od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2014
 • Zobrazuji 46 zaznamu.
 • 3.3.2014 12:16Bubo
  ...tak pořád stále přemýšlí, jestli nekastrovat toho mého samce Fištu, sice jsem tu četla plno názorů proti, tak zatím hlavou o mříže nemlátí, ale už se zvýšila agresivita, cvaká zubama až má slinty pořád u pusinky, naježenej ocas, skáče po klecy, jak nás chce sežrat, jak říkala Monča, ale nejhorší jsou ty útoky, rukavice nerukavice, všude už jsem dobře pokousaná a zalátovaná, si někdy říkám, že by to snad bylo pomalu na šití, se zakousne a nechce se pustit,naposledy mi vykousl kus kůže a do masa ajak jde do hlobky, už to máme doma,jak hotový jatka, někdy se tak leknu, že už je ohozená celá zeď od krve,takovej mrňous, ale jak si vyskočí i metr, aby mohl kousnout, ale podle zbarvení, by měl být ještě mladej, ještě nemá tu klasickou hnědou barvu a nevíte kolik stojí taková kastrace psounka...no i Bertinka je z toho paf, vůbec se jí nelíbí,jak je Fišta v ráži a nemá svůj klid, začíná být z toho taky nevrhlá a to říji zatím nemá
  - - - - -
  fuj u slova klec jsem vrzla hrubku, myslela jsem po kleci,
  3.3.2014 14:54RadkaS
  U nas je take rije :-)pritele nema rad ..me aspon nechava na pokoji tak ho muzu aspon pustit.Dneska mu cvaklo v hlave a zacal utocit i na me .musela jsem ho zavrit ...My jsme je rozdelili .Sunka je s Mimi v jine kleci a Ciky je s Dorkou.Dorce bude ted rok tak na ni to nezkousi :-) ...Ale Sunka z nej byla hrozne nervozni ...ted je bez nej a je fakt velka pohodarka :-)
  4.3.2014 07:36Bubo
  Radko,
  máš pěkný jména psounků, hlavně ta Sunka, jak říkáš asi je možná rozdělím, když je se mnou Bertinka, tak je v poho a hrozně si užívá spaní celou noc s náma v posteli nebo za trikem. Ty klece, jak máš, jsi nechala dělat někde na zakázku a kolik stojí, sice moji mají dlouhou asi 1,30m, ale je to obyč. a Piškot už zdemoloval všechny jistící pojistky,takže se děsím, aby někdy se mu nepodařilo zdrhnout i přes opatření a on už začíná taky víc růst, že už není takovej prďola. Klec otvírám opatrně naběračkou s košťátkem v ruce o zavírání nemluvě, páč okamžitě skáče připravenej hryznout..
  4.3.2014 10:28monika
  Ahoj všem,
  Včera se Oskar vyznamenal a jedním horním a jedním spodním zubem překousl kabel k televizi.
  Ještě byla v záruce, takže už není :-) No ale bez televize se dá žít....naštěstí nebyla pod proudem. To jen tak mimochodem.
  Jinak se má dobře, už mu roste krásný nový kožíšek, takže snad brzy přestane vypadat jako sup a snad už začneme chodit ven, protože doma nějak začínají myši zlobit.
  Naštěstí říje už u nás skončila.
  ----

  Bubo, já jsem věčným odpůrcem kastrace, ale po tom, co máme doma Oskara, nevím, jestli dělám dobře.
  Vet . Pokorný mi kastraci doporučoval. A o problémech, co doma máte, jsem napsala romány, u nás je to asi nejhorší a trvá to vždycky půl roku, takže běs...
  Naštěstí teď máme zase na půl roku klid...Pokorný řikal, že je lepší kastrovat mladé samce, ale jetě tak do 2, max tří let to prý má smysl.
  ----
  Mám tady jedno nevšední téma k diskuzi, myslím, že se tu ještě neprobíralo.

  Psouni a parfémy / voňavky.
  Teď nemyslím, jestli psouny voníte :-) Ale jestli nějak omezujete vonění sebe, jestli myslíte, že to psounům (případně jiným zvířatům) může vadit, škodit atd...
  Jestli se taky třeba voníte jinde, než v bytě (např. ve výtahu, před barákem), aby jim to nevadilo. Nebo jestli myslíte, že psounům (psům) ta chemie nevadí...?
  A když si je na sebe berete, jestli se snažíte být už odvonění :-), nebo jestli to neřešíte vůbec. Napadlo vás to někdy nad tím přemýšlet?
  4.3.2014 12:46Tinne
  moniko ahoj,já jsem sice vedle od morčat,ale sem chodím občas na kukandu.Tvé téma ohledně parfémů je výborné.Měla jsem morčáka,který byl vysloveně alergický(potvrzeno vetem) na různé vůně a parfémy.Začalo tím,že jsem dala do zásuvky odpařovač brise.Morčík po chvilce začal kašlat a to se zhoršovalo.Pak mu vadil i parfém a dokonce cigaretový kouř.Já sice nekouřím,ale občasné návštěvy jo.Musela jsem si dávat pozor i na různé čistící a mycí preparáty.
  4.3.2014 15:57Lucies
  Moni, hlavně, že se má Oskar čile k světu :) Co se týče parfémů apod., já jsem se doma voněla v zavřené koupelně a pouštěla jsem odvětrávání, když jsem měla zvířata.
  5.3.2014 01:15Nazgul
  Já myslím, že psouni vůně moc neřeši. Orientují se spíše zrakem a sluchem.

  Ad kastrace, u mých psounů pomohla, přestali/nezačali útočit
  5.3.2014 17:40Markéta
  Moni, k tématu parfémy - já bych teď u nás v rámci přežití spíš nejraději nastolila opačný postup - kolem psouna to pořádně pravidelně něčím vonět, ten náš myšo-pes smrdí jak prase... :-) Když zlobí (což teď zlobí fest) a zavřeme ho do klece, tak se tam začne vztekat, celou klec si (asi schválně) počůrá a to je teda síla!
  6.3.2014 11:15Ivana
  Ahoj taky něco o vůních . Co máme doma zkušenosti s morčaty tak těm vůně v okolí nevadilo a to měly boudu v kuchyni. jenom když něco hodně vonělo tak natahovaly nos. Ale jedno jim vadilo ,když jsem si namazala ruce krémem a šla je hladit nebo dala ruku k jejich čumáku tak pelášily. jinak žádná alergie. To samé je asi u psounů. nějak zvlášť to neřeší . Viki jen vadí když ji dám ruce od krému přímo k čumáku to se jí nelíbí. Ale za chvilku to je dobrý. No a taky se těším na teplo abychom mohly zase ven .Už jednou bylo krásně a docela teplo tak jsem šla s Viki na sluníčko. Půl hodinky nasávala vzduch ale pak spala zase jako dudek. Tento týden pomalu méně spí a dýl dělaá lumpárny.
  7.3.2014 09:54Lucies
  No ono v různých deodorantech je taky spousta věcí, které nejsou zrovna zdraví prospěšné. Takže i kdyby to jakémukoliv zvířeti nevadilo pocitově, tak bych o to zbytečně dýchat nenechala...
  9.3.2014 16:00OL
  nýlkovi zas vadí randál.včera sem poslouchala pěkně nahlas fun one station,přišel na postel,pořád natahoval uši,strážil,běhal zděšeně po posteli,teda on normálně skáče.přes postel udělal skoky přesně jako zajíc.to žádný můj psoun nikdy neuměl.dvě vteřiny se nechal poškrabkat a zdrhl radějc do klidu.těm dvěma je nějaký randál ukradený.spí jak polena.já mu beztak nerozumím.spává sám v komoře v bedničce.sem mu ji sebrala at spí v kleci a hledal ji tak sem mu ji tam vrátila.ted hospodaří všichni tři tak různě po bytě a hezky si hráli.se honili,nufali,mají moc hezké odpoledne.
  11.3.2014 09:37Denisa
  Ahoj všichni, pročetla jsem celé tyto stránky a odhalila případ, který teď doma nastal a dost nás šokoval. Máme 3 letého psouníka Montyho, který byl vždycky přítulný a mazlivý - spal v posteli, přátelil se se psy apod. Včera ale asi nastal zlom a stalo se z něho brutální zvíře, které nás chce za každou cenu sežrat a i na psa píská a cvaká zubama. Pravděpodobně má říji ale nikdy předtím to nedělal a navíc má strašně vykulené oči. Nesetkal jste se s tím někdo (myšleny ty oči)? Jsme na dnes objednáni k MVDr.Rampichovi tak uvidíme, co nám řekne.
  12.3.2014 07:19monika
  Deniso, váš psoun má říji a s tím pan Rampich nic nezmůže...A vytřeštěné oči mívá v říji můj Oskar taky...Ne teda, že by mu lezly z důlku, to ne, ale má takovej upřenej a tvrdej pohled a tváří se nebezpečně (je to poznat i na některých mých fotkách). Když pročteš moje příspěvky z každé zimy (počínaje myslím listopadem 2011), tak zjistíš, jak s tím doma bojujeme.
  Pokud si z Plzně, klidně se mi ozvi, můžeme se někdy sejít a můžu na něj mrknout...Pokud máte říji, vet asi nepomůže...
  Jinak osobně pana Rampicha znám, ale spíš bych asi jako veta doporučovala pana Pokorného.
  13.3.2014 13:30Daria
  Ahoj všem psouňarům :) Mám dotaz - je v Praze či okolí nějaký jiný odborník vet na psouny /kromě Chylíkové z Animal Clinic Bílá hora? Momentálně se u ní léčí můj psoun a ráda bych i názor jiného vet se specializací na psouny, viz níže uvedené příspěvky - nějak mě to přesvědčilo, že asi není vhodné zůstat u jednoho vet. :(
  13.3.2014 14:06Denisa
  Moniko děkuji, to že Monty má říji jsem zjistila z různých článků z internetu, jen mi překvapilo to, že to nebylo na podzim, jako u většiny psounů, ale na jaře. Chtěla bych Vás požádat o kontakt na doktora Pokorného, popř.kde ordinuje? Díky moc
  13.3.2014 14:40monika
  Ahoj Deniso, viz veterinární péče na těchto stránkách, je tam vše, co potřebuješ, ordinuje v Plzenci a je moc fajn. Dej vědět, jak jste dopadli s těma očima. Zatím ahoj, M.
  13.3.2014 14:53žanetka
  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s tím že v noci když psoun spí divně tak jakoby dýchá(spíš štěká) ale když se na něj jdu podívat vypadá spokojeně.
  Díky Žaneta
  14.3.2014 06:45john
  Ahoj Žaneto, řekl bych, že pokud to není nějaký extrém, tak se mu asi něco zdá, já dokonce u nás poznam, jestli to je hezkej, nebo ošklivej sen :D
  - - - - -
  Moniko, tak já jsem včera přišel dom, pustil, žanetu, první co bylo, že jí vynadal godric, že byla venku bez něj, následně běžel ke mně a vynadal mi, že jsem šahal na jiný psouny, dal jsem k němu ruku a hrozně dlouho čuchal a pouštěl při tom ty jeho smrady :D
  14.3.2014 12:28monika
  Johne :-) mě naštěstí žádnej psoun nenadával, akorát jim to asi nestačilo a rumplovali i tak...
  14.3.2014 12:34RadkaS
  A já si vyprala kalhoty :)
  14.3.2014 16:31OL
  umí nadávat,vypadá to jako slepičí kvokání.nýlek není hýkací,hýká málo a když už tak ten můj říkal že hýká jako rezivý hrnec.-----------lucy,ta houba je super,z ničeho nic lauře začali růst na těch lysinách na obličeji nové chlupy,dlouho tam měla vyrašené jen chmýří,ch. v tom viděla nové chlupy,já teda rozhodně ne,dlouho se nic nedělo a zničehonic chlupy.měli jsme měsíc přestávku,ted znovu preventivně mám aplikovat 3x,preventivně aplikuji i na nylka.
  14.3.2014 19:56Lucies
  OL, to je dobře :) Slyším na ni tu houbu jen dobré ohlasy.
  17.3.2014 00:23Nazgul
  Daria: MVDr. Lietavcová na Hůrce
  20.3.2014 16:57Degu
  Je psoun vhodný k dětem?
  20.3.2014 19:02CHS podkova
  Podle mě rozhodně ne. Pokud chcete detěm pořídit zvíře je tu tolik různých druhů, tak proč zrovna psouna? Lidé si je pořizují jen proto že jsou zajímaví, a potom je už nechtějí. Vždy mi lidé píšou, že si ho jejich dítě moc přeje, a nakonec z nich vyleze, že mají doma hotovou zoo a jenom už neví čím by byli zajímaví. Pokud dítě celý život touží po psounovi tak dejme tomu že tak od 15ti let by to mohl zvládnout, ale pokud už toho mají spoustu, jenom neví co by ještě chtěli a dostanou se k němů jednou za týden, tak ROZHODNĚ ne.
  21.3.2014 09:41OL
  kdysi sem chodil ´´chovatel´´pořídil si psounka sidouška,prý ho pouštěl 2hodky denně,mně toho psounka bylo tak líto.a vůbec se mi to nelíbilo,taky sem napsala že si ho pořídili jako dekoraci,pěkně sem to schytala....jako kecy....ještě si myslel jak se má psounek u něj dobře.taky sem chodil jen dva měsíce.myslím že ten psounek nedobře skončil.nýlek je samotář,ale vždycky jak posnídá,přijde po člověkovi pohopkat,podrbat se.vůbec si nedovedu představit,jak býval u michala přes víkendy sám.taky bbyl pořízený jako dekorace.přece si nemůžu pořídit zvíře a nemít na něj celý víkend čas.
  21.3.2014 16:06CHS podkova
  Nemám co dodat
  22.3.2014 14:53OL
  já nějak nemůžu strávit že nýlek nechce spat v posteli.nanejvýš tam strávil 10 minut.sebou si přinesl zelenou misku,v ní má deku,ty dvě si ji oblíbily chodí tam pospat,ne do budky!ale do jeho misky,on je přijde skontrolovat ale neusne tam.má svoji dřevěnou bedničku.aby nemusel slézat jsme mu dali vedle krabici od piškotů,krabice mu funguje jako toaleta.jen mne trochu mrzí že není hýkací.
  22.3.2014 18:02ivana
  Ahoj všem tak vám napíšu zážitek z výlletu. ve čtvrtek a pátek jsme byla venku s Viki tak se chvíli klepala a knučela ,moc se jí venku nelíbí. Tedy jen chvilku než se okouká a pak se vyhřívala na sluníčku. našla si ten nejvyšší drn a čuměla. taky máme v olkolí velké klády tak tam po nich leze. no ale největší sranda blyla v pátek. Jely jsme na chalupu zkontrolovat jak to po zimě vypadá a samozřejmě taky na stromky. tu chvíli jsme ji zavřely do domku a většinou zsleze pod skříň. Po návratu jsme ji nemohly najít tak hledáme.To jsme ještě neviděly. zalezlla do koupelny kde jsou dvířka do komína. ty shodila a jak to bylo samé saze ta z ní byl kominík. hned šla pod vodu. čau
  22.3.2014 18:15Bubo
  Ivčo, Bertina mi to samé udělala, když se dostala na půdu mezi podlahové trámy, kde byla škvára, musela jsem použít šampon pro hlodavce a i tak jsme měly, co dělat dostat to dolů.
  Hm, jinak u nás depka, Piškot /Fišta/ má stále říji, dát u žrádlo nebo vyčistit klec je nadlidský výkon, takže rychlý chmat za ocas a přendat do jiné klece, jde hodně po oblečení v pelíšku mu vyřazené tepláky nevadí, ale co mám na sobě hned skočí po rukávu,tuhle se mi nechtěně dotkl župan o klec a potvora nepustil, ale co stále dělá, že skočí na stěnu klece, chytne se všema tlapama a chce drbat zadek, i když přitom cvaká zubama a má naježenej ocas a hýká teda o sto šest, jak na sebe chce upozornit...
  Bertina už je v jiné kleci, jak jste mi tady radili, takže ta je v poho...., ale Fištu né a né ta říje pustit a kulky má teda pořád giga a je nestále počůranej, jak je vzteklej
  22.3.2014 19:48Markéta
  Napadá vás něco, co bych mohla Ballískovi dávat, aby přibral na váze? Ačkoliv hezky baští, je čilý a evidentně je mu dobře, je pořád velmi hubený (má necelých 900 gramů). Dávám mu ovesné vločky a slunečnicová semínka, občas tvrdou housku, ale zase mu nechci přivodit zažívací potíže.. Vím, že občas píšete, že dáváte pasty Gimpet, měla bych mu nějakou pořídit? Pomohlo by to na přibrání na váze?
  23.3.2014 12:50RadkaS
  Zkus trochu vojtesky .Taky ji ted Cikymu davam .vazi ted 850g ....A nebo jedna amer.doktorka radi dat cervika ;)
  - - - - -
  Dospělí psouni vážící méně jak 900g by měli dostávat půl čajové lžičky (8-10ks) sušených moučných červů týdně,
  23.3.2014 15:08Kawari
  Moc se omlouvám jestli Vás obtěžuji, ale mohla bych se pozeptat, máte nějaké bližší informace ohledně Sysla Richardsona? Protože mě Syslíci opravdu zaujali a dva jsme měli i doma tak jsem si vybrala seminární práci na téma Sysel Richardson. Hledám rozdíly mezi syslem obecným,richardsonem a třeba perličkovým a rozdíly s psounem . Chtěla bych Vás požádat, zda nemáte nějaké videa ohledně krmení moučnými červy, syslení, zvukové projevy , námluvy při rozmnožování apod. byla bych velice ráda za jakékoliv vizuální soubory. Chtěla bych se zeptat i na něco ohledně chovu. Jestli si samičky navzájem vadí (nesmí být v jedné kleci) nebo samečci. Jestli se dokáží naučit nějaké zvláštní kousky a zda je možné je něčemu přiučit (chození po bytě apod.) Zda se různí zvukové projevy když jsou v říji, něco chtějí nebo se bojí. (syčení,pískání- byla bych moc ráda za jakékoliv videa) Kolik je při porodu mláďat (jak vypadají a kdy jsou připravena je oddělit), staví si hnízda nějakého typu nebo jsou prostě kruhová, jaký stavební materiál je nejvhodnější? Popřípadě zda neznáte nějaké chovatele a výstavy či podobné věci :) .Předem mockrát děkuji za jakoukoliv informaci .
  23.3.2014 18:29OL
  z vojtěšky rozhodně nepřibere.zdá se mi,že markéta krmí těmi sllisovanými válečky=slisované seno=hnus,moji to nejí,a nikdy žádnému mému psounovi to nikdy nechutnalo.vůbec seno nějak nejí.všimla sem si nýlka,se u mne zkazil.taky přestal jíst seno.vyloženě do něj jenˇˇdrbneˇ.vážil kilo,ted rozhodně přibral.už to není vychrtlina,ale je možné že byl vychrtlý kvůli říji.ale strašně jim chutnalo,takové velké kolečko obalené bylinama,vevnitř byla hmota podobná piškotu.v petku jsem to neviděla se mi zdá že to mají jen ve zveráku hned vedle sparu ve štěrboholích.ale velice se mi zvětšila olina.minule chylíková nad ní obrátila oči v sloup.nemůže vyskočit na postel,většinou ji musíme zvednout.ted bude teplo,budem venčit,tak zimní špeky zmizí
  23.3.2014 19:54Markéta
  RadkaS: Což o to, červíky doma mám, ale Bally na ně prdí..
  - - - - -
  OL: Žádnými slisovanými válečky nekrmím.
  23.3.2014 21:07OL
  to krmení ´´farm´´je z 90% obsahuje,jsem si ten drahý hnus ve zveráku prohlížela a tak sem si myslela"chudák balísek že tohle musí jíst".psounům patří do misky versele laga pro burunduky.
  23.3.2014 21:43RadkaS
  Ol a co to krmivo obsahuje?
  23.3.2014 22:35Markéta
  OL: Já už Ballískovi krmení od JR Farm nedávám dávno, takže ho opravdu litovat nemusíš!
  24.3.2014 17:02OL
  takové nafouklé zrní ,barevné granulky málo buráků,no samé dobrůtky.a taky jim chutná goči.vždy velice rychle zmizí.vy to tady nikdo nedáváte?je moc zdravé
  24.3.2014 18:24RadkaS
  No to nevim .jestli jsou to dobrutky ... ;) koukala jsem na slozeni ovoce.orechy...
  27.3.2014 14:20OL
  a proč by neměl psoun jíst ořechy.moji je mají moc rádi.a jedí je hodně
  27.3.2014 16:31RadkaS
  Protoze obsahuji oleje
  28.3.2014 16:36Anonym
  je vidět Ol jak psounům rozumíš , ani nevíš , že ořechy by neměli papat
  30.3.2014 12:37OL
  jedí je ve velkém množství skoro denně a neškodí jim to.ty dvě cácorky jsou u mne čtyry roky,ted mají hezkých 6let a jsou v dobré kondici.takže mně nikdo nenamluví jak ořechy škodí.psoun je veverkovitý,veverka bez ocasu a veveráci ořechy baští.a chylíková o tom ví jen říkala o burácích.i o tlouštce jsou to jen plané kecy.moji se celý den nezastaví tak tu ˇˇnevhodnouˇ´stravu vyběhají.včera sem se nechala ošulit hezkým obalem.koupila jsem krmení pro veverky¨¨squirrel-cunipic¨¨a ejhle.....70% zelených válečků.mají je v misce,lítají po bytě hladoví,snědli celou tyčinku a dokonce ani skromný nýlek je nechce.je to jakýsi španělský hnus,800g. stálo 139k. tak sem předpokládala že to bude kvalitní.složení se mi líibilo,na obalu vyfocené luxusní granulky a uvnitř toto
  31.3.2014 08:14Denisa
  Ahoj MONIKO, tak s Montym jsme nedopadli dobře, pokud chceš vědět víc o nemoci - vadě, kterou měl, napiš mi email na denisa.hohlova@seznam.cz
  31.3.2014 14:37Markéta
  Jupí, Ballísek začal konečně přibírat! Nejsem si jistá, jestli to bude tím, že jsem do něj cpala kaloričtější stravu, spíš si myslím, že mu prostě skončilo období říje :-)