od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2013
 • Zobrazuji 77 zaznamu.
 • 1.11.2013 16:56monika
  Ahoj všem, u nás je to velký Kraken, navíc s přerostlými zuby.
  Ve středu jde na další narkózu, budeme ho rentgenovat, brousit zbylé zuby a rozhodovat, co s odontomou.
  Třetí narkoza během 4 měsíců, bohužel jinak to nejde, už to má opravdu přerostlé moc.
  Tak nám držte palce.
  3.11.2013 20:47Tabi
  moni, držte se a dej vědět, držíme palce
  4.11.2013 03:10OL
  nevím co jim to ch. aplikovala ale ted to vychytala.se přestávají drbat.mám velkou radost.taky nemají,ani potkan ten se ještě netestoval,v bobku žádného parazita.jsem moc vděčná za takovou d.moje psouny udržuje léta v dobré kondici.a prý kvůli nim objednala nějaký přípravek.-----oskar je správný---to se mi líbilo,prý´´velký kraken´´má to s ním monika nadělení
  4.11.2013 16:29lenicka
  Dobrý den, máme 1,5 letého samečka a uvažujeme ještě o koupi samičky...Změní se nějak dosavadní chování psouna, když mu přivedeme samičku?
  4.11.2013 21:02Lucies
  Lenička, mrkni sem https://www.kralici.cz/psouni/pages.asp?f=chov

  OL, tak zjisti od vetky, co jim dala, určitě to do budoucna někomu pomůže.
  5.11.2013 07:17OL
  píchá jim nějaké injekce,včera říkala že je kombinuje.a nefungují hned.jen si včera oddechla prý´´konečně´´jako že se to zlepšilo.máme jít až za tři týdny.
  5.11.2013 09:15Lucies
  Tak se jí pak poptej, jak se to jmenovalo.
  6.11.2013 17:31OL
  teda...u nás je nuda....napište co ten krasavec v jablonci,ještě tam je?
  6.11.2013 22:27Tabi
  moni, tak co, jak jste to zvládli?
  7.11.2013 06:21monika
  Ahoj Tabi,
  Díky za optání. Oskar měl od spodního zubu v horní dásni zánět. To vet zjistil až když Oskar spal. Já myslela, že jedeme zbrousit spíš tak preventivně.
  Podle rtg se odontoma od července nezhoršila. Jisté ale je, že horní hlodák už neporoste. Takže jsme se dohodli, že spodní necháme vytrhnout, protože bychom museli na narkoru každých 6 týdnů, aby mu ho vet vždycky zkrátil.
  Když je zub zbroušený, prý pak vždycky rychle vyroste, vazy se uvolní a díky tomu jde vytrhnout lépe.
  Každopádně vet mi ukazoval, jak je zub v dásni a v čelisti dlouhý (odhaduji to na nějakých 5 cm) a sranda to pro Oskara rozhodně nebude.
  Až to vytáhnou (pokud se podaří vytánout beze zbytku celý), budou to muset zašít, prý to hodně krvácí. Prý to taky bude hodně bolet.
  Ale když to dopadne nejlíp, jak může, zbyde mu jeden horní a jeden spodní hlodák a asi tři stoličky. Není to moc,ale lepší než nic.
  Na trhání jdeme 18.11., tak nám držte palce.
  7.11.2013 08:13Tabi
  božínku, nic veselého, ale to zvládnete a Oskarovi pak bude mnohem líp
  myslíme na vás a podrbej doma obě myšky :)
  7.11.2013 12:25pajarex
  Ahoj ma tu nekdo psouna
  7.11.2013 20:48Lucies
  pajarex, jak tě to napadlo, že by tady mohl mít někdo psouna???
  7.11.2013 21:06Ales
  Lucies...:)))...tedy ty jsi ale kousavá...:)))
  8.11.2013 08:38john
  Ahoj moniko, držím palce a ať se Oskárkovi dobře vede.
  Jinak já nemám psouna, já teď mám jednu kousavou bestii co jde po lidech (kromě mě, mě má rád) a jednu tulimyš, takže ne, psouny nemám :D
  8.11.2013 11:16pajarex
  Lucies vzdyt ty ho mas v profilu tak na fatkach
  8.11.2013 14:58Tarsier
  Lucies, tak a máš to, bylas odhalena :D
  8.11.2013 21:40Markéta
  pajarex: Já taky nemám psouna, já mám plyšáka :-D
  10.11.2013 08:07Lucies
  Tarsier, a sakra :D
  - - - - -
  Ahoj, našla jsem tento inzerát:
  http://zvirata.bazos.cz/inzerat/29191113/psoun.php . Nechcete se ho někdo ujmout? Byla jsem se na něho v létě s kamarádkou podívat, protože byl tenkrát inzerovanej jako samička a ona "ji" chtěla pro svýho samečka (to paní řekl pan Šimon, že to je samička a rozhodně to není první případ, o kterém slyším). Byl hrozně hodnej, neměl snahu se po nás ohánět, když jsme ho držely, jen bylo vidět, že je plašší. Ale určitě by se dal krásně vymazlit. Prý ho nepouští, protože mají psa, který ho nesnese. Když jsme tam byly, tak ho měli v garáži v asi 50 cm akvárku (prý když jezdí pryč, tak ho tam takhle dávají kvůli psům, jinak je doma ve větší kleci). Mají tam cenu 4000 a při rychlém jednání sleva. Hrozně bych si přála, aby se ho někdo ujal, zaslouží si to. Ten psounek bude vděčný za pozornost.
  11.11.2013 15:36Blanik
  Ahoj chtěla bych mooc poprosit každé ho zvás jesli neni nikdy chovatelem psouna :)
  strašně mooc bych si ho přála příštý léto k narozeninám ale neznám toto zvířatko a nechci si ho kupovat jen proto žeě na něj mam
  chtěla bych se onich dovědět co nejvíce ale byyla bych račí kdyby tito informace předal chovatel
  vím ža na internetu je toho mraky ale já bych byla jistější od chovatele
  bohužel onich nevím skoro nic
  do tohoto zvířátka jsme se zamilovala a stašně ráda bych ho měla jako kamaráda né jako hračku !!! proto moocc prosím každé ho zvás jeslii by mi nepomohl
  stačí třeba i názory od lidi kteří psouna už maji ...
  Moooc dik odpov mi posilejte na email
  Blanca.Linhartova@seznam.cz
  ale stačí i sem do diskuze
  ještě jednou mooc děkuji
  12.11.2013 12:18Lucies
  Blanik, když si proklikáš jednotlivé odkazy nahoře, tak uvidíš, že většina z nich je vytvořena právě z osobních zkušeností chovatelů, kteří chodí na tyto stránky. Pokud by ti to bylo málo, tak si projdi archiv diskuze. Omílá se to pořád dokola. A ještě si můžeš googlit inzeráty lidí, co se psounů zbavují. A není jich málo. Většinou to svádí na alergie, nedostatek času a stěhování do zahraničí, pravda je však taková, že se jich zbavují, protože je nezvládají, respektive zjistí, že psoun opravdu kouše a opravdu ničí věci a nebaví je to.
  12.11.2013 19:01Ivča
  Ahoj všem. konečně jsem se odhodlala napsat. Chodím na vaše stránky asi půl roku a čtu veškeré rady a zážitky od psounů.Moc se mě psouni líbí a vím co nadělají za neplechu. Taky jsme po uváženém rozhodnutí a souhlasu všech doma koupily v únoru 5 měsíční samičku Viki. je to taková hodná lumpačka. už toho dost rozkousala , nejvíce okusuje prostěradla i když by to neměla , nemohu ji to odnaičit. A taky si oblíbila šuplík pod dětskýma postelemi kouše tam prkna to má povolený.Je to její druhý pelech. V boudě se jí moc nelíbí je tam jen když jdu do práce Potom má celý pokoj pro sebe občas se koukne do kuchyně nebo si jí vezmu do obýváku
  jinak se chodí mazlit jen když se jí chce a to je skovaná v šuplíku. pořád je trocu plachá
  Přes všechny rady od vás co píšete jsem nenašla něco o krmení. dostává granule, zeleninu je vybíravá sní jen některou, a ovoce jen občas jako pamlsek ,vino meloun oříšky, jablko tio jí jede. ale co jsem jí koupila od chovatele chvíli žrala seno pak moc ne, ani trávu nechce jen pár lístků. sušenou tam nechá a to snědí morčata. Ještě že jsou to takové popelnice vše snědí. máte nějaké zkušenosti jak nato? Díky Ivča
  12.11.2013 19:18Markéta
  Ivča: Náš psoun si seno natahá do pelechu a spí v něm, ze směsky, kterou mu dávám do misky, pečlivě vybere jen něco málo, zato po slunečnicích a veškerých semínkách by se utloukl! :-) Ovšem dostává jich jen málo a rozhodně ne denně. Také má rád jablko, dále okurek, miluje brokolici a červenou papriku. Někdy si říkám, z čeho to zvíře žije, oproti morčeti toho sní tak desetinu! :-)
  12.11.2013 21:44Lucies
  Ivčo, veterináři doporučují co nejskromnější stravu, v podstatě by mělo stačit seno a voda, nějaká ta větvička na okus. Ale většina z nás jim přilepšuje. Já dávám Versele-Laga pro činčily (Re-balance), Vendy speciálně kvůli zažívání dostává Rodicare Basic (ale Mimi to chutná taky). Ovoce ano zelenina se u nás moc nechytá. Jako pamlsek dávám Crock bylinkový od Versele-Laga. Hlavně, ať ti netloustne a dostává co nejmíň cukrů (které jsou i v ovoci). Psouni jsou dost náchylní na kazivost zubů. Prostěradla jsou u mě spotřební materiál :D Kdybys viděla, jak jsou něktgerá krásně ozdobená děrovaným lemem...:D
  13.11.2013 06:45monika
  Johne, Godricovi asi důvěřuješ, ale byla bych opatrná, oni většinou psouni v říji jednou přestanou tolerovat i toho svého nejbližšího, tak ať nepřijdeš ke zbytečnému úrazu :-)

  Oskarovi se daří docela dobře.
  Po narkoze byl dva dny zalezlej, ale už vypadá líp, baští dobře i tvrdý chleba. V pondělí jsem měnila klec, nebyl ta vzteklá bestie, jak bývá. Sice hrozí a buší na klec kdykoliv projdu kolem klece a bez rukavic bych se rozhodně o nic nepokoušela, ale když jde do tuhého a vidí, že mám rukavice, asi ví, že stejně nevyhraje. V pondělí si dokonce lehal na záda a cvakal na mě vleže a pokousal mě až když jsem ho brala do rukou, ale sám neútočil ani když jsem se v té kleci rukama přehrabovala. Ale jinak je vše v normě. Boženka je celé dny zalezlá. Vyleze vždy akorát když měníme klec, Oskar je v přenosce a Boženka se nebojí, že dostane kouř. Zkoušeli jsme Boženku dát do druhé klece, aby mohla být u nás v pokoji a běhat během dne, ale ona dává přednost jeho kleci a jemu... když běhá při výměně klecepo bytě, stejně všechny věci z bytu si hned odnáší do jejich společného pelechu a chce být u něj. Takže místo dvou tuleňů nemáme žádného. Už aby bylo to jaro, nemůžu se dočkat, až si je užijeme zase oba. Snad to Oskar všechno příští týden dobře zvládne. Trhat hlodák hlodavcovi - vůbec nemám dobrý pocit, ale nemáme asi na vybranou.
  13.11.2013 07:09john
  Moniko, to se neboj, že bych mu nějak důvěřoval, spíš jde o to jak se chová, jak tam přijde Lucka, tak stuhne, naježí ocásek, otáčí se a cvaká, přemýšlí, rozběhne se a trhá :D
  Ale co se týče mě, tak je to v pohodě, prostě za mnou běhá abych ho podrbal, neotáčí se, necvaká. Prostě diametrálně odlišné chování.
  13.11.2013 17:54Barney
  Ahoj,
  Tak už jme asi půl roku šťastnými chovateli psounice Mishky, musím říct že oproti některým vašim lumpům je Mishka opravdu plyšák...:-)
  Ale jelikož ještě nemáme takové zkušenosti tak bych se Vás
  Chtěla na něco zeptat.... Co děláte proti tomu aby psounek tolik nezapáchál, my jsme zatím ozkoušeli hodně podestýlek i koupání ale nic nepomohlo.
  A nakonec mám menší problém. Je normální že v tomhle období prospí třeba i 23 hodin deně, jednou se nám dokonce stalo že spala celý den a vůbec nevylezla. Je to normální?
  13.11.2013 19:17Ivča
  Ahoj Moniko a Lucies, díky za odpověď, Je zřejmé že jí dost podstrojuji a to jí pak to obyčejné nejede, Taky když jde žrát tak má nacpanou tlamu a pěkně si u toho kručí
  Asi bude muset držet menší půst. Mě se zdá že je akorát , je od malička taková drobná a malá o proti jiným co jsem viděla . Syn měl samečka a ten byl 2x tak velký. Po koupi asi za 3,5 měsíce začala hrozně hubnout Pořád spala, nežrala a byla jako pírko měla jsem strach že mě chcípne. tak jsem jí dala do žrádla více semínek a oříšků , a přes den trochu pasty na trávení a kožíšek. Během 14 dnů pomalu přibrala a začala více běhat. tak jsem se uklidnila . Ted je v pohodě. Na zimu se pomalu zakulatila. Doufám že na jaře nebude nějaký hrozný skok s váhou Taky když je pěkně chodíme ven, ale moc se jí tam nelíbí. jen by se nosila na ramenou a utiká pořád do baráku nebo se schovat pod auta přesto jí nechávám co nejvíce běhat. Je to takový domácí kutil .
  13.11.2013 20:08john
  Barney, Můj Godric má teď některé dny, kdy prospí i 25 hodin, protože tu hodinu si musí nadělávat za oběd, takže bych řekl, že normální. Jinak Žaneta ta ne, ta jak může, pracuje a přemisťuje mi trika a ponožky.
  13.11.2013 20:36Lucies
  Barney, jo, tohle podzimní a zimní období je takový spací :) Jinak co se týče smradu - záleží, od čeho smrdí. Třeba Vendy dělá to, že se vyčurá a sedne si do toho (většinou proto, že to dělá u žrádla, tak nemá čas odcházet :D ). Snažila jsem se jí ten zadek umývat, ale protože ji to dost stresuje, tak radši hodně namočím ručník a snažím se ji čistit tím. Pokud ti smrdí psoun od podestýlky, tak zkus Asan. Ale ani ty největší čuňata si nečurají do pelíšku. Jedině mě napadá - má z něčeho udělaný pelech? Nespí ti náhodou na počurané podestýlce? Další, od čeho může smrdět, jsou ty výhružné pachy, které vypouští, ale ty rychle vysmrádnou. No a nebo značkuje a o tom by ti asi víc napsala Monika. Ale to se týká asi spíš samců. Mimochodem, máš jistotu, že máš samičku? Řekl ti to prodejce nebo jsi si to srovnávala s fotkama v záložce Anatomie?

  Ivča, nejlepší je jim váhu hlídat, pokud je drobnější, tak je ideální tak kolem kila. Já mám malou přepravku, do které je na chvilku zavřu a dám na kuchyňskou váhu. Dobré je vážit jednou za týden nebo dva. Ono totiž jak je vidět váhový úbytek i na pohled, tak to není dobré. Hlavně při rychlém hubnutí a přibírání trpí játra. Asi se budu trapně opakovat, ale projdi si sekci Nemoci, jsou tam popsaní střevní paraziti, kteří způsobují hubnutí. Ono celkově bezdůvodné hubnutí není dobré u psounů podceňovat.

  Barney, Ivča, nechcete se zaregistrovat a pochlubit se fotkama? :)
  13.11.2013 20:49Blanik
  Lucies
  Moc dik za info:)
  je strašně že lidi si koupi zvířa apak ho daji pryč jen proot že kouse a nebo tropi neplechu :/
  jen bych se chtěla zeptta myslíš že bych spunečka sehnala i pod cenu ?
  Já vím že to bude vypadat asi hloubě ale 7až 8tisic se mi za psouna nechce dát
  to mu zači za ti penize koupim velkou klec a vše cp potřebuje
  jaa osobně bych si cenu představoala od 2až do tisic myslíš že by se to dalo ??
  13.11.2013 21:08Lucies
  Blanik, spousta lidí, co se psouna zbavují, jdou s cenou dolů. Většinou na 4-6 tisíc. Stačí zadat do googlu "prodám psouna". Jen počítej s tím, že takový psoun už může být "zparchantělý" a bude potřebovat víc času trpělivosti. zrovna před pár dnama jsem tady psala o tom, jak jsem natrefila na inzerát na psouna, na kterého jsme se jely s kamoškou podívat. Tomu bych tak přála, aby našel nový domov. Bude z něj úžasný mazík.
  13.11.2013 21:18Barney
  Lucies, samičkou jsem si jistá, je už dospělák a porovnávala sem ji i s anatomií a jinak je jí jedno kde utrousí bobek atd.:) ale je to takový jakože močový zápach... Nedal se to třeba nějak odnaučit?
  14.11.2013 07:49monika
  Barney:
  Čím krmíte? Někdy zvířata můžou smrdět nevhodnou stravou. Je mi divné, že by psoun sám o sobě smrděl. Náš psoun - tchoř - smrdí, protože značkuje, je vyloženě teritoriální a dominantní a značkuje kapičkama i když běhá po bytě. Ale smrdí ty jeho pachy ve zvduchu a značky. Zvíře, jako takový, když k němu čuchnu, krásně voní senem. kdyby neouštěl výhružné pachy a neznačkoval, rozhodně by nesmrděl. Pro psouny není prý vhodné ovoce, dokonce ani semena ani obiloviny. Měli by jíst trávy a seno. Doporučil mi to veterinář, který stále jezdí na nějaká školení do zahraničí a o psounech hodně ví. Myslím si, že pokud psoun smrdí, něco není v pořádku.
  Jiné je, jak píše Lucies - někdy se psounům stane, že si sednou do své moči, nebo se někdy dokonce i počůrají v sedě nebo vleže...S tím nezbývá, než je omýt mokrým ručníkem, jak píše Luci, nebo vymáchat zadek nebo bříško ve vlažno teplé vodě.
  Další mě napadá - jak často měníte podestýlku a jak má velkou klec? Někdy psouni načichnou od nevyměněné podestýlky, možná by u vás stačilo měnit častěji. My měníme zhruba každé tři dny, protože když smrdí klec, smrdí samozřejmě i psoun, když v tom žije.
  Ale pokud má podestýlku čistou, neválí se v moči ani nepočůrá bříško, nepouští pachy ani neznačkuje, je to divný...

  Ještě k té váze - psouni dost hubnou v období ca od ledna do dubna, to si každý rok myslím, že mám oba psouny smrtelně nemocné...a naopak přibírají mi zhruba od června do září a pak jsou jako koule. Letos prvně ne, protože mají zdravější stravu, takže třeba Oskar má místo 1900 gramů před dvěma roky pouhých 1300 a Boženka je kolem kila.
  Ale je dobrý jim váhu hlídat a pokud máte malinké pochybnosti, nasbírat bobky a vzít je na rozbor, případně psouna k doktoru
  14.11.2013 21:58Markéta
  Moni, náš Ballča taky voní senem, zvlášť, když si čerstvě nahrave do pelechu, ale jak se blíží zima, tak mu začíná smrdět "chobotnice", jak říkáme jeho žlázkám :-) Neznačkuje, po bytě nečůrá, ale kolem prcky mu to prostě páchne.. Včera mazal do vany.. :-)
  15.11.2013 11:39john
  markét, ale to je správně, Bally je chlap. A chlap má smrdět a voda je sprostý slovo :D
  15.11.2013 14:02Simča
  Piškotka voní krásně senem a nyní i aviváží z vypraného povlečení :c) Jsem již druhý týden nemocná a tak si potvůrka užívá tulení v peřinách. Teda zima na ní dolehla již plně a prospí den i noc. Vždy se probere..přitulí se z jiné strany, trošku do mě ďoubne, abych jí podrbala a opět sní o jaru.
  16.11.2013 11:48pajarex
  Kde se da koupit psoun
  16.11.2013 12:28Haha:D
  pajarex: Přeci tam co plyšáci:D
  17.11.2013 17:38Markéta
  Tak jsme byli na víkend pryč, odjížděli jsme v pátek odpoledne a vraceli jsme se dnes odpoledne, přítel se děsil, co ten náš chudáček psouneček, jestli netesknil.. Přišli jsme domů a to zvíře chrnělo, ani nechtěl vylézt z pelechu, museli jsme ho tahat ven :-D
  17.11.2013 19:45Lucies
  U mě se taky celej den spí, až teď holky vylezly
  17.11.2013 22:11john
  u mě taky, akorát nevím jak se to Žandě povedlo, ale dokázala vytahat všechny hadry nahoru do patra a potom to takhle dopadlo
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=703
  18.11.2013 06:01Alice
  Tak se chci zeptat,jak to máte se zvuky ze spaní.Můj psoun hrozně kníke a jelikož spí se mnou v pokoji,je to občas k nevydržení....Nevíte,jestli se s tím dá něco dělat?
  18.11.2013 06:57john
  Alice, u mě občas kníknou, dokonce je v tom slyšet jestli to je hezkej, nebo ošklivej sen, ale je to třeba tak jednou dvakrát za noc a to krátce, takže žádnej extrém. Rozhodně si v noci nepovídají
  18.11.2013 15:12Lucies
  Alice, toto už se tady jednou (asi před půl rokem) probíralo. Nejsi to náhodou opět ty?
  18.11.2013 16:50lenka26
  Dobrý den, včera jsme si domů přivezli půl roční holčičku, máme doma ještě rok a půl starého psouna, který je právě teď v říji. Máme je každého v jiném pokoji a nevíme, jestli k němu holčičku pustit nebo počkat až mu říje skončí...?
  18.11.2013 19:44blanik
  Děkuji za odpověd
  pořád hledám a schánim a schánim a schánim :)
  pro broučíka už jsme si koupily klec +výbavičku (asi do 3tisic)
  tejt ještě baštu a mužem si jet por psounečka kterého bohužel ještě nemam sehnaniho když koukam na inzeráti je mi stoho smutno nechápu to jak je někdo muže jen tak dát pryč
  jinak koukam i sem do komentážu i do inzerce tak snad se nám to podaříí :)
  jinak mooc dik za info :D máte to tu mooc hezké a přehlednéé
  18.11.2013 19:55Markéta
  lenka26: No tak to bych je raději měla zvlášť..
  - - - - -
  Alice: Mně se teď zrovna stalo, že jsem stála u klece, Bally spal v domku a najednou tak zařval ze spaní, že jsem si málem cvrnkla! :-D
  - - - - -
  Ondrášek má zítra do přírodovědného kroužku ve školce donést fotku nějakého zvířátka, to budou koukat, až donese fotky psouna, jak s ním spí v posteli! :-D
  18.11.2013 20:33Lucies
  Blanik, nechceš se ujmout toho za ty 4000 od Vyškova? Je to fakt hodnej nekousavej psoun, jen je trochu plašší, protože se mu nikdo nevěnuje. Ale je úžasnej. Věřím, že by šli ještě s cenou dolů.

  Lenko, taky bych to teď neriskovala.

  Markét, tak pak napiš reakce :D
  18.11.2013 21:29Jitka
  když už jsme u té hlučnosti,tak takhle chrápe psounička mojí kamarádky:
  http://youtu.be/D_4RvhkbAgo
  18.11.2013 21:48Markéta
  Jitka: To zní jako ovce :-D
  19.11.2013 10:13Tarsier
  Ruprt dneska uprostřed noci tak zařval, že jsme s přítelem oba nadskočili. Bylo to horší než ranní budík, pak jsme se začli hrozně smát. Prevít spokojeně spal dál mezi polštáři a ani se nehnul :)
  19.11.2013 16:44OL
  blaník,vem si ho,at není někde sám zavřený v malinkém akvárku a at je na vánoce tady mezi náma.já na něj pořád myslím.--------ruprt spí taky v posteli?olině se nechce spávat samé v hnízdě tak se nastěhovala ke mně a lauře.jinak já sem psouny nikdy neoddělovala,proč taky.vždy se nějak srovnali.když měl mates vztek,olina jednoduše odrazila útok a lauru popadl za kožich,jednoduše ji vykrákal ale nikdy neublížil.jen vyluzovali řev jak kdyby se zabíjeli,a to nejraděj v noci,protože ji nejlépe ulovil když neviděla a nic netušíc se šla najíst a vyčurat. .ale moji taky nikdy nebyli zavření v kleci,tam by se možná pozabíjeli.mates si v pokoji hlídal olinu spící v kožichu.nesměli se rušit.když tam někdo šel,rozčilil se a za trest zbil olinu.sme tam radši ani nevstupovali.
  19.11.2013 18:23Romeo
  dobře udělaný , dobře čitelný...super Moničko!! ?-))
  19.11.2013 18:48Ales
  Vyhlasuju predvanocni sbirku na mysaka z Vyskova...:)...treba to Blanika navnadi a bude mit vanocni darek ona i mysak...vkladam 1000,-...:)
  19.11.2013 20:29RadkaS...
  Klide pridam do sbirky
  20.11.2013 08:15monika
  Zdravíme všechny,
  Oskarovi se v rámci možností po trhání zubu daří jakž takž dobře, dnes už dokonce na mě zase ráno cvakal (umí to, i když mu zbyl jen jeden nahoře a jeden dole...:-)
  Až bude chvilka, rozepíšu se víc a vložím fotku zubu, to budete koukat, jak vypadá celý hlodák :-)
  20.11.2013 12:33john
  moniko, to jsem rád, že oskar má tolik sil, aby mohl cvakat zubama :D
  20.11.2013 12:52OL
  ode mne psounek dostane taky tisíc
  20.11.2013 14:23RadkaS...
  Take dam 1000
  21.11.2013 15:47lejdynnka
  Dobry den mam dotaz ...je mozne ze se psoun doma ulozi k zimnimu spanku ? Nase jenny totiz nevylejza z klece a furt spi....dekuji za odpoved
  22.11.2013 06:05john
  lejdynnko je to možné, psouni v zimě víc, nebo pořád spí.
  Ale já se musím taky na něco zeptat, Godric cvaká na všechny lidi krom mě, to jsem psal, ale včera začala být mrzutá i Žaneta, takže mám teď jen dvě zvířata, které krmím :D
  No ale co dělali dnes v noci, to bylo hrozný, jak je ten štěkot, když zdraví, tak to v noci každou hodinu, nejdřív jede a pak druhej, vždy tedy jen jednou, ale každou hodinu, už se s tím někdo setkal?
  22.11.2013 06:44monika
  Johne, každý leden zhruba týden až dva oba moji psoni vřeští uplně stejně jak papoušci ara celý den. To přirovnání je naprosto bez nadsázky. Když je doma klid a my tam nejsme, tak asi ne. Ale hned jak nás slyší, nebo tuší, že tam bydlíme, jsou jak magoři. Ale pomůže oddělit je, to pak přestanou zhruba za jeden den, co nejsou spolu.

  Jinak Oskarovi se docela daří. Včera jsem přišla na to, jak do něj dávat léky, veme si je nakapané v drobku rohlíku, na granulkách je nesežere, ale rohlík je pro něj natolik zakázané ovoce, že v tu ránu zapomene na říji a dá si chuťovku...
  Je už zase tak ostrej, poskakuje, cvaká zubama a dokonce i hlodá tvrdý chleba, takže jsem ráda, že se má dobře. Ale když mu dám do klece ruku, do boje se moc nehrne, až když ho začnu chytat a přemisťovat. Ale přes klec pouští hrůzu jako pravý Kraken :-)
  22.11.2013 07:38OL
  rohlíku si moji vůbec nevšimnou,chleba si hlodnou tak za měsíc.jone,ty se máš,nás vždycky mlátili hlava nehlava,kdo se jim zrovna připletl do cesty.
  22.11.2013 10:49Tabi
  monika
  Oskar je skvělý ! :) držíme mu palce :)
  23.11.2013 12:00Nazgul
  Psouni nemají zimní spánek. V zimě hodně spí, to ano, ale klasická hibernace to není.

  Co se týče kníkání ze spaní, nejvíce se mi osvědčilo tohle:
  http://bit.ly/1aFUlFp
  23.11.2013 19:43Bubo
  Moni, tak ať se zoubky uzdraví rychle Oskarovi.
  Fišta je měl přerostlý a jak ho drželi v akvárku, kde si je neměl, kde obrousit, tak dobře demoluje klec Bubáčka, jak si snaží obrousit zoubky, ostatní věci na obrus v kleci ho nezajímají.
  Tak pořád tápu, jestli můj psouníček Fišta má říji nebo je na to příliš mladej, věk rok, co mi řekli ve zveráku se mi u něj nezdá, přijde mi tak 4 měsíční. Na fotkách pracuji,aby se dala porovnat velikost s mojí psouničkou, ale nějak pořád přes sebe lezou, že jsou vidět většinou jen zadky.
  Pokud se týká toho smrádku, tak faktem je,že moji psouničku jsem nikdy necítila, že by smrdíkala, vyjímka, když se jí nepodařilo šikovně vyčůrat, ale Fišta ten je velký smraďoch a jak je malinkej, tak kadí, jak amina ani se mi nezdá, že by toho tolik snědl, tak hlavně ať mu zdravíčko slouží. Potěšil mě Bubáček, naučil se chodit na záchůdek v kleci z 90% a jak se umí hezky o záchůdek packama opřít, snad to naučí i Fištu, ten kadí i do jídla. Jinak je vidět, že asi Fišta měl špatné zkušenosti s chováním lidí podle jeho chování, mazlit se dá s opatrností, nikdy u něj nevím, kdy kousne a že to umí.
  28.11.2013 13:05Kryšpínek
  Dobry den,
  mam skoro 2letýho psounka Kryšpínka. Je to miláček, ale co mi vadí je, že mi demoluje celej byt.:(
  pred půl rokem jsem zařídila celej novej pokoj a teď je ve stavu, že koberec můžu vyhodit,gauč je okosanej ze všech stran, nepočítám kolik kabelů už jsme za tu dobu museli kupovat. A takle bych mohla pokračovat ještě dlouho... nevím jak ho to odnaučit, nebo aspoň trochu potlačit. Snažim se mu dávat různý hračky a krabice a tak, aby se nenudil a když dělá něco špatnýho, zavřu ho na nějakou dobu do klece a naopak, když si hraje s čim má, tak ho chválim a snažim se mu dát najevo, že to kousat může. Jenže jeho baví kousat hlavně věci, co nesmí, jako by to dělal naschvál... máte nějakou radu nebo zkušenost co s tím?...

  Předem děkuju :)
  28.11.2013 14:09OL
  jak kabelů???ty musíš obalit do husího krku aby ho to nezabilo.nic si z toho nedělej,my bydlíme taky ve zdemolovaném bytě.zdemolovaný byt=ŠTASTNÝ psoun.jak tu psala majitelka piškotky jak je byt piškotky tak je jejich.my to máme taky tak.nemůžeme používat skříně prostě si téměř do všech vyhlodaly vchody a když tak musíme mít třeba povlečení v plastových bednách a ty teprve ve skříni.každé 2roky kupujeme sedačku protože ji protunelují.naši psouni nikdy nebyli v kleci.na spaní mají zásadně postel.ten můj byl ted na operaci s rukou,je mu to nepohodlné ale když se mu tam nasáčkují musí škrabkat a nikdy je nevyžene.-nedělají to naschvál,psouny hlodat baví.když si pochutnají na tašce,klidně ji používáme dál,jednu mám hezkou,takovou jako sešitou z kůžiček,přivezenou ze španělska.taky se jí podívali na zoubek.klidně ji nosím,at mi každý vleze na záda.přece nemůžeme všechno´´co navštívili jejich zuby´´vyhodit
  28.11.2013 15:16Kryšpínek
  Tak koukám, že jediný řešení je, se s tím smířit :)). O mě a naše věci až tak nejde... ikdyž je mi těch věcí líto... musíme se z bytu,kde teď bydlíme, brzo přestěhovat a nevím co najdem. a pokud tam majitel bude mít nějaký svoje skříně,koberce,pěknou linku nebo tak... budeme mít asi problém :(
  Ale když čtu, jak jsou někteří psounkové kousaví, vzteklí nebo nechtěj z klece, tak jsem ráda, že náš je spokojenej a hooodně pracovitej:)) Kryšpínka zavíráme jenom když neni nikdo doma, klidně bych ho nechala běhat, ale bojim se, aby někam nezapadl. Má nemocnou nožičku, tak se o něj bojime. On si ale stejnak zaleze v kleci do pelíšku a spinká, aby zase mohl řádit, až ho pustíme.
  Kabely méme už různě chycený ve výškách,ale v tom novym bytě, bych to chtěla vymyslet trochu jinak. Tak si necham poradit a obalíme je.
  Pak jsem ještě koukla na různý videa s psounkama, kde si krásně hráli. Ale když se snažim toho našeho dráždit rukou, tak lehne na záda a jde se mazlit. Vůbec nechápe co po něm chci.:) Dá se ho to nějak naučit? Když by pochopil o co jde, třeba by ho to bavilo:)...
  28.11.2013 15:21Tarsier
  Já to řeším tak, že jsem koupila sedačku s měnitelným potahem a každý rok kupuju nový potah, bohužel se to docela prodraží. Koberec brzy poletí a bude jen plovoucí podlaha, kabely jsou zabezpečené. A nejoblíbenější hrabiště je pod sedačkou, kam za ním nevlezu a radši se tam ani nekoukám. Předloni tam ohlodal zeď na cihlu, zasádrovali jsme to a zdá se, že teď začal pracovat na další díře. Zákazy, zavírání do klece, nic nefunguje. Ale jinak je to plyšový miláček :D
  28.11.2013 17:19Kryšpínek
  Koukam, že jsou všichni stejný. :D
  Tak aspoň vim, že v tom nejsem sama. :)
  28.11.2013 18:17Tarsier
  Kryšpínek - ještě mě napadlo, když kouše to, co se mu zakazuje a naopak hračky ingnoruje, když je za to chválenej, tak to obrátit a chválit ho za kousání sedačky a koberce a zakazovat mu kousání krabic a hraček :D. Třeba to zabere.
  28.11.2013 18:46OL
  laura chytá ruku,běhá za ní,olina to neumí
  29.11.2013 21:37Markéta
  Kryšpínek: My jsme zabezpečili sedačku tak, že už pod ni nemůže vlézt, do ložnice chodit bez dozoru nesmí vůbec, lezl mi do oblečení a dělal v něm díry, vyhodila jsem asi osm halenek.. Taky raději zavírám koupelku, protože ten vůl lezl do pracího prášku a hrabal v něm... S kabelama problémy nemáme, s kousáním koberců nebo děláním děr do zdí taky ne. Takže co je okousané jsou dvoje polstrované dveře v rozích, občas je někde dírka v povlečení, jediné, co je na vyhození, je mlj dřevěný vál na těsto :-), ale jinak OK. Jak okusuje něco, co nesmí, dostane lepačem a peláší do klece. On to moc dobře ví, co se nesmí a občas tím schválně provokuje, když se nudí, např. převrací odpadkový koš.. :-)
  29.11.2013 23:33Nazgul
  Také mám zkušenost, že psouna nelze odnaučit demolovat byt. Jediné východisko je byt zabezpečit, aby psounovi odolal.

  Prioritou číslo jedna jsou elektrické kabely. Mám je za nábytkem, a kde to nejde, tak za dřevěnou zábranou. Ovšem Beáta ji postupně konzumuje, takže ji musím průběžně opravovat. Husí krky se mi neosvěčily, Sára je rozkousala. Lépe fungují gumové hadice od pračky, do těch se psounům nechce kousat. V minulosti jsem měl kabely pod kobercem, fungovalo to dobře, dokud José nevykousal díru do koberce a nepřekousal ten kabel pod ním. Časem navíc sežral i ty koberce, takže už mám jenom parkety. I ty budu muset časem vyměnit, jsou podrápané.
  - - - - -
  Futra jsem nechal dát kovová, ta dřevěná jsou sice hezká, ale Beáta by je okousala, a Zoro nejspíš rovnou vytrhal ze zdi. Dveře se chystám po jedenácti letech s psouny vyměnit. Rovněž tak prahy, přičemž ty nové musí mít nějaké lepší šrouby, které nedokáže Kajča vyšroubovat.

  Přípojku na internet jsem nechal rovnou přeložit o metr výš. Míval jsem závěsy až na zem, ale byly mi zkráceny, tak jsem je zarovnal. Problém šplhání po trubce od topení jsem vyřešil vložením hladké bílé desky, po které to nejde. Prokousanou díru do zdi jsem ucpal cihlou a zabetonoval. Laminátové dveře pod spacím patrem jsem nechal nahradit (za 8000) dveřmi dřevěnými, zamykacími. Ale bude je třeba ještě pobít plechem.

  Už mám koupené takové pravoúhlé profily, až mi sroste noha, chystám se pobít spodní hrany všech skříní plechem, aby nešly okousat. K posuvným dveřím do skříně navíc přibiji takovou lištu, aby je Beáta nemohla podlézt.

  To by asi tak pro začátek stačilo.
  30.11.2013 18:46Markéta
  Nazgul: Aneb Jak si kvůli psounům přebudovat byt na protiatomový kryt :-D