od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2013
 • Zobrazuji 194 zaznamu.
 • 5.3.2013 06:22john
  zdravím všechny chovatele, tak včera jsem na teploměru naměřil 12° C, bylo krásně a svítilo sluníčko. Proto bych se rád zeptal, od jaké teploty chodíte ze zvěrstvem ven, protože to co dělal v neděli, to byl očistec, celej den lítaj jak motorová myš, dvakrát shodilk z parapetu květináč, dobejval se ven, potom olizoval okno. Prostě ho potřebuju unavit, ale zase nechci aby se třepal zimou jak osika.
  5.3.2013 10:34Tabi
  john
  my ven nechodíme, ale na chvilku určitě ven vyběhnout můžete, to bys poznal, že už se mu to nelíbí ;)
  5.3.2013 12:08Marie Kavanová
  john - v pohodě můžeš, když nemrzne, tak to neřešíme - přece jen maj kožíšek a dost rychle se venku hejbou :))
  5.3.2013 20:05Jindra
  john: u nás dneska venku dokonce chvíli vydrželi, našli si sedmikrásku. Jinak ven mohou kdy chceš, jen se jim na mrazu nelíbí a koukají někam zalézt a schovat se.
  6.3.2013 20:31Larka
  john:my už taky byli letos venku, i když moc nadšeně se u toho Piština netvářila a když mohla tak se nesla :)
  6.3.2013 22:20Čoky
  Ahoj =) Před týdnem sem si domů přinesla krásnou psouní slečnu Abby. První noc v kleci docela vyváděla, ale od té doby v podstatě jen spí. Občas jí vzbudím, aby se alespoň napila a něco pojedla - a když už se vzbudí, vesele běhá po pokoji a hraje si. Nicméně když jí nevzbudím, je schopná spát v kuse celý den, celou noc a další den, než ji zase vzbudím. Chci se zeptat, jestli je její spánek normální, nebo to mam nějak řešit? Případně jestli jí mam nebo nemam budit? Je jí pět a půl měsíce...
  7.3.2013 06:05john
  já bych řekl, že si časem zvykne, dal bych jí čas. Ale počkej až tě odpoví zkušenější.

  Nicméně, včera jsem chtěl jít ven a jedna velká katastrofa, ale jestli ještě bude pěkně tak, už to bude dobrý. Stalo se mi totiž to, že od té doby co jsem s ním byl naposled, když byl malinkej hodně povyrost. Takže jsem samozřejmě musel ty kšíry zase zvětšit na jeho velikost, jenže to docela trvalo a tak u sedmého pokusu STOP a pán se začal vstekat, že ho to zkoušení nebaví. Alespoň, že už je mam zase nastavený, takže teď o víkendu by to mělo bejt už v pohodě :D
  7.3.2013 09:33Lucies
  Čoky, vítej :) On je to docela nápor na psychiku, když psoun změní prostředí, tak vydrž, určitě si zvykne. Občas někdo řeší, že jim psoun prozměnu po přinesení třeba týden v kuse dělá v noci rámus. Možná, že se jde napít, když nejsi doma. Určitě ji nemáš na očích 24 hodin denně. Odkud ji máš? Když se zaregistruješ, tak ti Monika povolí alba a můžeš vkládat fotky :)
  7.3.2013 10:56Čoky
  Abbynka má za sebou i dlouhou cestu, protože ji mám od chovatele ze Zlína a já jsem až z Liberce. Pěkně na nás štěkala při přebírání... Takže delší spánek jsem i chápala, jen bych to nečekala tak dlouho - začínáme ji podezřívat, že je to medvěd;)
  7.3.2013 11:48monika
  ČOky, alba máš povolená, můžeš vkládat fotky, vítej mezi námi ;-)
  7.3.2013 14:36ajaksiczek
  Ahoj vespolek,
  nevíte někdo o jiném dobrém výrobci klecí mimo Rodera? Byl na mě do mailu poměrně nepěkný a navíc má dodací lhůtu až někdy v druhé polovině května :( Nechci, aby Toník musel na svoji haciendu tak dlouho čekat...
  7.3.2013 18:44john
  Ahoj, jestli chvíli vydrzis, tak já teď budu stavět klec svépomocí a rozhodl jsem se, ze napíšu návod na stavbu. Klec by měla byt pevná, levnější nez koupena a k její stavbě bude potřeba minima nářadí a znalostí
  7.3.2013 19:50monika
  Jakékoliv tipy na výrobce kvalitních klecí uvítám a vložím na stránky :-)
  - - - - -
  Jé, Čoky už má první fotky Abbynky :-)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=672
  Čoky, když budeš něco nahrávat, klidně nám sem dej link do diskuze, ať se pokocháme :-)
  8.3.2013 09:20Nazgul
  ajaksiczek: Mám s Roderm naprosto stejnou zkušenost, proto jsem od něj klec nakonec nevzal. Objednal jsem ji odsud: http://shop.kleceavoliery.cz/

  Dodací termín byl jen pár dní, akorát jsem tu klec musel vzápětí reklamovat, protože ne vše bylo tak, jak jsem chtěl. Ale nakonec to dobře dopadlo.
  - - - - -
  (klec byla podle vlastního návrhu)
  8.3.2013 09:44ajaksiczek
  Nazgul -> a jaká byla kvalita té klece? Taky jsem na tyhle stránky koukala, ale měla jsem obavu, jestli je to pletivo/rám/šuplík OK... Přišlo mi, že Roder je má promakanější. Nepadá třeba za ten šuplík bordel? Nebo jsou tam nějaké ochranné lišty? Jaká je kvalita toho plastového šuplíku? Není tam něco, o co by se mohl Toník zranit?
  Jsem hrozná votrava krve, co? :D
  8.3.2013 10:04golda
  jak je velký asi psoun?
  8.3.2013 11:50monika
  Golda, podobně velký, jako morče, 800-1500 gramů
  8.3.2013 13:28Čoky
  Moc děkuji za milé přivítání =)
  Jinak k tématu klece - my vždycky stavěli klece sami - je to lepší i tím, že se dá postavit jen část a s dalšími penízky se dá rozšiřovat/přestavovat... Finančně to ale nakonec vycházelo podobně jak kupované - tak uvidíte, jestli budete spořivější =)
  Jelikož to vždycky byly klece pro činči, tak uvidíme, jak Abby otestuje nastavenou pevnost :-D
  8.3.2013 21:37Nazgul
  Kvalita šuplíků i pletiva je dobrá. Akorát žebřík (který byl bůhvíproč instalován obráceně) byl přichycen na pantu, který psouni ohli už za pět minut. Musel jsem tam dát čep.

  Bordel za šuplík padá.
  9.3.2013 21:27Markéta
  Ahoj všichni, novinky ze soužití s naším plyšákem - leze na něj jaro či co, je zlobivej až běda :-) Pořád něco ohlodává, hlavně, abysme si ho všímali. A má novou zábavu - převrátí a vybordelí celej odpadkovej koš!
  9.3.2013 23:54Tarsier
  Markét, to je jak přes kopírku :). Náš prevítek neustále kouše koberec a to hlavně ve chvílích, kdy má obecenstvo. A převrácený koš máme tak pětkrát denně. Nejsou oni bráchové? :D
  10.3.2013 08:53monika
  Tak já se připojím. U nás myši taky maximálně hlodají všechno a převracejí všechny tři koše několikrát denně. Akorát Oskar teď zase nemá zuby, tak nehlodá :-(.
  Taky spolu dost blbnou. Včera zase Boženka vrčela jako pes a vybízela mě ke hře, měla radost, když to fungovalo a jemně mě kousala do ruky, doprovázela to skoky snad do čtvrt metrové výšky :-))) Ale jsou to umazlený miláčci :-)
  10.3.2013 13:21Tarsier
  Moni, co Oskar vyváděl, že nemá zuby?

  Taky vám psouni v tomhle období víc lemtají? Ruprt saje denně snad třetinu napáječky. Dřív nepil skoro vůbec.
  10.3.2013 13:52Čoky
  Tak včera se z Abbynky prvně stal Abbynátor. Z takovýho mazlíka - viz poslední fotka vyfocená včera https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=672 - se hodná, věčně spící a roztomiloučká Abbýs proměnila v Abbynátora. Když jí přestalo bavit cupovat hračky, začala cupovat mě, nejprve ponožky až mě kousla do nohy, a pak i ruce. "Fuj" a tleskání jí nějak vůbec nevyrušilo v její práci ;) Výsledný stav Abby:Já = 3:0.
  10.3.2013 15:51Markéta
  Tak vidím, že odpadny věčně po kuchyni neulízím jen já :-)
  10.3.2013 17:41monika
  Markét, u nás je pořád bordel a pořád uklízíme jak otroci :-) Dnes jsem zametala už asi 8 x...

  Tarsier - nevíme...Oskar vždy přijde o zuby nějakou záhadou :-( Podezřívám ho, že si je vylamuje v kleci záměrně třeba o klec...měnil teď srst, tak asi i zuby... :-( A co se týká pití, naši psouni chlastaj pořád...Ferdu jsem viděla pít vždy tak jednou za týden. Tyhle dva vidím pít tak jednou za 2 hodiny...

  Čoky, Abbynka má moc roztomilý kukuč :-)
  PS jmenuje se Abbynka podle kapely Abba, nebo to má ještě nějaký jiný původ? :-)
  10.3.2013 19:42Čoky
  Moni, kapela není tou inspirací - ale dobrej postřeh, ani mě to nenapadlo :D ke jménu mě přivedla postava ze seriálu NCIS - Námořní vyšetřovací služba. Abby je tam místní vědátorkou - výrazná postava - taková drsná milá metalistka (drsná hlavně zevnějškem -> http://4.bp.blogspot.com/-zjeZiC3sihk/UDYPoa4nsfI/AAAAAAAADXk/vCnl0w_Axk8/s1600/abby_ncis.jpg). Chtěla bych jí pořídit i kšírky se cvokama, ale žádný sem nenašla, tak možná dovyrobim =)
  10.3.2013 20:10monika
  Čoky, na netu se dá koupit postrojek s lebkama ;-) Má ho myslím Jitka :-)
  10.3.2013 20:44Jitka
  jj to mám já růžový pro emilku a černý postrojek s lebkama pro frenkyho :o)
  - - - - -
  https://obchod.kralici.cz/p1192-trixie-postroj-s-motivem-lebka.aspx
  - - - - -
  jinak u nás je už po říji,pinďour už má zas svou barvu,kulky zatáhlé :o) jen ta nelibost jít ven z klece mu zatím zůstává.aby se vůbec vyvenčil,dostane krokan do pusky,aby nehryzal a normálně jej vytáhnu.většinou tak vydrží jak kdy od půl hod do dvou a to si buď zaleze do skřínky do rohu do tmy a tam sedí a nebo ničí dveře.říje probíhala teda super a kéž by taková byla každá.sice si sem tam vystartoval na mě přes mříže,tak sem jej zbytečně nedráždila a hladit se nechal jen přes mříže a to musel být člověk ve střehu a šlo o to kdo je rychlejší, jinak hlídal většinou klec a nebo spinkal.nástup byl od září, kdy začal být nevyspytatelný a přestal chtít být mimo klec a pak nastoupila ,,mírná říje,,,která se dala zvládnout.jsem ráda.ale není může být příští rok třeba a budu mít doma labilního neurotika.teď teprve sem zažila 2x a to minulý a tento week,že si z klece vylezl sám a rád.no a během týdne to bylo zas dvekrát zásah,vyhrál soutěž máš postřeh a během mazlení to nejdřív odnesla při mazlení má dlaň,kdy mi visel na dlani a v pátek mi visel na ruce,tentokrát na kloubu :o/
  - - - - -
  jo a emi vykousal kolečko za uchem,takže tam nemá srst a škodolibě jí sem tam s rozběhem cvakne do zadku
  emilka je mazlící prostitutka celoročně zatím,ale zas má likvidátorské pudy-koberec,zdi,shrnovačky dvěře, krabice no není nic co by nezkusila a neodolala :o)
  10.3.2013 21:08Čoky
  Jéé! ten postrojek je super =)) Děkuji za typ! Já hleda postrojky výhradně pro fretky...
  11.3.2013 06:13john
  Godric taky chlemtá vodu furt, obzválše miluji jeho noční občerstvování, kdy spim on se probudí a jde pít. Ted rachod, kterej dělá ta kulička v tý napaječce mi dává zabrat. Jinak teď musím být vždy ve střehu. když je na okně, protože sem tam se sápe na kytku a chce jí okousat.

  Čoky, jsem zvědavej jestli bude Abby při nasazování kšírků taky tak ostrá jako představitelka seriálu :D
  11.3.2013 15:26Čoky
  john, ona už teď je taková ostřejší :D Nechá se mazlit a pak najednou jí někde něco překočí, začne po mě děsně lézt a v zápětí cupovat v lepším případě oblečení co mam na sobě a někdy i mne samotnou, takže nasazování kšírů, až na to bude počasí, bude jistě velikým zážitkem :-D

  To mne přivádí k otázce, jestli byli i vaši psounci zezačátku takhle nevyzpytatelní, jestli si zvykne, připadně jak jí odtrhnout od například zipu, aniž bych měla pocit, že jí vytrhnu zuby?
  11.3.2013 15:49monika
  Čoky, jestli ti cupuje kožíšek, zip a tak - nejspíš to není výraz agrese, ale znamená to, že o tebe pečuje a utužuje si vztahy :-) A to je dobré znamení :-) Všechny naše myši pořád cupují naše oblečení. V přírodě si probírají kožíšky, nám doma probírají tepláky :-) Pokud ti to vadí, tak jí to zkus odnaučit. My to ale doma bereme jako součást mazlení a nezakazujeme to...a co se týká venčení - nebrala bych ji ven, dokud na sebe nejste dobře zvyklé. Myslím, že i když bude mít kšírky, určitě je lepší když už bude mezi váma nějaká důvěra. Ze začátku se bude venku hodně bát...
  A na nasazení kšírek počítej, že budeš potřebovat 4 ruce. Odhaduji, že jinak nemáš za začátku šanci :-). U některých psounů pomáhá, když je zabavíš a dáš jim nějakou mňamku. Když si všímají žrádla, tak si ledacos nechají líbit. Samozřejmě kromě našeho Oskara. Ten si svoje jídlo brání i před námi chlebodárci :-) Nejhorší je nastavit správně tu velikost. Aby kšírky neklouzaly a aby neškrtily. Mnohdy to je záležitost mnoha pokusů. A když už to dobře nastavíš, psoun třeba zhubne nebo přibere a si zase na začátku :-)))
  Berte ji na místo bez lidí a psů. Pokud možno na louku. Psouni se obvykle moc nedají venčit po městě, všechno je moc leká. Vemte taky přepravku, ať se má kam schovat, když ji něco vyleká...z přepravky ji nevyndavejte, ať má pocit, že tam má bezpečí a že jí tam nikdo neublíží.
  11.3.2013 16:37Čoky
  Moni, Prvně mě napadlo že mě jen okusuje na výraz že mě má ráda. Od činčilek sem na okusování zvyklá, jenže teď už sem samej krvavej šrám. :-/
  11.3.2013 16:57monika
  když kouše moc, řekni au a uhni...za čas pozná, od jakého stisku tě to už bolí a co už nesmí ;-)
  Navíc je to i obdobím, naše myši si z jara taky hrajou divočeji ;-)
  11.3.2013 17:18Tarsier
  Čoky, taky mi to připadá spíš jako kamarádské ožužlávání :). Jen je potřeba stanovit hranice a dát jí najevo, kdy už je to moc. Psoun to časem pochopí. Možná :D. Ruprt mi nedávno tak přátelsky ožužlával malíček u nohy, že na něm mám strupy. Ale jak píše monika, na jaře do toho jdou všichni psouni s větší vervou.

  Teď jsem nastavovala na telefonu zvuk na příchozí zprávy a Ruprta málem trefilo :). Aspoň vím, co na něj funguje.
  - - - - -
  Jedna fotka z hlídacího víkendu
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=673 :)
  11.3.2013 21:17Natálie
  Ahoj, jsem tady po hodně dlouhé době a všechny zdravím, ačkoliv koukám, že se tady osazenstvo dost změnilo :) Chtěla bych se zeptat, jestli je tady ještě někdo, komu se doma narodila mláďata psounů. Nám se narodilo jedno mládě někdy před 3 lety, tenkrát jsem se radila s Jolly, která mi říkala, abych nechala v kleci i samečka a starala se, aby samička měla dost zeleniny, ovoce a vitaminů. To jsme udělali, ale mládě bohužel nepřežilo, nevím proč. Bohužel ani nevím, jestli bylo zakouslé. Agáta ho zahrabala do podestýlky před domek, my jsme neměli sílu tu nijak zkoumat, bylo nám to líto a nechtěli jsme ho vyhrabávat. Teď se narodila psouňata znovu. Je jich víc, to poznám podle pískání v jejich domku. Kvído (sameček) si domek chrání a je úplně bez sebe, jen se přiblížíme. Ráda bych jim hnízdo vzhledem k mláďatům trochu upravila, např. vyčistila podestýlku, která už je docela prašná, což prý mláďatům vadí, ale už asi měsíc nás Kvído nechce k domku pustit a je opravdu těžké ho chytit, takže se nám to nepodařilo a teď s mláďaty asi vůbec. Nemáte někdo zkušenost, jestli by bylo lepší ho oddělit od samičky? Někdo tady kdysi psal, že ano, že sameček občas mláďata zakousne, ale tuším že Jolly tenkrát radila nechat ho být, že to bude pro samičku stres, když bude pryč. Tak já nevím. Ale bojím se, aby to nedopadlo jako minule. Díky za radu, pokud tady je někdo, kdo psouňata odchoval.
  12.3.2013 07:45Tarsier
  Natálie, sice neporadím, ale gratuluju :). Koukám, že rodiče nejsou žádní mladíci, to je docela úspěch. Máte je venku nebo doma?
  12.3.2013 08:00john
  Natálie: taky se přidávám ke gratulaci a doufám, že všechny psouňata zdárně vyrostou
  12.3.2013 08:55monika
  Natálko, já vám tak závidim a přeju zároveň!!!! O psouních mláďatech sním pořád!!!! :-) Strašně si přeju, aby vám to tenktkrát už vyšlo...často vzpomínám, jak si psala, že to dobře nedopadlo...
  Zkušenost s bytovými mláďaty bohužel nikdo, kromě Gumpa, Milhouze a tebe nemá...a Gump sem nechodí :-((( Milhouz už nějaký čas taky ne, ale napsala jsem mu mail s prosbou. Snad se tu ukáže a něco ti poradí. Ježiš, vy se máte!!!! Až začnou vykukovat, pořádně to foť, fotky psouních droběčků jsou hrozně unikátní...Strašně držím palečky, ať je všechno OK a nemůžu se dočkat fotek!!!! Doufám, že jich bude hrozně moc (psounů i foteček :)
  Ježiš to je boží :-)
  - - - - -
  Ježiš já se těšim na fotky :-)

  Tyto Gumpovo už mám trošku okoukané :-) Po přečtení zprávy o psouních přírustcích se nemůžu vůbec soustředit na práci!!!! jsem fakt asi postižená...strašně moc držím palce, ať je vše OK

  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?mode=prehled&startsWith=G
  12.3.2013 09:43Lucies
  Natálie, to je super, gratuluju a přeju ti z celého srdce, ať to dopadne dobře :)
  12.3.2013 13:17Mia
  Natalie: niekde som citala, ze rozhodne neoddelovat. Inak zacne samicka hlidat a strazit namiesto samecka, a nebude sa starat o male.
  12.3.2013 13:44Natálie
  Ahoj všem. Moc děkuji za gratulace, to je od vás hezké, ale zatím to nechci zakřiknout, jsou strašně maličká a bojím se, jak to dopadne...

  Včera Agáta hrozně přestavovala domek a jedno z nich na chvíli vyhodila ven. Podle mě nechtíc, protože pak si pro něj zase přišla a vzala ho zpět. Je opravdu maličké (5cm?) a úplně holé a slepé. Nevím přesně, kdy se narodili, ale tipuji, že je jich pár dnů.

  Tarsier: já se taky divím, že mají ještě mladé, protože jsou to už docela staří psounci. Máme je doma, jen přes léto jsou pořád venku. A to na volno. Jsou to speciální exempláře, protože se vůbec nesnaží nikam utéct. Jsou venku na chalupě celý den a běhají pořád jen kolem, nikdy nezdrhli, večer si sami zalezou do sklepa, kde mají kutloch pod hromadou dřeva. V bytě je máme ve velkém terárku, kde mají různě dřevěné domečky a v těch teď mají ta mláďata.

  moniko, ty jsi tady koukám jediná stálice :) Moc tě zdravím a doufám i kvůli tobě, že se to podaří. Jestli jo, určitě ti udělám pořádnou fotoreportáž.

  Mia: díky za radu, taky se kloním k tomu je neoddělovat

  Dneska situace stejná, mláďata v domku pískají, je slyšet zvuk jak je Agáta si kojí (takové mlaskání) a Kvído je stále vzteky bez sebe, když nás vidí.

  Tak uvidíme. Každopádně díky všem :)
  - - - - -
  Jinak Moniko díky moc, že jsi napsala Milhouzovi. Já jsem tenkrát Agátu měla od Gumpa, takže mezi těmi mláďaty, které jsi vložila teď v odkazu, je i ona :) Ale nevím která to je :)
  12.3.2013 13:52monika
  Natálie, psal mi Milhouz:

  ahoj.monco,navstivim+diskuzi.ale+hned+ted+rada-neoddelovat.!samicka+koji.ale+samecek+se+stara.kdyby+je+oddelili,tak+je+samicka+sezere
  - - - - -
  A jestli Ty máš samičku od Gumpa, tak to je teda bomba - myslím, že Gump spustil řetězovou reakci psounů, co se rodí v bytech!!!! Doma to proberu a možná tě poprosím o rezervaci na všechna tvá mláďata :-))) (to je spíš sranda, ale teď vážně - psouni se možná začínají (nebo alespoň vaše pokolení) přizpůsobovat životu v zajetí. To je boží zjištění!
  12.3.2013 14:32Natálie
  Moniko, díky moc za vzkaz od Milhouze, počkám ještě, jestli se tady zastaví, ale samečka tedy oddělovat nebudu, radila to tenkrát i Jolly, zní to logicky.

  S tím rodem bytových psounů máš možná pravdu, taky jsem na to myslela. Zvlášť, když je to už podruhé, co mláďata mají. Kéž by to vyšlo, pořád je tam chodím poslouchat, jestli ještě pískají :)

  Spíš bych potřebovala poradit, jestli bych měla té samičce ještě něco zajistit, nevím jestli nějaké vitaminy nebo něco jiného. Ona jí bohužel moc nechutná zelenina a ovoce jí taky maličko. Spíš žere seno a je zvyklá dostávat směs pro hlodavce, nic jiného moc nechce. Ještě má ráda avokádo a hrášek, tak to dostává.
  12.3.2013 14:46monika
  Natálko, zkus možná obvolat nějaké lidi, kteří psouny prodávají třeba na i-fauně...klidně i na staré (již neaktuální) inzeráty, ten, kdo nabízel mláďata, pravděpodobně poradí...
  Sice mají lidi zkušenosti s chovem venku, ale pokud jde o vitamíny a tak podobně, možná to bude pro bytové psouny podobné.
  Kdyžtak pak napiš, co ti poradili a dáme to sem na stránky. Ať je dobře postaráno i o příští generace vašich potomků :DDD
  Já mít psouní mláďata, tak snad seknu s prací a budu se jen kochat a taky doma poslouchat, jestli ještě pískají... :-)
  12.3.2013 15:10Tarsier
  Moniko, to zas budou dneska divoký sny, co? :D
  12.3.2013 15:58monika
  Ivet, Ani mi nemluv :-))) Pořád sem lezu, co je s miminky nového :-)
  12.3.2013 17:04Jana
  Ahoj, zaujala mě diskuse o mládětech psouníků. Měli jsme 8 let samičku, ale umřela na stáří. Je to už více než rok a chybí nám, protože jí bylo všude velmi plno :). Byla mazlíček. Klec a vše jsme si ponechali, protože bychom si psouna zase rádi pořídili.

  Bylo by možné si případně jedno z maličkých zamluvit? V létě by byla většinu času ve výběhu na chatě. Přes zimu a chladnější měsíce v bytě v kleci. V případě zájmu mohu poslat fotky emailem.

  Jana
  janca.buzkova@seznam.cz
  775 123 516
  12.3.2013 19:06Tabi
  Natálka
  pane jo, člověk si na chvilku omarodí a tady takové novinky!!!! :o))) ani nevím, jestli to mám říkat holkám, aby nežárlily ;), moc gratuluji, v tom věku, to je vážně nádhera :)) opatrujte se a těším na dobré zprávy! ;)
  - - - - -
  Tarsier
  já myslím, že Natálka by měla čekat návštěvu, která bude koukat na terárko a nehne se, dokud neuvidí mladé myšky :D viď, Moni ;)
  12.3.2013 19:33monika
  Tabi, myslíš jako ,,dobrý den, jmenuju se Vtěrka a budu u vás bydlet a koukat, jak psouňata rostou?" :-DDDD Kdyby jste mě viděli v práci...já jsem byla opravdu celý den jako u vytržení a všem blízkým (hlavně těm, co trpěli při Oskarově říji se mnou :-))) jsem vyprávěla, že se někomu nerodila v bytě mláďata :-) A to včetně podrobností, že už je to druhá generace ,,byťáků" :-DDD Všichni samozřejmě měli ohromnou radost a přejí mi je taky :-DDD
  Já vím, jaká je šance, ale stejně mám radost, že se to někomu povedlo :-))) Naopak jsem ráda, že se to nepovedlo nám...neumím si představit, jak těžké asi musí být pak mláďata dávat pryč :-((( To bych si je vážně musela všechny nechat :-)
  12.3.2013 19:42Natálie
  Tabi, napsala jsem ti zprávu :)

  Moniko, s těmi mláďaty to mám stejně, taky si neumím představit je dávat pryč. Možná kdyby bylo 1-2, tak bych si je nechala. A ty bys ještě mládě domů chtěla? :)
  12.3.2013 20:06Tabi
  Natálie, odepsáno ;)

  monika
  jasně a jak naznačuje Natálka, tak by ses nehla, dokud by sis jedno neodnesla :D:D:D
  12.3.2013 21:35Mia
  Natalie: tak to my máme asi Agátinu segru! Ráno som počítala, že Luna je rovnako stará a ešte keď ju máš od Gumpa... (foto má v albume Jindra)
  Luna sa raduje, že je tetou. Este keby som ju tiez prehovorila na malinké.

  Monika: som si predstavila ako v práci oznamuješ, že ideš na materskú miesto Boženky. To by určite ocenili.
  12.3.2013 21:59Natálie
  Mia: no jasně, Luna je určitě Agáty ségra, to já vím :) Ale tu měla na začátku Vinny, ne? Tys jí od ní koupila, nebo jak to, že máš teď Lunu ty? :) Už jsem z toho jelen!
  12.3.2013 22:45Jindra
  Natálie: to souhlasí. Když jsme přišli o Žofinku, tak Luna ve stejnou dobu přišla taky o kámošku, takže jsme je dali s Ňufkem dohromady k nám.
  13.3.2013 06:20monika
  Mio:
  Určitě by jim to bylo strašně líto, protože jsem dobrý makáč. Už jsem v práci kdysi i říkala, že přemýšlím, jak se odstěhovat do USA a najít si job tam, abych se mohla věnovat dobrovolnictví a záchraně psounů :-D Věřím, že by mě to totálně naplňovalo, ale vzhledem k té situaci, jak se psouníkům díky lidem moc nedaří, možná zároveň i ničilo. Taky bych možná nedokázala čelit té každodení realitě a zákonům přírody. Ale pomáhat psounům v prérii je pro mě takový hezký sen. A k tomu bych samozřejmě měla i své domácí psouny :-)))) Kdybych já šla na psouní mateřskou, asi by se smáli, ale myslím, že by se ani nedivili :-D Akorát teda nevím, kdo by mě živil, takže holt musím chodit do práce.

  Natálko,
  Já jsem si vždy pořizovala už velké psouny. Sice jsem chtěla mládě, ale vždy jsem nakonec koupila už větší psouníky, protože to časově nikdy nevyšlo na jaro. Oskara jsme kupovali v lednu, teoreticky jsem počkat do jara mohla. Ale prakticky taky potřeboval domov a je to miláček :-DDD
  Ostatní v diskuzi ví taky, jaký miláček :-)

  O tvoje mláďátko mám samozřejmě zájem :-) O všechna!!!! :-DD ale moje zájmy jsou vzhledem k jedné malé kleci obývané už dvěmi velkými psouny, a vzhledem k příteli, co nechtěl ani jednoho psouna, celkem vedlejší :-DDDD Navíc mám jen dvě ruce...třetího psouna už bych drbat nedokázala :-) O hlídání při venčení venku ani nemluvě...to je na dva lidi akorát :-) A co se týká mazlení - zrovna včera jsem měla oba na sobě...Boženku drbu levou, Oskara pravou a ještě se Oskar vtírá té levé ruce, protože jedna mu není dost dobrá :-) Kéž mi do června ještě jedna ruka narostla... :-)

  Natálko, ještě mě zajímá hrozně věcí.
  1. Jak je na tom Kvído s říjí? Byl agresivní ještě než se prcci narodili? Náš Oskar je v říji zlý nejen na nás, ale masakruje i Boženku. I proto mláďata mít ani nemůžeme...Když přišla říje na Boženku, pořád jí znásilňoval. V malé kleci nemá moc šanci se tomu obrovi ubránit, měla kousance, strupy a řvali oba na celý byt, který je maličký, tak se v něm při jejich říji nedá ani žít.... Takže než abych možná měla vynucená mláďata, když už se jim říje letos potkaly (což prý je v bytě vzácné), radši jsem je oddělila, aby jí neubližoval. Jak to tak čtu, malinko mě to mrzí, ale nechci, aby Božence ubližoval.

  2. Myslíš, že Kvido pak věděl, že je Agáta březí? Změnilo se jeho chování od oplodnění do porodu? A co Agáta? Byla náladová? Tušili jste vůbec, že vás možná čekají další psouňata?
  Zaregistrovali jste, když Agáta rodila, nebo to bylo na tajňáka a nic dramatického?

  Jinak je výborné, že díky webu Luna ví, že je tetou a doufám, že jí to není jedno. Je super, jak se tu ségry přes páníčky zase našly :-) A navíc, třeba příští rok můžeme čekat mláďata Luny a Ňufíka :o)))? :-D
  13.3.2013 06:25john
  Natálko:
  kdby jsi těch psouňat měla víc a chtěla je přeci jenom dát pryč. Tak já bych si vzal z těch psouňat psounici. A to tu nejošlivější, aby se z ní mohla vyklubat krásná princezna :DD
  13.3.2013 06:28monika
  teda to je něco...tady se od prvního dne zadávají mláďata a já mám v kleci plno....Ale já chci taky!!!! :-DDD
  Johne - snad nevěříš, že je nějaké psouně ošklivé...to není možný... :-D
  13.3.2013 06:47john
  Tak ošklivé ne, ale tak jako u všech zvířat, pokud je víc mláďat, tak to jedno bude nejmenší a ostatníma nemilovaný. Prostě takovej ten chudák. Tak to myslim :D
  - - - - -
  moniko: tak včara jsem objednal materiál, tak mam to teda vzít dvakrát a udělat tě pro ně hrad, podhradí a hradní les?? Když to tak vezmu, tak si myslím, že bys kvůli nim i té kuchyně se vzdala :DD
  13.3.2013 07:13monika
  Johne, kuchyně bych se pro psouny vzdala, ale přítele asi ne...a přinést třetího psouna...má je rád, ale mohl by to být můj konec :-DDDD
  Ale můžem někde randit s těma vašema :-) Až bude léto, můžeme je brát společně někam na louku :-)
  13.3.2013 07:49john
  no jo, ale pokud si nepořídim ještě jednoho, což určitě stejně někdy přijde, tak do té doby by dělal godric křena :D Boženka se mu zalíbí a pak by musel soupeřit s Oskarem :D
  13.3.2013 09:29šárka
  ahojte, sice jsem tu zaregistrovaná , ale dlouho jsem tu nebyla,tak nevim heslo :) Chtěla jsem se vás zeptat,jestli máte někdo psouna v akváriu? My máme našeho dva roky v kleci, ale už je docela na odpis a přemýšlíme, zda koupit novou klec nebo akvárium. To akvárko se mi zdá lepší jen z důvodu, že nebude mít odřený čumák, když se dobývá ven, když nejsme doma. Teda občas je zavřený i když doma jsme, když máme třeba návštěvu a on je na ně agresivní. To je pak strašně otravný poslouchat, co tam vyvádí :( Můžete mi prosím poradit, nejlépe sem vložit odkaz na akvárko,klec Vašeho alba ? díky moc :)
  13.3.2013 10:03Tabi
  šárka
  pod jakou přezdívkou jsi registrovaná? řeknu Ti heslo, pak si ho změníš

  https://www.kralici.cz/psouni/pages.asp?f=klec tady jsou naše zkušenosti, ale není tam vše, tak další Ti určitě napíšou:)
  13.3.2013 18:08ajaksiczek
  Tak Toník nám pořád celé dny spí. Většinou vyleze jen ráno, chvilku rumpluje klecí, podrbeme ho, pustíme ho, on doběhne ke gauči a zpátky a zase si sám zalézá do boudičky a celý zbytek dne prospí... Jí normálně, pije, nehubne... Říkám si, jestli nedostal spavou nemoc :)
  Jo a taky má něco jako "střídavou" říji - některý den se probudí a mazlí se jako blázen a další den se probudí a s naježeným chvostem chňape po rukavici... Tak nevím - je tohle chování normální? Mají vaši psouní mládenci něco podobného?
  A abych nezapomněla - je u nás už 4 měsíce a na ruku se mu pořád nechce :( Ani ho nemám kdy ochočovat, když pořád chrní... :(
  - - - - -
  A abych nezapomněla - Toník vypadá takhle:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=667
  13.3.2013 21:03monika
  Ten je krásnej :-)
  13.3.2013 21:45Larka
  ahojky, koukám, co je tu zase novinek :)

  ajaksiczek- já se marně 2 roky pokouším vyfotit naší Pištu při protahování :-)

  monika - jestli budete mít mladý i vy, tak se přijedeme podívat :-DD
  - - - - -
  jo a zítra si jedeme pro přírůstek - psí miminko, tak doufám, že budou s naší Pištou kámoši - uvítám rady všeho druhu:)
  14.3.2013 06:07john
  ajaksiczek: já když jsem si ho přivezl, tak sice nezlobil, ale ani se nemazlil, prostě si žil v jiném světě :D a změnilo se to asi až před vánoci. takže taky asi tak po 4 měsících.
  Včera jsem byl ve zveráku v Plzni v Olympii a je tam pořád ten psoun. Chudák, už je tam strašně dlouho. Sotva jsem se na něj podíval, tak začal běhat a chtěl si hrát. Doufám, že ho z toho skla alespoň na chvíli pustí. Taky tam někdo z Plzně na něj chodíte koukat???
  14.3.2013 06:44monika
  Johne, občas chodíme...ale u mě mají v tomhle zverimexu několik vroubků...
  Slíbili mi 15% slevu na Oskara a když jsme si pro něj šli, tak nám ji ty mrchy nedali...byla jsem tak vzteklá, že tam málem zůstal...Taky bejvaj mírně jedovaté a arogantní, když tam chodim občas koukat, protože ví, že už psouny máme a tím pádem z nás kšeft nekouká, když ho tam očumujem...
  V tom druhém zveráku v Olympii bývaly ženské lepší...když tam mívaly psouny, nechávali mě je i pochovat a byly rády, když je někdo pomazlil. Nechávaly tam psouny po šichtě běhat na kšírkách a docela se jim tam věnovaly.

  Larko, pokud bychom někdy měli mláďata, udělala bych červen otevřených dveří pro přátele psounů :-)
  Piš, jak u vás seznámení probíhají, my taky teď dost diskutujem pořízení pejska. Jen je mi líto toho pejska :-) Tak to zatím necháváme otevřené
  14.3.2013 09:39ajaksiczek
  Takhle Toníček spinkal, když jsme ho přivezli domů... To měl ještě v kleci uklizeno, kde jsou ty časy... :D
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=674
  14.3.2013 11:15Natálie
  Moniko, posílám odpovědi na včerejší příspěvek :) Kvído byl určitě agresivní dříve, než se psouňata narodila, on je zimní vztekloun asi tak od 2 let. Asi tak od května do prosince je to mazlík, ale jen za určitých podmínek. V Praze v bytě je v pohodě, vyndavám ho z klece a je hodnej, mazlí se. Ale na chalupě mají volný výběr, to se z něj stane šelma, hlídá si vchod do sklepa a je schopný kohokoliv pokousat. Mě teda ne, ale tváří se na mě asi jako že mě nechá naživu, ale jen proto, že se známe dlouho :))

  Jinak ty zimní měsíce je naprosto mimo, takže do souvislosti s mláďaty jsem si to vůbec nedávala, je to takhle každý rok. Ale Agátě on neubližuje.

  Co se týče Agáty, u té jsme si všimli, že má břicho. Ale díky agresivnímu Kvídovi se na ní nedá sáhnout, takže já jsem to nemohla moc zkoumat. Pravda ale je, že když jsem jí chtěla někdy před 14ti dny pohladit, tak mě kousla, což normálně nikdy nedělá, takže se nestandardně chovala. Ale jistě jsme to nevěděli, že čeká mláďata. A že rodí jsme nevěděli vůbec a to ani minule.

  Včera jsem myslím psouňata slyšela večer, ale v noci pak už ne a ráno taky ne. Navíc Agáta ráno něco budovala venku před domkem, tak doufám, že to není špatné znamení :( Budu doma zase až večer, tak uvidím.
  14.3.2013 11:32Čoky
  Zdravím všechny. Opět se hlásím se svými všetečnými dotazy =) Někde jsem slyšela, že se říje u samičky pozná podle vylysanýho zadečku, tak mě zajímá co je na tom pravdy?

  ajaksiczek, Toník má krásnej pelíšek - jak dlouho vydržel?

  Jinak moc gratuluji k miminkům. Před rokem jsme čekali činčilátka =)
  14.3.2013 11:38Natálie
  john: určitě kdyby se zadařilo, tak si pak dáme ohledně nejošklivější psounice vědět :)
  14.3.2013 11:40ajaksiczek
  Čoky -> pelíšek má doteď, sice skoro bez kožešinky uvnitř, ale tím okrajem si barikáduje vchod do domečku :D
  14.3.2013 12:05Simča
  Čoky - máme doma psouní slečnu. Dvě říje máme za sebou a vylysalý zadeček rozhodně neměla :c) Na začátku říje vždy změnila chování...byla neklidná, stále něco stěhovala do domečku. Během říje je úplně mimo...lítá po bytě...chce se tulit, ale pokud na ni sáhnem,tak kouše. Když ji přiklopím polštářkem(aby nekousla)a drbu na zádech, tak vystrkuje prdku a nastavuje se...přitom stále poštěkává. V kleci buší hlavou do mřížek a bez přestávky i několik hodin!!! Takže ji raději pouštím a beru si pro jistotu dvoje teplé ponožky a jsem ve střehu :c)
  16.3.2013 06:51monika
  Natálko, čekáme na zprávy. Dlouho si nenapsala. Jsou mrňata v pořádku? Myslím na vás a držím palečky.

  Čoky, o žádných lysinkách nevíme. U nás je to jako u Simči. Akorát ještě nenapsala, že samičky v říji mají ještě naběhlou pipinku
  16.3.2013 12:22Jitunka
  Ahoj všem,
  ráda bych se s vámi také podělila o našeho psouního miláčka :))
  S přítelem máme doma psouního samečka Péťu a je to pěkný číslo. V červenci mu budou 2roky, tudíž s ním puberta pěkně cloumá, opravdu to stojí za to :D Přivezli jsme si ho v říjnu 2010 z Chotěboře od jednoho chovatele. Z nás dvou nejvíc bere mě, je to takový malý mamánek. Nějaké fotky bych také ráda zveřejnila, pokud na to přijdu :)
  - - - - -
  oprava z předchozí zprávy: přivezli jsme si ho v říjnu 2011 :))
  16.3.2013 17:49Tarsier
  Moni, taky sem furt lezu, jestli nebudou nějaké novinky o mrňatech. Snad je všechno v pořádku.

  Jitunka, vítej mezi psouňáky :). Alba ti musí povolit někdo ze správců, do té doby fotky vložit nepůjdou. Jinak my máme taky mamánka, mě bezmezně miluje a na páníčka si občas otvírá hubu :D. Asi je to u samečků normální, že se upnou spíš na paničku. Nebo možná na toho, kdo s ním tráví nejvíc času.
  16.3.2013 19:19Larka
  Jitunka, tak to máme možná sourozence , naše Pišta je taky z Chotěboře a u nás 2 roky :-)
  16.3.2013 19:23Jitunka
  Tarsier, děkuji za hezké přivítání. Je pravda, že s našim psouním miláčkem jsem častěji doma a více se mu věnuju. U nás zase na páníčka doráží. Když měl své chutě na páření, tak o mě Péťa s přítelem bojoval, neboť po chvilce se vrhnul zvláštně na mojí ruku :DD
  - - - - -
  Tarsier, děkuji za hezké přivítání. Je pravda, že s našim psouním miláčkem jsem častěji doma a více se mu věnuju. U nás zase na páníčka doráží.
  - - - - -
  Larka, to je hezký. To mě těší, že jsme se takhle sešly :)
  16.3.2013 22:01Čoky
  Chtěla bych vás zase poprosit o radu =) Abbýs totiž v kousání nepolevujen a skoro mi připadá, že čím víc se jí věnuji, tím je to horší. Hrozně ráda se nechá drbat a pořád po mě chce lézt. Chvilku mě okusuje nežně a pak najednou udělá chramst, "zdivočí" a odmítá zakouslý prst/paži/cokoliv pustit. Prostě na něm visí a cupuje. V tu chvíli jí pak už nedokážu nijak odrhnout a když se mi podaří ukouslý prstík vymanit ze zoubků, je hrozně divoká, pořád na mě doráží, až jí musim zavřít do klece, aby se uklidnila. Sem z toho trochu nešťastná, protože už se bojim jí mít v klíně a tak jí k sobě nepouštim. Hladim jí jen v rukavicích a když se zakousne, jde rovnou do klece, kde pak smutně kouká... Vím, že to chce čas, jen potřebuji vědět, jestli reguji správně. Jestli jí nemam spíš nechat na pokoji a nehladit vůbec? Moje ruce už vypadaj, jak kdybych se prala - každej den alespoň jeden krvavej kousanec.
  17.3.2013 19:40monika
  Larka, Jitunka, Boženka je taky z Chotěboře a teď zhruba má druhé narozeniny :-) Jenže tam je těch psounů tolik...
  Čoky, ono se těžko radí na dálku...to, co přijde jako útok nováčkovi, může přijít jako neškodná hra člověku, co má s psouny zkušenosti. Mě psouni taky všelijak průběžně okusují a chtějí si hrát, ale časem poznají, kdy to je hra a kdy už překročili hranice.
  Napadá mě ještě několik otázek:
  1. víš jistě, že máš holčičku? To, že ti to pan Šimon řekl, je jedna věc...ale už dost lidí mají doma jiné pohlaví, než jim bylo řečno.
  2. Co se týká agrese - nepřijde mi normální, že je samička agresivní...agresi mám spojenou spíš s psouny kluky. Samičky bývají vzteklé protivky a když se jim něco nelíbí, tak protestují. Ale nebývají zlé, ani agresivní.
  A řešit, jestli psouna hladit, nebo nehladit:
  psouni obecně jsou hodně kontaktní zvířata. Teď zrovna píšu a Boženka mi tu opruzuje :-)
  Pro pohlazení si chodí sami. Rozhodně za ní neběhej po bytě jako za lovenou kořistí. Pokud k tobě sama přijde, můžeš ji klidně pohladit. POkud dělá něco, co se ti nelíbí, měl by stačit akustický signál (důrazné ,,Au", ,,NE" a tak podobně...oni poznají, co nás bolí.
  Ale to, co ty popisuješ, mi přijde jako jarní hra. Oba moji psouni jsou teď dost rozdovádění. Únor březen a duben - vždy nejvíc blbnou a hrajou si, koušou mě do rukou, válí se u toho po zádech, skáčou si zákeřně za krk, piští a blbnou. Kdybych nevěděla, jak vypadá agresivní psoun (což vím dobře až od loňské říje Oskara), myslela bych si, že se perou a ubližujou si. Ale to, co popisuješ, mi přijde jako normální jarní hra. Okusuje něžně a pak rafne...oni si takhle hrajou. Neviděla bych v tom tragédii...když se ráda nechá drbat, je to tvoje kámoška :-) Není agresivní, ale nepozná, co už pro tebe není hra. Musíte se seznámit, aby porozumněla, kde máš hranice. Ale oni jsou chytří a časem budete obě vědět, co je blbnutí a co už někdo přehnal :-)

  Jitunka, alba máš povolena :-) Vítej mezi námi, těšíme se na fotky :-)
  17.3.2013 21:53Larka
  od čtvrtka máme doma psí miminko, už se s Pištou očuchali - ona k němu chodí hlavně když spí v pelíšku
  Tibi ji už prohnal, měla jsem trochu strach, aby ho nekousla,ale jen vystrčila prdelku a schovala se
  zato na nás byla první den naštvaná, seděla naježená u topení a čučela jak puk
  jo a krade mu granule z misky - doufám ,že to bude jediná pomsta :-)
  dala jsem nové fotky
  18.3.2013 06:02monika
  Larko, copak je to za pejska? To je nějaký americký stafordík, nebo něco takového? Moc se mi líbí bojová plemena, zvlášť šťěňátka...a to vaše je luxusní :-) Zajímá mě, jak to u vás bude probíhat dál... :)
  18.3.2013 06:44john
  Musím říct, že mám psouna trdlo. V pátek chtěl skočit na stůl v obýváků, normální nízkej konferenční stolek, skáče si tam normálně, ale v pátek, si to nějak špatně vyměřil a trefil ho čumákem, takže si vyrazil oba horní zuby. Chudáka ho to včera bolelo, že celej den u někoho ležel a tulil se. Musel jsem namočit suchý aby se mu to líp kousalo a tím jsme ho pak krmili. Ach jo, je to trdlo, doufám, že až dnes přijdu z práce, že už to bude lepší.

  Čoky tohle kousání dělá přítelkyni, furt v pohodě, hladí ho, pak na chvilku odejdu a ana řve pomoc útok :D
  - - - - -
  monika: myslim taky, že je to americkej staford. ale ruku ani jinou část těla do ohně za to nedám
  18.3.2013 08:35monika
  Johne, většina úrazů zubů dopadne dobře, ale Lucies Vendulka s tím má pěknou polízanici :-(((
  Někteří lidi chodí preventivně na rentgeny zubů nějaký čas po úrazech.
  Viz odontoma v nemocech, je to svinstvo
  18.3.2013 08:48Lucies
  Jitunko, vítej mezi náma, doufám, že ti psouník bude dělat jen samou radost :)

  Jinak v pátek jsem byla s Mimi na kontrolním RTG zubů a má je v pořádku. Tak aspoň nějaká dobrá zpráva u mě. S Vendy už je to torošku horší, v poslední době se začala nadýmat. Taky se jí na srdíčku objevila "pravidelná nepravidelnost", která je spojená s tím, že jinak dýchá, ale asi i s tím nadýmáním. Tím pádem jí srdíčko nepracuje úplně dobře, takže se jí i hůř prokrvují orgány a hůř pracují i ty střeva a díky tomu se zase nadýmá a to jí tlačí na plíce a ty n a srdce. Prostě začarovaný kruh :( Ale jinak je docela aktivní, tak snad se s tím to její tělíčko srovná. Do toho má na čumáčku u té rány trochu zánět, teď dostala kapky, co super zabírají, ale zase se jí to tam hojí všechno, takže ten náhradní dýchací otvor má tendenci zarůstat. Naštěstí na to už máme ověřenou mastičku, která zase zabraňuje tomuto. Ale je to šílený. Ještě, že je Vendy taková bojovnice :) Doufám, že s tou hnusnou odontomou nikdy nikdo z vás nesetká.
  18.3.2013 09:17john
  Doufám, že Vendy za chvíli na tom bude líp a nebude mít takové problémy, aby tě mohla pořádně zlobit
  18.3.2013 09:21Lucies
  johne, díky :) Ona už zlobit přestala dávno, teď se chce hlavně pořád mazlit :)
  18.3.2013 11:31Čoky
  Moni, samozřejmě zatím nevím jistě, že je to samička - musíme se ještě více skamarádit. Ale pokud se z Ní vyklube On, doufám, že vymyslím klučičí alternaci jména Abigail :-D Jinak mi to jako agrese nepřipadá, spíš je to nějaký druh "rozvášnění".

  john, sice mne těší, že Abby není jediná, kdo to dělá, ale Tvé přítelkyně je mi líto. Teď si chudák nějakou chvilku nekousne :-( Tak ať se to dobře hojí!!
  18.3.2013 11:39john
  Čoky: koukal jsem teď do seznamu anglických křestních jmen a nejblíže abby je abbs.
  Ale to rozhodně už nezní tak hezky
  18.3.2013 11:58Jitunka
  Náš Péťa je zlatíčko. Stane se, že občas semnou spinká i v posteli. Buď si ho beru brzo ráno, jelikož začne drnkat o klec nebo hnedky večer a spí semnou klidně i celou noc. Je to legrační :)) Za tu dobu co ho máme s ním žádný velký problém nebyl, žádná velká agrese se u něho neprojevila. I když je pravda, že jednou kousl švagrovou do ruky, ale tím si jen chránil svoje teritorium, jelikož měl své pářecí dny.
  Monika, super. Hnedky jak na to přijdu, vložím je tam :))
  - - - - -
  Larka, štěňátko je moc roztomilý. Přeji ať jsou s psouníkem velcí kamarádi :)
  18.3.2013 12:54monika
  Jitunko, klikni na ,,alba" vedle jména v diskuzi...a pak už jen nahraješ fotky, je to lehký. Až je budeš mít, vlož nám do diskuze odkaz, ať se pokocháme :-)
  18.3.2013 14:05Jitunka
  Monika, děkuji ti za pomoc :) dám vědět
  18.3.2013 14:08Tabi
  monika a ostatní zvědaví na mrňata ;)
  vydržte, Natálka čeká i vlastní miminko, tak zřejmě jsou v porodnici, ona se pak ozve ;)
  18.3.2013 14:53john
  tabi: to jsou takhle sehraný, tak to je úžasný :D
  v tom případě ještě větší gratulace
  - - - - -
  Moniko vidíš to, pokud chceš psouňata musíš spolu s Boženkou
  18.3.2013 15:18larka
  stafordšírský bulteriér , ne bojový, ale baby dog :-)
  18.3.2013 15:19Lucije
  Zdravím chtěla bych vám sem vložit obrázek na čumendu :) mohl by mi to někdo povolit?? :)
  18.3.2013 15:37Tarsier
  Larka, to štěně je krásný. Já jsem zas v rozpoložení běžet někam pro pejska :)

  Lucije, alba ti povolí někdo ze správců, vydrž :). Jinak Holly v Trpaslíkovi byl nejdřív chlap, to jste mohli klidně to jméno nechat :).
  18.3.2013 16:18Tabi
  Lucije
  vítej mezi námi :), když se odhlásíš a přihlásíš, uvidíš v řádku vedle Přezdívky tlačítko Alba a pak už Tě to navede ;)

  larka
  nene, to je jasně bojové plemeno, vím o čem mluvím, počkej, až bude bojovat o místo pod peřinou, podlehneš :D:D:D ;) , je kouzelný ;)
  18.3.2013 17:33monika
  No to jsou věci, tak ona si jde do porodnice a nic tu neřekne :-))) tak jí držíme palce...ale kdo nám teda napíše, co psouňata, to teda nevim, to teda nevim, to teda nevim :-)
  CO se týká zálusku na pejsky, my si pořád děláme zálusk na bojového mopse :-))) Já bych si na bojové plemeno netroufla, když jsem psa nikdy neměla. Kolegyně měla do 6 let hodnou stafordku. Pak jí přeskočilo, nikdo si s ní neporadil a museli ji v 7 letech po několika útokách utratit...Do 6 let poslechla na slovo a pak ,,cvak" a lásce byl konec....Ale je nádherný a většinu lidí nic tak špatného s ,,bojovými" nikdy nepotká :-)))
  18.3.2013 18:27Jitunka
  ahojky ve spolek,
  mám přidané fotky, kdo chce, jukněte se :))
  18.3.2013 18:27Larka
  Tabi - my už jsme stafbula měli, takže víme do čeho jdeme a pod peřinou mi stačí Pišta :-)
  to jsou fotky z prvního večera, to se poprvé a naposledy pod peřinu dostal kvůli fotce s Pištou :-D
  18.3.2013 21:07john
  moniko ségra měla staforda a ten sváděl bitvu jen o gauč a dělal při tom smutné oči. Jinak můj sen je pořízení deerhounda, ale nemám ho kde ustájit :D

  Jitunka: Péťa je hezkej a je dobře, že je hned takovej přítulnej a žravej :)
  19.3.2013 11:48Jitunka
  Ahoj všem :)
  taky vás tak pěkně ty psouníci vítají, když přijdete domů? Náš jakoby štěká a přijde mi to hrozně úžasný. Od takovýho mrňouska a zvláštního zvířátka by to člověk nečekal, líbí se mi jakou má radost, když dorazíme domů :D
  19.3.2013 12:15john
  jj, vítá mi když přijdu domů, potom to dělá když se probudí a zjistí, že tam stále ještě jsem a pak to ještě dělá, když chce abych ho honil a hledal :D
  19.3.2013 12:29Jitunka
  Tak to je legrační, ten tvůj musí být teda pěkný číslo :D zřejmě má rád hru na schovávanou
  - - - - -
  koukám, že máš taky pěknýho jedlíka :)
  19.3.2013 13:02Tarsier
  Náš Ruprt sice nepiští hned na pozdrav (to dělal Prďák), ale začne pištět ve chvíli, kdy otevřu dvířka od klece a podrbu ho. Ze začátku jsem z toho byla tak fascinovaná, že jsem to počítala a rekord radostných ííííááá je 27x za sebou :D. Sice se ten zvuk po asi desátém písknutí mění spíš v takové mutování a pokdákávání, ale furt je to ze samé radosti, že mě vidí :)
  19.3.2013 13:20Jitunka
  Tarsier: koukám, že tvůj je rekordní.
  Můj to dokáže tak 10x za sebou a po šestém už jen z posledních sil piští :D
  Jsou to vážně zlatíčka, za nic na světě bych ho nedala!!
  19.3.2013 13:24monika
  Ty naše potvory většinou nezdravěj... jak jsou dva, je jim asi jedno, že jsme přišli domů. Ferda kníkal vždycky hrozně úzkostně :-) Zato ale slýcháme velký koncert, když přijdeme z venku a oni mají radost, že jsou doma. A když je drbeme, tak předou. A když si chtějí hrát, vrčí na sebe i na nás. To je velká sranda. Ferda nikdy takhle nevrčel :-) Poslední dobou má hravou náladu i Oskar, i když je to většinou spíš lenoch.
  Dnes se mi povedla pěkná věc. Vzala jsem si v půl pátý do postele Boženku a nechala otevřenou klec, kdyby chtěl přijít i Oskar. V 7 jsem Boženku byla zavřít a zavřela i dveře a šla si lehnout. V půl 9 jsem vstávala a koho potkám u dveří do pokojen- Oskar...on ráno přelezl z klece do koupelny a já myslela, že spí v kleci :-) Takže byl v bytě volně...to jsem celá já :-)
  19.3.2013 13:25Jitunka
  Nebo když je Péťa puštěný volně po bytě, vyskočí na gauč, začne ho jemně ohlodávat, pak se najednou nahrbí a mlátí do něj hlavou...to pak z něho vůbec nemůžu :D
  19.3.2013 13:48Tarsier
  Moni - to máš kliku, že šel spát :). Já takhle nechat Rupiho, tak mám tunel v sedačce :D

  Jitunka - to udusává imaginární hlínu :). Já mám vždycky pocit, že to Ruprt ani dělat nechce, ale nějaký pud ho nutí. On se u toho vždycky tváří zoufale, jako co a proč to vlastně dělám :D
  19.3.2013 13:57Jitunka
  Tarsier: aha a já myslela, že si spíš chce ustlat pelíšek nebo se chce procpat do nory :D
  19.3.2013 16:49Natálie
  Ahoj, tak jsem tady bohužel se špatnými zprávami :( Psouňata jsme naposledy slyšeli v sobotu. Od té doby se Agáta začala chovat jinak, netrávila už všechen čas uvnitř domku, spíš byla venku a něco si tam kutila a stavěla. Tak mi bylo jasné, že je to špatné znamení a odhodlala jsem se Kvída odchytit, což se mi nakonec podařilo. Dala jsem ho do přenosky, vyndala jsem domek a v něm nic. Ani mrtvá ani živá psouňata. Tak jsem odchytila i Agátu a začala jim domek čistit, ale taky jsem je nenašla, mají tam pod sebou opravdu hodně vysokou vrstvu podestýlky, je to několik pytlů, takže bych to musela nějak prosívat a upřímně jsem to ani nechtěla vidět :( Bylo jasné, že prostě nežijou. Mluvím v množném čísle, ale vlastně si nejsem jistá, kolik jich bylo. Viděli jsme na vlastní oči jen jedno.

  Nevím, co bylo špatně, ale mělo to naprosto stejný průběh, jako minule. Říkám si, jestli jsem neměla to čerstvě narozené psouně vzít pryč a nezkusit ho vypiplat sama, ale zdálo se mi hrozně maličké, řekla bych tak dva dny staré. A přišlo mi nesmyslné brát ho od mámy a starat se o něj odděleně. Kdyby mi umřelo, vyčítala bych si to ještě víc. Jinak v kleci měli pořád stejné podmínky jako vždycky, mají to tam velké, několik domků, měli dost jídla, vitaminy, pití. Fakt nevím. Moc mě to mrzí, protože jsem doufala, že se to tentokrát povede.
  19.3.2013 17:25Tabi
  Natálie
  nebuď smutná, to je příroda, je to škoda, ale změnit se to nedá,hlavně že je Agátka ok, vzpomněla jsem si na Beky ... posíláme všechny tři pohlazení ***
  19.3.2013 18:31Tarsier
  Natálie, tak to je mi líto :(
  19.3.2013 19:44monika
  Ahoj Natálko,
  To je velká škoda...je mi to moc líto...doufala jsem, že tu nemožnost odchovat psouňata v bytě pokoříte...držím vám palečky, ať se netrápíte dlouho a hlavně ať vám oba psouníci (a jak jsem četla i plánovaný dvounožec) dělají radost a jsou zdraví.
  19.3.2013 19:59Nazgul
  Natálie: A nemohl je Kvído sežrat? To samci dělávají.
  19.3.2013 22:12lejdynnka
  Tak ty naše zlata se začali po pul roce nesnášet.Musej být rozdělený .Tak každý den se perou nevím co to mají za období.Nemáte stím někdo zkušenost...
  20.3.2013 06:36ajaksiczek
  Tak jsme včera objednali novou haciendu pro pana Toníka, necháváme si vyrobit ještě větší klec, než je ta, kterou nabízí na stránkách, tak jsem zvědavá, jak se na to bude to naše trdlo tvářit... :)
  20.3.2013 08:41Lucies
  Natálie, to mě mrzí :( Ale jak píše Tabi, to je příroda. Hlavně že ostatní jsou v pořádku. A nevyčítej si to, žes je nezkusila vypiplat. Dala jsi volný průběh přírodě a ta to zařídila po svém. Hlavně, jak sama píšeš, kdyby jsi to zkusila sama a nevyšlo to, tak by sis to vyčítala ještě víc.
  - - - - -
  lejdynnka, jak moc se perou? Do krve?
  20.3.2013 09:02Jitunka
  Ahoj,
  tak jsme se rozhodli, že necháme tomu našemu prďolovi slepit nějaký velký a vysoký akvárko. Jelikož během ani né, dvou let stačil zničit dvě klece. Na druhou stranu jsem ráda, že ničí jen tu klec, věcí kolem sebe v bytě si nevšímá, což mě opravdu moc moc těší :)
  20.3.2013 09:48lejdynnka
  lucies: Do krve se neperou protoze je vzdycky radsi hned od delim.
  20.3.2013 10:10Tabi
  lejdynka
  nemůže to být říje? :)
  20.3.2013 12:03lejdynnka
  Tabi: Doufam uz to trva tak mesic...
  20.3.2013 13:56Natálie
  Máte pravdu, nedalo se s tím asi nic moc dělat, ale stejně mě to mrzí, že to nevyšlo. A vrtá mi hlavou, proč to tak je, ale důvodů může být asi spousta.

  Nazgul: sežrat je teoreticky mohl. Ale prvních několik dnů se zdálo, že se o ně spíš zajímá, pořád s nimi byl v boudičce, slyšeli jsme je tam pískat, tak jsem si říkala, že to vypadá v pohodě. Jestli jim pak udělal něco on a nebo umřely a Agáta je zahrabala, to fakt nevím.
  - - - - -
  Jinak Moniko díky za přání, oni dva se mají určitě jinak dobře, až jsem se na ně zlobila, jak bezstarostně vypadají. Ani náznak, že by jim to bylo líto! Vesele si tam lítají po domku a něco si staví a chtějí se drbat. Agáta vůbec nevypadá, že by před pár dny porodila.
  20.3.2013 14:45john
  Natálie, mrzí mi to a jsem z toho smutnej, tak moc jsem ti to pral a doufal v šťastný odchov
  21.3.2013 09:33Michaela
  Dobrý den,
  měli bychom zájem o mládě psouna :) Nejlépe z okoli Ostravy, Havířova.
  Prosím pište na
  aisim@seznam.cz

  Děkujeme.
  21.3.2013 13:20Nazgul
  Natálie: Podle wikipedie je až 39 % mláďat zabito jinými psouny... Jestli se ještě zadaří a Agáta znova zabřezne, zkusil bych Kvída držet odděleně.
  22.3.2013 07:05john
  koukal jsem na tu wiki, víte jaké psouny máme, jsem si jistej, že to dva z těch pěti nejsou, ale potom už to moc nepoznam
  22.3.2013 08:47Lucies
  johne, pokud vím, tak s největší pravděpodobností máme černoocasé.
  22.3.2013 08:52monika
  Johne - psouni, které chováme jsou cynomys ludovicianus
  22.3.2013 09:04john
  tak jsem koukal přímo na ten druh, v přírodě jí 3kg za měsíc a občas jí i červy a kobylky :D
  Tak kobylky mu odmítam dávat, to moc chroupe :DD
  22.3.2013 10:20Lucies
  johne, já jsem zkoušela dát sušený červy a nee :D
  22.3.2013 10:32Ales
  John...ani moc ne:)...Adelce noc chutnaly. Obcas k nam vleti oknem a jak ji nasla, tak ji slupla jak malinu...jen zadmi nozky si vzdycky pacickou vyndala a zahodila...asi jsou moc tvrde:)...ale nechroupe to. Nebo mozna ano, ale je takovy fofr, ze to ani nepostrehnes:)
  22.3.2013 11:57monika
  Johne, starého Ferdu, co už nám nechtěl nic jíst, jsme potěšili živými moučnými červy a hodně se rozbaštil. Ale celkově byl už špatný a do té doby žádný hmyz nejedl.
  Co se týká masožravectví psounů v přírodě, v knížce o psounech jsem četla, že jsou hmyzožravci spíše omylem - hmyz žerou u příležitosti pojídání trávy. Ale že by vyhledávali hmyt, to prý ne.
  22.3.2013 12:59Jindra
  Pro pobavení: v literatuře jsem četl zařazení: neortodoxní bíložravci.
  Taky už jsem je několikrát sledoval jak si pochutnají na mouše. A taky proto si tak rádi dají kočičí granule.
  22.3.2013 13:48Tarsier
  Ruprt loví mouchy na okně a vždycky celou sežere. Párkrát jsme mu koupili saranče a to mu taky moc chutná :). Občas se mu podařilo ukrást Bobovi granuli z misky, to byla pro něj asi největší pochoutka. Takže je to psoun všežravec :). Jo a sedačka a koberec jsou asi taky pochoutka...
  22.3.2013 17:01Viki
  Ahoj,vím že to sem nepatří,ale je to možná podobné...
  Zalíbil se mi sysel...Chtěla by jsem o něm víc vědět než jen to že se může krmit granulema pro činčily.
  Neznáte někdo stránku o syslích? Předem díky a omlouvám se za "spam"
  22.3.2013 17:35Tarsier
  Viki, on to zas až takový spam není :). Jestli se nepletu, tak tu někdo syslíky měl (nebo ještě má). Ono se to s chovem psounů dost podobá, jen se dožívají kratšího věku, jsou menší a možná i míň ochočitelní. Přímo stránky o syslech jsem nenašla.
  - - - - -
  Jo, Saninka má syslíka
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=488
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=488 .
  22.3.2013 18:43Marťas
  ahojky, našemu Čipánkovi taky chutnali kobylky, ale jen zelené, hnědé mu "nejeli"...močné červi si dal jen občas....
  22.3.2013 20:59Markéta
  Ballísek dnes dostal červenou řepu a vypadá, jako by někoho zavraždil! :-D
  23.3.2013 10:01ajaksiczek
  Tak jsem tak nějak zjistila, že Toník měl celou dobu, co ho máme, říji... Teď mu evidentně skončila a jeho chování se změnilo úplně nepředstavitelně... Dolejzá za mnou, pořád by se mazlil, neohání se a žere jako mlejn (při pohledu zepředu už připomíná spíš kolečko než prérijní zviřátko :D)... Tak se mi trochu ulevilo, že to nebylo naší výchovou :) A teď jdu zase mazlit... ;)
  23.3.2013 11:44Jindra
  Markéta: jo jo takzvaně upíří psouník. A nelekej se, že druhej den čůrají červeně. Jelikož jim řepa chutná, tak jim jí taky občas dáváme, ale musí se opatrně, aby alespoň čtvrt hodiny po té co jí snědí nic nezamazali.
  Tady je jeden upír:
  http://img.kralici.com/psouni/alba/08cb08133f5110a001e0.jpg
  23.3.2013 16:32Čoky
  Přidala jsem nějaké nové fotky psouna uprostřed úklidu;) Fotky jsou trošku mázlý :-/ -> prostě momentky... https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=681

  Taky tu pořád zkoumám, jestli je to teda holčička, nebo chlapeček. Už si připadám jak úchylák :-D Ale prostě bez zkušeností si pořád nejsem jistá, ikdyž si myslím, že to je spíš Abbík, než Abbynka.... Podařilo se mi udělat nějaké fotky, ikdyž kvalita nic moc,... Sem jsem dala výřezy, třeba by mi někdo mohl poradit a poznat to i z těchto fotek - Abbík nebo Abbynka? https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=682
  23.3.2013 16:51monika
  Čoky, z těch fotek to moc nepoznám. Na tvé vlevo bych řekla, že kluk, na té vpravo bych se přikláněla k samičce...podle tvaru hlavy v ostatních tvých albech bych se spíš přikláněla k samičce.

  Koukala si zde?
  https://www.kralici.cz/psouni/pages.asp?f=anatomie jednak je tam parádní nákres a ještě luxusnější fotka, ze které snad poznáš, jestli máš holčičku nebo chlapečka.
  23.3.2013 16:55Čoky
  moni, koukala sem na to, ale nikdy nemám "dost času" se pořádne povídat... maximálně když takhle leze po pletivu a to je takovej fofr, že opravdu zatim nevím... No nic, budu "úchylačit" dál a třeba to jednoho dne budu vědět :-D
  23.3.2013 20:51ajaksiczek
  Čoky -> já bych se asi spíš přikláněla k samečkovi, vypadá to hodně podobně jako u Toníka... a kdybys neznala tu story, tak Toníka pań veterinář taky původně šacoval na samičku, ale po týdnu se objevily dvě obrovské černé...no, říkejme tomu kulky... :D
  Ale úplně chápu to "úchylačení" - já na tom byla podobně, jsem si připadala jak gynekolog/urolog amatér :D
  24.3.2013 02:50MMMonika
  Ahojky všem, jsem původní zakladatelkou této diskuze, kdysi jsem tu byla pod přezdívkou MMMoni, ale nemůžu si vzpomenout na heslo, tak jsem se registrovala znovu :-) kdysi jsem mívala psounka Čipa a Bublinku. Vím, že Čipánek je už v nebíčku, ale nevím, co je s Bublinkou a ráda bych tímto oslovila chovatelku, která jí ode mně má. Děkuji.
  24.3.2013 14:12MMMoni
  Tak už jsem tu pod původním nickem, díky Moniko! :-)
  25.3.2013 06:18john
  tu řepu jim dáváte v jakym stavu, vařenou, nebo syrovou?? Tak jsem začal včera stavět nové vězení a on vůbec nechce pomáhat, raděj čuměl z okna a žral. Jinak oba zubky už mu rustou, tak vesele žere vše co mu přijde pod ruku, tedy vše co žere :D
  25.3.2013 09:40Jindra
  John: řepu syrovou, hlavně po malejch dávkách, aby jí moc daleko neroztahali a moc toho neumazali. Normálně koupíš v obchodě jednu bulvu, tu nejmenší co ti prodají a z toho odkrajuješ měsíčky jako třeba z jablek. Jedna je tak na tři až čtyři dni, takže nemá cenu jí kupovat nějak moc do zásoby.
  25.3.2013 13:49Jitka
  takže pro pobavení.Emilce se podařilo udělat do odtokové hadice u pračky 3mm dírku.ve středu příjde opravář,protože jak jsme pračku rozdělali tak jsme zjistili,že je to vymyšlené tak pěkně,že je ta hadice až za motorem a nijak se nejde k ní dostat.Takže i na tu nadici musím dát alespoň minimálně husí krk a to byla docela vysoko...
  njn psoun prériový vynalézavý a pak se tvářila jako že nic...sundávám prádlo ze šňůry pouštím pračku a najednou voda všude...

  takže hadice 150,- doprava 280,- a práce za každou půlhodiinu 452.říkal,že raději mám počítat hod

  1300,.- za 3mm dírku v hadici-emilka k nezaplacení :oDD
  25.3.2013 14:58Lucije
  Ahoj, koukněte na tetování pro psounaře: http://instaview.me/m/274124575472756789_3464233
  to bych chtěla :D
  25.3.2013 19:22Jitunka
  Taky mám něco pro pobavení..
  Jsme v sobotu s přítelem pokládali nový koberec na chodbě..najednou slyšíme šílené hrabání.
  On ten náš malý pošuk si nahrabal stelivo na jednu stranu (nikdy za celou tu dobu to neudělal) zřejmě nám chtěl pomoct nebo si chtěl taky položit nový koberec. Pokaždé, když jsme se na něj šli podívat, stál na zadních a pěkně civěl, vypadalo to velmi komicky :DD samozřejmě jsem to musela vyfotit...fotky budou :))
  25.3.2013 20:50Čoky
  Koukám, všichni máte psouny šikuly;)
  No já se vám zase musím pochlubit, že Abbís už pije z napáječky - dneska prvně =) sem z toho strašně nadšena!
  25.3.2013 23:23Saninka
  Po dlooouhé době vás zdravím:) tady jsem doplnila něco málo našeho života:) https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=685
  - - - - -
  Ivet děkuji:)
  - - - - -
  MMMoni já sem se sem taky hlásila asi 30min než jsem si vzpomněla na heslo:D
  26.3.2013 08:35monika
  Viki, včera tu psala po dlouhé době Saninka, ta má syslíky. Tak se s ní spoj, třeba ti poradí k chovu co a jak, nebo možná i nějaký ten web ;-)

  Saninko, vítej zpět :-)
  26.3.2013 09:18Tarsier
  Saninka - fakt jsem si chvíli myslela, že ten pes je živej :D, krásný fotky.
  26.3.2013 09:52Jindra
  jitka: Na prokousnuté hadice od pračky jsem celkem odborník :o) Už jsem jí měnil i 3x za měsíc.

  Ta odtoková, ta je v pohodě, protože v ní není žádnej tlak, takže se dá opravovat jako duše na kole prostě lepidlem a nebo stačí jen izolepou a pořádně utáhnout.
  26.3.2013 10:10Saninka
  Holky děkuji:D jo občas i návštěvy říkají, máte hezkáho psa v okně:D
  26.3.2013 15:12Mates
  Dobrý den,
  mám přes sedm let starou psouní holčičku, které byl před nedávnem zjištěn šedý zákal na obou očích. Jak to tu pročítám, máte hodně zkušeností, tak bych se chtěl zeptat, zda se někdo z vás s tímto již nesetkal a jestli to nějak řešil... holčička už bohužel není v úplně nejlepší kondici (ale je jinak zdravá), takže si myslím, že případná nějaká operace by byla příliš nebezpečná:/ V běžném životě ji to nějak moc netrápí, prostorové uspořádání místnosti si pamatuje po paměti, takže do věcí v podstatě ani nenaráží. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji.
  26.3.2013 15:21monika
  Mates, má to hodně starších psounků...u nás byl problém akorát zavřené dveře, že do nich Ferda vrážel. Tak na tyhle věci pozor. Ale jinak, zdá se, to psouníky nijak víc neomezuje, oni jsou hrozně šikovní
  26.3.2013 15:43Mates
  Monika - díky moc za odpověď:) Myška taky občas do něčeho jakoby narazí, ale protože chodí pomalu, tak se spíš o to otře a včas zastaví a jde jinam. Návštěvník by si možná ani nevšiml, že s ní není něco v pořádku, mně to taky trvalo, než jsem zjistil, že nevidí... Takže ani nehrozí, že by jí to v těch očích mohlo něco udělat, když ji nechám tak, jak je a pořídím jen slepeckou hůlčičku?:) Je mi jasné, že tu čočku to zničí, ale aby to nepřešlo i v nějaký zánět nebo něco takového...
  26.3.2013 18:54monika
  Ahoj Mates, já fakt nevím, jestli to tam něčemu vadí. Nevzpomínám si, že by tu kdy z lidí řešil to, že musel psoun se zákalem na zákrok. Myslím, že zákal má většina starých psounů a že to nikdo nijak neřešil. Co ostatní? Pokud vím, minimálně i Nazgul a Jindra mají taky zkušenost.
  26.3.2013 23:15Saninka
  Mates: Tak jsou to norníci..oči používají jen nahoře u nory... je to krásný věk jinak jak říká Moni:) dost si pamatují tak jen pozor na padající věci, dveře atd... Do zákroku bych asi už nešla.
  27.3.2013 08:37monika
  Johne, jak pokračuje stavba klece? :-)
  27.3.2013 09:29john
  mám tu základní kostru a čekám, až se mi v práci ráčí udělat šuplík, jinak vše jsem nafotil a potom z toho udělam ten návod. Jinak musím říct, že ty plastové spojky opravdu drží jako pes, jednu jsem já blbec nandal obráceně a vyndaval jsem jí deset minut :D
  27.3.2013 21:38Mia
  Lucije, to je super kerka.
  Alesi, co myslis? To by ti mozno doma preslo :-D
  28.3.2013 06:24monika
  Jestli jde do kérky Aleš, půjdu do toho taky :-DDDD
  Akorát už by mě fakt po tom, co sem si pořídila kapelní kérku, zavřeli do cvokárny :-)))
  28.3.2013 06:34john
  no taky se chystam, ale ten psoun, přeci jenom je to roztomilý zvířátko, musel by nějak drsně vypadat :D
  28.3.2013 08:12Ales
  Kerka super...:)...uz jsem si obrazek ulozil...jen tak premyslim...mam jit k psychologovi predtim nebo az potom?:))))
  28.3.2013 08:23john
  jdi na tu kérku s ním, protože by si jinak mohl myslet, že si z něj děláš srandu :DD
  28.3.2013 09:06Lucies
  johne, tak si nafoť Godrica v nějaké krvelačné póze a nechej si kérku podle té fotky :) Já už jsem taky před časem začala přemýšlet, že si psouna někde na těle zvěčním. Takže si můžeme najít všichni společnýho psychologa :) I když ten na to asi nic neřekne, vzhledem k tomu, co jsou dneska lidi schopní si nechat vytetovat...
  28.3.2013 13:14Tarsier
  Mám známého, který je vzhledově drsný rocker a na zápěstí má kérku roztomilého pejska kavalíra. Vypadá to hodně zvláštně :-)
  28.3.2013 15:00monika
  Tarsier, už by sis měla nějakého kavalíra konečně donést! :-) Vidíš je všude :-)
  28.3.2013 15:05Tarsier
  Moni - :D, máš pravdu, možná bych si ho měla nechat vytetovat. Na jednu nohu psouna a na druhou kavalíra :). Ale ten známý ho fakt má, živýho i kérovanýho :)
  28.3.2013 15:41Jitunka
  Jojo, se poznají vášniví milovníci psounků :))
  Tarsier, jdi do toho, fandím ti :D
  28.3.2013 16:03Ales
  A neni pak jeden malo?:))...nechtelo by minimálně párek, treba jak se pusinkujou?:)))
  28.3.2013 16:15Jitunka
  Pár nových fotek je na světě :))
  28.3.2013 16:27Edi
  Ahoj,chtěla bych si pořídit psouna, ale nevím jestli by byl lepší sameček nebo samička? Samec prý více kouše a samice je dost náladová. Poradíte mi? :-)
  28.3.2013 16:41Jitunka
  My máme psouního samečka rok a půl a za tu dobu nás ani jednou nekousnul...
  28.3.2013 17:29monika
  Tarsier, to že má ten známý i živýho kavalíra si psát nemusela...to mi bylo uplně jasný :-DDD Normální rockeři si kavalíry na tělo netetujou :-) K rockerovi se hodí spíš nějakej drsnej pes :-)) Nebo psoun v říji :-DDDD
  29.3.2013 06:08john
  To ale musí být šikovnej tatér, protože zachytit psouna v říji asi nebude nic jednoduchýho. A mám vyzkoušený, že drsní psi jsou hodní a ty malinkaty mrchy ,jako kavalír, nejvíc koušou, takže jsou vlastně pro rockery dobrý :D
  Edi, mám samce, mně nekouše, ale na ostatní si to občas zkouší, ale oni se stejně nenechaj, takže z toho nic neni.
  Aleši, ono asi taky záleží jak máš velkou pracku, protože já bych si mohl ve větším počtu tetovat třeba na ruku jen mláďata :D
  29.3.2013 06:20monika
  Johne, obecně máš asi pravdu (čivavy, yorkšíři, jezevčíci, špicové atd...ti jsou agresivní). Ale kavalír byl šlechtěn za účelem nulové agrese. Údajně je to nejmírnější a nejmilejší plemeno psů ze všech, co téměř za žádných okolností neútočí. Rozhodně psoun spíš sežere kavalíra, než kavalír psouna :-DDD Takže kérka s kavalírem na ruce rockera je opravdu hodně podivná dvojkombinace :-D

  Jinak až budete mít fotky kérek psounů, tak je sem dejte. Já si to pak rozmyslim. Řekla jsem si, že do druhé kérky už nejdu (protože se říká, že jak jdeš jednou, jdeš pak znovu - prý je to pak posedlost, a já se chtěla zarazit po první). Ale třeba změním názor :-D
  29.3.2013 06:32john
  no, já mám právě už sedm let a teď jsem teprvze začal přemýšlet, že bych šel ještě na jednu
  - - - - -
  A ne, posedlost to není
  29.3.2013 08:35monika
  a teď zcela vážně a bez nadsázky....fakt by sis nechal vykérovat psouna? :-D
  29.3.2013 09:19john
  no, hele, pokud by to nebyl psoun, jak na tom obrázku jak jí trávu. a vypadal faaakt drsně, držel v pracce něco, nevím co. A nebylo to velký, vypadalo by to dobře, tak proč ne :D
  29.3.2013 11:17Tarsier
  To, že sežere spíš psoun kavalíra můžu potvrdit, společně jsem je měla 10 let :). Je fakt, že kousnutí bylo za tu dobu jen jedno. Nějak se nepohodli v kuchyni, ani nevím důvod, jen jsem slyšela řev a pak Bobo chodil a pořád mi ukazoval packu, kam ho Prďák kousnul.
  29.3.2013 13:52Edi
  Nevíte někdo o nějakým chovateli z Pardubického kraje či z Hradecka,který prodává mláďata psounů? :-)
  29.3.2013 22:12Markéta
  To je super téma tady :-))
  31.3.2013 09:24monika
  No a přijde Markéta a je po tématu :-DDDDD
  Nebo že by přišly Velikonoce? :-)
  Přeji všem šťastné a veselé a více jara, než je tady v Plzni! Podrbejte všechny myšáky a ostatní zvěř a kdo máte volno, užívejte volno!
  31.3.2013 09:46john
  Jak volno, chlapi měli včera jít na proutí, dnes se bude dělat pomlázka a ženský se musí připravovat na zejtřek.
  Jinak krásné velikonoce :D
  31.3.2013 09:55Jitunka
  Přeji všem, Veselé Velikonoce na sněhu :D