od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2016
 • Zobrazuji 16 zaznamu.
 • 1.2.2016 16:24Silva
  Tak a je to tu, říje jak vyšitá:) Lilinka šíleně běhá po bytě a hledá co by se dalo ulovit, mě ulovila už několikrát. Do toho tu mám agresivního burunduka, který se snaží ulovit kohokoliv kdo vleze do jeho teritoria a nemá pud sebezáchovy. Tak denně cedím krev:) a těším se na jaro.
  3.2.2016 18:18Nazgul
  Pozor na www.psounpreriovy.cekuj.net - tváří se jako chovná stanice, ale jsou to podvodné stránky.
  3.2.2016 21:03Dave :D
  Zdravím,
  Bohužel nám zemřel psounek a proto sháníme mláďátko psouní samičky.
  PS:nevíte někdo odkaz na chovatele psounů, děkuji.
  4.2.2016 16:14Lucies
  Nazgul, díky za upozornění, koukám, že dokonce pořádají i sbírku....
  - - - - -
  Dave, to je mi líto :( Na co umřel a v jakém věku, jestli se můžu zeptat? Psouni se shání čím dál obtížněji, mláďata snad loni skoro ani nebyla k dostání, vím jen o pár výjimkách, co se někomu náhodně narodila doma. Já osobně jsem za to ráda, psouni jsou úžasná zvířata, ale do našich podmínek nepatří. Málokdo jim dokáže poskytnout opravdu vše, co potřebují a nahradit jejich přirozené prostředí, stravu, sociální zázemí. Občas se dá sehnat starší psoun, kterého se někdo zbavuje, ale tito psouni už často mívají od svých původních majitelů podlomené zdraví (na první pohled nemusí být poznat) a psychiku. Dostatek lásky psychiku po čase zlepší, ale některé zdravotní problémy už nevyléčí ani sebelepší veterinář. Co se týče "chovatele" psounů ve velkém u nás, tak jedině p. Šimon z Chotěboře. Jen si nejsem jistá, jestli je to opravdu chovatel, nebo psouny dováží.
  5.2.2016 12:40Daria
  ...poslední dobou si říkám, že je možná opravdu jen dobře, že se už psouni do ČR nedováží a nedají se zde sehnat tak běžně, jako např. činčila apod. Souhlas naprotstý s Lucies. ! Po úmrtí Freda jsem si pořídila pár starších psounů, nakonec z toho není pár, ale 2 kastráti, po prohlídce u vet Pokorného s tak podlomeným zdravím,že se spíš divím, že ještě žijí - oba totálně zdevastované zuby nevhodnou stravou, jeden z nich už musel na operaci kvůli zánětu dásní. A jak pravil vet Pokorný - jediné zdravé zuby u psounů má Šlajchová :D :D a je to pravda :) Jinak souhlas, aby Radka ukázala rádoby budoucím zájemcům, že to není jen tak chovat psouna a spíš je odradit :) To, že jsme ulítlí všichni a chrápou s náma v posteli, mimo jiné, že Radka je na žebříčku ulítlosti, to se samozřejmě nikomu ventilovat nemusí :))) Jinak ještě k mláďatům - dají se údajně sehnat na burze exot.zvířat - koná se shodou okolností zítra na Výstaviště v Praze - občas tam bývá chovatel, co je nabízí...
  - - - - -
  a kromě zubů mají oba nemocné srdce, včera jeden z nich byl znovu u Pokorného a v ordinaci ze stresu 2x zkolaboval, takže ho Pokorný ani nemohl vyšetřit :( Hlavně, opravdu nepřekrmujte psouny, má to fatální následek na jejich zdraví - asi nejvzornější bude zase Radka :)
  5.2.2016 21:13Silva
  Daria - Mohu potvrdit, všichni psouni co se mi dostali do ruky (od chovatele co se o něj nemohl již starat) měli zkažené zuby, srst v děsném stavu a bobečky pomalu ve velikosti křečka. Báli se i vlastního stínu. Byli tlustí jak prasátka a nebo vyzáblí. Dát je dohromady je pak vždy běh na dlouhou trať a ne vždy se to podaří. Mohu však říct, že jsem nikdy nezápasila s tím, že bych měla doma nějakého příliš agresivního psouna, všechny jsem poctivě vymazlila.
  Přesto, to co jsem viděla u Radky nelze nic jiného než závidět. Její smečka je přirozená a přesto všichni jedinci jsou mazlivý. Samozřejmě nechybí i zástupce postelového mazla. Prostě prostor a láska zde nechybí. Konec konců, kdo z vás nalepil svým psounům fototapetu s motivem přírody pro jejich radost?
  5.2.2016 23:40RadkaS
  My tam snad budem muset jit ;) a dekuji za tak mila slova.Moc mi to potesilo .Dekuji ;-*
  5.2.2016 23:44Lucies
  Silvo, ještě jsi k Radce zapomněla dodat - kdo z nás poskytl psounům tři pokoje v domě? :D Raduš, jen tam pěkně jdi :)
  6.2.2016 10:20Nazgul
  Ugh... kde se vzala ta informace, že se psouni do ČR nedováží? Nedováží je PetCenter, nevím o tom, že by je nedováželi ostatní.

  Ad zuby, Beátě diagnostikovali odontom :(
  6.2.2016 12:44monika
  Pro upresneni: nedovazeji se z Usa
  Nazgule Oskarovi diagnostikovali odontomu pred vice nez dvema roky a musim zaklepat ale krome toho ze horni zub vypadl a nedorostl a spodni jsme museli vytrhnout zatim nema zadne problemy. A letos mu bude uz sest. Neni to moc ale odontomu mel uz ve veku jednoho roku protoze mu zub prvne vypadl uz kdyz jsme si ho koupili a musel ji tenkrat mit protoze u nas si neublizil. Snad Beatu ceka jeste dlouhy spokojeny zivot
  6.2.2016 17:42Lucies
  Nazgul, nepsala jsem, že se k nám nedováží, ale že se v poslední době u nás nedají skoro sehnat. A že psouny nedováží do Petcenter je jen dobře. Na málokteré prodejně jim dali vhodné podmínky a krmení. A o plísních apod se radši nebudu vyjadřovat. Ve Zvěrokruhu měli psouny ve vysoké kleci na papoušky a myslím si, že vím, kdo má jednoho z těchto psounů a ten má taky odontomu...
  U Beaty je mi to líto, vždycky záleží na tom, v jakém stadiu odontoma je. Každopádně pokud budeš řešit extrakci zubu, tak bych Ti doporučila neriskovat a jet k MVDr. Pokornému, který už s má s touto operací hodně zkušeností. Vím, že máš vetku, kterou si chválíš, ale přece jen tento zákrok je lepší nechat někomu, kdo se v tomto směru neustále vzdělává a má s tím zkušenosti.
  6.2.2016 23:03Silva
  Nazgul: Souhlas Pokorný dokonce na téma operace odontomy otisk velmi podrobný odborný článek. Četla jsem jej, i když to z jistých osobních důvodů pro mě bylo velmi těžké. Po jeho přečtení jsem si uvědomila, že pokud jsem si do té doby myslela, že je to skvělý veterinář tak realita je mnohem lepší. Navíc mi minulém roce několikrát operoval burunduka páskovaného přičemž mu musel vytrhnou všechny zuby (váha zvířete 0,072g - veverka). Burunduk se těší skvělé kondici a neměl ani žádné vážnější pooperační komplikace.
  Takže tobě i Beátce přeji, aby bylo vše bez komplikací a pokud bude nějaký zákrok nutný neváhej a Pokornýmu zavolej:)
  9.2.2016 00:11Nazgul
  Jo, s Pokorným jednám, Lietavcová říkala, že zuby psounům netrhá.
  9.2.2016 17:18Silva
  Nazgul - tak držim palce, Pokorný je skvělý tak bude v dobrých rukách.
  - - - - -
  Jak je stará?
  9.2.2016 23:36Nazgul
  4 roky
  11.2.2016 21:20Silva
  Nazgul - to by snad nemuselo být v příliš komplikovaném stavu. Tak snad to půjde nějak jako u Montíka od Jany. Snadné to nebylo, ale podle všeho funguje dobře. Držim palečky.