od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2018
 • Zobrazuji 7 zaznamu.
 • 7.10.2018 10:57ivana
  Ahoj všem co jsem občas ještě zmíříte. Já se taky občas kouknu ale asi u vás nic nového s veverkami není. ovšem já bych jeden problém měla. Nejstarší samička Viki tento rok hrozně zhubla.po jaře shodila nakrmená kila na zimu a pak pomalu hubla. Myslela jsem ,že jí něco je.Ale běhá ,žere, hraje si jen více pospává, Nějak že by jí něco bolelo se neprojevuje. Má 6 let může to být už stářím ,že nepotřebuje více jíst . Má někdo tento problém Diky
  - - - - -
  Ještě mě napadlo zda si nezvykla na domácí teplo i na zimu a tak nepotřebuje se vykrmit na zimu.
  - - - - -
  Už jí říkáme paní psounová.
  9.10.2018 23:34Nazgul
  Náhlé zhubnutí nikdy nevěští nic dobrého.
  17.10.2018 10:41Lucies
  Ahoj Ivano, rozhodně bych to nepodceňovala. Ona třeba játra nebolí a bývá to častý problém u psounů :( Už jsi to někde řešila za těch 10 dní?
  19.10.2018 22:26Silva
  Ivana -
  Velký úbytek váhy není dobrý. Také s tím letos zápasíme. Zatím docela úspěšně. Lili 7 let. Bohužel to poukazuje na zdravotní komplikace. Ty mohou být různé. Ledviny, játra, zuby, nebo pouhé ubývání svalové hmoty. Příčin je nespočet a jakékoliv střílení od boku je špatné.
  Každopádně je na místě navštívit dobrého veterináře, Jekl, Pokorný, nebo někdo koho tito dva osobně doporučí.
  Je třeba si pohrát se správnou stravou, která dodá látky, které budou podpůrné.
  Jako prevence se dá použít Imunoglukan a také vitmín C + B komplex kapky vše z lékárny. Tímto nic nezkazíte jsou to podpůrné preparáty na zlepšení imunity.
  Imunoglukan dávám 1 ml denně. 4 kapky vitamínu C a 8 kapek B komplexu. Také dávám odvar z lněného semínka, kterým to vše zředím a podávám ve 2 dávkách během dne.
  Pokud budete potřebovat podrobnější info lze se na FB obrátit přes messenger na Moniku Kapulenovou případně ve skupině psoun prériový kde tuto problematiku letos a bohužel nejen letos řešilo více lidí.
  24.10.2018 20:09Ivana
  Diky za odpovědi. u vetrináře jsme byly na vyšetřeních . Nedopadlo to dobře. má na játrech nádor a ten jí ubírá živiny proto je hubená. Ale bojuje žere a hraje si jen má málo síly a více prospí . Doufám že tady ještě nějakou dobu vydrží.
  25.10.2018 20:09Nazgul
  To mě mrzí :(
  26.10.2018 06:49monika
  Ahoj, je mi to líto...Moje Boženka už taky není takový macíček, jako bývala, ale pořád je docela pěkná, ale už hodně spinká. Ale zajdu do lékárny a imunoglukan a vitamin taky zkusím, díky Silvě za tip...