od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2014
 • Zobrazuji 22 zaznamu.
 • 1.5.2014 17:14OL
  jsme byli,letos prve venčit.sem měla docela strach,nýlek ještě venku nebyl.jsme nasadili kšíry v pohodě,vůbec mu nevadili,narozdíl od laury,to ylo ještě předloni to bylo z velkým cirkusem,ted už je nenosí ty dvě jsou už staří harcovníci.no zbytečná obava,nýlek chodil s kšírama přímo ukázkově.pak už sám,naštěstí respektuje základnu.zničili nám noru co si loni vykopali.kdosi nám ji zasypal.prve měli rozlítáno,jsme měli co dělat,jsme byli ze synem,jeden by je rozhodně nezvládl,a pak zas začali kopat.chvíli laura pak olina.nýlek na norování není.teda jim pomohl ale jen chvilku.jsme přijeli všichni zmlácení,já i psouni.psouni si prve odpočinuli a ted šli večeřet.z nýlka se vyklubal moc správný psoun.
  4.5.2014 15:58Lucies
  OL, opět se projevilo, že chyba nebyla v psounovi, ale v předchozím majiteli...
  6.5.2014 20:52OL
  v každém případě rozvrátil náš stereotypní život.nejen nám ale i těm dvěma.jednoduše s ním není chvíli klid.ty moje si pohlodají ale rádi se povalují a pospávají,ale on si za celý den neschrupne!pořád něco dělá.no a ještě zajímavá a neuvěřitelná věc.ten můj je doma jen o víkendu.no a nýlek na něj přes týden zapomene a v sobotu na něj chřestí a cvaká,ale neÚtočí.a ten můj na něj mluví no a nýlek si během soboty vzpomene že ho zná a zbytek víkendu je klid.toto se každý víkend opakuje.ještě má jeden velice nepříjemný zvYk.chce si pořád hrát.člověk jde,a on chytá nohu.když ji chytí se zakousne,teda pořádně poštípá.on to bere jako hru,vůbec to nemyslí zle,pro něho je sranda jak nás honí a to stejné dělá i těm dvěma.je štípá a oni musí zdrhat.člověk ho hladí a on veme prst a pořádně kousne.vůbec nemá cit.tento jeho zvyk je velice nepříjemný,ale on to bere jako hru.si tak spím a skočil mi na obličej.jako z legrace.jako tygr.sem se pořádně lekla.jednoduše přišel,nechtěl být sám,ty dvě samozřejmě v pelechu.vyloženě mi říkal"pojd si hrát".už taky se chodí nechat škrabkat a v posteli krátký čas pobude.
  9.5.2014 15:49monika
  Zdravíme všechny.

  Ve středu jsme byli s Oskarem na RTG. Bohužel odontoma se zhoršila a už není možné zuby vytrhnout.
  Do roka začne prý špatně dýchat, možná dřív. Kromě toho mu od listopadové návštěvy uhnila poslední stolička, takže prakticky už nemá žádné zuby, kromě dvou křivých hlodáků (jeden spodní, jeden horní).
  Ve čtyřech letech je to dost žalostný stav.
  Probrečela jsem ve středu celý večer, ale musíme tomu nějak čelit a Oskarovi se pokusíme udělat co nejlepší zbytek života. Vím, co nás čeká, protože Ferda měl totéž a trápil se s tím dva roky.
  Venčíme, mazlíme, drbeme...
  Více zdravíčka vám všem ostatním psouníkům i páníkům a pokud možno pohodový víkend.
  M.
  10.5.2014 17:40Nazgul
  To je hustý :(
  13.5.2014 16:53OL
  v pátek nýlek snědl papír od mufinu,včera mu bylo zle,vůbec nejedl sem volala chylíkové akorát končila tak mne poslala na pohotovost do libuše.d.hlavatá mu prošahala bbřicho,prý nic neobvyklého necítí.dala mu injekce na žaludek a vitamín.dnes hned ráno sme mazali na b.horu.ch. sem vzala jak si přála Ůčet z libuše aby věděla co dostal,to komentovala ''pane bože ona mu nic nedala".nýlek měl nemocné břicho,dostal 3pichance,nějaké zázračné před chvílí slezl z jeho oblíbené bedničky a zobl si salátu a trochu dýnového semínka.hlavně začal chodit.ještě sme vyfasovali lekvar.toto,kdyby se mu něco stalo by jsem si neodpustila.sem v pelechu,tak jak to dělám nejraděj,sežrala mufina otočila se a spokojeně sem podřimovala a už sem viděla jak nýlek dojídá ten papír.ještě mu není dobře ale na umření to nevypadá.ještě že mám tak šikovnou doktorku.-----------moniko,jestli nemá oskar potíže z té ¨¨zdravé stravy¨¨moji jedí celý život samé tuky a mají zoubky v perfektním stavu.ted sme jim z moravy přivezli 2kila slunečnic.ječtě sme vybrali tu největší aby nemuseli pracně louskat.se mi to zdálo moc a ten můj to komentoval´´nezapomen,jsou tři!´´
  13.5.2014 17:48Tabi
  monika
  po dlouhé době jsem přišla mrknout a takové špatné zprávy :(
  myslím na vás, ať jsou společné chvilky co nejpříjemnější a pokud to půjde, co nejdelší, držte se ***
  14.5.2014 09:02RadkaS
  Ol ...hlavne ze slunecnice budou nejzdravejsi ....
  15.5.2014 10:12Simča
  Zdravím po delší odmlce... Včera jsem byli s Piškotkou u pana doktora Pokorného ve Starém Plzenci. Mohu říci, že pan doktor je velmi příjemný a myslím, že o psouncích určitě ví dost. Děkuji Monice za dobrý tip.
  Piškotce se udělala bulka na tváři pod ouškem a krom toho jí přestal růst horní zoubek. Takže byla uspaná, udělal se RTG zoubků, odebrali vzorky z bulky. V bulce není zánět, vzorek byl zaslán do laboratoře a budeme čekat, co to vlastně bude.
  RTG nedopadlo nejlépe :c( oba horní zoubky mají začínající změny. Bohužel je to odontoma a zoubky se již trhat nebudou... Prý je to u doma chovaných psounků velmi časté. Bohužel pádům na zoubky se nedá vždy zabránit a bušení hlavou o mříže také není dobré.
  Jinak byla Piškotka pochválená - jaký je to mazel :c) A hlavně, že má všechny stoličky zdravé!!! Aspoň něco.
  Máme se pokusit udělat něco s nadváhou...má 1,5kg. Na doporučení pana doktora by se psounci měli krmit pouze senem a trávou, k okusu plno větviček z ovocných stromů. Ovoce, semena, obilniny, ořechy apod. vůbec nedávat...neboť v přirozeném prostředí na toto také nenarazí a je to pro ně moc kalorické a tloustnou.
  Dosud jsme krmili senem (tomu nikdy moc nedala) a směskou Versele Laga pro činčily. Ovoce nikdy nechtěla (jen jako malá měla párkrát kousek jablka), ze zeleniny salátovou okurku a mrkev občas (cca kousek za týden), po slunečnici a lískových oříšcích se, ale mohla utlouct... takže nyní má smůlu a postupně budeme vše omezovat.

  Moniko, tak máme psounky stejně dlouho a jak vidím mají i podobný problém :c( Držím Oskarovi palce, ať ta potvora postupuje co nejpomaleji a nedělá velké potíže! Držte se!
  15.5.2014 11:39monika
  Díky všem za podporu, Simčo, koukám, že jsme na tom fakt podobně, akorát s tou váhou jste na tom asi líp, Oskar je kost a kůže a ještě vypelichaná kost a kůže (vážíme 1140).
  Piškotku za mě podrbej, pa
  15.5.2014 13:40Lucies
  Ahoj Simčo, ty bouličky se mým psounkám dělaly taky, veti mi řekli, že to nic není. Co se týče odontomy, tak to je mi líto :( Chápu, že se skoro nikomu nechce do oeprace, kterou postoupila Vendy. Ale i bez té operace se dá psounkovi prodloužit život. Důležité je mu udžovat zprůchodněné dýchací cesty co nejlíp to jde a až bude potřeba, tak mu dávat kapky proti bolesti. Držím palce, ať se všechny projevy té hnusné odontomy projeví co nejpozději. Mimochodem - Vendy taky byla narozená v r. 2010. A všechny, co mají psounky, prosím, ať nepodceňují úrazy zubů, dýchací problémy a výběr veterináře!!!
  15.5.2014 16:06OL
  lucy,po tom kecu co napsala monika,nejlepší vet. degradovala někam dole,bohužel když si toto někdo přečte nepujde tam kam má,bohužel s tímto nesmyslem nemůžu nic dělat.nebude se přece zabývat odontomou když měl ten jardův psounek zápal plic!!!rozumíš moniko.zamysli se nad tím kecem a laskavě to sprav!!!
  16.5.2014 10:40monika
  OL:
  1. jednak je tu víc adminů, který to můžou spravit
  2. jednak nikdo z lidí, kdo sem pravidelně chodí, tvoje výtky, vůči tomu, co teď ve vet. péči je, nepodpořil.

  Naopak několik lidí podpořilo to, co jsem na web dala, tím že napsali, že Chylíková odontomu léčit pravděpodobně neumí nebo nechce a že na léčbu problémů se zuby se nehodí.
  Více se k tomu nebudu vyjadřovat, ale ostatní admini mají prostor moje ,,kecy" kdykoliv změnit. Příspěvky mě osobně, prosím, nepiš, tohle je poslední, který je od tebe určen mě a na který reaguju.
  17.5.2014 11:34OL
  a jsem ty příspěvky nečetla.kde jsou?když měla dávno kulička dýchací potíže,na to přišla hned,jen mi počesku řekla že jí ty zuby zarůstají dovnitř.tehdá se to operovalo jen v německu.když léčila moje nikdy nebyla vedle.
  17.5.2014 13:58Simča
  Lucies - děkuji za podporu, zatím je to dobré... Piškotka je veselá, mazlivá a baští. Asi jí to zatím problémy nedělá a dál se uvidí.
  O tom, co jste prožívaly vy, jsem tu četla a je to síla. Obdivuji tvou odvahu.
  21.5.2014 10:22Simča
  Pan doktor Pokorný mi zaslal fotku z vyšetření zoubků. Tak pokud jste neviděli ještě pořádně otevřenou psouní tlamičku, tady jedna je :c)
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?aa
  21.5.2014 12:15Baruš
  Ahojky všem,
  mám na Vás velikánskou prosbičku... Chystám se si pořídit psounka, naprosto mě uchvátili :) Spoustu věcí už jsem si o nich přečetla, ale lepší jsou vždycky rady ze života :) PROSÍM najde se někdo, kdo by mi trošičku poradil se začátky a s tím čeho se vyvarovat a co naopak je dobře? :) Předem moc děkuju :)
  22.5.2014 08:14Tabi
  monika
  opožděně, ale přeci :), všechno nej k svátku, hlavně zdravíčko malým i velkým *
  22.5.2014 09:16monika
  Simčo, tohle je boží fotka :))) Když jsem takhle viděla Oskara, dost jsem si pak vyčítala, že jsem nebyla pohotovější a neblejskla to :))) Bude ti vadit, když se někdy časem ta fotka objeví v psouní anatomii? :))
  Taky jsem včera od pana Pokornýho dostala maila, pro změnu s rentgeny :)
  22.5.2014 10:17Simča
  Monika - fotku mi poslal pan doktor, já jsem u focení nebyla :c) Fotku klidně použij, ať poslouží dál.
  Nám také dorazily výsledky z cytologie. Vypadá to, že bulka na tvářičce je cysta a pokud se znovu objeví, tak nám pan doktor doporučuje ji chirurgicky odstranit a zaslat na histologii :c(
  22.5.2014 14:22monika
  PS Tabi děkuju za to přání, ne, že bych byla nevděčná, ale já byla tak oslněná tou boží fotkou stoliček, že mě to uplně rozhodilo :)
  26.5.2014 15:06Markam
  Hledáme pro našeho psounka kamarádku. Nemáte někdo psouní holčičku, na kterou nemáte tolik času, kolik byste chtěli? U nás by jí bylo dobře a hlavně - nebyla by sama :-). Eva - tel.č. 734353076