od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2015
 • Zobrazuji 15 zaznamu.
 • 1.4.2015 12:38Lila
  Liberec. Kdyz cura tak nepiska nic. Tezko rict co to je
  1.4.2015 15:39Edus
  Ahoj, za jak dlouho se dá odstavit psouní miminko od rodičů? Nikde o tom není pořádná informace. Na jednom webu uváděli 3 měsíce, ale to se mi zdá až moc dlouho. Děkuji za odpověď.
  1.4.2015 21:52Nazgul
  Lila: To bude zánět, vzal bych ho k veterináři.
  2.4.2015 08:47Verca Pardubice
  Edus ty mas miminka? Nebudes prodavat?
  - - - - -
  Jinak myslim ze 10 tydnu ale over si to
  2.4.2015 12:04Silva
  Lila, souhlasím s návštěvou vet. nevím jak to máte s vet. a znelostí psounů raději konzultuj léky s vet. Pokorným nebo můžeš li tak tam zajdi. Máš to z ruky, ale vyplatí se. Chybná léčba nekončí dobře.
  4.4.2015 10:57Monča
  Eduš, na facebooku je skupina Psoun prériový, tam najdeš soubor o výživě...úplně na konci se píše, že k odstavení mláďat dochází v 8-10 týdnu, občas až ve 12 ;-) Máte maličký? :)
  5.4.2015 22:20Filip
  Dobry den, rad bych si poridil psouna. Nemate nahodou kontakt na nejakeho chovatele? Dekuji
  7.4.2015 22:33Verča a Matýsek
  Opravdu se tady nenajde nikdo s holčičkou na prodej? Na ceně nezáleží, může to být i starší holčička, mému Matýskovi jsou 2 roky :-)
  9.4.2015 11:20Silva
  Lila, tak jak to s vámi vypadá byli jste u vet. a jak to dopadlo?

  Verčo, co to Slaný?
  9.4.2015 14:32Verča a Matýsek
  Silva: co se Slaným? Něco mi uniklo? Volala jsem jen tomu panu Šimonovi a ten mi řekl že ať se ozvu za měsíc. Jinak nikde nic. Původně jsem pořád zastávala názor že rozhodně miminko, ale teď jak nad tím přemýšlím tak bychom zvládli i starší psouničku kdyby mimčo nebylo :-)
  10.4.2015 15:45Silva
  Verča, ja si už nepamatuji jak se jmenovali, ale jestli jsi tam volala tak Ok.
  - - - - -
  Verčo, napiš na tuhle adresu, ale nevím jestli je stále ještě aktuální mám ji uloženou už delší dobu
  psoun-preriovy@seznam.cz.
  28.4.2015 08:08monika
  Silvo jak jste na tom? Nejake zlepseni?
  28.4.2015 23:36Silva
  Info pro ty co kupují speciál pro psouny PRAIRIE DOG NATURAL ze sekce vhodné výrobky. Dostala jsem info, že by mohl vzniknout poblém se zásobováním pro ČR. Tak se projistou informujte u svého dodavatele v současné době je na trhu šarže do 10/2015.


  Monika: v tuhle chvíli to jde. Terezka je na tom v rámci možností dobře, dala se trochu dokupy. Začala žrát i když opatrně, snad přestane hubnout. Náhodou jsem zjistila, že problémem jsou zuby (nic méně není to tak zlé, rozcupovala mi kompletně těsnění v pračce i sušičce). Opravář nechápal jak můžu být tak šťastná, to pochopí jen bláznivý chovatel psounů. Lilinka je OK ta mi opravdu dělá radost (snad to nezakřiknu) už má krásné psouní bříško, kásně žere, bobky jsou výstavní :) přestala smrdět. Tak doufám, že šlo opravdu o problém s podvýživou a né ledviny. Dřív jsem musela chránit misku Lilince před Terkou nyní to je naopak. Lilinka je bezedná dávám jí jednou denně Rodicare pokapaný vodou abx změkl a sirupem Imunoglukan, který je z hlívy ústřičné. Je dobrý na podporu imunity. Terka ho musí dostávat stříkačkou mokré jí nejede. Jinak dostávají krásné seno z mrazáku a granulky pro psouny. Lilinka již zjistila, že seno je k jídlu a zdá se, že jí začalo chutnat. Od vet Pokorného má předepsanou rukolu a mlíčí a i to baští bez řečí, dostává také kořen pampelišky ten miluje. Tak doufám v chvilku klidu a pokoje letos už toho bylo dost.
  29.4.2015 10:09Lucies
  Silvo, jsem ráda za dobré zprávy.  Jinak chtěla bych všechny upozornit před tímto inzerátem:

  http://zvirata.hyperinzerce.cz/psouni/inzerat/10491470-psoun-preriovy-chovny-samecek-nabidka-brno-mesto/#.VT_nFZM_aFc


  Každý, kdo o psounech něco ví, na první pohled vidí, že se paní nedá věřit. Bohužel někdo, kdo nemá se psouny zkušenosti, by jí to mohl uvěřit. Evidentně chce psouna prodat za každou cenu a je schopná navykládat zájemcům téměř cokoliv. Např: Na dotaz, zda klec pro činčily (vxšxh 150x50x50) je pro psouna vhodná, tak tvrdí, že je to naprosto v pořádku. Že psouni zabřeznou po pár týdnech, někdy po měsíci, dále tvrdí, že má posledního psouna, protože chovný pár prodala a mladé taktéž (nedokážu si vysvětlit, pokud měla chovný pár + tohoto psouna, jak tento psoun mohl být zasloužilým otcem dvou vrhů). Nicméně prý tento psoun je schopen obskočit samičku ještě letos, ale pozor na pár ze stejného chovu, to pak prý samičky hůř zabřeznou. O problémech se zuby nic neví (podle ní stačí si je obrušovat o bukové dřevo), ošetřuje pouze proti vnějším parazitům (šamponem pro psy), ale prý po poradě s veterinářem můžeme očkovat proti vzteklině. Dále se podle této paní psouni odčervují klasickým odčervovacím preparátem. Při dotazu, zda je potřeba specialista, nebo běžný veterinář na vesnici, bylo odpovězeno, že standardní veterinář stačí. Psouni prý žerou vše, co činčily, i psí granule a veškerou zeleninu, co jim chutná a jednou týdně čerstvé seno. Nic neničí a slyší na slovo piškot a oříšek. Stačí ho ráno pochovat a mluvit na něj a večer se mu věnovat třeba hodinu. Na dotaz na preventivní prohlídky + rtg zubů odpověděla: „jeziiiis...to je kravina..ozarovat psounky. to jsme nedelali nikdy. v prirode to taky nedelaji. kdyz maji co hryzat a obrusuji si zoubky tak je maji zdrave....nikdy jsme s tim neměli problem....mame v kleci bukove drevo ktere ohryzavaji.“ Dále pak tvrdí, že psouni mají dostávat vše, co najdou v přírodě (nevím, kde v prérii najdou jablka, ořechy apod). A další citace, kterou si neodpustím: „na internetu píše hromada blbců věci které vůbec nejsou pravda“. Je vidět, že paní v tom má jasno. Opravdu jí nejde o dobro psounka, protože v konverzaci padaly věty typu: Aha, tak to je dobře. Já totiž potřebuju, aby se mi ty peníze vrátily. (v souvislosti s ujišťováním, že samec opravdu samičku ještě letos obskočí). Ani toto paní nevadilo, že chce někdo psouna jen proto, aby na něm mohl vydělávat. A nejvíc mě dostala věta: „my se ale stěhujeme. ..pes nam staci..je nam to lito ale psounka prodavame.“

  Pokud vůbec ta paní nějakého psouna má, tak je mi ho upřímně líto. Nevím, jestli nad tím vším, co byla schopná odpovědět, se mám smát, nebo brečet.

  Pokud by někdo chtěl psouna od této paní vysvobodit, tak doporučuji sepsat kupní smlouvu, ve které bude jasně dané, že pokud budou po prohlídce u MVDr. Jekla zjištěny jakékoliv zdravotní problémy, které byly zapříčiněny v době, kdy byl psoun u současné majitelky, pak tato bude hradit veškeré náklady spojené s léčbou.
  30.4.2015 10:33Silva
  K tomuto povedenému inzerátu jde snad již jen dodat, že jsem na něj narazila již za rok 2014 ve stejném znění na některé z inzercí jen bohužel již nevím kde. Zdá se, že psounek nestárne asi to bude tím úžasným sexuálním výkonem. Bohužel takových rádoby odborníků se musíme fakt bát.
  - - - - -
  Nic méně pokud se mezi vámi najde někdo, kdo bude schopný vysvobodit toho drobečka budu vám moc vděčná ty podmínky ve kterých je nebudou nic moc.