od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2012
 • Zobrazuji 242 zaznamu.
 • 1.7.2012 00:50Nazgul
  Káčula: To mě mrzí :( José to měl stejně - vyhublý na kost, sešlý věkem, vetšinu dne prospal, ale držel se.
  1.7.2012 09:23Jana
  Ahoj všem, prosím o radu. Naše myška je tak poslední týden hrozně náladová... chvíli se mazlí a z ničeho nic začne vřeštět a mlátit nás... Zdá se mi, že má nějakou nateklou buchtu... Mohla by to být říje?
  1.7.2012 19:47Markéta
  Jana: Jj, mohla by to být říje :-))
  1.7.2012 20:57Jana
  Markéta: Tak to mám radost:D Zatim to docela jde ale asi začnem chodit v oteplovákách:D
  2.7.2012 23:08Mišel
  Ahoj,
  mám psounici v kleci a chtěla bych se zeptat těch, co používají akvárko, je to dobré? Protože psounice dělá občas strašlivý rámus a spolubydlící z toho asi nebudou nadšení, třeba do vedlejšího pokoje to je nehorázně slyšet. Jinak miluje gumovou lištu před koupelnou z čehož nejsem příliš nadšená:-( Předem děkuji za rady :)
  3.7.2012 08:41monika
  Ahoj Mišel, vítej :)
  S hlukem psounů se potýká skoro každý :(
  Někteří lidi to řeší instalací plexiskla nebo nějakých desek ke kleci, možná by bylo pro tebe efektivnější a lepší, než akvárko. Zamezíš tím i nepořádku kolem klece. Taky psounice nebude moci po kleci šplhat a neublíží si.
  Myslím, že většina lidí, co sem chodí má pro psouny spíš klec nebo vlastnoručně vyráběné příbytky ze dřeva či překližky.
  V akvárkách se to víc zapařuje a více se tam drží smrad a přeci jen údržba akvárka, vymývání a tak. Je docela riziková na poškození.
  Jak máš starou psounici? Máš ji samotnou? A jaké máš spolubydlící? Ty ji máš někde na koleji?
  3.7.2012 17:27Mišel
  Ahoj Moniko,
  psounici jsou 3 roky a mám ji z útulku. Její pán se stěhoval a nemohl si ji vzít s sebou, tak jsem se ji ujala, jelikož majitelka útulku ji chtěla dát do dobrých rukou a ne někomu, kdo ji někde prodá nebo tak něco a vzhledem k tomu, že v útulcích vypomáhám, tak mi ji svěřila.
  Ale je to tedy fakt číslo :-D už jsme si na sebe hodně zvykli (když jsem odjela na terénní cvičení a přítel ji den a půl hlídal, tak jsem ji po návratu doslova skoro radostí snědla :-D) a je to můj miláček, přesto jak mi někdy umí vytočit nervy, ale už bych si život bez ní nedokázala představit :-)
  Mám ji samotnou ve velké kleci (jinak běhá po našem pokoji a chodbě s kuchyní), ale má ještě spolubydlící moje zlatíčko potkanici :-D (takže s ostatním hryzáním mám spoustu zkušeností) a bydlíme na privátu ve vlastním pokoji, ale přesto kousání mříží je do vedlejšího pokoje nehorázně slyšet, takže s tím musím něco udělat:-(
  Ráda bych ji tam klidně namontovala to plexisklo, jenže nemám nejmenší tušení, jak na to a vůbec ani kde bych ho vzala za rozumnou cenu, takže zatím přemýšlím spíše nad akvárkem.
  Ale kdyby byly nějaké rady ohledně toho plexiskla, tak bych je jedině uvítala....koupila jsem speciálně pro ni velkou hezkou klec a nerada bych ji dávala pryč:-(
  3.7.2012 18:28monika
  Snad někdo poradí :) To je super, že ses jí ujala a máte se spolu dobře :)
  Nechceš se někdy zaregistrovat a nahrát nám fotky rošťandy? Povolím ti alba ;-)
  3.7.2012 18:40Mišel
  Monika: to bych mohla, ráda se podělím, máme spousty fotek...je tááák roztomilá :-[
  4.7.2012 09:47Jindra
  Mišel: Oni si tak někdy brnkají o kovové předměty a tím si brousí zoubky.
  Pokud chceš s tím plexisklem experimentovat, tak jsem kdysi dělal křečkům plexisklo z takové té fólie, kterou překrejvají v bille vystavené letáky před obchodem. Pro psouna to asi bude dost tenké, takže to dost rychle poničí, ale na vyzkoušení dobré.
  4.7.2012 15:19Janina
  Chtela jsem se zeptat :( mame psounka mesic a celkove by mu mely byt 4 mesice.... Ze zacatku bylo vse v poradku. Nekousal a tak, ale tedko to zacina s nim byt opravdu tezke :( navstevy uplne nesnasi, vetsinou je pokouse, kdyz ho pustime z klece po delsi dobe ( kdyz prijdeme z prace a tak) je spis agresivni :( . Je leto a tak ho chceme brat na chatu ale dela tam samy neplechy, bobky nechava po cely chate a leze tam kam nesmi, ale neni sance ho to odnaucit :(( nevime co s nim :(
  4.7.2012 15:32monika
  Ahoj Janino, vítej!
  Je mi líto, že se tolik lidí před pořízením psouna se o těchhle věcech ani nedoví, protože to co popisuješ je celkem standardní chování psounů, které zná skoro každý, kdo tohle zvíře má a přivádí občas k šílenství nás všechny. Psoun prériový je obvykle i psoun zlobivý
  K návštěvám ho nesmíte vůbec pouštět. Bude je kousat nejspíš celý život, psouni jsou teritoriální. Samičky jsou trochu tolerantnější, ale většina samců by návštěvy nejradši roztrhala.
  Co se týká zlobení: psoun není pes, aby někde ležel. Je to hlodavec a je třeba k němu takto přistupovat, že poleze, kam nesmí. Psouni výšky milují. Je na vás, jak jste schopni mu zajistit dostatek pohybu a zároveň minimalizovat škody a nebezpečí, aby si neublížil.
  Zkuste ho zabavit, dát mu věci, které může cupovat, mají rádi například kartonové krabice, tím na chvíli přestane zlobit a zabaví se kousáním toho, co může.
  Jsou chytří, některým lidem se podařilo psouny do určité míry trošku vychovat, jiní lidi tě budou přesvědčovat, že psoun se ničit neodnaučí a vychovat nedá.
  A pokud vás kouše po delší samotě - nemůžete se mu divit, jsou to společenští tvorové a být sami zavření v kleci jim nesvědčí. Ale je třeba si zase vše nenechat líbit a když vás kouše, tak ho třeba trošku okřikněte a štípněte, aby mu to bylo trochu nepříjemné a uvědomil si, že to nesmí.
  Přeji vám hodně trpělivosti...Většina psounů se věkem zklidní a zlobí míň, ale to trvá obvykle pár let.
  Co poradí ostatní?

  Doporučuji nastudovat tenhle web, obzvlášť tuhle stránku, bacha na pády, kabely a lezení...jsou horzně hloupí a sebedestrukční:
  https://www.kralici.cz/psouni/pages.asp?f=vychova
  4.7.2012 15:55Simča
  Janina - já bych se přikláněla hlavně k tomu, že nechtějí být sami. Chce to být s ním co nejvíce. Většina z nás má byt uzpůsobený psounkům...u nás jsou zadělané škvíry za nábytek, lednici, pračku, sporák... Psounek má v bytě svá místa se svými "hračkami" krabice na trhání, kus staré matrace, papírovou roli od koberce, dutý kmen ap. Sice byt nikdy není uklizený na 100%, ale to snad s psounem ani nejde.
  Puštěný psoun se musí stále hlídat, jsou horší než děti.
  Naše Piškota umí přiběhnout na zavolání (venku to nefunguje), moc dobře ví, že "kšššc" znamená, že něco nemá...ale poslechne jen občas a občas mám pocit, že si ze mě opravdu dělá legraci.
  K té chatě....oni stále něco zkoumají ...jsou děsné zvědavky. A jakožto hlodavci...hlodají. My ji tam musíme také hlídat víc než doma.
  4.7.2012 17:27Mišel
  Jindra: Určitě bych vyzkoušela třeba zase na něco jiného k ochraně, pokud to rychle zničí, aspon by se zabavila na chvíli :-D víš, kde by se daly sehnat a případně, co by mě to stálo?
  4.7.2012 19:17Roman
  Janino, to co popisuješ, je normální psoun. Ty se musíš přizpůsobit jemu, naopak to nefunguje. Je to divoké zvíře a dělá si vše po svém. Prostě miláček, kterého mazlíš s nožem v ruce. :-)
  4.7.2012 19:42Barča
  Máme psounka od soboty, už si na nás docela zvykl, nechá se pochovat a nechává se rád drbat :) Ale neustále kouše klec a nějaké "fuj" na něj vůbec nezabírá. Už se mu z toho na čumáčku dělá lysinka. Poradíte, jak ho to odnaučit?
  5.7.2012 20:45Markéta
  Balísek byl dneska nedopatřením celé odpoledne sám puštěný v bytě. Přísahala bych, že jsem ho zavírala.. Asi špatně :-) Ale je to miláček, v podstatě nic neprovedl :-) A jak si spokojeně hajal v ložnici na posteli, když jsme se vrátili! :-))
  6.7.2012 09:30monika
  Markéto, už dlouho tě podezřívám, že to, co chováte, není psoun :)))
  Ještě, že vše dobře dopadlo! :)
  - - - - -
  Se musim smát, když si představim, jak si psoun otevře klec a jde si lehnout do lidské postele :)))
  My párkrát taky někde našli myšáka, když jsme ho špatně zavřeli. Ale v posteli asi nikdy :)
  6.7.2012 10:39Ales
  Monika...a to ja ty moje taky jednou nacapal v pelechu:)...a jednou vedle pelechu, ale dali si tu praci a odstehovali moji perinu vedle postele na zem a tam se do ni zavrtali:)
  6.7.2012 19:07Markéta
  Monika: A když ti řeknu, že to dnes udělal znovu?? :-))
  - - - - -
  A to jsme byli pryč jenom tři hodinky! :-)
  7.7.2012 11:35monika
  Já to říkala příteli a ten řikal, že Ferda byl taky párkrát v posteli, když jsme přišli domů. Oni prostě jdou tam, kam se jim líbí. Ferda občas ale nezapomněl označit zoubkama nějakou tu věc v bytě :)

  Ballísek se tedy naučil otevírat klec, nebo jste ho zapomněli zavřít?
  8.7.2012 01:20severka86
  Poprosim vas o pomoc. Syslikovi sa spravila nepekna rana na labke, mate s tym niekto skusenost? Fotky v albume...
  8.7.2012 09:56OL
  psouni hospodařili se synem týden sami.sedačka úplně rozhlodaná,zas budem muset navštívit výprodeje.a jak tu psali,zadělat škvíry,já nemám nikde nic zadělané,nevidím důvod proč by nechodili za pračku a za sporák,moji zjistili že tam není nic zajímavého tak tam nechodí a když někam vleze tak zas vyleze,ale mám ke sporáku a lednici šnůry obalené h. krkem,jen bacha na tu díru pod záchodem ,se chup propadl do bytu pod námi.když se zajistí elektrika nemusí se hlídat.
  8.7.2012 11:33Simča
  OL - u nás máme sice šňůry také v husích krcích, ale Piškotu to strašně láká a zvládá je rozhlodat :c(A to docela rychle. Takže máme škvíry za sporák, lednici, pračku, obývací stěnu....raději zadělané. Nejde o to, že by nevylezla...stačí zavolat a je u nás.
  8.7.2012 12:48Nazgul
  saverka86: A co na to veterinář?
  8.7.2012 19:15OL
  a ještě jedna věc.komu vadí bobky by si psouna neměl pořizovat.moji zvlčeli,matýsek chytil nový mores,už má 3záchody,nový pod sedačkou,a laura se vykálela v rohu obyváku.můj mi minulý víkend telefonoval,olina přišla za ním do postele,vychcala se uprostřed a udělala 6bobků.ale srandoval,no co se dá z nemravnou olinou dělat.v jejich pokoji je ůplná hrůza seno,jídlo rozházené,se vůbec nemůžu domluvit z bytem,on tam 8dnů nikdo nezametal.-----simčo,moji přijdou jen na mlaskání,ale já je vlastně ani nevolám,dobrůtku položím do misky
  - - - - -
  nevím co lauře miska vody udělala,hrabe do ní,jako do všeho a dělá binec.šli bysme ven ale ti odporní klíštové číhají tak budem raděj oxidovat doma a válet se v posteli
  8.7.2012 19:55Markéta
  severka86: To vypadá podobně jako to, co má náš Bally - na prstě na přední tlapce se mu udělalo bebino, vždy jsem to vydezinfikovala, zatáhlo se to, ale po pár dnech si to zas rozškrábl.. Pak mu to začalo hnisat, museli jsme na veterinu. Dostal na to další dezinfekci - nevím teď název, ale byly to černé kuličky, které se po aplikaci na ráně slily a udělaly tam vrstvu, a pět dní po sobě jsme píchali injekce - Baytril. Moc hezky se mu to uzdravilo, ale před pár dny si ta zas rozedřel..
  9.7.2012 06:21severka86
  Markéta: a ked si mu to vydezinfikovala, nelizal to? ako dlho to ma? Ja mam 3 sysle, vyse 2 rokov a toto sa nam stalo prvy krat..
  9.7.2012 20:15Markéta
  severka86: Já mu na to dávám dětskou dezinfekci, která neštípe, tak si to nelíže. Už to má s přestávkou několik týdnů..
  11.7.2012 10:26monika
  Ahoj lidi.
  Když nám druhý týden v červnu hlídala psouny jedna chovatelka z PLzně, divila se, že naši psouni jsou do jídla takoví hrrr....
  Naši psouni dostávají jen trochu zrní každý den (někdy jim dáme max 2-3 x denně třeba menší lžičku). Ale mají prázdné misky a neomezeně mají pouze seno a zeleninu, párkrát týdně mají čerstvou trávu.
  Taky se divila, že mají naši psouni tak pěkný kožíšek.
  Své psouny krmila tak, že psouni měli plné misky směsky zrní, prakticky neomezené množství a vůbec na to jídlo ani neměli chuť, jak byli přežraní. Zeleninu nejedli vůbec, trávu taky ne.
  Před pár dny mi psala sms, že upravili stravu, jak jsem jim doporučila a že se jim srst téměř okamžitě zlepšila, dříve měli mastnou, teď mají prý oba jejich krásné kožíšky a zrní dostávají jen malinko a jsou prý celkově vitálnější. Změnu prý začli pozorovat snad po týdnu.
  Měla jsem radost, že mají radost, že jsem jim dobře poradila a že se jim to osvědčilo :)
  - - - - -
  Severka, to, co máš v albech jsou syslové Richardson? To nejsou psouni, nebo ano?
  Jsou krásní...s bebíčkem - snad pomůže roztok, co doporučila Markéta (Dettol 0,2 %)
  11.7.2012 20:55severka86
  Monika, to sú sysle Richardson :)
  Markéta - aj tvojmu drobcovi sa to spravilo? Ja mám dezisan, používam ho pri čistení klietky na dezinfekciu skiel.. je určený aj pre ošetrenie zvierat, tak tým mu to rozmýšľam strieknuť. Zatial som mu s tým nerobila nič, zdá sa mi, že sa mu to stiahlo trošku a hlavne že žerie aj tou labkou, nechráme...
  12.7.2012 21:29Markéta
  severka86: Jemu se to vždycky během pár dní krásně zatáhne, hojí se to moc hezky, jenže si to už několikrát znovu sedřel..
  12.7.2012 22:46monika
  Tak tu máme asi zase říji, nebo nevim, co se děje. V kleci to pištělo, tak jsem postele vylezla kouknout, co se děje. Vypustila jsem je oba ven a Oskar se do mě pustil. Ještě, že zrovna nemá horní zuby, protože mě zmaloval i bez nich pěkně. Byla jsem jen ve spacím, takže jsem toho na obranu moc neměla. Boženku jsem na noc zavřela do koupelny. Na Oskara zítra beru rukavice. Možná se pohádali a vylil si to na mě. Při tom, co mu Boženka dělá, se mu ani moc nedivím. Tak jsem ho v návalu vzteku nezmlátila a jen zavřela, i když to teda ve mě vře pořádně, vzteky se klepu. To sou zvířata za všechny prachy
  12.7.2012 23:07Mišel
  monika: Jejda....sice neznám, jak to vypadá, když se do tebe pustí psoun, ale občas mi stačily náznaky moji Boženky a pokud si ještě byla jen ve spacím...auuu :-(...a stačilo když jsem byla párktát kousnutá.....jinak jsi celá a živá:)?
  - - - - -
  monika: To na mě zase nedávno v noci shodila potkanice Jimminka lampičku a to přímo na hlavu, když mě to probudilo, tak mě to celkem naštvalo, docela to bolelo takhle v noci a ve spánku...:-D
  13.7.2012 07:37monika
  Jsem celá a živá, rány jsou jen malé a tenké, protože měl jen jedny spodní zuby. Kdyby mu nedávno nevypadly horní, tak bych vypadala asi pěkně. A jak u toho vřeštil, když byl zlej. Aleš mi ale psal, že si myslí, že Oskar je nervní právě proto, že mu rostou zuby nový, prej se podobně choval Bubáček, když ho hlídal. Já zažila trochu smutný psouny, když se jim zuby kývaly, ale že by byli nervní při dorůstání nových, to se mi stalo prvně. Tedy pokud je příčina v zubech a ne někde jinde
  13.7.2012 10:59OL
  kdysi to přišlo na dandu už v srpnu.měl předčasnou říji.oskar je mladý proto to má tak rozházené.žádné zuby.matýsek bylpřed loni hodný jen 2měsíce,ted jsem zvědavá kdy ho to zas popadne.ale zatím si užíváme je rozkošný.spávám s věrnou laurou,ta se z postele nikdy nehne a s matýskem.olině asi vadí že se hýbám a ruším ji tak spí na sedačce v přikrývce sama.ty dvě potvory jen hledí kde by co zničily,on má za úkol se mazlit.ale až matýsek začne zuřit,už má dopředu odpuštěno.se s tím nedá nic dělat.on je ted tak rád,nemůže se vymazlit.ale jeden zvyk má odjakživa,nerad se nosí i mazlí v náručí.to se mele a je mu to nepohodlné.předevčírem zbaštil celý mléčný klásek. ty dvě mu pomohly ale jen trochu.sem včera mazala koupit další.já z nich mám takovou radost........
  13.7.2012 13:47Simča
  monika - Jsme na tom podobně. Piškotka je již dva dny pěkně náladová a začínáme s novou říjí. Takže se psychicky připravuji na její celonoční řádění . Měli jsme mít dovču, ale takhle ji tatínkovi nechat na hlídání nemůžu...doufám, že jí to brzy přejde.
  14.7.2012 11:45Simča
  Tak včera večer již byla hodně neklidná, lítá po bytě jak splašená...chodí se jako mazlit, ale hned piští a škrábe a štípe zuby :c( Jedině od manžela se nechá drbat na zádech, asi ho má za samce....ale stejně u toho nadává. V noci chvilkama spala a pak se snažila probourat z klece...klec je u nás v pokoji, takže jsme dnes opravdu, jak rybičky.
  14.7.2012 12:08Ales
  Simca...tak to vypada, ze je ponekud roztouzena:)...ma vsechny priznaky:)))
  15.7.2012 13:23monika
  V pátek večer tu neregistrovaný uživatel ,,MON" napsal, že psouni mu zničili život a všechny tu urážel. Některé reakce byly ostřejší, tak jsem je schovala, stejně jako ostrý vulgární vzkaz od tohoto zoufalého člověka.
  Nevím, kolik je vaší dceři. Představila jsem si zranitelnou dívku v pubertálním věku, která má možná i jiné problémy, protože pokusit se o sebevraždu kvůli zvířeti mi přijde přehnané (ačkoliv vím, o čem píšete, protože sama jsem žila s psounem v říji). To, že se někdo pokusí o sebevraždu je moc smutné. Ale psouny z tohoto vinit NELZE, dcera má zřejmě ještě nějaký jiný problém a k sebevraždě zřejmě měla sklony. Uplně každý člověk se za život potýká s různými sračkami, ale na život si šáhne jen málokdo. Předpokládám, že to potvrdí i její psychiatr a nebude vám tvrdit, že za to můžou psouni či návštěvníci těchto stránek.
  Nezbývá než vaší rodině popřát, ať to zvládnete, hlavně ať dcera nemá doživotní následky. Přeji vám rovněž štěstí a ať vás přejde ta zloba. Váš vztek je přirozená reakce. Chápu, že teď to vidíte asi jinak, ale psouni a ani návštěvníci tohoto webu za vaši situaci opravdu nemohou. Problém bude jinde a přeji vám, aby jste ho společnými silami vyřešili. Pokud potřebujete vyřešit situaci s psounem, ještě nám prosím napište, možná by se ho někdo ujal. Možná by se ho někdo ujal i dočasně, dokud se vaše dcera nezlepší. Pokud je něco, co pro vás můžeme udělat, tak prostě napište, jsou tu super lidi. Nebuďte ale prosím hrubý/á a neurážejte tu nikoho. Protože nikdo z nás za vaši situaci opravdu nemůže. Nicméně jsem vaši zkušenost napsala do odkazu chov a rozmnožování, kde je celkem detailně vypsáno, jak je to s psouny někdy těžké. Snad to poslouží jako varování všem citlivějším lidem a lidé se sebevražednými sklony si pořízení psouna si někdo rozmyslí.
  15.7.2012 18:49OL
  nemělo se to mazat,já nevím o čem byla řeč.nemělo by se tu mazat nic.by jsem si to ráda přečetla.ale bohužel je tady jeden smutný fakt že tady na nějaký článek reagují lidi,co se jich to vůbec netýká.a neměli by vůbbec reagovat.
  15.7.2012 18:58Ales
  Ja jsme to cetl a konzultovali jsme to s Monikou, zda mazat nebo ne a jako administratori s jistymi pravomocemi jsme dosli k nazoru, ze bude lepsi to smazat.
  15.7.2012 21:35OL
  ale já mám taky právo si,i když vám se to nelíbí přečíst.at mi prosím ten komu to smazali,to napíše na zprávu,at vím o čem je řeč,a co prý ´´ostře´´reagovali,at si z toho nic nedělá,tady je pro některé normální slovo urážkou.jak se do mně larka pustila,fakt,mi moni,jako¨¨ super návštěvník psouních stránek¨¨nepřijde.
  15.7.2012 22:47Ales
  OL...asi jsem to napsal trochu divně...vůbec jsem tím nechtěl říci, že se jako administrátor chovám a budu chovat panovačně a dělat selekce jen toho, co se mi líbí, aby bylo po mém...to rozhodně ne. za celou tu dobu je to druhý příspěvek, který byl skryt, co si tak pamatuji...ten jeden, co jsme schoval, byl mám dojem dokonce jakýsi podivný sexuálně laděný přípěvěk jako od zoofila...dost divný...a ten, co je skrytý teď, tak byl také trochu podivný a rozhodně to není věc na veřejnou diskuzi...pokud to dotyčný či dotyčná bude chtít napsat, ať ti napíše soukromě, ale tohle není vhodné probírat tady...ani pro jednu ani pro druhou stranu...kdyby to nebylo vhodné, nebylo by to skryto, to mi věř....viš moc dobře, že se to dějě jen v krajním případě...A:)
  16.7.2012 12:52OL
  jenže.....ten dotyčný,jestli mu tady ponadávali sem už nepřijde.ale fakt,že monika to hezky vysvětlila a tam,moc hezky napsala.jak ´´oskar poskakoval v přenosce´´--bezva.matýsek jak býval v přenosce když sem umývala zemi se nezlobil,jen cvakal,chřestil,protestoval když sem se k němu přiblížila
  16.7.2012 13:00Mišel
  Co všechno může znamenat, když se psounici naježuje srst? Občas to dělá a pak vypadá jako medvídek, ale nijak zvlášt to její chování nemění:)
  17.7.2012 01:12OL
  uf......jsem chudáka matýska skopla z postele......dnes to fakt bylo tvrdé....že si ho podám,ale se přede mnou skoval,chudák.olina moc dobře ví proč se mnou nechce spat......
  17.7.2012 08:26monika
  OL - Nechceš jim dát vedle postele nějakej změkčovač pádů? On by jednou nemusel dopadnout ten pád dobře :(
  17.7.2012 10:05OL
  už mi odpustil,ještě sem hledala olinu nespala v přikrývce,ustlala si v koupelně v kbelíku na prášek,bylo tam položené něco na praní.nikdy tam nebyla.když sem přišla už trůnil v posteli a čekal na škrabkání.si psouny vždy nasměruju aby spali v horní části postele,a během noci putují po celé posteli.včera sem je vykoupala.ty dvě se nekoupaly od té plísně a matýsek jak to byl u té d. na hurce.jedli broskev,a olinka asi z ní,chytila prujem.sem ji na2hodky zavřela do přenosky vykoupala a už byla v pohodě tak sem nešla k d.,to bylo uplněprve co je u mně. jsem úplně spokojená.mají nádherné kožichy.vidíš,já krmím vším možným a mám psouny s nádhernými kožichy.a ted ještě krmím nějakým hnusem.sem chtěla at mi ten muj,přiveze nějaké krmení z německa,a koupil nějakou podle mne levnou směs zrnin,i s těmi zelenými válečky co nejedí.a ono to kupodivu mizí.a ještě jim chutná,sem jim brzy ráno šla natrhat,aby mne nikdo neviděl,zrní rovnou v kláskách.a doporučuji mléčné klásky.
  17.7.2012 11:37Mišel
  Nechápu lidi, proč si myslí, že tím, když uhodí zvíře, si to zvíře všechno uvědomí a pochopí to:-(.....já jsem ke své Božence tak milá, jak jen můžu a ona pak je hodnoučká a je vše ok a stačí, aby ji někdo nesmyslně za něco dal přes čumáček a pak mi visí na ruce, protože se chce bránit....takže děda už ji nemá hladit, když přeci psoun nechce hladit, tak proč by ho měl člověk hladit? Pak člověku ukáže, že nechce hladit a dostane za to přes čumák?! Nepochopím....ale mojí Božence nebude nikdo dávat přes čumák!! Mrzí mě, že lidé nechápou, že zvířata se nemusí bít, aby byla hodná:-(((....je to škoda
  17.7.2012 14:27Jitka
  ahojki děcka :o)
  tak jsou tu prázdniny a doba dovolených.já zatím nikde nebyla a asi taky nikam letos nepojedu.Klasika první důvod-asi mi to nevýjde,snad jen nějaký week a druhý a podstatný neumím opustit ty moje myšáky :o/
  jinak novinky ode mě.Frenky konečně trochu přibral,současně váží celých 760g :oDD v jednom roce,malý teda zůstal,ale je ho všude plno.Na to jak byl vyžvýkaný a měl necelých 400g paráda.Už má i břišní faldýnek :oDD Neustále po mě skáče,visí na noze a dožaduje se něčeho k snědku.Emi taky tak trochu přibrala,současně má 980g.Oba jsou teď na vrcholu aktivit a nějak trávit čas v kleci se jim rozhodně nechce. V těch největších vedrech chvilkama leželi rozplajzlí,ale většinou to bylo o tom,že krabice jsou teď pasé.Momentálně se zajímají o koberec.Moni pak hodím do alba fota,tak můžeš dát do demolic :oDD škody jsou zatím pro mě pod skřínkou s jídlem v předsíni pro ně a myšáka nepodstatné.spíš mě trápí úbytek koberce u vstupu do obýváku,protože je to viditelné :oDD a hlavně v prahu mám z obýváku do ložnice vyvedený koaxial,včera sem jej musela zaizolovat prevetivně ať nedojde na škodách na kabelu a hlavně na mých miláčcích.jsou rychlí :oDD kousek bužírky stihl zmizet,a to sem doma všechno poctivě zamotala do krků,stále mě překvapují :oDD
  po jizvách co mám na kolenech z náhodných kousanců,se frenky zaměřil sem tam na ruky,ale jen když vidí,že v ruce nic nemám a nic nedostane-vyčůránek zkouší, včera mě kousl při muckování do nosu.naštěstí díky mým reflexům spíš nos jen zuby lízl :oDD jinak je ale v pohodě,oproti tomu,co bylo,z klece už normálně vylízá,když má náladu tak se tulí,ale dlouho nevydrží.emi je větší mazel.
  kolegyně mě považují už za blázna,protože emi nejraději večer usne když ji hladím na bříšku a zpívám jí ukolébavku z adely (ještě nevečeřela).taky sem si pořídila fotoalba kde sem si dala jen jejich fota a ted sem si naposled udělala radost tím,že mi z jedné print foto prodejny dojde domů hrnek a klíčenka s jejich fotkou
  - - - - -
  jinak mišel.já taky neuznávám bití zvířat-jakýkoliv.u zvířete se tím ztratí důvěra,já bych na to neměla ani srdce a žalůdek,ale něco jiného je lehké plácnutí nebo spíš u mě je to přejetí čumáku psouníka.emi třeba už ví,že jak jí jemně plácnu přes čumák nebo jen vidí prst,má přestat bušit do dveří což pravidelně dělá,nebo rvát koberec.je pravdou,že sotva se otočím a vidí,že kontroluju frenkyho už se k tomu vrací :oDD spíš však kladu důraz na okřiknutí fuj emi (frenky-i když ten je spíš bohém :oDD ) či plácnutí rukama

  a k tomu ježení.u mě jsou myšáci naježení bez změn chování jak zrovna rozlepí oko.vypadájí jak dvě kuličky z gremlins s polozalepenýma očima :oDD
  17.7.2012 17:04OL
  mišel,a kdo bije zvíře?---------a matýsek,jak byl posledně u d. vážil 1100g.,mně se i to kilo zdá málo.já by sem ho ráda viděla kdyby měl kilo a půl,ale ch. říkala že má i tu hlavu drobnější,já s něho obříka mít nebudu. a furt šmejdí,hýbá se,neposedí,i když měl tu nemocnou nožku,s bolestí ale furt šmejdil,neposeděl a d. prý ho mám zavřít,ale nezavřela sem,on by mlátil do klece.
  17.7.2012 19:24Mišel
  Jitka: jemné plácnutí určitě občas neuškodí, ale když jsem viděla, jak se děda naštvaně napřahuje na moji Boženku (zvlášt když si hrabala a to nechce hladit od jiných než ode mě) a dal ji silou přes čumáček, tak to u mě určitě v pořádku nebylo a že to neudělal poprvé, ale dnes jsem to viděla na vlastní oči a to nepřipadá v úvahu....samozřejmě Boženka ztratila důvěru k ruce a pak se mi do ní celkem zakousla, ne nijak moc, ale týdny se k ní chovám tak, aby kdokoli k ní mohl dát ruku a ona neměla důvod kousnout a pak dostane párkrát od dědy a musím začít znovu...ted trochu chodí a pokousává do ruky, ale už to nedělala....prostě to o co se snažím, mi někdo chvilkově naruší s tím, že to zvíře pochopí když dostane, ale co jsem pochopila já, tak psouni nebo tedy aspon Boženka naopak když dostane náhodou od někoho tak naopak útočí:-( Takže všeho s mírou. Děda už je starý, takže mu není, co moc vyčítat, že to nemůže pochopit, tak se ted snažím zamezit tomu, aby ji hladil, když ona nechce. Děda si myslí asi, že to funguje tak: já tě ted chci hladit a ty se musíš nechat, ale tak to u ní nefunguje.

  Koukám Emi bude také pěkná raubířka :)) a gremlins též dobré :-D
  - - - - -
  OL: Pracuji hodně se psy a spoustu lidí bije a týrá jak psy tak i jiná zvířata:-(....
  18.7.2012 08:27Jitka
  tak sem včera znemožnila emi zvětšování díry v koberci u vstupního prahu do obýváku klasickou látkovou páskou na koberce.Takže nemůže pokračovat ve svém náhodném viditelném díle.Sice z toho mám radost a nevypadá to ani moc škaredě,dokonce sem se přiblížila i odstínu koberce a prahu,ale moc tomu šance nedávám.Je to otázka podle mě několika dní,možná hodin, kdy zjistí,že by to šlo překonat okousáním či strhnutím :oDD a třeba to vydrží. Včera sem to chtěla i otestovat jak na to bude reagovat a jak na potvoru byla vzhůru s frenkym jen když sem přišla domů a instalovala to a jak sem šla je pustit, tak byli tuzí a to jim vydrželo i přes noc.Tak uvidíme dneska :o) - že sem na ten nápad přišla až jak započala dílo,teď už vím,že to musí být preventivně,tak sem to dala všude tam kde končí koberec a ona se k tomu jeho koberci může dostat :o) pořizovací náklad páska 10m - 89kč (dělají se různé odstíny).typ koberce:dobře páratelný,spodek tkaný ne flísový.asi si to ze srandy začnu psát :oDD nebo jak budu vkládat fota do fotoalba jako příspěvky demolice napíšu to tam :oDD
  18.7.2012 09:31monika
  Jitko, nedělej si iluze...nevydrží nic :) Boženka si první tři měsíce nevšímala vůbec ničeho a řikala jsem si, jak je to hodný psoun...Teď, když jí vypustim, se na ničení těší víc, než na jídlo :))) Pomazlit se v posteli, ani nápad.

  Ačkoliv....

  Včera přijdu domů. Přítel vzal Oskara na milost, dali pod sebe deku, kdyby to chtěl Oskar počůrat, ať to není v matraci. Ale Oskar byl mazel a vůbec tam nečůral. (ačkoliv dříve mu stačilo 10 vteřin na posteli a měl radost, že ji může počůrat).
  Tak si tam tak leželi. Pustila jsem Boženku a jak to viděla, lehla si taky. Přesto, že ta si v posteli nikdy nelehá, ani tam nevydrží dýl, než 20 vteřin, necítí se tam dobře. Ale asi se chtěla opičit po Oskarovi a hověla si tam asi půl hodiny :) Oskar tam byl celé odpoledne asi od 2 do 5 :)))
  Třeba je to ještě naučíme, že v posteli se nečůrá ani necupuje, ale spinká :) A třeba tam jednou budou moci spát oba i v noci :))) Teď budu týden sama doma, tak to budu asi testovat :))) Ale jak je znám, akorát z toho taky přibydou demoliční alba, až se v noci probudí... :)
  18.7.2012 15:34Jitka
  moni náááhodou musím se pochlubit, že emi jak lítala do koupelny tak vždy musela po cestě cupovat shrnovačky a jak jí to šlo, když jsou ze dřeva že :o) (viz obr v albu),tak sem to pořešila tak jak mi tu kolega vymyslel,na tu shrnovací zavírací hranu jsme natáhli úzkou elektroinstalační lištu, která na to přesně sedla a jak letěla emi poprvé do koupelny po změně a zakousla se, zjistila,že je to jiný plast materiál a ne dřevo a už je pokoj tak dva měsíce.prostě přestala si toho všímat.frenky naštěstí v sobě žádné ničitelské schopnosti nevzbudil kromě plastového dna klece,ale to je o tom,že se chce prokousat a vyhrabat ven.třeba to klapne s tou páskou.mi přijde,že když ji nějak překazím ničení jedné věci najde si náhradu.shrnovačky-krabice-koberec.uvažuju co bude na řadě těď :oDD
  - - - - -
  no nechce se překvapit :oDDD
  - - - - -
  teď sem narazila na fb na tuto nabídku:
  Ahojky, dostala se mi do ruky samička psouna. Je stará rok určitě. Je velmi bazlivá a hryzavá až agresivní. Podle mě už jen do chovu, kdo by měl zájem nechám jí za simbolickou cenu 500Kč, ale na mazlení opravdu nedoporučuju. Zkoušela jsem jí týden nějak socializovat, ale marně.

  kdyby někdo chtěl.....
  18.7.2012 15:49Bubo
  jo, jo taky se ozývám po dlouhé době a čtu, jak naši miláčkové řádí. Tak, jak na malou nemám moc času, jak makáme při rekonstrukci, tak by se strašně a pořád mazlíkala, ale do pračky, do které nesmí se neustále dobývá, tak teda nevím, jak dopadneme, když jednou dvířka nezavřeme, to by mě asi trefilo.
  Jinak ničení, stejná intenzita, ale koberce jsou zarulovaný, tak hlodá vše okolo, ale králinda, mi vadí, že malou bije, pak malá skočí na mě, vleze mi pod tričko a pak už se drží u mě. Začala už i s dobýváním se skrze plastové dno v kleci,což dřív nedělala, takže škrabe a škrabe a svůj domeček zpracovala k obrazu svému, ale naučila se divnou věc už nečůrá na podestýlku, ale zásadně na dřevěný domek nebo kládu, takže pak to smrdí a musím to vzít občas pod horkou vodu....Jinak do postele chce pořád, když je její hodina, tak už rumpluje s klecí, někdy se urazí, zahrabe se do trička a pak dělá, že ke mě nechce....no jako u Vás klasika
  18.7.2012 17:27OL
  moni,mně to přijde divné,že je boženka nerada v posteli,moji všichni vždy všichni postel vyhledávali.matýsek se taky naučil rychle že v posteli je dobře.a dnes do mne žduchal hlavou že chce škrabkat.a když ničí a vemu je do postele zustanou tam,jsou tam rádi.já přemýšlím o té psounce.já by jsem s ochočením neměla problém velice rychle by zjistilaže v posteli je dobře.jen sebojím se,co kdyby jí ta mrcha lauří ublížila
  18.7.2012 17:36monika
  Pro Boženku je postel ztráta času, je přeakčnělá. Ale jak jde čas, mazlí se čím dál víc. Na zádech teda nikdy, ale břichobok házi často :). Asi nemá tu správnou důvěru. Ale nám to nevadí. Jsme s ní spokojený, hlavně, když ona taky :)))
  18.7.2012 19:27Mišel
  Ted jsme zažili něco, co ještě ne a já vůbec nevím, co se děje...Boženka mi normálně vlezla z klece na rameno a najednou se začala hroutit.... a na zemi se plácala, 1 zadní noha ji prostě nechtěla vůbec sloužit, jako by ji půlka mozku na chvíli vynechala nebo si ji hodně přeležela?....pak si ke mě lehla a za chvíli to bylo zase ok....a chvíli na to jsem jí dala namku a ta ji asi zaskočila nebo nevím, protože zbytek vyplivla a šla si sama lehnut ihned do klece....ted už mi tu zase běhá a pořád si u toho pobroukává....normálně si pobroukává, ale ne tak moc...myslíte, že něco není v pořádku? Jsem bezradná....s psouny a nemocemi ještě nemám žádné zkušenosti:-( a poslední den hodně spí i u mě....což nevím, zda se chce tak moc mazlit nebo jestli ji něco netrápí.....v tuto chvíli vypadá v pohodě:) ale jsem usrašená....
  18.7.2012 21:20OL
  a odkud seš,mišel?-s těmi nemocemi,to není jednoduché.-a co si tady myslíte o tom kdyby sem si vzala tu divokou psounku???.píšu si z mojím,a on mi napsal že se nechá překvapit.kdysi nadával jak mu ty dvě něco rozbily a já na to.podívej jak máme krásná zvířátka.to uznal,ale prý´´ale mají zuby´´
  19.7.2012 06:22monika
  Mišel, to je děsný. Ale už tu někdo něco podobného řešil a pak se to myslím neopakovalo. Jeden vet mi řikal, že k němu někdo volal, že psoun panáčkuje a najednou padá na záda. Ale řikal mi to, že mu ten člověk ten den volal, že přijede, ale pak nevím, jak to dopadlo.
  Vypadá to, že tvůj problém není uplně ojedinělý, ale nevím, čím to je. To, že se mazlí nemusí být příznak trápení. Psouni se rádi mazlí. Ale mohla mít nějakou mozkovou příhodu, nebo možná nějaký skříplý nerv. Napiš, jak to dnes vypadá. Odkud jsi? Máš poblíž nějakého zkušeného veta?
  - - - - -
  OL, Jestli si pořídit další samičku, nebo ne... s tím ti nikdo neporadí. Těžko říct, jestli by tahle samička potřebovala individuální přístup člověka, co má na ní hafo času, nebo radši partu psounů.
  Ale bála bych se, že jí zrychtujou :( Bude to pro ně vetřelec. Ale nemůžu radit, nemám zkušenosti s přinesením zvířete do takové smečky. A co se týká Matesovy říje - nová další samička ti to asi moc neusnadní :(
  19.7.2012 09:26Lucies
  Ahojte všichni, tak jsem byla včera na veterině na kontrolu se zubama, ostříhat drápky a tak. Ptala jsem se na to, jestli nemůžou psouni něco venku chytit, tak prý ne, jen maximálně nějakou rýmu nebo parazity, ale nemoci že ne. A ptala jsem se na prevenci, proti klíšťatům, tak mi říkal něco pro koťata a štěňata, ale teď si nemůžu vzpomenout na název. Ale já si vzpomenu :) Jinak já si taky vybavuju, že tady tenkrát někdo řešil to padání na záda, ale už nevím, jak to dopadlo. Pokud by se to opakovalo, tak bych zašla za vetem. Co se týká té "zlobivé" psounky, tak pokud ji někdo zkoiušel socializovat týden, tak to není žádná doba, takže to možná tak hrozný nebude. OL, možná se zkus poradit s Jolly, jak by ta smečka přijala nového psouna.
  19.7.2012 09:55monika
  Lucko, doufám, že ti proti klíšťatům neradila frontline?
  19.7.2012 10:08Lucies
  Moni, naopak :) Říkal, že s Frontlinem může být problém. Já si na ten název vzpomenu :)
  19.7.2012 11:34Mišel
  Tak od včerejší příhody je vše v nejlepším pořádku:))))....právě mi to připadalo jako mrtvička nebo hodně velké přeležení packy...jsem z Prahy 6 - Řepy, takže veterináře máme dobrého 10min na Bílé Hoře, ale naštěstí to asi nebude potřeba:) ale dostatečně mě vyděsila, šmoulinka jedna...
  Děkuju za rady...
  Mazlení bude asi čím dál častější:))....jak jí mám zatím jen tu chvíli, tak jsem jí nějak nerozuměla....ale nedávno jakobych začala myslet psounovsky a od té doby se náš vztah každým dnem jen zlepšuje...jsem tak ráda....k dědovi ji radši nepouštím a díky tomu už zase nekouše, nemá důvod, když ji nikdo nedává nesmyslně hrubě přes čumák.
  Dříve u mě sotva vydržela chvilku ležet a nenechala mě u toho mazlení na nic koukat:-D dnes se můžu dívat klidně na film či psát na netu a přes hodinu u mě leží a později ji ani nevadí, když ji přestanu hladit....jakoby mi někdo otevřel oči do psouního světa:-))) vím, že pro ostatní to asi není žádná novinka, ale pro mě dost velká, když mám psouna poprvé:)
  19.7.2012 11:39monika
  Ono to funguje, čim víc s ní jsi, tim víc s tebou chce být :) jsou prostě boží :)))) Za mnou včera dolejzali oba pořád :)))
  19.7.2012 11:47Mišel
  Včera měli oba mazlivou, ju? :-D.....to jsou teda moooc božííííííí :-)))
  - - - - -
  A je normální, že si sem tam něco pobroukne, že :-D? To je dost roztomilé....hledá namku a u toho si pobroukne :-D
  - - - - -
  Jen takový: ,,Paničko, beze mě nepůjdeš ani na záchod :-D!! ,,
  19.7.2012 12:06Lucies
  Mišel, to je fajn, že se ti povedlo si najít k psouníkovi cestu :) Určitě mrkni nahoru do sekce výchova a ochočení, abys věděla, na co si dát pozor (například pozor na výšky, ty telata jsou schopný skočit odevšad, taky pozor na elektriku a tak na to, aby na sebe něco neshodili apod. :) ).
  19.7.2012 12:26monika
  Moje Boženka pobrukuje...Oskar moc ne, jen když má hodně velkou radost nebo když hudruje
  A taky tak jako ňufají - já tomu říkam, že předou...když je ticho, někdy to dělají a je to slyšet
  19.7.2012 12:44OL
  moni,prý je to chovatelka ale psounku do chovu zařadit nechce.po 19 jí zavolám,vylíčím jí co mám doma za potvoru,a uvidím.čas na ni fakt mám.a co se týká matesa,tak myslím že se to upraví.horší než to bylo minulou zimu to být nemuže.a co se týká ochočování,jak přišel matýsek 12dnu byl strachy zalezlý pod postelí,ty dvě o něm ani nevěděly,pod postel nechodily,hned nato 10měsícu říje,to byl zrovna konec září,zajímavé jak to poznal a vidíš ted co sme si z toho strachoprda vypěstovali.a tuto zimu nás pobil,ale nebyl tak zlý jak tu zimu předtím.----a je možné-že by ta psounka byla nějakou dobu v kleci,a stihli by se očichat.
  - - - - -
  mišel,prozrad mi,kam chodíš,já mám na b.hoře chylíkovou
  19.7.2012 12:46Jitka
  frenky si při mazlení odfukuje :o) emi nedělá skoro nic krom toho, že jak je na zádech tak si šulá zoubkama :o)
  19.7.2012 12:53Mišel
  OL: Stejně tak chodíme k Chylíkové, je skvělá;-)
  19.7.2012 19:36OL
  dnes sem zavezla bobky,ještě nebyli na kontrole,ch. se dnes nezastavila,tak až zítra ve3budu vědět jestli už nemají toho parazita,paní to zatím nebere
  - - - - -
  tak paní se v sobotu přijede ke mně podívat,bez psounky,a pak uvidíme.psounka je velká,tak snad bitka nebude
  20.7.2012 07:44monika
  Prosím o radu: v jakém obch. řetězci se dají koupit domečky, které nejsou ze hřebíků? Někdo mi kdysi zde doporučoval Obi, ale u nás v obi maj jen hřebíkaté domečky. Někdo z vás mi doporučoval zasouvací
  20.7.2012 08:07Jitka
  moni já mám jeden doma po potkáncích a mám ho myslím z petcentra a nebo bývají na aukru
  20.7.2012 09:07Lucies
  Moni, to Obi jsem doporučovala já - v Brně fakt byly :( A ještě jsem viděla ve zvěrokruhu dřevěný tyčky spojený jedním tlustým drátem do oblouku, tak to by taky nemuselo být špatný.
  20.7.2012 09:21monika
  Dnes jsem docela unavená a teď jsem četla v televizním programu ,,otázky Václava Hlodavce"....
  20.7.2012 09:32Lucies
  :D
  20.7.2012 10:20tarsier
  Moni, my kupujeme v OBI takovou dřevěnou bedýnku a díry, co jsou jako držátka, prořízneme dolů a uděláme vchod. Hřebíky tam nejsou. Stojí asi stovku.
  20.7.2012 11:02Jitka
  moni já bych ti i ten svúj podarovala za poštovné,ale asi by tam vlezla jen boženka.je v dobrém stavu.můžu vyfotit a poslat ti foto mailem
  20.7.2012 22:51Markéta
  http://www.novinky.cz/koktejl/273751-sysel-ohromil-svet-zije-v-nore-primo-tam-kde-startuji-vesmirne-rakety.html :-))
  21.7.2012 07:02monika
  To je koží :)
  21.7.2012 10:53Ales
  Kozí i boží;)))
  21.7.2012 11:34monika
  Kozí se taky někde říká? :)
  21.7.2012 18:18Mišel
  Taak Boženka mě tenhle týden velice mile překvapuje:)....už se mnou podruhé tento týden spala a podruhé se nechala mazlit i obličejem a pusinky:)....večer jsem ji nechala hodinu a půl před spánkem škrabkat a žužlat povlečení a když jsem chtěla, aby šla spát, zamířila si to ke mně pod deku mezi kolena:-D v noci mě trochu vyděsila, když jsem si šla odskočit, koukám, že spí jak zabitá a když jsem se vrátila a sedla si, tak něco chlupatého mi drklo do ruky:-D jen jsem to vážně nečekala :-D a prej mazlit...pak si lehla mimo deku (asi jsme měly teplo) a k ránu si mi lehla k ruce jako do obětí a nakonec se hodila i na záda (což u mě ještě neudělala :-[) a nakonec ráno se nechala mazlit a ještě jsme se musely chvíli válet v posteli :)))
  Začínám z ní pěstovat super mazla :-D:-D, jen mi jí nesmí nikdo kazit špatným chováním :-)
  Ale děda už na ni nesmí sáhnout....protože od té doby, co mu jednou naznačila, že zrovna nechce hladit, tak se jí děda bojí a když k ní dává ruku, tak ucukává a to Boženka pozoruje a otvírá tlamičku a přitom ani nechce kousnout, ale děda jak si není jistý, tak když jsem je včera pozorovala, tak jak se mu nelíbí, že si myslí, že ho chce kousnout, tak by ji zas dal přes čumák...tak to jsem ho hned odeslala at si jde do obýváku, kam měl namířeno a Boženku si zavolala k sobě:-D 90-tilétému člověku už toho moc nevysvětlíš, aby to pochopil tak, jak přesně to myslíš:)
  Jsem zvědavá jaká bude až bude mít říji :-D
  - - - - -
  V jaké teplotě by měl psoun žít? :)
  21.7.2012 20:36Simča
  Mišel - v přírodě žijí od Kanady až po Mexiko. A podle fotek a videa statečně lítají i ve sněhu. Takže pokojová teplota je určitě O.K. a pokud je chován venku, tak mu zima při vhodném úkrytu asi také vadit nebude.
  http://www.arkive.org/black-tailed-prairie-dog/cynomys-ludovicianus/
  22.7.2012 09:17monika
  Mišel, trošku ti závidim. Naší Boženku máme už přes půl roku a vůbec s námi spát nechce a na záda si taky nelehne...Užívej si to!!! :)))) No a na dědu pozor. Nevím, jestli si to tady četla, ale něco podobného doma řeší Bubo s babičkou...Její babička dokonce psouničku odnesla vrátit bez jejího vědomí do zverimexu, odkud si jí Bubo koupila. S příbuznými a ještě k tomu starými, to není jednoduché :( Bude to znít možná přehnaně, ale podle mě by nebylo od věci před nimi zvířata zavírat, když se takto chovají...pro jistotu....Božence podrbání :)
  22.7.2012 21:15OL
  tak psounice u mne nebude,spěchá to,a chylíková našla parazita,a paní nechce čekat až ho vyléčím.chudák psounka je proto taková,je z třetí ruky kde byla zavřená v hrozných podmínkách v terárku.se přihlásila paní,prý má doma chlapečky a veme si ji.mně ji bohužel nemá kdo hlídat,mamka je po operaci kloubu.a nějak velice špatně chodí,a tchýně chovají kočiska,sice venku,ale tam ji nedám ještě by se mi s kokcidií vrátila,prý to mívají kočiska. a to by byla patálie dávat divoké psounce lekvar.bojuji s matýskem,si ho zabalím do přikrývky,si myslí že ho chci otrávit.-----matýsek spává naboku,přesně jako prasátko,nebo na zádech.----normálne jedí goči,mají z toho uplně červené bobky.
  - - - - -
  mišel,a dáš fotku potkánka???sem se dívala a zírala sem,moji by tu přepravku měli jednorázovou,k chylíkové,krom matýska by v ní určitě nedojeli,ty v ní cestuješ taky s boženkou,nebo je jen potkánka?
  23.7.2012 06:26monika
  Mišel, koukala jsem zase na tvé fotky...naše Boženky jsou si vážně hodně podobné (alespoň mě přijde na tvých fotkách, jak kdybych viděla svou Boženku. Třeba náš Oskar je typově uplně jinej, ale Boženky mi přijdou podobné.
  Je taky ta tvoje spíš drobnější? To se z těch fotek moc nepozná.
  23.7.2012 08:41Lucies
  Markéta...Krásný video :)

  Mišel...To je super, že máš takovýho mazla-psouna :)

  OL...Já jsem měla Meggy taky z třetí ruky, brala jsem si ji jako tří nebo čtyřletou, už si to nepamatuju přesně. Zezačátku to byly boje, pak se to trochu zlepšilo, ale obšas se prostě do mě jen tak zakousla, takže člověk musel být pořád ve střehu. Ale taky měla chudák těžkej život, protože jí umřel parťák, tak si ji vzala paní k psounce, která taky po krátké době umřela a pak jsem si ji vzala já. Takže jsem to nehodlala lámat přes koleno a brala jsem ji spíš jako parťáka k mé první psounce než ke mně. Škoda, že si ji nemůžeš vzít. Jedině, že bys ji nechala v kleci v jiném pokoji do doby, než ostatní přeléčíš. Mám pocit, že kokcidiím vadí kyselé prostředí, tak zkus všechno vytřít octem. Já jsem teda vždycky desinfikovala horkou vodou, savem a lihem. Ale chápu, že desinfikovat klec a místnost je rozdíl.
  23.7.2012 08:44Mišel
  Monika: Děkuju Moni, užívám si to:))) to zavírání neznělo ani moc přehnaně, vždycky když děda jde chodbou, tak si Boženku zavolám k sobě a mazlíme se a pánáčkuje na namínky a když děda odejde, tak ji zase pustím běhat, protože opravdu to je neprve: No Boženko.....a pak jen vidím, jak by dostala přes čumáček, takže zamezuji celkové kontaktu, proč zbytečně dráždit lva. Ale i tak je to v pohodě:))
  Boženky jsou si podobné;-) ani bych neřekla, že je drobná...ale nemůžu moc soudit, viděla jsem jiné jen ve zverimexu a tam mají většinou mládata a ty jsou menší, ale když jsem si ji brala, tak byla veliká tedy spíše tlustá, měla šíleně špatnou stravu a ted je z ní krásná Boženka, od té doby, co jíme, jak máme:)

  OL: Jasně, že dám, pokud to nevadí:) Zda myslíš tu malou modrou přepravku, do které se vecpala a papkala zbytky po potkanici, tak v té samozřejmě jezdí jen potkanice:-D Boženka má svojí velkou přepravku, takovou na kočky + upravenou pro ni;-)
  23.7.2012 09:58monika
  Lucies - vet ti řekla, že kokcidie se drží díky kyselému prostředí? Myslíš že vliv může mít kyselá strava? OL dává psounům na přilepšenou maso a mají neomezené množství zrní (zrní je taky prý kyselotvorné...). Nebo to bylo myšleno jinak?
  23.7.2012 11:18Lucies
  Moni, nee, to mi neříkal vet. Ale někde na netu jsem četla, že kokcidie právě nemají rádi kyselý prostředí. Ale už nevím, kde jsem na to natrefila. To bylo při brouzdání po netu :) Jo, nevíte někdo, odkud je ta "nevychovatelná" psounka?
  23.7.2012 11:55monika
  jo taak :)
  Lucko, o psounce - nevím, ale vím, že psala nějaká holka na facebooku, tak jí můžeš zavolat, jestli máš na FB účet, těch vzkazů tam není tolik, najdeš to ve skupině psoun prériový
  23.7.2012 12:45Lucies
  Moni, viděla jsem to tam. Navíc se včera v inzerci objevil inzerát na roční psounku, takže ji asi pořád nemůže udat.

  Mišel, z říje nemusíš mít strach, holky jsou docela v pohodě, jenom jsou trochu protivný a neví, co chcou (prostě klasický puberťačky).
  23.7.2012 14:23OL
  paní vadí že by byla psounice měsíc sama.lucy,to není místnost,to je celý byt3plus jedna,plus skříně,včera sem vyhazovala bobky z prádla kde nemravná olina spala,samozřejmě to nezůstalo bez následků,zničila kratasy,sem se bála křiku,ale ten můj,už je zvylklý že má všechno rozbité,tak sem to svedla jaktu byli ze synem samy a prošlo to,v krabici s bramborama taky byli(bobky(,-včera,sem stěhovala věci ze skříně zespoda nahoru protože olina tak intenzívně překonávala barikádu z desek,až sem rezignovala,olinu nechala ve skříni a věci dala nahoru.předtím bránila vchodu do skříně přenoska zatížená3x3litry kanystrů z kapalinou do ostřikovače,přenosku zvenku rozbila,rozkousla bytelný plast a pak ještě kousla do kanystru a ten celý vytekl.---------------včera byli kolem poledne v tom pravidalném pořaduna primě psouni,ten pán byl jindra nebo mu podobný.zase nesmysly o tlouštce,o krmení a že sou lepší od chovatele.samé nesmysly,moji by z půl lžíce krmení pochcípali hlady.at mi teda laskavě vysvětlí že moji baští kdeco,a nikdy sem neměla tlusté psouny.před hodinou dostali kaki karmu,nektarinku-vybrali si kaki,do nektarinky se pustí jistě později,nevidím důvod proč je takto nekrmit.prostě si místo sena dají zdravé ovoce.rozhodně je to zdravější než nějaké seno
  - - - - -
  o té psounce moc neví ani chovatelka,jí ji někdo dal a prý není ani od něho,no je z třetí ruky proto ji ani do chovu nechce
  - - - - -
  a sestřička říkala že je to velice infekční,myslím že mám zamořený byt.sem na kbelík vody dala 25% lahve sava,je to jako naschvál.a měla sem dávat 5dnů,3nic,5dnů---------------A já semPAK dávala3dny nic A PAK ještě5 dnů navíc,mizbyl lekvar sem to ani chylíkové neříkala a přesto sem je nezabila
  23.7.2012 14:51Lucies
  OL, třeba si ji dlouho nikdo od ní nebude chtít vzít a stejně na Tebe zbyde. Chápu, že vydesinfikovat celej byt není sranda a ani si to moc technicky nedokážu představit :( Tak to vytřít vždycky aspoń tam, kde najdeš bobky. Snad se Olina nenapila té kapaliny do ostřikovače :( Ale tak tam většinou bývá líh, tak bys poznala, kdyby se motala. Taky jsem viděla ten pořad. Mně na těchto pořadech vadí, že tam řeknou, jak je psoun úžasnej mazel, ale ty stinný stránky už jaksi nedodají. Třeba o časové náročnosti, o tom, jak trpí, když jsou sami, o tom, jak umí být samci v říji agresivní, jak umí psouni pokousat apod. A každej, kdo měl někdy nemocnýho psouna, kterej mu hubnul před očima, rád řekne, že nějakej gram tuku navíc na psounovi nevadí. Samozřejmě všeho moc škodí. Třeba zrovna s těma střevníma parazitama je člověk rád, že aspoň mají co hubnout a hned neumřou. Možná ať ti doktorka zkusí napsat něco jinýho na ty kokcidie. Já jsem tenkrát holkám dávala EBS3, normálně jsem jim to dávala do misky s vodou a pohoda. A aspoň je to tak nestresovalo jako to, když jim to cpeš přímo do tlamičky. Na ty giardie totiž taky jeden preparát vůbec nefungoval a druhej zabral okamžitě. Hlavně desinfikuj misky s vodou a se žrádlem. A to několikrát během té léčby. Jinak info pro všechny - jak jsou ty granule s antikokcidikama, tak ty nejsou vůbec dobrý, protože těch antikokcidik je v nich málo a kokcidie si naopak získávají vůči tomu vyšší odolnost.
  23.7.2012 16:18monika
  Ve zvěrokruhu v plzeňské Olympii mi dnes prodavač dovolil pochovat psouního klučíka. Je tam prý 3 týdny, ale mazlil se, jak kdybychom byli starý kámoši :))) Takže jestli někdo shání psouníka, doporučuji!

  PS protože každou chvíli něco musím vyhodit, když mi psouni najdou oblečení a upraví si ho podle sebe, musela jsem si dnes koupit něco na sebe...nevím, jestli je ještě normální koupit si za jeden den 6 triček....
  23.7.2012 18:06OL
  předtím nevím co to bylo ale ted jméno začínalo na m. ,sem ten učet zapoměla tam na židli.ale d. mne nešetřila,bobky stály 400,což když tam chodím stačilo300,a 100k. za léky,přesně 499.a byla sem tam bez psounů.-----dnes si paní měla pro holku přijet,že mi napíše ale vyprdla se na mne.--------a byl to jindra???jestli jo,tak o té agresi nemohl mluvit,neví o co de.-----------lucy,není to žádné stresování,těm 2,lekvar chutná,ale aby dávkování,když si je minule ch. tak pečlivě zvážila bylo přesné.tak si je taky zabalím.dokonce jim ten lekvar chutná.nevím proč mates z toho dělá tragédii,taky nevím proč si kdejakou neplechu dotáhnu do bytu,i tu plísen sme měli
  - - - - -
  a 6triček najednou,by jsem si nekoupila postupně jo,ale 6by se m které by se mi líbili nepotkala
  23.7.2012 18:19Lucies
  OL...Jméno v tom pořadu bylo Jindřich Fučík. Ale jestli to byl Jindra odsud, to se musíš zeptat jeho :) Když jim to chutná, tak to je něco jinýho. To holky dělaly hysterický scény, když dostávaly léky přímo do pusy. Mně jedině ještě napadá, abys vzala psouny někam pryč na pár dnů a byt nechala vyšplíchat někým, kdo dělá desinfekci a tak. Ale vůbec netuším, jestli existuje něco, čím by ty mrchy šly zlikvidovat a pak to vyprchalo. Já jsem minulý týden u veta nechala 800, ale obě holky přispal, prohlídl, ostříhal drápy a ještě v tom byl rozbor bobků (naštěstí negativní) - ten už radši nechávám preventivně dělat, člověk nikdy neví :(
  23.7.2012 18:20OL
  a pokud toho psounka má člověk opravdu rád,to s ním vydrží.syn se nezlobil i když byl vždy nejhůř pokousaný,jen pardon,s krvácející nohou stál ve vaně a ku......
  23.7.2012 18:24Psouník
  Jaký je vztah psouníka s morčátkem nebo potkánkem?
  23.7.2012 18:30OL
  beztak mám na jidru pořád vztek,jak mne poslal k mecerovi,
  23.7.2012 21:42monika
  Psoun + morče - nee, psoun + potkan - nee. Pokusů tu už bylo hafo....psoun jim začne dávat časem čočku...
  - - - - -
  Jindra dostane asi za ucho, že nic nenahlásil...nebo to byl starý záznam? Jinak je možný, že Jindra třeba o agresi mluvil, ale že to vystříhali a do pořadu nedali...
  23.7.2012 21:43Psouník
  Takže by jim ublížil? :/
  23.7.2012 21:49Markéta
  Simča: Na těch stránkách jsou nádherné fotky! :-))
  23.7.2012 21:55OL
  nebude psoun bydlet a otravovat se z přiblblým morčetem.nespekuluj,chovej to nebo to.sem kdysi měla nádherného psouního samce,a dával3kilovému královi kapky jen chlupy lítali jak se do něho pustil. -----------nevystříhali,proč by to dělali.a co by o tom mluvil,neví o čem je řeč.jeho se to přece netýká,5%lidí má to štěstí že je to nepotká,krom jindry a markyho nevím o nikom.počkej až dáše vyroste to sem zvědavá fakt co u nich bude
  23.7.2012 22:18Nazgul
  Vzpomínáte, jak tu někdo asi před dvěma měsícema nabízel psouna? Dneska jsem si ho přinesl domů.

  Strašili mě, jak je agresivní, ale zatím je to mazlíček. Nechá se vzít na klín, není zlý, zatím pohoda. Otázkou je, co bude, až se rozkouká.
  24.7.2012 00:52Ales
  Nazgul...gratuluji:)...Zoro se už jmenoval nebo jsi mu dal nové jméno?:)
  24.7.2012 01:20Nazgul
  No to jsem si vybral ze dvou variant. Majitelé se rozvádějí, jeden říkal, že se jmenuje Zero, další, že prý Zoránek.
  24.7.2012 06:57monika
  Nazgule, ty máš teď dva samce? Ty si hovaďák, že ses toho nebál :) To sem tedy hrozně zvědavá, jak bude tvůj chov pokračovat :)

  Psouník - ano, psoun začne nejspíš za pár týdnů morčeti, potkanovi i králíkovi ubližovat a terorizovat. Markéta má obojí - psouna i morčátka (žijí odděleně). Když se potkají, psoun morčatům neubližuje, ale to je výjímka. Protože Markéty psoun snad ani není psoun
  - - - - -
  Nazgule, nechceš ještě tu samičku od té paní? Že bys měl psouny 4?
  24.7.2012 07:49Nazgul
  Ano, mám. Ale Zoro půjde pod kudlu, takže nebude samec, ale kastrát ;)
  24.7.2012 08:03Jitka
  ahojki
  k tomu receptáři, kde bylo to povídání o psounech.to už bylo vloni.než sem si pořídila ty dva raubíře tak sem hledala různé odkazy atd a na toto video sem taky narazila
  jinak u mě pohoda.emi se mi přesrsťuje na bříšku a moc teď není vzhůru.si to prohodili s frenkym.ten se teď furt dožaduje drbání a mazlení :o) trhač jeden.jinak když jsou venku z klece, tak se jen proběhnou se mnou a za půl hod chtějí zpátky do klece.to už vidí,že moc granulek nevyžebrají :oD.moc teda aktivní teda teď nejsou.to na jaře byli živější.dneska jdu stejně jako lucies na preventivku.oba potřebují ostříhat drápky.já stříhám ze strachu ať nestřihnu málo a tak to nechám na vetovi :o) ještě ho chci poprosit o kontrolu zoubků.to jsme ještě nedělali, tak sem zvědavá jak se toho ten můj zhostí :o)
  jinak nazgul-gratuluji a jsem zvědavá jak to bude u tebe probíhat a jesti kajču bude i krom beátky opruzovat i zorro :o)
  24.7.2012 08:30monika
  chudák :(
  24.7.2012 08:36Lucies
  Nazgul, gratuluju k přírůstku, snad nebude moc zlobit :)

  Moni, máš pravdu, Markéty psoun snad ani není psoun, ale hodnej plyšák :) Markéto, samozřejmě to myslím v dobrým :) I když ti spousta z nás tajně závidí :D
  24.7.2012 09:08Mišel
  Jen pro doplnění: Mám psounici a potkanici a psounice se potkanice nikdy nedotkla, vždycky jen dělala obranné postavení, takže Boženku spíš terorizuje potkanice:-D a to jako vážně:-D malá potkanice si dovoluje a rýpe do ní :-D
  24.7.2012 09:14OL
  psounka už je u nové majitelky
  24.7.2012 10:07Lucies
  Mišel...Ale ty máš ještě mládě, ne? Ono čím je psoun větší a starší, tím je to pak horší. Dokud je malá, tak potkanici snášet může, ale pozor na to, aby jí pak neublížila, až povyroste.

  OL...Tak snad jí tam bude dobře.
  24.7.2012 12:04Nazgul
  Jitka: Je to naopak. V noci jsem je nechal spát spolu - Zoro to chtěl, Beáta je mládě, ta není teritoriální, a Kajča bez problémů přijal Beátu, když tu byla nová, tak jsem si říkal, že by to mohlo vyjít.

  Zoro neprudí Kajču, ale Beáta prudí Zora :) Ona je nadšená, že má novou společnost. Kajča je rád, že má od Beáty klid, a zdá se, že mu vůbec nevadí, že ho Zoro vytlačil z pelechu. Zato Zoro je z Beáty trochu paf.

  Každopádně jsem rád, že není agresivní, předchozí majitelé se ho báli a manipulovali s ním pomocí podběráku na akvarijní rybky. Od mě se nechá normálně sebrat ze země, položit na klín a drbat.
  24.7.2012 12:19monika
  :))) Nazgule, ty máš veselo... :) To je boží, jsi jediný, kdo pořídí dva samce k sobě a už podruhé :))) Tři psouni, to je boží :)
  My budeme 15.9.-2.10. hlídat dva, takže budeme mít doma celkem 4 :) (dva páry)
  Já si na to snad vemu dovolenou :))))
  24.7.2012 12:37tarsier
  Nazgul - tak držím palce, ať se mají všichni rádi :). Řekla bych, že mezi samci boje nebudou, Kajča už není nejmladší a nechá mládež, ať se vydovádí :)

  Moni - nechceš na ten termín přibalit ještě Ruprta? :D Budeme přesně v té tvé hlídací době na dovolené :). Samozřejmě bude hlídat mamka, která je jen o tři patra výš, tak sem bude několikrát denně běhat. Trošku se bojím, aby zrovna Rupiho nečapla říje a nebyl na ní agresivní. Loni to bylo v pohodě, ale teď už jsou mu dva roky, tak se trochu bojím odjet zrovna na konci září. Asi si od příštího roku budu brát dovču v červnu :)
  24.7.2012 12:52Psouník
  Je na mazlínka lepší psouník nebo psounice?
  24.7.2012 13:57Jindra
  ten receptář je snad z roku 2005, ale to je jedno.
  24.7.2012 14:05monika
  stejně bych se podívala :))) Bych ti fandila :)
  - - - - -
  Nazgule, Beáta asi bude stejný číslo, jako moje Boženka...chlapi jsou z níí hotový a zdrhaj jak můžou :)))
  24.7.2012 16:03OL
  ten chudák taky nezažil nic dobrého.byl tak sám a ještě tak se k němu chovali........-----------------psounice pořád něco ničí,jsou pohylivější,ale mazlíci jsou všichni stejní.já by jsem kdyby sem ho měla samého,rozhodla pro samečka
  24.7.2012 16:37monika
  Božena právě vykousla z pračky kus gumy!!! Já tu krysu snad roztrhnu vejpůl!!!! 4 hodiny debilní práce výměny gumy a 1500 v prdeli. Myslim, že až se vrátí přítel za tři dny domů, zabije mě i jí....
  24.7.2012 20:03Markéta
  Monika. Lucies: :-)) Tak jo, prokoukly jste mě, je to plyšák s baterkama v prcině a já se jen tvářím, že mám živýho psouna, abych váš naštvala... :-))))))))
  - - - - -
  Nazgul je prostě borec! :-))
  24.7.2012 20:41anhelli
  Lucies, Monika, OL:
  Kokcidie, pokud to kokcidie jsou, to co maji OL psouni, nemaji radi kysele prostredi. Proto se treba kralikum dava do piti Acidomid K:
  https://obchod.kralici.cz/p221-aquamid-acidomid-k-kralici.aspx
  Ale je to jenom takova prevence. Asi jako kdyz si berete vitamin C jako chripku. Neni to zadny lek. Myslim, ze by to psouni mohli taky, tam neni nic zavadneho. Otazka je, zda by tu vodu pili.

  OL:
  Kokcidie jsou mezidruhove neprenosne. Takze od kocky psoun chytit kokcidie nemuze. Jine brebery ano, ale pokud jsou to opravdu kokcidie, tak ty od kocky ne.
  U kraliku se kokcidie nekdy prelecuji na nekolikrat, nez jsou to opravdu definitivne pryc. A pokazde je vhodne pouzit jiny preparat, kdyz ten predchozi nezabral. Jinak bych radeji dodrzovala predepsane schema lecby - antikokcidika jsou silne leky, ktere ve strevech vybijeji i tu dobrou mikrofloru, nejenom spatnou (proto je pripadne vhodne po preleceni nasadit probiotickou kuru, ktera napomuze osidleni streva temi dobrymi bakteriemi). Je to v podstate neco jako antibiotika a v jejich davkovani by si clovek taky nemel delat holubnik.
  24.7.2012 20:42Mišel
  Lucies: Božence jsou 3 roky a předtím se vůbec neznali:))
  24.7.2012 22:53OL
  ch. říkala že to mívají kočiska.fakt.a prý sem ten kokcid taky mohla přinést na botě.do vody nic dávat nebudu,moji nepijí,nebo velice málo,jedí vodové věci,melouna,broskve kdeco.matýska sem neviděla pít za 2roky co je u mne,ale zas ho nestrážím.a jogurty jedí hodně,odjakživa.---sme byli venku,nenapudrovaní ale jen nalouce.že vemem olinu a matýska ale ten nás pobil,nakonec se skoval nechtěl nasadit kšíry tak sme vzali lauru.--------mně je toho nazgulova psounka tak líto,jak žil předtím.brát ho s podběrákem.....
  25.7.2012 09:21Lucies
  OL, v tomhle má anhelli pravdu, že se nepřenáší mezidruhově. Myslím, že zrovna od něj jsem se to dozvěděla a pak mi díky tomu docvaklo, proč moje psounky tenkrát kokcidie měly a syslíci je neměli, když ty giardie měli všichni. Možná proto se mi tenkrát podařilo zlikvidovat ty kokcidie napoprvé - protože jsem v té době léčila i ty giardie, takže ty kokcidie už mohly být nějaké oslabené tou druhou léčbou.

  Mišel, já nevím proč, jsem si myslela, že máš mrně :) Tak to je fajn, že se snesou:) Ale to je spíš jen vyjímečný případ, že psouni tolerují zvířata, nad kterýma mají převahu. I tak je měj na očích, když jsou spolu :) Mně třeba běhaly psounky s králíkem zároveň po bytě, králík za něma dolízal, ale holky o něho nestály, i když na něho neútočily :)

  Markéto, mně to bylo hned jasný :D Nás neoblafneš :D

  Moni, guma z pračky? To tady dlouho nebylo :D
  25.7.2012 11:37monika
  Lucko, zatím to neteče, vykousla to z boku, ale stejně to chci dnes zkusit zalepit
  - - - - -
  Tarsier, tvůj dotaz jsem uplně přehlídla...promiň...
  Jedete taky na 14 dní? Já myslím, že 5 psounů a z toho tři samce fakt nedám :)))) Zkus Aleše, to je takový spasitel, navíc pražský :)))) Co Aleši? :)
  25.7.2012 12:00Tarsier
  Moni, to jsem nemyslela vážně, 5 psounů už je fakt moc. A ještě si vem, že by na ty tři samce přišla říje. Mě by jeblo :D. Mamka to snad zvládne, už má praxi z předchozích devíti let. A to ještě vyfasuje téměř nechodícího psa. Ale získá za to od nás bobříka za statečnost :)
  25.7.2012 12:06monika
  Mě včera málem jeblo ze dvou...teda z jedný.... :D Ale holt 4 budu muset 17 dní vydržet. Možná už budou ospalý a bude klid :)
  25.7.2012 14:07Ales
  Tarsier....a v jakem terminu to je?:)...psa mame taky, takze by s tim Rupert nemel problem:)...a Sara taky ne...tak kdybys chtela, pohlidam:)...na dovcu jedeme az v zime:)
  25.7.2012 14:31Nazgul
  Ad Zoro: Je naprosto v pohodě. Chodí za mnou a pořád chce drbat. Od ostatních psounů se drží dál (jenom na spaní se k ním přitulí), ale tolerují se. Akorát vůbec nechce žrát. Možná je jen zvyklý na jinou stravu, napsal jsem předchozím majitelům dotaz, čím ho krmili. Ale mail se mi vrací jako nedoručitelný :(

  Také je Zoro naprosto elastický, ač je obrovský, protáhne se i malými škvírami, kudy o hodně menší Kajča neproleze. Kdosi (asi Kajča) opět poničil klec, a Beáta se Zorem utíkají, kdy chtějí. Zoro je ovšem úplně v klidu, a nic neničí. Zato Beáta je tornádo, a pak někam zaleze a urputně se pere, když se jí snažím vytáhnout. Dnešek tedy Beáta tráví v přepravce, zatímco Kajča je v kleci a Zoro v podstatě navolno. Zítra snad seženu někoho se svářečkou.
  25.7.2012 14:48OL
  jak obrovský,kolik váží?se mi líbí větší,já bohužel nemám štěstí,obří byl jen danda.oni nemají mobila?a dostal dýnové semínka?ty nikdo neodmítne.
  25.7.2012 14:59monika
  Nazgule, Boženka nám nežrala strašně dlouho, když jsme jí přinesli...zkoušela jsem všechno a myslím, že to trvalo snad měsíc...nicméně teď kromě ničení nemá prakticky jinou starost, než žrádlo...a sápe se všude, kde tuší nějakou mňamku... Minulý týden jsem otevřela lednici a ve vteřině udělala díru do mlíka :) Než jsem se vzpamatovala, mlíko bylo po celý kuchyni :)
  On je to pro ně všechno jistě velký stres...snad to čas zlepší...My pak zjistili, že Boženka jí, když spíme a když Oskar chrní...myslím, že se bála se najíst...což jí zůstalo dodnes, Oskar jí ode všeho vyhání, tak krmíme každého zvlášť.
  ---
  Jinak je hrozný, jak ty myši, pokud jde o žrádlo, na všechno přijdou. Jejich zrní skladuju na polici nad klecí. Pořád po kleci šplhají, i když to zrní nevidí, ale ví, že tam pro něj šaham. Oni po čelní straně klece vylezou, zrní vidí, ale po hladké poličce k němu nemůžou.
  Tak jsem zrní dala o metr jinam (z boku), aby se na něj nesápali. Když teď po čelní straně klece vylezou, vidí, že už ho nevidí.Trvalo asi 2 dny, než jim došel ten fór a už se sápou zase z té správné boční strany, kde to zrní je. Myslela jsem, jak je odnaučim cpát se tolik tim zrním, když není přítel doma. Nicméně jsou nenapravitelní a s trávou, senem a lžičkou zrní denně se spokojit nechtějí, takže každý vysomruje denně přibližně 3-4 čajové lžičky. Oskar je pořádný macek a Boženka, ač je malinká, už se taky pěkně vykrmila, nicméně kožíšky mají krásné, tak asi zatím prospívají :)
  25.7.2012 15:30Tarsier
  Aleši, děkuju za nabídku. Ještě to budu s mamkou konzultovat, ona se od jisté doby (od pokousání Prďákem) trochu bojí, ale zvládá to. Kdyby nechtěla hlídat, ozvu se. Je to až někdy kolem 20.9. Ruprt je na psy zvyklý, kromě toho našeho zvládá i psy návštěv, zatím chtěl všechny objímat a lezl jim do tlamy :). Nejradši by spal zavrtaný do psího kožichu, což se mu začlo dařit až v posledních dnech, kdy náš pes vzdal vyhrožování a protestní odchod ve chvíli, kdy se Ruprt přitulil. Teď už drží, protože sotva leze a šetří každý krok, tak jen otočí hlavu a spí dál.
  25.7.2012 18:22larka
  monika- koukala sem na nové fotky, není ta vaše Boženka převlečený batman nebo spíš batmouse? takovej skok...
  fotka v pračce je boží, akorát je pračka asi dost drahý kolotoč pro psouny :-D
  - - - - -
  koupili jsme novou klec, aby s náma mohla Pišťule jezdit i dělat na barák, nechtěla jsem jen tu obyč pro fretky, pochybuju , že by vydržela a ani dát dalších 5. tis. za psouní, když bude jen "víkendová ". Koupili jsme nakonec klec na papoucha a přidělali patra a domeček na spaní, je celokovová, snad vydrží, pak sem šupnu fotku
  26.7.2012 07:10monika
  Larka - máš uplnou pravdu...je to betmouse :) Divím se, že při tom, co dělá je ještě naživu...Předevčírem ta debilka spadla s opěradla lavice na dlažbu na záda... :(mě se z leknutí málem zastavilo srdce, ona za půl vteřiny pokračovala v cestě....
  26.7.2012 07:57Jitka
  já mám zas doma spidermana.frenky rád asi plachtí vzduchem .oDD vždy jak mě vidí a je puštěný tak se rozběhne, skočí plachtí a buď to dobře odhadne a zachytne se mojí nohy a pak mi vyšplhá do ruk a nebo dopadne na prázdno :oD no jo je drobný a lehký :o)
  26.7.2012 08:39monika
  Narazila jsem na tohle video...to vypadá, jak kdyby se někomu (koho tu asi neznáme) psouní mládě narodilo v bytě. ŽE by????? :))))

  http://www.stream.cz/uservideo/300972-psouni-rodinka
  - - - - -
  V inzerci někdo nabízí psouní párek
  26.7.2012 12:41OL
  sem do jejich milované kaše použila česnekové máslo.vyprdli se na ni.zajímavé,ani do ní nehlodli
  26.7.2012 13:20Ales
  OL...no ja se ani nedivím:)...česnek kromě lidí nejí snad nikdo...ani upíři, natož psouni:)
  26.7.2012 14:06monika
  Lidi (třeba já :) můžou po česneku mít žlučníkovej záchvat, takže psouni mají dost rozumu, že ho nežerou :)
  26.7.2012 15:24Ales
  To je fakt....znám spoustu lidí, co česnek vůbec nemůžou a je jim z něj zle...myšáci to mají v hlavě v pořádku:))
  26.7.2012 15:24Anonym
  Dobrý den, chci se zeptat co dáváte do škvíry mezi troubou a linkou?? Pořád tam leze a nevíme co tam dát i když mu řekneme že tam nesmí ,tak tam stejně pořád leze a začne na nás pískat.
  26.7.2012 16:06Lucies
  Anonym, zkus tam naskládat třeba plechy na pečení. Ty tu vyšší teplotu snesou a zaděláš škvíru :)

  OL,taky se nedivím, že to nechtěli.
  26.7.2012 17:09Anonym
  škoda že mám jen jeden plech :D já tam mám pet lahev ale tu stejně vykousne
  26.7.2012 17:42Tarsier
  My jsme na škvíru u sporáku použili zbytky plovoucí podlahy, přilepili jsme tam prkýnka (naštěstí v barvě linky :) ). Snažil se to zlikvidovat, ale po nějaký době to vzdal. Pod skříňkou v obýváku máme taky petlahev, ale teď už víceméně zbytečně, protože by se tam s tím zadkem a pupkem těžko narval :D
  26.7.2012 18:55Nazgul
  Ad Zoro a žrádlo: Dnes jsem se dovolal původním majitelům. Prý má Zoro rád ovesné vločky. Netušíte, jestli jsou pro psouny vhodné? Nemohu nic vygooglit.
  26.7.2012 20:05Markéta
  Ballísek s ostatními zvířátky dnes na balkoně (aneb dráždivé fotky pro všechny, komu psoun terorizuje morčata :-))) ) https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=27125
  26.7.2012 22:02Bubo
  Tak čtu samé nové zprávy, nový přírůstky a paníčkové či paníčky.

  Tak Moni, koukám, že tvoje je pořád stejné éro, jak moje. No, moje je kromě velkého zlobení pořád stejná velká mazlinda, pořád by se jen hubákovala, mazlila a chrnění v posteli zbožňuje a já miluju pohled, když odkryju k ránu peřinu a ona leží na zádíčkách rozcapené packy, ocásek a spokojeně se usmívá. Nejsrandovnější je, jak má strach, abych se jí v posteli neztratila, tak jakmile uhnu, hned se mi začne proplítatu nohou a přidržovat packama, co kdyby náhodou panička zmizela.

  Jinak rovněž mezeru mezi sporákem a linkou řešíme neustále, včera jsem zrovna malou nemohla dostat ven a měla jsem strach, že mi prokousne kabel u sporáku, nějak jsem pořád rozestavěný, takže tam nic nemáme a malá je expert na ničení, jinak kvůli vytírání a čistotě okolo sporáku jsem dávala velkou srulovanou deku mezi tento prostor, abych mohla kdykoliv vyndat a vytřít, jakmile už se dalo nějaké prkno, zase byl problém jinde.

  Jinak u nás po dlouhé době byli v obchodech psouníci tři a hned byli pryč.

  Jinak neustále malé dělám indiánskou babičku, hrozně ráda se nosí za tričkem, takže při každé příležitosti mi vleze do tepláků nebo za tričko a je spokojená, že je u mě, ale do pračky svojí nechce, jen žebrá a škrabe, u druhé, kam nesmí.

  Jinak, co se týče snášení psouníka s jinýma hlodavcema, tak můžu říct, že všechny moje ptáky snášejí hlodavci v poho, při vypuštění mezi nima běhají, Bubáček dříve terorizoval morče, teď mu nic nedělá, zato králík je teď největší terorista domácnosti,vleze všem do klece, včetně ptáků, když je čištím, malé když nezavřu udělá v kleci takové čoro moro a ještě, když při čištění někdy nechám proběhnout malou dohromady s ostatníma, tak králík jí tak natluče, není to tak, že bych je schválně nechávala pohromadě, ale spíš se snažím, aby se trochu akceptovali, že jsou všichni členy jedné domácnosti čili smečky. Takže pak zjišťuju, kdyby malá mi nedej bože venku zdrhla, tak by nepřežila, je to takovej můj mazlivej bobek.

  Markét hezký fotky asi až budu mít víc času prohlídnu nové fotky ostatním v albech, když čtu, jak je tady popisujete.
  27.7.2012 01:05Nazgul
  Markéto, nebojíš se, že tu ohrádku přeskočí a zdrhnou?
  27.7.2012 08:57monika
  Nazgule, my dáváme vločky, když nám zrovna dojde zrní. To jim pak klidně namíchám směs vloček, syrových těstovin, rýže, klidně i tvrdý hrách na vaření...Vložek bych se asi nebála, i když jsou myslím dost kalorické, takže na seznámení dobrý, ale nemyslím, že by měly tvořit hlavní část jídelníčku
  27.7.2012 10:47OL
  moji je mají v samostatné misce,sem tam si zobnou,jako mlsnota,nic moc.kdysi přivezli takové hrachové lupinky,jako pro hlodavce,tady nejsou,ty jim chutnali,vy nedáváte dýnové a slunečnicové semínka?
  27.7.2012 12:37Jitka
  dotaz:u nás na trzích prodávají kukuřici.mohou to psouníci?je to pro ně vhodné??jestli to zkoušet...
  27.7.2012 18:17OL
  ted když je k dostání ta mléčná,si pochutnávají každý den.klásek mají na dva dnyo tu tvrdou nějak zvlášt nestojí.vidím,že je tady držíte zkrátka.--------matýsek má rozbitý nos.čert ho snesl z okna na hubu.olina z tama nepadá.
  27.7.2012 21:42Markéta
  Nazgul: Morčiska přes ni neskáčou, ale i kdyby, tak by se zase až tolik nestalo, mám ji na balkoně :-) Bally ji samozřejmě přeskakuje dle libosti a chodí si dovnitř a ven podle toho, co tam mají skinníci dobrého :-))
  - - - - -
  monika: Noo, VLOŽKY jako hlavní část jídelníčku bych taky neriskovala :-D
  28.7.2012 14:59monika
  Marketa :DDDD
  28.7.2012 15:49OL
  já obdivuju balíska že byl vděčný za ty nedobré levné granulky.moji by mně uctili podobně jako s česnekovou kaší.
  28.7.2012 22:23Markéta
  OL: Jaké nedobré levné granulky???
  29.7.2012 09:25monika
  Ve čtvrtek se přítel vrátil po 9 dnech domů. Oskar ho vyhodnotil jako vetřelce a ihned se ho snažil pokousat. V pátek se v kleci tvářil jako milius a nastavoval k drbání krk. Jakmile ho přítel pustil, útok se opakoval. Přítel ho zavřel v koupelně a jela jsem z práce domů odchytávat psouna. V sobotu byl zavřený. V sobotu v noci jsme přijeli z akce. Oskar se opět tvářil jako největší andílek. Vylezl z klece, drbala jsem ho, přítel taky. Oskar ležel na zádech a spokojeně se nechal drbat od nás obou na břiše. Pak si přelezl do pelechu v koupelně. Přítel se ho šel ještě nabažit. Oskar držel pár minut a pak naprosto bez varovnání hryznul. Tentokrát se to už bez krve neobešlo. Oskara jsem okamžitě odchytla, seřvala jako nikdy, 3 x mu nandala pořádně přes prdel a zavřela do klece.
  Mlátit tak malá zvířata není dobrý. Ale u nás to prostě už po dobrém nešlo. Oskar prostě nechápe, že není šéfem smečky. Zatím, co jsem mu nandavala, se ani nepokusil mě kousnout. Bylo mi líto, že ho nepraštil přítel, myslím, že přeprat ho měl on, jenže přítel se ho prostě bojí. Doufám, že když jsem ho zmlátila já okamžitě po jeho útoku, že nějaká šance, že si to spojí s útokem na přítele tam je. Kéž by se to neopakovalo. Ale mám pocit, že Oskar prostě bude potížista celý život.
  Přítel mi oznámil, že si pořídí ježka a o psouny ať se starám a pouštím z klece sama.

  Boženka je na přítele od jeho návratu taky protivná. Vřeští a piští, nenechá na sebe přítele sáhnout. Ale aspoň ho nenapadá sama od sebe.
  Ty naše zvířata jsou fakt děsný...Za Ferdou jsme se mohli vrátit po dovolené a uplně normálně nás vítal a měl radost. S těmahle se člověk bojí o vlastní zdraví :(
  29.7.2012 12:25OL
  ty zelené válečky.pán o-L nic jiného nedával,tak je nemužou ani vidět.sem mu na ukázku vzala čím krmím já,a velice se divil kde sem to koupila.obyčejné v-laga.žgrglil na žrádle,hlavně že karlíkovi nechal udělat kremaci,a měl ho v obýváku v takové nádherné schránce.se jménem.já by jsem nikoho na očích mít nemohla.-moniko,nezlob se na něj.kulička i danda toho mého nesnášeli po celý život.za to ho nemužeš trestat.on na něj,oskar zapoměl.
  29.7.2012 12:33Markéta
  monika: Ach jejda, chuudák přítel.. :-( Toto kdyby Bally udělal mému příteli, tak by z něj asi byla předložka před postel...
  OL: Já kupuju morčatům prémiovou směs od JR Farm, což považuju za jednu z nej značek, co je u nás k dostání. A v té směsi teda žádné zelené válečky nejsou. Takže ani nedobré, ani levné, ani granulky!
  29.7.2012 14:47Kačí
  Dobrý den, prosím o jakoukoliv pomoc!! Pořídili jsme si maličkou psouní holčičku.Je mazlivá, přítulná postě úžasná máme ji 17dní. Už jsme 3krát navštívili veterinu.Po pár dnech po pořízení dostala velký průjem, veteriářka konstatovala , že je jí cca16dní nasadila probiotika.Pomohlo to, zato nám natekla očička´, veterinářka nasadila kapky.Po dvou dnech užívání kapek nám natekl celý podbradek ale strašně.Vymšnili jsme co se dalo aby jsme vyloučili alergii a nic.Volala jsem do zverimexu kde jsme ji koupili a tam mě ujistili, že jsou jí určitě 4 měsíce.Vyměnili jsme veterináře, ten konstatoval , že jestli jí je kolik zverimex tvrdí je problém s vývojem a růstem,otoky, průjem vše prý ukazuje na štítnou žlázu.Máte s tímto někdo zkušenost?Jinak má cca půjku srsti ještě takovou miminkovskou,jsemuž zoufalá.Veterinář jestli se to do zítřka nezlepší doporučuje vrátit zvířátko to mi rve srdce:( Poroďte někdo prosím kdyžtak pošlu její fotky .Moc všem děkuji za jakýkoliv nápada radu.
  29.7.2012 15:51Lucies
  Monika...No nenudíš se :)

  Markéta...Ty se nemusíš bát, plyšáci nekoušou :D

  Kačí...Vítej :) když se zaregistruješ, tak ti Monika může povolit alba a můžeš vložit fotky. Odkud jsi? Ptám se kvůli tomu, že ne všichni veterináři mají se psouny zkušenosti. Říkal ti vet, jak se to dá u psounů řešit v případě, že by to byla štítná žláza? Tuhle diagnózu bez rozboru krve nepotvrdíš. Zkus zavolat vetovi, který má se psouny zkušenosti, za mě můžu doporučit dr.Jekla z Brna, ale je každou chvíli na sále a má docela krátké ordinační hodiny, takže je těžko k zastižení, OL má zase hodně dobré zkušenosti s dr. Chylíkovou. Na oba najdeš kontakt v sekci veterinární péče. Určitě Ti doporučí i ostatní, Bubo měla taky s malou zdravotní problémy, tak ti taky může dát tip na doktora. Držím palce, ať to dopadne dobře.
  29.7.2012 17:20Jitka
  máte v kleci domeček??nebo jen hodně sena a ubrousky?
  29.7.2012 18:57OL
  já sem viděla zelené válečky!dobře,ne levné ne granulky ale v každém případě nedobré .moji je nikdy žádní nejedli.a od pána sem vyfasovala jen ty válečky.nic jiného.chudáci.------------------------sme byli u šeberáku na louce,matýsek nechtěl zas kšíry,z o.l,sme měli přenosku jako základnu,obě rejdily jak čerti,daleko,a normálně nám ukradli deku.s tapičkama.staré tričko tam nechali.sem fakt naštvaná.---------kačko,jestli si z prahy,běž jedině za chylíkovou.věř mi.
  29.7.2012 19:27Mišel
  Kačí: Též mohu doporučit dr. Chylíkovou, velice dobré zkušenosti s ní mám ;-)
  29.7.2012 20:22Markéta
  OL: To jsi viděla špatně. Jsou to nadrobno nasekané kousky sena.
  - - - - -
  Jitka: Domeček a ještě hodně sena :-)
  29.7.2012 21:46Kačí
  Jsem ze Západních Čech (Sokolov).Veterinář jí píchnul injekci na otoky a imunitu.Zítra se prý uvidí.Pokud máte prosím číslo na dr.Chylíkovou prosím o něj.Jsem opravdu dost zoufalá,nechci ji vracet.Otoky už nám opadli , ale dneska zase průjem je to jako začarovaný kruh:(
  - - - - -
  Jsem zmatkařka, už jem číslo našla.
  - - - - -
  Naše miminko váží 0,119 kg myslíte, že je to ve 4měsících normální.Zdá se nám hrozně malinká, když to porovnám s fotkama jiných psounků.
  29.7.2012 21:49monika
  Kačí, ta vaše váhaá mi přijde moc malá...ačkoliv takové miminko jsem nikdy neměla...Bubo by ti doporučila jistě pana Pokorného, odkaz je také v sekci veterinární péče...psouny zná také...jde o to, jestli se ti lépe dojede do Prahy či Plzně...ale na tvém místě moc nečekám a svěřím ho odborníkovi...schovej si účtenky, protože ze zákona máš myslím nárok na proplacení léčby tam, kde si holčičku zakoupila...držím palečky, ať je malá OK
  29.7.2012 22:45Ales
  Kačí...pridavam se k Monice a dalsim. Nevahej ani minutu a obrat se na ty veterinare, ktere tu doporucuji...tedy na doktora Pokorneho nebo doktorku Chylikovou...aspon jednomu z nich hned zavolej a konzultuj po telefonu stav a dosavadni lecbu. To, co popisujes za lecbu, mi projde nejake divne....tech 16 dni je preklep nebo vazne? Vzdyt 16 denni psounek jeste skoro nevidi a jen pije materske mleko...Udelej pro malinkou, co muzes a ona se ti odvdeci, uvidis...mne to vzdycky rve srdce, kdyz ctu takove nedobre zpravy:((((
  - - - - -
  Kačí...podiej se do odkazu dole pod diskuzi, kde jsou alba uzivatelu...pod pismenem G najdes Gumpa a tomu se podarilo odchovat miminka doma a ma tam nafocena alba s z ruznych obdobi psounich miminek...tak se schvalne podivej, jak jsou velka a porovnej...A
  - - - - -
  Prijde mi, ze do ni cpou nejak moc leku, aniz by se snazili nejdriv zjistit pricinu...to mi prijde divny postup...
  29.7.2012 23:51OL
  žádný pokorný,rozhodně zajed za chylíkovou.takového specialistu nenajdeš.nevěř tady nikomu.mne tady jindra a spol posílali za naprosto neschopnýma vet.,co mým psounům ubližovali nesmyslnýma léčbami.nevím co léčil pokorný za nemoce ale nemyslím že je až tak dobrý.hned zítra v8 zavolej kdy ordinuje.i kdysi sestra ještě v libuši říkala¨¨jestli to nevyléčí ch. tak nikdo¨¨
  30.7.2012 08:33Lucies
  Kačí, ta váha je hidně nízká, pokud by měla mít 4 měsíce. Mně psounka ve 4 měsících vážila kolem 0,7 kg, nejdrobnějšího psouna tady má asi Jitka - Frenkyho, ale ani ten nebyl tak malý v tom věku, že Jituš?

  Jitko, já domeček nemám, holky o to nikdy nestály a braly to jen jako dřevo na hlodání, ne na bydlení :D

  OL, s tím krmením je to o tom, že na co jsou zvyklí, to ti budou žřát. Pokud je psoun od mala zvyklý na zelené válečky, tak to bude žrát. Pokud mu začneš dávat něco chutnějšího, tak se těžko vrátí zpátky k "obyčejnému" krmivu.
  30.7.2012 10:31tarsier
  Kačí, rozhodně bych neváhala a rychle vyhledala veta, který psounům rozumí. Ta váha je šílená :(. Když jsme si před lety přinesli domů Prďáka, byli mu teprve dva měsíce a měl asi čtvrt kila a rychle přibíral, takže ve čtyřech měsících měl minimálně půl kila. Samozřejmě je dost možný, že jí ty 4 měsíce nejsou a ve zverimexu kecali, ale i tak je to strašně nízká váha. Dej vědět jak to vypadá, držím palce.
  30.7.2012 10:49OL
  jen proč kupovat válečky,když to je slisované seno.pán nedával nic,jen ty válečky,zeleninu.sem si přivezla hromadu válečků,ale zhola nic.víš jak mi jich bylo líto.když byly nové,jedli i mrkev,i matýsek ji jedl.ale já to neumím nedat co jim chutná..v ¨¨miláčci¨¨bylo o morčatech a paní říkala že to není krmením že se dožijí vysokého věku.já to potvrdím.kdyby chupa ta mrcha nepokousala,tu byl.a jedl všechno možné.a ve velkém mandle.pořád byli doma.jak tehdá to kachní sádlo snědl....ten nenechal nic na pokoji....já sem to ch.řekla.že sem je i chupovi dávala.jen ječela do telefonu že jí to nemám říkat.já sem to o těch mandlích nevěděla.a beztak je všichni měli nejraděj,lískáče nemají tak rádi.---a nevadí jim i levné krmení,ale nesmí to být válečky,a nevíš jestli nejsou v tom krmení pro činčiláky?kdysi dávno sem ho měla a jedli ho.vždy si nějak vyberu to burundučí.
  30.7.2012 11:08monika
  Kačí, tak jak?
  30.7.2012 11:28Jitka
  lucies se na ty pelíšky ptám,že já ho v kleci nemám,se zahrabávají do sena a ubrousků v rohu.domek se mi neujal.tak sem chtěla vědět kolik lidí to má taky tak

  a k frenkymu.to je extrém sám o sobě.však to znáš od prvopočátku.frenky měl být podle zveráku červnový psounek,já si jej brala v říjnu takže teoreticky by měl mít 3-4měsíce??no a jak vypadal mám v albu.zmuchlaný kostnatý,vůbec nevypadal jako malý psoun.pořád nechtěl přibírat tak půl roku se držel mezi 380-400g.chutnalo mu,baštil pil nic nebylo na něm vidět jako příznak nemoci.rozbory srdíčko plíce oči zuby vše v pořádku.začal přibírat od března letos postupně,ale na to že je červenec a měl by mít rok tak je strašně malý,vypadá na půl max 3/4 roku a má 740-760g.a ta ta děcká srst mu taky vydržela tak do května.oproti emi co mám a je jí rok a půl je poloviční.mohutně tak max vypadá když ráno vstane a je načepířený.jinak má krátké chloupy.no ale mindrák z velikosti dohání svou ostrostí vůči mě či emi :o)
  no je podle mě odstrčené mládě nebo anomálie :o) no hlavně že ho mám doma a není ve zveráku
  30.7.2012 12:29OL
  já nevím,jestli to není,že je tak frenk malý........tou stravou.mně zarazil dotaz na tu kukuřici,a tu právě,když ted je ta mléčná,by měl jíst a měl by z ní větší radost než z toho senového,drahého zvonku.moji ho nejedli.dřív dělali zvonek zrnový,ale ten zmizel.ten jedli,a docela mi chybí.a co semínka?já dávám hodně.ty by měl jíst taky.a dostal tu kukuřici?a co na ni říkal?a jí jogurt?
  30.7.2012 13:11Psouník
  Umí spoun plavat?
  30.7.2012 13:20Lucies
  OL, v té činčilí směsce zelený válečky nejsou. Co se týká Frenkyho, tak si nemyslím, že by to bylo stravou. Jitka se o ně dobře stará a Emi má normální váhu. Kdyby nepřibíral kvůli stravě, tak by nepřibíral ani jeden. A moje holky mají taky rády ten senový zvonek, ale začala jsem kupovat jiný druh, na stránkách chovatel.com (dobrý tip od Jitky) - mají tam super ceny a ty zvonky jsou od JR farm. Beru tam i tu verselelagu, protože ve zveráku to mají předražené.

  Jitko, právě, že si vzpomínám, jak se mi zdál vyhublý. Nedokážu si představit psouna, který by ve stejném věku byl čtvrtinový. To je spíš jak malý křeček. Přijde mi to sprosté od chovatele, který dal psouna v takovém stavu do zverimexu teď myslím toho od Kačí). A že ho vůbec do zveráku přijali. Doufám, že to malá zvládne dobře a že se podaří Kačí ji ze všeho dostat.
  30.7.2012 13:21Tarsier
  Psouník - umí :)
  30.7.2012 14:13dalibor
  dobrý den, chci se zeptat po jaké době mohu se psounem ven na prochazku.Mam ho třetí den.děkuji za odpověd.
  30.7.2012 14:48monika
  Dalibore, hlavní je zajistit, aby ti neutekl...Pokud máte jistotu, že mu dobře nasadíte vodítko a nebude se moc vyvléci, myslím, že to klidně můžete jít zkusit. Běžte na nějaké klidné místo, daleko od lidí a psů...Pokud možno na nějakou opuštěnou louku, aby nehrozilo žádné nebezpečí...
  Ale nečekejte, že půjde jak pejsek...většinou spíš psoun venčí člověka, ne člověk psouna :)
  Vemte mu přenosku, nebo něco, kam se bude chodit schovávat....psouni mají rádi pocit bezpečí, pravděpodobně se bude držet poblíž tohoto úkrytu, my bereme deku a přenosku dáme vedle deky. Oni si zalézají pod deku i do přenosky ;-) Zaregistrujte se, povolím vám pak alba, pořiďte fotky a hoďte sem na web ať se pokocháme vaším novým členem rodiny ;-)
  30.7.2012 14:59Kačí
  Tak jsme dnes znova navštívili veta,je trošku lepší, ale zase se vrátil průjem.Otoky už opadli.Píchnul ji další injekci a do pátku se rozhodne .Máme teď dvě možnosti buď prý není tak stará jak nám tvrdí.(v což já doufám)A mohla by se ze všeho dostat a nebo je opravdu dost nemocná.Kontaktovala jsem Dr.Chylíkovou měla práci tak jsem jí poslala email,tak uvidíme jsme rozhodnuti jet klidně i těch 200km do Prahy.
  30.7.2012 15:17monika
  Kačí, ještě k té srsti, podle té věk moc nepoznáš, protože i téměř roční psouníci mají i tu miminkovskou heboučkou chmíří srst...
  Držím vám palečky...Nicméně pokud tvůj vet psouníky nezná, docela bych se léčby a píchání injekcí bála :( Mnohdy veterináři neví, že psouni nesníšejí některé látky, které se třeba králíčkům či morčatům dávají...

  Piš, držíme vám všichni palce...
  30.7.2012 15:23Ales
  Kačí...jestli je tak malinká, tak bych se rovnou domluvil s doktorkou Chylíkovou. Nechci shazovat veta, kam chodis, ale nevim, jakou ma zkusenost s psouny, ma-li nejakou vubec. O nich je treba neco vedet a maji sva specifika. Vyckavani mi neprijde na miste...je fakt malinka a zrovna prujem u miminek muze byt nebezpecny...
  30.7.2012 16:38Lucies
  Kačí, co jí dal za injekci? Třeba to může být jen výživa, což v tomto stavu je určitě vhodné - i kvůli dehydrataci z průjmu. Moc na malou myslím a doufám, že to dopadne dobře.
  30.7.2012 16:46Ales
  Kačí...je to presne, jak piše Monika...psouni se leči jinak nez morcata nebo křečci a jen maloktery veterinar to vi...vetsina jich to nevi a leci stejne...a mohou ublizit nez pomoci...proto te vsichni tak tlacime, abys aspon konzultovala s doktorkou Chylikovou...drzim palce, at to dobre dopadne...A:)
  30.7.2012 17:45Jitka
  souhlasím s ostatními.svěřila bych jí doktorovi co má zkušenosti s psouny,nečekala bych do pátku.pokud je na tom tak jak píšeš každý den je rozhodný.k normálnímu vet bych zašla, když potřebuješ běžné věci jako stříhat drápky ne když je na tom psounek špatně-to chce pak fakt odborníka.třeba má snahu pomoct,ale třeba jí i nevědomky může špatnou léčbou ublížit
  na malinkou lilinku myslím a držím palce...
  30.7.2012 19:53Mišel
  Jitka: Moje Boženka spinká také v seníčku;-) je na ni krásně vidět, jak se plácá:)) domeček má, ale obrátila si ho a udělala si z něj záchod :-D
  30.7.2012 20:27OL
  a taky jestli by nebylo vhodné tu psounku krmit.jako ze stříkačky.chylíková má směs na krmení ale dandovi to nechutnalo,prskal,jako prý sem to měla smíchat s vodou,sem to smíchala s přesnídávkou nebo banánem a spokojeně chlopkal.-jedině s tím vet. ztrácíš čas.
  - - - - -
  a ch. by na 100% průjem řešila podáváním léků do tlamičky,mně je toho psouníka líto,jedině ho s tím veterinářem trápíte
  30.7.2012 20:55Kačí
  Přidlala jsem její fotečky do albíčka , tak se na ní mrkněte.Třeba Vás někoho něco napadne niní jí má být 4měsíce a 18dní:(
  30.7.2012 20:56Lucies
  To, o čem píše OL, se jmenuje Rodicare instant. Taky mi to dal vet pro zvířata. Jsou v tom potřebné živiny a vitamíny. Ale rozpuštěný ve vodě jim to taky moc nešmakovalo.
  30.7.2012 20:56Kačí
  Už jsme na středu domluvený do Prahy k Dr.Chylíkové tak držte palce, píchnul jí dneska vet. caniverm,cestal,depedin.Tak nevím.
  30.7.2012 20:59Tarsier
  Kačí, žádné album nevidím, máš to aktivované? Mě ještě napadlo, když je tak malinkatá, jestli ti místo psouna neprodali syslíka. Už jsem o tom slyšela, že takhle nějaký zverimex vydával sysly za psouny. Ale to by snad ten veterinář poznal. Počkám na fotky, tady to poznáme.
  30.7.2012 21:08Lucies
  Tarsier, já to album vidím. To s tím syslíkem mě taky předtím napadlo, ale podle fotek vypadá na psouna.
  Kačí, fakt nevypadá zdravě :( Ale takhle fakt nevím, co víc poradit než to, co už jsme všichni v diskuzi napsali. V tomhle ti pomůže fakt jen odborník. Ví Chylíková o tom, co jí všechno ten doktor dal?
  30.7.2012 21:14Ales
  Kačí...tak jsem si nasel a precetl, na co jsou vsechny ty leky...prvni dva na odcerveni, parazity a tasemnice...ovsem pro kockovite a psovite selmy...Ten posledni je na spoustu veci...pro psy, kocky a kone...ja jsme tedy laik, ale co tak vim od doktoru, ke kterym jsem chodil amco se specializuji na mala zvirata a hlodavce a pak i psouny, tak pro ne jsou uplne jine leky a kdyz se jim podavaji spatne, je to desna zatez pro jejich ledniny a jatra...prijde mi to ponekud bezhlave bez rozboru cpat do takoveho maleho tvorecka takove mnozstvi injekci...je tak krasna, malinka....kdybyste pak u Chylikov zjistili, ze by bylo treba prijet znovu...ve ctvrtek nebo v patek a bylo to pro vas kompilovane, tak muzu nabidnout, ze bych malinkou mohl treba pohlidat a pak byste si pro ni prijeli, abyste nemuseli jezdit sem a tam...
  30.7.2012 21:20Lucies
  Kačí, zrovna jsem taky hledala, na co který lék je. A plně souhlasím s Alešem. Hlavně nechápu, proč jí cpe rovnou dvoje antiparazitika a a navíc bez rozboru. Spíš než škrkavky a tasemnice u nich hrozí kokcidie...Ale to není problém diagnostikovat snad pro žádného veta. Beruška maličká :( Mně (teda mým zvířatům) c vet vždycky dal injekci s výživou, když bylo zvíře oslabené. Doufám, že to malá zvládne. Je miloučká :)
  30.7.2012 21:21Ales
  Je to divny dat leky na odcerveni pro selmy hlodavci a bylozravci, kdyz maji uplne jine zazivani...nebo ne???
  30.7.2012 21:22Kačí
  Moc děkuji za nabídku určitě dám vědět, je to přeci jen pro nás trošku z ruky.Kontaktovala jsem ji emailem jak mi její asistentka ráno řekla, obratem odpověděla, že jí musí vidět. Všechny léky a konstatování obou veterinářů jsem jí podrobně popsala i fotky .
  30.7.2012 21:23Lucies
  A už se nějak hlasově projevila? Podle toho poznáš, jestli je to psoun nebo sysel. Sysel píská jako andulka, hlavně, když je ve stresu.
  - - - - -
  A co na to říkala - na ty injekce?
  30.7.2012 21:27Ales
  Lucies...presne tak. Taky to nechapu proc placa paty pres devaty. To presne vypada, ze vubec nevi, co ma delat a da vsechno...uz bych k nemu ani nestrcil nos!!! Tedy ted jsme se nas.... Kdyz byli nemocni moji, udelali v Brne na klinice celkovy rozbor, renten atd. Stalo to sice penize, ale vubec ki jich neni lito...hlavne jsme aspon presne vedeli, kde je problem a podle toho se dalo neco delat...ale tohle...???
  - - - - -
  Mne tedy podle fotek prijde jako psounek...ale jisty si tim nejsem....
  30.7.2012 21:34Markéta
  Já to album od Kačí taky nevidím... :-(
  30.7.2012 21:36Lucies
  Markéto, ono se nezobrazuje u jména, ale když najedeš přes alba uživatelů, tak je najdeš.

  Jinak já nechápu, kdo mohl dát zvíře v tomto stavu do zverimexu.
  30.7.2012 21:45Tarsier
  Už jsem to našla, podle mě je to psoun. Ale ten vet jí podává nějaké léky bez pořádného vyšetření, nejspíš si sám neví rady. Nechápu to, měl by přiznat, že o psounech nic neví a doporučit odborníka. Doufám, že Chylíková pomůže a Lilinka se dá do kupy.
  30.7.2012 21:55Ales
  Ja taky pevne doufam...je mi malinky lito:(((...potrebuje doktora znaleho veci. Ted na to porad musim myslet...:(((
  - - - - -
  Kačí...telefon na me je 732 406 251, kdybys potrebovala...
  30.7.2012 22:03Markéta
  Lucies: Aha, díky. Ta je malinkatá!
  30.7.2012 22:06monika
  Tedy, takhle zbědované mláďátko...hlavně ať do středy vydrží, když Chylíková dříve nemůže...A Kačí, tu nabízenou pomoc od Aleše bych klidně využila, pokud budeš potřebovat...vím, že si tu nová, ale my, co sem chodíme už dlouho, Aleše známe a mockrát tu lidem pomohl...tak se neboj se na něj klidně obrátit...Držte se, tfuj tfuj tfuj pro štěstí...

  Škoda, že si se na Chylíkovou neobrátila ihned, obávám se, že malinká dostala do těla akorát zbytečnou a naprosto nesmyslnou zátěž :(
  30.7.2012 22:20Mišel
  Kačí: Co se děje s malinkou mě moc mrzí...jak to tu čtu:-((...držím moc palečky, at to zvládnete!!!
  30.7.2012 22:36Kačí
  Aleši určitě se ozveme kdyby bylo potřeba.Moc děkuji Vám všem a držte nám ve středu palečky .
  30.7.2012 22:54Ales
  Kačí...budeme, neboj...musí to dobře dopadnout...A:)
  - - - - -
  Kačí...to je vtipný...máme stejné příjmení:)))
  30.7.2012 23:55OL
  chylíkovou rovnou z tohoto trefí šlak.alespon solidní vet.,to říkala paní co si z jejím hlodavcem nevěděl rady ji rovnou bez léčení vypakoval za chylíkovou.mne by to trklo hned že ch. na 100% naordinuje lekvar do tlamičky.a když sem ti psala,proč si za ch. nelezla hned???moji měli všechno možné,tak já vím jak se co léčí.chudák psounek.i na mých se neschopní vet. vyřádili.a jestli když tu nebude ch.,mi onemocní,tak mi nezbude bud jet za jeklem,nebo ho nechám rovnou chcípnout.----ta na hůrce chtěla nasadit na ten matýskúv zánět antiiotika,ch. vyléčila bez nich
  - - - - -
  měla si zjistit,jak sem psala jak ordinuje a rovnou uhánět do prahy.prý za ch. jezdí ze slovenska.a já že cože?a prý´´když není zbytí´´akorát si vyhazovala peníze za nesmyslnou léčbu.a baští ten psounek?jestli bys ji neměla krmit
  - - - - -
  a jindro,napiš mi prosím,kde se v u.s.a dají koupit ty plyšoví psouni????????????????????někdo tam pojede, někam do san franciska
  31.7.2012 08:20Jitka
  kačí mě se o lilince zdálo, jak se uzdravila a vyrostla a přibrala :o) jak si pěkně hrála a ničila :oDD
  jak sem tu psala o frenkym jak vypadal,mrkni do mého alba jak vypadal on když sem si jej donesla domů já ze zveráku, kde mi pak tvrdili,že u nich byl v pohodě.v podstatě jsme na nic nepřišli,zdravotně byl ok,ale jak vypadal tomu nenasvědčovalo,pak se to samo spravilo.takže vím jak ti je,sem byla totálně bezradná a smutná :o/ takže s emi a frenkym držíme všechny ťapky ať to dobře dopadne
  tu je odkaz na to moje album:
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=566
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=571
  31.7.2012 10:28Lucies
  Kačí, tak co malá?Jak jí je?
  31.7.2012 10:52Psouník
  Jak velký postroj koupit? :)

  - vel. XS: 25 - 41 cm obvod hrudníku

  - vel. S: 33 - 54 cm obvod hrudníku

  - vel. M: 45 - 76 cm obvod hrudníku

  - vel. L: 59 - 100 cm obvod hrudníku
  31.7.2012 12:05monika
  Psouníku, rozměry nevím, ale nám se vcelku osvědčilo vodítko na fretky, prodává se s rolničkou, tu sundej...myslím, že fretší tělo je psounímu rozměrově podobné nejvíc ;-)

  Mrkni do alba, osvědčilo se nám to červené, to ze psounů tolik neklouže.
  To zelené je na králíky, ale tak dobré není. Jednak nedrží nastavená velikost, protože materiál je klouzavý. Jednak se za něj i blbě tahá. Kup postrojek s očkem na vodítko uprsotřed (jako je na tom červeným)

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=620

  Jestli někdo další doporučí nějaké tipy, vložím sem link...
  Ale s těmi rozměry - snad si jen děláš srandu :))) Psouna s obvodem hrudníku 100 cm bych chtěla mít doma taky :DDDD Ten by měl větší hrudník než já :DDDDD
  31.7.2012 12:27Ales
  Monika a Psounik...taky me ta velikost celkem pobavila a hned jsem si predstavil obriho psouna:)))...takovy maly grizzly:)))
  31.7.2012 12:43Psouník
  monika, Ales - Děkuji za radu :)
  To jsem jen zkopírovala všechny rozměry které mají :D
  31.7.2012 12:44monika
  Psouník - nechceš se zaregistrovat, povolím ti alba a dát nám sem fotky tvé chlupaté ratolesti? :)))
  31.7.2012 12:48Psouník
  Dobře :) Já se zatím na Psouníka jen chystám takže sháním vše pro něj potřebné :)
  31.7.2012 12:51Tarsier
  Takovýho psouna bych chtěla :)). Hlavně by se nezakusoval do prstu, ale rovnou do krční tepny :D. Z hlodavců by velikost L mohla nosit asi jen hodně přerostlá kapybara :)
  31.7.2012 12:55Psouník
  Co tak velikostně koukám na fretčí postroječky tak nám asi bohatě vystačí vel. XS :)
  - - - - -
  Pokud tedy raději nesehnad ještě o něo menší :D
  31.7.2012 12:59monika
  S Lkovým psounem v říji si dokážu představit říji velmi snadno...Bylo by to velmi bolestivé, docela dost rychlé, psoun o velikosti L by zlikvidoval lidi ne z jednoho bytu, ba z celého sídliště :DDDD

  Vám, co to ještě nevíte.... Mám takový pocit, že už to na nás zase jde...naštěstí máme jen velikost asi tak XS, tak snad to přežijem...
  Oskar, kromě toho, že od přítelovo návratu útočí na něj, už se začíná divně chovat i ke mě...Možná plaším zbytečně...ale mám pocit, že na další říji po tak krátké době klidu připravená asi nejsem.
  - - - - -
  Tarsier, ještě možná i pořádný bobr :D
  31.7.2012 13:31Jitka
  moni mám ještě tip na veterináře pro ms kraj do sekce veterinární péče.sice sem tam ještě nebyla a prý je tam trochu draho.za to je tam doktor Hynar co s psouny už zkušenosti má.vím to,protože sem tam psala a ptala se na to.mají i dobré recenze.lepší něco než nic,jinak tu nikdo v okolí není,všechny sem obvolala a většinou mi řekli,že zkušenosti nemají a slušně mě i někteří odmítli. a v ov zoo psouni nejsou.Mají u té veterinární kliniky zřízenou i záchranku.zatím chodím k běžnému na drápky a kdyby se nedejbože něco vážného stalo, mám kontakt na něj a pak mám nejblíž brno-dr.jekla.což bych klidně i zajela když by bylo zle
  tak mrkni a uvaž :o) :
  http://www.veterinarninemocnice.cz/cz/lekari-a-personal/
  - - - - -
  teď sem koukala tak do brna k jeklovi to mám 175km a do té opavy 40km
  - - - - -
  tak u mě je protivná tak dva dny emi,protože jí nedovolím bušit čumákem do dveří :oD jak jí chci od nich vzít hned píská a vzteká se a už mě i kousla mrška,ale málo a tak to u mě teď dva dny vypadá,tak:emi buší jde do klece,emi vyběhne po chvili z klece a běží ke dveřím a buší čumákem,emi jde do klece, emi z klece vyleze a jde rvát koberec a frenky stojí na stráži a důležitě se rozhlíží a hlídkuje :oDD uvidí jituš,začne skákat až se mu podaří na mě zachytit, což při jeho váze jde,pomalu vyšplhá do ruk a hledá granulku,položím jej na zem a za chvilku zas na mě visí :oDD
  31.7.2012 13:33Nazgul
  Koupil jsem si fotoaparát. A hádejte, co jsem natočil jako první: http://www.youtube.com/watch?v=jrAYmVwHC5g
  31.7.2012 13:41Psouník
  Tak a postrojek je koupen :)
  31.7.2012 14:09Jitka
  psouník-sis měl nejprve pořídit psounka a pak postrojek ne?
  - - - - -
  já si koupila na podzim psouny i foťák :o)
  31.7.2012 15:01OL
  když měl danda nemocné břicho,nejedl 2dny,dostal3injekce a byl zdravý.hlavně to byli správně zvolené injekce,u někoho jiného by bylo po něm kvůli také banalitě,jen mu prosahala břicho,a konstatovala že¨¨má nemocné bříško´´----------už si vpraze měla být dneska.né řešít že má práci.kdybys v ordinační dobu chylíkové seděla v čekárně,domů by těneposlala.já si zavolám na recepci,sestra mi řekne kdy ordinuje a tím to skončilo.i když má naobjednávané pacienty,čas si najde.kdysi mne sestra špatně objednala už šla pryč a kvůli dandovi se vrátila,jen říkala že má jít k doktorovi´´sama se sebou´´a když sem se jí příště ptala jestli to stihla tak prý že nee.já se tam plahočím mhd přes hodinu,si můj přes týden brává auto,nazpět přes hodinu,tak mi to zabere3hodinky,a já mám také štěstí na nemocné psouny že sme tam furt
  31.7.2012 15:03Jindra
  Jsem si přepočítal obvod hrudníku na "průměr", to se trochu lépe představuje. Takže XS začíná na 25cm, to je 8cm v průměru, tak to je o dost víc, než má psounek kterej se chce dostat z postroje. Takže hledej velikost XXS.
  31.7.2012 17:30Psouník
  Jitka - To víš, musím na něj být připravena :D
  Jindra - Už je obědnáno tak uvidíme jak mu to bude.
  31.7.2012 17:56Jitka
  psouník:bych spíš řešila klec a její vybavení a pak zabezpečení v bytě :o) - nemyslím to špatně :o)
  31.7.2012 17:58Psouník
  Jitka - vybavení už snad nějaktaké máme vyřešené :) Teď už jen ten psouník chybí :D
  31.7.2012 18:39Jitka
  psouník:odkud jsi?
  31.7.2012 19:40Psouník
  Z Pardubického kraje :) a tak to vypadá že psouník bude ve čtvrtek doma :) resp. psounice :D
  31.7.2012 21:25Markéta
  Nazgul: Beátce ti čertíci koukají z očí :-))
  31.7.2012 21:33Kačí
  Tak zítra nás čeká cesta k Dr.Chylíkové tak nám držte palce
  31.7.2012 23:30Ales
  Kačí...Myslim na vas uz od vcera...hned dej vedet vysledek...