od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2012
 • Zobrazuji 205 zaznamu.
 • 1.9.2012 12:10žaneta
  Nazgul: To vím taky že psouna musím vychovávat,došlo mi že mám náročný zvíře a ne morče,umíš akorát poučovat a poradit ne..tak si to nech prosimtě pro sebe..
  1.9.2012 18:22monika
  Ahojte, to jsem se zase nasmála, když jsem sem po 4 dnech vlezla. Nejvíce Nazgulově dotazu o šípkové omáčce...

  Na druhém místě dotaz od Johna - jak naučit psouna zlobit, málem jsem se uřechtala. Buď rád, že máš hodného :))) Co bychom za to VŠICHNI dali, kdyby naši nezlobili :)) Ale většina psounů začne zlobit až časem. Naše Boženka předstírala, že ji ničení nezajímá, několik měsíců :) Dnes je to taková čůza, že zlobivější bych našla asi těžko :)

  Markét a všem, co se týká krmení: já jsem od Versele Laga sáhla po činčilím. Ve směsi pro burunduky jsem totiž viděla ořechy, tak si myslím, že činčilí krmení bude dietnější. Ale prý je v něm málo vápníku, tak doporučuji v kombinaci se zeleninou a třeba tou vápníkovou kostkou, co ve zverimexech prodávají.

  Žanet, psounici trošku zkoušej usměrnit, když zlobí, zvyš na ní hlas, chyť jí a zavři do klece. A když kouše, nenech si to líbit. Pěkně ji chyť, ať nemůže kousat, klidně použij třeba ručník nebo rukavice a když zlobí, hned s ní aspoň na 5 minut do klece :) Časem pochopí, co může a co ne. Není ale jisté, jestli se tím, co pochopila, bude řídit :D
  - - - - -
  Ale důslednost se prý vyplácí :)
  1.9.2012 20:14Markéta
  Ballísek asi přichází do "zimního období" - kuliska má nateklá až běda! Občas je navíc taký trošku rozmrzelý. Ale jinak je to pořád náš hodný plyšový psoun :-)
  1.9.2012 21:12monika
  Markét, já sem si teď na dovče užívala vcelku mazlivého sympatického Oskara...ale dnes po návratu domů je to zase protivný hlídací mrzout, takže už se ho zase bojím...
  1.9.2012 21:47Markéta
  monika: :-(( To si neumím představit, že bych se myšáka měla bát..
  1.9.2012 22:02monika
  Je to zvláštní...máš puštěný dvě stejný zvířata. Jedno k tobě běží a máš radost. A když ti ohlodává bosé nohy, tak se směješ a víš, že nic neudělá. Když k tobě běží to druhý, tak jdeš z cesty stranou, buší ti srdce a doufáš, že se s tvým ústupem spokojí a projde tam, kam mělo namířeno :( Rukavice jsou součástí tvojí kuchyňské linky a jsou v pohotovosti 24/7, vlastně je ani neuklízíš. Nebo ho zavřeš do koupelny, aby k tobě radši vůbec nemohlo :( Hrozně si tím škodí....Na dovče se mnou strávil spoustu hodin v posteli, mazlili jsme se a bylo to super, byl to ten dobrý Oskar...Přijedeme domů a už zase hlídá :( A další dovču si vzít několik měsíců nemůžu :( Na dovče chtěla být v posteli dokonce i Boženka, bylo to super, měla jsem je tam oba :) No, aspoň nějaké milé zpestření. Přes týden zase bude v kleci, protože přítel ho pustit nemůže a já chodím z práce pozdě.
  - - - - -
  no, ale může být hůř :)
  http://www.novinky.cz/krimi/277611-chovatele-z-bruntalska-ustkla-kobra-jeho-stav-je-kriticky.html
  2.9.2012 14:05monika
  http://www.ifauna.cz/drobni-savci/inzerce/r/detail/1813720/daruji-starsiho-psouna-samce/
  2.9.2012 15:41OL
  kéž by si ho vzal někdo odsud,kdo mu rozumí.a co ty mišel,ty bys to s ním uměla.a máš holku.to je duležité.u mne by,až bude mít matýsek říji byla mela.-----já rukavice nepoužívám,než by jsem je nasadila,by mne dávno ulovil.zkus se bránit s košem,mně to přijde nejvíc efektivní
  - - - - -
  a žanet,já sem žádného nikdy nevychovávala a podle mne to ani nejde.amám správné psouny.já se s nazgulem neshodnu.prý sára nesměla do postele jen proto že tam dělala bobky.ty 2jsou docela čistotní.olina né že udělá hromádku,to snad jedině v posteli.ale trousí je kudy chodí.kdyby jsem byla fajnová olina by nesměla nikam.měli nasbírané klásky,byli položené v skřínce,prý je mám nechat tak,že tam chodí si zobnout.a olina se mezi ty klásky vychcala a ještě,nemrava,tam nasázela hromadu obřích bobů.nechce používat záchůdky,když už jedině omylem.olina je taková.je psoun flekmatik.nic ji nerozhází.když byli na poli,zakrákal dravec,laura a matýsek spustili bojový pokřík,poplašili se,a olina-nic.byl jí ukradený.ta by v přírodě dlouho nepřežila.hned by ji něco snědlo.
  3.9.2012 21:43monika
  Tak jsme přežili další den s Oskarem. Ráno jsem si vzala obě myši do postele, tvářili se oba jako posteloví mazlící. Jsem ráda, že co jsem naučila Boženku na dovče, nezapomněla a líbí se jí i doma.
  Oskar byl ráno taky v posteli spokojenej a nedával najevo svoje hormonální pochody. Když se pak přesunul do koupelny, radši jsem už na něj nesahala. Je zvláštní, jak se nechá rukama vyndat z klece a pomazlit v kuchyni i v pokoji. Ale jakmile přijde do svého brlohu, nepustí tam ani mě, dokonce ani Boženku. Chtěla k němu zalézt, ale on jí furt zalehával cestičku, aby se mu tam nevyvalovala. Přenáším ho vždy zpět do klece stále v rukavicích tak, že vemu celý škopek a donesu ho ke kleci. Tam ho bere rapl míň než v koupelně, tak ho můžu vzít a přendat. Zatím se s ním ještě stále dá žít a nějak manipulovat.
  - - - - -
  V rámci dovči jsme byli v týdnu v zoo. Můžete mrknout na veverky kapské, které jsem vyfotili. Je to taková africká verze psouna, protože o nich psali na tabuli zajímavost, že jsou v jižní Africe často chováni jako domácí mazlíčci :D
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=633&page=2
  - - - - -
  Uplně jiný kontinent a tak podobné zvíře psounům :)
  - - - - -
  Tak dnes už bestie na mě cvaká zubama. A přijde mi, že tloustne rychlostí několik centimetrů denně...máme se zase na co těšit.
  4.9.2012 08:30Ales
  Monika...Bubak zarim necvaka, ale to pribirani mi prijde uplne stejne. On i Zanda najednou zacali desne pribirat. A to nedostavaji nic navic. Fakt uz se blizi podzim...
  4.9.2012 08:45monika
  Aleši - já jsem ráda, že přibírá - hlavně z toho důvodu, že vloni v říji ani nejedl, jak furt hlídal, nic ho nezajímalo, ani jídlo, jen jak sežrat nás. Takže jsem byla ráda, že měl zásoby.
  Jedna známá z Plzně mi taky říkala, že jí psoun v říji několik měsíců nejedl a že zhubnul na kost a báli se i, že jim umře. Ale pak říje přešla a začal zase jíst.
  Vloni ty změny rozměrů Oskara od září do jara byly neskutečné a strašně rychlé. Takže letos si z jeho obezity toho tolik dělat nebudu.
  Boženka se nám taky spravuje, ale zatím nemám pocit, že by byla vyloženě buřt, ale je taková pěkná :)

  Co ty Bubáčkovo ledviny? máte zase nějaké nové výsledky?
  Kolik polévkových lžic dáváte denně toho Versele Laga? Zdá se, že naši už ho přijali za plnohodnotné krmivo a po zrní se nějak přestali pídit.
  A co ty Bubáčkovo ledviny? Je to lepší? Kupuješ kromě versele i nějaké doplňky? Třeba nějaké vitamíny? Nebo ta lněná semínka, nebo nějaké jiné směsky? Nebo mají jen versele a to jim stačí?
  4.9.2012 11:14OL
  a příště jim kup pro burunduky.oskar a boženka jsou přece veveráci.moji zatím baští darvina,ale chutná.matýsek je ted nádherný.sem tam se naparuje,tetelí,nějak se podezřele odstěhoval,jen se přijde pomazlit.jak sme byli u té cizí doktorky tehdá po říjí,byl zdevastovaný jen kostra,já sem se za něj styděla,vypadal jak kdyby prošel hladomornou,jako kdyby sem ho nekrmila.jen oskarovi dopřej jídla a taky mu kup nějakou mlsnotu!kolik chce.já už si nepamatuji jak to krmení pro činčily vypadá,ale v tom burundučím je takové nafouklé zrní.kdosi na jiných stránkách kecal že psounům nejede,ale vypadá to že tady těm našim chutná.
  4.9.2012 11:32Jitka
  tak u mě se emi drží stále na váze kolem kila a frenky se tak trochu rozjedl a má teď kolem 900g.je to tak akorát protože je docela malý (vzrůstově).
  On dost žebrá,krade porce emilce-je to malá kyselina.
  Naštěstí oba jedí i seno a ještě jim kupuju sušené pampelišky a podobně tu v schopu na králících:
  https://obchod.kralici.cz/p1548-darwin-s-pet-herbal-fountain-digestion-detoxication.aspx,https://obchod.kralici.cz/p1549-darwin-s-pet-herbal-fountain-immunity-vitality.aspx,https://obchod.kralici.cz/p1550-darwin-s-pet-herbal-fountain-teeth-hair.aspx-to jim přidávám do sena.
  já dávám malou hrstku veserly ráno oběma (asi polévková lžíce) a pak každý jednu polévkovou při venčení té činčilí co sem tu doporučovala
  - - - - -
  jinak frenky je s blížícím se podzimem čím dál mazlivější,tak snad mu to vydrží :o) a na emi taky nic zatím nepozoruji.hnízdo staví a upravuje taky frenkyš
  4.9.2012 16:50Markéta
  Já jsem teď Ballískovi od JR Farm objednala krmivo pro osmáky, vypadalo na fotce moc hezky, tak snad mu bude šmakovat :-)
  4.9.2012 20:03Mišel
  Moje Boženka mě dnes opravdu mile překvapila :)
  Bylo mi dnes pěkně mizerně, tak jsem si lehla pod peřinu a ona jako by to fakt vycítila, protože ke mě pořád chodila a mazlila se a nakonec si šla hajnout k sobě....a to v době, ve které je zvyklá řádit o sto šest...neuvěřitelné....prostě ji zbožňuju :-[[[
  5.9.2012 01:36Nazgul
  Zoro opět utekl z klece. Ohnul šprusli a nechápu, jak do tak malé díry mohl vsoukat své ohromné tělo (zvlášť když má čerstvě sešité břicho), ale byl venku.

  Bylo mi zvláštní, že ostatní, menší psouni zůstali v klece. Ale při uklízení následků se ukázalo, že venku byla zjevně i Beáta, akorát pak zalezla zpátky a dělala neviňátko. Mrcha jedna.
  5.9.2012 08:58Lucies
  Nazgule, nechceš vyměnit klec za megaterárko? I když při jejich šikovnosti věřím, že budou schopní rozbít hlavou sklo :)
  5.9.2012 19:53Markéta
  Tak osmáčí krmivo od JR Farm má velký úspěch :-) A nedivím se - vypadá pěkně a úžasně voní mátou! :-)
  5.9.2012 22:24Nazgul
  Já jsem oplakal nové dveře, které už mám vybrané, a ušetřené peníze použiju na novou bytelnější klec. Už jsem napsal panu Roderovi.
  6.9.2012 06:20monika
  Jelikož se mamut neumí doma chovat a je zlej a pravděpodobnost, že bude několik měsíců pouze v kleci je dost vysoká, vzali jsme ho včera ven. Docela jsme si to užili. Běhal jak pejsek a uběhl možná i přes kilometr, šli jsme s ním na procházku tak dlouhou, že by jistě potěšila i méně náročného psa :D
  Dokonce se chvilkama venku i tulil. Venku je to zatím sympaťák. Ale přítel se ho už bojí pořád a ani si ho nepohladí :(
  6.9.2012 13:02OL
  fakt nejsem normální,volala jsem mamce a ta jednoduše řekla že jsme blázni.včera jsme se synem vzali na pole venčit psouny.bylo nějak po15h. už tam zemědělci něco zasadili,ale psouni si zas vykopali nory nové.já že v 18pudem dom ale syn prý že jsou letos venku naposled,tak že tam ještě pobudem.no v18.30zmizel matýsek, později olina.každý ve své noře.oni tam usnuli.lauru sem odvezla domů,syn hlídal nory,doma sem vzala věci na přečkání noci na poli.syn spal v autě,já sem celou noc hlídala nory.kdyby se vzbudili,utekli do polí už by je nikdo nenašel.poprchalo,velice příjemná noc,navíc sem se oně strašně bála.v 7ráno psouni nikde.začali jsme lítat kolem po polích,no hrůza.vedle je sapa tak sem přemýšlela co s nimi,když je lapí udělají vietnamci.já sem se s nimi rozloučila.no ale znám olinu jak ráda chrápe,syn mě uklidnoval že jsou v zemi.no ale co kdyby proklouzli.tak sem lítala dál po polích,syn hlídal nory v9.40 mi volá že lapil matýska.nasadili jsme ho do olinky nory,aby ji vzbudil.vzbudil,olina vylezla ale zas tam uvíznul matýsek.nakonec sme i toho lapili.nějak kolem 11sme se doplahočili domů.oba jsou vykoupaní,olina vylezla zabalená od bláta,večer jsme jí chrstli do nory 2kbelíky vody,zbytečně.chtělo to asi hadici.psouni spí jak špalci,jsou vyřízení.já sem tak vyklepaná,tohle mne tak hned nepřejde,hlavně že je mám živé a zdravé
  6.9.2012 14:34monika
  OL, kam se na vás hrabeme s liškama.
  Dost dobře ale nechápu ten chrstnutej kbelík do nory...nebáli jste se, že je takhle utopíte? Vylejt na ní kbelík a nechat jí v díře...chudák...nebylo by lepší přinést na pole nářadí a vykopat je?

  Ale docela mě pobavilo, jak jste nasadili Matýska, aby vzbudil Olinu :) Když už bych jednoho čapla, asi bych ho do nory nepustila.

  Kde byla vlastně celou dobu Laura? Tu jste nevenčili?
  6.9.2012 17:00OL
  laura je moc fajnová na to aby spala v díře.když sme na ně čekali,skákala na mne,abych ji držela v náručí,sem ji,jak sem jela pro ty věci odvezla domů.spala kde jinde než v posteli.sama.byla moc štastná že se s nimi shledala.furt jim jako projev lásky´´vybírala blechy´´
  - - - - -
  ale vykopat je nejde,my sme tam letos jezdili často,a za půl hodiny vyhloubili noru,na kšíry.a kšír má metr,délky,a vždy jim je zemědělci zničili,ale oni je mají hluboko,tak je různě propojují.taky si staví slepé.vlevo nora,vpravo půl metru slepý tunel.nebáli,mysleli jsme že jen olinu vzbudíme.ale olina byla tak daleko že voda k ní nepronikla,jen jí udělala bláto v komoře kdese zašpinila když lezla laskavě ven
  - - - - -
  sem myslela že olina onemocněla.spala a ležela ani se doted nehla.ted se probrala a má velký hlad
  6.9.2012 19:19severka86
  Takže Fonzík ma dnes opustil.. Bol najčulejší a to on utiekol, čo sme ho našli po 2 týždňoch v sadrokartone.. Fest chýba.. :(
  6.9.2012 22:39lejdynnka
  Tak ja jsem se dnaska rozhodla ze koupim nasi jenny kamarada :-) Takze jsem dala kamaradovi za ukol vyrobit velkou klec a v utery pro nej jedem do prahy :-) ja se tak tesiiim :-*
  7.9.2012 07:06monika
  Severka... :(

  bohužel asi moc nerozumim slovensky...on vám utekl a vy jste ho našli v sádrokartoně už mrtvého? Co se mu stalo? Zemřel tam hlady, nebo něco snědl špatného? Nebo nějaký kabel? Kolik mu bylo let?

  Lejdynnka:
  Hlavně ať kamarád při výrobě klece psouny nepodceňuje :)
  7.9.2012 08:01Lucies
  severka86, to je mi moc líto :(

  Moni, já si matně vybavuju, že v tom sádrokartonu byl kdysi dávno a kvůli tomu si severka přinesla novýho syslíka, protože už ji nenapadlo, že se s ním ještě někdy shledá.
  7.9.2012 09:14Jitka
  dotaz:když jdete (pokud jdete) na veterinu jakým způsobem vám kontrolují veti zoubky?hlavně ty zadní.Při vědomí nebo je přispí?a jak?normálně nebo využíváte inhalační?

  jinak pro pobavení včera sem šla na vet krátit drápky a jedna babka mi zastávce řekla,že mám hezké koťátka a že ona měla taky kočičku a ta jí žila celých 20 let.no a v tramvaji do přepravky každý čučel,akorát jeden pán se při vystupování optal,že že to je,že toto ještě neviděl :o)

  severka86-syslíka je mi líto :o/ neznám ten příběh tak moc taky nevím jako monika co se mu vlastně stalo :o/
  - - - - -
  nazgul-to bude mít psouní parta radost z nové klece :o) a to sis nechal dělat nějakou podle svých představ a nebo jednu z těch dvou co má na svých stránkách vystavené?
  jinak na druhou stranu je to škoda.tvoje historky vždy pobaví :o) to pak už bude po spestření :o/
  -neber to nijak špatně :o)
  - - - - -
  jinak já mám tuto a zatím drží.má první rok za sebou a v poho.akorát to dno může někoho odradit.mi frmky v jednom roku po tom roce průběžně vyhlodal 1cm dírku.ono je to dno docela i robustní.stejně jako ty příčky.takže teoreticky snad ještě delší dobu vydrží :o) jo a protože je vysoká tak sem to vyřešila předělem deskou z třešňového dřeva,takže jí mám dvoupatrovou.foto mám myslím v albu.jo a když tak do plast robustní dno se dá pořídit za 299,-.klec je do 1500,-
  http://klece-hlodavce.heureka.cz/klec-fretka-101x58x80cm/
  to je můj tip ze zkušenosti :o)
  7.9.2012 09:21Lucies
  Jitko, neboj, Nazgul má doma supermany, ti překonají i klec od pana Rodera :D Takže zase budou historky, že Nazgule? :)
  7.9.2012 10:00monika
  Jitko, klec jakou máš, jsme měli taky. Ferda si vždy rukama přidržel plast a tlačil směrem ven, zubama klec a dělal si díru mezi klecí a plastem. Normálně to roztáhnul, do škvíry strčil packy, pak prolezl celej. Když jsme přidrátkovali na několika místech, tak si ty dráty urval, aby mohl ven. Já bych tuto fretčí asi na psouny nedoporučovala :D
  7.9.2012 10:29lejdynnka
  Moniko: no istrukce co a jak jsem mu dala :-) tak uvidime jak se stim poperou :-)
  7.9.2012 14:55Jitka
  moni tak třeba ta moje to vydrží :oDD a nebo vystřídám v historkách nazgula :o) :oD už se se mi i o zdemolovaném bytě zdálo jak zdrhli :o/
  - - - - -
  inzerát z e stránek:
  Prodám samečka 2000kč
  (Linda, 5. 9. 2012 20:31)

  Dobrý den,
  prodám samečka cena 200Okč.Je roční,nemám na něj bohužel čas.Email:
  lampasovaLinda@gmail.com
  - - - - -
  tam je teď tolik inzerátů :o/
  7.9.2012 19:49lejdynnka
  Jitka:pro toho si jedu :-)
  7.9.2012 22:53Anonym
  Dobrý den mám zájem o samečka za 2000kč. Napište prosím na email curtis@klikni.cz
  Děkuji Klára
  7.9.2012 23:51Nazgul
  Jitka: Nechávám si dělat klec dle vlastního návrhu. V práci jsem udělal nějaké vizualizace (co také dělat v práci, že...), jestli na to nezapomenu, zkusím to sem nahodit. Třída odolnosti by měla být jako u klece Super psoun. Ta zatím drží. Ovšem ta klec, co jsi linkovala ty, tu by Zoro rozebral za pět minut ;)
  10.9.2012 13:48Jitka
  mohl by mi někdo poradit, jak odradit psouna od bušení do dveří??dveře sem vystlala nově podsedákem,který má v sobě molitan a doplnila tak papírový karton z krabic v hrubé vrstvě.teď to alespoň trochu tlumí ty rány.je to nová zábava mojí emi po tom co vyzkoušela zdi,koberec a jiné :oD poslední 4 dny jak vyleze z klece zamíří si to chrochtajíc přímo k nim.zaprvé bydlím v cihlovém baráku a mám za sousedky samé debilní babky, což by mi mohlo být i jedno,že se to rozléhá (těm vadí,že doma i vařím-furt si na něco stěžují).mám spíš ale strach, aby si neublížila.všimla sem si totiž,že má z toho občas rudé dásno a našla sem velmi slabé červené stopy na tom kartoně a z čenichu to není.byla bych nerada,kdyby se jí něco stalo :o/ může si ty zuby takhle vyvyklat nebo si nějak jinak ublížit.zkoušela sem jí v tom všemožně zabránit a nic :o/ a jak to popřípadě ošetřit jestli to má podrážděné?
  10.9.2012 20:33severka86
  Jitka, Monika.. on mi pred rokom utiekol z klietky (odsunul sklo na terariu). Nasli sme ho po 2 tyzdnoch, ziveho a zdraveho. Bol velky dobrodruh a skvela povaha. Nasla som ho vo stvrtok v klietke, zvysne 2 sysliky ho hriali svojim telom. Mal pekne zatvorene ocka.. :( Dozivaju sa 3 roky a u mna mal 2,5 roka. Takze zaspal v spanku na starobu..
  11.9.2012 09:13Jitka
  tak to je mazec:http://zvirata.identifikace.cz/CMSPage.jsp?id=2d19fcec-a752-4160-82d7-848f527c7d04&context=5e135a0f-2fe1-4a30-a6a9-025db4dcd922.a1daadbc-5928-48c6-9b74-3fe86325c322.2d19fcec-a752-4160-82d7-848f527c7d04&locale=cs&dblockid=3835183f-d2fe-4cde-9df5-81ec8f1ab5af&ditemid=eb1a70e2-3f36-4a5c-9476-c4a33b3292e9
  psounek v útulku
  - - - - -
  mám to z fb
  11.9.2012 09:45Lucies
  Chudáček :( Vytáčí mě, že i v dnešní době, kdy se všude dá sehnat spousta informací, si někdo nezjistí vůbec nic o psounovi, než si ho pořídí a pak dopadají kdovíjak.
  11.9.2012 10:11Jitka
  no ještě že chudák neskončil tak,že ho bývalý majitel pustil ven napospas
  - - - - -
  ještě odkaz s infem k psouníkovi:
  http://zvirata.identifikace.cz/cms/SSMP_ostatni
  11.9.2012 10:32Ales
  Bobisek malej...:((((
  11.9.2012 11:09monika
  Jitko, možná, že skončil, teď jsem tam volala, je to nalezenec, někdo ho našel někde v Praze...

  Zatím je v karanténě, majitel se nepřihlásil.
  Pokud se nepřihlásí, od ukončení karantény (rozhodne veterinář, je tam preventivně), bude nabídnut zájemců. Pořadník nemají, ale volalo už několik lidí a mají o něj zájem.
  11.9.2012 12:35Jitka
  tak sem ted byla u nás ve zvěrokruhu kde mají už rok psounka co se tam objevil 14dní poté co sem si koupila frenkyho.jmenuje se mumínek :o) tam za ním dost často chodím.ted ho slevnili ze 6990 na 5592,- kdyby byl někdo z ov a měl zájem.....já si furt s tou myšlenkou pohrávám,ale dva psouni a samice....to klapne snad jen nazgulovi
  12.9.2012 06:29monika
  Jitko, v těch zverimexech jsou prostě pitomci...kdyby ho nabídli za 5600 už vloni, tak ho tam nemuseli rok krmit a čistit mu klec, protože by se jistě prodal. Ale teď už je zase starší a za tu cenu opět nestojí...:( Chudáci zvířátka. Ne každý chce dělat charitu a zachraňovat zvířata kvůli nenažranosti zveráků :( Ale dva samce bych rozhodně nepořizovala....

  Oskar má obří rozměry, včera byl na mě hodně naježenej, cvakal zubama, je to pořádný macek. Zatím stále ještě neběsní, ale při manipulaci s ním mám velký respekt, včera už sem se neodvážila nasadit mu kšíry a vzít ho ven. Už je to měsíc, co dělá potíže, ale zatím s ním žít lze. Což by asi neřekla Boženka, má po těle zase několik bulek a modřinek, předpokládám, že od něj. V sobotu nám známí přivezou ty dva psouny. Netuším, co se začne dít, až se samci ucítí, ale z Oskara jsem měla včera vážně slušný strach.
  12.9.2012 09:12Jitka
  moni a nemůžeš sem hodit nějaké to foto oskara??
  12.9.2012 09:37OL
  a co když ten psounek jen utekl.jindra je chovatel a taky mu zdrhl.a ještě tady někomu.a mně k tomu moc nescházelo.-jitko vem si ho,když se neprali nazgulovi,a frank není takový obranář jako oskar.2 nebo3......chylíková má dovolenou,a sesřička říkala že rozbor může udělat i jiný d.,parazita v bobkách už nenašli.v těch štěrbboholích,jak byli dlouho ty dva syslové,samec tam zůstal sám,prý paní potřebovala holku.chudák.a moniko,nevím ,když je ten psounek starší proč by ztratil na ceně.někomu normálnímu může být jedno jestli si přinese mimino nebo staršího.mates mi přišel rozkošnější než ty mimina s obrovskou hlavou.a jsou to kecy že si mimčo líp zvykne.ty dvě když přišli,byly bezva,a předtím je nikdo nemazlil.jen laura nebyla ve své kůži.
  - - - - -
  a o ceně to není.ty sysly taky slevnili o polovinu,a nikdo je nechce.
  12.9.2012 09:39monika
  Jitko, Nazgulovi se neprali, protože všechny psouny nechává kastrovat....Divím se, že ti to doporučuje OL, když jeden psoun jí zabil druhého. Já bych dva samce k sobě rozhodně nedala.
  12.9.2012 10:22Jitka
  právě proto nemám mumínka doma.celý rok tam za ním chodím,ale vždy si vzpomenu na to,co psala právě ol jak jeden zabil toho druhého.jj já vím že nazgul je má kastrované,ale ten je snad vyjímka.třeba by se ti dva netolerovali ani po kastraci.bude to nejen o pohlaví,ale i povaze a třeba by ho ani nepřijala emi.kdyby to byla holka,neváhala bych
  jinak nemůže mi někdo poradit ohledně té emi jak sem psala??
  12.9.2012 11:10monika
  Jitko, je to o výchově...naše Boženka je strašně protivná na přítele, sotva na ní šáhne, tak piští, pořád si prosazuje svou, protože co chtěla, to od něj dostala. Když na něj piští, nechá jí být, protože se bojí, že ho kousne.
  Když piští na mě, tak jí to spočítám, protože na mě si nepřijde. Jednak jí nedám co chce, jednak jí zavřu do klece. Vychovávat a vychovávat, ona jednou přestane. Chce to ji i zabavit třeba krabicemi na cupování :) Ženský jsou holt hrozný!
  Ale když psoun někam chce, obvykle tam chce pořád :)
  A zuby si tím jistě poškodit může, jestli je hodně horlivá, někdy zubům stačí málo.
  12.9.2012 13:29Jitka
  moni dělám co můžu :oDD a když prostě přestat nechce tak ji placnu sportovně ne nějak šíleně po zadku a řeknu fuj nebo ji odsunu,odháním a do klece jde taky.jenže má to na párku :oD ona je co se týče zábavy přelétavá.jednu dobu jí bavilo strašně prostěradlo,pak krabice-to byla spotřeba,ale teď se nějak upnula zas na ty dveře.už si k nim i lehám :oDD jenže chci být i ve střehu kvůli frenkáčovi a tak jak sem tam psala mám teď dveře, na to molitan-karton-molitan a další min tři vrstvy kartonu z rozložených krabic,takže sice sem tam si i zabuší,ale spíš to teď víc škube což je v poho,protože ničí vlastně ty složené krabice a postupně ji podstrčím zas nějakou krabici a třeba na dveře zapomene stejně jako na shrnovačky,které když sem zaplastovala a nemohla do nich hryzat-ono to nebylo ono a začla je ignorovat
  já sem se spíš začla bát o ty zoubky a možná přeháním i že by si způsobila něco s hlavou při tom bušení,protože jak se rozjede....
  12.9.2012 14:32monika
  A jak reaguje na to postříkání vodou z rozprašovače? Je jí to jedno, nebo přestane? :D
  - - - - -
  To jsou holt psouni, znám to z domova...jsou to snad nejzlobivější potvorové na světě :)
  12.9.2012 15:09Jitka
  no vidíš to mě nenapadlo :o)
  tuhle variantu sem vynechala.sem si nevzpomněla :o)
  to sem kdysi chtěla zkoušet na frenkym jak měl tu svou pubertu :o) nakonec než sem to zkusila,tak se zklidnil :oD
  - - - - -
  mimochodem moni.emi když jde do koupelny tak se do vany snaží vyskočit no a když jí to nejde tak si vyšplhá na proutěný koš a do vany si sleze nebo sjede po zadku a nebo se tam nechá dát a strašně ráda v ní ťapká :oD dneska jí budu mýt poprvé prcku,protože se mi tam zdá nějak ulepená tak uvidíme co ona a voda .oD
  - - - - -
  jj to jsou ale já bych je nedala ani za nic

  jinak jedu na školení do brna příští čt a v pá máme rozchod na 2 a půl hod tak se jdu mrknout do zoo na psouny :o) u nás v ov nejsou :o/ a ještě bych chtěla do olomouce tam prý jich je
  12.9.2012 15:34OL
  ale přece kajča kastrovaný není,a zoro taky nebyl.a nechtěla sem se přiznat ale můžu zato já.ale vůbec mne nenapadlo co tím způsobím.jak sem měla tu plísen,chupa,aby ji nechytil sem oddělila zvlášt,do kuchyně.no a oni už ho nepřijali.ale předtím byli v pohodě.ale asi to není nejlepší nápad radit aby si ho jitka přinesla.sama sem si tehdá toho samečka nevzala že sem se bála bitek.škoda že sem přestala chodit lucka jak to teda dopadlo
  12.9.2012 17:26Anonym
  Dobrý den,chci se zeptat můj psounek z ničeho nic se začíná všeho bát,chodí strašně opatrně atd. Dříve takový nebyl,může to být začínající říje ?
  12.9.2012 17:48tarsier
  Anonym - příznak říje je spíš agrese. Nejspíš se něčeho lekl a teď mu může i pár dní vydržet, že se bude bát. Jestli našlapuje pomalu, plíží se, udělá pomalu krok dopředu a pak rychle tři vzad, tak to měli oba naši psouni. Prvnímu to vydrželo asi týden (po leknutí z autíčka na setrvačník). Druhý byl v pohodě za dva dny a ani nevím, čeho se lekl :))
  13.9.2012 06:52glam
  ahoj všem,
  mám dotaz....chtěla bych si pořídit psounka (mám už pro něj i oooohromnou klec :-) ) Nikde jsem se všek nedočetla, zda je "lepší" kluk nebo holka. Ve zveráči mi radili kluka, ale už nedokázali říct, proč právě kluka.... taky mě tam teda postrašili, ať si raději koupím psouna u registrovaného chovatele psounů-že je v naší republice ale jen jeden. Nemáte někdo kontakt na tohoto chovatele?

  Děkuji, glam
  13.9.2012 07:16monika
  Ahoj Glam, vítáme tě :)
  Za sebe - nikdy jsem o ,,registrovaném chovateli" psounů neslyšela. Někteří z nás mají psouny od pana Šimovna. Jiní z nás mají psouny zverimexáky (kde jsou často od pana Šimona a momentálně jsou nabídky i na www.ifauna.cz
  Včera tu Jitka psala o psounovi, co už je ve zverimexu přes rok, nechtěla bys ho? Chodí ho tam mazlit, už by potřeboval nutně domov a lásku.

  A co je lepší, to ti neporadím. Přečti si prosím o nich VŠECHNY odkazy nahoře v tom oranžovém na těchle stránkách, dočteš se tam hodně o problémech s chováním. Asi si je nečetla, protože je tam kontakt i na toho chovatele. Také si nenapsala, kolik máš na psouna času. Psoun je moc společenské zvířátko a samotou velmi trpí, někdy si i ubližují. Většina z nás má psouny dva, aby jim nebylo smutno.
  Ve zverimexu ti radí samečka, protože holčičky do zverimexů nikdo nedává, protože větší zájem je o holčičky. Samečci jsou podle mě větší mazlové, ale zase bývají více problémoví v říji (ne všichni, ale muj ano :). Samičky jsou větší hysterky, menší mazlenky, víc se také ozvou, když se jim něco nelíbí, ale zase když dělají potíže, nejsou ty potíže tak velké.
  Ale hlavně - každý psoun je jiný. Co psoun, to povaha. Jako u lidí. Můžeš narazit na super holčičku i na super chlapečka. Taky můžeš narazit na psouna teroristu (jako já :), který ti zkazí zbytek jeho života :)))) (ber s rezervou, někteří samci jsou miláčci, ale prevíti).
  Hlavní je, aby jste ho/jí měli rádi a poskytli mu to nejlepší, ať pořídíš cokoliv, choď sem k nám a piš, jak se u vás zabydluje, spousta lidí ti poradí co a jak, když budeš mít otázky ;-)
  Hlavně vše pročti, není to, jako koupit si potkánka nebo morče. Psoun, to je něco....
  -------
  Vzkaz ostatním:
  Dnes se mi zdálo, že Oskar je velkej, jako zlatej retrívr....v tom snu teda nebyl agresivní, ale bála jsem se, co bude, až začne :)
  13.9.2012 09:20Lucies
  Anonym, i mně se to stalo asi u všech psounů. Občas takhle reagují na něco, co je pro ně doma nové nebo někdy pro mě bez viditelného důvodu. Těžko říct, třeba se mu zdál jenom nějaký špatný sen spojený s tou částí bytu :)

  Glam, vítej :) Můžeš pak hodit foto klece? My tě kdyžtak upozorníme na případné nedostatky. Ona někdy velká klec nestačí, hlavně aby byly dost pevné mříže, psouni jsou schopní je přetrhnout. a je lepší smíš nižší a širokou. Pokud je vyšší, tak ji udělat na patra, psouni jsou telata a padají z jakékoliv výšky a to třeba i tisíckrát po sobě. Já mám druhou dvojici samiček a každá byla vždycky povahově jiná. Ale záměrně jsem měla vždycky dvě samičky, protože jsem se chtěla vyhnout říji u samců. Však si počti Moničiny příspěvky tady v diskuzi loni na podzim a v zimě :) Ale co mi připadá z mýho pohledu, tak že samci v říji jsou agresoři hlavně ti, kteří žijí se samičkou. Ale taky s tím ne všichni mají problém. Je fakt, že psouni jsou docela nároční na čas, protože jsou společenská zvířata. Pokud nemáš njak extra moc času, tak když už, ta si pořiď dva. Jinak trpí samotou a třeba sa i sebepoškozují.

  Moni, je vidět, že už se na jeho období těšíš :) Každopádně kdyby byl Oskar tak velkej, tak asi vyvraždí celou planetu :D
  13.9.2012 12:34glam
  ahoj všem,

  četla jsem vše možné (i tady ne webu) a myslím, že teorii o výchově psounků mám zmáknutou..všimla jsem si kontaktu, akorát paní prodavačka mluvila o úplně jiném jméně, proto jsem se zkusila zeptat vás...taky mám za to, že co psoun, to povaha-jako lidé. Koupi psouna rozmýšlím už půl roku, hlavní zádrhel poslední dobou byl přítel, který tvrdí, že věčně nejsme doma a zvíře u nás by bylo nešťastné, ale to on není doma. Bohužel má náročnou práci, jezdí domů večer a já tam jsem sama, proto jsem se opravdu po půlročním zvažování rozhodla pro psounka...a když jsem teď dostala k narozeninám klec pro psouny od přítele, tak je to vlastně jasné :-) já mám času dostatek a myslím, že mu můžu aspoň trochu nahradit tu smečku a vlastně on mě trochu přítele :-D
  Mony-psouna mám vyhlídnutého u nás ve zveráči-jsou tam dva už přes půl roku-je mi jich hrouzně líto, vzala bych si hned oba dva, jen kdyby nebyli tak drazí...ale děkuji za nabídku, kdyby mi je náhodou prodali, tak se ozvu ;-) ale horší je, že mi přítel do toho kecá ( :-D ) a tvrdí, že už jsou starý a že je lepší mládě a kdesi, cosi...myslím, že je to možná i akorát, nebo není?
  a lucies: foto jsem dodám, budu ráda, když mi poradíte ji doladit tak, aby měl ten největší komfort :-) klec již je dvoupatrová, je i širší, než co mívají ve zveráčích. Ale nafotím, pošlu a budu ráda za vaše příspěvky...
  13.9.2012 13:25lejdynnka
  tak jsme včera večer přivezli jennynce kamaráda :)Nejdřív jsem měla strach jak se k sobě budou chovat,ale hned se opusinkovali a šli spat :)a teď zvesela rajtujou v obýváku :) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=597
  13.9.2012 13:30Nazgul
  monika: To je dost nepřesné. Všechny jsem kastrovat nedal.

  Když jsem přidal k Josému Kajču, napadal kastrovaný José nekastrovaného Kajču. Kajča s žádným psounem nikdy problém neměl. Když jsem přidal k těm dvěma Beátu, nepral se nikdo s nikým. A když se ke Kajčovi a Beátě nastěhoval Zoro, také nebyly absolutně žádné rvačky.

  Zora jsem dal kastrovat, protože mě předchozí majitelé varovali, že je normálně mazel, ale jeho říje jsou děsivé. Já s tím otálel, ale pak Zoro dost drsně pokousal matku, tak šel pod kudlu. Ale nebylo to pro to, že by se pral s jinými psouny.
  - - - - -
  Vlastně kecám, Kajča se snaží Zora obšťastnit. Beáty si v tomto směru vůbec nevšímá. Zorovi se to moc nelíbí.

  Beáta se po Kajčovi ve všem opičí a zkouší to na Zorovi taky, aniž by tušila, co dělá. Vzhledem k velikostnímu rozdílu si toho ovšem Zoro zpravidla ani nevšimne.
  13.9.2012 13:32Lucies
  Glam, za cenu zverákovýho psouna máš v podstatě dva od chovatele :) Tím tě nechci nijak navádět. Já jsem měla 3 ze čtyř psounů ze zveráku, protože to byla vždycky láska na první pohled. Výhoda těch zverimexových je, že jsou od prodavaček často vymazlení, ale zase si někdy můžeš dotáhnout třeba plíseň nebo nějaký brebery. Nebo si zadej do googlu "prodám psouna" - hodně lidí si koupí psouna a po pár měsících zjistí, že ho nezvládá, tak ho prodává pod cenou. Nevýhoda je, že u psouna od takových lidí může být náročnější převýchova. Jo a odkud jsi? Že by ti tady někdo mohl dát tipy i na další zveráče, kde je třeba psoun sám. Pokud jsou tam ti psouni přes půl roku, tak je možný, že je jim tak rok a půl, protože zveráče posílají psouny po nějaké době na jinou prodejnu, když se neprodají. Jo a trhat je od sebe taky není dobrý - jsou na sebe hodně zvyklí a bude jim jednomu bez druhýho smutno :(Já jsem si brala první psounku tenkrát údajně půlroční, ale očividně byla starší, k ní jsem pak vzala druho - té byly asi tři nebo čtyři roky. Ty dvě, co mám teď, tak mám obě od asi jejich 4 měsíců. Někdo říká, že je jedno, jak starého psounka si přineseš, já jsem si teda to jejich mláďátkovský období užívala :) Jako v dobrým slova smyslu :D
  13.9.2012 13:34Nazgul
  Ještě teda pravidelně probíhá hašteření o jídlo, místa u misky je málo, a všichni tři se tam naráz nevejdou. Každé ráno je to děsné vřeštění, ale ne agrese.
  13.9.2012 13:34Lucies
  lejdynnka, paráda :) Tak ať dělají jenom radost oba dva :)
  13.9.2012 13:35Nazgul
  A teď něco úplně jiného. Takovouhle klec bych chtěl nechat psounům vyrobit: http://www.flickr.com/photos/nazgul03/sets/72157631525732350/with/7982211703/ Opět ale drhne komunikace s panem Roderem.
  13.9.2012 14:02monika
  Lejdynka - vy jste teda smečka :))) To je dobře, že nebudou sami...snad si neprojdete tím, čím my :)

  Glam, většinou se rodí psouni v březnu. Náš první psoun byl zverimexový kluk - koupený srpnu (jako skoro 6 měsíční). Druhý psoun zverimexový - koupený v lednu 9 měsíční, ten už byl pořádný macík :)
  Psounice je od velkochovatele. Zverimexáci byli mnohem vymazlenější. Psounička se otrkala po čase. Ale malochovatel, co si psouny odchytí a pak vypiplá po narození v bytě,by je měl mít vymazlené taky.
  Obecně bych řekla, že každý psoun časem rád pomazlí, chodí si pro pomazlení sami a chtějí ho.
  Pokud netrváš na koupi malinkého mláďátka, kup si zverimexového, jemu tím pomůžeš. Protože spousta lidí mláďátko chce a tím to mají ti odrostlí zverimexáči horší. Navíc si ti zverimexoví psouni horšími věcmi prošli, takže si spíš zaslouží bydlet ve svém :)
  Ani od chovatele, ani z jednoho zverimexu, jsme nikdy žádné nemoci nepřinesli. To je ale naše klika.
  Zase ale každou koupí ve zverimexu tím obchod a vysoké ceny se zvířaty podpoříme. Ale já jsem si řekla, že prostě do toho jdu, aby tam ten psoun nemusel být dlouho. A šáhla bych po psounkovi, který je sám. Ale rozhodnutí je jen na tobě. Mláďátko jsem nikdy neměla, u fotek sice slintam, ale na mini mládě bys stejně musela čekat až do jara. Teď už jsou k mání půl roční psouníci, ti už jsou docela velcí. My, co jsme koupili už velké psouny, jsme měli taky radost :) Čím větší , tím víc materiálu na mazlení :)))
  13.9.2012 14:14Lucies
  Ta vypadá dobře :)
  - - - - -
  Ta klec, Nazgule :)
  13.9.2012 16:07john
  Tak moniko, pořád čekám co ukáže, ale ta mrzák je prostě jen mazlivej a hodnej :D
  vůbec si se mnou nechce hrát:( člověk přijde z práce, čeká nějakou akci, jak bude šílet, že zlobí a ono prostě nic. Tak jsem na to přišel, vyměníme si na pár dní psouny ty si odpočneš od Oskara a já budu rád, za to co mam:D
  Jinak Jitko s tima dveřma mi to taky dělal a pak jsem se díval jednou na spektrum kde něco dělali s nějakýma ořechama a řešili jak to udělat aby je neožírala veverka. A poradili, že je namočit tonicem s obsahem chininu. Tak jsem koupil tonic, rozprášil na dveře a kupodivu si líznul a nechutnalo mu to, tak je nechal. Co se člověk v té televizi nedozví :D
  13.9.2012 17:00OL
  já souhlasím,monika to moc hezky napsala.ale.......glam,přece toho druhého tam chudáka,nenecháš samotného........prostě je vem oba.mne je jich vždycky líto,jak jeden se prodá a druhý tam zůstane opuštěný.....a věř mi,více psounům se to lépe táhne.a peníze?on se vždy někdo v rodině najde,kdo přispěje.
  13.9.2012 17:15lejdynnka
  Monika : no uvidime jak se to vyvine...zatim pohoda pida lezi a jennyna kolem nej nosi seno :-) takova odpoledni pohodicka :-D
  14.9.2012 06:38glam
  jojojo...já bych je vzala hned....oba. Jenže fakt teď nemám 14 talířů, abych je mohla vzít oba. Je mi jich moc líto, já tam chodím tak 3-4 týdně na ně mrkat, dokonce už i prodavačky mi je daly pomazlit-to jsem se teda divila :-) ale právě že je nechci trhat od sebe-jsou na sebe zvyklí. Já bych to tam zkusila trochu usmlouvat, ale to asi neklapne :-( Nebo jednoho teď a během měsíce, dvou měsíců dalšího-vím, že je to lepší pro ně, že budou dva a vůbec se mi je nechce trhat, ale věřte mi, že v mojí rodině se nenajde nikdo, kdo mi přispěje na druhého....budou to brát jako můj rozmar...:-(
  14.9.2012 07:06OL
  co přítel,a co tady zbírka.....po litru.....
  14.9.2012 07:26glam
  přítel by vzal taky oba, ale říkal, že když je dají za 10000. To by je vzal hned oba dva. I když si nežijeme vůbec špatně, tak tahle investice je šílená. Klec za 8000 a k tomu ještě teď dva psouníky za 14000? je to šílený..
  14.9.2012 07:55OL
  a to připočti,teda u nás to je,to byli už vyhozené 3sedačky,co máme už 2roky je naskrz proděravěná,jak u nás byl romeo s mamkou,zírali a nechápali.nespočet tašek,batohů,hader,repráky,nespočet matrací,neustále povlečení,záclon,botů,švadlena stála taky za ta léta solidní částku.------no tak si odepřete dovolenou,nebo nějaký koníček.vemte to tak že zas nějaký hryzoun vám bude vděčný.mně to tak přijde,matýsek ve zveráku kysl rok,že si toho váží a je vděčný že je mu ted dobře
  14.9.2012 08:12Ales
  Jsem pro sbirku a prispivam:)
  14.9.2012 08:38Jitka
  glam takže teoreticky 10tis máš a chybí ti 4tis?
  - - - - -
  já zachránila taky dva ze zveráku.emi měla už rok a kolovala i když teď jak ji přirovnávám k fotkám jiných ročních psounků tak si myslím,že o půl roček má určo víc a mám ji z petcentra a dokonce za 7490,-.frenky je zas ze zvěrokruhu a ten je za 6990,- ten si tam pobyl jen léto 2-3měsíce a pak jak říkáš ty klec doplnky krmivo a pak taky sem tam něco z mého vybavení vzalo za své :oD naštěstí nic dramatického jen koberec zdi ... .oD je to nákladná investice to jo.já si je teď taky splácím a ještě dlouho budu :oDD ale stojí za to :o) moje kolegyně mi tu v práci vykládají jak sem padlá a propadlá psouníkům a mám si zajít k lékaři.mě je to jedno,ať si kdo chce co chce říká....žiju pro ně a oni snad pro mě :oD mám s nimi hrnek co sem si nechala udělat,klíčenku a teď si nechávám s nimi dělat foto alba a věnuju jim veškerý čas.

  sice žádný zázrak to nebude,taky ráda přispěju, i když mám dost hodně přiškrcený rozpočet.

  jinak emi se rozhodla,že ke své potřebě čůrání a bobkování po roce již nebude využívat roh klece a začala chodit na desku v první patře.takže ted dva dny po sobě vždy vstanu a první co udělám tak se snažím to vydrhnout.zvláštní je,že to začla dělat pouze přes noc když se vzbudí a musí,ale že se jí chce šplhat.jestli to nebude tím,že do toho jejího rohu chodí frenky hrabat a když tam zrovna jde tak je obsazeno.
  jo a oba ode mě dostaly nové kšírky :o) emi má lososové a frenky černé.obojí s potiskem lebek :o)
  https://obchod.kralici.cz/p1192-trixie-postroj-s-motivem-lebka.aspx
  kdysi sem je viděla na jednom psouníkovi na fb a strašně se mi to líbilo
  moni ty by byli příznačné teď pro oskara :oD
  jinak k těm dveřím-už je částečně pokoj,začla to prokládat podstčenýma krabicema,takže se vrací ke škubání :oD
  - - - - -
  john :oDD aby mi neřekla,že to mám poprášit ještě fernetem,že jí k tomu toniku něco chybí :oDD no ale zkusit se to může :oDD
  14.9.2012 09:04john
  Jitka: myslím si, že by raděj bylinky, takže to bude asi becherovka :D
  14.9.2012 09:34glam
  jitka:teoreticky to tak je. 4000 je už dost teď pro mně, protože teď do toho vlastně dáme s tím psouníkem 15000 a za 15 klacků vlastně zaplatíš nájem a krásně se najíš a možná se i do něčeho oblíkneš....takže vlastně jeden měsíc je fuč za vybavení a psouníka. Ale takhe to nemůžeš brát...prostě momentálně na druhého nemám...vypláznout během 14 dnů 22 talířů....to není málo...
  - - - - -
  a sbírku v žádném případě.....vy blázni :-D
  14.9.2012 10:17monika
  Jitko, kšírky s lebkami jsou božácký!!!!! :DDDD Bože, ty chci! :DDD

  Od zítřka už budeme doma mít 4 psouny...ráno nám přivezou psouny Syslouše a Amálku. Včera byl megaprotivnej Oskar i Boženka, tak se máme na co těšit! :DDD Snad aspoň ti jejich budou normální a v pohodě :D
  14.9.2012 10:27Jitka
  moni já je mám odtud,přesně obojí z tohoto obrázku.jsou tam nejlevnějsí za nejlevnější i poštovné :o) a měli by na psounkovi i vydržet :oD
  http://www.spokojenypes.cz/voditka-a-postroje-pro-hlodavce/postroj-pro-kralika-motiv-lebka-25-44-cm-10-mm-1-25m?id=70906
  - - - - -
  glam a odkud jsi?
  14.9.2012 11:08Tarsier
  Moni, už máš prášky na nervy? Čtyři psouny - to bude na Chocholouška :))

  Jinak ke sbírce bych se taky přidala, samotnýho psouna bych ve zveráku nenechávala, když jsou na sebe zvyklí.
  14.9.2012 11:12glam
  z liberce....respektive už ne přímo, ale kousek od LBC...
  14.9.2012 12:26Lucies
  glam, a co kdyby sis vzala toho, o kterým psala Jíťa - je sice z OV, ale dovoz do Liberce by se snad dal nějak zařídit. Ten je pod 6000,- a je tam sám, tak bys zachránila zverimexovýho :)
  - - - - -
  Jo a ještě mám jeden tip. Koupila jsem holkám tohle žrádlo
  http://chovatel.com/eshop/product_info.php?products_id=3956 a fakt jim chutná :)
  14.9.2012 12:48glam
  jeden malý dotaz....co je OV?asi vypadám jako debil, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak nevím.....ani kolegové :-)
  to já bych asi dojela, to není problém....
  14.9.2012 12:49Jitka
  jooo můj miláček sameček mumínek :o) je vymazlený,hodný.má skoro rok,přesná cena 5592,-:o) taky tam za ním furt chodím
  - - - - -
  glam OV je ostrava
  14.9.2012 12:50OL
  já sem taky pro to abys ty netrhala a vzala si toho co chodí škrabkat jitka.a zverák by ti ho jistě poslal.a když je tam už rok.....a sám......
  14.9.2012 12:54Jitka
  nejvíc mě štve,že nemám odvahu si jej vzít sama :o/ a taky to,že asi tam pak zas bude další :o/ ach joo.pokud by byli alespon trochu inteligentní tak by dalšího nevzali,když nejsou schopni udat tohodle a už šli na slevu
  ještě chodím do jiného zvěrokruhu a tam mají půlroční páreček a v dalším mají půlročního mi říkala kamarádka,ale ještě sem tam nebyla a nevím co je to za pohlaví
  14.9.2012 14:11glam
  já si myslela, že to bude ostrava.ale nám tady nahoře OV nic neříká :-)
  no, proberu to hlavně doma.....
  škoda, že jsem to nevěděla dřív....teď jsem byla ve středu na veletrhu v Brně....je to sice dál do OV, ale pořád blíž než z LB :-(
  14.9.2012 21:41Jitka
  tak sem si zrekonstuovala všechna alba,takže kdo chce ať mrkne.hledejte v albech uživatelů pod jitkou :o)
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?mode=prehled&startsWith=J&fb_source=message
  14.9.2012 21:56Markéta
  Jituš, Frenky je takový drobek, on vypadá jako mládě! :-)
  15.9.2012 02:31Fretka.
  Chci se zeptat nějaká diskuze o Fredkách na netu?Děkuji.
  15.9.2012 10:07monika
  Tak nám právě přivezli dva psouny Amálku a Syslouše na hlídání. Řikali, že Syslouš je mazlíček, v cizím prostředí nehlídá a bude chtít s námi spát v posteli.
  Bohužel cvaká zubama, chřestí to přes celý byt jako krvelačná bestie (začal hned, co odjeli), páníci mu zapomněli dát do klece vodu a jídlo a já netuším, jak to udělám, protože mi připomíná svým chováním Oskara v nehorší říji...to budou tedy dva týdny, snad ho to za pár dní přejde....Nejhorší je, že doma ho mají v akvárku a sem ho přivezli v kleci, je strašně vysoká a není v ní nic, co by je zachytilo, kdyby spadli ze stropu, je tak zlej, že ani nemám možnost tu klec nějak vytunit...fakt nevím, co budu dělat, kdybych tam strčila ruku, tak mi jí uplně roztrhá.

  Fretko, stačí trošku hledat
  http://www.sfretky.cz/diskuzni-forum/15-rije-fretky ;-)
  15.9.2012 10:11Jitka
  markétko prošla si všechny stránky u těch fotek?? náááhodou teď už vypadá dobře a je to statný kluk.jak sem ted procházela ty fotky a dělala v nich pořádek,nechápu jak to mohl přežít.byla kost a kůžička,což je vidět na počátečních fotkách a měl jen 380g a trvalo snad 3 měsíce než začal pomaličku přibírat.jestli to bylo zverákem nebo něčím na to jsem nepřišla.fyzicky byl zcela zdravý.
  jo jo on od prvopočátku nevypadá jako psouník tady z fotek .oDD a na to,že má trošičku přes rok je fakt vzrůstově malinký .o) ale váhu už má krásnou v průměru 850g .o)
  - - - - -
  moni ty máš ale smůlu :oDDD
  15.9.2012 16:22Markéta
  Jituš, Ballísek má kilo dvacet takže i Frenky ve své nejvyšší váze mi připadá droboučký! :-)
  - - - - -
  Moni, to chce brnění! I na nervy! Drž se! :-)
  15.9.2012 16:31monika
  Celý den rumpluje s klecí, čekám, kdy ji zdemoluje...
  15.9.2012 17:44Radka.
  Ahoj,mám týden psounka a už se docela rozkoukal,první co ho zajímalo bylo skříň s oblečením nebo spíš jediný co ho zajímá ..zkoušela jsem mu dát nějaké ruličky na hraní ,krabici a Chica si toho ani nevšimne .Tak nevím ,čím bych ho zabavila
  15.9.2012 18:32Markéta
  Radka: Našeho myšáka krabice taky nezajímají, zato skříň s oblečením, to je jeho! :-)
  15.9.2012 19:31monika
  Syslouš celý den běsní, Amálka jen sedí vyděšená v rohu klece, co ten blbec vyvádí. Několikrát se servali, když se Amálka lekla jeho šílenství.
  Naši psouni byli přes den v kleci, aby se nepotkali s našimi hosty a nechtěli se servat třeba přes klec. I když od sebe byli psouni naši a jejich jen pár metrů, naši byli v kleci celí den uplně zlatí, Oskar vůbec neběsnil, přitom Amálka a Syslouš na nás pouští ty svoje pachy a jsou cítit po celém bytě, ale Oskar se tím nijak víc nerozběsnil. Když jsem ho vyndala z klece, byl uplně klidný a nechal si v pohodě nandat kšírky. Vzali jsme naše oba ven na louku, byli úžasní a běhali jak pejsci, hlavně Oskar byl skvělej, fakt jsem měla dnes pocit, že venčíme psa a ne myš :) Boženka kšírky neměla asi po hodině začla zdrhat, tak jsme ji pak nosili v přenosce. Ale byl to moc hezký večer.

  Jo a Boženka dnes v noci poprvé spala v posteli!!! Po roce jsme se dočkali. Přinesl ji přítel, když přišel ve 4 z práce a spala s námi až do 9, to jsme vstávali a dali ji preventivně vyčůrat do klece :)))
  TO bylo skvělé se po dvou letech probudit s psounem v posteli :)

  Tak první ze 17 dnů se 4 psouny máme za sebou. Pro Syslouše a Amálku byl ten den asi dost hroznej. Snad bude za pár dní líp
  - - - - -
  Radko, spoustě psounům se zavděčíš hromadou hadrů na ničení. Můžeš zkusit také
  15.9.2012 19:51Radka.
  Můžu se zeptat ještě na nějaké rady na výchovu? Čeho se mám vyvarovat?
  Monika: hadry vyzkouším :)
  Markét : Jojo asi mám šatnáře
  15.9.2012 19:54monika
  Radko, zkus https://www.kralici.cz/psouni/pages.asp?f=vychova

  Hlavně je nikdy neodměňuj za nežádoucí chování. Ani jídlem, ani pohlazením. Když zlobí, zavřít na chvíli do klece, zkusit postříkat vodou z rozprašovače a tak podobně.
  Když dělají co nesmí, nezabavovat je jídlem, oni si to spojí a budou myslet, že je to za odměnu. Když si přečteš něco o výchově psa, spousta věcí platí i pro psouny
  15.9.2012 20:11Radka.
  Monika:děkuji za rady ,doma mám německého ovčáka a chodím s ni na cvičák tak nějaké zkušenosti s výchovou psa mám :) Dneska ,když škrabal skříň tak jsem ho okřikla ,řekla,že to nesmí a dala jsem ho jinam za chvilku začal zas tak jsem ho zavřela.Nechtěla bych něco pokazit
  15.9.2012 20:48monika
  Radko, to je dobře, myslím, že kdo vychová vlčáka, má šanci i s myšákama ;-)
  16.9.2012 17:54OL
  mám nové fotky
  - - - - -
  ten s opelichanou hlavou je matýsek
  16.9.2012 19:25Jitka
  OL ted sem koukala a fotky nemají chybu-jsou to krasavci .o)
  16.9.2012 21:56monika
  Den druhý byl pro naše hosty stejně děsný, jak den první.
  Amálka stále sedí ve stejném rohu klece a vřeští. Syslouš po kleci šplhá a rumpluje jako nejzlejší tvor na světě. Když proběhla kolem Boženka, chtěl sežrat i jí (což mě teda překvapilo dost).
  A to jsem si myslela, že nejzlejší tvor na světě je Oskar v řiji.
  Ještě, že naše myši je zatím nijak neřeší. Oskara i Boženku jsem měla ráno v posteli a byli zlaťoučký. Do koupelny Oskara nepouštím, tam je zlý. Ale v posteli, nebo u klece se stále mazlit můžeme. V týdnu budu hodně v práci a přítel nebude několik dní doma, tak budou mít myši klid. První dva dny u nás pro ně byly ale asi dost příšerný. Kéž by se uklidnili, abych jim mohla aspoň dávat jídlo a vodu. Sypu jim všechno horem, jako zvířatům :) Ani jednoho jsem jíst neviděla, ale řekla bych, že z haldy trávy ze včera zbyla jen haldička, tak snad to jen neseschlo, snad i něco snědli. Oskar v říji byla krvelačná bestie, ale Syslouš je do agrese stejný, ale 100 x mrštnější...on se pohybuje tak rychle, jak veverka, co skáče po stromech. Klec má na výšku přes metr, ale když strčim nahoře do ní prst, vyšplhá tak rychle, že skoro nestihnu ani ucuknout...Když jsou v místnosti sami, je relativně klid. Ale my pro ně nemáme místnost, tak jsou v takové průchozí chodbičce, kde je často míjíme. Ale snad už si brzy zvyknou a začnou být normálnější
  - - - - -
  Jo a dnes jsme byli s přítelem ve zverimexu, kde dlouho mívali ty psouní brášky.
  Místo nich měli v kleci nosála. Když jsme tam tak očumovali, přišli nějaký lidi a ptali se prodavačky, jestli mají psouny :)
  Prodavačka řikala, že ne, že měli nedávno dva malinký, ale že je nestihly ani ochočit a že byli za 2 dny pryč, někdo si je koupil. Ale prý psouny zase mít budou. Trochu se divim, protože ti předminulý tam byli skoro celý rok :( ale ona řikala něco v tom smyslu, že psouny tam mít budou, protože to jsou zlatíčka. Tak mě tak napadá, že jsem ji asi měla pozvat k nám domů, aby viděla, co ze zlatíček vyroste, když to lidem prodává :D
  17.9.2012 12:30Nazgul
  Já jsem tak rád, že mám hodné psouny... Kajčova říje se projevuje tak, že se nechce mazlit kdykoliv, ale jen občas. Včera přes den se nenechal vzít do ruky, vrtěl se a pištěl, ale nekousnul. V půl jedenácté v noci se vzbudil a přišel si pro pomazlení.
  17.9.2012 13:12monika
  Taky si řikam, jestli to, co Syslouš předvádí, není odloučením, ale říjí. Jeho říje předloni prý byla strašně vostrá a trvala 5 měsíců. Vloni prý říjové chování neměl.
  Doma byl prý před přivezením zlatý a mysleli, že s námi bude spát v posteli. Ale to co, předvádí, je psoun v říji jak vyšitej. Akorát jeho slabiny tedy říji nenasvědčují. Ale když ho tak vidim, tak mě zase děsí, co bude dělat Oskar, až to zase na něj přijde. Je hrozný, když zvíře v kleci dělá tohle.
  17.9.2012 13:32OL
  a jitko,vidělas co nám zbylo z křesla k notbuku?já mám vždycky hlodací a ničící.olinka může spát kde chce ale fascinují ji skříně.do všech máme vchody.a když se zatarasí olinka vyvine takové úsilí až překážku odstraní.-------------a moniko,u nás je klid.tak mně napadlo,když je nám s matýskem tak hezky,že si říká že je to tak lepší a na tu říji zapoměl.
  17.9.2012 13:41monika
  Ol, za ty dvě první už si klid zasloužíte
  17.9.2012 13:56Jitka
  OL jj viděla,dobré záběry,přímo při činu :oDD nevím který spíš která to je,ale není jedna ta psounička taková drobnější? mi příjde tak malá :o) nebo to dělají jen ty fotky?
  a jak jsou vlastně ti tvoji staří??
  - - - - -
  jinak raději vám ani nepíšu co jedna kočka zas vymýšlí na fb.po dvou letech má asi její sameček první říji a teď neví co s ním tak uvažuje teď nad kastrací co jí tam doporučili a pak má ještě variantu dát ho do zoo,že už to tam má domluvené.....moni ty chodíš na fb tak si to přečti
  17.9.2012 14:51monika
  Jitko, já už fb budu asi brzo rušit, mám ho plné zuby...některý lidi jsou tam hrozně zlí, tak už se mi nechce tam ani na nic reagovat.
  Ale tenhle příspěvek jsem četla a ten psoun je zlej už přes rok, pokud si dobře vzpomínám, takže její zoufalství plně chápu.
  A tak, jak jí radili jiní, myslím, že v zoo se psouni špatně nemají...myslím, že v zoo se naopak psoun má lépe než v bytě. Ale podporovat ji ani v jednom z těch nápadů nebudu, taky mám někdy chuť některé psouny vykastrovat :DDDD
  17.9.2012 16:22Jitka
  no dobře,ale zkusit jej nejprve vykastrovat a pak se uvidí a když to nezabere tak zoo.chudák, to už ani děti nebude mít pokud do toho zoo půjde :o(
  taky to ani nemusí být říje,ale třeba špatná výchova.....nikdy nevíš.....
  17.9.2012 17:28OL
  a řekni jí že já sem to vydržela 10měsíců,výchova je nesmysl,já je nevychovávám,to nejde.nechávám tomu i jak to bylo s matýskem volný průběh.kvůli drobné lauře sem se s ch. nepohodla.syn jí jednou říká,že má podváhu.ona na to¨¨nemá podváhu je jako člověk.má adekvátně k tělu drobné pacičky.¨¨já jí říkám v tom se neshodneme.a ona prý je dobře když se neshodneme jen v tomhle.podle mne je fakt hrozná,nevím čím to jídla mají kolik chtějí,parazit prý v bobku není,ale já tomu d. co to dělal ted když tam ch. nebyla,nevěřím za 2měsíce nechám bobky otestovat ch.-začínám mít o ně strach,jestli nejsou starší.pán to taky nevěděl,u něj byly2roky.teprve sem matýska nedávno přinesla,a ejhle.....25.9. to budou 3roky co u nás bydlí.---moniko,jak zlí???????já tam nechodím.já si nemyslím že se psoun má v zoo dobře.žádné zrní,když onemocní umře
  17.9.2012 17:42Jitka
  moni tak uvidíme co z toho vyleze,zítra se bude objednávat na konzultaci k jeklovi.slíbila mi,že mi pak poví co a jak :o)
  ol k lauře by se hodil frenky .o) jsou si podobní :o) sem ráda,že nemám takovou drobotinu sama doma :o)
  tak může se mít,zas tam bude mít prostor a volnost a dělat si bude co chce a hlavně pokud jej příjmou tak i plno kámošů a nápadnic
  17.9.2012 17:44Lucies
  No ono záleží na tom, co znamená zlý. Pokud je psoun agresor jako Oskar v říji, tak chápu. Ale někteří lidi považují psouna za zlého jenom proto, že se vzteká, když na něho sáhneš a chceš ho dát do klece...Jinak já si nemyslím, že by se v zoo měli špatně. Mají tak svoje skoro přirozený prostředí, můžou si norovat, dostávají vhodnou stravu.
  17.9.2012 21:17Markéta
  Ballísek měl včera svoji první snahu o stavění hnízda :-) Uklízela jsem prádlo a měla jsem hromádku kapesníků naskládanou na posteli. Ballča si jeden ukořistil, nacpal si ho do tlamičky a utíkal s ním do skříně :-) On má ve skříni takový svůj pelíšek, dala jsem mu tam tři starší ručníky, moc rád tam chodí spinkat. Bývá tam někdy i přes noc a to ani nejde k nám do postele. Až ráno kolem šesté si za námi zaleze.
  18.9.2012 10:50OL
  já tady s vámi zásadně nesouhlasím.kdysi jsme v praze viděli vychrtlého zdevastovaného,kulhajícího psouna.a když se tehdá olina vzbudila,jak jsme čekali ještě na matýska,snažila se hrabat,ale bylo na ní vidět,po noci strávené v noře že nehrabe z radosti.jen tak nějak setrvačností.pak čekala zavřená v přenosce,aby ji neofouklo,byla po ránu zima,ani nelamcovala,a ona i když jede k doktorovi,celou dobu mlátí do přenosky.pak doma,vykoupaní byli evidentně štastní že jsou doma.moji psouni by si na100% zoo nevybrali.----a co se týká té paní,já si myslím že to s ním neumí.my jsme se vždycky i s velmi nedobrým samcem snesli,nevím čím to,asi nejsme hákliví na nějaký ten hryzanec,jako tady někdo.sme se oklepali,zanadávali,syn jinak nenadává,ku...... s rozseklou nohou ve vaně.no ale nikdo nikdy neobvinoval psouna.--------a co se týká´´vhodné´´stravy laura je tak drobounká že by při nějakém seně chcípla rovnou.seno jí,ale pár stébel stačí-----a co bude ´´konzultovat´´odborník,i chylíková o tomto chování ví,ale to je asi všechno.a jitko,nechce to ´´konzultovat´´se mnou?já jí o tom můžu povyprávět.........
  - - - - -
  a beztak mne mrzí že moje psouny pochválila jen jitka,když sem po 3letech sem dala fotky.laura teda k pochválení,kvůli tomu jaká je vychrtlina není,ale olinka s matýskem jsou krasavci
  18.9.2012 11:39monika
  OL, nevložila jsi odkaz, možná to lidi odkládali, až budou mít víc času (jako já). Fotky jsou hezké a psouni taky, akorát máte z bytu kůlničku na dříví a psouni se tváří, že je to normální :)
  Ale přijde mi, že nějaká z těch psouniček má přerostlé drápky a potřebovala by je rapidně zkrátit, nemyslíš? Už se jí to i kroutí do strany. Zkracujete doma drápky? Už by to potřebovala
  18.9.2012 12:44OL
  to není psounička,to je matýsek.a nedávno byl kvůli zubu uspaný a ch. neucvakla.já sem to doma nikdy nedělala ani nebudu.musí počkat až z něčím pojede k doktorovi.
  - - - - -
  a víš co je divné?těm dvum,o.l drápky nerostou v životě je nikdo nezkrátil
  18.9.2012 20:59monika
  Nedávno tu psala Mia jak to dopadá, když se drápky neštípou, prodlužuje se jim prý to lůžko, řikala to prý Chylíková
  - - - - -
  Máme za sebou čtvrtý den s návštěvními psouny. Situace se zatím vůbec nezlepšila a protože dnes jsem byla na dně sil z práce i psounů, strčila jsem jejich klec do koupelny, zavřela dveře a tam byli celé odpoledne. Aspoň byl klid a neubližují si. Zítra je na den vyndám, ale až přijdu, zase je tam strčím, ať mají klid. Dnes jsem jim tam horem sypala podestýlku, seno a travičku a ten blbec útočně skákal a zkoušel pokousat i to seno...
  Díky tomu jsem mohla aspoň vypustit a nechat proběhnout Boženku. Oskar byl dnes ztuhlý jak kámen (což dělá, když na mě nemá náladu a chce mě kousnout) ale pořád si i při té ztuhlosti v posteli lehal na záda (na sebe abnormálně vehementně, on si běžně na záda nelehá, ale dnes pořád, nevěděla jsem, jestli to je nějaký jeho chyták, abych ho drbala a mohl mě snadněji kousnout, ale vzhledem k tomu, že útok se nekonal, asi se chtěl přeci jen nechat drbat. Mám z něj tedy pořádný strach, ale snažím se dělat a manipuluju s ním, jako když nemám, ale vcelku jsme si dnes vyhovovali. Divím se, že neběsní i přesto, že máme doma ty cizí psouny. Nevím, jestli je možné, aby psounovi v říji byla taková věc jedno. Sice se nepotkali, ale slyší se (kníkají na sebe navzájem kdykoliv něčím cinknu) a cítit se taky musí. Sice mě tu teda ti vyšinutí psouni docela deptají, jak běsní, ale když kníkají 4 psouni při mytí nádobí, je to docela sranda. Během 10 minut slyším kníkanců snad 50 :D
  oni kníknou na cinknutí a pak ještě zase kníkají na to kníknutí těch ostatních, bych fakt někdy chtěla do té jejich kolonie, když jich tam kníká ještě víc.
  - - - - -
  Sotva jsem to poslala, tak zase z ničeho nic kníkli :) Ten zvuk je skvělej, hrozně se mi to na psounech líbí
  18.9.2012 21:18Markéta
  OL: A proč drápky zkracovat nebudeš, když jsou evidentně přerostlé? Vždyť mu to musí vadit v chůzi. Já drápky zkracuju psounovi, morčatům i ježkům.
  - - - - -
  Moni: takovej blázineček doma trošku, že? :-)) Fotky OL jsem raději nekomentovala, protože bych hned musela napsat něco o zdevastovaném bytu a o tom, jak v tom někdo může žít, a to by tady zas bylo na dlouho..
  18.9.2012 23:49OL
  proto že to na b.horu mám přes celou prahu.a nebudu se tam kvůli drápkům plahočit.neboj markéto,křeslo už je v kontíku.to ty dvě hlodací potvory.matýsek nikdy nic nezničil.pro nás je přijatelnější zničený byt než psoun mlátící do mříží.jsou to jen nahraditelné věci.olinka a laura je jen jedna
  19.9.2012 08:44Lucies
  Moni, hlavně, že máš doma veselo a můžeš nás zásobovat historkama :)

  OL, hezcí myšáci :) Jinak já jsem taky nikdy u žádnýho psouna nemusela stříhat drápy, ale u Vendy musím. Kvůli drápům nemusíš jezdit až ke tvé doktorce, já taky kvůli tomuhle taky nejezdím k Jeklovi. Drápky zvládne ostříhat každej vet. Jde jen o to toho psouna nějak rozumně udržet. Nebo to zkus doma. Třeba když tu usne v posteli a po kouskách šmikat a pro jistotu mít po ruce ten Traumacel, kdyby jsi náhodou střihla do živýho.
  19.9.2012 12:19john
  moniko: nepřemýšlela jsi o tom to nahrávat a prodávat jako uklidňující hudbu před spaním :D

  Jinak se musím pochlubit můj psoun poprvé zlobil, když jsem spal, tak mi zkrátil na jednom místě o trochu vlasy, ještě že to neni vidět :D
  19.9.2012 13:57monika
  Johne, moc mě pobavilo jméno tvého psouna. Že bys byl, stejně jako já, také fandou HP ságy? :DDD
  - - - - -
  Jéé a koukám, že jsi z Rokycan, to je kousek :) Kde jste koupili Godrica?
  19.9.2012 15:18john
  HP sice mám rád, ale jméno je z jiné knižní a filmové (seriálové) série. A to true blood.
  A byl jsem pro něj kousek od slaného, myslim, že se to jmenovalo Budenice. Jinak pán tam těch zvířat měl víc, od polárních lišek, surikat až po klokany
  19.9.2012 20:04Radka.
  Moniko kde jsi koukala na psouní brášky?
  19.9.2012 21:40Markéta
  Já taky všechny drápky šmikám doma, normálně kleštičkama na nehty.
  19.9.2012 22:17aaaaaaaaMíša
  Ahoj, máme doma taky jednoho kluka :) Chci se zeptat, jestli nevíte co znamenají různé zvuky co vydává? díky M.
  20.9.2012 14:19OL
  spí tady něčí psoun naboku?matýsek pořád spí přesně jako prasátko.laura spává natažená jak žížala,taky na zádech,ale takto žádný nikdy nespával.oba spávají se mnou,olina na mne kašle.raděj si spává sama.teda pospí,nechá se poškrabkat ale přes noc,nevím čím to se v člověčí posteli nezdržuje.25.9. už u nás matýsek bude3roky.------------markéto,já by sem se bála že mu ublížím.pak by mne neměl rád.moji psouni jsou na sebe strašně hákliví.snad jen olina není.
  20.9.2012 15:23monika
  Dnes odvážíme návštěvní psouny domů. Měli být u nás 17 dní, ale po pěti dnech teroru to zvdávám. Terorizují nás i sebe, včera se servali tak, že kdyby to byli moji psouni a ne cizí, tak bych brečela snad půl hodiny.
  Po konzultaci s profesionálním hlídačem Alešem jsme se rozhodli :), že psouny odvezu tam, kde bydlí. Budou v prázdým baráku 12 dní a bude je jezdit krmit máma té majitelky.
  Dnes mě čeká menší porod, vystěhovat klec, ve které ti psouni bydlí, narvat ji do auta, převézt, vyndat a nejhorší část - pokusím se je přendat do jejich akvárka, na které jsou zvyklí. Kdybych několik dní nepsala, tak už patrně nemám ruce. Nevím, jak to udělám, když na mě útočí oba (a ještě stihnou útočit na sebe), s pomocí její mámy ani kámošky počítat nemůžu, ale snad to nějak dokážu a k horším zraněním, než jsou modřiny, snad nedojde. Napadlo mě teď vzít si na to kromě dvojích rukavic a několika mikin ještě holenní chráníče, jak používají fotbalisti, ale kupovat je kvůli tomu nechci a do 17 hodin je asi neseženu.
  Bůh se mnou... i s nimi, nechce se mi do toho, ale už se mi to krátí, aspoň budou v čisté podestýlce a nebudou si ubližovat v té děsné kleci.

  OL, všichni mí psouni občas spali na zádech i na boku, hrozně se mi to líbí. Ferda výhradně, B a O příležitostně

  Míšo, těžko ti poradíme, když nevíme, jaké zvuky myslíš, psouni jich dělají několik. Radostné dvojslabičné kníkání - štěkání), bolavé píštění, naštvané vřeštění a pištění, cvakání zubama přecházející v chřestění a pískání, taky tak potichoučku skoropředou (takový chroupavý tichý zvuk, když se mazlí a jsou spokojení).
  Když se zaregistruješ, dám ti přístup a můžeš vkládat alba tvého kloučka :)
  20.9.2012 17:55OL
  teda lidi mají s psounama věci............pro psouny je výhra když kápne na lidi co to s nima umí.
  20.9.2012 19:05monika
  Myši jsou doma v akvárku a já mám jen jeden menší kousanec na předloktí :DDD UF! :D
  Akvárko mají asi 2 metry x 1 metr, v tom asi půl metru podestýlky, trávy a sena takže to není uplně hrozný nechat je tam 12 dní, ob den tam budou za nima jezdit kámoška a máma. Jsem ráda, že jsou myši OK
  20.9.2012 20:14--A.
  Dobrý den,mám psounici,v prosinci dvouletou a když jsem si pročítal ty komentáře o zvucích,co vydávají,vzpomněl jsem si,že jsem se vás chtěl zeptat,zda li váš psounek taky vydává při spánku takové krátké zvuky...??? :))))
  20.9.2012 21:00Markéta
  Moni, gratulace veliká! :-)
  21.9.2012 06:38john
  ol: ten můj taky na boku, a když se mnou spít v posteli, tak tak do jedenácté a potom se přesune k sobě a prdí na mě
  21.9.2012 06:42monika
  Poslední dobou jsem si řikala, že se mi ten Oskar nějak vymazluje a uklidňuje, několik dní jsem ho nepustila do koupelny a měla ho i v posteli. Včera večer po hodně týdnech dokonce s Boženkou běhali po bytě a trošku si hráli. Většinou poslední dobou rovnou z klece zalézal do koupelny, tu jsem ale včera zavřela. Jak tak běhal po bytě, řikala jsem, si, že by už začínal být zase normální? Pak jsem jim měnila klec a on se ke mě hrozně lísal a furt chtěl po mě šplhat, měnila jsem jim v tureckém sedu podestýlku a furt jsem ho měla v klíně. Tak jsem toho nechala a mazlíkovala. On se ale pořád trochu ježil, tak jsem nevěděla, co má jeho náhlá přízeň v kombinaci s mírně naježeným ocasem znamenat. Poslední dobou, když se ho bojím, se snažím hladit ho jen na zádech a hlavě, ale nedávat ruce pod něj k jeho zubům. Ale včera měl pořád tendenci mít navrch, a sice se lísal, ale snažil se mít hlavu (a zuby) nad mejma rukama. To jsem mu samozřejmě nechtěla moc dovolit, tak jsem ho mírnou silou pořád držela rukou shora a nedovolila mu dát hlavu se zubama nad mou ruku. Když už to zkoušel moc, řikala jsem si, že je to nějaký divný a byla velmi obezřetná, ale furt ho zkoušela drbat, jak to má rád. Pak ztuhnul jako kámen, ještě víc se naježil a putoval do klece, držela jsem ho pak oběma rukama a zmítal se, chtěl mě kousnout. Když jsem ho tak držela, trochu jsem mu zanadávala a držela ho pevně déle, než bylo nutné, doporučují to při výchově psů, aby věděli, kdo tomu šéfuje. Obešlo se to bez zranění, ale aspoň vím, že Oskarovi se věřit prostě nedá, i když se tváří jako největší mazlíček. Dělá, že se chce mazlit a přitom má jenom chuť na moje maso. Šmejd jeden! :D
  21.9.2012 11:45john
  tak moniko, dnes jsem se v práci hodně zasmál, jak jsem byl rozespalej, tak jsem to četl a nějak nad tím nepřemýšlel, ale kombinace slov: furt ho zkoušela drbat, jak to má rád, pak ztuhnul jako kámen. Držela jsem ho oběma rukama a zmítal se :DDD
  Tak děkuji za hezké dvojsmyslné ráno, hned mi to prodloužilo život
  21.9.2012 13:09monika
  bez urážky, ale kdybys byl kámoš, co si k němu můžu něco dovolit a co zná mě a já jeho, napsala bych ti hned: já to ale dvojsmyslně nemyslela ty úchyle :-DDD Já zase tak vtipná nejsem :)
  Ach vy muži! :D
  21.9.2012 13:30john
  Neboj se, to by mi neurazilo :D
  Jinak to asi neni chyba mužů, to bude asi spíš věkem :D
  21.9.2012 14:01monika
  Má zkušenost nenasvědčuje tomu, že by jste se časem změnili :) Dokonce ani takové lidové moudro tomu nenasvědčuje :D
  Muž si veme ženu a doufá, že zůstane stejná. A ona se změní.
  Žena si veme muže a doufá, že se změní. A on zůstane stejný :D
  Tak nevím, jestli je to věkem, nebo osobou :D
  Žádný vývoj nepozoruji ani u svých kolegů, ani mužů, co mám v rodině /doma :)
  21.9.2012 14:11john
  Alespoň tu naději jsi mi mohla nechat :D
  21.9.2012 14:34monika
  Že se ti nezmění, nebo že ty se změníš? :D
  21.9.2012 15:03john
  Že se mi nezmění, chtěl jsem být rozvážnější a moudřejší:)
  22.9.2012 11:04monika
  Sobota, sama doma, postel a v ní dvě přítulný myši po peřinou :DDD Tomu říkám veget!!!!
  - - - - -
  Vložila jsem pár fotek ze září, většina s Oskarem, protože jak zlobí, má doma míň pohybu, takže když jdu venčit sama, beru jen jeho. Když jsme byli s přítelem, měli jsme oba.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=643
  22.9.2012 16:42john
  V kolik hodin, tak vstávají vaši psouni, ten můj se mnou odmítá snidat. Spal by až do devíti, takhle mrhat dnem
  22.9.2012 17:13lejdynnka
  John: ta nase vstava ve vsedni den semnou v 8 ale o vikendu az po obede a to ji nekdy uz budim aby sla ven :-D
  22.9.2012 19:32Markéta
  john: Bally ve všední dny vstává s přítelem v šest a hned se hrne ke mně do postele, aby si se mnou poležel, než taky budu vstávat :-)
  23.9.2012 09:04Larka
  OL- pěkný fotky a myslím to vážně, to předchozí starý album je dost hrozný, vždycky sem se lekla té krvavé ruky :-)
  skříně máte v horším stavu než my ( nevím teda jestli je dobrý, když hlodaj lamino...), ale závidím povlečení a prostěradlo bez děr - to naše už se zveřejnit nedá:-D

  a Pišta spává ve všech možných polohách , na zádech natáhlá, na zádech s nohou kolmo vzhůru, na boku natáhlá, na boku v klubíčku..
  momentálně se v noci somruje ke mně a krade mi teplo, jakmile se pohnu hned kopíruje záda a včera mi v noci vlezla na břicho pod pyžamo :-D
  jinak spává v posteli v dece
  23.9.2012 19:19monika
  Asi si udělám k Vánocům radost a po říjnové výplatě objednám nějaké psouní čtivo. Snad se tím nějak prokoušu, když česká verze asi hned tak nevyjde.

  Co kdo doporučujete? Jindro, Mio, vy, myslím, psouní knížku máte? :-D

  http://www.amazon.com/Prairie-Dogs-Communication-Community-Society/dp/0674031814/ref=pd_sim_b_2

  Nebo tuhle?
  http://www.amazon.com/The-Black-Tailed-Prairie-Dog-Burrowing/dp/0226351181/ref=pd_bxgy_b_img_y

  A máte někdo zkušenosti s objednáváním knih v zahraničí? Který web je nejjednodušší/nejspolehlivější? Já jsem v tomto naprostý nováček :D
  23.9.2012 22:05Mia
  Moniko, ja mam tu prvu knihu, priniesol mi ju pred 3rokmi "Jezisek". Je super, pri citani som bola nadsena.
  Na Amazone objednavam dost casto. Keby si chcela poradit kludne sa ozvi.
  23.9.2012 23:15lejdynnka
  Tak si myslim ze u pidi zacala rije kouse nas i jennynu .Musela jsem je dneska rozdelit nebo by ji snad sezral.Tak snad to bude lepsi uvidime ...
  24.9.2012 06:38john
  moniko: tak jsem myslel, jak zamachruju a najdu tě tu knihu v pdf, či jiném e-formátu, ale fakt nic :D
  A včera se mi pomátl psoun, v televizi dávali ten dokumentární film o surikatach a v půlce filmu jedna udělala nějakej zvuk, hned potom Godric začel běhat po pokoji jak šílenec a nakonec se připlácl na podlahu a dělal mrtvého.
  24.9.2012 06:49monika
  Mio, díky, taky jsem se přikláněla spíš k této novější, tak je to jasný :D

  Johne, si hodnej, ale knihy v pdf ani v mobilu neuznávám :) Miluju knižky ve své tradiční podobě :))) Zeptám se kámošky, co jezdí do Anglie, jestli mi ji přiveze. A jestli tam nějaký čas
  nepojede, tak si ji objednám a udělám si radost a koupím si ji k Vánocům. Vloni jsme měli celá rodina Vánoce naruby. Každý si koupil něco pro sebe a nikomu neřekl co. Pak jsme dárky zabalili a dali bez jmenovek na hromadu a náhodně rozbalovali. Hádali jsme, čí je co :) Myslela jsem, že v naší konzervativní rodině takový návrh nemůže projít, ale než aby nám babi strkala do obálek peníze a my ostatní si kupovali kraviny, každý si musel koupit něco pro radost sám sobě. Poprvé v životě Vánoce bez stresu :)
  Mělo to tolik výhod, že se zatím zdá, že bude i druhý ročník :))) Akorát letos to musíme vytunit a zabalit všechny dárky do stejného papíru :)
  Už se těšim, až si tu knižku pro sebe zabalim :) Člověk si sám sobě tak často radost nedělá, přitom ví nejlíp, čím si ji udělat :)
  24.9.2012 09:11john
  v mobilu taky neuznávám, ale v té čtečce od amazonu mi to přijde celkem přijatelný
  24.9.2012 09:14monika
  Ani ta není v knihovně tak pěkná :DDD Já mám holt na knihy jako takové nějakou úchylku :D
  24.9.2012 09:29john
  Já jsem tomu taky nevěřil, ale pak jsem uviděl a prozřel.
  jinak je vidět že nepiješ, my co pijem rum a fernet už s něčím jako je čtení knih nepočítáme :D
  24.9.2012 10:22monika
  Vám, co pijete rum a fernet, bude právě čtečka od Amazonu k ničemu, brejlovo písmo v digitální podobě asi nehrozí :) Na druhé straně, v některých městech je lepší nevidět co je bílá a co černá...
  Ačkoliv znám jednoho nevidomého a vyprávěl mi, jak surfuje po internetu pomocí speciálního počítače, nebo spíš aplikace pro nevidomé...počítač mu nahlas přečte to, na co myší najede, takže velká machrovina a on si na netu najde všechno, co potřebuje...můj úžas nad jeho samostatností nelze slovy ani popsat :)
  On má počítač, monitor, i myš. Na monitoru nic nevidí, ale slyší :)
  24.9.2012 11:23john
  no právě že kindle má podporu čtení audio knih. Večer jsem zkusím dát fotky Godrica, konečne se mi ho povedlo vyfotit. Nevím jak to dělá, ale když nemam v ruce foťák, tak se předvádí, ale jak mam foťák při ruce, tak nevydrží chvilku v klidu.
  Jak to děláte, že se dokážete s tim zvířetem najíst, já jak začnu jíst, tak okamžitě chce do talíře a nejraděj by mi vlezl do huby.
  24.9.2012 11:40monika
  Já už chci Godrica vidět :)
  To dělal Ferda i Boženka, přesně poznají, kdy jíme. Oskarovi je naše jídlo putna. Boženku během jídla zavíráme do klece, nebo jí dáme její granule, protože se taky sápe.
  A co se týká foťáku - to je jako u nás se štípátkem na drápy. Boženka se válí a nechá drbat klidně 10 minut, jakmile se natáhnu pro štípátko, vycítí můj záměr, aniž by viděla, pro co se natahuju, a už zdrhá :)
  24.9.2012 14:44Mia
  moniko, pre predstavu, tu je nahlad par stran z tej knizky: http://books.google.cz/books?id=sX3PmE_MbDAC&printsec=frontcover

  Inak ja som tiez objavila kuzlo ctecky Kindle, hlavne teraz, ked mam dieta. Da sa drzat jednou rukou, co je prakticke ked kojim, alebo nosim dieta a po zapnuti hned pokracujem kde som skoncila. A rano stiham popri krmeni malej aj precitat noviny :-)
  24.9.2012 14:45glam
  ahoj všem,

  dlouho jsem se tu neukázala, měla jsem běhání kolem psouníků....tak vám musím oznámit, že je mám nakonec oba dva-z toho jabloneckýho zverimexu-včera jsem si pro ně byla :-)
  dali mi na ně 20% slevu. Jsou to zlatíčka, v noci jen asi na 10 minut zlobili, ale jinak byli potichu jako pěna, tak už se hrozně těším domů a uvidíme, jestli někam pokročíme....včera po převozu si jeden zalezl dolů, druhý zůstal nahoře, oba zalezli do rohu, otočili se k nám zády a spinkali opření o klec....jeden z nich se pak teda trošku už oklepal a už nám šplhal po kleci....tak snad i ten druhej bude už lepší dnes :-(
  24.9.2012 15:22Lucies
  glam, to je super, gratuluju k přírustkům :) neboj, za pár dní se otrkají, možná i rychleji, když máš oba :) Tak se zaregistruj, ať ti Monika může povolit alba a můžeš se nám pochlubit fotkama :) Hlavně pozor na elektriku, na cokoliv, co na sebe můžou shodit, na škvíry, do kterých se můžou nacpat (někdy až nechápu, do jak úzké škvíry se vejdou) a hlavně na mezery mezi zdí a nábytkem a za radiátorem, umí tama vyšplhat nahoru a pak skočit dolů. Jsou to telata a neodhadnou výšku a skočí odkudkoliv. No a taky pozor na kvítka, ať nesežerou nějaký jedovatý. A hlavně je měj pořád na očích a můžeš začít vychytávat nebezpečná místa :) Já bych ještě za sebe doporučila buď nějakou malou preventivní prohlídku nebo aspoň rozbor trusu na parazity. A hlavně, ať ti dělají radost :) je možný, že než si zvyknou na nový režim, tak budou mít trochu rozhozený denní rytmus, tak jim dej trochu času, oni si přivyknou novým podmínkám :)
  24.9.2012 15:38OL
  to je bezva.je dobře,že jsi tam jednoho samého nenechala.takhle ohleduplní by měli být všichni.--------jak sem nechala udělat tu novou přikrývku,olina už do sypkoviny udělala obrovskou díru.dalo mi to velkou práci zašít.nemůžem mít nic neroztrhaného.a larko,co jsi viděla,to na fotce byla snad jediná nerozdírkovaná část prostěradla.ničí bez rozdílu všechno.-------matýsek se večer u postele nádherně naparoval.otočil se ke mně zadkem,a tančil.fakt.prostě ten zadek přesunoval sem tam.toto umí jen pořádně nafoukaný samec.je pořád hodný.asi nás ta jeho nedobrota letos nepotká
  - - - - -
  jo,blbá olina se kdysi nasoukala za skřín,tam se jí rozpláclo břicho a nemohla ven.kdyby sem nebbyla u toho,umřela by tam.
  24.9.2012 19:31john
  Tak jsem přidal ty fota, jen doufam, že dobře. Tak mi ho nemusíte hned pohanit :DD
  24.9.2012 21:31Markéta
  Já jsem se tady s někým kdysi domlouvala, že přijede k nám na návštěvu, jen co si její myšák zvykne na přepravku, byla to holčina ze Šumperka, ale kdybyste mě zabili, nevím, kdo to je! Prošla jsem obsazené přezdívky a jsem v pasti! Pomůže mi někdo prosím prosím?
  25.9.2012 04:14OL
  to nechápu......jako ten komentář,že ´´poprvé a naposled v posteli´´-on tam spát nechce???jinak je to hezký psounek,jméno má taky excelentní
  25.9.2012 05:24john
  Nechce, když už je unaven, tak, že usíná jde k sobě
  25.9.2012 06:48glam
  no včera, když jsem přišla domů, tak stále leželi v rohu, tak jsem otevřela dvířka, kdyby náhodou se chtěli podívat.....tak škubánek-ten byl za chvilku zvědavý a dokonce i šel večer ven, káťa ta byla pořád v rohu, ale už koukala, co se děje, prošla se i po kleci a konečně něco taky snědla.....ale škubánka jsme chytali do 23h, zalezl za klec.mám ji mezi skříní a zdí a z obou stran jsou mezery, kde se v pohodě protáhne....tak si zalezl do rohu a tam začal loupat omítku a protože nemáme ještě podlahu( praskla nám voda v koupelně a vytopilo to celou ložnici, takže je koberec vyhozenej a chodíme vlastně zatím po betonu) tak ze země trhal to staré lepidlo z koberce a hlodal ho, tak jsem ho jemně ostříkla vodou (to jsem se dočetla) ale to jsem asi neměla dělat...pak už právě nechtěl vyjít, tak jsme v noci vyjížděli s klecí, ale on to vzal hned pod postel, takže jsme po další půl hodině chytání dávali dolů matrace a rošty, přítel si vlezl "do postele" a nějakým způsobem ho chytil...ani nevím jak :-) ale chudinka u toho pištěl, jako když ho na nože berou..asi ho možná dost zmáčkl, ptž. se zmítal v rukách....:-(
  Možná jsem ho pustila brzo, ale kdyby nechtěl jít ven, tak by nešel ne? Jenže už se ho teď bojím pustit, že zas zaleze a ví že tam na něj zas tak dobře nemůžeme.....
  25.9.2012 07:01monika
  Glam, já myslím, že psoun potřebuje pár dní (týden, dva) čas, než by se měl začít trestat za neplechu...je dobrý vychovávat ho od začátku, ale napřed by měl mít podle mě nějakou dávku důvěry, aby to potrestání nebral jako nějaký ublížování, ale spíš jako trest.
  Příklad:
  Když tě seřeže doma máma, tak to jako dítě vemeš. Kdyby tě zmláti náhodný kolemjdoucí člověk na ulici, tak bys to asi tak dobře nechápala.
  Psouni občas piští, když si prosazují svou a něco nechtějí (třeba do klece). Taky je normální, že se u toho zmítají. Nicméně když se teprve seznamujete, s manipulací opatrně. A hlavně ať si neublíží, jak psala Lucka, jsou to telata.
  25.9.2012 07:13glam
  já vím...právě proto jsem psala, že jsem to dělat asi neměla.....:-( právě, že jsem si to převedla na sebe. jsme pro něj cizí a musel z toho chudák být hotovej....já už pak nevěděla, co s ním, aby to nežral, měla jsem strach, že mu to ublíží :-(
  25.9.2012 08:51Míša V
  Ahoj všichni:-) chci se zeptat na jak dlouho pouštíte psounky ven z klece?
  25.9.2012 10:42john
  Nevim jak ostatní, ale pokud jsem doma, tak je pustenej
  25.9.2012 10:50Míša V
  Díky Johne..tak to máme taky tak..ale už začíná trochu zlobit,tak to jde občas do klece ..
  25.9.2012 11:50monika
  Jo a Mio - děkuju!!!!
  A Johne - pěkný Godric, až budou, vlož víc fotek šup šup :)))
  25.9.2012 13:27Lucies
  Johne, nádherný fotky :)
  25.9.2012 14:07Simča
  Glam - My psounku pouštěli od prvního dne a každý den zjišťovali nová místa kam se protáhne...při chytání pištěla a kroutila se (brala jsem ji do ručníku,jinak jsem byla podrapaná), vše se časem uklidní, dnes chodí do klece sama-většinou stačí zadrnkat o mřížky.. První dny jsme stále budovali překážky a zábrany! Časem se to uklidnilo a byt je upravený pro psouna :c)
  Máme super mazlilku, ale když jí něco zakážu, tak se klidně ožene.
  Míša V - U nás se běhá, když jsme doma :c) Neumím se dívat na zavřeného psounka v kleci. Patří do rodiny :c) Takže ráno od 6-7:30 než jdem do práce, pak od 13-16h s dcerou, no a 16-22 s celou rodinou!!! Večer se pomazlí a jde chrupat do klece, ráno se přijde opět pomazlit do postele.
  25.9.2012 20:09Míša V
  Simča-no máme ho teprve měsíc,tak zjištuji informace:-) dneska co jsem přišla z práce,tak se nějak hrozně bojí..Ani se moc nechce nechat hladit,max jen vteřinku a hned popobíhá zase pryč..Přitom včera u mě vydržel klidně hodinu a nechal se drbat..Tak nevím možná je naštvanej,že byl dlouho sám doma..:(
  25.9.2012 21:38Jitka
  já bych chtěla taky nějakou psouní knížku .o/ ale jak se k ní dostat :o/
  26.9.2012 00:41Nazgul
  Objednat z amazonu?
  26.9.2012 06:52glam
  tak včera jsem jela z práce už v jednu, tak jsem se na ně těšila, že jsem nevydržela a šla jsem dřív...přijdu do ložnice a klec byla otevřená, káťa a škubánek venku...ale musím říct, že byli asi jen chvilku, ptž. nic nebylo rozkousaného.ale škubánek byl zvědavej hned, tak vylezl, ale káťa....ta byla úplně potichu, ani snad nedejchala-já ji tam hledala snad půl hodiny, ale pak vylezla :-)
  no tak jsem je nechala, škubánek si ke mě dokonce už skočil do postele, poňufal si mě, ale nenechal se úplně ještě hladit, ale šáhnout na sebe to jo....káťa je víc pláchá. Chce to ještě hodně času a trpělivosti. Domů jsem je dostávala asi 4,5h, ale byla s nima sranda, jsou hrozně chytří a vyčůraní jako banda berušek :-) ale stejně je prostě miluju :-)
  26.9.2012 07:44monika
  Ahoj Glam, moc se mi líbí jména tvých psounků :) Jejich výlet mohl moc špatně dopadnout a nemyslím jen škodu na majetku. Udělej vše proto, aby bez dozoru nikdy neběhali...Klec si zajisti tak, aby se z ní nikdy nemohli dostat. To platí pro všechny nové páníčky, co máte psouny krátce. Kdo to ještě nevíte, z klecí, ze kterých se morčátka, fretky, potkánci nebo králíci nedostanou, psouni se dostanou. Psoun opravdu dokáže moc, má velkou sílu, odhodlání i vynalézavost. Nešetřete na zajištění svých mazlíčků, ať si psouni během své volnosti neublíží a třeba odněkud nespadnou, něco na sebe neshodí, nebo nepřekoušou kabely...
  26.9.2012 07:47john
  moniko: šup, šup to nebude, to neni jen tak, na to je potřeba spolupráce dvou lidí a i tak to neni žádná sranda ho vyfotit, modela ze sebe dělá jen když nemáme foťák v ruce.
  simča: taky bych se s nim u snídaně bavil jako vy, ale prostě do devíti s nim neni žádná řeč, prostě jen leží a spí. A díky tomu, že ráno ani nevylejzá, tak jsem ho předevčírem zapoměl zavřít. Přijdu domů a vidim tu potvoru na posteli, tak si říkam průser, to bude bordel, ale kupodivu nic neudělal, jen se naučil za tu dobu vylejzat tam, kam ještě neuměl.
  Jinak všem děkuji za pochvalu fotek:)
  26.9.2012 08:52Jitka
  nazgul :o) no to je jako by si řekl cigánovi že má jít pracovat :oDD neumím anglicky a neumím to objednat :o/ když mi poradíš,tak to zkusím
  jinak MIO ta elektronická kniha mě zaujala :o) kde se to dá koupit nebo stáhnout?? mám doma el.čtečku knih ještě sice nevybalenou rok,ale alespon by byla příležitost to otestovat :o)
  26.9.2012 13:22john
  dnes jsem zjistil, jak je ten psoun drahej, furt mi lezl pod postel (měl jsem o trochu menší rozměr matrace, než rám postele) tak jsem to nejdříve zkusil vyplnit, to nepomohlo, tak jsem včera udělal konstrukční změnu a dnes jsem se naštval a koupil jsem si raděj novou postel i s matracema
  - - - - -
  kdo si ho vezme??
  http://aukro.cz/psoun-i2665537402.html
  26.9.2012 13:30Jitka
  já už sem jednou na aukru psouna na prodej taky zažila.kdyby to nebyl kluk.....:o/
  jinak náš slevněný mumínek o 20% se na konci měsíce stěhuje.nikdo neví kam ani prodavačkám to majitel nechtěl říct.docela prý mlžil.tak snad ho nikde nevypustí :o/ mě to tak štve....
  jo a ten psounek z útulku už je pryč,dopo sem se dívala :o)
  - - - - -
  akorát se mi líbí ty informace k psounovi na tom aukru:Prodám psouna samečka jsou mu 2 roky. Díky změně práce na psouna už nemám tolik času kolik je potřeba.
  Je čistotný a hrozně rád se mazlí dokáže u Vás desítky minut jen tak ležet a nechat se hladit.
  26.9.2012 14:44Lucies
  Jitka...Je hrozný, jak chudáci psouni v těch zverácích cestují. Nechápu, proč pořád naskladňují nový psouny, když je pak nemůžou prodat... A na tom aukru je vtipný, jak je ten psoun vyfocenej na poškrábaným kobercu :D

  John... no je vidět, že se z tebe stal psouní závislák hodně rychle :D Vítej v klubu magorů :)

  Glam, John...Víc lidí tady řešilo, že když jim utekl psouni a byli sami doma, tak nic nezničili nebo jenom minimálně. Asi je baví ničit jen v přítomnosti páníčka, kterej je okřikuje a nahání a je to vlastně bezva hra. Nicméně i tak můžou někam vylézt a skočit nebo kousnout do kabelů, jak psala Monika. Jinak oba dva máte super jména pro psouníky :)
  26.9.2012 22:09Markéta
  Tak jsem vážila Ballíska a náš macíček má 1280 gramů! :-)
  27.9.2012 09:04OL
  nic moc,olinka má1400,teda měla,na poli to vyrejdila ale už to dohání.lauří vychrtlina má necelé kilo.matýsek se ted krásně zakulatil,tehdá měl1500.-----mně trápí ten psounek v ostravě.nenapadá vás tady jak by sme mu tady pomohli???a když john nemá psounici,a vzal si ho,určitě by se neprali.aspon by měl G. kámoše
  27.9.2012 09:25glam
  moniko a lucies - díky za pochvalu :-) ty jména se tak nabízely, že jsem prostě řekla, že to nemůže být jinak :-)
  jinak klec jsem hned zabezpečila a včera to už bylo v pohodě...ale chtěla jsem se zeptat, kdy k vám tak ty vaši miláčkové začali chodit sami? po jaké době?Vím, že je to ještě brzo-mám je od neděle a ani nečekám, že se mi dneska vrhnou do náruče, jen mě zajímá, jak dlouho to zhruba trvá?včera jsem jim chtěla měnit vodu, nakonec jsem pitítko ven dostala, ale měla jsem docela bobky, pořád na mě otvírali tu svoji malou hubinku....
  27.9.2012 09:35OL
  to je různé,většina z mých psounů byla v posteli hned,mým se v posteli nějak líbí.....no matýsek byl strachy zalezlý hodně dlouho-----olinka je správná,v posteli zas byli3bobky,3sem našla na dece,naštěstí se tam nevychcala-----podle mne je psounům jedno jaké mají jméno,moji na něj nikdy neslyšeli
  27.9.2012 09:40monika
  Já mám pocit, že možná ve třech čtvrtinách případů mi přiběhne na zavolání psoun, kterého volám (pokud nějaký přiběhne :D, takže myslím, že na jméno slyší. Tvorové, kteří mají nejdokonalejší řeč po člověku se podle mě dokážou naučit na jména v pohodě.
  Já třeba systematicky hladím Oskara a říkám mu jménem, totéž s Boženkou. Když mám na sobě oba, střídám ruku a říkám jméno toho, kterého zrovna hladím a myslím, že to nějaký účinek na psouny má.
  A vymazlování je individuální, od 1 týdne do dvou let....některý psoun chce mazlit hned, jinému to trvá půl roku i více. Ale myslím, že se psoun do člověka zamiluje obvykle tak do 2-3 měsíců :D
  27.9.2012 10:57Lucies
  Glam, toho se neboj, oni tu tlamičku otvírají, když se seznamují :) Kdyby na tebe chtěli útočit, tak májí hlavně ocas naježený jako štětku. A jak píše Monika, to vymazlení je individuální. Ale neboj, všechno bude :) A mně holky na jména taky reagují :)
  27.9.2012 11:35glam
  aha, tak to jsem nevěděla, ocas tedy naježený neměl ani jeden....ale tlamičku otvírají a pak jemně jako kousne....ale myslím, že to má ještě tak nějak strach..už aby to bylo :-)
  ale už jsem zpozorovala, že si zvykli na klec a vůbec na to prostředí, škubánek už to šel zkoumat i nahoru, leze si tam po celé kleci, do prolejzaček a domečku, už si i hryznul do větve, ale káťa ta je pořád dole, ale už taky leze po dolejšku a do domku a poličkách...ještě nevyzkoušela prolejzku, ale na to příjde :-)
  27.9.2012 19:29Markéta
  glam: Ballísek taky tlamičku otvírá, když je zvědavý, má ji vždycky úplně dokořán! :-) A taky, když je spokojený, to úplně vypadá, jak by se smál :-) Jemné okusování taky znám, to Bally dělá, když si mě tím jako laská a chce, abych ho drbkala.
  28.9.2012 06:28monika
  Mám za sebou první větší letošní šarvátku s Krakenem. Včera z koupelny chřestil, že byl slyšet po celém bytě. Lezl po poličkách, strhával ručníky z věšáků a nosil si je do brlohu, zasmradil a označkoval celou koupelnu. Když jsem ji otevřela a vlezla tam, následoval ostrý útok na mě. Kdyby chrápal, nechala bych ho tam. Ale protože si dělal z koupelny kůlničku na dříví, rozhodla jsem se, že ho zavřu i proto, že v kleci tak agresivní není. Už to byl zase ten běsnící magor v říji, letos prvně jsem už musela použít oboje rukavice. A to mi lidi řikali, že druhá říje už bude lepší :( Dnes asi vytáhneme druhou klec a zabydlíme v ní Boženku, abychom ji mohli přes den pouštět bez rizika Oskařího útoku na nás. No a Oskar asi bude muset být pár měsíců zase v kleci :( V tomhle stavu se fakt venčit po bytě nedá :(, mohl by ublížit nám i sobě
  28.9.2012 11:39Jitka
  sice se to nevztahuje k psounům,ale za zhlédnutí stojí :
  http://www.novinky.cz/koktejl/279962-veverka-007-zrejme-sledovala-akcni-filmy-prezila-skok-smrti.html
  - - - - -
  moni a co ti psounci cos hlídala??víš o nich něco??
  28.9.2012 22:45Markéta
  Dnešní návštěva v ZOO Olomouc - já se tam vášnila! :-)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=647
  28.9.2012 23:46Nazgul
  Tyjo, takže si teď budeme poměřovat hmotnosti psounů? OK.

  Zoro měl 1700 gramů, dá někdo víc? :)

  Už jsem to ale stáhl na 1500.
  29.9.2012 00:45Ales
  Markéta...nádherný fotky:)...některé jako z National Geography:)
  29.9.2012 10:02Jitka
  markét-moc pěkné fotky.já se do olomouce chystám už od mých narozek a ještě sem tam nedojela.přítel jaksi nemá furt čas.Asi tak jako když chci jet k tobě :o/
  jinak já byla minulý patek v brněnské zoo a bylo teplo a svítilo sluníčko a tak sem se na ty psounky těšila a všechny potvory byly zalezlé :o/ to nasere
  - - - - -
  jinak průběžně vážím,na tebe nazbule nemáme.zoro skoro měl jako emi s frenkym.frenky má 880g v roce a emi 1000g ve dvou :o) jinak za necelý měsíc je budu mít rok.strašně rychle to utíká :o)
  29.9.2012 14:56OL
  jak sem tehdá olinu pochválila,jako naschvál se od té doby vychcala 3x do postele,2x do skříní.nasázela hromadu bobů před lednici.nevím proč to dělá.ty dva chodí poctivě na záchůdek.nevím jak jí vysvětlit že postel je na spaní.takovou nemravu tady nikdo neměl.matýsek není líný zeslést z postele a uprostřed noci jít na záchůdek.nikdy v posteli ani laura neudělali jediný bobek.------------a matýsek měl taky výročí.byl u nás tři roky.
  29.9.2012 20:05Adis
  Zdravím všechny,
  scháníme domů mládě psounka, nemáte někdo doma mladé nebo kontakt na kvalitního chovatele? Díky za pomoc, Adéla (
  adelilunka@centrum.cz)
  29.9.2012 20:24Markéta
  Nazgul: 1700 gramů?? Solidní obřík! :-)
  30.9.2012 11:19OL
  danda míval1600.------------jsem kvůli té oliní potvoře neštastná.večer pochcala postel a ráno zas jinou.ona má postele jako záchod.mám trojité prostěradla tak je to hrozné furt prat.neporadí mi někdo jak na ni vyzrát?