od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2016
 • Zobrazuji 20 zaznamu.
 • 19.3.2016 11:37wanda
  Dobry den ,mohou se chovat tri samecci a jedna samicka pohromade??
  19.3.2016 19:22monika
  Vice nez jednoho samecka urcite nechovat. Za zadnych okolnosti. Viz chova romnozovani a tke psoun preriovy. Samci jspu v zime velmi agresivni u vuci clenum smecky i vuci cloveku. Dva samci v riji by se pozabijeli pokud by se k sobe dostali
  19.3.2016 21:38Silva
  Wanda - Nepíšeš zde jestli s chovem psounů máš nějaké zkušenosti, to je také dost důležité. Není to snadné zvířátko i přes jejich roztomilost.
  Jinak souhlasím s Monikou, je pro ně přirozené 1 samec a harém samiček, 2 a víc. Doma za běžných podmínek bych to řešila max. 1+1 - pár, nebo slečny. Pokud jim může člověk vyhradit větší prostor tak 1+2. Je třeba počítat s tím, že v období říje je bude možná od sebe separovat, aby si vzájemě neublížili. Měla jsem 2 holčičky byly natolik nerozlučné, že poté co jedna umřela druhá ztratila chuť k životu a záhy jsem o ní také přišla. Pokud však na ně přišla říje, byly schopné se i zabít jak po sobě agresivně vyjížděly. Nebylo možné ani jednu pohladit a poté jít za druhou, aby člověka nedokousala za pach té druhé. Krev tekla proudem ze všech. Konflikt vznik bez jakéhokoliv varování. Naštěstí jsem vždy byla u toho. Bojím se jen pomyslet jak by to dopadlo, kdyby byly zavřené v kleci a nikdo nebyl poblíž.
  19.3.2016 22:37Nazgul
  Nesmysl, nelze takhle generalizovat.

  Dva samce a samičku jsem měl několikrát, nikdy žádný problém nebyl, pokud tedy nepočítáme za problém, že jeden ze samců ojížděl druhého.
  19.3.2016 23:24Silva
  Nazqul - otázka zní, jakou měli orientaci chlapci:)))
  Nic méně v přírodě není tento model úplně běžný.
  - - - - -
  Samozřejmě je to o konkrétních jedincích.
  21.3.2016 06:56monika
  Nazgule pokud se nepletu tak si mel jednoho samce kastrovaneho? A pokud vim tak tomu starsimu bylo k desiti rokum a druhy byl mladoucky. Radka ma ve smecce taky dva samce ale taky je jeden kastrovany a ma je oddelene. Chovat tri samce a jedbu samici vnimam jako zbytecny risk. Na toto tema jsem mluvila v Usa se zenou ktere prosly pod rukama stovky psounu. Samce rozhodne.doporucuje nekombinovat
  21.3.2016 12:25Daria
  Mě by spíš zajímalo, odkud všichni pořád ty psouny berete? :) Dovoz je zakázaný, tzn.,ve zveráči už ani omylem, že by je někdo kromě toho týpka se stodolou množil, nevím.
  - - - - -
  Jinak znovu tímto chválím MVDr.Pokorného ze Starého Plzence až do nebes!! Psoun mi v nestřeženém okamžiku-opravdu vteřina -slítnul z klece, dopadl na oba hlodáky, zvrátil si hlavu a takto lítal po bytě :( Přerazil si oba hlodáky. Pokornému jsem volala v neděli po obědě ,ochotně mi to vzal, jela jsem hned k němu. Dostal léky na bolest, bohužel rtg nešlo udělat vzhledem k šokovému stavu psouna. Doma mu oba pahýly vypadly nakonec úplně. Takže pokud do týdne nezačnou růst, tak máme problém :( Ale opravdu můžu říct, že jinam, než k němu bych nejela.
  21.3.2016 14:03wanda
  Já jsem si je pořídila od chovatela,ale už nevím od kterého,je to velice dávno:-)
  21.3.2016 15:58Lucies
  Dario, souhlasím s Tebou, Pokorný je úžasný člověk, který již mnoha psounům zachránil život. Jen to, že zuby do týdne dorostou = není problém je bohužel mýtus, kterému jsem také kdysi věřila a doplatila na to Vendy. Takže i když zuby dorostou, je potřeba nechat udělat kontrolní RTG zubů cca za půl roku. Každopádně podávaní léků proti bolesti co nejdříve po pádu je jedno z preventivních opatření proti odontomě, protože tyto léky zároveň snižují otok, který může způsobovat špatný růst zubů. Držím palce, ať se psoun uzdraví bez následků.
  21.3.2016 19:20Silva
  Daria - taky držim palce a ten kontrolní RTG určitě udělejte. No a souhlas Pokorný je jedinečný. Jezdila jsem k němu minulý rok cca 1* za 14 dní od léta do prosince s burundukem (taky veverka) se zuby. Dnes je má všechny zoubky vytrhané a jen díky Pokornému dnes vede plnohodnotný život.
  - - - - -
  Wando - nepamatuješ si alespoň z jakého města?
  22.3.2016 10:20monika
  Ahoj,
  Nechystáte se někdo na veletrh chovatelských potřeb For Pets 7-10.4.?
  22.3.2016 15:55wanda
  Silva- ano z Brna;-) 🐹
  23.3.2016 00:10Nazgul
  No, moje zkušenosti se seznamováním samců (samice jsem vynechal):
  1) Měl jsem Josého, kastrovaného. Hlídal jsem psouna Matyáše, zda byl kastrovaný, si nevzpomínám. Matyáš neměl problém, José ho napadl, poprali se, José vyhrál, od té doby byli kamarádi.
  2) Pak byl zase José u Matyáše. Žádný problém.
  3) Pak byl José dvakrát hlídán u Jima a jednou Jim u mě. Jim byl jediný psoun, který se neskamarádil, s Josém se nesnesli. Ale on byl fakt agresivní magor na kohokoliv.
  4) José byl na návštěvě u Kajčy (nekastrovaný). Kajča mu hned začal čistit srst, José si to nechal líbit.
  5) Pak jsem dostal Kajču natrvalo. José ho napadl, Kajča vyhrál, José se tak tři dny rozčiloval, pak to přijal a byli velcí kamarádi až do smrti.
  6) Do smečky přibyl (už po Josého smrti) Zoro (nebyl kastrovaný). S Kajčou neměli absolutně žádný problém.
  7) Po Kastraci Zora jsem dostal kastrovaného Kryšpína. Opět zcela bez problémů.

  Takžo problémy dělal jen Jim, který byl ale nevychovaný. José vždy ze začátku prudil, ale on nebyl agresivní, jen teritoriální, napadal všechny cizí bez ohledu na pohlaví, i lidi. Ale rychle si zvykl a pak byl v pohodě.
  - - - - -
  Jinak Con Slobodchikoff (uznávaný expert na psouny) uvádí, že poměr samců a samic kolísá. Pozoroval i "rodiny", kde byli samí samci. A neprali se. Ten poměr závisí na prostředí, ve kterém žijí, zejména na složení a dostupnosti potravy.
  23.3.2016 22:04Silva
  To je zjímavá informace. Já měla se samci vždy problém, ale na nich se podepsali předchozí majitelé.
  - - - - -
  Mám typ pro ty co potřebují veterináře
  http://www.veterinamada.cz/ Kralupy nad Vltavou. Paní doktorka prý spolupracuje s Pražskou ZOO. Prosím o další postřehy. Dík.
  27.3.2016 12:16wanda
  . Můj samec kousl samici do tlapky a trochu na ni kulhá,mám jít za veterinářem?
  27.3.2016 18:59Silva
  Wanda - kde bydlíš?
  28.3.2016 17:13wanda
  Proč se ptáš?
  28.3.2016 21:42Silva
  Kvůli veterině, pokud bydlíš u Brna je tam skvělý veterinář -doktor Jekl. Osobně bych doporučila sirup s obsahem Meloxicamu 1,5/ml např. Metacam je na bolest a zánět. Dá se pořídit na každé veterině. Bohužel dávkování si nepamatuji, to by bylo dobré zjistit od vet. Pokorného, ten mi ho předepisuje pro psouny. Každopádně pokud to nevypadá dobře, veterináře určitě vyhledej. Jen je problém, že mnozí vet. léčí psouny jako normální hlodavce a špatná medikace je může stát i život.
  Držím palečky, aby se to nezkomplikovalo a pokud by to bylo zlé určitě zajdi k vet. Pokornému, nebo Jeklovi případně nějakému doporučenému ze sekce veterinární péče. Mě na štatnou léčbu minulý rok psoun umřel a nebyla jsem bohužel sama:((( Dnes k nikomu jinému než k Pokornému nejedu a jezdím 120 km - vyplatí se to.
  29.3.2016 10:16Lucies
  Wando, záleží, jak moc ji kousnul. Pořád ještě kulhá? Souhlasím se Silvou, kapky proti bolesti nejsou na škodu, pokud pořád kulhá. Záleží na velikosti psouna, ale bývá to tak 4-7 kapek. Stejně pro ně musíš zajít k vetovi, ideální je, když má nějaké otevřené a prodá ti pár ml, celá lahvička stojí víc jak 500. Ještě bych doporučila packu vyčistit (slabý roztok hypermanganu - pár zrníček do vody, aby byla světel růžová na čerstvou ránu, tmavě růžová na zaschlou ránu, nebo Betadine). Jinak tohle většinou nic není a když jí ránu vyčistíš, tak se to nezanítí. Jak velká je rána?
  29.3.2016 14:30wanda
  K veterináři jsem zašla,naštěstí to nic vážného nebylo ale jistota je jistota,jinak moc děkuji za rady i ten veterinář mi poradil to samé co vy.:-)
  - - - - -
  Trošku ještě kulhá,ale veterinář říkal že by to mělo do týdne přejít