od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2016
 • Zobrazuji 4 zaznamu.
 • 25.5.2016 20:45Terezka66
  Hezký dobrý večer všem chovatelům. Mám na vás dotaz, před dvěma lety a kus jsem si pořidila samičku sysla Richardsonova, je mi trochu líto, že je sama a letos sem zjistila, že se prodávají mláďata těchto syslíků. Chtěla bych k ní přikoupit samečka, ale mám strach, aby ho Doris třeba v rámci svého teritoria nezabila, už jen z principu, že jde o mládě. Mám dokonce novou klec, do které zatím nemá přístup, takže by oba byli na stejné startovací čáře. Co si o tom myslíte ? Nemáte někdo podobné zkušenosti s přidáváním mláděte k dvouletému zvířeti? Nerada bych si koupila zvíře, které mi syslina oddělá :-/
  29.5.2016 10:08Nazgul
  Jak to funguje u syslů, to netuším. Před čtyřmi lety jsem si přinesl malinkou Beátu k sedmiletému Kajčovi. Nechtěl jsem je hned dávat dohromady, ale vysmekla se mi, vlezla do klece a začala mu žrát z misky, nemamítal nic. Večer se k němu nakýblovala do pelechu, on se posunul, aby se tam vešla a bylo hotovo :)

  Větší problém byl s dvěma dospělými samci, ti potřebovali asi týden, než si zvykli.
  30.5.2016 13:41Lucies
  U syslíků je to něco jiného, samičky bývají v hnízdě samy (kromě období páření), takže když už, tak do velké klece dát každému svůj pelech, ze začátku je mít zvlášť v klecích, po karanténě je pak prohazovat, ať si zvyknout na pach toho druhého a přímo je seznámit ideálně na neutrální půdě.
  30.5.2016 16:18Terezka66
  Uvidíme Luci jak to dopadne, kdyby tenhle dvouletej z nějakého důvodu nevyšel, možná bych zkusila pořídit to mládě a uvidíme. Našla jsem jak toho ze Zlína, že zase po dvou letech má inzeráty na mladé, tak ještě jednoho odněkud z Moravy a ten píše, že jsou krotká a ochočená, tak bych zkusila asi spíš toho. Tak uvidime. Po víkendu napíšu, jak jsme dopadly.