od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2014
 • Zobrazuji 54 zaznamu.
 • 1.7.2014 20:39Markéta
  Tak Bally dnes u vetky řádil jak tajfun, držel ho přítel a dvakrát schytal kousanec i přes rukavice.. Boulička prý s olysalýma očkama nemá nic společného, dostal mezi lopatky přípravek na parazity a uvidíme, co to udělá. Seškrab z kůže vzhledem k okolnostem nedělala, takže ještě zůstává ve hře varianta plíseň na kůži, případně reakce na čistící prostředek, kterým jsem myla klec..
  - - - - -
  Zkusili jsme ho vyfotit:
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=712
  2.7.2014 00:27Nazgul
  Podobná boule se udělala mým psounům několikrát. Pokaždé to bylo plné hnisu, bylo třeba to rozřínout, vymačkat a vydesinfikovat. Například Sára si jednou vrazila třísku do čumáku, a udělalo se jí tohle.

  José to měl jednou za uchem, příčina nezjištěna. Myslím, že i Zoro to měl, také na hlavě. Největší bouli měl José na tváři, po odstranění se udělala znova a větší, posléze se ukázalo, že jsou v ní stopy rakoviny. Byla třeba velká operace, ale nádor se vyřízl a José žil další dva roky.
  2.7.2014 10:20Markéta
  Nazgul: Díky za odpověď. No my tu bouli máme sledovat a když se bude zvětšovat, tak bude muset jít pod kudlu chlapík..
  9.7.2014 06:52monika
  Ahoj Markét,
  Tak jak?
  10.7.2014 20:32Markéta
  Ahoj Moni, tak boule se zdá, že se začíná vstřebávat, takže operaci se zřejmě vyhneme, což jsem ráda. Co se týká holých míst kolem oček, tam se mi zdá, že je to více méně stejné, čili parazit to nebyl, to by antiparazitika zabrala. Neškrabe se, stroupky už má u oček úplně zhojené, mám pocit, že to má prostě z přesrsťování. Kůže je krásně růžová, žádné stroupky ani lupy tam nejsou vidět. Akorát zase chlapík jaksi zhubl. Po zimě, kdy byl opravdu kost a kůže, jsem si ho vypiplala na nějakých 1200 gramů a teď už je zase dost hubenej. Je teda dost vybíravej v jídle. Po čem před tím šel jak šílenej (slunečnicová semínka, tvrdá kůrka od chleba), na to teď kašle.. Pár dní dokonce ani nezlobil, dosti bývá zalezlej v domečku, no ale teď právě před chvilkou převrátil odpadkový koš, takže se asi zase vrací k normálu :-)
  11.7.2014 13:02monika
  To je dobře, že je OK...vždycky když ty myši zlobí, člověk by měl být vlastně rád :-)
  Kdybys viděla, jak náš Oskar vypadal skoro půl roku, myslela bys, že ho týram.
  Oni někdy přesrsťujou fakt všelijak. Ale veterinář se nad tím ani nepozastavil a přišlo mu normální, že je Oskar tak ošklivej a komentoval to jen ,,vždyť je jaro" :-)
  Pak to najednou narostlo hrozně rychle. Teď je docela hezkej (malou pleš na krku nepočítám :)
  Ale zase nejspíš už za pár týdnů přijde říje,tak bude hezkej, ale zlej :-o
  14.7.2014 12:40Tarsier
  Moniko, třeba bude hezkej a hodnej :), přece jen už to není žádný puberťák a říje by mohla slábnout. Teda čistě teoreticky, v praxi se uvidí :). A co Oskarova odontoma? Jak je na tom? My se chystáme s Ruprtem na RTG k dr.Lietavcové, bohužel máme vážné podezření, že bude další na řadě s odontomou. Má zuby úplně nakřivo, vůbec nerostou horní a dolní proti sobě, ale jen pravý horní k levému dolnímu, další jsou šejdrem. Každý je jinak dlouhý, vypadá to hodně divně. Obávám se, že je to následek jednoho pádu, asi si dal do čelisti :(. Tak nám držte palce, bude to Ruprtova veterinární premiéra.
  - - - - -
  Tady je fotka, ale teď to vypadá mnohem hůř :(
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=713
  14.7.2014 13:34Lucies
  Tarsier, to nevypadá hezky :( Bohužel odontoma je u psounů dost častá, jen to hodně lidí neřeší, protože si myslí, že zrovna jim se to vyhne (to teď rozhodně nemyslím Tebe). Nebo - co hůř - jdou ke špatnému vetovi, který to nepozná a léčí to jako zánět průdušek apod. Držím palce, ať dopadnete dobře. Když se na to přijde včas, tak aspoň ještě půjdou vytáhnout ty horní zuby. Určitě dej vědět, jak dopadnete.
  15.7.2014 06:48monika
  Ahoj Tarsier,
  My máme dnes ,,blbé" výročí, myslím, že je to přesně rok, co jsme byli u veta a odontomu nám diagnostikoval a dnes tu čtu tohle :-( Sice jsem to před rokem dost obrečela. Obrečela jsem pakhodně i letošní jarní návštěvu veta, kdy nám řekl, že od listopadu se to podle RTG dost zhoršilo.
  Ale kromě narkóz, který Oskar zatím musel absolvovat kvůli zkracování a trhání zubu jsme ,,zatím" OK.
  Myslím, že zatím ještě dýchací potíže nemá a bolesti taky ne. Sice mu ten jeden a jeden taky rostou křivě a ne zrovna pěkně proti sobě, ale zatím to nějak zvládá aspoň jakž takž obrušovat. Doma je fakt jak lazar. Ale když ho veme ven, je radost se na něj dívat - jako když vypustíte koně, co někde běhá. Venku je fakt akční a vypadá, že se mu to fakt líbí.
  Budu držet palce, aby se vaše diagnóza nepotvrdila, bohužel je pravděpodobný, že se potvrdí.
  A pokud, tak aby šlo zoubky ještě vytrhnout a nebo aby s tím mohl alespoň dobře žít.
  Jinak nám nedávno spadla Boženka ošklivě na zuby taky :-( Psouni jsou telata, ale ona je mimořádné tele i na psouna. Bylo to dost ošklivý, bezprostředně po pádu bylo vidět, že jí to bolí.
  Ale ty zuby se jí nezačaly kývat, ani jí nevypadly. Mě přijde, že to opravdu je i genetický, protože některý psouni jsou držáci a některé stačí, aby si cvakli jen maličko a neštěstí je hned..
  15.7.2014 08:44Tarsier
  Ruprt spadnu, když hlídal na okně. Něčeho se lekl a bezhlavě skočil, kaskadér jeden bláznivej. Zuby si nevyrazil, ani se mu nekývaly, ale asi ho bolela čelist. A zhruba v té době to začlo růst nakřivo. Jestli si dobře vzpomínám, tak narozdíl od Prďáka si Ruprt vlastně zuby nikdy nevyrazil, ale měl je od malička trochu divný, vlastně takový předkus, takže si je pořád obrušoval do blbýho úhlu a několikrát si je ubrousil úplně. Škoda, že nejsou psouní rovnátka :). Jsme objednaní na pátek a já už se teď bojím víc, než kdyby měli všechny zuby vytrhat mně.
  15.7.2014 11:10monika
  naprosto chápu...kdyby došlo na trhání, Oskar trhání toho spodního zvládl fakt dobře...ven šel blbě, ale 3 dny po zákroku už hlodal. Ale u zubů zasažených odontomou je docela težký z rtg poznat, jestli to ještě vytrhnout půjde. Za sebe ale radím - máteli pochybnosti, horní zuby by měly jít ven, dokud to jde. My to zbytečně promeškali a tak už ven nepůjde a zarůstání do kosti nemůžeme zabránit.
  15.7.2014 14:48Lucies
  Taky se přidávám k Monice - čím dřív se na to přijde a čím dřív se to řeší, tím líp. Nikomu bych nepřála, aby jeho psoun musel projít tím, čím si prošla Vendy.
  15.7.2014 21:52Markéta
  Tak jsme se asi radovali předčasně.. Boule, která se nám zdála, že se vstřebává, tak je zase stejná, jako byla před tím.. No, aspoň se nezvětšuje.. A olysalá očka a strupovité bříško jsou pořád úplně stejné.. Takže jsme vyfasovali "postřik" proti plísním a zkusíme teď tuto variantu.. Snad už to zabere!
  16.7.2014 14:08Lucies
  Markét, co je to za postřik?
  18.7.2014 12:00Markéta
  Lucies: Název bohužel nevím, je to olejovitá tekutika, která se zředí s vodou a každé dva až tři dny se to nastříká.
  18.7.2014 15:11Tarsier
  Tak jsme dnes byli u Dr.Lietavcové, udělala RTG, ubrousila zuby. Odontoma to není. Ten náš kaskadér má zlomenou spodní čelist. Psouni jsou fakt zvláštní zvířata. Má to nejspíš z toho pádu z parapetu, což už je asi měsíc a normálně s tím vesele funguje, nevypadá, že by ho něco bolelo. Bohužel mu to čelistí trochu pohnulo, proto rostou zuby křivě. Nic se s tím dělat nedá, čelist sroste a Ruprt bude každý měsíc jezdit na zabroušení zubů. Ale očekávali jsme diagnózu odontoma, takže to vlastně ještě dopadlo dobře. A ještě nám paní doktorka oznámila, že máme extrémně hodného psouna :). Teď má chudák zuby obroušený na úplně kraťounko, ale vypadá, že si s jídlem poradí. A to nadšení, když jsme přijeli domů - hýkal a vítal se s domečkem :).
  18.7.2014 15:53Markéta
  Nás příští týden čeká návštěva na klinice, Bally je čím dál horší, takže komplet vyšetření a v případě potřeby operace..
  18.7.2014 22:26RadkaS
  Market a na jakou kliniku?
  18.7.2014 23:15Markéta
  RadkaS: V Novém Malíně.
  19.7.2014 21:28RadkaS
  A tam psounum rozumi?
  20.7.2014 14:58Markéta
  RadkaS: Pokud vím, tak tam s psouny zkušenosti mají, a je to v našem okolí nejlepší klinika pro malá zvířata. Před pár lety mi operovali i psa. Samozřejmě jsem s vetkou mluvila i o klinice v Brně, ale vzhledem k tomu, že jsem těhotná v osmém měsíci, tak už bych teď takovou cestu nedala.. A Bally by se v té přepravce umlátil, než bysme tam dojeli..
  20.7.2014 16:46Lucies
  Tarsier, tak to je dobrá zpráva, že to není odontoma. Na druhou stranu každý měsíc narkoza taky není nic moc. Jinak neboj, i s krátkýma zoubkama se s jídlem popere. kdyby náhodou ne, tak stačí drtit granule na menší kousky v hmoždíři. Ti psouni jsou fakt trdla.

  Markét, a nemůže jet do toho Brna s Ballym někdo jiný? Přece jen psoun chce trochu jiný přístup než ostatní zvířata. Jak moc tam přímo se psouny mají zkušenosti?
  20.7.2014 19:07Vodička
  Ta olejovitá vodička je pravděpodobně Imaverol. Je to asi nejčastěji používaný lék proti plísním snad u všech druhů zvířat.
  20.7.2014 20:46Tarsier
  Lucies, máš pravdu, ta narkóza každý měsíc je docela problém. Příště proběhne pokus, jestli by to nešlo bez narkózy. Když paní doktorka viděla, že si od nás Ruprt nechá strkat prsty do tlamy a tahat za zuby, tak řekla, že to můžeme zkusit. S jídlem problém nemá, baští úplně normálně, zuby mu zjevně nechybí :). A rostou hrozně rychle.
  20.7.2014 22:40Markéta
  Lucies: I kdyby tam s ním jel někdo jiný, tak Bally by tu cestu nedal, my jsme ho měli na veterině tady u nás a po 15 minutách v přepravce tak běsnil, že jsme mysleli, že přijde o všechny drápy.. Takže cesta kamkoliv dál a v tom jeho hrozném aktuálním stavu, to si vůbec nedokážu představit.. Myslím, že by z toho bylo víc škody než užitku, nechci ho stresovat víc, než je nutné, Nový Malín bude muset stačit..
  21.7.2014 10:32Lucies
  Tarsier, tak třeba to půjde i bez narkozy. Když jsem ošetřovala Vendy, tak jsem pak koukala, jak se naučila spolupracovat. Věřím, že to zvládnete i bez té narkozy :)

  Markét, tohle se dá vyřešit tím, že mu dáš něco na uklidnění (je to docela běžná praxe, když třeba mají psouna na veterině celej den, než mu udělají rentgen apod.). Ale vidím, že jsi asi stejně rozhodnutá. Tak držím palce, ať všechno dopadne dobře.
  21.7.2014 19:12Markéta
  Lucies: Děkuju. Ano, jsem víceméně rozhodnutá ho stresovat co nejméně, takže co zvládneme pro něj udělat tady, to zvládneme, a jinak záleží na něm, jaký bude bojovník. Pokud je to hodně špatné, stejně by mu nepomohli ani v Brně ani v Praze, a pokud to tak zlé není, tak to chlapík dokáže i s pomocí místních doktorů. Přítel měl před čtyřmi lety fenečku s rakovinou, jezdil s ní po celé republice, on i fenka z toho byli ve stresu, nechal za léčbu 17 000 Kč a stejně umřela. Obrečela to celá rodina. Tohle bychom neradi zažili znovu.. Jestli je jeho čas, tak ať odejde v klidu domova..
  22.7.2014 08:24RadkaS
  No Market s ti nesouhlasim,rozhodne mu pomuzou vic v brne nez nekde,kde psounum nerozumi! Ale je to tvuj psounek a tvoje rozhodnuti
  22.7.2014 10:21Lucies
  Jedna věc je, co zvládne sám ustát a druhá věc je, když bude zvolená nevhodná léčba na základě špatné diagnozy , která mu může jen ublížit. Nejeden psoun už umřel po podání špatných medikamentů.
  22.7.2014 10:55monika
  Lucko, mám stejné obavy jako ty. Lucko, co se týká Markét: je to sice blbý, ale když je v 8 měsíci, + doma mají malýho, tak se asi cestuje se psounem špatně, zvlášť, když je člověk odkázán na několik jiných lidí, navíc jestli psoun ještě vyvádí. Ale já bych teda v takovém akutním případě několik dní nečekala a radši bych někoho přinutila, aby mi nějak pomohl.
  Když už to ale nejde jinak, přinejmenším bych za sebe aspoň doporučila, kdyby veterinář, kterýho tu vlastně v souvislosti s psouny nikdo neznáme, někomu zavolal a o léčbě před podáním poradil s někým, kdo se o psouny aktivně zajímá (Jekl, Pokorný atd...). Držím moc palce, ať to dobře dopadne.

  Ahoj Tarsier,
  To jsou teda novinky, nevím, jestli dobrý, nebo špatný, ale tipuju, že pokud to bude jako u nás, tak až myšáka vemete na veterinu příště, tak už dost možná tak klidnej nebude. Oni si pamatujou, že se jim tam nelíbí a dělají se jim tam nepřístojnosti. Ale jestli nebudete mít takového paličáka, jako my, tak se třeba pletu, každopádně jednou měsíčně narkózy, to není dobrý...my taky situaci kolem zubů nemáme OK, ale dokud Oskar baští dobře, tak ho tam neženu, ono na to zbroušení ještě dojde, ale zatím to je na hraně, ale ještě dobrý. Protože u něj by broušení bez narkózy nehrozilo ani v klidném odbdobí, pokoušeli jsme se o to.
  Ale Pokorný od broušení bez narkozy vyloženě varuje. Dokonce to má ve všeobecných ordinačních podmínkách, že za žádných okolností nezbrousí žádnému zvířeti zuby bez narkozy. Pokud by se psoun trošku hýbnul, při špatné manipulaci by zub prý mohl prasknout, zlomit se v dásni a udělat neplechu. Takže vám fandim, ale nevim, jak uspějete...
  22.7.2014 14:34Tarsier
  Moniko, já se toho děsím, uvidíme, co řekne paní doktorka, jestli to budeme zkoušet. Ale ty zuby mu rostou tak strašně rychle, že si vůbec nedovedu představit, jak to bude vypadat za měsíc. Od pátku mu ty spodní vyrostly tak o 3-4mm. Asi ho začnu podporovat v hlodání zdi a tvorbě únikové cesty cihlami za sedačkou :D. Ona ta zlomená čelist takhle vypadá jako nic, protože ho nebolí, nijak ho neomezuje, ale ty následky - přerůstání zubů - bude mít asi napořád. Včera mě pobavil přítel, když Ruprtovi kontroloval zuby a povídá "ty pitomče, to sis nemohl radši zlomit tlapku?". Zní to blbě, ale je to tak. Prďák měl asi zlomenou tlapku v mládí a kromě lehoučkého kulhání při běhu na něm nebylo nikdy nic znát. Zlomená čelist má následky bohužel doživotní.
  22.7.2014 22:08Markéta
  Chtěla bych všechny poprosit, aby mě neodsuzovali za to, že jsem nesbalila sebe s bříškem, šestiletého synka a zesláblého psouna nesnášejícího pobyt kdekoliv mimo byt a nejela jakýmkoliv myslitelným způsobem směr Brno či Praha. Opravdu to není v mých silách, v podstatě od začátku těhoteství jsem na neschopence, budu velmi vděčná, když to prťátko v pořádku donosím někam směrem k řádnému termínu, psychiku mám jak na houpačce a situace s Ballískem mi opravdu příliš nepřidává. Nevím, jestli mám řešit dřív svoje zdravotní problémy nebo Ballískovi.. Děkuji.
  23.7.2014 08:10Tabi
  Markét,
  všichni víme, že se o Ballíska dobře staráš :), držím palce, ať všechno v pohodě zvládnete ;)
  23.7.2014 12:48Lucies
  Markét, já tě neodsuzuju, jen se snažím tě varovat před tím, co se může stát. Aspoň zkus poprosit veta, který se bude o Ballýska starat, ať zkusí kontaktovat dr. Pokorného a konzultuje s ním léčbu. Nebo může zkusit i dr. Jekla, ale ten je mnohem hůř k zastižení než dr. Pokorný.
  23.7.2014 14:06Bubo
  zdravím, jak to tady čtu o Ballískovi, tak je mi úzko. Jinak Bertinka je zlatíčko, i když trošku při těle a Čendík, chtěla jsem ho dát kastrovat a jak se mi vyptával vet. před operací, když už mi ho měli dát lidově na stůl, tak mu říkám, že co ho mám, od prvního dne dost pije, má dost jiné stravovací návyky oproti Bertině, že kadí, jak amina, nato jak je mrňavej, napáječku 250 ml. a jemu stačí jen na den. Ještě, že ten vet. Pokorný zbystřil, hned mu udělal sono jater a ledvin a vzal moč, no a samozřejmě mi ho nevzali, ještě že tento vet. opravdu myslí na zvířata, zjistil že ledviny a játra jsou něco jak hrubá, že to má být na přístroji hladký, tak vzali odběry a copak se nestalo u mých vzorků se jim porouchal v laboratoři přístroj a musíme na nové vzorky..si říkám, že je to snad osud, ze žádným zvířetem, co mám jsem se nenalítala a nevydala finančně jako u psounů, ale jsou to moje prďolky.

  Ona někdy sebelepší péče nestačí, buď bude zdravý skoro celej život nebo né.

  Jo, Moni taky mi říkal Pokorný, že se Čendovi kazí zadní zuby a taky zdůraznil žádné zrniny, ale když koukám v obchodě tak zrnina je skoro všude a peletky a barvený granule podle mě taky není to pravý. A musela jsem se smát, když jsem chtěla od Pokorného vizitku pro další majitele zvířátek, tak se smál a říkal taky další psounař, tak mu říkám, že teď né.
  23.7.2014 19:56Markéta
  Tak s Ballískem to snad nebude tak zlé, jak jsme se báli. Bulka na hlavičce není ani od zubů ani zhoubný nádor, což se mi ulevilo. Je to volný útvar jen v kůži, není přopojená ani k čelisti ani jinam. Zoubky má prohlédnuté, má malinko špičky zboku na stoličkách (takže přesně to, co měl v zimě), ale do krve mu to škraničky nerozedírá a na uspání a obroušení to taky není. Dostal speciální výživu pro hlodavce, která se dává při rekonvalescenci, je to prášek na ředění s vodou, dáváme mu to stříkačkou. Jsou v tom vitamíny, minerály a celkově je to hodně výživné, měl by dostat lepší chuť k jídlu. Na kožní potíže máme desinfekční šampon, který působí nejen na plísně, ale i na kvasinky. Tak nám držte palce..
  23.7.2014 20:58Terezka66
  Krásný dobrý večer všem chovatelům, velice ráda chodím na tyto stránky a ráda si prohlížím vaše alba, protože jsem si vždycky chtěla pořídit psouna prériového. Bohužel jsem psouna nesehnala a místo něho jsem si s přítelem pořídila před pár dny samičku Sysla Richardsonova. Byla bych moc ráda, kdybyste mi dali pár rad, jak si ochočit mazlíčka jako je právě Sysel nebo psoun. Zatím s ní manipulujeme pouze v rukavicích a je znát, že je z naší přítomnosti velice vystresovaná. Mnohokrát vám děkuji a přeji hezký zbytek dne.
  24.7.2014 06:28monika
  Ahoj Markét,
  Jsem ráda, že jste dopadli ,,dobře"
  Psala si, že je dost apatický a hubený a nemá chuť k jídlu, ale z toho, co si napsala, mi přijde, jak kdyby mu skoro nic nebylo.
  Rodicare je fajn u zvířat, který mají nějaký problém, ale spíš na dovyživení, nevím, jestli samotný problém vyřeší, i když třeba ty vitamíny mu pomůžou. Dělali jste rozbor krve?
  To jsem teda zvědavá,držím palce.
  24.7.2014 10:16Markéta
  Moni, hubený je a taky málo aktivní, ale naštěstí u vetky nebylo zjištěno nic zásadního, co by nás mělo vyděsit. Aktuálně baští ledový salát, papriku, sušené moučné červy a gamarusy, z ostatního víceméně nic nechce. Ta výživa se jmenuje Recovery Plus, zatím je to dost boj to do něj dostat, přijde mi, že 3/4 stříkačky skončí mimo a 1/4 v psounovi.. Snad to nějak vychytáme. Dnes budeme koupat v tam šamponu..
  24.7.2014 13:51Lucies
  Markét, dělali mu rozbor trusu? Jinak s tím dokrmováním je to zezačátku vždycky boj. Ale ta kaše se dá dochutit něčím, co má rád. Vendy jsem dlouho dokrmovala Rodicarem, časem už se naučila si sama o tu stříkačku říct, když měla hlad (tím, že mi okusovala prsty). Kdysi mi Monika radila na zvýšení chuti k jídlu Aloe (volala jsem tenkrát kvůli tomu Pokornému - prý dává to od firmy LR). Jak se jmenuje ten šampon? Pokud nezabere, tak fakt zkus ten ECOSIN. Jinak jsem ráda, že ta boulička nic není.

  Terezka66, jak je starý ten syslík? To fakt tak kouše, že na ni berete rukavice? Jaké používáš? Obyčejné pletené nebo nějaké pevnější? Se syslíkama to ochočování trvá dýl než se psounama. Začni tím, že ji budeš hladit v kleci a potichu na ni mluvit. Odkud jsi ji dovezla? Jinak syslindy jsou narozdíl od psounek samotářky a samce si do hnízda pouští jen v období říje, takže pokud bys jí chtěla pořídit parťáka, tak kup prostornou klec nebo terárko, ať tam může mít každý svůj domeček. A narozdíl od psounů si sylíci žrádlo faktschovávají, tak se nediv, až najdeš v domečku nastřádanou zásobu :) A jsou vyčuranější, pokud ti uteče a nastražíš past, abys ji chytila, příště už si bude dávat pozor a budeš muset vymyslet něco jiného.
  Mimochodem - nemáš o náhodou od Zlína? Doporučuju sbírat tři dny bobky do nádobky s trošičkou vody (jen na ovlhčení) a nechala udělat rozbor trusu u schopného veta - odkud vlastně jsi, ať ti nějakého můžeme doporučit? Nechceš se zaregistrovat, aby sis mohla vytvořit alba a pochlubit se s fotkama?
  24.7.2014 15:33Terezka66
  Lucies:

  Mnohokrát děkuji za odpověď. Trochu se začínám obávat, ale máš pravdu... Naše Doris je ze Zlína. Celkově mám trochu podezření, protože jsem s tím dotyčným pánem byla na něčem domluvená a to konkrétně, že nám dovezou tři samičky a my si jednu vybereme a že nám ji odvezou až před nemocnici, kde si jí vyberu a přítel ji rovnou odveze, byla jsem totiž v práci. Dopadlo to tak, že dotyčnej, který nám syslíka přivezl, rovnou řekl, že k nemocnici nepojede a navíc nám přivezl jen tu jednu. Řekl nám, že má něco kolem 4 měsíců, což je pro mě širokej pojem. Takže snad je čtyřměsíční. No spíše dost píská a kouše až v případě těsného kontaktu, když s ní manipulujeme. Takže přítel má dvoje natažené rukavice, které jsou pevnější. Klec jsme ji pořídili úplně novou a má 100 x 53 x 46 cm. Jinak je syslinka strašně maličká, myslela jsem si, že bude větší. Celou klec jsme ještě potáhli pletivem s malými oky. Jsem z Českých Budějovic a přítel z Písku, jsem domluvená s mojí veteřinářkou, která má v péči moje poslední morče a je naprosto perfektní, ale pravdou je, že zkušenosti se sysly ani psouny nemá. Už jsem se registrovala, nemohla jsem se dočkat, až ji budeme mít a budu jednou také členem, na tyhle stránky chodím poslední dobou denně a už je znám skoro nazpaměť :D Jen nemohu přijít na to, jak vytvořit album :-)
  24.7.2014 16:21Tabi
  Terezka666
  vítej , už máš povolená alba, pokud, nevidíš ikonku Alba hned vedle Přezdívky, tak se odhlaš a přihlaš, pak už tam na Tebe bude čekat ;)
  24.7.2014 16:22Terezka66
  Tabi: děkuji mnohokrát :-)
  24.7.2014 16:25Tabi
  Terezka66
  koukám, že jsem Ti připsala 6, omlouvám se ;) a za mě má oblíbená rada - láska prochází žaludkem, takže přes dobroty a velkou trpělivost, držím palce :)
  24.7.2014 16:39Lucies
  Terezka66, poslala jsem ti soukromou zprávu.
  24.7.2014 16:54Terezka66
  Tabi: mockrát děkuju, nakoupila jsem skoro vše, co je napsáno v sekci vhodné výrobky, tak snad to přes jídlo pujde, ale zase nechci, aby nám nějak přibrala, je fakt maličká, přítel je takovej nebojácnej a i přes pár pokousání si jí dnes poprvé pohladil po hlavičce - nikde jinde mu to nedovolí, tak snad se ochočí rychle, bojím se, že pokud si jí rychle neochočíme, tak čím bude starší, tím hůř si na nás zvykne.
  24.7.2014 18:53Anonym
  Zdravim vsechny psounkare :-) chci se zeptat zda nekdo nemate zkusenosti s lysinkama. Muj psoun ma uplne hola mista a kazdym dnem vic,nevite co to muze znacit? Jinak je uplne vporadku. Diky za rady . Zaneta
  25.7.2014 09:18Lucies
  Anonym, může to být přesrsťování, ale taky parazit, plíseň nebo kvasinky. Zkus chytrou houbu ECOSIN, pomohla tady už hodně psounům. Pokud nepomůže, tak zajdi za vetem.
  25.7.2014 11:36Anonym
  Lucies mockrat dekuji za radu. Zkusim to
  25.7.2014 20:50Markéta
  Lucies: Rozbor trusu jsme shodou okolností dělali nedávno, ten byl OK. Dokrmování je čím dál zábavnější, dnes přítel skončil s kousancem do krve.. No ale jak má chlapík tolik síly, aby se bránil, tak je to dobré. Šampon se jmenuje Clorexidine. Ten Ecosin se dá objednat na netu?
  25.7.2014 21:55Nazgul
  Ten Ecosin se dá objednat po netu.
  31.7.2014 06:50monika
  Slavnostně oznamuji, že, jako už třetí rok touhle dobou, se k nám zase dostavil Kraken (tentokrát - středa 30.7. 19:09 :-) a já mám bebíčko :-)
  31.7.2014 09:29Lucies
  Moni, gratuluju, že i s tím, co Kraken má, Ti dokáže udělat bebíčko :D
  31.7.2014 10:31monika
  Luci, jsem taky ráda, je vidět, že jeden zub nahoře a jeden zub dole mu k sebevědomí uplně stačí :)