od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2016
 • Zobrazuji 31 zaznamu.
 • 1.8.2016 14:55OL
  chylíková si zase myslela že jogurt je zdravý a dobře pusobí ve střevech.olince se drbání zlepšilo,má problém né ze stravy ale proto že je stará.já si myslím čím tady krmíte psouny je jednotvárné.ted jsem četla že psouni zabíjejí sysly ,v 95%JE nechají být ale 5%se do nich pustí.ale je fakt že chylíková řikala že to maso jim zatěžuje organismus a není na to na to uzpusoben ,nic jim to nepřináší.i olina si tak 2x do měsíce dá drobek kuřete.-----mi zase prijde divné že se samci k nazgulovi chovají hezky že neschytal žádný kousanec.já sem v lednu tady dopadla nejhůř,měla sem 8stehů rovnou na oku,sem spala a neil mne přepadl.sem pak dám fotku.--------------na bazoši prodávají psounata,nemyslím že je dobré inzerovat zrovna tam.sem chodí málo lidí,to je škoda že sem chodí jen pár starých chovatelů.-----jsem byla v sobotu na teraburze koupit pavoukům sarančata a měli tam spoustu burunduků,teda ta je mega rychlá veverka.......
  - - - - -
  a moniko,neměli by toho psounka zavřít a léčit???já sem kdysi v praze viděla nemocného vychrtlého kulhal,je mi doted zle
  8.8.2016 09:42monika
  Oskarovi se daří po operaci dobře, nicméně všechno se vyndat nepodařilo, už to má moc prorostlé i dovnitř.
  Je jen otázkou času, než to začne dělat neplechu.
  Hlavní je, že to sešili parádně a daří se mu moc dobře a vypadá spokojeně.
  Co se týká psounů v Zoo, dnes jsem mluvila s panem Pokorným, shodou okolností tam zrovna byl.
  Psouny v zoo prý neléčí, protože se prý nedají odchytit.
  Toho s boulí jsem tam včera viděla. Ale toho potrhaného ne, tak nevím, jak chudák dopadl.
  O víkendu tam možná zase zajdu, třeba tam bude.
  8.8.2016 11:02Lucies
  Moni a výsledky z toho útvaru máš? Tak hlavně ať se Oskarovi daří.

  A nedá se odchyt psounů použít nějaká taková ta past, do které se odchytávají kuny? Chudáččci :( Chtělo by to tam založit novou kolonii.

  OL, teoreticky sysla můžou zabít, ale nemusí ho sežrat, ne?
  Ono u Nazgula to bude tím, že má jednoho samce kastrovaného, tak asi proto se snesou.
  Jinak ti, co inzerují na bazoši, možná inzerují i jinde. A je pravda, že je škoda, že sem chodí málo lidí, hodně jich chodí na facebook, ale 95% lidí radši nebudu komentovat. A když tam má někdo rozumný názor (např. Radka), tak je za špatnýho... Neměla jsem na to nervy a už dávno jsem se z té skupiny odhlásila. A nejlepší je jeden chytrolín, co má prvního psouna, ale všechno ví, všechno zná, radí totální kraviny a prohlásil, že na našich stránkách jsou nepřesné informace.
  8.8.2016 13:00monika
  Luci ja Fb pro jistotu zrusila uplne :-)
  K ty zoo nevim. Tezko muzu zoologicke zahrade kecat do toho at se stara o psouny.. o tomze ma psoun bouli jsem rikala hlidacovi i na informacich. Rekli ze to budou resit. Ale pokorny mi rekl dnes to co mi rekl.navic nevim jestli by zoo byla ochotna za lecbu psouna dat to co chovatel... ja za dva tydny nechala na veterine 5 000 kc. Vysledky z histologie zatim nemam.
  8.8.2016 20:14Lucies
  Jo, to chápu, že jim do toho nemůžeš kecat. Udělala jsi pro to maximum. Tak můžeme udělat sbírku na tu léčbu :)
  8.8.2016 23:08Silva
  Moni - jsem ráda, že se Oskarovi daří dobře. Přeji mu brzké uzdravení.

  Ta ZOO je asi problém, zvířat moc a peněz málo. Bohužel psouni nebudou prioritou č. 1 i když mi je milujeme a uděláme i nemožné pro jejich dobro.

  Cena veteriny je kapitola sama pro sebe. Preventivka Lilinky vyšla 4600,- + cesta. No a následná léčba taky něco stojí. Je to miláček a tak to člověk dá i když se zadluží.

  FB je jen o lidech a bohužel blbí se nachází všude. Je hrozné, že v dnešní době dostupných informací lidi krmí zrním, nebo kuřetem atd. Jsem i v jiných skupinách a tam to není jiné.
  9.8.2016 19:19OL
  před léty jsme byli v bratislavě a syn přelezl zídku a hladil psouna.at nekydají že by je jednoduše na dobrůtku nelapili.co to tam mají za divoké potvory.-kdybyste dělali sbírku,já dám 1ooo a ten můj by dal taky.má taky psouny rád i když nečte a nepíše.a silvo,jak to máš ze sedačkou,když je taky chováš navolno?ta naše ted,22 bude před domem kontejner tak po roce a půl zase odputuje.vždycky vydržela 2roky ale ted je komplet protunelovaná a smradutá od psounů.------------silvo ,pochop toto,moji psouni nikdy nejedli ty odporné zelené pelety a olinu na stará kolena nebudu nutit jíst ten hnus.a když si 3x do měsíce dá kuřete jako nehet to jí rozhodně neublíží.kdyby nejedla kvalitní krmivo nejedla by nic a nebyla by olinka
  10.8.2016 22:13Silva
  Ol - sedačka stejně jak každý další nábytek padá pod zuby psounů. Co psoun to jiný nábytek v oblibě. Gauče kupuji do max 2500,- a nahoru koupím matraci za 300,- až 500,- co se snadno vymění. Lilinka likviduje hlavně postel. Nedávno jsem musela odnést její gaučík, kterého si rok ani nevšimla. Sotva jsem jej přestěhovala z chodby do kuchyně vzal za své do cca 14 dnů. Dokud jej jen kousala bylo mi to fuk - byl její, ale jak si tam udělala WC a tak okamžitě šel z domu.

  Chápu, že je lepší když psoun žere co má rád, než kdyby umřel hlady jen to asi není dobré dávat za příklad dalším chovatelům. Opravdu mi již prošlo rukama dost chlupáčů, kteří měli díky špatné stravě zničené zdraví. Bezmoc nad zbytečnou smrtí mě vždy zdrtí a nemusí to být ani můj psoun vždy to obrečím, jsou to miláčci a když vidím co jim lidi dělaj tak mě to fakt štve.
  11.8.2016 21:17asdo
  coje to psoun?
  11.8.2016 23:05Silva
  Asdo - Psoun je úžasný mazlivý hlodavec, podobný syslovi. Doma rozkouše s přehledem vše co se dá i nedá. Stává se plnohodnotným členem domáctnosti. Její chod se postupně začne plně točit a podřizovat tomuto úžasnému tvorečkovi. Záhy si i všechny návštěvy začnou povídat o tomto miláčkovi a budou si vzájemně uazovat utržené jizvy po jeho zoubcích. I odvážný majitel se v období říje mnohdy svému miláčkovi lehce straní. Být uloven psounem není právě nejpříjemnější. Mimo říji a s dostatečným množstvím péče, lásky a času nenajde člověk jen tak lepšího a zábavnějšího společníka. Jsou společenští, inteligentní, vynalézaví, mazaní a mazliví. Nejsou vhodní jako mazlík pro děti, jelikož se jim nadá vnutit příliš vůle člověka mají vlastní hlavu. Samota jim ubližuje a jsou pak hodně agresivní. Nechovají se jako pes i když co se jim hodí, to se rychle naučí a naopak. Jejich poměrně vysoká pořizovací cena cca 7000,- až 8000,- je na nich po jejich stravě to nejlevnější. Je nutné započítat vysoké náklady na neustálé stavební a interiérové opravy a úpravy. Nemalou částkou jsou také náklady na veterináře. Je velmi vhodné cca 1* ročně zajet na preventivní prohlídku. V republice jsou tak 3 veterináři co o nich něco ví. Psoun má často poměrně mnoho zdravotních komplikací způsobených nejčastěji úrazy pádem z výšky a špatnou stravou podávanou člověkem. V přírodě žerou to co již téměř žádný jiný býložravec nesežere, takže v zajetí mu nejlépe prospívá obyčejné kvalitní seno. Co se ubytování týče, nejlépe cítí ve vaší posteli. Mlácením hlavou o mříže klece si mohou nenapravitelně poškodit zuby. Miluji psouny a po létech jejich chovu jsem dospěla k názoru, že nejlépe jim je v přírodě, v obrovských rozsáhlých rodinných koloniích bez nebezpečí pádu a obezity. Psouni se dožívají ca 8 let pokud jim člověk nezkrátí život svou neopatrností, nebo špatnou stravou. No a pokud stále netušíš co je psoun zajdi do ZOO.
  12.8.2016 07:25Monika
  Bohužel se podezření na recidivu karcinomu potvrdilo. Lze očekávat v brzké době další růst ve stejné nebo blízké lokalizaci...
  12.8.2016 09:38asdo
  silva :děkuji za stručné a výstižné vysvětlení
  12.8.2016 11:32Silva
  Monika - to je mi moc líto.
  12.8.2016 12:46Lucies
  Ach jo, Moni, to mě mrzí :( Držte se, snad to bude postupovat co nejpomaleji :(
  12.8.2016 15:50monika
  Prvni nador nam vyndavali pred dvema roky a od te doby jsme u veta nebyli. Tenkrat slo ven vse, ted uz ne. Ale jsem spokojena. Ty dva roky bez problemu nejsou malo a nejaky cas jeste mame..Oskarovi je zatim fajn.
  13.8.2016 17:33Silva
  Monika přeji vám ten zbývající čas co nejdelší. Hlavně aby byl Oskárek v pohodě.
  15.8.2016 20:09Anonym
  Já si na rozdíl od silvy myslím že psounovi je v bytě dobře ale rozhodně to není zvíře do klece. Nesnesla by jsem koukat na psouna mlaticiho do mříže. A právě tak je,i tady chovají. Moji by rozhodně postel za noru nevymenili. Ol
  16.8.2016 10:34Lucies
  Já musím souhlasit se Silvou, psoun není zvíře do bytu, patří do svého přirozeného prostředí - do prérie, které jim nemůžeme nahradit sebelepší péčí. Kolik posunů už umřelo kvůli pádům z výšky, na selhání ledvin kvůli špatné stravě (a ani naše tvrdá voda jim neprospívá), zkaženým zubům,... A co se týče veterinární péče, tak k tomu už jsem se tady vyjádřila několikrát.
  16.8.2016 23:27Nazgul
  No schválně - kolik posunů už umřelo kvůli pádům z výšky? Já jsem neslyšel o tom, že by se někomu zabil psoun pádem z výšky. Zdravou stravu lze podávat i v zajetí, voda je tvrdá jen někde, a i dobří veterináři existují. Navíc psoun se v zajetí může dožít i 10 let, v přírodě ho většinou po pár letech dostane predátor nebo nemoc.
  17.8.2016 11:25Lucies
  Nazgul - já osobně vím minimálně o třech psounech, kteří zemřeli bezprostředně po pádu z výšky a mnoho dalších potom na následky (odontom). Nemluvě o tom, kolik psounů mělo a má odontom z neustálého kousání mříží v kleci. Zdravou stravu sice je možné podávat i v zajetí, ale jediné vhodně jsou ty pelety z Ameriky. I když dostávají místní seno, tak ne vždy jsou tam rostliny, které jsou pro ně vhodné. Navíc vím o málo lidech, kteří své psouny krmí podle rad MVDr. Pokorného. I když je voda někde méně tvrdá, tak pořád je velký rozdíl mezi vodou v přírodě a z kohoutku v prvkovém složení. Dobří veterináři existují, to nepopírám. Třeba na psy je jich dost. Ale opravdoví odborníci na psouny jsou v ČR dva - MVDr. Jekl a MVDr. Pokorný. Bohužel MVDr. Jekl je k zastižení na VFÚ od pondělí do pátku v čase 8-12 a 13-18 a to ne vždy , často operuje, někdy přednáší, někdy je na konferenci a ve většině případů na VFÚ ani nikdo nezvedne telefon. Mimo tuto dobu se člověk dovolá na pohotovost, kde se střídá asi 5 vetů, z čehož má Jekl službu tak jednou za měsíc. A to ještě tito pohotovostní veterináři nejsou na klinice, ale na telefonu a musíte jim zavolat, aby vůbec na kliniku dojeli. Což je třeba 1-2 hodiny. V akutním případě fakt bezva... A znám spousty případů, kdy "dobrý veterinář" špatně diagnostikoval zdravotní problém u psouna a svojí léčbou ho zabil. Typická léčba odontomu jako "nachlazení, zápal plic, bronchitida apod." nevhodnými antibiotiky. Mimochodem, Nazgule, jak dopadla Tvoje reklamace zpackané operace? Co se týče predátorů či nemocí, je to přirozený přírodní výběr a nejsilnější jedinci přežívají a nedochází k postupné degeneraci. Zatímco v chovu v zajetí se množí různě zdegenerovaní psouni a každá další generace je na tom hůř a hůř. A o množení více čí méně vzdálených příbuzných mezi sebou ani nemluvě - když nemají na výběr. Další věc je, jakého maximálního věku se dožilo pár psounů v zajetí a jaký je průměrný věk psounů v přírodě a v zajetí. Vzhledem k tomu, jak často se objevují informace o "záhadných úmrtích úplně zdravých" tří až čtyřletých psounů, tak tento průměrný věk psounů v zajetí nebude žádná sláva.
  17.8.2016 12:14OL
  myslím když psoun spadne z výšky jak spadl ten z patrové postele,sám tam určitě nevylezl a tehdá ten dotyčný nešel ani k doktorovi a sem ještě psala ta jeho známá.toto je lumpárna chovatelů.jak sem chodil romeo,taky nepochopim jak psoun sletí ze skříně,kdoví jak dopadli ty jeho poslední dva???nebo ti arturkovi???raděj se o tom nepíše.lidi mají rádi jenom sebe .--------------a jak měl nazgul zkaženou operaci???kdyby je nešikanoval v kleci tak nemá mladý psoun odontomu.-------o stravě z ameriky by jsme mohli polemizovat,kdyby se mi nestal průšvih s laurou doted tu chroustala svoje seminka a granule v.laga co tu neustále kritizujete.mimochodem-můj známý jede do států ,chtěla jsem přivézt nějakého chlupatce.monika tu kdysi psala prý okolní státy zrušili zákaz dovozu tak mne napadlo že by jsem to řešila reexportem,volala jsem na státní vet.správu do bratislavy,velice hodný pán mi zjistil podle sbírky.....že to e.u nezrušila.chtěl mi pomoct ale nevymysleli jsme nic.monika ví všechno.oskar drží dietu žádný jogurt nic a pak má zkažené zuby.
  17.8.2016 21:35Silva
  Anonym - souhlasím psoun není zvíře do klece a proto moji psouni žádnou již léta nemají a pokud tu byla neměla dveře. Byt je klecí, dnes již mám všude v oknech i na balkóně pletivo. Domácnost je jim plně přizpůsobena. Právě kvůli nebezpečí pádu.

  Nazgul - osobně vím o čtyřech úmrtích psouna pádem z výšky. Sama jsem tuto hroznou zkušenost měla i když mám podezření, že mému největšímu miláčkovi z balkónu pomohl bývalý manžel. No a když jsem tu měla zedníka bohužel špatně zavřel dveře a holčička co měla velké zdravotní potíže díky, kterým mohla chodit pouze kolem předmětů nebo zdi mi spadla do výtahové šachty, bohužel bydlím v 5 patře.

  Veterinární péče - kategorie sama pro sebe jednu psounici mi nechali 3 h dusit poté co vdechla kousek šlupky, nebo semínko z melounu co jsem odložila na stůl. Nebyli schopni jí ani dát narkózu aby jí mohli udělat pořádné vyšetření. Když jsem celá bezmocná vyhodnotila, že nemá smysl jí týrat operací. Veterinářka si na ní netroufala jelikož netušila co a jak operovat. Rozhodla jsem se jí nechat odejít, tak jí aniž by jí nějak přiuspala píchala injekci do srdíčka.
  Další holčičku mi umořil doktor léky, které měli v popisu, že nejsou vhodné pro tento typ zvířat.

  Co se věku týče mohu potvrdit, že psouni které jsem měla v péči sama měli zoubky OK. Bohužel až na adoptované, kteří do mé péče přišli se zuby již komplet zkaženými a většinou i jinými zásadními potížemi jako selhávání ledvin nebo jater.
  Čikynka moje první psounička se dožila 8 let a průměrný věk mých psounů byl cca 5 let.
  Lilinka má poslední mi domů přišla loni v věku cca 4 let. Byla vyhublá, zadní zuby uhnilé, játra a ledviny v háji dala jsem si jí dohromady. Má z 0,72 krásných 0,83 přestala se bát laboratorní výsledky jsou relativně v normě a dnes může díky speciálně upravované stravě jíst bez bolesti. Osobně si myslím, že by dnes už nebyla, kdyby jsme se jí spolu s panem doktorem Pokorným neujali.

  Musím souhlasit s Lucies, prostě chov v zajetí je hodně náročný a většina lidí si různě zjednodušuje život a podceňuje to co psounům dává.
  17.8.2016 23:34Nazgul
  Uf, to je takový snůška nepodložených informací, že se mi nechce to všechno vyvracet.
  18.8.2016 21:53Silva
  Nazgul - netuším čemu říkáš nepodložené informace?
  19.8.2016 21:50Lucies
  Nazgul - pro tvůj klid v duši budu příště přidávat citace
  22.8.2016 18:39Martina
  Dobrý den,
  má nekdo zkušenosti s močovýma kamenama u psouna??Děkuji
  22.8.2016 22:47Silva
  Martino - doporučila bch obrátit se o radu na dobrého veterináře např. doktora Pokorného.
  27.8.2016 14:12monika
  Tak plzenska zoo rusi chov psounu. Pry aby si pizmoni nezlomili nohu...vedouci zoo pry uz psouny nechce. Predpokladam ze to je duvod proc neni zajem je odchytavat a lecit...ten co byl nedavno potrhany uz tam neni. A ten co ma tu bouli tam podle me taky nebude moc dlouho
  28.8.2016 21:48Silva
  Monika - a co s nima budou dělat? Ví se to?
  29.8.2016 11:51monika
  Zjistuju to. Ale je tam jen jeden samec
  31.8.2016 20:38Silva
  Monika - dej vědět jestli se ti něco povede zjistit, možná by pomohl Pokorný.