od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2013
 • Zobrazuji 63 zaznamu.
 • 2.12.2013 08:12Lucies
  Tak dneska v noci Vendulce selhalo srdíčko. Od čtvrtka byla u vetky, protože nechtěla baštit a na první pohled měla bolesti. Operace jí prodloužila život o rok, i za to jsem vděčná.
  2.12.2013 08:45Ales
  Lucies...to je mi moc lito...:(((
  2.12.2013 09:29Tarsier
  Lucies - to mě moc mrzí :(, držte se!
  2.12.2013 14:42Tabi
  Lucies
  to jsou moc smutné zprávy :( , myslíme na vás ...
  2.12.2013 17:10OL
  luci,moc hezky ses o ni starala......
  3.12.2013 08:25Nazgul
  :(
  3.12.2013 10:57john
  Lucies, to mi mrzí, snad to s mimi nějak v pohodě zvládnete
  5.12.2013 22:23blanik
  Lucies ahoj moc mě to mrzí byla jsem mimo domov a pc jsme měla jen na email a fb takže jsme zprávu četla až tejt
  cco se týče psounečka tak bych zájem měla ale už bude asi proč ....
  moc mě to mrzí ....
  12.12.2013 07:46monika
  Dobré ráno všem, jelikož je tu poslední dobou dobrých zpráv poskromnu, rozhodla jsem se trošku odlehčit situaci a napíšu vám, co se mi dnes zdálo. Máme v Plzni jeden park - Borský park (John bude vědět). Když pominu fakt, že je v něm plno santusáků a bezdomovců, tak je moc pěknej, kousek od místa, kde jsme až do nedávna bydleli. Jezdím kolem něj každý den do práce. Dnes se mi zdálo, že jdu do práce z původního bydliště pěšky přes ten park a najednou jsem tam zahlídla nějaký zvířátko. Šla jsem blíž a opravdu - byl to psoun. Měl tam noru, někdo tam navezl velkou haldu písku a on si bydle sice v zemi, ale vedle tý haldy. Tak jsem ho začla pozorovat. Vedle tý haldy stála nějaká chata (která tam normálně není) a paní v tý chatě občas na psouna vykoukla. Dala jsem se s ní do řeči a řikala, že jen občas na ně koukne, aby ty psouny nezakousnul nějakej pes. No a opravdu - psounů tam bylo víc - celkem 4, za chvilku začli vylejzat a zalejzat a různě se tam střídat. Byli hrozně krásní, béžovoučcí a čas od času kníkli. Hrabali a pracovali a nosili si materiál. Jednomu psounovi chyběl ocásek (asi jsem si ze spaní vzpomněla na Jindrovo bezocasého Ňufíka). Koukala jsem na ně a najednou mi došlo, že už na ně koukam několik hodin a že už jsem měla být dávno v práci. Pak jsem se probudila. Ráno na mě hned cvakal Kraken. Já už se tak těšim, až bude jaro a budu si ho moc zase pochovat. Moc mi to mazlení chybí.
  Co vy, máte někdo taky nějaké hezké sny o psounech?
  13.12.2013 11:53Tarsier
  Moni, ten tvůj sen bych klidně brala i jako realitu, asi bych tam trávila celé dny :). U nás je s Ruprtem trochu "veselo". Máme ho už čtvrtou zimu (počítám-li od Vánoc) a dosud byl plyšák-mazlík bez známek agrese. Vůbec mě nenapadlo, že by na něj ještě mohla nějaká říje přijít. Není to sice taková hrůza, jak tu někdy čtu, ale přítele nesnese a snaží se ho každý večer zabít. Ráno to vždycky jde, nechá se od něj podrbat, a když Martin odejde můžu Ruprta pustit a je to celkem v pohodě. Ale jak se setmí, je z něj bestie. Naježený ocas, piští a snaží se pokousat. Včera večer už dělal to samé i na mě, ale teď dopoledne je zase relativně normální. Jinak celkově hodně spí, málo žere a z klece ani nechce moc ven. Ráno byl chvíli na okně, ale teď už zase bivakuje zahrabaný v seně. Doufám, že to brzy přejde. Když to neměl v pubertě a rozpuku, nechápu, že to začlo v téměř středních letech :D
  13.12.2013 13:26Tabi
  Tak já bohužel žádné dobré zprávy nenesu, ve středu nám odešla Julinka za Rozárkou.
  V pátek přestala jíst a pít, pokud jsme viděli, a jen spala, dvakrát jsem ji viděla vylézt z koše, ale nechtěla ani pastu, ani piškot, ani jablíčko, ani vodu. Rozhodli jsme se, že ji necháme odejít samotnou, až bude chtít. Obě naše holčičky se dožily krásného věku, Rozárka 9 a Julinka 8,5 , teď už jsou zase spolu.
  13.12.2013 14:39monika
  Tabi je mi to moc líto...měly u vás krásný život...
  13.12.2013 15:18Tarsier
  Tabi, to mě moc mrzí :(.
  13.12.2013 15:25Lucies
  Tabi, :((( Blbej rok 2013
  13.12.2013 21:48Markéta
  Dobrý večer všem, opravte mě prosím, jestli se pletu, ale před zimou by psouni měli přibírat, že? Myslím, že vloni byl Bally touto dobou pěkná kulička. A poslední dobou na něj pořád koukáme, že je jaksi hubenější, teď jsem ho dala na váhu a nemá ani kilo! A to měl běžně 1200 až 1300 gramů.. Je možné, že by ze sena chytil nějaké parazity?
  13.12.2013 23:50OL
  mně když hubli měli kokcidie.hned jak začali hubnout jsem mazala k d. ale samci mi vždy na zimu zhubli a neměli chut na jídlo
  14.12.2013 10:05Ales
  Tabi....to je smutna zprava:(...ale vek mely holcicky krasnej:)
  Marketa...ja bych zasel pro kazdy pripade zasel. Tohle hubnuti by se mi uplne nezdalo...Bubacek tenkrat pres zimu taky hubnu a jen zimou to bohuzel nebylo:(
  14.12.2013 12:20Pesik
  Tak jsme bojovali 3 dny a vzdali jsme to těsně před uspáním. 8,5 roku je ale dobrý. Měli jsme rakovinu, špatný ledviny, kostičky. Jinak kupovali jsme pro ni Meloxidyl. Je otevřený 4 dny,, takže jestli máte někdo psounečka co má bolesti, tak napište. Ten lék stojí hodně peněz a nám je k ničemu, rádi ho někomu pro psounečka dáme. A't to nemusíte kupovat.
  14.12.2013 15:06Ales
  Pesik..dnes neni zrovna moc vesely den...:(((
  14.12.2013 15:24Markéta
  Děkuji za odpovědi. Pokud jsou to opravdu paraziti, tak se to zjistí z bobků, že? Budu je teď přes víkend sbírat a v pondělí je k vetce zanesu na rozbor. Prohlídkou psouna by toho asi moc nezjistila a ještě by byl ve stresu zbytečně.
  - - - - -
  Jaksi se nám tu před Vánocemi množí smutné zprávy.. Přeji hodně síly všem!
  14.12.2013 15:35Lucies
  Pesik, :(((( To je zase smutný období.

  Markéto, určitě nechej udělat ten rozbor bobků. Tři dny sbírat do nádobky s trochou vody a pak odnést vetovi. Ale radši nějakýmu osvědčenýmu vetovi, i kdybys to měla poslat poštou. Mám zkušenost, že jistá vetka vůbec nepoznala giardie u činčily. Až po mém doporučení šla dotyčná na rozbor k Jeklovi a tam to odhalili.
  Sleduj, jak moc žere. Pokud žere hodně a hubne, tak to budou nejspíš ti paraziti. Pokud ani nechce žrát, tak je to horší. Sleduj, jak kouše. jestli bez problémů nebo opatrně. Pokud kouše opatrně, tak může být problém u zubů. Snaž se ho každý den vážit a sledovat pohyb váhy. Vybavuju si, že pár lidem tady samci přes zimu psouni hubli. Držím palce, ať je to řešitelný problém.
  14.12.2013 16:46Nazgul
  Markéta: To může mít více příčin. Například Kajča zhubl na kost z nemocného srdce. Jestli pořád hubne bez zjevné příčiny, vezmi ho na veterinu. Pokud máš podezření na parazity, přines sesbírané bobky na rozbor.
  - - - - -
  Lucies: S tím žraním je to naopak. Pokud žere a hubne, je to horší, než kdyby hubl proto, že by nežral. V takovém případě je třeba nalézt příčinu nechutenství, a po jejím odstranění zase začne žrát a přibírat. Paraziti to být mohou a nemusí.

  Pokud ovšem hubne i přes žraní, je to zpravidla horší, může mu například selhávat nějaký orgán a podobně.
  14.12.2013 17:05Markéta
  Lucies, Nazgul: Žere poměrně málo, ale on žral málo vždycky, to jsem se odjakživa divila, z čeho je to zvíře živé. Zkusila jsem mu dát na mističku ovesné vločky a pár slunečnicových semínek, což je pro něj největší bašta - dal si, snědl velkou část z toho, co dostal. Vetka u nás je docela dobrá, snad to vyřešíme.
  14.12.2013 17:20Lucies
  Nazgul, já jsem to myslela tak, že když žere a hubne kvůli parazitům, tak že to je lepší, protože parazitů se dá zbavit, zatímco když nechce psoun žrát, tak je to většinou hodně špatný. Asi jsem se nepřesně vyjádřila.
  Jinak u těch parazitů bývá průjem.
  - - - - -
  Určitě ať mrkne na zuby a ještě by bylo dobrý, aby zkontrolovala cukr v moči. No a pokud tohle bude v pořádku, tak pak by to chtělo vzít krev, udělat sono, RTG...Když ho bude muset přispat třeba na odběr krve, tak ať mu rovnou udělá těch vyšetření co nejvíc, ať se nemusí přispávat na všechno zvlášť. Držím palce!
  14.12.2013 20:49Markéta
  Já mám podezření, že Bally něco chytl ze sena. Kdysi jsem tu značku koupila a moje skinny morčina z toho chytla kokcidie.. Už to víckrát nekoupím, je to nějakej bordel.. Téď jsem to koupila z nouze, protože mi došlo to, co vždycky kupuju, a tady tohle blbé měli jako jediné.. A zase jsou z toho problémy..
  14.12.2013 22:06Lucies
  A jak je to dlouho, co jsi to seno koupila? Co to je za seno? Jinak kokcidie se nepřenáší mezidruhově. Pokud jsou to fakt kokcidie nebo jiní střevní paraziti, tak to v sobě může mít hodně dlouho a mohlo se to projevit až teď (většinou se to projeví třeba při oslabení, stresu apod.).
  14.12.2013 22:40Markéta
  Lucies: Kupovala jsem ho tak před třemi týdny. Já už jsem ten obal vyhodila, ale zjistím to a dám vědět. Čili pokud by to kokcidie byly, tak jiná zvířata, co máme doma, to dostat nemůžou? Ani pro člověka to není nebezpečné?
  15.12.2013 02:08Jarda
  Prosim o info,mam psouni holcicku/Alfinku a kluka/Elinka....dnes je to ctvrty den,co ma holka problem s cumackem,hure natahuje vzduch,nosni dirky jako zdurele,trosku ji tece z nosu,slysim,jak dycha...tak napul i tlamickou,......byl jsem ve ctvrtek u pana doktora Krale z Prazske Zoo,ordinace Brezany a predpokladam z jeho zkusenosti a po zhlednuti Alfinky usoudil,ze se jedna asi rymu.Ptal se,zda nebyla v rodine nejaka nemoc a tak,tak....jiste,ze se dnes hodne kycha a smrka,pozna jsem na ni neco prenesl i Ja,trosku jsem i Ja mel rymu,tak nevim....,nema nekdo zkusenost s timto?kluk je v pohode,pribral na zimu,ale radeji jsem opatrny,oproti minulemu roku,je celkem klidny,holka mi prijde porad,tak nejak vahove stejna,byla vzdy hubenejsi nez ten muj ,,burt,,....myslim,ze zatim neco basti,.......jeste jsem zvazoval nejakou alergii,podestylka tak nejak stejna...i seno,ci suchy vzduch?pretopeno nemaji,cca 19st.,prosim o radu,pokud se s timto nekdo setkal.....,odlekare dostala injekci vitaminu a injekci atb./pry typu penicilinu.......ve ctvrtek vecer,dva dny,zatim zadna velka zmena,nevim,....treba bude usinek lepsi pozdeji....,jeste zvazuji,zda koupit nosní sprej vincentka....,neuskodi?dekuji za radu,Jarda,Praha
  - - - - -
  jeste jsem si vzpomel,ze je to 14dnu,kdy byl velky uklid u psounu v pokoji a trosku byl vice prach,tak treba z toho?dekuji,Jarda
  - - - - -
  Jeste jsem si vzpomel,ze je to 14dnu,kdy byl velky uklid u psounu v pokoji a trosku byl vice prach,tak treba z toho?dekuji,Jarda
  15.12.2013 06:51Romeo
  Jarda.....Já osobě bych za p.Králem nechodil...mám sním špatné zkušenosti.....Zasešel bych sem http://www.veterinarni-ordinace-praha.cz/ pí.dr Chylíková...super psouníci jsou její miláčci...myslím si , že je to nejlepší co pro svoje drobečky ted můžeš udělat..měj se ahoj a dej vědět...:-)
  15.12.2013 09:13Ales
  Jarda...priklanim se k Romeo...taky bych sel za ni.
  15.12.2013 09:57Lucies
  Markét, tak to z toho sena nebude. Protože ono to trvá, než se přemnoží v tom pajšlu a tím pádem i to, než začne hubnout. Takže klidně kokcidie mít může, ale ne z tohoto sena. Přesně tak, kokcidie od psounů by se neměly dostat na ostatní zvířata ani na lidi. Giardie už jsou horší a hlavně se jich mnohem hůř zbavuje :((

  Jardo, jako první pomoc dej Nasivin pro kojence nebo klidně i klasickou Vincentku (nevím, jaký je rozdíl mezi Vincentkou a sprejem). Mělo by to trošku zabrat. Taky jestli se ti povede sehnat nějakou tenkou hadičku a Alfinka bude ochotná aspoň trochu spolupracovat, tak jí odsaj soplíky (hadičku nemusíš spát až do nosu, stačí jen na kraj). Jak vypadají horní a spodní zuby? Nejsou spodní přerostlé? Nebo naopak ty horní (ale klidně i ty spodní) dost krátké?Podívej se do sekce Nemoci a mrkni na odontomu. Určitě bych se přikláněla k tomu nechodit k vetovi, který jen tak napíchá psounovi antibiotika. Kluci tady doporučují vetku, se kterou má hodně lidí z Prahy dobré zkušenosti, v sekci Veterinární péče můžeš najít ještě další vetku z Prahy. Neváhej a jeď tam co nejdřív a nech udělat rentgen hlavy (zubů). Jinak nějaké úrazy zubů Alfinka neměla? Nějaké častější pády na čumák, časté lomcování s mřížemíi od klece? Těch 19 stupňů je teplota v pohodě. Držím palce, ať to dopadne dobře!
  15.12.2013 11:49Nazgul
  No, a co když má prostě fakt rýmu? To holt pár dní trvá, než se vyléčí.

  Moji psouni také občas kýchají, neřeším to.
  15.12.2013 14:08Jarda
  Děkuji všem za názor,...no jedu při ten sprej/Vincentka....zkusím to Alfince striknout,...zoubky nikdy vyřazené nemela,rostou porad stejne a délka a obrusovani spodních a horních stejna i barva zoubky stejna,...jen ma odreny/zrohovat.nos,jak leze a odira se s nim o mříže,ale to ma asi kazdy druhy domaci psoun,..za pani doktorku Chylikovou se vypravim,pokud nebude zmena do pondělí...,četl jsem,ze pan Král je odborník na psouny a měl jsem to ve čtvrtek tak akorát a byl relativne kousek,tak snad ty injekce neuškodí...,s osavanim nemám zatim zkušenost,..to přidávají v lékárně?..Jarda
  15.12.2013 16:23Lucies
  Nazgul, kéž by. Bohužel většina psounů, kteří měli problémy s dýcháním, o kterých vím, neměla rýmu. Navíc dr. Jekl mi říkal, že odontoma je u psonů docela častý problém, já osobně jsem se za poslední rok setkala se 4 psounama s odontomou. Dalšího psouna, který měl výrazný problém s dýcháním, byla Dada. A tam byl problém špatně vyvinuté bránice a psounek bohužel umřel. No a pak vím o dalším psounovi, který měl problémy s dýcháním, nějaký "odborník" ho taky narval antibiotikama a pak šli jinam, tam zjistili různé bakterie, ale psounka už taky nestihli zachránit. Takže já bych rozhodně problémy s dýcháním u psounů nepodceňovala. Jedna věc je párkrát kýchnout z prachu a druhá věc je, když je psoun zahleněný a nemůže dýchat. Nemluvě o tom, že mu hrozí, že se nadechne tlamičkou během žraní a udusí se.

  Jardo, uvidíš, co ti zítra vetka řekne. Pokud budeš potřebovat, tak ti nějakou hadičku pošlu, z vlastní zkušenosti vím, že odsávačky pro mimina jsou moc velké :(
  - - - - -
  Jardo, že je dr. král odborník na psouny jsi se dočetl na těch druhých stránkách, že? Ony jsou tam dost často nepřesné a zastaralé informace.
  15.12.2013 18:29Jarda
  Ano,..zde jsem se to dočetl,..v pořádku,.uz pigaro stejne dostala,..je to třetí den,..tak snad to nějak vstřebá...,tak neví,..pan doktor neni nejmladší,snad věděl,co trosku děla,..poslouchal ji plíce a rekl,ze jsou naštěstí poslechove čisté,..psounum je cca 3roky7mesicu..dost jsem Alfinku dnes prohlížel...,různé tlačil jemne na nos a kosti,..pak vice a nic...,žádná bolest po nejakem treba padu,..ležela a byla relativne spokojena,...strikl jsem ji parkrat ten sprej/Vincenta....jooo a jiz dnes třetí den ji potírání cumacek hermankem/čajem,.malinko ji to zatece do nosu a pak si odfrkne...,co jsem dnes zpozoroval,...nozdry nejsou tak roztahle,sliznice..takova bila uz neni vidět,..jako by se jiz trosku nosanek smrskl...,tedy můj laicky pohled na věc....,za hodinu ji striknu na noc ten přeji...
  16.12.2013 06:25monika
  Pesik, to je opravdu rok :-( přeji poklidné Vánoce, ať vás to brzy přebolí....

  Jardo, dýchací problémy psounů jsou časté. Ale opravdu jsem ještě neslyšela o psounovi, u kterého by byla příčinou rýma. Většinou bývá problém daleko závažnější.
  Mě veterinář říkal, že psoun nemusí na zuby ani spadnout, ale že si myslí, že stačí, aby psoun okusoval mříže klece a že odontoma spustí problémy taky. Řešili jsme to v souvislosti s našemi psouny. Náš první psoun měl odontomu a dýchal břichem a otevřenou tlamičkou. Náš druhý ji má taky, zatím dýchá dobře, ale projevilo se to opakovaným bezdůvodným vypadáváním horních zubů.
  Lucies kvůli odontomě o psounku přišla minulý týden a taky to u nich začlo dýchacími problémy. Mrkni do příspěvků od Lucies od září loňského roku do teď.
  Držím vám palce, ať se moje obavy nepotvrdí.

  Markét - náš Oskar je teď taky hubenější, než obvykle, ale Boženka taky, myslím, že to je lepší stravou, jsou jenom na seně a pár zelených granulí z vojtěšky. Kožíšky mají pěkné a jinak bych řekla, že prosperují. Vy jste ale stravu Balískovi asi neměnili, viď?
  Určitě uháněj, když psouni nejí, většinou už bývá pozdě. Ale naši psouni v zimě občas taky míň jí a radši odpočívají. A většinou mi hodně zhubnou mezi lednem a březnem. A to tak, že se každý rok bojím, jestli jim něco není. Snad to bude OK a snad Ballísek jen čeká jaro o trochu dřív....
  16.12.2013 21:45Markéta
  Moni, dnes jsem mu nechala vyšetřit bobky, žádné parazity tam nemá.. Ve čtvrtek jdeme na vyšetření - zuby, ledviny atd. Bojím se, co s ním udělá to přispání.. Je čilej, normálně zlobí, baští taky celkem normálně, říkám si, že kdyby mu bylo zle, byl by skleslej.. Je z něj taková žížalka teď, loni touto dobou byl macek..
  17.12.2013 07:09monika
  Markét, je to vždycky dilema - stresovat a uspat zvíře, nebo ne. Ale jakkoliv cynicky to bude znít, člověk si zvykne asi na všechno. Já první injekci do prvního psouna hrozně obrečela. Letos má Oskar za sebou čtyři narkózy (s Ferdou jsme se bez narkózy obešli celý život), trojí broušení zubů, jedno odstraňování zbytku zubu z dásně, jedno komplet trhání zubu...Vet říkal, jak bude po trhání zubu trpět a jak ho to bude bolet. Dva dny byl ospalej a otupělej (ale to byl i po zákrokách, kdy ho pak nic bolet nemohlo). A třetí den ten blbec hlodal chleba se zašitou dásní...

  Ballísek bude dva dny ospalej, bude ti připadat skleslej, ale třetí den od narkózy už by měl být v pohodě. Držím palce, ať to není nic vážného. Určitě napiš....Kdyby měl váš vet nějaké pochyby nebo nejistoty, ať se klidně nebojí zavolat p. Pokornému. On je hrozný sympaťák a myslím, že rád poradí i po telefonu...Klidně dej tvojí vetce/vetovi na něj číslo, kdyby jste si něčím nebyli jistý...a napiš...Doufám, že přijdeš s dobrými zprávami, tenhle rok byl pro naše psouny a hodně lidí, co sem chodí, dost hroznej, doufám, že Ballísek to změní...
  17.12.2013 08:32john
  ahoj, tak jsem musel rozsadit psouny, Godric chytil rapla, do teď útočil jen mírně a dal předem vědět, mě z toho vynechal a normálně se i tulil, rapla i Žaneta, trochu se porvala z Godricem a měla tržnou ranku na čumýčku jakoby na rtu, takže musela na uspání a dostala dva stehy. Od doby co jsem je rozsadil s tím, že Godrika pouštět můžu jen já a jen když stojím, aby mi neměl do čeho kousnout, tak se Žaneta uklidnila a je zase v pohodě, ale vždy večer přileze ke Godricovo kleci a snaží se k němu dostat, takže aby byla spokojená a aby na sebe neutočili, tak musím počkat až bude Godric rozespalej, sebrat ho z klece a dát ho k Žanetě aby byla šťastná, no a ráno, když jdu do práce ho zase musím sebrat a vrátit ho na samotku.
  Práce z těma zvířatama :D
  - - - - -
  Tabi, je mi to líto, měla krásnej věk.
  17.12.2013 10:03Lucies
  Markét, záleží, co používají za narkozu. V Brně používají inhalační (Isofluran) a většinou mi zvíře vrátili ve stavu, že bys nepoznala, že pod narkozou byli. Pokud tam drželi zvíře třeba půl dne, tak mu dali i sedativa a to pak poznat bylo. Držím palce, ať to dopadne dobře.

  Johne, nějak to vydrž :)

  Jardo, něco nového?
  17.12.2013 14:14Jarda
  Tak jsem byl vcera u pani vet.Chylikove,...ve čtvrtek pan vet.Kral poslech Alfinku a pry čisté plíce a vcera jsem jsem dozvěděl,ze ma zápal plic???uprimne jsem vydeseny,nechápu...ve čtvrtek pry jen rýma,čisté plíce,atb. a za tri dny toto?....dostala hned další atb.,a vitaminy...,porad ma pricpany nos,..pokud jsem doma,utiram ji ho,pak striknu vincentku a pak kapku nasivin...,ale ji nějak mene,...asi jak dýchá vice pusinkou,je opatrnější,...dvakrát za den ma dostat do tlamicky atb,rano jsem ji poprvé dal a moc ji to nejelo,..vzala si asi i kvůli tomu ledový salát a zacala bastit,pomalu a trosku se zakuckala,ale snedla trosku...,jen nevím,za bude jist..dal?z misky toho moc nesnedla,ale kupodivu ani kluk/Elinek to nejí,..a to je vysavač???...seno maji,mozna ji seno,to nevím?...vážila vcera 1100g,...kluk ma tak 1500g,...ale přijde mi zatim stejna,mozna lehce pohubla,nevíte...co ji dat do pusinky,aby trosku jedla?...kdyby sama nechtěla?
  - - - - -
  Parkrat uz dychala Alfinka nosem,..jen par vteřin....a je to znat,...jak se ji uleví,...ze nemusí otvírat pusinku,....ale pak se různé pohne s Elinkem v domku/neustale lezi z ni...a zase se ji hne cumacek a ty /nudle/ji pricpou nos,...achjooo a na novo,...koupil jsem jednu odsavacku v lékárně,lekarnice říkala obyčejná-z jednoho konce natahnete vzduch Vy/druhy prilozite nemocnému.....,no!!!pekna blbost za 30kc,...jdu koupit balonkovou,..nebo na baterie,..?..neco,co ma tah trosku...,nevím,co přiložit k nosu,aby se ty nosní dírky konečně vice rozev.?co psi sádlo?...nebo ji dat cichnout k čínské masti?
  17.12.2013 14:59monika
  Jardo,
  Já bojuju s agresivním psounem a když jsem do něj chtěla dát kapičky na bolest do tlamičky, nemohla jsem je do něj dostat. Ale když jsem to nakapala do drobku rohlíku, hned to zbaštil. měké pečivo jíst nemají, ale ten rohlík do sebe nasákl ten tekutý lék a hlavní bylo, že to do sebe dostal. Když je to malý drobek a pokud to psoun díky tomu sní, šla bych do toho...můžeš to zkusit, kdyby u vás jiná metoda nezabrala.
  17.12.2013 15:11Lucies
  Jardo, ach jo, tak snad ji z toho dostane. Na přikrmování jsem používala https://obchod.kralici.cz/p529-alfavet-rodicare-basic.aspx, touhle stříkačkou https://obchod.kralici.cz/p1823-supreme-petfoods-supreme-recovery-dokrmovaci-strikacka.aspx. Ty granule se rozdrtí a smíchají s vodou na kaši. je potřeba dokrmovat opatrně, ať jí nezaskočí. Kdyžtak se zaregistruj, pošlu ti soukromou zprávu, domluvíme se, že bych ti poslala tu hadičku. On ten tah není potřeba velký, ale jde o to, aby jsi odsával jen z té dírky a na to je ta odsávačka pro děcka moc velká. Ještě jí zkus navlhčit granule, budou se jí líp baštit. Lámala jsem Vendy granulky na úplně maličké kousky, trochu je navlhčila a krmila z ruky. Jinak na snížení otoku fungují i kapky proti bolesti (Meloxydil, Metacam...). Kdy jdete na kontrolu?
  17.12.2013 15:34Jarda
  Ve čtvrtek,...jsi z Prahy?...děkuji za info,..o peníze nejde,..vse koupím,..jen..v lékárně nemají nějakou oddává ki kvalitni?..klidne i za vice peněz,to zrovna neřeším...
  17.12.2013 15:50Jarda
  u znameho veterinare maji RodiCare Instant,to druhe....RodiCare Basic na objednavku,ty kapky az leda zitra,mozna....protoze veterinar odesel a jen tak mi je neprodaji
  17.12.2013 16:52Lucies
  Jardo, Já už jsem všechno, co jsem měla, poslala do světa. Teď jsou některé věci na půl cesty k Monice. Radka ti odsype trochu toho Rodicare a pošle ti s tím stříkačku a hadičku na odsávání. Nelekej se, že je tak tenká ta hadička. U Vendy se mi to osvědčilo. Je možné, že do toho přikrmování ji budeš muset zezačátku nutit, ale musíš do ní něco dostat. Aspoň trochu. A hlavně fakt opatrně, ať nemá plnou papulu a nezaskočí jí. Ještě se do té kaše z granulí dá rozmačkat třeba trocha banánu nebo jabka. Tak buď hoď na sebe do diskuze telefon, mail nebo adresu. Nebo se zaregistruj a vnitřní poštou pošli zprávu.
  - - - - -
  Jo a ty léky nejřív prober s vetkou, než mu je dáš. Přecde jen ona mu dává svoji léčbu!
  17.12.2013 21:58Jarda
  Děkuji,..at si to nechá pro sebe:-),...Ja jsem dnes jiz koupil/RodiCare Instant...a i stříkačku na na tu kasicku,..uz jsem ji udělal a Alfinka snesla celou,15ml..a sama jiz do něčeho kousla..,jídla a sena tam ma dost,..dostala dnes atb.,..a šla spát,..porad ma jeste tu rýmu,ale dostal jsem i od doktora speciální kanilu/micro úzkou hadicku,ale někde mi vypadla,tak zítra mi da novou a vyzkousim ji,...jinak behala a večer si hrabala v krabici od banánu/ma tam trika a rucniky...,tak doufám,ze se to bude lepsit...,ale děkuji...
  - - - - -
  Děkuji za ochotu...,vyzkousim to zítra s tou tenkou hasičskou a písnu...,ano?...srst ma krasnou,najezenou...,tak doufám,..ze bude papat sama a spolupracovat,...jinak z Te stříkačky to jedla sama,..trosku hltala,..malinko si zakuckala,...ale pak byla opatrná...
  - - - - -
  Jinak v Europarku ve Sterboholech/Praha 10 maji krásného mladého psouna/kluk,..asi 6mesicu/ve zverimexu..je tam uz dele sám,je na nej 30%sleva,..takze asi kolem 4700-5000kc,pry je moc hodny,...kdyby někdo chtel,Ja bych si ho koupil,ale mám Elinka,..pekne velky kluk,..podezřele je,ze ted vubec neni zlý????...se divím???...kazdy rok startoval a ted,vubec nic...normálně běhá a chodi za mnou a Alfinkou,..asi by se nesnesl s dalším klukem,ze?
  18.12.2013 09:09Lucies
  Jardo, to je dobře, že baští :) Držím palce, ať se z toho dostane :) Druhýho kluka bych si nepořizovaůa.
  19.12.2013 13:58Jarda
  Díky,...zatim se drží,...mozna zmena lehce k lepšímu,...jen ma porad zdurele nozdry,...kapnu nasivin slepě se ji dýchá...,pak jedla i brokolici sama,pekne pila z napajecky,...je vidět,ze asi hlavní problém je v nosu...,si tedy myslím...,protoze pokud lepe natahuje vzduch do nosu,je vidět,ze je spokojenější....
  - - - - -
  Od vcera/večera nechce nic jist,...zvláště,kdyz ji trosku nutim do papani ze stříkačky???...dnes kontrola,pr lepší stav plic od pondělí,..ale porad ma ten nos,pokud lepe dýchá nosem,ma i chut neco dělat....a ted nevím,kdyz nechce jist/pry to přejde,no zhruba asi 40g...ma tak 1080g...
  19.12.2013 19:16Markéta
  Takže aktuální zprávy od nás: Dnes jsem byla s Ballískem u vetky, prohlížela mu zoubky a opravdu má stoličky přerostlé. Naštěstí jen trochu, na bocích mu to dělá špičky, které dráždí dásna a jazyk, ale do krve to rozedřené nemá, jen zčervenalé. Mám ho sledovat, jak baští, a pravidelně ho vážit, dávat mu hodně trvdé krmení, mohlo by se to obrousit a tím vyřešit. Pokud přestane jíst, bude ještě hubnout nebo mu potečou sliny, musí jít na zbroušení na kliniku. Naštěstí dobře vybavené pracoviště se zkušeným panem doktorem máme celkem blízko, asi 20 km, zítra tam raději zavolám a předjednám termín, kdyby bylo třeba. Taky vetka říkala, že když už by bylo nutno tam jet, tak ať Ballískovi v tom přispání rovnou vezmou krev. Uvidíme, snad to nakonec nebude třeba. Ruce mám totálně podrápané, jak se mu vetka dívala do pusiny, pěkně držel a najednou se začal hrabat, štípe to jak čert! Ale je dobře, že má Bally energii, doma zlobí, jako by se nic nedělo :-)
  20.12.2013 07:25monika
  Markét, držíme palce...
  Já včera otevřela klec a po několika měsících vypustila Krakena. Po předsíni jsem naházela haldu sena, asi 100 ks papírových ubrousků a kousky toaleťáku a dívala jsem se, jak vylejzá z klece, aby si nanosil všechno zase do klece. Boženka pro jistotu seděla přímo ve vchodu domečku, takže ji Oskar furt musel přelejzat, ani jí nenapadlo někam uhnout. Oskar takhle pracoval asi hodinu, při té příležitosti nám tu předsíň moc pěkně zasmradil, já ho sledovala z vedlejšího pokoje, ale běda, jak jsem se přiblížila, ten mě hnal, chvilku já jeho, dal se na útěk, pak si to rozmyslel, najednou se otočil a zase jsem se dala na útěk já. Byla docela zábava. Nakonec jsem ho musela zavřít za dveře, pořádně se obrnit a šla jsem ho ulovit a zavřít do klece. Jak viděl rukavice a můj odhodlanej výraz, naštěstí do té klece nakonec utekl sám. Já jsem pak asi hodinu uklízela a vytírala tu smradlavou předsíň, která má asi 3 x 3 m...ještě že to neviděl náš pan domácí, takhle zasmradit uplně nový byt.
  20.12.2013 11:38OL
  ahoj moniko,já mám taky krakena.ten psounek,od michala,víš vzala si ho slečna z pardubic a velice ji pokousal,nezvládla to s ním,je už 12dnů u mne.je to normální chřestící a cvakající psounek v zimě.navíc sem si ho přivezla s parazitem ´´cheyletiella´´včera byl na 2injekci.víš je nás tu málo co to ze zuřivci umíme.prostě strčila mu do klece ruku a on se na ni vrhl.toto by mne fakt nenapadlo.zuří a chřestí jako pravý čert.jmenuje se původně,níl a ten můj mu dal přezdívku dáblík.normálně toho vzteklouna máme rádi,přinesl radost a hlavně pořád hýká.hned to v bytě,ožilo.zatím je jen v kleci,navíc lauře před měsícem ch. našla spory plísně,dnes naposled vykoupu v medivetu a mám v lékárně objednanou tu houbu.---------------------a moniko,když spravuješ stránky,neměla by jsi toho krále smazat,aby psounům neškodil?nic jiného neumí.
  20.12.2013 14:10Jarda
  Ahoj všem,no...co napsat,..středa večer a vcerejsek do večera to bylo krusne,...Alfinka se potacela,...prošla mi vcera večer i nějak podchlazena...,večer jsem se takovou fintou do ni snažil alespon trosku dostat tu kaši,no..neco pojedla,..alespon to,...no a pak dostala druhou,večerní Dánsku atb.,..jsou pry pekne horke,..vzdy pak prska,a jde ji takova pěna ven,...no..,ale jak prskala,nějak se zakuckala a jak se nadechla...,psikla...Ja ji měl v ruce,na hrudi a poplacacal a vidím,..jak ji asi třikrát pri tom psikano ,neco vyletlo z nosu....,asi tam mela neco zatuhle,ci co...,chudinka se pak zastavila a neverila,ze se ji to asi uvolnilo..,no dychala pak opatrne..s pusinkou,ale bylo vidět,ze se cítí lepe,no..,byla tak den takova malatna,...dnes rano si hovela s Elinkem v kleci,..rano jsem přišel,..parkrat si zivla...a šla ven se proběhnou,uz se ji asi ty dutiny trosku uvol. ,ale jeste na ty plíce dýchá i pusinkou,..asi to bude jeste nejaky den trvat...,no...venku ma pytel se senem a šla do nej zbesile hrabat,vylezla,psikla...a zase hrabala,..tak dobre,ze psika,alespon to jse ven...,jinak jsem videl,ze ma delší drabky,jak ted nemůže někde skrabat o neco,..ale co nevidím????ona si je sama okousava,normálně si je ucvakne???jako,kdyz si lidi kousou nehty...a pak?kluk/Elinek vzdy v zime nebezpečný,útočník!!!...a ted?...hodny,..jako kdyby věděl,ze to nesmí dělat,protoze je Alfinka nemocná...,nechápu?..
  21.12.2013 10:45Lucies
  Jardo, to je dobře, že to vypšikla. Ale za chvíli se jí ty hleny asi udělají znovu. Proto je fakt nejlepší to odsávat. Já vím, že to jde těžko, ale jak chytneš ten správnej grif, tak už to půjde a Alfinka se taky naučí spolupracovat, jak zjistí, že jí to pomáhá.

  Markéto, tak snad jsou ty přerostlé stoličky jeidná příčina. držím palce, ať to zvládnete.
  21.12.2013 13:53Jarda
  Lucies,..díky....,no zatim zmena k lepšímu:-)/doufám,..trosku pohubla,ale to pani doktorka říkala,vcera a dnes hrabala jako zběsilá,ten pytel sena se ji líbí,noruje v něm,...pak slyším odfrkavani,mozna si tím sama pomáhá,...dýchá podstatne lepe i kdyz jeste i pusinkou,je to holt asi velka zátěž na ty plíce,...jinak si po 3/4 dnech vzala vlasky oříšek,sama dlouze pila z napajecky,ani u toho nekuckala,takze se zřejmě nos lepší,...ze stříkačky sama trosku jedla tu kaši...,maji v kleci vse,tak doufám,ze uz bude sama i jist..trosku...
  23.12.2013 20:24Markéta
  Lucies: Snad ano, už dál nehubne, baští, bobkuje, pije, zlobí, okusuje větvičku, takže až na to, že je žížalka, je vše OK.
  24.12.2013 09:54Lucies
  Všem přeju krásné a klidné svátky a ať je ten příští rok lepší než ten letošní :)
  27.12.2013 17:12Tabi
  Taky se přidávám s přáním pohodového roku 2014, hlavně zdravíčko "malým i velkým" ;) PF 2014
  28.12.2013 20:35Markéta
  Tak náš Bally se dnes oficiálně přetransformoval z plyšáka na krvelačnou bestii - pán (návštěva) skončil s kousancem přesně v místě, kde jsou na zápěstí žíly.. No, krve bylo dost.. Představení bylo navíc ukončeno vrcholným číslem nazvaným Létající bobr - pán rukou máchl směrem vzhůru a zahryznutý psoun letěl přes celou chodbu..
  28.12.2013 22:16Iva
  Ahoj Všichni, jako nováček Vám přeji lepší Nový rok , než byl tento a hodně zdraví i vašim mazlíčkům, Jsem okr Chrudim, Mam psounici Viki v říjnu jí byl rok.A taky se u nás střídají po dobu 18 let samá morčata. Teď po dlouhé době máme 2 najednou a je to k zbláznění, co nadělají hluku.Viki si jich moc nevšímá jen je jde pozdravit zda jsou v kleci a dost. Viki je docela hodná a mírná i když, zatím nemám žádné starosti s nemocemi jako někteří. Přeji Jardovi aby ta rýma dopadla dobře, je to nepříjemné i pro nás. Držte se .
  29.12.2013 09:00Simča
  Zdravíme všechny psounaře a psounky ... přejeme všem šťastný nový rok plný lásky a zdraví.
  Strašně rychle to utíká a Piškotka již u nás bude tři roky! Je z ní psoun čistě postelový :c) Do klece se zavírá pouze, když jdeme do práce a jinak si pobíhá po bytě a stále se tulítkuje. Baští trošičku směsky pro činčily a seno, občas si trošku chroupne mrkve...jinak vše odmítá, ale vypadá skvěle(není tlustá a srst má krásně lesklou a hustou)...tak jí to asi vyhovuje. Dokonce již nedemoluje ani tak byt, občas do něčeho chroupne, ale to jsou maličkosti :c) No, uvidíme jak bude na jaře, až jí probudí sluníčko!
  29.12.2013 14:58Lucies
  Markét, to je přesně to místo, kde rády kousaly i moje první psounky :D No tak asi budete muset vydržet s návštěvama do jara. Lepší kousavý psoun než apatický :)

  Ivo, vítej :) Ať ti Viki dělá jen samou radost :)

  Simčo, to jsou super zprávy :)
  29.12.2013 22:27Markéta
  Lucies: No tak apatický naštěstí opravdu není, ale že by to musel projevovat takto... Byla to otázka asi dvou vteřin - přišel k pánovi, jako by si chtěl očichat jeho ponožky, což dělá všem návštěvám, a jak se pán sehnul a natáhl k němu ruku, Bally zavřeštěl a zakousl se.. Šok to byl pro všechny..