od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2013
 • Zobrazuji 194 zaznamu.
 • 1.1.2013 12:12monika
  Johne krásný, zrovna jsem si říkala, že už si docela dlouho nic nenapsal :-)
  1.1.2013 22:23tadeas10
  Dobrý den,v jednom zverimexu mají psouna starého asi rok a půl a je hodně mazlivý a přítulný.Chci se zeptat, jestli jde i po tak dlouhé době možné psouna ochočit?.Předem děkuji
  2.1.2013 06:40monika
  Tadeas, pokud je psoun ve zverimexu přítulný a mazlivý, určitě bude přítulný i mazlivý po pár dnech, max týdnech, i doma. Jestli o jeho koupi uvažuješ, přečti pozorně odkazy nahoře na liiště nahoře. Na co je třeba dát se psouny pozor a tak. Pokud se po důkladné rozvaze k pořízení rozhodneš, přivítáme tě rádi mezi námi a budeme se těšit na tvé příspěvky o soužití s psounkem ;-)
  2.1.2013 09:40john
  moniko já jak jak jsem měl dovolenou, tak jsem normálně neměl čas sednout k tomu PC. Jinak zub mu dorostl, takže počkam tejden a pak zavolam tomu vet. Jinak už jsem se nemohl dočkat až mu doroste, protože to bylo hrozný, tim jak je zvyklej okusovat, tak to hrozně bolelo, když okusoval jen jednim špičákem:D A nevím jestli má malinkou říji, či jen blbne, ale tak jednou za dva dny mu rapne, když je na posteli, naježí ocas a začne mi skákat na ruku, vždy kousne odběhne, skočí a kousne.
  2.1.2013 10:01Lucies
  Tak zdravím všechny v novém a doufám, že i lepším, roce. S Vendy to docela doma zvládáme, je potřeba jí ten otvor několikrát denně čistit, ale už to docela zvládáme. Jinak má velkou chuť k jídlu a je z ní ukázkový postelový psoun :)

  Johne, krásně jsi to naveršoval. Jinak záleží, jak moc tě do té ruky kouše. Vendy si takhle jenom hrála, i když u toho měla naježenej ocas. I teď už občas takhle začínáme zase blbnout.
  2.1.2013 11:54monika
  Johne, myslím, že si hraje...Boženka i Ferda si takhle taky hráli. Oskar ne, ten si nikdy nehraje,v zimě jen prudí, nebo chrápe :-) V létě se jen mazlí nebo chrápe :)
  2.1.2013 12:49tadeas10
  Díky moniko,ještě bych se chtěl zeptat jestli by bylo možné ho naučit třeba na vodítko nebo přiběhnout na povel(prý se to dá naučit,ale nevím,jestli v jeho věku je to možné).
  2.1.2013 14:40monika
  psoun není pes. Do jisté míry poslouchají a přiběhnou, když se jim chce (většinou když si myslí, že z toho budou mít užitek).
  Nevím, jestli je velký rozdíl ochočovat rok a půl starého psouna, nebo úplné mimino. Záleží hlavně na povaze a tu netipneš ani u mimina ani u velkého psouna.
  Psoun není pes. Proto venčení psouna se podobá venčení hlodavce. Někdy na vodítku pěkně choděj. Ale venku se cítí jako kořist, proto je všechno možné vyplaší a vyděsí.
  Já jsem si brala ze zverimexu samečka jako 9 měsíčního a nepřišel mi na ochočení starý. Holčičku jsem si brala u chovatele jako 4 měsíční a ochočovala se mnohem hůř a dodnes moc neposedí.
  Psouni mají ale mazlení hrozně rádi. Pokud se mazlí ve zveráku, bude mazel i doma (až si zvykne ;-)
  A povahu má opravdu každý psoun uplně jinou, to ti každý potvrdí, kdo má zkušenosti s více, než jedním...ale sedni, lehni, místo - to psouna nenaučíš. Ale za pamlskem na zavolání přiběhne a nejlepší kámoš to bude, i když už je velký, zvykne si ;-)
  4.1.2013 14:48Tarsier
  Tak se nám Ruprt zbláznil. Už třetí den se snaží obšťastnit umělou napodobeninu králičího ocasu :). A je mu úplně jedno, že králičí ocas je zcela frigidní :)
  4.1.2013 18:24Markéta
  Ballísek se taky poněkud zbláznil, i když jiným způsobem - po období spánku má období hyperaktivity, lítá po bytě, skáče po okně, po nás, po vánočním stromku, provokuje, do všeho kouše, prostě šílená veverka.. :-D
  4.1.2013 23:25Míša V
  Ahoj vsichni! Potrebovala bych radu,nasemu pepounovi zacali vypadavat chlupy.na jednom bokua nad zadkem ma 2 vypadane flicky,poradite nekdo co s tim?? Dekujeme
  5.1.2013 11:51Jitka
  emi a frenky se zbláznili :oDD oba skoro celý den prospí a pak dělají stereo bugr v noci :oDD a frenky zas po dlouhé době s mlaskotem popíjí svou vlastní moč z rohu kde chodí.čuně,prase .o/

  míša V-nejspíš se bude jednat o klasické přesrstění, ve vhodných výrobcích tady nahoře na liště najdeš na to výrobky co tu chovatelé doporučují či mají zkušenost.není tam myslím vypsaný roboran h pro hlodavce.
  5.1.2013 14:06lenka
  Moniko /nebo i ostatní chovatelé/, jak to vypadá, když se psouník mazlí? :-) Už jsme zase o trochu dál, psouníci se nechají pohladit, ale stále reagují vyplašeně a jakýkoliv zvuk či pohyb, ale už jsou na mne i na dceru zvyklý. Do ruky si je vzít se zatím ještě neodvážím. Sedíme u klece, máme ji otevřenou a oni tam lítaj, hrabou, blbnou.... Díky za odpověď.
  5.1.2013 16:26Markéta
  lenka: No, pokud se budou mazlit, tak to poznáš.. :-)) Přijdou za tebou, budou po tobě lozit, nechají se hladit, budou se nastavovat, abys je drbala tak, kde budou chtít, stoupnou na zadní a budou tě jakoby pusinkovat.. :-)
  5.1.2013 18:34lenka
  marketa:
  díky marketo....koukala jsem na tvuj příspěvek o balískovi - to ti běhá volně po bytě? Po jaké době jste to dokázali :-)? U nás toto asi nepřijde v úvahu a nebo za přísných opatření, protože mám ještě koucoura a yourkšíří holčičku .-(
  5.1.2013 18:39Markéta
  Leni, hned od začátku. My jsme si ho přivezli, když mu bylo 11 měsíců, od lidí, kteří ho taky měli volně po bytě - ještě s malým pejskem - Bally mu lezl do misky i do pelíšku a pejsek ho od tamtud vyháněl :-). Mysleli jsme, že se u nás bude pár dní bát z klece ven, ale ne - hned začal zkoumat byt :-)
  5.1.2013 18:50Tarsier
  Po dlouhé době pár nových fotek https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=660 . Sice to podle nich vypadá, že Ruprt furt spí, ale je to spíš naopak. Řádí jak černá ruka, lítá po bytě, brebentí, hlídá na okně. Prostě hyperaktivní šílenec :)
  5.1.2013 20:52lenka
  marketa:jé tak to je hezké, no snad se taky dočkáme...:-)

  tarsier: moc hezké fotečky, také to šlo tak hladce jak popisuje marketa?

  mluvila jsem tento týden s paní ze zverimexu a říkala mi, že když mám psouníky dva, tak to ochočování půjde o dost hůře....
  5.1.2013 23:54Tarsier
  Lenko, u nás to šlo hodně rychle. První psoun byl vymazlený ze zverimexu a vůbec se nás nebál, choval se naprosto suverénně. Druhý byl nejdřív trochu vyděšený, ale už druhý den za mnou běhal jak pejsek a tak za čtyři dny už se nechal vzít do ruky. Ale měli jsme vždy jen jednoho, u dvou to asi půjde pomaleji. Jinak nevím, jak s kocourem, ale se psem byli oba naši psouni v pohodě, takže na yorkšírku by si mohli zvyknout a ona na ně taky :)
  6.1.2013 01:37Nazgul
  Dlouho nebyla Beáta. http://www.flickr.com/photos/nazgul03/8278722188/in/set-72157618099450266
  6.1.2013 12:32Machta
  Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, náš psounek se dnes zamazal na bříšku od smůly, úplně si v tom místě vykousal chloupky a vylízal si to místo do krve. Prosím poraďte jak mu zabránit, aby si to místo vylizoval ještě víc. Moc děkuji za jakoukoli radu
  6.1.2013 14:39monika
  Lenko, vítáme tě mezi chovateli :-) Teď to prosím neber nijak zle, ale dost dobře nechápu, jak si můžete pořídit psouny s tím, že je nebudete pouštět po bytě...psoun není zvíře do klece a já doufám, že to s ostatními zvířaty nějak vyřešíte...dost lidí má psouny spolu se psy nebo kočkami a je to OK. Ale vím, že záleží i na psu a kočce...POkud to není OK, myslím, že v domácnosti by se to mělo zařídit tak, aby ta zvířata netrpěla, nebo si je nepořizovat...psoun opravdu není zvíře do klece a doufám, že to u vás bude s ostatními zvířaty OK, aby i psouni měli dost pohybu...U nás je samec dlouho zavřený v kleci, protože je neuvěřitelně agresivní...snažím se ho pouštět aspoň dvakrát týdně, i když to znamená velké boje a velké ohrožení na jeho i mém zdraví...Mít psouny celou dobu zavřené v kleci opravdu není dobré...Určitě je pouštějte běhat, až se ochočí...uvidíš, že vám dobrou péči 1000 x vrátí, stojí to za to ;-) Hlavně opatrně, aby si neublížili, až budou prozkoumávat byt...OPATRNĚ NA PÁDY Z VÝŠKY!!!! Jsou to hrozná telátka...tak ať probíhá vaše spolubydlení ke spokojenosti všech...Držím palce, ať jste všichni spokojený. Jinak když budeš chtít jakékoliv rady, určitě tu piš, lidi tu poradí, většina z nás má psouny za opravdové členy rodiny a snažíme se jim zajistit, aby se měli i v zajetí co nejlépe ;-) Pohyb je jedna z věcí, kterou psouni opravdu potřebují...

  Machta: většina zvířat, když si rány líže, obvykle urychlí hojení...POkud nemá vyloženě hluboké rány, snad se to bude brzy hojit. Pokud si to ale vyloženě vykousává, tak vůbec nevím, co ti poradit :-( Máš fotku, jak moc velké to zranění je? Jinak Lenko i Machto - kdyby jste se zaregistrovaly, povolím vám alba a můžete vkládat fotky vašich psouníků ;-)
  6.1.2013 14:54bobina34
  Dobrý den, NALÉHAVÉ - prosím kohokoli o radu. Povím Vám příběh ho nerozvážných mladých lidí co si pořídili psounka jen aby měli exotické zvíře. Můj bratr na naléhání své přítelkyně koupik psounka (Klárka) samozřejmě se vším všudy. Mají ho dva roky. Bydlí sním v malé garzonce. Už první den jim rozkousala povlečení - pro někoho banalita, ale pro bratrovu přítelkyni konec světa!. Jediné co dokázali je, že Klárku na dobro zavřeli do klece. Na kleci maj zámky, aby se nedostala ven, když jim rozkousala mříže dali tam velké pletivo. Klárku když jednou za čas pustili na koberec, dopadlo to tak, že jí dala pánička na zadek, protože jí omylem poškrábala. Klárka oba dva kouše, nenechá na sebe šáhnout, je to agresivní zvíře - navíc v říji. Není vůbec vychovaná, když dělá boredel tak jí panička mlátí do klece,stříkaj na ní vodu atd.. aby dala pokoj. takže si dokážete představit jak se Klárka z krásného miloučkého zvířátka změnila na agresivní nelítostné zvíře. Já jsem neskutečná milovnice zvířat a z tohodle se mi chce BREČET. Hned bych jí od nich odkoupila, ale oni jí chtěj zaplatit a já nemám peníze. Chci se zeptat, dá se v tomto stavu psounek nějakym způsobem převychovat? Ikdybych si jí vzala já, můžu jí převyhcovat, aby měla zase ráda lidi?? PROSÍM POMOC, je mi jí opravdu líto, změnila se úplně povahou a ani není možno jí pochovat, protože má zafixováno že dostane na prdel :-(..POMOC..můžu jí převychovat když jí dám lásku??Nechá se?? Děkuji za jakoukoli odpověď..taky se chci zeptat jestli jim mám navrhnout, že jim jí převvychovám a vrátila bych jí jim. Nevim co byto s Klárkou udělala...PORAĎTE prosím
  6.1.2013 18:08Anonym
  prosím o radu jak poznám samičku od samce děkuji Radka
  6.1.2013 18:53bobina34
  bratr má psounka, je necelé dva roky starý. Dnes mu doktor řekl, že má psounek v prdeli plíce, srdce, zánět močáku či dělohy a vodu v břiše. Je to vše dlouhodobé, nevíte jakou má asi šanci a z čeho to může být? Může to být ze špatného zacházení?? děkuji
  6.1.2013 20:07Markéta
  Nazgule, nádherná fotka! :-)
  - - - - -
  pro Radku: Tady je fotka:
  https://www.kralici.cz/psouni/pages.asp?f=anatomie
  - - - - -
  bobina34: No, tak v první řadě bych dala POŘÁDNĚ na prdel těm lidem, co si psouničku pořídili. A v druhé řadě bych od nich to nebohé zvíře rychle zachránila a hlavně už jim ho nikdy nevracela! I když by se ji povedlo ochočit, kousat věci bude vždycky - je to hlodavec.. Pokud máš jen malou možnost si ji vzít, zachraň ji - bude potřebovat hromadu trpělivosti, ale věřím tomu, že se ti nakonec odvděčí. PS. Nechápu, že za ni po tobě chtějí ještě peníze, když ji stejně jen týrají! :-(((
  - - - - -
  lenka: Přesně jaK píše Monika - ty sis koupila psouny a nehodláš je pouštět??? :-(
  6.1.2013 23:12ajaksiczek
  Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu... Mám doma cca 3 měsíce psouna (teď na jaře mu bude rok), podle prodávajícího prý samici, ale já tomu nevěřím (ve čtvrtek se chystám k vetovi, aby se na to mrknul). Každopádně - psoun je pořád hodně lekavý, sám za mnou nepřijde, mimo klec se nechá mazlit jen velice výjimečně a po krátkém podrbání uteče třeba za klec. Za chvilku sice zase vyleze, ale pak se opakuje totéž. Pořád na něj tiše mluvím, nedělám rychlé pohyby, věnuju se mu dle možností 2-5hod denně, pouští ho z klece kdykoliv si řekne. Pořád ho ale nemůžu ochočit natolik, aby za mnou sám přišel, na ruku mi nejde vůbec... A v podlesních dnech začíná být dokonce poměrně agresivní - vystarotoval po psovi, kterého máme v bytě (pražský krysařík), dost často se ohání i po mně. Zatím mě ještě nekousnul vyloženě do krve, ale to je spíš jen zásluha mojí rychlosti, než jeho "lidumilství" :-((( Neprovádím mu nic špatného (nenamáčím ho, nebiju ho, nekřičím na něj), ale on se chová jako týrané děcko... Nesetkal jste se s tím někdo, prosím? Už si nevím rady, jsem z toho dost vyčerpaná :-( Jo a pamlsky taky nezabírají, granulku si sice vezme opatrně z ruky, ale nijak to nezvyšuje jeho náklonost ke mně... :-(
  7.1.2013 06:19monika
  Bobina, okamžitě se prosím pokus zachránit psounka...věřím, že převychovat se ještě dá, i když to bude chtít hrozně moc trpělivosti a pevné nervy...problém budou ty nemoci...Odkud si? V Praze je výborný vet paní Chylíková, v Brně Jekl. Nechoď k veterinářům, kteří nejsou na psouny specialisti - viz zde odkaz veterinární péče. Zkus ho od nich odkoupit, i kdyby to mělo znamenat si na to půjčit. Není možné držet psouna v zajetí zavřeného v kleci a zmlátit ho, když do něčeho kousne!!! Je to hlodavec. A není možné ho mlátit.
  Ale psouni jsou chytří, brzo zjistí, že ty jsi na něj hodná a nic špatného mu neděláš. Problém může být u psounků říje. Ale tohle je asi samička, viď?
  Opravdu věřím že si ho dokážeš vypiplat. S takovým případem jsem se ještě nesetkala. Zajistit úspěch ti nikdo nemůže. Ale za pokus každý psoun stojí, protože psouni jsou úžasní...Popros všechny blízké, ať ti finančně vypomůžou...držíme palečky...prosím nenech to tak být...nejtěžší je čelit něčemu takovýmu v rodině...ale ten psounek opravdu stojí i za neshody v rodině...zkus mu prosím pomoci...
  Pokud ti budou chybět peníze, napiš kolik, možná ti lidi tady pomůžou a někdo se složí...už tady kdysi sbírky na psouna v nouzi proběhly...Věřím, že pokud se dostane z těch zdravotních problémů, převychovat se dá. Ale nakolik jsou ty problémy vážné, to může posoudit jen specialista. Poradíme ti veta, napiš odkud si.
  7.1.2013 06:33john
  Bobina: z toho co tu píšeš, je mi celkem smutno, taky bych se přikláněl k tomu jí pomoci. Ty nemoci myslím, že bude mít ze stresu a neustálého strachu.
  ajaksiczek: zkus vitamínovou pastu od Gimpetu (nebo jak se to píše), ten můj je na ní tak ulítlej, že mi trvalu měsíc mu vysvětlit, že jí nemůže mít vždy když chce.
  Nazgul: jak to děláš, že tě tak pózujou?? Já mam asi indiánského psouna a myslí si, že foťák bere duše, hned jak ho chci vyfotit, tak se zásadně otáčí zády
  7.1.2013 06:43ajaksiczek
  john: ten náš je zase ulítlej na maličkatý granulky pro psy (s rozumem, aby neztloustnul), ale stejně to s ním nějak nehne, aby byl přítulnější... nejvíc mě leká ta jeho náhlá agresivita... :-/
  7.1.2013 09:36Lucies
  Míša V. ... pokud to nejsou lysinky, ale roste nová srst, tak je to fakt přesrstění. Mně teď Mimi taky přesrsťuje.

  Bobina...To, co píšeš, je strašný. To si fakt někdo pořídí zvíře a pak se k němu chová takto? Ty zdravotní problémy jsou určitě způsobené dlouhodobým stresem a taky smutkem ze samoty. Takový lidi, jako je tvůj brácha s přítelkyní, dostat pod ruku...Zkus je přesvědčit, ať ti ho dají. Že aspoň nebudou utrácet za veterinu, krmení, podestýlku a budou mít klid. Pokud bude v dobrých rukou, tak se jeho zdravotní stav nejspíš zlepší. Hodně věcí totiž závisí na psychice. Ale počítej s tím, že to asi bude trvat, než si zvykne, že se tě nemusí bát. Bude to chtít hodně lásky a trpělivosti. A na tu veterinu jdi fakt jen k odborníkům, i kdyby jsi měla jet 100 km. Jinak to psounka mlže stát život.

  ajaksiczek...Každý psoun je jiná povaha, ale tři měsíce jsou na zvyknutí docela dlouho. Tak jedině vydržet :) Prodávájící je chovatel nebo to byl předchozí majitel, který se ho zbavoval?
  7.1.2013 12:13ajaksiczek
  Lucies: ze Zverimexu :-(
  7.1.2013 12:16Lucies
  Ze zverimexu bývají většinou přítulnější než přímo od chovatele. I ve zverimexu byl tak odtažitý nebo tam se nechal pochovat?
  7.1.2013 15:22lenka
  monika- tak jsem zaregistrovaný uživatel :-), když mi poradíte jak, vložím naše první fotečky

  monika+marketa: já si psouníky nekoupila, chodila jsem je okukovat do zveraku/tam byl pár ochočených/ a manžel mi chtěl udělat radost a sehnal jiný pár našeho Káju a Marušku :-). Jsem zvířetomil, takže určitě nebudu dělat nic, co by se zvířátkům nelíbilo...spíše jde o to, že s těmito to neumím, neznám je a nevím "jak na ně". Ale zvládneme to, určitě. Mám RD, takže není problém zavřít na hoďku pejska či kočku a pustit psouníky. Spíše nevím, jak budou reagovat, abych je pak mohla odchytit zpět. Zatím se nechají oba hladit, ale otáčejí za rukou hlavičku s mírně pootevřenou pusinou, tak nevím, zda chtějí kousnout. Proto jsem tu a vyzvídám :-).
  Takže doporučte, jak s prvním puštěním, mám nechat klec otevřenou, aby sami vylezli a jak je nalákám zpět?
  7.1.2013 15:32Lucies
  lenka...hodina denně je málo :( Ale třeba se skamarádí celá smečka. Ta otevřená tlamička znamená, že se seznamuje, toho se neboj. Pokud je naštvaný, tak má hodně naježený ocas. To je lepší pak být ve střehu. Když nevíš, jak chytit vzteklouna, tak pomáhá ho chytit do ručníku.
  7.1.2013 15:44ajaksiczek
  Lucies: i ve Zveráku byl takový plachý a moc k člověku nešel... podrbat v kleci ho šlo prakticky od prvního dne, ale dál už prostě nic... navíc jak teď po mně a po psovi vyjíždí... mám z toho strach, pořád si říkm, kde dělám chybu, ale prostě na žádnou nemůžu přijít... :(((
  7.1.2013 15:54Lucies
  Možná je to jen to "zimní" období, kdy bývají protivnější a pak bude líp. Chodil jsi za ním do toho zveráku i dřív? Jak dlouho tam byl?
  7.1.2013 16:27Markéta
  lenka: Hodina denně je zoufale málo. My psounečka pustíme z klece hned, jak přijdeme z práce a je puštěný celé odpoledne až do noci, kdy jde spát s mým synkem do postele. Zavíráme ho až ráno, když zase odcházíme do práce. Je tedy zavřený jen v době, kdy my nejsme doma.
  7.1.2013 17:13ajaksiczek
  Lucies: nevím jak dlouho tam byl(a), přivezli jsme si ho/ji z Příbrami, byl(a) tam zavřený(á) v maličkatém akvárku (což mi přišlo šílený), ale agresivní nebyl(a)...
  7.1.2013 17:20monika
  Lenko, máš povolená alba. A jak píše Markét, pouštět psouny hodinu denně je hluboce pod jejich potřebami...U nás taky zvěř běhá celé dny. Akorát když nejsme doma, tak jsou zavření...Chtějí společnost a pohyb...jsou chytří a potřebují zábavu.
  Na psa vyloženě útočí, nebo ho líbezně ohlodává a psouvi se to nelíbí?
  Psouni se něžně okusují, někdy lechtání hraničí s bolestí. Když psoun kousne agresivně, je to do krve...doufám, že u vás to bude ok a že to nějak vymyslíte...
  7.1.2013 17:36Lucies
  ajaksiczek, ach jo, brouček :( Možná se mu tam nikdo nevěnoval. Hlavně v těch zverácích ti psouni kolují, to je hrozný. Na jedné prodejně se neprodá, tak šup s ním do jiné...Těžko říct, co se mu honí v hlavě. Trpělivost, trpělivost, trpělivost. Ta agresivita souvisí s tím, že někdy prostě zkouší, co si může dovolit. Tak zkus ručníkovou metodu. Normálně ho zabal do ručníku, hlaď ho, mluv na něho, ať vidí, že v tvém náručí je mu vlastně dobře.
  7.1.2013 18:20OL
  sem nemám chut vůbec chodit,je mi tady z lidí zle.taky nevím proč,když má někdo krysaříka,což je podle mne ublákaný odporný pes ještě ke všemu nevzhledný,který má lovení v genech si pořídí psounka.třeba se psoun snese s pekinézem ale rozhodně ne s krysaříkem.bud to budu chovat to nebo ono a neudělám zvířátko neštastné proto aby jsem se vychloubala psounkem.ten se chudák cítí jako kořist a proto utočí.-lidi měli potkana,velice zlého.jednou máma nachytala svou dcerku jak do něj pichá tužkou.jedna rodina si ho vzala,byl dlouho zlý a pak se s něj stal ten nejhodnější potkánek.klárky je mi moc líto,co jsou to za lidi?ještě ji trestají za to že je jen v kleci a dělá binec?a od ségry chtějí prachy?ubohé.ale rodinu si člověk nevybírá.--
  - - - - -
  na mne nikdy psouni agresivní nebyli,nemyslím tím říji a ten psounek když je sám a nový říji rozhodně nemá.ten ajak.......s tou exotickou přezdívkou měl zůstat u psisků a kočisek,měl si přitáhnout do bytu plného predátorů raděj nějakou kočisko,u popelnice jich najde jistě dost a ne nějakého vyděšeného psounka......
  7.1.2013 20:33ajaksiczek
  OL: nevím, proč děláte takhle ukvapené soudy - naše krysařice je malá ustrašená fenka, která před psounem celou dobu utíká a evidentně před ním má přirozený respekt... nechává ho žrát ze své misky a spát ve svém pelíšku... psouna jsem si pořídila po zralé úvaze a s vědomím všech rizik, něco by vám možná mělo napovědět už to, že se svůj problém snažím tady vyřešit a nemávnu nad tím rukou a nepřeprodám psouna prostě jen dál... z lidí jako vy je mi smutno - jsem hodně nešťastná z celé téhle situace a vy jste mi svým příspěvkem opravdu nepomohl, spíš naopak, cítím se teď jako špína...velice děkuji! mimochodem - přezdívka "ajaksiczek" je jen přepis slova ajaksíček, alias mé přezdívky, kterou mě "potrestali" moji dva starší bratři, kteří mě nechtěli oslovovat poněkud formálně - Aleno. Děkuji a přeji vám příjemný večer, Mgr. Alena Doušová, Kutná Hora
  - - - - -
  Lucies: taky si myslí, že se ve zveráči neměl úplně jako v bavlnce, ale jistá si tím prostě být nemůžu... snažím se mu to všechno vynahrazovat, ale možná jsem mu prostě povolila uzdu až moc... no, ve čtvrtek jsem obejednaná k MVDr. Královi, tak snad mi poradí (jestli tu naši příšeru třeba něco nebolí, nebo cokoliv jiného)... Děkuji za podporu, budu se snažit zatnout zuby a vyděržať :-)
  7.1.2013 20:40Ales
  Aleno...z OL si hlavu vubec nedelejte, je ponekud vystredni a uz jsme tu na to vsichni zvykli, takze si to vubec neberte osobne...A:)
  7.1.2013 20:55OL
  A.-ze mne ti fakt smutno být nemusí...ale bud budu chovat psiska nebo něco jiného,a pes není pro psouna kámoš a rozhodně ze psiska není nadšený.si s ním nezahýká,nepohraje......moji,když jsou každý jinde si spolu povídají,fakt.rozumnému člověku,než si psouna dotáhne domů,by toto mělo docvaknout .já psounům rozumím a toto opravdu řešit nemusím.a nikdy sem se žádným problém neměla.co chceš řešit?sbližovat predátora-s kořistí?není krysařík k lovu hlodavců?SKVĚLÁ TO KOMBINACE.
  - - - - -
  a aleši,když měl tehdá chup ůraz a doktor v libuši řekl že by mu tam na hospitalizaci "nebylo dobře,z jedné strany kočka z druhé pes" byl výstřední?
  7.1.2013 21:01ajaksiczek
  OL: víte, co je na tom vašem příspěvku nejvtipnější? Že nevíte ale lautr nic o soužití zvířat, vzhledem k tomu, že první cca měsíc a půl spolu tihle dva (alias "predátor a kořist") v poklidu chrupali na gauči v dece... Btw - moje psisko miluje potkana mé kamarádky - to je ale škandál, že?! :-D Buďte si ortodoxní milovnicí zvířat, rozhodně si nenechám radit od nikoho, kdo nevyrostl mezi 6 kravami, 30 kachnami, 30 husami, 20 ovcemi, 5 kočkami a 60 slepicemi atd. atd. atd. ... jako jsem vyrostla já, protože pocházím z hospodářství na malé vesnici, kde jsme měli ke zvířatům (všeho druhu) rozhodně o trochu blíž než někdo, kdo je hrdina a profík, protože má doma dva psouny... ;) Mějte hezký a ničím nerušený večer a již mě, prosím, neobtěžujte svými nenávistnými slinami ;) A.D.
  7.1.2013 21:41Tarsier
  Oba naši psouni žili od začátku se psem a narozdíl od OL si myslím, že pes a psoun můžou být kámoši. Nikdy si nic neudělali a vycházeli spolu úplně v pohodě, hráli si, honili se po bytě. Každé ráno pes po probuzení běžel ke kleci a s psounem se olizovali :). A nedávno u nás byl na návštěvě yorkšír (plemeno vyšlechtěné na chov krys) a psouna se nejdřív bál, ale za chvíli si zvykl a přátelsky se očuchávali. Takže nevím, proč by si někdo nemohl pořídit psouna k psovi.
  - - - - -
  * samozřejmě tam mělo být na LOV krys, ne chov :)
  7.1.2013 21:59OL
  někomu tady pes prý zakousl psouna.já si nemyslím že by moji psouni byli,teda krom oliny ,ta se kamarádí se všemi,nadšení ze psiska
  8.1.2013 08:44monika
  Ajaksiczek - OL to nemyslí zle, ale do pusy (nebo na prsty) si často nevidí a nerespektuje, že každému se líbí něco jiného, nemá cenu to řešit. spousta lidí má opravdu psounky s jinými zvířaty (mnohdy se psy a kočkami a zvířata jsou kámoši). Moc dobrý reference jsem neslyšela na fretky. Tam to většinou dobře nezafunguje. Králíky a morčata psouni většinou terorizují.

  Zkoušíš dávat psounkovi nějaké mňamky? Bere si od někoho z rodiny z ruky? Nebo vůbec?
  Naše Boženka byla po přivezení vystrašená k smrti...lítala jako praštěná, narážela do zdi...divím se, že ty první dny u nás vůbec přežila...Naštěstí se za dva týdny srovnala.
  Ale kámošky jsme začly být až po několika měsících (asi tak 4). Samec měl říji, odvezli jsme ho k babi a Boženka byla sama, takže se s lidma zpřátelila.
  Od tý doby je kámoška, ale stejně si nejradši dělá svý a sem tam se přijde jen na pár vteřin pomazlit a zase pospíchá pryč upravovat nám byt.
  Někteří psouni se nechají chovat a chrápou na zádech za dva dny...Ale je to hodně individuální. Na nové prostředí si prý obecně zvykají 100 dní. Jestli je vyplašený ještě po 3 měsících, je to vlastně vcelku normální. A hormony můžou hrát roli. OL tvrdí, že říji mít nemůže, když nemá samičku. Já myslím, že může.
  Četla si, co psouni dokážou, když mají říji? Nevím, do jaké míry je to u vás hormonální a do jaké tím, že se prostě ještě bojí.
  8.1.2013 09:31Lucies
  ajaksiczek, to, že ho něco bolí, mě taky napadlo, ale nepsala jsem to sem, protože jsem občas paranoidní a po těch všech problémech, které moje psouny potkaly, za vším vidím zdravtní problémy :D Ale návštěvou u veta nic nepokazíš. On je u psounů problém, že na nich často nepoznáš, že je něco bolí, protože to dlouho nedají pořádně najevo, pak najednou přestanou žrát a to je už hodně špatný. Mně ještě napadlo, jestli si ho třeba někdo nevzal ze zveráče a po nějaké době ho tam vrátil a on si teď hůř zvyká. Já si taky myslím, že psoun může být kamoš se psem, těch případů je docela dost. A komentářů OL si nevšímej.
  8.1.2013 10:06ajaksiczek
  monika: mňamky zkouším, ale funguje mi jen na psí granule a to ještě tak maximálně na 7 kousíčků (mám ty maličkaté pro tu naši druhou příšeru), pak už nechce... Zkoušela jsem jí banán, pomeranč, kedlub, mrkev, jablko, hrušky... na všechno se jen koukne a něja moc to nechce, většinou zmizí jen pár kousků v noci. Ale mlsky si z ruky normálně vezme, v kleci i mimo ni - ale moc o to zájem nemá, takže pořád jen postává na zadních metr od klece a rozhlíží se kolem dokola... :) uvidím, co mi řekne vet, třeba má opravdu nějaké bolení :/ držte mi ve čtvrtek pěsti :)
  8.1.2013 10:16Jitka
  setkal se už někdo u psouna se škytavkou?
  8.1.2013 10:51OL
  a proč s ním zrovna deš ke královi???moje psouny léčil špatně.jed s ním k chylíkové,věř mi,jedině ta to ze psounama umí.zítra je tam od 8-11,matýsek jde na rengen,má nějaký alergický kašel,se bojím aby neměl tu nemoc co venda.-------------kterýsi kdysi škytal
  8.1.2013 11:51monika
  Jitko, ano, psouni někdy škytají.

  Ajaksiczek - možná bych ho nechala dva dny malinko vyhladovět...on pak o mlsky bude mít větší zájem a bude se chtít kamarádit, když zjistí, že ty si zdrojem mlsků...
  Jo a ještě něco - vím, že si ho chceš udobřit. Ale živočišná strava patří do psouního jídelníčku jen 1 % (hmyz, navíc příležitostně sežraný v trávě).
  Tím, že mu dáváš psí granule pro něj nic dobrého neděláš, není to zdravé. Jednou týdně jedna granulka psouna nezabije. Ale mít to jako součást pravidelného jídelníčku - tomu bych se vyvarovala.
  Psoun je hlodavec, proto by měl žrát jen trávu, seno a nejdoporučovanější krmení pso psouny je směska pro činčily od firmy Versele Laga ;-) Prokládat zeleninou, tu můžou
  Doporučují nejlepší psouní veterináři ;-)
  Pokud je přežraný granulema, nejspíš na jiný mňamky nebude mít náladu.
  Opravdu bych mu zkusila jeden den ráno nedat najíst (třeba jen seno). A pak ho lákat na mňamky večer nebo až druhý den a uvidíš, jak po nich půjde ;-)
  - - - - -
  PS k jakému vetovi se chystáš?
  Odkud jsi? Nejlepší v Praze je prý Chylíková, doporučovala ji spousta lidí, se psouny se za ní lidi sjíždí, takže je zná asi nejlépe.
  8.1.2013 12:15Tabi
  OL
  Já nevím, ale řešily jsme to tu už několikrát …svoboda slova sice je, ale pokud si sem chceš chodit popovídat, tak budeš dodržovat zásady slušného chování a vyjadřovat se vůči ostatním (i jejich mazlíčkům!) slušně, naštěstí je Alena rozumná ženská a nenechala se tvými výpady vyvést z míry, ale tohle se tu opravdu tolerovat nebude, pro příště važ svá slova.


  Ajaksiczek
  Do čtvrtka už to asi vydržíš, ale můžeš kouknout na pohlaví podle fotky :o)
  Já bych zkusila míň pouštět a víc hladit a krmit v kleci, jestli se něco změní, z dobrot můžeš zkusit o kousek piškotu, jak psaly holky pastu pro kočky, oříšky, semínka, klidně krmit v kleci JEN z ruky, psoun je učenlivý, mělo by dojít k nějakému propojení , že Ty = příjemný požitek :o), to postávání kolem klece je asi nejistota, možnost se rychle schovat do nory, držím palce a věřím, že bolístku nebude mít žádnou ;)
  Monika byla rychlejší a nápad s mírným vyhladověním je dobrý tip ;), co se týká MVDr. Krále , tak jsou na něj rozdílné názory, ale to na většinu dr ;), ale Chylíkovou si zatím chválí všichni ;)

  Bobina34
  Víš, u kterého veterináře byli? To je docela zásadní a rozsáhlé postižení organismu … je nějaký posun, co s Klárkou dál?

  Jitka
  Něco co by se dalo považovat za krátké škytání znám, vždycky samo přejde :o)

  Tarsier
  Božínku, Ruprt má vychytané spací polohy :D

  Lenka
  Jak píše Lucies, záleží na celé smečce, ale pobíhání psouna a psa/kočky není problém :o)
  http://www.youtube.com/watch?v=Thbjbm7Da94
  8.1.2013 12:29OL
  a chylíková psouna veme i bez objednání.já se neobjednávám nikdy,a nikdy sem tam dlouho nekysala.fakt,ke královi nechod,moji psouni zažili tolik nemocí,co tady nikdo,a všichni ostatní je špatně léčili.---------jindra mne tehdá poslal k mecerovi a sám chodí k chylíkové.zajímavé.
  - - - - -
  tabi,a co je neslušného,nazvat nechutného psa ošklivým,nebo cosem napsala.já si můžu psat co chci,přece ani ošklivého člověka nepochválím.komu se to nelíbí,at to dělá jako nazgul že mne přeskočí.já si nemyslím že krysařík patří mezi krasavce tak ho přeci nebudu chválit.známý má dva a taky sem mu řekla že jsou oškliví a ublákaní.a uznal že jsou hezčí psi.
  8.1.2013 12:46Lucies
  Ještě k těm granulím. Já jsem z Versele přešla na toto http://krmivo-hlodavci.heureka.cz/beaphar-care-plus-cincila-1-5-kg/. Krásně voní a holkám to hodně chutná. Z Versele jsem často třeba půlku vyhodila, protože si vybraly jen to, co jim chutná.
  8.1.2013 13:03OL
  mým z versele laga chutná všechno,jako to pro burunduky,jen ty drobky nechají a taky jim chutná ´´beaphar´´sem koupila malé na zkoušku pro potkany,vypadá dobře a je mi divné že lucyným psounům v. laga nechutná,protože já mám psouny mlsné a nedobrotu by nejedli
  8.1.2013 13:17john
  lucies: koukal jsem na to krmení a tahle věta mi dostala :EU povolené konzervanty, antioxidanty a barviva.
  Já myslel, že se to píše jen na ty paštiky v Kauflandu a v Tescu a ono už i na žrádlo pro zvířata.
  Neber to prosím, tak, že jsem proti tomu krmivu, jen mi ta věta prostě pobavila
  - - - - -
  ol: mně třeba žere od toho versele to chinchila complet, ale chinchila nature mu třeba nechutné a vybere si z toho tak 20%
  8.1.2013 13:32OL
  a J. a zkus jim koupit pro burunduky,jsem zvědavá co godrik na něj.já si myslím že tohle žádný mlsný psoun neodmítne.fakt je mi divné ze lucyným nechutná.moji by mne stěma complet i nature,to jsou asi ty nízkokalorické,vypoklonkovali.
  - - - - -
  mates hlídá i v noci a to málo co sní,musí být kvalitní a ne nějaké ničemné.zas vypadá jak kdyby prošel hladomornou
  8.1.2013 15:24monika
  Oskar letos žere i v říji (když prudí, dám mu mňamku a on prudit přestane). Takže je obří. Těším se, až si macka za pár týdnů pořádně pochovám :-DDD Už to trvá od srpna, kéž by to přešlo do konce toho ledna...
  Ale psala mi Lenka, že její psoun, jak hlídá a prudí, nežere skoro vůbec a je vyhublý na kost. Ale říje už u nich přechází, dokonce už ho pohladila v rukavici, takže snad brzy zase nabere
  8.1.2013 16:01Markéta
  ajaksiczek: Jak už tady psalo víc lidí, OL si nevšímej, spousta z nás její příspěvky prostě ignoruje, neboť jen tak se občas na této diskuzi dá vydržet... Náš Bally v původním domově taky bydlel s menším pejskem a úplně v pohodě.
  8.1.2013 17:11Lucies
  OL, já jsem nenapsala, že jim nechutná, ale že si z toho vyberou jen to lepší. A mám stejnou zkušenost jako john, že dělaly velký rozdíl mezi chinchila complete a nature.
  Jinak johne, já mám obavy, že krmení pro zvířata není nijak extra legislativně hlídané, takže si nechci dělat iluze o tom, co v tom všechno je :(
  8.1.2013 17:42OL
  já zas krmivu v.l věřím protože sem si hezky popovídala ve stánku,s výhradním distributorem,už nevím jestli v lysé nebo na živitelce.beaphar bohužel dodává pro veverky jen do ruska.----------a markéto,laskavě nikomu nerad kdo si má co číst.normální lidi jako monika a třeba aleš proti mné nic nemají.hled si sebe a svého´´nádherného´´bytu
  8.1.2013 17:47Markéta
  OL: To, co jsem napsala já, tady napsalo víc lidí, jestli sis nevšimla. I Monika o tobě napsala "do pusy (nebo na prsty) si často nevidí a nerespektuje, že každému se líbí něco jiného, nemá cenu to řešit" a Aleš "je ponekud vystredni a uz jsme tu na to vsichni zvykli, takze si to vubec neberte osobne..." A jestli si raději někdo má hledět sebe a zbytečně se nenavážet do ostatních, tak jsi to ty.
  8.1.2013 18:56monika
  Aleši, vidíš to? Jsi prej výstřední!!!! :-DDDD
  A kdo ne, když chováme psouny :-DDD
  8.1.2013 19:16OL
  bohužel jsem to já kdo napíše pravdu.mimochodem,když se mi tady nelíbilo jak sem tu psala jak sem chodil ten sid a pouštěl psouna hodku či dvě,namáhal se mi napsat už nevím jak přesně at mlčím když nevím co pro zvířata dělá.já sem mu napsala že teda at,ale protoho psounka toho moc není a nasral se velice za pravdu že je ten psoun chudák a dekorace.
  8.1.2013 20:20Markéta
  Moni, ne, že Aleš je výstřední, to on psal o OL, že je výstřední.
  8.1.2013 20:54lenka
  moni: to mne překvapilo, že to seznamování může trvat až 100 dní
  u nás situace zatím stejná, hlazení v kleci, sem tam si něco zobnou z ruky, ale každý prudší pohyb se hned běží schovat, máme je 14 dní.
  Nikdo mi neodepsal, jak postupovat s tím pouštěním z klece, mám ji nechat otevřenou, nebo je vyndat?Obávám se, jak budou reagovat, na to, když je budu chtít vzít do ruky?

  Poradíte mi někdo prosím, jak sem vložit fotku? Díky
  9.1.2013 08:47monika
  Leni:
  Vedle jména v diskuzi klikni na alba a můžeš nahrát fotky.

  Pouštění z klece: připravit byt na venčení psounů. Odstranit nebezpečné věci, které můžou převrhnout. Odstranit kabely pokud možno uplně. Kabely, které neodstraníš, dejte do husích krků
  Z klece bych je nevyndavala, otevřela bych jí a počkala, až vylezou. Klec by měla být na zemi a dvířka pokud možno u země, aby mohli pohodlně vylézt z ní i se do ní vrátit. Každý psoun je jiný. Některý vyvádí jako pominutý a běsní v novém prostředí. Jiní zkoumají opatrně krůček po krůčku a průběžně se vracejí ke kleci. Záleží, jestli máš pošuka, nebo poseru :-)) Náš Oskar byl posera a Boženka naprostý vyplašený pošuk.
  U pošuků je to horší, jsou sami sobě dost nebezpeční.
  Ale obecně, když už psoun v bytě bydlí pár dní či týdnů, neměl by být problém pustit ho z klece a v případě potřeby ho do ní zavřít. Nám Boženka utekla při pokusu přendat jí z přenosky do klece, když jsme ji přivezli...odchyt byl příšerný...vyplašeně běhala a narážela do všeho. Ale když psoun u vás bydlí už dýl, myslím, že tolik vyplašeně pobíhat nebude.
  ALe rozhodně bych počkala u klece, až si sám vyleze. Určitě bych ho nevyndavala násilím.
  Zkus to a napiš, jak to probíhalo. Pro jistotu si přirpav poblíž rukavice. nebo ručník. Kdyby byl nečekaně agresivní. Mě žádný psoun kousnout při prvním venčení nikdy nezkusil, spíš tak zkoumají a jsou zvědaví. Když budeš u něj sedět, možná budeš i překvapená, možná ti i vleze sám do klína. Chce to čas a vyvarovat se prudkým pohybům.
  9.1.2013 08:59john
  A taky bych se vyvaroval např. nahlas puštěné televizi, Godric třeba nemá rád sporty kde se skanduje a filmy kde zvířata dělaj nějaké zvuky, jinak ostatní filmy mu nevadí :)
  Jinak moni, u mě třeba moc zběsile běhat nemůže, protože mam plovoučku a když se třeba lekne a chce rychle utéct, tak spíš sprintuje na jednom místě
  9.1.2013 09:29Lucies
  johne, úprk na plovoučce vypadá fakt docela vtipně :D Jo ještě jsem si vzpomněla k tomu nápisu, nad kterým ses pousmál u toho krmení, že něco podobnýho jsem četla na dětské výživě. Tu jsem kupovala, jak mi teď Vendy nechtěla první dva dny baštit. Mimochodem -dětské výživy pro psouny rozhodně nedoporučuju (a to byla 100% ovoce).

  lenko, jak je budeš pouštět, tak si zkus prostě jenom sednout na zem a jinak si jich nevšímat a dost možná přilezou i sami. Jinak Monika napsala vyčerpávající postup, takže k tomu není víc co dodat :)
  9.1.2013 09:41bobina34
  Tabi: prosimtě u Rusa mladšího v Sosnové, je úplně suprovej.. od pondělka dostává 3 injekce na bolest, s antibiotikama a na srdce, a hned v úterý bylo vidět zlepšení jak blázen :)..není vyhráno, ale je to na dobré cestě. Na veterině Klárka oba své pány opět pokousala, takže dobře jim tak ;-).na kontrolu s ní jdou zas 15.tého, tak, se k nim zkusim přisrat, abych je hlídala.
  9.1.2013 11:34Ales
  Bobina34...koukni do soukromých zpráv, prosím...díky A:)
  9.1.2013 15:07Tabi
  OL
  Nikdo tě nenutí chválit, co se ti nelíbí, ale většina tvých komentářů ostatních mazlíčků je útočná. Psát si samozřejmě můžeš co chceš, ale otázkou je, zda se to tady objeví … Všichni se tu k sobě chováme přátelsky a navzájem neurážíme sebe ani naše zvířecí smečky a tak to taky zůstane.

  Bobina34
  Tak to jsou dobré zprávy, veterináře bohužel neznám, dej nám vědět, jak se Klárce daří, držíme jí palce :)
  9.1.2013 17:41OL
  matýsek byl uspaný,má zúženou nosní přepážku,ještě že to není od zuba.vrchní mu už asi nedorostou.tabi,nezlobte se,já nemůžu hezky o něčem škaredém psát--------B.--zkus je ukecat at ti kláru nechají.
  9.1.2013 17:43Lucies
  OL, a jak mu to vzniklo? On nemíval dřív problémy, tak mu to muselo vzniknout asi až teď někdy. A dá se s tím něco dělat? Hlavně, že to není odontoma.
  9.1.2013 18:18Tabi
  OL
  tak radši nic nenapsat ;)
  Matýskovi držíme palce,co se s tím dá dělat?
  9.1.2013 19:36OL
  ch. si myslí že to může mít odjakživa anebo,to je mín pravděpodobné ale možné si to udělal jak ho čert odněkud snesl dole avím o tom že měl rozbitý nos.kašlával odjakživa ažted jak to bylo víc sem se vykopala k doktorovi.navíc jak má laura ty lysiny na hlavě má plísen.zas budu koupat.2x o+matesa a lauru5x.ještě musí zajít potkan k doktorovi,ten se s nima nestýká,ale co kdyby,snad to nechytil když si s laurou pohrál.myslím si že nějaký spora přežil v sedačce.laura v ní pořád hospodaří.už tu byla v listopadu 3roky,rok navíc než u nás sedačky bývají, až tu bude kontík je domluveno že poletí.jak sme tam byli v pondělí,d. na ty lysky na hlavě mrkla a okamžitě to věděla.
  9.1.2013 20:22Glam
  ahoj všem, jelikož nemám doma internet a od nového roku již nechodím do práce s přístupem na net, tak se omlouvám, že reaguji na všechny vzkazy až teď.....všem děkuji za vyjádření k zoubkům našeho škubánka-už rostou :-) ale on je hrozný telítko a všude musí vylézt-čím výš, tím líp :-( hlídám ho jak můžu, ale kolikrát je prostě rychlejší než já...
  Lenka: je to zhruba 3,5 měsíce, co jsme si pořizovali taky páreček...škubánkovi to trvalo asi tři dny a přišel se pomazlit, káťa...s tou to bylo horší-to je posera a já nechávala klec otevřenou, aby si to tam mohli "prozkoumávat" až jim se bude chtít, většinou když jsem dělala, že si jich nevšímám, tak káťa pomalinku vylézala, ale jak jsem otočila jen trochu hlavu nebo se hla, tak zdrhla do klece, nebo pod postel a to jsme jí pak třeba dvě hodiny chytali....škubánek to byl jinej kalibr-hned byl kamarád...dneska už je káťa dobrá, ale i přesto na tom není pořád jako škubánek...ale neboj ono to přijde-chce to čas ;-) každý psoun má jinou povahu-jako lidé.
  9.1.2013 20:47lenka
  ahoj všem
  - - - - -
  dnes jsme psouníky přendali do jiné místnosti - vyhodnotili jsme ji jako nejbezpečnější ro jejich pouštění, klec je na zemi, nechám je ještě den dva rozkoukat pak to zkusíme.
  Glam:děkuji za reakci, u nás je zvědaější Maruška, ale dost se leká. Kája - tomu šíká má dcera komplic v pozadí, ten se třeba dvě hodiny nehne a pak zalezeme za roha on šmejdí, vykukuje, bude to asi ten posera :-). Uvidíme, snad ve zvládneme.

  Ještě mám otázečku na pití. Máme velké pítko, kterého si psouníci ani nevšimnou a ani voda neubývá, mají i misku, kde jim denně vodu měním, ale pít jsem je ještě fakt neviděla. Máňa ta alespoň chroupe salát, jablíčko, takové ty šťavnaté věi, ale Kája ten jen některou granulku a seno
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=661
  - - - - -
  https://www.icloud.com/photostream/cs-cz/#A2JtdOXmJJ2cNe
  9.1.2013 21:23monika
  Leni, jsou to parádní fešáci :-)
  10.1.2013 06:08john
  lenko: hezké fotky:). Psouni moc vody nepotřebujou a co jsem tady četl, tak někdo je třeba neviděl pít skoro vůbec. I když třeba ten můj pije jak nenažranej
  10.1.2013 06:23Ales
  John...je to tak, že je to u nich s pitím jako u lidí..někdo chlastá a někdo ne:)...ale jak tak občas hlídávám různé myšáky, tak opravdu vidím, že někteří jsou schopni vypít malé pítko za den a něktří se ho ani nedotknou nebo jen malinko:)
  10.1.2013 06:36john
  nebo je to tim, že mam dobrou vodu :D
  10.1.2013 16:48romeo336
  Ahjoj Lili mi úplně oplešatěla co stím ?
  10.1.2013 17:04Jitka
  na co to tipujete?na přesrstění nebo něco jiného?

  http://g.gochatapp.com/p1ciszVQJRflSa8M7

  http://g.gochatapp.com/p19jMJdryBs2AKvqO
  - - - - -
  ps nechtěl by někdo 1,5 roční holčičku z hradce králové za 4500,- jen se tak ptám....
  10.1.2013 17:46OL
  romeo,s tím ti poradí jedině ch.,moje d. na to mrkne a rovnou to pozná ale ještě udělá test.laura má na hlavě lysiny,kolem nich má srst nepelichající,pevnou.asi sme tu mrchu zachytily s ch. v počátečním stadiu.ty dva asi ještě nenakazila,test dělala lauře,ty ddva mají srst perfektní ale to není záruka že už jim v kožichu něco nebydlí.ale dnes sem začala koupat všechny.varuju tady všechny,pokud má někde psoun lysku,mazejte k d. ale jedině k ch.,těžko nezkušený d. bude vědět co dělat.mrkni na alba,laura tam má plísen na boku tu sme léčili před rokem.ted ji má na hlavě a kdoví kde ještě.vyprala sem jim rovnou hnízdo,je to velká patálie.
  10.1.2013 23:16ajaksiczek
  takže definitivně potvrzeno - naše Boženka je skutečně Boženka a nikoliv Tonda :)
  Jinak je v perfektní kondici, postavičku má jako ze žurnálu, na psouna je prý velice klidná a mírná. Proběhla jen drobná úprava chrupu a kalciovo-vitamínová injekce pro lepší kondici přes zimu. Občasná vzteklost je prý jen důsledek toho, že je teď období, kdy by měla chrupat a ne se promenádovat po gauči :)))
  S tím ochočováním to taky není asi tak špatné, protože před vetem se chtěla schovat u mě a po včeličce si mi na něj stěžovala. Navíc neproběhl ani jeden pokus o kousnutí nebo poškrábání. Jsem o dost klidnější, to vám povím ;)
  Jo a s těmi náhlými útoky na psisko se to prý (po detailním popisu celého story) má tak, že Božena zjistila, že pes se jí klidí, když si usmyslí, tak tady zkouší velet - takže fracek, jak jsem si myslela :D
  11.1.2013 06:20john
  ajaksiczek: Tak to tě blahopřeji, že je Tonda, alias převlečená Boženka v pohodě. A že je taky zdárný fracek
  11.1.2013 08:34monika
  Ájo,
  Naše Boženka (necelé 1 kg) má vždycky hroznou radost, když před ní skoro 2 kg Oskar zdrhá a chce mít od ní klid...Asi jsou všechny Boženky podobné :D
  12.1.2013 09:01monika
  Boženka má asi říji. Je neskutečně protivná. Nenechá se pohladit, ani chytit a piští na celej byt. Zalejzala za křeslo, cupovala nám koberec a křeslo a nechtěla ven. Když už vyběhla, běžela do koupelny, tam zalejzala zase za pračku a na moje i páníkovo ruce reagovala jen vřeštěním a kousáním. No, nakonec do klece stejně musela :-)

  Oskar včera začal taky více prudit a vřeštět. Možná to souvisí s tou její říjí. Měnila jsem klec a pustila ho do koupelny. Odchyt probíhal pomocí pasti z jeho klece. Horem jsem strčila do klece ruku a dvířka ke koupelně. Otevřela jsem dveře koupelny, on mi chtěl sežrat ruku, tak do klece běžel dvířky. Já rychle vyndala ruku, zavřela horní víko a zavřela dvířka klece. Celé to trvalo asi 3 vteřiny, ale nebudu vám lhát, nervy jsem měla.

  Jsou teď s Oskarem bezvadný tým. Oba jsou tak protivní, že si aspoň nemají co vyčítat :-)

  Vloni Božence říje přišla až někdy koncem února, to už jí Oskar neměl.
  Teď jí mají oba. V kleci se dost dohadujou a oba prudí na sebe i na nás. Ale vidím to pozitivně. Třeba přeci jen bude nějaké psouně :-) I když pravděpodobnost je asi tak 1%, moje radost by byla 100 % :-)
  12.1.2013 09:49john
  monika: je vidět, že v tom umíš chodit a kdybych někde viděl nebezpečné, volně běhající zvíře, tak bych zavolal tebe, abys ho odchytla :D
  12.1.2013 16:45Markéta
  Moni, tak pokud se jim ty říje setkaly, tak jistá naděje tady je :-)
  12.1.2013 18:13john
  naděje, zě tě sežerou.
  Já mam teď trhače, trhá povlečení, trhá peřiny, občas i mojí ruku, ale tu ruku naštěstí ne moc.
  13.1.2013 15:22monika
  Boženka dnes vřeští, jak kdyby ji na nože brali. Celý den. A to i když jí Kraken ani lidi nic nedělají.
  Občas zahlédnu, jak se o ní Kraken intimně zajímá. Jsem zvědavá, jaký to bude mít vývoj.
  13.1.2013 17:13lenka
  Tak hurá zvládli jsme první pobyt mimo klec. Nejdříve vylezl Karel, dělal veliký průzkum, Marušce zvědavost nedala a po půlhoďce vylezla též. zatím si nás jen očichali a spíše se zdržovali kolem klece. Na návrat do klece jsem chtěla využít malé lsti....dala jsem ke kleci roličku koberce, který zbyl a na ní jsem udělal cestičku z dobrůtek. Psouníci včak vzali roli jako dobrou prolejzačku a dobrůtek, si nevšímali, nakonec jsem využila chvilky, kdy byli oba v roličce, z jedné strany přiklopila a vysypala je do klece...teda chtěla jsem je vysypat, jim se tam však líbilo a byli zachyceni drápkama, takže jsem roli umístila do klece a počkala, až je omrzí a zalezou do své boudičky. Takže dobrý, budeme pokračovat v seznamce :-). Přeji všem hezký večer.
  13.1.2013 17:25Markéta
  Moni, "intimní zajímání" je oprvadu pěkné spojení :-)
  14.1.2013 08:40Tabi
  lenka
  to půjde :), za čas bude opačný problém, až budou lítat po bytě a nejlépe řádit každý na jiném konci ;))

  monika
  teda já jsem fakt zvědavá, jestli Oskar Boženku ukecá :D ;)
  14.1.2013 09:02monika
  Tabi, čtu teď psouní knížku, píšou tam, že nikdo pořádně dodnes neví, jak se psouni rozmnožují a jak jejich rituály probíhají. Jisté ale je, že to probíhá v norách. Nevím, jestli se naše myši místo nory spokojí s malinkatým domečkem. Říkám si, že moc místa v něm tedy nemají...
  Zatím jsem ještě nezjistila, jestli samci jsou plodní během celé říje, nebo jak se u nich pozná, že se jim tvoří spermie. Ale samičky můžou zabřeznout jen pár hodin v roce. (byť jsou protivné třeba měsíc). Takže opravdu nevím, jestli i kdyby byla nora, jestli to časově vyjde.
  Jisté ale je, že říji mají teď oba a chovají se k sobě jinak. Včera Oskar ležel na zádoboku a očuchával (a snad i olizoval) Božence intimní partie. Taky se víc mazlí pacičkama. Taky se ale často perou, na Božence cítím modřinky a jednu ranku má až do krve. Druhou klec mám připravenou a už jsem do ní dala i podestýlku a žrádlo. Ale když Boženku vypustím, má tendence pohybovat se kolem Krakena, takže i ona má o něj asi zájem. Iluze, že by z toho něco bylo, si radši nedělám. Ale jeden nikdy neví. Třeba se psouni jednou domestikují a budou se množit i v klecích. Třeba ne tihle naši teď, ale třeba za 10 let už budou bytová mláďátka častější.
  COž mi připomíná - Marie K. psala, že pozoruje změnu chování své Žandy. Něco nového?
  PS Kraken si právě pootevřel šuplík klece a málem vylezl...ten by nás zrychtoval. Ještě, že si přítel včas všimnul. Musíme zabezpečit klec. Boženka zase řve na celej byt...to bude den
  14.1.2013 09:26Tabi
  mluvila jsem s Káčulkou... z pátku na sobotu umřela Bedinka :(, měla krásný věk (přes 10) a u Káčulkovic krásný život, jedna vzpomínková z prvního mikrosrazíku v roce, kdy psouní diskuze začala http://img.kralici.com/psouni/alba/08c6a4d41ab110a001e0.jpg
  14.1.2013 10:29lenka
  tabi - bylo to poprvé, takže velká zvědavost i na naší i na jejich straně, uvidíme, jak to bude dál, v každém případě je ještě týden nechám takhle prozkoumávat a pak zkusím seznamoání s ostatními členy zvířecí rodinky. Přes klec se už znají a zatím dobrý :-). Mám z nich radost...
  14.1.2013 10:55Jitka
  jinak tip na přípravek na srst: http://vitaminy-pro-psy.heureka.cz/beaphar-algolith-500g/

  je to určeno i pro hlodavce (kožešinová zvířata),prodává se to v petcentru.teď o weeku sem na to koukala.

  zkuste napsat na to svůj názor :o)
  - - - - -
  no asi lepší než jim dávat gimpet pro kočky.... :o) toto je podle mě menší zlo :o) i když né tak lákavé a chutné
  14.1.2013 12:36Lucies
  Tabi, Bedinka se dožilá nádherného věku. Jen to odcházení je hrozně smutné. Káčulko, drž se.
  14.1.2013 14:00Káčula
  no byla to taková naše nesmrtelná teta, tak nás to zaskočilo :(
  14.1.2013 16:12monika
  Káčulo :-(, upřímnou soustrast, vím, jak moc to bolí. ( a jak moc dlouho to bolí :()
  14.1.2013 18:53Markéta
  Bally se změnou režimu z ospalého myšáka na tryskovou veverku viditelně zhubl, už je z něj zase pěkný téměř štíhlý psouneček :-)
  15.1.2013 08:24Ales
  Káčula...mela krásný vek, ale i tak je to smutné...:(((
  15.1.2013 12:09Tabi
  Jitka
  s tím Beapharem máš zkušenost? dala bych ho do Vhodných výrobků s odkazem na Tvoji spokojenost ;)
  15.1.2013 12:47Jitka
  tabi právě,že ne.tak sem to sem hodila jestli se s tím už někdo nesetkal.je to určeno pro kožešinová zvířata a je to vlastně sušená mořská řasa přímo jak sem to obsahově zkoumala. teď se hodně objevuje to přesrsťování a podobně....já koupila roboran H pro hlodavce i když se mě přesrstění moc nedotklo,ale kvůli lysinkám emi z rumplování.už to má půl roku a jaksi jí to nedorůstá a ani nemůže když je tak akční a ono to potřebuje asi k dorostení čas....no roboran neměl úspěch,prostě ho nechtěli.když sem jej zamíchala do jídla tak to vyjedla a prášek zůstal :oDD
  - - - - -
  jinak k těm fotkám co sem tu níže vkládala s tím,že prosím o názor co to je jestli přesrstění nebo něco jiného:

  http://g.gochatapp.com/p1ciszVQJRflSa8M7

  http://g.gochatapp.com/p19jMJdryBs2AKvqO

  tak to dopadlo tak,že radka s tím šla k vetovi (pokornému) a zjistilo se,že to přesrstění není ani parazit,ale že si to psounička sama vytrhává do hnízda a na kůži jí našel kvasinky...
  takže další nová zkušenost co stojí za zmínění...zkusím se s ní domluvit ať mi řekne víc a informace sem dám
  15.1.2013 13:12Tabi
  Jitka
  aha, no tak musí někdo vyzkoušet :D
  obávám se, že fotky nejdou vidět ;)
  15.1.2013 14:24Jitka
  poslala sem ti to foto mailem,protože tady nevím jak tu fotku hodit na zed,tak jestli to můžeš udělat nějak ty....
  - - - - -
  poslední foto šunky, to jsou ty kvasinky a jak si to sama trhá


  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=652
  16.1.2013 08:47monika
  Psouňátka nebudou. Nějak se mi nelíbilo, jak se k sobě myši chovaly, něžnosti sice nějaký byly, ale rvaček bylo víc a Boženka má po těle modřinky.
  Taky, jak je Oskar víc agresivní, je obtížnější Boženku pouštět a zavírat do jeho klece. Takže už má svou v koupelně a od něj klid. Občas je k sobě dáme, když třeba nebudeme doma, ale bydlet prostě bude asi Boženka pár týdnů ve druhé kleci. Protože když doma jsme, Oskara rušíme, vylívá si zlost pak na ní a útočí i na ní. Včera byli zvlášť a Oskar celý den nepištěl a Boženka taky vypadala spokojeněji.
  16.1.2013 10:25john
  moniko: tak to mi mrzí, že nebudou, už leda řízenou inseminaci :D
  káčula: je mi smutno, když něco takového čtu, upřímnou soustrast
  16.1.2013 17:27Tarsier
  Kačála - to mě moc mrzí :(. Ale měla krásný psouní věk.

  Tak dneska jsem viděla první Ruprtův náznak, že je období říje. Tedy kromě černých obřích kulek :). Ačkoliv je stále mazel a nevadí mu ani cizí lidi, dnes ho rozčílila návštěva fenky francouzského buldočka. Psy normálně snáší bez problémů, ale na ní chřestil a ježil se. Možná by i kousnul, ale od včerejška nemá čím. Ráno koukáme a horní zuby v čudu. Vůbec nevím, jak se mu to stalo. Nikde nešplhal, nepadal, neskákal... Před pár týdny mu chyběl jeden a přítel tvrdil, že to vypadá, jako když si ho ubrousil. A teď zas a oba dva. Myslíte, že si může spodními zuby ty horní ubrousit. Fakt to vypadá jak řez, zůstal mu tam asi 1-2mm z obou zubů.
  - - - - -
  Káčula, omlouvám se za oslovení, nějak se mi pomotala písmenka.
  16.1.2013 22:01Káčula
  díky moc!
  17.1.2013 14:46Tinne
  Chodím jsem jen na koukání,ale co napsala OL o krysaříkovi mě nadzvedlo ze židle.Mám krysaříka 13 let,před tím jsem měla pinče.To ten pinč byl víc ublafaný.Mám ještě morče,křečka a měla jsem i myšky.Krysařík těmto zvířatům šel vždy z cesty,i když jde morčák tak kryska ho oběhne velkým obloukem.Je to o výchově.Nesmíš a je to.Když k nám do bytu vletěl kanálový potkan,kryska okamžitě zaútočila a bylo po potkanovi.Ale jak říkám výchova soužití
  17.1.2013 17:39monika
  Takhle to u nás teď vypadá. Byt je s psouny prakticky neobyvatelný. Prostě idilka.

  http://www.youtube.com/watch?v=STwAguzrtZk

  Už sem je separovala a přestali prudit. Ale málem jsem přišla o ruce. Kraken byl vážně Kraken.
  17.1.2013 17:45Tarsier
  Moniko, to je Boženka nebo Oskar? Kdybych byla váš soused, tak si budu myslet, že chováte ary :)
  17.1.2013 18:26Ales
  To je fakt jako papoušci:)...tedy já to takhle nikdy nezažil...asi jsem měl jiné psouní povahy. Za říje se Jimík vůbec nijak zvukově neprojevoval:)
  17.1.2013 18:40monika
  Jsou oba na zabití. To nahoře je Oskar a Boženka začíná pištět u boudičky v druhé půlce videa. I jeden Oskar vřeští jako 3 ary...nechápu, jak to dělají...a dělají to pořád. Asi to na to aukro dám. Ale nebude tam ,,prodám" ale ,,zaplatím" když se jich někdo ujme...Hrozný zvířata, vydrží to hodiny. Vlastně přestanou jen když nejsme doma.
  - - - - -
  PS v tom bytě 39 m2 je to fakt zážitek. Samozřejmě, že dvoje dveře mezi nimi a námi jsou naprosto směšné a zbytečné. Pokud jde o sousedy, divím se, že nás ještě nikdo nepřišel zabít nebo se nepomstili třeba na autě...
  - - - - -
  Aleši, tohle nemá doma nikdo kromě mě a Lenky. Ti její byli stejně hluční. Akorát ještě tak 10 x hbitější. Takže vlastně nevím, na co si stěžuju. Pardon
  18.1.2013 07:06john
  moniko: musíte mít opravdu svatý sousedy, tohle mít vedle, tak natruc začnu něco předělávat, vrtat a třískat kladivem :D
  Taky si s nima takhle povídáš??
  18.1.2013 08:42monika
  Ne, snažím se s nimi nebýt, když tohle dělají.
  Zajímavý bylo, že takhle fakt řvali dva dny v kuse.
  Když jsem po urputných bojích Boženku z klece vyndala a Krakena do ní vrátila, nezavřeštěl a ni jeden už do konce dne.
  Boženku do klece pustím až je oba říje přejde. Takhle se s nimi žít nedá.
  18.1.2013 09:17john
  no, ale co ty psouňata
  18.1.2013 09:59Lucies
  moni, tohle vřeštění znám i já od holek, naštěstí je to jen pár dní v roce.
  18.1.2013 13:13OL
  já nevím co tady pořád máte.moje dvě krasavice nikdy protivné nebyly.a laura naposled štěkala na ptáka na obloze.ale včera,bud O. nebo mates v noci nahlas jednou štěkly tak divně.asi se některému něco škaredého zdálo.ale taky možná je to tím že olina s námi nežije.z pokoje vůbec nevychází,mates se na nás taky vykašlal už vůbec nevychází jen když se někdo jde koupat tak si přijde zachřestit aby se o něm vědělo.hledí si sami sebe.mají zimní režim.jen laura je proti těm dvěma čilá.a pořád je postelová.nestane se nikdy aby sem spala sama.když nejsem doma spí s nima ale jak mne slyší přijít už letí.---nevím co chylíková s matesem udělala,ale od té doby co byl uspaný,nekašlal.ale když sem si ho brala měl trochu krvavý nos.sem dnes koupala po4,sice ch. říkala že ty dva dvakrát,ale raděj praventivně.
  19.1.2013 20:00Romeo
  Jitko kde koupím tu klec co máš
  20.1.2013 18:14Markéta
  Poprvé jsem slyšela Ballyho cvakat zubama - nejprve to bylo na mou malou neteř, tak jsem si myslela, že mu něco provedla. Ale pak jsem viděla, že to dělá i na synka - Bally se k němu prdelkou stavěl a couval k němu, ocas zježenej a jak se ho malej sbažil chytit, začal cvakat zubama.
  - - - - -
  No, a je to jasné - říje jak vyšitá - teď už cvaká zubama jak zvteklej i na mě, zavřela jsem ho do klece a tam běsní :-(
  20.1.2013 18:25Tarsier
  Markét, už i Bally? Do něj bych to neřekla. U nás je to pořád v pohodě, cvakal sice na psa (teda fenu), který u nás byl na návštěvě, ale na nás si netroufá. Občas mu hrábne a chce se prát, ale to beru jako hru. Tak si říkám, že už to letos bez říje snad vydrží :)
  20.1.2013 18:27Markéta
  Tarsier: Už i Bally :-( Napřed jsem si myslela, že to dělá jen na děti, ale potom, co se drsně ohnal i po mě, je to jasné... :-(
  20.1.2013 18:45monika
  Markét, hlavu vzhůru, v případě Ballíska hádám, že to přejde hodně rychle...náš megahodný Ferda měl asi ve dvou a ve třech letech týden, kdy se ohnal a ublížil...myslím, že Ballísek nebude jiný a je to jen párdenní zkrat.
  To, co si zažívám já s Oskarem vám určitě nehrozí, beztak máte jen plyšovýho ;-) Někteří psouni se na pářící období na konci ledna připravují třeba od srpna (jako Kraken). U vás to přišlo a rychle odejde, věř tomu...Akorát co se týká návštěv - agrese odejít nemusí, na to pozor. Většina dospělých samců opravdu návštěvy nesnese (dokonce ani když nemají samičku)
  Od čtvrtka jsou naše myši odděleně. Od pátku je Boženka miláček a Oskar nepiští. Boženka sice občas zapiští - zvlášť když musí do klece a ještě se jí nechce. Ale trávila hodně času v mém klíně a byla zlaťoučká. Dnes jsem přes klec drbala i Krakena. Zjistila jsem, že si při útocích na mě vyrazil horní zuby :-( Jeden nemá a jeden se mu kýve :-((( Když se chtěl lísat a má zubní handicap, tak jsem ho na chvíli pustila ven z klece do klína. Asi 10 minut jsem ho drbala, ani nebyl napnutej a lísal se. Pak putoval do klece, věděla jsem, že je jen otázkou času, kdy mu přeskočí, už začínal být neklidný. Muj tulík to zatím není, ale asi už brzy bude. Zdá se, že jsme snad přežili i druhou říji. Ještě aby ty zuby nedělaly neplechu...Je docela hubenej. Ne drasticky, ale rozhodně to není ten můj macek. Zoufale se snaží dostat ven z klece. Už bych fakt potřebovala, aby byl normální a měl normální režim a nebyl nebezpečný nám i sobě. Tím, že jsou oddělený jsme se o mláděcí možnost připravili, ale aspoň jsme měli všichni čtyři normální pohodový víkend...
  20.1.2013 18:55Markéta
  Moni, díky moc za slova povzbuzení :-) Já se ani tak nebojím o sebe, jako o malýho - aby ho myšák nepokousal...
  20.1.2013 19:37rezek z koček
  a co psounka chcete - demoliční album

  vím že to není k smíchu, ale já se tolik nasmála! ti psounci jsou tvořiví :D . a ty vtipné popisky :D . MOcC krásné album. :).):)
  21.1.2013 08:17Kamila
  Chtěla bych se zeptat, jak mohu poznat věk psouna. Mám si koupit prý ročního psouna. Děkuji Podzimková
  21.1.2013 08:39Jitka
  romeo já ji mám normálně z petcentra. jinak http://klece-hlodavce.heureka.cz/klec-fretka-101x58x80cm/
  21.1.2013 09:27john
  či tady máš dopravu zdarma http://www.zverimex-rybarske-potreby.com/klec-cincila-fretka-100-x-52-x-100-vyska_id-24117.html
  - - - - -
  včera jsem byl v petcentru u nás v Rokycanech, že koupim tomu myšákovi jídlo a ejhle, dělaj inventůru na skladě, tak nerozváží na prodejny, totálně vybrakovanej regál, tak jsem byl nucen, aby hlady neumřel, koupim mu to co vlastně moc nemá rád a vybírá to
  21.1.2013 10:54Jitka
  johne ta už je trochu jiná než ta co mám já
  21.1.2013 13:34Markéta
  Tak náš myšák je od včerejška zalezlej v domečku, večer ho nebylo vůbec vidět, ráno jsem si všimla, že baští, tak jsem mu klec otevřela. V nestřežené chvíli mi z chodby čmajznul hadru na zem, natáhl si ji do domečku a zase je zalezlej.. Jiank když baštil, tak i když jsme šli okolo klece, tak necvakal dnes.
  21.1.2013 21:09OL
  já už vím proč laura tam s nima nechce být.matýsek ji obtěžuje a proto že je na rozdíl od olinky drobná a mates ji přepere tak ho nechce ani vidět.olina ho odpálkuje a má klid.ted mates vypadá hrozně,jako polovina oliny.normálně je mu vidět kostra.je mi zle.---a pořád hýká.u nás je to v bytě bezva.jak matýsek slyší někoho v bytě pořád hýká.včera v9slyšel jak si ten můj dělal snídani a hned začal hýkat.a ten můj si s ním vykládá.přišel ke dveřím,tam ho ještě mates ignoruje a říká mu´´dobré ráno matýsku...........´´---sem to počítala a do 13h. hýknul70x,pak už mne to nebavilo. kdyby byla soutěž o hýkání mates by to vyhrál.laura se namáhala včera hýknout1x a dneska mu taky jen 1x odpověděla.já z nich mám takovou radost......
  22.1.2013 07:05monika
  U nás se vše v dobré obrátilo. Včera jsem několik hodin mazlila a venčila Oskara po bytě. Mám takovou radost. Zlý byl od začátku srpna do 19.1...strašnej kus života :-(((
  Obě myši se včera tulily a Oskar už vůbec nebyl zlý. Přítel ho zatím nemazlil, předpokládám, že se otrká až za pár dní. Ale konečně měl Oskar svobodu a mohl běhat po celém bytě. Nejlepší bylo, že běhal furt za mnou jak pejsek a vtíral se a chtěl se mazlit. Jakmile jsem drbala jen jednou rukou a ne dvěma, hned sebou šil a chtěl víc :-) Taky si po dlouhý době skočil do pračky a zaběhal si. Chtěl drbat dokonce i v jejich brlohu v koupelně. A to znamená, že agrese je už asi opravd pryč. Protože do brlohu si nechá sáhnout opravdu když už je vše OK. Odešlo to jak mávnutím proutkem. Minulý čtvrtek byli nesnesitelní oba. A v pondělí oba největší zlatíčka. Mám takovou radost...Kulky má teda megaobří, ale zlé hormony už jsou asi uplně pryč.
  Akorát ho budu muset vykrmit, je taky na své poměry docela hubený. Když sem ho tak drbala, smál se. Už mu to moc chybělo. Ještě večer v 10 jsem ho pustila a všude za mnou chodil a chtěl pochovat :-) Je prostě skvělej, když už je zase normální :-) Já se tak těšim domů, že ani nevím, jak tu do odpoledne vydržím!!!
  22.1.2013 07:49Tarsier
  Moni, tak to je skvělá zpráva, užívej si to :). Řekla bych, že se říje bude každý rok zkracovat a třeba pak úplně zmizí. Ty dvě první nejhorší máte za sebou. Kolik teď váží Oskar? Mně se zdálo, že Ruprt přes zimu zhubnul, ale vážila jsem ho a má pořád stejně - kolem 1,2kg.
  22.1.2013 09:14monika
  Vloni říje trvala od listopadu do prvních pár dní v únoru. Letos od srpna do teď...Takže byla ještě delší, než ta první. I když byl míň nesnesitelnej...ale zase dýl zavřenej :-(
  Pořád zvažuju tu kastraci...mít ho 6 měsíců většinou zavřenýho a jen občas ho nechat proběhnout, to vážně hraničí s týráním :-( I když on stejně o pohyb nestál a když sem ho vypustila, přesunul se jen chrápat jinam. ALe už mu budou letos 3 roky, tak ho asi nebudu už kastrací trápit.
  Zvážit ho zkusím, odhaduju, že má něco mezi 1-1,2 kg, je teď dost podobně, jako Boženka (ta je drobější, ale momentálně vypasenější :-). Kost a kůže Oskar není, ale muj macíček to teda taky není :-)
  23.1.2013 02:00OL
  moni,ty první 2roky byl mates velice zlý ale ted to de vydržet.ve čtvrtek tu bude kontík,sedačka poletí jen se bojím jak ji ze synem uneseme.tak těžkou sme ještě neměli.paní v asku říkala že je z lichnštejnska,kvalitní a hryzounům se ji povedlo naskrz protunelovat.škoda že je foták odcestovaný byli by skvělé fotky do demoličního alba.sme se tak různě dívali,v scontu na černáku mají hezkou,má rýhu na opěradle,z25 je kvůli tomu slevněná jen na 10taky mají poslevnované v jeně.ještě že jsou výprodeje jinak by nás hryzouni zruinovali
  - - - - -
  u nás je blázinec.matesovi přeskočilo,bláká ted na celý byt.jsou dvě ráno a vyvádí.laura začala být divná.v posteli do mne bušila hlavou at vypadnu.ted šla baštit sem ji zavřela za matesem at mi vleze na záda.ještě v posteli sem ji pohladila a zaskřečela na mne. ---------ted je tam u nich mela.mates lauru zas obtěžuje a té se to nelíbí.chudáci čínani.dole.myslím že tam mají ložnici
  23.1.2013 07:20monika
  Včera jsem byla doma jen něco málo přes hodinu, ale celou jsme ji promazlili. Oskar už je opravdu zase můj velkej kámoš na tulení:-)
  23.1.2013 07:33john
  Ol: to máš štěstí, že jsou pod tebou číňani, oni si málokdy přijdou stěžovat, kdyby pod tebou byl starší důchodce bylo by to horší
  Moni: mně přijde, že Godric se teď taky nějak víc tulí, jestli nejsou ty psouni v jednom kraji spojeni :D
  dostal jsem plakát udělanej s godricovo fotek, tak ho vyfotím a zítra se pochlubim :D
  23.1.2013 11:51monika
  Možná :-) A Godric je taky z Olympie, jako náš Oskar, viď? Akorát tuším o dva roky mladší, viď? Letos mu bude rok?
  23.1.2013 11:59john
  neni z Olympie, je od jednoho chovatele kousek od slanýho, jinak v olympii je už docela dlouho jeden psounek :( no za chvíli mu bude rok, copak asi dostane k narozkam
  23.1.2013 14:38OL
  jone,neboj,postěžují,když u nás bydlel karel,sme mu šli v23vyčistit a dole sme bouchali s klecí a s výtahem a otevřel dveře a ukazoval že chce spat.asi je ale hrozné s námi bydlet.teda sousedit,jak vždy vyklepáváme ty jejich nahlodance,myslím tím molitanové kuličky ze sedačky(z potahu( tak nahlodance z hnízda tak jim určitě něco z toho přistane na balkoně.ale rozhodně lepší zamést kuličky než šlápnout do výkalů některého z těch odporných psisků.--------------ted to pokračuje,laura se vlezla skovat do komory,mates ji našel zas utekla do sedačky a je vevnitř strašný křik a mela.sem nechala psaní a šla se tam podívat.mi z toho hrozného lauřího křiku chodí mráz po zádech.nemůžou spolu být v jedné místnosti,v kleci by se rovnou pozabíjeli----------------já mu k narozkám přeju aby si ho někdo hodný koupil........
  23.1.2013 14:57Jitka
  kdo by měl zájem: http://aukro.cz/psoun-preriovy-i2968358796.html
  23.1.2013 20:30ajaksiczek
  Tak Božena se dneska byla poprvé sama pomazlit na klíně. Drbu a drbu a nejednou RAF a hryzla mě do ruky... Asi jsem se dotkla lechtivýho místa :D Ale hryzla jen tak pro formu, ani do krve to nebylo, takže klííídek :)
  A večerní drbací siestu jsme zakončili tak, že jsem měla na klíně jak Boženu, tak i Máňu (to je ten náš krysařík) a drbala jsem obě. Teď už si jen pořídit hada, aby se mi omotal kolem krku a už pod těma zvířatama nebudu vidět vůbec :D
  24.1.2013 00:44Em
  Dobrý den,
  už jsem se ptala několikrát,ale vy, "stálí návštěvnící" (Monika,OL,Ales.......) jedete dál ve svojí diskuzi a neodpovíte.Tohle diskuzní fórum snad slouží zejména pro dotazy ohledně toho,co nás zajímá a na co by ti zkušenější mohli napsat alespoň krátkou odpověď:ANO,NE,Nevím.
  Takže,co se týče mé otázky:Mám psounici,a dřív spala,jako zabitá,ale už tak 9 měsíců vydává při spaní krátké,pisklavé zvuky-normálně má zavřené oči,je stočená do klubíčka,spí a vydává tyto zvuky.
  Děje se u vás něco podobného?Nevíte,proč se tomu tak děje?
  Děkuji
  E.
  24.1.2013 01:11Ales
  Ahoj Em...tvé otazky jsem si já osobně nevšiml....tak to zkusím napravit...:)...a to děla celou noc a v nejakem pravidelném časovém rytmu nebo to je to tu a tam? Moje Adelka občas ze spaní kníkala, občas si i štěkla...myslím, ze se ji proste něco zdalo. Jako kdyz ted Sára zase ze spaní občas ňafe a cuka packama, jakoby behala...myslela jsi něco takového, co popisuji?..A:)
  24.1.2013 06:12john
  Em: ten můj to občas taky udělá, nahodile nějakej zvuk ze spaní, včera se mu něco zdálo, tak vydal takovej zvuk, že mi to přišlo jako vrkání :D
  ale nedělá to furt, jen občas a řekl bych, že se mu něco zdá. Akorát nevím, jestli to je hezkej sen, nebo noční můra. Respektivě, jestli ho mam probudit a říct, že je to v pořádku, nebo jestli ho nenechat spát :DD
  24.1.2013 06:12monika
  Em, ať koukám, jak koukám, v diskuzi jsem žádný vzkaz od ,,EM" ani žádný dotaz podobný tvému za poslední 3 týdny neviděla. Ale tohle téma už se tu řešilo mnohokrát. Já si myslím, že psouni mají sny a proto kníkají nebo piští ze spaní. Taky někdy z ničeho nic hýbou nožičkama, jako by běželi.

  Ájo: uvidíš, jaká bude z Boženky mazlenka :-) A je super, že se ti obě holky už snesou a vše je OK :-)
  PS - doufám, že o hadovi si psala jen ze srandy :-). Někdo to někde psal. Pořídil hada a psoun se uplně zbláznil. Psouni se hadů strašně moc bojí. A to i když jsou hadi zavření v teráriu a nemají se psounem kontakt. Hada k psounovi nekupovat.
  24.1.2013 06:23john
  moniko: je to dost ujetý, ale napsat to musím. Včera večer si lehnu do postele, zhasnu, přiběhne godric a lehne si vedle mě, drbu, drbu, najednou hrozná to bolest. A co toho blbce nenapadlo, začal mi okusovat bradavku. Jsem myslel, že ho normálně vezmu přes palici :D
  24.1.2013 06:42ajaksiczek
  monika -> s hadem to byla jasně sranda ;) stejně jako občas doma vyhrožuju tím, že si pořídím hrocha a budu ho chovat ve vaně :D
  24.1.2013 08:55monika
  Johne, už jsem si zvykla, že si úchyl :-) Mám s nějakým psounem podobná zážitek, akorát už nevím, který zmetek to byl. Dokonce mám podobný zážitek i se svou mladší sestrou!!! když mi ji v mých 6 letech přinesli rodiče z porodnice domů. Rodiče se mohli potrhat, když se mi chtěla přisát k prsu, který jsem pochopitelně v tý době neměla.
  24.1.2013 10:53john
  máš zajímavé vzpomínky z děctví, nevím jestli bych si chtěl pamatovat, jak mi někdo v šesti letech sál z prsu :D
  24.1.2013 12:12Ales
  John...no mně se to taky nekolikrát stalo:)))...tedy s psounem, ne to co Monice:))
  25.1.2013 06:49monika
  Tady je pár nejnovějších fotek https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=663
  25.1.2013 07:04john
  jéé, ten je hezky přítulnej, bůh ví, jestli takovej nebyl furt a ty jsi si tu říji nevymyslela :D
  25.1.2013 10:28Ales
  :)))...Johne, z toho bych Moniku opravdu nepodezíral:)))
  25.1.2013 13:48Tabi
  monika
  božínku, to jsou miláčci, by člověk ani nevěřil, že dokáží být i krakeni :)
  25.1.2013 16:33Jitka
  nemáte někdo kontakt na bubo??
  26.1.2013 10:30monika
  Johne, příští zimu asi přijedeš do Plzně na návštěvu :-)
  Jitko, kontakt na Bubo nemám, taky si často říkám, proč už nepíše a jak se holkám daří...doufám, že se něco nestalo, vím, že měli problémy s tou babi, která psounku nechtěla.
  - - - - -
  Jo a Johne.....vyměníš klec!!!! :-)))
  26.1.2013 11:35OL
  mne zas zajímá co dělá ten chudák sidoušek,když se mi majitel namáhal psát jak je mu u něj dobře,a at držím zobák když nevím co ´´on všechno pro zvířata udělal´´jestli mu nechcípl když tu byl furt a ted taktně mlčí......................--------------------------a nevíte jestli toho parazita zabije zima?mám kožku,moc vní nebyli,nechce se mi vyhodit,jestli ji mám dát vymrznout
  26.1.2013 13:25john
  moniko, jakou klec mam měnit?? :D
  jo a tady jsem vyfotil Godricovo plakát na stěně
  https://www.dropbox.com/sh/hlqqfz8lc7kl7sk/8tREeRXMbH
  omlouvám se za kvalitu
  26.1.2013 17:50monika
  Johne, až přijedeš v Krakonově říji, vyměníš mu klec, abys mi věřil tu říji :-)
  - - - - -
  U nás taky všude visí na zdech a poličkách fotky myší :-)
  26.1.2013 19:32Markéta
  Tak nevím, jestli to, co Bally předváděl, byla opravdu říje, ale vydrželo mu to přesně jeden den :-)
  - - - - -
  Moni, super! Gratulace k tulícím myším :-)
  27.1.2013 22:35Lucije
  Zdravím, na tyto stránky píšu poprvé i když sem si tu četla párkrát.. Ráda bych se zeptala jestli má někdo zkušenost s odloucenim od psounka? Mám ho přes dva roky a teď poprvé chci jet na dovolenou.. Hlídat mi ho bude kamarádka kterou zná.. Jen by me zajímalo jestli to někdo tak musel udělat a jaká byla reakce psounka:-) moc děkuji těm co pisnou:-)
  27.1.2013 22:54Tarsier
  My jezdíme každý rok tak na dva týdny a hlídá mamka. První roky jsme ho dávali přímo k rodičům a bylo to v pohodě, ale pak jednou chytil rapla a pokousal tátu a od té doby to řešíme tak, že máma dochází denně za ním k nám do bytu (bydlí tři patra od nás). Teď máme šílenýho mazla, takže pokousání už snad nehrozí. Jinak chování po našem návratu je vždycky stejné - pár hodin s námi nemluví, tváří se uraženě, ale tak za tři hodiny je zase normální :)
  28.1.2013 08:06Lucije
  Supr tak to ten můj je na me urazenej i když du jen na pivo:-D dík za info myslím ze to zvladne.. Úplně sám nebude;-)
  28.1.2013 09:06john
  lucije, já taky musim chodit na pivo tak, že počkam až usne a pak vyrazim :D
  moniko: to bych tě nemohl udělat, já tě přijedu vyměnit klec a on usoudí, že jsem kámoš, nebude na mě agrasivní, bude milej a přítulnej. No a tobě by to potom přišlo líto
  28.1.2013 10:27Tarsier
  Já jsem taky občas uražená, když jde ten můj na pivo :DD
  28.1.2013 11:08monika
  Johne, Tarsier :-DDD

  Lucko, naši psouni odloučení od nás snáší líp, než my - lidi.
  První psoun byl agresivní k hlídačům první 3 dny. 4-7. den byl většinou už mazel.
  Ale pokud máš psounka, který k cizím lidem agresivní nebývá, bude v pohodě i když ho budou hlídat ;-) Odkud jsi? Možná by ti pohlídal nějaký chovatel?
  28.1.2013 14:29Lucies
  Luciije...Já jsem kdysi byla 10 dní ve špitále a psounka se se mnou za to nebavila dva dny. Ale ona se urážela i za vyčištěnou klec :)

  Jinak Vendy to všechno docela zvládá, poslední dva dny teda jenom prospala a dnes po cestě k vetce i od ní se tvářila hrozně apaticky. Ale jakmile jsme dojely od vetky, tak hned somrovala odměnu a pak požrala, co šlo :) Jinak od Vánoc, co ji mám doma už přibrala 100 g a teď váží kolem 900g. No prostě modelka :)
  29.1.2013 06:23john
  Lucies: to je dobře, že se Vendulka drží, snad to za chvíli bude úplně v pohodě
  29.1.2013 09:36Lucies
  johne, díky :)
  29.1.2013 15:41Marie Kavanová
  Tak vám nevím, máme Bubáka skoro místo teploměru, jakmile mrzne, nevstrčí čumák klidně měsíc, ale jakmile teď zase začla obleva, je děsně aktivní. A přitom maj klec hned vedle topení! Člověk je prostě neoklame:) Jen mě trápí, že s tim klidovym režimem vždycky nasadí i hladovku, takže když konečně předevčírem vylezl, dost jsem se zděsila, je samá kost. Jakou s tim máte zkušenost? Už měl tohle období na začátku zimy, pak přibral, když bylo tepleji a teď zase. Doufám, že je to fakt jen hormonální a zase nabere.
  29.1.2013 16:23OL
  marie,mne mates děsí.jak byl vykoupaný byl v posteli,on nemá ani stehýnko,kostru má obalenou jen kůží.hrůza.ale si pamatuju jak měl ten zánět.loni, a ošetřovala ho nazgulova doktorka,vypadal taky tak,snad o málo líp.a předtím kulička-samec to taky tak dělal.-----ale fakt je mi z něho do breku
  29.1.2013 16:47Lucies
  A tohle jste viděli? http://www.youtube.com/watch?v=Ki0elJpV6Ow
  - - - - -
  Jinak se zimní hladovkou problém u holek nemám (asi je to problém samců), ale Vendy hodně zhubla po operaci, takže ještě trochu dokrmuju, ale už to brzo nebude potřeba.
  - - - - -
  OL, Marie, kolik ti dva váží?
  29.1.2013 18:01Marie Kavanová
  Lucies - no Žanda hladovku taky nedrží, naopak přibírá, jediná změna je letos v chování, stala se z ní pěkná megera .) Bubák - zvážim ho zejtra až vyleze, nechci ho rvát z hnízda:)
  29.1.2013 21:27Markéta
  Marie: Náš Bally má tu zimu letos taky jaksi na dvakrát - asi před třemi týdny začal být hrozně akční, jakože konec pospávání, a pak ho to přepadlo zase.. Co se týká jídla - spíš přibral, ale to bylo už před zimou, pak jak začal běhat, tak o něco zkubl, a teď zase trochu přibral. Baští celkem normálně, akorát jednu dobu nechtěl vůbec žádnou zeleninu.
  30.1.2013 06:32john
  Lucies: video sice hezký, ale to co se pod tím píše, není zrovna moc hozký.
  They're all dead now, killed by the State of Wyoming = všichni byli zabiti státem wyoming
  30.1.2013 09:45Marie Kavanová
  Lucies: Tak bubák váží 950 g, normálně u něj bylo klidně i 1,5 kg, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet..

  Markéta: Jojo přesně, taky nadvakrát,, ale ona i ta zima byla taková. Jen je blbý, že ten náš u toho nežere a jen spí a občas cvaká zubama. Ale jak řikám, posledních pár dní už zase začal bejt aktivní, leze i sám ven z klece, tak doufám, že se to srovná.
  30.1.2013 11:05Jitka
  Marie Kavanová-u mě je to s frenkym to samý v tom smyslu,že nevystrčí skoro vůbec čumák z klece.od září jej ho to popadlo, v prosinci přišla neagresivní říje a je konec ledna a on nechce z klece,většinou spinká,ale baští.to zas jo.

  jen nevím jestli je normální,že mi nechce už 5měsíců z klece vůbec ven.buď přede mnou zdrhne a nebo dělá pořádky v kleci max hod a to v noci a vidět je tak půl hod přes den,kdy se chce mazlit přes mříže nebo s rukou v kleci a aby měl alespon nějaký minimální pohyb tak se mi podaří jej nalákat tak za týden na krokan nebo třeba tvrdý chleba a pak jej vytáhnout z klece ven.to vždycky vydrží tak 15-30min a pak chce zpátky do klece a zaleze.v pondělí sem jej nechala vyběhat hodinu a za odměnu mi pohryzal dveře

  setkal se někdo už s tím,aby mu psoun nechtěl z klece ven??jinak zvážit se mi jej nepodařilo,ale není ani tlustý ani hubený
  30.1.2013 19:12OL
  je divný.vysílený.včera nejedl a dnes taky ne.zitra s ním pojedu k doktorovi
  31.1.2013 08:23Lucies
  Marie, 950 g není tak zlý. Horší je to z pohledu rychlého hubnutí - kvůli játrům a tak. Hlavně hlídej, jestli nehubne dál. A pozor s přibíráním, aby nenabral moc rychle.

  OL, pokud nechce žrát, tak určitě souhlasím s návštěvou vetky.
  31.1.2013 09:41Marie Kavanová
  Lucies - zlý to neni, pokud zase začne baštit a nabírat, ale přece jenom byl celej život spíš tlusťoch, než hubeňour, takže to pro něj neni přirozený. Uvidíme jak se to vyvine. Díky! .)

  Jitka - Je sice fakt, že od září je dlouhá doba, ale myslim, že to tak holt můžou mít, chrání si na zimu klec-hnízdo, aby "neumrzli", to ty pudy.
  31.1.2013 13:22OL
  má něco z břichem.dostal 3pichance-2léky a výživu.zítra pojedem zas.už sem si namlela šrot,budu krmit.sem na naředění použila heřmánek.přesnídávka prý ted není vhodná.můžu prý i banán.ch. ho zvážila má87Og.------vůbec se mi nechce.dám si kafe,psychycky se připravím a pudu na to.sem zvědavá jestli bude řev nebo co.matesa sem ještě nekrmila
  31.1.2013 14:47Lucies
  OL, výživa fakt není dobrá, jen by se z toho po...A doktorka ti nedala nic na dokrmení? Kdyžtak se poptej i ve zveráku, já měla pro Vendy Recovery plus a pak ještě další drcené granule, co rozpustily ve vodě a dávaly 15 ml stříkačkou (je lepší, protože ty kaše se tím dávají líp než tou malou) http://krmivo-hlodavci.heureka.cz/supreme-science-recovery-plus-300-g/ Tak hlavně, ať se z toho dostane, držím palce.
  31.1.2013 16:27OL
  výživu jako že mu píchla glukozu.neposral,jen kdyby sem si to ředila přesnídávkou by mohl mít nějaké kvasinky.ch. si myslí že šrot je lepší než to´´zelené´´.dandovi sem to ředila přesnídávkou ale ten měl jiné potíže.už sem vyšla ze cviku,sme se poprali,až zjistil o co de se už nebránil a kupodivu mu moje kaše chutnala.
  31.1.2013 16:30Lucies
  Tak hlavně, že mu chutná. Snad to bude dobrý. A neřekla, co má s tím břichem? Vy jste bojovali s kokcidiema, nemohlo se to vrátit?
  31.1.2013 19:48Lucije
  monika - jo myslím že větší smutno bude mě než jemu :D on je spokojenej vždycky když má co do bříška... Bydlím kousek od Brna ale on je s kamarádkou kámoš tak by to mělo být ok :)

  Lucies - čištění klece ten můj zvládá dobře mám ho naučenýho že ví že pak dostane něco dobrýho :D a když je jakože uraženej tak ho opusinkuju a pomazlim a je zase mazílek :)

  Na dovolenou teda na 99procent pojedu myslím že plná miska a nějaká ta společnost a musíme to bez sebe chvílu vydržet:D a děkuji za odpovědi :)