od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2014
 • Zobrazuji 11 zaznamu.
 • 2.10.2014 20:52monika
  Zdravím všechny, delší dobu jsem nic o našich myšíkách nenapsala, ale někteří z vás už ví. Srpen a září jsme měli poněkud hektický. Jednak jsme se v srpnu stěhovali. Jednak jsme měli zdravotní problémy s Oskarem. PO té, co mě na konci července hryznul, byl ještě pár dní protivný, myslela jsem, že je to říjí. Ale 15.8. se mu udělala na krku boule asi jako hroznové víno. 16.8. jsme jeli k vetovi. Bohužel p. Pokorný byl v zahraničí, tak jsme museli na jeho doporučení jinam. Naordinovali nám antibiotika a mysleli jsme, že to je zánět. Když se kolem 25.8. vrátil p. Pokorný, odebrali jsme z boule vzorky. Ale hned od pohledu se mu nezdálo, že by to byl zánět a spíš to odhadoval na zduřelou uzlinu, nebo nádor. V laborce potvrdili nádor se známkami zhoubnosti. Takže jsme se museli rozhodnout - nechat dožít, nebo řezat (s možnostmi mnohých komplikací).
  Nakonec jsem si řekla, že je to Kraken, navíc Nazgul si prošel kdysi něčím podobným a řikal, že to jeho psoun dobře zvládal. POkorný mi zase řikal, že se psouni dobře hojí, takže jsem si řekla, že snad tu operaci a následnou péči zvládneme. Ale měla jsem teda hrozný strach, jak to Oskar bude zvládat, jak budu pěčovat o tu ránu atd...
  8.9. to Oskarovi veterinář vyříznul. Výsledky z laborky jsme dostali až 17.9. Nebyly uplně povzbudivé, když mi je Lucka přeložila, v podstatě potvrdila, že to zhoubné je, ale asi jsou i agresivnější druhy. Nicméně Oskarovi se daří moc dobře. Dvě hodiny po zákroku vesele poskakoval po kleci. Tento optimismus a energie ho neopouštěly ani v následujících dnech. Veterinář Pokorný je opravdu borec. Oskarovi to krásně zašili, lidi po plastikách by mu mohli závidět, jaký byl fešák. Ten nádor byl velký něco mezi hroznovým vínem a pingpongovým míčkem, takže na tak malé zvíře docela masakr, viděla jsem ho vyřízlý. Mimochodem zatímco náš psoun Oskar byl na operaci nádoru, potkali jsme se v ordinaci s jiným psounem Oskarem - ten byl zase na vytrhávání zubů kvůli odontomě, kterou náš Oskar prošel vloni v listopadu.
  Ale Oskar je fakt bezva. Od té doby, co se mu udělala boule vůbec nebyl agresivní, naopak je to hrozný miláček. Léky ze stříkačky sice moc nechtěl a v tomto ohledu nespolupracoval, ale když jsem mu všechno smíchala do krmení, tak to snědl. Baštil uplně parádně. Nemáme vyhráno a nevíme, co bude a jestli se mu něco dalšího objeví. Ale Oskar je vcelku spokojený psoun. Už 6 týdnů bydlíme v novém bytě, máme pro myši přízemní zahrádku, tak si na ní pomalu zvykají a když neprší, několikrát denně je tam pouštíme. Ale když mají na výběr, stejně jsou nejradši zalezlí v bytě, tak se to venčení míjí trošku účinkem...
  První den po přestěhování se tvářili, že se jim tam líbí. Ale asi po 3 dnech Boženka začla dělat naschvály a všude čůrat. Za poslední rok jsme se stěhovali 3 x a když počítám ještě dovolenou, tak naše myši za poslední rok už byly na šestém místě, tak už to nějak přestaly tolerovat). NO ale tohle už je snad definitivní. POmalu si začínají zvykat a daří se jim dobře. Jsem ráda, že jsme do té operace šli, protože Oskar to fakt zvládnul bezvandě. Kazila mu to jen Boženka. Preventivně jsme je oddělili, protože mu tahala za nitě. Jenže sotva zdevastovala po 8 dnech náhradní klícku a dali jsme je k sobě, první, co udělala bylo, že mu zatáhla za steh, tak chudák pískal a trošku mu to krvácelo a museli zas od sebe. Vyčítala jsem si, že jsem tomu nezabránïla, ale stalo se. Už jsme od operace 3 týdny a tři dny a rána je fakt uplmě zahojená. Akorát chlupy ještě nemáme. Ale mě se líbí i bez chlupů. Vložila jsem do alba pár našich letošních fotek z telefonu, tak se na něj můžete mrknout

  V neděli jsme je vzali na louku a tam Oskar běhal ne jako psoun, ale jako normální pejsek, ušel po pěšince bez vodítka dobrovolně snad kilometr a pak se chtěl mazlit, když měl mokré bříško, pár fotek zde, tak můžete mrknout :-)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=724
  4.10.2014 20:27Bubo
  Moni, jsem ráda, že se Oskarovi daří dobře. Fotečka, těžká pohoda na zádíčkách Boženky s Oskarem se mi líbí. Souhlasím, vet. Pokorný, je fakt borec.Čenda už má od července říji, je teď poděs,ale neustále s Bertinkou hrajou na přetlačovanou, koho mám dřív podrbat.Oskar poznal, že si mu pomohla od bolesti,tak ti to vrací svoji láskou.
  6.10.2014 06:36monika
  Tak jsem to s mazlíčkem zakřikla. Včera k nám zase přišel brutální Kraken a odnesla to moje ruka :-))
  15.10.2014 06:27monika
  Tak se zdá, že se náš Kraken zatím uklidnil. Možná na mě útočil, protože ze mě cítil psa, kterého jsem 10 dní hlídala u našich. Už jsme zase s Krakenem kámoši :-) Ale mám se na pozoru.

  Včera, když jsem ho tak drbala, mě napadla taková věc, na kterou se chci v diskuzi už hrozně dlouho zeptat: pozorujete u svých psounů při nějakých aktivitách, že by byli praváci nebo leváci? Například při jídle, nebo při nečem, co dělají pořád stejně?

  Já jsem totiž vypozorovala, že když je mazlim, tak si Oskar lehne tak v 95 % případů pokaždé stejným směrem mezi muj bok a pravou ruku a druhá levá je drbe. Téměř nikdy si mi nelehá třeba na mojí levou ruku a téměř nikdy neobrátí směr (třeba zadkem na druhou stranu). A je uplně jedno, jestli s nimi sedim v předsíni, koupelně, ložnici atd....Na různých místech si na mě lehají stejně, aniž bych je to učila nebo je tam nějak směřovala. Boženka je divoženka a zas tak si nepoleží a během hodiny většinou vystřídá drbání a zlobení mockrát a lehne si pokaždý trošku jinak. Ale Oskar má v ležení dost jasno.
  15.10.2014 07:23Bubo
  Moni, tak to je u nás asi stejné, Bertinka si lehá po mě všude hlavně, když má pocit, že se cítí dobře a spokojeně a Čendík si nevzpomenu jestli preferuje pravou nebo levou, ale myslím, že se taky natáčí často na jednu stranu hlavně při drbání jeho zadku, které zbožňuje nejvíc podrbat.
  Jen bych spíš přidala do debaty další dotaz, jestli někomu, kdo má psouna v říji, se Vašim miláčkům z nosu často spouští trošku vody. Čendík při říji dost slintá, někdy vztekem i blahem, když ho drbu, ale všimla jsem si, že to má dost pod nosem mokrý, jak se mu z nosu spustí trošku vody. Nemocný v tomto ohledu si myslím, že není, protože tenhle jev má jen v období říje.
  15.10.2014 19:58monika
  Oskar taky slintá, když v říji běsní, ale přiznám se, že nos si nevybavuju
  15.10.2014 23:47Nazgul
  Moji psouni vždycky slintají, když je jim fakt vedro.
  16.10.2014 07:47Bubo
  Hm, hm, Čenda většinou slintá nejvíc blahem, dost si zvykl skočit na klec za všechny tlapy, roztažený jak netopýr, přes klec mu pak musím drbat zadek, když to neudělám, ten se může zbláznit a jak ho drbu, tak mele těma svýma zoubkama a blahem slintá až si poslintá celé bříško a do toho ten jeho věčně počůraný zadek, ale on chudák za to čůrání nemůže, když má ty zakrnělé a nemocné ledviny. Takže pak vypadá, jak po urputném boji s nějvětší příšerou v okolí. Ale škoda, že si nikdo z Vás nevšiml,jestli se při říji spouští psounům voda z nosu...no asi až půjdem zase k vet., tak se zkusím zeptat, jestli to může být přiznak nějaký nemoci, rýma to podle mě není,ale jistá jestli to je normální, to taky říct nemůžu
  26.10.2014 14:09monika
  28.10. v 16:55 bude na Primě zoom pořad - Psouni, mluvící zvířata (49 min)
  Repríza pak bude ještě 1.11. 01:05, nebo ještě 3.11. 13:05.
  Mě to včera uteklo, tak kdo taky neviděl, koukejte koukat na opakování :-))
  26.10.2014 15:51Terezka66
  jee a nebude to třeba i v archivu na primaplay.cz ? tam bývají pořady i z prima zoom
  28.10.2014 18:47Terezka66
  Tak na prima play sem to nestihla a co hůř, nestihla jsem to ani v televizi. Ale !! Našla jsem tento dokument na stránkách uložto takže pro vás, co jste nestihli a nevyhovují vám časy repríz, sem přikládám odkaz na stažení :-)

  http://uloz.to/xZWnieKp/psouni-mluvici-zvirata-avi