od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2015
 • Zobrazuji 4 zaznamu.
 • 1.7.2015 20:19Silva
  Taky by mě to zajímalo vzhledem k jeho léčebnému využití, zda by nemohlo pomci na různé neduhy jako u lidí. To bych si ho snad i zasadila (a to mi uschne i kaktus) pokud by pomohlo Lilince na problémy s ledvinami.
  Dejte prosím vědět pokud někdo něco vyštracháte.
  - - - - -
  Mám prosbu, u Lilinky v tlamičce se objevily miniaturní kuličky, má je po celé tlamce viz foto.
  https://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=743. Již jsem se stím setkala v minulosti u své první psounice. Nepovedlo se mi tehdy zjistit co to je. Odeslala jsem foto i stěr k vyšetření vet. Pokornému. Ten provedl mikroskopické vyšetření, které ukázalo, že nejde o žádný zdravotní problém. Pravděpodobně prý jde o zbytky jídla. Podotýkám, že bylo vše prováděno na dálku a Lilnku neviděl. Máme to trochu z ruky. Možná při přímém kontaktu by si byl jist tím o co to je. Lilinku mám v dozoru a při komplikacích máme okamžitě přijet. Zajímalo by mě, zda někdo nemáte s tímto problémem nějakou zkušenost? Já si nemyslím vzhledem k složení potravy, že by šlo o zbytky potravy s jistotou to však nevím. Možná jde o nějakou pitomost, ale mám už z maličkostí strach. Letos jsem už přišla o dva psouny a bojím se už všeho.

  Mimochodem se mi opět potvrdilo, že pan doktor Pokorný je člověkem na svém místě. Stěr si nechal poslat k sobě domů, aby mohl reagovat co nejrychleji. Ihned po doručení udělal vyšetření a o jeho výsledku mě obratem informoval, to vše na své náklady. Tímto mu chci věřejně poděkovat za jeho úžasný přístup k pacientům i jejich majitelům. Ještě jsem se s podobným přístupem nesetkala.
  1.7.2015 21:47Nazgul
  Léčebné látky v konopí AFAIK nejsou obsaženy v listech.
  2.7.2015 14:16Lucies
  Silvo, já jsem to viděla u všech svých psounů, ale nikdy ne v takovém množství. Když Vendy brala antibiotika (na něco jiného), tak jí to zmizelo a po čase se to objevilo znovu. Takže nebezpečné to nebude, minimálně ne, dokud se to nepřemnoží - spíš bych to přemnožení tipla na reakci na oslabenou imunitu, popř. třeba nějaký zánět v zubech nebo tak něco. Co Ti na to Dr. Pokorný odpověděl?
  2.7.2015 22:48Silva
  Nazgul - jak je vidět tak se ze mě zahrádkář nestane, tento druh zábavy nechám těm co se vyznaj :)