od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2015
 • Zobrazuji 33 zaznamu.
 • 2.9.2015 10:38Jindra
  Ahoj, kontaktovala mne televize, že by rádi natočili psouny, ale my už bohužel žádného nemáme. Má někdo zájem si nechat natočit televizní hvězdy?
  2.9.2015 13:14RadkaS
  Ze bych nechala natocit nasi 5clennou smecku ;D
  2.9.2015 14:17Lucies
  Raduš, jdi do toho :) Aspoň jim tam dáš objektivní informace - teda jestli se jim to bude líbit... :D
  2.9.2015 15:35monika
  Radko jdi do toho! :-) Kdo jiny nez ty!
  2.9.2015 16:17Silva
  Jasný Radko jdi do toho. Navíc alespoň divák uvidí, že to není žádná legrace a případné rádoby chovatele snad odradí to, že je třeby určitých obětí. Máš mou podporu:)))
  3.9.2015 11:07OL
  nufík umřel???
  3.9.2015 15:35Jindra
  OL: Ano, už na začátku léta
  3.9.2015 21:18monika
  Ahoj lidi. Tak drzte vsichni palce. 10. 9. Letim na vikend na divoke psouny do Denveru! :-)
  4.9.2015 12:39Lucies
  Moni, to je super zpráva :) Tak ať Ti to vyjde!
  9.9.2015 17:03Tarsier
  Moniko, to je skvělý, užij si to. A foť :)
  9.9.2015 18:04OL
  to je teda divné.je uprostřed září a neil je hodný.loni už jsem začátkem srpna byla pokousaná a v září zuřil jako čert
  9.9.2015 21:16monika
  Oskar je zatim taky hodny a taky je mi to divne :-)
  10.9.2015 10:09Lucies
  Holky, vám to snad chybí :D Nemůže to být tím letošním létem, jak byly dlouho vysoké teploty?
  10.9.2015 10:57Anonym
  Třeba se psouni dohodli, že byl letošní rok dost na hov.. tak nám chtějí zjednodušit alespoň svou říji:))
  10.9.2015 15:17RadkaS
  Dejte si pozor na vet.Krale ...dalsi zbytecna smrt psouna....
  11.9.2015 08:49monika
  Co se stalo?
  11.9.2015 14:14OL
  už sem to sem psala dávno že je neschopný.proto sem tam tehdá s nemocným psounem lezla,že nějaký chytrák ho dal do schopných vet.,myslím že ty moniko a to jen proto že někomu napsal mastičku!!!mně léčil průdušky a psoun chcípl.další málem taky,ale naštěstí sem se seznámila s chylíkovou,.bohužel mne tady nikdo neposlouchá.-olina měla ted úraz.plno krve,z ničeho nic,syn s ní mazal k valešovi vypadá to na drápek ale je to hrozné,louže krve masakr sme mysleli že je pokousaná ale neil si spokojeně spí v sedačce.a bylo by dobré valeše napsat do dobrých vet.,chodí k němu i psouni,ale né ti co sem píšou.za lauru bojoval jako lev a dobře.a taky at nechodí k ploškové co je místo chylíkové.lauře tehdá napsala špatný lék,a jí se to strašně zhoršilo.a myslím,že právě to bylo rozhodující.valeš říkal že jí ˇˇnic moc nedalaˇˇ.jsem udělala tehdá v pátek chybu,měla jsem jet do plzně,přitom jsem měla domluveného známého taxikáře co by mne tam velmi levně hodil.takže!!!!!žádné experimenty s doktorama!!!!!!!!!!!!!!toto je velmi důležité!!!!!!!!!!!!a at ses psounem nebojí jít k valešovi.je fakt schopný
  14.9.2015 13:10Daria
  ...už jsem to popisovala na foru na Psounech na FB ...Fred dostal zánět lůžka u drápu, šla jsem ke Králi /kontakt jsem měla odsud z dřívějška stáhnutý, dnes tu už asi dávno není/. Dostal atb injekčně a na doma perorálně-doředit čímkoliv...Shrnu to-po pár dnech dostal šílený průjem, volala jsem Králi, prý ho mám nechat ještě 24h a zavolat. Tak jsem Freda sebrala a jela tam hned, píchnul mu Degan, glukozu. Druhý den horší, jela jsem k Lietavcový, ta tam nebyla ,místo ní jiná kolegyně, která Lietavcový volala po telefonu, jaká atb. apod.,takže to ve mě nebudilo úplně dobrý pocit :( Nakonec klasika-Pokorný z Plzence.Fred tam ležel 5 dnů na intenzivce. Závěr? Král podal atb s glukozou, kterou psouni absolutně nesmí. Navíc na doředění atb doma jsem na jeho odkejvání podávat se sirupem! Takže jsem Freda nechtěně zabila já. Glukozu+cukr totiž psouni absolutně nemůžou, došlo k přemnožení bakteríí ve střevě, toxikaci, snížení draslíku, rozpadu svalů a totál.kolapsu ledvin...nakonec se mu udělal vřed na střevě a prasknul. Jak už tu určitě mnohokrát psala Radka /i na FB/ - pokud máte psouna, chce to kvalitní péči u někoho, kdo zná a umí ošetřovat psouny!!! Nevrátím to zpět, ale nikdy by mě nenapadlo, že běžný veterinář neumí aplikovat atb na zánět drápu u psouna. Kdybych jela hned do Plzence, Fredík by žil. Bylo mu 5,5 let a byl zdravý.
  - - - - -
  :( a jelikož bez tohohle hlodavce neumím fungovat, kdybyste věděli o psounkovi... Freda jsem měla ze zveráče. Dnešní síť zverimexů ovládá Petcentrum, tam jsem se dovolala až na ústředí - měli 1 psouna, ale zrovna ho na prodejně prodali. Nová budou většinou z jarních vrhů nebo říkali, že ještě naváží někdy v říjnu.
  - - - - -
  ...kdybyste někdo věděl o volném psounovi -jsem tady!!! :)
  14.9.2015 17:56Lucies
  Dario, Freda je mi líto, drž se. Je pravda, že MVDr. Král byl kdysi tady uveden jako jeden z vetů, který léčí psouny. Ale zároveň s vzpomínám, že u něj byly i negativní ohlasy. To je asi možná důvod, proč už tady není vůbec uveden. Ale třeba si Monika vzpomene a upřesní to. Nicméně by bylo po této zkušenosti vhodné jej napsat mezi NEdoporučované vety. Pokud někdo přijde se zdravotním problémem u psouna, vždycky se snažím majitele varovat, ať si nezahrávají s jeho zdravím a volí pouze veta, který tady má jen dobré ohlasy (za mě MVDr. Pokorný a MVDr. Jekl). Já vím, že pro spoustu lidí je to z ruky, ale benzín je nakonec většinou ta nejnižší částka z návštěv u veta. Nemluvě o tom, že špatný vet často téměř zdravého psouna odrovná natolik, že nakonec je léčba několikrát dražší, než kdyby jel člověk ke správnému vetovi hned.

  Nejsi první a bohužel ani poslední, kdo přišel o psounka díky veterináři. Na druhou stranu - já jsem se snažila chodit od raného věku s holkama na preventivky a stejně se u Vendy přišlo na odontomu pozdě, protože mě nenapadlo nechat udělat rentgen zubů. Respektive jsem naivně věřila tomu, že když vyražené zuby dorostou, tak je všechno v pořádku a nemusím se ničeho bát - to se totiž taky dřív mezi psounařama říkalo... Od té doby se snažím majitele psounů varovat. Když vidím psouny, kteří mají odřené čumáky od mříží, nebo měli vyražené zuby a snažím se je upozornit, ať to neberou na lehkou váhu, tak se mi stejně nepodaří je většinou přesvědčit, aby si k vetovi preventivně zašli na RTG. A za dva roky přijdou, že psoun má odontomu a pak se snaží ostatní varovat a ti je zase neposlouchají a tak je to pořád dokola. A nikdy se to nezmění. Ale jsou i světlé výjimky, které si vezmou radu k srdci a díky tomu už se u pár psounů na odontomu přišlo včas. A za to jsem hrozně ráda.

  Všichni děláme chyby, ale to je prostě život. Jsem ráda, že to sem Daria napsala, protože hodně lidí by radši mlčelo, než přiznalo chybu. Věřím, že tato zkušenost pomůže dalším pár posunům do budoucna. A Tobě, Dario, držím palce, ať se Ti podaří sehnat brzo psouna, který by aspoň trochu pomohl zmírnit Tvůj smutek.
  15.9.2015 12:22Silva
  Daria: I mě je Freda moc líto bohužel i já jsem dopadla stejně, jak ti Radka psala. Bohužel na základě chybně zvolených atb umřela Bobinka stejně jako Fred a bohužel Terezka po její smrti neměla již chuť k životu a tak to vzdala také. Po úspěšné operaci zubů mi umřela druhý den, neměla důvod bojovat věřím, že kdyby tam byla Bobinka zvládla by to.
  Jsou to bohužel smutné okamžiky a člověk si vyčítá, že je to jeho chyba a nezbývá než se z tohoto poučit. Bohužel se stále kolem sebe setkávám s názory jak je to zbytečné obtěžovat zvíře preventivním vyšetřením a jestli by nebylo lepší nevědět co mu je, že bych si ušetřila stres, ale bohužel s tímto názorem souhlasit nemohu. Zavírat oči před problémem problém nevyřeší. K vet Pokornému dojíždím 120 km a již nikdy bych s psounem nejela jinam je to PAN DOKTOR.
  Dario, přeji ti, aby jsi sehnala nového psounka a dělal ti mnoho let radost. Jsou to úžasná zvířata sama si nedokážu představit, až mi odejde i ta poslední, proto s ní trávím max. času co to jde.
  15.9.2015 13:36OL
  ale přece nemůže někdo napsat nějakého vet. do schopných,jen proto že někomu napsal mastičku!!!ještě máš moniko na svědomí toho jardového psouna.král nepoznal zápal plic,kdoví na co ho léčil a když zdevastovaný šel k chylíkové a chcípl naházela jsi špínu na chylíkovou,že neléčila odontomu.mluvila jsem s ní o tom.bylo prioritou vyléčit zápal.zato,že ch. nafleku poznala co mu je,trůní tam neustále tato nehorázná lež
  15.9.2015 16:29Silva
  Bobince taky léčily zápal a houby, byla to odontoma. U psounů je to pravděpodobnější než cokoliv jiného. Na poslech byla slyšet, protože už měla problém dýchat.
  Pokud se tedy nepletu toho Jardovo psouna má na svědomí Král a né Monika!!!
  No a OL jestli se nepletu ty sama máš máslo na hlavě co se experimentování s vet. týče. Dobré rady šly kolem tebe a jak to dopadlo.
  15.9.2015 18:59monika
  Dario, upřímnou soustrast...všíchni víme, jak moc to bolí, psouni jsou plnohodnotnými členy rodiny a jejich ztráta bolí strašně moc.

  Silvo: děkuji...

  Jen pro doplnění ostatním: Krále jsem nikdy nedoporučovala, spolusprávcovství webu jsem převzala, když tam Král byl napsaný a žádnou zkušenost jsem s ním neměla (tudíž ani důvod ho mazat). Já ho pak jen smazala po vyloženě negativní zkušenosti někoho (podrobnosti už si přesně nevzpomínám).
  Za zvíře si zodpovídá každý chovatel sám a pak především veterinář, který to zpackal. Bohužel nikdy nepřimějete všechny psouňaře chodit jen k jednomu vetovi, kterého mají mnohdy přes půl republiky.

  Problém je, že vetšina vetů působí seriozně a dost sebevědomě a v daný okamžik, když se na vaše zvíře podívá máte pocit, že mu můžete věřit. Většina vetů vám neřekne,,psouny neznám a neumím", protože je z hlediska léčby vyhodnotí stejně jako morčata nebo jiné známé hlodavce, což je chyba..

  Setkala jsem se s veterinářem, kterého mi doporučil sám p. Pokorný, protože se znali od vidění ze seminářů, tak si pan. Pokorný myslel, že by ho mohl možná zastoupit, když byl mimo ČR a já měla problém.

  Když jsem se ujišťovala náhradního veta, jestli si je jistý tím, že ta antibiotika, která Oskarovi doporučil, jsou opravdu vhodná pro psouny, odpověděl mi ,,My tady nejsme žádní Niemandi"....
  Diagnostiku stejně udělal špatně a řekl, že je to zánět (POkorný pak diagnostikoval zhoubný nádor, nikoliv zánět, nádor poznal Pokorný už po hmatu (rozbor pak potvrdil), narozdíl od ,,MVDR Niemanda"), takže jsme dostali antibiotika v podstatě na rakovinový nádor asi zbytečně...Naštěstí u nás to dobře dopadlo.
  Ale většinou to tak není a nezbývá než přát si, aby se co nejvíc chovatelů i přes nějaké cestovací či finanční nepohodlí nechalo zlomit a volili opravdu jen ty nejlepší vety, nebo alespoň veterináře, kteří mají dostatek pokory a zájmu se učit a dělat to dobře, aby se o každém kroku při léčbě psouna konzultovali s vet. Pokorným. Je ochotný veterinářům poradit i po telefonu. Je prostě skvělý
  16.9.2015 11:10OL
  sestřička,která maká na b. hoře léta,říkala že se plošková přibližuje ch. a já jsem tomu věřila.tehdá v pátek jako na potvoru měl valeš volno.nemohla jsem vědět že nemá dobré léky.ještě sem jí říkala co brala.mělo mne napadnout že by měla dostat ty stejné.ještě valeš říkal na toho d. z plzně:je docela schopný,škoda.valeše mi doporučila sama litevcová,než mne vyhodila.prý když jí nevěřím moje psouny léčit nebude.--moniko,bud tak hodná,oprav tu lež u chylíkové,a napiš valeše do dobrých v.,ze psounama to umí.a mecera by měl být smazaný,psounům jen škodí
  - - - - -
  a silvo,ch. odontomu pozná.před léty ji měl kulička,a tehdá mi rovnou řekla,že se to operuje v německu,a psounek špatně dýchal a dlouho s tím žil
  24.9.2015 21:13Ivana
  Ahoj všichni chovatelé mazlíků. Dlouho jsem nic nepsala ,ale na stránky chodím dost často hlavně co se týče rad. Jen to napadání některých chovatelů mezi sebou by mohlo být méně nebo si to vyřizovat v soukromí. Dost to zbytečně probíráte, myslím ,že na této stránce by měly být jen rady a zážitky. Moje Viki se čím dál více otrkává je u mě víc v posteli než u sebe a méně se bojí je pěkně ofouklá prostě mazel. Ale mám taky dotaz jestli se někdo o to zajímal. Jsou pro psy a kočky různé žvýkací pomůcky na čištění zubů. Napadlo někoho či se zajímal ve zverimexu o něco k jídlu co by mohli i psouni?? na čištění zubů.? To je jen takový nápad zda by to šlo.
  25.9.2015 09:51Lucies
  Ahoj Ivano, 100 lidí, 100 názorů, tak někdy k nějaké výměně názorů holt dojde.

  Co se týče samotného čištění zubů, tak to tady asi nikdy nikdo neřešil, mnohem důležitější je samotná prevence - nedávat psounům pro ně nevhodné potraviny (např. ovoce kvůli cukru, různé tyčinky pro hlodavce,...), ale pouze seno a doporučené bezobilné krmivo + pravidelné kontroly zubů u veta.
  25.9.2015 20:22Anonym
  Lucies díky za odpověď. Ta prevence to je fakt . Ale ta naše potvůrka si moc sena ani trávy nevšimne jen pár kousků nebo lístků a jde pryč. Zbytek jí sní naše morče. zkoušela jsem to od mala co jí mám , ale tohle jí nejede. Dávám ji seno i trávu pořád ale více méně to tam zůstává.Krrmím ji granulemi pro činčili. nebo pro změnu krmení pro králíky se zeleninou. Samozřejmě ,že občas nějakou pochoutku z ovoce dostane tak 2-3 kostičky a pak ji ukážu ruce že nic nemám a jde pryč. Říkám ji že by měla zkažené zuby a už nic nedostane, co jí jede to by se přecpala.
  No a ještě takovvou srandu. Po každe procházce venku se naše Viki běží ,,umýt do škopku s pískem jako by nám říkala ,že venku je smradů TAK SE MUSÍM OMÝT. Vydrží tam rejdit dost dlouho.
  25.9.2015 20:26Ivana
  Omlouvám se zapomněla jsem se přihlásit
  26.9.2015 21:17drak
  diky
  27.9.2015 21:30OL
  moji mají rádi nektarinky,broskve,meloun,mango v zimě liči,kaki a nikdy!!!ze zuby problém neměli,tyčinky a různé mlsy mají nonstop,není jim vzácné nic.toto že problém je ze stravy je holý nesmysl ničím nepodložený a pořád to tu melete dokola.moji by krmení pro králíky,pravděpodobně ty zelené válečky,nalisované seno nevzali do huby.jedí krmení pro veverky-psoun je přece veverka a jsou olina v 7letech,ve výborné kondici a to se mýma dobrůtkama živí 5let.si vážím každý den co tu s námi hospodaří tak jim nebudu odpírat to co mají rádi.
  28.9.2015 19:31Silva
  Ol: Na RTG jsi byla kdy naposled? Já bych si bez RTG asi nedovolila tvrdit, že zuby jsou OK. Lilinka již nyní baští bez problémů, ale bez vyšetření bych neměla ani páru o tom, že již nemá žádné zadní zuby. Zbyly jí jen kořeny je potřeba to hlídat, aby nedošlo k zánětu. Toto bylo bohužel pravděpodobně způsobeno nevhodnou stravou u původních majitelů. Jak známo cukry jsou pro zuby problémové, proto si je koneckonců čistíme, psoun si je však nevyčistí. To jak krmíš, je jen tvoje věc, bylo to tu již mnohokrát řešeno:((( Jeli psoun v kondici vypořádá se asi s zatížením nevhodnou stravou snadněji, ale jeli oslaben může to dopadnout tragicky. To už snad víš.
  30.9.2015 11:45Anonym
  Nevíte někdo. Můj psounek má nabehlou zadní mozku levou ..co by to mohlo být? Děkuji
  - - - - -
  Nozku
  30.9.2015 21:33RadkaS
  zajit k vet=> Pokorny Stary Plzenec nebo Jekl Brno