od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2015
 • Zobrazuji 17 zaznamu.
 • 2.12.2015 12:16Lucies
  Silvo, když dáš do vyhledávače jeho jméno, tak najdeš pár diskuzí, kde se o něm zmiňovala OL. Bohužel to čtu až teď. Jak dopadla?
  2.12.2015 21:08Silva
  Lucies: Děkuji za typ. S vevou to není asi nic moc, holčina šla přes mnoho rad a poučení k vet. Valešovi (něco sem si o něm přečetla, tak snad to nebyla až tak špatná volba): každopádně RTG zatím neprovedli a nasadili atb.(jaká nevím, již mi nedala vědět) zatím bez úspěchu. Neví zda jde o zánět nebo o cizí těleso. Dost mě mrzí, když informuješ o všech možných rizicích spojených s nevhodnými atb. a chybnou diagnostikou a ten člověk se ani nenamáhá zvednout telefon a poradit se s ověřeným specialistou. No snad to dopadne dobře, držím palečky vevě.
  4.12.2015 07:47Lucies
  Silvo a kde je problém? Dýchací cesty? S tím varováním před nezkušenýma vetama je to pořád dokola a stejně si spousta lidí nedá říct :(
  4.12.2015 17:47Silva
  Info pro chovatele, již je v ČR k dostání orig. kgmivo pro psouny z USA viz. vhodné výrobky v záhlaví.
  5.12.2015 22:31Silva
  Lucies: tentokrát jde asi ozánět zubu, možná cizí těleso. Proběhla léčba ATB bez RTG a bez zásadního zlepšení. V pátek se chystali na chirurgický zákrok pokud se nezlepší zdr. stav. Chovatelka se již neozvala. Nevím zda na lidi, kteří nabízeli radu a pomoc kašle. Bohužel je pravděpodobnější, že zákrok dopadl špatně a nechce slyšet, že měl pravdu někdo jiný.
  Setkali jsme se s tím již mockrát. Konec konců na špatnou léčbu jsem dojela i já, přesněji Bobinka. O to víc mě mrzí, když toto vše někomu napíšeš a popíšeš všechna rizika. Dotyčný ani nezvedne ten blbej telefon, aby se poradil s doktorem co se na tutu problematiku specializuje.
  No snad se dočkáme doby, kdy zvířata přestanou umírat zbytečně a že jich letos bylo. Doufám, že lidi pochopí, že nejen oni mají vyhledat specialistu. Taky nejdu se zubním kazem na kožní:))
  7.12.2015 21:08Silva
  Lucies: tak to dopadlo dobře, Alvínek to zmákl. Měl zanícenou tvář z venku měl tam váček hnisu, který mu rozřízli a vyčistili. Vet. Valeš prý OK. Jsem ráda, že se majitelka ozvala.
  8.12.2015 17:39Lucies
  Silvo, jsem ráda za dobré zprávy.
  13.12.2015 16:35Anonym
  10.12u nás bydlí neil už3roky.je nemocný,vyluzoval pískání,valeš vyloučil odontomu,plíce a nos měl čisté,mysleli jsme že mᡡněco v krku´´,antibiotika nezabrala,tak si ho uspal,no v krku mu nic nenašel ale rengenem zjistil že má větší srdíčko,poslal to do brna chtěl to probrat s jeklem,nemůže ho zastihnout.nasadil mu zatím nízkou dávku furonu,super,pracuje s lekvarama dandovi tehdá chylíková dala tablety a dávkování bylo hrozné.valeš má tablety prý pro psy.ještě měl na kůži nějaké cysty,dvě velké a hodně malých.prý je to velice vzácné.naty bere léky ty menší zmizely,ted v sobotu mu ty velké propíchl.valeš je moc šikovný ,sem už psala jak skvěle bojoval za lauru.je to tady velká lumpárna,admin si sem píše co chce.je pravidlem že schopní doktoři se sem nedávají a ničemové si tady trůní 12let.
  13.12.2015 21:52Silva
  Ol = anonym? Zdá se, že Valeš je opravdu Ok. Problém je v tom, jak vyhodnotit opravdu toho dobrého? Zrovna Valeš nedávno léčil vevu na cosi. Neudělal RTG, nasadil ATB a netušil ani na co. Po týdnu, při další kontrole našel na tváři váček hnisu. Je pravděpodobné, že kdyby pořádně vyšetřil zvíře hned, tak nemuselo týden zbytečně trpět. To, že doktor dobře ošetří jedno zvíře, není přece záruka kvality. Dokonce to, že zvíře zemře neznamená, že je doktor špatný.
  Já jsem léta chodila k vet. a dodnes tvrdím, že jde o dobrého vet. Jen se nespecializuje na vevy. Přesto, že mnoha psounům asi pomohl, nebo měli to štěstí a jeho pomoc přežili, tak Bobinku mi zabil špatně zvolenými léky. Na kterých je navíc uvedeno, že nejsou vhodná pro tato zvířata. Při vyšetření udělal RTG, SONO a žádný problém nenašel, no a přitom stačilo udělat laborku. Na výsledek pitvy, kterou jsem nechala provést mi poslal SMS ,,děkuji za info". Tak mi řekni jde o dobrého či špatného lékaře? Naopak, když mi zemřela Terezka po pooperačních komplikacích na selhání srdce přístup vet. Pokorného byl neuvěřitelný. Pitvu udělal na vlastní náklady a informoval mě o každém jejím výsledku. Byl z toho asi víc zdrcený než já. Operace proběhla bez komplikací. Terezka jí zvládla dobře, vše proběhlo jak mělo. Její srdíčko se zastavilo poté co jí jiný vet. píchl obyčejnou injekci na bolest. Svět není jen černý a bílý.
  Navíc za mnoho problémů si může zpravidla chovatel sám:((((
  15.12.2015 10:27OL
  rovnou ho napadlo že to má od zubů.když toto vyloučil,zuby má v perfektním stavu,moji psouni je vždy mají,jen si je nesmí často vyrazit,na spárání je neil šikovný se mu to povedlo myslím 2x,hned ze začátku ted 10.12u nás byl 3roky,hrozně to utíká.myslím že udělal správně když měl antiiotika,začal tím jednoduším způsobem.sem ho navíc přesvědčovala že má ´´něco´´vkrku,když nezabrala pak zkoumal dál .když byl uspaný krev mu vzal ale nic neříkal asi nic nenašel.taky lauru léčil dobře.s mýma psounama to umí.jsem ráda že to zvládl.sem už počítala s tím že se budu muset plahočít do plzně.chodí tam ještě dvě holky,paní je má ve skleníku,sem se ptala proč nemá psouna a že jí vadí ty jeho nálady.prý ta jedna je hodně tlustá.to je teda záhada,když si hrabou ve skleníku. moji se cpou dobrůtkama a postavy mají ve skvělém stavu.neil má 1400,ted nejí zase ho to před týdnem popadlo.nečekaně a bylo to velmi zákeřné.se mi tetelí pod nohama si ho zvednu a jak sem ho pohladila po hlavičce se mi zakousl do prstu.pak už začal cvakat a už se nekamarádíme
  - - - - -
  chylíková na bolest dávala lekvar.jako do pusy
  16.12.2015 21:01Silva
  OL: ty tvoje zprávy je nutno číst několikrát, aby človek pobral o čem píšeš. Nešlo by to nejak srozumitelněji? Jsem sice na češtinu taky zlá, ale tohle je fakt náročné číst:))
  17.12.2015 09:41OL
  jako konkrétně co?-
  17.12.2015 22:49Silva
  Ol: např. tvůj poslední článek, četa jsi to? Těžko usledovat co je o vet. a co psounovi. Já se do tebe nechci navážet, ale opravdu je náročné usledovat kdo a co. Např. co to je spárání?
  Ty dvě holky chodí kam? Jaká paní je má ve skleníku, jakou to má souvislost s tím co píšeš.

  K tomu vet. máš pocit, že pokud tě vet. neinformuje o tom co zvířeti je, či není, že jde o dobrého vet?
  Mimochodem 1,4 kg to je docela kus psouna:)
  20.12.2015 01:07Nazgul
  Soudím, že příspěvky OL je nejlepší nečíst.
  21.12.2015 21:24Silva
  Přejeme Vám všem krásné a klidné svátky.
  Vánoce plné štědrosti, pohody a lásky.
  Nový rok plný zdraví, štěstí a pohody.
  Všem chlupáčům, plná bříška a láskyplnou dlaň.
  Páníčkům, hodně radosti z jejich přítomnosti.

  Silva, Lili a Buri.
  25.12.2015 13:35Lucies
  I já bych všem chtěla popřát klidné svátky a hodně štěstí a hlavně zdraví pro páníčky i pro psouny (nejen) do roku 2016.
  28.12.2015 13:03OL
  ti dva darebáci se tak včera porvali,olina má roztržené břicho naštěstí to schytal špek ,naštěstí to nekrvácelo,dneska jí to d. ošetřil a prý našití je to starší tak má nato jen antibiotika.že se to zahojí.musím je držet odděleně,neil je ve svém pokoji olina má zbytek bytu pak je zase vyměním.olina ho provokuje,vrčí na něj točí se k němu prdelí ,ježí se a provokuje ho.sem je pozorovala.neil to vydrží tak 3x,pak vybuchne a je mela.valeš si myslí že z něj cítí ty jeho hormony asi proto je tak naštvaná.je to ted v bytě otrava bydlet.---------------z minula je to trochu dohromady ale myslím že jasné.už sem psala dávno jak nám neil v komoře přeorganizoval regáli.to je spárání.tehdá tam za mnou nikdo nebyl tak jsme s d. mluvili otom jak je kdo chová.že je paní má ve skleníku no a je divné že když se hýbou,hrabou si ,je jedna hodně tlustá.-------------nazgule,vím že mne nemáš rád,co napíšu přeskoč a dej mým článkům pokoj,už si to psal jednou,stačí,ok?
  - - - - -
  píšu jak umím a myslím krom toho že se občas špatně vyjadřuju to myslím zas není až tak hrozné