od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2013
 • Zobrazuji 89 zaznamu.
 • 1.9.2013 06:41Romeo
  Nazdar lidi...Tak co jsem dělal klec pro psouníky viz album...tak padla za vlast....oni ji úplně rozkousalííííííííííííííííííííí...
  1.9.2013 08:15Lucies
  Ahoj Romeo, to se nediv, když tam bylo tolik dřeva :D Takže znovu a lépe :D Teď ti bějaí po bytě navolno???
  1.9.2013 13:00Marie Kavanová
  Romeo - kdybys chtěl klec, tak pověz, pořád mám doma prázdnou po těch našich .))
  3.9.2013 16:45Romeo
  Marie...pošli mi foto prosím romanwalter@seznam.cz děkuji a za ko lik.........:-)
  - - - - -
  Lucies.....Ne udělal jsem záplaty , ale prokousali se zkrz 15 cm zed do kuchyně...slušný cooo :-))
  3.9.2013 21:24Lucies
  Romeo - taky dobrý :D
  4.9.2013 10:40john
  ahoj,
  tak jsem se byl podívat v Praze na krmení psounů, abych viděl jak vypadá celá smečka turbomyší. A musím říct, že jsou to stejný mrchy, jako máme my. Krmení napsáno od 10:30, takže musím vstát dřív abych to stihl, hodí jim tam krmení a ty mrchy si neuvědomují, že tam na ně čekají lidi a ani jedna myš nevylezla, takže naštvane civim na ty díry dvacet minut a nic. Takže jsem si prolezl zoo a až po obědě se uráčili ven. Potom sem hodím nějaké foto.
  Jinak Marie, Žanetka je teď děsně mazlivá, přijde stočí se do ježka a nechá se drbat. A godric má teď hrubější srst než měl a žanetka zas jemnější.
  - - - - -
  Romeo - že bys využil jako první mého návodu na stavbu Alcatrazu?
  4.9.2013 10:49Marie Kavanová
  Johne to je skvělý, musim si za ní udělat někdy výlet.. Jsem ale zas v nemocnici a stěhuju se a tak, tak doufám, že na to někdy brzy bude příhodná chvilka :)
  4.9.2013 10:52john
  hle, kdybys mi dala ještě tak necelá dva měsíce, tak už bych měl mít udělanej ten byt, tak bys mohla do nového, když tak i přespat a šli bychom třeba večer nad psounama pokecat do hospody
  4.9.2013 14:13Áďulka
  Ahoj, je lepší mít jednoho psouna nebo dva?
  6.9.2013 09:16Marie Kavanová
  John - myslím, že klidně :)

  Romeo - posílám...
  6.9.2013 19:56neli
  Ahoj,mám pár otázek,po kolikati se psouni chovají? jaký příbytek jim stačí a co obecně potřebují ke svému životu :) díky moc,zajímají mě zvířata a tohle mi přijdeš samo o sobě děsně zvláštní,tak budu ráda za všechny "zkušené" odpovědi,zatím
  6.9.2013 20:44monika
  Ahoj Neli, Áďo, to nejzákladnější o chovu psounů najdete v sekci ,,psoun prériový", tady v odkazu nahoře :-)
  Doporučuji ale přečíst všechny odkazy.
  A až si to přečtete, určitě pište, co vás zajímá a na vše vám tu odpovíme.
  Chov psounů není chov králíčků ani morčat a není jednoduché shrnout to do pár vět. Psoun určitě není zvíře pro každého. Jsou krásní a roztomilí, ale někteří jsou pořádné bestie. Jsou náladoví v říji, mohou ošklivě pokousat. Hlavně se samci v říji není radno si zahrávat. Celoročně jsou většinou psouni teritoriální. Většina z nich, když dospějí, vám bude chtít sežrat každou vaši návštěvu, většina psounů nesnese na svém území cizí lidi. Takže vaše rodina a kamarádi se s nimi nepomazlí a když přijdou na návštěvu, patrně budete muset sedět v jiné místnosti, protože psouni často z návštěv běsní. Ale nejvíce informací se dočtete v těch odkazech.
  ------------------
  Ostatním - všem, kdo nám fandíte:
  Co se týká Oskarovo říje, u nás je to zatím jakž takž. Boženka je miláček. Kraken je Kraken. Přítel se nemůže ani přiblížit. Na mě taky Kraken vyjíždí, chvílema mě chce kousnout, někdy chce zase mazlit.
  Dnes ho tu mám puštěhého a sedím na zemi (budeme se stěhovat a už jsme prodali všechno, na čem se dalo sedět :), tak je to docela adrenalin :)l Pustila jsem je oba z klece. Boženka vylezla hned, hodila vedle mě záda a chtěla drbat. Oskar vylezl za chvíli. Přišel tak půl metru ode mě. Seděla jsem dál. Otočil se na mě prdelí, naježil o cas a pozpátku mě začal zastrašovat. To jeho couvání samozřejmě doplňoval cvakáním zubů. Tak jsem ho chvilku ignorovala. Pak jsem ho odchytla a pomazlila. Sice nechtěl, ale zas tak moc mu to nevadilo. Drbala jsem ho tak půl minuty a nechala ho pak zase jít. Pak mě nechal být a chvilku tady šmejdil a dělal, jako že mu nevadim. Za chvíli mě tu přišel oblejzat a lehl si na záda a chtěl drbat.
  Má to v hlavě prostě pomotaný a neví, jestli jsem přítel, nebo nepřítel. Kdyby bylo do jara jen takhle, nezlobila bych se, vyjít s ním můžu. Ve středu jsme je vzali oba ven. Oskar se venku dokonce nepokoušel mýho přítele sežrat.

  Co se týká Oskarovo zubů, zatím u nás žádná změna. Zub mu nevyrostl, takže odontomu zatím řešit nemůžeme. Dráp mu taky zatím neroste.

  Johne - zítra jedeme do zoo zase my, tak pak poreferuju. Budeme na to mít ale asi jen tři hodiny, tak nevím, jestli dojde i na psouny, prý je to tam velké, pojedem tam prvně... :)
  6.9.2013 22:54monika
  Má někdo z vás dobrou zkušenost s nějakým typem plotu pro psouny?
  Musíme vybrat jen z plotů 150 cm výška a v zelené barvě.
  Bude to plot na terasu k bytu, kde budou mít bytoví psouni výběh. Sice za dozoru, ale ráda bych si třeba vařila a dělala své, zatímco na psouny jen občas pro jistotu mrknu

  Zaujal mě tento

  http://www.e-pletivo.cz/inshop/prumyslove-panely/panely-lario-standart/[id-30300]-panel-lario-142cm-zeleny.html

  ale přijde mi, že oka o šíři 5 cm je moc, co myslíte?
  Bohužel sem tento samí s užšími oky zatím nesehnala.
  Můžete mi prosím psát, jakými oky plotů vaši psouni ještě prolezou a jakými už ne?
  Pište prosím o dospělých psounech (připadně mi prosím změřte oka vašich efektivních plotů :)
  8.9.2013 05:25Romeo
  Jasnééé Moniko tím se protáhnou , vždyt víš když see rozplácnou
  8.9.2013 12:22john
  Moniko, já bych volil spíš něco, co je jen z pozinku. Nějak bych nevěřil, že tu umělou hmotu, kterou to je poražený nesezerou. A za druhé, bych se bál, že po tom vylezou nahoru. Takže bych asi volil plexisklo
  - - - - -
  A nebo, elektricky ohradnik, jako to je v té zoo:)
  8.9.2013 15:30monika
  Johne, bohužel architekt nám prý nic, co není zelený, nepovolí (protože ostatní ploty v objektu jsou taky zelený). Ale ze zelených, co mají 150 cm, si prý můžeme vybrat jakýkoliv...
  tak já nevim...možná to nakonec stejně bude muset skončit tim plexisklem, ale třeba vyberem ještě něco jinýho...
  9.9.2013 06:07john
  plexi se zeleným tónem:) Jo, architekti, má to papír, razítko a je to děsně důležitý. To je ono, platí to všude, vy jste se na to ptali a to je problém. Měli jste udělat a až by si toho někdo za dlouho, pokud vůbec, všiml, tak řešit následky, prostě se neptat a udělat :)
  9.9.2013 15:34psounka
  ahoj,
  máte nějaké tipy na hry s psounkem?díky:-)
  10.9.2013 07:38monika
  Naši mají moc rádi hru na kousání nábytku a koberce :)
  Ale když jim dáš papírovou krabici na kousání, budou mít možná radost taky ;-)
  10.9.2013 11:26Lucies
  Obecně hry na likvidační četu jsou pro ně nejzábavnější. Občas hrajeme hru "Kdo je tady šéf" a "Kdo z koho" :D
  10.9.2013 12:23Ales
  Taky jinou zábavnější hru pro ně neznám...:)))))
  10.9.2013 14:48Tarsier
  U nás jsou neoblíbenější hry "Drbej, dokud ti neupadne ruka, pokud přestaneš dřív, urazím se" a pak "Vytuneluj si sedačku" a další hry rozvíjející architektonické a výtvarné cítění.
  10.9.2013 18:00Lucies
  Jo a ještě jsem si vzpomněla na hru "Prokopej se k sousedům", ale ta je dlouhodobě rozehraná, přes panel to jde těžko. Moje první psounky ještě občas hrály na "Ochutnáme, která část těla je nejlepší".
  11.9.2013 10:30Tabi
  teda vy mi dáváte :D
  já teda ještě přihodím schovávanou (za linkou, skříni, kamny, fantazii se meze nekladou ;), nejlépe se schovat na pár hodin a ani nedutat ;)
  11.9.2013 10:57monika
  :-DDD
  ještě mě tak napadlo, že u nás si vlastně (především s Oskarem) hrajeme i na souboj titánů, oblíbená je i hra na tchoře.
  11.9.2013 14:32OL
  syn nevím jak to přesně popsat,-běhá s rukou a laura ji chytá.olina to neumí.včera mne zas vyděsila.vrátím se s teska a oliny nikde.zas blázinec.našla sem ji zabalenou v taškách,probourala si pečlivě deskou zajištěný vchod do skříně.nebaví ji spát v posteli nechce spát v hnízdě,jak se jí večer začne chtít spát začne šmejdit kde by si nejlíp ustlala.jen vymýšlí lotroviny.chtěli jsme jít ven je to k nevydržení.do všeho koušou nudí se vymýšlí co by za lotrovinu provedli.se mi zdá chladno.laura je velice háklivá aby ji neofouklo a nemarodila
  12.9.2013 09:37Lucies
  OL, na Vendy jde zrovna říje, tak jestli najde třeba i na Lauru.
  12.9.2013 22:34Gabi
  Dobrý den,
  zvažuji zda si pořídit psouna. A tak by mě zajímalo, zda se na tolik ochočí, aby jste sním mohli chodit venku na vodítku (za slunečních dnů)? A jestli nezapáchá jako třeba fretka.? A zda je lepší samice nebo samec? Předem děkuji za odpověď.:-)
  13.9.2013 01:05Nazgul
  Samec může v říji zapáchat. Na vodítku se vodit dá, vodím takhle všechny své psouny.
  15.9.2013 11:49OL
  na kšírách jsme začínali s venčením.je to docela k ničemu,pro nás nepraktické protože psouny mám dva a dva psouni na kšírách zaměstnají dva lidi a navíc sme pak z toho lítání za nimi byli dva dny vyřízení protože u nás nějaký pohyb není zrovna v oblibě.psouni si to perfektně vymysleli.jsme si uprostřed louky udělali základnu,přenosku,deku.ze začátku měli trochu rozlítáno,raděj sme chodili dva,ale pak si vykopaly noru a chodila sem sama.vždy tři hodky.i přes ty největší vedra.já sem se opalovala a ony kopaly.bylo to zajímavé.přes vedra strávily většinu času v noře ale jak bylo pod mrakem se zdržovaly na povrchu a jen sem tam si odběhly zanorovat.olina si klidně vyjde na procházku od základny i 50 metrů,stačí na ni zavolat,vrátí se,jen asi2x sem šla pro ni ale jak mne viděla pelášila za mnou jak pes.jednou jim přeskočilo a začaly tak lítat každá jinam že sem je musela zbalit a odvézt dom.jen mne mrzí že nemůžou cestovat v taštičce jako potkan.začaly by se vztekat abylo by po výletě.potkan je cestovní,všude jezdí.na zemi živitelce,byl jako degustátor ovčích sýrů.nacpal se tak že dva dny nejedl.--------------lucy,laura si tak hraje odjakživa,já to s ní neumím.je to jen jejich hra,hrávají si tak odjakživa.
  - - - - -
  a co se týká smradu tak největší nemravu mám tady já.je to neuvěřitelné co se u nás děje.někdo bral z kuchynské skřínky hrnec,olina se tam šla podívat a nechala tam bobek.sme venčili,přišla se pomazlit a -pochcala mi břicho.nebo-se vychcala,a to nebylo jednou,na deku a všude kolem měla spoustu místa.taky když ji ch. vážila se jí vyčurala rovnou na váhu.
  15.9.2013 22:31Thom
  Ahoj,
  rád bych vás tu všechny o něco poprosil. Tenhle rok píšu bakalářku na téma biologie a chov psouna prériového a jedna část se bude týkat praktických zkušeností z chovu tady v ČR. Proto jsem vytvořil dotazník a byl bych vděčný každému, kdo by mi ho vyplnil:) Pokud víte i o dalších chovatelích, kteří sem třeba moc často nezavítají, prosím, pošlete jim odkaz. Čím více lidí to vyplní, tím větší vypovídající hodnotu to bude mít. Díky moc a psounům zdar:)
  http://www.survio.com/survey/d/H4O9E6X1L5C8P1Q5B
  16.9.2013 07:08john
  22. otázka je dobrá, nevím jestli budou všem lidem bude stačit místo na psaní
  16.9.2013 13:09Lucies
  Thom, vy
  - - - - -
  vyplněno :) Určutě pak budu mít zájem o výsledky
  16.9.2013 14:09Jitka
  vyplněno a měla bych pak taky zájem o výsledky :o)
  16.9.2013 14:51Klára
  Můžu vyplnit dotazník, i když mi psounek asi před měsícem řemřel a ještě jiného nemám? Také bych měla zájem o výsledky
  16.9.2013 16:00Tabi
  Thom, já myslím, že budeme na výsledky všichni zvědaví :o), ozvi se pak, prosím :o).
  16.9.2013 16:30Thom
  Ahoj,
  díky všem, taková odezva potěší:) Zpracované výsledky dotazníku pak dám na uložto.cz a dám vám sem odkaz:)
  Klára - určitě můžeš, budu rád. Otázky tam nejsou povinné, takže když bude nějaká, na kterou nemůžeš odpovědět (třeba o odchovu mladých), tak ji prostě vynecháš:)
  John - pokud bude někdo chtít něco doplnit nad rámec dotazníku, může mi to poslat mailem (
  psounpreriovy@atlas.cz). Přiznám se, že na tuhle otázku jsem nejzvědavější, protože hned budu klidnější, když si počtu, jak psouni dělají z bytu kůlničku i jiným lidem:D U nás momentálně frčí díry do zdi, z čehož jsem na mrtvici:)
  16.9.2013 17:29Barney
  Ahoj,
  chtěla bych se vás zeptat jakou máte zkušenost s ulomenými drápky, ta naše mrška si ted 3 ulomila tak nevím. Mám jet k vetovi??
  A ted k jinému tématu. Spozorovala jsem že tu někdo pouští psounky jen tak v přírodě nebo v lese. Mám pocit, že kdyby ta naše dostala možnost běhat volně venku, tak okamžitě pláchne... Je to tak nebo kšírky klamou?:)
  16.9.2013 20:29Lucies
  Barney, jak moc? Až do krve? Jako já mám u Vendy zkušenost, že vet nebyl potřeba, ale tři drápky naráz už jsou dost. Zbyly ještě kousky drápků nebo je to až k prstům?
  K tomu běhání - každý psoun je jiný, já sama je venku nepouštím, jsou z toho moc vyplašené, tak je nechci stresovat.
  Thome, buď v klidu, zničený byt=spokojený psoun :)
  16.9.2013 21:26monika
  Barney, jestli to nekrvácí, tak k vetovi asi nemusíš, ale můžeš to vyčistit. Drápky většinou dorostou, pokud se nenávratně nepoškodilo lůžko.
  17.9.2013 02:07Nazgul
  Ten dotazník je dost děsný. Za každé použití slova "psounek" by autor zasloužil výchovný záhlavec.Takové výrazy do průzkumu nepatří.

  A většina otázek vůbec nepočítá s tím, že má někdo více psounů a každý je jiný.
  17.9.2013 10:16Tabi
  Na to můžeš použít kolonku jiné a rozepsat se ;)

  Thom, určitě pak hoď odkaz, mrknem se jak to dopadlo :)
  17.9.2013 14:47OL
  barney,odkud jsi?ráda předvedu venčení navolno.letos už ne,moje nesmí´´ofouknout´´.taky se mi stala hrozná věc.tak sme jednou venčili,synovi bylo horko tak byl schovaný pod stromem odkud na psouny neviděl.a já sem usnula.jako hlavní hlídač.syn mne vzbudí jako kde mám olinu.olina se vydala někam na výlet.bylo to hrozné.asi 20min. se někde po škarpách toulala.naštěstí si pamatovala cestu zpět a když sem zahlédla cupitající olinku na¨¨základnu¨¨byl ze mne nejštastnější člověk na světě.---
  - - - - -
  a jak si může psoun strhnout tři drápky.laura si strhla jednou za život,a to jak má záchůdek si za ním zasekla drápek o lištu
  17.9.2013 15:35Lucies
  Ol a co tn tvůj svišť? Dlouho jsi o něm nic nenapsala. Ani žádný nový fotky? Jak se vůbec snese se psounama? Jinak tři drápky zároveň jsou docela hodně, ale u některých psounů to chápu - stačí se někde blbě zachytnout. Vendy mívala urvaný po jednom, ale u ní je to tím, že má problém s růstem drápů, vypadají jinak, než u ostatních psounů a jsou docela dlouhý, i když je pořád zastřihuju.
  17.9.2013 15:54OL
  svišt filda se má dobře.hoví si v alpách ve srubu a cení zubiska na příchozí návštěvníky
  17.9.2013 16:08Lucies
  Ajo, já myslela, žes ho měla doma :)
  17.9.2013 17:30Thom
  Nazgul - dík za připomínku, dal jsem si pár facek a psouny přepsal:) Ale k těm více psounům je to tak, jak píše Tabi, je tam kolonka jiné, kde se to dá rozepsat. Jinak bych mohl udělat tucet naprosto stejných otázek, jen jedna otázka by byla pro psouna č.1, druhá pro psouna č.2 atd.
  17.9.2013 18:09Barney
  Nevím jak si mohla strhnout 3 drápky jen jsme jednou normálně přišli domů a drápky nikde, není to až k prstům ale krev jí tekla.
  A k tomu tomu venčení já jsem z liberce, mám jen jednu psouku a určitě by se jí líbilo mít kámošku, přijde mi úžasné jak jste vklídku a pouštíte je venku ať si jdou kam chtějí, myslím že ta naše by okamžitě vzala roha.
  17.9.2013 20:04Lucies
  Barney, jestli to není až k prstům, tak by to mělo být v pohodě. Preventivně to můžeš potřít slabým roztokem hypermanganu (růžová barva).
  18.9.2013 15:00OL
  b.-já si taky myslím že jedna psounka by si ani noru nepostavila,nevím jak to mají hluboko,ale metrový klacek nedosáhl na dno.šli kolem nějací lidi a pán se šel na ně podívat a zíral jak si tak chodili a říkal prý jsou u nás rádi že nezdrhnou.b.-a přečti si,co se nám loni,bylo to asi 5září stalo,se nám zakopali a my jsme na poli strávili rovných19 hodin. jsme laskavě čekali až se vyspí a laskavě vylezou
  18.9.2013 15:21Lucies
  Jako když si vzpomenu, jak Monika popisovala, jak si psoun udělal výlet v lese nebo se rozhodl někam plavat, tak mi běhá mráz po zádech. Stejně tak si vybavuju, že kdysi někomu utekli z chaty do vedlejší vesnice, někomu dalšímu zase psoun vyskočila z okna v přízemí...Naštěstí to všechno mělo dobré konce :)
  19.9.2013 13:28GABIJEJKA
  DOBRÝ DEN , CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT ZDA NEKDO NEMÁ PSOUNKY NA PRODEJ MAME VELKY ZAJEM A STALE STUDUJEME O TECHTO MAZLÍCH CO SE DA .... POKUD BY MĚL MLÁDATKA TAK PROSÍM O INFO NA MAIL gabijejka2101@gmail.com ...děkuji
  19.9.2013 13:50OL
  to nemělo.to už je dávno.sme v nějaké vesnici,tam někde poblíž jindry chtěli koupit granule a paní říkala že jí do polí zdrhl oknem psounek a volali,hledali a nenašli.já to sem teda napíšu co se stalo zas mým.myslím že mají andělíčka co je ochranuje,jinak to není možné že se nic nestalo.jsem si nachystala velkou deku na vyklepání z okna,pěkně sem si si ji zbalila aby sem netrousila drobky a někde sem na chvilku odběhla no a mezitím do ní vlezla laura a pěkně se zabalila.no a já sem vyklepala lauru z prvního patra.dole je ten ozdobný keřový plot tak spadla do něj a vůbec nic se nestalo.to je tak rok.ted zas je to tak dva měsíce proklouzla z bytu olina a propadla do přízemí.se nehýbala.věřím že zasáhla vyšší moc a olina je tady.zdravá.
  19.9.2013 14:47Lucies
  No tak to myslíme každá jinou situaci. Já myslím to útěk psouna od Bombery oknem v srpnu 2011 a ten se našel. A 30.8.2011 se Jindra vyjadřoval o tom, jak Ňufíka našly děti ve vedlejší vesnici.
  19.9.2013 20:01monika
  No, my měli několikrát namále...letos jsme asi 40 minut hledali Boženku ve vysoké trávě, za 14 dní na to Oskara...naštěstí asi jen 5 minut, ale i tak to bylo dlouhých 5 minut...

  Oskarovi už asi nevyroste ten horní hlodák. Už jsou to asi 4 měsíce, co se mu začal kývat. 15.7. nám ho vet vytrhnul z té dásně. Vytrhnul v narkóze jen tu zlomenou část, co nevypadla sama.
  Řikal, že tak do měsíce doroste nový. Ale už je to přes dva a po novém zubu ani vidu.
  Bohužel nám přerostly ty spodní. Posledních několik týdnů byl Oskar nepředvídatelný, jeden den agresivní, druhý den mě jakž takž toleroval, už mu trochu naběhly i kulky. Vloni říje přišla 12.8., tak jsem se ničemu nedivila. Průběžně mu zuby pořád kontroluju. Ale min. týden byl 3 dny v kuse zlý a nenechal mě. V sobotu ráno jsem zjistila, že už mu ten spodní přerostl opravdu moc, dělal mu dokonce díru do horní dásně. Tak jsme jeli na veterinu. P. Pokorný neordinoval, tak jsme jeli k Rampichovi, předpokládala jsem, že zbrousit zuby zvládne taky. Zkoušeli jsme Oskara zpacifikovat asi 20 minut, ale abychom mu při zkracování neublížili, nakonec jsme ho museli nechat přiuspat. Zvládnul to dobře. Vzala jsem ho autem zase domů. Cestou jsem se na 5 minut stavila v krámu něco nakoupit. Ten zmetek se mezitim probral, otevřel v autě na zadní sedačce přenosku, našla jsem ho vepředu u pedálů a vůbec se nechtěl nechat chytit a pobíhal tam jako pometlo :))))
  Od soboty stále čekám, kdy začne zase říjovat, ale je to vyměněný psoun. Lísá se ke mě snad ještě víc, než když je uplně nejmazlivější. Asi ho ty zuby zase bolely. Nevím, jestli to je moje sugesce, ale on mě od té doby pořád vyhledává a skáče mi do klína. Nějak si myslím, možná bláhově, že si zapamatoval, že už sem mu dvakrát pomohla od bolesti. Nebo to není tím, ale prostě má na mě náladu. Dnes jsem ho dokonce přistihla, jak objímal Boženku v koupelně a pusinkoval ji. Když mě viděl, okamžitě přestal. Ale já jsem je přišla asi za minutu potichu zkontrolovat zase a on jí normálně objímal pacičkama u uší a tulil se k ní (když já jsem neměla čas). Bylo to strašně pěkný. Před veterinou byl zlý i na ní. A tenhle týden je opravdu zlaťoučký. Oba jsou teď úžasný.
  V neděli se stěhujeme do garsonky, tak doufám, že mu to chování vydrží a nezkrakenovatí nám :)
  Veta Pokorného budu volat koncem příštího týdne.
  Jinak pan Rampich se mě ptal, proč jsme nejeli k Pokornému. Hrozně mi Pokorného doporučoval a říkal mi o něm, že se p. Pokorný stále někde školí a že je na zuby hlodavců a tyhle věci kolem opravdu dobrý
  19.9.2013 21:43Markéta
  Moni, já bych tomu i věřila, že Oskar ví, že mu od bolesti pomáháš.
  20.9.2013 12:33Anonym
  Dobrý den,
  doufala jsem, že k tomuhle nikdy nedojde, ale bohužel, náš psoun je lehce nezvaldatelný! Máme rok a čtvrt stareho psouna (kluk) a začíná nám být dost cizí. Nejsme ti, kteří si pořídí zvíře pro zabavu a okrasu. Dávali jsme mu lásku a snad vše potřebné, co psoun potřebuje. Ale aby sme se ho báli a on nás pokousal po hodinovém mazlení ( není to poprvé) tak na to už bohužel nemáme. Psouna přestáváme mít rádi, protože on se chová, jako by neměl rád nás. Jako bát se ho pustit, aby nás nepokousal, tak v tom případě psoun pro nás už není vhodné zvíře a ani mi bohužel nejsme dobří majitelé. Proto bych potřebovala radu co s takovým psounem. když ho chceme dát pryč.? Určitě ho nechceme darovat s tím, jak je to hodný a roztomilý psounek. Bere si někdo ještě takové psouny do chovu? ( zoo, majitelé vetšiho počtu psounů, majitelé s venkovní voliérou?) Je nám to líto, už sme to i oplakali, ale nechat si omezovat život kvuli němu, bát se zvířete který chováte, na to prostě nemáme! Moc děkuju za radu a připadnou pomoc. Chtěli bychom pro něj najít tu nejlepší možnou variantu. Přece jenom rok s ním nám určitě něco dal, ale bohužel takhle to je pro nás už dál nepřijatelné.
  20.9.2013 15:41Romeo
  Anonym.....musíš mu ukázat kdo je pánem....dej mu malinko přes čumáček lehounce .....nevzdávej to , uklidní se , on to pozná že jsi pánem ty a nééé on
  20.9.2013 17:21OL
  toto je nesmysl a může to napsat jedině ten,kdo to s psounama neumí.psoun raději zemře než by nad sebou nechal někoho vyhrát.akorát ho ještě víc rozzuří.a bude majitele ještě víc nenávidět.monika mi to potvrdí.a ten kluk jak měl toho čiperyho to taky napsal jasně!bohužel to byl jeden z mála co to ze vzteklýma psounama umí.moji samci byli ne lehce,ale totálně nezvladatelní.jen jsem si myslela že když je samec sám v říji nezuří.anonyme,toho psounka je mi líto,já si nemyslím že vás nemá rád.ale toto není zvíře jen na mazlení.s ním se musí člověk naučit vycházet.nevím jak by nějaká smečka psounů přijala mezi sebe samečka.a do zoo by jsem ho nedala.kdysi jsme v praze viděli nemocného,už tam nemáme chut chodit.tam,nevím jak jinde ale vpraze podle mne když onemocní,umře.a anonyme,nechceš mi poslat číslo a popovídat si.
  20.9.2013 21:13monika
  Anonym, mám stejné zkušenosti a naprosto tě chápu. Pokud už jste se jako rodina rozhodli, není co řešit, snad se vám podaří najít vhodného páníčka, který má železnější nervy, než vy...
  Za sebe jen můžu říct, že psoun není zvíře pro každého a když jsou zlí, je to s nima prostě hrozný...
  Na druhou stranu kdo vydrží první zimu, vydrží už pak všechno, u nás už ta druhá byla o dost slabší a doufám, že letos to bude taky OK. Na druhou stranu i my to málem neustáli a Oskara jsme taky hodně zvažovali dát pryč. Ale dokonce i v té jeho říji jsem ráda, že jsme to ten první rok vydrželi. A když by jste to vydrželi taky, budete jednou rádi.
  Ale z tvého příspěvku to vypadá, že už jste nenávratně rozhodnutí...Ale kdyby jste to chtěli probrat a ještě všechno zvážit, klidně se mi taky ozvěte.
  Jak radí Romeo, to možná funguje na některé psouny. Náš by taky radši zemřel v boji, než aby se přestal pokoušet nás roztrhat. Opravdu vzteklého psouna je nejlepší nechat být a vůbec se k němu nepřibližovat a jen čekat, až se na jaře promění a to co přijde pak je moc krásný...alespoň na čas...
  Ať to i vás dopadne jakkoliv, držím vám palce.

  Každopádně až budete dávat inzerát, upřímně napište, jak na tom psoun je. Je pravděpodobné, že i tak bude někdo zkušený schopný zajistit mu azyl...určitě napište, jak to s vámi dopadlo, budu fandit vám i psounovi...
  20.9.2013 21:22Lucies
  Já bych si jenom přála, aby na takovéto příspěvky naráželi lidé, kteří zvažují koupi psouna. Je spousta lidí, kteří si přečtou jen to, co chou (tu lepší část o nich) a\doufají, že právě oni budou mít hodného psouna. Opravdu vztekléhho psouna by ustál asi málokdo, v tom tady těch pár jedinců obdivuju, kteří to zvládli. Ale myslím anonym nemá vzteklého psouna. To by se mu nepovedlo ho hodinu mazlit. Toto jsem zažívala u svých prvních psounek, že až je přestalo bavit mazlení, tak prostě kously. Ale rozhodně jsem se jich kvůli tomu nehodlala zbavit. To se prostě u některých psounů stává a je to přesně to, před čím se snažíme pořád varovat. Na druhou stranu znám spoustu lidí, kteří mi řekli, že kdyby je zvíře (i křeček, nejen psoun) jednou kouslo, tak letí z baráku. Budiž případ Anonyma dalším varováním pro lidi, kteří nemají na to mít doma zvíře, které umí kousnout. Doufám, že psounek najde nový domov.
  20.9.2013 21:32monika
  Když čtu příspěvek Luci a znova Anonyma, tak nevím, jestli se bavíme o psounu v říji, nebo jen o špatně vychovatelném psounovi...reagovala jsem v kontextu, že doma psouna v říji máme...napíšte nám prosím něco víc? Kolik je psounovi let, více o jeho neduhách? Můžete dát i inzerát na zdejší web, možná se vám ozve někdo, kdo si to přečte a kdo bude mít pocit, že psouna zvládne.
  Máte jen jednoho?
  21.9.2013 19:07Romeo
  OL............co to zase kecáš zahovadiny.....
  22.9.2013 08:56Barney
  Ahoj,
  Nebyl by tu někdo z Liberce kdo by rád seznámil svého psounka nebo psounky s naší psouní slečnou, mám pocit že by potřebovala zvířecího kamaráda, protože my ji už nudíme:) s ostatními zvířátky jako jsou králíci a psi nevychází....
  A jakou používáte podestýlku, nejlépe takovou any se tlumil zápach, a popřípadě, můžou se psouni koupat?:)
  22.9.2013 19:54OL
  asi nejsme normální........ten můj si tak stojí na chodbě a mele´´to je nuda,nic nás neprohání,to je nuda´´v pátek v noci přijel,no klasika laura se válí se mnou v posteli,šel se podívat na olinu do hnízda a říká jí:olinko,tobě ten psounek tak chybí...........já nevím,je září a v bytě klid.ve štěrboholích ho tehdá chtěl koupit.prý že si ho koupí.a prý že ježdění v kamionu by se mu nelíbilo tak si ho nechá doma.sem mu to zakázala.se bojím že by se mu něco stalo.ale je fakt že máme místo na nějakého bijáka.že bude v zimě hodný s tím se vůbec nepočítá.nám to,že nás nikdo neprohání prostě chybí.už sme si za ta léta zvykli.a hlavně nám chybí hýkání.olíška to samotného nebaví.když už tak hýkají na sebe ze synem.a hýkali na sebe i na louce teda nevím co si lidi mysleli a i když sme je třeba nesli z venčení .olina si vesele hýkala vpřenosce a syn na ni.a klidně si zahýkají i u chylíkové v čekárně.vůbec nevím co mám dělat.a syn ho taky chce.a přitom to byl on co schytal nejhorší kousance.
  23.9.2013 13:06Tabi
  Barney
  mrkni na doporučení podestýlek
  tady a koupat, myslíš jako plavat nebo vydrhnout ? ;) plaveckého přeborníka měla "moni" a pokud je třeba, tak psoun okoupání zvládne, ale já snad holky za 9 let koupala jednou
  23.9.2013 21:45Anonym - Martina
  Dobrý večer, předem děkuji za zájem.
  To že bychom ho chtěli dát pryč, je už pro nás asi jasné, ale jen z toho důvodu, že máme pocit, že s námi asi není uplně šťatný, protože mu nemůžeme dát to co by potřeboval. Třeba včera se nechal drbat a pak začal neskutečně kvičet a vrážet do klece, jako by nás chtěl sežrat a to jen když sme se lehce přiblížili ke kleci. Druhý dne ráno sme ho pustili, byl dobrý, nechal se drbat ale pak si zalezl do klece a zas to samý. Potom mi volal přitel, že se celý večer mazlil, jako by mu bylo smutno.Je mu věnována péče několik hodin denně a i když o občas necháme na dvě noci samotnýho, tohle se stalo poprvé. Přijde nám, jako by byl naštvaný a dává nám to najevo. Když sme psouna pořizovali,bylo nám řečeno že po roce mu nevadí když je víkend doma sám. Přitel musí některé víkendy pryč a já s ním. jenže pomalu zjišťujeme, že to bude asi taky chyba, ale nemužeme tím nic neudělat.
  Tahle zkušenost, je jak už tu bylo zmiňováno varování pro lidi , kteří so chtějí psouna koupit jako mazlička. Tohle zvířátko by nemělo být chované doma! Pokud chce člověk psouna, měl si pořídit min. dva a hlavně venkovní pořádnou voliéru. Pokud tedy lidé nejsou schopni se mu věnovat opravdu každý den doma a starat se o něj jak o ,,miminko" .Psouni vyžadujou lásku a takhle strašně strádájí, což jsem opravdu zjistili na vlastní kůži. Jinak Neošek je rok a čtvrt starý, teď mu narostla pořádná první srst a přijde nám, že už začíná být dospělý. Možná to bude i tím, ono podle diskuzí co čteme, jsou psouni opravdu nevyzpytatelní a muže s nimi být cokoli.
  - - - - -
  Barney - my používáme Asan a stačí měnit jednou do měsíce...
  24.9.2013 09:37Lucies
  Anonym, kéž byste si všechno to, co psoun potřebuje, přečetli už před pořízením :( Nebo pokud jste to četli, tak tomu i věřili :( Všechny vaše poznatky jsou tady totiž dávno napsané. Doufám, že to dopadne pro psounka dobře. Nejsmutnější je, když si někdo pořídí psouna jako mimino, kdy je ve věku, kdy se sním dá nejlíp vybudovat vztah založený na vzájemné důvěře a místo toho udělá pravý opak a následující majitel to má pak několikrát těžší si s ním ten vztah vybudovat :(
  Mimochodem - ano, psouna můžete nechat na víkend samotného, ale vyjímečně, ne každý druhý víkend. Obzvlášť, pokud je ten psoun sám a člověk je jeho jediná smečka.
  24.9.2013 13:54Michal
  Je pravda, že veškerou literaturu o chovu psounů jsme si nepřečetli a kdybych věděl více o negativních stránkách chovu psounka, asi bych do toho s přítelkyní nešel!!! Bohužel se stalo a myslím , že to odnášíme všichni :-( Po pravdě jsem normálně fungující rodina s pracovní dobou a opravdu nemáme celý den volno. Rok jsme Níjoušovi dávali si myslím dostatečnou pozornost i péči a on nás poslední dobou prostě nemá rád :-( přítelkyně , už se ho bojí, že si s ním ani nechce hrát a i moje ruce už jsou dost prokousané!!! Miluju zvířata a ke svému životu je potřebuju!!! Myslím ,že tý lásky jsem dal dost i Níjoušovi, ale asi to směřovalo jinam než bylo potřeba :-( Jeden den je supr a druhý den nás k smrti nenávidí a hned útočí :-( Nechci tady obhajovat to, že ho chceme dát pryč, ale spíš už nevíme jak s ním dál!!! Ořval jsem to už xkrát :-( ještě chceme zkusit kontaktovat chovatele a najít cestu jak z toho ven. Je možné , že už na něj jde puberta a tohle je výsledek fakt nevíme. Uvidíme ahoj všichni
  Michal
  24.9.2013 16:41Lucies
  Michale, kdy na vás začal útočit? Celou dobu nebo až teď? Ona na něho může přicházet říje, i když to bývá problém spíš psounů v páru, ale není to nemožné. Taky prostě možná jenom zkouší, co si může dovolit. A když vidí, že se ho všcihni bojíte, tak si vyskakuje. Sledujte víc jeho projevy. Pokud ztuhne nebo naježí ocas, tak je to varování. Stejně tak, když začeně vřeštět. V tom případě neuhýbat, ale vemte ho do ručníku a dejte do klece, dokud se neuklidní. Tím mu ukážete, že se ho nebojíte a že mu to nebudete trpět. Jinak k tomu, jak chodíte do práce - psouni se dokážou přizpůsobit režimu, takže jsou schopní třeba od těch osmi do čtyř spát, pokud je potom do večera puštěný a věnujete se mu.
  K té literatuře - nebylo potřeba přece shánět vše, co o psounech kdo napsal. Myslím, že na těchto stránkách je informací dostatek a pokud jste před rokem na netu informace sháněli, tak jste se určitě až na tuto stránku dostali.
  Jinak pokud chcete kontaktovat chovatele (jediný velkochovatel psounů, o kterém vím, je p. Šimon), tak good luck :)
  Samozřejmě, že pokud uznáte, že na to fakt nemáte, tak než nechat psouna zavřeného v kleci, tak je lepší ho dát někomu, kdo má zkušenost se "zlými" psouny zlušenost.
  24.9.2013 17:25Michal
  Co se týká těch útoků tak ty nás provázejí celou dobu co ho máme, ale vždy to mělo příčinu třeba v tom, že jsem ho blbě chytnul za prdel nebo když jsem zkoušel kšíry to bylo divadlo hrozný z něhož jsme si s mojí přítelkyní odnesli rozkousané ruce :-D také když byl první den doma sám tak nás potom preventivně kousnul, ale vše mělo nějaké opodstatnění!!! Jinak já pracuji doma, ale psounka mám v jiné místnosti (je tu moc kabelů) takže při každé volné chvilce jsem byl u něj a hrál si s ním. Problém začal zhruba před týdnem. Byl jsem s přítelkyní na dovče a týden se nám o něj staral táta. Vše bylo v pohodě. Krmil ho občas ho pustil, ale nebylo to na co byl zvyklí od nás. Po návratu domu probíhalo vítání, štěkal na nás prostě pohoda asi po hodině mazlení jsem ho měl zakousnutýho v ruce a jel jak šicí stroj :-) Dostal jsem ho přes šmakýsku do klece a tam začlo divadlo!!! Málem to celý rozmlátil jenom co jsem se na metr přiblížil totál terror!!! Visel na kleci kousal do ní a pískal jak jsem ho nikdy neslyšel!!! Nechal jsem ho být a za hodinu pohoda muchlovačka ani náznak ničeho!!! Ráno opět pohoda donesl jsem mu z venku pampelišky dal do klece a terror hned!!! Vůbec mu nevěřím!!! Hlavně na něm vidím , že je smutný :-(( vůbec už si nehraje prostě z toho života nemá u nás asi radost a to mi dává nejvíc!!! Ty znaky před útokem co píšete už mám zmáknuty ale fakt nevím co :-/ zda je před říjí nebo je na nás naštvanej, že tu byl týden v uvozovkách sám!!! K tomu ručníku nemyslíte , že v roku a 4 měsících neni pozdě??? Informací bylo asi dost, ale jak tady všichni píšou?! Kdo nezkusí neuvěří!!! Každopádně děkuji za rady a pomoc. Jsem z toho nešťastný mám ke zvířatům silné citové pouto a Níjouše miluju, ale tohle je na mě moc a na mojí přítelkyni extra moc!!!
  24.9.2013 19:50Lucies
  No ono to může být tím, že jste fakt byli pryč a on byl naštvaný a teď se vzteká. Stejně tak je právě období, kdy u samců nastupuje říje. Zkuste se podívat v archivu diskuze, co tady Monika popisovala dva roky zpátky touto dobou. Jak jsem psala, vím i o případech, kdy neměl psoun samičku a stejně byl agresivní. Pokud je to říje, tak máte možnost to do jara nějak vydržet a pak se vám vrátí mazel. první říje prý bývá nejhorší. A ideálně po tu dobu ať se o něj stará spíš přítelkyně. Já nejsem zastáncem kastrace, ale pokud by si měl psoun během říje v kleci ubližzovat, tak je to podle mě rozumnější. Ale během říje vám psouna rozumný vet stejně kastrovat nebude. Rozdíl mezi říjí a běžným vztekáním vám líp vylíčí třeba Monika :) Na převýchovu není určitě pozdě, jen to dýl trvá. Já jsem si kdysi vzala čtyřletou psounku, která za sebou měla v té době ne moc veselý život. Sice to nebylo nikdy úplně ono, protože byla hlavně parťák prou druhou psounku, ale v rámci možností jsme se sžily.
  Zkuste vypozorovat, jestli je agresivní spíš na vás (jako na konkurenčního samce), nebo jestli se spíš vzteká kvůli tomu, že není po jeho. Hlavně týden je krátká doba na házení flinty do žita. Už musím končit, Vendy vyžaduje pozornost tím, že mě kouše do nosu. Asi má hlad :)
  25.9.2013 08:05monika
  Zdravím všechny,
  U nás už jsme zase vykopali válečnou sekyru, s Oskarem jsem to zakřikla, ale už je to zase agesivní psoun.
  V pondělí se mi vůbec nepodařilo vysvobodit Boženku z jeho klece. Po dvou dnech teroru u něj už měla strach i jen vykouknout z domečku, bije jí taky. Včera jsem se obrnila, pořádně oblíkla, ve chvilce nepozornosti, kdy se Oskar cpal, jsem ji drapla a vytáhla...podařilo se mi to teda až několikátý pokus, ale je venku...zabydlela jsem jí v menší kleci. večer po novém bytě běhala jak motorová, pořádně jsem ji zkontrolovala, kousance naštěstí nemá....
  No ale Oskar je prostě megazlý psoun. Musim teda říct, že když otevřu klec, není to jako předloni, kdy rovnou vylítnul ven a začal mě trhat...terorizuje dost, ale na stupnici od 1 do 10 to není desítka, ale jen tak 8. Nějaký náznak respektu z jeho strany tam je, když už je klec otevřená, napřed se otočí zadkem a útočí až když mu tam ruce strkam, tuhle fázi předloni přeskočil a útočil rovnou.
  Ale já bych ho už pryč nedala. Doufám, že se trošku uklidní, když jsme mu sebrali Boženku, i když teda zatím to nevypadá. Normálně vyspává i do devíti, ale dnes tam kolem mě jančil už v půl sedmý, když jsem vstávala...ale věřím, že po týdnu bez Boženky se trošku srovná, i když kámoši budeme určitě zase až někdy v únoru...
  25.9.2013 09:56Michal
  Zdravím
  Bohužel náš je to první psoun a nedokážu posoudit zda je to říje nebo je jenom naštvanej , že jsme ho tu týden nechali s tátou!!! Je takový letargický :-( a já nevím jak mu pomoct!!! Níjouš je naučenej chrápat cca do půl 10 zalehává opět nějak kolem 2 hodiny odpo a pak vstává kolem 5-6 a vždycky jsme si pak hráli!!! Teď je pořád zalezlej , když mu otevřu okamžitě mi skočí do náruče a nechá se drbat a klidně mi usne v náručí. Vůbec si nehraje, neběhá. Když ho nechám puštěného v pokoji jenom sedí na místě a čumí. Když za ním dojdu hned mi skáče do náručí a zavrtá se. Když ho dám zpátky do klece tak okamžitě útočí, píská a rve klec na kusy!!! Myslím , že kdyby to byla říje tak podle toho co čtu by to musel dělat pořád??? Chtěl jsem jet za vet zda není nemocný, ale žere i pije a když ho hladím tak ho nic nebolí i zoubky má v pohodě tedy akorát není úplně hubeňour!!! Myslím si , že tu není šťastný!!! Chybí mu tady volnost. Má svůj pokoj kde má prolejzky a může lítat, ale prostě 5-6h denně s ním nemůžeme být. Odhadoval bych to , že se mu denně věnujeme tak 2-4h podle práce. Třeba Níjouš potřebuje víc já fakt nevím. Drtím mě když vidím, že je smutnej!!!
  25.9.2013 11:24Lucies
  Michale, pokud se mazlí i s Vámi, jako s chlapem a řve, když musí do klece, tak to nebudou projevy říje. Jen chce mít společnost. Já mám u své psounky zkušenost takovou, že když jsem přes den v práci, tak chce spát v noci v posteli, protože chce prostě být se mnou. A když jsem doma celý den, tak spí klidně v kleci. Takže bych to viděla spíš jen na to vztekání, ne na agresi z říje :) Tím jsme si prošli asi skoro všichni :) Je v tom období budování si pozice ve smečce, tak zkouší, co si může dovolit. No a za ten týden s tátou je samozřejmě taky trochu naštvaný :D Já jsem musela skoro na dva týdny do nemocnice a když jsem se vrátila, tak se se mnou dva dny moje psounka nebavila, protože byla uražená. A to, že nechce běhat, může souviset i s počasím. Pokud má chuť k jídlu a nehubne (je dobré ho třeba jednou týdně zvážit, okem to nemusíte nějakou dobu poznat), tak pak bych k veterináři asi nechodila. Oni mívají podzim-zima období, kdy se jim nějak moc nic nechce. Zkuste ho brát třeba večer k televizi - dejte mu třeba nějakou deku nebo peřeinu vedle sebe a drbejte ho v ní. Když se zadaří, tak tam usne, ale bude spokojený, že je s vámi :)
  25.9.2013 15:48OL
  michale,a co ty kabely důkladně obalit husím krkem.u nás je obalena lednice,sporák no všechno.a psouni si u nás celý život rejdí kde chtějí.je důležité aby dělal všechno jako lidi.třeba když si chystám hromádky na praní tak mi laura pomáhá,bere se z linky hrnec,olina vleze do skřínky prozkoumat co to tam je,za odměnu tam nechá boba,můj si balí tašku do práce, vlezou ji prozkoumat,jednou tak málem odnesl olinku,ta ráda spí na možných i nemožných místech.a hlavně by jsem ho brávala do postele.hlavně když je sám.laura spí v hnízdě s olinou jen když nikdo v posteli není.věřte mi ,jak slyší že někdo přišel už letí do postele.za celý život se mi nestalo že by jsem byla v posteli dýl jak hodinu bez laury.když mne nenajde na spaní poslouží i syn.olina má posteljen na mazlení,někdy pospí ale nic moc.a když byl matýsek,ten byl taky postelový tak jsem běžně spávala z celým tím nadělením.spali tak porůznu.u nohou,ale vždy natlačeni u těla.prostě i když byli 3tak dávali přednost člověku před hnízdem.se nedivím že je naštvaný když je sám.kdo by byl rád sám.pak se mstí.-zkuste vyřešit kabely aby mohl všude hospodařit a jak bude rád!
  25.9.2013 18:54Romeo
  OL......No ,,, proto to u tebe vypadá tak ,,, jak to právě nikdo nechce,,,, aby tam vládli psouni a nemhlasi dojít ani na záchod a nebo se bála dát nohy na zem , aby se ti nezakousl do nohy,,,,
  25.9.2013 22:17Markéta
  http://play.iprima.cz/fascinujici-priroda/poustni-veverky-z-kalahari-3
  25.9.2013 23:20Ales
  Markéta...ty jsou boží..:)
  26.9.2013 10:19Markéta
  Barney: Já používám hobliny Tierwohl, každý den mu z rohu vyberu to, co je počůrané, a jednou týdně vyměním všechno a bez problémů. Pelíšek v boudičce mu nevyhazuju tak často, tam si to neznečišťuje. Co se týká koupání - vzhledem k tomu, že náš Bally občas čůrá na domečku a je pak od toho mokrej, tak mu ve vaně, když se to stane, osprchuju zadek, namydlím, zase osprchuju a vysuším ho ručníkem. Komplet celého psouna koupu jen výjimečně.
  26.9.2013 10:23Michal
  Dobrý ránko
  Všem Vám děkuji za rady :-) Včera jsem to sledoval a opravdu asi pracuje na postavení ve smečce :-D když na mě začal vyjíždět bafnul jsem ho do ručníku a držel než se uklidní a hle během pár vteřin klídek :-D zkusil to ještě asi 2x ale už opravdu málo. Jsem zvědav jak to půjde dneska!! Jinak budu dneska překopávat byt, aby mohl běhat všude a nebyl zavřenej jenom v jedné místnosti. Bohužel s tím taháním do postele a lezením do skříní to asi nepůjde pce nevím zda máme eXtra stříkala, ale to jeho značkování je opravdu moc. Musel jsem dát na vše igelit jinak by všechno strašně smrdělo :-D nejsem žádná slečinka, ale spát v prochcané posteli nejde notabene vím na 100% , že moje paní by tam se mnou nespala určitě a to po pravdě nechci!!! Takže když to shrnu byl nasranej , že jsem byli týden pryč a hledá si místo ve skupině. Jenom doufám , že to všechno bude v tomhle směru ok a pán nám třeba od příštího týdne přejde do říje :-DDD ps. moc dík Luci a Monče :-)
  26.9.2013 12:24monika
  Správně Michale, prostě ho zpacifikovat, nenechat si nic líbit. Rozhodně mu neubližujte a zásadně netrestejte, ale pokud dělá, co nesmí, dejte mu to najevo.
  Co se týká stříkání, jsme na tom podobně. Náš první psoun spal v posteli celý život. Náš druhý se k posteli ani k ničemu, co saje, nesmí ani přiblížit, protože je čuně a smrdí a značkuje všude :(
  Na dlažbě to ještě přežijeme, ale v posteli ani na gauči to nensneseme, tak tam nesmí.
  Zato samička, ta je zlatá, ta se vyčůrá, kde nesmí, většinou jen z pomsty, když se na nás za něco moc zlobí :))) Držím vám palce, ať se prcek srovná a je vaším společníkem ve vzájemné radosti...a ne jako Kraken u nás, tam je to i k zlosti :)))
  27.9.2013 08:28Lucies
  Michale, to je super, mám radost :) Držím palce, ať je z něho megamazel. Pokud značkuje, tak chápu, že nesmí do postele :)
  27.9.2013 10:00Markéta
  monika, Michal: Vám psouni takhle očůrávají byt? My to naštěstí vůbec neznáme. Bally velmi velmi velmi zřídka někde utrousí bobek, jednu dobu měl tendenci chodit v obýváku čůrat do jednoho rohu, ale to jsem mu rychle a rázně vysvětlila, že fakt ne, tak dal pokoj. Ale je teda pravda, že bez dozoru nesmí do ložnice, protože tam mi v oblečení a v povlečení dělal nepěknosti..
  27.9.2013 19:04Tarsier
  Markét, jenže jak už víme, Bally není psoun, ale plyšák :D, stejně jako náš Ruprt. Obavy návratu z dovolené se opět nenaplnily a po dvoutýdenním režimu, kdy do bytu chodila mamka, krmila a tak na půl hodiny ho pouštěla, je Rupíno v absolutní pohodě. Včera po příjezdu se nás trochu bál, ale za pár hodin už spojeně pochrupoval v posteli a dneska se od nás nehne.

  Michale, držím palce, dejte mu ještě šanci!
  27.9.2013 22:35OL
  a když bude moct šmejdit po bytě,bude moc štastný a spokojený.--jsem přišla ašla si umýt ruce a laura spala v hnízdě a jak mne slyšela šla za mnou do koupelny onufkala mi nohu přesně říkala¨¨ahoj,já jsem tady¨¨.i když jsou v posteli onufkávají mne,jako že mne mají rádi.
  28.9.2013 17:45Markéta
  Tarsier: No, když si tady pročítám ty příspěvky o psounech v říji, tak jsem vážně za našeho plyšáka neskutečně vděčná :-) Ale zlobit umí taky, to je zase fakt - převracení odpadkového koše máme například na denním pořádku :-)
  30.9.2013 11:31monika
  Markét, Oskar je pořádné čuně, má všechny neřesti, jaké zvíře v bytě může mít.
  A tu říji bych nepřála nikomu. Nedivím se, že má tu odontomu, kdyby jste viděli, co těmi zuby dělá o klec, když mě chce sežrat :-( Je to můj poslední samec psoun v bytě. Tohle už nikdy....
  - - - - -
  PS ale jinak ho samozřjemě máme rádi...:-)
  30.9.2013 15:52Markéta
  Moni, máš můj obdiv...