od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2015
 • Zobrazuji 8 zaznamu.
 • 2.10.2015 17:05Silva
  anonym - prosím neriskuj, Pokorný je spolehlivý. Bohužel těch lidí co šli jinam a kvůli chybné medikaci to skončilo smrtí psouna bylo v posledním roce hodně. Pomůžu i finančně pokud bude třeba přispět na cestu nepodceň to :(((
  6.10.2015 21:54Silva
  anonym - jak to vypadá s packou?
  14.10.2015 08:16michell07
  Ahojte. Prosím Vás, je niečo domáce, čo môžem dať mojej fenke na ucho? Ná ho celé opuchnuté. Možno zo zápalu? Fakt neviem. K veterinárovi môžem ísť až zajtra :(
  14.10.2015 20:05Silva
  Michell07 : fenky je nám líto, ale tady jsi u zemních veverek:) "psouni né psi"zkuz to jinde, nebo zavolej vet. Pokornému 732573317 myslím, že poradí i takto večer.
  18.10.2015 10:48monika
  Ahoj lidi.

  Chystám se psounům pořídit jiné bydlení, protože je mám mometálně v pokoji, kde spím - tak aby nerumplovali, a taky aby kolem nich nebyl pořád binec a kvůli odontomě.

  Zvažuji sklo nebo plexisklo.
  Mělo by to být dostatečně velké (aby se tam mohli trochu proběhnout), ale optimálně - pokud možno přenosné (v poslední době se dost často stěhuju, takže aby se to dalo ve dvou lidech odnést a převézt osobákem)
  Může být rozebíratelné.

  Nepokusil už se někdy někdo ze zdejších chovatelů o něco rozebíratelného a převozného a zároveň odolného, aby to vydrželo psouní aktivity alespoň řekněme pět let?
  19.10.2015 01:00Nazgul
  Ne, ale nezapomeň, že tam musí být otvory na větrání, aby se psouni neudusili.
  21.10.2015 09:57Lucies
  Moni, záleží na tom, kolik do toho chceš investovat, popř. jestli máš šikovné známé, kteří Ti to vyrobí. Sklo není na převoz úplně ideální, jedině tvrzené. Napadá mě nechat udělat nějakou kovovou konstrukci, do které se nasunou tabule plexiskla, kde budou i pojistky proti vysunutí. Pokud to bude dostatečně vysoké, tak to může zůstat shora otevřené, ale pokud bys je chtěla nechávat venku, tak raději i shora uzavřené. Otvory bych řešila shora i ze stran, aby tam proudil vzduch, ale aby to bylo v takové výšce, kde je nebudou psouni svépomocí zvětšovat. Taky by to chtělo vymyslet čištění. Pokud to bude rozebiratelné, tak prostě odděláš jednu stranu a vyčistíš to. Nebo to zase řešit nějakým šuplíkem.
  Já jsem měla rozebiratelnou klec. Dnes bych tam některé věci udělala jinak, ale i z ní se dá inspirovat.

  Jsou to jenom návrhy, ale třeba to pomůže se od toho nějak odpíchnout :)
  31.10.2015 14:46Nazgul
  Včera jsem se o tom bavil s veteřinářkou - říkala, že to větrání by se nemělo podceňovat. Obecně je spíš proti tomuto řešení, protože malé otvory nezajistí dostatečné proudění vzduchu a velké mají psouni tendenci hryzat, což neprospívá jejich zubům.