikdy nic dělat, tak vědomí, že jsme se a i někoho dalšího zaprodal a udělal mu zle, by mě pronásledovalo pořád dokola...to budu radši pořád chodit do práce a nadávat, že to musím dělat...:)
  29.2.2012 15:58Bubo
  Romeo... OL, co konkrétně se teda používá,když se jde s psouníkem ven, musí mi to předepsat vet. nebo je něco volně prodejného třeba ve zverimexech...
  Tak zatím jsem byla s malou jen na zahradě, ale člověk nikdy neví...

  Markét...když vidím fotky ostatních v albech, jak dají své psouníky do misky u váhy a oni v pohodě sedí, to jsem už zkoušela,moje jde jedině, jak to popisoval někdo tady zvlášť přepravka a pak s psounem, odečet....a to ještě má na přepravku silnou averzi, že s ní vždy rumpluje...takže to bude vážení nevážení...
  Já mám obavu, že při 8 měsících už má malá víc, než má mít

  Tak to mě nikdy nenapadlo, za kolik bych byla ochotná prodat psouníka...,ale člověk si udělá pouto už po dnu, mi když jsme pořídili s přítelem malou, tak babi, která s náma bydlí neunesla pořízení malé, když jsme nebyli doma ,vzala paragon, který ležel na stolku, sehnala si odvoz a malou vrátila, /se divím, že jí vzali zpátky/,co myslíte, že jsem udělala, celou noc jsem nespala a hned jsem ještě 15 minut před otvíračkou přijela k obchodu a modlila se, že si jí za ten den nikdo nevzal,malá mě hned poznala, protože vydala ten svůj radostný povyk a prodavačka zrovna říkala,že už nějakej pán říkal, že si pro ní odpoledne přijde, ale naštěstí to byla mladá holka, když viděla, co jsem pro ní udělala, tak mi jí dala...zní to neuvěřitelně, ale bohužel se to stalo...
  - - - - -
  Takže doteď mám výčitky, že malá musela tímhle projít, jen proto, že nám s přítelem babi přerostla přes hlavu.. teď občas něco zkusí... ale vidí, že mi s přítelem žádné zvíře nedáme a co udělala přehnala
  29.2.2012 16:16OL
  ještě jak bylo psounku málo,jsem telefonovala,že je ve spektru v pruhonicích psounek za7 500 a že prý at si ten dotyčný co ho koupí připraví dalších 70 000 na nábytek.----na nemoc to nepusobí jen na ty mrchy.já mám rekord.olina chytla12:ale vubec si nedovedu představit když budu chodit ven je neustále patlat.a romeo,nepujdeš s něčím k doktorce?se zeptat jestli je proti laptospiroze očkování.od jiného doktora nechci nic slyšet.a co by ještě kromně této nemoci mohli chytit?moji jsou přecitlivělí.lauru ofouklo a hned byla nemocná
  - - - - -
  prý se kromně toho pudru na psouny nic nesmí,je ve zveráku.ani obojek,nic.jak se to přesně používá si musím promluvit s d. asi ji navštívím.se drbou,měli lupy a olina má cosi podivného v kožichu.vypadá to jako lupy ale je toho víc na jednom místě
  - - - - -
  teda myslela jsem že napatlu spodní část těla ale ve zveráku mi prodavačka řekla že musím i vrch jinak prý to skočí na neošetřenou část těla.já sem myslela že když to klíště ucítí tak uteče
  29.2.2012 21:07monika
  Aleši, to co popisuješ, to je právě ono :) Nekonečně naivní a romantický. Taky si myslím, že bych ani za 100 mega tohle nikdy neudělala. A jsem pyšná na tohle bláznovství :) Asi jsem cvok.

  Bubo, s naší babi taky málem šlehlo, když jsme si za 7 000 koupili Oskara. (jednou byla ve zveráku s náma, když jsme ještě nebyli rozhodnutý jestli si ho koupit, nebo ne, babi furt řikala, ať si ho nekupujeme. Asi doufala, že když nebude psoun, že bude pravnouče) Když jsme ho pak už měli, musela to vyprávět po celé rodině, protože všichni věděli (a mnohdy pohoršeně) řešili, proč jsme si radši nevzali od někoho zadarmo třeba kotě :)

  Jinak dnes se Boženka třikrát počůrala po bytě, přitom to nikdy nedělala. Tak nevím, jestli dělá naschvály, nebo jestli není nastydlá. Doufám, že jen to první a že ji to brzo přejde. Protože jedno čuně nám doma stačí